tjjro vinei Opschrift oorlogsmonument te Middelburg. VAN BERGEN. fan Bergen bezoekt het Friese boertje. Dinsdag 15 November 1949 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 5 Installatie burgemeester Lunsingh Tonckens te Renesse Zaterdagmiddag a.s. te 3 uur zal in een openbare raadsverga dering de officiële installatie plaats vinden van do n:cuwe burgemeester Mr G. F. Lun small Tonckens an de grens aer gemeente za. hij feestelijk ingehaald wor den. Na de officiële raadsvergade ring bestaat gelegenheid de bur gemeester te feliciteren Buitenkansje voor de mosselkwekers. Export vertoont gunstig beeld. De adviescommissie voor de muselen, de instantie die advie zen geeft aan het Aan- en Ver koopkantoor voor Mosselen te Beigen op Zoom, heeft toege- st an, dat de kwekers hun mos selen machinaal ziften, om ze daarna, na een week te zijn verwaterd, aan het Aan- en Vekoopkantoor door te leveren. H'erdoor is tegemoet gekomen aan de wens der kwekers. Verder zal dit jaar niet wor den overgegaan tot het afschrij ven van orders, d.w.z. dat dit jaar afgekeurde partijen mosse len niet als wel geleverd zullen worden beschouwd -en zullen worden afgetrokken van het b; deveringscijfer. Wanneer de nog resterende \v> ken van de maanden Novem- bc- en December een even gun stig beeld mogen vertonen, wat de mosselexport betreft, als him voorgangers in September en October zal de 100 pet. om streeks de jaarswisseling zeker niet meer ver af zijn. Kreeften. Voor de eerste maal zijn van de Hcliriden kreeften (een 4000-tal) per vliegtuig naar Holland ver- zo.iden. De kreeften kwamen op het vl gveld Woensdrecht aan, na dat het vliegtuig boven Yerseke had gecirkeld. De kwaliteit van deze kreeften is zeer goed, beter dan van de Noorse. Ook de sor- tei mg is beter. Er zijn kreeften b van 2 kg per stuk. 'anaf Zaterdag 12 November is ook de handel in buitenlandse k: often vrij voor ons land. Dus n langer alleen voor doorvoer naar onze Zuiderburen, maar ook voor ons eigen land mag vrij ge ïmporteerd worden. Weer een stap voorwaarts. Statenverkiezingen en P. v. d. A. In de Zaterdag jl. te Goes on der voorzitterschap van de heer L. van Oorschot gehouden ver gadering van het Gewest Zeeland der Partij van de Arbeid werd' een voorstel aanvaard om bij de ver kiezingen voor de Prov. Staten in 1350 voor de gehele provincie met één lijst uit te komen met een vaste kop van 12 namen. De afde lingen Goes en Yerseke waren te gen dit voorstel. Wereldbondsgebedsdiensten te 's-Heer Arendskerke en Grijpskerke. De week van 13 tot 20 Novem ber is door de Y.M.C.A, en Y.W.C.A. aangewezen als we- reldbondsgebedsweek. Ook in Nederland worden in deze week door de C.J.V.F. en de C.J.M.V., de beide organisaties, die bij deze wereldbonden zijn aange sloten, allerwege samenkomsten gehouden, De ringen Goes en omstreken van beide organisa ties hadden Zondagavond in de Ned. Herv. Kerk te 's-Heer Arendskerke 'n speciale gebeds dienst georganiseerd. In deze dienst spraken Ds Strating van 's-Heer Abtskerke en Mevr. Hendrikse—Jonker uit Goes. Tijdens deze dienst werd ge bruik gen aakt van een speciale daartoe uitgegeven liturgie, die ook Zondag a.s. om 5 uur, via de I.K.O.R. per radio zal worden uitgezonden. Door het slechte weer was de opkomst Zondag avond slechts gering. Onder het motto: „Ik zag een nieuwe hemel en een nieuwe aar de'' werd Zondagavond in de Ned. Herv. Kerk te Grijpskerke een bijeenkomst gehouden in het kader van de Wereldbondsgebedsweek, De dienst was voorbereid door de ring Walcheren van het' CJMV en de CJVF. Allereerst sprak mevr. Soetekouw over: „Wat wil de wereidbondsgebedsweek?" Spr. wees er op, dat de bedoeling van de wereldbond is, dat men in de komende week de problemen van de ongeren voor Christus zal neerleggen. Naar aanleiding van de tekst „Ik ben de weg" besprak ds J. van Winterswijk, Ned Herv. Predikant te Grijpskerke in zijn toespraak, getiteld: „Jezus Chris tus het antwoord", een aantal van deze jeugdproblemen. In het ge bed. dat de predikant daarna uit sprak, \verd steeds een ogenblik stilte in acht genomen, waarin men gelegenheid kreeg, de nood van de jeugd aan God op te dra gen. Aan het einde van de dienst, die gezien de weersomstandighe den, jammer genoeg weinig be zoekers trok. werd gecollecteerd voor het werk van de wereldbond. Voor de torenbouw te Groede. In Groede is onder leiding van mevr. L. S. Everaars— Kampman een comité gevormd „Herbouw toren Groede". Aan alle echtgenotes van de raadsle den is verzocht zitting te nemen in het comité. Getracht zal worden gelden in te zamelen om hierdoor de her bouw der toren te stimuleren. Reeds zegde de heer H. Hammacher, afkomstig uit Groe de. thans wonende te Utrecht, na mens de Zeeuwse Ver. Utrecht, financiële steun toe. Van de bur gemeester van Zwolle ontving men een sympathiek schrijven, met een inhoud van f 100, be stemd voor de torenherocuw. Het medeleven met Groede is groot en men hoopt, dat het co mité grote bedragen zal ontvan gen, zodat aan de herbouw spoe dig zal kruinen worden begon nen. Onder de titel „Als Holland helpt, herrijst Groede's toren", verscheen Vrijdag j.l. een artikel in het Utrechts Dagblad van de heer Hammacher. De heer Hammacher geeft in het artikel een overzicht van de geschiedenis van Groede, terwijl het verhaal is geillustreerd met een foto van Groede's toren van 60 jaar geleden. Oostkappelse kleuters feliciteerden W. G. v. d. Hulst De kleuters van de Fröbel- scly)ol te Oostkapelle hebben de oekende kinderschrijver, de heer W. G. v. d. Hulst, een cadeau ge zonden ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag. Onder leiding van mej. A. Schout hebben de kinderen een kalender in el kaar gezet, waarop allerlei figu ren zijn getekend, die in de door v. d. Hulst geschreven kinder boeken voorkomen. Dat dit ca deau de bekende kinderschrijver een grote verrassing heeft bereid, hebben noch de onderwijzeres, noch de kinderen kunnen dromen. Enkele dagen na zijn verjaardag schreef de heer v. d. Hulst on danks de duizenden brieven, die hij had ontvangen persoonlijk een brief naar de kinderen van de Oostkappelse Fröbelschool. Dat is echter nog niet alles. Toen de redacteur van het Chr. Weekblad „De Spiegel" een inter view had met de heer v. d. Hulst en daarbij de geschenken voor de dag kwamen, is o.m. ook over deze kalender gesproken. De tewaterlating van de „Prins Bernhard". De Prins komt niet. Het zusterschip van de „Konin gin Juliana", Europa's grootste veerboot, die momenteel bij de Kon. Mij. „De Schelde" in revisie is, de „Prins Bernhard", zal 19 November te watergelaten wor den op de werf van „De Schelde". Zoals men weet, was Prins Bernhard verzocht om de tewa terlating te verrichten. De Prins is hiertoe echter niet in staat, omdat hU tegen die tijd buiten lands vertoeft. Jeugd- en Evangelie conferentie te Vlissingen. Een 35-tal jongens en meisjes heeft in het afgelopen weekend deelgenomen aan de conferentie van „Jeugd en Evangelie", welke in het jeugdgebouw van de Geref. Kerk te Vlissingen plaats vond. De conferentie, die Zaterdagavond aanving, stond onder leiding van Kees de Klerk uit Eindhoven. Nadat deze de samenkomst ge opend had, hield R. Weimar een referaat onder de titel: „Waarom J en E?" Hij zette hierin uiteen de plaats die de jeugd als Chris ten inneemt, het contact van de Christenen onderling, de betrek king tussen christen en niet- christen en het contact met God. Er werden drie discussiegroe pen gevormd om het referaat te bespreken, waarbij vooral de ach tergrond: de taak van J en E, be licht werd. Wel heel duidelijk kwam hierbij uit, dat het werk alléén kan slagen, wanneer steun gezocht wordt bij Gods Woord en Hij medewerkt. Een der meisjes verzorgde de avondsluiting. Zondagochtend na de kerkdienst in de Geref. Kerk, werd een korte zangdienst gehouden in het kerk gebouw, waarvoor goede belang stelling bestond, 's Middags be sprak Kees de Klerk „het werk van J en E in de practijk", een onderwerp, dat 's avonds door de J en E-ers besproken werd en te vens het sluitstuk vormde van deze welgeslaagde samenkomst. MIDDELBURG. Feestende buurtbewoners. Zaterdagavond werd door de buurtvereniging „Lange Delft" 'n feestavond in het Schuttershof ge organiseerd, die veel bezoekers trok. Er werd o.m. een toneelstuk opgevoerd, zodat men zich best heeft weten te amuseren. Zoals wij reeds meldden heeft de commissie uit de gemeente raadsleden van Middelburg, in gesteld ter beoordeling van de ingezonden opschriften voor het te bouwen oorlogsmonument, geen vrijheid kunnen vinden één der 87 binnengekomen ant woorden goed te keuren. De leden dezer commissie hebben zelf 13 opschriften ge maakt, die nu aan de gemeente raad ter beoordeling worden voorgelegd. B. en W. adviseren het eerste goed te keuren. De 13 opschriften luiden: 1. Der burg'ren goed en bloed verteerd in strijd en gloed blijv' in gedachtenis na de herrijzenis. 2. De stad verbrand, verzwol gen 't land Door hen bevrijd, wier dapp're strijd tot her bouw heeft geleid. 3. Door 's vijands vuur en zwaard geschonden Door moed geschraagd, de vrijheid weer ge vonden. 4. Verlossing van het leed, dat ons de vijand deed. doet jubel rijzen en Gode prijzen. 5. Geleden, gestreden, ge knecht, offers herwonnen: de vrijheid en 't recht. 6. Gelukkig is dees stad, dien in een stagen strijd Het hoofd niet hangen liet voor vijand en verrader. 7. Verzet en offers deden glo ren de vrijheid: uit leed her boren. 8. 10 Mei 1940 Na bange worsteling tegen een medogen- loze overweldiger hergaf ons God de vrijheid 6 November 1944. 9. De jubel der bevrijding stijgt naar omhoog door d' overwinning van wat ons ne- derboog. 10. Worstelend leek 'tal ver loren; verzet en offers deden gloren de vrijheid: uit leed herboren. 11. Deez' oude stad, door vuur verwoest Zag 't water aan haar wal, Door moed bevrijd van hen, wier strijd Zij steeds gedenken zal. 12. Gelukkig is dees stad, die zijn tiran verplet wanneer de. gouden dag der Vrijheid is ge komen. 13. Een volk dat leeft, offert voor zijn vrijheid. 'e'lng. adver+ KOU GEVAT... Bedek keel en borst met de pijnstillende Thermo- Bène de weldadige warmte verjaagt verkoudheid. f/IERHOOENE VLISSINGEN. Chr. Metaalbewerkersbond. In de vergadering van de afd, Vlissingen van de Chr. Metaal bewerkersbond werd, na de ope ning door de voorzitter, de heer H. V. C. Sorel, met een passende toespraak door de heer Lodder, districtsbestuurder, het zilveren insigne van 25-jarig lidmaatschap uitgereikt aan een zevental leden der afdeling. Daarna gaf de heer Lodder een uiteenzetting van de wachtgeldregeling en werkloos heidsverzekering. Na nog een achttal vragen te hebben beant woord, sloot de heer Lodder de vergadering met dankzegging. Eerste tanker met olie voor de S.H.V. na de bevrijding. In de buitenhaven wapperde op de instellingen van de S.H.V. de driekleur ter gelegenheid van het feit, dat voor het eerst na de bevrijding een lading olie voor het bunkerstation van de Steenkolen Handelsvereniging werd aange voerd. Het schip, dat deze lading diesel- en stookolie van meer dan 13.000 ton aanvoert, is het En gelse s.s. Regent Panther, komen de van Trinidad. Simavi-collecte. De Vereniging SIMAVI (Steun In Medische Aangele genheden Voor Inheemsen) roept elk jaar ons volk op, om mede te helpen de ontzettende medische nood in de Tropenlan den te lenigen. In 1948 bracht Nederland f400.000 voor dat doel bijeen. Een mooi bedrag en toch nog slechts een druppel op een gloeiende plaat. Van 17 tot 22 November wordt te Vlissingen een collecte ge houden, die onder leiding staat van een damescomité (secreta resse Mevr. Bikkerv. d. San- de), waarin zitting hebben: Mevr. M. K. KolffKruisinga, Mevr. C. P. C. SchreuderJo- rissen, Mevr. A. Staverman Sticher, Mevr. J. AhnAppel, Mevr. T. C. Bikkerv. d. San- de, Mevr. J. P. BijlVenema, Da M. den Boer, Mevr. W. A. WoltersHazen, Mevr.» Q. C. VervenneRemmerswaal, Mevr. J. K. P. van Oorschot—de Vos Burch'art, Mej. T. van Heulen, Mevr. J. C. SickeszSnijder, Zr. J. de Klerk, Zr. K. P. Min- derhoud, Mej. D. H. van de Kleine Mulder, Mevr. A. Schat Procé, Mevr. M. C. Groot Harte. GOES. Da huisslachtingen. De directeur van het slachthuis te Goes deelt ons mede, dat op 4 dagen in de week, nl. Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag het publiek gelegenheid heeft om huisslachtingen in het slachthuis te laten verrichten. De Maandag is echter alleen bestemd voor de slagers, zodat voor de gewone huisslachtingen het slachthuis dan gesloten is. KLOETINGE. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Kloetinge heeft zich in beginsel accoord ver klaard, wat betreft de deelneming aan da schooltandverzorging op Zuid- en Noord-Beveland. Dat de raad geen medezeggenschap krijgt op verschillende punten leverde nogal discussie op. De heer C. Blomaard werd her kozen tot lid van het Burgerlijk Armbestuur. Een voorstel van enkele bewo ners der huizen aan de Kapelse- straatweg om de toegangsweg naar hun woningen achterom door de tuintjes te verleggen werd niet door de raad ingewilligd. Later zal deze zaak opnieuw worden be keken. KRABBENDIJKE. Vergiftiging. Zaterdagmorgen deed zich in het gezin v. d. Br. een geval van vergiftiging voor. De oorzaak ervan was het eten van worst waarin bedorven kruidnagelen waren verwerkt. Allen die van de worst hadden gegeten, n.l, de heer en mevr. v. d. Br. en een kostganger vertoonden vergifti gingsverschijnselen. Doordat men direct de hulp van een dokter inriep, werd erger voorkomen. Auto-ongeluk. Zondagavond om ongeveer half zes heeft zich ongeveer op dezelf de plaats als Donderdag, 'n auto ongeluk voorgedaan, dat echter goed is afgelopen. Alle inzitten den kwamen met de schrik vrij. Het was een Belgische auto, komend uit de richting Goes, die boven aan de opril slipte en daar na twee keer over de kop sloeg en tenslotte met zijn voorwielen in de sloot terecht kwam. De po litie verzoekt ons er op te wijzen, dat het gevaar van slippen groot is op dit weggedeelte. BIEZEHNGE. Rectificatie. Men maakt er ons op attent, dat in het verslag van het jubi leum van ds Gruppen enkele on juistheden zijn geslopen. Het ju bileum was geen 25-jarig jubile um, zoals in het verslag stond vermeld, doch een 30-jarig jubi leum. Verder werd abusievelijk vermeld, dat Ps. 124 1 werd toe gezongen, dit moet zijn Ps. 121 4. HEINKENSZAND. Vergadering „Groene Kruis". Vrijdagavond hield het „Groene Kruis" zijn jaarvergadering, o.l.v. dr P. Staverman. Uit de jaarverslagen bleek o.m., dat de wijkzuster Stien de Wolf zeer veel werk verzet en dat de samenwerking met de Diaconessenvereniging en de Ver. Kraameentrum goed is. De ontvangsten waren f 647,75 en de uitgaven f 648,24. Voor het fonds ter t.b.c.-bestrijding werd ontvangen f 1688,91 en uitgege ven f 1216,31, saldo f472,60. Het bezit der vereniging bedroeg op 1 Jan. 1948 f 1252,74 en op 1 Jan. 1949 f 1725,34. Als leden der kascommissie 1950 werden benoemd de heren M. J. v. d. Dries en S. Dekker. Hierna deed de voorzitter me dedelingen over de Ver. Kraam eentrum. Deze is nog zeer jong, maar voorziet in een behoefte. Er zijn van Jan. tot Sept. 1949 265 kraamvrouwen geholpen door 22 gediplomeerde en 9 leer ling-verpleegsters. Als bestuursleden werden ge kozen dr Staverman en de heer J. J. Meulendijk. Bij de rondvraag vroeg de heer C. Paauwe of ieder lid in deze vergadering aanwezig, pro pagandist in zijn omgeving wil zijn. Hij was ook verontwaar digd over de houding van iemand, die in 1948 de wijkzus ter drie weken lang elke dag in huis heeft gehad en de moed had de kwitantie in 1949 niet te betalen en bedankte als lid. De voorzitter deelde mede in zulke gevallen volgens de statu ten te zullen handelen en bij hulp van de zuster of anderszins een bedrag van 5 maal de jaar lijkse contributie te eisen. Vervolgens werd een lezing met film gehouden door Zr. Fuijkschot, onderwerp „Het Groene Kruis voorheen en thans". 's-HEER ARENDSKERKE. Jubileum bij brandweer. De vrijwillige brandweer van 's-Heer Arendskerke vergaderde te gemeentehuize onder voorzit terschap van de commandant, de heer G. van Damme. De heer J. M. Traas, die 25 jaar bij de brandweer is, werd een ere kruis uitgereikt in zilver door burgemeester Elenbaas. Tevens werd er nieuwei brandweerkleding uitgereikt, waarvoor het gemeen tebestuur hartelijk dank werd ge bracht. AAGTEKERKE. Tweede bloei. Bij de landbouwer W. Verhage op de Grote Prelaat staan thans nog vruchtbomen in bloei. THOLEN. Natriumverlichting voor de brug. Door de aannemer W. Blaas uit Tholen wordt thans in op dracht van de Rijkswaterstaat een viertal lichtmasten geplaatst voor de natriumverlichting van de brug over de Eendracht te Tholen. STAVENISSE. Aanbesteding. Voor rekening van de vereniging „Het Groene Kruis" werd aanbe steed het bouwen van een woning voor de wijkverpleegster. Ingeschreven werd als volgt: J. M. Leune f15.400; H. W. Za- chariasse f15.250; M. van Zuien f 15.200; J. P. Letzer f 14.938; L. Roozemond f14.600; Gebr. van Prooijen f13.980; W. Lemsom f13.759. De gunning is aangehou den. C. van Sabben is benoemd tot omroeper in de gemeente Borssele zulks in de plaats van de heer Dortmond, die bedankte. Dinsdag a.s. zal de gemeente raad van K rabbendijke in open bare zitting bijeenkomen. De collecte van de Ned. Oor logsgraven heeft te Stavenlsse f26.44 opgebracht. De collecte op Klaproosdag voor de oorlogsgraven te 's-Gra- venpolder bedroeg f 32,89. De heren J. van Dijk sr. 'en J. van Dijk jr. uit Tholen slaagden bij de op 10 en 11 Nov. j.l. te Utrecht gehouden examens voor het diploma Landbouwwerktuig kennis. De collecte op Klaproosdag bracht te Tholen op f 35,92. In hoger beroep is J. J. v. Dijke te Tholen, verdacht van mishan deling van zijn werkgever van Nieuwenhuijzen, vrijgesproken, Tot lid van het Comité Jeugd zorg en Zaterdagavondwerk is te Bruinisse gekozen de heer S. Beekman. Met ingang van 1 Februari 1950 is de heer M. C. Hagemans, on derwijzer aan de school met de Bijbel te Arnemuiden als zodanig benoemd aan de Oranjeschool te Vlissingen. Aan de R.U. te Leiden werd 11 November j.l. bevorderd tot arts da heer A. C. Ossewaarde te Goes. De Klaprooscollecte voor het geallieerde oorlogsgraf bracht te Koudekerke op f71,32. Geslaagd voor Radio-telegrafist tweede klasse de heer C. J. Gel- school" te Vlissingen. school te Vlissingen. •»V"yiY VfcVi' dVm'i'' cv;- van 113. 't Was een week later. „Ziezo, Grietje", zei Van Bergen, „nu ga ik even zien hoe het met Jansen gaat!" Van Bergen stak zijn pijp aan en ging op stap. Maar hjj was nog niet ver of hij zag een man die met vlugge stap nader kwam. Van Bergen bleef staan en keek „Die man die daar aan komt, dat islieve mensen nog aan toe. Dat isJansen! En zie hem lopen! Als een soldaat op mars! En toen ik hem het laatst zagtoen zat hij als een blok hout op zijn stoel!" 114. „Ha, ha!" lachte Jansen. „Ik wou net naar Je toe, Van Bergen!" „Maar Jansen!" riep Van Bergen verbaasd, „kerel, waar is je rheumatiek gebleven?" „Rheumatlek riep Jansen vrolijk. „Ik lach om rheumatlek! Ik voel me als een jongen van tien jaar! En daarom wou ik naar je toe, Van Bergen! Beste kerel, om je hartelijk te danken voor de grote dienst die je me bewezen hebt. O, Van Bergen, wat ben ik opgeknapt van dat drankje! Ik ben een ander mens! Och, och, wat is dat Friese boertje toch wat mans!" Kerk en Zending. Ned. Herv. K .rk. Beroepen te Holten (2e pred.- pl.), Jac. de Vries te Sliedrecht. Bedankt voor Hoevelaken, G. M. v. Dieren te Ede; voor Bieze- linge, toez., J. H. van Delft Wes terhof te Maasbommel. Geref. Kei-ken. Beroepen te Suameer, J. H. Antuma te Gorredijk; te Veen- dam, G. Schrovenwever te Scheemda; te Tres Arroires (Argentinië), J. L. van der Velde, cand. te Amsterdam. Bedankt voor Vinkeveen, A. P. Heiner te Zevenhuizen (N.H.); voor Utrecht, (vac. dr R. J. v. d. Meulen) A. v. d. Weg te Bussum. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor 's-Gravendeel. M. Baan te Dordrecht. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Vlissingen en Sloux Center (U.S.A.), cand. J. W. Kersten. Officiële Publicaties. Herbevoorrading detaillisten met koffie. Het bedrijfschap voor granen, zaden en peulvruchten te 's-Gravenhage, dat de officiële mededelingen over de koffie - rantsoenering van het C.D.K. overneemt, deelt over de herbevoorrading van de taillisten met koffie mede, dat de detail listen de koffiebonnen voortaan recht streeks moeten inleveren bij hun leveran ciers (grossier of brander). Inwisseling tegen toewijzingen zal dus niet meer plaats hebben. Grossiers moeten de bon nen doorzenden aan een brander. Met nadruk wordt erop gewezen, dat de bon nen door de detaillisten op opplakvellen moeten worden geplakt aangezien gros siers en koffiebranders geen onopgeplakte bonnen mogen accepteren. Opplakvellen zijn nog verkrijgbaar bij de distributie diensten tot 26 November a.s. De bran ders moeten de ontvangen op vellen ge- plankte bonnen toezenden aan het be drijfschap voor granen, zaden en peul vruchten, welk bedrijfschap bun hierover nog nadere mededelingen zal doen. Het bovenstaande geldt niet voor de koffiecoupures C 1132. Deze toewijzing kan door de branders bij de plaatselijke distri butiediensten ingeleverd worden tot uiterlijk 26 November a.s., na die datum moet opzenden aan het bedrijfschap ge schieden. De detaillisten en grossiers zullen bij inlevering van de koffiebon no. 386 al gemeen worden herbevoorraad door de koffiebranders met een hoeveelheid, wel ke twee en een half maal zo groot is als de rantsoenwaarde der ingeleverde consumentenbonnen. De eerstvolgende koffiebon zal n.l. voor acht weken en dus voor een dubbele hoeveelheid gelden waarbij tevens een kleine verruiming van de werkvoorraad aan detaillisten wordt toegestaan. Gemeente 's-Gravenpolder. Het Hoofd van het Gemeentebestuur van 's-Gravenpolder maakt bekend, dat een ontwerp van een uitbreidingsplan in hoofdzaak iri een uitvoerige kaart uitge werkt vanaf heden gedurende vier weken voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage is gelegd. Belanghebbenden kunnen gedurende deze termijn hun bezwaren bij de Raad dezer gemeente indienen. Kanaal door Walcheren. De Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland brengt ter kennis van belanghebbenden dat het scheepvaartverkeer op bet Ka naal door Walcheren te Veere zal zijn gestremd op Donderdag 17 November 1949 van 9—12 uur of zoveel korter als mogelijk of langer als nodig zal blijken te zijn. Waterstanden. Keulen 15 (—0.07)Ruhrort —204 (—0.07); Lobith 774 (plus 0.03); Nijmegen 558 (plus 0.06); Arnhem 594 onveranderd; Eefde 112 (-0.03); Deventer 46 (-0.20); Borgharen 39.73 (plus 0.09)Belfeld 1.097 (plus 0.10)Grave (beneden) 504 (—0.03) Lith (laag water) 0.75 (—0.28)Vreeswijk 0.65 (—0.48). SCHEEPSTIJDINGEN, GROTE VAART. AAGTEKERK, 14 te Fremantle. AL- CHIBA, pass. 13 Fernando Noronha. ALCINOUS, 13 te Suez. ALDABI 13 te Buenos Aires. ALGENIB pass. 12 Azo- ren. ALHENA 14 te Antwerpen. ALM- KERK 13 te Antwerpen. ALNATI 12 te Viktoria. ALPHACCA 12 van New York naar Boston. ALPHERAT 13 te Monte video. AMSTELKERK 13 van Duala- Lagos. AMSTELLAND 12 te Rio de Ja neiro. BL1TAR pass. 13 Kaap Guardafui. BOISSEVAIN 13 te Manilla verwacht. BORNEO pass. 13 straat Ormuz. CERO- NIA (t.) 13 van Miri-Singapore. CLEO- DORA (t.) 13 te Curasao. CONGO- STROOM 12 van Antwerpen naar Bor deaux. COR1LLA Ct.) pass. 12 Azoren. COTTICA 12 van Dover. DELFLAND pass. 13 Kaap Verdiscbe Eil. EDAM 13 te Philadelphia. ERINNA (t.) 12 van Miri naar Pladjoe. ESSO DEN HAAG (t.) 13 te Aruba. ESSO ROTTERDAM (t.) 12 van Harburg naar Aruba. GAROET 13 van Aden. GROOTE KERK 14 te Kaapstad verwacht. HEEMSKERK pass. 13 Kaap St. Vincent. HELENA 13 te Trinidad. HERMES 14 te Santos ver wacht. INDRAPOERA 13 Gibraltar 17 te Rotterdam verwacht. JAPARA 12 van Belawan. JOH. v. OLDENBARNEVELT 12 van Batavia. KOTA AGOENG 14 te Macassar. KOTA INTEN pass. 12 Pe- rim. MAASLAND 13 van Las Palmas. MACOMA (t.) 10 te Grangemouth naar Rotterdam. MAPIA pass. 12 Minikoy. MARKEN pass. 12 Gibraltar wordt 13 te Melilla verwacht. MEERKERK 13 van Manilla. MODJOKERTO pass. 12 Kaap Bonn. ORANJEFONTEIN pass. 13 Fini- sterre. OVERIJSSEL pass. 13 Malta. PAPENDRECHT 14 te Abadan. REM- PANG 13 te Port Said. SALATIGA 13 te Bombay. SIGLI 14 te Batavia. TE GELBERG 13 te Hongkong. TJIBODAS 12 te Kohsichang. VOLENDAM pass. 13 Perim. WILLEM RUYS 12 van Suez. ZEELAND 12 te Antwerpen. ZONNE- WIJK 15 te Buenos Aires verwacht. PRINS ALEXANDER pass. 12 Landsend. ARNEDIJK 13 te Bremen. DUIVENDIJK 12 te Los Angelos. GAASTERKERK 12 te Amsterdam. LINDENKERK pass. 12 Gibraltar. LOENERKERK 12 v. Genua. MOLENKERK 13 v. Manilla. NOOR- DAM pass. 13 Prawlepoint. OBERON 14 te New York. PRINS JOHAN WILLEM Besteed elk dubbeltje goed Ook UW reel ame-du bbeltje Haak Dagblad -reclame FRISO 12 te Montreal. PRINS WILLEx V 14 te Leixoes. RIDDERKERK 13 -v Genua. ROTTI 13 te Soengeigerom SAMARINDA 13 van Soerabaja. SCHI1 DIJK 14 te Batavia. SINGKEP 13 va Calcutta. SLAMAT 13 van Kantang. STAD ARNHEM pass. 12 Holtenau. STAD DORDRECHT 14 voor gaats Hoek v. Holland. STAD MAASSLUIS 14 Bruns- buttel. STAD MAASTRICHT 13 van Sa- vona. STAD SCHIEDAM 17 te Rotter dam verwacht. STREEFKERK 13 v. Ge nua. THEMISTO 12 te Sorcll (Canada). WELTEVREDEN pass. 13 Malta. WIL LEM BARENDSZ pass. 13 Kaap Blanca. ZUIDERKRUIS 13 op 900 mijl W. ten Zuiden Ceylon. ZWIJNDRECHT 14 tc Livorno. ALGORAB 12 te Bahia. AL- KAID 13 v. Montevideo. ALNATI 13 van Victoria. AMSTELKERK 15 te Lagos verwacht. AKKRUMDIJK 13 van New Orleans naar Londen. ARENDSDIJK 14 te Trinidad. BARENDRECHT (t.) verm. 14 van Yarrow on Tyne. COLYTTO pass. 14 Dover 15 te Ymuiden verwacht. DOR DRECHT (t.) verm. 13 te Matadi. LAU RENSKERK 14 van Rastanura naar Ko weit. LUCITA (t.) te Purfleet. MARIE- KERK 14 te Genua. MIJDRECHT (t.) 15 te Londen venvacht. HAVEN VAN VLISSINGEN. Vlissingen aangekomen 13 November: ROLF van Antwerpen. COEN van Ant werpen. CORNELIS HOUTMAN van Antwerpen. DELTHA van Antwerpen. Vlissingen vertrokken 13 November: ROLF naar Botheran. Gepasseerd naar Antwerpen 12 Novem ber: SOEMBA van Londen. ZEELAND, van Bombay. ALMKERK van Swansea. ALHENA van Hamburg. 14 November: JUNE van Calais. Gepasseerd van Antwerpen 12 Novem ber. CONGOSTROOM naar Bordeau. RAPID naar Hamburg. 13 November: DALERDIJK naar Cristobal. BLOM- MERSDIJK naar Marseille. SCHELDE-VAART Hansweert 12 Nov. gepasseerd voor 4 uur. VRIENDSCHAP, Leunis; ARNE, Snij der; beiden Clabeqc. MAFRA, Claus; LAURENT, v. d. Kaap; BERTHA, Broekaert; MADELAINE, Wijekens; allen Brussel. INDUSTRIE 1, Geertrui den, Ronquires. NESKA 1, v. d. Berg; DAM CO 12, Vilters; DAMCO 37, v. d. Have; NEVEX 8, Blommaert; ESNIA, VerhaegenCAPELLA, Burm; CITO 2, Klijner; VIVAT, Wagenmaker; EMS, de Raad; VALKYRIE, Waardenberg; DAL MATIA, Wegh; RIJN SCHELDE 10, VerhaegenVOOR DEN TIJD, Kornet FULDA, Lemmens; PALLAS, de Pauw, IIERDI HALLER, Scholten j THEMAR, v. d. Wel; SOLDANELLA, Verschuure; WETTSTEIN, Kleimans; allen Antwer pen. WOLTER, da Vries; RUMOIR, Schuin; beiden Brussel. Nagek. Advertenties. Tot onze grote blijdschap werden wij verblijd met de geboorte van een zoon, IZAAK. E. SCHIPPER. M. J. SCHIPPER— VAN HAM. Biggekerke, 14 Nov. 1949. Stationsstraat A 52. Heden verblijdde de Here ons met de voorspoedige ge boorte van een dochter CHRISTINA MARGARETHA. JO J. MINNAAR. C. MINNAAR— LEENDERTSE. RIA. Kruiningen, 12 Nov. 1949. Burgerlijke Stand. KAPELLE. Geboren: Catha- rina W., d. v. W. Bras en J. Tramper; Abraham W., z. v. A. Hoogesteger en C. Kosten; Abraham M., z. v. W. van Over- beeke en S. Boot; Petrus H„ z.v. E. C. Seebus en M. Th. Rieswijk; Catharina W., d. v. W. J. Bie- rens en W. G. Kole; Jan, z. v. P. Deij en M. C. Weeda; Hen- drika F., d. v. P. Sterk en S. Beens. Gehuwd: J. Hengsdijk, 22 j. en M. D. Ossewaarde, 20 j.; J. C. Glerum, 26 j. te Wageningen en C. A. Glerum, 24 j.; C. P. Ca- rels, 29 j. te 's-Heer Arends kerke en J. Sinke, 22 j.; P. Tho- lenaar, 25 j. en J. M. Boei, 25 j F. Priester, 29 j. te 's-Heer Arendskerke en W. L. Marits, 25 j.; A. Goetheer, 32 j. te Wol- phaartsdijk en W. J. Rottier, 27 j.; L. de Neef, 28 j. te Wemel- dinge en F. E. Eversdijk, 28 j. Overleden: A. A. Nieuwdorp, 58 j., wed. van W. J. van 't Veer. WEMELDINGE. Geboren: Jo- hannis C., z. v. J. C. Verbrugge en C. de Schipper; Theodoras, z. v. Th. A. van Deventer en A. C. Ruissen; Dingenis B., z. v. M. J. Vleugel en M. J. de Witte. Overleden: J. C. Bouwens, 53 j., echtg. van G. J. de Looff. SCHERPENISSE. Onder trouwd: M. C. Hage, 28 j. en P. C. Jansens, 24 j. Wat brengt de radio? Woensdag 16 November HILV. I (301,5 M.) VARA 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. 7.30 Sluiting. 8.30 Nieuws. 8.35 Orgelspel. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gram. VPRO 10.00 „Kinderen en mensen", cau serie. 10.05 Morgenwijding. VARA 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Mede delingen. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Piano en orgel. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Omroeporkest. 13.40 Kwartet, 14.00 „Gesproken portret". 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor, 15.20 Sopraan en piano. 15.30 Voor de jeugd. 17.30 Dansmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-varia. 18.20 Trio. 18.30 Ned. strijdkr. 19.00 Parlementair overzicht. 19.15 Kwartet. 19.30 Voor da jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Actua liteiten. 20.15 Socialistisch nieuws. 20.20 Metropole orkest. 21.00 „Bij ons thuis", hoorspel. 21.45 „La Cenerentola", opera. 22.45 Popu lair wetenschappelijke causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. HIL. II (415 M.) NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Een woord voor de dag. 7.30 Sluiting. 8.30 Nieuws. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Pianorecital. 11.20 „Op de tweesprong een melodie", hoor spel. 12.00 Marinierskapel. 12.30 Mededelingen. 12.33 Pop. muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Koorconcert. 13.20 Mandolinemuziek. 13.50 Gr. 14.30 Orgelconcert. 15.00 Kamer orkest. 15.45 Voor de kinderen. 16.30 Sluiting. 17.30 Schoolzang- wedstrijd. 17.45 Reg. Uitz. 18.00 Gemengde zangvereniging. 18.30 Voor de kinderen. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws. 19.15 Reg. Uitz. 19.30 Sportcommentaar en gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Commentaar familiecompe titie. 20.15 Omroeporkest en solist 21.10 Montage Jubileum-ontmoe ting. 2.30 Massale koorzang. 22.45 Avond-overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. Aimsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 14 November medegedeeld door; Incasso-Bank N.V. - Goes. Grootboek-Obligatiën 101# Kon. Boot 127 Nederland 19-18 100# 100# Kon. Paketvrt. 149 Dito 1947 98 98# Ned. Sch. Unie 151# Dito 1937 97# 971# v. Ommcren's Scheepr. 162# Dollarlening 1947 94# 94# Rott. Lloyd 140# Invest. Certificaten 99 99 Stv. Mij Ned. 149 Nederland 1962-64 ex. 99# 99# H.V.A. 148 Dito cum 99# 99# Java Cult. Nederland N.W.S. 78# 78# N.I.S.U. 78 Spaarcertificaten 101 100# Vorstenlanden 35 Indië 1937 A 95 95# Deli Bat. Mij 106 Grootboek 1946 97# 97# Deli Mij 132# Kol. Bank 60# 60 Seneinbah 114 Ned. Ind. Handelsbank 102# 102# Muller Co. 157 Ned. Handel Mij 163 164 Amsterd. Bank 170 A.K.U. 184# 184# Holl. Bank Unie 218# Berghs Jurgens 312# 310 Cert. Javasche Bk. 150 v. Berkel Patent 118# 118 Herstelbank Pr. 96# Calvé Delft 147# 146 Ned. Ind. Esc. Mij 70 Centrale Suiker 188# 188 Ned. Bk. v. Zd. Afr. 189 Fokker 140 Rotterd. Bank 180 fielder Zonen 156 153# Surinaamsche Bk. Kon. Hoogovens Lever Br. Unilever 207# 208 Twentsche Bank 178# 238 239# Am. Smelting 46# Ned. Ford 297 298 Anaconda Copper 26# Ned. Kabelfabr. 291# 292 Bethl. Stee* 86# Philips' Gloeil. 234}| 236# Chrysler Dito 6 Curn. Pref. Wd. 172# 172# Gen. Motors 69# Wilton 153 154# Intern. Nickel 28 Billiton I rubr. Kennecott 49 Dito II rubr. 272 ex. Rep. Steel 20# Dordtsche Petr. 283# 284 Standard Brands Dito Pref. 306# 305 U.S. Steel 72# Kon. Olie 309 308# Cities Service 63# Dito onder aand. 307# 307# North Am. 17# Moeara Enim Cont. Oil A'dam Rubber 135# U6# 133# Midcont. Oil 43# Bandar Rubber Philips Oil Deli Bat. Rubber 83 85 Shell Union 38# Kendeng Lemboe 69# 68# Tidewater 23# Oost Java Rubber Baltimore 7# De Oostkust 89 93 Miss. K. Texas Serbadjadi 45 45 New York Centr. ?4 Holl. Am. Lijn 162 161 Pennsylvania 12# 12# Java-China Jap.lija 137 136 Canadian Pac. 178#

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3