irovintie^Nw "KORT KERI&flllÉË Twee jaar geëist tegen autodief. NOTEERT EVEN? VAN BERGEN. Van Bergen bezoekt het Friese boertje. Eü X ndag 14 November 1949 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 'ursus waterstaatkunde voor A^est-Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze maand zal te Oostburg oor West Zeeuwsch-Vlaanderen ■en cursus waterstaatkunde vorden georganiseerd. Alle on derwerpen, polder- en water- .chapsbeheer rakende, zoals bo demkunde, waterbouwkunde, waterlosing en waterbemaling. Polder- en waterschapsbestuur, waterschapsrecht en -geschiede nis van de streek zullen door een vijftal sprekers behandeld worden. De cursus zal in de Ambachtsschool, vermoedelijk op Vrijdag, gehouden worden. VUSSINGEN. Is hier iets van U by? De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gedeponeerd: Rood kinder wantje, herenrijwiel, bankbiljet, portemonnaie met inhoud, witte wollen handschoen, lipssleutek herenhoed, vulpen, 1 paar glacé handschoenen. Inlichtingen zijn aan zijn bu reau te bekomen betreffende de adressen van hen, die voorwer pen hebben gevonden en aan huis in bewaring hebben geno men. Verkoop Kinderpostzegels. Evenals elders wordt ook hier deze week weer begonnen met de verkoop van de bekende kin derpostzegels. De schooljeugd was in de afgelopen week inge schakeld om de actie in te lui den en met ingang van heden vindt men op het postkantnor het gebruikelijke tentje voor de kinderpostzegels. Het comité stelt zich voor om ook door middel van een stand in één der straten de verkoop te stimuleren. Wellicht zal ver der nog huis-aan-huis worden gevraagd of men kinderpostze gels wenst te kopen. SOUBURG. Chr. Besturenbond. Donderdagavond hield de Chr. Besturenbond in „Rehoboth" haar jaarlijkse propagandaver- gadering, waarvoor de belang stelling niet groot was. Nadat de voorzitter, de heer P. A. v. d. Putte, allen verwelkomd had, sprak de heer C. A. Bensen over het onderwerp: „Veertig jaar christelijk sociale strijd". Hij gewaagde van 'n strijd om vrij heid en recht voor de arbeiden de stand, die al die jaren ge voerd is. Ook in het algemeen belang heeft de, christelijke vak beweging gestreden, met name voor de volksgezondheid; de op richting van het T.B.C.-fonds. Ook over „de opdracht voor de toekomst" sprak de heer Bensen en hij waarschuwde daarbij te gen de actie van de EV.C. In den brede ging de spreker in op het stakingsrecht, dat de Chr. vakbeweging eerst na rijp be raad en overleg hanteert. Er ligt een grote opdracht voor hen, die in de Chr. vakbeweging een plaats hebben: namelijk te waken voor een dode vakbe weging. Ds J. v. d. Berg, de Geref. redikant, sloot de vergadering gebed. HEDEN, MAANDAG 14 NOV. 1949. MIDDELBURG: 2.30 u. Con- eert- en Gehoorzaal: Jeugd- concert Z.V.U. DINSDAG 15 NOV. 1949. MIDDELBURG: 8 u. Schouw burg: Z.V.U.,lezing drs Nell. GOES: 3 u. „Prins van Oranje" „De Brede Watering bewes ten Yerseke". WOENSDAG 16 NOV. 1949. MIDDELBURG: 8 u. Schut tershof: Revue „Tombola", Personeelsver. P.Z.E.M. 8 u. Caljouwzaal Ambachts school: Filmavond N.S.O. GOES: 8 u. „Prins van Oranje" Chr. Middenstandsvereniging KORTGENE: 2 u. „Stadswijn- kelder": alg. verg. Kring Noord-Beveland der Z.L.M. belang van de weder ingebruik stelling der Bonzijbrug voor de gemeente Wemeldinge, doch de beschikbare middelen voor 1950 hiertoe zijn ontoereikend. De heer Lindenbergh verklaar de, dat, indien dit onderhoud niet dadelijk effect zal sorteren, dit niet zal zijn toe te schrijven aan een onvolledige toelichting. De heer Veerhoek meende, dat deze bespreking indirect van be lang is geweest en dat het nuttig is geweest de minister persoonlijk te hebben kunnen inlichten. De heer Dominicus betuigde het gemeentebestuur dank voor de ge nomen moeite. Een verzoek van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, om als lid toe te treden werd voor kennisgeving aangenomen. Goedgekeurd werd 'n wijziging der begroting van het B.A. 1948. De heer D. M. de Jonge vroeg in lichtingen omtrent de vorderingen van de verbouwing op Landzicht Besloten werd deel te nemen aan de gemeenschappelijke rege ling voor de schooltandverzorging voor Zuid- en Noord-Beveland. B. en W. stelden voor, hun machtiging te verlenen tot de aankoop van een modderwagen t.b.v. de gemeentereiniging. Deze Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vroomshoop J. P. v. Roon te Kortenhoef; te Almelo J. F. van Woerden te Groesbeek; te Oosterland W. R. Ambrosius te Leerdam; te Haaften J. J. Moll te Genderen; te Holten 2e pred. pl. Jac. de Vries te Sliedrecht. Aangenomen naar Nijbroek J. F. Storm, cand. te Voorburg. Bedankt voor Hoevelaken G. M. van Dieren te Ede; voor Dintel- oord J. Hovius te Hoogeveen. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.). Bedankt voor Grotegast, Leer dam en Meppel, J. Kok te Noord- bergum. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Woerden, M. Over- duin te Nieuwpoort en C. Smits te Driebergen. Jubilea. Op 27 November noopt ds Veldkamp te Middelburg zijn 30-jarige ambtsbediening te her denken. Op 7 December zal het 25 jaar geleden zijn dat ds D. Bremmer te Bruinisse zijn amb telijke loopbaan aanving. Terugkeer Iegerpredikanten. De versnelde terugkeer van de militairen uit Indonesië en het vrijwel stopzetten van de uit zending zal tot gevolg hebben, dat ook het aantal Iegerpredi kanten en aalmoezeniers in In donesië geleidelijk zal afnemen. Van een min of meer plotseling afbreken van het werk zal ech ter geen sprake zijn. „Wij laten de jongens niet in de steek", zo verklaarde men ons van bevoeg de zijde. Er zullen nog enkele Iegerpredikanten naar Indone sië vertrekken; zo is het de be doeling, dat er in Januari vier gaan. In het voorjaar keert nl. een flink aantal predikanten te rug, daar zij hun tijd hebben gediend. Candidaat T. J. Hagen Jr. De classis 's-Gravenhage der Geref. Kerken heeft praepara- toir ge-examineerd en beroep baar verklaard de heer T. J. Hagen Jr, cand. aan de V.U. In verband met familieomstandig heden kan de heer Hagen de e.k. weken geen beroep in overwe- gin nemen. Wel is hij bereid Z< gs de kerken te dienen. Zij adres is Kon. Wilhelmina- laa. 538 te Voorburg, Telefoon 7220/4. KRONINGEN. Installatiebijeenkomst Nationale Reserve. Te Kruiningen vond Vrijdag avond de installatievergadering plaats van de afd. Kruiningen en omgeving van de Nat. Reserve. Na een inleidend woord van burgemeester Vogelaar voerde achtereenvolgens het woord de secretaris van het hoofdbestuur van het Instituut Steun Wettig Gezag, de heer Eisma, de direc teur van het Instituut kol. Ter- maten en overste de Feijter, de Zeeuwse commandant. Deze laatste verrichtte ook de instal latie. Nadat enkele films waren vertoond sprak burgem. Voge laar een propagandistisch slot woord. KAMPERLAND. Jaarvergadering. Onder leiding van ds H. Scho ling hield Woensdagavond de mannenver. „Calvijn" haar 3e jaarvergadering. Na de versla gen van secretaris en penning meester hield de heer C. Cle ment een inleiding over het on derwerp „Het conflict met Rome". Een drukke bespreking volgde hierop. Aan het einde van de "vergadering nam ris Scholing afscheid als voorzitter wegens vertrek naar Zuidlauri. De tweede voorzitter, de heer Noordhoek, bracht dank voor de leiding die hij drie jaren lang gegeven heeft aan de vereni ging. Met het bekende lied ,,'k Wil U o God mijn dank be talen" werd deze gezellige en leerzame avond gesloten. Wlndhaan op de toren. Thans weten de Kamper- landers weer uit welke hoek de wind waait! Op de toren van de Ned. Herv. Kerk is de wind- haan n.l. weer herplaatst. Deze haan was bij de zware storm van September 1944 van zijn plaat: gevlogen. De toren ondergaat een algehele restauratie. THOLEN. Chr. Besturenbond vergaderde. De plaatselijke afdeling van 't C.N.V. hield dezer dagen haar eerste jaarvergadering onde: voorzitterschap van de heer G. v. Dussen. Na de gebruikelijke opening sprak de heer Grashoff over het werk van het C.N.V. in de afge- lopen 40 jaar. Hij wekte de aan wezigen op er aan mede te wer ken, dat het ledental, dat de 150.000 reeds gepasseerd ls, nog groter te helpen maken. Na hem voerde de heer v. d. Vi e het woord over: „De taak voor de toekomst". De heer Grashoff sloot de Inte ressante avond met dankgebed. Chr. Landarbeidersbond. Op 17 November hoopt de Chr. Landarbeidersbond, afd. Tholen, een grote districts-propaganda' I avond te houden te Oud Vosse- meer, in de zaal van de heer Plandsoen. Op deze vergadering, welke om 7 uur des avonds aanvangt, zullen het woord voeren de heren A. Vin gerling en H. v. d. Linden. -■ Geslaagd voor het diploma 3e stuurman grote handelsvaart, de heer P. J. H. Seijbel, leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissin gen. De in St. Annaland gehouden j collecte t.b.v. de geallieerde oor- logsgraven heeft opgebracht de som van f46,86. De in Tholen gehouden collecte t.b.v. de Kinderbescherming heeft f 59.72 opgebracht. WEMELDINGE. Bespreking met minister Spitzen over Bonzijbrug heeft nog geen resultaat. Donderdagavond vergaderde de raad. Afwezig waren de heren P. J. J. Dekker en A. de Schipper Az. Burgemeester C. N. F. van Sas deelde mede, dat B. en W. op 28 October met de minister van ver keer en waterstaat te Middelburg een bespreking hadden over de herstelling van de Bonzijbrug. Na- ;dat de huidige toestand uitvoerig jwas uiteengezet, deelde de minis- ter mede overtuigd te zijn van het Kerkelijk conflict te Urk. In verband met de gerezen moeilijkheden die de goede sa menwerking belemmeren en na de door het classicaal bestuur en kerkvisatoren tevergeefs aange wezen pogingen om de een dracht te herstellen is, naar wij vernemen, de meerderheid van de kerkeraadsleden, de gehele kerkvoogdij en de helft der no tabelen van de Ned. Herv. Ge- mente te Urk afgetreden. wagen op luchtbanden zal een in houd hebben van 500 L. en aange koppeld kunnen worden aan de vrachtauto. De kosten ad f645. zullen worden bestreden uit de opbrengst van de verkochte oude materialen. Aldus besloten. Besloten werd de toegang tot de kluis achter het gemeentehuis te verb'eteren. De plaatselijke aannemers zullen worden uitge nodigd in te schrijven. De heer de Jong vroeg inlich tingen omtrent afwerking en hui dige toestand der woningwetwo-1 ningen aan de Bierweg i.v.m. klachten. De voorzitter merkte op. dat bij B. en W. geen klachten zijn inge komen, uitgezonderd één klacht van een huurder. Op een andere j vraag van de heer de Jonge werd geantwoord, dat de districtsop zichter opdracht is gegeven de woningen op te nemen, alvorens tot afrekening met de aannemer over te gaan. Tenslotte werd de heer Domi nicus ingelicht over de vraag, of de bepaling nog van kracht is, dat 20 der woningwetwoningen voor overheidspersoneel bestemd is. Hierna volgde een besloten ver gadering. --VAvVsfri' -N~7s/\ van vl/L Arrondissements-Rechtbank Dronkeman bedreigde zijn vrouw. M.v. S., 28 jaar, autohandelaar te Fijnaart, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Mid delburg, werd ten laste gelegd, dat hij op 17 Augustus 1948 te Goes heeft weggenomen een personenauto, merk Chevrolet, van J. L. Trimpe. Op deze avond werd bij de po litie te Goes aangifte gedaan van diefstal dezer auto, die om 9 uur geparkeerd stond in de Stal- straat en om even 10 uur ver dwenen was. Zowel aan de politie te Fij naart als aan die te Goes werd een tip gegeven, dat verd. in het bezit was van een gestolen auto, terwijl de politie te Goes te we ten was gekomen, dat met een auto gemerkt N69951 op 17-8- 1948 te Goes een aanrijding was veroorzaakt en dat dit nummer was afgegeven aan verd. De po litie kon na een uitgebreid on derzoek op 25 Augustus 1948 de vermiste auto opsporen bij een garagehouder te Heerde. Deze had de auto gekocht van de ga ragehouder Schalken te Henge lo, die weer op 18 Augustus '48 op de autobeurs te Amersfoort van verd. de auto verkregen had tegen afgifte van een hem toe behorende „Opel" met bijbeta ling van f 4500. De gestolen au to werd in beslag genomen, maar verd. had de wijk geno men naar België, waar hij leefde van smokkelhandel enz. In België werd hij wegens heling van een gestolen auto veroor deeld tot 8 maanden gevangenis straf. Na beëindiging van de straftijd werd verd. als onge wenste vreemdeling op 11 Aug. 1949 uitgeleid en aan de Hol landse politie overgegeven. Bij zijn verhoor gaf hij de diefstal niet toe; wel dat hij op de be wuste avond in Goes was ge weest. Uit de door getuigen afgelegde verklaringen kwam de Officier van Justitie echter tot de con clusie, dat de Chevrolet door verd. inderdaad is gestolen. Hij eiste 2 jaar gevangenisstraf met aftrek. Mr J. Sepers uit Goes, achtte de diefstal niet bewezen. Verdachtes laatste woord luid de: „Ik heb met deze zaak niets te maken". Uitspraak 25 November. W. J. v. d. M„ los werkman te Zierikzee had zich te verant woorden wegens bedreiging van zijn vrouw. Doordat verd. her haaldelijk de laatste jaren in be schonken toestand thuis kwam, ontstond dikwijls ruzie tussen de beiden. Zo ook op 15 Octo ber 1949. Hij had haar gezegd: „Nu moet ik acht maanden weg, maar voor ik weg ga zal ik jou eerst dood maken". Hij pakte daarna het broodmes. Daar de vrouw vreesde, dat verd. zijn bedreiging ten uitvoer zou bren gen, is zij naar buiten gelopen. De volgende dag kwam verd. weer dronken thuis en begon 't lieve leven opnieuw, waarop de vrouw met haar kinderen elders tijdelijk intrek heeft genomen. Verd. is toen gearresteerd. 111. Hij keerde terug, viste de fles weer op uit de sloot en vulde hem met water. De kurk er op. Fles ln de zak en toen gauw naar huls. Grietje stond in de duisternis op hem te wach ten. „O. Johannes! Ben je daar eindelijk?" riep ze verheugd. Wat was Van Bergen moe van de reis! Met 'n zucht liet hij zich in zijn stoel zakken. „Kijk, Grietje! Hier heb Ik het drankje voor Jansen. Zou lk het dadelijk nog even moeten brengen „Nee, nee!" zei Grietje. „Veel te laat! We gaan nu eerst naar bed!" 112. De volgende morgen sliep Van Bergen een gat ln de dag. 't Was ook geen wonder na zo'n lange, vermoeiende reis. Om zeven uur 's morgens was de vrouw van Jansen al aan de deur. Of Van Bergen al thuis was van de reis naar Friesland? En of hij nu ook een drankje had meegebracht van het Friese boertje? Wat was de goede ziel blij toen ze de fles zag! Wat hield ze de fles met het kostbare medicijn stijf vast met belde handen toen ze in blijde haast naar huls ging naar haar arme zieke man! Leestafel. In het wonderland der muziek, door Kurth Pahlen. N.V. Uitgeversmij. „Kos mos" te Amsterdam. Een jeugdboek over muziek. Toen dit werkje voor het eerst in Zwitserland verscheen, schreef het maandblad „Mens en Mu ziek": Op alleraangenaamste wijze worden al lerende en spelende, de grondbeginselen van muziekleer en muziekgeschiedenis aan kinde ren bijgebracht in een doorlopend verhaal, waarin zij zelf de hoofd rol spelen. Daardoor zullen zij tot beter inzicht en genieten komen". Aan de daarbij gevoegde wens, dat zulk een boek in het Neder lands zou verschijnen is thans vol daan, doordat M. Andriessen— Bies een Nederlandse bewerking gaf, aangepast aan de behoeften van onze jeugd. Wij kunnen daar- Ter zitting zegt verd. er niet veel van te weten; wèl weet hij, dat hij dronken is thuis geko men. Als hij niet dronken was, heeft hij zijn vrouw nimmer een haar gekrenkt. De president was van oordeel, dat het wel wan hopig met verd. gesteld is. Hij staat in Zierikzee op de zwarte lijst. De vrouw, wérd als getuige gehoord en deed voor haar man nog een goed woord. De Officier van 'Justitie achtte de bedreiging bewezen en eiste 2 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. Mr Kurtz vroeg een straf ge lijk aan het voorarrest met on middellijke invrijheidstelling. Dit verzoek werd afgewezen. Uitspraak 25 November. voor niet anders dan dankbaar zijn. Op een buitengewoon prettige en begrijpelijke wijze wordt hier verteld van het ontstaan en de betekenis van het notenschrift, van consonanten en dissonanten, van zangstemmen en instrumen ten, enz. Voorts wordt hier één en ander meegedeeld uit het leven van een aantal grote componisten en worden de hoofdlijnen ge schetst van de muziekgeschiedenis Een waarlijk uniek boek je voor opgroeiende kinderen die enige aanleg voor muziek hebben. Honderd kamerplanten en hoe ze behandeld moeten worden door A. C. Muller Idzerda. Tweede druk. N.V. Uitgeversmij. „Kosmos", Amsterdam. Dit boekje is uitsluitend be stemd voor leken en liefhebbers. Zij vinden in deze handleiding een keuze van 100 aan te bevelen planten, telkens één op elke blad zijde afgebeeld en behandeld. Bezit men een plant, waarvan men de naam niet kent, dan zal men deze in de meeste gevallen aan de hand van de fraaie uitge voerde foto's terugvinden. Boven dien zijn alle planten alfabetisch onder de Latijnse namen gerang schikt. Een practische en veilige gids. ijpi alibi Jbüi iilluHillii Correspondentie uitsluitend te richten aan: J. Joosse, Eigenhaardstraat 6, Middelburg. Uit de wedstrijd Middelburg I Eindhoven II, Hoofdklasse K. N. S. B., afd. Zuid, bespreken we hier een partij tussen dhrn K. Maarteuse (wit) en J. Nijssen (zwart). Het was een partij met het z.g.n. Budapester gambiet, dat tegenwoordig niet veel meer wordt gespeeld. Dit gambiet, de naam geeft het reeds aan, ls uit Budapest afkomstig en werd ln 1917 het eerst onderzocht. Het gambiet ls het kansrijkst als wit de geofferde pion tracht te be houden. Wit: K. Maartense (M'burg I). Zwart: J. Nijssen (Elndh.). Budapester gambiet. 1. d2d4 Pg8—f6 2. c2c4 e7—e5! Zwart offert nu een pion. 3. d4xe5 Pf6—e4! De z.g.n. Fajarowich-variant; meestal wordt Pg4, Pf3, Pc6, Lf4, Lb4|, Pbd2, De7 enz. gespeeld. 4. Pgl—f3 Pb8—c6 5. a2a3 Om Lb4 te beletten en tevens om b4 te kunnen spelen. 5a7a5 Belet b4. 6. Pbld2 Pe4c5 7. b2b3 d7—d6 Zwart doet geen moeite om zijn pion terug te krijgen. 8. e5xd6 Lf8Xd6 9. Ddlc2 0—0 10. Lelb2 f7f5! Belet e4. Belde partijen staan nu goed en Wit ls nog een pion voor. 11. e2e3 Dd8—e7 12. Lfle2 Pc5e4 13. 0—0 Lc8d7 14. Tfl—cl! Om c5 door te zetten. 14Ta8e8 15. Pd2Xe4 f5xe4 16. c4c5! e4Xf3 17. c5xd6 De7g5 Dreigt mat, maar Wit kan zich net redden met Le4f. 18. Le2—c4t Kgh—h8 19. g2—g3 Gedwongen, Lfl was niet goed wegens fXg2, Lg2, Lh3 enz. 19c7Xd6 20. Tel—dl Pc6—e5 21. Tdl x d6 Ld7—f5 22. Dc2c3 Dg5e7 23. Tal—dl Pe5g4 -24. h2h4 Pg4—f6 25. Dc3Xa5 (lijkt niet slecht, toch was Dd4 om veld e3 te dekken, beter) 25Pf6—e4 Valt de T aan, maar dreigt te vens Pg3! en eventueel Pf2; wit kan daar niet veel tegen doen. Het beste was wel Td0d3. Wit bevond zich In tijdnood en kon dus niet alles bekijken. Zie dia gram. 26. Td6—d5 Fe4Xg3! Een mooi offer. Wit moet wel nemen, want ook Dh4 dreigt. Misschien was Td5d4 nog het beste, hoewel Zwart dan toch goed spel houdt, 27. f2Xg3 De7Xe3t 28. Kgl—hl Lf5e4! Een gemeen zetje, er dreigt f2t, Kh2, Df3. Op Ld3 volgt Df2. Maar Tg5, f2t, Kh2 was nog mo gelijk. Wit zet nu Zwart met Dc8 voor de keus; ruilen of mat en komt er met kwaliteitsverlies af. 29. Da5—c3! f2| 30. Khl—h2 De3xc3 31. Lb2xc3 Le4xd5 32. TdlXd5 f2—flD 33. Lc4Xfl Tf8 x f 1 34. Td5d7 Jammer, met Tg5 had wit goe de remisekansen behouden, nu komt hij in een mat terecht. 34Te8e2t 35. Kh2—h3 h7—h5! en wit gaf op. In deze wedstrijd werd ook nog het volgende partijtje gespeeld tussen de heren L. van Mechelen (wit), Eindhoven II en P. M. de Kleijn (zwart), Middelburg I. Konlngs-Indisch (g3-variant). 1. d2d4 Pg8—f6 2. c2c4 g7g6 3. g2—g3 (veelal speelt men Pc3, Lg7, e4, d6 enz.) 3Lf8g7 4. Lfl—g2 0—0 5. Pbl—c3 c7c5! (de bedoeling van deze zet ls: de diagonaal g7al open te maken. Op Dc5 volgt Da5, enz.) 6. d4d5 d7—d6 7. e2e4 Pb8—d7 8. Pgl—e2 (m.i. was hier Pf3 om Pe5 te be letten, beter) 8Pd7e5 (op c4 gericht) 9. b2—b3 Lc8—g4! Het gaat voor zwart nu van 'n leien dakje. 10. 0—0 Pe5—f3| 11. Lg2xf3 Lg4Xf3 12. e4—e5 (wel gedwongen om de lijn g7al gesloten te houden, anders volgt Pe4, enz.) 12d6Xe5 (ook Pg4 kwam in aanmerking). 13. h2h3 Dd8d7 14. Kgl—h2 Dd7—f5 De zwarte aanval wordt nu ge vaarlijk. 15. Ddl—el (om aan de penning van Pe2 te ontkomen) 15Df5hö (dreigt Pg4t, Kgl, Dh3, enz.) 16. h3—h4 Ff6—g4f 17. Kh2—gl Lg7—fB 18. Pc3—e4 (een aardigheidje, op Le4 volgt het vorkje f3) 18Lf6Xh4 19. Pe4d2 Pg4h2! (Zie diagram). Wat nu? Pf3 gaat niet wegens Pf3t, enz.; Kh2 is cok niet goed wegens Lg5f en mat op de volgende zet. 20. Pe2—c3 Ph2Xfl 21. Kgl x f 1 (het is de vraag of hier Pf3, Df3, Gh4 niet beter was) 21- Lh4—f6 22. Pd2Xf3 Dh5Xf3 23. Pc3e4 (dit kost een stuk. De partij was voor zwart toch wel gewon nen). 23Df3hit en wit gaf op. Diagram le party. Diagram 2e party. abcdefgh Stand na de 25e zet van Zwart Pf6e4! Wat brengt de radio? Dinsdag 15 November. HILV. I (301,5 M.)AVRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Sluiting. 8.30 Nieuws. 8.35 Radio-ochtend blad. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Herhaling hersengymnastiek. 9.25 Gram. 10.00 Morgenwyding. 10.15 Populair concert. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Radio volks uni versiteit. 11.30 Voor die zieken. 12.00 Amusementsmuziek. 12.30 Mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianovoordracht. 13.00 Nieuws. 13.15 Zuid-Ameri kaans ork. 13.45 Gram. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Disco-causerie. 15.15 Gram. 16.15 Muzikale cau serie. 16.30 Sluiting. 17.30 Kinder koor 17.45 Reg. uitz. 18.00 Nieuws 18.15 Pianospel. 18.30 Ned. strijdkr. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Kamermuziek. 19.40 „Paris vous parle". 19.45 Gram. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd progr. 21.30 Gram. 21.45 Buitenlands overz. 22.00 Or gel en zang. 22.30 Pianovoor dracht. 23.00 Nieuws. .23.15—24.00 „Lohengrin", opera. HILV. II (415 M.): KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed. 7.30 Sluiting. 8.30 Nieuws. 8.35 Gram. 9.30 Waterstanden. 9.35 „Licht baken". 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 10.40 Schoolradio. 11.00 Gram. 11.30 „Als de ziele luistert". 11.40 Gram. 12.00 An gelus. 12.03 Metropole orkest en orgelspel. 12.55 Zonnewüzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Lunchconcert. 14.00 Gram. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Schoolradio. 15.30 Zlekenlof. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Sluiting. 17.30 Voor de kinderen. 17.45 Amusementsorkest met zang. 18.20 Sport. 18.30 V.U. 19.00 Nws. 19.15 Actualiteiten. 19.25 „Dit is leven", causerie. 19.40 Orgelcon cert. 20.00 Nieuws. 20.05 De ge wone man. 20.12 Pianoconcert. 20.40 Letterkundige causerie. 21.20 Sopraan en piano. 21.30 „Als de ziele luistert", hoorspel. 22.30 Gram. 22.45 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Radiophilh. orkest. abcdefgh Stand na de 19e zet van Zwart Ph2! V eilingsberic.hten. MIDDELBURG. Veiling van 11 Nov. Appels; Jonathan 1443; Goudreinette 1439; Cox's Oran ge Pippin 48; Groninger Kroon 1225; Golden Delicious 1625; Bramley's Seedling 1820; Zoete Ermgaard 12—23; Court Pendu 1122; Bellefleur 1327; Appels val en fabriek 1018; Peren: Beurré Clairgeau 1827Zw. Wünpeer 18—25; Beurré Alex. Lucas 2125; Emile d'Heyst 16 17; Doyenné du Cornice 1140; Conference 1617; Legipont 16 30; St. Remy 816; Pondspeer 614; William Duchesse 311; Druiven: Alicant 901.14 p. kg. Tomaten 2074; Groenten: An dijvie 514; Bloemkool I 2278: id. II 12—34; id. Ill 8—31; Rode kool 5.5013; Savoyekool 618; Wittekool 411; Boerekool 3 12; Chinesekool 8—14; Veldsla 2-^22; Uien 8—86; Spinazie 2—12 Peen (kg.) 611; Sla (kg.) 42 50; Kroten 6—11; Spruiten 12— 76; Koolrapen 10; Bospeen 622; Boskroot 2—8; Dubbele princes- sen 1.351.36; Witlof 3185; Prei 8—24. KAPELLE. Veiling van 11 Nov. Appels: Goudreinette 1852; Jo nathan 944; Golden Delicious 20; Zure Bellefleur 526; Eerm- gaard 523; Pomme d.Orange 1624; Hollandszoet 515; Glo rie van Holland 13; Franse Rei- nette 18—22; Cox's Orange Pippin 2045; Jacq Lebel 13; Sterappel 5—27; Present van Engeland 15; Dubbele Bellefleur 10—18; Lax- ton's Superbe 714; Princesse Noble 718; Val Goudreinette 15 Val appels 14; Kroetappels 8%. Peren: Comtesse de Paris 338; Pondspeer 416; Saint Remy 6 19; Zwijndreehtse Wijnpeer 318 Conference TVs26; Nouveau Poiteau 38; Gieser Wildeman 425; Kleipeer 516; Wintersui- kerij 38; Legipont 810; Beur ré Alexandre Lucas 328; id. Hardy 2444; Bonne Louise d'Avranches 1436; Brederode 918; Josephine de Malines 629 Jodenpeer 5—12; Emil d'Heqst 12 Doyenne du Cornice 32; Williams Duchesse 915; Diversen: Drui ven 99—1.21; Mispels 16—20; Ro de Kool 56; Savoye Kool 813; Andijvie 6914, alles per kg. Knolselderij 12; Bloemkool 2027 beide per stuks. Bospeen 16 p. bos KRABBENDIJKE. Veiling van 11 Nov. Jonathan 1449; Goud reinette 1851; Cox Oranje 17 47; Bellefleur 1235; Golden De licious 1025; Zoete Ermgaard 12—24; Sterappel 13—28; Peren: Comtesse de Paris 732; Gieser Wildeman 923; Zwijndreehtse Wijnpeer 4—18; St. Remy 7—16; Pondspeer 814; Groene Chau- montel 49; Brederode 4—16; Appelkroet 7.89—10.50, alles per 100 kg. SCHEEPSTIJDINGEN. SCHELDE-VAART Hansweert genasseerd 11 November 1949 GERARI) KREMER, Seeldraayer; AS TORIA, Heel; TROOSTWIJK, v. Groen; AMAZONE, de Ruyter; HOTA, Peiman; RISICO, de Pree; AXALP, Friesman; NAVEX 1, BlommaertROLAND GELDNER, Schreuder; AMSTEL 4, van Veen; HENDRIK, Arntz; POMMARD, Blanker; SPERA, Snijders, CAMPANU LA, Brabants; COEN, Tor; VIRGINIA, SteutelLEENDERT PI ETER, v. Groe- zen; ONDERNEMING, Broeken; EI- DER, de Meier; FRANCISKA, Werner; MARIE SCHUIM JE, Schuimje; ORION, Broer; MARIA HENDRIKA, Vermeulen; HUNTE, DurinckSTAD AMSTERDAM 1, Merrelaar; IBIS, van Putten; ILL, Hoogeveen; STAD AMSTERDAM 7, Schouwemaar;. LIDA, Padmos; ENER GIE, van GroezenVIER GiEBROE- DERS, Slager; ANTWERPIA 3, van Winsen; AVONTUUR, Ilagenaer; VER- TROUWEN, van DenderenSALF 1, Jonck; CASSANOVA, Cainphuizen; HENRY, de Winter; ROZ, PIETER- NELLA, den BreejenPROSAN, do Cleene, allen naar België; RICHARD 8, van Laack, Dordt; THILLA 3, Korstan- je; FERDINAND, de Coen; VAN LE- RIUS, van Look; EXPRESS 48, Bogert; NIEUWESTAD, Dijkema; HANDEL 6, Boers; STAD MEENE, Carpentier; PER SIA, Radema, allen naar Duitsland; C.F.R. 520, Picard; COMPTOIR 24, Gerritsen, beide naar Straatsburg; HAR- WIN, v. d. Ende; NAVEX 4, Illeghema; BELALP, DriessenNAVEX 7, van Huygen; KON. EMMA, Dc/ngenNAS SAU, ten Kate; HAMEL 98, Stempel; ELISABETH, van Ee; CATHALINA, v. Baaien; CORNELIA, Vendeville; ENER GIE, Waardenberg; GERDI, de Bot, al len naar Rotterdam; RIO, de Looff; AM- STEL 7, Scheltens, beide naar Amster dam; ANNA, Hendriks, Middelburg; ELISABETH, den Boer, Delft; SEPPIA, Jasper, Groningen; LINQUENDA, Ver sluis; HOLLANDIA, Versluis, beide naar Werkendam; VLIEG. HOLLANDER, Broekhuizen, KralingenVERWISSE LING, Lukien, Leeuwarden; VER TROUWEN, Koster, Hansweert; NIETS BESTENDIG, de Jong; SPES, Stavast, beide naar Montfoort; AMAZONE, Ries- ke, Steenwijk; VRIENDENTROUW, Kwint, Den Hulst; SANI 2, Ceulemans, Lith; HOOP OP ZEGEN, Waardenberg, Dokkum. Burgerlijke Stand. HEINKENSZAND. Geboren: Johannes F., z. v. F. Martens en A. Pantus; Rosalie C. M., d. v. J. A. de Jong en M. Knopjes; Petrus M„ z. v. J. Koens en M. J. Simonse; Dina J„ d. v. J. A. den Butter en J. IJzerman. Ondertrouwd: A. P. Franse, 30 j. en J. Bordui, 29 j. Gehuwd: C. van Leeuwen, 23 j. en J. Vermeulen, 29 j. Overleden: J. L. van der Maale, 80 j„ wed. van J. Ver- meule; C. Huizen, 83 j., echtg. van J. Janse. Advertentiën. Heden ontsliep zacht en kalm, in de hope des eeuwigen levens, onze geliefde Vrouw, Moe der, Dochter en Zuster SUZANNA MARINISSEN, geb. De Priester, in de leeftijd van 53 jaar. O.- en W.-Souburg: A. MARINISSEN. ADRIE MARINISSEN. Wed. J. J DE PRIESTER- VAN EENENNAAM. Rotterdam: P. DE PRIESTER. M. C. DE PRIESTER— NEDERHAND. O.- en W.-Souburg, 11 November 1949. Ritthemsestraat 57. Teraardebestelling Dinsdag 15 Nov. a.s., des nam. 2 uur, vanaf Ritthemsestraat 57.

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3