rlrovintifrffi/i» i NOTEERT 0 EVEN 1 Vcilingsbcrichten. KERK EN ZENDING. van VAN BERGEN. Van Bergen bezoekt liet Friese boertje. Interessant eerste klasse programma SCHEEPSTIJDINGEN. W aterstanden. Vrijdag 30 September 1949 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Wrak in de Wielingen wordt geborgen. De Bergings Maatschappij van der Tak is dezer dagen in opdracht van de Rijkswaterstaat begonnen met de berging van de Marie Flore, die op 1 Juli j.l. in de Wie lingen is gezonken. VLISSINGEN. Vergadering C'hr. Middenstands bond. In het C.J.M.V.-gebouw kwam Woensdagavond de plaatselijke afdeling van de Chr. Midden standsbond bijeen. Na het lezen van een Schriftgedeelte en ge bed verwelkomde de voorzitter de heer J. J. Labruyère de aan wezige leden met hun dames en het bestuur van de afd. Middel burg, dat i.v.m. het feit, dat het In de bedoeling ligt, nauwer met deze afdeling te gaan sa menwerken, voor deze bijeen komst was uitgenodigd. Naar aanleiding van het gelezen Schriftwoord wees de heer La bruyère de leden op hun taak. Na een korte pauze was het woord aan ds H. S. J. Kalf, Ned. Herv. predikant te Amsterdam, die sprak over het onderwerp: „Een Christen op elk terrein Spr. wees erop, dat de gods dienst dreigt te worden een meubelstuk, dat bestemd is voor de salon. Zonder Christus, aldus ds Kalf, gaat de wereld van schande tot schande. Laat Christus Heer zyn, ook in ons zakenleven! Vervolgens zei de predikant, dat alles wat men doet, ook in de handel, moet strekken tot eer van God, terwijl hij verder betoogde, dat zonder Christus het maatschappelijk vraagstuk niet is op te lossen. Fel kantte spr. zich tegen de mening van diegenen, die zeg gen, ook in kerkelijke kringen, dat er heden ten dage geen plaats meer is voor de chr. or ganisatie. Ds Kalf zei, dat men samen als christenen in één or ganisatie verenigd behoort te zijn om zodoende elkaar tot steun te kunnen zijn, hetgeen men hard nodig heeft. Tenslotte riep spr. op om als christen-middenstanders alle in dividualisme af te zwaren. Na deze inleiding volgde nog enige discussie, terwijl de voor zitter van de afd. Middelburg de heer Baars namens het bestuur mededeelde, dat een hartelijke samnwerking tussen de chr. middenstandsverenigingen m beide plaatsen zeer wordt toe gejuicht. Nadat nog enkele huis houdelijke mededelingen waren gedaan, werd de bijeenkomst met gebed gesloten. GOES. Examen Pitmanschool. Vanwege de Ned. Stenobond ,,I Pitman" werd op 28 September in de Pitmanschool een examen ge houden. Het diploma stenotypist (130 aansl. p.m.) kon worden uit gereikt aan: Mej. M. J. de Barth, Goes; mej. P. J. Dingemanse, Goes; mej. Corn. M. Franje, Waarde; mej. D. F. Heiligers, Nisse; mej. Cath. Houtekamer, Wolfaartsdijk; mej. S. G. Schelling, 's-Gravenpolder; mej. M. J. de Schipper, Wemeli dinge. Aan 4 candidaten kon geen di ploma worden uitgereikt. Het diploma kantoortypist(c) kon worden uitgereikt aan: mej M. M. I. Clement, Goes, mej. Joh. Colijn, Goes; de heer W. K. Zon dervan. Yerseke; de heer Jac. Ka- re lse, Goes; de heer J. C. de Mol, Baarland. Aan 1 cand. machineschrijven kon geen diploma worden uitge reikt. Alle candidaten waren leerlin gen van de Pitmanschool. KLOETINGE. Zondagsschool bestaat 75 jaar. De Kloetingse Zondagsschool bestaat 75 jaar. Dit feit wordt Zondag a.s. in de Ned. Herv. Kerk herdacht, waar o.a. zal spreken de heer Ottow, algem. secr. van de Zondagsschoolvereniging in Ne derland. Maandagavond is er een film voor de ouders der kinderen in het verenigingsgebouw. In 1874 kwam .11 Kloetinge we kelijks een aantal ingezetenen bij een voor een „Bidstond". Daar heeft de heer C. Beenhakker ge zegd, dat er ook op het gebied van de evangelisatie iets voor de jeugd m est gedaan worden. Er ontbrak echter een lokaliteit. In October '74 begonnen de heren C. Been hakker, Jac. van Noppen en Jac. Nieuwenhuijse echter hun werk als Zondagsschoolleiders op. een dorsvloer van de boerderij, bewoond door de heer Meulpolder. In November stelde deze een ka mer beschikbaar. Toen het leer lingental steeg werd ook deze ka mer te klein en zodoende kwam men terecht in de tegenwoordige Lewestraat in een gewoon huis met ruime kamer. Inmiddels hadden ook andere personen zich verdienstelijk ge maakt, o.a. de heren Jo Dekker, Chr. en J. Kole, J. Verboom, C. Blomaard, R. Straub, D. West- strate e.a. De eerste dames, die les gaven, waren mej. H. de Schipper en mej. J. Straub. In 1890 verrees aan de Lewe straat het gebouw, dat tot voor kort als bewaar- en Zondags school heeft gediend en nu brand weergarage is. In 1925 werd een bestuur ge vormd, bestaande uit de heren: D. Weststrate, voorz, en M. Straub, secr.-pcnn. Er kwam toen ook een klasse-systeem. In 1947 deed men afstand van de gemeentelijke en chr. bewaar school en ging de lessen voortzet ten in de O.L.-school, momenteel zijn er plm. 160 leerlingen. De heer D. Weststrate, die dit voorjaar 80 jaar werd, bedankte toen als voorzitter en werd op gevolgd door Ds J. Jellema. De heer J. W. de Vrieze werd secre taris en de heer M. Straub penn. De volgende dames treden als leidsters op: mevr. de Bruin, mevr. Kole, mej. L. Hoogstrate, mej. Lankester, mej. C. Verburg, mej. J. Beenhakker en mej. M. Willemstein. Als leiders de heren D. Weststrate, M. Straub, J. W. de Vrieze en J. Lankester. Feestavond muziekvereniging. In de gemeenteherberg werd Woensdag voor leden en genodig den door „Excelsior" een feest avond gegeven i.v.m. haar 50-jarig bestaan. De secretaris, de heer J. Kole, schetste de levensloop van „Ex celsior" vanaf de oprichting tot op heden, terwijl de heer Romijn uit Goes als conferencier optrad en ook accordeonklanken ten ge hore werden gebracht. WEMELDINGE. Rode Kruisoefening. Ook de Wemeldingse Rode Kruiscolonne houdt de laatste we ken oefeningen. Woensdagavond was de „berg" met omgeving het toneel van de ramp. Bommenwerpers hadden hun projectielen rond deze vlucht heuvel neergeworpen en daarbij vier personen zwaar of licht ge wond. Na de slachtoffers eerste hulp verleend te hebben zijn ze per Ro de Kruisauto naar het oefen lokaal gebracht, waar dr W. F. Gnirrep nog een toelichting gaf op de gehouden oefening. WESTKAPELLE. Nieuwe kerk in gebruik. Woensdagavond zal de nieuwe kerk van de Gereformeerde Ge meente door ds W. de Wit te Middelburg in gebruik worden ge nomen. COLIJN.SPI. A AT. Serenade. Dinsdagavond bracht het mu ziekgezelschap „Wilhelmina" een serenade bij haar secretaris de heer J. M. Snoep in verband met zijn 70ste verjaardag. AXEL. Aanrijding. Toen dezer dagen mej. M. al hier per fiets de spoorweg-over gang bij Axel overstak, werd zij aangereden door een haar achter opkomend motorrijder, waardoor zij een lichte hersenschudding op liep. Oud-Axelaar onderscheiden. Onze oud-stadgenoot, mr dr W. Hugenholtz, thans advocaat en procureur te Leiden, is te Parijs door de Franse regering onder scheiden met het „Croix d'Hon- neur Franco-Brittannique", zulks voor aan Frankrijk bewezen dien sten. De collecte voor de Heldrings gestichten bracht te St. Laurens f 41,43 op. Op Zaterdag 1 October a.s. zal de heer Markusse zijn 25-jarig ambtsjubileum vieren als assis tent bij de Rijksbelastingen te Krabbendyke. De heer J. Koppejan te Krab- bendijke is benoemd tot onder wijzer aan de school voor lager- en ulo-onderwijs uitgaande van de Geref. Gemeente te Lisse. Aan de Gemeente Universiteit te Amsterdam slaagde voor het artsexamen le gedeelte de heer M. J. A. Bil te Yerseke. Gemeenteraad. WEMELDINGE. Lening van 10.000.—voor bouw van een brandweer kazerne. Maandagavond vergaderde de raad dezer gemeente voltallig on der voorzitterschap van burge meester C. N. F. van Sas. Mededeling werd gedaan van de terugontvangen goedgekeurde gemeente-begroting voor de dienst 1949, en van de op 20 dezer gehouden aanbesteding voor de bouw van 'n brandweergarage. Het werk is gegund aan de laagste in schrijver de heer Joh. Bayens te Kapelle voor de som van f 12.200, Op een verzoek van de Vereni ging voor Chr. Volksonderwijs al hier, o.u beschikbaarstelling van de gelden voor de aanschaffing van nieuwe leermiddelen ter ver vanging van door oorlogsomstan digheden verloren gegane en van verouderde werd gunstig be schikt, onder voorwaarde, dat een nauwkeurige splitsing wordt in acht genomen en overgelegd. De kosten hiervan bedragen naar ra ming f 3132.33. In verband met het feit, dat de le ambtenaar ter secretarie in m itaire dienst ir en de 2e amb tenaar wegens ongesteldheid ver hinderd is zijn werkzaamheden te verrichten, werd aan Burgemees ter en Wethouders een crediet verleend voor de aanstelling van een tijdelijke kracht. De voorzit ter deelde mede, dat inmiddels 'n oproeping is gedaan voor de be noeming van een tijdelijke le ambtenaar. Ten behoeve van de financie ring van de aanschaffing van een vrachtauto en van de bouw der brandweergarage, werd besloten tot wijziging der gemeentebegro ting 1949 en tot aangaan ener geldlening van f 10.000.waarin verwerkt is de opbrengst wegens verkoop van de dokterswoning. Bij de rondvraag informeerde de heer de Jonge naar de aanbe steding van het straatwerk en ad viseerde de heer Dekker spoed te betrachten bij de besprekingen met het Ministerie van Water staat en Verkeer met betrekking tot herstel van de Bonzijbrug. De heer Dominicus vroeg in lichtingen omtrent de electrici- teitsvoorziening van de percelen aan de Oostzijde van het kanaal. De heer Lindenbergh wenste te worden ingelicht omtrent de uit betaling van het loon der ambte- HEDEN, VRIJDAG 30 SEPTEMBER. VLISSINGEN: 2 u. Gemeente raad. KORTGENE: Stadswijnkelder 8 u. Oprichtingsvergadering verband Kortgene der Nat. Reserve. ZATERDAG 1 OCTOBER. MIDDELBURG: 10 u. P.Z. E.M.-gebouw, Alg. Verg. Polder Walcheren. 2 u. 't Zand, Vliegerwed strijd. GOES: 3 u. Centraal, vergade ring Schaakvereniging. KRABBENDIJKE: 3.15 u. Opening sportterrein. ZONDAG 2 OCTOBER. COLIJNSPLAAT: 6 u. Ger. Kerk, Intrede ds H. Retel uit Haaksbergen. HEINKENSZAND: 2.30 u. Ger. Kerk, Intrede ds G. N. Lammens te Den Haag. RITTIIEM: Herv. Kerk, 2.30 u. Intrede ds J. C. Muller. WOLPHAARTSDIJK: Geref. Kerk, 6 u. Afscheid ds G. v. Heiningen. Zitting Tuchtrechter voor de Prijzen Arr. Middelburg. C. L. te Vlissingen werd wegens het in rekening brengen van te hoge bedragen, veroordeeld tot een geldboete op ad f500 en f25 voor het niet nakomen der admi nistratie-voorschriften. Voor de verkoop van een wo ning tegen te hoge prijs had zich J. W. te Rilland-Bath te verant woord. f 40.boete. Het verhuren van een woning tegen te hoge prijs was A. A. te Oostburg tenlastegelegd. f 30. boete. G. v. d. G. te Arnemuiden was nalatig gebleven de door haar te koop aangeboden vis van een prijsaanduiding te voorzien. Voor een zelfde feit had zich C. G. te Arnemuiden te verant woorden. Beiden f 5.boete. C. de R., G. v. d. G., M. C. en J. S. te Arnemuiden hadden zich ook niet gehouden aan de prijs aanduidingsvoorschriften. De Tuchtrechter legde de na volgende boete's op: f5.f2.50, f 2.50 en f 5. Het niet voldoen aan de prijs aanduidingsvoorschriften voor di verse levensmiddelen was de na volgende verdachten tenlastege legd: L. D. te Lewedorp, C. K. te Veere, P. de M. en D. S. beiden woonachtig te Vlissingen. De Tuchtrechter legde de na volgende boete's op f 10.f 10. f 5.en f 10. Tuchtrechter voor de Prijzen. Zitting te Terneuzen. Terecht stond H. H. te Axel in zake het in rekening brengen van te hoge uurprijzen. Boete voor ieder der firmanten f 30. Het afleveren van schoenen, welke gerepareerd waren, zonder dat hierbij een nota was, wat A. I. en L. I. wonende te Hulst ten lastegelegd. Boete voor elk der firmanten f 5. W. N. te Terneuzen had voor het reinigen van meubilair op on gedierte te hoge bedragen in re kening gebracht. Boete f 30. C. de K. en M. v. G. resp. woonachtig te Aardenburg en Oostburg hadden een huis te duur verhuurd. De Tuchtrechter legde de K. een boete op ad f 10.en v. G. één van f 20. Een te hoog tarief in rekening brengen voor liet stallen van fiet sen was P. C. v. d. W. te Bres- kens tenlasteglegd. Boete f 15. A. B. te Biervliet kreeg voor het kopen van sajet tegen te hoge prijs f 15.boete. MIDDELBURG. Eierveiling. Minimumprijs voor pluimvee houders f2,28 per kg.; uitbeta- lingsprijs poeleitjes 8M> ct.; vuil- schaligen 2 ct. minder per ei winkelprijs per 100 stuks f20 voor klasse 0; f 19 voor klasse I; f 18 voor klasse II; f 17 voor klasse III; f 16 voor klasse IV; f 12 voor klasse V; f 11 voor klasse VI; f 10,50 voor klasse VII. MIDDELBURG Veiling van 28 Sept. Appels Notarisappel 818; Cox's Orange Pippin 836; Lax- ton's Superbe 719; Jacques Le- bel 79; Transp. de Croncels 11 16; Manks Codlin 49; Appels val 510; Peren: Legipont 421; Maagdeperen 413; Conference 812; Triomphe de Vienne 522 Beurré Hardy 16—21; William Duchesse 36; Herzogin Elsa 6 8; Beurré Durondeau 79; Peren val 34, Tomaten 2028, alles per kg. Meloenen Ananas 1427 Net 8 30; Suiker 9.33 alles per st. Druiven: Alicant 7690, Leo pold 8183, Frankenthaler 65 82, alles per kg. Groenten 58; Uien 512; Bloemkool I A 1350 idem I 8—46; idem II 812; idem II 810; Komkommers I 16 —19; idem II 614; idem III 610; Savoyekool 511; Rode kool 5.5013; Witte kool 45; Boerekool 5; Dubb. Princessen 2033; Snijbonen 2067; Kroten (kg.) 56; Boskroten 3—8; Bos'- peen 623; Prei 817; Sla 1.50 9; Stoofsla 10; Veldsla 1415; Rabarber 3; Spinazie 216; Stok- princessen 2544; Aardappels Bintjes 4.106.30; Blauwe Eigen heimers 66.70; Koopmans blau we 6.206.50; Meerlanders 5.40 5.70; Bonken 77.40, per 100 kg. GOES. Veiling van 28 Sept.: Cox's Orange Pippin 6 -12, Transp. de Cronsel ti15, Glorie van Holland 517, Laxton Su perbe 615, Notarisappel 715, Allington Pippin 615, Sterao- pels 9—33, Tuinzoet 11—21, ^oete Wïnterkroon 1024, Zoete Appels 1018, Kroet- en valap- pels 56,50, Bonne Louisse d'Avr. 327, Conference 417, Legipont 314, Br. Clairgeau 5 -13, Triumph de Vienne 4-20, Br. Lebrun 38, Emile d'Heyst 36, Spaanse Wijnpeer 716, Br. Superfin 310, Druiven 74 84, alles per 100 kg.; Komkom mers I 17, id. II 8—15, id. Ill 69, Kropsla 1,5010, Bloem kool I 11—23, id. II en III 8—9, Meloenen 631, alles per 100 stuks; Dubb. Princessebonen 20 39, Rentegevers 42—51, Stok- snijbonen 23, Pronkbonen 13 24, Groenekool 511, Rodekool 5,5010, Uien 617, Postelein 20, Tomaten 1622, Andijvie 7 —11, alles per 100 kg.; Kroten 911, Wortelen 67, Ramenas 9, Selderij 3,504,50, Radijs 1,50 —2, alles per 100 bos. KAPELLE. Veiling van 28 Sept: Cox's Orange Pippin 5 48. Sterappel 544, Transparant de Croncel 538, Glorie van Holland 532, Laxton's Superb 518, Ellison's Orange 26, Zi geunerin 5,5, Lemoenappel 5 14, Jacq. Lebel 59, Manks Codlin 516, Allington Pippin 515, Bramley's Seedling 59, Hondsmuil 56,5, Bismarck 5 7, Present v. Lunteren 8, Gul deling 59,5, Earley Victoria 57,5, Keswick 57, Lanes Prince Albert 58,5, Zoete Rib beling 6-18, Bloemzoet 1114, Valappels 5,5—6, Goudreinette- val 67, Sterappel 5,59, Con férence 316, Bonne Louise d'Avranches 314,5, Soldat La- boureur 39, Williams Duches se 313, B. Hardy 318, B. Clairgeau 315, B. Lebrun 3 9, B. Superfin 37, B. de Mé- rode 38,5, Nouveau Poiteau 310, Legipont 317, Triomph de Viénne 327, Maagdenpeer 36, Spaanse Wijnpeer 310, Zwijndrechtse id. 39, Herzogin Elsa 311, Emil d'Heyst 310,5, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zunderdorp, Jac. v. d. Wiel, cand. te Noordwijk aan Zee; te Eppenhuizen-Zan- deweer, J. Feunekes, Ind. pred. te Doom; te Rijnsburg, M. C. Groenewoud te Heemse. Aangenomen naar Berlicum (N.-Br.), A. M. Brouwer, leger- pred. te Leiden. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Onstwedde, J. H. Velema te Midwolda. Ver. van predikanten. Tot bestuurslid van de Ver. van predikanten in de Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) is gekozen in de vac. van Ds T. de Vries, Ds J. J. Arnold te Vrouwenpolder. Generale Synode Geref. Kerken. In de voortgezette zitting hield de synode zich langdurig bezig met het rapport inzake de clas- sicale examens. Het resultaat was, dat beslo ten werd, dat het lezen van dé grondtekst dient te worden ge handhaafd, maar dat het hard op lezen van de grondtekst zo veel mogelijk moet worden be perkt. Eveneens besloot zij, dat bij de aanvragen van het prae- paratoir examen de deputaten voor de examina een onderzoek naar de beweegredenen moeten instellen en dat allen indien dit bevredigend is de classis dit examen zal toestaan. Een ver* kort peremtoir examen voor candidaten in de Theologie, die dit examen binnen een jaar na het praeparatcir examen afleg gen, besloot de synode niet in te voeren, wat deputaten voor gesteld hadden. Zij besloot t.a.v. het peremtoir examen dat de be staande bepalingen gehandhaafd blijven. Ten opzichte van de herzie ning van de Kerkenorde, waar over prof. Nauta rapporteerde, werd besloten vijf deputaten te benoemen, die een herziening hebben voor te bereiden. Ouderling Buitenhuis rappor teerde over de geestelijke arbeid in het IJselmeergebied. De sy node besloot de randkerken tc stimuleren tot geregelde bear beiding en daarbij ook aandacht te schenken aan het Chr. onder wijs en het Chr. organisatie leven. Verder werd o.m. besloten de besluiten van vroegere synodes met betrekking op de aanslui ting bij Christelijk sociale orga nisaties te handhaven. Generale Synode Geref. Gemeenten. In de Geref. Gemeente te Vee- I nendaal is een scheuring ontstaan I als gevolg van een verschil over de inhoud van de woorden „het aanbod van Gods genade". Vol gens de uitgetreden groep is er voor onbekeerden geen enkele be- lofte in de Bijbel, waartegenover ds Kok stelde dat als het aanbod van Gods genade niet gepredikt i wordt, verzuim wordt gepleegd en als het wordt geloochend er ver zet is tegen Gods Woord en de be- lijdenis. In de Woensdag gehouden Ge nerale Synode is nu gehandhaafd 1 een vroegere uitspraak, „dat naar de overtuiging van de Synode het uit de verschillende interpretaties van de woorden „Het aanbod van Gods Genade" voortvloeiende leerverschil geen aanleiding mag zijn tot kerkscheuring. Wel waarschuwde men tegen een eenzijdige uitleg van deze woorden, naar welke kant ook". Een verzoek van depuaten der Chr. Geref. Kerken om deputa ten te willen benoemen voor sa- menspreking, werd afgewezen. naren ingeval van ziekte. De voorzitter verstrekte de verlangde inlichtingen en gaf de heer Dek ker de toezegging dat omtrent de Bonzijbrug een bespreking zal worden gehouden met de minis ter. DUIVENSPORT. "Gevleugelde vrienden", Sint Annaland. De P.D.V. „De Gevleugelde Vrienden" hield Zaterdag j.l. haar laatste wedvlucht vanuit Quivrain. Afstand 135 k.m. Door verschillende personen werden enkele prijzen beschikbaar ge steld. De uitslag was als volgt: P. J. Hage 1, 4 en 5; W. v. d. Male 2, 7 en 8; A. Overbeeke 3; G. de Bruin 6. Aankomst eerste duif 1.46.18. vL 43. Met een reuzenzwaai slingerde Van Bergen zijn koffertje over de sloot. E:i toen klauterde hij vol moed omhoog. Er stak een dikke tak over het water. Zittend op die tak schuifelde Van Bergen langzaam en voorzichtig voort. Opeens hoorde hy het blaffen van een hond. Van schrik was hij bijna van de tak gevallen! Waar was die hond? O, daar had je hem! Hij stond vrolijk te blaffen aan de waterkant. Het wasPolio! 44. „Ben jij dat, Polio?" vroeg Van Bergen. „Ja!" blafte Polio. „Ben je ontsnapt uit je gevangenis?" „Ja!" blafte Polio. Van Bergen vond het fijn dat Polio er was. Nu was het niet zo eenzaam meer. „Kijk, Polio!" zei Van Bergen. „Ik ben al mooi op weg naar de overkant! Nog een paar rukjes en danO, mensen, wat buigt die tak! O, Polio, help!" De tak boog nog verderVan Bergen gleed er af enplons! daar lag hij in het water! ZaterdagroiddagvoetbaL Nu of nooit voor De Meeuwen. le KLASSE: Wemeldinge I Arnemuiden I; Wolfaartsdijk I Colijnspl. Boys I; Kloetinge I Nieuwdorp I; Krabbendijke I Rillandia I; V.C.K. I—Wis- senkerke I. Het wordt in Wemeldinge in teressant. Arnemuiden kan er haar Waterloo vinden, maar ge zien de nederlaag tegen Nieuw dorp is de kans even groot, dat Wemeldinge andermaal zand te eten krijgt. Van minder hoog gehalte, maar niet minder span nend kan het in Wolfaartsdijk worcien, waar de bezoekers na tuurlijk een kans op de over winning zien liggen. En als Wol faartsdijk dat beseft, gaan de tanden allicht nog eens extra op elkaar. Kloetinge zal aan Nieuwdorp een taaie noot heb ben, waarop het de tanden wel eens kon stuk bijten. Krabben dijke is sterker dan Rillandia, doch de twee aloude rivalen plegen te spelen in een sfeer, waarin alles mogelijk wordt. V.C.K. krijgt een gemakkelijker gast en de twee punten lijken ons op Walcheren te zullen blijven. 2e KLASSE A: Dios I—'s-Heer Hendrikskinderen I; Kapelle I S.N.P.I.; Rillandia IIKrabben dijke II; Kats IKloetinge II. Het is nog pas een paar we ken geleden, dat we niet zouden hebben durven beweren, dat Dios tegen 's-H. H. K. kans maakte op ook maar het gering- Doyenné du Cornice 735, Pre sident Roosevelt 9, Monarch 5 57, Warwick Droper 957, Bra men 5688, Druiven 6483, Dubb. Princ. z. dr. 2137, Snij bonen 33, Andijvie 711, Rode kool 5, Savoyekool 818, Prei 1720, Uien 1213, alles per kg-J Vijgen 2,5, Perziken 310 Bloemkool 826, Sla 27. Komkommers 612, Meloenen 818, alles per stuk. KRABBENDIJKE. Veiling van 28 Sept.: Dubb. Sperciebonen 2032, Bramen 46, Cox's Orange Pippin 847, Bramley's Seed ling 612, Transp. de Croncels 729, Allington Pippin 629, Sterappel 844, Manks Codlin 1016, Laxton's Superbe 514, Jacq. Lebel 510, Glorie van Holland 619, Triomphe de Vienne 510, Bonne Louise 3 25, Conference 516, Maagde peer 35, Legipont 315, Sol dat Laboureur 3—9, Nouveau Poiteau 316, alles per 100 kg. ST. MAARTENSDIJK. Veiling. Bintjes 6.80, 7000 kg. Breekpeen 9.10; dubb. Bonen 25. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van Woensdag j.l. De volgende vonnissen wer den o.m. uitgesproken: J. C. H., étaleuze, zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans Huis van Bew. te Middel burg, werd wegens oplichting en diefstal veroordeeld tot 9 mnd. gev.straf, waarvan 6 mnd. voorw. proeft. 3 jaar, onder de bijz. voorwaarde, dat zij onmid dellijk na haar invrijheidstelling tot 6 maanden na haar bevalling zich zal laten opnemen in het Moederhuis van het Leger des Heils te Rotterdam. G. R. S., spoorwegbediende te Hulst, gedetineerd, werd wegens oplichting meermalen gepleegd, veroordeeld tot 1 jaar gev.straf, waarvan 6 mnd. voorw. proeft. 3 jaar, met de bijz. voorwaarde, dat hij zich zal gedragen naai de aanwijzingen der R.-K. Re- classeringsver. Een koe is een kuddedier, leer den we reeds op school. Onder de mensen bestaat dit soort ook. Maar onze abonnees behoren daar niet bij. Zij gaan hun eigen weg en werken net zolang tot zij een aantal nieuwe abonnees ge wonnen hebben. En.... zij slagen ook! ste succes. Nu, na de eerste ver rassende resultaten der Drie wegenaren, hebben we de moed een nieuw succes te voorspel len. Kapelle en S.N.P. gaan el kaar wel niet teveel toegeven, maar toch houden we het op Kapelle deze keer. Rillandia II zal niet veel kunnen uitrichten tegen Krabbendijke II. Wil Kats nog een woordje meespreken, dan moet tegen Kloetinge II iets goeds gepres teerd worden. 2e KLASSE B: 's-Heer Arends- kerke IIDe Bevelanders I; Se- rooskerke IKapelle II; Wis- senkerke IIVeere I; De Beren IWolfaartsdijk II. De Kamperlanders mogen in 's-Heer Arendskerke niet strui kelen en zullen dunkt ons niet teveel moeite hebben zich daar te handhaven. Serooskerke gaat ongetwijfeld twee puntjes bin nenhalen. Dat Veere van Wis- senkerke II wint is al het minst twijfelachtig en De Beren krij gen deze keer eens een zwak kere tegenstander van wie het mogelijk moet zijn althans één puntje weg te halen. Maar bin nen is dat puntje nog allerminst. 2e KLASSE C: Arnemuiden IISerooskerke II; Nieuwdorp IIV.C.K. II; Bevelanders II De Meeuwen I; Nieuwland I Domburg III. Arnemuiden II kan zich op een nieuwe overwinning voor bereiden. Spannender wordt het tussen V.C.K. II en Nieuwdorp II en hoewel de thuisclub altijd wat terreinvoordeel heeft, kon V.C.K. II wel eens lastig wor den. Als De Meeuwen ooit een kans krijgen is het deze keer tegen de reserves van De Beve landers. Nu kan blijken of De Zeeuwen werkelijk de zwakste is. Nieuwland is zeker sterk ge noeg om baas te blijven tegen de bezoekers van Zaterdag. HAVEN VAN VLISSINGEN. Vlissingen vertrokken 28 Sept.LI- BELLE naar Micidclsbrough. Sleepboot BLANKENBURG naar Antwerpen. KUA naar Brussel. Gepasseerd naar Antwerpen 28 Sept. EUROPA van Londen. HILDA van Tijne- mouth. TROMPENBURG van Stockholm. WILJA van Aarhuus. 29 Sept.: MARY van Zee. Gepasseerd van Antwerpen 28 Sept.: BAARN naar Curasao. ALLICE naar Londen. MEERKERK naar Rotterdam. 29 Sept.: JACOBA CATAR1XA van zee. QUO YADIS naar Choorham. SCHELDE-VAART Te Hans weert gepasseerd 28 Sept. 1949. FLUVIALE 8, Landa; ST. ANTOlNE, Cloosterman; ST. THERESE, v. d. Ab- beeleNELLY, v. Oost; STOMPWIJK, v. Bennekom; BAKOU, Verstraeten; ES- MARALDA, Wermers; DAMCO 131, Kruijthof; MYDRA, Silvius; WESTER - KADE, v. d. Werken; MARGOX, v. d. Meer; EEMLAND, Swinkels; ARENA - REA, SzerzerbuskNAVEX MOTOR 8, Blommaert; EDELWEISS 16, Keukelaer; RIJM HANS 6, v. WinsenWERRA, FlorieHASI'EXGOUW, de Wachter; GUINEA, Blokland; HENJA, v. d. Zee; COTEO ROGIES, Koster; GURI, lluy- gens; TELEGRAAF 4, HeystekSAI GON, Jansen; W1PJ, Jfskoot; MAAS, Hegemans; ADSTAl), de Regt; ADRIA- NA, Herders; ALBATROS, Reiniers; RE NE, SchijvensONDERNEMING, Muur- ling; OVERSGHXE, Wassenaar; GURO, v. Veen; LUCIA, Stoop; PAULINE, Ver- gauwen; JACQUELINE 4, Vermeiren; S1LVERMEEUW, Luiken; DUO, Spie- sens; ALFOXS ET ANTOINE, Sluyk; LUCTOR, v. d. AndelBRAM, Kempe- neers; B 91, Costers; ZORG EX VLIJT, Scliuller; CELINE,, KeersemaekerVRE- DEBURG, PauwelsMARIETTE, Gas- ten; RECAPE, Bracke; COÖPERATIE- YE 3, v. Utrecht; OTTO, ten Haaf, allen near België; SCHELDEZOXEN, de Ko ning, Kerkdriel; SAHARA, SchottFLU- YIALE 6, Poppelier; RICHARD 6, Ptrt- teniersFLU I ALE 7, Pols; WANDE RER, v. Schijndel; STAD BRUGGE, Mer- tens; FLUYIALE 28, Fromm; FLUVI ALE 26, Riiquard; SB 8, v. d. Wiele; NAUTILUS 13, iievmanNAUTILUS 18, Liskamp; MONTANA, Hendriks; ERATERN1TE 6, HellinxSTAD DOOR- NIK, Mertens; STAD MECHELEN, Nevcnhof; PAT ROT ISME 2, Brukuk; RENE, Lochen; ISABELLA, Groenewijk; WESTKUST, de Boer; AMICE, Capeile- vcen, allen naar Duitsland; EXPRESS 30, UuklerEXPRESS 33, Beyc; EX PRESS 31, Groot veldEXPRESS 21, Frohlich; URANCO, v. Laak; MARCO- TE, ZamanEG LIS AU, Ney, allen naar Basel; LELY, Westers, Denemarken; SPES UNICA, Wellens, Utrecht; AM- STEL 4, V. d. Veen; ONDERNEMING, Serne; NIXES, v. Zutfen, allen naar Am sterdam; CORNELIA, v. Meel, Rotter dam; ROZ. PIETERXELLA, den Biee- jen, Gorkum; MACHIENSTEEN 22, Ha genaar, SchipholONDERNEMING, v. d. Klooster, Achten; SAALE, Westerlinck; SPREE, Mertens, beiden naar Gennep. Keulen 0.33 (-0.03), Ruhrort 182 0.08), Lobith 802 (—0.03), Nijmegen 582 (-0.06), Arnhem 619 (—0.03), Eefde L27 (—0.01), Deventer 0.53 (—0.01), Borgharen 3978 —0.22), Belfeld 1083 (—0.01), Grave beneden 504 (plus 0.01), Vreeswijk —0.04 (-0.04), Lith -0.27 (0.04). Wat brengt de radio? Zaterdag 1 October. H1LV. I (301,5 M.): VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.40 Orgel. 9.00 Gram. VPRO 10.00 Medische causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA 10.20 Radio -uilleton. 1.35 Voor de ar beid s in de continubedrijven. 11.35 Cello en piano. 12.00 Gram. 12.30 Mededelingen. 12.33 Roe meens orkest. 13.00 Nederl. strijdkr. 13.30 Hawaiian muziek. 14.00 „Het Nederlandse lied". 14.30 Gram. 14.50 Fries progr. 15.15 Kamerorkest en soliste. 16.00 „Komt u binnen". 16.15 Amateursuitzending. 16.45 Sport- praatje. 17.00 Gram. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano en zang. 18.30 Nederl. strijdkr. 19.00 Artistieke staal kaart. VPRO 19.30 Bijbellezing. VARA 19.45 Voor de Nederlan ders in Duitsland. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.12 VARA- varia. 20.15 Propaganda-toe- spraak. 20.20 Promenadeorkest en solist. 20.45 Gevarieerd program ma. 21.45 Socialistisch commen taar. 22.00 Weense muziek. 22.25 Voordracht. 22.40 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILV. II (415 M.): KRO 7.00 en 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.30 Waterstan den. 9.35 Gram. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Utrechts stedelijk orkest, koor en soliste. 12.00 An gelus. 12.03 Gram. 12.30 Mede delingen. 12.33 Metropoie orkest, 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Promenade orkest. 14.00 Pianospel. 14.20 Engelse les. 14.40 Orgelconcert. 15.10 „Werk aan de winkel", causerie. 15.20 Fanfare orkest. 15.45 Gram. 16.00 A Cap- pella koor. 16.30 „De schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Amusementsor kest. 19.00 Nieuws. 19.15 Actuali teiten. 19.25 Piano, orgel en zang. 19.50 Amerikaans commentaar. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Gram. 20.15 „Lichtba ken". 20.40 Gram. 21.00 Gevari eerd programma. 21.45 Puzzle. 21.55 Populair concert, 22.30 Wij uiden de Zondag in. 23.00 Nieuws 23.1524.00 Residentie orkest en soliste. Anistcidarasche Effectenbeurs. Slotkoersen op 29 Sept. 1949 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. Grootboek -Obligatiën Nederland 1948 Nederland 1947 Nederland 1937 Dollarlenmg 1947 Invest. Certificaten Nederland 1962-64 ex. Dito cum. Nederland N. W. S. Spaarcertificatcn Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned. Jnd. Handelsbank Ned. Handel Mij. A. K. U. Berghs Jurgcns v. Berkel Patent Calvé Delft Centrale Suiker Kakker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Br. Unilever Ned. Ford Ned. Kabelfabriek Philips' Gloeilampen Dito 6 pet. Cum. 1'ref. Wd. Wilton Billiton I rubr. Billiton II rubr. Dordtsche Petr. Dito Pref. Kon. Olie Dito onder aand. Moeara Enim Amsterdam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oastkust Serbadjadi Koll. Am. Lijn Java-China-Japanlijn 97ïé 96'/4 94 97H 98 79 100-v* 94', 964 71 KM 162 184' 309 118 143 133 208; 4 241',, 299*4 235 169 170*4 333 280*4 30P/4 3055-8 304 520 1414 98 53 179*4 148 Kon. Boot 134 1364 Kon. I'aketvaart 152 1564 97*4 Ned. Scheepv. Unie 160*4 162! 96*4 v. Ommercn's Scheepv. 1744 1744 94*4 Rott. Lloyd 151 1524 974 9834 Stoomv. Mij. Ned. 161 163 H. Y. A. 1644 169 98? 4 Java Cult. 75 76 79; s N. I. S. U. 86 88!* 100*4 Vorstenlanden 40 404 9-14 Deli Bat. Mij. 120 123 964 Deli Mij. 1474 151}* 704 Senembali 123 1254 KM1 'i Muller Co. 1674 169 164 Amsterd. Bank 166?* 16 74 1864 Holl. Bank Unie 223}* 225 313 Cert. Javasche Bank 160 160 122 Herstelbank Pr. 96)* 96-4 147 Ned. Ind. Esc. Mij. 78}* 78 - Ned. Bank v. Z.-Afrika 1934 193 145 Rotterd. Bank 1704 171?* i>»*4 Surinaamsche Bank 210 Twentscbe Bank 171 172 2464 Am. Smelting 44?* Anaconda ('opper 25}* 25** 302 Bethl. Steel 80*8 240*4 Chrysler 168 Gen. Motors 614cx 173 Intern. Nickel 284 430 Rep. Steeel 194 330 Kennecott 45?* 290 Standard Brands 311 U. S. Steel 66 4 67? 314 Cities Service 544 544 313 North Am. 174 536*4 Cont. Oil 61 614 144 Midcont. Oil 4?* 130 Philips Oil 97? 4 Shell Union 34?* 345* 74 Tidewater 22 22** 51 Baltimore 74 7?* 111 Miss K. Texas New York Centrale 174*/i Pennsylvania Canadian Pac. 124 12?* 148)* 124 12}*

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3