jOrovincit»?» Vlissingen gaat op 3 Nov. bevrijding herdenken. HELFRICH REYERS NOTEERT EVEN? feestelijkheden op het landingsterrein en in de St-Jacobskerk. Van Bergen bezoekt het Friese hoertje. Spannende strijd aan de Arne. Goede beurt van S. N. P. Woensdag 28 September 1949 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 De iw-overval op Tholen. In verband met de vorige week vermelde roofoverval te Oud-Vossemeer bij de Gebr. van Engelen in de Hollaerepolder, waarbij drie personen uit Rot terdam, waaronder een zekere Neele, afkomstig uit Tholen en familie van van E. betrokken waren, is ons medegedeeld, dat een der broers van E., n.l. Cor nells, door een kogel in de arm uit de revolver van een der ge- maskerden is getroffen. Opgeno men in het ziekenhuis, wees een Röntgenfoto uit, dat deze kogel was doorgedrongen tot bij de ruggegraat. Zeeuwse zaaioesters naar Amerika. Naar wij vernemen zal Vrij dag a.s. de eerste partij van ongeveer 10.000 Zeeuwse zaai oesters naar Amerika worden verzonden met de Holland- Amerikalijn. Dit is het resultaat van het bezoek, dat dr P. Korringa enige maanden geleden aan de Ver. Staten heeft gebracht. Deze eerste partij oesters, die bestaat uit broed van 1949 bakkegoed van deze zomer en j panoesters, uitgezaaid op de grond in 1948, zal in diep water aan de Oostkust van Amerika worden gezaaid, om proeven te nemen, hoe de „oogst'' daar zal zijn. Het is in het betrokken gebied wel koud, maar de ver wachting is ten volle gerecht vaardigd, dat de Zeeuwse oesters zich gunstig zullen ontwikkelen in tegenstelling tot de Franse oesters, die daar zijn dood ge gaan. Mossels naar Parijs. Deze week en begin volgende week zullen voor de export naar Parijs, die in de komende week begint, 14 a 15.000 ton mosselen op de verwaterplaatsen onder Yerseke worden gelost. Daar het hoogstwaarschijnlijk niet mogelijk zal zijn deze hoe veelheid nog deze week te leve ren, gezien de kleine kring van mosselkwekers, die in staat is aan de gestelde eisen te vol doen, zal alles wellicht deze week niet gelost kunnen worden. MIDDELBURG. Toneelavond Groningse Vereniging. Zaterdag heelt de Groningse V< op Walcheren „Oet Stad en Ommeland" haar eerste toneel- ai nd van het nieuwe seizoen ge houden in de Bogardzaal. Na een korte vergadering werd het vol gende pro,, ,mma opgevoerd: 1. Een en ander oit 't keelgat; 2. Hou 'n zeeman aan Wale kwam; 3. Reptisie; 4. Peite. zijn arvenis; 5. Botje op z'n proitstoul. Alles werd vlot gespeeld en het succes was des te groter, temeer, I daar alles eigen werk was. Deze avond sto 1 in het teken van het afscheid van de leider van het toneelgezelschap, de heer Kuipers, die per 1 October de Zeeuwse hoofdstad gaat verlaten. Na afloop werd de heer Kuipers door de voorzitter en de secreta ris toegesproken, waarbij een boekwerk werd aangeboden. De heer Botje is inmiddels bereid ge vonden om de leiding van de to- neelafdelin" or> zich te nemen. KRUININ GEN. Handje geklemd. Zaterdagavond had het 3- jarig dochtertje van bakker J. (Ingez. mededeling, advert.) Vanavond om 8 uur dus naar HET SCHUTTERSHOF t« Goes, om Admiraal b.d. en het Eerste Kamerlid te beluisteren over de toekomst van Nederland en Indië. Harink, alhier, het ongeluk met haar hand tussen een dichtgaan de deur te geraken met het ge volg, dat één der vingertjes ern stig verwond werd, waardoor medische hulp en gipsverband noodzakelijk was. 's-HEER ARENDSKERKE. De heer de Schipper benoemd tot gemeente-secretaris. In de raadsvergadering van gis teren is benoemd tot gemeente secretaris de heer G. M. de Schip per, commies ter secretarie. De heer de Schipper werd gebo ren 10 April 1919, is gehuwd en heeft 2 kinderen. Hij is sinds 1 Januari 1941 in dienst van de ge meente 's-Heer Arendskerke. ARNEMUIDEN. Zaaiweek Geref. Kerken. Maandagmiddag verscheen in deze gemeente de Evangelisatie auto, die de gemeente rond reed en een avondsamenkomst op de Markt aankondigde. Des middags tussen 4 en 5 uur vond de flanelpoppenvertelling plaats voor de schoolkinderen van de Chr. school op het schoolplein. Voor een aandachtig gehoor werd 's avonds het woord ge- voerd-door Ir Steneker en ds P. M. Veldhuijzen, terwijl ook evangelisatielectuur werd ver spreid onder de aanwezigen. THOLEN. Tholense Boys. De voetbalvereniging Tholen se Boys hield Maandagavond 26 Sept. j.l. in hotel Hof van Hol land te Tholen een algemene ledenvergadering onder voor zitterschap van de heer M. C. Meerman. In de vacature van de heer J. Quist werd tot bestuurslid ge kozen de heer J. P. Blaas. Tot leden van de kascontrole commissie werden gekozen de heren C. Jansen, S. Jansen en P. Korsman. Inzake de bespreking over de competitie werd medegedeeld, dat er een kleine wijziging ge komen is. Deze wijziging werd besproken en goedgevonden. Over de reizen naar de verschil lende tegenpartijen werd beslo ten, dat de leden en donateurs hierin tegemoet zullen komen, daar de verenigingskas niet het volle reisgeld kan betalen. Betreffende de korfbalkwestie werd het voorstel van het be stuur om de touwen met bijbe horende pennen aan de korfbal vereniging over te doen voor f 40 en de palen met manden voor f 16,55 met algemene stem men aangenomen. Ook de medailles, welke voor heen door de korfbalclub als on derdeel van de Sportvereniging zijn gewonnen, worden thans Maandagavond kwam de Bond van Buurtverenigingen „Oranje en Vlissingen" in Algemene Vergadering bijeen. Met algemene stemmen werd besloten om in de avond van 3 November a.s. de vjjfde verjaardag van de bevrijding van Vlissingen te herdenken. Een plechtigheid op de landingsplaats, een herdenkingssamen komst in de St. Jacobskerk en tenslotte een muzikale wandeling en de ontsteking van een vreugdevuur loor de burgemeester staan op het programma. Te zeven uur zullen de muziek- worden een kort woord te spre- corpsen en de deputaties van ver- ken. Na het spelen van de Volks- enigingen zich opstellen voor de liederen zullen de deputaties en afmars naar het landingsterrein, het publiek gelegenheid krijgen Tezelfder tijd vertrekt uit Bres- een bloemenhulde te brengen, kens een schip van het Loodswe- zen met een fakkel aan boord, die ln de kerk- in Breskens, hetzij door een Brits L' negen uur zal in de St. Ja- officier, hetzij door iemand van de cobskerk de herdenkingsdienst Binnenlandse strijdkrachten zal wor<3en gehouden, waar achter- worden ontstoken. eenvolgens zullen spreken burge- Het Loodswezen had bij monde meester Kolff, een Hervormde van haar Commandant Overste Predikant, een R.K. geestelijke en Crips reeds alle medewerking toe- no£ een andere predikant. Men gezegd en toen het plan was ont- hoopt de medewerking te kunnen vouwd om op de boot een verlich- krijgen van de Vlissingse Orato- te V aan te brengen, werd beslo- riumvereniging en de Vlissingse ten, dat de mannen van het Orkestvereniging. Om kwart over Loodswezen dit V-teken zelf zou- tien vindt een muzikale wande- den maken. ling plaats naar de Boul. Bankert waar de burgemeester het vreug- p de landingsplaats, (jevuur zal ontsteken, waarna de Om 7.20 uur zal op de landings- muzikale wandeling wordt ver plaats met de overgebrachte tak- volgd. kei het bevrijdingsvuur worden Do kosten, aangestoken Het lag in de bedoe- Lang is er gepraat over de kos- ling dit te laten doen door de ten van deze herdenking, die f 800 commandant van het 4e Comman- zullen bedragen. De gemeente zal do, de generaal Hakwell Smith, hierin mede bijdragen, doch dan Cren. Smith is echter verhinderd nog zullen de kosten aanzienlijk e? ,1" u ls thans gevraagd zijn. Vanaf de Oranjemolen moet of de kolonel Dawson, wellicht die de dijk worden verlicht, alsmede dag naar Vlissingen kan komen, de landingsplaats, er zal een ge- 2KS.» 'f™ W1„dT6.ge™ b,e" luidsinstaliatie Aioeten worden richt ontvangen. Bij het gedenk- worden aangebracht op de lan- teken op de landingsplaats zullen, dingsplaats en buiten de kerk. naar de Luit ter zee H. J. van der Ook werd nog gesproken over de Weyden heeft toegezegd, matro- inschakeling van de Nieuwe Kerk zen en soldaten als ere-wacht waar dan de samenkomst in dé worden opgesteld. Nadat om 7.25 St. Jacobskerk door middel van u. kransen en bloemen zijn neer- luidsprekers zou kunnen worden gelegd door de schooljeugd en de gevolgd. Dit voorstel werd echter autoriteiten, wordt 1 minuut stil- verworpen. te in acht genomen. i Tenslotte werd met algemene Om half acht spreekt burge- stemmen aangenomen een voor- meester mr B. Kolff een korte stel om plaatsen in de St Jacobs- rede uit en vermoedelijk zal ook kerk te reserveren voor de leden KoL Dawson, wanneer hij tenmin- van de buurtverenigingen, ste aanwezig kan zc gevraagd I aan de korfbalvereniging over gedragen. BRUINISSE. Moedercursus. Door zuster Fuikschot zal ook hier namens Het Groene Kruis gratis een Moedercursus worden gegeven. Elke Dinsdagavond zullen in het Verenigingsgebouw lessen worden gegeven. Aan meldingen bij zuster van den Berge. Het ligt in de bedoeling Dinsdag 4 October te beginnen „De Bruse Trekl.er", Bruinisse. De door de Bruse Trekker ai- hier gehouden wedvlucht uit Quievrain had een dubbele be doeling, naast propaganda voor de Duivensport was zij georga niseerd ten bate van de afdeling Bruinisse van Het Groene Kruis. Iedere meevliegende duif had een nummer en a raison van 50 cent kon men een of meer num mers kopen. Door de Bruinisser burgerij, voornamelijk de Mid denstand, waren 72 prijzen be schikbaar gesteld. De duiven werden gelost om 12 uur, de eerste duif arriveer de hier 1 uur 39. De snelheid van de eerste duif was ruim 90 k.m. In het gebouw „Johanna" heeft de voorzitter van de Bruse Trekker, de heer W. A. Jumelet, nogmaals de betekenis van een vlucht als de onderhavige uit eengezet. De heer J. D. de Korte heeft als waarnemend voorzitter van de Groene Kruisafdeling de duivensportliefhebbers bedankt voor de beschikbaarstelling van het nettobedrag, dat deze vlucht zou opbrengen. Hierna vond de prijsuitreiking plaats. De uitslag was als volgt: W. A. Jumelet 1, 3; H. W. Bossers 2 en 5; A. J. IJzelenberg 4, 9, 10, 11, 16, 17; Joh. van der Bijl 6; C. J. Maas 7 en 13; J. P. du Cloo 8, 12; D. de Ronde 15, 17; M. Kik 14; R. Haeck 18; Joh. Bodbijl 19; A. de Koning 20. RETRANCHEMENT. Springstoffen in afwaterings kanaal. Nu ook het afwateringskanaal bij het Sluisse Veer van puin e.d. gezuiverd wordt, blijkt het, dat destijds aldaar vele gewe ren, granaten, springstoffen etc. in het water zijn geworpen. De Mijnopruimingsdienst uit Oostburg heeft zich inmiddels over dit gevaarlijke goedje ont fermd. ANNA JACOBAPOLDER. Jaarvergadering Damvereniging. In de onlangs gehouden jaar vergadering van de Damvereni ging deelde de penningm. mede, dat in het afgelopen jaar aan contributies werd ontvangen f 124,15. Door het laten maken en verven van houten dambor den waren de uitgaven ook hoog, n.l. f 94,46, zodat er nu een batig saldo is van f 29,69. Voor het nazien van de boe ken en bescheiden van de pen ningm. werden aangewezen M. v. d. Velde en Th. v. d. Sluis. De competities van beide af delingen zullen geregeld elke Vrijdagavond worden voortge zet. Het bestuur bleef na stem ming vrijwel ongewijzigd en is als volgt samengesteld: J. Goud zwaard, voorz. en wedstrijdlei der, M. A. Neele, penningm., C. v. d. Velde, A. van Dijk en M. Nelisse. ST. ANNALAND. Kind gered. Zaterdagmiddag waren enkele kinderen aan het spelen bij de Haven. Hierbij raakte het 5-ja- rig zoontje van de heer Johs. Moerland uit de Cureelanden spelenderwijs te water. Het knaapje wist echter een staalka bel vast te grijpen. Mej. Duijzer- van Dijke, die juist passeerde, haalde de jeugdige drenkeling op het droge. Nieuwe ramen. Zaterdag j.l. is men begonnen met het plaatsen van de drie nieuwe stalen ramen in de loka len van de School met de Bijbel. POORTVLIET. Autobrand. Maandagmiddag kwam de heer P. v. d. Houdt uit Dinteloord met zijn vrachtauto over de Geerweg gereden. Daar de mo tor onregelmatig liep stopte de bestuurder om de motor na te zien. Plotseling sloeg een vlam uit de motorkap en uit de ca bine, zodat het stel in een mi nimum van tijd in lichte laaie stond. De bestuurder liep een lichte brandwonde aan de arm op. Onmiddellijk werd de brandspuit gealarmeerd, die echter lange tijd na het uitbre ken van de brand eerst ter plaatse was. Men had toen nog pech, daar het nog 20 minuten duurde eer de motor van de brandspuit werkte. Intussen was de cabine en de halve laadbak verkoold. De brandspuit had het vuur toen spoedig bedwongen. Verzekering dekt de schade. De jas van de bestuurder, waarin f 90 zat, werd echter een prooi der vlammen. Aanhangwagen in de sloot. De vrachtauto met aan hangwagen van Gebr. Heijboer reed Maandag van de Grintweg naar de Korte Zandweg, doch vermoedelijk door te ver uitha len kwam de met bieten geladen aanhangwagen op de rand van de sloot terecht, met het ge volg, dat de kant wegzakte en de aanhangwagen mee wegzakte. Nadat men de wagen gelost had trok de vrachtauto het vehikel weer op de vasten grond. Zuid-Achterweg afgesloten. De Zuid Achterweg is thans afgesloten en voor alle verkeer gestremd. De richting Tholen is verlegd langs de West Achter weg, de Paasdijkseweg en de Molenstraat. De richting Stave- nisse is verlegd langs de Lage- weg, de Zandweg en de Grint weg. Het is te hopen, dat het werk spoedig klaar is, daar de weg reeds lang niet te berijden was en een belangrijke schakel in het verkeer is. In het afwateringskanaal bij Retranchement heeft men veie geweren, granaten en springstof fen gevonden. Ook in België is de t.b.c. volks vijand no. 1 en wordt van alles gedaan om aan financiën te ko men om deze ziekte te bestrijden. De heer Jac. Stouten te Bruinisse vond een ballonnetje afkomstig uit Blaton (België), van een bal lonnenwedstrijd waarvan de op brengst bestemd was voor verple ging van oud krijgsgevangenen. De collecte t.b.v. „Draagt Elkanders Lasten" heeft te Ovezande opgebracht f 49.66. Zaterdagavond gaf de muziek vereniging „Con Amore" te Hoe- dekenskerke voor het laatst in dit seizoen een concert op de tent. Voor het propaedeutisch exa men voor scheikundig ingenieur slaagde te Delft de heer J. West- strate te Vlissingen. WOENSDAG 28 SEPTEMBER BERGEN OP ZOOM: Jaarver gadering „Vrederust". GOES: Schuttershof 8 uur Protestvergadering Rijks eenheid. NIEUW ERKERKDe Meel- baal 2.30 u. Verg. Ver. van Plattelandsvrouwen. DONDERDAG 29 SEPT. GOES: Prins van Oranje 8 u. Verg. Jonge Kerk. Schut tershof Oprichtingsvergade- dering Verband Nationale Reserve. KRUININGEN: Hotel de Ko renbeurs 2 uur Verg. Ver. van Plattelandsvrouwen. KORTGENE: 7 uur idem. VRIJDAG 30 SEPTEMBER. KORTGENE: Stadswijnkelder 8 uur Oprichtingsvergade ring verband Kortgene Na tionale Reserve. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 'tWoudt bij Delft (toez.), H. J. Meijer te Wisse kerke; te Zaamslag, G. Jansma te" Kantens; te Wijngaarden, C. Timmer, cand. te Harderwijk; te Holten, J. G. Panhuise te Har- denberg; te Vrieschelo, J. Feu- nekes, Ind. pred. te Doorn. Aangenomen naar Rinsuma- geest, A. Lootsma te Opende; naar Warns, A. J. Oostenrijk, cand. te Driebergen. Bedankt voor Wilnis, R. W. Steur te Oudorp; voor Mont- foort, J. Hovius te Hoogeveen; voor Ermelo, J. de Lange te Nunspeet; voor Vollenhove, S. Bijl te Welsrijp. Geref. Kerken. Beroepen te Wissekerk, K. Spoelstra te Meeden (Gr.); te Pijnacker-Nootdorp, W. Wiersma te Oudega (Sm.). Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Alkmaar, H. J. A. Haan te Purmerend. Beroepbaar. Ds J. Spelt, Edisonstraat 52, Amersfoort, stelt zich beroepbaar in de Ned. Herv. Kerk. Promotie dr T. Jansma. Aan de R.U. te Leiden is cum laude gepromoveerd tot doctor in de theologie onder prof. dr P. A. H. de Boer, de heer T. Jansma te Haarlem, geboren 19 Oct. 1910 te Almelo, op een proefschrift geti teld: „Inquiry into the Hebrews text and the ancient fersions of Zacharian IX--XIV". Dr Jansma die candidaat is tot de H. Dienst in de Ned. Herv. Kerk zal zich nog niet beroepbaar stellen maar 9 maanden naar Engeland ver trekken om aldaar Arabisch en Semitische talen te gaan stude ren. Tuchtrechter voor de prijzen te Tholen. De eerste zaak die behandeld werd was die tegen C. S. te Ber gen op Zoom. Verd. had zijn be middeling verleend bij de ver koop van turf, maar hierbij de Prijsvoorschriften overtreden. De vertegenwoordiger van S. er kende het tenlastegelegde. Maar zij zijn kolenhandelaren en wis ten niet wat de vastgestelde prijzen waren voor turf. Veel winst hebben zij aan deze partij niet gehad. Boete f 45. De koper van deze turf A. W. te St. Philipsland haa op de reeds te dure inkoop een be hoorlijke winstmarge genomen, zdat de gebruikers turf betrok ken tegen f 40 per 1000 stuks. Hij kreeg boete ad f 100 voor de verkoop tegen te hoge prijzen en f 10 voor het niet voldoen aan de administratie-voorschriften. De zaak contra de Aankoop- Verg. A. B. te Stavenisse werd door de Tuchtrechter terzijde gelegd. Een te hoog bedrag bedongen te hebben voor uitgevoerde her stelwerkzaamheden aan een schuur en woning in de gemeen te Nieuwerkerk (Sch.) was J. B. te Hoeven tenlastegelegd. Deze zaak werd voor de derde keer aangehouden. 39. Van Bergen stapte ln 't eerst dapper voort. Hij wist nu de weg. Maar na enkele minuten bleef h(j staan. „Wat zei die kwajongen ook weer? Doorlopen tot aan die hoge boomEn dan links af slaan En danLieve mensen! Ik ben het nu al vergeten! Kan ik die jongen nog terug roe pen? Nee, hjj is al lang weg Nou, dan maar vrolijk verder. Eerst naar die hoge boomJa, daar ben ik al bij die boom Het ls een eik. En nu moet ik links af slaan, dat weet lk nog goed". 40. „Nu moet ik eerst even nadenken", zei Van Bergen. „En dan ga lk meteen een pijpje roken' De veldwachter had hem zijn pijp natuurlijk terug gegeven. En nu rookte hij er dapper op los. „Jammer, dat ik niet meer weet wat die jon gen me gezegd heeft, 'k Had het even moeten opschrijven. Maar komaan, Ik ga verder. Aan de zon kan ik in elk geval zien welke kant ik onge veer uit moet. Vooruit maar weer!" Hij liep misschien een kwartier voort. Toen stond hij opeens voor een heel brede sloot. Zaterdagmiddagvoetbal. Walchenaren weren zich. Officiële Publicaties. Verplaatsing en openstelling te Vlissingen en Middelburg. Tuchtrechter voor de prijzen te Zierikzee. Door de tuchtrechter voor de prijzen te Zierikzee werden ver oordeeld wegens het berekenen van te hoge prijzen: F. v. B. te Zonnemaire f 10 boete en ver beurdverklaring in beslag geno men wol; A. K. te Zierikzee f25 b.; J. H. en P. H. te Zierikzee ieder f50 b.; A. D. te Nieuwer kerk f 25 b.; J. V. te Bruinisse f45. Het verbaal tegen C. v. W. te Zierikzee werd terzijde gelegd, evenals die tegen C. v. S. te Re- nesse. Ie KLASSE: Arnemuiden I Krabbendjjke I 11; Col. Boys I- V.C.K. I 2I; Nieuwdorp I-We- meldinge I 4-3; Riliandia I Wolfaartsdjjk I 94; Wisseker- ke IKloetinge I 08. Het was te verwachten, dat Arnemuiden en Krabbendijke de strijd om de titel in alle felheid zouden gaan voeren. Aan de Arne vond het eerste treffen plaats en het zal de spanning in deze klasse geen kwaad doen nu het een ge lijk spel werd. V.C.K. schijnt lang zamerhand thuis te geraken in de eerste klasse en zich de titel van eerste klasser waardig te willen tonen. De Boys werden in eigen huis tenminste geklopt. Een pri ma prestatie leverde Nieuwdorp, dat aan het goed gestarte Wemel- dinge een halt toeriep. Zal ook Nieuwdorp zich in de strijd der prominenten gaan mengen? Wei nig verrassend is de zware neder laag van Woifaartsdijk tegen Ril iandia. De mannen van Woi faartsdijk schijnen een zware strijd in de eerste klasse tegemoet te gaan. En hetzelfde geldt voor Wissekerke, dat tegen Kloetinge geen schijn van kans gekregen heeft. 2e KLASSE A: Kats I— Kapelle I 0—3; Dios I—Riliandia II 7—1 's-H. H. Kinderen I—S.N.P. I 34; Kloetinge IIKrabbendijke II 04. Zou er dit jaar weer wel iemand zijn, die aan de run naar de kop voor Krabbendijke II iets ir de weg kan leggen Kloetinge II schijnt er tenminste niet veel aan te kunnen doen. Zou het Kapelle worden, dat in Kats een aardige prestatie leverde? Of moeten we toch rekenen op een prominente rol van Dios, dat Riliandia op weinig twijfelachtige wijze aan haar zegekar bond? S.N.P. pikte in 's-Heer Hendrikskinderen de winst weg. Net iets meer dan we verwachtten. 2e KLASSE B: Veere I—Se- rooskerke I 35; Bevelanders I Wissekerke II 70; Woifaarts dijk II's-Heer Arendskerke II 54; Kapelle IIDe Beren 30. Het heeft Serooskerke wel eens meer moeite gekost om in Veere iets meer dan een gelijk spel te bereiken. Een verschil v§n twee doelpunten is eigenlijk meer dan we Serooskerke hadden toege dacht. Het heeft ons alleen maar verwonderd, dat Bevelanders niet verder dan 70 kwam en hadden eerlijk gezegd op dubbele cijfers gerekend. 's-Heer Arendskerke sukkelt met een verdeling der spelers over eerste en tweede elf tal en heeft practisch geen kans het tweede elftal in de loop van het seizoen te versterken als het nodig wordt. Vandaar, dat Woi faartsdijk II kans kreeg op een zege. Kapelle II even onervaren als De Beren slaagde er niettemin in de jongens van Baarland af te schudden en de winst te pikken. 2e KLASSE C: Domburg III— Arnemuiden II 19; Nieuwland I Bevelanders II 5—1; Seroos kerke IINieuwdorp II I4; V.C.K. IIMeeuwen I 51. Een gemakkelijke zege haalde Arnemuiden II en de Nieuwlan- ders konden het tegen Bevelan- der-reserves ook wel af. Geen al te zware nederlaag leed ditmaal Serooskerke II, dat tegen Nieuw dorp II zich nog kranig weerde. Ook in Koudekerke vonden de jongens van Zoutelande nog geen geschud bedje en V.C.K. II schudde hen flink uit. KORFBAL. Uitsla en van Zaterdag j.l. Ie kl.: VolhardingB.K.C. 35 Swift IVios I 60; Madjoe I Togo I 3—7. 2e kl.: Scampolo IOlympia 52; EendrachtSwift II 52; S.S.S. I—V.K.V. 9—1. 3e kl. A: VitesseStormvogels 6—1; Swift III—Tjoba II 9—1. 3e kl. B: EltoScampolo II 6—0.' 3e kl. C: K.W.B.—Groede 2—8. Adspiranten: VopoZeeiandia 0—3. Programma voor Zaterdag 1 Oct. Ie kl.: Togo ISeolto I; Swi't 1Luctor I; Madjoe IB.K.C, Gezien het wisselvallige spei van Togo en Seolto is er van de wedstrijd in Goes weinig te voor spellen Swift heeft destijds te Terneuzen een grote overwinning behaald, waarvoor Luctor wel wraak zal willen nemen. Een spannende strijd is te verwachten op de Nadorstweg. B.II heeft in Vlissingen wel een kansje op suc ces. 2e kl.: OlympiaZeeiandia; V.K.V.- Scampolo I; Swift II Tjoba I. 3e kl. A: Top Vrpo; Storm vogelsTjoba II. 3e kl. B: Elto—Dios; S.S.S. II— de Poel; Scampolo II—Sinoto. 3e kl. C: A.K.C.Fortuna. Adspiranten: SwiftVopo. THOLEN. Korfbal. De korfbalver. Eendracht speel de op eigen terrein te Tholen een wedstrijd tegen Swift II uit Middelburg en verloor met 32. Voetbal. De voetbalver. Tholense Boys I speelde Zaterdagavond 24 Sept. een wedstrijd tegen W. H S. uit St.-Annaland. Tholen won deze partij met 32. Zaterdag a.s. wordt gespeeld te Bergen op Zoom tegen Vre derust. DUIVENSPORT. P.V. „Nooit Gedacht", Anna- Jacobapolder. De P.V. „Nooit gedacht" hield haar laatste vlucht voor dit sei zoen en wel van Quivrain. De afstand bedroeg 145 km. De uit slag is als volgt: L. v. d. Sluis Wzn 1, 3, 7, 9,; M. A. Neele 2 en 10; Th. v. d. Sluis 4; L. Verhage 5, 6, (le overduif); J. Zuidweg 8. De duiven zijn met Zuidenwind en helder weer om 12 uur gelost. De eerste duif kwam binnen om 1.53.50 uur. De laatste arriveerde om 3.1 u. Kampioen en reservekampioen werd L. v. d. Sluis Wzn. P.V. „De Trouwe Duif" Tholen. De P.V. De Trouwe Duif uit Tholen hield Zaterdag 24 Sept. j.l. een wedvlucht van Quie vrain. In concours waren 86 dui ven, die om 12 upr gelost wer den. De uitslagen luiden: L. La- ban 1, 6; Joh. Deurloo 2, 10; C. Coomans 3; A. Wagemaker 4, 5, 7, 8, 9. De eerste duif kwam bin nen om 1.24.2 uur en de laatste om 1.39.26 uur. V eilingsberic.hten. MIDDELBURG. Veiling van 26 Sept.: Jacq. Lebel 8 18. No tarisappel 816, Cox's Orange Pippin 831, Appels val 69. Conference 618, Bonne Louise 8—21, B. Hardy 15—27 Legi- pont 821, Triomphe de Vienne 822, Maagdeperen 59 Her- zogin Elsa 59, Spaanse Wijn peer 45, William Duehesse 5 8, Peren val 36, Tomalen J6 25, Alicant 6499, Frankentha- ler 6790, alles per kg.; Andij vie 517, Sla 1,508, Bloemkool IA 40—60, id. I 8—48, id. II 6 24, id. Ill 612, Komkommers I 15—19, id. II 12—15, id. Ill 6, Postelein 56, Kroten (kg.) 4 6, Boskroten 39, Dubbele Prin- cessen 2031, Snijbonen 2069, Saxa's 2021, Stokprincessen 2040, Uien 612, Savoyekool 519, Rodekool 511, Bospeen 621, Spinazie 819, Prei 10 18, Radijs 3, Koolrapen 212. Aardappels Bonken 7,707,80, Blauwe Eigenheimers 4,10 5,80, Koopmans Blauwe 6,20 6,50, alles per 100 kg. (Zie vervolg pag. 4.) Waterstanden. De Diiecteur van de Distributiekling Walcheren maakt bekend, dat het kan toor te Vlissingen met ingang van 3 October 19-19 zal worden verplaatst van Brouwenaarstraat 4 naar de barak Korte Nieuwst raat-hoek Hendrikstraat. ln verband hiermede zal de dienst op Vrijdag 30 September a.s. gesloten zijn. liet nieuv.e kantoor zal voortaan op werkdagen geopend zijn van 9.15—12 en van 14.15 tot 16.15 uur. 's Zaterdags al leen van 9.15—12 uur. Op Zaterdag 1 October a.s. zal het kantoor te Middelburg, Dam 43 gesloten zijn, terwijl dit kantoor met ingang van 3 October op werkdagen alleen zal zijn geopend van 8.45—11.45 uur behalve op Donderdag, op welke dag de kantooruren zullen zijn van 8.45—11.45 en 13.30—16 uur. SCHEEPSTIJDINGEN. ABBEKERK pass. 26 Perim; ALDABI 28 10 uur aan de Hoek van Holland ver wacht ALGORAB 28 te Antwerpen ver wacht; ALUDRA pass. 26 Fernando No- ronhaAVERD1JK 26 te New York; BOSKOOP 26 200 mijl Zd. Zd. Wst. Finisterre; EDAM 25 te Philadelphia; LEERSUM pass. 26 Bishop Rock; LEU- V'EKERK 25 naar Aden; LIN'DEKEKK 23 te CalcuttaBOISSEVAIN 26 te Ham burg; CERA.M 26 van Marseille; CLEO- DORA (t.) 26 naar Curasao; ERINNA 26 naar Min; ESSO DEN HAAG pass. 26 Lizard; GORDIAS pass. 27 Gibraltar; GROOTE BEER 26 naar Soerabaya; MAASLAND 26 te Ilheos; MELISKERK 27 te Mombassa; N'IGERSTROOM 26 te Lobito; NIJKERK 26 naar Port Amelia; ORANJE 26 van Ville Franche; I'Al'EN- DRECHT pass. 26 Perim; POLYPHE MUS 27 te Balikpapan; STAD SCHIE DAM pass. 26 Gibraltar; TARAKAN 27 te Alexandrië; TAWALI 26 naar Boua; ASTUR1AS 26 ter hoogte van Port Soe dan; KERTOSONO pass. 26 4 uur Oues- sant; KOTA GEDE pass. 12 uur Oues- sant; SCHIEDIJK pass. 26 Kaap St. Vincent; TERNATE 23 van Mombassa via Port Said naar Rotterdam; UTRECHT 26 naar Rangoon; WATER MAN pass- 26 Suez; ZUIDERKRUIS 26 13.30 van Aden. BINNENLANDSE HAVENS. Gepasseerd naar Antwerpen. 26 September: REMMERT van Lorient. 27 September: AUDACIA van Gothen burg; MARIA S. van Dordrecht; PAX I van Nijenburgh; QUO VADIS van Strood. Gepasseerd van Antwerpen. 26 September: MUIDERKERK naar Rotterdam; LEERDAM naar Rotterdam; NEZO naar Denemarken; GLOBE naar Alowa; RAPID naar Hamburg; WIEB- B1NA naar KopenhagenSETAS naar Hamburg. Vlissingen aangekomen. 27 September: AGIOS GEORGIOS van Fasa; WESTEREEMS van Antwerpen. Vlissingen vertrokken. %27 September: WESTEREEMS naar Eerfine. SCHELDE-VAART Hansweert 26 September 1949, gepasseerd voor 4 uur. PARSIFAL, den BreejcnTELE GRAAF 11, lluybiechts; W1LCOR, v. Meel; FULL SPEED, Koenen; ZEE- LANDS LUISTER 1, v. d. Vliet; SY RIA, AkkermanFIAT, Hutallen Rot terdam. HAMEL 98, Stempel; 2 GE BROEDERS, Romers; AN JA, Visser; INVINCIBLE, Rijquart; URIE, Ploeg- aert; BADEN 22, Trap; RHENUS 104, Bott; WTLLEMSWAARI), den Haar; EMANUEL, Koudenberg1NDAS, Schot; allen Duitsland. SEOLTO, Larooy, Roer mond. AMSTEL 8, Heyboer; AMSTEL 9, Akkerman; ELISABETH, den Boer; FAM1LIETROUW, Salomons; STAD A'DAM 7, Schouwenaai allen Amster dam. BRUNSW1JK, v. Wijnen; ZAANS- BRUG, v. Eenennaam; EXPRESS 24, Beekman; EXPRESS 34, v. Duinen; DAMCO 65, v. Gent; SANT1S, Zerling; LUNGA, Neynsikkcns; BASOD1NO, VcrschuureMERCUR1US, Verstichclc; RIJN SCHELDE 15, Durinck; BERNL- NA, Rijquart; R HEI NUN ION 6, de Vol de; allen Basel. MACONNA, Marquerie, Gennep. LOUIS, de Kunder, Beuningen. NELLY, v. Zwol, Gorkum. CURA, Bak keren, id. v. DRIEL 72, Verwey, Dordt. AMILCO, Heinderks, Geertruidenberg. STELLA MARIS, Deen, Dongen. GRE TA, Walhout, Achten. VERANDERING, Meinen, Gorkum. JENNY, de Boer, Noorderspaarne. JAC. CORNELIA, v. d. Keulen 0.40 (—0.04); Ruhrort —1.71 Heuvel, id. TASMA, Kupers, Hengelo. (0); Lobith 8.05 (plus 0.01); Nijmegen MATHILDE, Verschure; GEJO, Duize; 588 (plus 0.03); Arnhem 622 (plus 0 03); EMANUEL, Hompus; allen Gennep. Eefde 126 plus 0.04); Deventer 0.54 (plus HENDK. ALIDA, v. d. Breevoort, Hel- 0.02); Borgharen 3977 (plus 0.01); Belfeld mond. FIAT, Hut, Hengelo. COOPLRA- 1079 (plus 0.01); Grave ben. 503 (-0.06); TIEVE 3, v. Utrecht, Vlaardingcn. Vreeswijk —0.05 (-0.07); Lith -0.26 HENDRIKA, v. d. Adel; JOHANNA, (—0,09). Pieterman; beiden Dordt. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 27 September medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. Grootboek - Obl igat iën Nederland 1948 Dito 1947 Dito 1937 Dollarlening 1947 Invest. Certificaten Nederland 1962-64 ex. Dito Nederland N.W.S. Spaarcetificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Ned. Handel Mij A.K.U. Berghs Jurgens Berkel Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Br. Unilever Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Dito 6 Wilton Dito II rubr. Billiton I rubr. Dordtsche Petr. Dito Pref. Kon. Olie Dito onder aand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kcndeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi HoU. Am. Lijn Java-China Jap.lijn 9 7# 96# 95 97# 98# cum 98" i 80 10014 94# 97# 75# 105 190 310 121 155 195 145 153# 211 251# 284 298 238# Cum. Pref. Wd. 169# 177 331 289# 307# 316# 314 540 146# 135 98# 77# 50 112 52# 178 Kon. Boot Kon. Paketvrt. 97# Ned. Sch. Ühie 96# 94# 97# 98# 79# 100# 94# 97# 73 v. Onimercn's Scheepv. Rott. Lloyd Stv. Mij N'ed. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Scnembah 104# Muller Co. 161# Amsterd. Bank 187# Holl. Bank Unie 309 Cert. Javasche Bk. Herstelbank Pr. Ned. Ind. Esc. Mij Ned. Bk. v. Zd. Afr. Rotterd. Bank Surinaamsche Bk. 209# Twentsche Bank 246# Am. Smelting 284 Anaconda Copper 299# Bethl. Steel 236# Chrysler 169# Gen. Motors 174 Intern. Nickel 330 Kennecott Rep. Steel 290 I Standard Brands 306# U. S. Steel 311# Cities Service 309 Cont. Oil i North Am. 144# Midcont. Oil 134# Philips Oil 98 Shell Union 76# Tidewater 51# Baltimore Miss. K. Texas 53# New York Centr. 173 Pennsylvania 149# I Canadian Pac. 137# 154 164# 174# 152 166 168)4 78 89 40 124 150)4 130 168 168)4 221# 165 79# 193 173# 28# 45# 18-# 56 62 42# 35# 135# 152 163# 175 151# 164 166# 76 87 40 121 149# 125 167 168 223# 159 96# sa# 194# 173# 18# 67# 8# 3 13 13

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3