D]rovincï^r» Lezers grijpen naar de pen. UVAN BERGEN. atöS«nEjt& Van Bergen bezoekt het Friese boertje. Middenstand en devaluatie. KERK EN ZENDING. m Dinsdag 27 September 1949 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Zeeuwse mosselen worden van de Engelse markt verdrongen? (Van onze correspondent.) Over enkele jaren zal het 100 jaar geleden zijn. dat de export van Zeeuwse mosselen naar En geland gevestigd werd, doch het ziet er naar uit, dat het jubileum van een eeuw verzending niet zal worden gehaald, daar de Zeeuwse mossel op de markt ln Londen verdrongen wordt door de Deen se mossel, maar vooral door de Waddenzee mossel. De Waddenzee mossel ls groot van stuk, maar bovendien wordt aan de Waddenzeevissers de ge legenheid gegeven de mossel twee shilling per zak van 50 kg goed koper aan de markt te brengen dan de Zeeuwse vissers ze mo gen verkop"!]. Door het Bedrijfschap wordt betocgd, dat de Waddenzeemosse len goedkoper mogen worden ge leverd, omdat het hier wilde mos selen betreft, maar ieder die den ken kan, zal het toch zeker ont gaan, waarom een z.g. wilde mos sel, die alleen maar moet worden opgevist en verder geen onkosten meebrengt, goedkoper moet zijn dan een gekweekte mossel, die aan de kweker al veel zorsr, kos ten, moeite en pacht voor het perceel waarop ze gekweekt wor den heeft gekost. Beter was dan het prijsverschil ln een fonds te storten, doch ln elk geval de prijzen, waarvoor verkocht mag worden, gelijk te stellen. Hier heeft men echter weer kennelijk te doen met een be voorrechting van de Waddenzee visserij, waarover men reeds bij verschillende gelegenheden ont sticht geweest. De mosselexport is de laatste weken ondanks de hoge tempera tuur zeer goed te noemen. Alleen naar België gingen ongeveer 8.000 ton en naar Frankrijk een goede 2000 ton. Maar het is voor België dan ook de beste tijd, binnen enkele weken zal de export naar dat land gaan verminderen. Toch wordt ver wacht dat 15 October a.s. de eer ste 100.000 ton door België zal zijn afgenomen. 6 October gaat Parijs importe ren. Schietwedstrijd te 's-Heer Arendskerke. Zaterdagmiddag werd op „De Panhoeve" te 's-Heer Arendsker ke een schietwedstrijd gehouden, t«.organlseerd door de gebr. van abben aldaar en de gebr. Moer dijk van Ovezande. Deze wedstrijd was bedoeld als revanche van de destijds gehouden meeting te Baarland. Er waren 29 deelnemers. De uitslag was: le prijs (na kampen) C. van der Sluis, Borssele, met 31 p., lauwer tak, aangeboden door gebr. van Sabben en gebr. Moerdijk 2e pr. (na kampen) A. Brulnooge, 's-H. Hendrlkskinderen, 31 p., medaille; 3e pr. J. Kloosterman, Heinkens- zand, 30 p., medaille; 4e pr. Ch. Janse, 's-H. Arendskerke, 29 p., medaille (na kampen); 5e pr. (na kampen) L. Priem, 's-Heerenhoek 29 p., medaille. Het hoogst aantal punten dat behaald K0n worden was 3o. De prijzen op de vrije baan wer den ais volgt toegekend: le prijs E. van Slujjs, 35 p. en een steunserie van 35, lepel en vork; 2e pr. J. van den Does met 35 p. en een steunserie van 33, medaille, aangeboden door „Het Fr iesche Jagerhuls, Nleuwestaa 113, ueeuwarden; 3e pr. G. van Damme, 35 p. en twee steunse- rles van 35 en 31, scheerapparaat in doos, aangeboden door firma J. J. Carelse te 's-Heer Arends kerke; 4e pr. P. Goense, 33 p. en twee steunserries van 33 en 30, sigarettenstandaard; 5e prijs J. Praam, 31 p. en twee steunserles van 31 en 29, sigarenpot. Ook hier was het maximumaan- t-l punten 36. MIDDELBURG. Med. Bond van vrouwen. Vrijdag vergaderde de afdeling van de Ned. Bond van Vrouwen werkzaam in bedrijf en beroep. In deze vergadering is speciale aan dacht geschonken aan het werven van nieuwe leden, waarbij gewe zen werd op het vele werk, dat de Bond verricht, naast het terrein van de Vakbonden, voor specifiek vrouwelijke belangen. Zo kan bijv. ook iedere afdeling in eigen om geving problemen trachten op te sporen, zoals o.m. het zitting ne men van vrouwen in diverse col leges. Besloten werd om het hoofdbe stuur te vragen, de naam „afd. Middelburg" te willen wijzigen in ,,afd. Walcheren" en om zowel m Vlissingen als in Middelburg een propaganda-avond te willen orga niseren. Electrische stadhuisklok. Dezer dagen is men begonnen met het aanbrengen van de elec trische klok in de toren van het stadhuis. De grote wijzerplaat is reeds aangebracht. Nieuwe verkeersregeling. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling om mede in verband met de werkzaamheden voor de herbouw van de panden in de Lange DelftSt. Janstraat een gevaarlijke verkeerssituatie is ontstaan, een nieuwe verkeers regeling in te voeren. Schaken. Vrijdagavond a.s., des avonds te half 8 worden in het Schut tershof te Middelburg, uitgaan de van de Schaakver. Middel burg, simultaan seance's ge speeld door enige hoofdklasse spelers uit die club. Alle schaak liefhebbers, lid of geen lid, kun nen meespelen door zich aan te melden bij de correspondent der schaakrubriek J. Joosse, Eigen- haardstraat 6, Middelburg. VLISSINGEN. Leger des ll-iLs muziekkorps uit Rotterdam bezocht Vlissingen. Het muziekkorps van de ze vende afdeling van het Leger des Hells te Rotterdam nreft een be zoek gebracht aan Vlissingen. Za terdagavond werd een mars door de stad gemaakt, waarna mede werking verleend werd aan de avonddienst van het Heilsleger In Vlissingen. Gisteren werd des ochtends, 's avonds en 's middags tijdens de openluchtsamenkom sten gespeeld door het korps. Is bier iets van U bij! De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gede poneerd: rechter handschoen, he renrijwiel, rode zakdoek, lederen handschoen, 3 lipssleutels. Inlichtingen zijn aan zijn bureau te bekomen betreffende de adres sen van hen, die voorwerpen heb ben gevonden en aan huis in be waring hebben genomen. GOES. Hengelwedstrijd. Op Zaterdag 24 Sept. j.l. hield de eerste Goese Hengelsportver., begunstigd door prachtig weer, haar derde en laatste concours ln het kanaal door Zuid-Beveland. Door 71 hengelaars werd hier aan deelgenomen, wat een record betekende. Van de zijde van het publiek was grote belangstelling. Na wegen bleek dat G. Jacobs de eerste prijs had gewonnen, P. Fejjtel de tweede en A. C. Rink- houd de derde. Het grootste aantal is gevan gen door A. C. Rlnkhoud; de eer ste vis door A. Meijers en de zwaarste vis door J. de Nooijer. Het totaal gewicht bedroeg 9964 gram. Postzegelbeurs. Zaterdag is in het Beursgebouw een postzegelbeurs geopend. Deze beurs is speciaal bedoeld voor de jeugd, maar ook oudere verzamelaars kunnen er gebruik van maken. Elke laatste Zaterdag van de maand zal de beurs vanaf 2 uur open zijn. WEMELDINGE. Blikseminslag. Zaterdagavond is een boeren wagen, geladen met schoven tar we, staande op het erf van de landbouwer J. de Schipper Czn in de Daniels traat, door de bliksem getroffen. De tarwe vatte onmid dellijk vlam. De eigenaar en de omwonenden konden de brand spoedig blussen, zodat de gewaarschuwde brand weer geen dienst behoefde te doen. Concert. De mondorgelclubs „Apollo" uit Goes en „Concordia" van We- meldinge, gaven Zaterdagavond o.l.v. hun directeur de heer W. Meulmeester 'n geslaagd concert. Door het hevige onweer moest echter het concert, dat een grote belangstelling van het publiek had, afgebroken worden. WAARDE, Bloemententoonstelling. Zaterdag werd in de O.L.-school een bloemententoonstelling ge houden van door de leerlingen zelf opgekweekte planten. De belangstelling van het pu bliek was tamelijk groot. Er wa ren verschillende prachtige plan ten te bezichtigen. De volgende prijzen werden toegekend: Fuchsica's: le pr. Corrie West- veer, 2e pr. Adri Cornelisse. DE BlEi EN CAMPAGNE IN VOLLE GANG. In de suikerfabrieken gaat de komende weken weer grote bedrij- vigheid heersen. Met auto's en boten worden enorme hoeveel heden bieten aangevoerd om verwerkt te worden. Een kijkje op een der suikerfabrieken n.l. die van Halfweg. Rode Geraniums: le pr. Adri Vet, 2e pr. Johan Koeman. Roze Geraniums: le pr. Koos Klap, 2e pr. Jo van Kruiningen. Begonia's: le pr. Mart West- veer, 2e pr. Jaantje %'an Houte. Coleus: le pr. Kaatje de Hamer 2e pr. Corrie Sonke, 3e pr. Janny Koeman. Balseminen: le pr. Jac. Koe man, 2e pr. Mina Wondergem. Petunias: le pr. Krijn Krijnsen, 2e pr. Andre de Graaf. De oudercommissie kan op een geslaagde middag terugzien. SOUBURG. Vergadering Chr. Besturenbond. Vrijdagavond hield bovenge noemde bond een vergadering on der leiding van de heer A. Arend- se Mz., die na een kort openings woord de spreker voor deze avond, de heer A. C. Bensen, districts bestuurder van het C.N.V., het woord gaf, om te spreken over 40 jaar Chr. Nat. Vakverbond. In 't kort ging spr. na de op richting van de vakbonden, waar in een zeer sterk aandeel gehad hebben mannen als Klaas Kater, die zag de moeilijke omstandig heden waarin de arbeiders ln zijn dagen verkeerden. Na veel moeilijkheden en strijd i» men gekomen tot oprtchtin van het C. N. V. Dan gaf spr een breed overzicht van al net werk dat er in 40 jaar door het C.N.V. gedaan ls en nog gedaan wordt. Sinds 1909 is er tussen werkgever en werknemer een an dere geest gegroeid, die van sa- menspreken over zaken die het bedrijfsleven raken. Een groo aandeel hiervan mogen de mannen van het C.N.V. het hunne noemen. Hierop volgde een bespreking waarna besloten werd voor het komende winterseizoen een studi club op te richten. Staande de vergadering gaven zich 13 leden op en werd een bestuur gekozen als volgt: A. Arendse Mz., voor zitter; J. Peene, secretaris; P. v. Sluijs, bestuurslid. OOSTKAPELLE. Tot kerkelijk ontvanger van de Ned. Herv. Kerk is benoemd de heer J. Koene, in de plaats van de heer H. M. van Cruiningen we gens vertrek naar Kapelle. Tot President Kerkvoogd werd be noemd de heer F. C. de Roo. COLÏJNSPLAAT. Jubileum. Dezer dagen mocht de heer J. C. Maas te Kortgene het feit her denken, dat hij 25 jaren directeur is van het muziekgezelschap „Wilhelmina". Zaterdagavond werd dit feit feestelijk herdacht in de zaal van de heer Westerweel. Tijdens het concert dat in verband hiermede op de muziektent werd gegeven, werd de jubilaris door burgemees ter Schuit toegesproken en geluk gewenst. Tenslotte werd nog een rondgang door het dorp gemaakt SINT ANNALAND. Acht Kerstpakketten. De opbrengst van de t.b.v. de Niwin gespeelde voetbalwedstrijd W.H.S.Tholen alhier, bedroeg f 40.90 netto, zodat aan acht mili tairen een kerstpakket zal wor den uitgereikt. Ook waren er voor dit goede doel nog extra giften binnen gekomen. Haastige spoed is zelden goed Het gebeurde dezer dagen bjj het Veilingsgebouw. Toen dhr J. H. met een wagen, beladen met uien, bij de veiling kwam, wilde hij het gebouw direct binnenrijden omdat hij van mening was, dat hij aan de beurt was, om te los sen. Hem werd echter te kennen gegeven, dat hij nog even moest wachten, tot dhr B. zijn lading uien gelost had, daar deze aan een ander, die niet veel tijd had, voor rang had verleend. Dhr B. pakte de paarden bij de leidsels en trachtte ze tot stilstand te bren gen, waarop dhr H. van de wagen stapte en dhi B. een gevoelige schop tegen zijn been gaf. Onder tussen reed ujn met 2 paarden bespannen wagen achteruit en raakte van de dijk af; waarbij een gedeelte van de uien verloren ging. Gelukkig kon het zaakje in der minne geschikt worden. Ook hier bleek weer de waarheid van he' spreekwoord: „Haastige spoed is zelden gofd." Merkwaardige vergissing. Dat men zich merkwaardig ver gissen kan, blijkt wel uit de vol gende gebeurtenis. Dhr M. en zijn echtgenote waren met een aantal kinderen per autobus naar Ber gen op Zoom gegaan. Toen zij zich weer naar huis wilden bege ven, was het bij het station, waar de autobussen hun standplaats hebb :n, erg druk. Nu was dhr M. van mening, dat zrjn echtgenote de zorg op zich zou nemen voor het ruim 2-jarige dochtertje, ter wijl zij dacht, dat haar man dit zou doen. Dus stapten zij beiden in de bus met de kinderen, be halve het 2-jarige dochtertje, dat buiten bleef staan. Op de gebrui kelijke tijd vertrok de bus weer naar St. Annaland. In Oud-Vos semeer kwam men pas tot de ontdekking dat de kleine ontbrak. Dhr M, spoedde zich per taxi naar Bergen op Zoom, om de klei ne meid op te sporen. Direct werd naar het politiebureau ge reden, waar men al gauw succes had. Ze zat daar leukweg te bab belen en was helemaal niet bang geweest. Biggenmarkt. Zaterdag 1 October zal alhier de jaarlijkse biggenmarkt gehou den worden. Deze traditie is ge durende de oorlog enkele jaren onderbroken. THOLEN. Nut's vergadering. Het Departement Tholen van van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen hield Vrijdag j.l. in de zaal van Hotel Hof van Hol land een algemene vergadering onder leiding van de vice-voorzlt- ter, de heer G. Amslng. De voorzitter, dr P. J. Duinker, kon niet aanwezig zijn, waardoor de gehele agenda niet kon wor den afgewerkt. De rekeningen over het boek jaar 1948/1949 werden ln orde be vonden. Het aftredend bestuurslid, de heer A. Wagemaker, werd bij ac clamatie herbenoemd, terwijl bij de verkiezing in de vacature van de heer J. Spaanderman de heer J. F. J. v. d. Peijl tot bestuurslid gekozen werd. Tot slot deelde de secretaris, de heer M. C. v. d. Stel, de moeilijk heden Inzake de vermakelijkheids belasting van het Departement mede. SCHOONDIJKE. De Ned. Herv. Kerk. Nu het kerkgebouw van de Ned. Herv. Kerk bijna gereed gekomen is, werd een bazar georganiseerd; de opbrengst is bestemd voor het interieur der kerk. De vervaardiging van dit inte rieur werd opgedragen aan de meubelfabriek Ha-Be te Ede en aan de Zeëuws-Vlaamse meubel- handel te Zuidzande. RETRANCHEMENT. Vergadering Ring Zondagsscholen De Ring van Zondagsscholen in West-Zeeuwsch Vlaanderen hield Zaterdag haar traditionele half jaarlijkse vergadering in Retran- chement onder leiding van ds Wiebosch van Biervliet. De heer Beun uit Sluis vertelde over Johannes de Doper, waarna de heer Spoor een inleiding hield over „De Bijbel Gods Woord". Voor beide lezingen bestond grote belangstelling hetgeen wel bleek uit de uitvoerige discussies. De heer K. Verheul, gymn. le raar aan de U.L.O. school te Tho len heeft tegen 1 Nov. a.s. ont slag gevraagd wegens verdere studie. De Ned. Herv. Kerk te Zoute- lande heeft uit de nalatenschap van de heer A. Jobse een legaat van f5000.ontvangen. Geslaagd voor 3e stuurman Grote Handelsvaart J. Vinke, leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. -■ Tot ouderling bij de Geref. kerk te l'erseke is gekozen de heer L. A. Bontridder. De collecte voor het fonds „Draagt Elkanders Lasten" bracht te Lewedorp op f 118.25. De gehouden collecte te Waarde door de C.J.M.V. voor het zenden van Kerstpakketten naar de jongens uit Waarde naar Indië heeft opgebracht f 412.05. De collecte ten bate van de Kinderbescherming heeft te Borssele opgebracht f 40.72. Gemeenteraad. BRUINISSE. In de Vrijdagavond gehouden vergadering van de Gemeenteraad was de heer H. Jumelet wegens uitstedigheid afwezig. Als loco-burgemeester werd be noemd wethouder van Vessem. Bij diens afwezigheid de heer Geluk en bij afwezigheid van het gehele college het oudste lid de heer W. van den Bérg-Beekman. Besloten werd twee kasgeldle ningen. resp. groot f 40.000 en f 50.000 te verlengen per 1 Octo ber a.s. tegen een rente van 1 pet. en kasgeld op te nemen naar behoefte, ter betaling van de rio- lérings- en bestratingswerken tot een maximum van f 50.000. De woonruin Jecommissle, te weten de heren W. van den Berg- Beekman, A. C. Verspoor, J. Kos- tense, B. Jonker en S. O. de Graaff werd met alg. stemmen herbe noemd. Met de bouw van 7 woningwet woningen in het kader van het saneringsplan zou, aldus de voor zitter, door de firma Hoornick te Middelburg op 26 September be gonnen worden en wel door af braak van de oude panden. RONDVRAAG. Bij de rondvraag wees de heer Hogerheijde op de onogelijke en gevaarlijke toestand van eenige woningen en een oude schuur aan de Deestraat, die nog niet van oorlogsschade zijn hersteld, ter wijl hij tevens gaarne een andere norm zag aangenomen ter bere kening van het havengeld van de hier thuis horende visserssche pen. De gemeente Yerseke zal om inlichtingen gevraagd worden. Ten slotte zag de heer Hoger heijde gaarne spoedig een voor stel van B. en W. tegemoet ter verbetering en verandering van de haven, waarbij de motorsche pen, die aan het havenplateau zijn gemeerd een ligplaats toegewezen krijgen aan de Lange Dam. De voorzitter alsmede de heren van den Berg-Beekman en Bal waren van mening, dat dan ook de havengeul zal moeten worden verlegd, iets wat volgens eerst genoemde automatisch zou ge schieden. Ook het verleggen van de stroomgeul buiten de haven en het aanbrengen van een stuwdam vleugeltje aan de Lange Dam wordt door laatstgenoemde dan nodig geacht, doch door de heren Verspoor en Hogerheijde werd de noodzakelijkheid hiervan in twij fel getrokken. Een en ander zal met de Cen trale Dienst worden besproken. Wel was men het er over eens, dat de havengloeiing aan het pla teau dringend verbetering be hoeft en dat de toestand, waardoor tijdens de bietencampagne een aantal schepen geen ligplaats hebben, onhoudbaar is. De heer Bal (Arb.) verzocht aandacht voor het doorspuiten van de riolering en informeerde naar de centrale verwarming in de O.L. school. De voorz. deelde mede, dat ln een school met vier of minder lokalen geen centrale verwarming mag worden aange legd, doch dat alles gedaan wordt om van dit verbod dispensatie te verkrijgen. Naar aanleiding van een vraag van de heer Verspoor over de op handen zijnde keuring van de huisslachtingen besloot de raad na enige discussie in deze voorlopig geen standpunt te be palen, maar leder vrij te laten of hjj thuis, dan wel in een centrale slachtplaats Z(jn varken wil laten slachten. van tfr'XfóJ -'j Jef *--<4 .1 37. Wat was Van Bergen boos op de jongen! „Je zult me de weg wijzen, deugniet! Hoor je dat?" „Geef me dan een dubbeltje!" zei Arie. „Nee!" riep Van Bergen en hij schudde de jon gen flink door elkaar. „Twee dubbeltjes heb je al te pakken, kleine afperser! Je krijgt geen cent meer! Maar je zult me de weg wijzen, kwajon gen! Anders zal ik eens met mijn vriend, de veld wachter over je praten!" Toen Arle dat hoorde werd hjj toch bang. „Meneer, ik zal U wel even zeggen waar U langs moet. Het is heel gemakkelijk!" 38. „Kijk, meneer? U houdt dit pad tot aan die hoge boom daar. Ziet U wel? Dan slaat U links af. Dan loopt U aldoor recht uit. Dan weer rechts en dan neemt U niet de brede zandweg, maar de smalle. En dan gaat U over het brugge tje en dan ziet U in de verte een toren. Daar gaat U recht op af. U kan niet missen, meneer!" „Ik snap het nog niet goed. Je moet het nog eenmaal zeggen!" zei Van Bergen. Arie zei het nog een keer. „En nu goede reis, meneer!" Arle keerde terug. En Van Bergen ging alleen op stap. Dreigende gevaren - Dringende oproep. Het bestuur van het Ned. Ver bond van Middenstandsverenigin gen heeft uitgesproken van me ning te zijn, dat door het stijgen van de prijzen, als gevolg van de devaluatie, der goederen het fi nancieringsvraagstuk, dat toch reeds grote moeilijkheden ver toont, voor het middenstandsbe- drijf niet eenvoudiger zal worden en het gevaar van een sterke uit breiding van het leveranciers- crediet, zoals dit voor de oorlog bestond, niet denkbeeldig geacht moet worden. Het acht het voor de ontwik keling van een gezond midden standsbedrijfsleven wenselijk, dat een dergelijke cred' t-ontwikke- ling wordt tegengegaan en daar om noodzakelijk, dat de verschil lende bestaande vormen van mid- denstandscrediet-mogelijkheden, zoals borgstellingsfondsen, werk- tuigencrediet e.d. een soepeler wijze in de ontstane behoeften gaan voorzien dan dat tot heden het geval is. Het bestuur is verder van me ning, dat de afgekondigde alge mene prijsstop, als c .rste maat regel tegen ongemotiveerde prijs opdrijving begrijpelijk, geen ande Winterdienstregeling Prov. Stoombootdiensten. te Eindhoven. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Assen, J. C. Ma- rits te Haarlem (N.). Geref. Gemeenten. Beroepen te Rotterdam (C.), M. Blok te Zeist. Bedankt voor Hendrik Ido Ambacht, M. v. d. Ketterij te Vlaardingen. Beroepbaar. Ds H. van Dalen, Daal en Berg- selaan 104, Den Haag, tot voor kort predikant der Evangelische Broedergemeente te Paramari bo, is weer beroepbaar gesteld in de Ned. Herv. Kerk. Ds D. van der Most van Spijk f- De nieuwe dienstregeling van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland, die ingaat op Zondag 2 October a.s. bevat, behalve voor de lijn TerneuzenHoedekensker- ke, weinig ingrijpende wijzigingen. De veranderingen op de lijn TerneuzenHoedekenskerke zijn groot en zij kunnen als verbete ringen worden beschouwd. Het aantal vaarten zal met één wor den uitgebreid en van zes op zeven worden gebracht. Belangrijk is, dat op de Maan dagen een zeer vroege boot op deze lijn zal worden ingelegd. Op genoemde dagen zal de eerste boot n.l. reeds om 10 uit Ter neuzen vertrekken en om 5.10 te Hoedekenskerke arriveren. Reeds des Maandagsmorgens om 5.20 zal men uit Hoedekenskerke weg kunnen en om 6,20 kan men dan in Terneuzen zijn. Deze vroegboten zijn speciaal ingelegd voor degenen, die öf het weekend in Zeeuwsch-Vlaanderen hebben doorgebraent en al vroeg op de Maandag in Holland moeten zijn 01" voor hen, die het weekend buiten Zeeland doorbrachten en op tijd in Zeeuwsch-Vlaanderen moeten zijn. Een tweede verbetering is ge legen in het feit, dat er iedere avond (behalve op Zondag) een latere boot uit Terneuzen, zowel als uit Hoedekenskerke zal varen. Men kan in het vervolg nog om 21.50 uit Terneuzen weg en om 23.00 uur uit Hoedekenskerke. Deze maatregel is getroffen voor hen, die b.v. de dag in Hol land hebben doorgebracht en des avonds laat nog naar Zeeuwsch Vlaanderen moeten doorreizen of voor hen, die pas laat uit dit ge deelte van Zeeland kunnen ver trekken. Het is ter voorkoming van te leurstelling voor automobilisten zeer gewenst voor deze laatste reizen, met het oog op de be schikbare plaatsruimte van te voren plaats te bespreken öf aan het kantoor van dj Stoomboot- dienst te Terneuzen öf aan het kantoor te Hoedekenskerke. De vertrekuren der andere vaarten zijn: Terneuzen 6.30, 8.50, 11.10, 13.30, 15.50 en 18.40. Ver trek Hoedekenskerke: 7.40, 10.00, 12.20, 14.40, 17.00 en 19.50. De dienst Vlissingen—Breskens ondergaat slechts één geringe wij ziging, doordat de q^één na laat ste boot niet meer om 19,30, maar om 19-45 uit Vlissingen zal ver trekken, terwijl de op één na laatste boot uit Breskens zal ver- I Nederland 1962-64 trekken om 20.15 en niet meer rland N.w.s. Om 20.20. - Si-aai certificaten Op de lijnen KruiningenPerk- indie 1937 A polder en Kortgene—Wolfaarts- dijk wordt geen enkele verande- .\ed". llui. Handelsbank ring ingevoerd. De winterdienst op de lijn Zie- rikzeeKatse Veer ziet er ais re betekenis mag hebben dan het tegengaan va* ongemotiveerde prijsopdrijving. Een prijsstop die een rechtvaar dige verhoging van de prijzen, ontstaan door een hogere inkoop, tegenhoudt, zou neerkomen op het gedeeltelijk afwenden van de gevolgen der devaluatie op het middenstandsbedrijf, hetgeen zou leiden tot een extra terugdringen van het materiële bestaanspeil van de middenstand. Het bestuur verzoekt de mid denstander, die door deze maat regel in zijn materiële bestaans peil getroffen zou worden, hier van direct, met juiste feiten en gegevens, het verbondsbestuur in kennis te stellen. Overigens doet het bestuur een dringend beroep op de midden stand zich af te houden van iedere ongemotiveerde prijsopdrijving en geen aanleiding te geven tot het laager dan strikt noodzakelijke handhaven van de afgekondigde prijsstop. Geen service. Men bericht ons het volgende: Vrijdagavond, toen de laatste boot van de Prov. Stoombootdienst over de Oosterschelde op punt stond uit Zlerikzee te vertrekken, arriveerde nog juist een auto. Van de drie loopplanken was de mid delste reeds weggetrokken, de twee buitenste planken, dus dte waar een auto overheen rijdt, la gen nog gereed, terwijl de trossen nog niet waren losgesmeten. Nu dacht ledereen dat de auto nog wel even op de boot zou wor den toegelaten. Doch neen, de be manning keek elkaar aan. een stem zij ,,'t is tijd geweest" en hup, daar haalde men de planken in. Verscheidene reizigers spraken er schande van. Ais het een par ticulier veer was geweest, schrijft ons de lezer, wiens naam bij de redactie bekend ls, zou het dan ook zijn gebeurd? Dit is werkelijk geen service. Geref. Kerken. Beroepen te Zevenhuizen (Br.), L. Dorst te Grijuskerke; te Woubrugge, J. M. Schalkwijk, cand. te Heemstede; te Hamhui zenKloosterburen, K. Boorsrna te Kielwindeweer. Bedankt voor Oosterend (Fr.), K. Boorsma te Kielwindeweer. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) dat nog enkele sprekers woorden van welkom hadden gesproken dankte ds van Mechelen voor de tot hem gerichte woorden. Afscheid ds van der Ende. Ds van der Ende heeft Zondag avond te Breskens in de Ned. Herv. Kerk afscheid genomen van Zeeuwsch Vlaanderen, waar hij als kampprediker in de arbeiders- Beroepen te Barendrcht en te logeerkampen werkzaam is ge- Minnertsga, W. G. Raven, cand. weest. De scheidende predikant had tot tekst gekozen Matth 12 vers 28 tot 41. Na de prediking dankte namens de classis IJzendijke ds P. J. Bar- nouw uit Retranchement zijn col lega voor het vele werk door hem verricht. Ook ouderling Meeuw- sen sprak namens het Evangeli satiewerk een dankwoord. Namens de gemeente Breskens sprak de consulent ds Wiebosch van Biervliet een dankwoord, o.a. voor het door ds v. d. E. gegeven catechetisch onderwijs. Gouverneur van Suriname. Bij Kon. Besluit van 24 Septem ber 1949 is met ingang van 1 Oc- Te Assen is op 66-jarige leef- j tober a.s. benoemd tot gouverneur tijd plotseling overleden ds D. van der Most van Spijk, em.- pred. der Ned. Herv. Gem. al daar. Ds van der Most van Spijk diende de gemeenten te Graft- dijk, De Rijp en Assen. Bevestiging en intrede ds J. B. v. Mechelen. Zondagmiddag heeft ds J. B. van Mechelen, gekomen van Roo sendaal, zijn intrede gedaan in de Geref. Kerk te Oostburg, na in de van Suriname mr J. Klaasesz, thans burgemeester» van Wage- ningen. Nieuw pijnstillend middel. Na maandenlange o Verzoekin gen heeft het laboratorium voor scheikundige synthese te Gent volgens een nieuwe procédé een pijnstillend geneesmiddel vervaar digd, dat de naam „Mephenon" draagt. Dit product is drie tot morgenaenst'doords"'!' A. Oos- Vierv keer zo sterk ais morphine tenbrink te Varsseveld bevestigd en bezit met de nadelige gevolgen te zjjn daarvan. Verwacht wordt, dat het Ds Oostenbrink predikte n.a.v. nieuwe geneesmiddel een omme- II Tim. 3 17 „Al de Schrift is keer zal teweeg brengen in de be- van God ingegeven". I handeling van pijn m „1 haar vor- Ds van Mechelen had tot tekst men- Pe wetenschappelijke naam gekozen, Zondag I van de Cate- I v^n ^it middel is dimethylamino- chismus „Wat is uw enige troost diplhenylheptanonechlorhydraat. in leven en in sterven?" Na zijn predikatie werd hij toe- MOUW HEER AI TOMATISCH gesproken door de praeses van de Vanaf heden is Wouw weer kerkeraad de heer Joh. de Feyter automatisch te bereiken onder en burgemeester Hoekzema. Na- het netnummer K 1658. Ajnsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 26 September medegedeeld dooi Incasso-Bank N.V. - Goes. Groot-Obligatiën Nederland 1948 Dito 1947 Dito 1937 Dollarlening 1947 Invest. Certificaten Mij Ned. Handel A.K.U. Bcrghs Jurgens v. Eerkei Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens 1 Lever Br. Unilever j Ned. Ford Ned. Kabelfabr. GioeiL Cum. Pref. Wd. volgt uit: Vertrek Zierikzee 5.20, 7.40, 10.40, 13.40, 16.20 en 18.50. Vertrek Katse Veer 6.30, 9.00, 12.30, 15.00, 17.30 en 21.00 (de laatste boot vertrekt hier des Za terdags 10 minuten vroeger). Op de lijn Veere—Kamperland phiiipi gaan er twee vaarten af n.l. 18.25 Duo 6 en 1950 uit Veere en van 18.45 1 mbr en 20.10 uit Kamperland. I r>ito li rubr. De dienstregeling luidt hier als j Dordtsche Pctr. volgt: Vertrek Veere 7.30 (deze boot vervalt echter van 1 Dec. '49 D°to' onder aand. t.m. 31 Jan. '50, in welke periode j Moeara Lnim dan om 8.00 u. een boot vertrekt) A'dam Rubber 9.00, 12.20, 14.10 en 16.30, ver-JJ3tR^r trek Kamperland 7,50 (deze bootKendeng Lcmboe vervalt ook gedurende de maan-,Oost Java Rubber den December en Januari, in welk j ^rb^a'J"st tijdvak om 8.20 wordt afgevaren),1 Hoii. Am. Lijn 9.20, 12.40, 14.45 en 16.50. Java-Cbina Jap.lijn 9r>A 97 9554 97)4 cum 984 80*4 100-4 94 4 97/2 77} 4 10 7 1644 194'/j 3154 125 154 1554 213 252 290 3004 246 167 183 337 301*4 320 326>i 334 150*4 1394 1004 7VA 113 564 179 150 Kon. Boc/t Kon. Paketvrt. 97j4 ^'ed. Sch. Unie %}i Rott. Lloyd 95 v. Ommeren's Scheepv. 9/4 H.V.A. 984 Stv. Mij Ned. 984 N.I.S.U. 80 Java Cult. 1004 Vorstenlanden 94J'2 Deli Bat. Mij 9/Ji Deli Mij 75*4 Senembah 105 Muller Co. 162 Amsterd. Bank 190 Holl. Bank Unie 310 Cert. Javasche Bk. 121 Her stel bank Pr. 155 Ned. Ind. Esc. Mij 195 Ned. Bk. v. Zd. Afrika 145 Rotterd. Bank 1534 Surinaamsche Bk. 211 Twentsche Bank 251*4 Am. Smelting 284 Anaconda Copper 298 Bethl. Steel 238-4 Chrysler 1694 Gen. Motors 177 Intern. Nickel Kennecott 3324 Rep. Steel 2S94 Standard Brands 3074 U. S. Steel 31654 Cities Service 314 North Ara. 540 Cont. Oil I46J4 Midcont. Oil 135 Philips Oil 984 Shell Union 77*4 Tidewater 50 Baltimore 112 Miss. K. Texag 52*4 New York Ccntr. 173ji Pennsylvania 148 Canadian Pac. 1404 1584 169 157 1754 173 168 92 80 474 1294 152 13 3>/j 170 1684 226 167 SOA 171A 53 H 42A 354 137*4 154 104H 152 174A 1684 166 89 78 40 124 150)4 130 168 1084 221*4 165 794 193 173*4 284 454 184 62 424 354 ls* 3 13 13

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3