0rovinti»«57Wï i j I Geslaagde landbouw/demonstratie in de Bathpolders. -KORT KERK EN ZENDING. Wedstrijden voor Zaterdag 17 September a.s. Behoorlijke resultaten. Ij Van Bergen bezoekt het Friese boertje. Donderdag 15 Sept. 1949 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 College van Ged. Staten naar Saeftinghe. Naar wij vernemen zal het Col lege ar. Gedeputeerde Staten be gin October een bezoek brengen aan Saeftinghe, teneinde zich daar van de toestand op de hoogte te stellen. Het is wellicht niet onmogelijk, dat de plannen voor de inpolde ring van de Saeftinghe in een acuut stadium verkeren, zodat de mogelijkheid niet uitgesloten is, dat er na dit bezoek maatregelen zullen worden getroffen om inpol dering, misschien op korte termijn te bevorderen. MIDDELBURG. Oliver Twist. Dinsdag- zowel als gister avond heeft de C.F.A. de film „Oliver Twist" in de Schouw burg gedraaid. Over deze film, die is vervaardigd naar het ge lijknamige boek van de beken de Engelse schrijver Charles Dickens, is de laatste tijd vooral in het buitenland heel wat te doen geweest. Het is niet de eerste maal, dat de C.F.A. haar publiek een Dickens-film heeft voorgezet en hoewel wij op 't film technische weinig kunnen aan merken, moet ons toch van het hart, dat Oliver Twist nu niet bepaald opvoedkundig werkt. Men zou vooral het slot van deze film kunnen vergelijken met de hedendaagse wildwest films, waarin nu eenmaal behoort ge schoten en gemoord te worden en die we uit de aard der zaak volledig veroordelen. Ook al is Oliver Twist zeer realistisch, dan nog blijft de vraag bestaan of het goed is, het publiek, zij het dan in negentiende eeuwse stijl, moord en doodslag voor te zetten. De moord, die in deze film wordt bedreven, alsmede de veelvuldige schietpartijen en bedreigingen doen ons huiveren een positief geluid over deze film te laten horen. Wenswaar boeit dit filmwerk van begin tot eind en griezelt het publiek veelvuldig bij het zien van de methodes, die in de vorige eeuw werden toegepast bij het opvoe den van ouderloze kinderen. We zouden deze film dan ook vallen voorzien van het opschriit, dat het kwaad altijd zichzeif straft en wanneer men dat, Dij hec cii- tisch bekijken van Oliver Twist's geschiedenis op het witte doek, steeds voor ogen houdt, zit er misschien enige paedago- gische waarde in. Nieuwe parkeerplaats voor de bussen. le parkeerplaats voor de bus- se.. bij het Plein 1940 gaat ver dwijnen. Op de plaats waar tot heden de bussen stonden, wordt binnenkort gebouwd en dit noopte de N.V. Stoomtram Walcheren de parkeerplaats te verplaatsen. De bussen zullen nu voortaan over nachten op het Molenwater, waai de voormalige centrale keuken eveneens deels zal worden ge bruikt. De punten van vertrek zo wel op het Plein 1940 als op de Markt blijven ongewijzigd. De vlag In top. Gistermorgen ging op de Koor kerk de vlag in top. De laatste weken zijn de kapspanten ge plaatst, echter ontbraken de top stukken. De eerste top is gister morgen op een der spanten ge plaatst, waarmee dan officieel de eerste kapspant is gereed ge komen. Programmawijziging Molenwater- concert. Men verzoekt ons mede te de len, dat er een kleine wijziging in het programma van het Molen- waterconcert is aangebracht. De eerste mars zal worden vervangen door de treurmars Cypres et pen sees van J. Steenbrugge, terwijl ook de Feestouverture, die als nummer zeven op het programma voorkwam wordt vervangen door Richard Wagner's Intocht der go den in het Walhalla. GOES. Laffe streek. In de nacht van Dinsdag op Woensdag is de gemeentepolitie te Goes, het Gasthuis aan de Oost- wal en het ziekenhuis „St Joanna" de dupe geworden van een laffe streek. In de loop van de nacht werden bovengenoemde drie instanties kort na elkaar opgebeld door een onbekende die mededeelde dat er op zekere plaats een ernstig auto ongeval was geschied, waarbij iemand gewond was geraakt, ter wijl elders een ruit zou zijn inge slagen. Toen de politie op de aangege ven plaatsen arriveerde bleek dat men hier met 'n misselijke streek te doen had. Misselijk omdat ook een zuster en een non hun pa tiënten er voor in de steek moes ten laten. Er past maar een woord voor een dergelijke grap: „Bah!" KRABBENDIJKE. 50 jaar gehuwd. Gisteren vierde het echtpaar Engelse en J. EngelseBenon wo nende in de Dorpsstraat het vijf tigjarig huwelijksfeest. Voor deze Dit Is mijnheer Pessimist. Zelfs zijn pijp vermag geen glim lach op zijn gelaat te toveren. Na tuurlijk wint zó iemand nooit een nieuwe abonné op ons blad en vanzelf dus ook geen boek dat overigens óók voor hem gereed ligt. De pessimist slaagt nóóit, de optimist altijd.. Tot welke categorie behoort U? gen had met pech te kampen evenals de Ysta Dixy van de firma Schipper. Veel belangstelling be stond er ook voor de waarlijk ver nuftige „fabriek" (zouden we De mechanisatie in de landbouw. Vele Zeeuwse firma's zetten hun beste beentje voor. De mechanisatie in de landbouw gaat nog steeds met rasse schre den voorwaarts. Dat is ook giste ren weer gebleken in de Bathpol ders te Rilland, waar de Technische Commissie van de Stichting voor de Landbouw in Zeeland, In samenwerking met de Ryksland- bo uw voorlichtingsdienst voor de Zeeuwse eilanden en de ereni- ging -voor bedrijfsvoorlichting „Oost-Zuid-Beveland" een demon- spatie met aardappelrooimachines, schijvenploegen en een grond- werper had georganiseerd. Voor deze demonstratie waaraan o.m. door een zeven-tal Zeeuw se firma's werd deelgenomen bestond, ondanks het in de ochtend uren, vrij sombere weer een behoorlijke belangstelling. Om tien uur opende Ir W. Ka- kebeke, de demonstraties. Hij sprak een welkomstwoord tot prof P. H. v. d. Ban, Ir P. W. haast zeggen) die door firma Bakker Arkema, rijkslandbouw- Schipper uit Goes gedemonstreerd consulent voor de landbouwwerk- J werd en waarmede de aardappe- tuigen, de burgemeesters van len zo uit de grond op een naast Krabbendijke en Rilland en dank- de rooier rijdende wagen terecht te de Rijkspolitie voor de mede- kwamen. Het resultaat viel ech- werking. ter tegen want met de aardappe- Zonder ons op het terrein van len kwamen veel kluiten in de wa de beoordelingscommissie te be- gen terecht. Men was hier dan geven, durven wij wel als onze ook wel heel snel uitgekeken, mening uitspreken, dat hetgeen De „Lanz" van de firma W. de wat men heeft getoond over het Schrijver, Midelburg werkte vrij algemeen genomen behoorlijke re- behoorlijk doch verspreidde de sultaten gaf. aardappelen, evenals de Howard Natuurlijk, er waren machines van de firma Massee Zn te Goes die het uitzonderlijk goed deden iets te ver wat het rapen natuur- en er waren er die minder goede lijk niet vergemakkelijkt, resultaten boekten. Bij een de-De Ferguson van de firma J monstratie speelt de factor „pech" Sukkel uit Middelburg, de Agnus echter ook een grote rol. Dikker van de firma Schrijver uit De aardappelrooimachines had- Middelburg waren, naar het ons den ieder een eigen, keurig met scheen, in het begin niet al ce draad afgezet „bed" toegewezen juist afgesteld waardoor vrij wrat gekregen zodat het publiek in de aardappelen beschadigd werden, tussengangen de demonstraties De Rud-Sack .Schatzgraber" van goed kon volgen zonder nochtans firma Louis Nagel Co, Arnhem de deelnemers in de weg te lopen,1 trok eveneens veel belangstelling. Bij het rooien werd er gelet ooi een viertal factoren en wei of de' Sehjjvenploegen. machine diep genoeg de grond in 1 Op een terrein aan de overzijde ging, of de aardappelen niet al te ploegden de schijvenploegen. Deze veel werden beschadigd, of er werkten zonder uitzondering uit- niet te veel kluitvorming optrad stekend. Ook bij hoge snelheden en, vooral, of de aardappelen zon- werd nog behoorlijk diep geploegd, der beschadiging uit de grond Firma W. Schipper uit Goes was kwamen. er met Allis Chalmers, Timmer- Wat het laatste betreft, man- man en Verbeek te Zierikzee met keerde er hier en daar nog wel een 5 voet Mc Cormick, firma •ens wat aan. Brinkman en Niemeyer, Zutphen Wij hebben het reeds gezegd, met een 13-schijvige Massey Har een volledig oordeel laten wij aan ris, firma J. Sukkel, Middelburg de beoordelingscommissie over met een Ferguson en de firma de het zou ons trouwens te veel Dreu met Ford. ruimte kosten doch voor een Des middags demonstreerde enkele machine maken we eenmen nog met een grondwerper heugelijke gebeurtenis hadden de huurlieden de driekleur buiten gehangen. AXEL. Roode Kruis oefening. Aan de schietbaan nabij bet voetbalterrein hielden de afde lingen Axel, Terneuzen en Zaamslag van het Rode Kruis een gezamenlijke oefening, die werd geleid door de artsen Boor en Sehiltman. Circa 35 personen namen hieraan deel. Als opdracht gold: het ver lenen van hulp bij diverse ver keersongevallen van ernstige aard. Op het hoe en waarom bij elke handeling werd nauwkeu-, rig gelet. De opdrachten werden I goed uitgevoerd. Tegelijkertijd) werd het nut en de noodzaak van meer dergelijke Rode Kruis- oefeningen in deze streek aan getoond. Openstelling Xutsspaarbank. Van de Vlissingse Nutsspaar- bank is thans te Axel een bij kantoor geopend bij de heer P. J. Knieriem in de Noordstraat. Doel is: aankweken van spaar zin en bevordering van het spa ren. De gemeente-secretaris, de heer J. L. J. Maris, zal als plaat- i seljjk adviseur optreden. DUIVENSPORT. WOLPH AARTS DIJK. Zaterdag 10 Sept. hield de duivensportveren. „De Blauwe Doffer" een wedvlucht vanuit Vilvoorde (B.). Afstand 70 K.M. Gelost 12,45 uur. Aankomst le duif 1,55 uur. Prijzen: J. Egge- been 1, 18, 33; L. den Engels man 2; P. Houtekamer 3, 15, 16; L. P. Pieterse 4, 17; Adri Egge been 5, 8, 13, 20, 23, 25, 26, 27; J. G. de Jager 6, 19, 30, 34; A. J. Walhout 7, 9, 24, 28, 31; M. Anthonisse 10, 11, 14; C. v. d. Velde 12, 29, G. v. Strien 21, 22; J. Houtekamer 32; P. A. v. Loo 35. WEMELDINGE. Door de postduivenvereniging „De Postduif" te Wemeldinge werd j.l. Zaterdag een wed vlucht gehouden vanuit Vil voorde (B.). In concours 102 duiven. Gelost om 12.45 met Oostenwind. Eerste aankomende duif 13.46.14, laatste prijswin nende duif 13.55.01. De uitslag luidt als volgt: 1, 2, 8 J. Feijtel; 3 M. Jeremiasse; 4. Johan Bolle; 5, 17, 18, 22, 23, 25 J. Meijaard; 6. C. Vermaire; 7, 9 J. Bal; 10 P. C. Vuijk; 11, 12, 14 P. Huissen; 13, 15, 16 J. van Stel; 19 H. Schouwenaar; 20, 21 C. Bolle; 24, 26 J. Vleugel. Uitzondering. Zo deed bijvoorbeeld de niet- voorraadrooier „Zeeland" van de firma W. Schipper te Goes het Uitstekend, evenals de Ford Ran- lomes van firma de Dreu te Goes. De John Deere van de firma Franken en Van Weel daarente- van de Groninger Scheepvaart en Handels Mij te Rotterdam. Deze machine dient om op snelle wijze grond te werpen op aardappelho- pen en dergelijke. In een nabeschouwing heeft Ir Bakker Arkema een en ander nogmaals toegelicht en besproken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Langerak, C. Timmer, cand. te Harderwijk. Geref. Kerken. Beroepen te Idskenhuizen, D. Middelkoop te St. Pancras; te Hemelum, J. M. Schalkwijk, cand. te Heemstede; te Blija, G. Eggink te Munnekezijl; te Arum, P. W. v. d. Veen te Broek o. Akkerwoude. Aangenomen naar Wanswerd, H. H. Binnema te Vries, die be dankte voor Hoogkerk, Koudum en O. en N. BildtzijL Chr. Geref. Kerken. Beroepen te IJmuiden, Jac. Overduin te Meppel. Geref. Gemeenten. Beroepen te Leerdam, H. Lig- tenberg te Rotterdam; te West- zaan, F. J. Dieleman te Bors- sele. Vrije Evang. Gemeenten. Beroepen te Oude Pekela, W. F. Ekker, evangelist te Nijver- dal. Bedankt voor Nieuwvliet (2e pr.pl.), J. I. van Wijck te Gouda. Geref. Zendingsbond. De Geref. Zendingsbond zal zijn jaarvergadering houden op Woensdag 21 September in het Dienstgebouw der Ned. Herv. Gemeente te Utrecht. Aan de orde komen o.m. de verschillende jaarverslagen en de verkiezing van bestuursleden. Ds H. N. van Hensbergen te Schalkwijk zal een zendingstoe spraak houden. Predikt het Evangelie. Voor het werk van de Geref. Kerk te Denderleeuw is thans aangesteld de heer H. Hegger, een gewezen R.K. priester en leraar aan een Seminarie in Ne derland. De heer Hegger ver toefde als missionaris in Brazi lië. Hij is voornemens enige tijd aan de V.U. te gaan studeren. De classis Appingedam der Geref. Kerken heeft aan de kerk van Delfzijl toestemming ver leend voor de arbeid te Tju- cHem-Meedhuizen de heer J. Siebesma als Ierend ouderling te benoemen en daartoe aan hem preekconsent te verlenen voor dat deel van de kerk van Delf zijl, dat te Tjuchem-Meedhuizen pleegt samen te komen. De kerkeraad van de Geref. Kerk van Grouw heeft tot le rend ouderling benoemd de heer R. Zijlstra te Utrecht. De heer Zijlstra, die voorheen inspec teur bij het onderwijs in Ned. Oost-Indië was is te Utrecht leider van het evangelisatiewerk van de Geref. Kerk. Filmvoorstellingen voor buitenkerkelijken. Kort geleden is te Amersfoort opgericht het comité „Kerk en Wereld", dat wil trachten bui tenkerkelijken weer onder de prediking van het Evangelie te brengen. Het comité dat uitgaat van de Ned. Herv. Gemeente ter plaatse meent, dat niet mag worden verzuimd, gebruik te ma ken van nieuwere wegen om het Evangelie te verkondigen. Zondagmorgen 9 October zal de film „Het Woord" worden vertoond. Des avonds zal in een kerkdienst worden ingegaan op de vragen, die naar aanleiding van de film naar voren zijn ge komen. Zendlngs-hogesehool. De opening van de nieuwe cur sus der Zendings-hogeschool is be paald op a.s. Maandag. In het ope ningscollege zal de rector dr E. J. Jansen, Schoonhoven spreken over ,De Zending en het nationalisme". Bijbelverspreiding. Een van de leiders van het Noorse Bijbelgenootschap, Proost Koren, deelde onlangs in een in terview mede, dat het Noorse Bij belgenootschap sinds zijn oprich ting in de eerste helft van 1800, vijf millioen bijbels heeft uitge deeld. V eilingsberic.hten. KAPELLE. Veiling van 13 Sept.: Jacq. Lebel 512,5, Transparant de Croncel 540, Manies Codlin 513, Ellison's Orange 543, Cox's Orange Pippin 719, Keswick 58,5, Bloemzoet 9, Zigeunerin 614, Oranjereinette 611, Lemoen- appel 817, val Goudreinette 7, Conférence 321, Maagdenpeer 318, Bonne Louise d'Avran- ches 326, Beurré Hardy 533, B. Lebrun 316, B. Durondeau 316, B. de Mérode 6,5, B. d'Amanlis 8, B. Wilhelmina 7 11, Seigneur d'Esperen 3-17, Duehesse Williams 319, Bon Chrétien William 8, Triomphe de Viénne 529, Dubb. Berga mot 3,512, Spaanse Wijnpeer 314, Herzogin Elsa 316, Clapps Favourite 22, Sijsjespeer 34,5, Duifjespeer 35,5, Pre sident Roosevelt 8,5, Callebouts- peer 34,5, Reine Victoria 3 48, Reine Claude d'Althann 41 47, id-, id. Violet 3536, Jeffer son 752, Monarch 1648, Ra- demaker 1441, Gele Eierpruim 642, Rode idem 1940, Bur- bank Giant 1235, Warwick Draper 641, Abrikoospruim 10 28, Zoete Kwetsen 626, Bramen 880, Druiven 6374, alles per kg. KRABBENDIJKE. Veiling van 13 Sept. Exportveiling: Bonne Louise 25,30, Maagdepeer 10,20, Beurré Hardy-31,30, Beurré Du rondeau 12, Conference 20.60 23,70, alles per 100 kg. Gewone veiling: Dubb. Sper- ciebonen 4253, Manks Codlin 521, Transp. de Croncel 527, Ellison Orange 726, Cax Oran ge Pippin 8—44, Early Victoria 58, Bonne Louise 521, Con ference 620, Triomphe de Viénne 832, Maagdepeer 46, William Duehesse 510, Beurré Hardy 624, Beurré Lebrun 3 8, The Queen 8—19, Signe Feli- set 8—17, Beurré d'Amanlis 3 13, Reine Victoria 823, Abri koospruim 616, Burbank 13 30, alles per 100 kg. Zaterdagmiddagmiddag werd te Retranchement in de school een bloemententoonstelling ge houden, uitsluitend van door de schoolkinderen gekweekt mate riaal. De collecte voor het T.B.C.- fonds „Draagt Elkanders Lasten" van het C.N.V. heeft te Hoede- kenskerke opgebracht f 50. Zaterdag 17 September a.s. zal er te Kapelle, Biezelinge en Scho- re een huis aan huis collecte wor den gehouden voor het T. B. C.- fonds .Draagt Elkanders Lasten" uitgaande van het Christelijk Na tionaal Vakverbond. Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Geboren: Ja kes, z. v. P. Brohwer en G. de Nooijer; Jozina C., d. v. W. Faasse en E. A. Tavenier; Jan, z. v. J. Bostelaar en L. Peene; Maatje, d. v. A. P. Poppe en C. Poppe; Wil lem, z. v. D. H. Dalhuizen en H. Keurhorst; Willemina A., d. v. J. van der Windt en W. Ruimerman; Elisabeth C., d. v. C. Warmoes- kerken en E. P. Vervoorn; Vero nica C., d. v. P. Rufjters en J. W. Meliefste; Willemina Janna, d. v. C. Baaijens en E. de Visser; Ger- ritje, d. v. J. D. Geuze en IJ. M. Nagtegaal; Willemina C., d. v. C. J. Cevaal en C. Hage. Ondertrouwd: A. H. van der Most, 29 j. en J. G. Meijboom, 21 j.; C. G. Kole, 24 j. en H. J. van Belzen, 23 j. Overleden E. J. Varel, 79 j. ge huwd met C. Rottier; P. Provoost, 39 j. geh. met K. Olijslager; Jonk heer W. C. Sangberg, 41 j. geh. met M. J. Hiebendaal; B. C. Wee- zepoel, 74 j. wed. van H, M. de Munck; P. I. Geene, 45 j. Getrouwd: R. Dirven, 26 j. en C. J. Boonman 24 1.: J. C. Mijnheer 30 j. en J. van Keulen, 26 j. GOES. Geboren: Pieternella J., d. v. M. Antonisse en C. Koopman; Hendrik G. M., z. v. G. A. M. Koks en E. H. Dekker; Adrianus J., z. v. J. van Luijk en E. M. de Winter; Petrus J. A., z. v. F. C. Vermeulen en C. M. A. Walrave; Johan M. A., z. v. C. J. Overmeire en P. van de Velde; Anna A., d. v. J. Too- renaar en E. Breeweg; Els, d. v. B. Schaap en J. H. Huisman; Cornelia N., d. v. K. Lamain en J. Koene. Gehuwd: H. J. P. Visser, 27 j. en P. L. Reijerse, 26 j.; A. Hoek, 25 j. en J. H. Bostelaar, 23 j. Overleden: M. C. de Graaf, 2 mnd., te Kloetinge; D. Boer, 65 j., echtg. van M. van Kleu nen; S. Breeweg, 86 j., wed. van W. van der Ende; J. van Iwaar- den, 77 j., wednr. van J. Braam- se te 's-H. Arendskerke; J. J. Mijnvbergen, 67 j., echtg, van W. Jobse; C. Minnaard, 53 j., wed. van L. W. van Liere. van VAN BER^FN. 04 'r» 19. En nu moeten we schadever goeding heb ben voor de schapen die deze man doodgebeten heeft!" zei één van de boeren. „Dat is niet juist", zei de veldwachter. „De man heeft de schapen niet doodgebeten. De hond deed het". „Nou ja, dat komt op hetzelfde neer", zei de boer nors. „Heb maar geen zorg", zei de veldwachter. „De ze sinjeur wordt niet losgelaten voor hij de scha de heeft betaald. Hoeveel moet je hebben?" „Ik twintig gulden voor twee schapen!" „En ik 10 gulden voor één schaap!" Toen gingen de boeren weg. 20. Van Bergen werd opgesloten in een klein vertrek. „Kijk, Van Bergen", zei de veldwachter, „nu blijf je voorlopig bij me logeren, hoor! De logeer kamer is niet groot maar wel geriefelijk en het uitzicht is schitterend. Je wilt je vriend zeker graag bij je hebben?" „Vriend? Welke vriend?" „Ik bedoel de hond!" „O, dat kan me niks schelen", zei Van Bergen. ,,'t Is mijn hond niet!" „Ziezo, Van Bergen, nu doe ik de deur op slot hoor! En ik hoop, dat je tot andere gedachten komt". K.N.V.B. AFDELING ZEELAND. DE TWEEDE RONDE GAAT BEGINNEN. De eerste slagen zijn vorige week reeds uitgedeeld en het Is nu zaak voor hen die het zoet der overwinning reeds smaakten deze goede weg te blijven bewandelen, voor de anderen om te trachten de achterstand die reeds werd op geiopen niet groter te laten wor den. De nieuwelingen hebben zich wellicht wat van de eerste schrik hersteld en we zijn benieuwd hoe ze het er de komende Zaterdag af zullen brengen. lo klasse: Kloetinge I('olyns- plaatse Boys; Krabbendijke I NXeuwdorp I; V.C.K. IRillandia I; Wemeldinge IWissekerke I; YVolphaartsdjjk IArnemuiden I. Voor Kloetinge ligt er weinig gevaar in de thuiswedstrijd tegen Colijnspl. Boys, Nieuwdorp zal het ditmaal heel wat moeilijker krij gen dan afgelopen Zaterdag en het is ditmaal oppassen geblazen. Voor V.C.K. ligt er in de ontmoe ting tegen Rillandia mogelijk een kans op een winstpuntje en zelfs een zege voor de thuisclub zou ons geenszins verwonderen. Wemel dinge zal Wissekerke wel wat zwaar op de maag komen te lig gen dunkt ons terwijl Arnemuiden de volle buit uit Wolphaartsdijk hoopt weg te halen wat wel zal lukken ook. 2e klasse A: 's Heer Hendriks kinderenKats I; Kapelle I Krabbendyke H; S.N.P. IDios I; Rillandia HKloetinge n. De strijd in 's-Heer Hendriks kinderen brengt twee ploegen te gen elkaar die met een flinke ne derlaag zijn gestart. Het komt ons voor dat de thuisclub ditmaal iets meer kans heeft. Kapelle zal niet al te veel moeite hebben om zich de Krabbendijke reserves van het lijf te houden terwijl we uiter mate benieuwd zijn wat de nieuwe ling Dios na de grote overwinning waarmede ze begonnen zijn, dit maal tegen S.N.P. zal presteren. In Rilland zal de uitslag niet ver van een puntenverdeling blijven, vermoeden we. 2e klasse B: Veere I's-Heer Arendskerke II; Wissekerke II Kupelle II; Serooskerke IWol phaartsdijk H; De Beeren Beve landers L Veere zal het ook ditmaal erg moeilijk krijgen nu 's-H. Arends kerke op bezoek komt. De start van laatstgenoemde was althans bijzonder vlot. Wissekerke ziet wellicht kans zich tegen de reser ves van Kapelle te herstellen; Se rooskerke moet ook ditmaal de volle winst aan zich weten te hou der. en De Beeren kunnen thans laten zien dat ze op eigen grond Officiële Publicaties. Drankwet. B. en W. van Middelburg brengen ter algemene kennis, dat bij hen is ingeko men een verzoek van lx. Platschorre te Colijnsplaat, domicilie kiezende te Mid delburg, Teerpakhuizenstraat 3, om een verlof A voor de benedenlocaliteit van het perceel Teerpakhuizenstraat 3 te Middelburg. Binnen twee weken na heden kan ieder tegen het verlenen van het verlof schrif telijk bezwaren bij hen inbrengen. Inlevering detaillisten en textiel handelaren. De Directeur van de distributiekring ..Walcheren" maakt bekend, dat alle detaillisten en textielhandelaren, welke tot nu toe te Zoutelande en Westkapelle in leverden, in het vervolg te Middelburg moeten inleveren en wel voor het eerst op Vrijdag 16 Sept. a.s. van 911.30 uur. Aanwijzing van het Havendorp als gedeelte der gemeente, waar uitsluitend de van gemeentewege verstrekte vuilnis emmers mogen worden gebruikt. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door hun college bij besluit van 8 Sept. 1949, het Havendorp is aangewezen als gedeelte der gemeente, waar het verboden is as- of vuilnisem mers o:p de openbare weg te plaatsen of te hebben, met uitzondering van de em mers, welke van gemeentewege worden verstrekt, mits deze op voldoende wijze zijn afgedekt. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis: Gemeentebestuur. dat door hun college aan de Burgemees ter in het bijzc/nder is opgedragen de be hartiging van de aangelegenheden betref fende de badexploitatie, het Waterleiding bedrijf en de oudheidkundige verzameling; aan de heer L. P. van Oorschot de aan gelegenheden betreffende Sociale Zaken aan de heer W. Poppe die van Finan ciën en Onderwijs en aan de heer M. A. van Popering die van Gemeentewerken, Volkshuisvesting, het Woningbedrijf en het Grondbedrijf. Voorts is door hun college ingevolge artikel 84 der Gemeentewet de heer L. P. van Oorschot aangewezen om bij onge steldheid, afwezigheid of ontstentenis van- de burgemeester déze te vervangen; bij diens ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis wordt hij vervangen door de heer W. Poppe en bij diens ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis wordt hij ver vangen door de heer M. A. van Popering. wat meer in hun mars hebben dan uit de eerste uitslag zou blijken. 'Je klass C: Arnemuiden IIV. C.K. II; Bevelander» IISeroos kerke II; Nieuwdorp IIDom burg II; De Meeuwen INieuw- laud I. De reserves van V.C.K. gaan hun uitstapje naar Arnemuiden maken en het is daar oppassen want anders blijven de punten bij de vissers achter. Voor Seroos kerke II liggen er in het reisje naar de Bevelanders nogal wat voetangels verborgen en ook Nieuwdorp II moet niet zonder slag of stoot op winst rekenen. De Meeuwen mogen het ditmaal eens tegen Nieuwland II probe ren maar het valt te betwijfelen of er ook ditmaal winst in zit. JUNIOREN COMPETITIE. Junioren A. Groep I. Vlissingen IGoes; Zeeuwen I —Middelburg I; V.C.K.—R.C.S. I; OostburgSerooskerke I; D.S.W. Arnemuiden I. Groep II. Robur IGoes RillandiaYerseke. Junioren B. Groep I. Middelburg IIVlissingen Vlissingen IIINoormannen Walcheren IR.C.S. II; Zeelandia I—E.M.M. I. Groep II. Nieuwland IZeeu wen III; Middelburg IIIVlissin gen IV; R.C.S. 116—Walcheren II; Veere—V.C.K. II. Groep III. Goes IVLewedorp- se Boys; Robur nPatrijzen. Groep V. Zierikzee IBurgh I. II; II; I; Waterstanden. Keulen 0.35 (0.02), Ruhrort 1.79 (p 0.04), Lc/bith 799 (plus 0.02), N'jmegen 578 (plus 0.03), Arnhem 617 (plus 0.04), Eefde 119 (0), Deventer 0.47 (plus 0.01), Borgharen 39.93 (plus 0.25), Belfeld 10.82 (plus 0.04), Grave 508 (0). SCHEEPSTIJDINGEN. GROTE VAART. ALPHACCA 13 naar Trinidad. ARENDS- DIJK 13 van Santos. BENNEKOM 13 naar Curagao. CASTOR 13 naar Gulfport. DELFT 14 te Curasao. FARMSUM 13 n. Rotterdam. FRIESLAND 13 te Penang. IXDRAPOERA 13 te Belawan. JAPARA 13 vm. te Colombo nm. naar Batavia. KAMERLINGH ONNES IS te Aden ver wacht. MARPESSA 14 te Curagao. NW. AMSTERDAM 14 te Southampton. PER- NA (t) 14 te Buenos Aires. PR. JÓH. WILLEM FRISO 13 naar Rotterdam. ROEBUAH 14 naar Baltimore. RUYS 14 MERWEDE 11 te Mc/mbassa. ROSSUM 13 te Zanzibar. SALLAND 14 te Santos, te Rafso. SAMARINDA 9 te L03 Ange los. STUYVESANT pass. 12 Ouessant. SUMATRA 14 te Dabo. WAAL 14 te New Orleans. TABINTA 13 naar Amster dam. yEENDAM 13 16 uur van New York via Southampton en Le Havre naar Rotterdam. ALPHARD 13 te Montevideo. ARNEDIJK 13 te New York. AXELDIJK 13 te Houston. BEVERWIJK pass. 14 Ouessant. LINDEKERK 13 van Colombo. PR. PHIL. WILLEM 13 via Everglades naar Garston. PR. WILLEM II 13 te Halifax. PR. WILLEM V 13 naar Chi cago. PR. WILLEM Hl 11 naar Antwer pen. PR. FRED. HENDRIK 13 op 700 mijl oost van Belle Isle. PR. ALEXAN DER 13 550 mijl oost Belle Isle. RID DERKERK pass. 14 Vlissingen naar Ant- werp.en RIJNKERK 13 van Manilla. SLO- TERDIJK 13 te New Orleans. SOEST- DIJK 13 van Port Said. STAD MAAS SLUIS 17 te Rotterdam verwacht. STAD SCHIEDAM 15 te Vlaardingen verwacht. VOLENDAM 12 van New York naar Rot terdam. ZONNEWIJK 13 naar Amster dam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Van Vlissingen vertrokken 13 Sept.: MECKELENBURG naar Folkestone. Gepasseerd naar Antwerpen 13 Sept.: PERIKLES van Curagao. WESTLAND van zee. 14 Sept.: TROMPENBURG van Stockholm. CASANA van Rotterdam. OOSTZEE van Rotterdam. RIDDER KERK van Marseille. Gepasseerd naar Terneuzen 13 Sept.: WESTEREEMS van zee. Gepasseerd van Antwerpen 13 Sept.: ARKELDIJK naar Rotterdam. DINA n. Kopenhagen. ALWAKI naar Rotterdam. DIXKEL naar Ostende,. BOSCHFON TEIN naar Amsterdam. ANPARIS naar Stockholm. SCHELDE-VAART Te Hansweert gepasseerd 13 Sept. 1949. VERSEAU, CornelisOCEANIC, Dooms JELO, Willems; FLORIDA, Lands; SE- ÖLTO, LavooyONDERNEMING. Serne; LLOYD 23, KuypersMARJORETHA, v. Deel enHELENA. Theuns: NAGOED, Kosten; DURA, Koster; CATHARINA, Visser; LANQUEDOC, Duit: ZEEUWSE STROMEN 3, de Koster; C.F.R. S03, Du- tremez; ADRIANA, Leijten; FREIJA, Donck; GERNO, Pasman; SB. 125, HenixST. BERXADOTTE, Pemany; FORNSBURG, Hartman; MARLIEN, v. d. Velde; LUCLA, Stoop; MALOJA, Beenmans; MESSOCO, Lensen; AEO LUS, Biemans; CEGO, Duyzer; NAVEX MOTOR 2, Langher; NEELTJE, 't Sint Annaland; BERNINA, Rijckmans; ST. THERIESLA, de Ronde; DANY, Vermeu len; ADMA, Stevensc; COÖPERATIE 1, Schot, allen naar België; S.B. 1115, Dec kers; GLECONJEAN, Forens; HYDRA, de Tong; EMDO, Somers; TYL, v. d. Wijgers; ROAN. Ruckhof; ARTEVELDE, Kerkhoven; CHRISTIANE, Cloostermans; URSULA, CretelWAESLAND, Jans- sens; EMANUEL, de Decker; JEAN BAPTISTE, Harms, allen naar Duitsland; CALANDA, Lavooy; POMMARD, Blan ker; SCHAUENBURG, Reijsen: RIJNS BURG. v. d. Schacht; BARSAC, Gerrit sen JURA, HuizenRIJN SCHELDE 10, Verhagen; LEINE, Neij. allen naar Ba sel; WnXOR, v. Meel; CATHALINA, v. BalenJANNIGJE, v. Drimmelen, allen naar RotterdamFREM, Steenbergen, Delfzijl; ELODIE, v. Zanten, Beuningen; SPECULANT, GorlitzVERTROUWEN, Theunisse, beiden naar Dordrecht: OKA, Matthijs, Schiedam; NIRVTNA, Tanghe, PurmerendDISPONIBEL 2, Bouman, DISPONIBEL, Bouman, beiden naar Ter- wispelCASA NOVA, Kamphuizen, Don gen; EXPRESS, de Vos, Malden; MA RIA, de Wi s; HELENA. Domenie, bei den naar Wemeldinge; VILO, Beenaerts, DuivendrechtGURI, Huvgens; Leeuwar den; ONDERNEMING, de Waal; ADRI ANA, Ru.itenberg; ONRUST, Sibrens, al len naar Werkendam. Wat brengt de radio? Vrijdag 16 September. Beide zenders 7, 8 13 20 en 23 u. Nieuws. HILV. X (301,5 M.) KRO 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 8.15 Muziek. 9.35 Schoolradio. 10.00 Muziek. 11.00 Voor de zie ken. 11.40 Muziek. 12.03 Mannen koor. 12.33 Pop. muziek. 13.20 Spaanse muziek. 13.50 Causerie. 14.00 Zang en piano. 14.30 Caba ret. 15.00 Schoolradio. 15.30 Me- tropole-orkest. 16.00 Voor de zie ken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.45 Wat het buiten land leest. 18.00 Pianoduo. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Klankbeeld. 19.30 Brabants halfuur. 20.12 Omroep orkest. 20.45 Godsdienstige cause rie. 21.00 Omroep-orkest. 21.30 Actualiteiten. 21.40 Blaaskwintet. 22.08 Hoorspel. 23.15 Muziek. HILV. H (415 M.) VARA 7.15 Muziek. 8.15 Muziek. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Muziek. 9.35 Muziek. VPRO 10.05 Morgenwijding. VA RA 10.20 Muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Viool en piano. 11.10 Voordracht. 11.30 Accordeonor kest. AVRO 12.00 Orgelspel. 12.33 Sport. 12.45 Muziek. 13.15 Muziek. 14.00 Kookkunst. 14.20 Kamer-or kest. 15.00 Voordracht. 15.20 Ka mer-orkest VARA 16.00 Muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Muziek. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Orgel en zang. 18.45 Muziek. 19.00 Denk om de bocht. 19.15 Reg. Uitz. VPRO 19.30 Gods dienstige causerie. 19.50 Kerkelijk nieuws. 20.05 Pianorecital. 20.30 Christendom en humanisme, cau serie. VARA 21.00 Verzoekprogr. 21.35 Pop. Muziek. 22.00 Buiten lands weekoverzicht. 22.15 Gram. VPRO 22.45 Avondwijding. VARA 23.15 Muziek. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 14 Sept. 1949 medegedeeld door Incasso-Bank N.V. - Goes. Beschikbaarstelling gelden. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 6 Sep tember 1949 is besloten aan het R.K. Kerk- en Schoolbestuur, alhier, ten behoe ve van de onder zijn bestuur staande Jon gensschool, de benodigde gelden beschik baar te stellen voor het aanschaften van: a. gordijnen en lampornamenten; b. leermiddelen, wegens toename van Holl. Am. Lijn het aantal leerlingen. Java-China-Japanlijn Grootboek-Obligatiën Nederland 1948 Nederland 1947 Nederland 1937 Dollarlening 1947 Invest. Certificaten Nederland 1962-64 ex. Dito cum. Nederland N. W. S. Spaarcertificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Ned. Handel Mij. A. K. U. Berghs Jurgens v. Berkel Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Br. Unilever Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips Gloeilampen Dito 6 pet. Cum. Pref. Wd. Wilton Billiton I rubr. Dito II rubr. Dordtsche Petr. Dito Pref. Kon. Olie Dito onder aand. Moeara Enim Amsterdam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Leinboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi 100 97# 97# 97# 97# 107 109 9 7H 97# 98# 98# 98# 80# 80# 100# 95 95 97# 97# 72 73# 104 10-1# 158 158# 186# 187 311 312 122 122# 158 163 190 191 152# 149 154 156 199# 202 251# 255# 285# 291# 285 237# 240# 173# 172 180 180 301 306 285 292 302# 310# 307# 314# 305# 313 533 538 132# 135# 126# 93 94# 75 46# 97 50# 161# 162# 151 151# Kon. Boot 129# 129# Kon. Paketvaart 150 151 Ned. Scheepv. Unie 160# 161# v. Ommeren's Scheepv. 173# 174# Rott. Lloyd 150 152 Stoomv. Mij. Ned. 161 163 H. V. A. 152# 156# Java Cultuur 72 74 N. I. S. U. 88 89 Vorstenlanden 39# 39# Deli Bat. Mij. 118' 120 Deli Mij. 140# 143# Senembah 120# 123 Muller Co. 165 165 Amsterd. Bank 165# 165# Holl. Bank Unie 214# 216 Cert. Javasche Bank 158 158 Herstelbank Pr. 96# Ned. Ind. Esc. Mij. 78# 78# Ned. Bank v. Z.-Afrika 189 190 Rotterd. Bank 172 171 Suriaanmsche Bank Twentsche Bank 176 Am. Smelting Anaconda Copper 27# Bethl. Steel Chrysler Gen. Motors 65# Intern. N ickel 28# 29 Kennecott 48 49 Rep. Steel 19# 20# Standard Brands U. S. Steel 71# 36# 73# Cities Service ?3f North Am. 17# Cont. Oil Midcont. Oil 45 Philips Oil Shell Unicfti 38# 39# Tidewater Baltimore Miss K. Texas New York Centr. Pennsylvania 13# 12# Canadian Pac.

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3