lrovinti§^«® KORT De militaire oefeningen te Axel op 19 September. Vergoedingsprjjs voor peren drie cent per kiio. De vakbekwaamheid van chauffeurs. Lezers grijpen naar de pen. VAN BERGEN. Van Bergen bezoekt het Friese boertje. KERK EN ZENDING. Dinsdag 13 September 1949 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Het feestcomité te Axel ver- ïoekt ons het volgende te willen melden: De betekenis der militaire oefeningen, die in het kader der bevrijdingsfeesten worden ge houden is als volgt: De veronderstelling is, dat een troepenmacht zich terugtrekt in noordelijke richting. De troepen hebben zich voor de verdediging ingericht in de lijn Philippine Sluiskil Axel HulstKlel- drecht, teneinde de terugtocht van andere troepen over de Schelde te dekken. De zuidelijke blauwe partij is in opmars naar het Noorden en heeft in de avond de lijn Sas van GentNieuwe Molen (bij Koewacht) St.-Jansteen be reikt. Tussen Axel en Hulst zijn door de vijand inundatie's aan gelegd. Een versterkt bataljon dezer troepen, waaraan een afdeling artillerie is toegevoegd, heeft opdracht om in de loop van de middag van 19 September zich meester te maken van Axel en Terneuzen. Deze aanval op Axel en de verdediging zullen op 19 Sep tember ten uitvoer worden ge bracht, waarbij het zo „echt" mogelijk zal toegaan met ge schut, mitrailleur- en geweer vuur, met losse patronen. Deze aanval zal worden uit gevoerd door 2 compagnieën der stormschool uit Roosendaal, 4 compagnieën K.S.I. en één bat terij A.O.C. Al deze troepen in totaal 700 man zullen in de loop van de morgen met hun mate riaal bij Kruiningen over de Schelde worden vervoerd en daarna over Hulst naar Drie- schouwen (bij Axel) trekken. Om half twee begint dan de aanval op Axel vanuit het Wes ten, die door het publiek vanaf de Kinderdijk en de Buthdijk kan worden gadegeslagen. Om half drie zal deze aanval uitgevoerd zijn, waarna dan om drie uur een mars met défilé door Axel volgt. Een militair muziekcorps zal zijn mede werking verlenen. Stijging van de prijzen verwacht. Door het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen in Nederland is de vergoedings- prijs voor peren, die op de vei lingen niet verkocht zijn, van 2 tot 3 cent per kilo verhoogd. Deze maatregel is van terug werkende kracht tot 1 Aug. Men verwacht dat deze maat regel de animo voor de fruit teelt zal handhaven en dat de aanvoer op de veilingen vol doende zal bljjven. Nu voor de export van fruit naar Duitsland door het handelsverdrag nieuwe mogelijkheden geopend worden, verwacht men een verdere stij ging van de prijzen, die in de afgelopen week reeds over hun dieptepunt heen waren. Voor appels, die veel meer doorgedraaid worden dan peren, is de vergoedingsprijs 4 cent per kilo. V eehouderij commissie Stichting voor de Landbouw steunt actie tegen melk- standaardisatie. De Stichting voor de Land bouw in Zeeland had een schrij ven gezonden aan de Stichting voor de Landbouw in Den Haag, waarin gewezen werd op de moeilijkheden die standaardisa tie voor consumptiemelk voor onze provincie met zich zou brengen. Deze moeilijkheden ko men voort uit het ontbreken van fabrieken en de geringe veebezetting. Bovendien is standaardisatie ook niet in het belang van de consument, aldus het schrijven. Om deze redenen besloot de Veehouderij-commissie het schrij ven van Zeeland te ondersteu nen en met de bevoegde instan ties contact op te nemen. Scheepsbewegingen kanaal door Zuid-Beveland. In totaal passeerden in de maand Augustus 1949 door het kanaal door Zuid-Beveland 6159 schepen met een totaal laadvermogen van 2.176.485 ton. Hiervan waren 3624 geladen schepen met 1.666.015 ton laadvermogen en 2535 ledige sche pen met 510.470 ton laadvermo gen. Het aandeel der Rijnvaart be droes in totaal 1166 schepen met een laadvermogen van 1.045.988 ton. Hiervan .var. 143 ledig met 93.002 ton laadvermogen en 1023 geladen met 946.986 ton laadver mogen. Het i aren 4044 Nederlandse schepen: 1670 Belgische schepen; 115 Franse schepen; 230 Zwitser se schepen; 57 Engelse schepen; 35 Duitse schepen; 6 Luxemburg se schepen en 2 Deense schepen. A.R. Gemeentebestuurders. De Ver. van A.R. gemeente- en provinciebestuurders (afd. Zee land) zal op Donderdag 29 Sep tember a.s. te Zierikzee haar na jaarsvergadering houden. Mr K. Groen, directeur van de Dr A. Kuyperstichting hoopt dan te spreken over „De gemeentepo litiek in het licht van de A.R.- beginselen". Verder komt o.m. aan de orde de verkiezing van bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heren A. A. van Eeten te Nieuwerkerk, H. U. Bouwman te Grijpskerke, A. I. Catsman te Aardenburg en R. Zuidema te Goes. Voor de middaguren staat een wandeling door Zierikzee en mu- seumbezoek op het programma. Eervolle onderscheiding voor Kolonel Szydlowski. Bij Kon. Besluit is Kolonel dr Z. M. Szydlowski, bevrijder en ere-burger van Axel, benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. Deze onderscheiding zal op 19 September te Axel aan de Ko lonel worden uitgereikt door de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot. MIDDELB 1. Nog drie Molenwaterconcerten. Het concert op het Molenwa ter, dat j.l. Vrijdag geen door gang kon vinden, zal nu plaats vinden Vrijdag a.s. te 8 uur. Het stedelijk muziekcorps o.l.v. de heer Joh. H. Caro zal ook de beide laatste concerten van dit seizoen voor zijn rekening ne men en wel op 23 en 30 Sept, a.s. Bij ongunstig weer zullen deze concerten op de Zaterdag avond d.a.v. plaats vinden. VLISSINGEN. Geen spreekuur. De burgemeester van Vlissingen houdt Woensdag 14 September a.s. geen spreekuur. GOES. Uit kamp gevlucht. De gemeentepolitie van Goes heeft een zekere H. uit Terneu zen afkomstig, aangehouden en op transport gesteld naar Den Bosch. H. was uit een internerings kamp gevlucht, waarin hij als politiek delinquent opgesloten zat en was naar het buitenland gegaan. Hij zal nu de twee jaar die hij nog tegoed heeft, uit mogen zitten. SOUBURG. Zwemwedstrijd 500 meter. Zaterdagmiddag had in het ka naal een zwemwedstrijd plaats over een afstand van 500 meter. Deze wedstrijd moest nog worden gehouden omdat de wedstrijd op Zaterdag 3 September j.l. niet meer gehouden kon worden. De uitslag was voor de heren: 1. G. Gabriëlse 8 min. 9 sec.; 2. F. Wisse; 3. J. Passenier; 4. B. de Koene. En voor de dames: 1. S. Millenaar 9 min. 18 sec.; 2. Sj. v. Eenennaam; 3. C. Kaat; 4. J. Bruinooge; 5. N. Verhage; 6. N, Passenier; 7. Sj. de Rijke; 8. A. Jongman; 9. I. Passenier; 10. C. Sturm; 11. S. de Kam. Contact-commissie, ingesteld. Op initiatief van de EVO heb ben vertegenwoordigers van ver schillende verkeers- en vervoers- bonden en het Verbond voor Vei lig Verkeer met vertegenwoordi gers van het Ministerie van Ver keer en Waterstaat uitvoerige be sprekingen gehouden om te komen tot 'n uniforme regeling inzake het afnemen van examens en het uit reiken van diploma's aan bedrijfs- chauffeurs. Deze besprekingen hebben tot resultaat gehad, dat gevormd is een Contactcommissie Chauffeurs Vakbekwaamheid (C. C.V.) waarin zullen samenwerken een dertiental instanties en ver enigingen, die zich bewegen op het gebied van verkeer en ver voer, die ieder een vertegenwoor diger in da commissie benoemd hebben. Tot voorzitter werd benoemd Mr A. Greebe, secretaris van de EVO. Deze commissie heeft zich tot taak gesteld, de exameneisen op te stellen waaraan de chauffeurs moeten voldoen om in het bezit te komen van het diploma, dat lan delijk erkend is. Nu zijn er drie diploma's inge steld. Diploma A is bedoeld voor auto technische kennis; B voor kennis van verkeersvoorschriften en rijvaardigheid en C voor alge mene vervoerskennis en admini stratieve kennis. Het B-diploma kan worden be schouwd als het algemeen vaar- digheidsbewijs en het C-diploma is bedoeld voor de „specialisten" zo als chauffeurs op de buitenlandse routes. Graancontroleurs. Naar aanleiding van wat hier over in ons blad van Zaterdag j.l. werd opgemerkt, schrijft de heer A. J. Mullié te Middelburg, na vastgesteld te hebben dat de men d- hand zelf aan de ploeg beleid van de C.C.D.-controleur geëist bij zijn te houden controle in het bijzonder op de landbouw bedrijven. Ik heb het vermoeden dat wan neer er op het ogenblik nog een rem mocht zijn, voor de belangen van de landbouw, voor wat betreft de graanregeling oogst 1949 deze zeer zeker niet bij de C.C.D. zal moeten worden gezocht, maar dat C.C.D. door velen gaarne tot de economische voetbal wordt ge maakt, waarbij meer naast dan ln het doel wordt geschoten: De „graaninlevering oogst 1949" is niet ontworpen door de C.C.D., maar wordt opgemaakt door het Bedrijfschap Granen, Zaden en zal moeten slaan, om via hun eigen landbouworganisaties te be reiken, dat de prijs der tarwe, oogst 1949, het product van ons broodgraan, niet beneden de prij zen der voedergranen mag worden gesteld al zou het gevolg zijn, dat misschien het brood 1 a 2 cent per Peulvruchten, die dit toch zekerkg. moet worden verhoogd, doen, in overleg met de StichtingHet is de plicht van het Neder- van de Landbouw, waardoor wij landse volk de minister bij het be- dus maatregelen krijgen, die zijn palen van redelijke prijzen voor afgestemd op de adviezen van de landbouwers, die voor de oogst 1949 nog inhouden, dat van het product tarwe, het resultaat der dorsing op een dorsbriefje door de teler moet worden verantwoord, om behoudens eigen toewijzing, alles in te leveren bij de erkende handel, aangezien onze eigen ge teelde tarwe noodzakelijk is, om te worden verwerkt als brood graan, uit een oogpunt van devie- zenbesparing. onze landbouwproducten te steu nen, aangezien de landbouw zo lang mogelijk ook in vredestijd een alleszins redelijke beloning van zijn producten in uitzicht moet worden gesteld. Hiermee zullen uiteindelijk de werknemers, zo mede handel en nijverheid ten stelligste zijn ge baat. Vervolgens mag men in de land- bouwkringen niet al te kortzichtig zijn, wat betreft r ilijke econo- Daarna pas verschijnt de C.C.D.mische vooruitzichten, welke zich als controlerende instantie, op der''cf's aan de horizon vertonen, naleving der bepalingen, die zijn .Sterke economen zullen nodig opgelegd door de uitvoerende in- z9n' ,om voorkomen, dat wij stanties als boven gemeld. nie* ln dezelfde crisisput van 1-32 terug te vallen. Wanneer nu deze eigen ge- Tevens kan ik de schrijver van maakte voorschriften eens in het stukje „graancontroleurs" ter strijd zouden zijn met de belangen van de landbouw (wat toch haast als ondenkbaar moet worden aan vaard) wordt er wel veel tactisch geruststelling nog mededelen, dat vele honderden C.C.D.-controleurs binnen enkele weken hun ontslag brief verwachten. Voor de wedstrijd waren door het bestuur van de Zwemvereni ging „Luétor et Emergo", die de organisatie in handen had, diverse mooie prijzen beschikbaar gesteld, waar dan ook hard voor gewerkt werd. Tot besluit van het zwemsei- zoen wordt door 't bestuur op Za terdag 1 October 's middags in de zaal „Rehoboth" voor de jonge le den tot 12 jaar een filmvoorstel ling gehouden. 's Avonds zal een voorstelling plaatsvinden voor donateurs en leden. OOSTKAPELLE. Concert. Zaterdagavond gaf de mu ziekvereniging uit Serooskerke een concert op de muziektent bij de openbare school onder leiding van de directeur de heer de Graaf. De belangstelling was voor deze avor.d zeer goed. SEROOSKERKE (W.). „Draagt Elkanders Lasten". Ter gelegenheid van de bruiloft van de L.er P. v. d. Bosse en mej. C. Meijers werd onder de feestge noten gecollecteerd voor het fonds tot bestrijding der tuberculose „Draagt Elkanders Lasten", waardoor het mooie bedrag van f 26.25 werd bijeengebracht. BORSSELE. Zangavond. Begunstigd door prachtig zo merweder gaf de Chr. Zangver eniging met medewerking van de Chr. zangvereniging uit Baarland Zaterdagavond een zeer geslaagde zangavond. HANSWEERT. Motorschip „Catharina" omhoog gevaren. Het motorschip „Catharina" schipper W. van Gils van Made is Zaterdagmorgen in de buitenha ven te Hansweert op enige onder water staande palen gevaren, met het gevolg dat het schip (het was juist gevallen water) bleef zitten. De sleepboten „Adja" van Wemel- dinge en de „En Avant" 16 van Terneuzen hebben het motorschip, dat met cement geladen was, er af getrokken en het kon de reis vrijwel onbeschadigd naar Zaan dam voortzetten. WOLFHAARTSDIJK. Thuiskomst jongens uit Indonesië. Vrijdag j.l. keerden de soldaten De Blaij en Poortvliet uit Indone sië terug. Véle vlaggen vertolkten de blijdschap der buren met de be trokken families. HENKENSZAND. Terug uit de tropen. Vrijdag was het voor de ge zinnen Nieuwenhuize, Franse en Hirdes een blijde dag toen hun jongens, die een paar jaar in Indonesië hebben gediend, weer thuis kwamen. Voor de woningen waren erepoorten opgericht en de bu ren gaven blijk van medeleven door de vlaggen uit te steken. ST.-ANNALAND. Slachting onder de konijnen. Verleden week hebben één of meer honden een ware slach ting onder de konijnen in de Tienhoven aangericht. Tot hun grote ontsteltenis zagen een 3- tal gezinnen op een morgen hoe de konijnenhokken waren stuk getrokken en de daarin zittende konijnen gedood. Bij de Gebr. Vroegop waren het er 26, bij de heer M. Gunter 7 en bij L. van 'tHof 2. In totaal lagen er dus 35 konijnen f dood. Begrijpelijk was de ver- ontwaardiging bij deze eigenaren groot. De politie stelde een onderzoek in en zoals in de openbare raadsvergadering reeds is medegedeeld, werd de volgen de nacht patrouille gelopen met de nachtwaker A. van Vossen. Dit heeft echter nog geen resul taat opgeleverd. Reeds eerder is door de burgemeester gewaar schuwd de honden 's nachts bin nen te houden, in elk geval niet los te laten lopen. Het is dan ook te verwachten, dat bij over- I treding van het bepaalde in de politieverordening de hiervoon geldende strengste straf zal vol gen. Ook tegenover de andere inwoners is men verplicht geen onaangenaamheden te veroor zaken, al is het dan ook van loslopende honden. /w Te Krabbendijke heeft de col lecte t.b.v. het t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" opgebracht f 196.88. Te Rotterdam slaagden voor het examen ter verkrijging van het bewijs van paedagogische be kwaamheid brood- en banketbak ker de heren P. G. Rotte te Zie rikzee en S. Sanders te St. Laurens. In October hoopt de Zondags schoolver. „Het Mosterdzaadje" te Biezelinge haar 85-jarig jubi leum te herdenken. De op Zaterdag gehouden col lecte ten bate van het t.b.c.-fonds „D.E.L." heeft te Souburg opge bracht de som van f 169.17. Na een verblijf van ruim 2 jaar is uit Indonesië met de „Johan van Oldenbarnevelt' teruggekeerd in St.-Annaland L. Stols. De collecte voo- het t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft te „Arnemuiden f 190,57 opge bracht. De heer J. Walhout Jobzn. te Borssele is aangewezen als waar nemend burgemeester. De collecte voor het t.b.c.-fonds .D.E.L.", die Zaterdag is gehouden te Tholen heeft f 101.35 opge bracht. Te Andel (N.-Br.) is een Chris telijke Landbouw-huishoudsehool geopend. van 15. „Ik neem je gevangen!" zei de veldwachter. „Waarom?" vroeg Van Bergen. „Ik heb niks kwaads gedaan!" „Nee, dat Is goed. Maar die hond van jou, weet je wat die gedaan heeft?" „Hond? Ik heb geen hond!" „Kom, kom, geen praatjes! Maak me niks wijs! 'k Heb wel gezien, dat je hem een stuk brood gaf en dat je hem streelde!" ,,'t Is m(jn hond niet!" zei Van Bergen. „En al was het mijn hond, wat dan nog?" „Die hond heeft drie schapen doodgebeten! Ja, ja, drie schapen! En dat kun jjj betalen, vader! Nou, zeg op: hoe ls je naam?" 16. De veldwachter wa- een potige kerel en hij hield Van Bergen stijf vast bij een arm. „Zeg, hoe is je naam?" „Mijn naam ls Van Bergen. Maar ik begrijp niet „Stil! Geen praatjes! En waar woon je?" „In Dertienhuizen. Maar lk snap niet „Nee, nee, geen praatjes! Heb je die hond al lang?" „Ik heb geen hond!" zei Van Bergen heftig. „En als je me niet loslaat zal lk een klacht In dienen bij de koning!" „Ho, hol" zei de veldwachter, „blaas maar niet zo hoog van de toren! Ik laat me toch niet over bluffen!" Giuliano krijgt meer aanhangers. Op weg naar onafhankelijkheid van Sicilië. De Siciliaanse nationalisten heb ben in feite de oorlog aan Italië verklaard door zich te verbinden met de bandietenleider Salvator Giuliano. Deze mededeling vormt een be vestiging van hetgeen de sepera- tist'en jarenlang tegengesproken hebben, n.l. dat zij Giuliano met wapens en geld gesteund hebben om het de Italiaanse regering las tig te maken. Giuliano, die zich thans in de bergen bij Palermo bevindt, heeft reeds verklaard openlijke oorlog tegen de politie te zullen voeren, indien men hem niet met rust laat. Thans zal hij de steun heb ben van duizenden nationalistische Sicilianen, die voeger reeds zelfs een onafhankelijke Siciliaanse re publiek eisten. (Ingez. mededeling, advert.) Bond van Ver. voor Chr. M.O. en V.H.O. De algemene vergadering van de bond van Ver. voor Chr. M.O. en Voorber. H.O. zal 21 Sept. a.s. te Utrecht in „Noord-Brabant" onder leiding van dr J. Hekman van Den Haag worden gehou den. In de morgenvergadering komen aan de orde de huishou delijke zaken en een bespreking van het referaat ter vorige jaar vergadering gehouden door drs M. Eilander, dir. ener Chr. H.B.S. te Amsterdam, over: „De opleiding van de leraar en de benoembaarheid bij het Chr. V.H.M.O.". In de middagverga dering zal dr A. Hutter van Zeist refereren over: „De psychische hygiëne van de middelbare schooljeugd". Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam (buurt- gem. Centrum-Noord, vac. wij len J. K. Lofvers), C. A. van Harten te Delft, A. A. Koolhaas te Amersfoort en P. W. Spruyt te Leiden. Beroepen te Kamperveen, P. J. Lamens te Elspeet; te Meer kerk, J. H. Cirkel te Ede. Aangenomen naar Middel- bert, M. J. v. d. Ende, cand. te Breskens. Bedankt voor Zevenbergen, C. W. Corts te Kage. Geref. Kerken. Aangenomen naar Tilburg, P. Visser te Gorinchem. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Meppel, J. J. Ar nold te Vrouwenpolder. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Groningen, M. W. Nieuwenhuijzen te 's-Graven- hage (C.) en J. H. Velema te Bunschoten. Geref. Gemeenten. Tweetal te 's-Gravenhage, J. W. Kersten, cand. te Rotterdam en M. de Wit te Middelburg. Oud Geref. Gemeenten. Bedankt voor St. Philipsland, J. v. d. Poel te Giessendam. Evang. Luth. Kerk. Drietal te Alkmaar, G. Fafié te Apeldoorn, H. J. A. Haan te Purmerend en G. J. Munter te Groningen. Beroepbaar. Tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk zijn toege laten: L. Schellevir, hulppred. te Schore; Th. Rinkema, Mar- conistr. 82, Den Haag; F. van Nieuwpoort, Hofstraat 30, Hille- gom en K. Ooms, van Baerle- straat 64, Dordrecht. Een Europese Oecumenische Raad? Zal het komen tot oprichting van een Europese Oecumenische Raad van Kerken? Ds M. A. Krop, Ned. Herv. predikant te Groningen, oppert de gedachte I voor een dergelijk nader contact in Europa in een artikel in het 1 weekblad „De Hervormde Kerk". j Zoals bekend hebben de ker ken in N.-Amerika een Federale Raad van Kerken (Federal Council) gevormd en de Euro pese kerken hebben natuurlijk wel via de Wereldraad van Kerken, waarvan het bureau te Genève is gevestigd, enig con tact met elkaar, maar in dit op zicht kan toch niet van nauwe samenwerking worden gespro ken. Ds Krop is van oordeel, dat de kerken in verschillende Euro pese landen zoals België, Frank rijk, Italië, Nederland en Zwit serland, die alle in belijdenis en liturgie van gereformeerd type zijn, zich veelal voor dezelfde vragen zien gesteld en het mee levend deel der gemeenten, maatschappelijk gesproken, meestal tot de middenklasse be hoort. „Dit zou ons er toe moe ten brengen", aldus de schrijver, „Calvijns strijd tegen bedelarij en luxe positief bijbels te waar deren, bij de enorme opgaven, waarvoor Europa zich ecouo- misch gesteld ziet. Want bij alle bezwaren kan men toch nooit vergeten dat dit kerktype niet toevallig het geestelijk huis is geworden van deze nijvere en zuinige maatschappelijke klas se." Na er op gewezen te hebben, dat de instituaire vorm dezer kerken een blijvend punt van discussie is, en dat, ondanks grote overeenstemming in belij den, door al deze kerken wel zeer verschillend wordt gedacht over de verhouding van Kerx en Staat, eindigt ds Krop, met op te merken, dat er in ieder geval een eind dient te komen aan de op zich zelf dwaze situa tie, dat kerken, die in oorsprong en aanvankelijke ontwikkeling alles gemeen hebben, thans op een paar vlieguren afstands ieder met eigen moeilijkheden zelfstandig zouden blijven tob ben, zonder dat wij van elkaar meer zouden weten dan enige oppervlakkige persberichten. Burgerlijke Stand. AAGTEKERKE. Geboren: Jo hanna C., d. v. C. de Kraker en N. J. P. Welleman. Ondertrouwd; C. Scheele, 28 j. te Axel en J. Melse, 22 j. Gehuwd: L. Boogaard en C. Peper. KORTGENE. Geboren: Jacoba P., d. v. H. J. Bak en C. Kalle- waard; Rachelina H„ d. v. P. I Dees en J. Leendertse; Cornelia A., d. v. J. J. Vogelaar en L. P. van der Maas; Cornells H. I., z.v. I. L. J. van der Maas en M. H. Vogelaar; Adriana, d. v. A. Jobse. en L. Valkier; Leendert, z. v. C. A. Janse en M. J. Rozel; Antje, d. v, H. Janssen en IJ. Sijtema. Ondertrouwd; M. Bode, 26 j. te Vlissingen en S. M. Chris- tiaanse, 25 j. Gehuwd: A. P. Luijk, 24 j. te Wissenkerke en A. Verhulst, 22 j.; H. den Bleijker, 26 j. te Noordwelle en J. B. de Looff. 23 j.; G. van Stijn, 39 j. te Cu- lemborg en N. van der Weele, 30 j.; L. van der Weele, 24 j. te Beverwijk en P. S. van Sluijs, 25 j. Overleden: J. Verburg, 84 j., ëchtg. van P. van Gilst; W. M. van Strien, 41 j., echtg.e van J. M. J. Bruijnzeel; A. P. van Dis, 66 j.; C. van den Hoven, 70 j., wed. van A. Karman. OUD-VOSSEMEER. Geboren; Leonardus M., z. v. J. Bosters en M. P. Boogaart; Michaël A z. v. C. A. Boogaart en J. Theuns; Catharina J., d. v. J. M. Priem en S. C. Geuze. Ondertrouwd: A. J. van Driel, 26 en L. Veldstra, 21 j. te Was senaar. Gehuwd: J. P. M. van Tilburg, 24 j. te Halsteren en G. C. de Hond, 23 j.; W. A. Zeijdel, 34 j. te Amsterdam en A. C. Ampt, 25 j. Overleden: C. C. Clarijs, 69 j., wed. van F. Dorst. TERNEUZEN. Geboren: Louis, Berwald en S. Minnen. Gehuwd: J. van Minnen, 23 j. en A. M. P. Destombes, 19 j.; J. C. Hamelink, 27 j. te Zuiddorpe en J. L. van der Hooft, 24 j.; A. C. de Feijter, 27 j. te Sas van Gent en M. de Feijter, 27 j.; O. Lamain, 21 j. en G. Geeldens, 18 j. Overleden: A. C. L. M. van Esbroeck, 2 weken, te Hulst; S. M. Bareman, 23 j. te AxeL- ZAAMSLAG. Geboren: Anna A., d. v. J. F. Lensen en P. Scherpenisse; Catharina, d. v. J. Dieleman en J. C. Scheele; An- thonie J., z. v. P. v. d. Vrede en A. M. de Jonge; Wilfridus P.. z. v. F. J. Witte en E. M. de Mette; Abraham J., z. v. C. K. Herrebout en J. Duerink; Maria N., d. v. P. D. Jansen en E. van Doeselaar. Ondertrouwd: K. Bareman, 21 j. te Terneuzen en J. Keijser; 28 j.; M. van de Putte, 28 j. te Wassenaar en S. F. Fraeijen- hove, 22 j. PRODENTA - AMERSFOORT 392 Gehuwd: A. Oppeneer, 26 j. t» Terneuzen en A. Simons, 23 j.j K. Hamelink, 42 j. te Axel en A. Bolleman, 29 j.; J. van der Hooft, 25 j. en C. M. de Mees ter, 24 j. Overleden: La. de Wilde, echtg.e van J. Willemsen; Aa. de Bruijne, echtg.e van C. Hame link; Da. de Koeijer, wed. van A. Bolleman te Axel; Ca. 't Gil de, wed. van C .van Oort; M. Schieman, echtg. van C. Schie man. BRESKENS. Geboren: Rei- nier J., z. v. J. den Dekker en S. A. J. Ras; Prancina, d. v. VI. Burgers en A. S. Voogdt; Rei- nier G. H., z. v. H. Vermeulen en J. M. Provoost; Elfrida P. C d.v. H. B. Mulder en C. S. Me lis; Adriaan C., z. v. P. A. Jan sen en M. W. Bondewel; Johan nes K. A., z. v. A. Wagenaar en M. W. A. Post; Krijn, z. v. C. L. van den Hoven en J. J. Verburg; Cornells P., z. v. Ch. L. de Poor ter en C. E. Verstraaten; Su- zanna P., z. v. L. J. Jansens en S. M. Ekkebus; Jacob A., z. v. A. P. Pleijte en S. Misilje; Anna E., d. v. I. Hoogstad en J. M. Ekkenbus; Maarten M., z. v. M. J. van den Velde en A. E. de Kraker. Gehuwd: A. F. Boogaert, 19 j. te Graauw en Langendam enM. G. de Klerk, 19 j.; A. A. Bolle man, 25 j. te Souburg en H. Ver gouwe, 25 j.; H. J. de Baare, 24 j. en A. C. Cruson, 19 j. PRECHT (t) pass. 10 Masira. RIJN- KERK 10 van Honkong. SAItANGAN 10 van Vizagapatan naar Calcutta. STEN TOR 11 te Tunis. TIBIA (t) pass. 10 Algiers. UTRECHT 11 van Bahrein naar Karachi. VEENDAM 12 te New York. WILLEM RUYS Rotterdam-Java pass. 11 Perim. ZEEMAN 10 van Culcutta n. Penang. LOENERKERK 10 van Kaap- Stad naar Walvisbaai. ORANJEFON TEIN 11 te Tanga. OVULA (t) 11 te Cebu. POELAULAUT pass. 10 Gibral tar. RIDDERKERK pass. 10 Gibraltar. ROEPAT Batavia-Amsterdam 10 van Port Said. SCHIEDIJK 11 te New York. SLAMAT pass. 12 Pcrim. SUMATRA 12 te Belawan. SUNETTA (t) 11 van Miri naar Pladjoe. TJ1PANAS 13 te Adelaide verwacht. TRITON 10 van New York naar Curasao. ARENDSDIJK 11 van Santos. ALPHERAT 11 van Rio de Ja neiro. DALERDIJK 11 te Londen. EEM- DIJK 13 te Rotterdam verwacht. NIEUW AMSTERDAM 14 te Southampton ver- 1 wacht. NOORDAM 11 Scillies gepasseerd, TERQ 11 te Antwerpen. TIBA pass. 11 St. Vincent. SCHEEPSTIJDINGEN. GROTE VAART. ABBEKERK pass. 11 St. Vincent. AL- DABI 12 te Victoria. ALGORAB pass. 11 Fernando. AL W AKI 11 te Antwerpen. ANDIJK 11 te Vera Cruz. EDAM 11 van Antwerpen. GAROET 10 van New-York naar New Orleans. MARPESSA (t) 11 van Curasao naar Maracaibo. MENTOR 12 te Malta. MOLENKERK 12 te Genua. TARAKAN 10 van New York naar Alex- andrië. VOLENDAM II te New York. WESTERDAM 10 van New York. ZUI DERKRUIS 11 van Batavia te Soerabaja. AARDIJK 10 van New Orleans naar Lon den. ABBEDIJK 11 te New York. AR- NEDIJK 12 te New York. BOSCHFON- ITEIN 11 van Southampton naar Ant- 1 werpen. DELFLAND pass. 11 Dungeness. DORDRECHT ll te Dakar. EEMD1JK 11 te Antwerpen. ETREMA (t) 10 van Pun- ta Cardon naar Hull. GOOILAND pass. 11 Ouessant. GROOTEKERK 11 van Ge nua. MALVINA (t) 11 van Pladjoe naar Singapore. MELAMPUS Amsterdam-Java 11 van Suez. NEDERLAND (t) 11 van Suez. NIGERSTROOM 11 te Pointe Noire. Nijmegen pass. 11 Ouessant. REMPANG Batavia-Amsterdain pass. 11 Colombo. ABBEKERK pass. 11 Gibraltar. AL CYONE 11 van Muscat. ALCHIBA 11 van Port Said. AMSTELVEEN 10 van Suez. CELEBES 11 van Makassar naar Probolingo. BLOMMERSDIJK 10 te Bos ton. CERAM 11 te Antwerpen. DALER DIJK 10 van Antwerpen naar Londen. GROOTEBEER Amsterdam-Java 10 te Port Said. INDRAPOERA Rotterdam - Java pass. 9 Point de Galle. JACOB CATS 10 te Narvik. KEDOE pass. 11 Barbados. KERTOSONO Java-Rotterdam 11 te Port Soedan. LEKKERKERK 10 van Port Said. LEOPOLDSKERK 10 te Suez. MATARAM Rotterdam-Java 11 van Southampton. OSSENDRECHT 10 van Cassablanca naar Rotterdam. PAPEN- HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 11 Sept.: PAOLA II van Danzig. Gepasseerd naar Antwerpen 11 Sept.: DUURSWOLD van zee. VREDE van j Rotterdam. HYDRA van Amsterdam, j ALNAKI van Rotterdam. VELOCITAS van Amsterdam. DINKEL van zee. JA COBA CATHARINA van Danzig. AL- WAK1 van New York. 12 Sept.: BOSCH- I FONTEIN van Southampton. Gepasseerd van Antwerpen 11 Sept.: DOGGERSBANK naar Hull. MARAB V naar zee. FRINS WILLEM IV naar Rot terdam. JUPITER naar Rotterdam, NOORDHAVEN naar Hamburg. EDAM naar New York. STUYVESANT naar Madeira. DUKO van Gent naar Sundsval. Te Hansweert gepasseerd 10 Sept. 1949. DAMCO 94, Pols; STAD BRUGGE, I Mertens; FLU VIAL E 7, Pols; SHARA, jSchott; JUNION, Pols; SANARA 116, Derivaux; WIM, v. Wijck; DAMCO 8, v. Geer; RIJN ZEEVAART 11, Schel- liusHERM HEINRICH, Snells; WEST KUST, den BoerNAUTILUS 9, Kor- stanjeNELLY 2, v. Oosten; CATHA- LINA, v. Baaien; PETER LOUISE, v. Nispen; BETSY, Hulsman; ELISABETH, den Boer; JURA, Huizen; VERTROU WEN, de Korte; MARIE, de Wijs; SCHELDE, Meulbroelc; JANNIGJE. van Drininielen; CR1GEE, de Waal; JOHAN NA, Pieterman; HENDRIKA, v. d. Adel; DER RHEIN, Meyer; ANJONIE, Tromp; SPES NOSTRA, Leeuw, van Weenen; ZWERVER, v. Denderen; MAR JAC, v. Gift; BLONAR, v. d. Laan; MACHTEN- STEEN 17, Dooms; CHRISTEL, Weyt; ANCAR, Lenten; CITERNA, v. Hou- welingen; INVINCIBLE, Rijquart; ANA LYSE, Fortuin; ONDERNEMING, de Waal, allen naar België; CHATEAU YQUEM, Bastiaanse; ALETCHHORN, Schoots; DOMBURG, Lensen; WEN- GERALP, ZimmermanEXPRESS 22, Bouwer; SPANJAARDSDIEP, den Bree- jen; COTES ROTIES ,de Koster; MAR- KOMANNIA, v. d. Made; EXPRESS 15, Platt; CHARLES HALLER, v. Dongen; SCHELDELAND, v. Strien; HENJA, v. Zee; DIAVOLEZZA, Fortman; RHEIN UNION 1, Carpentier; WALLO- NLA, Buisman; ASTEIRE, Verberght, allen naar Basel; FLOTOT, de Wit; NESKA 8, Pasman; OVERIJSSEL 2, Boon; STEENWIJK, Lindeboom; GRE- TE, IJkema; W. v. DRIEL 87, Jonker; EDELWEISS 5, v. Steen; FLORA 2, v. Meel; ASTERIE, Verberght; LISETTE, Kanters, allen naar Duitsland; DE RIJN, Kielen, Dordrecht; TELEGRAAF 4, Hey- stek; KOERLAND, v. Baaien; NIEUWE ZORG, Spoelstra; VILARS, Camerman; ELJO, Fluit; OVERSCHIE, Kaat, allen naar Rotterdam; AZOLLA, Leeuw van Weenen, Renkum; SPERA, Snijder, Dor drecht; TERNEUZEN 3, Braber, Don gen; EVA, Bondewel, Delft; VIVAT, Wagemaker; STAD AMSTERDAM 6, Durinck; STAD AMSTERDAM 7, Schou- wenaar, allen AmsterdamBUITEN VERWACHTING, de Korte, Wemeldinge; ANNA, Gort, Leeuwarden; ANNIE, Ter- steege, LeeuwardenALIDA, Veenstra, Zaandam; TANKES 2, Meien, Maassluis; COÖPERATIEVE 3, v. Utrecht, Vlaar- dingen; RIO, Ruitenberg, Werkendam; VARIATIE, Versluis, Werkendam. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 12 Sept. 1949 medegedeeld door Incasso-Bank N.V. - Goes. Grootboek-Obligatiën Kon. Boot 134 13154 Nederland 1948 100 Kon. Paketvaart 153 152}4 Nederland 1947 97*4 97*6 Ned. Scbeepv. Unie v. Om nieren's Scheeps. 165*6 16254 Nederland 1937 9754 97*6 180*4 178 Dollarlening 1947 11176 10954 98 Rc/tt. Lloyd 153*4 15254 Invest. Certificaten 97->A Stoomv. Mij. Ned. 169 165*4 15254 Nederland 1962-64 ex. H. V. A. 157 Dito cum. 98 H 98*6 Java Cult. 7354 72J4 Nederland N. W. S. 80X 805/2 N. I. S. U. 89 4054 8954 Spaarcertificaten 100*4 10076 Vorstenlanden 40 119 Indië 1937 A 95 94*6 Deli Bat. Mij. 120J4 Grootboek 1946 9 7H 97*6 Deli Mij. 144 142 Kol. Bank 75 71 Senembah 125 121 Ned. Ind. Handelsbank 106 105 Muller Co. 164*4 16354 Ned. Handel Mij. 158 159 Amsterd. Bank 16956 166 A. K. U. 189 54 186 Holl. Bank Unie 21654 - 216*4 Berghs Jurgens 319 317 Cert. Javascbe Bank 155 157 v. Berkel Patent 123 120 Herstelbank Pr. 9656 Calvé Delft 16354 160 Ned. Ind. Esc. Mij. 80 78*4 Centrale Suiker Ï90 Ned. Bank v. Z.-Afrika 19354 19054 Fokker 154K 15354 Rotterd. Bank 17554 17254 Gelder Zonen 158 54 156 Surinaamsche Bank Kon. Hoogovens 206 204 Twentsche Bank 180 Lever Br. Unilever 25854s 253*6 Am. Smelting Ned. Ford 290*4 28954 Anaconda Copper 27J4 Ned. Kabelfabriek 2)3/ 290 Bethl. Steel 8154 Philips Gloeilampen 247*4 240 Chrysler Dito 6 pet. Cum. Pref. Wd. 17454 174 Gen. Motors. Wilton 184 181 Intern. Nickel 28*6 Billiton I rubr. Kennecott 4854 Billiton II rubr. 314 306 Rep. Steel Dordtscbe Petr. 299*4 294 Standard Brands Dito Pref. 31054 U. S. Steel 6854 Kon. Olie 320H 313*6 Cities Service 5454 Dito onder aand. 318*4 31254 North Am. Moeara Enim 540 53954 Cont. Oil 6254 Amsterdam Rubber 133*4 132*6 Midcont. Oil 44 Bandar Rubber 128 126 Philips Oil 5854 Deli Bat. Rubber 95 Shell Union 3854 38J4 Kendeng Lemboe 745* 7454 Tidewater 7*6 2354 Oost Java Rubber 485* 4754 Baltimore De Oostkust 97 95 Miss K. Texas Serbadjadi 51U 51}4 New York Centr. Holl. Am. Lijn 16751 165 Pennsylvania 13J4 J ava-China-J apaniijn 150 Canadian Pac.

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3