jörovintieSNMf Samwerking van 4 kanarie peeatótia QtefarljaeJ" Akkertjes NUGGFT Kloetinge heeft behoefte aan sportterrein. GEMEENTERADEN Bloemententoonstelling Goes. sAIachts LoPUM KERK EN ZENDING. Zaterdag 10 September 1949 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 2 Opleidingsschip Kon. Rotter damse Lloyd in Vlissingen. Te Vlissingen is binnengelo pen de Schoener „Albatros", het opleidingsschip voor de toekom stige officieren van de Kon. Rotterdamse Lloyd. De „Alba tros", die van loodsschoener is omgebouwd tot opleidingsschip, is pas kort als zodanig in de vaart en voor een proeftocht van Rotterdam naar Engeland vertrokken onder commando van de oudchef d'equipe der maatschappij, de heer P. K. de Goede. Op deze reis heeft het schip thans Vlissingen aan gedaan. Het bezoek van de leden der Kamer van Koophandel Folkestone aan Vlissingen. Zolas wij reeds mededeelden, zal a.s. Zaterdag een aantal leden van de Kamer van Koop handel te Folkestone voor een driedaags bezoek in Vlissingen aankomen. De Vlissingse Mid denstandscentrale, waarvan zij de gasten zullen zijn, biedt hun Zaterdagavond in het Strand- hotel een avond aan. Maandag wordt een rondrit over Walche ren gemaakt en 's avonds zal in de duinen bij Westduin een groot kampvuur worden gehou den. Dinsdagmorgen vertrekken de gasten weer met de „Meck lenburg" naar Folkestone. Artsendienst. Zondag 11 September wordt de artsendienst in Goes waarge nomen door dr M. P. Bruynzeel, Jac. Valckestraat 3, telef. 2375; in Driewegen, 's-Heerenhoek en Nieuwdorp door dr Gelderblom, telef. K 1196-327, Nieuwdorp; in 's-Heer Arendskerke, Heinkens- zand en Wolphaartsdijk door dr Staverman, telef. K 1106-234, Heinkenszand; in Kapelle-Bieze- linge en Wolphaartsdijk dr I. J. Risseeuw, Kapelle, telef. K 1102- 290; in Middelburg door arts W. Feikema, Dam 16, telef. 2993; in Vlissingen door arts G. J. M. de Greef, Koudekerkseweg 121, telef. 2191; in Veere, Seroosker- ke en Oostkapelle door dr Reyn- ders-Schilt, Serooskerke, Dorps straat 46, telef. K 1189-212; in Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle door dr M. Huy- gens, Langedamsestr. 30, West kapelle, telef. K 1188-316; in Tholen, Oud-Vossemeer, Nieuw- Vossemeer en St. Philipsland door dr P. J. Duinker te Tholen en dr Vermet, Nieuw-Vossemeer. Apotheken. In de week van 10 tot en met 17 September zijn de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend: Goes: La Porte. Middelburg: Van der Harst. Vlissingen: Ockenburg (Sin gel). DE NATUURWETENSCHAP IN ZEELAND. In een te Goes gehouden, ver gadering van het Prov. Comité voor de Vrije Universiteit werd nader uitgewerkt het reeds eni ge tijd bestaande plan voor het houden van een lezing, toege licht met lichtbeelden, over ..De Natuurwetenschap in Zeeland na de Hervorming", door prof. dr R. Hooijkaas te Zeist. Besloten werd de lezing te houden te Zierikzee op 24 Octo ber, te Goes op 25 October, te Middelburg op 26 October, te Oostburg op 27 October, te Ter- neuzen op 28 October en te Tho len of Bergen op Zoom op 29 October. Het ligt in de bedoeling de lezingen voor ieder kosteloos toegankelijk te stellen. Uitnodi gingen zullen worden gezonden aan verschillende personen, van wie verwacht mag worden, dat zij in de door prof. Hooijkaas te behandelen stof belang stellen. Ook zullen directeuren van Middelbare scholen, zowel open bare als bijzondere, uitgenodigd worden hun leerlingen al thans die der hoogste klassen op te wekken tot het bijwonen der lezingen. Het comité verwacht dat ve len gebruik zullen maken om door de te houden lezingen hun kennis te verrijken. middelburg. Concierge-amanuensis. Benoemd tot concierge-amar- nuensis aan de Christelijke Land-' bouwwinterschool de heer P. A. la Grand, alhier. Herstel der graanbeurs begonnen. Dezer dagen heeft men een begin gemaakt met het herstel der Graanbeurs, waartoe on langs door de gemeenteraad werd besloten. Vergadering drankweercomité. Woensdagavond vergaderde ten huize van de heer Fey het Middelburgs Drankweer-comité o.l.v. de heer B. v. d. Giezen. O.m. werd besloten in de twee de helft van October een jeugd- contact-avond te organiseren waar hoopt op te treden de be kende declamator de heer Van Elsacker. Verder zal contact worden opgenomen met de on langs opgerichte vereniging O.T.A. Gevonden voorwerpen. De Commissaris van Politie te Middelburg maakt bekend, dat aan zijn bureau de volgende voorwerpen als gevonden zijn gedeponeerd en terug zijn te be komen Zaterdagavond tussen 19 en 20 uur. kin-ierlaars, hondenpenning No. Verschillende huissleutels, 15. nortemonnaie met inhoud, f 0.15, lederen riem, bol wol m. breinaalden, zakkam in etui, stropdas, kinderschoen, donker- br"'ne jas, herenhandschoen. De lijst van gevonden voor werpen ligt ter inzage aan ons kantoor Korte Nnordstraat 35 te Middelburg. 4VEMELDINGE. Filmavond Diaconessenhuis te Rotterdam. In het Ned. Herv. Jeugdge- bouw te Wemeldinge werd de zer dagen een filmavond gege ven over het werk in het Dia conessenhuis te Rotterdam. Zr. Koopman gaf een uitvoerige uiteenzetting over hetgeen op het doek werd vertoond en deed een ernstig beroep op meisjes van 18 jaar en ouder om zich voor dit mooie beroep op te ge ven. KRABBENDIJKE. De G.W.K. winkelweek. Dinsdagavond werden de prij zen van de G.W.K. bekend ge maakt en tevens uitgereikt in het Krabbendijkse Warenhuis. Eerste prijswinnaar werd de heer B. op 't Hof, die een naai- box kreeg. Vervolgens werden nog 69 andere waardevolle prij zen bekend gemaakt. Het overlijden van Jhr Sandberg. In verband met het sterfgeval van de vroegere burgemeester van Krabbendijke, jhr mr W. C. Sandberg tot Essenburg, ligt op het gemeentehuis een condo- leantielijst, die door iedere in woner der gemeente kan wor den getekend. Paarden op hol. Doordat bij het hooiladen een plankje op de achterpoten van een der paarden terechtkwam, sloegen de paarden van de •heer De Bruyn op hol. De Bruyn en J. Smit, die op de wagen zaten waren genood zaakt er af te springen, waar door de eerste zodanig terecht kwam dat hij een hersenschud ding opliep. Smit kwam met de schrik vrij. De paarden kwamen met wa gen en al in een watergang te recht en het kostte nogal wat moeite ze er uit te halen. DRIEWEGEN. Opening kleuterschool. Dezer dagen werd de kleuter school geopend. Deze is geves tigd in een lokaal achter de N. H. Kerk, hetwelk hiertoe door de gemeente werd verbouwd. Bij de opening werd een bedrag van f 520 overgedragen voor de aankoop van speelgoed, enz. door het bestuur van de ver eniging, die de bazar ten bate van deze school organiseerde. De school biedt plaats aan 30 leerlingen, terwijl er thans 28 de school reeds bezoeken. KRUINEN GEN. Terug uit Indonesië. Een versierde ouderlijke wo ning, vele vlaggen en een ka mer vol bloemen verwelkomden de tweede luitenant Roose toen hij Woensdag gezond en wel uit Indonesië terugkeerde. Op 12 Mei had hij een kaakschot op gelopen en, door bloedverlies uitgeput, na 17 uur door zijn kameraden gevonden. In Bata via werd hij verpleegd. Ook burgemeester en me vrouw Vogelaar gaven van hun belangstelling blijk, op deze voor de familie Roose zo heu gelijke dag. Het festival van E.M.M. Dezer dagen vergaderde het bestuur van E.M.M. met de be sturen der Buurtverenigingen in hotel „Korenbeurs". Nadat besloten was een intekenlijst door de Buurtverenigingen bij de burgerij te laten circuleren, werd besloten om in plaats van 8 thans 12 zusterverenigingen uit te nodigen om aan het fes tival bij gelegenheid van het 85-jarig bestaan van E.M.M. op 24 September deel te nemen. Vol gende week Dinsdag zal weer vergaderd worden voor de ver dere regeling van dezen dag. ARNEMUIDEN. Ongeluk liep goed af. Donderdagmorgen had bij 't Oude Gat, aan de Nieuwlandse weg een ongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgelopen. Een landbouwersknecht van de landbouwer P. had een tank water uit het Oude Gat gehaald. Toen de tank gevuld was en werd weggereden tegen de dijk op, kon het paard halverwege de dijk niet meer verder, zodat de wagen met de tank terug reed. Nadat men de tank had geledigd, gelukte het na veel moeite de wagen, thans bespan nen met twee paarden de dijk op te trekken. NW- EN ST. JOOSLAND. Terug uit Indonesië. Woensdagavond is na een ver blijf van ruim 3 jaar in Indone sië de militair Piet Joosse in de ouderlijke woning teruggekeerd. Vele ingezetenen hadden de vlag uitgestoken. Het contact-comité met de jongens in Indonesië had ter verwelkoming gezorgd voor bloemen. De heer Joosse, die bij de krijgsverrichtingen in de Oost zijn linkeronderbeen heeft gebroken, zal voor verder herstel worden overgebracht naar het militaire hospitaal te Utrecht. Lezing over Indonesië. Woensdagavond a.s. om 8 uur hoopt ds W. B. A. Smits uit Middelburg een lezing te hou den in de Ned. Herv. Kerk te Nieuw- en St Joosland over „Problemen rond Indonesië". SOUBURG. Diploma zwemmen. Woensdagmiddag had bij de zwemplaats van de Souburgse Zwemvereniging „Luctor et Emergo" voor de Souburgse schooljeugd 'het examen zwem men plaats, dat werd afgeno men door dq heren S. J. Klom- pe, consulent voor lichamelijke opvoeding te Goes en Ph. v. d. Velde, badmeester te Souburg. De uitslagen zijn: Openbare La gere school, hoofd de heer H. Men schrijft ons: Reeds vele jaren doet zich het gemis aan een behoorlijk sport terrein in Kloetinge sterk ge voelen. Het terrein aan de Ka- pelse straatweg, dat de v.v. Unitas tot haar beschikking heeft voldoet vrijwel aan geen enkele eis. Het terrein zit vol on effenheden en is bovendien aan één kant omgeven door een sloot. In de wintermaanden is het terrein erg drassig daar het niet gedraineerd is, maar ook in de zomermaanden kan niet met een droge bal worden gespeeld daar deze onophoudelijk in de sloot verdwijnt. Het pleit voor de activiteit der v.v. Unitas, dat zij ondanks alles haar „spel" uit liefhebberij wil blijven beoefe nen hoewel sportbeoefening op een dergelijke manier geen liefhebberij meer kan zijn! Jammer genoeg heeft de ge meentelijke overheid de nood zaak van een goed sportterrein in de gemeente nog niet ge voeld. Zeker er is getracht grond aan te kopen van de N.S., dat echter op financiële bezwaren afstuitte en er is ook getracht grond te kopen van de Am- bachtsvrouwe, wat eveneens af stuitte, omdat de eigenaresse niet wenste dat haar bouwland gebruikt zou worden voor Je aanleg van een sportterrein. Er is destijds ook een commissie voor Sport, Ontspanning en Cultuur opgericht, kortweg S.O.C. genoemd. Deze Commis sie hield zich speciaal bezig met de verwezenlijking van een nieuw sportveld op Kloetinge. Er is vergaderd en er is gede batteerd vaak tot in het onein dige, maar men is nu nog geen stap verder en in Kloetinge zegt men, dat deze S.O.C. werkelijk een „sok" gebleken is. Toch schijnt deze S.O.C. zich nog steeds te be,ijveren voor een nieuw terrein en ook in do Raad gaan er zo nu en dan stemmen op die aandringen op de aanleg van een nieuw sport veld doch tot nu toe zonder re sultaat. Thans is men echter zo ver gevorderd, dat het Rijk steun verleent bij de aanleg van sport terreinen, zodat de financiële kwestie ook voor Kloetinge geen al te grote bezwaren meer met zich mee brengt. Wat die kwestie van de grondonteige ning betreft: hierbij zal de knoop wel moeten worden door gehakt -wil men iets bereiken. Wat in andere gemeenten in Zeeland kan is ook in Kloetinge mogelijk. Ook de jeugd van Kloetinge hunkert 's Zaterdagsmiddags naar ontspanning, die, wanneer zij in goede banen wordt geleid, het moreel van deze jeugd kan ver sterken. Hopenlijk zal de gemeente lijke overheid van Kloetinge deze uiterst belangrijke zaak niet langs haar kant laten gaan en alsnog trachten spoedig de penibele kwestie van het sport terrein op te lossen. (Ingez. mededeling, advert.) De 4 bestanddelen van Che- tajine „4" zijn eik stuk voor stuk al bercamd voor het be strijden van zv/are hoofd- en andere pijnen, tegen griep en verkoudheid. Maar tezamen in één tablet verenigd werken ze nog beier. Ook in dit geval dus: Eendracht maakt machtI Tegen pijnen en griep - 20 tabletten I 0.75 K. van Duijvenvoorde. Diploma A meisjes: Jannij Post; Mientje van Loenen; Lucie Landman; Nelleke Keuleman; Mattij van Klinke; Jopie Kooper; Nelleke Hangoor; Koos Sarneel; Mientje Witte; Lenij de Meijer; Ella Rouw; Roosje Aerssens; Doortje Kerkhove; Gerda Valentyn; Nellij Bakker. Jongens: Piet Verheijke; Da vid Bos; Jan Vercouteren; Rinus van Zweeden; Adrie Post; Jan Luypen; Wim de Bree; Jan Jongman; Jan de Vroe; Jan Leurgans; Jobp Hangoor; Gerrit Joosse; Jopie Logeman; Walter Francke; Jopie Beun; Cor Leijn- se; Piet den Outer. Afgewezen 2 eandidaten. Diploma B. Meisjes: Nelleke Keulemans; Corry Valkerk; Beppij Vader; Roosje Aerssens; Doortje Kerkhove; Gerda Valen- tijn; Tini Vader. Jongens: Adri Post; Jan Jong man; J. Caljouw; Walter Franc ke;. Diploma C. Meisjes. Saar de Kam. Julianaschool, hoofd de heer J. Deij. Diploma A. Meisjes: Corry Zuidema; Corry Hui- brechtse; Gila Spapé; Dini Crucq; Ina Klootwijk; Leida de Visser; Koos Amoys. Jongens: Henk Meyers; Jac ques Bloos; Ko de Rijke; Bram Eiff; Tommy Bosselaar. Diploma B. Meisjes: Leny Breel. Jongens: Jacques Bloos; Jo Westerweel; Frans Meyers. Diploma C. Meisjes: Atty Wie- lemaker; Jopie Wielemaker. Jongens: Wim Cevaal. Marnixschool, hoofd de heer J. Gideonse. Diploma A. Meis jes: Addy Brasser. Jongens: Mechiel Boone; Ko Minderhoud; Bas Bosschaart; Han de Lange.. School met de Bijbel, hoofd de heer A. A. Los. Diploma A. Meisjes: Corry Janse; Willy de Jonge; Maatje Kasse; Rietje VEERE. ELLEWOUTSDIJK. Dinsdag kwam de raad dezer gemeeente onder voorzitter schap van de burgemeester bij een. Nadat de voorzitter een welkomstwoord had gesproken, inzonderheid tot de heer Bosse laar die voor het eerst in de raad zitting nam, werden door de leden de gebruikelijke eden afgelegd. Op een verzoek van de Kath. Blindenzorgvereniging St. An- tonius van Padua te Eindhoven om een jaarlijkse subsidie, werd afwijzend beschikt. Voor de aanbieding van een wapenschildje voor de staten zaal te Middelburg werd beslo ten een bedrag beschikbaar te stellen. Nadat de heer Bosselaar en kele inlichtingen had gevraagd werd overgegaan tot benoeming van wethouders. Bij de 1ste stemming werden uitgebracht op de heer Oele 6 stemmen en op J. de Dreu één stem, zodat de heer Oele was herkozen. Bij 'de 2e stemming werden uitge bracht op J. de Dreu 6 stem men en op J. Stouthamer één stem, zodat eveneens de Dreu was herkozen. Beide wethouders namen de benoeming aan. Nadat de voorzitter enkele mededelingen had gedaan om trent het riolerings- en straten plan alsmede betreffende de ha venwerken, werd door Stoutha mer geinformeerd naar de tap kraan in het havenhuisje. De voorzitter zeide dat nog op na der bericht van de N.V. Water leiding Mij. wordt gewacht. MELISKERKE. Dinsdagmiddag kwam ook hier de raad volledig bijeen. Nadat de nieuwe raadsleden de eed hadden afgëlegd, werden de wethouders K. Dekker en J. Francke herko zen. De voorzitter deelde mede, dat pas in de 2e helft van 1950 de wa terleiding in déze gemeente zal worden aangelegd. Er is een aan bod voor een lijkwagentje tegen een prijs van ongeveer f 400.-. De raad besloot zulk een wagentje te kopen. Verder werd met drie stemmen tegen (de heren Francke, de Kor te en Provoost) besloten deel te nemen aan de gemeenschappelijke regeling voor de schooltandverzor- ging. Nadrukkelijk was eerst vast gesteld dat de ouders vrij zijn hun kinderen te laten behandelen. Op voorstel van B. en W. wer den afgewezen verzoeken om sub-- sidie van Veilig Verkeer en van R.K. Blindenzorgveren, te Grave. Een verzoek van de Bond tegen het vloeken om een jaarlijkse sub sidie van f 5.werd ingewilligd, evenals een verzoek om f 20. voor een wapenschildje voor de Statenzaal in de Abdij te Middel burg. De rekening 1948 van het Burg. Armbestuur werd in orde bevonden. Op voorstel van B. en W. werd voor dit jaar ontheffing verleend aan J. J. Dingemanse, P. Polder man, A. de Korte en J. Koene van hondenbelasting. Daarna kwam in bespreking de vergoeding aan slager Wisse voor gebruik van slachtlokaal voor noodslachtin'gen. Besloten werd vanaf 1 Jan. 1948 f 50.per jaar te geven en bovendien f 25.voor achterstallige huur uit de bezet tingstijd. Bij de rondvraag vroeg de heer de Buck naar het uitbreidingsplan Hij wil het vergaderlokaal laten opknappen en wees ook op een stortplaats van vuil. De heer Matthijsse vroeg her stel van de Noordstraat en ves tigde de aandacht op het bouwen van enkele woningwetwoningen. De voorzitter zei, dat het uit breidingsplan wacht op bescheid uit Den Haag. Voor het vergader lokaal zal opgaaf van kosten ge vraagd worden en het gestorte vuil zal opgeruimd worden. De Noordstraat zal waarschijnlijk op geknapt worden als de nieuwe v/eg zal worden doorgetrokken en over nieuwe woningen zal hij op nieuw een onderzoek laten instel len. ARNEMUIDEN. Onder presidium van burge meester J. Langebeeke vergaderde de gemeenteraad. De nieuw geko zen raadsleden legden in handen van de voorzitter de vereiste eed af. Mej. H. J. Oosterwjjk werd be- ncemd tot onderwijzeres aan de O.L.-school in de kom. Op recla mes schoolgeld en straatbelasting werd afwijzend beschikt. Voor het nazien der gemeente- rekening werden benoemd B. J. Lasoe, J. L. Joosse en A. Schuit. In de adviescommissie Woon- ruimtewet 1947 werden trnoemd de heren F. Buis, M. de Graag en J. Martijn Bz. Door de gemeente zijn aangekocht een gedeelte over- hoeken van de Ned. Spoorwegen ter grootte van plm. 22 aren voor de som van f 10 per hoek. Bij de rondvraag informeerde de heer A. Schuit naar de riolering. Door de voorzitter werd medege deeld dat hierover nog niets defi nitief bekend is. Discussie over Zondags sluiting van het museum. Dinsdagavond kwam de raad dezer gemeente bijeen onder voor zitterschap van Jhr I. F. den Beer Poortugael. Na de beëdiging van de raads leden werd overgegaan tot liet verkiezen van de nieuwe wethou ders. De heer van Nieuweniiuijzen sprak namens de linkse partij de hoop uit, dat er nu ook een linkse wetnouder zou gekozen worden. Bij de voorbespreking was hem de medewerking hierbij ontzegd, om dat he voorzitter ook links geo riënteerd is. De heer v. Nieuwenhuijzen meende daartegen te moeten in brengen, dat de burgemeester he lemaal niet links georiënteerd is en geheel boven de partijen staat. De neer Bakker wees er op dat even als thans in de raad ook in het college van B. en W. een rechtse meerderheid een juiste afspiege ling van de gemeente is. De heren 8. Kodde en D. Kasse werden herkozen als wethouders. Van de heer van Heek was thans een bevestiging ontvangen dat voor de restauratie vgn de Campveerse Toren een bijdrage door hem zal worden verleend van f4000.—. Besloten werd voor de beiaard concerten een abonnement af te sluiten bij het bureau voor mu- ziekauteursrechten voor de ver schuldigde auteursrechten. In verband met de inrichting van het museum in de Schotse Huizen werden door B. en W. een tweetal voorstellen ingediend met betrekking tot de uit te lenen goederen aan de op te richten stichting „De Schotse Huizen". Het meerderheidsvoorstel hield in, de voorwaarde te verbinden aan de uitlening, dat het museum 's Zondags gesloten is en het andere deze voorwaarde niet te stellen. Hierover ontstond een uitvoerige discussie. De minister heeft tegen Zon dagssluiting geen bezwaar, doch het is dan niet vanzelfsprekend, dat een financieel nadeel dan voor rekening van het Rijk zal komen. De heren Kodde en Kasse wa ren van mening, dat 't gemeente bestuur zijn werknemers niet op Zondag mag laten arbeiden wan neer dat niet strikt noodzakelijk is. De heer van Nieuwenhuijzen vond het onjuist, dat de raad ver der wilde gaan dan 't Rijk. Vroe gere rechtse regeringen hadden er toch ook nooit bezwaar tegen ge maakt, dat de Rijksmusea op Zon dag geopend waren. De heer Mol achtte het niet gerechtvaardigd om een groot aantal mensen op deze manier de gelegenheid te onthouden een museum te ken. De heer Mesu trok nog een lijking tussen de openstelling van de Campveerse toren en het mu seum op Zondag. Deze ging echter niet op, want de Campveerse- toren moet 's Zondags noodzake lijk reizigers kunnen bergen. De heer de Jonge wilde liever alles vrij laten. Met vier tegen drie stemmen werd daarna besloten de goede ren uit te lenen onder voorwaar de dat het museum des Zondags gesloten zal zijn. Voor de benoeming van stich tingsleden zal een nader voorstel van B. en W. afgewacht worden. Voor het aanbrengen van een wapensehildje in de Abdij te Mid delburg werd f 20.beschikbaar gesteld, Bij de rondvraag informeerde de heer Mesu hoe het stond met het brandweermateriaal. Hij had kort geleden een verslag gelezen in de krant over een brandweer oefening, doch Veere was er niet zo best afgekomen, tenminste wat het materiaal betrof. Hij zou gaarne zien, dat daarin zo moge lijk verbetering werd gebracht, het liefst door aanschaf van nieuw materiaal. De voorzitter uitte zijn bewon dering voor de brandweercom mandant, die met zoveel volhar ding getracht heeft te maken, wat ervan te maken -as. Er moet echter verandering komen. Wordt de spuit bij inspectie af gekeurd, dan kan waarschijnlijk wel goedkeuring verkregen wor den om een nieuwe aan te schaf fen. De heer van Nieuwenhuyzen dankte daarna, als oudste lid na mens de raad, de voorzitter voor de hartelijke woorden bij de aan vang van de vergadering gespro ken. ZAAMSLAG. In de zitting van Dinsdag, die onder leiding stond van het oud ste raadslid, de heer H. de Feijter, was de heer Herrebout niet erg over de wethoudersverkiezing te spreken.Hij meende, dat men de wethouders wel bij acclamatie kon benoemen „want het was tóch al uitgemaakt". De heer Goosen sloot zich hier bij aan. Na repliek van de heer Visser werd overgegaan tot stem ming. Gekozen werden de heer A. Koster (C.H.), als 1ste en J. de I Visser (A.R.) als 2de wethouder. Paauwe; Corry Steneker; Anny Wielemaker; Rie Brasser; Saar Maas; Corry van Soelen; Maat je Koster; Ria Punt. Jongens: Maarten Arendse; Henk Arendse; Arie v. d. Berge; Henk Janse; Wim Joziasse; Dirk Koole; Kees Wielemaker; Kees Kal jouw. Diploma B. Meisjes: Willy de Jonge; Rietje Paauwe; Corry Steneker; Nellie Wisse; Anny Wielemaker; Ria Punt. Jongens: Arie v. d. Berge; Henk Janse; Wim Joziasse; Pe ter Los; Kees Wielemaker; Wim Brouwer. Openbare verkoping. Woensdagmiddag had in de zaal van de heer B. Verbeem ten overstaan van notaris B." A. van Verre te Middelburg, de openbare verkoping plaats van het huis met tuin aan de Rit- themsestraat 28. Koper was de •heer B. C. van Sabben' te Sou burg, voor de som van f 2300. ST. ANNALAND. Een* schadepost. Door een onbekende hond werden een 50-tal konijnen doodgebeten. Voor de eigenaars een lelijke schadepost! Schietoefeningen. Door de leden van de schiet vereniging „Prinses Juliana" worden de schietoefeningen thans niet meer op Dinsdag avond gehouden, doch op Za terdagmiddag op dezelfde plaats. STAVENISSE. Door het bestuur van de afd. Stavenisse van het Groene Kruis L m.i.v. 8 September als Wijk verpleegster aangesteld Zr. J. v. d. Hoeven te Waalwijk. - Benoemingen. M.i.v. 12 September zijn tot volontair ter gemeente secretarie alhier, aangesteld de heren L. Hage Iz. en C. Hey boer. (Vervolg pag. 1). De eerste en tweede prijs gin gen naar de volgende leerlingen: School B: Fuchsia: 1. Dimmen Breen, 2. Roosje van Hese; Gera nium: 1. Corrie Feleus, 2. Cobi Lockefeer; Begonia: 1. Hans de Bier, 2. Adri Filius; Fijne Coieus: 1. Liesje Driessen, 2. Jaap Kar man; Rode Coieus: 1. Rietje Mijnsbergen; 2. Cor de Jongh. Hervormde school: Fuchsia Blauw: 1. Corrie v. d. Peyl, 2. Kees Verhage; Fuchsia Rood: 1. Maaike Lakké, 2. Jasper Heins- dijk; Vlijtig Liesje: 1 Anke Duve- kot, 2. Marietje Struijck; Gera nium: 1 Rietje Schrier, 2. Grada van Eerde; Begonia: 1. Corrie Boone, 2. Kees Mol; Rode Coieus: 1. Jo Engelse, 2. Ada Francke; Fijne Coieus: 1. Paula Schrijver, 2. Ankie de Ronde. Christelijke school Westwal: Be gonia: 1. Daan de Schipper, 2. Klaas Zachariasse; Fuchsia: 1 Jannie Fraanje, 2. Joh. Klooster man; Rode Coieus: 1. Klaaske Rosendal, 2. Nelly Noordhoek; Vlijtig Liesje: 1. Kees de Schipper, 2. Freek van Muiswinkel; Gera nium: 1. Cobi Fraanje; 2. Piet Schrijver. R.K. Jongensschool: Vlijtig Liesje: 1. W. Veroest, 2. K. Westrale;. Geranium: 1. G. Gey- sen, 2. L. de Jong; Begonia: 1. H. Capello, 2. W. Remijnse. R.K. Meisjesschool: Fijne Co- leus: 1. Gerda van Luijk, 2. Hanny Schellings; Begonia: 1. Corry Kwanten, 2. Corry Buijsrogge; Vlijtig Liesje: 1. Mia Wëstdijk, 2. Truus Walraven. School A: Rode Coieus: 1. Jac. Reyerse, 2. Kees Wisse Fijne Co ieus: 1. Corrie Krijgen, 2. Annie Goedbloed; Vlijtig Liesje: 1. Loek Heyboer, 2. Martha Mijnsbergen; Begonia 1. Co Wisse, 2. Jac. de Koninck Fuchsia: 1 Rein Neder- veen, 2. Piet de Laat; Geranium: 1. Ko Coppoolse, 2. Kees Schrijver. OuderplantenOok de ouders deden mee. Bij de inzending Bonte Geranium werden de volgende prijzen toegekend. 1. mevr. Mol Huiszoon; 2. mevr. Speelman Thijssen; 3. mevr. de Rondede Herder. Prijzen part. inzendingen: le prijs afd. planten en snijbloemen gebrs Everse, Goes le prijs afd. snijbloemen P. Hermes, Goes. Dahliawedstrijd: le prijs P. Pol- fliet, Goes; 2e prijs J. de Glopper, Goes; 3e prijs P. Hermes, Goes. (Ingez. mededeling, advert.) m/"" Pijnen die U wakker houden, ontnemen U de beste remedie: de Slaapl Zorg voor een goede nachtrust, neem 'n .AKKERTJE" als U wakker ligt van de pijn „AKKERTJES" zijn ideale pijnstillers bij kiespijn, tandpijn, spier-, zenuw- en aangeztchtspijnen. Let op het AKKER-merk en weiger namaak! helpen direct! Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rinsumageest, A. Lootsma te Oene; te Nieuw Weerdinge, A. Postma te Kam perland; te Hoogeveen (3e p.p.), Th. G. Vollebregt te Ermelo; ie Ede, en te Nieuwe Tonge, P. J. F. Lamens te Eelspeet; te Hui- j zen (N.H.), J. J. Poot te Bar- neveld; te Oosterland, A. Ken- tie te Tzum; te Middelbert, M. 1 J. v. d. Ende, eand. en hulppred. te Oostburg; te Groot-Ammers. J. J. Poot te Barneveld; te 's Heerenberg, A. Bloemendaal te Twijzel. Bedankt voor Zaamslag, J. B. Weener te Heerjansdam; voor Hedel, A. J. Wijnmalen te Olde- broek. Geref. Kerken. Beroepen te Oostermeer, J. Kuiper te Jutrijp-Hommerts. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Drogeham, J. Kampman te Hogeveen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Rijssen (Esch), D. L. Aangeenbrug te Dordrecht en J. W. Kersten, cand. te Rotter dam. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Tiel, H. L. G. Ouwerkerk te Amsterdam, die bedankte voor Wildervank- Veendam. Ds R. van de Waai. Ds R. van de Waal, em. pred. der Ned. Herv. Kerk, thans wonende te Vlissingen, hoopt op 18 September a.s. te herdenken, dat hij voor 45 jaar in het ambt werd bevestigd. Hij diende o.a. de gemeenten te Schore (1909) en Ovezande (1911—1916). (Ingez. mededeling, advert.) Officiële Publicaties. Waterstanden. Keulen 0.29 0.0)5 Rulirort 1.85 0.10); Lobitli 8.08 0.05); Nijmegen 5.87 (plus 0.02)Arnhem 6.22 (onveran derd) Eefde 1.25 (plus 0.Ï0)Deventer 0.54 (plus 0.05)Borgharen 39.68 0.14) Belfeld 10.80 (plus 0.02)Grave (beneden) 5.03 0.02; Litli —0.21 (plus 0.02). De heer Koster nam nu de leiding der vergadering over. Alle ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Aan 'n schrijven van de raad van St. Jansteen e.a. voor behoud vrije veren over de Schelde zal adhaesie betuigd worden.. Er was bericht ingekomen dat de Kraaybrug in de naaste toe komst hersteld zal worden. Een bezwaarschrift tegen de aan slag hondenbelasting van E. de Moor werd afgewezen. Tot lid der Commissie voor het nazien van rekeningen werd be noemd Jac. van Hoeve. De riolering op het nieuwe Zaamslag in de Weststraat zal verbeterd worden. De centrale verwarming van het Badhuis is aanbesteed aan Firma Asselberg en Co. te Breda voor ruim f 8800. De begroting 1949 werd gewij zigd. De voorzitter dankte tenslotte voor de prettige samenwerking en sprak de hoop uit dat de eerst volgende vergadering zal mogen staan onder leiding van een nieu we burgemeester. DISTRIBUTIEDIENST DE BEVELANDEN. Met ingang van 15 September 1919 wordt liet Uistributiekringkantoor ver plaatst naar de, Zaagmolenstraat 1, Goes. In verband daarmede zal liet op 14 en i 15 September a.s. voor het publiek ge sloten zijn. SCHELDE-VAART Hansweert gepasseerd 8 September 1949. LAMBERT A. Vos; NAUTILUS 1, Dung; DE HOOP GELEID UNS, Ver sloot; NICO, Slotboom; EDELWEIS 17, Maas; MARGUERITE, Scherpenzeel M1CHELET, Rogiers; ROSSELINO, Dievers; NATUCO, Oosterlo; W1IT, Jis- koot; JUNGFRAU, Mcnhcere; WENER ALP, Zimmerman; ROERLAXD, van Baaien; C.F.R. 502, Picard; ISALA 2, Bokslag: EXPRESS 158, Volkher; MAR CEL, van Bosch; BAST. ADRIAN A, Visser; W1LCOR, van Meel; AMSTEL 4, v. d. Veen; JUNIOR, Avontuur; RIJN SCHELDE 19, Smets; MALOJA, Veen- stra; CAPELLA, BurmWALLON1A, Buisman; HOOI' OP BEHOUD, Kruis; ROELOFMA, v. d. Klei; VIVAT, Wa genmaker; HARLINGEN 2, Heringa; OLIEVOS 1, v. d. Meer; ROGER AL- BERT, Busman; HOOP OP BEHOUD, Visser; RIO, Ruitenberg; JACOB A, van WeeldenONDERNEMING, Hoverstad; CORNELIA, Desman; MARTHA MA RIA, de Koster; ADR1ENNE, Reniurtel; LEONTINE, Wijckmans; COÖPERA TIEVE 3, van Utrecht; ELIZA, Kerk* hof; LIEVIN, Pols, allen naar België; IRENE, Zandvliet; EXPRESS 30, Buk- ler; EXPRESS' 32, v. d. Vlies; LUZERN, Olieslager; URI, de Groot; EXPRESS 38, Eiffer; EXPRESS 24, Bekmans; RO- TONDO, de Bruin; NASTRANO, Klee; TURING!Aj Maessen, all ennaar Basel; COMPTOIR 24, Gerritsen; C.F.R. 525, Gross; CONF1DO, Janssen; ELVIRE, van Zanten; ADELE1NE, de Vree; WESTKUST 4, Timmerman; JEANNE, Mattiiiis; FRANKLIN, Walraven; EM MA, v. d. Vonder; SC Hl EB ROEK, Vink; SAPSTA, Pijl; MADONA, Ver* beek, allen naar DuitslandCATHARI- NA, Theeuw, Dordt; MARNTX, Bron* wet ELISABETH, van Ee; TELE GRAAF 12, tl. Jonge; FAMILIETROUW, den Outer; ANSA, de Graaf, allen naar Rotterdam ;1'HEN1X 14, Zijlmans, Gen nep; NIEUWE ZORG, Hogedoorn, Vijf huizen; STAD AMSTERDAM 1 en STAD AMSTERDAM 12, Merrclaar cn Zaal beide naar Jutfaas; C.F.R. 512, Os- tertag en TOL'RANE, Groenhof, beide naar Straatsburg; JOSEPHINE, van Unnink', Duitsland; CORNELIA, de Wit te, HarlingenSTELLA, Bouwman, Nw LekkerlandMOANDA, de Wilde, Am sterdam; FAM1L1ETROUW, v. d. Bo- gaerd, Dordt; VOORBURG, Stóbbelaar, Beverwijk; NOOIT GEDACHT, Dubbel man, Veendam; ONDERNEMING, de Waal, Werkendam; CHRISTIANA, Ver sluis, Werkendam; NOORDLAND, Blom- me, LithVOOR DEN TIJD, Kdrnet, Werkendam. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 9 September medegedeeld door Incasso-Bank N.V. - Goes. Grootboek- Obligatiën Nederland 1948 Nederland 1947 97H Nederland 1937 97)4 Dollarlening 1947 1117s Invest. Certificaten 98 Nederland 1962-64 ex mi Dito, cum mi Nederland N.W.S. 8076 Spaarcertificaten 100)4 Jndic 1937 A 95 Griitboek 1946 97M Kol. Bank r Ned. Ind. Handelsbank 105 Ned. Handel Mij. 15774 A.K.U. 188)4 Berghs Jurgcns 317) Van Berkel Patent 123)4 Calvé Delft 164)4 Centrale Suiker 190 Fokker Gelder Zonen 158 Kon. Hoogovens 205)4 Lever Br. Unilever 260% Ned. Ford 291 Ned. Kabelfabr. 293 Philips' Gloei!. 247)4 Dito 6 pet Cum. Pref. Wd. 175)4 Wilton 183 Billiton I rubr. 410 Dito II rubr. 315 Dordtsche Petr. 29934 Dito Pref. 318 Kon. Olie 322'i Dito onderaandelen 320)4 Moeara Enim 538)4 A'dam Rubber 134)4 Bandar Rubber 128)4 Deh Bat. Rubber 93)4 Kendeng Lembce Oost Java Rubber 48)4 De Oostkust Serbadjadi 52 Holl. Am. lijn 166)4 JJava-Cliina Jap. lijn 151 97)4 97)4 111714 97; 985» 80)4 ioov, 95 mi 75 106 158 189)4 319 123 163 54 190 154)4 158)4 206 258) g zoon 2931 j 247'/ 174',4 384 314 299)4 320?6 318)4 540 13254 128 95 74'4 4SV, 97 mi 167)4 Kon. Boot 134 134 Kon. l'aketvaart 153)4 153 Ned. SSi; Unie T04 16?)6 Van Ommercn's Scheepv. 179)4 180)4 Rott. Lloyd 153)4 153)4 Stv. Mij. Nederland 167)4 169 H.VLA. 156)6 157 J ava Cult. 72 73)4 N.Ï.S.U. 88 89 Vorstenlanden 40)4 40)4 Deli Bat. Mij. 120)4 120)4 Deli Mij. 143)4 144 Senembah 123)4 125 Muller Co. 164 164)4 Amsterdamsche Bank 169)4 169)6 Hull. Baank Unie 216)4 216)4 Cert. Jnvasche Bank 152 155 Herstelbank Pr. 967i Ned. Ind. Esc. Mij. 78)4 80 Ned. Bank v. Zd. Afrika 194 193)4 Rotterdamsche Bank 175 175)4 Surinaamsche Bank Twentsche Bank 180 180 Am. Smelting Anaconda Copper Bet hl. Steel 81)4 Chrysler Gen'. Motors Intern. Nickel 28)6 Kennecott 48)4 Rep. Steel Standard Brands U.S. Steel Cities Service North Americain 62)4 Cont. Oil M idcont. Oil Philips's Oil 58)4 Shell Union 23)4 38)4 Tidewater Baltimore 7)6 Miss K. Texas New York Centr. Pennsylvania 13 Canadian l'ac.

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 2