ma&wiem Middelburg is weer een kleuterschool rijker. EEüÉ/fZEHOII# Geslaagde zwemwedstrijden te Souburg. Stoffelijk overschot aange- van verdronken meisje. spoeid Van verdronken Ondanks het feit, dat het vrij Wie zag de meteoor? Betere behuizing voor de Hervormde kleuterschool aan 'tZand. Zeeuuró aMeAêei Van Bergen bezoekt het Friese boertje. eptember 1949 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 MIDDELBURG. jMulenwaterconcert. vroeg donker is, geeft het Stede lijk Muziekcorps o.l.v. de heer Joh. Aan de z.g. Kaloot onder Nieuw- Caro Vrijdagavond nog een con- dorp, is gistermiddag het lijkje eert op de muziektent op het Mo- aangespoeld van het 13-jarigelenwater. Het programma ver- meisje C. M. Buysse uit IJzendijke meldt o.m. een drietal marsen, dat op 31 Augustus samen met haar 11-jarig nichtje onder de ge meente Biervliet in de Wester- scheide door de stroom werd ge grepen en jammerlijk verdronken. Het lijkje lag op een wat afge legen plaats en werd door enkele personen die daar gingen zwem men, gevonden. Het stoffelijk overschot wordt te IJzendijke begraven. Zondagavond te 20 u. 19 min. is in Zeeland en wellicht ook daarbuiten een meteoor waarge nomen. Deze meteoor ving naar twee ouvertures, een wals en een karakterstuk. Vier nummers wor den voor de eerste maal uitge voerd, w.o. „Herinneringen, een suite in drie delen van Louis de Morée. Het concert begint evenals ge woonlijk om acht uur. Sportuitwisseling Middelburg Amersfoort. In de Maandagavond gehouden commissievergadering voor de Sportuitwisseling Middelburg Amersfoort is in principe beslo ten, dat de Middelburgers in de zomer van 1950 een bezoek aan Amersfoort zullen brengen. De alle waarschijnlijkheid aan bij de commissie hoopt dan voldoende ster Altaïr in het sterrenbeeld de Arend om vervolgens door of langs het beeld de Zwaan naar de omgeving van Cassiopeix te gaan en daar te verdwijnen. Het beginpunt zou op 45 a 50 graden boven de horizon hebben gele gen. Volgens ooggetuigen zou het kleurenverloop als volgt zijn ge weest: In het begin was de me teoor roodachtig, vervolgens geel en* tenslotte zelfs groen. Men meldde zelfs, dat in het begin vonken van de meteoor afspron gen en dat deze op het laatste ogenblik van de waarneming zich in tweeën splitste. Het ge heel speelde zich af in ongeveer 5 sec. Daar deze gegevens voor namelijk van niet deskundige zijde zijn verstrekt verzoekt de in oprichting zijnde afd. Zeeland voor Weer- en Sterrenkunde al len, die nauwkeurige waarne mingen hebben verricht deze door te geven aan de secretaris de heer Jac. Sohier, Noordbol- werk 6 te Middelburg. Schuttersconcours te Kapelle. gelden bijeen te hebben om de reiskosten van de deelnemers te kunen betalen. In Amersfoort is thans een sportstichting opge richt, geleid door een speciale ambtenaar, die de uitwisseling voor wat betreft het Amersfoort- se aandeel zal organiseren. Ver der zal worden getracht om in October door de motorclub „Seheldegouwen" behendigheids- wedstrijden te doen houden op de Markt. De baten komen dan weer ten goede aan de sportuit wisseling. Verder kan worden meegedeeld, dat de opbrengst van de onlangs door Swift op de Markt gespeelde korfbalwedstrijd f41.59 bedroeg, terwijl ook de zomeravondvoetbal een steentje heeft bijgedragen. Er staan nog verschillende andere wedstrijden op het programma voor de ko mende maanden, waarvan de ba ten zullen worden bestemd voor de sportuitwisseling. Tot het comité zijn thans ook toegetre den de Motorclub „Seheldegou wen" en de Middelburgse Ten nisclub. goes. Film Diaconessenhuis. Vrijdag a.s. 's avonds 8 uur zal Prins van Oranje" in de Zaterdagmiddag hield de edele Handboog „Willem Teil" te Ka pelle haar jaarlijks schutterscon cours op de staande wip. De uitslagen van dit concours film met toelichting worden ge- zijn: Hoofdvogel A. M. Oele, „Ons geven over het werk in het Dia- Genoegen" te Oudelande; le Zij- conessenhuis te Rotterdam, vogel L. de Jager, „Doel naar ho- De bedoeling hierbij is, dat ger" Wolfaartsdijk; 2e Zijvogel velen op deze wijze een betere Anth. Westveer, „Edele Hand- kijk zuilen krijgen op het prach- boog" Oudelande; le Hoofdkai C. ^tige werk van de diaconessen, Raas, „Juliana", Oudelande; 2e'dat zo geheel anders is, dan me- Hoofdkal P. van Wingen, „Zorg- nigeen zich dat voorstelt, vliet", Ellewoutsdijk; le Onderkal Laten vooral de jonge meisjes A. Luyk, „A.D.L.M." te Kwaden- deze avond vrij houden en zich damme; 2e Onderkal J. Vermeu- op deze wijze op de hoogte stel len, „St. Sebastiaan" te 's-Hee- len van het werk der ziekenver- renhoek; le Klep M. Looij, „Zorg- pleging. vliet", Ellewoutsdijk; 2e klep L. De toegang is vrij en er wordt Meijaard, „Juliana", Oudelande; 3e ook niet gecollecteerd, klep J. v. d. Poel, „Edele Hand-j Verbeterine boog", Oudelande; 4e klej H. Driedijk, „Doel naar Hoger", Wol- Gisteren hebben wij gemeld, faartsdijk. dat wijlen de heer Hajenius na Meeste kleine vogels Jac. Ver-het overlijden van burgemeester meulen „St. Sebastiaan", 's-IIee-1 De Beaufort, tot^diens opvolger renhoek. J J Roode Kruis-wedstrijden te Bodegraven, Op 23 en 24 September vinden te Bodegraven de landelijke wed strijden plaats van het Roode Kruis. Hieraan wordt, zoals reeds eerder gemeld, uit Zeeland deel genomen door de damesploeg uit Vlissingen en de herenploeg uit Goes. werd benoemd. Dit is niet juist. Hij werd benoemd, nadat eervol ontslag was verleend aan de heer De Beaufort, die zich nog in een goede gezondheid mag verheugen en nog kort geleden een bezoek aan Goes bracht De sluizenplannen voor Terneuzen. SOUBURG. Uitslag ringrjjdery. Op het terrein achter de Ju- lianaschool hebben de Souburgse ringrijders een vreedzame strijd geleverd. De uitslag luidt als volgt 1. Jan Melse; 22 ringen; 2. P. Jon- gepier, 22; 3. W .Bosschaart, 18; 4. P. de Visser, 16; 5. J. Brasser, Twee plannen, reeds geruime 16; 6 L Brasser, 15; 7. J. Braat, tijd geleden door de Nederlandse 15; 8 j cevaal, 14; 9. P. de Fag- waterstaat uitgewerkt, voor een teri 14; 10 Jac Louwerse, 13; nieuwe sluis te Terneuzen, zijn on- 11 4 fnstpl 19- 19 C Strnn 11- langs in een door de nieuwe Bel- 13'. j.' FUius, 11;' 14. J .de Rijke', gische minister van openbare 11; 15 l jobsei 10. 16. a. W. werken belegde bijeenkomst in Bakker, 10; 17. P. Arendse, 10; studie genomen. Aan deze bijeen- Janse, 8; 19. A. van Soelen, komst namen ook technische au- 7. 20 F wisse 7; 2i. c. Joziasse, toriteiten van de haven van Gent 5; 22. P. Florisse, 5; 23. Jan van 1 Eenennaam Jr, 3; 24. W. d. Visser. Het ene plan zou voorzien m n pe bekel. van de Souburgse \yin- sluis van een breedte van 28, het keliersvereniging „NEMIDSO" andere in een van 3o meter. werd gewonnen door J. Braat. De j a Zi°U bedoeling liggen, beker van v. d. Have door Jan dat de kosten van een dergelijke Melse. Extra prijzen werden be sluis nagenoeg geheel voor reke- haa]d door p- de Visser_ A van ning van Belgie zouden komen. Soelen, C. Joziasse en W. de Vis- Het is dus ook aan de Belgen een ser terwijl de pollepel werd ge- keuze tussen de beide plannen te wonnen door P. de Visser. Meeste doen. Verwezenlijking van de plan nen zou aan grote zeeschepen via het kanaal van Terneuzen toe gang tot de haven van Gent ver lenen. volgringen (6) werden gemaakt door P .Jongepier. Ernstig© val. Een ernstige val maakte in de Gistermorgen vond zonder enige plechtigheid de opening plaats van de Openbare Kleuter school aan 't Zand. Een en ander is een gevolg van de ingebruik neming van de semi-permanente school voor het Lager Onder wijs in deze wijk, waardoor loka liteit is vrij gekomen. Naar wij vernemen zal hier door ook de Hervormde Kleuter school een betere behuizing krijgen. Namens de Vereniging voor Openbaar Kleuteronderwijs aan 't Zand heeft wethouder A. J. Berenpas gistermorgen de in de beide maycretewoningen in het Zanddorp ondergebrachte kleu terschool geopend. Het schooltje telt 36 leerlingen, terwijl als hoofd is benoemd mej. H. Janse. Eén lokaal is als speelruimte in gericht, het andere als leslokali- teit. Het ligt in de bedoeling de beide lokalen op een of andere wijze met elkaar te verbinden. Zoals bekend was de Openbare Lagere School destijds in deze beide noodwoningen gehuisvest en na veel moeite heeft het be stuur van de kleuterschool ge daan gekregen, dat thans hun school in deze ruimte kon worden ondergebracht. Herv. Kleuterschool. Gelukkig breken ook voor de Hervormde Kleuterschool in deze wijk betere dagen aan. Deze school telt niet minder dan 85 leerlingen en er is nog een wachtlijst van 30. De huisvesting is echter van dien aard, dat drin gend verbetering geboden is. De school is n.l. gevestigd in het tij delijk opgeknapt gebouw van de Herv. Lagere School aan de Kou- dekerkse weg. Men werkt er on der moeilijke omstandigheden en het is toe te juichen, dat B. en W. hebben beslist, dat de school aan de Breeweg, die tot voor kort bij het Hervormde Onder wijs in gebruik was, thans zal worden verhuurd aan de Her vormde Kleuterschool. Er zal ook nog een en ander in dit gebouw moeten worden opgeknapt, doch de behuizing wordt hierdoor aanzienlijk verbeterd, hoewel de toestand nog niet ideaal mag worden genoemd. Verder ver namen wij, dat het bestuur der Hervormde Kleuterschool in ver band met het grote aantal leer lingen momenteel overweegt een derde leerkracht aan te stellen. Kanaalstraathoek Braamstraat de heer Ph. v. d. V. toen de voor vork van zijn fiets brak. Hij liep een flinke hoofdwond op en moest zich onder behandeling stellen van dr J. S. Bloos. VEE RE. Extra carillon-bespeling. Donderdagavond zal te Veere een extra carillon-bespeling plaats vinden door de bekende beiaar dier, de heer Ferd. Timmermans. Dit concert dat van half acht tot half negen duurt, wordt aangebo den door de Stichting Veere. Het programma luidt als volgt: 1. Thema en Variaties van Staf Nees; 2. Drie Valerius liederen nl. Gelukkig is het land; b. Men siet Gods Kercke groeyen; c. Foey, Don Juan; 3. Vlaamse dans, O. van Durme;4. a. Kent gü het land, J. W. Willems, b. Wij leven vrij, J. W. Willems, c. Een scheep je, J. J. Viotta; 5. Pizzicato (uit Sylvia), L. Delibes; 6. Sonate in F, L. van Beethoven; 7, a. Wie- genliedje, Bern. Viies, b. Moeder- liedjen, J. Sehnitler, c. Moederke alleen, J. Wierts, d. Abide with me (Blijf bij mij Heer), W. H. Monk; 8. Improvisatie, Ferd. Tim mermans. In de middaguren zal de heer J. Kwist het carillon van het stad huis bespelen. OVEZANDE. De Ned. Herv. Kerk. De Ned. Herv. Kerk was door het inslaan van bommen erg be schadigd. Thans heeft men het leien dak weer in orde gemaakt en ook de gemeen te-toren krijgt een beurt, daar deze ook hard no dig een verbetering behoefde. HEINKENSZAND. Ongeluk, Toen het zoontje van de land bouwer F. Dieleman, Maandag middag naar school reed, werd hij in Clara's pad vlak bij de cshool aangereden door een luxe auto. De te hulp geroepen dokter con stateerde een lichte hersenschud ding. De chauffeur treft geen schuld. BAARLAND. Concert. Zaterdagavond werd op de mu ziektent een geslaagd zomercon- cert gegeven door de zangvereni ging van Borssele en Baarland. WOLFAARTSDIJK. Benoeming. Tot tweede ambtenaar ter secretarie alhier is benoemd de heer P. J. Poley, thans 3e amb tenaar. Jubileum. Zaterdag vierde de heer J. Eg- gebeen, rijwielhandelaar en auto-1 verhuurder alhier zijn 25-jarige jubileum als zodanig. Tevens werd op deze dag zijn geheel verbouwde zaak door de burgemeester her- i opend. Burg. van Oeveren prees de ondernemingsgeest van de heer Eggabeen en noemde zijn zaak „een sieraad voor het dorp". KRABBENDIJKE. Sportmiddag, De op Zaterdag gehouden sport middag is goed geslaagd. Met ringrijden, stoeltje rijden, hard loopwedstrijden en gymnastiek oefeningen was de middag zo om. De dag werd besloten met een concert door de muziekverenigin gen uit Waarde en Rilland. Des middags had men een muzikale wandeling achter Concordia ge maakt. De uitslag van het ringrijden luidde, na loting als volgt: 1. W. Kaat (13 Ringen), 2. J. Krijger (8), 3. K. van Boven (8), 4. W. Lagendijk (8), 5. M. Schrijver (8), M. Kervinck (7), 7. A. v. d. Dor pel (7), 8. J. Tolhoek (7), 9. J. Lagendijk (6), 10. C. Meyer (6). Bij het stoeltjerijden werd P. v. d. Dorpel no. 1, W. Lagendijk no. 2 en J. Buizer no. 3. De hardloopwedstrijden heren werd gewonnen door H. Witte uit Krabbendijke (wisselbeker), met achter hem als no. twee M. Saa- man uit Kruiningen. Bij de dames bleek mej. N. Nieuwenhuize uit Krabbendijke de snelste. Ook zij ontving een wisselbeker, mej. L van Iwaarden werd no. twee. ST. PHILIPSLAND. Ernstige val. De heer W. Moerland maakte een lelijke val van een klamp stro en moest zich onder doktersbe handeling stellen. Stoffelijk overschot Franse mili tair naar Frankrijk. Maandag is het stoffelijk over schot van de te St. Philipsland tijdens de oorlogsdagen van 1944 gesneuvelde Franse militair op gegraven en naar zijn vaderland overgebracht. Tweeërlei dankbaarheid. 't Was Maandag een drukke dag op Walcheren. Opening der Hervormde School te Vlissin gen, 's middags van de kleuter school in het Havendorp en la ter in de middag van de school aan 'tZand te Middelburg. De semi-permanente school aan 'tZand krijgt een dubbele bewoning. Vier klassen zijn toe bedeeld aan de Hervormde school, die hiermede uit een ernstige misère is verlost en twee klassen zijn toegewezen aan de Openbare Lagere school. Geen wonder, dat de heer J. Schipper als hoofd der Her vormde school uitermate dank baar was, dat hij dit na tien moeilijke jaren mocht beleven. Hij is dankbaar in de eerste plaats jegens God. Na hem sprak zijn collega van het openbaar onderwijs. Hij was weliswaar tevreden, maar had vele eisen, zelfs ingrijpende eisen voor de toekomstige uitbreiding, waar door de dankbaarheid in het ge drang kwam. Toen kwam de man, die de promotor moet wor den genoemd van het openbaar onderwijs op het Zand. Hij heeft net zo lang „gedreind", zo ver telde hij, tot hij een openbare school had gekregen en die school telt nu al tachtig kinde ren! Temidden van dit alles glindachten de onderwijzers en onderwijzeressen van de Her vormde school. Zij waren ook blij gestemd, doch op een ge heel andere wijze! W ethouders-benoemingen. WAARDE. In de nieuwe raad zijn alhier de volgende wethouders benoemd: Mar. van Fraassen (S.G.P.) en A. Dek (Gem. Belang). ÏERSEKE. Tot wethouders zijn in deze ge meente gekozen de heer P. de Koeijer (C.H.U.) (attr.) en C. Pekaar (Arb.) in vacature Corne- iisse (A.R.), die wegens ouderdom bedankte. RILLAND. In deze gemeente werden ge kozen de heer D. Buteijn (Vrije lijst) en de heer A. A. Mol (P.v. d.A.). •S-HEER ARENDSKERKE. In de gistermorgen gehouden raadsvergadering zijn tot wethou der benoemd de heer J. Hommes (A.R.) en de heer Matth. Schipper (C.H.U.). SOUBURG. Tot wethouders zijn benoemd: de heer M. A. v. d. Putte (A.R.) en de heer J. de Priester (P.v.d. A.). Beiden werden herkozen. BIGGEKERKE. In de gistermorgen gehouden raadsvergadering zijn tot wethou ders benoemd de heren J. Moens Az. (C.H.) en Joh. Kodde (A.R.). ST. LAURENS. Alhier werden tot wethouder herkozen de heren P. Bom (A.R.) en K, Wouterse (C.H.U.), Het afscheid van de heer J, Vader. Zaterdag heeft de heer J. Vader adj. directeur van de Zeevaart school te Vlissingen, na een le raarsloopbaan van 33 jaar, zijn functie neergelegd, en afscheid genomen om de rest van zijn le vensdagen gepensionneerd te slij ten. De heer Vader werd in 1884 te Vlissingen geboren. Hij ontving zijn technische opleiding bij de Marine te Hellevoetsluis en keer de op 1 Juni 1916 te Vlissingen terug als leraar scheepswerktuig- kunde aan de Zeevaartschool. In tal van functies heeft hij zich verdienstelijk gemaakt en in de ioop der jaren schreef hij talrijke artikelen en boeken. Ook tijdens de oorlog heeft de heer Vader voor zijn jongens; goed werk gedaan door hen huisonder wijs te geven. Een drukke receptie was het beste bewijs, hoe node men de scheidende leraar zag heengaan. Velen hebben daar. in .iet strand- hotel het woord gevoerd. Daar waren o.m. mr B. C. Kolff, die als Vlissings burgemeester namens de Zeevaartschool sprak, de heer J. Bonselaar, die als oud leerling sprak, terwijl namens de M.T.S.-leerlingen de heer C. Won- dergem het woord voerde. Hij bood de heer Vader een boek aan. Tenslotte waren er nog brieven binnengekomen van de Inspecteur Zeevaartkundig onderwijs en van de voorzitter Examencommissie voor machinisten. Des avonds, tijdens het intieme diner, dat aan de vertrekkende leraar werd aangeboden, heeft de heer P. Vijn in een rede de heer Vader gehuldigd als leraar en als collega. Het muziekgezelschap uit Kats heeft Zaterdagavond een ge slaagd concert gegeven te Colyns- plaat, Op het terrein aan de Postweg te Tholen werd Zaterdagmiddag een voetbalwedstrijd gespeeld tus sen Tholense Boys I en Vrederust I uit Bergen op Zoom, welke ein digde in een 30 overwinning voor Vrederust I. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vollenhove, S. Bijl te Welsrijp en Baijum; te Kruiningen, W. C. van Burge ier te Waalwijk; Geref. Kerken. Beroepen te Bozum, J. H. An- tuma te Gorredijk. Aangenomen naar Zevenho ven-Noorden, L. M. Wijnia te Kolhorn. Bedankt voor Bunschoten Spakenburg, P. Visser te Go- rinchem; voor Garrelsweer J. H. Post te Wieringerwerf; voor Suameer, C. Luchtigheid te The- singe. Geref. Gemeenten. Beroepen te Terneuzen, J. W. Kersten, cand. te Rotterdam. Oud-Geref. Gemeenten. Beroepen te St. Philipsland, J. v. d. Poel te Giessendam. Bevestiging en intrede. Op Zondag 9 October a.s. hoopt de beroepen predikant ds J. H. van Beusekom des mid dags zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Gemeente te BRES- KENS na des morgens beves tigd te zijn door ds J. R. Wol- fensberger te Amsterdam. Generale Synode Geref. Kerken. Ds D. J. Couvee te Axel, een der afgevaardigden voor Zee land, is wegens ongesteldheid vervangen door ds C. Stam te Goes, die gisteren zitting heeft genomen. Beroepbaar. De heer J. M. W. Schalkwijk te Heemstede, theol. cand. aan roep van een der Geref. Kerken in overweging nemen. Kerkeljjk© samenspreking. De kerkeraad van de Geref. Kerk (art. 31 K.O.) van Utrecht- N.W. heeft besloten, dat hetgeen door de Generale Synode dier kerken in Amersfoort 1948 over het vraagstuk van een samen spreking met deputaten der „Sy node—Duursema (Gen. Synode der Geref. Kerken te Zwolle 1946) is goedgevonden, als zijn de te strijden tegen Gods Woords en tegen de artikelen in de Gro ninger Generale Synode beslo ten, niet voor vast en bondig worden gehouden. JUiW»'»1*. oh." 7. „Ziezo", zei Van Bergen, toen hij een eindje bulten het dorp was, „nu ga ik even rusten". Hjj ging in het gras zitten en haalde een boter ham uit het koffertje. Toen hij de boterham op had stak hij zijn pijp aan. „Hé", dacht hij opeens, „wat hoor ik daar? Ik hoor gezang! En een raar liedje is het ook! Wie doet dat toch?" Van Bergen keek in de richting van het dorp. Daar kwam het wonderlijk gezang vandaan. En het kwam ai dichter bij. 8. Het duurde niet lang of Van Bergen zag een man op de weg. Dat was nu de man die zo vrolijk zong. „Aha, ik zie het al!" zei Van Bergen. „Het is "niemand anders dan mijn vriend de stoelenmatter! Hoor hem zingen! En zopas was h(j zo treurig! Is hij zijn verdriet nu helemaal vergeten Ik snap er geen steek van!" De vrolijke stoelenmatter kwam al dichter bij. Maar hij schoot niet hard op. En hij zwaaide heel gek heen en weer. M. Caljouw legt voorgoed beslag op de wisselbeker. De door de Souburgse zwem vereniging „Luctor et Emergo" uitgeschreven zwemwedstrijden trokken buitengewoon veel be langstelling. En met recht, want er is daar flink gezwommen om de diverse prijzen. De heer ïl. Caljouw heeft op deze wedstrijden ten derde male beslag weten te leggen op de wis selbeker van de winkeliersver. „Nemidso".waarmede deze in zijn bezit blijft. De uitslagen luiden als volgt: 25 meter schoolslag leerlingen 1949; meisjes: G. Spapé 45.3; jon gens: D. v. d. Berg 28. 25 meter schoolslag meisjes (68 jaar)P. Wispelare 25.8. 25 meter schoolslag 911 jaar: meisjes: G. Schimmel 26.7; jon gens; P. Los 26.5. 50 meter schoolslag 1214 jaar: meisjes; J. de Rijke 5r/6; jongens: Chr. Spijkerboer 49.5. 50 meter schoolslag 1517 jaar: meisjes: C. Kaat 46; jongens: W, Buys 45.6. 50 meter borstcrawl 1517 jaar meisjes: S. van Mellenaar, 40.4; jongens F. Wisse 35%. Sportnieuws. De Waal en Wagtmans winnaars te rs-Heerenhoek. Onder grote belangstelling werd Maandag de Ronde van 's-Heeren- hoek voor amateurs en nieuwelin gen gereden. De nieuwelingen moesten 60 km afleggen. De Zeeuw de Waal en Konings waren vanaf het begin actief en waagden een geslaagde uitlooppoging. Hui zen moest opgeven en Oosthoek miste de aansluiting bij de kop evenals favorieten als Verhoeven en Voorting. De Waal maakte zich tegen het einde los en won ver diend. Konings werd 2e en Voor ting 3e, Oosthoek 8e. Bij de amateurs liepen Wagt mans, Guns, Suijkerbuijk en Roks hard van stapel en namen ruime voorsprong, die zij behielden op het peloton met Verwijmeren e.a. Suijkerbuijk viel door pech bij de leiders weg, Wagtmans klopte Guns in de spurt. DUIVENSPORT. „De Trouwe Duif", Tholen. Wedvlucht van St. Kath. Waver. Wedvlucht met 223 duiven van St. Kath. Wavre. Afstand 55 km. De Uitslagen van de eerste 10 dui ven luiden: D. Jansen 1, 3; M. Moeliker 2; V. Laban 4, 10; A. Wagemaker 5, 7, 8; G. Soomers 6; L. Soomers 9. De eerste duif kwam binnen om I.55.59 uur en de laatste prijswin nende om 2.3.28 uur. P.V. „De Telegraaf", Middelburg. De P.V. „De Telegraaf" hield Zaterdag jl. een prijsvlucht met oude li jonge duiven vanuit St. Kath. Waver (B.), over 'n afstand van plm. 80 km. De duiven werden te 13.15 uur gelost met N.-W. wind. De eerste duif werd gesig naleerd te 14.29.42 uur, gemiddel de snelheid 1077.07 meter per mi nuut. Ondanks het warme weer had de prijsvlucht een vlot verloop De eerste tien prijswinnaars wa ren; A. de Bue, Gapinge 1, 2, 3, 6 en 10; E. G. PI. Graaf huis, Mid delburg 4; J. A. Minnebo, Veere 5; S. Kodde, Veere 7; P. J. de Rooy, Veere 8; E. van Vlaanderen, Middelburg 9. KatsColjjnspiaat. Zaterdag werd een wedvlucht gehouden vanuit St Kath. Waver. De uitslag luidt als volgt: H. C. Noordhoek, Kats 1, 3, 8, 16 en 18; I. Versluijs, Colijnsplaat 2 en 15; Gebrs. Verburg, Colijns plaat 4; A. Munter, Kats 5, 6 en 9; S. v. d. Houten, Colijnsplaat 7; J. Korsuize, Colijnsplaat 10; C. P. J. Gast, Colijnsplaat 11 en 12; Gebrs van Liere, Colijnsplaat 13; Johs. Platschorre, Colijnsplaat 14; W, Filius, Kats 17. P.V. „Nooitgedacht", Anna Jacobapolder. Zaterdag 3 September jl. hield de P.V. „Nooitgedacht" te Anna Jacobapolder een wedvlucht van uit St Kath. Waver. In concours waren 55 duiven en de afstand bedroeg 70 km. De uitslag luidt als volgt; J. v. d. Reest 1M. A, Neele "S, II, 12, 13 en 17; J. Zuidweg 3; Th. v. d. Sluis 4, 5 en 14; L. v. d. Sluis Wzn 6, 10 en 18; J. Quist 7; W. Lindhout 8 en 16; L. Verhage 9; J. Wisse 15 en le overduif. WEMELDINGE. Ook de P.V. „De Postduif" te Wemeldinge, hield Zaterdag j.l. een wedvlucht van uit St. Kath. Waver (B.). In concours waren 103 duiven. Gelost om 1.15 uur. Eerste duif 2.05.09. Laatste prijs winnende duif 2.15.40. De uitslag luidt als volgt: 1 P. C. Vuijk; 2, 3, 4, 6, 8 J. Meijaard; 7 M. Jere- miasse; 9 M. Vleugel; 10 M. Zuijd- wegt. 100 meter schoolslag dames: C. Kaat 1.39.3; Sj. v. Eenennaam 1.39.4; J. Bruinooge 1.46.8; heren M. Caljouw 1.32.6; W. Buys 1.38.1; G. Gabriëlse 1.51.1. 100 meter borstcrawl: dames: S. Mellenaar 1.30.2 W. Florisse gaertPATRIA, Vecnstra; TELEGRAAF 19, Nortier; WOLGA, Sterlin; JACO. GommaereSB 5, v. HeelURANCO, v. Laak; WAYA WAYA, Bernart; PIE- TERNELLA, den Herder; PAULINA, Vergauwen; JACJO, Heck; ISABELLA, Groenedijk; MARGARETE, Meyenhof; STELLA MARIS, Deen; VIGILA, Ver doorn, allen naar België; VALATA, Reb- samen; ALPINA 3, de Mont; BETA, MooyEXPRESS 107, Mol; EXPRESS 28, de Rover; DE ZEEUW, Aarnoudsen; 1.38; n. Passenier 1.42.4; heren: ".f? alpinabT,: lontanau _y«!»!<•?.- F. Wisse 1.2 2; G. Gabriëlse I.24-/51 J- Passenier 1.25.8. 25 meter Butterfly dames: C. Kaat 25; W. Florisse 25.1; C. Lo geman 26. 50 meter rugslag: dames S. v. Eenennaam 51i/6; W. Florisse 55; I. Passenier 55*/#; heren: W. Buys 53; G. Gabriëlse 53.4; J. Passenier 54.8. De wedstrijd voor de wissel beker, beschikbaar gesteld door Meester; EGLISAU, Ney; TEMBS, Mallentjes, allen naar Basel; WESTKUST 5, Timmerman; LE- ONIE, Verhaegen; FRATERNITE 8, Ploegaert; PORTHIS, de Koning; MA- RIN US, Fautcompret; MARIS, Gerritsen; STAD HEYS, Claes; MAFRA, Claus; SYMONE, Marivoet; SAALE, Wester link; FULDA, Lemmens; NOMADISCH, Verdoorn; ZOGOLL, Philips; EMS, de Raad; MARIE, de Meyer; MARIA, Bal; VRIENDSCHAP, Leunis; HARRY, Wor- rimans; VEGA, v. Hoof, allen naar Duitsland; AMSTEL 6, Dhont; AMSTEL 4, v. Veen; WIJKA, Liemberg; LYDOIR, Heemwaert, allen naar Amsterdam; AN- vorig jaar gewonnen Openbare school. door j°. de HARVO, de scholen werd nok- nn ovonnls J°' v- Vliet; ENERGIE, v. Gioezen; ae scnoien, wera OOK nu evenals NESKA 2, Hoefnagel; SUCCES, de Vries; SCHEEPSTIJDINGEN. HuismansWILADCOR, de Been; FLANDRIA 14, Cop; VIER GE BROEDERS, v. Denderen; GERD1, de BotCISILIA, v. d. Berg, allen naar Rotterdam; PIEZE, v. Kcfeveringe; AUGUST, Pieters; SHAMROCK, Lub- binge; PALOMA, Maes, allen naar Dor- GROTE VAART. drecht; JACQ STORK, v. Elshout, Roer- AALSUM 5 van Madras. ANDIJK nR°""lïl: Rotterdam-Vera Crux 6 Wilmington. AR- J.l Y kio It-.ntciberg, MILLA 15 van Soerabaja naar Plad- joe. CERON1A (t) 5 pass. Sabang. CO- TIC A 6 te Plymouth, verwacht. EEM- DIJK 5 te Rotterdam. ENA (t) 5 pass. Perim. GAASTERKERK 5 van Pc/rt Elisabeth naar Kast Londen. GROOTE- KERK 5 te Suez. JAARSTROOM 5 van Freetown. LAAGKERK 6 te Basra. LAURENSKERK 5 van Boulogne. LEO- POLDSKERK 5 van Aden. MALVINA (t) 5 te Miri. MARIEKERK 5 te Ma nilla. MIRZA (t) 5 te Pladjoe. ORAN JEFONTEIN 5 van Beira naar Zanzi bar. RAKI 5 van Singapore te Batavia. ROEBIAH 5 te Port Arthur. SLAMAT pass. S Straat Messina. STREEFKERK pass. 5 Guardafui. TARAKAN S te New port News. ZEELAND 6 te Kuweit. AL- KAID 6 van Beira te Rotterdam. AM- STELD1EP 7 te Amsterdam verwacht. ARENDSKERK 6 van Elleppey te Co chin. MAAS 6 te Kingston verwacht. MA- CUBA (t) 6 van San Lorenzo te Curagao. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN OP INDONESIë. BLITAR Rotterdam-Java 5 van Tand- jongpandang. JOH. V. OLDENBARNE- VELT Java-Amsterdam pass. 5 Oues- sant. KOTA AGOENG Batavia-Rotter- dam pass. 5 Ouessant. POLYPHEMUS 5 te Batavia van Amsterdam. REM PANG 5 van Port Swettenham naar Amsterdam. WILLEM RUYS Rcftterdam-Jaya pass. 5 Algiers. HAVEN VAN VLISSINGEN. Van Vlissingen vertrokken 5 Sept. MEEUW naar Ostende. NORITA naar Antwerpen. Gepasseerd van Antwerpen 5 Sept.: ALCAID naar Rotterdam. 6 Sept.: CÓTt- NELIS naar Hoganaes van Gent. EEM- DIJK naar Rotterdam. Gepasseerd naar Antwerpen 6 Sept.: ZEEHOND van Rotterdam. LAURENS KERK van Le Havre. de Koster, Vlaardingen; LYDIA, Schou ten, Drachten; TWEE GEBROEDERS, v. d. Ham, Oosterhout; TERNEUZEN J, den Dikken, Schiedam. SCHELDE-VAART Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. Beide zenders 8 en 11 u. Nieuws. HILV. I (301,5 M.): N.C.R.V. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Vocaal" kwartet. 19.30 Actualiteiten. 19.45 Gram. 19.55 „Een goed woord voor een goede zaak". 20.05 Proloog. 20.15 Orkest. 21.20 Causerie over plaatsnamen. 21.40 Orgelspel. 22.15 Pianoconcert. 22.45 Avond- overdenking. 23.15 Zang en piano. 23.4524.00 Gram. HILV. II (415 M.): V.A.R.A. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Gram. 18.30 Radio volksuni versiteit. 19.00 Causerie. 19.15 In donesisch nieuws. 19.30 Voor de jeugd. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Socialistisch nieuws. 20.20 Om roeporkest. 21.25 „Idylle", hoor spel. 22.25 Kwartet met zang. 22.45 Het bouwen van fabrieks schoorstenen. 23.15 Reportage. 23.2524.00 Gram. DONDERDAG 8 SEPTEMBER. Beide zenders 7, 8 en 1 u. Nieuws. HILV. 1 (301,5 M.): K.R.O. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en litur- Te Hansweert gepasseerd K Sept. 1949. luzern, Olieslager; uri, de Groot, tern eis, Weterhout; hydra, de gische kalender. 8.05 Gram. 9.00 Jong; ARBEDO, ErkelensEXPRESS 32, Voor de VrOUW. 9.05 Gram. N.C. v. d. Vliet; guido, Somers; glecon- n irv-ie -n/r j- t in as amstel 7, ScheitensR.V. 10.15 Morgendienst. 10.45 JEAN, Jorens; EXPRESS 41, Swartjes: MARAAT 5, Lammerts; JACQUELINE 4, Vermeiren; ELISABETH, v. Ee; STAD ARNHEM, v. Cauteren; SB 5952, Stoop; MOMMEA, Jongen; MAGADOR, Jagt; SANTIS, Berling; GERRI, Klunder; CFR 501, Kei ler; SPERA, Snijders; GEBRIA, Bokslag; DAMCO 45, Maayen; JOS SCHUUR MAN, Begijn; MINERAL 6, Wijnen; TELEGRAAF 12, de Jonge; DAMCO 137, v. Hove; ATTENTIO, Grinwis; WIJK DIENST 3, v. Dort; KROMWIJK, Rol- bersen; NEZKA 3, Staal; STAD LIER, Westerlink; STAD OSTENDE, Timmer man; JORDAENS, Verbeek; VAN LE- RIUS, v. Look; POMMARD, Blanken; TOURONE, Groenhof; HAWIEL 97, Prasse; ISABELLA, Bosman; AMSTEL 9, Akkermans; SPANJAARDSDIEP, den Breejen; EXPRESS 15, Piatt; ROTONDO, de Bruin; NASTIANO, Heel; RIGI, Zwil- ler; EDELWEISS 5, v. Steen; MARKO- MANNIA, v. d. Made; EXPRESS 102, Botsch; DE RIJN, Kieler; EXPRESS 34, v. Duinen; EXPRESS 22, Brouwer; EX PRESS 40, Huverman; FAMILIETROUW den Outen; THILLA 3, Korstanje; JEAN BAPT1STE, Haems; OBI, Camerman; JACOB A, Pecher; CRIGEE, de Waal; VOORBURG, Stobbelaar; SIMONE, Dho- Gram. K.R.O. 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Zang en orgel. 12.33 Orkest. 12.55 Zonnewijzer. 13.20 Amuse mentsmuziek. 13.45 Voor de vrouw. N.C.R.V. 14.00 Strijkor kest. 14.40 Voor de vrouw. 15.00 Gram. 15.15 Populaire muziek. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Blaas- kwintet. HILV. II (415 M.): A.V.R.O. 7.15 Gram. V.P.R.O. 7.50 Dag opening A.V.R.O. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gram. 9.35 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Orkest. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Kerk- en torenklanken. 11.45 Voordracht. 12.33 In 't spionnetje. 12.38 Hawaiian-muziek. 13.15 Stafmuziek. 13.45 Gram. 14.00 Knipcursus. 14.30 Viool en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Cau- ge; TUNISIA, Hoogstraten; RIJN schelde 20, Burssens; frida, deserie met Gram. 16.45 Gram. 17.00 Jong; PILON, Vermeiren; DORA, Mel- sen MARS, v. d. MolenSB 8, v. d. Wiele; JEANNE, Carron; STAD AM STERDAM 3, Been; DRANACO 10, Ploe- Kaleidoscoop. 17.30 Pianoduo. 17.40 Rondetafelconferentie. 17.50 Rijk over zee. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 6 Sept. 1949. medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. Grootboek-Obligatiën Kon. Boot 135 134# Nederland 1948 100 100 Kon. Paketvaart 153# lo2 Nederland 1947 97H 97# Ned. Scheepv, Unie 164# 165# Nederland 1937 97H 97# v. Ömmeren's Scheepv. 178 176# Dc/llarlening 1937 UVA 111# Rott. Lloyd 152# 153# Invest. Certificaten 98 98 Stoomv. Mij. Ned. 165# 166 Nederland 1962-64 ex. II. V. A. 154# 154# Dito cum. 99 98# Java Cultuur N. I. S. U. 33 71 Nederland N. W. S. 80?i 80# 87 Spaarcertificaten 100& 100)4 Vorstenlanden 40 40 Indië 1937 A 9554 95# Deli Bat. Mij. 120# 119 Grootboek 1946 9m 97# Deli Mij. 142)4 142# Kol. Bank 7SH 75 Senembah 126 123# Ned. Ind. Handelsbank 103 101 Muller Co. 165 164 Ned. Handel Mij. 156# 157 Amsterd. Bank 169 169# A. K. U. 187# 188# Holl. Bank Unie 215# 215 Berghs Jurgens 316# 317# Cert. Javasche Bank 150 147 v. Berkel Patent 124# 122# Herstelbank Pr. Calvé Delft 164 163# Ned. Ind. Esc. Mij. 80 Centrale Suiker Ned. Bank v. Z.-Afrika 195#' 195 Fokker Rotterd. Bank 174# 174# Gelder Zonen 157# 157# Surinaamsche Bank Kon. Hc/ogovens 201# 207 Twentsche Bank 178 Lever Br. Unilever 261# 259# Am. Smelting 46# Ned. Ford 290 291# Anaconda Copper 27# 27# Ned. Kabelfabriek 293# Bethl. Steel Philips Gloeilampen 244# 244 Chrysler Dito 6 pet. Cum. Pref. Wd. 175 175 Gen. Motors 6# Wilton 184 183 Intern. Nickel 28# 28# Billiton I rubr. 410 Keunecott Billiton II rubr. 315 307 Rep. Steel 19# Dordtsclie Pefr. 301 299# Standard Brands Dito Pref. 317# 315# 320# U. S. Steel Kon. Olie 321# Cities Service 53# 53# Dito onder aand. 322 317 North Am. 17# Moeara Enim 534 536# Cont. Oil Amsterdam Rubber 132# 132# Midcoat Oil 44# Bandar Rubber 128 127 Philips Oil Deli Bat. Rubber 93# 93 Shell Union 38 Kendeng Lemboe 72 73# Tidewater 23# 254 Oost Java Rubber 46# Baltimore 7# D« Oostkust Miss K. Texaa 2# 2# Serbadjadi 50# New York Centr. Holl. Am. Lijft Java-China-Japanlijn 168 152# 167 152 Pennsylvania Canadian Pae. 13# 13#

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3