Ürovinti»^/»® I» De zuivelpositie van ons land. Pennevriichten Soldaat f més van een Het „Schuttershof" te Goes. Mr J. Linthorst Homan heeft er een zwaar hoofd in. VAN BERGEN. Van Bergen de schatgraver Ronde Tafel-Conferentie brengt Kamerstenografen veel werk. SCHEEPSTIJDINGEN. W aterstanden. Vrijdag 26 Augustus 1949 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Nog steeds oesterlarven. Er komen in de Ooster-Schelde volgens mededelingen van dr Kor- ringa nog steeds oesterlarven voor. Opnieuw werd de theorie, dat door het springtij de oesters hun hun zaad loslaten, bevestigd. Op 18 Augustus (10 dagen na volle maan) was het aantal larven, ver geleken met vorige dagen weer aanmerkelijk vermeerderd. Toch is van deze laatste broed- val weinig meer te verwachten. De ontwikkeling der larven is slecht, misschien dat het warme weer der laatste dagen de groei dezer nakomers nog wat heeft bevorderd, maar men kan thans gerust aannemen dat het broed- valseizoen weer verstreken is. Een andere vraag die de oesters kwekers bezig houdt is de invloed van het warme Augustusweer op de schelpziekte. Gezien de erva ringen i in vorige jaren, zal de schelpziekte die thans in lichte mate voorkomt, daardoor waar schijnlijk intensiever worden. Behalve op het bakkengoed, zijn thans ook in de nieuwe aanslag symptonen van lichte schelpziekte gezien. De broedval op de pannen bleef tot dusver vrij. Daar alle tot dusver geconsta teerde gevallen van schelpziekte van lichte aard zijn, zal een Ger- misanbad nog wel uitkomst kun nen geven. C.S.M. sticht laboratorium te Goes. Om de bietenleveranciers zo snel mogelijk het suikerpercenta ge van de bleten te laten weten, heeft de Centrale Suiker Mij. be sloten te Goes een laboratorium ln te richten voor het bepalen van het suikergehalte, dat Im mers van groot belang is bij het verrekenen van de leveranties. Er worden steeds meer z.g.n. „gehalte-contracten" gesloten en de bestaande laboratoria te Bre da en Steenbergen kunnen het werk moeilijk meer aan. Daar men het laboratorium ln werking wil laten treden met de nieuwe campagne, die 19 Septem ber a.s. begint, is men met de In richting daarvan, in een barak der fa Westdorp aan de v. d. Goeskade, volop bezig. Het afscheid van de secretaris van Grijpskerke en Meliskerke. Zoals wij reeds berichtten zal de heer J. Jacobsen afscheid ne men als secretaris van de ge meente Grijpskerke en tevens van Meliskerke. Dit zal plaats vinden ln openbare raadsvergaderingen te Grijpskerke 30 Augustus, des middags om 2 uur en te Melis kerke hedenavond om 8 uur. Canadees schip bij Vlissingen aan de grond. Xn de nacht van Woensdag op Donderdag liep het Canadese vrachtschip Mont Gaspe, 7159 br. registerton, ten gevolge van de mist bij boei 8, juist voor de Nol- ledijk te Vlissingen, aan de grond De sleepboten Goliath uit Vlis singen en Theems uit Rotterdam die op weg waren naar het ge strande schip, behoefden geen as sistentie te verlenen. Omstreeks het middaguur gis termiddag is het schip, dat op SPECIALISATIE. Over de tirailleurs, de men sen waarvoor het een tweede natuur is geworden om op hun navel te lopen zoals dat in of ficieuze termen heet, heeft de trouwe lezer'van dit rubriekje al heel wat te slikken gekre gen. Daarom is het meer dan tijd, dat we eens gaan vertellen dat er bij het wapen der Infan terie heus nog wel wat anders te zien is dan alleen tirailleurs. Hiermee doelen we op de ondersteuningswapens; in de eerstvolgende schetsjes hopen we een beeld te geven van wat er zoal voor de ondersteuning van de tirailleur nodig is. Nu beperken we ons tot het geven van een indruk van de onder steuning in het algemeen. Daar na zullen we de diverse wapens afzonderlijk gaan bezien. Allereerst heeft men dan de gemotoriseerde ondersteuning gebruik wordt gemaakt van de bekende terreinwagens op rup sen (carriers) en wel door het mortierpeleton, de zware mi trailleurs en het pantserafweer- geschut. Verder heeft men het motor- transportpeleton, dat natuurlijk de aan- en afvoer tot taak heeft en het carrierpeleton, een soort super-infanteristen, die in hun terreinwagens zorgen voor een snelle ondersteuning met lichte mitrailleurs waar het nodig mocht blijken. Teiislotte heeft men nog de verbinding, de specialisten op radiogebied, die overal bij de troepen worden ondergebracht, om radiografisch de verbinding te onderhouden met van die leuke berichtjes, als „de groene kanaries hebben bananen ge geten, stuur knikkersmaar hierover later meer en last, but not least dt mijnspecialisten goochelaars met trucbommen en booby-traps, de pioniers, die tltijd met slagkoord, trotiel cn plastic in hun zak lopen. Stuk voor stuk bestaan al deze peletons uit specialisten op hun eigen gebied en één voor één zijn ze belangrijk als on misbaar ondertal van het ge heel. Genoeg hierover, een volgen de keer gaan we een kijkje nemen bij het MOTORPELETON. weg was van Antwerpen naar Rotterdam, op eigen kracht vlot- gekomen en heeft het de reis voortgezet. Dr H. de Noo overleden. De oud-directeur van de Vlis- singse R.H.B.S., dr H. de Noo Bzn is te Middelburg op 72-jarige leef tijd overleden. Voor hij in 1932 directeur te Vlissingen werd, was hij vanaf '24 directeur van de H.B.S. te Zierik- zee. Dr de Noo was in het Brabants dorpje Chaam geboren en promo veerde aan de Amsterdamse Uni versiteit tot doctor in de Franse taal en letteren. MIDDELBURG. Korfbulwedstrjjd op de Markt. Zaterdagmiddag zal ten bate van de sportuitwlsseling Mlddel- burg-Amersfoort een korfbalwed strijd op de Markt worden ge speeld. Het eerste twaalftal van Swift zal dan uitkomen tegen Seolto I uit 's-Heer Arendskerke. VLISSINGEN. Drs Theune toch raadslid. Daar het ontslag van drs P. Theune als leraar aan de H.B.S. te Oostburg afgekomen ls en Ged. Staten het besluit van de Vlissingse raad om hem niet toe te laten als lid, omdat zijn ont slag als leraar nog niet afgeko men was, nietig hebben verklaard, is de heer Theune thans lid van de VUssingse gemeenteraad ge worden. GOES. Concert. Zaterdagavond om 8 uur geeft de harmonie „Euphonia" een con cert o.l.v. Plet de Rooij. Het pro gramma vermeldt uitsluitend mar sen en walsen. O.a. worden uitge voerd de volgende walsen: „Po- mone", E. Waldteufel; „Wiener Praterleben", S. Translateur; „A tol", E. Waldteufel; „Frère Joyeuse", R. Volstedt. Aquariumvereniging op reis. De Goese Aquariumvereniging heeft gisterenmiddag een excur sie gemaakt naar Gent. Hier werd een nivarium bezocht en werd bij zondere aandacht besteed aan de tropische vissoorten. 's-GRAVENPOLDER. Verenigingsgebouw, Waarschijnlijk zal het oude schoolgebouw in de naaste toe komst als verenigingsgebouw dienst gaan doen. Voor dit doel zouden de lokalen enigszins ver bouwd moeten worden. HOEDEKENSKERKE. Ongeluk. Woensdagmorgen omstreeks 11.30 uur heeft zich op de gevaar lijke hoek KerkstraatHaven straatMolenweg een ernstig ongeluk voorgedaan. Uit de Havenstraat reed een vrachtwagen geladen met stenen van de Gebr. T. in de richting Mo lenweg. Op hetzelfde ogenblik kwam uit de Kerkstraat mevr. G. uit Westdorpe op de fiets aange reden die met de vrachtwagen in botsing kwam en op de grond werd gesmakt. Het ongeval was vrij ernstig zodat zij na dokters- hulp later naar het ziekenhuis is vervoerd, waar zij gisterenmiddag is overleden. Naar we vernemen treft de chauffeur, de heer van 't V. geen schuld. SOUBURG. Openbare verkoping. Woensdagmiddag had in de zaal van de heer Verbeem aan het Oranjeplein, ten overstaan van Notaris P. Loeff te Middel burg, de verkoping plaats van het huis met tuin Middelburg sestraat 54. Koper werd de heer C. Osté, te Souburg, voor de som van f 3450. Een uitstapje. Woensdag werd met de kin deren van de leden der buurt vereniging Nieuwstraat en Om geving, per autobus een reisje gemaakt naar Rotterdam, waar bij ook op het programma stond een bezoek aan de dierentuin. BRUINISSE. Do stratenaanleg. De stratenaanleg in het nieuwe bouwplan werd lange tijd gestag neerd door het gebrek aan klin kers. Thans zijn echter alle kin kers gearriveerd, meer dan een half millioen of om precies te zijn 586.400 stuks. Ook de oude bestrating wordt door de gemeente-werkman, die voor zijn benoeming als zodanig straatmaker was, op verschillen de plaatsen opgeknapt. H' Raadscommissie acht verkoop niet gewenst. In de raadsvergadering van 26 Februari 1947 werd besloten een commissie ad hoc in het leven te roepen met de opdracht te onder zoeken op welke wijze de inrich ting van 't Schuttershof zal kun nen worden verbeterd en op welke wijze de exploitatie in de toe komst zal dienen te worden ge voerd. Tot leden van deze commissie werden benoemd de heren J. Du- vekot, J. H. Roose, M. J. Stoel Feuerstein, R. Zuidema en H. B. Bouwman. Deze commissie heeft thans rapport uitgebracht. Zij komt aan de hand van 't door haar ingestelde onderzoek to de conclusie dat verkoop zonder meer ongewenst is en dat dus indien daartoe mocht worden overgegaan, dit slechts onder in 't rapport na der omschreven beperkende bepa lingen behoort te geschieden. Maar ook in dat geval gevoelt de commissie weinig voor verkoop, indien daartoe niet dringende re denen noodzaken. Het betreft hier een gebouwencomplex met grote tuin gelegen in het centrum van de stad, een pand, dat aan aller lei doeleinden dienstbaar kan wor den gemaakt. De waarde die een dergelijk pand voor de gemeente vertegenwoordigt kan naar het oordeel van de commissie moeilijk hoog genoeg worden aangeslagen. Nadat dan verschillende moge lijkheden, betreffende de inrich ting van het Schuttershof onder het oog zijn gezien adviseert de commissie voorlopig alleen de al lernoodzakelijkste voorzieningen te treffen, met betrekking tot de Schouwburgzaal. Door een betere verlichting, het laten schilderen van 't interieur in wat meer aan trekkelijker kleuren en het aan brengen van een lambrizering kan naar de mening van de commissie reeds een aanzienlijke verfraaiing worden verkregen. H.i. behoren de i kosten hiervan een bedrag van f 5000 a f 7500 niet te boven gaan Misschien is het mogelijk de huur enigszins te verhogen, teneinde bedoelde uitgaven grotendeels op te vangen. Zij geeft voorts in overweging de exploitatie van het Schuttershof nog enige jaren b.v. 5 jaar op de oude voet voort te 1 zetten. DUIVENSPORT. P.V. „De Reisduif", St Phiiipsland Uitslag van de wedvlucht van uit St Quentin over een afstand van 207 km. A. Faasse 1 en 9; M. Verwijs Dzn 2; A. Verwijs Jzn 3; Th. Bak ker 4; W. van Dommelen 5; A. Fonteijne 6; W. Neele 7; A. Jop- pe 8; P. Steijn 10. Het kampioenschap met jonge duiven werd gewonnen door Th. Bakker. P.V. „De Vale Doffer", Stavenisse Wedvlucht vanuit St Quentin. De duiven werden gelost om 10.30 uur. Aankomst le duif om 2.26.40 uur. De uitslag is als volgt: M. Oos- dijk 1, 4; L. Potappel Mz. 2, 5, 6; P. v. d. Reest 3, 7, 13; J. v. Haaf- ten 8; Gebr. van 't Veer 9, 15; Gebr. van Gorsel 10; J. Moerland 11; H. van Eenennaam 12; M. Potappel Lz. 14, 17; M. Steen- dijk 16. Gisteren werd te Eindhoven de algemene vergadering van de Algemene Nederlandse Znivelbond (A.N.Z.) gehouden. In zjjn openingstoespraak legde de voorzitter, mr J. Linthorst Homan te Groningen, er sterk de nadruk op, dat in zjjn principiële zin, alle zuiveiwerk berust op de werkzaamheden op de boerderij, en dat dus per saldo alle zuiveiwerk agrarisch is en behoort onder de ministeries van Landbouw en Voedselvoorziening en niet onder die van industrie en handel. Hij sprak de hoop uit, dat bij eventuele publiekrechtelijke be drijfsorganisatie de zuivel als ge heel als agrarisch zal worden be handeld, of zichzelf als zodanig zal weten te behandelen, zonder dat daarbij de industriële merites worden miskend. Ook sprak hij de wens uit, dat de organisatie der zuivelarbeiders tenslotte zal vallen ln het kader der landar beiders. BUITENLANDS CONTACT. Sprekende over het buitenlands contact, zeide mr Linthorst Ho man: „De aanschouwing van de geweldige kracht van de pogin gen ln het Westelijk halfrond raar steeds verdergaande onder zoekingen en moderniseringen is een harde les. Nu weet ik wel, dat men kan zeggen: „Intussen zijn wij dan toch op het gebied van research en van practijk qua kwaliteit maar verder dan zij", maar dan zie ik mg verplicht daarop het wederwoord te geven: „wanneer zij nu reeds zoveel la gere kosten hebben dan wij en wanneer zij voortgaan met do beste geleerden en de beste des kundigen te laten komen, en mil- lioenen leggen in hun onderzoek en hun opvoeding, dan kan ik met de beste wil van de wereld niet het vertrouwen hebben, dat z-U ons niet zullen evenaren en voorbijstreven". „Ik blijf", zo vervolgde spr., „optimistisch over het eindresul taat, maar steeds grijpt een pes simisme voor de eerstkomende jaren mg weer aan. Wij verloren verschillende slagen; onlangs die om de West-Duitse kaasmarkt. In verband daarmede hebben wij grote belangstelling voor de re sultaten der thans in gang zgnde onderhandelingen over het han delsverkeer met West-Duitsland en betreuren wij het, dat aan de ze besprekingen geen enkele zul- veldeskundlge deelneemt. Van de uitvoer van zuivelproducten naar dit gebied hangt voor de Neder landse zuivelindustrie zoveel af, dat wij menen, dat onze belangen daar Beter behartigd moeten wor den dan totnogtoe het geval is". „Willen wjj het thans kunnen „houden" en weer vooraan komen in de wereld als weleer, dan zijn m.I. drie dingen nodig: lagere kosten op de boerderij door in grijpende modernisering der be drijven; voorts ingrijpende moder nisering van het industriële appa raat, en ten derde een sterke na tionale samenwerking in het zui- velveld". Ned. Herv. Kerk. Beroepen te; Scherpenisse, J. Brons te Leermens. Aangenomen naar: 's-Graven- moer, A. E. Kolkert te Bunscho ten. Bedankt voor: Dinteloord, en voor Hoogeveen, C. Treure te Wil- sum. Geref. Kerken. Bedankt voor: Andijk, W. Wier- sma te Oudega (Sm.). Geref. Gemeenten. Beroepen te's-Gravenpolder, Chr. van Dam te Werkendam; Tweetal te Tholen, Th. Dorrestein te Opheusden en D. L. Aangeen- burg te Dordrecht. Bedankt voor: Goes, H. Ligten- brug te Rotterdam-West. Generale Synode der Ned. Herv. Kerk. Naar wij vernemen komt de Ge nerale Synode der Ned. Herv. Kerk van 1015 October a.s. te Zeist bijeen, in het conferentie centrum der N.C.S.V. (Ned. Chr. Studentenvereniging) „Woudscho- ten". O.m. zal de behandeling worden voortgezet van het ont- werp-kerkorde. Reserve legerpredikant. Ds A. Zwaan, Geref. predikant te Breukelen is door zijn kerke- raad voor een jaar afgestaan als reserve-legerpredikant in Neder land. Ds Zwaan is bereids te Schoonhoven in militaire dienst getreden. Nationale Roode Kruis- wedstrijden te Bodegraven. Dames uit Vlissingen en heren uit Goes nemen deel. Zaterdag 24 September zullen te Bodegraven nationale wedstrij den van het Roode Kruis-korps worden gehouden, waaraan de winnaars van de in de loop van het jaar gehouden districts-wed- strijden tegen elkaar zullen deel nemen. Uit Zeeland zullen uitko men, de damesploeg uit Vlissingen en de herenploeg uit Goes. De wedstrijden worden zowel des morgens als des middags ge houden. Des middags .zijn er bo vendien demonstraties van de mi litaire geneeskundige dienst. Voorts staat een ontvangst door het gemeentebestuur op het pro gramma. De dag tevoren, gaan de deel nemers na aankomst in Bodegra ven, per bus naar Schiphol om de luchthaven te bezichtigen. Daarna is er te Bodegraven een feest avond. De bevolking van Bode graven zorgt voor onderdak voor de enige honderden deelnemers. Kort nieuws uit Indonesië. (PER LUCHTPOST) Een employe van de suikerfa briek Gempo), in het Cheribonse, is ontvoerd. De omgeving van Gempol wordt geterroriseerd door een bende van de Darul Islam ter sterkte van 300 man. In de omgeving van Bandjerma- sin zijn Dinsdagavond schietpar tijen uitgebroken, waarover na dere bijzonderheden nog ontbre ken. Een gewapende bende is de wo ning van de 62-jarige vader van de Lurah van Tlumpakan, onder district Bringin, binnengedrongen. Na van alle bezittingen te zijn be roofd werd de bejaarde man door de bende doodgeschoten. Te Bandoeng werd bericht ont vangen, dat net spoorwegempla cement te Leles door een bende was aangevallen. Hetgeen leidde tot een vuurgevecht tussen de bende en de politie-bewaking. Koningin en twee Prinsesjes bezochten poppententoonstelling. Koningin Juliana, die met haar dochters enkele dagen op het Paleis 't Loo vertoeft, be zocht gistermorgen geheel on verwachts de i nternationale poppententoonstelling, welke in de Koninklijke stallen wordt gehouden. De Vorstin, vergezeld van de prinsesjes Margriet en Marijke, had de wens te kennen gege ven, zich als iedere andere be zoeker vrijelijk lang - sde stands te kunnen bewegen, aan welke wens door het publiek gehoor werd gegeven. H.M. had zo doende de gelegenheid alles rustig te bekijken. Nadat de prinsesjes de poppenkast had den bekeken, en als ieder kind op een warme zomerdag een ijsje hadden gegeten, keerde de Koningin met haar beide kin deren na een uur weer naar het paleis terug. Fietser door bus gegrepen en gedood. Te Nederhorst Den Berg is de 30-jarige timmerman J. Hage uit Ankeveen, die met een aan tal mede-arbeiders naar huis fietste, doch aan de linkerzijde van de weg reed, door een van de andere zijde naderende auto bus gegrepen en op slag ge dood. Het slachtoffer laat een vrouw en zes kinderen na. De „Groote Beer" te Amsterdam. Het troepentransportschip „Groote Beer" heeft gisteren om even over één uur te Amsterdam gemeerd. Met de debarkatio ls te omstreeks half twee begonnen. Franse doden gaan naar hun vaderland terug. Woensdagmorgen zijn de stoffe lijke resten van 15 Franse mili tairen en 4 burgers, die tijdens de laatste wereldoorlog als krijgs gevangenen of vluchtelingen in Maastricht overleden en daar werden bijgezet na opgraving der kisten, naar Roosendaal overge bracht. Daar zullen de doden aan de Franse autoriteiten worden overgedragen, waarna ze in Frankrijk een definitief graf zul len vinden. van 91. „Kijk 'es, Grietje! Wat zeg je nou?" Van Bergen zette het kostbare kistje op tafel Het was omwonden met gzerdraad. Van Bergen maakte het zaakje los met bevende han den. Toen werd het deksel opgetild Wat was er in het kistje 7 Geen gouden munten! Oud ijzer, anders niets! En op de binnenkant van het deksel stond: 100 fijne sigaren. Van Bergen vloog naar de deur. „De schurk heeft me bedrogen 1" 92. Van Bergen wilde de bedrieger achterhalen maar hij was was al verdwenen. „O, Grietje!" zuchtte Van Bergen, „wat ben ik dom geweest!" „Heb ik je niet gezegd, Johannes, dat de dorst naar goud je te pakken had en dat dit niet goed zou gaan?" „Je hebt gelijk, Grietje", zuchtte Van Bergen. Toen ging hij in de tuin, slechtte de heuvels en dempte de kuilen. En toen het weer een gewone effen tuin was zaaide hij er knollen ln. Einde. OP DE PLAATS, waar het zeewater te Westkapelle het eiland Walcheren binnenstroomde, is door het dichten van de dijk een mooi strand ontstaan. Hier kan men, gelijk men op het plaatje ziet, heerlijk pootje baden. Elke vijf minuten aflossing. Het wijde veld binnen de ronde tafel in de Ridderzaal mag door niemand worden betreden. Er is echter één uitzondering, n.L voor de stenografische dienst van de conferentie en de tolken. De stenografische optekeningen geschieden door de kamersteno grafen met toegevoegde steno grafen voor Indonesisch, Engels en Frans. De heer Bastiaan, di recteur van de stenografische dienst, zal dezelfde werkwijze vol gen als bij de West-Indische con ferentie van het vorige jaar en bij de Benelux ministerconferentie in het voorjaar. Hy zit precies ln het midden van de kring, vlak te genover de voorzittersstoel van minister Drees geheel alleen aan een tafeltje. Vlak achter hem staat een grote tafel, waaraan 7 stenografen zitten voor de ver schillende talen, en voor fiem staat ook een grote tafel met de tolken. Hij fungeert namelijk ook als verbinding tussen stenogra fen en tolken. De stenografen fclijven aan hun tafel zitten, zo lang de openingsredevoeringen duren. Maar zodra de debatten beginnen, worden zij telkens door andere stenografen afgelost. Oe 12 Nederlandse stenografen ko men elkander om de vijf minuten aflossen. Zij moeten zich dus tel kens in en uit de kring kunnen begeven om hun stenogrammen in hun bureau in de Tweede Ka mer te gaan uitwerken. Daartoe is In de ronde tafel een kleine opening gemaakt. Na de uitwerking van de steno grafische verslagen worden deze vertaald, zodat ze dadelijk na de zitting geheel gereed zjjn en ln drie talen in druk kunnen wor den gegeven. Het ls dus een zeer hoog tempo waarin gewerkt wordt (Ingez. mededeling, advert verfris V dan met Raad van Europa? Duitsland vrij spoedig lid van De voorzitter van de Euro pese assemblee, Paul Henri, Spaak, verklaarde op een pers conferentie, dat naar zijn me ning Duitsland in betrekkelijk korte tijd lid zal zijn van de Raad van Europa. GEEN BIJEENKOMST VAN BENELUX-MINISTERS. Het bericht volgens hetwelk de volgende week ln Den Haag een bijeenkomst der Benelux-ministers wordt gehouden, is van bevoegde zijde te Brussel tegengesproken. De altijd actieve Winston Chur chill, die te Nice vertoeft heeft daar bfj het baden kou gevat. Hij zal enige dagen rust moeten hou den. Officiële Publicaties* GEMEENTE SINT LAURENS. B. en W. van Sint Laurens brengen ter openbare kennis, dat krachtens besluit van de Gemeenteraad van 3 Aug. j.l. arti kel 30, 2e tot en met 7e lid, der Alge mene Politieverordening voor de gemeente Sint Laurens als volgt wordt gelezen: 2. Eigenaars, houders en verzorgers van honden zijn verplicht zorg te dragen, dat hun honden tussen des namiddags 11 uur en des voormiddags 5 uur niet op de weg rondlopen dan op «en deugdelijke wijze vastgehouden of onder behoorlijk geleide of toezicht. Een hond wordt ge acht niet onder behoorlijk geleide of toe zicht te zijn, indien hij niet op het eerste bevel door toeroepen of fluit van de ge leider tot deze terugkeert en zich laat vasthouden. 3. Onverminderd het bepaalde in het tweede lid en behoudens het bepaalde in het vierde lid is het verboden honden los te laten rondlopen buiten de openbare wegen en voetpeden en buiten de onmid dellijk aan woningen grenzende erven en afgesloten terreinen. 4. Indien de gebruiker daartoe ziin toe stemming heeft gegeven mogen nonden op zijn grond los rondlopen. 5. Hetverbod bedoeld in het derde lid van dit artikel is niet van toepassing op politiehonden, wanneer deze als zo danig worden gebruikt. 6. Aansprakelijk voor overtreding van het verbod in het derde lid van dit ar tikel is hij, onder wiens toezicht de hond zich bevindt of de eigenaar, houder of verzorger, indien de hond niet onder toe zicht rondloopt. 7a. Honden, in strijd met het bepaalde in de leden twee en drie van dit artikel aangetroffen, kunnen worden opgevangen of, indien dit ondoenlijk is en deze die ren gevaarlijk of schadelijk blijkefi te zijn, worden gedood. b. Opgevangen honden blijven geduren de drie dagen na het opvangen ter be schikking van de rechthebbendemeldt deze zich niet aan, dan kan het dier met machtiging van B. en W. worden gedood." GROTE VAART. AMSTELKERK 25 te Havre. BLITAR 25 te Belawan. CELEBES 25 te Makas sar. DELFT 25 van San Antonio te Co- quimbo. FRIESLAND 25 te Alexandrië. HEELSUM pass. 24 Quebec. HERSILIA 25 te Barbados. LAURENSKERK 24 van Genua. MAASKERK 24 van Bordeaux. MAETSUYCKER 24 van Singapore naar F reman tie. MAL VIN A (t) 24 van Sin gapore naar Miri. NIGERSTROOM 24 van Freetown naar Monrovia. ORANJEFON TEIN 24 van Lorenzo Marquez naar Beira. POLYDORUS 24 van Belawan. RAKI 25 te Singapore. ROEPAT 24 van Penang naar Belawan. RONDO 25 te Co lombo verwacht. RUYS 26 van Singa pore te Penang verwacht. RIJNLAND 24 van Bahia. SAL A W ATI 24 in Golf van Aden. S1BAJAK 25 te Soerabaja. SING- KEP 25 te Belawan. STAD ARNHEM 24 van Danzig naar Rotterdam. TAL1S- SE 25 te Beyrouth. WESTLAND 24 van Santos. ZONNEWIJK 24 te Alexandrië. pass. 25 Gibraltar. ARKELD1JK 24 780 ALCHIBA 25 te Karachi. ALDEBARAN mijl oost Kaap Race. AVERDIJK 24 van New York naar Rotterdam. BLOEMFON TEIN 25 te Teneriffe verwacht. DUI- VENDIJK 25 te Rotterdam verwacht, verwacht. ESSO ROTTERDAM (t) 29 ESSO DEN HAAG (t) 27 te Antwerpen aan de Hoek van Holland verwacht. MEERKERK pass. 25 Vlissingen. PR. ALEXANDER pass. 24 Bellislle. THE- MISTO 27 te Rotterda mverwacht. AN- TONIA (t) 20 van Poeloesamboe naar Tladjoe. CHAMA (t) 20 van Poeloesam boe naar Pladjoe. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN OP INDONESIë. ZUIDERKRUIS Rotterdam-Java 25 i* Port Said verwacht. GAROET pass. 24 Gibraltar. INDRAPOERA Rotterdam- Java 24 8 uur van Genua. KERTOSONO Java-Rotterdam 24 van Singapore. KOT A AGOENG Java-Rotterdam 24 14.45 van Djeddah 26 16.30 te Suez verwacht. KOT A BAROE Java-Rotterdam 24 19.30 van Suez. KOTA INTEN Rotterdain-Batavia pass. 24 17 uur Anderhalfgraadskanaal. SLAMAT 24 om 17.30 van Rotterdam naar Java. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 24 Aug.: MECKLENBURG van Folkestone. W1L- HELMINA van Cool. Van Vlissingen vertrokken 24 Aug.: BREM naar Exmouth. Gepasseerd naar Antwerpen 24 Aug.! IRENE van Londen. IIANKA van Huil. Gepasseerd van Antwerpen 24 Aug.: Sleepboot BLANKENBURG met Coolha- ven naar Rotterdam. NIJENBURGH n. Rotterdam. WIM naar Breinen. 25 Aug. CUWI naar Malmö. PRINS JOH AN WILLEM FRISO naar Rotterdam. FOR- TUNA naar Denemarken. Van Vlissingen vertrokken 25 Aug.; WILHELM1NA naar Helsinki. Gepasseerd naar Antwerpen 25 Aug.; MEERKERK van Tanger. HEBE NO BEL van Cool. OLWE van Swansea. SCHELDE- V AART To Hansweert gepasseerd 24 Aug. 1949. TYL, v. Wijgert; DAMCO 104, Wan ders; CHAVIGNOL, de Bruyn; THURIN- GIA, Maessen; COADJA, Vossen; LOM- BARDIO, Hartmans; EXPRESS 25, Roelsma; LUNGA, NijensikkensRO- DOLPHE NEUER, Halier; TELEGRAAF 4, Heystek; SANI 2, Ceulemans; LABO- RIEUX, v. MechelenVIVAT, Wagema- ker; STAD AMSTERDAM 8, Water- hem; LEINE, de Meijer; BRAM 2, Kern- peneers; PALOMA, Mals; HOLLANDIA, Versluis; AMBULANT, de Waal; CHRI- GEE, de Waal; PRIMULA, Hess; MI- NASSA, Seys; MARIE, de Meijer; OR CHIDEE 2, de Vlieger; MACHIEN- STEEN 21, v. Damme; MARIS, Gerretse; BELIA, Doodewaard; HERMANNA, Doodewaard; ROMANIE, Hauverlet; COÖPERATIE 1, Schot; JUDAS, Schot, RISICO, de Pauw, allen naar België; PAX, de Smet; CATHARINA, v. Baaien; TELEGRAAF 19, Notier; LEENDERT PETER, Groenen; JANN1GJE, v. Drim- melen; VILLARS, Camermans; WILJO, Avontuur; MATTERHORN 4, v. d. Hoe ve, allen naar Rotterdam; LOUIS, de Kunder, ICerkdriel; TWEE GEBROE DERS, v. Leeuwen; HENDRIKA, v. d. Adel; ASTONA, Ilell, allen naar Dor drecht; VOORBURG, Stobbelaer, Bever wijk; AUGUST, Piebens, Rossem; MO- ANDA, de Wilde, Gennep; VOOR DE TIJD, Kornet, Werkendam; FURGNOI- SA, Snoek, Strassburg; EDELWEISS 18, de Koning; ARENAREA, Suczerbruski j RHONE, Pouw; EXPRESS 51, Buren; ZUID-BEVELAND, v. Beek; BETA, de Koster; GLARNISCH, Olieslagers; BAR- SAC, Gerritsen; RHEINUNION 2, de Lamper; RIJN SCHELDE 18, Verberght; PRUDENCE, de Roeck, allen naar Ba sel; WANDERER, v. Schijndel; GRA TIA, Laak; FRANCISCUS, Flipsen; VIRGINIA, SteutelS.B. 278, de Wilde; 5.B. 1089, Tuinstra; ELISABETH, Bui tendijk; LLOYD 24, de Vries; SUZAN NE, SelfdraaiersFLORENTINA, Ver sluis; FRATERNITE, v. d. l'adt; LA BRADOR, Montigny; EDUARD, Reij- niers; DE HOOP, Groen; GRANI, Was- sink; COBA 6, Boerman; THELEBRUG 5, Messen; VERTROUWEN, Bakels, allen naar Duitsland. Keulen 024 (plus 0.02), Rolirort 191 (-0.05), Lobith 796 (-0.06), Nijmegen 5.77 (—0.05), Arnliem 608 (—0.05), Eelde 120 (—0.03), Deventer 053 onveranderd, Jlorg- liaren 3979 (plus 0.11), Belfeld 1076 (plus 0.01), Grave 500 onveranderd, Vreeswijk -012 (0), Lith -033 (-0.02). Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 25 Aug. 1949 medegedeeld door Incasso-Bank N.V. - Goes. Grootboek-Obligatiën Nederland 1948 100 Nederland 1947 97)4 97)4 Nederland 1937 97)4 98 Dollarlening 1947 109)4 J09)4 Invest. Certificaten 98)4 98 Nederland 1962-64 ex. 98)4 Dito cum. 98)4 98)4 Nederland N. W. S. 80-? 80) j Spaarcertificaten 100)4 100)6 Indië 1937 A 95.' s 95)4 Grootboek 1946 97)4 97)4 Kol. Bank 79 78 Ned. Ind. Handelsbank 111 110)4 Ned. Handel Mij. 155)4 155)4 A. K. U. 183)4 184 Berghs Jurgens 318 319)4 v. Berkel Patent 120)4 118)4 Calvé Delft 164 163)4 Centrale Suiker 190 Fokker 157 154 Gelder Zonen 153)4 132)4 Kon. Hoogovens 201)4 201 Lever Br. Unilever 263)4 264)4 Ned. Ford 274 275 Ned. Kabelfabriek 299)4 299)4 Philips Gloeilampen 239)4 239)4 Dito 6 pet. Cum. Pref. Wd. 173)4 Wilton 185 178 Billiton I rubr. Billiton II rubr. 323 325 Dordtsche Petr. 294)4 293)4 Dito Pref. 318 316 Kon. Olie 319)4 319)4 Dito onder aand. 315)4 319)4 Moeara Enim 536 536)4 Amsterdam Rubber 140)4 141 Bandar Rubber 133 136 Deli Bat. Rubber 97 Kendeng Lemboe 79)4 80 Oost Java Rubber 50 De Oostkust 98)4 99)4 Serbadjadi 54)4 54)4 Holl. Am. Lijn 163)4 162)4 Java-China-Japanlijn 150)4 148)4 Kon. Boot 129)4 130)4 Kon. Paketvaart 153 153)4 Ned. Scheepv. Unie v. Ommeren's Scheepv. 161)4 162 171)4 172 Rotterd. Lloyd 148)4 148)4 Stoomv. Mij. Ned. 159)4 11. V. A. 161)4 162 Vorstenlanden 42)4 42)4 N. I. S. U. 89)4 89)4 Java Cultuur 77 77 Deli Bat. Mij. 129H 126)4 Deli Mij. 149 149)4 133)4 Senembah 133)4 Muller Co. 166 166 Amsterd. Bank 166)4 166 Holl. Bank Unie 216)4 217 Cert. Javasche Bank 166 165 Hcrstelbank Pr. Ned. Ind. Esc. Mij. 82 Ned. Bank v. Z.-Afrika 185 186 Rotterd. Bank 174)4 173)4 Surinaamsche Bank Twentsche Bank 176)4 Am. Smelting Anaconda Copper 28)4 Beth. Steel Chrysler (Jen. Motors Intern. - Nickel 28)4 28)4 Kennecott 48 Rep. Steel 18)4 Standard Brands U. S. Steel 67)4 68)4 Cities Service 52 52)4 North Am. 16)4 Cont. Oil 60)4 Midcont. Oil Philips Oil Shell Union 36 36)4 Tidewater 22 H Baltimore 7)4 Miss K. Texas New York Centr. Pennsylvania Canadian Pac. 11)4 11)4

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3