Zeeuwen op de thuisreis. REHI&* Voor gebruik van alarmpistool: 2 jaar geëist. Koorddanseres viel van 60 m hoogte. Subsidie op boter groter dan op margarine. VAN BERGEN. Van Bergen de schatgraver 1 jaar en 8 maanden geëist tegen oplichter uit Hansweert. Dinsdag 23 Augustus 1949 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Weer valse bankbiljetten van gedeponeerd: meisjesjurk: kinder- portemonnaie met inhoud; cein- 100. P' tuur; colbertjasje; kinderschoen- Te Goes een biljet ontdekt. tje; oorbel; halskettinkje; das- Naar wij vernemen zijn erspeld. Inlichtingen zijn aan het weer valse bankbiljetten van bureau te bekomen betreffende de i 100.in omloop. In verschil- adressen van hen, die de volgende lende plaatsen in ons land zijn voorwerpen hebben gevonden en deze biljetten reeds ontdekt enthuis ln bewaring houden: han- ook te Goes heeft men op een ger met rose steen; 1 paar gum- bankinstelling een vals briefjej ml kinderlaarsjes; portemonnaie; van honderd ontvangen. Daarrubber jongensiaars; 1 paar wol- het gevonden werd bij de con- len handschoenen; vulpen; twee trole en het politie-onderzoekmuntbiljetten; schoudertasjeeen nog gaande is, weet men nog slipover; kinderschoentje; zwem- niet waar het papiertje vandaan broekje; sierspeld; klndersandaal- komt. Een ieder zij dus op zijn j tje; vulpotlood; koperen gewicht; hoede! Het jeugdwerk van het C.N.V. Vergadering te Goes op 8 Sept. Voor de ontbinding van het Chr. Nat. Vakverbond bestond er een aantal clubs van jeugdige leden van de bü dit verbond aangeslo ten organisaties. Sinds 1947 is het C.N.V. opnieuw met dit werk be gonnen. In verschillende plaatsen zijn weer jeugdclubs opgericht. Jeugd leiders kwamen reeds twee maal in conferentie bijeen om de vra gen rondom dit jeugdwerk te be spreken. Met het oog op het grote aantal jeugdleiders, zal ditmaal rayons- gewijze met hen vergaderd wor den. Zo zal ook in Goes op Don derdag 8 September een bijeen komst gehouden worden. Ernstige aanrijding met dode lijke afloop te Scherpenisse. Zaterdagmorgen omstreeks tien uur, reed de 64-jarige mevr. I. Smink van Oude Mirdum, gelogeerd bij de familie Duinhou wer, welke familie tijdens de inun- hulssleutel; blauw zwembroekje. De officiële ingebruikneming van wegdek Boulevard de Ruyter. Wij meldden reeds, dat het ge meentebestuur het voornemen haa het vernieuwde wegdek aan de Boulevard de Ruyter officieel la gebruik te nemen. Naar wij thans vernemen zal dit plaats hebben op Woensdag 31 Augustus met een korte plechtigheid. Het waterfeest ln de Vissers haven zal ln aansluiting hierop plaats vinden. Da muziekvereni gingen zullen hieraan medewer king verlenen. GOES. VOORSTELDEN GEMEENTERAAD. Aankoop grond. B. en W. stellen aan de ge meenteraad voor te besluiten tot de aankoop van grond van de heer J. Rus, teneinde de bestra ting van de Parallelweg te kun nen voltooien. De heer Rus, die tot voor kort niet bereid was de ze grond, die hij voor zjjn bedrijf niet kon missen te verkopen, heeft zich thans tot medewerking bereid verklaard indien hem, ln- datie in 1944 van het eiland Tho-cluslef de vergoeding voor be ien bij haar waren geëvacueerd, j drijfsschade, voor deze grond met haar rijwiel de helling af, in f 3000 wordt vergoed, de richting Gorishoek. Juist pas-: Daar bij onteigening de bedrijfs seerde daar een vrachtauto vanschade wellicht belangrijk hoger de firma „Huize De Klok" uitzou worden gesteld, stellen B. en Amersfoort. Doordat ze zich ze- i W. voor tot aankoop van de grond nuwachtig maakte, reed zij tegenvoor het bovengenoemde bedrag een paaltje aan de zijkant van de j over te gaan. weg, sloeg met het rijwiel omver Bouw 11 duplexvvoningen. en kwam terecht onder het voor- wiel van de aanhangwagen. De Do°r G- s- 13 meegedeeld, dat dood volgde onmiddellijk. Door de aan de Semeente alsnog 4628 m3 politie is een onderzoek ingesteld, bouwvolume is toegekend t onrvAl'or o a o i'VI Naar wij vernemen, treft de chauffeur geen schuld. Overleden door ongeval met dorsmachine. Op de hoeve „De laatste stui ver" van de heer J. Goorden, Voorzover er aanvragen om bouwvolume waren van particulie ren, werd hieraan voldaan, terwijl voor de rest een plan Is ontwor pen voor de bouw van 11 duplex- woningen, te bouwen aan de J. D. van Mellestraat De directeur van Gemeentewer- n )ij Tholen, is gistermorgen -Ken js van oorueel, dat het aan- e i ernstig ongeluk gebeurd. De beveiing verdient de huur te be- 6.-jarige T. Burger, die werk zaam was op een dorsmachine, raakte met zijn rechterbeen be klemd in de ronddraaiende trommel. Toen het personeel van de dorsmachine hem be vrijdde, bleek dat zijn been tot boven de knie geheel was afge knepen. Dokter Looysen ver leende eerste hulp en vervoerde het slachtoffer daarna naar het JSurgergasthuis te Bergen op Zoom. Des middags om half twee is de man daar aan zijn verwon dingen bezweken. Werkzaamheden aan veer Anna-JacobapolderZijpe. De Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland maakt bekend, dat in verband met het uitvoe ren van baggerwerken onder de ponton in de haven aan de Wil- lempolder (veer Anna Jacoba- Zijpe) de ponton aldaar zal worden weggenomen van 29 Augustus 1949 te 19 h 30 tot 30 Augustus 1949 te 7 h. Gedurende die tijd zullen al leen voetgangers, rijwielen, mo torrijwielen en kleine auto's kunnen worden overgezet. Benoemingen bij waterschappen. Bij Kon. Besluit zijn benoemd: tol gezworene van de Heer Jansz- polder, P. D. Remijnse te Kam perland (Wissekerke). Met in gang van 12 November 1949 tot dijkgraaf van de Borrenbroodpol- der, J. van Sluis, te Brouwers haven. Tot dijkgraaf van de Muijepolder, G. J. de Wilde te St Maartensdijk. Regeling Provinciale waterstaatsdienst. Ged. Staten hebben het be sluit afgekondigd, waarin zij le regeling van de Provinciale Waterstaatsdienst wijzigen. Dit is een wijziging van de regeling palen op twee derde van de vol ledige huur (f 51) of f 34 per maand en drie vijfde Tan de over waarde of f 10.20 per maand te storten in een reservefonds, be- ooeld voor het opheffen der du- picitelt. Het totale berlrag der bouw kosten inclusief grondkosten wordt geraamd op f 192.455. Bouwrijp maken gronden. B. en W. stellen voor over te gaan tot het bouwrijp maken van gronden voor de bouw van wo ningen aan de Heernisseweg, ter plaatse van de voormalige boom gaard „Vlieg uit". Verder de grond aan de J. D. van Mellestraat voor de bouw van 11 duplexwoningen, het doortrekken van deze straat naar de Vogelzangsweg en het ln ..orde maken van het speelter rein aan de Koninginneweg aan sluitende aan het terrein van het Chr. Lyceum. Voor een en ander wordt een crediet gevraagd van f 34.400. Benoeming gemeentebode. De heer D. v. d. Velde te Kloe- tlnge is benoemd tot gemeente bode van Goes, inplaats van wijlen de heer F. Voois. Landloper aangehouden, Door de gemeentepolitie is een zekere R. aangehouden, die geen vaste woonplaats heeft en zich schuldig gemaakt heeft aan land loperij. R. Is aan de Justitie t.e Middelburg voorgeleid. KAPELLE. Schoorsteenbrandje. Vrijdagmiddag is alhier een schoorsteenbrandje geweest bij de familie Eversdijk aan de Bieze- lingsestraat. Gelukkig wist men het vuur met eigen middelen te bedwingen. OOSTKAPELLE. Gymnastiekuitvoering. Zaterdagavond gaf de gymna- welke door" de wnd. Commis-1 siekvereniging een openbare uit- saris in de bezettingstijd was vastgesteld. MIDDELBURG. Het dak voor de Koorkerk. Zoals bekend ligt het in het voornemen om zeer binnenkort een begin te maken met het aan brengen van de definitieve dak bedekking van de Koorkerk. Di rect na de vacantie van de bouw vakarbeiders is men begonnen het nooddak van golfplaten te verwijderen, zodat de bouw van het nieuwe dak thans kan begin nen. Weekend Herv. Jeugdraad. Het ligt in de bedoeling van de Herv. Jeugdraad om op 3 en 4 Sept. a.s. een weekend te houden te Vrouwenpolder. Dit weekend zal onder leiding staan van ds W. B. A, Smits, die enkele onder werpen zal Inleiden. Er blijkt voor dit bezinningsweekend een goede belangstelling te bestaan. Nieuwe Poortstraat afgesloten. Gisteren is men begonnen met de herbestrating van de Nieuwe Poortstraat, te beginnen bjj de Korendijk, In verband met deze werkzaamheden is de N. Poortstr. vanaf de Korendijk tot de Elgen- haardstraat voor alle verkeer af gesloten. VLISSIXGEN. De Commissaris van politie te Vllsslngen deelt ons mede, dat Aan zijn bureau als gevonden ls voering op het plein van de open bare lagere school onder leiding van de heer J. de Keyzer uit Se- rooskerlce. Op goede wijze werd dit volbracht door de jongste der gymnasten. Ook gaven de grote ren goede prestaties op brug en aan de rekstok te zien. VROUWENPOLDER. Strandfeest. Zaterdagmiddag werd een groot strandfeest gehouden, dat door de badgasten van Vrouwenpolder ge organiseerd was, en waar jong en oud aan mee kon doen. De klein tjes kregen een tractatie als prijs, terwijl er voor de groten prijzen waren als een tulband en een taart. De nummers, dames ln Zeeuwse dracht, en heren baby verzorging, vielen buitengewoon in de smaak. SOUBURG. Autotochten. In de afgelopen week werd door verschillende personen een reisje gemaakt. Door de leden van de buurtvereniging uit de Vrijburg straat werd een uitstapje ge maakt naar Tilburg en Ooster hout, Met de kinderen van de buurt vereniging Kanaalstraat en om geving werd een autotochtje naar Zeeuwsch Vlaanderen ondernomen terwijl de kinderen van de Geref. Zondagsschool met hun leidsters en leiders naar het strand van Cadzand trokken. Met het troepentransportschip „Waterman", dat op 11 Augustus jl. uit Tandjong Priok vertrokken is en vermoedelijk op 7 Septem ber a.s. in Rotterdam zal arri veren, zijn de volgende Zeeuwen op de thuisreis: Axel: Sold. I A. J. Bolleman. Bergen op Zoom: O.W. I A. F. Roest, Huzaar P. Thorenaar, Sold. J .Hagenaars, Sold. I B. L .Ber ger en Sold. N. Th. Leenders. Goes: Korp. z. m. J. van Dalen en Adj. O.O. N. Zandee. Hansweert: Korp. J. van Stip hout. Heinkenszand: Sold. I W. L. Hirdes, Korp. z.m. I. C. Franse en Korp. z. m. F. Nieuwenhuizen. Hulst: Serg. v. d. Walle. Middelburg: Serg. L. D. Her- togs. St Jansteen: Korp. z. m, E. E. Allefs. Terneuzen: Sold. A. A. Smole- naars en Mar. I z. m. J. P. A. de Blok. Vlissingen: Korp. A. J. Huis- veld en Serg. A. A. Geervliet. Wolphaartsdijk: Sold. H. Poort vliet en Korp. D. de Blaeij. BRUINISSE. De mosselexport. Het gaat met de mosselexport voor zover de mosselen worden geleverd door de kwekers te Brui- nisse nog steeds de goede kant op. Met een aflevering van 3545 ton nen aan de verschillende handela ren in de week van 15 tot en met 20 Augustus bereikte men het ho.gste cijfer sedert het begin van het seizoen. Het schijnt dat men ook op het Aan- en Verkoopkan toor tot de conclusie komt, dat mosselen met harde schelp van de Grevelingen in de maanden Au gustus en September het beste geschikt zijn voor export, iets wat men in mosselkwekerskringen al jaren lang weet, doch wat men van andere plaatsen niet altijd wil erkennen. Rechtstreeks naar België gin gen 380 tonnen mosselen terwijl de export naar Engeland 140 zak ken a 50 kg bedroeg. Door een 25 tal mosselkwekers werd mosselzaad gevist in de Laagte van Renesse en nabij Hel- levoetsluis. Aangevoerd werden plm. 9000 tonnen zaad voor eigen uitzaai. Demonstratie. De auto met mosselen van de firma Jan Prins te Yerseke, die Vrijdag te Yerseke demonstreerde was Zaterdag op de haven te Bruinisse. De auto trok veel be kijks en de zaak zelf werd druk besproken. THOLEN. Plotseling sterfgeval. Zondagavond is de bekende Thoolse garnalenvisser P. Baaij Bzn tijdens een wandeling in de Thoolse bosjes plotseling onwel geworden en overleden. Dokter Schulp, die te hulp ge roepen werd, kon niet anders dan de dood constateren. Het stoffe lijk overschot is per brancard naar zijn woning vervoerd. COLIJNSPLAAT. Brandje. Zaterdagmorgen vroeg werd de brandweer gealarmeerd, omdat een hoop afval van uien en oud stroo, liggende op het terrein van de heer C. de Regt in de kom der gemeente ln brand geraakt was. Na enkele uren blussen kon het gevaar voor de aangrenzende ge bouwen worden geweerd. De oor zaak is onbekend. //iVT, De heer Jacob Jumelet Az, ge boren te Bruinisse thans eerste stuurman bij de N.A.S.M. (Hol land- Amerikalijn) is bevorderd tot gezagvoerder bij diezelfde Mij. De heer Corns M. Stoutjesdijk te St Annaland slaagde te Bergen op Zoom voor het brevet „Tex tielhandel". Bij het modevakonderwijs „En- said", slaagden te Breda voor coupeuse mej. R. Baljeu te Mid delburg en voor cOstumière de da mes A. Melse te Oostkapelie, J. S. Mesu te Gapinge en N. Coppoolse te Serooskerke. Tijdens een voorstelling in de Britse sector van Berlijn, waar bij vier koorddansers en -dan seressen toeren volbrachten op een touw, gespannen tussen de spitsen van twee gedeeltelijk verwoeste torens welke tijdens de oorlog werden gebruikt voor het signaleren van naderende geallieerde vliegtuigen, viel een negentienjarig meisje van een hoogte van zestig meter. Zij werd ernstig gewond. De drie andere artisten, die door de val van hun vrouwelijke collega het evenwicht verloren, wisten zich aan het touw te blijven vast houden, totdat de brandweer met ladders hulp bracht. Meer dan twee duizend toeschouwers zagen het ongeluk gebeuren. Geen woordenboek bij examen. Groninger hoogleraren wendden zich tot ."Minister. Vier hoogleraren der Groningse Universiteit hebben zich tot de minister van O. K. en W. gericht, met een schrijven, waarin zij hun ongerustheid uiten over het be sluit van de minister om in het vervolg bij het schriftelijk eind examen in de klassieke talen aan de gymnasia en lycia de leerlin gen een woordenboek te laten ge bruiken. Ofschoon de regering in het begin van dit jaar nog 28 cent per kilogram margarine, die de Nederlandse huisvrouwen koch ten, bijpaste, is het subsidie nu nog maar 19.5 cent per kilo gram. Deze meevaller voor de schat kist is het gevolg van de sterke daling van de prijzen van vos- dingsvetten op de wereldmarkt. Het subsidie, dat op roombo ter wordt gegeven, is op het ogenblik hoger dan op de mar garine. Past de regering bij elic pakje margarine van 250 gram bijna vijf cent bij, op elk pakje boter van 250 gram wordt ruim 5.5 cent toegelegd (22.5 cent per kg.). Op het ogenblik wordt in ons land per week ongeveer 600 ton boter en ongeveer 3000 ton margarine verbruikt. Gebeente van apostel Petrus gevonden? Volgens de New "ork Times, meent men te Rome het gebeente van de apostel Petrus te hebben gevonden, nog geen _es meter on der de vliet van de Sint Pieter. De archaeologen, die de opgraving leiden, hebben een eed van ge heimhouding afgelegd, aldus het blad, doch ondanks dat zou uit verklaringen van verschillende andere personen in het Vaticaan voldoende blijken, dat men het gebeente van de apostel ontdekt meent te hebben in het „hypoge- um", de onderpondse ruimte, waar het volgens do traditie be graven zou zijn. Deze crypte is twee jaar geleden blootgelegd, 't Gebeente bevindt zich in een urn, die onder direct toezicht staat van paus pius de twaalfde zelf, in de particuliere kapel naast zijn stu deervertrek, aldus wordt in Va ticaanse kringen gezegd. EERSTE STRATOCRUISER IN SEPTEMBER OP SCHIPHOL Op Zaterdag 3 September a.s. zal op Schiphol voor de eerste maal een Stratocruiser landen. Het is het Flagship „Great Bri tain" van de American Overseas Airlines, dat in Europa zijn op wachting komt maken. „Oranje" Woensdag te Amsterdam. Het m.s. „Oranje" wordt, wijzi gingen voorbehouden, Woensdag 24 dezer des morgens circa 9 uur te Amsterdam verwacht. De ont scheping zal zo spoedig mogelijk na aankomst beginnen. B.B.C.-uitzendingen over Euro pees parlement. De B.B.C. geeft dagelijks van 22 tot 22.15 uur via de Europian Service een uitzending over de bij eenkomst van de Europese as semblee te Straatsburg. In Noord-Rhodesia is een met springstoffen geladen vrachtauto op een wegkruising in botsing ge komen met een trein. Dertien per sonen zijn gedood, terwijl zeven tien anderen werden gewond, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Breukelen, J. Ewoldt te Ridderkerk. Aangenomen naar Raalte, J. v. d. Molen (laatstelijk pred. te St. Oedenrode) te Bilthoven. Bedankt voor Waterlandkerk je en voor Eppenhuizen-Zande- weer, J. v. d. Molen te Biltho ven; voor Muiden, J. Lekker- kerker te Westbroek. Geref. Kerken. Beroepen te Veendam, IJ. Feenstra te Augustinusga-Sur- huizum. Bedankt voor Lexmond, W. G. Bovendorp te Vleuten en De Meern; voor Pijnacker-Noot- dorp, F, H. Vonk te Veenwoud- sterwal. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.). Beroepen te Wieringermeer, H. D. van Herksen cand. te Er- melo. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Tholen, C. Smits te Driebergen en N. de Jong te Middelharnis. Geref. Gemeenten. Beroepen te Moercapelle, H. Ligtenberg te Rotterdam (W.). Beroepbaar. In de Ned. Herv. Kerk is be roepbaar gesteld J. Feunekes, Ind. pred., Amersfoortseweg 71 te Doorn. Ds A. Kardolus f Tijdens zijn verblijf te Delft is plotseling overleden ds A. Kard olus pred. der Ned. Herv. Ge meente te Maasland. De overlede ne werd op 10 Febr. 1924 te Sua- meer in het ambt bevestigd. Van daar vertrok hij in 1928 naar Maasland, welke gemeente hij diende tot aan zijn overlijden. Generale Synode Geref. Kerken. Te beginne met vandaag zal in de Valkenboschkerk te 's-Gravenhage-West, de Gene rale Synode der Geref. Kerken bijeenkomen. Een uitvoerig voorlopig agen dum zag voor deze synode het licht waarin tal van zaken worden genoemd. Wij memore ren de pogingen die gedaan wor den om te komen tot hereniging met de Geref. Kerken onder houdende artikel 31 K.O., de kwestie van al of niet aanslui ting bij de wereldraad der ker ken, waarover een meerder heids- en een minderheidsrap port ter tafel is, de kwestie van het tuchtrecht der meerdere vergaderingen, de benoeming van twee hoogleraren aan de Theol. Hogeschool te Kampen in de vac. prof. dr J. Ridderbos en prof. dr K. Schilder. Daar naast komen de gewone zaken aan de orde betreffende de zen ding, de geestelijke verzorging der militairen, de kwestie van de Psalmberijming, het contact met de Hoge Overheid, de ver zorging van emeriti-predikan ten, predikantsweduwen en we zen, enz. enz. Gezien deze over laden agenda mag dan ook wel op een zittingsduur van zes we ken worden gerekend. van 85. Van Bergen lachte ongelovig. Hij vroeg: „Hoe wou U dit dan doen?" „Met de wichelroede", zei de vreemde meneer. Als U me tien gulden geeft,, wijs ik binnen een kwartier tijds U de plaats aan waar de schat verborgen is". „Goed", zei Van Bergen. „Ik heb daar wel tien gulden voor over. Maar denk er om, baas! Ik laat me niet bedriegen. Ik betaal je niet voor ik het kistje met gouden mun ten ln mijn handen heb!" „Natuurlijk", zei de vreemdeling. 86. „Morgenvroeg om negen uur kom ik terug, met de wichelroede!" zei de vreemde meneer. „Tot morgen, hoor!" De wichelroedeloper vertrok. Hij struikelde over de holen en spelonken waar Van Bergen's tuin vol van was en viel op zijn neus. Maar hij stond weer vlug op en verdween, 's Avonds toen het donker was kwam hij nog even terug en sloop heel stilletjes in Van Bergen's tuin. Maar wat hij daar deeddat zag geen mens. ARRONDISSEMENTSREC HTBANK MIDDELBURG. In Maart 1949 werd J. C. de Br. te Vlissingen beroofd van een par tij van 20.000 ongebanderoileerde Amerikaanse sigaretten. Twee knapen, de 21-jarige W. P. v. d. A uit Middelburg en de 23-jarige L. A. Q. uit Souburg, waren de daders. Ze h_dden er een alarmpistool voor gebruikt toen ze, na contact te hebben „czocht met de Br. in diens pakhuis waar de partij lag opgeslagen, de rokertjes zonder betalen wilden meenemen. Twintigduizend sigaretten is 'n hele massa en dus verkochten ze er wat van. Dat werd hun onge luk, want Hermandad kwam er achter t_n hield hen aan. Eerst ontkenden zij, doch na confronta tie met de beroofde gaven ze toe. Q had zijn deel verkocht voor f 300 en had van dit bedrag bor rels gekocht; v. d. A. maakte f 500 voor zijn sigaretten, betaalde ver schillende schulden, kocht een nieuw costuum en gaf de rest aan zijn vrouw. De officier van Justitie eiste 2 jaar jeugdgevangenis voor beiden. Uitspraak 31 Augustus. Profiteerde er ook van H. J. Q. echtg. van J. de J. te Middelburg had de geroofde siga retten bewaard waarvoor ze met f 40 en enige pakjes sigaretten werd beloond. „Heling" zei de officier van Jus titie en eiste 100 gulden of 40 d. Diefstal in do slaapkamer. Caféhouder R. J. v ,d. Veke te Zaamslag werd bestolen van 2625 gulden. Deze som bevond zich in een geldkistje in de kast van zijn slaapkamer. Onder de cafébezoekers die op de avond dat de diefstal werd ge pleegd aanwezig waren bevond zich ook de slager H.P. G. uit Zaamslag, die, hoewel er aanvan kelijk geen bewijzen waren, goede sier maakte en wel zo dat het verdacht werd. De slager heeft tenslotte be kend. Hij had er spijt van, zei hij en heeft de benadeelde volledig schadeloos gesteld uit eigen zak. Waarom hij dan stal? Niet be kend. De eis ludide 1 jaar, waar van zes maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en onder toezichtstelling van het Leger des Heils. Uitspraak 31 Augustus. Officiële Publicaties. In totaal verdween 26.000. Een gevangenisstraf van 1 jaar en 8 maanden werd voor de ar rondissementsrechtbank te Mid delburg geëist tegen de scheeps modelmaker J. de R. uit Hans weert, die gedurende b(jna 1 jaren oplichterijen heeft gepleegd, waar door inwoners van Zeeland tot 'n totaal bedrag van f 26.000 werden benadeeld. In Maart huurde hij bij een rij wielhandelaar te Middelburg een rijwiel en nadat hij dat wat had gebruikt herinnerde hij zich dat hij in Vlissingen nog een schuld van f 75 had. Het gehuurde rij wiel vormde een prachtobject om deze post weg te werken en in Mei gaf hij het '•"'wiel aam zijn schuldeiser in onderpand. In die zelfde maand huurde hij bü een andere rijwielhandelaar weer een fiets en dekte daarmee een schuld in Hansweert van f 20. Verdachte kwam in Koudekerke tellen een pick-up voor f 400 te koop te weten, die hü aan een ander adres voor veel meer kon verkopen. Natuurlek was dit slechts een fabeltje, maar men trapte er grif in en de f 400 ver dwenen in de bodemloze zak van verdachte. Dit was zo goed ge gaan, dat hü hetzelfde nog eens in Vrouwenpolder herhaalde. Hier was de buit f 650. HU zeide tegen een vrouw, dat haar man hem toestemming had gegeven f 650 van haar te ontvangen om een zaagmachine te kopen. Hü had nog een groot bedrag van de ille galiteit te goed, bü ontvangst waarvan hü direct het geleende bedrag terug zou betalen. Hü liet zelfs een stuk zien, waaruit dit tegoed bü de illegaliteit kon blü- ken. Tegen zoveel bedrog was de vrouw niet bestand. Zij leende hem f 650,hetwelk weer in de zelfde bodemloze zak van verd. verdween. Tegen deze oplichter eiste de Officier van Justitie een gevange nisstraf van 1 jaar en 8 maan den met aftrek van voorarrest. Uitspraak 31 Augustus a.s. MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat zij hun beslissing op het verzoek van Coöp Landbouwver. „Eiland Walcheren" om vergunning in gevolge de Hinderwet voor perceel Kle- verskerkseweg sectie G no 849, hebben verdaagd. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat zij hun beslissing op het verzoek van J. P. Klaassen om vergunning ingevolge de Hinderwet voor perceel Achtersingel 83 sectie D no 3111- 3112, hebben verdaagd. VLISSINGEN. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 15 Aug. 1949 aan A. J. Guerand, alhier op de daarbij gestelde voorwaarden ver gunning is verleend tot de oprichting van een wafelbakkerij, waarin zullen worden geplaatst een electromotor van 1 PK voor het drijven van een auto matische wafeloven, een electromotor van 1 PK voor het drijven van een vulma- chine, een electromotor van 0.5 PK voor het drijven van een zaagmachine, een electromotor van 1 PK voor het drijven van een klutsmachine en een ijskast, waarin een motor van 0.25 PK, gelegen achter de panden in het perceel kadas traal bekend gemeente Vlissingen, Sectie D No's 121 en 1801, plaatselijk gemerkt Palingstraat 34 en Paardenstraat 47. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 15 Aug. 1949 aan A. J. Brugge, alhier op de daarbij gestelde voorwaarden ver gunning is verleend tot de oprichting van een smederij, loodgieterswerkplaats en lasbedrijf, waarin zullen worden ge plaatst een electromotor van 1/3 PK i voor het drijven van een slijpkop.een ?r°Sen^t:^47. SCHEEPSTIJDINGEN. GROTE VAART. ABBEDiJK 22 te Santos. ALCH1BA 21 naar Karachi. ALCOR 20 te Antwer pen. ALCYONE 20 te Genua. ALDABI 21 van Montevideo. BOSCHFONTEIN 21 van East Londen naar Port Elisabeth. CL A V ELLA (t) 22 te Pauillac. DELFT- DIJK pass. 21 Scilliy's. ENA (t) pass. 20 Periin. ETREMA (t) 21 te Plymouth. GAASTERKERK 22 te Kaapstad verw. JAARSTROOM pass. 21 Finisterre. LAU- RENSKERK 20 te Spezia. LIMBURG 20 te Los Angelos. LOMBOK 19 naar Ran goon. MAASKERK 20 te Bordeaux. MAL- VINA (O 21 te Singapore. MACUBA (t) 22 te Caripito. MANOERAN pass. 21 Saipan. MARPESSA (t) 20 van Le Havre naar Rouen. MEERKERK 21 van Tan- ger naar Antwerpen. MERWEDE 21 van Genua. OPHIR 20 van Soerabaya naar Bali. ONDINA (t) 20 van Curagao naar Punta Cardon. PAPENDRECHT 21 van Purfleet naar Portsaid. PALYDORUS 21 te Aden. STAD MAASTRICHT 21 te Genua. WINTERSWIJK 21 van Nuevi- tas te Londen. WOENSDRECHT pass. 21 Keywest. ZEEMAN 22 te Colombo. BAN TAM 20 van Port Said. TNDRAPOERA 21 12 uur te Genua. KOTA INTEN pass. 20 8 uur Guardafui. MATARAM 21 te Antwerpen. OVERTJSEL pass. 20 12 uur Kaap Bon. SAMARIND^\ 20 van Philip- pijnen naar Los Angelos. SIBAJAK 21 te Batavia. ZEELAND (krl) pass. 21 Aden. ZUIDERKRUIS pass. 20 23 uur Gibraltar. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN OP INDONESIë. GROOTE BEER BataviaA'dam p. 21 Gibraltar. INDRAPOERA R'dam—Bata via 21 te Genua. JAVA A'dam—Tava "M v. Suez. JOHAN VAN OLDENBARNE- VELT Batavia—A'dam via Aden p. 21 Guardafui. KERTOSONO 21 -v. Batavia n. R'dam. KOTA AGOFNG Ratavia— R'dam 22 te Kamaran. KOTA BABOE Tava—R'dam 22 te DJeddah TATTLE Batavia—R'dam 20 v. Dieddah. WA TERMAN Tava—R'dam 21 te Aden. vUTDERKRITS R'dam—Batavia p. 20 20 Gibraltar. SCHELDR-VAART Hansweert 20 Augustus gepasseerd voor 4 uur. TAMMA. Brandts. WALLIS. "Pnlniet. TTRT, de Groot. 2 GERRDEDFRS. van LeeuwenCASABLANCA. de Mev. COMPTOTR 20. TTewel. MANGA, v T.nnlr. FONTANA, Vermeulen, FTT.ANTNTTS, Fautcompret. EMS. de Naad. SFNFF. Meertens. FXPNFSS 3S. Wilhert TACTO Heek. ATONIA. Hell. STNDOT T TT,,;,, ren. SOPTTTA. Nevenhof. TUKDR. Tink- ker. MANCOTF. 7aman. TTFT VFTTA, Fruvn. BFLLTNZONA. van Caiiteren. STAD A'DAM 4 v. Wlik. CASSTNO, Hooglander: ALCEDO, v Gent NHF.TN TTNTON 2. de T.amper. BAHA 1. Lenren. MtTTFRHORN tl. Noeterr. TOMA. Nut- tenVrg. NFFT.TTF, Nnltenherg VANT. ATTE. Versluis. SCTTFT.DFZONFN, Groezen FRTFDA. de Tonne NDDUT F Lnrkcfeer. TNFNE, Schram FNFNGTF, Verhunt TNTO. Tacobs. GFNDT, de Bot. COB AG 1. Defeurquln SPECULANT, Gorlltz. LYDOÏN. Heerwaar! BO. van de Wilgen. AGATHA, v. Troort. MARGA- NFTF. v. Neyenhof. MFDFDD-'GFN, van Wijngaarden, allen naar Belgiï. SB 1I1J, v. Gaever. FT UVTALF 24. van de Kamp. DAMCO R4. de Golv. DAMC0 16, Bovel. WTTKDTF.NST 16. Verhaert. DAMCO 11. Mever. COMFTANCF. Ver- herght. BOB 4. v d Voorde. FM.ANU- FL. de Dekker. GTTMA. Gnedegezelschap. MAX. Pols. ANCHTDFS, de Vliegher. FXPNFSS S0. Krachten TF.NNY. van Oost. HUGO STTNNFS t. Fillers. VA'. LENTE. v. Strlen. WFSTKT'ST 5, Tim- merman. ADHTANA. Versrhure. MON TANA. Hendriks VERONF.SF. Ie Sage. ALYFM. v. d. Klooster. MTFNFVFT.D, Brink. LUNA, Aartsen. PANTOM. van de Broek. DAISY, Merkv. GLECONTE- AN. Torens, allen naar Duitsland. SAI GON. Tansen. VTAMALA. Hani BER THS, Nout. BAHTA. Blom RTTNSCHFL- DE 17. Kant. LAUFENBURO. Scholten. ARABLA. Tonker, allen naar Basel. AN- TO. v. d. Vliet. TELF.GRAAF 4. 'Her- stek. CF.NTRUST S, v. d. Stroom. HOL- LANDTA. de Tonge. TAMPOMAS. Berns MFRCTTRTUS. Wanders. 7FFLANDS LTTTSTF.R 2.Pane ADRTANA. Ruiten- berg. FREYA, Donk. MICHFT, ANGE- LO, Hoevelaar, allen naar Rotterdam. STAD AMSTERDAM 12. Zaal. NOGFR, Heewaart, helden naar Amsterdam. FLAMTNGO, v. d. Ouden, naar Hengelo. VERTROUWEN, de Korte, naar Bergen op Zoom. NIETS BESTENDTG. de Tong, naar Katwijk. MARTA, Meeuwsen, naaf Verhey, helden naar Dordt. ADRTANA, Zaandam. FALOMA, Maas, naar Kerk- drlel. ALBATROS de Waal, HAGEN, Ruitenberg. DUIVENSPORT. P.V. „De Reisduif", Noordgouwe. Uitslag van de wedvlucht op 13 Augustus vanuit Qulvrain: G. Flikweert, Zonnemaire 1 en 12; C. J. Overweel, Zonnemaire 2, 7, 8 en 13; A. J. Flikweert, Zonnemaire 3 en 14; S. van de Velde, Brouwershaven 4, 9 en 10; M. H. C. Akkerdaas, Noordgouwe 5 en 6; C. Bal, Slrjansland 11; J. M. Kloot, Brouwershaven 15. Uitslag der juniores: Splunder-Felius, Zonnemaire lj J. de Wilde, Zonnemaire 2. Kats-Colijnsplaat. Uitslag van de Zaterdag gehou den wedvlucht vanaf St Quentin. A. Munter, Kats 1 en 5; P. Ale- bregtse, Colijnsplaat 2; H. C. Noordhoek, Kats 3; S. v. d. Hou ten, Colynsplaat 4 en 9;Johs Plat- schorre, Kats 6; Gebr. v. Llere, Colijnsplaat 7 en 8; C. Slimmen, Kats 10. Sportnieuws. KAPELLE- 's-H. ARENDSKEKKE 4—1. Zaterdagmiddag speelde da voetbalclub Kapelle I een vriend schappelijke wedstrijd tegen 's-H. Arendskerke II. Kapelle won deze wedstrijd met 41. Ruststand 3—0. Atmsterc?Ti;che Effectenbeurs. Siotkoersen op 22 Aug. 1949 medegedeeld door Incasso-Bank N.V. - Goes. Grootboek-Obligatiën Nederland 1918 Nederland 1948 Nederland 1937 electromotor van. 1 PK voor het drijven van een slijpkop, een electromotor van 1 PK voor het drijven van een draaibank, een electromotor van 1 /5 PK voor het drijven van electrische boorrollen en een electromotor van 2 PK voor het drijven van een verplaatsbare boormachine op het. perceel kadastraal hekend gemeente Vlissingen, Sectie F No. 794, pla.atselijk gemerkt Beursplein No. 9. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter ooenbare 35,5? Patent kennis, dat bii hun besluit van 13 Aug. 1949 aan L. Huiszoon, alhier, vergunning Cc a e Invest. Certificaten Nederland 1962-64 ex Dito, cum Nederland N.W.S. Spaarcertifieaten Iodic 393/A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Ned. Handel Mij. A.K.U. Berghs en Jurgens is geweigerd tot de oprichting van een metaalwarenfabriek waarin zullen worden geplaatst een electromotor van 1 PK voor het drijven van een boormachine, twee electromotoren van 1,5 PK voor het drijven van resp. een slijp- en een boor machine, een electromotor van 3 PK voor het drijven van een draaibank en een electrisch lasapparaat 13.2 K.V.A. in het perceel kadastraal hekend gemeente Vlissingen, sectie B No. 1727, plaatselijk gemerkt Paul Krugerstraat N. 408. Waterstanden. Keulen 35 (—0.04). Ruhrort —173 (plus 0.09). Lobith 80S (plus 0.01). Nijmegen 581 0.04). Arnhem 614 (—0.01). Eefde (IJssel) 123 (-0.03). Deventer 55 (-0.01). Borgharen 3973 (plus 0.01). Belfeid 1078 —0-01). Grave 501 (-0.02). Lith 0.33 (- 0.09}. Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Br. Unil. Ned Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Dito 6 pet Cum. Pref. Wd. Wilton Billiton I rubr. Dito II rubr. Dordtsche Petr. Dito Pref. Kon. Olie Dito onderaand. Moeara Enira A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn Java-China Jap.lijn 100 97J^ 97/2 130 99 soi;t 100J4 951* 98 78/ 112 155/ 185 315/ex 121/ 166 159/ 151/ 197 266/ex 271 298 245/ 16854 184 430 331 298 322 3205* 319/ 540 1385* 133 98/ 50 94 162/ 153/ Kpn. Boot 100 Kon. Paketvrt. 97/ Ned. Scheepvaart Unie 97/ Van Ommeren's Scheepv. 110 Rott. Lloyd 98'* Stv. Mij. Ned. H.V.A. 985* Tava Cult. 80/ N.I.S.U. 1C0/ Vorstenlanden 95/ Deli Bat. Mij. 98 Deli Mij. Senembah 108/ Muller Co. 155/ Amsterdamsche Bank 188/ Holl. Bank Unie 319/ Cert. Javasche Bank 124 Herstclbank Pr. 170 Ned. Ind. Esc. Mij. 190 1 Ned. Bk v. Zd. Afrika 153 1 Rott. Bank 152/ Surinaamsclie Bank 202 Twentsche Bank 2o93* Am. Smelting 276 Anaconda Copper 300 Bethl. Steel 249/ Chrysler Gen. Motors 185 Intern. Nickel 430 Kennecott 329 Rep. Steel 302/ Standard Brands 325 U.S. Steel 327 Cities Service 325/ North Americain Cont. Oil 138 Midcont. Oil 133/ Philips' Oil 97 Shell Union 77 Tidewater Baltimore 92/ Miss K. Texas 54/ 1 New York Centr. 166 Pennsylvania 153/ 1 Canadian Pae. 1315* 154 161/ 171 149/ 161/ 158-/ 77/ 89/ 41/ 127/ 147/ 130/ 168 169/ 219 166/ 97/ 84/ 179 175/ 133/ 155 165/ 172 151 164 158/ 78 88/ 40/ 146/ 131 172 165/ 219/ 166/ 96/ 180 174 175/ 29/ - - 293* 18exd. 37/ m 3 43/ 37/ 23/ 8/ m

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3