Oostburgs watertoren: monument van Zeeuwsch'Vlaanderens herrijzenis. Jhr mr A. F. C. de Casembroot legde „eerste" steen. Groot watersportfestijn op de Zeeuwse stromen. PennevruGhten van een Soldaat Poging tot aanslag op Truman? Kolonel Van Langen chef staf? Kantoren van Amerikaanse Voorlichtingsdienst te Shanghai en Hankow door communisten gesloten. VAN BERGEN. Van Bergen de schatgraver. W aterstanden. „Kiezen oi delea". SCHEEPSTIJDINGEN. Officiële Publicaties. Burgerlijke Stand. Donderdag 21 Juli 1949 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 „vijf jnar na de verwoesting van de vorige toren werd de eerste «teen gelegd door Jhr mr A. F. C. de Casembroot, Commissaris der Koningin in de Provincie Zeeland 19 Juli 1949." Dat is gebeiteld in de 300 kg. wegende steen, die Jhr. de Casembroot Dinsdag „aLs eerste steen" van de in aanbouw zijnde nieuwe wa tertoren te Oostburg metselde. I dat zo heel veel werk verricht I heeft in de jaren na de oorlog. „Onder ons" kreeg de Commis saris van de aannemer de heer Knols, als aandenken de fraai uit gevoerde truffel. ELNDE VAN MISERS. Wanneer de watertoren te Oost- Dit was een ogenblik van grote betekenis, want hiermede werd officieel gedemonstreerd, dat de verbetering van de watervoorzie ning in West Zeeuwsch Vlaande ren een feit gaat worden en de wederopbouw in dit zwaar getrof fen gewest in de goede richting gaat. Voordat de Commissaris de truffel ter hand nam, sprak de pres.-commissaris, de heer B. A. Th. M. Truffino, in een samen komst waarbij ook het college van Ged. Staten, de Commissarissen van de N.V. Waterleidingmaat- ichappij „Zeeuwsch Vlaanderen", de burgemeesters uit West en meerdere genodigden aanwezig waren. De heer Truffino hield een ma gistrale rede, waarin hij breedvoe rig en op verheffende wijze in het kader van de drinkwatervoorzie ning in Z. Vlaanderen sprak over het recht op het gezondste vocht, de moeite die er voor gedaan moest worden om het te krijgen en het doorzettingsvermogen, dat de Vlamingen hierbij ten toon spreidden. KOPEREN BRCILOFT. Het feit, dat de Waterleiding- mij. 27 Juli a.s. haar koperen brui loft viert, zag hij als een goede omlijsting van deze eerste steen legging. Voorts herinnerde de heer Truffino aan de in de laatste maanden verkregen samenwer king met de Belgen en bracht hij directeur, commissarissen en per- «oneel dank voor hun onvermoeide ijver. Heel West Z.-Vlaanderen mag tieze dag begroeten, omdat het einde van het watergebrek in zicht is en verheugd zijn over deze eerste steenlegging voor het mo nument van de herrijzenis van West Z. Vlaanderen; zo zag de heer Truffino de watertoren. Als een symbool van de herrijzenis van dit geteisterde land. Zo zag ook Jhr mr de Casem broot het. En hij zei het in een toespraak, nadat hij een oorkonde in een koperen huls in een sleuf gelegd en daarop de gedenksteen Stormbaan. burg gereed zal zijn, zal dat te vens het einde betekenen van de watermisère in West. Bij niet vast gemetseld had. De Commis-1 overmatig gebruik zal van de wa- saris uitte zijn bewondering voor terwinplaatsen te St. Jansteen de voortreffelijke samenwerking en te Clinge door het aanjaag- tussen Oost en W. Z. Vlaanderen op dit gebied. Het is een samen werking die het resultaat zal heb station te Philippine, voldoende water naar de toren gebracht worden, die geheel berekend is op ben, dat zelfs de onrendabele hoe- afname van grote hoeveelheden ken nog van water zullen kunnen i water. worden voorzien. I Het bijzondere van deze toren 1 die in totaal 65 meter hoog wordt, MOEILIJK BEGIN. dat een vernuftig systeem van Na de steenlegging door de automatisch werkende kleppen en Commissaris der Koningin kwamafsluiters zorgt voor een juiste men wederom bijeen in de loods 1 aanvoer naar de verbruikers. Het achter de toren. is heel simpel gezegd: wordt er Daar sprakennog burgemeester weinig water afgenomen, dan mr K. Hoekzema van Oostburg, wordt het in de buizen geperst via die de toren als een „teken aan een laag reservoir, bij verbruik de wand" in het kader van de we- van veel water gaat het via een deropbouw wilde zien, en Prof. W. hoger in de toren gebouwd reser- J. Krul, directeur van het Rijks- voir; dan is de druk dus hoger, instituut voor Drinkwatervoorzie-1 Zo zijn er naast het kelderreser- ning, die herinnerde aan de po- voir 5 waterreservoirs in de to gingen, verricht voor de eerste ren, die daardoor als 't ware één wereldoorlog, om een goede wa- waterzuil geworden is. Wanneer tervoorziening te krijgen. Pogin- de toren geheel gevuld is zal hij in gen die volkomen mislukten, trots totaal 6.385.000 kg, wegen. Om te de strijd die gevoerd werd om de voorkomen, dat dit gewicht de to- gedachte ingang te doen vinden, ren zou doen verzakken, zijn er Jaren later bleek de weerstand 154 betonpalen in de grond geheid plotseling verminderd en kon er waarop het gebouw rust. gewerkt worden. Tenslotte gaf de j Reeds nu zijn de kelderreser- directeur ir G. P. M. Dikötter eenvoirs ïn gebruik en over een vier- technische uiteenzetting van detal weken hoopt men het „één- werking der toren en sprak hij hoog" gelegen reservoir in gebruik zijn waardering uit voor het per-te nemen, 't geen al een verbete- soneel van de Waterleidingmij.,ring zal betekenen. Op 14 Augustus.... Een uitzonderlijk apparaat, zo'n stormbaan. De naam alleen heeft in het hart van alle mili tairen vast en zeker een onuit wisbare plaats veroverd. Laten we, voor we de zaak van nabij gaan bekijken, eerst eens zien waar ze eigenlijk voor dient; we komen dan tot de conclusie, dat de training, die de militair op de stormbaan krijgt, dient om die hindernissen te leren overwin nen, die zich op het gevechts terrein kunnen voordoen. Dat z\jn er niet weinig. In vrijwel alle kazernes zijn de banen ver schillend van uitvoering, maar meestal beginnen ze met de tra ditionele schuttinkjes en palis sades, eerst lage, daarna hoger. Daarop volgt dan een serie ob stakels, allen werkelijk enig in hun soort. In de looppas ren je een laag heuveltje op en plotse ling sta je voor een tankgracht waarover prikkeldraad is ge spannen; een sprong en verder gaat het over grote steenblok ken. Een muur verspert de weg. Drie dunne, gladde paaltjes zijn er tegenaan gespijkerd en daar langs werk je je naar boven om je aan de andere kant weer zo vlug mogelijk naar beneden te laten ploffen. Evenwichtsbalken, die over een brede sloot zijn ge legd veroorzaken nogal eens slachtoffers en velen beklimmen het apenrek, een tot ongeveer drie meter schuin oplopende1 stelling van palen, met sijpelen de schoenen of soms een door-1 natte broek. De sprong in de loopgraaf en de lage rol over een dekking geven weinig moeilijk- heden, maar dan sta je toeer! voor een stellage, in de wande- ling het wasbord genoemd. Het is een houten rek dat in een aantal vierkante vakken is ver-1 deeld tot een hoogte van vier a vijf meter. Achtereenvolgens moet je telkens door een hoger gat kruipen gevolgd door een' sprong in de ruimte. Enkele puinhopen „nemen" in een paar fikse sprongen en dan! is het moment aangebroken om' een duik te nemen in het stof van de sluipgang: over een be hoorlijke afstand staan er j paaltjes van ongeveer 40 cm. hoogte in de grond waarover prikkeldraad is gespannen. En er onderdoor; arme broeken! Evenals we dat op de storm baan doen, gaan we ook hier de stormloop besluiten met een zeer interessant geval, namelijk het: slingertouw. Door middel nan dat touw moeten de heren zich van de ene oever van een wa-1 tertje naar de andere overbren gen, en water is nog altijd iets Waar je veel plezier van kunt beleven. Een enthousiasteling presteerde het zelfs om na vieri „droge" zwaaien een vijfde vanI hoog naar laag te wagen, daar'rj toch mét de rug door het water' te scheren en al haalde hij met de voeten de andere oever, met het hoofd omlaag nog terug te duiken in het koele nat. Van zweet heb je bij dat alles geen st; dat komt pas als we gaan TIRAILLEREN. Jachten starten in Terneuzen met Wemeldinge als finish. Zeeland, met Terneuzen als middelpunt, wacht een gebeuren van de eerste orde op water- sportgebied. Het was een idee van de Ver eniging voor Vreemdelingenver keer, dat, gesteund door de Jachthaven Terneuzen en met welwillende medewerking van de Royal Belgian Sailing Club te Gent, tot plannen leidde voor het houden van een internatio nale Stertocht met als middel punt Terneuzen, waaraan kan worden deelgenomen door alle zeil- en motorjachten, waarvan de eigenaren leden zijn van een erkende watersportvereniging. Nadat door de leden van de R.B.S.C. en de Jachthaven de plannen waren uitgestippeld waarvoor diverse bijeenkomsten te Gent en Terneuzen nodig wa ren, is een comité bestaande uit leden van verschillende vereni gingen en enige belangstellen den onder voorzitterschap van de Burgemeester van Terneuzen Mr P. H. W. F. Teilegen zijn werkzaamheden begonnen om te zorgen voor een waardige om lijsting. Na enige vergaderingen werd het volgende programma opgesteld; Op Vrijdag 12 Augustus wor den de deelnemers om 12 uur te Gent ontvangen in het Clubhuis van de Royal Belgian Sailing Club en worden ze des middags om 4 uur begroet door de bur gemeester van deze 1000-jarige stad. De volgende dag begint om negen uur de tocht naar Terneu zen waar de jachten ligplaats zullen kiezen aan de z.g. Sche- pendijk. Burg. Mr P. H. W. F. Telle- gen zal de zeilers dan om 5 uur welkom heten in Hotel Rotter dam. De avond wordt doorgebracht met zang, dans en folklore o.l.v. de heer C. Schijve te Oostburg. Maandag de grote dag! De Maandag is de grote dag voor de deelnemers. Om 7 uur vindt te Terneuzen de start plaats en gaat men op de Zeeuwse stromen kampen om wisselbekers, aangeboden door de heer Henri P. Leten, commo dore van de R.B.S.C. Men zeilt dan vanaf Terneu zen, via Vlissingen, Westkapelle, Roompot, Oosterschelde met eindpunt Wemeldinge. Om 9 uur starten de motor jachten. Zij varen via Vlissin gen, Westkapelle, Veere, Zand- kreek eveneens naar Wemel dinge. In Wemeldinge vindt om 7 uur de uitreiking der prijzen en bekers plaats. KON. PAAR BEZOCHT VELSEN Gisteren heeft het Koninklijk paar een bezoek gebracht aan Vel- sen, de „herrijzende stad aan zee", waar eens de Koninklijke familie zulke angstige uren beleefde voor de overtocht naar Engeland. ïe Te Chicago is gisteren bij een poort die toegang gaf tot het ter rein waar president Truman de „Shrine Convention" heeft toege sproken, een 26-jarige neger ge arresteerd, die in het bezit bleek van een pistool en een politie- insigne. De arrestant, William Lofton, heeft tot 1948 een functie bij de politie bekleed, doch is thans strandwachter. Hij beweerde, dat hij optrad als bewaker en parti culiere lijfwacht President Truman maakte gis teren van een poort aan het andere einde van het terrein ge-J bruik. Agenten overdag zonder pistool. Sedert gisteren lopen verschil lende agenten te Rotterdam, bij wijze van proef, overdag zonder pistool, in navolging van de poli tie in Engeland. De houding van het publiek zal moeten uitwijzen of te zijner tijd ertoe zal worden overgegaan als algemene maatregel het gehele Rotterdamse politiecorps zonder wapenen te laten surveilleren. Een uitzondering wordt ge maakt voor de recherche, terwijl ook de 's avonds surveillerende agenten niet opgewapend zullen gaan. Uit militaire kringen worut vernomen, dat de vroegere com mandant van Djogja en de com mandant van de Tijger-brigade, kolonel van Langen, zeer binnen kort te Batavia de functie van chef staf zal aanvaarden, daarin de nieuwe leger-commandar.t Buurman van Vreeden opvolgend. Korte Berichten. Bij K.B. is verleend de ereme daille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in goud, aan L. Sparling, te Rotterdam, uitvoer der bij W. A. v. d. Tak's Bergings bedrijf N.V. Tijdens een teder afscheid tus sen de dochter van een groente boer aan de overkant van het IJ en haar verloofde, zag het paar dat er door een open tuimelraam een hand verscheen, welke een pot zuur greep en weg nam. Het werd een achtervolging die leidde tot de arrestatie van een jongen, die tezamen met een 6-tal vriend jes er de laatste tijd op uit was overal te pakken wat er te grij pen viel. Een Deense autobus met voet ballers uit Kopenhagen reed bij Waalwijk over een onbewaakte overweg, toen een trein uit de richting Den Bosch naderde. Daar de machinist kans zag de machine vlak voor de bus tot stilstand te brengen, ontsnapten de Deense sportlieden aan een groot gevaar. Met de dood bekocht. Te Huls berg bij Valkenburg draaide een ongeveer vierjarig jongetje de dop van de benzinetank van een auto bus en gooide er toen een bran dende lucifer in. Bij de explosie liep het kind ernstige brandwon den op. Het is in het ziekenhuis te Heerlen overleden. Aan dr W. Huender is op zijn verzoek wegens gezondheidsrede nen met ingang van de dag, waar op hij het bestuur zal neerleggen eervol ontslag verleend als gou verneur van Suriname. De productie van schoenen is blijkens mededelingen van het rijksbureau voor huiden en leder teruggelopen. Max Reimann de Duitse com munistenleider die was gevangen gezet op grond van een redevoe ring, die schadelijk voor het Brit se militaire bestuur werd geacht, is uit de gevangenis te Dussel- dorp ontslagen wegens goed ge drag. De Prov. Limburgse Eiectrici- teits Mjj (P.L.E.M.) heeft beslo ten een eigen centrale te bouwen. De kosten daarvan worden ge raamd op veertig millioen gulden. Men hoopt dat deze installatie in 1955 gereed zal zijn. De '.vapenstilstand tussen Israël en Syrië is thans een feit. De overeenkomst voorziet in een de marcatielijn en een gedemilitari seerde zone. De gevangenen zijn uitgewisseld. „Ambacht". Uitgave van het Centraal Or gaan voor het Scheppend Am bacht. In het najaar van 1948 werd op particulier initiatief en met de hulp van het ministerie van Economische Zaken en de Hoofdgroep Ambacht, de stich ting Centraal Orgaan voor het Scheppend Ambacht in het le ven geroepen. Deze stichting beoogt de be langen van het scheppend am bacht in de ruimste zin van het woord te behartigen, o.m. door de uitgifte van een tijdschrift „Ambacht", dat eens in de twee maanden verschijnt. En om het doel én om de in houd vestigen wij gaarne op dit tijdschrift de aandacht. Vice-Consul afgeranseld. De communisten die de Chinese steden Sjanghai en Hankow ver overd hebben beseffen dat „een goede voorlichting van het publiek hun grootste vijand is", aldus heeft George V. Allen, assistent minister van het Ministerie van Buitenlandse Zaken belast met de Openbare Aangelegenheden ver klaard. Minïstef Allen heeft boven staande 'verklaring gisteren afge legd tijdens een persconferentie waarin hij mededeelde dat het Amerikaanse Ministerie van Bui tenlandse Zaken officieel bericht heeft ontvangen dat de kantoren van de Amerikaanse Voorlich tingsdienst in deze twee steden op bevel van de Chinese commu nistische autoriteiten gesloten zijn. Deze sluiting komt vlak nadat de Amerikaanse Vice-Consul te Shanghai, William M. Oüve, drie dagen werd vastgehouden. Na door de communisten opgepakt en op barbaarse wijze afgeranseld te zijn werd Olive gedwongen „een vrijwillige bekentenis" te onder tekenen waarin hij bekende zich aan geweldpleging en verkeers overtredingen schuldig gemaakt te hebben. Verder werd hij ge dwongen zijn verontschuldigingen aan te bieden door zeer diepe bui gingen te maken terwijl fotogra fen van deze scene opnamen maakten. Record aantal inschrijvingen voor Tubbergen. De stichting circuit Tubbergen Twente meldt nieuws over de in ternat. motorraces, welke Zater dag 30 Juli a.s. op het circuit van Tubbergen worden verreden. Dit jaar wordt een nieuw record geboekt wat het aantal deelne mers betreft, want reeds nu zijn ongeveer tweehonderd inschrij vingen binnengekomen, niet alleen van de beste Belgische- en Lu xemburgse rijders, maar ook van al onze Nederlandse cracks, niet een uitgezonderd. 33. „Zeg, Japie, we moesten een gat in deze muur maken!" „Ja, dat was fijn! Maar hoe moeten we dat doen?" „O, ik weet wel raad! Wacht, ik haal even een hamer en een breekijzer. Dan zullen we er even een gat in hakken!" Van Bergen haalde hamer en breekijzer uit de schuur. Klop, klop! ging het nu in de tuin. De stukken steen spatten weg, links en rechts. „Zal ik ook even kloppen?" stelde Japie voor. 34. Japie sloeg er dapper op los met de hamer. Splinters steen stoven weg. „Ha!" riep Van Bergen, „je bent er door!" De punt van het breekijzer was door de muur heen. En toen was Van Bergen weer aan de beurt om te hakken. Het ging nu veel gemakkelijker. Grote brokken steen werden losgehakt en het gat in de muur was nu zo groot, dat het hoofd van Japie er bijna door kon. „Laat me er 'es doorkijken", zei Japie. „Zie je wat?" vroeg Van Bergen. Keulen 0.66 (-O.Q3). Ruhrort —146 (plus 0.03). Lobith 839 (plus 0.04). Nij megen 613 0.1). Arnhem 644 (plus 0.02). Eefde 159 (-0.04). Deventer 0.87 (-0.05). Borgharen 3995 (—0.07). Belfeld 1084 0.08). Grave (beneden) 510 (plus 0.05). Lith 0.10 (plus 0.05). TRUMAN (over de Ver. Naties): President Truman heeft in een te Chicago aan een diner gehou den rede aangedrongen op hand having van een strijdbare V.N. met voldoende macht om de vrede te handhaven. Hij beschuldigde de Sowjet-Unie ervan overeenkom sten te sluiten met de bedoeling om deze te schenden. „Het is ab soluut nodig, zèi hij, dat er vol doende macht aanwezig zal zijn om de vrede te handhaven". Truman zeide in 1945, toen de V.N, werd opgericht, gemeend te hebben dat de wereld tot vrede zou komen. Het kwam echter niet zo ver. Wij moesten constateren dat wij een bondgenoot hadden, die er een gewoonte van maakt -reeds sedert 1917 -overeen komsten te sluiten om ze te ver breken. Truman herinnerde er aan, dat hij na de beëindiging van de oor log voor zestig milliard dollar aan contracten voor levering van oor logstuig annuleerde. „Alles wat ik heb gevraagd, aldus voegde hij er aan toe, is een-derde en nog minder zelfs -van dit bedrag aan te wenden voor het doen her leven van Europa en Azië en daar vrede te stichten. Wat is beter: drie, vier of vijf milliard dollar per jaar uitgeven voor de vrede of honderd milliard per jaar voor een nieuwe oorlog? Wij moeten kiezen of delen." Bekende neger-athleet weer legt beweringen van Robeson. Jackie Robinson, een van de beste athleten van de Verenigde Staten is van mening dat de ver klaring welke de Amerikaanse zanger Paul Robeson onlangs te Parijs heeft afgelegd, dat Ameri kaanse negers onder alle omstan digheden zouden weigeren tegen Rusland te vechten, domweg „on nozel" genoemd moet worden. Robinson verklaarde gisteren tegenover een Commissie van het Congres dat de meeste negers in de Verenigde Staten „hun uiterste best zouden doen om te zorgen dat hun land niet in de oorlog ge raakte, en indien dit onverhoopt toch mocht gebeuren, zouden zij al het mogelijke er toe bijdragen om hun land de oorlog te doen winnen tegen Rusland of welke andere vijand dan ook." Partisanen smokkelden dollars. Verdwenen Grieken tereeht aan Belgisch-Franse grens. Aan de Belgisch-Franse grens zijn twee Belgen en vier Grieken aangehouden, die in het bezit wa ren van goudstukken en dollars tot een totaal van 106 goud pon den en 16.300 dollar en papier geld. De vier Grieken, die als parti- saan op weg waren naar Grieken land, bleken bij nader onderzoek de vier, te Rotterdam spoorloos verdwenen zeelieden te zijn. GROTE VAART. ALAMAK 19 v. Narvik te Antwerpen. ALTHENA Buenos AiresRotterdam 19 Salvador. AXNENKERK Rotterdam Australië 19 v. Port Said. CORYDA (t) 20 van Casablanca te Aden verwacht. COLYTO 19 van Sfax n. Nederland. ERINNA (t) 19 van Miri te Pladjoe venv. FARMSUM 19 van Lulea te Bre inen. GAROET 19 van Batavia naar New York. HAARLEM A'dam—La Guaira p. 19 Azoren. HELENA A'damMara- caibo 20 v. Madeira. HERA A'dam— Cristobal 19 te Antwerpen. HERSILÏA CristobalA'dam 23 te Antwerpen verw. KAMERLINGH ONNES 19 v. Makassar Balikpapan. LAAGKERK R'dam— Basra p. 19 Gibraltar. L1EVEVROUWE- KFRK R'damCalcutta 19 v. Bombay. LUTTERKERK Bombav—R'dam 20 te Aden verw. MAASHAVEN 20 v. Kalabar te Lagos verw. MAASKF/RK 19 v. Mon rovia n. Freetown. MAASLAND A'dam Buenos Aires p. 19 Ouessant. MARIE- KERK 20 v. Hamburg te Antwerpen. MIRZA (t) 19 v. Pladjoe te Miri. MO- LENKERK JapanR'dam 19 v. Alex andria NEDERLAND (t) Perz. Golf- R'dam p. 19 Gibraltar. NESTOR R'dam Malta p. 19 Fiuisterre. NIEUW AM STERDAM 19 v. R'dam te New York.1 PERNA (t) HavreCuracao p. 19 Ou essant. RAKI A'damMakassar j>. 19 Sabang. RANDKERIv WalvisbaaiA'dam 19 te Las Palmas. THEMISTO Huelva- Pernis p. 19 Finisterre. T PITT TA LENG - KA 19 van Amov n. Honkkong. LAU- Port Soedan. PRINS WILLEM VAN chin. RÏJNKERK R'damJapan 19 te RENSKERK CalcuttaR'dam 19 te Co- ORANTF. 19 v. Chicago n. Montreal. PR. WILLEM 3 Quebec—Antwerpen 19 640 mijl oost Bell Isle. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN OP INDONESIË. CELEBES 19 v. Suez A'damJava. POELOF.LAUT 19 v. Port Said Tava A'dam. SUMATRA p. 19 Ouessant Tava— A'dam. MODTOKERTO p. 19 te 16 uur Gibraltar R'damJava. SLAMAT wordt 20 te 16 uur aan Hoek van Holland verw. TOSARI p. 19 te 18 uur Kaap Del Armi R'dam—Batavia. WATERMAN p. 19 te 6 uur Malta R'dam—Batavia. ZUIDERKRUIS p. 19 te 8 uur Kaap Bon BataviaR'dam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Gepasseerd n. Antwerpen 19 LINDE- KER v. Bremen. MER WEDE v. Bou- longe. ALLAMAK v. Narvick. MARIE- KERK v. Hamburg. HONDSBOSCH van Londen. DESPUTS v. Yarmouth. JACO- BA CATARIXA v. R'dam. ALFAHRT v. R'dam. DEPA v. R'dam. Gepasserd van Antwerpen 19 AVER. DITK 11. R'dam. ACTJO n. Glasgow. HE RENGRACHT n. Londen. BIERVLIET v. R'dam. DUIVENSPORT. SCHELDE-VAART Te Hansweert gepasseerd 19 Juli 1949. S.B. 124, Meersman; NEUTRAAL, Bor ger: IIARUMI, v. d. Enden: VALEN TINE, de Koninck; VIRGINIA, Steutel; SIMONE, de Vos; IDEAAL, v. d. Akker; ISA LA 2, lïokslag ;I FLUVIALE 9, van Schijndel; TALPI, de Jong; MARIA, Bal; PANAMA, v. d. Broeck; HOS, Dodde; HELGA, v. d. RaayNAUTILUS 11, Bouchante; HUGO STINIES, 31 Jong; VOLTA, Brack; STAD BRUGGE, Mer- tens; AUROLO, Brabants; CORJO, van Dijke; JULIANA, Blaauw: DIA, Blom; GOELAND, de Maas; SPES SALUTIS, OomensZEGERINA, Klein; CLAJO, Pik; EXPRESS 3, Hasenarker; ELISA BETH, de Boer; REGINA, Suykerbuvck; JUSTINE, Jongekrijg; CITERNA, van Houwelingen, allen naar België; CORMA, de Waardt, naar Alphen aan de Rijn ANNA, Kieboom, naar Brielle; NOjAT, Petershouw, naar Rotterdam; GRÜXO, de Braber, naar Hansweert; ESINA, v. Verdigbem, naar Rossum; GEERTJE, Hollehrandse, naa<r Utrecht: LEVIN A Sakko, naar Roermond: FRANCIXA. Goveart; MAT ADI, Wagemans; LA GAVE, Tunijk, allen naar Enschede FIAT, Pasveer; P ATRIA, Veonstra: DELSARTO. Remeijns: ULIARIA, de Jong, allen naar Dordrecht; IDA, de Reus naar Haarlem: BRAM, Kempeneers, naar Doesburg; SIMONE, D'Hooge, naar Weurt; ADRIANA, Rinsenberg, naar WerkendamNASSOIRA. Vermeulen CRAINANT, Maris; EXPRESS 50, Beekmans; RIJN SCHELDE 19, Smits, allen naar Basel; TOCOR, de Ruyter, naar Rotterdam; NA VEX MOTOR 5, de Keiizer, naar Basel; MINOSA, Serp: ASTERIE, Verherght: ESPERANCE. Brouwer; EMINA. v. Gooi: WAESLAND NUEU de Decker: TUROD. Dost; VRI- Janssens; HENRI, de Winter: EMA BO. de Vries; LORETTE. de Cock: AL- BICORE, v. GilstAUGUSTA. Hooy- weghNIEUW IEPER. Carneman; BELGENLAND. Dung; WILLEM. Lopik, allen naar Duitsland. KUSTVAART. TWIOD, Antwerpen-RuhrortNOGAT, Antwerpen - RotterdamJEANETTE, Til burg-Antwerpen. VLISSINGEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, Jat door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij bun besluit dd. 24 Juli 1949, ito. 145, 3e afdeling, de gemeente Vlissingen is geplaatst op de Fist van gemeenten in de Provincie Zeeland, waarin een bebouwde kom is van meer dan 50000 inwoners, in welke gemeenten bet voorschrift omtrent de splitsing van de kleinhandel in sterke drank in het bedrijf van tappen en slijten van toepassing is en herinneren belang hebbenden er aan: a. dat bedoelde lijst van toepassing wnrdt met 1 Januari 1950; b. dat ingevolge het bepaalde in ar tikel 20, 2e lid, der Drankwet fStbl. 476) binnen 21 vriie dagen na de_ dagtekening van het Provinciaal Blad, uitgegeven 30 Juni 1949 door elke belanghebbende houder ener vergunning in deze gemeente van het besluit bij de Kroon in beroep kan worden gekomen. Tapverbod. B, en W. der gemeente Middelburg brengen ter algemene kennis, dat inge volge de verordening op de verkoop van sterke drank gedurende de kermistijd (van 1 .tot en niet 6 Augustus 1949) ver- itoden is, in één of meer voor het publiek drank is verleend, sterke drank te koop vergunning voor de verkoop van sterke toegankelijke iocaliteiten, waarvoor een aan te bieden, te verkopen, te verruilen, af te leveren ter beschikking te stellen, ten geschenke te geven en te gebruiken. VEKSEKE. P.V. „De Noordster". Concours St. Kath. Waver. De vogels werden gelost om 13,25 uur. De afstand was 56 km. 1. P. v. d. Endt, snelheid 1080,02; 2. C. de Koeyer, snein. 1051,07; 3. J. J. v. Oeveren; 4. P. Minnaard; 5. W. Goeman; 6. E. Vermast; 7. M, C. Lamper; W, M. v. Haver; 9. L. Bom; 10. P. v. d. Endt. Concours jeugdleden: 1. F. Vette, snelh. 979,77; 2. P. van Stee Jz., snelheid 913,15; 3. C. van Stee Pz., snelh. 909,79; 4. J. Zoetewey; 5. J. van Velzen; 6. A. de Rooy; 7. T. Nolet; 8. Joz. de Koeyer; 9. T. Nolet; 10 H. Murre Wz. Uitslag jeugdleden-concours van Chateauroux. Los 5.10 uur. 1. C. van Stee Pz., snelh. 731.11; 2. S. Paauwe, snelh. 690,34; Zaterdag: 3. C. van Stee Pz.; 4. J. Huissoon; 5. H. Murre Jzn.; 6. J. Huissoon. „De Postduif" Wemeldinge. Wedvlücht met oude duiven vanuit Chateauroux. De uitslag luidt als volgt; 1 en 3 C. Lavën; 2 M. Schouten; 4 D. Snoep; 5 en 6 L. W. Schipper; 7 P. Tolhoek. Uitslag eerste wedvlucht met jonge duiven vanuit St. Kath. Waver: 1, 2 C. Lavën; 3 P. C. Vuijk; 4 L. W. Schipper; 5 H. de Vries; 6 J. Meijaard; 7 J. van Stel; 8 D. Snoep; 9 R. v. d. Berge; 10 P. Tolhoek. „De Sportvogel" 's-Heerenhoek. Uitslagen van de wedvluchten, met oude duiven uit Chateauroux (Fr.)1, 4 en 6 W. M. Meulbroek; 2 en 5 N. v. Antwerpen; 3 J. M. Meulbroek, 7 A. Almekinders. Met jonge duiven uit St. Kath. Waver, afstand plm. 66 km.: 1, 5, 9 J. M. Paauwe; 2, 7, 10 W. M. Meulbroek; 3 J. de Schipper; 4 M. Beenhakker; 6 van Veen; 8 J. van der Maale. Wolphaartsdijk. Wedvlucht van Zaterdag j.l. der P.V. te Wolphaartsdijk vanuit St. Kath. Waver met jonge duiven. Gelost 12 uur 45 min., aankomst le duif 2 uur 43 min. Prijzen: P. Houtekamer 1; I, Boer 2, 6, 11; M. Anthonisse 3. 16, 26, 33; A. J. Walhout 4, 5, 9, 15, 19, 24; G. v. Strien 7, 22, 28; J. de Jager 8, 29; Jac. Eggebeen 10, 12, 18; I. Zandee 13, 17, 30; P. Driedijk 14; P. v. Loo 20, 21, 23, 25, 27; F. Ossewaarde 32; Adri Eggebeen 31. Uitslag wedvlucht vanuit Cha teauroux (Fr.). Afstand 550 km. Gelost Vrijdagmorgen 5 uur 10 min. Eerste duif 3 uur 8 min. G. van Strien 1; J. de Jager 2; A. J. Walhout 3, 4; Jac. Egge been 5. „De Blauwe Doffer" te Kortgene. Uitslag'van de postduivenwed- vlucht Chateauroux op Vrijdag 15 Juli. Afstand .550 km. In con cours waren 23 duiven. 1. J. Kesteloo; 2 2. C. van Damme; 3. E. Mullié; 4. L. de Fouw; 5. M. Clement; 6. J. Klop; 7. M. Clement; 8. P. Ver burg. Voor de wedvlucht van St. Kath. Waver waren 90 duiven in concours. De voornaamste uit slagen waren: 1. P. Verburg; 2. Gebr. Noord- hoek; 3. Z. C. van Damme; 4. C. Kleyn; 5, 6 en 7 J. Kesteloo; 8. P, v. d. Moere; 9. P. Kole; 10. Gebr. Noordhoek. P.V. „De Reisduif' Noordgouwe en omstreken. Uitslag van het Schouws con cours Chateauroux, op 16 Juli 1949 met deelname van 70 duiven. 1, 2, 10, 11, 17 F. Hillebrand, I boom, Renesse; 2, 7 J. de Wilde, Zonnemaire;- 3, 4, 8 T. Hart, Re- nesse; 5, 9 S. Wandel, Nieuwer- kerk; 6 A. Verseput, Renesse; 10 J. de Meij, Serooskerke. P.V. „Nooitgedacht" A. J. Polder, Z|terdag j.l. hield de P.V. „Nooitgedacht" een wedvlucht vanuit St. Kat, Waver. De afstand was 70 km. De uitslag luidt als volgt: 1, 2, 8, 11, 12 en le overduif A. van Strien; 3 J. v ,d. Reest; 4, 5 en 6 J. Wisse; 7 en 9 M. A. Ncele; 10 Ph. v. d. Sluis. De duiven werden gelost om 12.45 uur. De eerste duif was binnen om 2.25.25 uur. „De Bruse Trekker" Bruinisse. Door de Postduivenhoudersver. „De Bruse Trekker" te Bruinisse werd deelgenomen aan de wed vlucht voor oude duiven uit Cha teauroux. De uitslag was 1 en 3 J. P. du Cloo, 2 D. de Ronde, 4 A. J. IJzelenberg. Voor jonge duiven werd deel genomen aan de wedvlucht uit St. Kath. Waver. De uitslag was hier; 1, 4, 23 en 25 A. de Koning; 2, 8, 15, 17, 20 en 21 A. IJzelenberg; 3 W. A. Jumelet; 5 C. Capelle; 6, 7 en 16 J. P. du Cloo; 9 en 24 R. Haeck; 10 Jac. de Jonge; 11 A, Vane; 13 14 en 18 C. J. Maas; 19 Jac. van den Ouden; 22 D. van Duivendijk. „De Reisduif' St. Philipsland. Uitslag Chateauroux: 1 en 8 A. Verwijs Az.; 2, 3, 6 en 10 A. v. d. Est; 4 M. v. d. Eest; 5 Th. Bak ker; 7 M. Breeman; 9 L. Vermeij; II A. Hooglander; 12, 14 en 15 J, C. Verwijs; 13 A. Faasse; 16 D. C, Kaashoek; 17 A. den Bra ber Jz. WAARDE. Geboren: Catha- rina C., d. v. L. J. van Fraa3- sen en M. de Goffau; Willemina K., d. v. N. v. d. Maas en C. de Goffau. ELLEWOUTSDIJK. Geboren: Jannie, d. v. M. C. Oele en E. J. Jeremiasse. Ondertrouwd: L. Schellevis, 24 jr te Utrecht en Y. S. Haefelé, 25 jr. Gehuwd: G. A. Bruggeman, 36 jr. te Baarland en J. M. Smalle- gange, 36 jr. O.- EN W.-SOUBURG. Ge boren: Adriaan W., d. v. C. W. de Visser en L. J. Goedhart; Jacob P., z. v. J. P. Geldof en S. Wattel; Johanna J. M., d. v. P. J. Kranenburg en A. N. Cij- souw. Ondertrouwd: P. v. d. Broeke, 27 j. en J. J. Bevelander, 27 j. Getrouwd: E. Wielemaker, 31 j. en F. J. Arendse, 24 j.; T. Jongman, 43 j. en D. J. Kievit, 40 j. Overleden: G. Davidse, 84 j., wed. v. R, Heersma; A. Tange, 70 j., wedn. v. J. P. Cevaal. TERNEUZEN. Geboren: Jaco- ba J., d. v. I. J. van der Hagen en J. J. van Arenthals; Maarten L., z. v. A. K. de Vries en A. J. M. van der Sloot; Paulina L., d. v. L. M. Mechielsen en P. Kole; Cornelis V., z, v. C. V. de Koek en P. H. van der Loo; Adriana, d. v. J. Witte en A. Machielsen; Theophiel, z. v. J. Scheffer en E. L. Duerinck; Jan J., z. v. J. Huijssen en J. A. de Kraker. Overleden: S. M. Sol, 54 j., echtg. van W. H. van der Hooft; C. Breijaert, 72 j., echtg. van A. A. van Driel; E. Dekker, 6.9 j., echtg. van W. Dieleman. BRESKENS. Geboren: Jaco bus A. en Adriaan J., zonen van W. Oosterling en J. W. Wol- fert; Maria J. C., d. v. A. A. Boeekhout en M. J. Neufégliss; Zierikzee; 3 C. J. Overweel, Zon-: Jan, z. v. J. Rijn en J. Wirtz; nemaire; 4, 23 C. v. d. Jagt, Elle- Magdalena P., d. v. J. P. Reijn- meet; 5, A. C. Priem, Zonnemaire; houdt en E. Verduijn; Willem J„ 6 L. v. Popering, Nieuwerkerk; v. W. A. Vinke en N. S. Rie- 7, 16, 18 Almenkerk-Stoel, Noord- teco. Ondertrouwd: J. de Meester, 31 j. en C. D. Gxoenewege, 28 j. te Zierikzee. Gehuwd: F. B. Weijnen, 44 j. te Hoofdplaat en J. P. de Munck, 49 j.; R. Bloklaand, 28 j. te gouwe; 8 A. J. Flikweert, Zonne maire; 9, 21, 22 C. Bal, Sirjans- land; 12 Ab. Flikweert, Zierikzee; 13, 15 M. H. C. Akkerdaas, Noord- gouwe; 14, 19, 20 T. M. Dalebout, Nieuwerkerk. De Bottingbelcer voor dit con- Sliedrecht en F. M. Gazan, 26 j cours is gewonnen door F. Hille brand te Zierikzee. Uitslag wedvlucht Kat. Waver op 16 Juli 1949 met 247 jonge duiven. 1 C. Kloet, Zierikzee; 2, 5, 8, 9, 12, 21, 22 G. Flikweert, Zonne maire; 3, 11 M. H. C. Akkerdaas, Noordgouwe; 4, 7, 14, 18, 23, 25 C. J. Overweel, Zonnemaire; 6, 29, 38 A. J. Flikweert, Zonnemaire; ST. ANNALAND. Geboren: Sara J. A., d. v. A. J. Scherpe- nisse en M. K. den Engelsman;. Marinus A., z. v. A. J. Soeters' en J. W. Luijk; Marinus L., z. V. W. Rijnberg en A. P. Kaashoek; Elisabeth A., d. v. I. van Oost en A. C. van Gorsel; Abraham J., z. v. J. den Haan en W. J. Pipping; Adrianus J. M„ z. v. J. T. M. Akkermans en J. C. M. 10,17, 19 Almenkerk-Stoel, Noord- i van 't Westeinde; Cornelis G,, gouwe; 13, 28 A. C. Priem, Zonne-z. v. K. J. Hage en K. W. Ne maire; 15, 20, 35, 39 C. Bal, Sir- jansland; 16 C. v. d. Jagt, Elle- meet; 24 T. M. Dalebout, Nieu lisse. Gehuwd; G. J. de Haas, 30 j. en A. P. Theunisse, 27 j.; J- werkerk; 26, 27, 34 J. M. Kloet, Kaashoek, 25 j. en J. N. Theunis- Brouwershaven; 30, 36 J. de Vlie-se, 25 j. ger, Capelle; 31, 32, 37 M. Kloet, Zierikzee; 33 Ab. Flikweert, Zie rikzee. Overleden: K. M. van Beve- ren, 83 j., wednr. van G. Buijs; W. Scherpenisse, 77 j., echtgen. Afdeling juniores: 1 J. Ver- van M. v. d. Klooster.

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 2