GELD en GOED. Ürovintiektó/M® Inbraak te Vlissingen. rmrr{ VAN BERGEN. Van Bergen de schatgraver. GEMEENTERADEN Dinsdag 19 Juli 1949 ZEEUWSCH DAGE; Pagina 3 Dieven zagen 5000 gulden over het hoofd. In de nacht van Vrijdag op Za terdag hebben zich ongenode gas ten, door het verbreken van een slot, toegang weten te verschaffen tot het kantoor van een Aanne mersfirma op de Nieuwe Markt te Vlissingen. In het kantoor werden alle la den en kasten opengebroken en 'n bedrag van ruim f 100.— alsmede een hoeveelheid sigaretten werd ontvreemd. Een som van ongeveer f 5000.die voor het grijpen lag werd door de dieven over het hoofd gezien en ook slaagden zij er niet in de brandkast te for ceren. Aanvankelijk ontbrak van de daders elk spoor, doch thans wordt het onderzoek weer voort gezet Pakketrovers te Vlissingen gesnapt. Reeds geruime tijd werd ge klaagd, dat kleine hoeveelheden textiel, rookartikelen, sierraden enz., verdwenen uit pakketten, die per spoor naar Vlissingen waren verzonden. Een door de recherche der spoorwegen en de Vlissingse politie ingesteld onderzoek, lever de aanvankelijk geen resultaat op. Daarom werd een val opgesteld en Zondagavond trapte de eerste dief er in. Ten vervolge hierop zijn drie spoorwegmensen uit Vlissingen gearresteerd, waarvan twee reeds een bekentenis hebben afgelegd. Verschillende van de ge stolen goederen zijn inmiddels op gespoord en inbeslaggenomen. Het onderzoek duurt nog voort. Bom gevonden te Terneuzen. Arbeiders, die te Terneuzen bezig zijn met het aanleggen van een sportterrein, stootten bij het afgraven van 'n terreinverhoging op een hard voorwerp, dat bij na dere beschouwing een bom bleek te zijn. De gewaarschuwde politie riep de mijnopruimingsdienst te hulp, die de bom uitgroef en tot de con clusie kwam dat het hier een op scherp gestelde Engelse vliegtuig bom van niet minder dan 500 En gelse ponden betrof, die ter plaat se moest worden gedemonteerd. En flinke tik had reeds een ont ploffing kunnen veroorzaken en deze zou dan een ramp hebben be tekend voor de aldaar werkzame arbeiders. MIDDELBURG. Ds W. C. F. Metz. Ds W. C. F. Metz, vrijz. predi kant alhier, zal optreden als hoofdleider van de internationale conferentie van vrijzinnig chris telijke jeugd, die van 23 tot 30 Juli a.s. in het bondshuis "van de Ned. Protestantenbond te Soes- terberg zal worden gehouden. Deze conferentie moet in ver band worden gezien met het con gres van vrijzinnige kerken, dat terzelfdertijd in Amsterdam wordt gehouden. VLISSINGEN. Is er iets van bjj? De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gede poneerd: één sigarettenpijpje in etui; fietspomp; portefeuille met inhoud; kinderschoentje; bus met Inhoud; diverse sleutels. Inlichtingen zijn aan zijn bureau te bekomen betreffende de adres sen van hen, die voorwerpen heb ben gevonden en aan huis in be waring hebben genomen. De regen.deed de rest. Door de hevige slagregen van Zondagmiddag zijn van een drie tal woningen in de Lange Zelke en op de Nieuwendijk, die door oor logsgeweld beschadigd en nog niet de, vloog op eens, door onbeken de oorzaak, een stuk van een remblok door een ruit van het stationsgebouw. De dienstdoende beambte werd gelukkig niet ge raakt, hoewel het voorwerp als mede de glasscherven in de lo kaliteit neervielen. Afloop Verkoping. Notaris J. L. Hertogs te Mid delburg heeft Zaterdagmiddag in café „Spoorzicht" te Arnemuiden publiek verkocht het huis en erf Nieuwstraat 4, aan C. de Ridder Cz., aldaar, voor f2450. ZOUTELANDE. Nieuw voetbalveld. Zaterdagmiddag werd een slachting hadden aangericht onder hun langoren. Bij een zestal personen werden in totaal 47 stuks doodgebeten, waaronder verschillende waarde volle exemplaren, ingeschreven in het stamboek. Waar er sterke vermoedens be stonden tegen een tweetal hon den van de landbouwer B. uit de Zuid-Kraaijertpolder, werd door een veearts een onderzoek inge- steld naar de maaginhoud dezer honden, waarbij is komen vast te staan dat één daarvan niet vrij uit ging. De gedupeerden hebben nu en- bloc de rekening aan dhr B. ge presenteerd! WOLPHAARTSDIJK. Zangavond. Zaterdag werd op het Gemeen telijk Sportterrein een zangavond gegeven, waaraan meewerkten, het Chr. Gem. Koor uit Wol- phaartsdijk, Jubilate Deo uit Goes, het Ned. Herv. Kerkkoor uit Hein- kénszand, en het kinderkoor van Wolphaartsdijk. Het geheel stond onder leiding ringrijderij gehouden, waarvan van de dirigente mej. C. F. Hille- de uitslag als volgt luidt: le pr. brand uit Goes. Er werd een mooi p. Dingemanse 33 r.; 2e pr. J. programma afgewerkt. Vos 22 r.; 3e pr. P. de Visser Het ware alleen te wensen ge weest, dat het publiek meer kalm te had betracht. het nieuwe voetbalveld in de Duin weg officieel in gebruik geno men. Felicitaties werden uitge bracht door de voorzitter van de voetbalvereniging „De Meeu wen" en door Ds Wagener, Ned. Herv. predikant. In een wedstrijd tussen ,De Stormvogels" van Oostkapelle en „De Meeuwen" van Zoute- lande bleven de laatste overwin naar (64). Binnenkort zal ook voor de Korfbalclub een terrein op het veld worden gemaakt. Ringrijderij. Zaterdag werd de jaarlijkse KERK EN ZENDING. Ned. Herv. Kerk. Beroepen door de Synode als pred. in alg. dienst, dr J. C. Hoekendijk te Genève; te Wa- terlandkerke, J. v. d. Molen, laatstelijk pred. te St. Oeden- rode. Aangenomen naar Utrecht, V/. H. Kelder te Leiden. Bedankt voor Schoonebeek, A. M. v. d. Neut te Medemblik; .voor Wijk bij Heusden, L. Kie vit te Putten; voor Gouderak, A. J. Timmer te Polsbroek. Geref. Kerken. Bedankt voor Loppersum, W. Wiersma te Oudega (Sm.); voor Bedum, D. dé Boer te Aalten. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Assen, en te Korn- horn, D. Coppoolse, cand. te Oudenrijn en P. Op den Velde, cand. te Wormer. Bedankt voor Groningen, J. C. Maris te Haarlem (N.); voor Maarssen, C. v. d. Weele te Har derwijk. Generale Synode Nederl. Hervormde Kerk. De synode behandelde de or- dinatie IV van het ontwerp over het apostolaat. De artikelen 1—4 dezer ordinantie, over de arbeid onder Israël, werden zonder veel discussie aanvaard. De artikelen 518, handelen de over de uitwendige zending, verenigingen. NISSE. nen door C. de Groot. Fl. Koppejan kwam in bezit Zaterdag had op het werk van d j i niailufhr>nur aan rmcralulr nlootc SOUBURG. Plotseling overleden. Zaterdagmorgen is de heer A. i Tange voor zijn woning aan de I Deinsvlietweg plotseling onwel geworden en overleden. De ont- boden geneesheer constateerde een hartverlamming. 22 r.; 4e pr. A. Dingemanse 19 r.; 5e pr. C. de Groot 19 r. i die door deze ordinantie volle- De wisselbeker, beschikbaar diS voor de verantwoordelijk- Dhr v. d. Velde die deze avond gesteld door Jhr F. Stoop werd' heid der kerk komt, werden opende en sloot wekte de jongeren gewonnen door P. Dingemanse. eveneens aanvaard, zomede de op om lid te worden van een der I De wisselbeker van de N.V. i artikelen 1933, die de arbeid Wed. P. de Jongh werd gewon- regelen aan de kerstening van ons volksleven. Daartoe wordt gevormd: de raad voor de zaken van Kerk en Overheid, de raad voor de vragen van Kerk en Sa menleving en de raad ter Ver beiding van het Evangelie. De positie van „Kerk en Wereld" werd geregeld, waarbij het eigen initiatief van dit instituut ge waarborgd blijft. Het apostolaat ten aanzien van het rooms-ka- tholicisme werd in artikel 33 vastgesteld, waarna de synode ordinantie 4 (rom.) met alge mene stemmen aannam. Naar aanleiding van de consi deraties in de classics# verga deringen heeft de synode zich beraden over de definitieve tekst van de inleiding tot prediking over Israël. De verantwoordelijkheid van de kerk voor het huidige Israël stond voor allen vast. Twee vi sies werden echter naar voren gebracht. De ene zegt: de ver vulling der belofte is in Chris tus volkomen en volledig in de gemeente gegeven. De andere meent: Israël behoudt een eigen plaats in het heilsplan Gods, waarbij de ontwikkeling van de staat Iraël een teken Gods van de bemoeienis met dit volk is. Een commissie ad hoe zal de definitieve tekst bepalen. De synode besloot in beginsel tot het vestigen van een predi kantsplaats te Parijs ten behoeve van de geestelijke verzorging van de Ned. Hervormden in Frankrijk. Na consolidatie zal deze gemeente volledig eigen recht hebben. De synode zal in October op nieuw bijeenkomen. de nieuwbouw een ongeluk plaats doordat de heer C. Otte bij zijn broer N. Otte in diens hand hakte. Hij moest zich onder geneeskun dige behandeling stellen. BORSSELE. Aanbesteding. Voor mej. A. van 't Hof werd aanbesteed een nieuw te bouwen woning. Ingeschreven werd voor loodgieterswerk door: Reijerse uit Goes f 690; Koppe jan uit Goes f704. Schilderwerk Izaak de Muynck f 1885. Electriciteit: Leendertse, 's-Heer Arendskerke f290; A. de Muynck, Borssele lS Voor het examen handwerken, men, zijn geslaagd de dames M. Nieuwenhuizen te Yerseke en M. Doekes te Goes. Abtskerke" f15480; Joh.' Janse, Je Amsterdam is geslaagd voor folie II0L f279. Bouwen woning: De Jong en v. d. Linde, 's-Heer Nisse f 16000; A. J. Melis, Borsse le f16700. Gunning aangehouden. 's-HEER ARENDSKERKE. Botsing. Toen de landbouwer v, d. G„ I wonende Vlaamse weg, Vrijdag j.l. vanuit de richting Middelburg ko mende de rijksweg overstak werd hij gegrepen door een ook uit de richting Middelburg komende auto. Hij kwam met de schrik vrij. I Het rijwiel werd deerlijk geha-1 V1 vend. 1A- ARNEMUIDEN. M.T.S. diploma weg- en water bouwkunde de heer A. Steketee Mzn. te Vlissingen. De leerlingen der hoogste klas sen der O. L. School te Rilland maakten j.l. Vrij8ag per .extra trein een reis naar Nijmegen en omgeving. De Herv. Vrouwenver eniging ging per bus naar Hilver sum waar o.m. een bezoek ge bracht werd aan de N.C.R.V.- studio. Geslaagd voor 3e stuurman Grotehandelsvaart J. Pijpenseel en J. Verwaaijen, leerlingen van de „De Ruijterschool" te Vlissin- I gen. Diesel passeerde, remblok vloog M Zaterdag maakten de kinderen stationsgebouw binnen. van de Ned. Herv. 'Zondagschool Toen een dezer dagen een uit Colijnsplaat per autobus een Diesel-trein het station passeer-uitstapje naar Walcheren. 31. Van Bergen kwam haastig toelopen om te zien wat Japie nu weer gevonden had. Japie stak zijn schop op verschillende plaatsen in het zand, maar telkens stiet hij op iets hards. „Wacht", zei Van Bergen, „ik haal even mijn schop en dan ga ik je helpen dit nieuwe wonder bloot te leggen". „Kijk, hier stoot ik op een rand van steen", zei Japie. „En daar ooken daar ook „Het lijkt wel een muur, Japie!" zei Van Ber gen. „Een muur onder de grond, stel je voor!" 32. 't Was werkelijk een muur! Van Bergen en Japie schepten het zand weg en er kwam al meer en meer van de muur voor de dag. 't Was nogal een karweitje, want ze moesten een diepe kuil graven om de hele muur bloot te leggen. „Zou dit nu een stuk van dat oude kasteel zijn?" vroeg Japie. „Wis en zeker!" zei Van Bergen. „We zijn op de goede weg, Japie! Maarwat zou er nu achter deze muur zijn?" Middelburger raapte een miniatuur kippenei. De Middelburger L. D. Gil lissen deed Zondagmiddag een wonderbaarlijke ontdekking. Toen hij om ongeveer half vier eens ging kijken of zijn kippen wellicht iets hadden gelegd, wipte juist een twee jarige kip de legbak uit. In- plaats van een gewoon kip penei te rapen, haalde de heer Gillissen een ei uit de bak ter grootte van een mottenbal. Het eitje heeft een gewone schaal en weegt niet meer dan 1 gram. De heer Gillissen heeft in tussen maar besloten het ei als curiositeit te bewaren en het niet te consumeren. Naar men ons van verschillende zijden verzekerde behoort het leggen van een dergelijk liliputei door een kip tot de hoge uitzonderingen. HEINKENSZAND. wérijweg is verzocht in deze weg waterleiding aan te leggen. Besloten werd aan de gemeente Domburg kostenopgave te vra gen van de jaarlijkse lasten. De Zaterdagmiddag kwam de ge meenteraad van Heinkenszand bijeen. Uit het verslag van de schoolarts bleek, dat dé gezond- lanleg zal Vermoedelijk"f 5000 heidstoestand van de kinderen vergen. De voorzitter merkte op, over het algemeen bevredigend is. dat hij bij aanleg veel voelt om Een verzoek van de Bond tegen gebruik te maken van de ver- het schenden van Gods Heilige püchting tot aansluiting. Wet- Naam, om subsidie uit de gemeen- houder Maljaars en de heer de tekas werd terzijde gelegd. I Roo achtten het niet billijk om De heer PEngelse, heeft be-ook diegenen die het verzoek- richt gezonden, dat, hij het werk sctirift niet getekend hebben tot cïï.ij! uitvoeren voor aansluiting te verplichten, hersteld waren, de binnenmuren f 114o0.zonder zijn gesteldeBesi0ten werd geen subsidie en de vloeren ingezakt. De brand- voorwaarden. j te verienen aan de Vereniging weer zorgde voor noodvoorzienin- j Voor de met 1 September a.s. jjet Schoolmuseum te Middel gen. vacant komende betrekking vanburg Ook werd afwijzend be_ GOES, i onderwijzeres aan de O.L. school schikt op het verzoek van de De stichting van een R.K. 1I.B.S. fJ1 vaste dienst is benoemd Mej. J.Bond tegen het schenden van J. v. d. Klippe thans te Axel. 1 Gods Heilige Naam door verie. Op een vergadering belegd door het comité van actie voor het! Als tijdelijk onderwijzeres aan nen van een subsidie en wel stichten van een R.K. H.B.S. op de,MCho,?VS "'E!1 lnga"S van de-lmet 4 tegen 3 stemmen. Vóór 1.zelfde datum benoemd Mej. De steraden de heren J. de Kam, de eilanden is medegedeeld, dat S;™ ,u de Bisschop van Haarlem Goes W^de te Middelburg, als de meest geschikte plaats van yoordrachtvan ean commis- vestiging genoemd heeft. Het is lie- tot ond^z°ek van de geloofs- nu de bedoeling om met een H.B.S.tinTder^'nieu^ g^kozen raads- voor jongens en meisjes te begin- - nleuw gekozen raads nen en dan later zo mogelijk tot de stichting van een middelbare meisjesschool. HEINKENSZAND. Jaarvergadering „Euterpe". Vrijdag hield de muziekvereni- leden. Verder werd besloten het ge- meentepersoneel een vacantie- toelage toe te kennen van 2 pCt van de jaarwedde. De voorziter zei in antwoord op een vraag van de heer Geus, dat zodra de boel voor de zaak van ging „Euterpe" haar jaarvergade- V00r ae/aaK va,n ring onder leiding van de voor-1 ^a. f opgeruimd, de riool- ziter dr P. Staverman. gut m da Westerstraat zal wor- Na het verzoek van het gemeen- iL "a8eziel)- tebestuur, om een bestuurslid vanh i opruimen van de hoge „Euterpe" zitting te doen nemen, brandnetels en distels aan hi het op te richten Prins Bern- i „^ar"?narJ hardfonds-comité, en het jaar-1 vroe|' de voor" verslag, werd het financieel ver-1 Spoorwegen slag uitgebracht. Hieruit bleek,1 worden, dat er een tekort is van f487,80. OOSTKAPRr r B De inkomsten waren f 1006.03;en KAPULLE. de uitgaven f 1493.83. Bezwaren tegen exploitatie Dit tekort is ontstaan door re- slachthuis paratie en aankoop van nieuwe Instrumenten. Vrijdagavond vergaderde de Bij de bestuursverkiezing werd gemeenteraad van Oostkapelle, in de plaats van de heer A. Malle- waarin de heer K. Melis werd koote gekozen de heer J. Rijk Dz beëdigd. De geloofsbrieven van en in de vacature N. J. van Biezen de nieuw gekozen raadsleden de heer S. Dekker. Herkozen1 werden goedgekeurd. De voorge werd de heer J. Vermeulen. stelde regeling tot gemeenschap- De voorzitter dankte de heer pelijke exploitatie van het abat- Mallekoote voor de wijze waarop toir te Middelburg ontmoette hij 36 jaren de belangen der ver- grote bezwaren by de raad. De eniging heeft behartigd. heer Wondergem bestreed de Besloten werd de directeur, de regeling, hij achtte de regeling heer J. de Toonder een gratifi- zeer bezwaarlijk en vond in het catie toe te kennen voor het velebijzonder het vervoer van het extra werk, en een marstrom aan geslachte vee naar de dorpen by te schaffen. j zomerdagen nadelig voor de Nadat burgemeester Funk in houdbaarheid. De raad besloot het kort de bedoeling van het Pr. een afwijzend standpunt ten oo- Bernhardfonds-comité had uitge-1 zichte van de voorgestelde rege- legd werd de vergadering gesloten, ling in te nemen. Ten opzichte NIEUWDORP. i v,an,4? keuring van de z.g. huis- v. - slachtingen deelde de voorzitter Nogmaals een konynendrama. I mede, dat Voor het a.s. slacht- De konijnenfokkers aan de ha- seizoen geen ontheffing meer zal venweg alhier, kwamen Vrijdag- worden verleend van de ver- r .orgen tot de ontdekking dat plichting tot keuring. Door een kwaadwillige honden weer eens aantal bewoners van d« Brou- F. C. de Roo en C. Wondergem. De nieuwe jaarweddeverorde- ning voor het gemeente-perso neel werd aangenomen. Besloten werd een verzoek om subsidie in de restauratiekosten van de toren bij Monumentenzorg in te dienen. Aan G.S. zal worden medegedeeld, dat de ontwerp- jaarwedde-regeling voor ontvan gers geen bezwaren ontmoet. De raad besloot deel te nemen aan een gemeenschappelijke re geling voor schooltandverzor- ging. By de rondvraag vroeg de dc heer Melis naar electrificatie Devan de Grijpskerkseweg Aagtekerkseweg. Hiervan zijn de~ kosten voorshands te hoog. Op een vraag van de heer Wondergem om het rijwielpad van de Duinweg naar de Duin- beekseweg te herstellen, ant woordde de voorzitter, dat het op de slechtste plaatsen zal worden opgeknapt. Voorts vroeg de heer Wondergem het terrein waar de woning van de Wed. Castel heeft gestaan, van puin e.d. te zuiveren. Het opruimen van de bunker kost te veel. Daar dit de laatste vergade ring van de thans zittende raad is, wenste de voorzitter de heer de Kam, die niet terugkeert, alle goeds toe. TERNEUZEN. Geen subsidie voor Chr. Kleuterschool. In de Donderdagavond gehou den gemeenteraadsvergadering van Terneuzen werd mevr. Stuff ken beëdigd. Daar zij zich voor de volgende periode niet beschik baar heeft .gesteld, zal zij slechts zeer kort raadslid zijn. De ge meenteraad zal het dan weer zon der het inzicht van een vrouwelijk lid moeten doen. Bjj de ingekomen stukken was een verzoek van de Ver. voor Chr. Kleuteronderwijs te Sluiskil om subsidie voor haar bewaarschool. Daar B. en W. niet eenstemmig waren, was er geen voorstel aan de raad gedaan. #De heer Colsen (Vrij R.K.) voelde er nu niets voor om de ge vraagde f 510.te geven. Daar hij echter voorstander is van bij zondere scholen, zou hij wel iets willen doen. De heer Henry (P. v. d. A.) was van mening, dat de raad het verzoek niet moest in willigen, daar de oprichting van deze school het gevolg was van het overdrijven van enkele perso- nen en van allerlei persoonlijke omstandigheden. Zou de raad het subsidie ver lenen ,dan zou hij de sectegeest op Sluiskil maar steunen. Later slo ten de heren Ollebek (C.H.) en de Smidt (V.V.D.) zich hierbij aan De heer den Hamer (A.R.) was van oordeel, dat in principe hier voor de raad een taak lag. De gelijkstelling tussen het openbaar en het bijzonder onderwijs moest ook doorgevoerd worden voor kleuterscholen. Hij stelde derhal ve voor aan de kleuterschool een subsidie te verlenen tot 1 Januari 1950 wan f 250 per jaar. Bij de begroting voor het volgend jaar kon dan nader beoordeeld worden wat er verder diende te geschie den. Het voorstel van de heer den Hamer werd' verworpen met 8 te gen 6 stemmen (voor A.R., S.G.P., R.K. en vrj) R.K.). Aan de heren Kolthof en Chr. Weststrate, werd op hun verzoek eervol ontslag verleend als onder wijzer aan de Openbare U.L.O.- school. Benoemd werd de heer M. L. van Vugt, te Schoonhoven.Drs L. J. R. Heirman werd op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als leraar aan het Lyceum. Drs B. A. Gietelink te Voorburg werd in zijn plaats benoemd. Onder meer werd nog besloten, nu aan Terneuzen nog 88 wonin gen zijn toegewezen voor 1949, totaal dus 148 woningen, in de kom van Terneuzen 84 woningen te bouwen en te Sluiskil 64. De woningen in de kom van Terneu zen zullen gebouwd worden in de Zeven Triniteitpolder en in ex ploitatie worden gegeven bij de Woningbouwvereniging „Werk- mansbelang". Aan de heer P. van Es werd een perceel grond voor het bouwen van een winkel in de hoek Geraniumstraat-Azaliastraat verkocht. Voor verdere uitbreiding van de gemeente werd een stuk grond ge kocht, gelegen tussen Willem de Zwijgerlaan Molendijk Irene- straat en aan de overzijde van de Molendijk een perceel bouwgrond, van ongeveer 7 ha. Donderdag 18 Augustus a.s. zal de raad in de oude samenstelling voor de laatste maal bijeenkomen. Onderwijs. Bevorderingen Handels avondschool te Vlissingen. Bevorderd van de le naar de FINANCIËLE RUBRIEK. We hebben de vorige maal laatste drie jaren de export kennis kunnen nemen van het cijfers enorm zijn gedaald waar- zeer belangwekkende jaarver-j tegenover een importoverschot slag van de Javasche Bank. Wie van rond 675 millioen gulden dit verslag aandachtig leest moet staat, wel onder de indruk komen van de daling van het welvaartspeil der Indische bevolking hetgeen ongetwijfeld ook zijn invloed zal doen gelden op de Nederlandse bevolking. De Financieele Koe rier stelt de vraag wie uiteinde lijk hiervoor verantwoordelijk zijn en geeft dan als antwoord op deze vraag, dat de leiders van Djogja het land economisch ten afgrond voeren. Iedere steun die aan hen wordt verleend kan slechts een verhaasting van dit proces betekenen. Het getuigt Sportnieuws. Zaterdag ronde van Wilhelminadorp. Het wielercriterium te Wil helminadorp op Zaterdag a.s. brengt vele bekende renners aan de start. Bij de amateurs noemen we o.a.: Wagtmans (Ned. kampioen), H. Dekkers 2e in het kampioenschap van Nederland, Verstraeten, Van der Veeken, Fons Guns e.a. Bij de nieuwe lingen starten: Hazewinkel, Ver hoeven e.a. De start vindt plaats om half drie. De afstand bedraagt 90 km. amateurs en nieuwelingen rij den samen. Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Geboren; Pe- tronella G. C., d. v. A. M. M. de Bont en C. M. A. Venrooy; Elizabeth, d. v. A. Maljaars cn C. Dingemanse; Elizabeth C., d.v. J. Vreeke en M. Olree; Irma P., d. v. Jac. M. W. van Belzen en S. C. v. Oorschot; Johannis, z. v. G. Labeur en A. Boone; Jaco bus, z. v. S. Melse en L. Lou- werse; Johanna C., d. v. A. Din gemanse en N. Marijs; Corne lls F. M., z. v. N. Tromp en A. T. v. d. Bos; Joost, z. v. A. de Rijke en J. Brouwer; Marinus W, z. v. J. J. de Kok en M. L. de Rijke; Marijke, d. v. G. v. d. Voorde en W. P. Bassie. Ondertrouwd: C. Bloemen- daal, 24 j. en C. Hoek, 20 j.; J. v. Boven, 46 j. en A. F. W. Kos ter, 37 j.; P. F. de Roos, 34 j. en M. J. C. Seijn, 28 j.; G. Gilde, 38 j. en H. Sosnik, 25 j.; J. Nieuwdorp, 25 j. en C. S. Schout, 28 j. Gehuwd: F. Barendregt, 38 j. en S. M. Ekkebus, 28 j.; B. Majtlis, 25 j. en A. Polak, 24 j.; F. A. de Jonge, 23 j. en J. P. Geljon, 20 j.; C. M. Heijeriks, 35 j. en E. J. v. Riet, 51 j. Overleden: W. Boone, 5 j.; J. M. Rooze, 84 j., weduwe van J. J. Cosijn. THOLEN. Gehuwd: P. de Heer, 25 j. en T. Quist, 23 j.; W. M. van Dijke, 25 j. en M. J. de Jonge, 20 j. DUIVENSPORT. THOLEN. De Trouwe Duif. Vrijdag 15 Juli j.l. hield de P.V. De Trouwe Duif uit Tholen een wedvlucht van Chateauroux 2e klasse: P. C. Beerens, J. C.met een verhoging van de be- Blomme, E. C. Boucherie, J. C. M. Boussen, I. v. d. Buuse, voorw, M. Clarisse, C. M. Groesser, M. E. Hofman, voorw., J. Keijser, A, M. Kuijper, voorw., M. J. Louws, E. M. Lute, voorw., M. J. A. Meijer, F. J. de Munck, A. Melger, M. L. Mille, A. Quite, C.' M. de Ridder, J. C. de Ridder, M. C. de Rijke, J. Roedema, A. C. Schier, C. C. v. Splunder, G. A. v. Splunder, S. J. W. Stroo, voorw., C. M. Ver heul, H. A. Tabak. 11 leerlingen niet bevorderd. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: M. Bosschaart, A. Bou cherie, W. L. Crucq, R. Geljon, E. L. Izeboud, P. C. v. d. Kuijl, A. Kwist, A. M. de Poorter, voorw., L. Prince, G. S. Roelse, voorw., A. J. Schout, N. Steen- haard, J. J. Tax, P. J. C. Tax, voorw., L. J. Wildeboer. 5 leer lingen niet bevorderd. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse: A. Boelhouwer, C. de Buck, C. A. M. v. d. Dood, H. v. d. Graaf, E. de Graaf, I. N. J. v. d. Hoeven, A. P. van Hoorn, F. L. Jacobs, W. Janssen, I. L. A. de Jonge, M. A. Kloeg, C. Izeboud, E. Korteweg, A. Kruisdijk, A. L, Meertens, H. de Pagter, S. M. v. d. Woestijne, W. B. Blinkhof, A. van Eek, F. M. Boucherie. 4 leer lingen niet bevorderd. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse: M. de Baar, J. F. le Clercq, M. Hanssen, L. J. Jagt, L. J. Kroon, J. Lok, W. Luwema, G. A. Maes, W. C. de Munck, J. Mallie, J. H. van Nek, S. L. van Scheers, M. Steketee, A. C. M. Theune, P. de Vries, voorw., J. M. van Weele, voorw., A. C. van Zweeden. 3 leerlingen niet bevor derd. Geslaagd voor het diploma Ma- chineschrijven Kantoortypist A (120 aansl.)W. Mussert, G. Bal- jeu, M. de Waal, H. de Pagter, M. de Koster, F. Somers, A. Bos schaart, E. de Graaf, W. de Bruij- ne, L. Izeboud, E. Gooyen, J. Boussen, M. de Nooyer, M. Meeuse. Geslaagd voor het diploma Ma- chineschryven Kantoortypist B (175 aansl.): J. Boussen, E. de Graaf, C. Gunter, K. v. d. Meer, M. de Nooyer, T. Kaijser. Geslaagd voor het diploma Ma- chineschrijven 50 lettergrepen: R. Burgmeijer, J. Kroon, J. Lok, T, Kaijser, N. v. d. Pijl, G. Verdonk. Weliswaar kon dit enorme be drag worden gefinancierd uit de gereserveerde bedragen van vóór de oorlog, omdat deze tijdens de oorlogsjaren niet naar Nederland konden worden overgemaakt, doch als we bedenken, dat deze bedragen grotendeels bestemd waren voor aflossing van cre- dieten, rentebetaling, pensioe nen etc., dan is het duidelijk, dat hier de Nederlandse staat resp. de Nederlandse belastingbetaler de Indische import hebben ge- i financierd en dus het kind van dan ook o.i. van een lichtvaar-de rekening zijn geworden. In- ;_j.-tussen zijn de bedoelde reserves uitgeput en vragen wij ons "af hoe de verdere financiering van de import moet geschieden. Deze beschouwingen van de gebieden een grote achterstand president van de Javase Bank vergeleken met vóór de oorlog stellen nog eens ten overvloede blijven bestaan, terwijl tevens in het licht, dat het een recht streeks belang van de Indische dig optimisme, indien men meent, dat het in Indonesië alles weer terecht zal komen. Zelfs in dien er geen ernstige politieke stoornissen waren, zou er op vele bevolking is, dat er een herstel komt tussen de import en de ex portcijfers. Er is echter niet veel fantasie voor nodig om te be grijpen, dat een regime dat aan de bevolking niet veel meer heeft aan te bieden dan we nu te zien krijgen slechts een geringe en kortstondige bestaanszeker heid kan hebben. Een afglijden naar het communisme zal dan ook in dit geval in de lijn der verwachtingen liggen. Als men kennis neemt van het voortdu ren der terroristische activiteit en van het rustig verduren door hen, die zich als de vertegen woordigers der Republiek op werpen, als men hoort hoe thans weer uit Solo concentraties van republikeinse troepen worden gerapporteerd, dan zien wij de toekomst met vrees tegemoet. Het is een der verdiensten van het verslag der Javasche Bank, nog eens duidelijk te hebben aangetoond, dat Nederland met Indonesië economisch zijn sa mengevlochten en zo zegt de Fin. Koerier verder: „Bovendien (Frankryk), een afstand van 5o6 Indonesië zo zêer in hét km. De duiven werden gelost om staat Indonesle zo zeel m net 5.10 uur. In concours waren 44 duiven. De uitslagen zijn: A. Wagemaker 1, 2, 8, 13, 14. D. Jansen 3, 4, 9. L. Laban 5. W. Videier 6, 7, 10. J. Deurloo 11, 12. G. Soomers 15. De eerste duif kwam binnen om 15.38.31 uur en de laatste om 17.47.30 uur. Vrijdag 8 Juli j.l. vloog de Trouwe Duif van Vierzon, een af stand van 502 km. In concours waren 16 duiven, welke om 6 uur gelost werden. De uitslag hiervan is: A. Wagemaker 1, 3, 4, 5. B. Schot 2. L. Laban 6. De eerste duif arriveerde Vrij dag 8 Juli om 13.50 uur en de laatste prijswinnende des Zater dags 9 Juli om 7.55.24 uur. „De Noordster" Yerseke. Uitslag concours „Chauteau- roux". De afstand was 548 km. De vogels werden gelost om 5.10 uur. De uitslag luidt: 1. J. A. v. d: Plasse, tijd 14.46.37, snelheid 951.05 2. P. Verwijs, tijd 14.46.20, snelheid 950.52; 3. Jac. v. d. Plasse; 4. Joh. van Es; 5. J. J. v. Oeveren; 6. J. J. v. Oeveren; 7. C. de Koeyer; 8. L. Bom; 9. M. Moerland; 10. Joh. I van Stee. krijt bij Nederland, dat een vol ledig abandonneren van onze belangen, dat tevens het aban donneren van onze enorme vor deringen zou betekenen, voor ons gedurende tientallen jaren een zware druk op het volksin komen zou betekenen. Er was dus maar één weg, die wij kon den gaan en dat was het oprui men van iedere tegenstand, dia ons kon verhinderen de samen werking tussen beide volken mogelijk te maken. Onder dwang hebben wij ons er echter toe la ten brengen- de veg vol hinder nissen te gaan, de weg die leidde over Djogja. De tijd zal leren, dat het de verkeerde weg was en de geschiedenis zal aantonen, dat zij, die aan de onbetrouw bare elementen, die zich als de regering van de Republiek uit riepen, morele steun hebben verleend, dus in 'de eerste plaats het Ministerie Schermerhorn, de zware verantwoordelijkheid dra gen voor het blijvende wel- vaartsverlies, dat hieruit zowel voor het Nederlandse als voor het Indische volk is ontstaan." Om geenszins onbegrijpelijke redenen is het dus te verklaren, lastingdruk rekening zal moeten I dat er voor Indonesische fondsen worden gehouden. op het Damrak weinig belang- Het verslag laat zien hoe in de stelling bestaat. Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 18 Juli 1949 medegedeeld door de fncasso-Bank N.V. te Goes Grootboek - obl i ga t i en Kon. Boot 125J4 12554 Nederland 1948 100 997/s Kon. Paketvrt. 15154 149 Nederland 1947 mi mi Ned. Sch. Unie 166J4 164 Nederland 1937 mi 9 794 Van Ommeren's Scheepv. 16954 Dollarleiiiug 1947 106/g 98 10654 Rotterd. Lloyd - Invest. Certificaten 98 Stv. Mij. Nederland 16154 161 Nederland 1962-64 ex 98 H 9854 II.V.A. 15454 77J4 15154 Dito, cuni 98H 98}i Java Cult. 7854 Nederland N.W.S. 80^ mi N.I.S.U. 89 8954 Spaarcertificaten 101 ïoo n Vorstenlanden 4054 4054 Indië 1937 A 95-4 Deli Bat. Mij. 126J4- Grootboek 1946 98 97"/< Deli Mij. 14754 14654 Kol. Bank 79 7854 Senembah. 131}4 134 Ned. Ind. Handelsbank 11254 153'/2 lil 54 Muller Co. 159 Ned. Handel Mij. 15254 Holl. Bank Unie 195 19754 A.K.U. 175^ 175 Amsterdamsche Bank 160)4 162 Berghs cn Jurgens 315 315 Herstelbank Pr. Van Berkel Patent 116 V» 117 Ccrt. Javasche Bank 169 162 C-alvé Delft 16154 157-4 Ned. Ind. Esc. Mij. 83 8354 17454 Centrale Suiker 175J4 17554 Ned. Bank v. Zd. Afr Fokker 154 164 Rotterdamsche Bank 16954 170 Gelder Zonen 14954 149,4 Surinaamsche Bank Lever Br. Unil. 272 271 Twentsche Bank 167 Kon. Hoogovens 188 273 18854 Am. Smelting Ned. Ford 273 Anaconda Copper 28)4 2854 Philips' Gloeil. 230J4 23l;4 Bethl. Steel Ned. Kabelfabr. 286 289 Chrysler Dito 6 pet Cum. Pref. Wd. 16554 Gen. Motors 60)4 59 li Wilton 165 365 Intern. Nickel 28)4 48)4 28J4 Billiton Ie rubr. 463 Kcnnecott 4854 Dito He rubr. 347 348 Rep. Steel 1854 Dordtsche Pero. 287J4 28754 Standard Brands Dito Pref. 30654 U.S. Steel 6554 Kon. Olie 301% 308 4 Citiest Serv. 48J4 4754 Dito onder aand. 30854 North Am. Moeara Enim Cont. Oil A'dam Rubber 13454 12354 13054 121 }4 Midc. Oil 42 41 'A Bandar Rubber Philips' Oil ^5,/? Deli Bat. Rubber 9254 91 Shell Union 3454 3454 Evendeng Lemboe 76 Tjdew'ater Oost Java Rubber 48 Baltimore 754 De Oostkust 95 9» Miss K. Texas Serbadjadi S3 5254 New York Centr. 954 Holl. Am. lijn 15454 15354 Pennsylvania ÜH Java- China - J apaulij n 155 Canadian Pac. 1154

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3