provinci wgiimn /#ï(0 RT Juichend Wemeldinge verwelkomde Prins Bernhard. Eindles tweejarigs cursus landbonw- hiiishoudond erwijs te Tholen. ...ouwe vaargeul in de Zeeuwse stromen. ijuikppoeven op Ooster- schelde. Donderdag 14 Juli 1949 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Sober en suggestief wordt het i karakter van deze geleerde gete- kend, de teleurstellingen, die hij medemaakte, voordat hij de for- Door de Rijks tonnenlegger mule gpg (het 606e mengsel dat S. Beekman te Bruinisse is een hij samenstelde) had gevonden en nieuwe vaargeul afgebakend. zyn vasthoudendheid. Een film, Deze nieuv/e vaargeul loopt van die niet na]aat diepe indruk te het Slaak tot half in. het Nieuwe maken op de toeschouwer en die Vaarwater. i Dp voortreffelijke wijze de grote In de Kramrnerplaat is de verdiensten tekent van een geni- laatste tijd een geul gekomen,aai man voor wetenschap en die thans bij laagwater een praktijk, diepte heeft van 16 d.m. Voor schepen met groter diep- Filmvoorstellingen Indisch gang is het dus nog niet bruik baar, maar om de kléine scheep-1 Jeugdcentrum. Vanwege het Indisch Jeugdcen- vaart gelegenheid te geven eentrum werden gistermorgen in de hoek af te snijden, terwijl men Schouwburg drie filmvoorstellin- tevens Dereikt, dat het nauwe gen gegeven voor de leerlingen maar drukke Slaak, wat deder hoogste klassen der lagere vaart betreft, daardoor enigszins scholen er. van de middelbare wordt ontlast, heeft men een scholen. betonning aangebracht. Vertoond werden enkele mooie De laatste jaren heeft de si- geluidsfilms over Bonaire, Aruba, tuatie zich wat de Krammer- plaat betreft grondig gewijzigd, een proces, dat nog steeds voort gang vindt. Bestaande meer Noordelijk ge legen geulen slibben dicht, an dere geulen ontstaan. le™W^^itdW/mainnhe? M dagavond een plaatselijke afdeling leg van de strekdam in het Hel de Landelijke Organisatie legat, die aangelegd om de vaar- v O M O oDeericht weg Antwerpen-Dordt op diepte De vOMO (Voor onze militai- te houden (pl.m. 1928) aan zijn ren overzee) heeft zich ten doel Curacao en Paramaribo. Enkele wethouders en de gemeentesecre taris woonden één der voorstellin gen bij. Bij alle voorstellingen was de zaal vol. V.O.M.O. opgericht. In het Chr. Mil. Tehuis is Dins- doel ten volle beantwoordt. Alleen de vaart van het Zijpa ri van de militairen In Indo- naar het Krammer is sedert de jB t gesteld te trachten de repatrië- laatste 10 jaar zeker 10 km. be kort. Vacantie Centre I.F.L. Koudekerke. te Zaterdagavond a.s. hoopt de aid. Zeeland van de Internatio nal Friendship League (Bond voor Internationale Vriend schap) naar vacantie centra „Westduin" te Koudekerke te openen. nesië te bespoedigen en zij heeft daartoe reeds een request aan de minister van oorlog gericht. Op de oprichtingsvergadering sprak o.a. de heer B. Greep uit. Arnhem, die erop wees, dat de regering de jongens in Indonesië onrecht aan doet door de gestelde diensttijd van twee jaar te overschrijden. De lichtingen 1941, 1942 en 1943 zijn, aldus spr., niet opgeroepen, terwijl van de huidige lichtingen slechts de helft in werkelijke dienst komt Tegenover de soldaten die in Na een maandenlange voor- bereiding zijn de Zeeuwse I.F.L. Indonesië hun plicht doen worden ers dan eindelijk zo ver, dat zij - genoemde lichtingen op zodanige hun Nederlandse en buitenland- 1 wijze voorgetrokken dat de ouders se vrienden kunnen ontvangen, en vrouwen van de militairen Veertien dagen zullen zij sa- overzee mogen eisen dat hun zo •men met Zweedse, Noorse en Franse vrienden hun vacantie in het door de Zeeuwse afdeling georganiseerde centre doorbren gen. Door aantrekkelijke excursies naar Westkapelle, Veere en Brugge zullen de buitenlanders met Zeeland bekend gemaakt worden. In Brugge wordt o.a. een bezoek gebracht aan de Ge rard David tentoonstelling. De heer Popma, bekend om zijn gekleurde opnamen van Wal cheren van voor en na de oor log, zal ermede toe bijdragen, dat de gasten een zo duidelijk mogelijk beeld van Zeeland krijgen. Op Woensdagen is er 'n x.g. social (culturele avond) met voordracht, declamatie, zang, enz., terwijl er Vrijdags een kampvuur zal zijn. Als bijzonderheid zij nog ver meld, dat dank zij de medewer king van B. en W. van Melis- kerke de gasten een avond zal worden aangeboden, welke wordt verzorgd door het Melis- kerkse Dameskoor, dat In kle derdracht Zeeuwse liederen ten gehore zal brengen. Aldus tracht de I.F.L. haar doel: „Laat vriendschap helen, wat grenzen delen", te berei ken. MIDDELBURG. Concert. Morgenavond zal het Middel burgs Muziekcorps weer concer teren in de tent op het Molen water. Uitgevoerd zullen o.a. worden: Antigone, concert-ouverture, F. Rousseau: Fantasie over motieven uit „Les Saltimbanques", L. Gan- ne; Enthousiasme, mars (eerste uitvoering), A. Dreissen; Fantasie over motieven uit „De paarlvis- sers", G. Bizet, enz. Voor Je ouden van dagen. Zaterdag a.s. zal er een voet balwedstrijd worden gespeeld op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Nadorstweg tussen een Vlis- singse combinatie en een combi natie van de zomeravondvoetbal. De opbrengst zal ten goede komen aan de ouden van dagen. „Crescendo" zal belangeloos medewerking verlenen. Om kwart voor zeven zal er een rondgang door de stad gemaakt worden waarna men naar het sportveld zal gaan. De wedstrijd begint om zeven uur. De opstelling der elftallen is: Zomeravondvoetbalcombinatie: Doel: Levevre (Focus). Achter: Sinke (Bakkers) e: Geelhoed (Vitrite Works). Midden: Doets (Lieftinck Boys) Baars (E.M.V.V.V.) en Dirkse (Pingelaars). Voor: Van Leest (Boele en van Eesteren), Bonder (E.M.V.V.V.), Knol (S.V.Z.), Koenders (Z.C.F.) en Loos (Alberts). Reserves: Cleemput (Suppor ters), Harting (Orvio) v. d. Stelt (Olympia) en Meliefste (Ven dem). Vlissingse combinatie: Doel: de Vries (Politie). Achter: van Rijswijk (Loodswe zen) en v. d. Velde (Loodswezen). Midden: Vermeer (Gemeente), Nieuwdorp (Souburg) en v. d. Berg (Zeevaartschool). Voor: Lammers (Loodswezen), Braham (Zeevaartschool), Til burg (Spoorwegen), Benard (Zee vaartschool) en Persijn (Zee vaartschool) Reserves: Teffer, Laureins, Ma- kazee en Visser. „Het leven van dr Ehrlich". Dit is de titel van een zeer boeiende film over het leven van zen Duits geneeskundige, die in 1908 de Nobelprijs ontving. De C.F.A. vertoonde haar Dinsdag en Woensdagavond. Aangrijpend wordt in de film weergegeven de strijd, die deze pionier had te voeren tegen het wanbegrip en voor zijn eigen the orieën, die later van zulk een on schatbare waarde bleken te zijn' voor de gehele mensheid. nen en mannen door anderen wor den afgelost. We hebben plichten tegenover onze regering, aldus de heer Greep, doch ook rechten. Het is niet de bedoeling een revolutio naire actie te beginnen: doch langs Volkomen legale weg te trachten recht te verkrijgen Voor de militairen in Indonesië. Zij, die zich als lid van de V.O M.O. wensen op te geven kunnen dit doen bij de heer H. Mande- maker, Zach. Jansenstraat 38 te Middelburg. VLISSINGEN. Mooi gebaar van Joodse Duitser. Een Joodse Duitser, directeur van een metaalgieterij, die zes maal door de Nazi's werd gear resteerd en zesmaal ontsnapte, heeft daadwerkelijk en in belang rijke mate steun veerleend aan 't streven om een plaat aan te bren gen in de Zeevaartschool „De Ruyter" welke plaat de ramen der in de oorlog omgekomen oud leerlingen zal vermelden. De be trokken Duitser wil op deze wijze blijk geven van zijn dank baarheid omdat „zij ook voor zijn vrijheid gevallen zijn". Een VlissingenFolkestone Friendship League? Ter gelegenheid van de opening van de toeristendienst Vlissingen- Folkestone der Stoomvaartmij „Zeeland" heeft, zoals gemeld, 'n deputatie van de Folkestone Chamber of Trade in Vlissingen vertoefd, waar de middenstands centrale deze deputatie in hotel Noordzeeboulevard een thee heeft aangeboden, waarbij ook het vol tallige college van B. en W. aan wezig was. De leider van de En gelse delegatie, de heer R. E. Harding, stelde voor een Vlissin genFolkestoneFriendship Le ague te stichten, opdat vooral de jonge generaties uit beide steden met elkaar in contact zullen ko men. Dit denkbeeld werd met ap plaus begroet. Voorts sprak de heer Harding de ho'op uit, dat de toeristendienst in een permanente dagelijksee dienst wordt omgezet. GOES. Do herdenking van wijlen de heer Van Ballegoyen de Jong. In onze editie van gisteren is, tengevolge van een onbegrijpelijke correctiefout, in het verslag over de herdenking van wijlen de heer Van Ballegoyen de Jong, een re gel weggevallen. Men leze daarom in de op twee na laatste alinea: „De oudste zoon van de overledene dankte ont roerd voor de gesproken woorden. „Beter dan ieder ander", zo zeide hij, o.m., „weten wij, naaste fami lieleden, wat het stadhuis en de gemeente voor mijn vader heb ben betekend. Het was een levend deel van zijn leven". KAPELLEBIEZELIN GE. Aanbesteding. Dezer dagen vond de aanbe steding plaats van het Wijk- gebouw, dat aan de Stations singel gebouwd zal worden. De inschrijvers waren: Joh. Baijens, Kapelle f32.960; J. A. Leijs, Kapelle f33.400; D. van Maris Dzn, Kapelle f32.870; J. van Sparrentak, Biezelinge f43.450; Fa v. d. Velde en Dron- kers, Biezelinge f33.912; Fa Jac. de Jonge, Biezelinge f34.290; J. van Koeveringe, te Schore f33.498. De gunning is nog aange houden. WOLPHAARTSDIJK. Zangavond. A.s. Zaterdag om 7 uur zullen de zangliefhebbers kunnen ge nieten. Dan zullen op het gem.- sportterrein zingen het Chr. Gem. Koor en het Jeugdkoor, beide uit Wolfaartsdijk, het Chr. Gem. Koor „Jubilate Deo" uit Goes, het Ned. Herv. Kerkkoor uit Heinkenszand. Het geheel staat onder leiding van mej. C. F. Hillebrand uit Goes. HEINKENSZAND. P. Koster koning van „Soranus". De handboogschutterij „Sora- nes" hield één dezer dagen haar jaarlijkse koningschieting. Bijna alle leden der vereni ging deden hieraan mee. Een levendige strijd ontwik kelde zich om de titel. Tenslot te wist de heer P. Koster een voorsprong te behalen en met het schieten van de meeste klep pen behaalde hij de titel voor 1949. Schuttersconcours. Maandag hield de handboog- schutterij „Soranes" een con cours, waaraan door 101 schut ters werd deelgenomen, verte genwoordigende 19 verenigingen De uitslag was als volgt: Hoofdvogel J. de Baar van „Willem Teil"; 1ste klep H. J. Driedijk van „Doel naar Hoger" 2de klep C. Louis van „Edele Handboog"; 3de klep J. Korstan- je van „Zorgvliet"; 4de klep W. de Jonge van „Soranes"; Zij vogels door J. de Jonge van „Eensgezindheid"; J. Clarijs van „A.D.L.M."; G. Doene van „Willem Tell" en J. Priem van „Vrije Schutters". ARNEMUIDEN. In aanraking met schommel. Een dochtertje van de Wed. H. kwam te N.- en St. Joosland tijdens een muziekuitvoering zo danig met een schommel in aanraking met haar hoofd, dat een vrij ernstige hoofdwonde ontstond en zij zich onder me dische behandeling moest stel len. RITTHEM. Oranjefeest. Zaterdag j.l. werd feest ge vierd t.g.v. het koperen huwe lijksfeest van het koninklijk paar. Er waren kinder- en volks spelen en des avonds muziek en zang. VEERE. Verkiezing ouderling. In verband met het a.s. veld- predikersehap van ds J. C. Streefkerk, heeft de kerkeraad van de Ger. Kerk besloten een vijfde ouderling te benoemen. Na de middagdienst van Zon dag j.l. werd als zodanig geko zen de heer Joh. Baaijens. NOORDGOUWE. De heer Braber krijgt weer een hit. Onlangs verloor de heer Bra ber, groenten- en fruithande laar zijn hit, die hem óp zijn tochten door de de gemeente tijdens zijn klantenbezoek steeds trouw hielp. Daar dit dier bij de aanschaf reeds een vergevorderde leef tijd had, was Braber niet in staat deze hit te doen verzeke ren en omdat de heer Braber niet kapitaalkrachtig is, bete kende dit verlies voor hem een grote strop. Prijzenswaardig is, dat op ini tiatief van enige ingezetenen nu getracht zal worden door middel van een plaatselijke col lecte dit verlies voor hem te verlichten. De toestemming tot het houden van een inzameling is verleend. De oudjes op reis. Evenals vorige jaren bestaan er bij de Culturele Vereniging Een stralend, zonnetje, een blijde bevolking, juichende schoolkinderen met vlaggetjes en een glimlachende, hartelijk groetende Prins, was het onge wone, doch fleurige beeld, dat de kleine sluis te Wemeldinge gisterochtend bood, toen Z.K.H. Prins Bernhard in zijn kwaliteit van Inspecteur-Generaal der Koninklijke Marine, zich in scheepte in de wit-glanzende motorbarkas „Neptunus" van de Kon. Marine, om aan de mond van de Oosterschelde met de onderzeeër H.M.'s „Zeehond" een duikproef met een onder water-dieselinstallatie mede te maken. Het was half elf toen de Prins, vergezeld door zyn adjudant Luit. ter Zee le klasse, F. Steinmetz en C. W. Th. Baron van Boetzelaer, in een open auto arriveerde. Juichend werd hjj verwel komd door de enthousiaste dor pelingen, die tot op de daken waren gekropen om toch maar niets van het schouwspel te mis sen. Burgemeester C. N. F. van Sas heette de koninklijke gast wel kom, die hem hartelijk de hand drukte en zich blij verrast toon de over de enthousiaste ont vangst. Tussen een haag van school kinderen begaf Prins Bernhard zich naar de kleine sluis. Hij klom aan boord van de „Neptu nus" waar hij begroet werd door vice-admiraal Jhr E. J. van Holthe, bevelhebber der zee strijdkrachten, die ook de oefe ningen heeft bijgewoond en eveneens vergezeld was van zijn adjudant. Met hem nam de Prins achter in het vaartuig plaats vanwaar hij de toegestroomde menigte hartelijk groette. Direct daarop vertrok het snelle scheepje naar de onder zeeër die buitengaats aan de Oostelijke zijde van de kanaal- mond wachtte. Onder bevelvoerend comman dant Luitenant ter Zee le klasse Jhr Mackay heeft de „Zeehond" in de „Roompot" oefeningen ge houden en heeft de Prins zich op de hoogte kunnen stellen van de werkzaamheid van het z.g n. „snuiver-apparaat" waarmede bereikt wordt, dat onderzeeboten lange tijd onder water kunnen blijven. Om tien voor drie des mid dags stapte de Prins weer van boord. Burgemeester van Sas wachtte hem op. Na een kort onderhoud begeleidde deze de Prins naar zijn auto. Z.K.H. dankte zeer vriendelijk voor de ontvangst. Ook nu was er grote belangstel ling. Langs dezelfde weg als dia de Prins gekomen was is hij vertrokken. geweld, waarmee Wagtmans te keef ging. De Zeeuw Jansen leverde ook nu weer een goede prestatie, door als zevende te eindigen. De uitslag was: 1. Wagtmans 100 km in 2 uur 56 min.; 2. Suijkerbuijk; 3. v. d. Veeken; 4. Drost; 5. Thijs Roks; 6. Ver- straeten; 7. Jansen (Axel). Da- men uit Vlissingen werd 10e. Er bestond voor deze wedstrijd grote belangstelling. Voetbal in de vluchthaven. De sportvereniging „Volharding" te Bruinisse is een der verenigin gen, die na de evacuatie nog niet tot nieuw leven kwamen, voorna melijk ten gevolge van het gebrek aan een sportveld. Door scholie ren werd wel een voetbalclub op gericht onder de naam Storm vogels, die als oefenterrein een gedeelte van de Vluchthaven ge bruikt. Een weinig elegante noodoplos sing, waardoor het nooit mogelijk was 'op eigen terrein een wedstrijd te spelen. Toch werd het experi ment gewaagd een wedstrijd te spelen tegen oudere leden van Volharding en deze wedstrijd waaraan weinig bekendheid was gegeven lokte veel belangstellen den. De Stormvogels wonnen met 3—2. plannen om de ouden van da gen van Noordgouwe een ge noeglijke dag te bezorgen door het maken van een rondrit. ZAAMSLAG. De oudjes op reis. Vrijdag maakten de ouden van dagen weer hur. jaarlijkse, door de Oranjevereniging georgani seerde, tocht. Drie bussen ver trokken 's morgens half acht met als eerste doel St. Niklaas. Hier werd even gepauzeerd en werd doorgereden 'naar Antwerpen. Na een bezoek aan de stad werd naar Brussel gereden. Bij terugkeer in de Axel- sestraat verwelkomde de Mu ziekvereniging „De Volharding" het gezelschap en ging het in optocht naar het gemeentehuis waar achtereenvolgens nog het woord werd gevoerd door de heer J. C. Kaijser en wed. Rie- mens-de Visser namens de ouden van dagen en de heer Jansen Verplanke namens de Oranje vereniging. RENESSE. Badcourant weer verschenen. De Badcourant voor de duin streek is weer verschenen, waaruit blijkt, dat de bedrijven in Renesse hun taak begrijpen. Bazar voor muziekinstrumenten. De voorbereidingen voor de bazar op 12 en 13 Augustus a.s t.b.v. de muziekvereniging, zijn in volle gang. Meerdere comité's zijn ge vormd. De medewerking van winkeliers is groot; ook fabrie ken zegden medewerking toe. Binnenkort hoopt men een laatste inzameling te houden bij de inwoners. „Luctor et Emer go", die van de opbrengst nieu we muziekinstrumenten wil ko pen, zal een muzikale wandeling houden en zo aan de inzameling medewerken. I.v.m. de viering van het 1100- jarig bestaan van Zierikzee, zullen ook te Noordgouwe op Maandag a.s. om negen uur des avonds volksdansen worden gehouden. Te Delft slaagde voor het can didaatsexamen ingenieur de heer P. J. Torbijn te Goes. Afscheid van mej. C. Bogerd. I Wilde, Nel Kloet, allen te Sint Maartensdijk; Ida Gakeer, Stave- In de landbouwhuishoudschool nisse; Leintje Cornelisse, Tholen; te Tholen had Dinsdagmiddag j.l. de eindles plaats van de tweejari ge cursus iandbouwhuishoudon- derwijs. In haar openingswoord heette de directrice, mej. C. Bogerd, wel- Adri Prince, idem; Koosje Over- beeke, idem; Riet van Gastel, Steenbergen; 1-j. cursus Ina van Luyk de Heen, Steenbergen. Na alle leerlingen te hebben gelukgewenst merkte mevrouw kom de leden der commissie van Klompe op, dat 't de laatste keer toezicht, de consulente, mej. Sik-j was, dat door mej. Bogerd de eind kens, haar collega mej. Rijksenles werd gegeven wegens haar van Sprang-Cappelle en de oudersvertrek naar elders. Zij wees op en leerlingen. Na een kort ope ningswoord zong men het Zeeuw- i de grote verbeteringen, die mej. I Bogerd aanbracht en merkte op: se volkslied. Daarna volgde her-IU hebt door uw openhartigheid sengymnastiek door 2 groepen j en vriendelijkheid ons hart ge- leerlingen, waarbij groep 2 punten behaalde en groep 1 12 punten. De voorzitter van de com missie van toezicht, mevr. Klompe de Lange, zei dat het de commis sie tot blijdschap stemde, dat zo hard is gewerkt door de leerlin gen. Zij waarschuwde de meisjes niet stil te blijven te staan bij hun behaalde diploma en verder cur sussen te volgen. Het diploma 2- j. cursus werd hierna uitgereikt aan de dames: Riet Burger, Jaan- tje Geuze, Pietje Bevelander, Leentje Koppenhoi, allen te Poortvliet; Greta Hage, Willy de 13 j wonnen. Wij houden van U en ook collega's en leerlingen doen dat. De ouders waarderen, dat gij hun een vriendin waart. Zij sprak de wens uit, dat zij evenals in Tho len, een prettige werkkring mag vinden. Tot slot spraken nog mevr. van Dalen en mej. Sikkens namens de Bond van Plattelandsvrouwen en bestuur Z.L.M. Nadat namens het bestuur aan mej. Bogerd nog een fraai cadeau was uitgereikt, sprak deze woor den van dank. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam, buurt- gem. Zuid (vac. J. H. F. Rem- me), A. Brinkman te Utrecht, H. Jonker te Bodegraven en E. E. de Looze te Hilversum. Beroepen te Rijperkerk. A. v. d. Lee te Harich; te 's-Grevel- duin-Capelle, J. R. Cuperus te Doornspijk. Aangenomen naar Rijperkerk, A. v. d. Lee te Harich. Bedankt voor Langerak, S. Goverts te Valburg; voor Utrecht, A. P. F. de Haas te Enschede; voor Ommen, A. J. van Oost te Vriezenveen; voor Wageningen (studentenpr.), N. K. v. d. Akker te Rhenoy; voor Rijssen, J. de Lange te Nunspeet; voor Kortgene, A. J. v. d. Ham te Hansweert. Geref. Kerken. Beroepen te Hantum, J. Couvé, cand. te AxeL Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Zierikzee (2e pr.- pl.), I. de Bruijne te Hilversum en Jac. Overduin te Meppel. Beroepen te Drogeham en te 's Gravendeel, P. Op den Velde, cand. te Wormser. Geref. Gemeenten. Beroepen te Scherpenzeel, Th. Dorresteijn te Opheusden. Oud-Geref. Gemeenten. Bedankt voor Utrecht, W. v. Dijk te Capelle a. d. IJssel. Generale Synode der Ned. Hervormde Kerk. Maandag kwam de generale synode bijeen in het Eykman- huis te Driebergen. De synode behandelde het laatste gedeelte van ordinantie 11 (voor het „opzicht") van het ontwerp kerkorde. Behoudens enkel# kleine wijzigingen werd het gehele ontwerp op dit punt met 3 stemmen tegen, aanvaard. Het hiermede samenhangend ontwerp van ordinantie XIX (voor de behandeling van be zwaren en geschillen) werd met algemene stemmen aanvaard. Verder behandelde de synode de eerste drie artikelen van or dinantie XIII (voor het pasto raat). In art. 3 werd, in afwij king van het ontwerp, bepaald, dat predikanten in buitengewo ne dienst niet alleen gebonden kunnen zijn aan classis, kerk provincie of de gehele kerk, maar ook aan de plaatselijke gemeente. In de vergadering van Dins dag werd de behandeling van ordinantie XIII (voor het pas toraat) van het ontwerp-kerk- orde voortgezet. De artikelen 426 werden na brede discus sie meestal met algemene of vrijwel algemene stemmen aan genomen en met slechts geringe afwijkingen van het ontwerp. Een afwijking is, dat de predi kanten op de 1ste Mei, volgende op de dag, waarop zij 65 worden, emeritaat wordt verleend. In de avondvergadering wer den vertegenwoordigers ontvan gen van: de Ned. Herv. stichtin gen voor zenuw- en geesteszie ken te Soesterberg, de Ncd. Herv. stichting voor geestelijke volksgezondheid te Amsterdam en de (alg.) Ned. Herv. Vereni ging voor geestelijke volksge zondheid. De praeses sprak zijn dank er voor uit, dat reeds 20 jaar lang dit pionierswerk binnen de kerk werd verricht en uitte de ver wachting, dat de synode dit werk als het ware zal erkennen. Burgerlijke Stand. ZIERIKZEE. Geboren: Johan nes S. zn v. I. van Loo en M, Sies. Maria J. d.v. L. H. Schuur- mans en B. M. Spitters. DUIVENSPORT. 'S-HEER ARENDSKERKE. Uitslag van de door de P.V, „De Sportvogel" te 's-Heer Arendskerke georganiseerde wedvlucht uit Roosendaal, met jonge duiven. Afstand pl.m. 42 km. 1, 4, 10, 20 en 21 J. van Oos ten, 2 J. de Schipper, 3, 7, 8, 18 en 22 J. M. Pauwe, 6 en 13 W. M. Meulbroek, 5, 16, 17 en 19 J. Meulbroek, 9 N. van Antwer pen, 11 en 15 A. Almekinders, 14 M. Beenhakker, 15 Van Veen, 23 P. Goedegebuure. P.V. „De Reisduif" Noordgouwe en Omstreken. Uitslag van de wedvlucht Vier- son, op 9 Juli 1949: 1, 4, 7 C. Bel, Sirjansland; 2„ 8, 11 Almenkerk Stoel, Noordgouwe; 3, 6 T. M. Da lebout, Nieuwerkerk; 5 H. Koe- voets, Zierikzee; 9 J. M. Kloet, Brouwershaven; 10 M. H. C. Ak kerdaas, Noordgouwe. Wisselbeker Orleans, beschik baar gesteld door P. Stoel, werd gewonnen door T. M. Dalebout, Nieuwerkerk. Voor Schouws concours Chateau- roux, Donderdag 14 Juli a.s., klok ken afslaan te Schuddebeurs. ANNA JACOBAPOLDER. Wedvlucht P.V. „Nooitgedaeht". Zaterdag 9 Juli hield de P.V. „Nooitgedaeht" een wedvlucht vanuit Put. De afaland was 35 km. De uit slag luidt als volgt: 1 en 5 J. v. d. Reest; 2, 8, 9, 10 en 12 J. Wisse; 3 en 4 M. A. Neele; 6 en 7 A. van Strien; 11 Th. v. d. Sluis; 13 en le overduif J. Zuidweg. De duiven werden gelost om 2.30 uur. De eerste duif kwam binnen om 3.16.5 uur. BRUINISSE. Door de Postduivenhoudersver- eniging „De Bruse Trekker" werd deelgenomen aan de wedvlucht uit Vierzon (Fr.). De uitslag was als volgt: 1. W. A. Jumelet; 2. D. van Dui- vendijk; 3. A. J. IJzelenberg. Veel duiven bleven achter. Officiële Publicaties. UITREIKING TOESLAGKAARTEN VOOR BIJZONDERE ARBEID. In het tijdvak tot en met 30 Juli 1949 zullen toeslagkaarten voor de 9e periode tot en met de 1« periode 1950 worden uitgereikt. De datum en het uur waarop moet worden afgehaald zijn vermeld op de bij de vorige uitreiking verstrekte nieuwe naamlijst. Bij de volledig ingevulde nieuwe naam lijst moet ook de naamlijst van de vo rige verstrekking worden overgelegd. Waterstanden. Keulen 0.65 0.02. Ruhrort 1.43 plus 0.02. Lobith 8.45 0.01. Nijmegen 6.24 0.03. Arnhem 6.52 0.02. Eefde 1.73 0.05. Deventer 0.94 0.05. Borgharen 39.78 0.10. Belfeld 10.79 - 0.03. Grave (beneden) 5.07 plus 0.04. SCHEEPSTIJDINGEN. HAVEN VAN VLISSINGEN. Vlissingen aangekomen 12 Juli: DOL- LAERT van Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen 12 Juli: DELTHA van Londen; HAARLEM van A'dam; THEODOOR uit zee van Gent; HONDSBOSCH van Londefi naar Ter- neuzen; ROSEMARIE van Huil; MARS DIEP van A'dam. Gepasseerd van Antwerpen 12 Juli: GAASTERKERK naar A'dam; BERN HARD V naar QueensbroughALGE- NIP naar Antwerpen; EXPRES naar Hamburg; MIZAR naar Yarmouth. Vlissingen vertrokken 13 Juli: DOL- LART naar. Boulonge. Gepasseerd naar Antwerpen 13 Juli: NIJENBURGH van Rotterdam. SCHEPEN VAN EN NAAR INDONESIË GROOTEBEER pass. 12 Sabang; JOH. v. ÖLDENBARNEVELT pass. 12 Malta; KOTA INTEN pass. 12 SagresMATA- RAM pass. 12 Kaap Guardafui; ORAN JE 12 te Port Said; SIBEROET pass, 12 Finisterre; WILLEM RUYS pass. 12 Mincoy; ZUIDERKRUIS 12 van Aden. ALTHENA 12 van Montivideo; AN- NENKERK 12 te Genua; BAREN- DRECHT t) 12 van Kuweit naar R'dam FRIESLAND 11 te New York; LEU- VEKERK 13 te Bombay; MUIDERKERK 12 van Accra naar Tacoradi; NEDER LAND pass. 12 Kreta; NTGERSTROOM 12 te TacoradiORANJEFONTEIN 12 van Hamburg naar Amsterdam; PER- NA (t) pass. 12 Ouessant; PR. WILL. FRISO pass. 12 Bell Isle; RUYS 12 te Hongkong; SARANGAN 11 te San Fran cisco; STAD LEIDEN 13 te Port Said; WATERLAND 12 te Santos; WEST- LAND 13 Rio de Janeiro. SCHELDE-VAART Te Hansweert gepasseerd 12 Juli 1949. NELLEKE, Mols; CATHARINA I, Teeuw; EDO. TINAL, Mees; ULIT- THIO, KruyssenDELSARTO, Remijns NAVEXMOTOR 2, Landdijk; MARTHE HELENA, Pik; THTLLA 2, Urgens; FRANS, Schets; CASSIS, Kuypers; ES- PERANCE, Brouwer; COMPT 28. Na- gelkerk»: BIESFELDEN, VcrstraeSen RIJN SCHELDE 18, Boer; STORNO, Nagekomen Advertentie JAN DUYNKERKE en CORNELIA JACOBA DE MUYNCK geven U hierbij kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Vrijdag 29 Juli a.s. Kerkelijke bevestiging in de Kerk der Gereformeerde Ge meente te Borssele, 's nam. 2.30 uur, door de Weleer waarde Heer Ds F. J. Dieleman. Borssele, 13 Juli 1949. Westsingel 25. Oostsingel 23. Gelegenheid tot feliciteren van 4 tot 5 uur. Toekomstig adres; Borssele, Jurjaneweg 2. WagemakersANNY, DeenAMBU LANCE, de Waal; FLUVIALE 28.'Cro- nin; RUPEL, van Kouteren; HAGRI, Caporal; QUI VADIS, Fortuin; MAR- JAIERHE, NevenhofM ADERHAM, Wiegman; VOLTO» van Hoorwegen; ST. ANTOINE, v. Ermelo, allen naar België; COR, Kerpel, naar Leiden; SPES Dijkman; EMMA. v. Gooi; CORJO, van Dijke; WIPI, JiskootEDELWEIS 10, Hartman; SPES VERA, Verhagen; ST. ANTONIUS, v. Gils; SOLARIO, Ver- schuure; OLIEVOS 2, Slagter; AL- VRACHT 1, Vermeulen, allen naar Rot terdam; CITY OF GHENT, v. Vossen; SANARA 102, Haubrich; RUDOLF, Ver- bunt, allen naar DordrechtPORTE PU- CE, v. d. Vooren, naar Jutfaas; ROGER v. Geenhoven, naar Amsterdam; PEL- COR, de Jong, naar Enschede; SYN THESE, v. Maaren, naar Vlaardingen; CAPRIA, Schoot»; SPHINX, de Wilde; LUKA, van Kerkhoven; SPREE, Meer- tens; NAPTHA, Heideier: FLUVIALE 24, v. d. Kamp; MERCATOR. Bal; GRASCIOL. SogersNONMEA. Jongen; C.F.R. 501, Keiler, allen naar Duitsland; EXPRESS 29, Walraven; MARIGNANO Spier: NEUCHATFL, Gooshóuwer; FON- TARTA, VermeulenCAMPANULA, Brabant, allen naar Basel. V eilinqsberichten. GOES. Veiling van 12 Juli. Grote veiling: Zure Morellen 25,7028 per 100 kg.. Kleine veiling: Hollanders 2854, Mar kiezen 4163, Meikersen 3643, Zoete Morellen 2847, Klerken 3346, Suikerkersen 2627, Va- rikse Zwarte 3657, Vroege van Werder 5661, Eierkrieken 3141, Inspecteur Löhnes 62, Witte Vleeskersen 31, Aardbeien A 1,101,17, Rode Bessen 32 45, Witte Bessen 831, Kruis bessen 1237, Frambozen 84- 1,20, Oranjepruimen 3641, al les per kg.; Komkommers IA en I 12—14, id. II 10—12, id. Ill 8— 9, Bloemkool IA 28—40, id. I 25—31, id. II 14—17, id. Ill 6— 12, Kropsla 1,503,50, Meloenen 2549, alles per stuk; Eerstelin gen 78,50, id. drielingen 5 6,50, Tomaten 34, Doperwten 3 —28, Peulen 3853, Dubb. Prin- cessebonen 5466, Saxsabonen 4950, Snijbonen 68, Pootuien 56, Rodekool 6,50, Tuinbonen 48, Rabarber 10, alles per kg.; Kroten 48, Wortelen 1415 per 100 bos. KAPELLE. Veiling van 12 Juli. Markiezen 34—48, Morel len 2340, Hollanders 4752, Meikersen 2243, Klerken 46— 52, Porceleinkersen 27, Roda Blanche 2327, Jaap-Kosten- kersen 41, Inspecteur Löhnes 33 —45, Varikse Zwarte 2550, Frambozen 941,20, Fay's Proli fic 3239, Duitse Zure 32, Witte Bessen 1930, Vroege Krozen 1336, Ruth Gerstetter 8,531, Kruisbessen 1531, Ma dame Moutot 1,05, Madame Le- fébre 84, Val Madeleine 5,5 17, Aardappelen 28, Dubb. Princ. z. dr. 7177, Saxasbonen 65, Doperwten 20, alles per kg.; Kropsla 1,52, Kaspruimen 43, beide per stuk. KRABBENDIJKE. Veiling van 12 Juli. Fay's Prolific 3244, Kruisbessen 620, Frambozen 891,08, Dubb. Sperciebonen 54 67, Verb. Wagenaars 4451, Yellow val 12, alles per kg. Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. Beide zenders 8 en 11 u. Nieuws. HILV. I, (301,5 M.)NCRV 6.00 Leger des Heils kwartier. 6.30 Strydkr. 7.00 Nieuws. 7.15 Ned. Organisten spelen eigen werken. 7.30 Actueel geluid. 7.45 Reg. Uitz. 8.05 Progr. Proloog. 8.15 Plaat- varia. 9.00 Lezing. 9.30 Als het zomert daar buiten. 10.15 De vaart der volken. 10.45 Avond overdenking. 11.15 Beroemde concerten. HILV. II, (415 M.)AVRO 6.00 Nieuws. 6.15 Sport. 7.30 Les Gar» de Paris. 8.15 Holland-festival. 10.05 Gram. 10.30 The Skymaster» 11.45 Gram. VRIJDAG 15 JULI. Beide zenders 7, 8 en 1 u. Nieuws NCRV 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.15 Te Deum Laudamus. 8.45 Viool sonates. 9.15 Bij onze jonge zie ken. 9.30 Kussengevecht. 10.00 Divertimento ork. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Fluitreeital. 11.30 Muziek bij het werk. 12.15 Me- tropole orkest. 12.33 Verv. Metro- pole ork. 1.15 Mandolinata. 1.45 Kindertotenlieder. 2.15 Gram. 2.40 Onder dak en dan. 3.00 Vioolcello. 4.00 Delen uit een opera. 4.40 Bal laden. 5.00 Zangreeital. 5.30 Voor elck wat wils. HILV. II (415 M.)VARA 7.18 Gram. 8.15 Operetteselecties. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Londens Philh. ork. 9.30 Bekende songs. VPRO 10.05 Morgenwijding. VA RA 10.20 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Zang uit de 18e eeuw AVRO 12.00 Joop Walvis. 12.45 Zigeunerspel. 1.15 Promenade ork. 2.00 Kookkunst. 2.20 Kamerork. 3.00 Ons volk en zijn dichters. 3.20 Kamerork. VARA 4.00 Cor Steyn. 4.30 Tussen twaalf en zes tien. 5.20 Wij en de muziek. Amsterdamsche Effectenbeurs, Slotkoerscn op 13 Juli 1949 medegedeeld door de Tncasso-ilank N.V. te Goes Sportnieuws. Nieuwe zege van Wagtmans te Schoondijke. Opnieuw heeft Wout Wagt mans Maandag in de amateurs- course te Schoondijke een over winning geboekt, die feitelijk geen moment in gevaar is ge weest. Suijkerbuijk en van der Vee ken waren nog wel zijn ge- duchtste tegenstanders, maar in de laatste ronden waren ook zij niet meer bestand tegen het jayi-Chma-japlijn Nederland 1948 Nederland 1947 Nederland 1937 Dollarlening 1947 invest. Certificaten Nederland 1962-64 ex. Dito, cum Ncderland-*N.W.S. Spaarcertificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned. lnd. Hand. Bank Ned. Handel Mij A.K.U. Berghs en Jurgens Van lïcrkel Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Br. Unilever Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeilampen Wilton Billiton Ie rubr. Dito He rubr. Dordtsche Petr. Kon. Olie A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kindeng Lemboc Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn 100 99# Kon. Boot 97# 97# Kon. Paketvrt. 97# 97# Ned. Sch. Unie 107# 107# Rott. Lloyd 97# 97# Stv, Mij. Nederland 98# H.V.A. 98# 98# Java Cultuur 80# 807# N.I.S.U. 100# 100# Vorstenlanden 95# 95# Deli Bat. Mij. 97# 97# Deli Mij. 78 Senembah. 109# 109# Muller Co. 153 153 Amsterd. Bank 171# 173# Holl. Bank Unie 311 313 Cert. Javasche Bk. 113# 114 Herstelbank Pr. 161 161 Ned. Ind. Esc. Mij. 175 177 Rott. Bank 140 139 Tweutsche Bank 149# 149# Anaconda Copper 188 187# Bethl. Steel 272 270 Chrijsler 273 273 Gen. Motors 283 285 236# Intern. Nickel 235# Kennecott 165 162# U.S. Steel 455 454 Cities Serv. 348# 346 Rep. Steel 288 287 North Am. 3087# 306# Cont. Oil 130# 129# Midcont. Oil 122# 120# Philips Oil 93 Shell Union 73 Tidewater 48 48 Baltimore Miss K. Texas New York Centr. 153 153# Pennsylvania 153# 154 126# 154# 167# 153 162# 152# 78# 89 39# 126 145# 130 161 159# 190# 163ex 97# 84 168# 166# 76# 59# 64# 47# 126# 153# 166# 152 162 149# 77# 88# 39# 126 145# 130 160 159# 191# 167# 97# 82 168# 164 2TH 49 3414 34H SH

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3