rrsrsa LLLUVvOvrl UnUDLnU ssm™-2316 Ruim 10 mill, gulden uit E.C.A. fondsen voor wederopbouw van Walcheren. Amerikaanse senatoren debateren over Atlantisch Verdrag. Belgische Kabinetscrisis in nieuwe tase PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND DONDERDAG u auM m. De Russische kerk in haar verhouding tot de staat. it Stoffelijke resten van slacht offers Franeker gecremeerd. In totaal 240 mill, voor 4 wederopbouwprojecten. Sumatra wenst geen republi keinse troepen op zijn gebied. Militaire hulp aan West-Europa het struikelblok. Van Cauwelaert doet voorstellen. Vechtpartij in Amsterdamse gemeenteraad. SNIPPER Begrafenis J. I. van Ballegoyen de Jong. Uitgave Stichting „Zeeuwsen Dagblad". M I I ÊT BBkI 8 MIK 8 8 I Vrijdag: Zon op 4.37 onder Noordstraat 35, Tel. admini- Abonnementsprijs 3.90 p. kwartaal Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA Directeur: JACQ DE SMIT m.^'lS.M'iZ'^.S^m.Hw^meldinge^ itratie 2009; Telefoon redactie Franco per post ƒ4.Met vaste medewerking van: Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, 6.59 u. 1.72 m., 19.15 u. 1.49 m. 2347; Terneuzen, Vlooswijkstraat, Advertentieprijs 16 cent per m.m. Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; Dr K. Huizenga, Middelburg; J. Huijssen, Terneuzen; Zierikzee: 6.46 1.46 m., 18.55 u. Telefoon 2052. Rubriek Kabouters 5 cent per woord H. Jansen, Meliskerke; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; Ds C. Metselaar, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen. 1-24 m. Op- en ondergang van Zon en Maan. De verklaring van de voor ons zo onaanvaardbare verhouding van de Russische kerk tot de Sovjet-staat zullen we allereerst hebben te zoeken in de historie. De kerstening van het Russi sche volk had plaats in de 10e eeuw. Het ontving het Evangelie uit Constantinopel of Byzanti um. Het was de hoofdstad van het Oost-Romeinse Rijk. Sinds het jaar 395 was dit van het Wes ten gescheiden, hetgeen ook kerkelijk een verwijdering van het Westen veroorzaakte en te gelijk een eigen, zelfstandige ont wikkeling betekende. Tenslotte openbaarde zich een zo diepgaan de tegenstelling, dat dit in 1054 tot het grote schisma leidde. Het Rooms-Katholieisme en het Grieks-Katholicisme zullen van nu aan gescheiden hun weg gaan. In het Oost-Romeinse Rijk nu, van waaruit Rusland dus gekerstend werd, waren Kerk en Staat zeer nauw met elkaar verbonden. Voor de Kerk bete kent dit in de regel een afhan kelijkheid van, zo niet een slaafse onderworpenheid aan de Staat. (Hetzelfde verschijnsel nemen we waar in de gerefor meerde periode der Ned. Herv. Kerk, waarvan het reglement van 1816 de wrange vrucht is). We verstaan nu, waarom we een onderworpenheid van de Kerk aan de Staat, wel byzantinisme noemen. Wanneer wij nu bedenken, dat het grootvorst Wladimir Van Kiew geweest is, die in de 10e eeuw het Christendom in z'n byzantijnse vorm voor zijn volk gekozen heeft en daartoe in Byzantium om priesters vroeg, wordt ons duidelijk in welke richting de verhouding Kerk en Staat zich daar moest ontwikkelen. Een ander punt van belang, waarop we hier moeten letten, is dat Rusland,, met zioh gods dienstig op Byzantium te oriën teren hiermee ook de controverse met het Westen, zowel in poli tiek als in 'godsdienstig opzicht, in huis heeft gehaaid. Hier kwam nog bij het on heil, dat Rusland berokkend werd van de kant van de Zwe den en van de Duitse ridders, die, nadat Rusland zo zwaar te lijden had gehad van de Tartaren (Dszengis-Khan), van de ver zwakte toestand van het land gehruik maakten om veroverings tochten te ondernemen (13e eeuw). Bovendien lag nog vers in het geheugen de vierde kruistocht uit het begin van diezelfde eeuw, die niet op Jeruzalem, maar op Byzantium gericht bleek te zijn. Moet dit niet beschouwd worden als een aanval van de paus, die het Oosterse geloof wilde vernietigen? Gs. C. l5f. In een gestage regen zijn gis teren de lijken van vijf der met de „Franeker" omgekomen Ame rikaanse journalisten op een Hindoese lijkverbrandingsplaats gecremeerd. Het waren de lijken van mej. Elsie Dick, Nat Barrows, New ton, Hulen en Branyon. Waarschijnlijk zullen de stof felijke resten van Moorad en Mahoney vandaag gecremeerd worden. Geestelijken van de Rooms- Katholieke, Methodistische en Bresbyteriaanse kerken verricht ten de rouwdiensten. De dienst werd door vele Amerikaanse en Indiase func tionarissen bijgewoond. De stoffelijke overschotten van Knickerbocker en Colving werden volgens de christelijke riten op een begraafplaats te Bombay begraven. Aan de vijf overige Amerikanen is de laat ste eer nog niet bewezen, omdat men over hen nog geen instruc ties uit de Verenigde Staten heeft ontvangen. Gisteren werden nog acht lijken op de heuvel van Ghat- kopar gevonden. Donderdag zal het officiële onderzoek naar de oorzaak van de ramp beginnen. KONINGIN JULIANA ZOND TELEGRAM. Koningin Juliana heeft het volgende telegram gezonden aan de familieleden van de Ameri kaanse journalisten, die eergis teren bij de vliegramp van de „Franeker" zijn omgekomen: „Ik zend u dit blijk van mijn diepstgevoeld medeleven met uw groot verlies. Uw echtgenoot en zijn kame raden zijn gestorven bij de uit voering van de nobele taak om voorlichting te geven aan een verwarde wereld. Zijn en hun heengaan betekent een ernstig verlies voor hun beroep en voor de gehele wereld." Zeeuws Oorlogsmuseum vandaag weer open. Vandaag gaat het Zeeuwse Oorlogsmuseum weer open. Nu niet meer in de Simpel- huisstraat, maar in de bijna ge heel geresteerde Vleeshal van het stadhuis aan de Markt te Middelburg, ingang Vlasmarkt. De E.C.A. en de Nederlandse regering hebben bekend ge kend gemaakt, dat 240 millioen gulden van de speciale Mars hall-rekening, de z.g. local-currency account, zijn vrijgegeven voor de financiering van vier belangrijke wederopbouwprojec- ten in Nederland. Het grootste deel van de 240 millioen gulden, n.L 181.8 milli oen, zal worden gebruikt voor de bouw van arbeiderswoningen in de verwoeste gebieden van van Limburg, Walcheren en de Betuwe, alsmede o.m. in Rotter dam, Arnhem en Nijmegen. 10.4 millioen gulden zal wor den besteed voor de weder opbouw van Walcheren. Voor de drooglegging van de Zuiderzee, met name ter finan ciering van de werkzaamheden voor het in cultuur brengen van de Noord-Oostpolder, is 30.3 mil lioen gulden bestemd. Voorts zal 17.5 millioen gulden worden besteed voor de ontwik keling van de landbouw en wel hoofdzakelijk voor de verbete ring en de drooglegging van reeds in gebruik zijnde lande rijen, waardoor naar verwach ting de productie kan worden verhoogd. REEDS OPGENOMEN IN BEGROTING 1948. In deze speciale Marshall rekening hij de Nederlandsche Bank stort de Nederlandse rege ring de tegenwaarde in guldens van de Dollarhulp, die als schen king van de Verenigde Staten wordt ontvangen. Met de rege ring van de Verenigde Staten is „Sumatra zal zich in geen ge val neerleggen bij een staakt- het-vuren overeenkomst, welke niet inhoudt, dat de thans in Su- matera Timoer geïnfiltreerde re publikeinse troepen zullen wor den teruggetrokken". Deze ver klaring legde dr Mansoer, de walinegara van Sumatra Ti- moer af naar aanleiding van de mededelingen van Roem en Hat- ta, dat de republikeinse troepen zich niet zuilen terugtrekken uit de thans door hen ingeno men posities op Java en Su matra. Dr Mansoer zei, dat de over eenkomst door hen niet erkend zou worden, zelfs indien de Ne derlanders hiermee accoord zou den gaan. Zij zouden hun veilig heidsbataljons en alle andere machtsmiddelen blijven inzetten, om de geïnfiltreerde troepen te verdrijven. Het aantal van deze troepen is na het afsluiten van de Roem- V an Roy en-overeenkomst sterk toegenomen, merkte dr Mansoer op, en het is „noodzakelijk, dat de N.ederlandse delegatie niet wederom zonder vooraf overleg gepleegd te hebben met de be trokken gebieden een overeen komst aangaat, die deze gebie den in gevaar kan brengen." De B.F.O. heeft de Republiek uitgenodigd deel te nemen aan besprekingen over de hoofdlij nen van de voorlopige staats regeling, de z.g. Inter-Indonesi- sche conferentie, welke in Bata via zal worden gehouden. De de legatie van de B.F.O. zal bestaan uit 50 tot 80 leden. K.L.M. gaat via Karachi vliegen. In verband met het feit, dat de regering van Pakistan met ingang van 14 Juli het vlieg verbod voor K.L.M. en andere Nederlandse vliegtuigen heeft opgegeven, zal de K.L.M. met ingang van Vrijdag 15 Juli a.s. haar tot dusverre gevolgde noodroute AmsterdamCairo AdenMauritiusBatavia v.v. verlaten, teneinde Indonesië met Nederland te verbinden over de route: Amsterdam—CairoKa rachiBangkokBatavia v.v. daarbij India, dat 't vliegverbod nog niet heeft opgeheven, ver mijdende. overeengekomen, dat Nederland 95 van deze gelden mag ge bruiken voor de financiering van de productieve bedrijvigheid of voor de bevordering resp. de handhaving van het binnenland se financiële evenwicht. Deze 95 van de speciale rekening bedroeg per 31 Mei j.l. 328 mil lioen gulden. Met deze overeenkomst maakt Nederland voor het eerst sedert het begin van de Marshall-hulp gebruik van deze speciale reke ning. Dit gebruik van de vrij gegeven gelden zal geen infla toir effect hebben op de Neder landse economie, omdat alle uit gaven, waarvoor het geld zal worden besteed, reeds waren opgenomen in de begroting voor het dienstjaar 1948. Tweede Kamer bijeen in comité - generaal. De Tweede Kamer heeft, na gistermiddag in comité-generaal een verklaring der regering in zake Indonesië te hebben -aan gehoord, gisteravond om zeven uur de 's middags geschorste vergadering met gesloten deu ren voortgezet. Op het ogenblik, dat de ver gadering begon, waren met de minister-president, de heer Drees, de ministers Van Maarse veen, Joekes, Wijers, Van den Brink en Lieftinck in het Kamer gebouw aanwezig. Vanmiddag om 1 uur zal het debat naar aanleiding van de regeringsverklaring over Indo nesië in comité-generaal worden voortgezet. Lagerhuis keurt noodmaatregelen goed. Het Lagerhuis heeft Woens dagavond met 435 tegen 4 stem men de proclamatie van de nood toestand in Engeland, bedoeld om de Londense havenstaking te breken, onderschreven. An thony Eden steunde de regerings maatregel namens de Conserva tieven, hoewel hij verklaarde, dat zijn partij zeker voorbehoud maakte t,a.v. de wijze waarop de regering de situatie had aan gepakt. Toen Z.K.H. Prins Bernhard gisterochtend in Wemeldinge arri veerde, waar hij zich inscheepte op H. M.'s onderzeeër „Zee hond", om proeven met een onderwater-dieselinstallatie op de Ooster-Scheide mede te maken, werd hij verwelkomd door Bur gemeester C. N. F. van Sas. Naast de Prins zijn adjudant Lt. ter Zee F. Steinmetz. (Foto links.) De Burgemeester begeleidde de Koninklijke gast door een haag van juichende kinderen naar de motorbarkas „Neptunus". (Foto boven.) (Zie voor verslag pag. 3.) (Eigen foto's.) Het vastberaden verzet van de door de Republikeinse se nator Robert Taft aangevoerde senatoren, die tegen de slui ting van het Atlantisch verdrag zijn gekant, heeft de vooruit zichten op een spoedige bekrachtiging door de Senaat slechter doen worden. Deze kleine groep senatoren richt zijn verzet voor al tegen Truman's programma voor het verlenen van militaire hulp door de Verenigde Staten aan West-Europa, waarvan de kosten op 1.450.000.000 dollar zijn geraamd. John Foster Dulles, de Repu blikeinse woordvoerder voor buitenlandse aangelegenheden, heeft aangedrongen op goedkeu ring van het pact, dat hij „een essentieel bestanddeel" van de algehele vredesstrategie noem de. Volgens Dulles, die voor het eerst in de Senaat sprak, is sinds 1945 bij verschillende ge legenheden de oorlog gevaarlijk dicht bij geweest. Het pact kan de V.N. bevrijden van „een last en zorg, die deze organisatie nooit bestemd was te dragen", De informateur van Cauwe laert heeft gisteravond de jour nalisten medegedeeld, dat zijn bemoeiingen gisteren in een nieuwe faze zijn getreden, door dat hij voorstellen heeft gedaan aan de socialisten, die hij van daag ook aan de liberalen zal doen. Nadat hij gisteren van de C.V.P. de goedkeuring op zijn expose der vraagstukken had gekregen, heeft hij dit expose voorgelegd aan de vertegen woordigers der socialistische par tij. Dit expose is, naar hij ver klaarde, de basis voor de samen stelling ener regering en voor de opstelling van haar program ma. Hij heeft de socialisten ge vraagd of zij in beginsel bezwa ren hadden tegen deze basis als voorwaarde voor hun deelneming aan de regering. DRIE PARTIJENREGERING GEWENST. Hoewel zo nodig een regering van twee partijen zou moeten worden gevormd, zou een rege ring der drie partijen beter beantwoorden aan de behoeften van het ogenblik, aldus Van Cauwelaert. Vandaar, dat hij de liberalen, die hij morgen ontvangt, dezelf de vraag zal stellen. De informateur verklaarde voorts, dat de koningskwestie het moeilijkste probleem is. Hij heeft in zijn onderhoud met de socialisten uiteengezet, op welke wijze naar zijn mening dit pro bleem moet worden opgelost en betoogd, dat elke regering de oplossing van dit vraagstuk onder de ogen zal hebben te zien. Aangezien Leopolds onmo gelijkheid tot regering geëindigd is, aldus de informateur, moet deze kwestie tot een oplossing gebracht worden. Van Cauwelaert verwacht geen antwoord van socialisten en liberalen vóór het einde van deze week. Op een desbetreffende vraag antwoordde hij, dat het bericht, als zou Koning Leopold hebben medegedeeld, dat hij niet langer prijs stelt op een volksraadple ging, geen invloed op zijn ge dragslijn heeft geoefend, even min als de tegenspraak op dat bericht. Bij K.B.' is aan ds H. van Beek, in verband met diens be noeming tot legerpredikant in vaste dienst, met ingang van 1 April 1949 eervol ontslag ver leend aI6 reserve-legerpredikant gelijkgesteld met de rang van majoor. aldus Dulles. Volgens Dulles vrezen de tegenstanders van het verdrag, dat het de andere leden een blanco chèque zal verschaf fen,ter verkrijging van militai re hulp van de V.S. Dulles acht te dit voorbarig. Hij steunt het pact, omdat het naar bijn me ning vermindering van Ameri- ka's zware last van militaire uitgaven zal mogelijk maken. Wanneer het Westen de Duit sers geen behoorlijke en hoop volle toekomst kan verschaffen, aldus Dulles, is het bijna zeker, dat zij een onderwerp van koe handel zullen vormen tussen de Sowjet-Unie en West-Europa, en daaruit zou een tijdelijk Rus- sisch-Duits verbond kunnen voortkomen. Op de rede van Dulles volg de een kruisvuur van vragen. In antwoord op een vraag van de republikein Taft zei Dulles, dat naar zijn mening het mili taire hulpprogramma geheel on afhankelijk zou zijn van het pact, doch dat een speciale clau sule, inhoudende dat het pact geen verplichting tot het leve ren van wapenen bevat, ge wenst noch- noodzakelijk zou zijn. Hij sprak tegen, dat het pact de Senaat van het recht zou beroven, te beslissen, wanneer de veiligheid van Amerika wordt bedreigd. Het pact zal het Euro pese koloniale stelsel steunen en de politieke en economische controle van Engeland, Frank rijk en Nederland vergroten, al dus Dulles. Paus doet communisten in de ban. Het Vaticaan heeft Woens dagavond een pauselijk decreet uitgevaardigd, dat door een hoge dignitaris van de kerk werd uitgelegd in de zin, dat alle ka tholieken, die willige communis ten zijn, automatisch geëxcom municeerd zijn. Het decreet open de echter onmiddellijk weer de deur voor terugkeer tot de kerk door te verklaren, dat degenen, die hun meningen herzagen, weer zouden worden toegelaten. DE RAMP MET DE K.L.M. CONSTELLATION „FRANEKER". feezaevoerH^. onT d"L de/aI?p nabij Bombay om het leven is gekomen. Bovenste rij vLn.r.: M. v. A. Vaart Daas(2dev™Ko°/ (?de bestuurder); P Zeeman (3de bestuurder); J. W. Hoogland (1ste telegrafist); P. den werkt iiffk,mdfo^S.euIJ n Fronczek (1ste boordwerktuigkundige); J. van Dalman (2e boord werktuigkundige), Verhagen (steward); mej. Graf (stewardes) en mej. Bruce (stewardes). Gistermiddag heeft zich tijdens een zitting van de Amsterdamse gemeenteraad een ernstig inci dent voorgedaan, dat uitliep op een formele vechtpartij. Naar aanleiding van het optreden van de politie tegen onrustverwek kers bij de vertoning van de film „Het geval Gouzenko" was een door 10 communistische raadsleden ondertekend schrij ven ingediend, waarin de raad werd voorgesteld tegen dit op treden te protesteren en verdere vertoning van de film te ver bieden. Burg. d'Ailly wilde dit schrijven niet in bespreking geven. In een luid tumult werd hiertegen door de communisten geprotesteerd. Een voorstel van de burgemeester tot het niet in behandeling nemen van het stuk werd met 23 tegen 12 stemmen aangenomen. Nadat de voorzit ter voor de tweede keer de zit ting had geschorst kwamen een tiental rechercheurs de zaal bin nen om de communist Seegers te verwijderen. Aangezien dit niet goedschiks kon geschieden, ontstond hierop een hand gemeen tussen de politiemannen en de communistische raads- leden, waaraan ook door enkele vrouwelijke communistische raadsleden werd deelgenomen. Na heropening bleek de heer Seegers te zijn verwijderd. Ook hierna verstoorden echter de communisten nog steeds de orde. Na heropening na de vierde schorsing legde de communist Van Wijk een verklaring af, waarin hij het optreden van de burgemeester ten sterkste ver oordeelde. Uit protest verliet daarna de communistische raads fractie de vergadering. In de strijd tegen de droogte heeft men op verschillende plaatsen in de Betuwe de brand weer ingeschakeld. Op andere plaatsen heeft men pompinstal- laties geplaats' om fruitafval te voorkomen en de bomen te red den. Enkele dagen geleden raakte bij Roermond de motor van een auto in brand. Tot ver bazing van omstanders bevond zich onder de motorkap behalve de motor ook een- partij zak messen. Hoewel de chauffeur in Roermond nog wist te ontsnap pen. liep hij in Amsterdam tegen de lamp. De messen waren ge smokkeld. Bij een poging om op een rijdende tram te sprin gen raakte gisteren de 45-jarige Van der Leek uit Andijk gis teren onder de tram. Hij was op slag dood. Volgens uit Djogja ontvangen berichten zou dr van Royen zich Zaterdag daar naartoe begeven. Op 1 September a.s. zal het Neder landse vliegkampschip de „Karei Doorman" weer in de vaart komen. Dean Acheson heeft, naar aanleiding van een voorstel uit het congres tot het verlenen van een lening aan Spanje ver klaard, dat hij wel een betere bestemming wist voor 50 mill, dollar. Franse banken zullen een lening verstrekken aan Spanje voor het kopen van ma chines en industriële uitrustin gen. De lening zal een bedrag betreffen van 15 milliard francs. Woensdag hadden geheime besprekingen plaats tussen Attlee en Churchill over defensie- problemen. - De Philippijnse onderminister van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat Siam, Indonesië en misschien ook Birma zullen worden uit genodigd zich aan te sluiten bij de te vormen anti-communisti sche Stille-Oceaanunie. - Vol gens Djilas, een lid van de Joe- go-Slavische regering, treft de Sowjet-Unie voorbereidingen om de Griekse burgeroorlog binnen kort te beëindigen. Onder grote belangstelling is gisteren het stoffelijk overschot van de heer J. I. van Ballegoyen de Jong te Goes ter aarde besteld. Onder het luiden van de klok verliet de stoet, waarbij zich o.a. ook de burgemeester en de wet houders bevonden, het sterfhuis. Voor het stadhuis werd enkele ogenblikken halt gehouden. Hier sloten de aanwezige raadsleden en het gem. personeel zich bij de stoet aan. Op de begraafplaats had zich reeds een grote menigte verzameld, o.a. het bestuur van de Oranjevereniging en de leden van het Roode Kruis. Nadat de kist die door een groot aantal bloemstukken bedekt was en door het secretarieperso- neel grafwaarts werd gedragen, in de groeve was neergelaten, werd allereerst het woord gevoerd door de enige nog levende broer van de overledene, die hem- schet ste in zijn liefde voor zijn gezin, de gemeente Goes, waarmee hij als vergroeid was, vodr land en volk en voor zjjn Vorstin. Volgende spreker was de burge meester, de heer W. C. ten Kate, die zjjn verdiensten voor de ge meente in het licht stelde en die woorden van dank sprak voor de ondervonden medewerking en vriendschap. De heer F. G. C. Rothuizen, oud-directeur van gemeentewer ken sprak als oud vriend van de overledene; hij herdacht met dankbaarheid zijn trouwe vriend schap en herinnerde voorts aan zijn grote zorg voor zijn vrouw en kinderen, om tenslotte te wijzen op de roepstem, die er ook van dit plotseling sterven uitgaat. Door dr W. C. F. Metz voorgan ger van de Vrijz. Hervormden te GoesMiddelburg werden woor den van troost gericht tot de fa milie. Hij eindigde met het bidden van het „Onze Vader". Tenslotte werd nog het woord gevoerd door de oudste zoon van de overledene die, alvorens na mens zijn moeder en de andere kinderen een woord van dank te spreken, voor de grote belangstel ling uit alle kringen der bevolking ondervonden, de overledene teken de in zijn zorgende liefde voor zijn echtgenote, kinderen en kleinkin deren. Het was een indrukwekkende plechtigheid. De nieuwe bonnen, geldig van 17 tot en met 30 Juli. Voedingsmiddelenkaarten 905: 221 Vlees (A, B, D): 100 gram vlees. 222 Vlees (A, B): 300 gr. vlees. 223 Vlees (D): 100 gram vlees. 226 Alg. (A, B): 200 gr. kaas of 250 gr. korstl. kaas. 227 Alg. (A, V): 125 gr. koffie. 232 Alg. B): 200 gr. kaas of 259 gr., korstl. kaas. 234 Alg. D): 100 gr. kaas of 125 gr. korstl. kaas. Geldig zijn de bonnen, gemerkt met de letter S. Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MN 908 (bijz: ar beid, a.s. moeders en zieken). Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 15 Juli a.s. worden gebruikt. Examen en emeritaat. In de gisteren gehouden ver gadering van de classis Goes der Geref. Kerken werd na gehou den examen toegelaten tot de dienst des Woords en der sacra menten, de heer G. N. Lammens, theol. cand. te 's-Gravenhage, beroepen pred. te Heinkenszand. De heer Lammens hoopt op 2 October a.s. zijn intrede te doen. Aan Ds G. van Heiningen te Wolfaartsdijk werd op diens verzoek tegen October a.s. eer vol emeritaat verleend. DE BILT ZEGT: Lagere temperaturen. Vrij veel bewolking met hier en daar een regen, of onweers bui. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk tussen Noord en Oost. Lagere temperaturen dan gisteren.

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 1