f januari m JAAR HUWELIJK IN BEELD ,peiRS»eK\nc,er) JHMHU. MKIMKSt -.1 Midden boven: Nog maar amper is op 8 September 1936 de verloving tussen H. K. H. Prinses Juliana der Neder landen en Z. K. H. Prins Bernhard van Lippe Biesterfeld bekend geworden of de burgerij, van 's-Gravenhage verzamelt zich bij duizenden voor het paleis Noordeinde om het jonge paar tee te juichen. Prins Bernhard verovert in die dagen met zijn joviaal optreden spoedig het hart van allen, die het Hbis van Oranje genegen zijn. Daaronder: „Geeft elkaar de rechterhand". De oude hof- predikant, ds Weiter zegent het huwelijk van het Kroon prinselijk Paar in. Links bovenaan: Op 31 Januari 1938 werd Prinses Beatrix geboren. Een goli van blijdschap ging door ons land. De jonge ouders toner enkele maanden later de jongste Oranje telg aan het Nederlandse volk. Rechts bovenaan: Het rampjaar 1940 voerde het Prinselijk Gezin in ballingschap. Daar werkten zowel Prinses Juliana als Prins Bernhard voor de nationale zaak. Hier brengen zij een bezoek aan een opleidingskamp voor vliegers van het Koninklijk Nederlands Indische Leger. Links midden: Z. K. H. Prins Bernhard, opperbevelhebber van de Binnenlandse Strijdkrachten, arriveert met zijn jeep in de juist bevrijde stad Maastricht. Hij wordt er met enthousiasme begroet. Rechts midden: Het Prinselijk Gezin landt in Mei 1945 op het vliegveld Teuge bij Apeldoorn en neemt daarna zijn intrek op Het Loo. De drie kleine Prinsesjes brachten zelf hun lievelingspoppen mee Midden onder de trouwfoto: Op 19 Februari 1946 was er opnieuw reden tot vreugde en dankbaarheid voor Vorsten huis en volk: Prinses Marijke werd geboren. Hier zien we de Benjamin op twee-jarige leeftijd spelend in de kinder kamer. Rechts onder: Prinses Juliana wordt Koningin Juliana. Haar Moeder doet hiervan mededeling in een korte toe spraak vanaf het balkon van het paleis op de Dam in Am sterdam. „Leve Koningin Juliana!!" Midden onder: „Zo helpe mij God almachtig". In de Nieuwe Kerk te Amsterdam wordt de jonge Koningin inge huldigd als Vorstin van het Nederlandse volk. Links onder: Het sprookje van de gouden koets. Door een juichend Amsterdam trekt een lange feeststoet, waarvan de gouden koets het belangrijkste onderdeel vormt. Bijna een jaar is dit thans geleden. „Wij gaan", naar de woorden van Prinses Wilhelmina, „met opgeheven hoofd de toekomst tegemoet, schouder aan schouder met Juliana". Woensdag 6 Juli 1949 ZEEUWSCH DAGBLAD PagfM

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 4