Aan de inpoldering van liet zuidelijke Sloe wordt gestadig doorgewerkt. In Zuid-Afrika zijn enkele overblijfselen van oude cu tuur. Sluiting van de djjk over ongeveer een maand. Onderwijzers van Zuid- en Noord-Beve land vergaderden te Goes. Portugezen ontdekten zuidpunt van Afrika. Ze&uiuLó altzhhi i O") S EDNA EARL Met het graven der hoofd- waterleiding is begonnen. Minister Van Maarseveen is „realistisch aan de optimisti sche kant". Hoofdbestuurslid N. 0. V. sprak over „Hetaansluitings- en selectieprobleem na de lagere school. Gud land met jonge geschiedenis. Zaterdag 18 Juni 1949 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Afet het graven van de brede hoofdwaterleiding, die door de gehele Sloepolder zal lopen, is een begin gemaakt. De eerste tientallen meters zijn gereed. Een dragline is bezig de grond uit te halen en in kipkarren te deponeren. De grond wordt gebruikt voor de dichting van kreken op het terrein. Wie enkele weken niet aan het Zuid Sloe is geweest, maar er nu weer een bezoek brengt, ontdekt al spoedig, dat men met de in polderingswerkzaamheden is gevorderd. De bedrijvigheid op het terrein is toegenomen, de perskaden zyn honderden meters langer geworden, met het dempen van de geul langs de dyk van de Byleveldpol der is enige vordering gemaakt, en zo z|jn er nog wel meer dingen, die opvallen. Wat vooral de aandacht trekt, is het feit, dat de nieuwe grond in de toekomstige polder al flink is gedroogd, getuige het scheuren op vele plaatsen. Het is jammer, dat van sluiting van de perskade voor de nieuwe dyk die ruim 1680 meter lang wordt, op 20 Juni, de vastgestelde datum, niets zal komen. Men heeft nJ. tegenslag ge had met de zandzuiger-perser, die enkele weken geleden uit Friesland is gearriveerd en die deze week, toen wij een bezoek brachten, enkele honderden me ters uit de kust lag evenals een kleinere zandzuiger. Dezer da gen zal een begin worden ge maakt met het zuigen van zand en het persen daarvan tussen de perskaden. Wanneer zich nu geen tegenslagen meer voordoen mag worden gehoopt, dat over ongeveer een maand de dichting tot stand zal worden gebracht. De dichting. Deze dichting zal geen ge makkelijke karwei zijn. Hoe kleiner het gat, hoe sterker de stroom. Het ligt in de bedoe ling een kleine sluitdam te ma ken, die steeds meer zal worden verzwaard. Er zal wel niet zulk bijzonder materiaal (torpedo- netten, stukken van kunstha vens enz.) voor deze dichting nodig zijn als indertijd bij de dijkdichtingen op Walcheren,1 vermoeden wij! Wél wordt over het sluitgat een brug geslagen, die na de dichting weer verwij derd wordt. Momenteel liggen er ruim 1450 meter perskade, onderbro ken door de sluisput. Dit getal moet eigenlijk met twee worden vermenigvuldigd, want zoals men weet liggen er twee pers kaden achter elkaar. De dijk, die straks de nieuwe polder tegen het buitenwater zal beschermen, zal een hoogte krijgen van 6.77 meter N.A.P. De sluis. Aan de grote bouwput voor de uitwateringssluis wordt de laat ste hand gelegd. Aan één zijde j heeft de put de vereiste afwer king, terwijl aan de andere zijde een dragline nog bezig is met het uitgraven van zand, teneinde ook hier de put op de vereiste diepte te brengen. Bronbemalin gen zijn aangebracht. De eerste betonpalen voor de fundering van de" sluis zijn per schip aan gevoerd, zodat met het heiwerk vrij spoedig een begin kan wor den gemaakt. Deze uitwaterings sluis zal een lengte van 41.73 meter hebben. Op het terrein is men thans ook begonnen met het graven van de ruime hoofdwaterleiding, die een diepte van 1.90 meter N.A.P. zal hebben. De glooi ing van deze hoofdwaterleiding zal uit kleibekleding bestaan. De grond, die vrijkomt uit deze waterleiding wordt gebruikt voor de dichting van kreken. Een dragline deponeert de klei. in de kipkarren, die een locomo tiefje voorrijdt. Is de trein' vol, dan rijdt ze weg naar de kreek onder langs de Bijleveldpolder, waar arbeiders gereed staan om de kipkarren te ledigen. Zo wordt ook geleidelijk voortge gaan met het gelijkmaken van het terrein zelf. De voorbereiding voor de dichting. De grote drijvende grijper kraan, die een zwaailengte heeft van ruim 6% tot 20 meter en met één greep twee kubieke me ter grond verzet, was deze week bezig met het vullen van z.g. onderlossers, die hun last afge ven aan de Zuid-Bevelandse kant, waar de klei wordt ge bruikt ter voorbereiding van de eigenlijke sluiting. Voorts zijn er twee draglines aan het werk. Als het werk zich uitbreidt, zal ook dit aantal toenemen. Het aanbrengen van de tijde lijke voorziening aan de buiten ste perskade in de vorm van rijshout is geheel gereed. Aan de Zuid-Bevelandse kant zijn in het diepste van de'geul, even eens ter voorbereiding van de sluiting, drie zinkstukken gezon ken ter beteugeling van de stroom. Voorts wordt op het terrein zelf een flink zanddepot aange legd, dat straks zal worden ge vuld met zand voor de aanleg van wegen enz. Rond het depot zijn ook perskaden gelegd. Het zal 14 a 15.000 M3. zand kunnen bevatten. Momenteel werken ongeveer 100 mensen aan de inpoldering. Voor zijn vertrek naar Indone sië per K.L.M.-lijntoestel, ver klaarde de nieuwe minister van overzeese gebiedsdelen*. „Mijn reis heeft geen andere bedoeling, dan mij te oriënteren over de toestand in de Oost. Ik blijf twee en een halve week weg. Ik zou wel langer willen, doch dat is niet mogelijk in verband met de a.s. Rondetafelconferentie en de voorbereidende werkzaam heden". „Kunt u iets zeggen over de wrijving, die er zou bestaan tus sen de groepen van Sjarifoeddin, Soekarno en Tan Malakka?" „Dit moet u hen zelf vragen", was het antwoord van de minister. „Ik ga juist naar de Oost om mij van alles op de hoogte te stellen". „Denkt u, dat het republikeinse gezag groot genoeg is om tot sta king van de vijandelijkheden te komen?" „Ik ben noch te optimistisch, noch te pessimistisch. Ik ben re alistisch aan de optimistische kant". In de „Vrije pers" te Soerabaja zou gestaan hebben, dat de Ne derlandse regering misschien wel bereid was, de Rondetafelconfe rentie te laten doorgaan zelfs als de order „staakt het vuren" niet geheel bevredigend werd nage leefd. Hiernaar gevraagd, ant woordde minister van Maarseveen „Wij zijn realistisch. Ik kan niet aannemen, dat dit het standpunt van de regering zou zijn. Het zou niet wel aangaan, te confereren als het schieten voortgang vindt. De werkzaamheden aan de bouwput voor de sluis vorderen gestadig. De ene zijde heeft reeds de vereiste afwerking. Op de foto ziet men, hoe een dragline bezig is het zand aan de andere zijde uit te graven. De Vereniging van Onderwij zers in Noord- en Zuid-Beve land heeft gisteren haar 111e jaarvergadering gehouden in de „Prins van Oranje" te Goes. In zijn openingswoord her dacht de voorziter, de heer J. E. Harthoorn, de twee overle den collega's, Van Noort uit Driewegen en W. L. Schrier uit Kapelle en sprak hij een speci aal welkomstwoord tot de ere leden, de heren C. Kloosterman uit Goes en Mais uit Voorburg. Nadat de secretaris, de heer P. J. A. L. Visser uit Goes, verslag had uitgebracht over de ver richtingen van het bestuur, leg de de penningmeester rekening af. De kas vertoonde een batig saldo van f39.28. I De voorzitter, die aan de beurt was af te treden, werd bij ac clamatie herbenoemd. Tot bestuurslid wegens ver trek van de heer J. Kasteel te Kats werd benoemd de heer L. H. Lange te Wissekerke. Na een korte pauze sprak de heer J. Roorda uit Amster dam, hoofdbestuurslid van de N.O.V. over: „Het aansluitlngs- en selectieprobleem na de la gere school". Men staat nog ver af van een verantwoorde schoolorganisatie, aldus de heer Roorda, die aller eerst sprak over de aansluiting lager onderwijs-middelbaar on derwijs. Het blijkt vaak, dat bij het middelbaar onderwijs ge middeld 25 procent van de leer lingen bij overgang blijft zitten. Bij 't mulo-onderwijs bedraagt dit 16 procent. Van de 50 pro cent geslaagden M.O. doorloopt slechts 30 procent de school in normale studietijd. Bij het ulo verlaat slechts 34 procent de school met diploma. In Londen heeft men dan ook tijdens de bezetting naar een oplossing gezocht van de vraag: hoe zorgen wij dat de leerlingen terecht komen op die school waar ze krachtens hun capaci teiten thuis horen? Op 12-jarige leeftijd moet, zo kwam men overeen in diverse rapporten, begonnen worden met selectie. Men was het er voorts over eens de leerlingen in drie groepen te verdelen, n.l. de in tellectueel begaafden, de min der begaafden en tenslotte de derde groep die na de lagere school aan het intellectuele pla fond zit. Er gelden vier factoren bij de beslissing over de oplei ding n.l. de intellectuele aanleg, het karakter, de parate kennis in het sociale milieu waarin de leerling verkeert. Spreker be lichtte deze factoren uitvoerig, waarbij hij o.m. uitvoerig inging op het soms zo dwaze verlan gen der ouders om hun kinde ren zoveel mogelijk te laten worden, hoewel ze vaak niet ge schikt zijn. Men is hier in Hol land te bang voor het stands verschil, zei spr. De eigenschap, geschiktheid voor verdere studie is volkomen abstract, vond de heer Roorda, daar men geen absolute maat staven kan aanleggen. De tests vond de heer Roorda weliswaar uitstekend, doch ze kunnen niet beslissend zijn. De heer Roorda besprak ver volgens het „brugklassen-sys teem van Bolkestein, waarvan hij vond dat het niet voldoende aansluit op het L.O Want dit is het voornaamste: selectie en aansluiting moet zo goed mogelijk zijn. Spreker be lichtte de methode, waarbij in de le klas van de ulo de leer lingen door drie onderwijzers geheel op hun mérites beoordeeld I worden. Dit systeem van voort- gezet lager onderwijs kan zeker vruchten afwerpen, als de ouders accepteren dat het uit gebrachte advies bindend is. Het middelbaar onderwijs kan hier zeker verder op voort bouwen. Aan het slot bepleitte spreker de afschaffing van de drie maandelijkse cijferrapporten v/elke hij liever vervangen zag door persoonlijke rapporten over de leerlingen. Bij de drukke bespreking die op de inleiding volgde besprak de heer Roorda de plannen die de regering koestert t.a.v. de overgang van lagere school naar Ambachtsschool en het rapport Goote, Vroeger had men drie jaren Nijverheidsonderwijs, die krijgt men thans weer terug, alleen het jaar dat er bij komt zit aan de onderkant. Dat acht te spreker fout. De leerlingen van 12 jaar zijn nog niét rijp genoeg om een be roep te kiezen en horen bij het voortgezet lager onderwijs thuis. Des middags sprak de beken de bioloog dr P. Korringa uit Bergen op Zoom over „De oes tercultuur en oesterbiologie in Zeeland". Chr. Bakkerspatroons op Walcheren vergaderden. Donderdag j.l. vergaderde te l Middelburg de- afd. Walcheren van Chr. Bakkerspatroons o.l.v. de heer C. de Wolf. Daar de afdeling groeit, ne men ook de werkzaamheden toe, waarom besloten werd het be stuur met twee leden uit te brei den. Na stemming werden als zodanig benoemd de heren W. de Rijke te Souburg en K. J. Steketee te Arnemuiden. Tot afgevaardigde naar de Bondsdag in Leeuwarden op 7 Juli werd benoemd de heer B. t v. d.. Ende te Middelburg. I Het financieel verslag en de begroting van de Bond werden besproken. Tot lid van de te vormen Con tactcommissie werd benoemd de heer C. de Wolf. De heer A. v. d. Broeke te St.-Laurens bracht verslag uit van de in Utrecht ge houden voorzittersvergadering. De bespreking hiervan werd aangehouden tot de volgende Als u last hebt van uw keel gorgelt u met superol. Het is een middel dat heel dikwijls helpt. Wist ti, dat tegenwoordig pruimebomen superol gebrui ken en met heel goede resul taten? U zult dat waarschijnlijk niet weten, want het is de eerste keer. dat dit geneesmiddel in ons land wordt toegepast. Schouwen heeft de primeur. In de buurt van Haamstede staan n.l. veel pruimebomen, die erg lijden van de loodglans ziekte, kenbaar aan de zilver kleuring der bladeren. Deze ziekte heeft reeds duizenden slachtoffers onder de pruime bomen gemaakt en vele tuinders zijn bevreesd nieuwe pruime bomen aan te planten. Ondanks intensieve weten schappelijke onderzoekingen is tot heden nog geen afdoend be strijdingsmiddel gevonden. Totdat iemand op de gedachte kwam de bomen te injecteren met superol. Er worden daartoe boorgaten gemaakt in de stammen, waar in tabletten superol worden ge deponeerd. En dan maar afwachten, hoe de reactie der bomen is. Het is na korte tijd al gebleken, dat er goede resultaten zijn. De bomen. werden beter. Het spreekt van zelf, dat de proeven worden voortgezet. vergadering. Enkele leden vroegen inlich tingen over de vacantieregeling. De voorzitter wekte op naar de vaktentoonstelling in Breda ie gaan. De heer Ovaa te Vlissingea ging voor in dankgebed. Zeeuwen op de thuisreis. Met het m.s. „Sibajak" dat op 4 Juni uit Tandjong Priok ver trokken is, en vermoedelijk op 2 Juli a.s. te Rotterdam aan zal komen, zijn de volgende Zeeu wen op de thuisreis: Mar. II z.m. A. Hoendervan ger, Vlissingen; Adj. o.o. J. M. Gijzel en gezin, 's-Gravenpolder; O.-Luit. J A. Ulekake en gezin, Bergen op Zoom; Mar. L. Broec- kaert, Graauw; Mar. I z.m. J. S. Celi, Vlissingen; Mar. I z.m. C. H. van Geesbergen, Zierik- zee; Mar. II z.m. P. P. Vaal, Terneuzen; Korp. I J. Bal en gezin, De Klinge; Korp. C. Ter- wiel en gezin, Souburg. Zie zo, nu de eerste nieuwsgierigheid bevredigd is, zullen wij overgaan tot een meer chronologische beschrijving van dit land, waarbij wij ons van tyd tot tijd zullen veroorloven wat af te dwa len, indien het in het verhaal te pas mocht komen iets te ver tellen over actuele onderwerpen. In vergelyking met de gesc hiedenis van het Midden-Oosten, Noord-Afrika en Europa, is die van Zuid-Afrika nog zeer jong. gevonden zich de moeite getroos ten de bijkans ondoordringbare „jungle" van Centraal Afrika te trachten te bedwingen, daar zij dichter bij huis alles konden vin- De toch zo ondernemingslustige Egyptenaren, hebben, toen hun I den, dat hun verlangen naar luxe ruimte hun energie productief te maken, terwijl zij in hun latere machtsperiode in Centraal en West-Europa ruimschoots gele genheid hadden hun veroverings lust bot te vieren. De grootste handicap voor de ontdekking van Zuid-Afrika over land is echter zonder twijfel ge weest de bijkans ondoordringbare wildernis in Centraal Afrika, die zelfs de meest ondernemende po tentaten wel moest afschrikken. J Die Stem van Suid-Afrika S De eerste betonpalen voor de fundering der uitwateringssluis uan de nieuwe Sloepolder zijn dezer dagen gearriveerd. land vele jaren voor de geboorte van Christus een dominerende positie innam in de beschaafde wereld, blijkbaar niet voldoende energie gehad tot het uiterste punt van het zwarte continent door te dringen. Mogelijk hebben zij het ook niet de moeite waard en rijkdom kon bevredigen. Alexander de Groote heeft zijn drang naar expansie en zijn ver langen naar veroverings- en ont dekkingsreizen in een andere richting gespuid. De Romeinen hadden in hun onmiddellijke omgeving voldoende FEUILLETON Naar het Amerikaans door BESSY KIVING 55) —o— Hij stamelde en stotterde zo lang tot hij aan het eind was van zijn verhaal. Begerig om het hem beter te leren, klom Ednaj op het geïmproviseerde spreek gestoelte en zegde zijn voordracht voor hem op met dezelfde hand-1 bewegingen en stembuigingen, als zij wenste, dat hij zou doen. Toen de laatste woorden over, haar lippen waren gekomen, en| zij nog op de reusachtige spreekplaats stond, werd zij op geschrikt door een plotseling handgeklap en Gordon Leigh's vrolijke stem riep uit: „Bis! Bis! Alle hulde aan de' vrouwelijke redenaar. Je hebt bepaald aanleg om te spreken. Ik zou het voor geen geld heb- ben willen missen, dus vergeef! mij, dat ik luistervink speelde." Hij kwam van uit zijn schuil hoek te voorschijn en stak haar; de hand toe, er bij voegend: „Sta mij toe je te helpen bij het af-1 dalen van dit hoge gestoelte Ja-I mie, denk je, dat je het straks evengoed zult kunnen als juf frouw Edna?" „O, neen, meneer, maar ik zal mijn best doen, dat zij zich niet voor mij hoeft te schamen." Hij greep zijn hoed van de boomstam, waarop hij hem had neergelegd en rende weg. Gor don en Edna sloegen in lang zamer tempo de terugweg in naar de plaats, waar de tafels gedekt stonden. Edna was te zeer van "haar stuk gebracht door zijn onverwachte versehij-, ning om eerder een woord te spreken en haar toon drukte ontstemming uit, toen zij zei: „Het spijt mij zeer, dat u ons onderbrak, want Jamie kende het nog lang niet goed. Het zal nu vast mislukken. Heeft u niets beters te doen dan in alle vroeg te hier door de bossen te dwa len als een boze geest?" „Ik wil graag e'en berisping van u aanhoren, maar heb toch geen spijt, dat ik gekomen ben.. Welke man, die nog enige le-, vensvreugde kent, kan er de; voorkeur aan geven om een Meidag door te brengen temid-j den van stoffige wetboeken en vervelende documenten, als hij de kans heeft te luisteren naar; zulk een declamatie, als u mij! zoeven het genoegen gaf te ho-! ren! Wie zou er trouwens niet; graag van profiteren, als men de dag kan doorbrengen in de vrije natuur, temidden van honderd; gelukkige kinderen. Bovendien wees mijn goed gesternte mij de' weg naar deze plaats waar ik wel dacht u te zullen vinden, want ik wilde u graag spreken voor het feest begint. Waarom heeft u mij zo hardnekkig ont weken in de laatste tijd?" Zij stonden dicht bij elkaar in de schaduw van de iepen en Gordon dacht, dat zij er nog nooit zo bekoorlijk had uitge zien. Een zacht windje, vervuld van bloesemgeur, bewoog te plooien van haar wit kleed en deed de blauwe linten langs heur haar en rond haar middel wapperen. Juist op dit ogenblik voor Zij nog kon antwoorden, hoorden zij een geritsel in het kreupel- bos, dat hun gesprek onderbrak, Murray stapte uit het dichte groen te voorschijn, met zijn ge weer in de hand en zijn gelief koosde hond Ali achter hem. In dien hij al verbaasd was over de ontmoeting, zijn gelaat ver ried dit niet, toen hij zijn hoed af nam en zei: „Goeden morgen, Leigh. Ik zal de Hebreeuwse samenkomst niet langer storen dan nodig is om je te vragen, of je misschien ook een lucifer voor me hebt? Mijn doosje is leeg." Meneer Leigh haalde zijn luci fers uit de zak en terwijl meneer Murray zijn sigaar aanstak, rustten zijn ogen een moment op Edna's blozend gelaat. „Kom je niet bij het kinder feest?" vroeg Gordon. „Neen, zeker niet! Je weet, dat ik zo lui ben als een Turk, maar al ben ik een geboren vij and van werken, toch verzeker ik je, dat ik liever van de mor gen tot de avond de grond zou beploegen of stenen kloppen, dan dat ik moest luisteren naar al de onzin en de dwaasheid, die de toeschouwers deze middag te horen zullen krijgen. Ik heb geen moed en geen geduld ge noeg om dat te blijven bijwo nen. Wil je een sigaar? Goeden morgen." Hij nam zijn hoed af, hing zijn geweer over de schouder en riep zijn hond. Toch verdween hij weer in het dichte kreupelhout. „Wat een onverbeterlijke wil de!" mompelde meneer Leigh, de lucifers weer in zijn zak stekend. Edna gaf geen antwoord en ■wilde haastig doorlopen, maar hij hield haar tegen. „Ga niet weg, voor je ge hoord hebt, wat ik je te zeggen heb. Meer dan eens heb je mij de gelegenheid ontnomen om je te vertellen, wat je al lang moet hebben vermoed. Edna, je weet heel goed, dat ik je liefheb meer dan iets ter wereld - dat ik je heb liefgehad vanaf de eerste dag van onze kennismaking. En nu ben ik gekomen om je te zeggen, dat mijn geluk ligt in jouw handjes, dat ik de vurige wens koester jou mijn vrouw te mogen noemen. Trek je hand niet terug uit de mijne! Lieve Edna, laat mij die voor altijd mogen houden. Vergis ik mij, als ik hoop, dat ja mijn gevoelens kunt beantwoorden, Edna?" (Wordt vervolgd.) De Zimbabwe-ruïnes. In elk geval zijn er vrijwel geen sporen van vroegere beschavingen overgebleven. Slechts in Zuid- Rhodesia, dicht bij Fort Victoria, heeft men interessante ruïnes ge vonden, de z.g. Zimbabwe-ruïnes. Deze overblijfselen van een grote tempel, van huizen en op de na bijgelegen bergen van een vesting welke naar een illuster voor beeld de „Acropolis" is genoemd zijn bijzonder interessant. Het moeten grote bouwwerken zijn geweest, „gemaakt uit min of meer op maat gemaakte rotsstenen en graniet, op een ingenieuze wijze op elkaar gestapeld, zonder dat enig voegmateriaal is gebruikt. Het zijn zeker geen overblijfse len van bouwwerken van enige stam der Bantu's, waartoe de z.g. Faffers behoren, daar zij hun hutten van leem en klei plachten te maken. De bouwers zijn spoorloos ver dwenen, zonder gegevens achter te laten, waaruit men zou kunnen concluderen, tot welke bevolkings groepen zij moesten worden gere kend, welke hun cultuur was, e.d. Volgens bepaalde geleerden ge lijken deze bouwwerken nog het meeste op die der Azteken, de oude bewoners van Centraal Arierika, waardoor aan de theo rie, dat Afrika en Amerika aan vankelijk één continent vormden, weer voedsel werd gegeven. De Phoeniciërs bezochten Z. Afrika. Voor hét overige heeft men niets anders gevonden dan aan de Oostkust van Zuid-Afrika enige sporen, welke aan de Phoeniciërs, de mannen van Thyrus en Sidon, deden denken. (Zie vervolg pag. 4)J Korte Berichten. De „Oranje" wordt Woensdag a.s. uit Batavia in Amsterdam verwacht. Aan boord bevinden zich 800 passagiers, w.o. de on langs gepensionneerde Commissa ris van de Kroon voor Sumatra- Timoer, dr M. Brouwer. De Eerste Kamer zal Donder dag a.s. om half twee vergaderen. Op de agenda staan enige kleine re wetsontwerpen, o.a. de Her- verkavelingswet Walcheren. De Schotse militaire band „The Koyal Scots Greys, zal vergezeld van. formatie dansers en pijpers, begin Juli een tournée door ons maken en o.a. het „Holland fes tival" opluisteren. Van de zijde der K.N.V.B.-offi- cials is de suggestie geuit om het volgend jaar wederom naar Hel sinki te komen, teneinde een nieuwe wedstrijd tegen het Finse elftal te spelen. Deze suggestie is doojr de Finse voetbalbond dank baar aanvaard. Albanië heeft in een brief aan Trygve Lie, de pogingen van de V.N. om de betrekkingen van Al banië met Griekenland te verbe teren, afgewezen en de gehele schuld voor de breuk tussen beide landen op de regering van Athene geschoven. Een woordvoerder van het Franse ministerie van buitenland se zaken heeft verklaard, dat de Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Acheson, gedurende het weekend een bezoek zal brengen aan Duitsland. Aan het vervoer van de evacu- é's, die van Djogja naar Batavia willen reizen, wordt thans in op dracht van de Indonesische rege ring ook deelgenomen door het m.s. „Tawali" van de Mij. „Ne derland". Judith Coplon, de gewezen be ambte van het Amerikaanse mi nisterie van justitie, die van spi- onnage beschuldigd is, heeft Don derdag haar zwijgen opgegeven en alle tegen haar uitgebrachte be schuldigingen geloochend. Ongeveer 38.000 Griekse amb tenaren met inbegrip van de staf van radio-Athene, hebben de sta king, die op 30 Mei j.l. was af gelast, hervat. Op de foto hierboven heeft men een goed overzicht van een deel der perskaden, die zijn gelegd als fundering voor de nieuwe dijk, die de toekomstige Sloepolder tegen het buiten water zal beschermen. Op de achtergrond, enkele honderden meters vit de kust, ziet men de zandzuiger en de zandzuigerperser, die gebruikt worden om zand tussen de perskaden aan te brengen.

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3