Goed nieuws Nieuw rusthuis voor Ouden van Dagen te Zierikzee. Nationale Woningraad vergaderde. c PROVINCIENIEUWS NOTEERT EVEN? Zomerzitting Prov. Staten. KERK EN ZENDING. ZOMERMANTELS Woensdag 15 Juni 1949 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 (Vervolg van pag. 2). Afdeling Zeeland Centrale Landbouw-Onderlinge. Te Goes werd in „De Prins van pranje", onder voorzitterschap Van Ir. W. Kakebeeke uit Rilland, j de jaarlijkse algemene ledenver- gadering gehouden van de afde-| ling Zeeland van de Centrale Landbouw-Onderlinge, bedrijfs-1 vereniging ingevolge de Land- en Tuinbouw-ongevallenwet 1922. Het aantal leden liep gedurende het boekjaar 1948 terug van 3149 tot 3057. Deze daling heeft, echter geen nadelige invloed gehad op het totaal verzekerde loonbedrag. Het loonbedrag is n.l. gestegen van f 12.071.494,over 1947 tot f 12.708.024,— over 1948. In 1948 werden 908 ongevallen aangege ven, waarvan 827 in behandeling werden opgenomen. Voor 1947 waren deze getallen resp. 1030 en 952. Met de leden kan over 1948 met inbegrip van een storting, groot f 0.10 in de reservekas worden afgerekend op f 1.30 per f 100.loon, alsmede f 1,50 per lid. Tot leden van het bestuur wer den herkozen de heren: P. Scheele te Kapelle-Biezelinge, en M. H. Noordhoek te Kortgene, en be noemd de heer J. D. Haak te Hoek. Tot plaatsvervangende leden werden herbenoemd de heren: J. J. v. d. Maas te Wissekerke, en Adr. Dees te Waarde en benoemd de heer: Jac. Neeteson te Kloos- terzande. Ter vergadering werden de he ren J. L. Kuijper Czn te Ouwer- kerk, Abr. Vijverberg Wzn te Ouwerkerk, P. Vreeke te Souburg die gedurende 25 jaar hun mede werking aan de Landbouw-Onder linge hebben verleend, gehuldigd. Uit handen van de directeur van de Centrale Landbouw-Onderlinge ontvingen zij als blijk van waar dering, een oorkonde met herin neringsmedaille. Zomerdag C.J.V.F. en C.J.M.V. op Walcheren. De ring Walcheren van de C. J. V. F. en C. J. M. V. zullen op Zaterdag 23 Juli a.s. te Zou- telande een zomerdag organise ren. Het programma zal elk wat wils bieden; als sprekers zullen optreden mej. Wijnberg te Utrecht en ds J. van Winters wijk te Grijpskerke. Behoudens de goedkeuring van het ge meentebestuur van Zoutelande zal Jan deze zomerdag ook wor den meegewerkt door het Tam boers- en Pijperscorps Juliana te Middelburg. Pijpercorps „Juliana" naar Zierikzee. Het bestuur van het Chr. Tamboers- en Pijpercorps Julia na te Middelburg heeft besloten het verzoek van het Eeuwfeest comité te Zierikzee om tijdens de feestelijkheden, die begin Augustus worden gehouden, mee te werken, in te willigen. Het corps zal op Woensdag 3 Aug. a.s. naar Zierikzee gaan en daar o.m. medewerken aan de- histo rische optocht. C.H.U. Walcheren ontving schrijven van H. M. de Koningin. In antwoord op het telegram, dat Zaterdag door de C.H.U. te Middelburg aan H. M. Koningin Juliana was gezonden, is het volgende schrijven ontvangen: Hare Majesteit de Koningin heeft mij opgedragen om U haar welgemeende dank over te bren gen voor het zeer gewaardeerde telegram, H. M. toegezonden ter gelegenheid van de te Middel burg gehouden vergadering, w.g. Mr J. C. Baron Baud. HOEDEKENSKERKE. Restauratie Ned. Herv. Kerk nadert voltooiing. De restauratie van de Ned. Herv. Kerk alhier nadert haar voltooiing. Behoudens onvoor ziene omstandigheden zal de kerk ongeveer Aug. a.s. in ge bruik kunnen genomen worden. Deze Kerk waarover monumen tenzorg zich ontfermde, is zeer fraai geworden. WAARDE. Dirigent gehuldigd. Zaterdagavond werd door de muziekvereniging „Vooruit" een concert gegeven op de tent. Hierbij werd de directeur, de heer P. Krijnsen, gehuldigd met zijn behaald succes op het con cours te Oostkapelle. Namens bestuur en leden bood de voor zitter, de heer H. Dek, hem een bloeiende plant aan en zegde hij hem dank voor zijn belangeloze arbeid. Toen de dirigent hiervoor dankte, wekte hij de leden op, hun beste krachten te blijven ge ven. HEIXKENSZAND. Gemeenteraad. In de Maandagavond gehou den raadsvergadering van Hein- kenszand werd medegedeeld, dat het verschuldigde restant van het indertijd voorgeschoten kapitaal zijnde ruim f 1200 voor aanleg ondergrondse netten is kwijt gescholden door de PZEM. De huur voor de woning met hulppostkantoor is bepaald op f 40,25 per maand. Op haar verzoek werd aan mej. Verheul, onderwijzeres aan de O.L. school, tegen 1 Sept. a.s. eervol ontslag verleend wegens benoeming te Vlissingen. De heer Dellebeke betreurde het, dat ook deze onderwijzeres na een jaar vertrekt en vroeg welke de redenen hiervoor kun nen zijn. De trek van dorp naar stad, antwoordde de burgemees ter. Op 8 Juni j.l. heeft de aan besteding van het herstel en verbouw van de woning A 76 plaats gevonden. Laagste in schrijver was P. Engelse voor f 11.450. Deze heeft echter een bijzondere voorwaarde gesteld. De raad besloot het werk aan Engelse te gunnen, maar de voorwaarde niet te aanvaarden. Mocht hij hier niet mee accoord gaan dan zal men A. J. Rijk het werk laten doen voor f 11.554. De rekening over 1948 van het Burg. Armbestuur sluit met een inkomst en uitgaaf van f 1451,03. Doordat er verschillende wer ken worden uitgevoerd werd besloten een kasgeldlening aan te gaan van f 75.000 voor de tijd van 1 jaar. Naar aanleiding van een vraag van de heer Geus zeide de voor zitter, dat er een oproep ge daan is voor een derde leer kracht tot 31 Dec. 1949 aan de O.L. school en deze door het Rijk wordt betaald. Op een eveneens bij de rond vraag gestelde vraag van de heer Geus, waarom de huur in de Westerstraat 70 ct. hoger is dan die van de woningen in de Kerklaan, kon de voorzitter nog geen antwoord geven. NW.- EN ST. JOOSLAND. Vergaderingen „Polders". Kortgeleden had de algemene vergadering plaats van de Inge landen van de diverse Nieuw- landse-Polders in het koffie huis „De Rode Leeuw" te N.- en St. Joosland. De Johanna-Polder vergader de des morgens onder voorzir terschap van de heer C. A. Pol derdijk, plv. dijkgraaf. Deze her dacht in zijn openingswoord het verscheiden van wijlen de heer P. Kodde Lz. in leven dijkgraaf van bovengenoemde polder (overl. 18 Dec. 1948). De rekening over 1948'49 werd vastgesteld en goedg keurd in ontvangst op f 538,47 en in uitgaaf op f 450,66, alzo met een batig saldo van f 87,81. De begroting voor 1949—r'50 werd vastgesteld en goedge keurd in ontvang en uitgaaf op f 573,77. Het dijkgeschot voor 1949'50 werd bepaald op f 15 per H.A. evenals het vorig jaar, In de plaats van wijlen de heer P. Kodde werd tot dijkgraaf be noemd de heer C. A. Polderdijk, voorheen plv. dijkgraaf en in zijn plaats tot plv. dijkgraaf de heer Jan K. Kodde Pz. Beide heren hebben hun benoeming aangenomen. Des middags vergaderde de Molenpolder onder voorzitter schap van de heer C. Baas Sr. De rekening over 1948'49 werd vastgesteld en goedgekeurd ii ontvapgst op f 188,58 en in uit gaaf op f 180,39, alzo met een batig saldo van f 8,19. De begro ting voor 1949'50 werd vast gesteld en goedgekeurd in ont vangst en in uitgaaf op f 170,39. Het dijkgeschot voor 1949'50 werd bepaald op f 7, zijnde f 0,50 meer dan het vorige jaar. Eveneens vergaderde de Mor tierenpolder onder voorzitter schap van de heer J. Durink. De rekening over 1948'49 werd vastgesteld en goedgekeurd in ontvangst op f 975,17 en in uit gaaf op f 468,20, alzo met een batig saldo van f 506,97. De be groting voor 1949'50 werd vastgesteld en goedgekeurd in ontvangst en in uitgaaf op f 1008,33. Het dijkgeschot voor 1949'50 werd bepaald op f8 per H.A., zijnde f2 minder dan het vorig jaar. WOENSDAG 15 JUNI. GOES: Melksalon Bustraan 8 u. Chr. Middenstandsver. Chr. Bewaarschool 8 uur „Jonge Kerk". DONDERDAG 16 JUNI. GOES: Prins van Oranje 2 u. Chr. Plattelandsvrouwen. VLISSINGEN: Openb. U.L.O. 8 u. afd. Zeeland van de Ver. Dierenbescherming. VRIJDAG 17 JUNI. GOES: Schuttershof 8 u. „De slag om Zeeland", uitgaan de van Comité Ereschuld en Dankbaarheid". Plechtige opening van „Havenoord". Maandag is te Zierikzee in te genwoordigheid van vele voor aanstaande kerkelijke autoriteiten het nieuwe rusthuis der Ned. Herv. Gemeente „Havenoord" plechtig geopend. De volledige diaconie der Ned. Herv. Gemeente, alsmede de pre dikanten ds T. W. J. v. d. Poel en ds M. H. Knjjff en vele ande ren waren in het rusthuis „Ons Huis" bijeen, toen de voorzitter van het diaconale bestuur, de heer P. M. Panny, de bijeenkomst opende. Reeds vele malen kwamen bij de diaconie aanvragen binnen voor opneming in een der be staande rusthuizen, die echter eenmaal volledig bezet geen mogelijkheden boden. Voortdurend werd dan ook uitgezien naar mo gelijkheden tot uitbreiding van 't aantal rusthuizen, welke gelegen heid zich voordeed toen de tot dusver in gebruik zijnde mare chaussee-kazerne vrijkwam. Voor uitlopend op een officiële beslis sing besloot de diaconie dit ge bouw te reserveren voor rusthuis voor alleenstaande ouden van da gen. De bestemming van dit gebouw tot rusthuis, geeft op -het eerste gezicht een verruiming op woning gebied, daar verschillende toe komstige bewoners zelf een wo ning vrij maken. De heer Panny bracht dank aan de ondernemers, die tot volle te- vredenheid en onder moeilijke 1 omstandigheden hun taak ten uit- j voer hebben gelegd. Thans is een rusthuis gereed gekomen, dat aan alle redelijk te stellen eisen vol doet. Een ruime hal geeft toegang tot het gebouw, dat acht zit- slaapkamers bevat, een recreatie zaal, een keuken en drie dienst bodenkamers, terwijl achter het huis een tuin is aangelegd. Cen trale verwarming en gasverwar- ming voor de keuken verhogen de doelmatigheid. De aanwezigen maakten daarna tot slot een rondgang door het fraaie gebouw, dat door een zorg-' vuldige inrichting de toekomstige bewoners zeker een goed tehuis zal schenken. BRUINISSE. Sociaal werk op Schouwen-Duiveland. In de Zaterdag te Zierikzee gehouden vergadering van de Commissie voor Kerkelijk So ciaal Werk op Schouwen Duive- land is, wegens aanstaand ver trek van Ds Knijff uit Zierik zee naar Arnhem, tot voorzitter benoemd ds H. Cramer uit Ra- nesse. Ds Pijnacker Hordijk uit Zie rikzee onderstreepte nog eens dat gedeelte uit het referaat van ds Roscam Abbingh uit Utrecht onlangs in Zierikzee ge houden, dat handelde over de sociale zorg, die deel uitmaakt van de diaconale zorg, nu de Noodwet Ouderdomsvoorziening de grootste nood der ouden van dagen lenigt. Om de meisjes van Schouwen Duiveland voor het beroep van gezinsverzorgster te animeren zal de gezinsverzorgster uit Zie rikzee Mej. de Bel voor enkeie meisjesver. spreekbeurten ver vullen, waar zij over haar werk zal vertellen. Ook zal getracht worden de meisjes te doen kennis maken met de praktische kant van het werk, door hen te werk te stel len op andere plaatsen van het eiland, nog voor zij een interne cursus voor opleiding tot Ge zinsverzorgster gaan volgen. De beide sociale werksters krijgen een hulp-motorrijwiel te hunner beschikking om zich over het eiland te bewegen. HAAMSTEDE. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente is te gen Woensdag 15 Juni in open bare vergadering bijeen geroe pen. Op de agenda komen o.a. voor: Vaststelling rekening 1947; beplanting rondom Plompetoren; herstemming over ijsverkoop op Zondag; aangaan kasgeldlening a f 25.000 ten behoeve woning bouw enz. K.V. „De Zeeuwen". In een spannende en fraaie wedstrijd- wist het eerste 12-tal der sportver. „De Zeemeeuwen" tegen de sterkste tegenstanders uit de tweede klasse S.D.K.B. een gelijk spel uit het vuur te sle pen. Tot vijf minuten voor het einde had D.E.S. van Sirjans- land met 3—2 de leiding. Ten slotte zorgde Hanse voor de ge lijkmaker. Scheidsrechter Brou wer hield de teugels strak zon der daarbij het spel af te bre ken. Een enkele strafworp die hij toekende was o.i. wel een wat te zware straf. „De Zee meeuwen" staan in hun klasse aan de kop met 13 punten uit 7 gespeelde wedstrijden. D.E.S. heeft in 7 wedstrijden 12 punten, behaald. Bazar verbouw consistorie Ned. Herv. Kerk. De kerkvoogdij heeft het plan om de grote Ned. Herv. Kerk te gaan verwarmen, voorlopig ter zijde moeten leggen. Deels om dat het een te dure geschiedenis zou worden en anderzijds omdat men vreest dat het niet afdoende zou zijn. Om nu toch in de winter be hoorlijk ter kerke te kunnen gaan heeft de kerkvoogdij besloten een reeds lang bestaand plan uit te voeren n.l. vergroting van de con sistorie. De bedoeling is de zit plaatsen van ongeveer 200 uit te breiden tot 300. Tevens wil men ten gerieve der jeugdverenigingen een vast podium bouwen en het mogelijk maken dat meerdere vergaderingen gelijktijdig gehou den kunnen worden. De betrekke lijke lage zolder zal enkele meters hoger gebracht worden om de klank in deze zaal te verbeteren. Ter financiering van dit plan is besloten op korte termijn weer een bazar Je organiseren. Men wil deze bazar midden Augustus hou den met het oog op het drukke vreemdelingenverkeer. Een bazarcomité is reeds aan het werk getogen. De pastorie zolder wordt het voorlopige pak huis voor deze bazar. Het comité hoopt dat deze ruimte spoedig te klein zal zijn. Rijtoer Ouden van dagen. Begunstigd door zeer fraai zo merweer werd Vrijdag de jaar lijks georganiseerde rijtoer voor ouden van dagen gehouden. Deze rijtoer die aanvankelijk tot het eiland beperkt bleef, is uitgegroeid tot een reisje dat er zijn mag. Ditmaal gingen ruim 70 oudjes naar Burgers Dierenpark en de omgeving van Tilburg. Voor ze er erg in had onderging een der oudjes de grote gebeur tenis van haar leven n.i. haar eerste boottocht. Nadat in Roosendaal koffie ge dronken was, ging het op Burgers Dierenpark aan. Nadat men daar gegeten had, trok men weer verder. De vol gende pleisterplaats was nabij Ulvenhout, waar mevr. Röell me de namens de burgemeester de oudjes rijkelijk tracteerde. Via Oudenbosch en Steenber gen werd de terugtocht gemaakt. Toen ze om half negen weer te Haamstede arriveerden heette de harmonie „Witte van Haemstede" hen met een pittige mars welkom. ZONNEMAIKE. Binnenbrand. Om even half twaalf werd Maandagmorgen brand ontdekt bij de havenmeester, de heer Jac. Stoel. Enige op het land Onderhoudswerk in eigen beheer goedkoper. De afdeling Zeeland van de werkende personen begonnen Nationale Woningraad heeft ver- het blusschingswerk met - em- derd in de van 0ranje- more ïirntnr I mffouoor X »rr inn roti 0 mers water. Ongeveer 8 minuten na de melding kon de gealar meerde vrijwillige brandweer van Zonnemaire reeds water geven, hetgeen echter niet no dig werd geoordeeld. Voor alle zekerheid bleef de brandweer enige tijd ter plaatse. De brand is vermoedelijk ont staan door het in brand geraken van een pan met vet. De schade wordt door de ver zekering gedekt. Postdulvenver. „De Reisduif". Noordgouwe en Omstreken. De heer Botting te Schudde- beurs heeft een prachtige wis selbeker beschikbaar gesteld voor de postduivenliefhebhers van geheel Schouwen en Duive land. Deze beker zal jaarlijks on der de naam „Bottingbeker" vervlogen worden op Chateau- roux van de Nederlandse Bond voor Zaterdagsvliegers (afstand pl.m. 565 K.M.). Definitief winnaar wordt hij, die de beker 3 maal achtereen of 4 maal in totaal wint. Deze vlucht kan dus een prachtige krachtmeting worden voor alle melkers van het eiland. Op Maandag 11 Juli a.s. tus sen 7 en 9 uur zullen duiven worden ingekorfd te Schudde- beurs. Duiven los Vrijdag 15 Juli om 6 uur. RETRANCHEMENT. Nieuwe weg geopend. Langzamerhand raakt Retran- chement uit zijn geisoleerde toe stand bevrijd. Door het militaire vervoer in de bezettings- en be- vrijdingstijd leden de wegen ab normaal. Flinke herstellingen te Goes, onder voorzitterschap van de heer W. Mullie uit Vlis singen, die in zijn openingswoord het overleden bestuurslid, de heer N. J. Harte uit Terneuzen, her dacht. Bij de bestuursverkiezing werd als voorzitter in de plaats van de heer Mullie, die wegens drukke werkzaamheden genoopt was af te treden, gekozen de heer A. v. d. Velde, van de Woningbouwver. „Goed Wonen" te Vlissingen, die ook door de vergadering werd aangewezen om zitting te nemen in het hoofdbestuur. In de vacature Harte werd ge kozen de heer J. C. F. van Wijk van de woningbouwver. „Werk mansbelang" te Terneuzen. Namens de Nationale Woning raad te Amsterdam spraken ver volgens de heren Welfraat en v. d. Spek over: „Onderhoud in ei gen beheer". (Vervolg van pag. 1). Vragen aan G.S. Tenslotte kreeg baron van der Feltz het woord om vragen aan G.S. te stellen n.a.v. het gebeurde op de „Koningin Juliana" tijdens de Pinksterdagen. Spr. zei, dat G.S. en de Provinciale Staten ais- mede de Tweede en Eerste Kamer hebben gestreden voor de vrije veren. Het is er echter met de hakken over de sloot gekomen, aldus spr. en volgend jaar zal het opnieuw bekeken worden. De ar gumenten waren toen o.m. dat de mensen voor hun plezier heen en weer voeren tussen Vlissingen en Breskens. Spr. stond sceptisch tegenover de mededelingen, dat het publiek een schandalige hou- ding zou hebben aangenomen, te- hebben de daatste jaren plaats m daar er men|en zyn' ge_ CföVAn/inn n no o c_ gevonden. Zo verkeerde de as- phaltweg van Oude Tol naar Re- tranchement in droevige staat. De putten lagen even dicht bij elkaar als krenten in een kren- weest, die tijdens de overtocht hiervan niets hebben gemerkt. Mr v. d. Feltz wees er verder op, dat de leiding van de Prov. tenbrood. Ook dit gedeelte is be- Stoombootdienst steeds tegen de langrijk verbeterd en juist voor veren is geweest en hy aclit- het verkeer opengesteld. Het is mogelykheid dan ook niet een vijf meter brede klinkerweg geworden, omzoomd door lande lijke knotwilgen en populieren. Weliswaar is het niet de kort- uitgesloten, dat de feiten door hen zijn aangedikt, om zodoende ar gumenten in handen to hebben. VVe willen echter zekerheid heb- ste verbinding met Zuidzande, *>e»' aldus spr. en hij verzocht de maai» velen zullen deze weg ver-n van een persoonlijk on- lciezen boven de binnenweg. deraoe'c ln t® stellen naar het ge- Toch heeft Retranchement nog beurde, wensen op wegengebied. De weg naar „Het Zwin" is wel verbeterd, doch voldoet nog niet. De wegen naar de kust en naar Cadzand zijn zeer slecht en ab soluut niet berekend op het te genwoordige snelverkeer. Het is te hopen, dat ook deze wegen binnen niet al te lange tijd verbeterd kunnen worden. Steun Wettig Gezag. Onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Leenhouts is ook alhier een commissie „Steun Wettig Gezag" gevormd. Voor de reserve-rijkspolitie gaven zich 3 personen op. Namens G.S. antwoordde de heer A. L. S. Lockefeer met de opmerking, dat deze zaak reeduin onderzoek is, doch dat hij over de resultaten nog niets officieels kon mededelen, doch hij hoopte het college t.z.t. op de hoogte te stel len van het rapport, dat in deze zaak zal worden uitgebracht. De heer de Baare zei tenslotte nog, dat er een blaam is geworpen op het Zeeuwse publiek en hij wilde aan de resultaten van het onder zoek een zo groot mogelijke publi citeit verlenen, hetgeen werd toe gezegd. Hierna ging men in de afdelin gen. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Utrecht, H. Aalbeis te Vlissingen, W. H. Keidér te Leiden en G. W. Korevaar te Zwolle. "Beroepen te 'tZandt (Gr.) en te Jorwerd (Fr.), Jac. Bosch, cand. te Amsterdam; te Nijme- gen-Hees (toez.), (3e pr.pl.), W. A. Poort t? Vlijmen; te Utrecht (vac. dr G. W. Oberman), A. P. van der Haas te Enschedé; te Breskens, J. H. van Beusekom te Zunderdorp; te Muiden, C. Treure te Wilsum; te Wijk bij Duurstede, A. Barendrecht te Klundert. Aangenomen naar Naarden (bijz. pr.pl. v. h. Diaconessen- huis), S. J. M. Hulsbergen te Hoedekenskerke. Bedankt voor Ouderkerk a. d. IJssel, J. de Lange te Nunspect; voor Amsterdam-Sloten, A. A. Wildschut, pred. in alg. dienst te Amsterdam voor Assen, L. Th. v. d. Marei te Wezepe. Geref. Kerken. Beroepen te Genderen, L. Dorst te Grijpskerke; te Eng- wierum, Oosterzee (Fr.) en Sprang, K. Runia, cand. te Leeu warden; te Oegstgeest, Hoge Morsch-Rijndük, G. N. Lam mens, cand. te 's-Gravenhage. Aangenomen naar Wartena, H. Rabbers te Tijnje. Bedankt voor Spijk, A. Vel- lenga te Schoonebeek. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Aangenomen naar Zuidwolde (Gr.), H. A. Stel te Bolnes-Slik kerveer; naar Veendam, K. Drost te Westeremden-Lopper- sum. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Wormerveer, Jac. Overduin te Meppel; voor Zwijndrecht, N. de Jong te Mid- delharnis. Zendingsconferenties. De Ned. Zendingsraad organi seert dit jaar weer twee Zendings conferenties op „Woudschoten" te Zeist en wel van 1 tot 5 en van 8 tot 13 Augustus. Er zijn ver schillende cursussen en lezingen, terwijl men het ontspannings element een wat ruimere plaats wil geven dan tot nog toe.1 Promotie. Op Woensdag 22 Juni zal aan de Vrije Universiteit te Amster dam promoveren tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, de heer G. J. Laman, geb. te Zierikzee. Afscheid ds G. den Boer. Voor een overvolle kerk nam ds G. den Boer Zondagavond met een predicatie over Ps 23 1, afscheid van de Ned. Herv. Gem. te Waarde, in verband met zijn vertrek naar Indonesië. Door ds Reyenga werd een uit- biggen f 53. f 45, f 40; hitten f 675, f 555, f 400; werkpaarden f 875, ;f 675, f500; slachtpaarden f 1.40, Uit de discussie, die op hun re- 1-20 en f 1.00 per kg. feraten volgde, kwam tot uiting,! De aanvoer was matig, de dat de onderhoudsnormen voor handel tamelijk en de prijzen woningwetwoningen van voor 'practisch onveranderd, uitgezon- 1940 veel te laag is. j derd die voor de biggen, die in Uit de practijk is ook gebleken, Igeheel niet prijshoudend wa- dat onderhoud in eigen beheer ren- slechts kan worden uitgevoerd I GOES. Eierveiling van 14 Juni. door Woningbouwverenigingen Grote Kippeneieren 11, Kleine met 300 en meer woningen. re 10, Vuilschalige 9, Eend- Aan het slot van de vergadering eieren 7 en Ganzeneieren 16. se"far£-iemheer Deani KAPELLE. Veiling van 13 1 Middelburg, de Juni. Kersen; Vroege wiMe 41 v TfZ!ttf' da"k ge- Earley Rivers 37-1,09, Vroege bracht voor het vele werk door v Spitshoven 39—96; Aardbeien id. hemin de functie vani voorzitter Madame Lefébre 39-88, en lid van het hoofdbestuur, in Moutót 64—88- Aardani, vlrrichatng Va" VOlkShUiSV0Sting i'ë-!5' barber 12, Sjalotten Sportnieuws. SCHAKEN. Strijd om persoonlijk kampioenschap begonnen. De strijd om de titel persoon lijk kampioen Zeeuwse Schaak bond (Z.S.B.) 1949 is begonnen. Hieraan nemen 6 spelers deel, n.l. de heren: M. -J. Quakkelaar (Terneu zen): de huidige kampioen, die zijn titel zal trachten te behou den. J. J. v. d. Ende (Zierikzee): kampioen 1947, een zeer goed eindspelkenner. Dr M. C. Verburg (Middel burg): kampioen 1946 en een goed kenner der theorie. A. C. Reusen (Goes): één der sterkste spelers van Goes. Dr J. Scheltens (Middelburg) een rustige en solide speler uit het le tiental van Middelburg. D. de Vos (Middelburg): kam pioen 1948, 1ste klas Z.S.B., die nu zal trachten hoger op te ko men. Ieder van hen zal zijn uiterste best doen en dus verwachten we een spannende strijd. De uitsla gen der gespeelde partijen zul len regelmatig worden gepubli ceerd. De eerste uitslagen zijn: A. C. ReusenM. J. Quakke laar 01; Ds J. ScheltensD. de Vos 01. Waterstanden. Keulen 2.47 (—0.09), Ruhrort 0.70 0.05), Lobith 10.91 (-0.02), Nijmegen 8.60 (plus 0.09), Arnhem 8.53 (plus 0.04), Eef- de 3.59 (plus 0.09), Deventer 2.62 (plus 0.09), Borgharen 41.11 (plus 0.02), Bel- feld 11.48 0.20), Grave (beneden) 4.73 (—0.17), Lith 0.47 (-0.12). 5,56, alles per kg.; Bospeen 25—28, Kroten 1819, beide per bos; Komkommers 16, Bloem kool 6—28, Kropsla 2—3,5, alles per stuk. KRABBENDIJKE. Veiling van 13 Juni: Aardbeien 3691 ct. per kg.; Eerstelingen grote 11,70—12,10, poters 10,10, kriel 4,505,30 per 100 kg. ZIERIKZEE. Veiling van 13 Juni: Eerstelingen 1015, id. drielingen 712, id. poters 89, Doperwten 51, Spinazie 89, Sav.kool 17, Spitskool 1417, Andijvie 1417, Rabarber 16 17, Aardbeien 58100, Asperges 41110, Princessezonen 90, Pos telein 4041, alles per 100 kg.; Bloemkool 3—23, Komkommers 1927, Kropsla 24, Bospeen 1326, Boskroten 27, alles per 100 stuks en bos. (Ingezonden mededeling.) SCHEEPSTIJDINGEN. PASSAGIERS EN TROEPENSCHEPEN OP INDONESIë. KEDOE Ja va-Rotterdam 14 te Suez. PÖLYDORUS Amsterdam-ava pass. 13 Point de Galle. WATERMAN Java-Rot terdam pass. 13 10 uur Malta. WILLEM RUYS wordt 16 8 uur te Southampton verwacht. ZUIDERKRUIS Rotterdam - Java pass. 12 15.25 uur Suez. VOOR DE DAMES. begint morgen de verkoop van een nieuw aangekomen partij prachtige Ruime keuze uit een grote collectie leuke vlotte modellen. SCHKLDE-VAART Te Hansweert gepasseerd 13 Juni 1919. PRO PATRIA, Bosma; TELEGRAAF 20, de RuyterAMSTEL 6, Dlioudt GUILLAUME, Broeders; GERJA, La rooyELJO, Fluyt; ATTENTIO, Grin wis; CORO, v. DijkeFRAUO, Willam JACOB A, PecherCLAZINA, v. Pelt; LEENDERT, v. Pelt; CONTACT, de Ruyter; SULPHUR, Duut; HUNTE, Du- nnck; VIGIL1A, Snippe; THEYIS, Kui pers; HANDEL 6, Boers; PIZ KESCH, Versteeg; ALPINA 5, Christen; TELE GRAAF 17, Bout; TELEGRAAF 8, Eind hout; FRATERNTTE 6, Hellincx: RO BERT, Mussig; EDELWEISS 18, de KominckSILVAPLANA, RuchAM- STEL 4, V. d. Veen; ZEELANDS LUIS TER 2, Dane; ROMANCE, Hermann; EXPRESS 49, HuykslootEXPRESS 38, Eiller; JOANNA. Visser; CAROLINA, Bouterse; LOUIS, Lockeier; MARLA, Broeckacrt; LOUISE, v. Denderen; DIA- MANT, Bruyks; JOMA, Ruytenberg; HOLLANDIA, Versluys; RES NOVA, Vorthoren; AMBULANT, de Waal; RI VAL, Kornet; SAMBRIA, Smits; MEEUW, Logies; RIJN-SCHELDE 16, de Roeck; KLYBECK, Klaassen; STAD VMSTERDAM 6. Durick; MARIA. Ve- ringa; VALKYRIE, v. Waardenberg; ANNA, v. Gent; AGOIIÏ 3, v. Raams- donck, allen naar België; TELEGRAAF 16, Hoek; LUCIA, Stoop; AROLLA, Spier; HITROPA 2, Boon; TELEGRAAF 15. Koss; DELFZIJL, Verkaik; GEER TJE, HollebrandseGRUNO, den Bra. ber, allen naar Rotterdam; AMSTEL 8, HeyboerAMSTEL 9, Akkermans: STAD AMSTERDAM 10, Sponselee, allen naar Aalsmeer; ARNE, Snijders, Helmond; Amsterdam; CHRISTINA, de Koning, I VERTROUWEN, Theunisse, Dordrecht; TIME IS MONEY, Visser, Werkendam ODTLIA, Vermeulen, de Steeg; JRENE, de Cock, Duitsland; CHATEAU CHA- LON, Walch; CAPRIA, Scboots: BAHTA. Blom, allen naar Straatsburg; EXPRESS 21, FrolichRIJN-SCHELDE 14, Verhae- gen, beiden naar Basel, V eilinasberichten. zendingswoord gesproken. Hij wenste hem, ook. namens de Ring, Gods zegen toe en liet hem toezingen Gez. 263 1 en 5. Ver volgens sprak ds den Boer een woord van afscheid tot de kerkelijke en gemeentelijke instanties. Z.Eerw. werd nog toegesproken door ouderling Al- lewijn en weth. van Fraassen, die resp. lieten zingen Ps. 121 4 en Ps. 25 2. Van de geboden gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen, werd door velen gebruik gemaakt. Ds W. van Griethuijsen keerde terug in St. Annaland. Zondag 12 Juni ging ds W. van Griethuijsen na 2 jaar als leger- predikant in Indonesië te zijn geweest weer in zijn eigen kerk voor. Voor een stampvolle kerk bediende de teruggekeerde leraar het Woord uit Ko- rinthe 3 11: Want niemand kan een ander fundament leggen dan unmrrrDnAM hetgeen gelegd is, hetwelk is •ROTTERDAM. Veemarkt van Jezus Christus. In zijn voor-]P' ag Totaal aanvoer woord bracht ds v. Gr. dank aan|?^6 steks Vette koeien en ossen kerkeraad en eemepnte die hem'100, gebruiksvee 693; graskalve- Kerueraaa en gemeente, die nem ;ren 103. ralpmorp tor- twee jaar heeft afgestaan voor het werk onder de militairen in Indonesië. Ook herdacht hij de overleden broeders Kurvink en dankte hen, die tijdens zijn af wezigheid blijk gaven van me ren 103; nuchtere kalveren 708, biggen 461; veulens 32; paarden 234; schapen en lammeren 632; bokken en geiten 90; varkens 73. De prijzen per stuk waren; kalfkoeien en melkkoeien le soort f880; 2e soort f770; 3e nLJr BeiwU soort '650; varekoeien f525, Dijke sprak ds van Griethuy-,f435j f365; vaarzen f640i f520, a®ÜyLw)J?fni?L0?.-!Ïe '400; pinken f530, f430, f350; ernst der tijden. Op zijn ver zoek werd ds Van Griethuijsen staande toegezongen de zegen bede uit Ps. 134 3, waarna deze ouderling van Dijke bedankte voor de goede woorden tot hem gericht. De heer J. de Jong, die twee jaar lang ds Van Griethuijsen vervangen heeft, hoopt Zondag 19 Juni in de namiddagdienst afscheid te nemen van de ge meente te St. Annaland. Ook hem werd door de predikant dank gezegd voor het vele werk door hem verricht. Beroepbaar. De heer H. v. d. Linde, gods dienstonderwijzer, Nw. Molen straat 85 te Rotterdam-Charlois, is beroepbaar in de N. H. Kerk ingevolge het bepaalde in art. 4 Fokker van het regelement ter voor- graskalveren f340, f240, f120; l»raagt LANGE NOORDSTRAAT 10-12 MIDDELBURG Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. Beide zenders 8 en 11 uur Nieuws. HILV. II (415 M.) NCRV 6.00 Nederlandse Koren korpsen. 6.30 Orgelconcert. 7.00 Nieuws. 7.15 Reg. Uitz. 7.30 Vacantie voorpret. 7.45 Van Beers en Van Lanscliot. 8.05 Prog. Proloog. 8.15 Uitslag gem. verk. 9.30 Griim, 9.45 Resi dentie orkest. 10.15 Gram. 10.25 Viool en piano. 10.45 Avondover denking. ll.lir' Fluit en orkest. 11.30 Als de nacht valt. HILV. 1 (301,5 M.): VARA 6.00 Nieuws. 6.15 VARA varia. 6.30 Strydkr. 7.00 Gem. problemen. 7.15 Biaaskwartet, Mar. kapel. VPRO 7.30 Voor jeugd. 7.45 Le zing. 8.10 Holland-Festival. 9.05 Meiando en z'n Tango-Rumba ork. Donderdag 16 Juni. Beide zenders 7, 8 en 1 u. Nieuws. HILVERS. II (415 M.): KRO 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed. 8.15 Trio in D gr. t. 9.50 Hobo en ork. NCRV 10.00 Engelse suite 10.15 Morgendienst. 10.45 Geeste lijke liederen. KRO 11.00 Zonne bloem. 11.40 London Ensemble. 11.55 Gram. 12.03 Zang en piano. 12.33 Metropole ork. 12.55 Zonne-^ wijzer. 1.20 Om en om. 1.45 Voor de vrouw. NCRV 2.00 Sextet Jonny Kroon. 2.40 Even onder ons. 3.00 Kamerorkest. 4.00 Bij bellezing. 4.45 Gram. 5.00 Jeugd journaal. 5.30 Zingende en voor dragende jeugd. 5.50 Reg.uitz. HILVERS. I (301,5 M.)AVRO 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. VPRO 7.50 Dagopening. AVRO 8.15 Ochtendvaria. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gram. 9.30 Soft and sweet. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleuter luister. 11.00 Orgel concert. 11.45 Kort verhaal. 12.00 Deens progr. 12.33 In 't Spionnet je. 12.38 Pierre Palla. 1.20 Vro lijke muziek. 2.15 Solistenconcert. 3.00 Voor de zieken. 4.00 Assor- timento. 5.00 Jeugdpr. 5.20 Welk dier deze week. 5.30 Nieuws. 5.45 Gram. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 14 Juni 1949 medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes. Nederland 1948 Nederland 1947 Nederland 1937 Dollarlening 1947 Invest. Certificaten Nederland 1962-64 ex. Dito cum. Nederland N. W. S Spaarcertificaten Indië 1937 a Grc/othboek 1946 Kol. Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij. A. K. U. Bcrghs en Jurgens v. Berkel Patent Calvé Delft Centrale Suiker 100 97*4 104*4 97SJ} 98'/3 98</2 80*4 10 V.i 95/4 97 Ja 78 108 152 164 286/2 143/ Lever Br. Uni' Ned. Ford Ned. Kabelfabriek Philips' Gloeilampen Wilton Billiton Ie rubr. ziening in het tijdelijk gebrek aan predikanten. Schenking aan de Ned. Herv. Kerk. Een belangstellend lidmate Billiton He rubr. der Ned. Herv. Kerk heeft ano- xtm oiic niem aan die kerk een bedragAmsterdam Rubber doen toekomen van f 60.000 vrij - Bandar Rubber van rechten waarvan het de be- I g?i,de^t'Len^r doeling is, dat dit bedrag ten Oost Java Rubber goede zal komen aan de Alge- pe Oostkust mene Weduwen- en Weezen- j Lyn usu us/. beurs der Ned. Herv. Kerk. Java-China-Japanlyn 145*4 145*4 146 178 249*4 263*4 225*4 162 433 330 266 288*4 130 122 91 73 51 100 97*4 98 105 97*4 98*4 101*4 95*4 97-5-4 80 110*4 154 163*4 287*4 107 143*4 173*4 135*4 145*4 176*4 249*4 262 224*4 159 335 265*4 288*4 129*4 119 90 72*4 51 Kon. Boot Kon. Paketvaart Ned. Schcepv. Unie Rott. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland H. V. A. Java Cultuur N. I. S. U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Muller Co. Amsterd. Bank Holl. Bank Unie Cert. Javasche Bank Herstelbank Pr. Ned. Ind. Esc. Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda. Copper llethl. Steel Chrysler Gen. Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel U. S. Steel Cities Service North American Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tidewater Baltimore Miss K. Texai New York Centrale Pennsylvania 125*4 147 156*4 146*4 157 146 79 88*4 39*4 123*4 143*4 126 158 156*4 180 186 97*4 94*4 166 27 43*4 63 44*4 39*4 31*4 21 8H 127*4 148*4 159*4 147*4 157*4 147*4 79 88*4 39*4 125 143*4 127*4 156*4 156*4 178 184*4 97*4 101*4 165*4 162 25*4 42 17*4 31*4

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3