rovinci§^7/ws De fusie van 't Vlissingse Waterleiding bedrijf met de W.W. Z. Goedkeuring Noord-Atlantisch Verdrag NOTEERT 0 EVEN? 'n Vrij ingewikkelde materie. VAN BERGEN. fan Bergen's eerste treinreis. Wetsontwerp by de Tweede Kamer ingediend. Nieuwe mijlpaal op de weg naar de vrede. Zeeuw-ó atl&ktei Maandag 23 Mei 1949 ZEF.UWSCH DAGRT AD Pagina 3 De Bondsdagen van de C.B.T.B. te Middelburg. Zowel de huishoudelijke als e algemene vergadering van de B.T.B. op resp. Dinsdagavond 28 Juni en Woensdag 29 Juni a.s. worden gehouden in het Schuttershof te Middelburg. In de huishoudelijke vergade- ing, die om half acht begint, /uilen de jaarverslagen over 1948 aan de orde komen, alsmeae iiverse voorstellen. De volgende dag begint de algemene vergadering om half •If. Na een kort welkomstwoord door de voorzitter van de Zeeuwse C.B.T.B., de heer C. de Putter te Axel, zal de algemeen voorzitter, de heer Chr. v. d Heuvel te Leiden, een openings ede uitspreken. In de middagvergadering, die om twee uur begint, zal prof. inr N. Okma, hoogleraar aan de V.U. te Amsterdam, refereren over: „De eigendom in het licht van Schrift en Historie". Er zal daarna een Zeeuws zang koor optreden. Na afloop der vergadering zal een gemeenschappelijke koffie maaltijd worden gehouden in „De Vergenoeging", De derde dag, Donderdag 30 Juni, zal gewijd zijn aan een ex cursie, die reeds om half acht des morgens op de Markt be gint. Men gaat dan te Vlissingen met de ferryboten over en rijdt door West- naar Oost Zeeuwseh Vlaanderen. In Axel wordt de tocht ondernomen voor een kof fiemaaltijd. In Hulst eindigt de excursie. De deelnemers kunnen dan via Perkpolder naar huis, maar zij kunnen ook via St. Niklaas door de tunnel bij Antwerpen en zo over Roosendeel en Breda naar hun woonplaatsen terug keren. Ruiterconcoursen te Axel en Tholen. In een Vrijdag te Goes ge houden bestuursvergadering van de Zeeuwse Bond van Lande lijke Rijverenigingen is besloten op Tweede Pinksterdag te Axel een concours te organiseren. Op 1 Juli zal te Tholen een con cours georganiseerd worden door de Bond, waarop het kam pioenschap voor Zeeland ver reden zal worden. Haven van Hoedekenskerke voor particuliere scheepvaart verboden? Het is de laatste tijd meerma len voorgekomen, dat van de ha ven te Hoedekenskerke een zo danig gebruik wordt gemaakt, dat de uitoefening van de dienst Terneuzen-Hoedekenskerke hier door aanmerkelijke vertraging ondervindt. Ged. Staten achten het daarom gewenst, aangezien het provin ciale reglement slechts spreekt van aanlegplaatsen en de haven van Hoedekenskerke hieronder niet gerangschikt kan worden, de titel van dit reglement te wijzi gen, teneinde de mogelijkheid te scheppen, het reglement ook van toepassing te doen zijn op deze haven. De titel wordt dan: Re glement op het gebruik van de Provinciale aanlegplaatsen in Zeeland, alsmede van de Provin ciale haven te Hoedekenskerke. De consequentie hiervan is, dat het gebruik dezer haven, behou dens in geval van overmacht, verboden is voor alle schepen, niet behorende aan of in dienst van de Provincie Zeeland. Geen provinciale subsidie meer voor buitengewoon lager onderwijs? Krachtens een besluit van 22 Juli 1938 zijn Ged. Staten ge machtigd aan de ouders of ver zorgers van kinderen, die een school voor B.L.O. bezoeken, een bijdrage in de vervoerkosten te verlenen ten bedrage van de helft dier kosten, en voorzover de school gelegen is in de ge meente, waar het kind woont, met een maximum van f 10. Omdat vele gemeenten even eens een tegemoetkoming ver strekten, kregen de ouders over het algemeen een volledige ver goeding. De jongste wijziging der L.O.- wet 1920 heeft hierin thans ver andering gebracht in deze zin, dat de gemeenten thans verplicht zijn aan ouders, die dit wensen en wier financiële toestand daar toe aanleiding geeft, een tege moetkoming, zo nodig een volle dige vergoeding, in de vervoer kosten te verstrekken. Ged. Staten menen nu, dat het besluit van 1938 niet- langer ge handhaafd kan blijven, omdat, indien thans nog een provinciale bijdrage zou worden verstrekt, de gemeenten bevoordeeld zou den worden, hetgeen uiteraard niet de bedoeling is. Daarom stellen zij de Prov. Staten voor het besluit in te trekken. Provinciale subsidie opleiding leerkrachten N.Ó. Ged. Staten hebben de Prov. Staten een voorstel doen toeko men tot het verlenen van een subsidie aan de Prov. Commissie in Zeeland inzake opleiding voor Nijverheidsakten van f 500. (één maal voor 1949) als bijdrage in de reiskosten, die leerlingen moeten maken, wanneer zij de cursus ter opleiding voor nijver- heidsonderwijsacten te Goes be zoeken. Er zijn thans 30 leerlingen, waarvan 12 direct voor een acte N.O. studeren, terwijl 18 een voorbereidende cursus volgen. Drie leerlingen wonen in Goes, zodat zjj geen vergoeding van reiskosten nodig hebben. Aan het voorgestelde besluit is de voorwaarde verbonden, dat de f 500.geheel of tot een even redig deel, zal worden terugbe taald, indien over 1949 alsnog een Rijksbijdrage zal worden ontvangen. Tentoonstelling de Gouden Koets. De tentoonstelling van de Gouden Koets wordt, zoals wij reeds meldden, Woensdag 25 Mei 's morgens om 10.30 uur dooi de Commissaris der Koningin Jhr mr A. F. C. de Casembroot geopend. Het schip zal aan de Loskade bij de brug meren en Woensdag toegankelijk zijn van 1418 uur en Donderdag van 1013 uur, 1418 uur en 19.30 22 uur. Volwassenen moeten een kwar tje betalen, kinderen een dub beitje. GOES. Ouderavond School Geref. Gemeente. De school der Gereformeerde Gemeente belegde Vrijdag j.l. een ouderavond in het school gebouw. De voorzitter der schoolver eniging, de heer Joh. van Zwe den, opende deze bijeenkomst en memoreerde enige belang rijke feiten der school. Vervolgens werd gesproken door het hoofd der school, de heer Kattenberg, welke tot on derwerp had „Een waarschu wend voorbeeld". In deze rede bracht spr. naar voren de ver keerde opvoeding in het huis gezin van Eli en de schrikke lijke gevolgen die deze opvoe ding met zich bracht. Ook door de andere leer krachten, de heer Mol en mej. Den Hollander werd nog het woord gevoerd. Voor de bezich tiging van het werk der leer lingen bestond veel belangstel ling. Beslist aardig waren de door de leerlingen onder leiding van het personeel der school gemaakte eigen werkstukjes. Deze ouderavond was druk be zocht en kan zeker geslaagd worden genoemd. Goese Orkestvereniging „De Symphonie" heropgericht. In een Vrijdagavond in Hetel Centraal" te Goes gehouden vergadering onder voorzitter schap van de heer C. van Zwe den, is besloten tot heroprich ting van de Goese Orkestvereni ging „De Symphonie". In 1942 werd het orkest opgeheven, om dat men weigerde zich aan te sluiten bij de Cultuurkamer. Besloten werd de heer J. H. Tamminga te Goes te benoemen tot dirigent en de repetities op korte termijn weder te doen plaats vinden. De financiële toestand van de vereniging is niet gunstig, maar men denkt hierin wel te kun nen voorzien. Het zittende be stuur zal voorlopig blijven. Gemeenteraadsverkiezing. In de Zaterdag gehouden ver gadering van het hoofdstembu reau heeft de nummering van de candidatenijsten plaats gehad met het volgende resultaat: 1. Partij van de Arbeid; 2. Chr, Hist. Unie; 3. K.V.P.; 4. A.R. en S.G.P.; 5. V.V.D.; 6. Middenst. Partij. De watervoorziening van Wal cheren is Ingewikkelder dan men wel denkt. Men draait de kraan open en betaalt (jn abonnement en daarmee is voor de verbruiker de zaak afgedaan. Voor do Water leiding Maatschappijen is dit niet zo eenvoudig en de heer P. Kas, directeur van de Vlissingse Gem, Waterleiding bedrijf, gaf de raad van deze gemeente Vrijdagmiddag college op dit gebied. De waterwinplaats Bigge- kerke heeft een capaciteit van 240.000 kub. meter per jaar. Dit was in het begin voldoende, doch later moest men door het meerdere gebruik water gaan inkopen van Middelburg. Ook dit bleek op den duur niet toe reikend en toen was het de W.M.Z., die uitkomst bracht. De Waterleiding Mij „Midden-Zee land" voorziet bijna geheel Walcheren van water, uitgezon derd Middelburg, dat een eigen waterwinplaats heeft in Oranje zon met 'n capaciteit, die verre uitgaat boven die van Bigge- kerke. IN- EN "VERKOOP. Er is nu een ingewikkelde in- en verkoop transactie ge groeid, die reeds jaren bestaat. De W.M.Z., die op haar beurt water betrekt van ZuidBeveland d.w.z. uit, de waterwinplaats te Ossendrecht, levert dit water te Souburg af aan het Vlissingse waterleidingbedri j f. De gemeenten Westkapelle en Zoutelande en later ook Bigge- kerke en Kouderkeke moeten ook door de W.M.Z. van water worden voorzien. Nu Vlissingen toch water in kocht van de W.M.Z., kon deze, (laar de genoemde dorpen niet ver van de waterwinplaats te Biggekerke zijn gelegen 't wa ter voor deze plaatsen daar van- aan betrekken. Zodoende wor den de vier dorpen van water Va"ULt Bigcok-rke. Binnenkort zal het zo zijn, dat deze dorpen juist genoeg heb ben aan de capaciteit van deze waterwinplaats. Dezelfde hoe veelheid, die de W.M.Z. van Vlissingen inkoopt voor deze voorziening, levert ze natuur lijk via Souburg weer terug, i Door de toename van het wa- i terverbruik moest men het pompstation te Biggekerke de laatste jaren overbelasten. Er kwamen jaren voor dat een dubbele van de capaciteit n.l. 480.000 kub. meter werd afge nomen. De vraag of het wel zin heeft het pompstation te Bigge kerke te handhaven werd dan ook door de heer Kas uitdruk kelijk bevestigend beantwoord, daar hij van mening was, dat voor Vlissingen dit pompstation een belangrijke steun en reser ve betekent. Nog meer leverde Biggekerke op, aldus spr. Per etmaal werd altijd 660 kub. me ter water geleverd en er zijn SiTa'en voorgekomen, dat men 2200 kub. meter water kon af leveren. het verbruik. Het verbruik is in Vlissingen met zo heel hoog, t.w. 30 liter per hoofd per etmaal, terwijl dit gemiddeld zeker kan wor- u g?fteW op 60 k 70 Wer. De heer M. J. Corveleyn vroeg of de capaciteit niet wasoptevoe- ,ren, hetgeen ontkennend moest I worden beantwoord. Ook het door de heer M. J. van Poelje voorgestelde, de verbouwing over enkele jaren te spreiden, -kwam de heer Kas als ondoen lijk voor. De heer J„ de Bart, die naar hij zei, telrijke water- winplaatsen had bezocht, vond de voorgestelde verbouwing zeer noodzakelijk. Hij noemde het pompstation te Biggekerke zeer primitief. In het ver volg van de vergadering gaf burgemeester Kolff nog een overzicht van de verdeling van het aandelenkapitaal over Pro vincie en gemeenten, terwijl er nog enkele vragen van meer ondergeschikt belang werden beantwoord. De adjunct-commies ter ge meente secretarie van 's-Heer Arendskerke de heer L. de Win ter is tot adj.-commies le klasse ter secretarie van Bergen op Zoom benoemd. Op 22 Juni zal te Kortgene de verkiezing plaats hebben. Het aantal kiezers bedraagt 2484. Voor de met 1 Augustus a.s. vaceitnde betrekking van Onder wijzer aan de Schippersschool te Wemeldinge, hebben zich 31 sol hcitanten aangemeld. De collecte Stichting 1940 1945 heeft in Haamstede opge bracht f 324.61. Hierbij is inbe grepen de kerkcollecte op 4 Mei. TCr werden te St. Pliilipsland 9 militairen gekeurd waarvan er 7 werden goedgekeurd. Vandaag vertrekt de heer P. Pagee te Krabbendijke naar Canada, waar hij in de landbouw te werk zal worden gesteld. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Aangenomen naar Emmen, J. v. d. Haar, cand. te Utrecht, die bedankte voor Valthermont, Win terswijk-Aalten en Zutphen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Wolf aartsdijk, J. W. Kersten, cand. te Rotterdam. Vrije Evang. Gemeenten. Beroepen te Amsterdam (Z.), P. D. v. d. Togt te Amstelveen. Opnieuw toegelaten. Ds J. H. W. Warners, hoofd van het regeringsbureau tot bestrij ding van de prostitutie in Indië, die 1 Oct. 1947 als pred. van de Ned. Herv. gem. van Apeldoorn zijn ambt neerlegde is door de sy noderaad van de Prot. kerk in In donesië, na gehouden coll. doctum met ingang van 1 Juni a.s. toege laten tot de dienst des Woords en der Sacramenten. Emeritaat. Ds K. J. v. d. Berg, Ned. Herv. pred. te Garderen is voornemens, binnenkort met emeritaat te gaan. Aan Ds W. C. Hondius, pred. bij de Ned. Herv. gemeente te Wou- terswoude is wegens ongesteld heid met ingang van 1 Juli a.s. eervol emeritaat verleend. De J. Fraanje. s Naar wij vernemen is ds J. Fraanje, predikant bij de Geref. gemeente te Barneveld, die voor de tweede maal in het ziekenhuis „Salem" te Ermelo ter verpleging was opgenomen opnieuw naar zijn woning vervoerd. Ned. Herv. Kerkvoogdijen. Op de te Leeuwarden gehouden jaarlijkse vergadering van de Vereniging van kerkvoogdijen, die ongeveer 280 Ned. Herv. voog dijen omvat, is volgens de N.R.C. scherpe critiek geuit tegen de aanslagen, die de landelijke com missie van de predikantssalaris sen de plattelandskerkvoogdijen oplegt. Deze 'commissie doet de kerkvoogdijen het ene onrecht na het andere aan, zo werd er ge zegd. De toestand is thans zo, dat verschillende kerkvoogdijen moe ten overgaan tot verkoop van kerkelijke eigendommen teneinde uit de schulden en de ergernis te geraken. Kerk en vrouwenkiesrecht. Op de vergadering van de clas- sis-Haarlem der Gereformeerde Kerken is uitvoerig van gedach ten gewisseld over het actief kies recht van de vrouw in de kerk. Ten slotte is besloten, aan de par ticuliere Synode van Noord- Holland te verzoeken het volgen de voorstel aan de Generale Sy node te ondersteunen en door te zenden „De Generale Synode spreke uit, dat de vrouwelijke belijdende leden krachtens het ambt der gelovigen het recht hebben deel te nemen aan de verkiezing der ambtsdragers in de kerk van Christus" Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ouderkerk a. d, IJsel, J. de Lange te Nunspeet; te Vreeswijk, H. N. v. Hensber- gen te Schalkwijk; te Hemelum, T, W. Dekker te Cocksdorp (Texel); te Rolde, A. G. Roe- ders te Langezwaag. Geref. Kerken. Beroepen te Wartena, H. Rab- bers te Tijnje. van v»y 23. De trein reed nu met volle snelheid. Maar na een poosje begon hij opeens veel langzamer. „We naderen zeker een station", veronderstel de Van Bergen. „Nee, meneer", zei de conducteur, „dit is iets anders. Ziet U dat huisje daar, meneer?" „Ja". „Daar woont Piet zijn meisje. Piet rijdt hier altijd heel langzaam om zijn meisje toe te wuiven. Ze komt altijd naar buiten als de trein in aan tocht is". 24. Maar deze keer kwam het meisje van Piet, de machinist, niet naar buiten. De trein stopte. „Ik ga even zien", riep de machinist, „waarom Sientje niet buiten komt". Van Bergen zag de bezorgde machinist in het huisje verdwijnen. Gelukkig kwam hij zó terug. „Sientje heeft kiespijn", riep hij tegen de conducteur. Toen sprong hij op de locomotief en probeerde het zaakje weer aan de rol te krijgen. Dat lukte niet. DINSDAG 24 MEI. ZIERIKZEE: Concertzaal. Aanvang 10 uur Prov. Bondsdag C.B.T.B. GOES: Prins van Oranje. Roode Kruisavond. DONDERDAG 26 MEI. WISSEKERKE: Concours Chr. Zangverenigingen in Zee land. VROUWENPOLDER: Natio nale Motorterrein wedstrij den in de duinen. Bij de Tweede Kamer is inge diend het wetsontwerp tot goed keuring van het Noord-Atlantisch verdrag. Aan de memorie van toelich ting daarop is het volgende ont leend: Op 4 April j.l. is te Washing ton het Noord-Atlantisch ver drag door de ministers van Bui tenlandse Zaken van België, Ca nada, Denemarken, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Luxem burg, Nederland, Noorwegen, Portugal, de Verenigde Staten van Amerika en IJsland plechtig ondertekend. In de overtuiging dat dit ver drag voor Nederland van het hoogste belang is, heeft de rege ring voortdftrend met kracht medegewerkt aan de totstandko ming daarvan. lZij verheugt zich er over, dat met de sluiting van dit verdrag een nieuwe mijlpaal is bereikt in de samenwerking tussen volken met een gemeen schappelijke beschaving. Deze samenwerking is bedoeld als een versterking van de Ver enigde Naties, binnen welker grotere kring de kleinere der Noord-Atlantische mogendheden zich heeft aaneengesloten ter ge meenschappelijke afweer van een mogelijke aanval. Het Noord-Atlantisch Verdrag is derhalve zuiver defensief van karakter. Het beoogt een ver sterking te zijn van de Verenig de Naties, met welker doelein den en beginselen het geheel in overeenstemming is. Uit de memorie blijkt verder, dat dit pact vooral bedoeld is, of bij een eventuele bedreiging van de vrede of bij aanvallen een sneller defensief optreden mogelijk te maken, dan dit vol gens het Handvest der Verenigde Naties mogelijk zal zijn. De regering spreekt het ver trouwen uit, dat de Staten-Ge- neraai haar gevoelens zullen de len en hun goedkeuring aan dit verdrag zullen hechten. H. M. de Koningin heeft toestemming gegeven om de gouden koets in een varende tentoonstelling door Nederland te laten trekken, waardoor een groot deel van de bevolking de gelegen heid krijgt de koets ook eens te bewonderen. De baten van deze varende tentoonstelling komen ten goede aan het Nationale Koningin Julianafonds. Vrijdagmorgen werd de gouden koets in Den Haag aan boord van de „Mawa" gehesen. Wij waren het er in de bus, die de Walcherse boeren met hun vrouwen vorige week nac.r en van de Noord Oost Polder vervoerde, niet helemaal over eens, hoe de bewoners van de Polder zullen heten. Eenvoudig zou zijn hen alleen maar Nopers te noemen, maar dat is niet erg welluidend. Wij hopen, dat er spoedig een algemeen aan vaardbare naam gevonden wordt en dat hopen wij niet minder voor het volkslied van deze Polder. Laten de Walcherse boe ren zorgen straks bij de vast stelling een vinger in de pap te hebben! Er moet natuurlijk iets in voorkomen van „moedig worstelen" en „ontzw emmen" Er moeten natuurlijk ook ring- rijdersverenigingen komen in de Polder. We hebben Zaterdag al ver teld, dat het een paar schitteren de excursiedagen waren Woens dag en Donderdag. De stemming was uitstekend, ook in de bussen. Vooral op de terugtocht. Even voor Olst was er een hoogtepunt. Juist bij een bocht van de dijk ging er een algemene juichkreet door de bussen: „IJs!" En waarlijk, da ar stond een ijscoman. In record tijd was alles de bussen uit. Onze ijscoventer had de beste dag van zijn leven. Binnen en kele minuten was hij leeg. Hij wilde full speed een nieuwe voorraad halen, maar aangezien dat wel even zou duren en de Zeeuwen naar huis wilden zijn ze weer ingestapt. Nog een aardig voorval moe worden gememoreerd. In de eerste bus zat o.m. de heer Aartsen, het districtshoofd van Walcheren van Landbouwher- stel, bij de Walcherse boeren wel bekend. Nu beschikt de heer Aertsgn over een pracht exemplaar van een jeep. Het ding kan lezen en schrijven. Bovendien beschikt de heer Aartsen over een sterke constitutie, want wie hem over de nieuwe, onverharde wegen van Walcheren ziet hobbelen krijgt medelijden met hem. Met zichzelf heeft hij dat echter niet. Hij is a.h.w. met zijn jeep ver groeid en toen men hem vorig jaar een luxe wagentje' wilde geven heeft hij dat aanbod vriendelijk van de hand gewe zen. XJ begrijpt, dat die jeep het onderwerp van een diepzinnig gesprek is geweest. Toen dat was afgelopen, hebben de reizi gers in koor het schone lied aan geheven van „de jeep van Aart sen", een nieuwe versie van het reeds overbekende lied over „de jeep van Jansen". De heer Aart sen dankte, zichtbaar ontroerd, voor deze aardige attentie Voorts is er op eigen gelegen heid in de bussen nogal wat „herverkaveld" D.w.z. op de heenreis zaten de boerenvrou wen meestal naast elkaar en zo was het ook met hun mannen. Op de terugreis echter zaten man en vrouw weer naast elkaar! Het voorstel van één der journalisten (wat hadden ze een prettige entree bij de boeren en hun vrouwen ondanks de cri tiek, die ze met een wijze glim lach en zonder commentaar in casseerden!) als „herverkave- laar" op te treden vond alge meen bijval, vooral toen hij erbij vertelde, dat de toewijzing on middellijk zou volgen, dal er geen pacht betaald behoefde te worden en dat de boeren veel meer zouden terugkrijgen dan zij hadden ingeleverd. Jammer genoeg moest de heer van der Werff over dit voorstel het „on aanvaardbaar" uitspreken. Rechtzaken. stuurinrichting een speling zat van 70 graden. Dit noopte de Kantonrechter hem een geld boete op te leggen van f 10 plus de mededeling het stuur in orde te laten maken. H. A. J., broodbakker te Goes, die in de bakkerij bij de berei ding van brood minerale oliën of vetten had gebruikt, werd veroordeeld tot f 15 boete. Politierechter Middelburg. W. K. te Middelburg had in de woning van D. P. Klaassen 13 ruiten stukgeslagen. Eén week gev.straf. A. W. v. d. Gr. te Arnemuiden had als secretaris van de Post duivenvereniging „Voorwaarts" van de penningmeester dier ver eniging f 348 ontvangen om daarvan verschillende aan die vereniging geleverde artikelen te betalen. Omdat hij het geld voor zichzelf gebruikte werd hij veroordeeld tot 6 weken gev - straf. W. K„ dienstbode te Kruinin- gen, had zich te verantwoorden wegens diefstal van verschillen de geldsbedragen ten nadele van H. Kroon. Straf 2 maanden gev.straf voorw., proeftijd 3 jaar. F. N„ transportarbeider te Roosendaal, verblijvende in een werkkamp te Vlissingen; had van een kamergenoot een bedrag van f 17 weggenomen. Eén maand gevangenis traf. Wegens het zonder Rijksgoed keuring uitvoeren van het bou wen van een magazijn en het vernieuwen van een betonvloer bij de Conservenfabriek te Krabbendijke had zich te ver antwoorden L. C. W., directeur te Krabbendijke; deze werd veroordeeld tot f 300 of 50 d. De aannemer W. M. v. D. te Kruiningen werd veroordeeld tot f 150 of 50 d. Burgerlijke Stand. Tuchtrechter voor de Prijzen te Zierikzee. J. W. v. d. V. te Zierikzee had een woning met erf te duur ver huurd. Boete f20. A. F., eveneens te Zierikzee. had zich voor een soortgelijk geval te verantwoorden. Boete f 10. H. v. H. te Brouwershaven had zijn winstmarge bij de ver koop van horloges niet juist ge steld. Boete f20 met teruggave der inbeslaggenomen horloges. Het verkopen van vloerzeil tegen te hoge prijs was W. B. te Zierikzee tenlastegelegd. Boete f20 met verbeurdverklaring van het inbeslaggenomen zeil. P. de V. te Zierikzee bood vloerkleden te duur aan. Boete f 15. De zaak contra I. V. en A. V, beiden wonende te Zierikzee, terzake van de verkoop van li- monade-gazeuse, zonder dat het vereiste suikergehalte aanwezig was, werd door de Tuchtrechter terzijde gelegd. Het niet juist voeren zijner administratie en teveel werk uren in rekening brengen was C. v. W. te Zierikzee tenlaste gelegd. De Tuchtrechter legde voor het eerste feit een boete op ad f 15, terwijl voor het tweede feit de zaak aangehou den werd. Bij verstek werden veroor deeld: F. B. te Burgh wegens het be rekenen van te hoge kappersta rieven. Boete f 15. W. v. B. te Brouwershaven voor de verkoop van graanstro tegen te hoge prijs. Boete f30. Kantongerecht Middelburg. L. S„ grondwerker te Mid delburg, die dronken laveerde over het Bet je Wolf plein te Vlissingen, kwam wederom voor; de Kantonrechter te Middel- burg. Hij kwam vertellen, dat hij niet zo erg dronken was ge weest. Drie dagen hechtenis. J. A. G., los werkman, wo nende te Middelburg, die zich op de Loskade aldaar moeilijk meer op de been kon houden, j werd wegens dronkenschap ver oordeeld tot f 25 sub. 10 d. h. j Voor het bouwen van een! kippenhok had A. W. J. v. d. E., stuurman, wonende te Mid delburg, geen schriftelijke ver-| gunning. Toen het hokje nog in aanbouw was had verdachte reeds een waarschuwing gekre gen. Hij gaf daaraan geen ge volg, weshalve proces-verbaal werd opgemaakt en de Kanton rechter hem veroordeelde tot een boete van 'f 3. Bij controle op de personen auto van de landbouwer A. M. te Kruiningen, bleek, dat op de Tuchtrechter voor de Prijzen te Terneuzen. C. V. te Terneuzen had een naaimachine en een tafel ver kocht tegen te hoge prijs. Boete f25. C. K. te Axel verkocht mond harmonica's tegen te hoge prijs, hetgeen erkend werd. Boete f 36 met teruggave der inbeslagge nomen instrumenten. De ver dediger wees op de moei lijke positie van zijn cliënt met de aankoop van deze instrumen ten. Men liep zijn deur plat om „goed" mondorgel. J. C. te Retranchement en W. R. te Axel voerden hun admi nistratie niet zoals de prijsvoor- sehriften aangaven. Boete, elk f 15. C. H. te Axel had geen prijs aanduiding aangebracht op haar artikelen. Boete f 10. Bij verstek werd veroordeeld A. O. te Biervliet, die knippen te duur had verkocht. Boete f 30. In Italië is een staking uitge roepen uit protest tegen het om komen van een arbeider op een bijeenkomst te Mediglia waar het heet toeging en de politie moest ingrijpen. Het vaderlandse front heeft in de Bulgaarse districtsverkiezingen voor de volksraad 4.258.352 stem men verworven; dat is iets meer dan 92 van het totaal. MIDDELBURG. Geboren: Adriana L„ d. v. P. Mondeel en L. Barentsen; Maatje E., d. v. L. Geerse en C. Wagenaar; Hen drik, z. v. P. Adriaanse en L. Aarnoutse; Catharina J. M., d.v. A. Verhoeckx en W. Timmer man; Adriaan, z. v. A. Theuna en M. P. de Visser; Elizabeth S., d. v. J. Labruijere en K. Cor- bijn; Jacomina, d. v. N. Moes en A. Frenks; Leintje A., d. v. A. Joosse en L. Barentsen; Soetje P., d. v. J. P. Verschuure en B. de Munck. Ondertrouwd: J. Verhage, 29 j. en J. Davidse, 33 j.; F. Th. H. Freeze, 48 j. en J. P. van de Gruiter, 48 j. Gehuwd: A. C. Mabilot, 28 j. en W. P. J. Acda, 23 j. Overleden: M. A. van Varik, 50 j., geh. met C. Baclc; J. E. Denevers, 67 j., geh. met E. Moissinac; L. van Klinken, 70 j., geh. met M. Vendeville; J. J. Julianus, 85 j„ wed. van Th. Wijtman; H. Berrevoets, 26 j., geh. met P. Snijders; R. E. Hat- tink, 83 j., wednr. van H. M. Will; G. Rijksen, 59 j., geh. mat L. Donk; C. Kwekkeboom, 79 j., wed. van W. de Buck. VLISSINGEN. Bevallen: M. C. J. van den Bergvan Op bergen, d.; A. C. de Pagter Geldof, d.; J. W. Dorpmanns Krol, d.; W. HendrikseCats- man, z.; C. Veldhuisvan de Kreeke, d.; B. TuinhofKing- ma, d.; M. ,S. van der Hoeven van Hoorn, z.; D. Valkier— Duijm, d.; W. van Hengst Foeke, d.; S. J. van Rooijen Huser, z.; J. C. de ZeeuwLoe- kemeijer, d. Ondertrouwd: Chr. Hoogeste- ger, 24 j. en L. Florusse, 19 j.; L. van Hofwegen, 43 j. en E. A. Klaassen, 38 j.; G. van Beest, 27 j. en A. J. de Jonge, 23 j. Gehuwd: W. H. Saaij, 27 j. en M. C. P. de Meulder, 20 j.; H. P. I. van den Boogaart, 23 j. en S. Hanssen, 23 j.; J. R. Kralewski, 24 j. en A. T. Heus, 27 j.; A. Dingemanse, 23 j. en A. M. de Blok, 20 j.; C. M. Brouwers, 29 j. en M. C. de Neef, 27 j. Overleden: C. de Puijt, 76 j.; I. Verhage, 40 j., echtg. van S. Caljé; I. J. Th. Post, 58 j., echtg. van C. Sinke; A. E. van der Hooft, 84 j., echtg.e van B. L. Legemaate; J. M. Gooijen, 44 j„ echtg.e van W. B. Blinkhof; P. A. van Nieuwenhuyzen, 86 j., wednr. van J. v. Aartsen. O- EN W.-SOUBURG. Gebo ren: Jan, z. v. D. M. Boone en M. H. van Wijk; Wilhelmina J., d. v. J. J. Buijck en M. S. Boek hout. Getrouwd: B. P. J. van der Geest, 34 j. en C de Kam, 32 j.; A. A. Kuipers, 36 j. en E. M. Bril, 31 j. WOLPHAARTSDIJK. Onder trouwd: F. Hordijk, 27 j. en J. M. Heijboer, 24 j.; C. Bosschaart, 33 j. en W. Vleugel, 24 j. Overleden: E. van Strien, 53 j., echtg. van A. Geene; D. Tol- hoek, 84 j„ wed. van J. Knuit; F. Katte, 65 echtg. van M. den Engelsman; J. Goetheer, 64 j., echtg. van C. J. van Nieu- wenhuijzen; J. Wagenaar, 60 j., echtg. van P. Rijn. WEMELDINGE. Gehuwd: J. Verschuure, 35 j. en M. C. J. Lindenbergh, 25 j.; P. Proost, 20 j. te 's-Heer Arendskerke en C. Vreeke, 19 j. BRESKENS. Geboren: Janne- ke N., d. v. A. J. Albregtse en A. Wolfert; Marinus A., z. v. M. A. Verschelling en E. S. Rie- mens; Leonard J., z. v. J. van den Broecke en J. M. Steijaer; Jacques, z. v. I. Ritico en A. W. H. Klaaijsen; Job A., z. v. C. W. Francke en E. Volmer; Jozina P., d. v. P. A. de Meester en J. S. de Jonge; Helena A., d. v. I. Verdouw en S. J. van Laie. Ondertrouwd: M. M. Monjé, 30 j. en A. C. Perduijn. 27 j.; P. C. Verpoorten, 22 j. en E. M. Basting, 21 j,; I. de Back, 32 j. te Voorschoten en S. M. de Boer, 32 j. Gehuwd: J. A. Roest, 22 j. en J. Kok, 20 j. te Lekkerkerk; I. J. de Jonge, 23 j. en A. E. Stof berg, 22 j.; A. W. Klaassen, 22 j. en E. J. van Velzen, 20 j.; C. M. Schiliemans, 34 j. te Vlissin gen en A. E. de Winde, 36 j.; C. G. van de Velde, .28 j. te Oostburg en A. J. van den Broecke, 29 j.; R. J. van Zeele, 19 j. en E. P. Schroers, 20 j. Overleden: S. C. Wesdorp, 76 j„ wed. van M. Zonnevijlle; C. M. van Peenen, 75 j., echtg. van J. M. Bouwens; M. de Roo, 87 j.; S. Smoor, 75 j., echtg. van J. Visser; C. van Poelje, 50 j., echt- gen. van M. de Jonge; A. le Fe- ber, 75 j., echtg. van J. A. M. Fenijn.

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3