Nederlandse vertegenwoordigers in Spanje schoten tekort tijdens de oorlog. jirovimi^wi mem «kORT A. C. van der Rest Jt. C. van der Rest VaitUWhaaróókuit? Zoinerdienstregeling Stoomtram Walcheren. Stichting m Hervormd Centrum in Nieuw Vlissingen. Veel klachten echter schromelijk overdreven wijzen op t< Geen boze opzet. Zeeuws ciU&hlei Spataderen Vermoeide Benen? GandiöatenHjsten voor de Gemeenteraad. VAN BERGEN. Van Bergen's eerste treinreis. Vele vertrektijden gewijzigd. Actie vraagt aller medewerking. Donderdag 12 Mei 1949 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina Commissie-CIeveringa verklaart na langdurig onderzoek: De commissie Cleveringa heeft haar derde rapport gepubliceerd over de houding van Nederlandse diplomatieke en consulaire ambte naren gedurende de oorlog. Dit derde rapport heeft betrekking op de Nederlandse vertegenwoordigers in Spanje en Portugal. Uit het rapport blijkt, dat er naast vele klachten over deze ambtenaren eveneens lofuitingen in voorkomen. De klachten gaven vaak een uiterst eenzijdig beeld van de werkzaamheid van de houding van de betrokken ambtenaren. Voor haar onderzoek naar de houding der Nederlandse diplo matieke en consulaire ambtena ren op het Iberische Schiereiland heeft de commissie zich bepaald tot die ambtenaren, tegen wie klachten te harer kennis waren gekomen, nl. de oud-gezant te Madrid, mr C. H. J. Schuller tot Peursum, de oud-gezantschaps- raad te Madrid, jhr mr W. E. van Panhuys, de oud-zaakgelastigde te Lissabon mr R. Fiaes, de vice- consul te Barcelona A. L. A. Kriens en de consul te Bilbao S. A. Blitz De klachten tegen de ambtena-' ren te Madrid hadden betrekking op een foute gezindheid jegens, resp. wellicht het aanhouden van commerciële banden met de vij and; het saboteren van de legale doorreis van Engelandvaarders en het aangeven van Engelandvaar ders bij de Spaanse politie, het opzettelijk doen voortduren van de gevangenschap van talrijke Nederlanders, het beletten van een onderzoek te Madrid door de 'minister van Binnenlandse Zaken en het ondersteunen van foute fi guren en spionnen. VERKEERDE GEZINDHEID. Het punt foute gezindheid wordt als volgt toegelielif in een der klachten: „De mentaliteit van de gezant komt uit in een klacht, welke hjj medio 1940 uitte in een particulier gesprek: „Ach, w ij «orden nooit meer onafhankelijk. Wij worden een vasalstaat. De Koningin komt nooit weer terug. De I'rins en de Prinses vinden het al lang goed". Deze woorden verklaren veel daden. Over de houding van de consul-generaal wordt gezegd, dat verschillende personen aannamen, dat hij belangenhad in de Lim burgse kolenmijnen en dat hij zijn relaties tijdens de oorlog niet af brak. Zijn optreden was zo, dat som mige Engelandvaarders sterk de inuruk hebben, dat het consulaat- generaal door de Duitsers was omgekocht. Het was in elk geval duidelijk, dat hij alles deed, om de Engelandvaarders zo veel moge lijk in de kampen en buiten Enge land te houden. De commissie heeft echter geen bewijzen van deze klachten kun nen vinden en zjj meende deze dan ook terzijde te moeten leggen. De volkomen onbevredigende toestand is voor een goed deel ook te wijten geweest aan een admini stratieve „janboel" op het consu laat-generaal, waarvoor behalve de consul-generaal ook de gezant- schapsraad van Panhuys verant woordelijk moet worden gesteld. HET AANGEVEN VAN ENGELANDVAARDERS. Ook betreffende het aangeven van Engelandvaarders komt de commissie tot de slotconclusie, dat zij de juistheid van de klacht niet heeft kunnen vaststellen. DE SPAANSE KAMPEN EN GEVANGENISSEN. Wat betreft het tolereren en niet verbeteren van de onhoud bare omstandigheden, waaronder Nederlanders in gevangenissen en concentratiekampen gedwongen worden te leven, stuit de commis sie op een punt, waarop, in weer wil van alle moeilijkheden, de of ficiële vertegenwoordigers van ons land waarschijnlijk niet ge heel aan gerechtvaardigde verwij ten kunnen ontkomen. Dit omdat het gezantschap te Madrid ook naar de overtuiging der commissie waarschijnlijk niet steeds die energie heeft aangewend, die on der de voor vele Nederlanders zo uiterst penibele omstandigheden volstrekt geboden zou zijn ge- het kamp van Miranda heeft be zocht, werpt een eigenaardig licht op zijn medeleven. TEKORT AAN CAPACITEITEN. Wat er overblijft als neerslag van een langgerekt onderzoek naar een nooit meer in allen dele nauwkeurig te achterhalen waar heid, schijnt de commissie toe, dit te moeten zijn: Vele klachten zijn ongegrond, yntekortkomingen van het gezantschap te Madrid. tekort komingen, die evenwel niet, zoals de besehuldigingen telkens sugge reren, wijzen op boos opzet, maar veeleer op een tekort In gezind heid en aan vermogen om zich In oorlogstijd aan nieuwe en zware eisen ln dienst van het vaderland aan te passen en aan administra tieve bekwaamheid, waarnaast echter niet verschillende goede dingen mogen worden vergeten als de verzorging te Madrid, die ook volgens zeer bittere critici ln orde Is geweest. De gezant miste waarschijnlijk elk evenwicht als chef en de commissie betwijfelt daarom, of men kan zeggen, dat hij, ondanks zekere diplomatieke verdiensten, toentertijd op zijn moeilijke post althans Mafd wel zi* e13** is sommige zelfs als kwaadwillige geweest, insinuaties zeer te betreuren. IS MEI: EXPRESTREINEN RIJDEN DOOR NEDERLAND REISTIJDEN J 1 1 i AMSTERDAM-ENjSCHC or /LW 4 40 „O ÏROI HAA 3/8-C AM- - 1 1 4 0I uu» 1 2 3 4 S SMELTREIW VOOR S3 MEI D SNELTREIN NA IS MEI EXPRE3TREIN _maa»7«ICMTr MIDDELBURG. Chr. Ver. van Apothekers assistenten. Vanwege de Ned. Chr. Ver. van ApothekersAssistenten N. C.v.A.A. zal Maandagavond om 8 uur in de zaal Montaan een vergadering worden belegd, waar alle christelijke Apothe kers-assistenten en zij, die hier voor leren, welkom zijn. De verenigingsvoorzitter, de heer H. D. Klaassen te Rotter dam, hoopt op deze avond te spreken over het onderwerp: „Waarom heeft de christelijke organisatie levensvatbaarheid?" Hij zal voorts alle vragen, die mochten bestaan over doelstel ling en werkwijze van de ver eniging trachten te beantwoor den. Allen, die dit aangaat, wor den opgewekt bovengenoemde vergadering te bezoeken. Dinsdagavond zal een soort gelijke vergadering worden ge houden te Vlissingen, Woens dagavond te Terneuzen, Don derdagavond te Goes en Vrij dagavond te Bergen op Zoom. M.P.V. verloor. Het elftal van de Middelburg se Politie Sportver. dat thans promotiewedstrijden speelt voor de Ned. Politie Sportbond heeft Dinsdag een 51 nederlaag ge leden tegen het elftal van de Eindhovense politiemannen. De wedstrijd werd gespeeld in Breda. Het Middelburgse elftal moest voor deze wedstrijd en kele invallers opstellen. VLISSINGEN. Gevonden voorwerpen. De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gedeponeerd: 2 handschoenen; 1 portemonnaie; 1 herenrijwiel; en diverse sleutels. Een lijst van voorwerpen, welke bij particulieren in be waring worden gehouden ligt op het bureau ter inzage. Geslaagd. Voor het examen scheepswerk- vojstreKt geoocten zou zijn ge- tuigkundige, diploma A slaagde weest om het uiterste te doen ter|de heer j B Biondina, leerling verlichting van het lot hunner van de De Ruyterschool". opgesloten landgenoten, al ware het alleen ter wille van hun mo reel. Dat de gezant slechts eenmaal (Ingez. mededeling, advert.) Eeuwen zien op ons neer wareneer top in Zierikzee zijn'. Niets is ons liever dan te toe ven in dat 1100 jarenoude stad je met zijn plompe toren, zijn 1 „zwaard van Mondragon", zijn prachtige oude poorten en zijn j fraaie wallen. Wanneer wij door de Nobelpoort of de Havenpoort Zierikzee binnenstappen een auto is nu eenmaal niet stem mig en zelfs het gebruik van een fiets vinden wij misplaatst, dan voelen wij ons poorter. Lopen we onder de hoge bomen op het Havenplein, uit welker kruinen een schare kraaien wel lustig een onfris, maar onge vaarlijk bombardement uitvoert, dan gaan onze gedachten meer dan elf eeuwen terug. Naar de tijd toen Zierikzee nog niet be- De afdeling Toiletartikelen en Parfumerieën bij Lange Kerkstraat 42, Goes, is wel bijzonder gesorteerd. Van alles kunt U er kopen! (Ingez. mededeling, advert.) Wacht dan niet langer en ga eerst om die goede Elastieken Kousen naar de bekende Geneesmiddelen-Bandage zaak Lange Kerkstraat 42, Goes, waar U ook de beste Buik banden en Breukbanden kuntbekomen I Levering ook aan Zieken fondspatiënten! W. Bosselaar, J. Bosselaar Mefjers, wonende Ritthemsestraat 16, zijn 55-jarige echtvereniging. Op dezelfde dag herdacht het echtpaar A. de PagterWisse, Ritthemsestraat 18 zijn 35-jarige echtvereniging. Het was voor beide echtparen een verrassing, dat door de leden van de buurtvereniging voor beide woningen een erepoort was ge plaatst en velen de vlag hadden uitgehangen, 's Avonds bracht de muziekvereniging „Vlijt en Vol harding" een serenade. KAMPERLAND. Heropening „Regina". Na de succesvolle première gaf de Oranjevereniging Zater dagavond een heropvoering van het toneelstuk „Regina". O.m. was hierbij de burgemeester van Kortgene, de heer A. Schuit tegenwoordig. Evenals de vorige avonden werd ook deze avond op vlotte wijze gewerkt. BRUINISSE. Motorpech. Mosselzaadvisserij en motor pech gaat voor een aantal mos selkwekers ieder jaar parallel, omdat van mensen en motoren het uiterste wordt gevergd. De eerste week waren het de Bru 13 en de Bru 26. De Bru 26 had een oponthoud van en kele dagen, doch de Bru 13 kwam tot heden nog niet met de eerste vracht binnen, terwijl vele anderen al voor de tweede keer arriveerden. En ieder oponthoud is wegens de korte openstellingstermijn van de Waddenzee funest voor de betrokkenen. KLOETINGE. 50-jarig bestaan „Excelsior". Op 25 Juni a.s. zal de muziek vereniging „Excelsior" haar 50- jarig bestaan feestelijk herden ken. In de middaguren zullen diverse muziekverenigingen uit de omliggende plaatsen marsen stond en volgens de legende de "door het dorp maken en op de roemruchte Zierick in zijn ka- 'tent concerteren W.I.V. JlleJ. m ue Jager kwam aandrijven om de s Avonds om 8 uur zal het Arnemuiden opgericht een club stad te stichten. Wij zouden de bekende Stafmuziekcorps van j voor meisjes van 10—12 jaar. dag van ons leven genieten, I Amsterdamse Politie o.l.v. en herijk van maten en wanneer we de poorten van de de dirigent J. Pinkse op een I gewichten is voor Zonnemaire ottae stad gesloten vonden en weiland in het Noordemde zijn bepaald op Vrijdag in de bewaar de poortwachter in zijn huisje klanken laten horen. [school. n Dit van de radio zo bekende I» De gemeenteraad van Kloe- eorps, dat 40 beroepsmusici telt, tinge komt Zaterdagmorgen om zal die dag voor de eerste maal 10 uur bijeen. De huis aan huis collecte voor het nieuw te stichten wijkgebouw De Emmabloemcollecte bracht te Bruinisse f 89.86 op. Eén dezer dagen trad onder auspiciën van de Oranjevereni ging bij wijze van uitgestelde viering van Koninginnedag, in een van de Stoofgebouwen te Kamperland de goochelaar Willy Albert voor de schooljeugd op. Benoemd te Arnemuiden tot agent van de N.C.R.V. de heer A. Poortvliet. O.l.v. mej. M .de Jager is te zagen. Dan zouden wij kloppen en door het winket zou het misschien wel baardige gelaat van de poortwachter verschij nen. Langzaam zou dan de =>- de poortdeur voor ons o; draaien en wij zouden haa het Havenplein passeren. in Zeeland optreden. SOUBURG. Jubilerende echtparen. .Maandag herdacht het echtpaar bracht. te Kapelle-Blezeliuge heeft een bedrag van ruim f 4100.opge- Te RILLAND werden voorde a.s. gemeenteraadsverkiezingen de volgende lijsten ingediend: Katholieke Volkspartij, 5 can didaten, lijstaanvoerder L. A. Boonman. S.G.P., gecombineerd met A.R., 11 candidaten, lijstaan voerder W. Walraven. C.H.U., 8 candidaten, lijstaan voerder M. A. Franjois. P. v. d. A. 5 candidaten, lijst aanvoerder A. A. Mol. Vrije lijst, 5 candidaten, lijst aanvoerder T. Huisman. Vrije lijst, 3 candidaten, lijst aanvoerder J. A. Boot. Te YERSEKE werden candi daten gesteld door de: A.-R. Partij, 8 candidaten, lijstaanvoerder A. J. Koppe. C.H.U., 10 candidaten, lijst aanvoerder P. de Koeijer. S.G.P., 8 candidaten, lijstaan voerder M. Buteijn. P. v. d. A., 9 candidaten, lijst aanvoerder C. Pekaar Azn. Gemeentebelangen, 7 candida ten, lijstaanvoerder Jan Prins. Yerseke heeft 2867 stemge rechtigde kiezers. Te SOUBURG werd voor de komende raadsverkiezingen dooi de P. v. d. A. een candidatenlijst ingediend met 14 namen. Lijst aanvoerder is J. de Priester. KLOETINGE. Candidatenlijst A.R. Door de A.R. zijn voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen de volgende candidaten aangesteld; 1. R. Buitenhuis; 2. J. A. v. d. Guchte; 3. G. de Dreu; 4. J. de Kok; 5 H. J. Colijn. NISSE. De candidatenlijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen zijn als volgt: Hervormde kiezers: 1. Iz. Jan sen; 2. J. P. van Wel; 3. Iz. Le- teijn; 4. Jac. Lokerse; 5. C. J. Bos; 6. J. Nieuwenhuise; 7. G, Nieuwenhuise; 8. A. C. Jansen. S.G.P. en A.R. Partij; 1. J. Mol, (S.G.P.)2 P. v. d. Guchte (A.R.)3. Regier Bogaard (S.G. P.); 4. M. Mol Johzn (A.R.)5. L. Nieuwenhuise (S.G.P.); 6. Math. Mol (A.R.); 7. A. v. d. Bos (S.P.G.). Katholieke Partij: 1. J. Boon man; 2. Jan Vermue Sr; 3. M. Acda; 4. P. de Baar. KRUININ GEN. Aantal Candidatenlijsten. Dinsdag j.l. werden 6 lijsten ingediend, n.l. P. v. d. A. met No 1 B. P. Burkunk; R K. met No. 1 H. SuijA.R. en S.G.P. en groep Oostdijk met No. 1 D de Bruin; V.V.D. met No. 1 P. Pol derman Janzn; C.H. met No. 1 C Lighart Schenk; Vrije lijst met No 1 Jan Witte. ZONNEMAIRE. Door de V.V.D. zijn voor de gemeenteraadsverkiezingen de volgende candidaten gesteld: 1. Jac. de Rijke; 2. L. C. Ber- man; 3. A. Deïst Jzn; 4. G. J. de Vlieger; 5. J. M. Goemans. Door de A.R. werden aange wezen: 1. Jae. v. Splunder; 2. J. A. v. d. Bijl; 3. M. D v. d. Bijl; 4. F. Evertse; 5. H. Voshol; 6. L. F. v. Bloois; 7. L. v. Sluis. STi PHILIPSLAND. Candidatenlijst Gemeentebelang No. 2. Door Gemeentebelang is de volgende candidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezing inge diend: 1. L J. van Nieuwen- huijzen; 2. K. Goudzwaard; 3. C. Aarnoudse; 4. K. de Ronde. van vfy 7. 't Was een juffrouw met een zware koffer en een paraplu. De late juffrouw stapte naar het loket en zei; „Een kaartje naar de stad". „Mens!" barstte de chef los, „je bent te laat!" „Dat is niet waar", zei de juffrouw. „De trein staat er nog. Laat hij maar gerust even wachten. O, mensen, wat is die koffer zwaar!" „Wil ik de koffer voor U dragen, juffrouw?" zei Van Bergen. „Heel graag, meneer!" zei de juffrouw. 8. Van Bergen sjouwde de zware koffer naar de trein. De conducteur van de trein wandelde doodbe daard het perron op en neer. Hij was een buiten gewoon kalm en vriendelijk man. Maar de reizigers in de trein waren slecht te spreken. „Zeg", schreeuwde er één, „waar wachten we hier eigenlijk op? Op die ene vent met zijn koffer?" „Trek U er maar niks van aan, hoor", zei de conducteur en hij knikte Van Bergen vriendelijk toe. „De lui zijn wat zenuwachtig, dat is alles". Men zal zich vanaf 15 Mei weer moeten aanpassen bjj de nieuwe dienstregelingen. Nu wfl gisteren de nieuwe dienst van N.S. in Zee land publiceerden is het goed, even te wijzen op de diverse wijzi gingen, die de vertrektijden van de busdiensten ln Zeeland on dergaan. De bussen naar Goes vertrek ken deze zomer wel zeer onge regeld. Vanaf Middelburg wordt hoofdzakelijk vertrokken op de hele uren of tien minuten na de hele uren. De vertrektijden voor Goes zijn echter niet zo een voudig. Diverse bussen vertrek ken daar op de hele uren, doch een aantal vertrekt in verband met de trein-aansluiting reeds 10 minuten voor het hele uur vanaf het Station. Bovendien vertrekken er twee bussen tien minuten na het uur n.l. te 12.10 en 16.10 uur. NAAR VLISSINGEN. De dienst naar Vlissingen via West-Souburg is slechts heel weinig gewijzigd. Hier en daar hebben zich kleine verschuivin gen in de vertrektijden voorge daan, die zich beperken tot 5 a 10 minuten. Via Oost-Souburg over de Oude Vlissingseweg is er in ver band met de in Middelburg aan komende en vertrekkende trei nen meer gewijzigd. Vertrokken de bussen regelmatig om 't uur op de halve uren, thans zijn deze vertrektijden 10 minuten ver schoven, zodat doorgaans vanaf 9.40 uur om het uur wordt ge reden op deze nieuwe vertrek tijd tot 21.40. Daarnaast rijden bussen op werkdagen te 12.00 u., 17.00 u. en 23.00 u. Dienovereen komstig zijn ook de vertrektij den te Vlissingen gewijzigd. Wordt daar tot op 14 Mei ver trokken op de hele uren, daar na wordt vanaf 9.10 u. tien mi nuten na ieder heel uur vertrok ken. De laatste bus vertrekt te 23.25 u. NAAR DE DORPEN. De dienstregeling van de bus sen naar Domburg en Westka- pelle zijn eveneens grondig ge wijzigd. In beide richtingen ver-' trekken de bussen uit Middel burg te 7.00 u., 7.55 u., 9.00 u., In onze artikelen over de uit- jeugd- en wijkgebouw. Van het breidingsplannen van Vlissingen, resultaat der actie zal de uitvoe- hebben wij reeds gewag gemaaktring afhangen, van de plaats welke voor een In een „Bouwnummer" van het kerkgebouw is ingeruimd aan deVlissings Predikbeurten-blad, dat Bonedijkestraat. Nu deze plannen geheel aan de actie tot bijeen- voor een steeds groter deel wor- brenging der benodigde gelden ge- den verwezenlijkt en er het vol-1 wijd is, wordt reeds gewag ge- gend jaar ten Noorden van de maakt van binnengekomen giften, Singel ruim 8000 mensen zullen in totaal f 1213.- wonen, is de Herv. Kerkvoogdij te Vlissingen ten volle overtuigd geworden van het stichten van een kerk met bijgebouwen aan de Bonedijkestraat. Wel heeft de Kerkvoogdij grote moeilijkheden in verband met de restauratie van de kerkelijke gebouwen. Alleen de restauratie van de St. Jacobskerk wordt op f 187.000 geraamd, waarvan de gemeente f 47.000.- Naast alle bijzonderheden over de actie bevat het blad ook de onderscheidene comité's, die elk hun steentje aan de totstandko ming van het Centrum zullen bij dragen. In het comité van aan beveling heeft o.m. zitting de Commissaris der Konjngin jhr mr A. F. C. de Casembroot. Hoeveel werk de comité's ook zullen verzetten, zij zullen geen resultaat boeken zonder de mede van geheel Hervormd moet opbrengen, hoewel getracht zal worden van de Provincie enwerking de gemeente Vlissingen subsidie VlissingerU te verkrijgen. I Vanavond zal voor de aanvang De vraag wat het urgenst is, der actie in de St. Jacobskerk een herstel van de St. Jacobskerk of i wijdingsdienst worden gehouden, waarin voorgaan ds Sickesz, ds Hartjes, de heer G. J. Goudoever en ds Aalbers. een Hervormd Centrum in het nieuwe stadgedeelte, meenden Kerkeraad en Kerkvoogdij te moeten beantwoorden met: een Hervormd Centrum. IN ETAPPES. Daar deskundigen echter van mening zijn, dat herstel van de St. Jacobskerk geen uitstel kan leiden, heeft men gemeend aan beide te moeten werken. Men wil het in etappes doen. Eerst een wijk- tegens jeugdge- bouw met vergaderlokalen en een ruimte voor het houden van kerk diensten in dat wijkgebouw. Daarna volgen dan de plannen om tot de eigenlijke bouw van de kerk te komen en tenslotte (zo mogelijk) de toren. Over de finan ciering van al deze plannen is veel gesproken en nagedacht. Voor de restauratie van de St. Jacobskerk is nog een bescheiden bedrag aan wezig. Nadat een en ander eerst met de Kerkeraad, daarna met een commissie uit de verschillende kerkelijke colleges was bespro ken, kwam tenslotte uit de Kerk- De mjjnwerkersbond van John voogdü het plan naar voren een1 Lewis heeft volgens niet onge- comité in het leven te roepen, dat gronde geruchten voor 18 millioen zich zou belasten met de organi- dollar een der oudste banken van satie van een en ander, van een Washington gekocht. Politierechter Middelburg. A. de G., echtg. van C. v. S., te Treneuzen, moest voor de Politie rechter verschijnen omdat zij op een formulier had gezet, dat haar man te Amerongen door oorlogs handelingen een schade had gele den van f 901.90. B\j onderzoek bleek, dat het echtpaar v. S. in het geheel geen oorlogsschade had ge leden. 1 maand gevangenisstraf voorw. proeftijd 2 jaar. Sedert 1945 vermiste de beurt schipper C. M. Leunis te Terneu zen, z\jn roeiboot. Begin Maart 1949 hoorde hij dat zijn boot in de Braakman lag. Bij onderzoek bleek dat D. G. Visser te Terneuzen de tegenwoordige „eigenaar" was, de ze verklaarde de boot indertijd van een Engels matroos te hebben ge kregen in ruil voor wat vis. Hij kreeg f 30 of 10 d. 9.45 u., 12.05 u., 13.00 u., 13.50 u., 16.05 u., 17.35 u., 18.55 u. en 21.15 u. Voor de maanden Juli en Augustus is bovendien een bus ingelegd in Middelburg ver trekt 10.55 u. De vertrektijden uit Domburg en Westkapelle zijn overeen komstig gewijzigd. Meliskerke heeft voor de eerste maal een aparte dienstregeling gekregen met echter de gebruikelijke vier verbindingen per dag. Uit Mid delburg vertrekken de bussen om 8.53 u., 12.50 u., 16.05 en 17.35 u., terwijl de vertrektijden in Meliskerke zijn vastgesteld op 8.00 u., 9.20 u., 13.20 en 17.05 u. De dienstregeling van Koude- kerke naar Vlissingen is gewij zigd in aansluiting op de in Koudekerke vertrekkende en aankomende bussen uit de rich ting Westkapelle. Ook de verbinding met Veere en Vrouwenpolder heeft enkele, zij het betrekkelijk geringe wij zigingen ondergaan. De dienst regeling Vlissingen stadSta tion—Havendorp is aangepast aan de vertrekkende en aanko mende treinen, terwijl het aan tal bussen naar Grijpskerke en Aagtekerke is gelijk gebleven met een kleine wijziging in de vertrektijden. Gapinge zal op marktdagen worden bediend met 2 bussen en Kleverskerke krijgt 2 bussen op de Donder dag i.p.v. drie. Wat Ritthem be treft is de bus van 12.00 ver legd naar 12.50 u., terwijl de vertrektijden uit Ritthem 8.05, 13.15 en 17.00 zijn geworden. (Ingez. mededeling) Maak dan gebruik van het beroemde haarmiddel van de kapper uit EEN, dat in beperkte mate verkrijgbaar wordt gesteld in de Pharma- ceutische zaak van A. C. VAN DER REST te Goes, in flacons van 5.75. Bestel spoedig daar afleve ring in volgorde geschiedt. KERK EN ZENDING Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vlissingen, F. S. Kloosterman te Opperdoes. Aangenomen naar Lippenhui- zen-Hemrik, F. v. d. Heijden, voorg. Ver. v. Vrijz. Herv. te Leiden. Bedankt voor Amsterdam b.g. noord-west (nadere beslissing), B. van Gelder te Winterswijk. Benoemd tot voorganger te Oldeholtwolde-Ter Idzardt, A. J. Verdiiijn, voorg. Ver. v. Vrijz. Herv. te Metslawier. Geref. Kerken. Beroepen te Hornhuize-KIoos- terburen, H. M. Ploeger te Goor. Aangenomen naar Hoornster- zwaag, A. O. Poppe, cand. te Amsterdam (W.); naar Wagen borgen, W H. Wamsteker te Blokzijl. Bedankt voor Capelle a. d. IJssel, Hemelum, Hijlaard, Lich tenvoorde, Onnen (Gron.), Rockanje, Sellingen, Sibculo, Kloosterhaar, Tzum (Fr.), Val kenburg (Z.H.) en voor Wierin- gen, A. O. Poppe, cand. te Am sterdam. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Zwijndrecht, N. de Jong te Middelharnis en W. F. Laman te Rotterdam (W.). Beroepen te Almelo, D. Hen stra te Broek op Langendijk. Sportnieuws. HOLFAARTSDIJK EN V.C.K. PROMOVEREN. Promotie-wedstrijden Zaterdag 7 Mei 1949. Dé Bevelanders IV.C.K. I 0—1; 's-H. Hendrikskinderen IWol faartsdijk I 03. Nadat Donderdag 's-H. Hen drikskinderen de Bevelanders ge klopt had met 13, was Zaterdag de beurt aan de winnaars om in 't zand te bijten tegen Wolfaarts- dijk. Een niet onverwacht resul taat overigens. V.C.K. had nog een zware toer tegen De Bevelanders en met de kleinst mogelijke over winning keerden de bezoekers huiswaarts. Het was echter net genoeg om te promoveren naar de eerste klasse en Wolfaartsdijk stelde zich wat dat betreft ook veilig. 's-Heer Hendrikskinderen moet het een klasse lager probe ren. Het geheel lflkt ons wel ln overeenstemming met de krachts verhoudingen verlopen. Bekerwedstriaen. Nieuwdorp I Rilland-Bath I 41; Veere I— Arnemuiden I 12; 's-H. Arends- kerke IIWissenkerke I 29; Se- rooskerke IIKioetlnge II 12; Arnemuiden IINieuwdorp II 1-6. Over het algemeen normale uit slagen, al zijn er een paar uit schieters bij. De Nieuwdorper ploe gen zijn al heel goed uit de hoek gekomen en Wissenkerke deed ook al een erg verrassende sprong. Rilland stelde wel wat teleur en Arnemuiden kreeg de buit in Vee re vérre van cadeau. De wedstrijd, welke het belang rijkste had kunnen worden, die tussen Wolfaartsdijk I en V.C.K. I is nu niet meer van belang en ook het duel tussen 's Heer Hen drikskinderen en De Bevelanders is van alle belang ontbloot. Bekerwedstrijden. Rilland Bath IKioetlnge I; Wissenkerke I— Serooskerke I; Kioetlnge II— Nieuwdorp II; Arnemuiden II— Serooskerke II. Kioetlnge heeft tegen Rilland 'n kans op de zege en Serooskerka mag oppassen, dat Wissenkerke ook hen niet onder de voet loopt. Nieuwdorp II zal de goed begon nen race willen voortzetten en daarom is het parool voor Kioe tlnge II: uitkijken! Arnemuiden II zal wei een revanche nemen tegen de reserves van Serooskerke. KORFBAL. OlympiaScampolo I 2S. In een goed gespeelde wedstrijd heeft Olympia Zaterdag te Wll- helminadorp in Scampolo I haar meerdere moeten erkennen. Hoe wei Scampolo in het begin reeds sterker was, had Olympia 't eerst succes (10). Na een half uur was het 11. Na de rust wist Scampolo de stand op te voeren tot 31. Olympia wist daarop nog eenmaal de korf te vinden, zodat dus het einde kwam met 32 in het voordeel van Scampolo, THOLEN. Wedvlucht van Mons. Zaterdag 7 Mei j.l. hield de P. V. „De Trouwe Duif" een wed vlucht van Mons, waarbij 201 duiven in concours waren. De duiven werden te Mons gelost om 12.05 uur en vlogen een af stand van 121 km. De eerste duif kwam binnen om 1.54.43 uur en de laatste om 2.31.3 uur. De uitslagen luiden: A. Wage- maker 1, 4 en 11; Joh. Baajj 2; L. Laban 3; C. Bout 5; M. Boot B. Schot 7; W. Videier 8 en 14; J. v. Dijke 10; L. van Stee 12; J. Deurloo 13; L. Soomers 15; J. ScHöt 16; C. Soomers 18; D. Jansen 19; M. Tazelaar 20. Aiinsterdamsche Effectenbeurs. Sloetkoersen op 11 Mei 1949 medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes. Kon. Boot Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rott. Lloyd Stoomv. Mij. Ned. H.' V. A. Java Cultuur N. I. S. U. Nederland 1948 100 Nederland 1947 97# Nederland 1937 97# Dollarlening 1947 103# Invest, certif. 97# Ned. 1962-64 ex. bel. 98# Dito met belasting Nederl. N. W. S. 98 98# 8074 80# Spaarcertificaten 101 101 Indië 1937 A 944 94# Grootboek 1946 97 97# 84# Kol. Bank 83*4 Ned. Ind, HaTïd Bank 11154 111 Ned. Handel My. 152 152 A. K. U. 165 165# Berghs en Jurgens 27854 279# v. Berkel Patent 1114 111*4 Calvé Delft 147 145*4 Centrale Suiker 168 172 Kon. Hoogovens 180 179# Seider Zonen 142 143# Fokker 144 144 Lever Br. Unil. 2474 248*# Ned. Ford Ned. Kabelfabriek 261 260# Philips Gloeilampen 21954 223# Wilton 165 166 BilJiton Ie rubr. 450 Billiton He rubr. 345 350 Dordtsche Petr. 26354 263# Kon. Olie 286# 287# 143J4 Amsterdam Rubber 143# 136# Bandar Rubber 135 Deli Bat. Rubber 94 93 Kindeng Lemboc 80 56# 82 Dost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi 62 Holl. Am. lijn 159# 158# J ava-China-J apanlijn 154 154# Senembah Deli Maatschappij Muller en Co. Amsterdamsche Bank Holl. Bank Unie Cert. Javasche Bank Herstelb. Pr. Ned. Ind. Escompto Mij. Rotterdamsche Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Intern. Nickel Gen. Motors Rep. Steel Kcnnecott U. S. Steel Cities Serv. North American Cont. Oil Midcont. Oil Philips Petroleum Shell Union Tide Water Baltimore Miss K. Texas New York New York Centr. Pennsylvania 145 143 lSV/a 153# 161 160# 153 153*4 163*4 - 161*4 161*4 86J4 85 97# 964 43*4 434 137 137 1404 154*4 1534 1624 1614 151 152 1804 1») 178 180 101 9754 ex. div. 83*4 159 156 28 20*4 444 364 61*4 364 84 - 14J4

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3