Inivinrig^SMW Middelburgse middenstanders discus sieerden over een winkelweek. KEPri/fZEHBKff PLOU VIER heeft DE schoenen. Textielpunten. Pau den Dtaaizt Samenvoeging van alle Scliouwse gemeenten. /Vjv Donderdag 28 April 1949 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 In de jaarvergadering der Ver. „Handelsbelang" te Middelburg van eergisteravond werd een uitvoerige discussie gewijd aan de mogelijkheden tot het houden van een winkelweek, b.v. eens per Jaar. De heer L. Henning begon met op te merken, dat de winkelweek der Lange Viele- en Burg-actie op hem de indruk van versnippe ring had gemaakt, al trokken dan enkele avonden muziekcorpsen door deze straten. De bestuur ders van deze acties zeggen tot de anderen: komt bij ons en orga niseert ook een winkelweek. Dit achtte hij niet de juiste weg, Z.i. moet „Handelsbelang" deze orga niseren. Dan kan op meer succes worden gerekend. De heer D. F. P. Hoegen be twijfelde of voor „Handelsbelang" de mogelijkheid bestaat ieder jaar een winkelweek te organiseren. In elk geval kan de sectie win keliers alle winkeliers polsen, of zij er wat voor voelen en hoe het financieel geregeld moet worden. De heer A. Jobse sprak van een zielige vertoning, doelend op de laatste winkelweek in de beide straten. De organisatie moet voor rekening van „Handelsbe lang" komen, al kan er dan niet ieder jaar een winkelweek wor den georganiseerd. In ieder geval moet er meer leven in de brouwe rij komen. De heer I. M. van Houte, se cretaris van de Burg-actie, was van mening, dat er voor het or ganiseren van een winkelweek i steeds te weinig belangstelling wordt getoond door de leden van „Handelsbelang". De totstandkoming van de ac ties moet men zien als gevolg van de mening, dat de winkeliers in deze straten hun belangen niet voldoende door „Handelsbelang" behartigd achten. Voor een win kelweek is veel geld nodig, maar het blijkt, dat het werk der Burg actie ook succes heeft. Volgens mr J. J. Snoep, be stuurslid, ligt het toch wel op de weg van de besturen der acties eerst contact op te nemen met de sectie winkeliers. Overigens juich te hij het toe, dat „Handels belang" winkelweken organiseert. Vergeten mag echter niet worden, dat de kosten zeer hoog zijn. De heer Henning wilde „Han delsbelang" nog inschakelen bij ev. festivals, doch de voorzitter was van mening, dat dit meer op de weg ligt van „Uit het volk-Voor I het Voik" of van V.V.V. De heer J. J. Mulders wilde „Handelsbelang" doen toetreden als lid van de Kon. Ned, Midden standsbond of alle landelijke mid denstandsorganisaties. De voor zitter antwoordde, dat dit op principiële en financiële gronden 'niet mogelijk is. (Ingez. mededeling, advert.) B. en W. van Zierikzee adviseren: B. en W. der gemeente Zie rikzee hebben de gemeenteraad eenstemmig geadviseerd het Provinciaal Bestuur van Zee land te suggereren alle gemeen ten op het eiland Schouwen tot één gemeente samen te voegen met Zierikzee als centrum. Wat Duiveland betreft, wordt voorgesteld het Prov. Bestuur te suggereren samenvoeging van alle gemeenten tot één gemeen te met als centrumplaats Oos- terland of Nieuwerkerk. Tenslotte wordt geadviseerd het voorgestelde zeven-gemeen ten-plan te aanvaarden met en kele correcties voor wat Kerk- werve en Ouwerkerk betreft. PULI1 lli-UMKUttF. De groepscommandant van de rijkspolitie te Breskens (Z verzoekt de dame en heer, die Dinsdagmiddag omstreeks 16.45 uur ooggetuigen zijn geweest bij de aanrijding te Groede tussen een vrachtauto en een achtjari ge wielrijder, waarbij deze is gedood en die het slachtoffertje in een café hebben helpen bin nendragen, zich zo spoedig mo gelijk in verbinding te stellen met de postcommandant van de rijkspolitie te Groede, tel. 50. Kleine gemeenten moeten blijven bestaan. De gemeenteraad van Nieuw- dorp heeft een motie aangeno men, waarin er bij Gedeputeer de Staten van Zeeland op aan gedrongen wordt stelling te ne men tegen door de minister van binnenlandse zaken uitgeoefen de aandrang tot opheffing van de gemeenten beneden 1000 zie len. MIDDELBURG. Is hier iets van u bjj? Aan het bureau van politie te Middelburg zijn de volgende voorwerpen als gevonden gede poneerd en terug te bekomen Zaterdagavond tussen 7 en 8 u.: Verschillende huissleutels, hand schoenen en wanten, duimstok, tekening, hoed, rijwielsleutel, tang, kindertas, hondenpenning, portemonnaie met inh„ muziek stukjes, rijwielslotsleutel, ,rjj- wieltas. De lijst van gevonden voor werpen, welke bij particulieren in bewaring worden gehouden ligt op ons bureau Korte Noord straat 35 ter inzage. Middelburgse oudjes gaan „Bambi" zien. school J en de U.L.O.-school voor jongens te splitsen. Tot nog toe was de heer P. van Roon hoofd van beide scholen, doch de heer van Roon zou thans worden benoemd tot hoofd, uit sluitend van de U.L.O.-school voor jongens. Een oproep voor de betrekking van hoofd van school J zal daarna worden ge plaatst. De inspecteur van het L.O., aldus B. en W„ is in deze kwestie om advies gevraagd. Bewoners van 't Zand gaan sporten. De buurtvereniging 't Zand koestert opnieuw grote plannen, waaruit blijkt, dat men daar voor uit- wil. In de eerste plaats is het bestuur erin geslaagd beslag te leggen op een behoorlijk sportter rein, geiegen aan de Lageweg, waardoor tenminste een goede plaats voor de sportbeoefening is len voor de voetbal-, korfbal- en wandelsport in clubs onder te brengen. Men bleef daar echter niet bij, want men heeft ook de mogelijkheid geschapen om met de voetbalclub te gaan meespelen in de zomeravondcompetitie. Wat de wandelsport betreft: men wil deelnemen aan de deze zomer weer te houden Avondvierdaagse. De voetbalclub zal onder leiding staan van de heer B. Kousema ker en de club zal worden ge splitst in 'n juniorenafd. en 'n elf tal voor de ouderen. De korfbal Iers krijgen de heer L. de Voogd a', leider, bekend als Swiftspeler, terwijl de wandelsporters zich bij de heer A. Wondergem moeten opgeven. Voor alle clubs heeft men de naam S.V.Z. gekozen (Sport Ver. 't Zand). Het bestuur stelt zich op het zeer goede standpunt, dat er op Zondag niet zal worden gesport. Het initiatief reikt voor de ko mende tijd al weer verder dan alleen de oprichting van deze sportclubs. Op Koninginnedag is er een kindervoorstelling in de Schouw burg. Het tamboers- en pijpers corps verzorgt voor 't Zand die dag het muzikale deel. Tenslotte wordt in het verenigingsblad van deze wel zeer actieve buurtvereni ging melding gemaakt van het feit, dat voor de kinderspeelplaats reeds een bedrag van f4000. bijeengebracht is. VLISSINGEN. De stille omgang, die op Woensdag 4 Mei a.s. zal worden gehouden, zal niet beginnen om 9.30 uur maar om 19.30 uur. Het feestprogramma op 30 April. Het Vlissingse feestprogram- I ma vangt aan met een kinder- optocht voor de leeftijd van 6 Tegen morgenmiddag half vier tot 14 jaar. Deze optocht wordt heeft de U.V.V. te Middelburg alle opgesteld in de Glacisstraat bij oudjes boven de 6a jaar, uitgeno- achteruitgang van café Kiviet en digd tot het bijwonen van een vertrekt om 2 uur. filmvoorstelling in de Electro op de markt. Zij kunnen daar de film Bambi zien. De route is als volgt: Badhuis straat, Betje Wolfplein, Coosje Euskenstraat, Spuistraat, Bella mypark, Groenewoud, Walstraat, „Juliana" op stap. Het "bekende tamboers- en Dekenstraat, Scheldestraat, püperscorps „Juliana" heeft ,9lacisstraat, van Dishoekstraat, blijkbaar eer ingelegd met de ^erkulJ| Quakkelaarstraat, Schel- opluistering van de Prov. Bonos-bestraat, Paul Krugerstraat, dag van het C.J.M.V. in Zierik- Inslaan, Begonialaan, Crocus- zee. Het bestuur van het corps !iian' Bloemenlaan, Lelielaan, ontving n.l. dezer dagen een Bosjeslaan, Ridderspoorlaan,»Ro- schrijven van het feestcomité, 1zengracht, Brug Goed Wonen, gevormd t.g.v. het 1100-jarig be-, Bonedijkstraat, Sottegemstraat, staan van het stadje, om in de9°V.'deke;rkseweg, Julianalaan, feestweek terug te komen ter Badhuisstraat, Koudekerkseweg. opluistering van de f eestelij k-prijsuitreiking in hotel Mad joe heden i Er worden prijzen beschikbaar Het'bestuur zal zich beraden gesteld en wel voor de mooiste, of deze uitnodiging zal worden origineelste en leukste groep, aangenomen. i Paar of enkeling. Bovendien heeft het corps een-Direct na de optocht volgt uitnodiging ontvangen om op prijsuitreiking in hotel Madjoe. Tweede Pinksterdag aanwezig teXan u"r .*9* 1 0011 zijn bij de Landdag der N.C.R.V. wielerwesdtrijd op het Bellamy- te Arnhem. Deze uitnodiging Park- werd inmiddels aanvaard, terwijl' Va.n 7 tot 9 uur Seeft de Har_ men op Hemelvaartsdag zal monie „Ons Genoegen" en de deelnemen aan de grote Pijper-; Harmonie „St. Caecilia" een con- êag. die ditmaal in Vlaardi.Jgcn1 cert ln het Havendorp. Beide concerten zijn aangeboden door het gemeentebestuur. Van 9 tot 10 uur volgt een wordt gehouden. Splitsing hoofdschap scholen. B. en W. stellen in een nage- concert op het Bellamypark door komen stuk aan de raad voor het de Accordeonvereniging „Cres- hoofdschap van de openbare cendo", terwijl de dag gesloten wordt met een muzikale wande ling door „Ons Genoegen". Ver trek Bellamypark om 10.15 uur. GOES. Scholier reed door winkelruit. De H.B.S.-leerling J. de V. kwam dezer dagen uit de school en reed met een flinke vaart door de grote spiegelruit van de winkel van de heer Jeremiasse. Wonder boven wonder liep hij slechts enkele schrammetjes op. Het betekent echter voor hem of voor zijn vader een lelijke schadepost, aangezien de verze keringsmaatschappij niet tot uit kering wil overgaan. Wjjlen de heer F. Voois ter aarde besteld. Gistermiddag heeft op de al gemene begraafplaats onder gro te belangstelling de teraardebe stelling plaats gevonden van de heer F. Voois, in leven gemeen tebode. Om twee uur arriveerde de droeve stoet op de begraafplaats en werd de baar, bedekt met een groot aantal bloemstukken, door mannelijke leden van het ge- meentepersoneel ten grave ge dragen. B. en W., alsmede de Andere leden van het gemeentepersoneel volgden de stoet. Aan het graf voerde als eerste spreker Burg. W. C. ten Kate het woord. Nie mand heeft kunnen denken, zo zei hij o.m., dat de heer Voois zo plotseling heen zou gaan. De gemeente leed een groot ver lies, want de overledene was een man die immer zorgde dat alles tot in de puntjes verliep. De gemeente-secretaris, de heer J. I. van Ballegooijen de Jong, sprak namens het stad- huispersoneel en het personeel van het ontvanger-kantoor. „Wij verliezen niet alleen de bode, zo zei de heer v. Ballegoijen, maar ook een goede vriend." Ds C. Metselaar, Hervormd predikant, besloot dt droeve plechtigheid met bijbellezing en gebed. Een zwager van de overledene dankte voor de laatste eer, de overledene bewezen. KATTENDIJKE. Feestprogramma. Nadat op 30 April des mor gens om 8 uur herauten zullen zijn verschenen, zal om 9 uur de dag door Jhr Mr D. v. Doorn, burgemeester, geopend worden. Van 99.30 wordt er een con cert op de tent gegeven en volgt een rondgang met de schoolkin deren, van 9.3012 uur is er schoolfeest, van 13.3017.30 vol gen volksspelen en van 1921 uur een concert op de tent, voorts is er gecostumeerd wiel- rijden en stoeltjesdansen. YVOLPHAARTSDIJK. Plotseling overlijden. Dinsdagmorgen is plotseling overleden de heer Jac. Goethee secretaris der gemeente, in de onderdom van bijna 65 jaar. De overledene heeft ruim 38 jaar dit ambt bekleed. Hij was te- n-ti ivvriijrs. uiu v uct Ned. Herv. Gemeente, secretaris ontvanger van het Burg. Armbe stuur en qntvanger-griffier van de polders Westerland en West- kerke. Door dit plotseling over lijden is een werkzaam leven afgesneden. HEINKENSZAND. Candidaatstelllng gemeenteraad. De gehouden proefstemmir.g voor candidaten der R.K. partij voor de gemeenteraad had tot resultaat: 1. A. Simonse; 2. A. v. Leeuwen Az.; 3. H. Vermue; 4 A. Rijk Dz. NISSE. Candidaten gemeenteraad. De A.R. partij alhier heeft voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing de volgende candidaten gekozen: 1. P. v. d. Guchte; 2. Marinus Mol Johz.; 3. M. Mol. KAPELLE. Duivensport. Uitslagen van de Postduiven vereniging „Oost West Thuis Best". Wedvlucht vanaf Vil voorde: 1 en 23 M. Bruinooge; 2, 11, 15, 16 P. v. d. Vliet; 3 B. Ridderhof; 4, 13, 26, 27 P. But ler; 5, 18, 30 C. Wisse; 6 J. Hens- dijk; 7 A. van Driel; 8, 17, 23 Joh. Nijssen; 9, 10 M. Gijzel; 12 Gebr. de Schipper; 14 P. C Bruinzeel; 19, 20 en 25 A. Blok; 21 F. Kramer; 22 C. Hunders- rr.ark; 24 M. Eversdijk; 29 W. C. Hundersmark; 32 J. Mol. Uitsiag wedvlucht vanaf Neufvilles: 1, 22, 24 M. Evers- dijk; 2, 3, 4, 17, 19 A. Blok; 5 Gebr. de Schipper; 6, 27 en 28 M. Bruinooge; 7, 11, 29 A. van Driel; 8, 25 P. Butler; 9 C. Hun- d.ersmarck; 10 J. Hensdijk; 12 en 18 W. C. Hundersmark; 13 en 15 Joh. Nijssen; 14 en 16 P. Hens- dijk; 20, 21 en 23 M. Gijzel; 26, 30 C. Wisse. BIEZELINGE. Vergadering Coöperatieve Kolenvereniging. Maandagavond j.l. kwam de C'oöp. Kolenvereniging „Alge meen Belang" in algemene ver gadering bijeen onder voorzit terschap van de heer M. op 'tHof. Uit het jaarverslag van de secr.-penningmeester de heer Adr. de Waard Gz. bleek, dat over 1948 de inkomsten bedroe gen f 4906,88, de uitgaven f4904,79, goed slot f2,09. De aftredende bestuursleden de heren Adr. de Waard Gz. en W. Slabbekoorn Hz. werden bij acclamatie herkozen. KRABBENDIJKE. Winkeliers spraken over de waardebonnen. De winkeliersver. „Ons Aller Belang" kwam onder voorzitter schap van de heer J. C. de Gof- fau bijeen. Gesproken werd over het al of niet blijven uitgeven van waardebonnen, die drie maanden geleden zijn ingevoerd. Het publiek is hierover zeer en thousiast. De voorzitter, die in dertijd van dit stelsel een grote voorstander was, wilde nu de hele zaak over boord werpen. Ei werd dan ook een zeer breed voerige discussie gevoerd, waar in werd opgemerkt, dat eike re clame kosten met zich brengt al worden de resultaten niet direct merkbaar. De meeste kopers zijn nu pas aan 't sparen. Bij de stemming toch te blijven door werken bleken er slechts 6 voor standers van de 25 te zijn, die echter toch blijven doorgaan met de uitgifte van waarde- zegels, dit zelfs nog op ruimer schaal, anderen gaven zich later op ook weer bonnen uit te ge ven. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer Joh. ie Kok. Verder kwam ter sprake het houden van een winkelweek of b'jzondere attractie. De leden, c!ie vóór het spaarsysteem stem den, waren tegen, sommigen ook om principiële redenen, daar er een loterij aan verbonden is. Men kwam niet tot enig resul taat. KRONINGEN. Jaarvergadering Coöperatieve Kolenvereniging. Maandag hield de Coöp. Ko- lenver. „Uit Voorzorg" G.A. haar jaarvergadering onder leiding van de heer J. A. Poleij. Het jaarverslag en de rekening 1948 werden goedgekeurd. De reke ning had een eindcijfer van f 4462,48. Het aft. bestuurslid J. Blok Wz. en het lid van de comm. van toezicht Chr. Hove- stadt werden herkozen. YERSEKE. Kreeftenveiling. De laatste kreeftenveiling heeft weinig verhoging in de prijzen gebracht. Er werden 600 kg. kreeften aangevoerd en de prijs liep van f 8 tot f 9. RILLAND. Aanrijding. De motorrijders M. C. Walra ven uit Rilland en Verboom uit Bath kwamen met elkaar in botsing. Beiden bekwamen di verse kwetsuren en gescheurde kleren. De beide motorrijwielen werden eveneens beschadigd. Verloren Bij de postcommandant der Rijkspolitie alhier werd aangifte gedaan, dat er een partij vlas hennep gevonden was. Het is echter niet onmogelijk, dat dit verloren is van een vrachtauto. De politie zal zulks trachten te onderzoeken. Kleine jongen onder vat geraakt. Het 5-jarig zoontje van de landbouwer M. v. Damme wist al spelende een vat water, dat aan een tractor was gekoppeld, los te krijgen. Het vat viel voor over met het ongelukkig gevolg, dat een der beentjes van de kleine er onder beklemd raakte. Op het geschrei kwam een buur vrouw ter hulp, die met behulp van de moeder de kleine uit zijn netelige positie wist te bevrijden. Het beentje bleek gebroken. Dr Nanninga verleende eerste hulp. WESTKAPELLE. Feestprogramma. Ter gelegenheid van de ver zang zijn. Om 6.30 u. zal er een muzikale rondwandeling zijn door de muziekver. „O. K. IC 7.308 uup muziek op het po dium voor de noodschool door het mondaccordeonorkest „De Krekels", 88.30 uur zang dooi de Chr. Gem. Zangver. „Looft den Heer", 8.309 uur zang docr het Westk. Dameskoor en vanaf 9 uur muziek door „O. K. K." ook op het podium. ST. LAURENS. Trouwring gevonden. Enige tijd geleden werd in de Nadorstweg een gouden trouw ring gevonden, voorzien van inl tialen en data. De verliezer kan de ring terugbekomen bij de post van de Rijkspolitie aan de Noordweg. RITTHEM. Jeugilavond. De Jeugdraad der Herv. Kerk alhier hield Vrijdag een Jeugd avond onder leiding van de heer M. A. van Strien, die een in leiding hield over Psalm 107. Vervolgens bracht de secreta ris, de heer H. Roelse, het jaar verslag uit; hij wekte vooral de "heren onder de jongeren op zich bij hen aan te sluiten. Nadat enkele liederen waren gezongen, afgewisseld door voordrachten, volgde de opvoering van het stuk „Doorbraak", dat zeer goed gespeeld werd. Als blijk van viaardering voor het gepresteer de bood de heer J. J. de Meij aan de heer van Strien namens de jeugdverenigingen een dirigeer stok aan. SOUBURG. Muziekuitvoering. Ter gelegenheid van de ver jaardag van H, M. Koningin Ju liana zal de muziekvereniging „Vlijt en Volharding" Zaterdag avond te 7.30 uur op de tent aan het Oranjeplein een concert geven. GRIJPSKERKE. Programma feestelijkheden. Door het Bestuur der Chr. Oranjevereniging is ter gelegen heid van de verjaardag van K. M. Koningin Juliana op 30 April a.s. het volgende program ma samengesteld: Des namiddags van 2 tot 5 uur worden voor de schoolkin deren spelen gehouden op het Kerkplein. Van 8 tot 10 uur concert door de muziekvereniging „Oefening na de Arbeid" te Middelburg. De dag wordt besloten met een rr.uzikale rondwandeling om 10.30 uur. Voor de diverse wedstrijden zijn prijzen beschikbaar gesteld. Bij ongunstig weer vindt al leen de tractatie plaats voor de kinderen, terwijl het andere ge deelte van het programma tot nader orde wordt uitgesteld. ZOUTELANDE. Candidateiflijst A. R. Partij. Maandagavond vergaderde de A.R. Kiesvereniging onder voor zitterschap van de heer J. Kodde. Hij deelde mede, dat tot zijn grote spijt de heer J. Jobse be dankt heeft als voorzitter en als lid van de vereniging, daar hij kerk en politiek aan elkander verbindt. Verschillende lede r spraken hun spijt hierover uit. De volgende heren werd ;n candidaat gesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen: 1 Job Wisse; 2. Adr. Jobse; 3. K. Wouters; 4. J. Kodde; 5. P. Bras ser; 6. H. Melis. Na stemming bleek de meer derheid der aanwezige leden er tegen te zijn, dat vrouwen lid zijn van de kiesvereniging. ARNEMUIDEN. Candidaatstelling <ler S.G.P. Door de Staatk. Geref. Kies vereniging zijn voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing de vol gende personen candidaat ge steld: 1. J. L. Joosse (aftredend); 2 M. de Ridder J.Pz.; 3. J. Griep; 1. J. Grootjans Mz.; 5. P. Boone Iz.; 6. Joh. v. Belzen Dz. (aftr.); 7 B. Marijs Cz. (aftr.); 8. G. v. Belzen Gz.; 9. A. Francke; 10. G. v. d. Gruiter KL OOSTKAPELLE. „Crescendo" vergaderde. De Muziekver. „Crescendo" vergaderde met haar werkcomité voor het te houden concours op 2e Pinksterdag a.s. De werk zaamheden werden vastgesteld, bestaande in het uitoefenen van terrein- en entreecontrole. Spontane medewerking werd verkregen van een groep vrij willigers, die de ophanden zijnde financiële actie warm aanbe volen. Er werd besloten om op Za terdag a.s. een rondgang te ma ken door het dorp, teneinde de kas te versterken, hetwelk diingend nodig is gezien de hoge kosten voor deze organi satie. THOLEN. Candidaatstelling voor de gemeenteraad. Maandagavond 25 dezer kwam de A.R. kiesvereniging alhier in vergadering bijeen. Na opening door de voorz., de heer Th. Dijk- siag, deelde hij mede, dat hij door het bestuur in de vacature- H. Jansen, welke niet meer in aanmerking wenste te komen, was benoemd tot voorzitter. Hartelijk dankte hij de heer Jansen voor het vele, dat hij yoor de vereniging heeft ge daan. Hierna had de candidaat stelling plaats voor de gemeen teraad en werd de volgende groslijst opgemaakt. 1. H. Jan sen, aftr.; 2. Th. Dijkslag; 3. A. ae Jong; 4. P. J. Drogers; 5. M, Verkamman; 6. C. Sieling; 7. Fr. de Ronde; 8. G. J. Heezen; 9. P. Roggeband Abrz.; 10. W. Lindhout. Tot afgevaardigden naar het Prov. Comité werden gekozen dc heren H. Jansen en C. Sie ling. De heer Jansen sloot deze gced bezochte vergadering met gebed. Een schadepost. De landbouwer C. Berens kwam Dinsdagmorgen tot de ontdekking, dat een hond danig 3l 1-1 schapen. Verschillende dieren waren gewond, waarvan twee zodanig, dat zij moesten worden afgemaakt. Diezelfde nacht zijn ook te Oud-Vossemeer 1 kalf en 2 schapen door honden afge maakt. De politie stelt een on derzoek in. Benoeming. In verband met de pensione ring van de heei M. C. v. d. Stel, dir. R. Bank alhier tegen 1 Juni a.s. is door de hoofddirectie be noemd als zijn opvolger zijn zoon de heer M. J. v. d. Stel. BRUINISSE. Aanbesteding. Dinsdagmiddag 26 April werd alhier aanbesteed het gewoon en buitengewoon herstel, de ver nieuwing en het onderhoud van de aarde-, kram-, rijs-, beton en steenglooiingswerken aan de zeewering van het calamiteuze waterschap Bruinisse. Ingeschreven werd als volgt: M. de Moor, Brouwershaven. f53.470; P. Blommaert, St. Jan- steen, f53.000; J. Hogesteger, Wemeldinge, f 51.880; M. P. Ver- jaal, Puttershoek, f 51.800; Lu- casse en Sponselee, Walsoorder f51.600; Sponselee en Lucasse, Walsoorden, f51.450; Alf. War rens, Ossenisse, f48.200; L. v-in Boven, Ellewoutsdijk, f 47.864; A. van der Werf, Scherpenisse, f47.300; W. van Vossen, St. An- naland, f46.950; L. van Popering, Bruinisse, f 46.750; M. van der Velde, Bruinisse, f46.387; Fa. van der Heere, Sliedrecht, f46.014; J. M. Dekker, Brou wershaven, f46.000; W. van den Berg, Bruinisse, f44.443. Gegund aan de laagste inschrij ver. Waterleidingmisère. Gisternacht had in de Burge meester Hagelaan bij de aldaar in uitvoering zijnde riolerings werken een grondverzakking plaats. Het gevolg was, dat een hoofdbuis van de waterleiding brak, terwijl ook de kabel van het electrisch licht beschadigd werd. Naast ongerief, doordat een aantal huizen zonder licht en zonder water kwam te zitten, gaf vooral het omhoog spuitende water nogal wat consternatie. ST ANNALAND. Verjaringsfonds. Het verjaringsfonds van de afdeling „Het Groene Kruis" al hier heeft over het eerste kwar taal van 1949 opgebracht de som van f423.60. ANNA JACOBAPOLDER. Duivensport. Zaterdag 23 April j.l. werd door de P.V. „Nooit Gedacht" een wedvlucht gehouden vanuit Roosendaal. De uitslag is als volgt: L. v .d. Sluis Wzn. 1, 4 en 8; M. A. Neele 2; J. v. d. Reest 3 en 6; L. v. d. Sluis Lzn. 5 en 10; J. Wisse 7 en 9; A. Goud zwaard 11; J. Verhage 1ste over- duif. De duiven zijn 1.30 uur gelost. Aankomst 1ste duif 2.13.18 uur. De laatste duif kwam 2.17.55 uur binnen. De afstand is 28 K.M. Het ministerie van Economi sche Zaken deelt mede, dat 45 textielpunten A 905 worden gel dig verklaard. Met ingang van 28 April 1949 worden geldig de bonnen gemerkt „S een punt", „T een punt", "S vyf punten", „T 5 punten", „S reserve" ter waarde van 10 pun ten en „reserve" ter waarde van 15 punten. De aandacht wordt erop geves tigd, dat de thans aangewezen punten wederom voor een periode van vier maanden zullen moeten strekken. De gemeenteraad van Yerseke zal Vrijdagavond a.s. om 7 uur bijeenkomen. Er zal o.m. behan deld worden: vaststelling begro ting 1949 en benoeming van een grafdelver. Het aantal personen dat zich te Bruinisse heeft opgegeven voor de Nationale Reserve is thans ge groeid tot 10. Daardoor kan dus een afdeling worden gevormd. De Paascollectie bracht in de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse ruim f 304.— op De te Grijpskerke gehouden Emmabloem collecte op 23 April j.l. bracht op: te Grijpskerke f31.75; te Oostkapelle f84.68. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voorlopig diploma Scheeps- werktuigkundige de heer M. Kik te Bruinisse, leerling van de Ma- chinistenschool te Middelburg. Sportnieuws. v/m DOORERAAK. I Bij „doorbraak" denken we ais vanzelf aan de „doorbrekers" op politiek en sociaal gebied. Maar dat is hier niet de be doeling. Ik denk hier aan de verschijn selen die er op wijzen, dat het leven door de sterke mazen van ambtelijke bemoeiingen begint door te breken. Onlangs werd een gemeente gedurende 10 maanden van alle medewerking op 't gebied van de bouwerij uitgesloten, omdat zij oogluikend had toegestaan, dat iemand op eigen houtje een woning ging bouwen. En nu melden de kranten, dat de gemeenteraad van Giessen- clam, die niet voor de voorge schreven 3ff pet. rente kon le- i tien, een woningbouw-vereniging laat lenen tegen 3H pet. om zo 1 onder gemeentelijke garantie, het geloenste doel te bereiken, i Zo breekt het leven door. Ik zeg niet dat we dergelijke doorbreking moeten goedkeuren. 1 Er moet vrijheid zijn, maar ook gezag. En vooral zij, die zelf tot gezagsoefening worden ge lroepen, hebben hier voorzichtig te zijn. 1 Maar wel ligt hier een waar schuwing aan 't adres van de regering, om niet te lang te wachten met het verzetten van de bakens. Wedstrijduitslagen K.N.V.B., A£d. Zeeland. Promotie competitie. V.C.K. bereikt niet meer de ge weldige resultaten, welke de com petitie zo ongelimiteerd te zien gaf. Een promotie-competitie eist nogal eens veel van de zenuwen der spelers en bovendien is voor een elftal, dat een zo vlotte race achter de rug heeft en een zo groot programma, langzamerhand de tijd voor enige rust aangebro ken. Zo was het ook Zaterdag. Wolfaartsdijk werd met 43 ge klopt en dus blijven toch de pun ten in Koudekerke. De Bevelan ders en 's-Heer Hendrikskinderen zullen op de Nationale Feestdag elkaar bekampen. De stand luidt thans: V.C.K. I 3 2 10 5 Wolfaartsdijk I 3 2 0 1 4 De Bevelanders 2 0 111 's-H. H. Kinderen 12 0 0 2 0 En met deze stand ontmoeten Wolfaartsdijk en De Bevelanders elkaar in Wolfaartsdijk, terwijl 's-H. H. K. op bezoek gaat bij V.C.K. De beste papieren zijn in handen van de thuisspelers en dus zullen V.C.K. en Wolfaartsdijk el kaar wel (blijven volgen tot in de onWooiing to Wolfaai lodijlv 16 beslissing valt. Dr D. F. Malan, minister-pre sident van Zuid-Afrika zal Don derdag een bezoek aan ons land brengen. Hij zal o.a. door H M. de Koningin op Soestdijk worden ontvangen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Muiden, J. van Wier te Kesteren. Geref. Kerken. Beroepen te Hijlaard en te Sibculo, A. O. Poppe, cand. te Amsterdam; te Suameer, E. Mo- bach te Wormerveer; te Weesp, J. H. de Boer te Monnikendam. Bedankt voor Oegstgeest- Morsch-Rijnijk, T. B. van Hou ten te Britsum. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Stadskanaal, II. J. Meijerink te Drogeham; te Emmen, J. van der Haar, cand. te Utrecht. Geref. Gemeenten. Beroepen te Katwijk aan Zee, M. v. d. Ketterij te Vlaardin- gen. ""'or epbaar. Ds U. ïlgersma, thans legerpredikant, stelt zich met ingang van 1 Mei a.s. weer be roepbaar in de Geref. Kerken. Ned. Herv. (Geref.) Jeugd beweging. Op de met Hemelvaartsdag a.s. tt Amsterdam in de Apollohal te houden bondsdag van de Bond van Ned. Herv. Meisjes- en van Ned. Herv. Jongelingsver., op Geref. grondslag zullen als spre kers optreden de Ned. Herv. pre dikanten ds J. F. H. Remme van Amsterdam, ds L. Blok van Kampen, ds H. Jonker van Bo degraven en ds Jac. Vermaas van Amersfoort. Aimsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 27 April 1949 medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes. Nederland 1948 Nederland 1947 Nederland 1937 Dollarlening 1947 Invest, certif. Ned. 1962-64 ex. bel. Dito met belasting Nederl. N. W. S. Spaarcertificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij. A. K. Berghs en Jurgens v. Berkel Patent Calvc Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Br. Unil. Ned. Ford Ned. Kabelfabriek Philips Gloeilampen Wilton Billiton Ie rubr. Billiton lie rubr. Dordtsche Petr. Kon. Olie Amsterdam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kindeng Lemboc Oost JaiHt Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java-China-Japanlijn 99^ 100 Kon. Boot 146% 147 96% 97% Kon. Paketvaart 165 150 ex, div. 97 97% Ned. Scheepv. Unie 157% 15834 100J4 101 Rott. Lloyd 14 7% 149H 97 97 Stoomv. Mij. Nederland 1(0% 161% 98J s 98% H. V. A. 153 154 98% Java Cultuur 76 77 80 80 N. I. S. U. 94H 95% ïoojé 100% Vorstenlanden 40 40?,$ 94 94 Deli Bat. Mij. 13034 130 mi 9634 82*4" Deli Maatschappy 145H 146*4 83 Vi Senembah 137 108 js 109% Muller en Co. 160*4 160 153 152% Amsterdamsche Bank 151 150 161-34 162% Holl. Bank Unie 1S1H 180 282 280 Cert. Java cell e Bank 179 176 11 OH no% Herstelbank Pr. 1004 100*4 80*4 145 146 Ned. Ind. Kscompto 82 162 162 Rotterdamsche Bank 1594 159 139 139*4 Twcntsclie Bank 156 156 145 144 Anaconda Copper 30*4 182 180 Bethl. Steel 91% 23758 238 Chrysler 265 258 Gen. Motors 58 58*4 260 260 Intern. Nickel 2834 28% 220% 220% ■Kennecott 45% 163- 166 Rep. Steel 21 22H 425 U. S. Steel 73% 74 325 Cities Serv. 46% 46 261H 259-34 North American 18% 285H 283% Cont. Oil 13834 13734 Midcont. Oil 45% 45% 134 133 Philips Petr. 61% 61n 88 S9 Shell Union 35% 35 Tide Water 22 50 50% Baltimore 8 8*4 3% 93 95 Miss K. Texas 56 564 New York Centr, 9% 160 160 Pennsylvania 144 153H 15334 door PIET VAN DAMME. Plaatjes van JAAP NONNEKES. o 82. „Werentig", zei Gijs. „As ik me nie vergis ebne ze een fiets an ulder and." Pier keek ook nog eens goed. „Dat zijn. dat binnestotterde h>j. „Dat zijn Oekstrae, de veldwachter en boer Hooi van Gras", vulde Gijs aan. Jae man, noe bin je d'r bie. 'k Bin nieuwsgierig, oe je je dae noe wee uut- draait." Daar was Pier zelf ook nieuwsgierig naar. Want nu voelde hij heel goed, dat er ook nog een schaduwzijde aan z'n rij— toertje zat. Hij hield het paard een beetje in. „Zoue me nie terug kunne gaen Gijs". bibberde Pier. „Nee man", zei Gijs, „want dan komme me voo middernacht me thuus. Dat gae nie!" „Dan stap ik af", zei Pier met een bleek gezicht. Gae jie ma alleen verder". „Dae kom mks van. Wou je mij d'r soms alleen voor op laete draeie? Ze ebbe ons bovendien a gezie ook. Kiek de veldwachter steekt z]n and nae bove! En jawel hoor, Gijs had gelijK. De veldwachter stond midden op de weg met zijn armen zijwaarts. Pier zou moeten stoppen.

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 2