mémm Paul Hoffman trok zijn portemonnaie en gaf 5 dollar voor een doom op Walcheren. PROV1NCIENIEUWS Raad van Wemeldinp besloot toe te treden tot de Stichting Zeeuwse Yisserpeiangen. Gevallen in Indonesië. Handliaitournooi vanZeeuwse scholen te Goes Wat brengt de RADIO? Zaterdag 16 April 1949 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 (Vervolg van pag. 2.) Waddenzee later opengesteld. Daar het mosselseizoen nog niet gesloten is, zijn verschil lende mosselkwekers nog niet klaar met het verzaaien van hun mosselen. De openstelling van de Waddenzee is in verband daarmee door de Inspectie van de Visserijen later vastgesteld en wel van 3 Mei tot eri met 3 Juni. MIDDELBURG. Gedenkboek A.M.Z. Verschenen is het gedenkboek geschreven door de heer L. Onderdijk, ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Algemeen Middelburgs Zieken fonds. Het boek, dat niet min der dan 160 paginas' telt, bevat tal van documenten en geschrif ten uit de eerste jaren van het fonds. Het boek verdeelt de ge schiedenis in een drietal perio den, n.l. voor 1848, de eerste 60 jaar en de volgende 40 jaar. Verder is er een lijst in opge nomen van de bestuursleden gedurende de laatste 40-jarige periode en een lijst van leden vertegenwoordigers en mede werkers. De Voorzitter, mr A. J. van der Weel, schreef een voor woord. GOES. Orgelbespeling. Gistermiddag werd door dc heer Adr. Kousemaker een orgelbespeling gegeven op het orgel van de Grote Kerk. De belangstelling was niet groot, doch de aanwezigen hebben kunnen genieten van schone passiemuziek. KLOETINGE. Gemeenteraadseandidaten van de V.V.D. In de zaal van de heer Meul- polder werd de eerste algemene ledenvergadering gehouden van de onlangs opgerichte afdeling van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. Het voorlopig bestuur werd vervangen door een definitief bestuur, hetwelk ai. volgt werd. samengesteld: W. P. Beije, voorzitter; J. de Jonge, secretaris; P. Sinke, penning meester; J. Weststrate, vice- voorzitter; G. Jacobs, algemeen ad; unct. Daarne werd overgegaan tot candidaatstelling voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. De volgende candidaten werden ge steld: 1. J. Q. C. Lenshoek; 2. W. P. Beije; 3. J. de Jonge; 4. J. d. Velde; 5. P. Sinke. YERSEKE. Openbare verkoping van bouwland, boomgaard huizen en schuur te Yerseke, ten ver zoeke van de familie Everse ten overstaan van Notaris van Dijke te Kruiningen: I. Bouwland aan de Steeweg koper Joos Everse f 4400 per ha. II. Bouwland id., koper L .Hoe- beke f 3550 per ha. Hl. Bouwland id., koper Jan Zuydweg f 3600 per ha. IV. Bouwland id., koper Johan nes Everse f 4100 per ha. V. Bouwland aan de Breeweg koper Joz. Mol f 1800 per ha. VL Boomgaard in Kakeldans. koper Jac. Everse f 7300 per ha VII Huis en erf, Polen 2, koper N. P. Oele f500.—. VIII. Een huis met erf en tuin aan de Havenstraat 4, koper Joh. Lindenberg f2050. IX. Een dubbel woonhuis met schuur en erf aan de Spruitstraat 29. koper J. M. Eelenbaas f 2450. X. Huis en erf aan de Noord- zandstraat 36, koper J. M. Eelen baas f 2375.—. XI. Schuur en erf aan deOes- terstraat, koper Gebrs. van Strien f 7200.—. SINT-LAURENS. Tijdens de Woensdagavond gehouden jaarvergadering van de Ver. Gemeente-Belang zijn de volgende candidaten voor de ge meenteraad gesteld: 1. K. A. Hamelinck, 2. Mevr. Ph. L. v. d. VoordeBosschaert, 3. A. S. Roth, 4. S. Sanders, 5. M. Vaane, 6. A. de Visser, 7. H. A. Verhulst. BROUWERSHAVEN. Vergadering A.-R. Kiesvereniging. Woensdagavond kwam de A.R. Kiesvereniging in vergade ring bijeen, onder voorzitter schap van de heer I. A. Cats man. Na gehouden stemming wer den de volgende candidaten voor de gemeenteraad gesteld: 1. R. J. v. d. Wekken, 2. C. W. den Boer, 3. H. Verhoef, 4. C. Landman, 5. J. G. Jonker, 6. W. J. Boot, 7. N. Fonteine. Bijzondere Politierechter te Middelburg. Op 12 April 1949 werden o.m. de volgende personen veroordeeld: P. J. L., vrachtrijder te Axel, wilde 27 Januari 1947 onder Phi lippine f 532 naar België uitvoe ren zonder vergunning, f 20 of 10 d. met teruggave geld. D. B. K., koopman, te Goes, had Ongeval. te Sas van Gent in strijd met de Toen de landbouwersknecht II. voorschriften een bedrag van van Sabben alhier, tijdens werk- f1000.— aan buiten omloop ge- zaamheden met paarden en wa- stelde bankbiljetten uitgevoerd, gen in de omgeving van de Noord- Met enige dezer bankbiljetten had dijk de wagen wilde keren kwam hij in België betalingen gedaan, een der voorwielen in een put te- 8 weken gevangenisstraf. recht. Het gevolg was, dat van S. i van de wagen viel en onder de wagen terecht kwam. De paar- Korte Berichten, den liepen door, waardoor van S. een der wielen van de wagen over Een aardbeving in het N.W. zijn lichaam kreeg. j van de V.S. en in Z.W. Canada Dokter Snoek uit Goes ver- eiste acht mensenlevens. Ten leende eerste hulp. Van S. liep minste 50 personen werden ge- inwendige kneuzingen op, dochwond. De schade wordt op 10 kan thuis worden verpleegd. millioen dollar geschat. 1 Het Sowjet-hoofdkwarticr van Berlijn wordt verplaatst naar Uandidatenljjst S.G.P. Leipzig. De kiesvereniging der S. G. P. Schoenreparaties kosten: zo- alhier heeft voor de a.s. ge- len en hakken van herenschoe- meenteraadsverkiezing de vol- nen, gespijkerd f 3.90 en gepend gende candidatenlijst samenge- of genaaid f4.3Ö. Voor repara- steld: 1. Joost Mol; 2. Regier Bo gaard; 3. L. Nieuwenhuise; 4. A. v. d. Bos. KRABBENDIJKE. Vergadering N.G.Y.B. Dinsdagavond kwam tie met rubber is dat resp. f 2.90 en f 3.90. Dit zijn de maximum prijzen. Toeristen naar België kunnen jdoor loting maximaal 2800 francs i toegewezen krijgen voor de de maand Juni 1949. Aanvragen tot N.C.V.B. in Paasvergadering bij- J 30 April a.s. Wie in 1948 reeds een o.l.v. Mevr. de Pagter. Het1 toeristenfrancs kreeg, komt nu programma bestond uit voor- niet in aanmerking. dracht en zang. Mevr. Vogelaar eindigde deze avond. De Duitse oorlogs-diplomaten, die in Neurenberg terecht ston den, hebben hun vonnis varië- jrend van 25 jaar tot 3 jaar( 10 maanden en 20 dg. Graaf Schwe- rin von Krosigh kreeg tien jaar, Richard Darre zeven jaar, Otto Dietrich 7 jaar en Ernst von i Weizsaecker eveneens 7 jaar. Ned. Herv. Kerk. Roomijs zal deze zomer er Beroepen te Rilland-Bath weer voor het eerst zijn, daar (toez.), C. den Engelse te West-'de betreffende beperkende be- maas; te Nijega-Elahuizen, J. palingen zijn opgeheven. Veenendaal, cand. te Meppel; te Binnenkort is de benoeming te Wetsinge-Sauwerd, H. J. ter Ha- seborg, cand. te Groningen. Aangenomen naar Leeuwar- verwachten van de heer Clarence E. Hunter tot opvolger van dr Alan Valentine als hoofd van de den, J. H. Boerlijst te Goes; naar I E.C.A.-missie in Nederland. Schiedam (6e pred.pl.), J. Gvasi De „Kota Inten" wordt in de te Beilen. nacht van 19 op 20 April in Bedankt voor Kruiningen, J. Rotterdam verwacht. Ontsche B. Weener te Heerjansdam. (Gemeld wordt, dat het be richt als zou ds A. J. Schneider, ping Dinsdagmorgen te 9 uur. In Gouda is de 26 m. hoge molen „De Korenbloem" afge- legerpred., te Vlaardingen zijnbrand, beroepen, onjuist is.) I Een wiek brak van de koren molen van J. K. Vos uit Meeu- Geref. Kerken. wen en beschadigde de kap en Bedankt voor Nieuwe Pekela, de staart. Uit Tel Avlv wordt gemeld, dat door gasmaskers beschermde po litieagenten ruim 100 gewezen politie-manschappen, die een „sit-down"-staking waren begon nen in het gebouw van het hoofd bureau politie ter plaatse, door middel van traangas-bommen uit het gebouw hebben verdreven. L. G. Pleysant te Paesens. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Woerden, C. v. d. Weele te Harderwijk. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Leerdam. Chr. v. Dam te Werkendam. Vereniging van predikanten. De algemene vergadering van de Ver. van predikanten van de Geref. Kerken in Nederland zal 20 en 21 April a.s. in het Jaar- t beursgebouw te Utrecht onder presidium van prof. dr F. W. Grosheide van Amsterdam ge houden worden. In de eerste zit ting op Woensdagmiddag 20 April zal prof. dr S. U. Zuidema van De Bilt, refereren over; „Het existenialisme". In de tweede zitting op Donderdagmor gen 21 April spreekt ds W. E. Gerritsma van Zoetermeer over: „Jeugd en catechisatie" en in de slotzitting op Donderdagmiddag prof. dr W. F. de Gaay Fort- tnan, hoogleraar aan de Vrije Universiteit, over: „Stromingen m de Ned. vakbeweging en de DE „EENHOORN" Kerk". Woensdagavond 20 April GERESTAUREERD. W<if4t een gezellige bijeenkomst De paltrokmolen de „Eenhoorn" gehouden, waarin de huishoude-aan het buiten Spaarne te Haar- l(jke zaken worden afgedaan en lem, een eigendom van de ver as P. D. Kuiper van Sassenheim eniging „De Hollandsche Molen", en causerie zal houden. wordt gerestaureerd. Nederlandse landbouwers [SSTKSS|'0«bSS£ waren by hem te gast strijding. Zestien hunner, die nog bene- Paul Hoffman, de directeur den de 26 jaar zijn, moesten zich van de E.C.A. heeft dezer dagen laten inschrijven voor militaire aan de heer ir. C. W. C. van Bee- dienst. Volgens de „Selective Ser- kom, de Rijkstuinbouwconsulent vice Law" moesten alle vreemde voor de Zeeuwse eilanden, die, lingen, die langer dan zes maan- zoals men weet met 82 Neder- den in de Ver. Staten verblijven, landse landbouwers in het kader zich laten registreren. van het Europese Herstelpro- gramma een bezoek aan de V.S. brengt, de somma van vijf dollar J)g flederlailtlSe aUtOmOMliSt overhandigd om een boom op Walcheren te planten. DlOBt 0PP3SS6ü ifl BSltjlC. Hoffman vermaakte de Neder- De K.N.A.C. wijst in verband landse gasten, die een beleefd- met het overweldigend grote aan- heidsbezoek aan hem kwamental processen-verbaal, dat tegen brengen, met enige indrukken in België rijdende Nederlanders van zijn bezoek aan Nederland, de laatste tijd wordt, opgemaakt „Nooit ben ik zo geschrokken als op de verschillen met de Neder- toen ik, per auto rijdend op de landse wetgeving, verkeersweg tussen Rotterdam enl Snelverkeer heeft geen voor- Amsterdam, omstreeks half vijf rang op langzaam verkeer, bij in de middag plotseling uit alledriesprongen heeft het rechtdoor richtingen op zijn minst vijf hon-gaande verkeer voorrang. In be- derdduizend fietsen op mij af zag bouwde kommen zijn wegen met komen. Niet zozeer omdat ik bang meer dan een rijbaan of voorzien was dat ik hen zou overrijden, van tramrails voorrangsweg. maar omdat ik yreesde dat ze mij Het inhalen nabij kruisingen, omver zouden rijden. Het was in- gelijkvloerse railkruisingen, het derdaad een angstwekkende er- naderen van de top van een hel varing". j ling of een oprit van een brug is Tot zijn eigenlijke onderwerp verboden. Het tripleren is verbo- komend, zeide Hoffman, dat het den. Een vluchtheuvel dient rechts in Nederland was, dat hij voor voorbij gereden te worden, tenzij het eerst een duidelijke indruk had dit uitdrukkelijk anders wordt gekregen van de „waarlijk ver- aangegeven. Voorbijrijden van schrikkelijke vernielingen van de stilstaande trams mag alleen ge- oorlog en de meedogenloosheid schieden indien men 3 M. van de waarmede deze oorlog door de rails afblijft. In de bebouwde nazi's was gevoerd". kommen moet met gedimd licht Dr D. A. Fitzgerald, hoofd van gereden worden. Is de openbare de afdeling voedsel en landbouw verlichting zo, dat bij niet mistig van de E.C.A., maakte tijdens een weer een voertuig op 100 M. af- toespraak tot de Nederlandse gas- stand gemakkelijk kan worden ten de opmerking, dat de Ameri- onderscheiden, dan moet met kaanse boeren op hun beurt iets stadslichten worden gereden, van de Nederlanders zouden kun-1 Voetgangersoversteekplaatsen nen leren, aangezien Nederland mogen slechts worden overschre- er prat op gaat dat het per vier- den, indien dit zonder gevaer voor kante voet meer produceert dan de voetgangers kan plaats heb- in de Verenigde Staten het geval ben. In de rijrichting mag alleen is. j uiterst rechts gestopt en gepar- De 33 Nederlandse boeren gaankeerd worden. Het grootste deel een half jaar werken op boerde-van de bekeuringen komt op reke- rijen in het Oosten en Midden-1 ning van hen, die links stoppen, Westen. Zij zullen Rennis maken j wat ook in ons land niet is toege- met de Amerikaanse methoden staan. Er koini een nieuwe brand- weeryarap. is en °P de wenselijkheid een bus- halte aan de hoek Wilhelmina- De raad der gemeente Wemel- straat—Daniëlstraat dinge vergaderde onder voorzit-! Tenslotte gaf de heer Domini- terschap van burgemeester C. N. cus overweging tevens een bus- F. van Sas. halte te verzoeken voor de hoek De voorzitter werd na de ope- Brouwerij-Zandweg en vroeg de ning door de heer M. C. Linden- heer J. de Jonge nogmaals aan te berg geluk gewenst met zijn voor- dringen op het weder in werking genomen huwelijk. De voorzitter stellen van de Bonzijbrug. rlnrtl/Irt >v, /IA. j-l <4 O 4 I AW WT olc deelde mede, dat B. en W. als waarnemend secretaris hebben aangewezen de heer J. Oudeman, le ambtenaar ter secretarie, waarna tot beëdiging werd over gaan. Voorts werd o.m. medege deeld, dat alsnog bouwvolume is toegewezen voor een 2-tal wonin gen, dat het ontwerp voor het uitbreidingsplan is ontvangen en dat het gemeentepaard voor f 500 zal worden verkocht. B. en W. stelden voor gunstig te beschikken op een aanvrage van de Oranjevereniging om f 150 beschikbaar te stellen als bijdrage in de kosten van een kindertrac- tatie ter gelegenheid van de 40e verjaardag van H. M: de Konin gin op 30 April a.s. Daarna ging de raad over in be sloten zitting. (Ingez. mededeling, advert.) fSeg'iias. <!e «lag met IVÖROIz Tanden blank en rein; adem fris als morgendauw. De regering m....Ut tot haar leedwezen bekend, dat de volgen de verliezen in Indonesië zjjn ge rapporteerd. (40 doden). Kon. Marine: Mar. II G. W. H. Arts uit Cas- tenray gem. Venray. Tijd. korp. Mar. T. E. van Ommen uit Hen gelo. Tijd. Korp. Mar. B. van der Pol uit Rotterdam. Kon. Landwacht: Korp. J. Moesker uit Hooge- zand. Sold, le kl. C. Nagtzaam uit Oud- en Nieuw-Gastel. Sold. D. Nobel uit Reeuwijk (Z.-H.). Sold, le kl. J. Dijkxhoorn uit Schipluiden. Korp. A. Timmer mans uit Rotterdam. Sold. P. A. Beekman uit Apeldoorn. Adj. ond.-off. W. de Boer uit 's-Gra- venhage. Sold. P. G. Berkers uit Asten. Sold. H. J. J. van Gelder uit Maasbommel (gem. Appel- tern).Serg. A. de Koek uit Rot terdam. Sold. C. Putters uit Giessendam. Sold. H. C. Roelofs uit Brunssum. 2e It. H. W. Schraagen uit Aerdenhout-Bloe mendaal. Sold. T. S. J. Snoek uit Abcoude. Sold. G. P. A. Spierings uit Warmond. Sold. A. Stroeve uit Burcht (gem. Hardenberg). Sold. A. Zoetebier uit gem. Vries Sold. D. J. Havikhorst uit Bor- culo. Sold. H. Stötefalk uit Am sterdam-O. Sold. P. H. C. Cap petti uit gem. Gendringen. Sold, le kl. M. C. de Ridder uit Nieu- werkerk a. d. IJssel. Sold. A. P. Versteegen uit Renkum. Sold, le kl. G. J. Jansen uit Borculo. Sold. M. van Velzen uit 's-Gra- venhage. Sold. J. C. A. Wever uit Zeist. Korp. H. Buijsen uit Kruisland (gem. Steenbergen). Van het K.N.I.L. sneuvelden elf Indonesische militairen. Communisten demonstreerden bij het vertrek van de „Groote Beer". Woensdagavond vertrok de „Groote Beer" met militairen uit IJmuiden naar Indonesië. Naar schatting waren 3000 personen met spandoeken en pamfletten naar de Noordersluis in IJmui den gekomen om hun afkeer uit te spreken over het verschepen van militairen naar Indonesië. De betoging werd geleid door de beide communistische wethou ders van Velsen, de heren Th. Kruisman en R. van Eyken. Kreten als „geen kazernes maar huizen" en „troepen terug" weerklonken over de Noorder sluis. De politie heeft de be togers uiteengedreven. Van overheidswege wordt me degedeeld, dat dergelijke wan ordelijkheden tot gevolg kun nen hebben, dat in de toekomst de toegang tot de sluizen ook aan familieleden van vertrek kende militairen wordt ontzegd. De tuchtrechter voor de prijzen hield zitting te Middelburg. D. S. te 's-H. Aréndskerke bood levensmiddelen te koop aan zonder hiervoor de juiste Het voorstel werd z.h.s. aange-prijsvoorschriften toe te passen nomen. Voor herstel van het Go-Boete f 10. thische gedeelte van het stadhuis j Voor een soortgelijk geval had te Middelburg wordt een bedrag zich J. de R. te Wolfaartsdijk te van f 0.01 per inwoner toegestaan, verantwoorden. Boete f 15 In behandeling kwam vervol gens een verzoek van de stichting Zeeuwse Visserijbelangen om tot deze stichting toe te treden. De voorzitter zette de bedoeling uit een en zei, dat hiervoor een bij drage verschuldigd is van f 67 per jaar. Op verzoek van de heer Dekker werd de begroting deze stichting voorgelezen, waarop een vergelij king werd gemaakt met andere vakorganisaties. De voorzitter zei, dat de organisatie in de toekomst door de vissers zal worden be kostigd en dat zij voorlopig in stand wordt gehouden door vis sersverenigingen met financiële bijdrage van provincie en gemeen ten. Overeenkomstig een voorstel van de heer Dominicus werd hier toe besloten, voor de tijd van ten hoogste 2 jaar. Na een wijziging der gemeente begroting voor de dienst 1948 kwam een voorstel in behandeling tot aankoop van een perceeltje bouwgrond van de firma de Baar- Leendertse, voor de bouw van een nieuwe brandweergarage. B. en W. stelden voor het per ceeltje voor de som van f 400 te kopen en de garage voor de brandweer en de dienst van open bare werken overeenkomstig het Het in rekening brengen van te hoge uurprijzen was N. G. te 's-H. Arendskerke tenlastege- legd. Boete f25. J. P. te Oostkapelle bracht voor het keren van een overjas een hogere prijs in rekening dan was toegestaan. Boete f 10. Wegens het koppelen van ad vocaat gelijktijdig met de ver koop van likeur had zich P. S. te Middelburg voor de Tucht rechter te verantwoorden. Boete f 15. C. G. te Arnemuiden verkocht vitrage boven de toegestane prijs. Boete f 15 met verbeurd verklaring der inbeslaggenomen goederen. Het te duur verkopen van keuken-uitzetten en serviezen was L. de K. te Goes tenlaste- gelegd. Ter zitting bleek voorts, dat K. bij de verkoop van som mige serviezen de weeldebelas ting in rekening had gebracht. Boete f75. Het verkopen van een dames rijwiel voor een te hoge prijs was S. v. S. te Goes tenlastege- legd. Boete f 45. Voor de verkoop van pakjes studentenhaver had zich G. de V. te Vlissingen te verantwoor door de districtsopzichter opge- den. V. gaf het feit toe. Boete maakte ontwerp te bouwen. Na breedvoerige bespreking werd al- Stro tegen te hoge prijs ver dus besloten. kopen was J. R. tenlastegelegd. De heer D. M. de Jonge besprak I Boete f 250. de toestand van de Bierweg na De verkopers van stro aan R., de opgraving door het Gemeentede telers B. B. en A. D„ beiden Gasbedrijf te Goes. De voorzitter wonende te Rilland-Bath, er- deelde mede, dat t.z.t. aan het jenden beiden te hoge prijzen Gasbedrijf een rekening wegensgevraagd te hebben. De Tucht- gemaakte herstelkosten zal wor- rechter legde ieder een boete op den aangeboden, De heer Dekker informeerde naar de eindafrekening van de kosten van vernieuwing van de - ambtswoning van de burgemees- ter en of ook uitgaven zijn gedaan voor eigen rekening. De voorzitter zei, dat de eind afrekening nog niet gereed is. Voorts werd door de heer Dekker naar aanleiding van een in de vorige vergadering gestelde vraag medegedeeld, dat voor zover hem bekend is met de belanghebbende bewoners aan de Oostzijde van het kanaal overeenstemming is be reikt omtrent de voorgenomen electrificatie. De heer Schipper wees nogmaals op de gevaarlijke ad f50. Bij verstek werden veroor deeld: M. v. H. te Biggekerke; v. H. had voor het repareren van een slot een te hoge prijs in reke ning gebracht, bovendien waren zijn werkuren niet gespecifi ceerd genoteerd. Boete f25. C. R. te Goes. Voor de ver koop van kippen tegen te hoge prijs, die achteraf niet helemaal gezond bleken werd R. een boete opgelegd ad f 45. Geëm. huishoudelijke artike len verkocht A. S. te Leiden te gen ongemotiveerde prijzen. Boete f75. De Handbalvereniging van het Goese Lyceum „Vlam" organi seerde Donderdag een school- handbaltournooi, waaraan 17 heren- en 13 dameselftallen van middelbare en U.L.O.-scholen deelnamen. Er werd in drie groepen gespeeld en daar niet meer dan twee velden beschik baar waren duurden de wed strijden de gehele dag. Boven dien moest daardoor volgens het z.g. afvalsysteem gespeeld wor den, waardoor elk elftal dat een wedstrijd verlopr uitgeschakeld werd. De heren speelden in klasse A en B, terwijl de dames één klasse hadden. Tournooi-kampioen werd in klasse A de M.T.S. te Vlissin gen, die in de finale met 32 won van het Goese Lyceum. In klasse B werd de openb. U.L.O. school te Goes winnaar na een finalewedstrijd tegen de openb. U.L.O. te Terneuzen met 6- gewonnen te hebben. In de damesklasse werd de Chr. U.L.O.-school uit Vlissin gen winnaar, na in de finale ge wonnen te hebben van het Ly ceum te Terneuzen met 21. De M.T.S. werd zodoende winnaar van de wisselbeker, terwijl de beide andere scholen een medaille kregen. Het ligt in de bedoeling, dat de M.T.S. volgend jaar weder om in Goes het tournooi orga niseert. Swift II—V.K.V. 2-3. Swift II heeft tegen V.K.V. een onnodige nederlaag geleden. Hier mede is niet gezegd dat Veere de overwinning niet heeft verdiend. Swift II heeft in de eerste helft, vooral met wind mee, de zaken veel te kalm opgevat. Na de rust probeerde Swift II wel de wedstrijd uit het vuur te slepen, maar toe was het niet meer mogelijk. SERIEWEDSTRIJDEN, Op tweede Paasdag worden door Alliance te Roosendaal grote Korfbal Series gehouden. Van Zeeuwse zijde nemen hieraan Swift met 3 twaalftallen deel, en verder Togo, Volharding, S.S.S., Vios, Vitesse en Eendracht. Het valt op, dat verschillende Zeeuw se twaalftallen iri sterke afdelin gen zijn ingedeeld. Vooral Swift I zal het met 3 goede eerste klas- sers uit Holland en Eindhoven zwaar te verduren krijgen. Maar er kan wat van geleerd worden, en dat is veel waard. Begin Mei wordt er in België een Korfbal-propaganda week ge houden en op een tournooi te Brugge komen de volgende Zeeuwse verenigingen uit: Swift te Middelburg, Luctor te Terneu zen en een combinatie van B.K.C. te Breskens en Madjoe te Vlissin gen. Het blijkt meer en meer, dat de Zeeuwen graag geziene gasten zijn in België. RONDE VAN KAPELLE. Op Zaterdag 14 Mei a.s. zal de Dat is een moment uit de wedstrijd ZwaluwenRode Duivels, die Woensdag in het Feyenoordstadion te Rotterdam werd ge speeld en eindigde in een gelijk spel, 22. Brandos scoort uit een samenspel met Wilkes de tweede Nederlandse goal, waar door de Zwaluwen de leiding namen, 21. weer haar traditionele „Ronde van Kapelle" houden. Naar wij vernemen is het bestuur reeds druk bezig om deze wielerwed strijd voor te bereiden. Deze wedstrijd wordt nu voor de vijfde maal gehouden op zeker wel het mooiste parcours van on ze provincie. Men is er dan ook wel van overtuigd, dat ook dit jaar de beste amateurs uit ons land aan de start zullen verschijnen. Daar Zeeland momenteel een aantal jonge amateurs bezit, zul len ook deze niet op Kapelle ont breken. Ronde van Kloosterzande. Op Zaterdag 23 April starten de volgende Zeeuwse nieuwelin gen in de Ronde van Klooster- zande: Oosthoek, de Leeuw, van Wel, Gebr. Melio, Bakker, West strate, Huizen, Borghstein, de Waal en vermoedelijk een aan tal renners uit Walcheren. Zeeuwse renners in Ronde van Steenbergen. Op 2e Paasdag startten de Zeeuwse amateurs van 't West einde en Kloosterman in de Ronde van Steenbergen. Bij de nieuwelingen die om elf uur starten rijden o.a. de Bevelan ders van Wel, Oosthoek, de Leeuw en Huizen. Geen geldprijzen meer voor amateurs en nieuwelingen. De jongste bepalingen van de Nederlandse Wielren Unie hou den o.a. in, dat vanaf heden de reglementaire bepalingen voor amateurs en nieuwelingen weer onverminderd van kracht zullen worden. Deze beide categorieën zullen dus niet meer om geld prijzen mogen rijden. De prijzen moeten thans bestaan uit be kers, kransen en medailles. Rondecomité's en de Provin ciale consul kunnen zich niet verantwoordelijk stellen voor giften van particulieren welke aan de renners zouden worden verstrekt. De premies mogen in zoverre uit geldelijke waarden bestaan wanneer deze verstrekt worden om tegemoet te komen in de reis- en verblijfkosten der ren ners. Er mag tevens voor deze reis- en verblijfkosten een billijke vergoeding worden gegeven. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. Beide zenders 8 en 11 u. Nieuws. HILV. H, (415 M.): KRO 6.00 Nieuws. 6.30 Journalistiek week overzicht. 6.45 Paul Robeson zingt Negro Spirituals. 7.00 Nieuws. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Pianoduo Beers en van Lanschot. 7.50 Katli* landbouw. 12.33 Sangh en Spel. 1.15 Concert door het Intern. Staf Muziekcorps van hel Leger des Heils. 2.00 Opgewekt Middagcon cert. 3.00 Vijf beroemde strijk kwartetten. 3.30 Orgelcencert. 4.00 Londens Philli. orkest. 4.15 „Vrij en Blij". 5.00 Het Kleuter klokje klingelt". 5.15 Concertge bouw koperkwartet. 5.30 Een Thuisfront. 8.05 De gewone man I sportjef halfuur. 6.00 Met band „ra-t „1. 'r. „.Una van 8.12 Gram. r- <7 [in zegt er 't zijne van. 8.12 Gram. 8.20 Lichtbaken. 8.45 De stem van de week. 9.00 Negen heit de klok. 9.45 Om het landskampioen schap. 10.00 Weekend Serenade door „Orkest zonder Naam". 10.30 W(j luiden de Zondag in. 11.15 Omroeporkest. HILV. I, (301,5 M.)VARA 6.00 Nieuws. 6.-15 Gram. 6.30 Strijdkr. 7.00 Artistieke staalkaart. VPRO en plaat voor U paraat. 7.0Ü Nieuws. 7.15 Onder de NCRV- Leeslamp. 7.30 Het actueel geluid. 7.45 Herman Nieland speelt eigen bewerkingen. 8.05 Programma proloog. 8.15 Nederlands Kamer koor en Amsterdams Bach en semble. 9.00 Een studiereis door Zd. Afrika. 9.25 Populaire orgel bespeling. 10.00 Hollands Strijk orkest. 10.45 Avondoverdenking. 7.30 Lezeu in de Bijbel. VARA 11.15 Avondconcert. 7.45 Reg. Uitz. 8.05 Dingen van I HILVERS. I (301,5 M.): VARA de dag. 8.12 VARA-varia. 8.15 8.18 Eerste radio concert op liet Promenade orkest. 9.00 Commen taar. 9.15 De winkel van Sinkel. 10.00 Vindobona Schrammel'n, 10.25 Je moet maar pech hebben. 10.40 Barcarole. 11.15 Sfeer en rhythme. 11.40 Zang door Bing en Frankie. ZONDAG 17 APRIL 1949 (EERSTE PAASDAG). Beide zenders 1, 8 en 11 u. Nieuws HILV. II, (415 M.)NCRV 7.00 God en de wereld, Paaszang- dienst KRO 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. NCRV 9.30 Waterstanden. 9.45 Wognum's Zangkoor. IKOR 10.00 Kerkdienst. 11.45 Paasbood- schap van H. K. H. Prinses Wil- helmina. NCRV 12.00 Paasliede- ren. KRO 12.15 Apologie. 12.35 Gram. 12.40 Lunchconcert door het KRO Amusements orkest. 12.55 Zonnewijzer. 1.20 Vervolg Lunchconcert. 1.45 Uit het boek der boeken. 2.00 Kamermuziek werken. 2.30 Paasmorgen. 2.40 Omroeporkest. 4.15 Land- en tuinbouwonderwijs in Nederland. NCRV 5.00 Kerkdienst van de Baptisten gemeente te 's-Graven- hage. 6.30 Massale koorzang. 7.15 Kent gij Uw Bijbel. 7.30 Nieuws. KRO 7.45 Easter parade 7.50 In 't Boeckhuys. 8.05 De gewone man zegt er het zijne van. 8.12 Ka- mermuziekprogr. 8.45 Strauss- programma door het Concertge bouworkest. 9.15 „Gesprek op de weg", luisterspel. 10.12 Het Sym- phonette orkest. 10.37 Actualitei ten 11.15 Avondconcert. HILV. I, (301,5 M.)IKOR 7.00 Domklokken luiden het Paasfeest in, Paasvroegdienst in de Dom kerk te Utrecht. VARA 8.00 Paasklokken. 8.01 Nieuws. 8.18 Londens Symph. orkest. 8.30 Voor liet platteland. 8.40 Fred. Hartley carillon van het stadhuis te Rot terdam. 8.30 Zonnedouw, Orgel- strijkensemble o.l.v. Cor Steijn. 9.10 Overpeinzingen van een bra menzoeker. 9.30 Weens Philharm. Orkest. VPRO 10.00 Friese land dag te Leeuwarden. VARA 12.01 Fairy Aviation Works Band. 12.33 O tijd, die komt. 12.40 Fairy- Aviation Works Band. 1.15 Ka lender. 1,20 Melando en zijn Tan go-Rumba orkest. 1.50 Jean Ce- vall zingt voor U. 2.00 Als de winter vlucht. 2.15 Orpheus in de onderwereld. 2.55 Gram. 3.25 Hoorspel. 4.30 Cabaret program ma. 5.00 Sport. 5.30 The Ram blers. 6.00 Nieuws. 6.15 Orgelspel door Johan Jong. 6.30 Ned. Strijd krachten. 7.00 Omroepvrouwen- koor. 7.20 Twee Eligische melo dieën. 7.30 Alma Musica. 8.06 Dingen van de dag. 8.15 Pennies from Heaven. Een regen van me lodieën. 8.50 De Ducdalf. 9.10 Ra dio Philh. orkest. 10.10 Franse Kinderkoorzang. 10.25 Ontboeze mingen van de paashaas. 11.15 Gram. Dinsdag 19 April. Beide zenders 7, 8 en 1 u. Nieuws HILVERS. II (415 M.): KRO 8.15 Pluk de dag. 9.05 Lichtbaken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gedeel ten uit Italiaanse Opera's. 10.00 Wie komt er in mijn hokje. 10.15 Gram. 10.40 Motet. 11.00 Muziek houdt fit! 11.30 Als de ziele luis tert. 11.40 Symph. orkest. 12.03 Henriette van Hoornvan Baa ien. 12.30 Voor de landbouw. 12.33 Lunchconcert door „Het Orkest zonder Naam". 12.55 Zonnewijzer. 1,20 Vervolg Lunchconcert. 1.45 Muziekkalender. 2.00 Pianorecital 2.30 Onder Ons. 3.00 Gedeelten uit Operettes. 3.30 Gram. 4.00 De Zonnebloem. 4.30 Voor de zieken, and his music. 9.15 Men vraagt..". 5.15 Lang zullen ze leven. 5.45 en wij draaien. 9.45 Geestelijk le ven. 10.00 Meester trio. 10.30 Briefgeheim, grepen uit de cor respondentie. 10.50 De jonge flie refluiters. 11.15 Triangel. AVRO 12.00 Paasklokken, Beiaardcon cert. 12.15 Les gars de Parjs. 1.15 Even afrekenen heren. 1.25 Zang en samenspel. 2.00 Goethe's Faust". 4.30 Sport. VARA 5.01 Op de speelweide. 5.20 Stradiva- sextet. 5.50 Orgelspel door Cor Duo André de Raaff en Jaques Schutte. HILVERS. I (301,5 M.):-VPRO 7.50 Dagopening. AVRO 8.15 De orkesten van Victor Silvester. 8.55 Korte gesprekken van vrouw tot vrouw. 9.00 Herhaling van de hersengymnastiek. 9.30 Aubade. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Ar beidsvitaminen. 10.50 Kleutertje luister. 11.00 Soft and' Sweet. 11.30 De Wekker, een uitzending Steyn. 6.15 Nieuws. 6.30 Ned. voor de zieken. 12.00 Louis Zag- Strijdkr. IKOR 7.00 Herhalingwijn bespeelt het orgel van het Paasboodschap. 7.30 Bijbelvertel-1 Capitol Theater. 12.33 Voor het ling. AVRO 8.05 Rep. met actua- i platteland. 1.20 Dolf van der Lin- liteiten. 8.15 Waltztime. 8.45 Her-den en zijn Metropole Orkest. 2.00 sengymnastiek. 9.15 In Lentetooi1 Met naald en schaar. 2.30 Radio Theaterorkest en muzikale lei ding van Gerard van Krevelen. 10.00 Cabaret programma. 10.35 Matinée. 4.25 Honderd beroemde componisten. 4.40 Hoorspel. 5.00 AVKO's Kinderkoor. 5.30 Virtu- Viool en piano. 11.15 The Sky-1 oxen op hun instrumenten. 5.45 masters. 11.45 Gram. Reg.uitz. MAANDAG 18 APRIL 1949 (TWEEDE PAASDAG). Beide zenders 8, 1, 8 en 11 Nieuws HILV. II, (415 M.)NCRV 8.15 Concert voor orkest in D. 8.30 Morgenwijding. KRO 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Cyclus Op- en ondergang van Zon en Maan. Maandag: Zon op 5.38 u., onder 19.42 u. Maan op 2.05 u., onder 8.29 u. Hoogwater op Maandag 18 April: Vlissingen: 5.24 u. 1.93 m., 17.47 10.00 Kwintet in A. NCRV 12.15u. 1.69 m. Terneuzen: 5.53 u. 2.11 Sangh en Spel o.l.v. Piet van den m., 18.20 u. 1.88 m. Wemeldinge: Wielerclub „Kapelle-Biezelinge" Hurk. 12.30 Mededelingen voor de 7.09 u. 1.58 m., 19.34 u. 1.37 m.

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 5