De nieuwe C. A. 0. voor de landbouw in Zeeland. GALAT«ee Zeeuws cMejJUi N OUDERWETSE bleek? (jOUle** Vitïe de& dcoaizc PROVINCIENIEUWS KW A L I TE I T Verschillende wijzigingen aangebracht. Beheerder van Joodse zaak stond terecht. A. LI N D ENBERG Donderdag 7 April 1949 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 (Vervolg van pag. 2.) 's-H .r abkndskerke. Film „Beulen van Bucheawald''. Vanwege de Nederlandse Ver- eni: mg van Ex-politieke Gevan genen werd Dinsdagavond in het verenigingsgebouw te 's-Heer Arendskerke ae film „Beulen run Buchenwald" vertoond. De raai was matig bezet. YERSEKE. J aarvergadering jeugdverenigingen. Dezer dagen hielden de Knapen- en kl. Meisjesvereni ging op G. G. hun jaarvergade ring in de Chr. School „Kakel- dam". De heer Steketee, leider van de K V. opende de vergadering waarna de beide verenigingen hun jaarverslagen lieten horen. Daarna volgde een rijk gevari eerd programma, waaronder een onderwerp over „Simson" door de K V. en een onderwerp over „August Herman Francke" door een lid der M.V. Verder kwamen aan de orde, gecombineerde sa menspraken, zangstukjes, voor drachten enz. Ook was er een rookwedstrijd en een „spraakwaterval", welke beide zeer in de smaak vielen. De eerste werd gewonnen door de heer P. Vader, terwijl de spraakwaterval werd gewonnen door mej. Cornelisse. Het was reeds middernacht toen Ds Booy met een kort slot woord en dankgebed deze goed bezochte vergadering sloot. ARNEMUIDEN. „De macht van het Kleine' Onder leiding van mevr. Veld huizen is een afdeling van de Chr. Vereniging voor verpleging van lijders aan vallende ziekte „De macht van het Kleine" te Heem stede opgericht, waarin ook enkele kinderen uit deze gemeente zijn opgenomen. Het bestuur is verder aangevuld met de dames Schroe- vers-v. d. Ketterij en De Ridder- v. d. Ketterij. AXEL. Jaarvergadering „Het Groene Kruis", Onder leiding van haar voor- sitter, de heer Kruijsse, hield de vereniging Het Groene Kruis haar jaarvergadering in de Chr. Land bouwschool. De voorzitter deelde mede, dat in 1948, naast 't reeds bestaande zuigelingenbureau een kleuterbureau ls opgericht ln sa menwerking met het Wit Gele Kruis. Verder, dat de besprekin gen over een op te richten kraam- verzorging voor geheel Zeeuwsch Vlaanderen vastgelopen zijn en inmiddels ls opgericht een vereni ging voor kraamverzorgtng in O. Zeeuwsch Vlaanderen, gevormd door de Groene Kruisverenigingen van Terneuzen, Hoek, Zaamslag en Axel. Hiervoor ls benoemd zuster Daniels uit Amsterdam, welke per 1 Mei 1949 in dienst treedt en zal wonen ln het wijk- gebouw der vereniging te Axel. In verband daarmede kwam de post van magazijnhoudster te ver vallen en werd mej. van Drlel- Meeren dank gebracht voor de verzorging van gebouw en arti kelen ln de 19 jaar dat ze het Wijkgebouw bewoonde. Uit het jaarverslag van de Secr.-Pennlngmeester, de heer A. F. Lefeber bleek, dat het leden tal is gestegen tot 1233 leden. In verband met de contributieverho ging tot l3 hadden 20 leden be dankt. Voor een bedrag van f 660 werden nieuwe verpleglngsartike- len aangeschaft, terwijl voor het schilderwerk van wijkgebouw een bedrag van f 855 werd besteed. De totaal uitkomsten waren f 12.178.32, uitgaven f 10.996.95, batig saldo f 1181.47. De gehouden Moedercursus werd gevolgd door 50 cursisten. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Kruysse (aftr.) herkozen. Van de 1233 leden der vereni ging waren naast het bestuur vier leden aanwezig. THOLEN. R.K.-Kiesvereniging. Maandagavond 4 April 1.1. werd door de R.K.-Kiesvereniging te Tholen in de zaal van de heer A Nuijten een algemene vergadering gehouden, waarbij de heren M. Verduit, M. Oerlemans, L. Soo- mers en Joh. Deurloo candidaat gesteld werden voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing. Harmonie Concordia, De Harmonie Concordia hield Maandagavond haar jaarvergade ring onder voorzitterschap van de heer G. Amsing. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat er een batig saldo aanwezig was, terwijl hij mededeelde, dat er een belangrijk bedrag besteed was voor aankoop van nieuwe instrumenten. Bij de gehouden bestuursverkie zing werden de aftredende heren G. Amsing en W. Blaas met alge mene stemmen herkozen, terwijl de heer B. W. van Dijk tot com missaris herkozen werd. Na enige discussie werd het voorstel van de heer P. J. Blaas, om het be stuur met twee leden uit te brei den, in stemming gebracht. Bij ge houden stemming werden de he ren Joh. Bal en A. F. Goedemondt tot bestuursleden gekozen. Er werd medegedeeld, dat in Sept. a.s. te St. Maartensdijk een concours gehouden zal worden door de Muziekver. M.V.K. aldaar. De Harmonie kan echter alleen aan dit concours deelnemen als ook M.V.K. lid wordt van de Fede ratie. Te Poortvliet zal er deze zomer een muziekavond zijn, waaraan Concordia haar mede werking zal verlenen, evenals aan een muziekavond te Scherpenisse. Met de muziekvereniging van St. Annaland „Accelerando" is een ontwerp in bespreking voor uit wisseling van een muziekavond. Door de Zeeuwse Landbouwmij. zal op 1 en 2 Juli a_s. te Oud-Vos- semeer een algemene vergadering gehouden worden met een daar aan verbonden tentoonstelling. Concordia zal muzikale medewer king verlenen. Ten aanzien van de verjaarda gen van de leden van het Konink lijk Huis werd besloten die dagen des avonds een muzikale rond wandeling door de gemeente te maken. Candidaatstelling C. H. Unie. Maandagavond 4 dezer zijn in de gehouden vergadering der C. H. Kiesvereniging de volgende candi daten gesteld voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing: 1. B. J. van Westen aftr; 2. J. Quist Jr; 3. J. Francke, aftr.; 4. J. Gelllngs; 5. S. de Korte Azn; 6. W. Perestein; 7. J. Bal; J. J. v. d. Ende. De heer C. Zachariasse aftr. wenst niet meer ln aanmerking te komen, HAAMSTEDE—BURGH. Filmavond Boerenleenbank. Uitgaande van de Coöperatieve Boerenleenbank te Haamstede werd Maandagavond een film avond georganiseerd ln hotel De Koster te Burgh. De vooriztter der Bank de heer P. S. Vis sprak een kort openings woord voor deze avond waarin hij het betreurde dat niet meerderen opgekomen waren. Vervolgens werden enkele films vertoond, o.a. een over de lrrlga- tiewerken ln Amerika. Na de pauze werd de hoofdfilm: „Het geld van de Boer" vertoond, radat deze eerst was toegelicht door de heer Vroom. De film, die ln verband met het 50-jarig bestaan was vervaardigd, gaf een zeer duidelijk beeld van de omvang waartoe de Boeren leenbanken gekomen zijn. Een film over de bestrijding van mond- en klauwzeer werd het slot van de avond. STAVENISSE. Algem. vergadering Kolenbond. Dinsdagavond werd de Algem. Vergadering gehouden van de Kolenbond „Algemeen Belang". In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het overleden be stuurslid, dhr M. Luijk, die i steeds de belangen der Ver. trouw behartigde. De werkzaamheden stemmen ondanks enkele wensen tot te vredenheid. Uit het verslag van de Boek houder bleek dat de Ontvang sten hebben bedragen f 19708.92, de uitgaven f 19287.21, dus een batig saldo van f 421.71. In een bespreking over de kwaliteit der geleverde brand stoffen, kwam de wenselijkheid van een geschikt pakhuis ter sprake. Tot op heden kon men nog geen bergruimte krijgen. Aanbesteding bouw Baarliuisje. In opdracht van het gemeen tebestuur werd Dinsdag aanbe steed het bouwen van een baar- huisje op de Begraafplaats al hier. Ingeschreven werd als volgt: Gebr. van Rooijen f 2256.50; W. Lemsom f 2285.J. P. Letzer f 2306.J. Burgers, St. Anna land f 2516.80; L. Roozemond f 2534.—. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijver. Eindles Algem. Landbouwcursus. Op 4 April werd de eindles gegeven van de Algem. Land bouwcursus, uitgaande van de Zeeuwse Landbouw Mij, van het eerste naar het tweede leerjaar werden 15 leerlingen bevorderd. Namens de Rijkslandbouwcon- sulent werden de cursisten en de landbouwonderwijzer, de heer Gideonse, toegesproken door de heer Iz. Gebuijs. De cursisten werden onder vraagd over verschillende onder werpen, voornamelijk over de aardappelen- en uienteelt. Door Burgemeester Verburg werd het woord gevoerd namens het gemeentebestuur; namens de Z.L.M. door de heer Kooiman, terwijl de heer van 't Veer na mens de Raad van Toezicht sprak. BRUINISSE. Motorrijder verongelukte. De waterbouwkundig ambte naar L. G. Pikkaart alhier is tengevolge van een rukwind met zijn motorfiets tegen de grond geslagen en heeft daarbij een arm gebroken. Opname in het Ziekenhuis te Noordgouwe bleek noodzakelijk. De Instuifavonden. Bij de sluiting van het winter seizoen van 't Zaterdagavondwerk heeft de voorz. van het daarvoor bestaande comité Ds Marsman een enkel woord gesproken over het grote succes dat men met het organiseren van de Instuif-avon- den heeft gehad. Wekelijks wa ren 150200 jongeren bijeen Hij bracht dank aan allen die aan het welslagen van dit werk had den meegewerkt. ZÏERIKZEE. Een woesteling. Een te Zierikzee wonende chauf feur had Zondag een „kwade dronk" en maakte met verschil lende mensen die hij tegenkwam ruzie en daagde hen uit tot een gevecht. Op de Oude Haven ontmoette hij een schildersknecht, die hij een vuistslag boven zijn oog gaf. Deze liet het er, begrijpelijk, niet bij zit ten, zodat een formele vechtpartij ontstond. De aanvaller kreeg rake klappen te incasseren en werd te vens bloedend verwond. Twee agenten van politie, die inmiddels arriveerden, namen de woesteling mee naar het bureau waar hij zijn wilde roes kon uit slapen. Onhebbelijke wielrijder. Toen de commissionnair De V. uit Kerkwerve in zijn auto over de Zandweg reed, moest hij drie voor hem rijdende fietsers pas seren. Een van hen week niet uit, hoewel De V. herhaalde malen sig nalen gaf. Een mede-inzittende maakte zich hierover zo kwaad, dat hij uit de auto stapte om de onhebbelijke wielrijder „eens te vertellen hoe hij over hem dacht". Deze liep echter als een haas de weilanden in. Hij werd niettemin herkend als B. uit Kerkwerve en de politie verbaliseerde hem. De j.l. Zaterdag gehouden Eiïi- mabioem-coileete te Axel bracht op een bedrag van f 4.20. Een zoontje van de heer Fr. van Sprundel te Yerseke viel van de zoldertrap en liep daarbij een ernstige hersenschudding op. (Ingez. mededeling, advert.) 'n pakje Hot College van Ryksbemidde- laars heeft zyn goedkeuring ge hecht aan de Collectieve Arbeids overeenkomst voor de akker- en weldebouw en de veehouderij in Zeeland voor het contractjaar 19191950. In deze C.A.O. is vastgelegd, dat ook voor vaste arbeiders de ge maakte uren als overuren gelden. De normale arbeidstijd bedraagt voor arbeiders belast met veever zorging, voor bouw- en paarden knechts en voor hen, die arbeiden met zware landbouwmachines van 1 Mei t.m. 30 Nov. en van 1 Maart t.m. 30 April, 5 werkdagen van gemiddeld 10 uur en een Zaterdag van 6 uur per week en van 1 Dec. t.m. '28 Febr. 5 werkdagen van ge middeld 9 u. en een Zaterdag van 5 uur. Voor de andere arbeiders is dit van 1 Mei tot en met 30 Nov. en van 1 Maart tot en met 30 April, per week 5 werkdagen van gemiddeld 9 uur en een Za terdag van 5 u. Verder van 1 Dec. t.m. 28 Febr. 5 werkdagen van gemiddeld 8 uur en een Zaterdag van 4 uur. HET LOON. De eerstgenoemde arbeiders ver dienen, indien ze nimmer in ac- coord werken van 1 Mei t.m. 30 Nov en van 1 Maart t.m. 30 April f 43.2o per week en van 1 Dec t.m. 28 Febr. f37.25 per week De overige arbeiders mogen ontvangen: vakarbeiders f0.70" per uur en ongeschoolden f 0.66"' per uur. Voor arbeiders die niet verplicht worden deel te nemen aan het bedrijfspensioenfonds geldt als normaal tijdloon een be drag, dat f 0.02" per uur en f 1.25 per week, dat minder is dan bo vengenoemde lonen. Voor het kunstmeststrooien met de hand moet 15 cent per uur of 10 cent per baal extra betaald worden; voor sproei werkzaamhe den in de landbouw 5 ct. per uur extra; voor het behulpzaam zijn van een loondorser 15 cent per uur; voor oogstwerkzaamheden 10 cent per uur; mestladen in Juli, Augustus en September 10 ct per uur. Het voor kost en inwoning e.d. in mindering te brengen bedrag wordt gesteld op f 10.per week. Voor uren op welke niet gewerkt kan worden, krijgt de losse ar beider 80 van het normale tijd loon doorberekend. Voor het diploma landbouwwin- terschool en het melkersdiploma wordt f 1.per week extra ge geven, voor andere diploma's ten hoogste f 1.Tractorchauffeurs krijgen f 1.extra per week. De toeslag voor een eerste paar denknecht op een bedrijf tot 40 ha. f 1.per week en op een be drijf boven 40 ha. f 1.50 per week. De toeslag voor een voorman op een bedrijf tot 40 ha. is f 1.50 en voor meer dan 40 ha. f 2.— per week. In de C.A.O. is voorts een uitge breide regeling opgenomen over de beloning van in accoord ver richte werkzaamheden. KERK EN ZENDING. Een fiets is een kostbaar be zit voor iedere Nederlander, jong en oud. Wat eert veront waardiging was er onder ons volk, toen de bezetter overging tot het vorderen van fietsen. Hoevelen hebben in de honger winter op de oudste karretjes gereden of beter gezegd er naast gelopen, terwijl het „stalen ros'' een zware last torste. Na de bevrijding verdwenen tal van oude karretjes als oud roest uan de /ietspaden. De sur rogaatbanden hadden ook ai spoedig afgedaan en de Franse fiets deed zijn intree. Een goede tijd voor de rijwielhandelaren brak aan, toen fietsen en ban den vrijkwamen. Velen gingen een nieuwe fiets aanschaffen. En nu blinken de fietspaden van nieuwe fietsen Toen kortgeleden een Walche- naar zijn negentigste verjaardag vierde, zette hij bovenaan op zijn verlanglijstje een nieuwe fiets" en inderdaad: de fiets kwam er. Nu rijdt de man in het koes terende lentezonnetje langs de Walcherse wegen en wie hem ontmoet wordt jaloers op zóveel vitaliteit. Bijz. Gerechtshof Middelburg Gistermorgen stond voor het Bijz. Gerechtshof te Middelburg terecht de 46-jarige koopman Fre dericks Hendrieus Klinkhamer te Amsterdam, die van December 1941 tot April 1943 beheerder is geweest van de fa. M. H. Boasson te Middelburg. Zowel de heer A. W. Bouff, die jaren bij de fa. Boasson werkzaam is geweest als de ac countant Tj. Zandstra verklaar den, dat verd. nu niet bepaald betrouwbaar was. Get. B. zei o.m., dat verd. stoffen aan dë Duitsers verkocht en goederen meenam tot een bedrag van on geveer f 12.000.-. Get. Z., die in 1941 Werd ontslagen, had in de boeken ook wel een en ander ontdekt. Verder was verd. toegetreden tot de Landmacht, doch hij be weerde te hebben geweigerd in 1945 tegen zijn eigen landgenoten te vechten. Hij moest toen stel lingen maken, doch de president vond dat er weinig verschil schuilt in het vechten met de wapenen in de hand en het ma ken van stellingen. De procureur-fiscaal zei in zijn requisitoir dat verd. heeft ge bruik gemaakt van de gelegen heid om de Joden uit het zaken leven te drijven. Spr. haalde een verklaring aan van verd., waarin hij zei, dat het een „sportieve" gedachte was om toe te treden tot de Landwacht. Jhr. Verspyck eiste tenslotte 8 jaar gevangenisstraf met af trek en een geldboete van f 10.000.subs. 8 maanden hech tenis. Verd. was Mr N. de Bruine Ploos van Amstel te Amsterdam. Sportnieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Leeuwarden (vac. A. Groot), J. H. Boerlijst te Goes; te Voorthuizen en te Eist (U.), J. C. Terlouw te Otterloo; te Cadzand, A. C. W. ten Cate te Noordgouwe; te Ede, J. Ver maas te Amersfoort. Bedankt voor Putten, J. J. Poot te Barneveld; voor Woer den, M. M. de Jong te Nieuw- Vennep; voor Waddinxveen (twee predpl.), J. R. Cuperus te Doornspijk en G. M. van Die ren te Ede. Geref Kerken. Beroepen te Almelo en te Nij- verdal, J. H. de Boer te Mon nikendam; te Oegstgeest- Morsch-Rijndijk en te Tilburg, T. B. van Houten te Britsum; te Musselkanaal, J. Bosma te Scharnegoutum; te Wieringen, A. C. Poppe, cand. te Amster dam; te Nunspeet, A. v. Egmond te Ouderkerk a. d. Amstel. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Amers foort, mej. da M. E. Monsees te Edam. Intrede. Ds W. A. Versteeg, Ned. Herv. pred. te Kortgene, hoopt op le Pinksterdag 5 Juni zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Evangelisatie te Winscho ten, na bevestiging door dr M. v. d. Voet, thans legerpredikant te Batavia. Zendeling F. S. de Vries Te Wassenaar is in de ouder dom van 72 jaar overleden de heer F. S. de Vries, die jaren lang de zending op Oost-Java diende. Zijn naam was verbon den aan de zendingspost Swaroe (Zuid-Malang), die tot een grote gemeente uitgroeide. De Korfbalcompetitie. Zaterdag a.s. beginnen, zoals reeds gemeld, weer de Zeeuwse Korfbal Competities. In de gepu bliceerde indeling is nog een klei ne wijziging aangebracht, daar S.I.W. op eigen verzoek naar de derde klasse is teruggebracht en wel naar de derde klasse A, ter wijl Madjoe 2 eveneens op eigen verzoek is opgenomen in de derde klasse C. Daar er Zaterdag te Goes twee proeftwaalftallen tegen elkaar uitkomen, is voor de eerste klasse geen wedstrijdprogramma vast gesteld. Het wedstrijdprogramma voor de tweede klasse ziet er als volgt uit: 2e klasse: OlympiaSinoto; Eendracht—W.H.S.; Swift 2—V. K.V. 3e klasse A: VopoVitesse; S.I.W.Stormvogels; Tjoba 2 Top. 3e klasse B: S.S.S. 2Dios; De PoelScampolo; Vios 2Togo 2. 3e klasse C: FortunaA.K.C.; GroedeZuidzande. DAMMEN. KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND. De uitslagen van de deze week te Vlissingen gespeelde partijen zijn: Joh. de SmetR. Rijkse 11; F. BrandenburgW. Boo gaard 11; W. HeijdraW. Len te 0—2. De stand is nu, na zeven ron den: 1. en 2. J. Blom en M. F. de Jonge 10 pt.; 3. L. Anderson 9 pt.; 4. W. Lente 8 pt.; 5. J. L. Strooband Jr. 7 pt. (uit 6); 6. J. Sinke 7 pt.; 7., 8. en 9. W. Boogaard, F. Brandenburg en R. Rijkse 6 pt.; 10. Joh. de Smet 5 pt.; 11. W. Heijdra 4 pt. (uit 6); 12. L. Vink 4 pt. De spanning zit er dus volop in. Blom en de Jonge hebben de leiding behouden, doch zij wor den op de voet gevolgd door An derson en Lente, terwijl ook Strooband Jr komt opzetten. Met belangstelling wachten wij de volgende uitslagen af. V eilingsberichten. MIDDELBURG. Veiling van 5 April. Kropsla I 1316; id. II 04 —13; id. Ill 05—06 per stuk; Sla 1184 per kg; Bloemkool I 37 64; id. II 18---46: id. Ill 9—36 per stuk; Rode kool 8 -26; Witte kool 710; Gele kool 30; Boerenkool 18; Prei 811; Andijvie 3157; Witlof 16 40; Spinazie 20—44; Rabarber 2754; Spruiten 54; Koolraap 10 per kg; Radijs 414 per bos. GOES. Veiling van 5 April. Goudreinetten 581,10, Jona than 521,24, Laxton Superbe 691,13, Golden Delicious 48 78, Keulemans 29—31, Zoete Appels 3371, Wintercheer 58 61, Appels (stek) 1246, St. Remy 6783, Kleiperen 83, Gie- V «éU De schoonmaak staat voor de deur. De kleinste hoekjes en gaatjes worden straks van stof en vuil gereinigd. Maar dat is niet voldoende. Wanneer water en zeep hurt plicht hebben gedaan, zorgt Glorine voor de rest. Glorine doodt de bacteriën 'die ondanks zeep en water zijn achter gebleven. Ontsmet het blanke houtwerk, goot steen, wasbak, W.C., kelder enz. met Glorine. Zonder dat is Uw schoonmaak nier af. Vele Nederlandse zieken huizen gebruiken Glorine omdat het ontsmet f HANDELSONDERNEMING „EMKA" APELDOORN mmmmwnm ser Wildeman 80, Witlof 11 26, Prei 88,50, alles per kg.; Kropsla 1118, Ganzeneieren 2936, Kalkoeneieren 2730, alles per stuk; Radijs 811 per bos. ZIERIKZEE. Veiling van 5 April. Stoofsla 2331, Spinazie 24—34, Kroten 3, Prei 8—12, Witlof 17—31, Rodekool 26, Veldsla 23, Jonathan 3571, Ontario 3762, alles per kg.; Kropsla 721, Bloemkool 19 50, Bosradijs 4—12, alles per stuk en bos. (Ingezonden mededeling.) UW ADRES VOOR RIJWIELEN EN REPARATIES Telefoon 2862 GOES W aterstanden. Keulen 1.20 (- 0.06)Ruhrort 0.82 (—0.04); Lobith 9.24 (—0.05); Nijmegen 6.98 (-0.06); Arnhem 7.15 (—0.04); Eefde 2.40 (—0.05); Deventer 1.55 -0.09); Borg haren 40.57 (-0.03); Belfeld 11.02 (—0.06); Grave (ben.) 4.69 0.01)Lith 0.32 (0.52); Vreeswijk 0.31 (—0.40). SCHEEPSTIJDINGEN. ALGORAB 6 te Pernambuco. AVER- DIJK pass. 5 Lands end. BALI 5 te Se- marang. BAREN DRECIIT (t.) pass. 5 Dungcness. BORNEO 6 te Bombay. BLOEMFONTEIN 5 te Kaapstad. BRE DA 5 naar Amsterdam. CAMl'HUYS 5 te Kohsichang. CERONIA (t.) pass. 5 Gibraltar. ERINNA (t.) 5 naar Miri. ESSO ROTTERDAM (t.) pass. 5 Aden. FARMSUM 8 te Rotterdam verw. GA- DILA (t.) pass. 5 Gibraltar. GAROET 5 naar Antwerpen. HERSILIA 5 naar Ant werpen. KERTOSONO 11 te New York verw. KL1PEONTEIN 5 naar Port Eli sabeth. LÜNGE pass. 5 Ouessant. LUT- TERKERK 6 te Dubay. MATARAM 5 van Suez. MACOMA (t.) 5 van Suez. MAPI A pass. 5 Colombo. PARKHAVEN pass. 5 Ouessant. PERNA (t.) 5 te Port Said. RANDKERK 5 van Genua. ROE PAT 5 naar Port Said. ROSSUM 8 te Rotterdam verw. SCH1ED1JK 5 naar Alexatldrië. SLAMAT 5 van Colombo. SLOT ER DIJK 5 te New York. SOEST- DIJK 5 naar Aden en New York. TJ ï- K AM PEK 6 te Port Elisabeth. TOSARI 5 te Belawan. UTRECHT 5 te Singapore. VALERIUS 6 tc Macassar. VOLENDAM 5 van Suez. WAAL vertrekt 6 van Havre naar Antwerpen en Amsterdam. WAIN- GAPOE 5 te Port Said. ZUIDERKRUIS 5 van Aden. ALCOR pass. 5 Fernando Noronha. ALK AID 5 te San Francisco. LIEVE VROIJWEKERK 6 te Antwerpen. LEITVEKERK 5 te Cochin. LOENER- KERK pass. 5 Perim. MELTSKERK 6 van Manilla naar Singapore. ABB EDI JK 6 te Philadelphia. AKRI3MDIJK pass. 5 Kev West. ANENKKRK 6 te Sydney. ARNEDITK 5 te Norfolk. GADTLA ft.) pass. 6 Kaap St. Vincent. NIEUW AM STERDAM verm. 6 van Southampton naar Rotterdam. POLYDORUS 4 van Aden. PR. ALEXANDER 4 te St. John N.B. PR. JOH. WILLEM FRÏSO pass. 5 Scillies. S AL A WAT I pass. 6 Kaap St. Vincent. SCIIIE 6 op rede San Lorenzo. STAD LEIDEN 6 van Genua naar Mar seille. VAN 'T HOFF 6 van Mobile naaT Houston. VEEXDAM 5 van Nassau naar New York SUMATRA 5 te Port Said- wav. BINNENLANDSE HAVENS. Vlissingen aangekomen. 5-4. ELLENBORGH van Gent. Vlissingen vertrokken. 5-4. EMPIRE SEF.BLUE naar Londen. ELLENBORGH naar Belfast. ZEESTER naar Kopenhagen. Gepasseerd naar Antwerpen. 5-4. M ERWEHAVEN van Gandia. ARRIJ SCHEFFER van Gotenburg. LIE VE VROU WEKER K van Boulogne. DEL- TITA van Londen. Gepasseerd van Antwerpen. 5-4. ZUIS naar Parijs. ARKELPIJK naar Rotterdam. LEERDAM naar zee. TUNE naar zee. 6-4. LEKKERKERK naar Rotterdam. CASANA naar Middelfaht. Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. Beide zenders 8 en 11 Nieuws. HLLV. H (415 M.): NCRV 6.00 Leger des Heils kwartier. 6.15 CMB-kwartier. 6.30 De Zapakara's 6.45 Gram. 7.00 Nieuws. 7.15 Ne derlandse organisten spelen eigen werken. 7.30 Het actueel geluid. 7.45 Gram. 7.55 Een goed woord voor een goede zaak. 8.05 Pro gramma proloog. 8.15 Schoon maak in Jubeldam. NCRV Ster avond. 9.30 Familiecompetitie. 10.00 Gram. 10.05 De vaart der volken. 10.25 Pianoduo George v. Renesse en Felix de Nobel. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Cyclus „Vyf beroemde strijkkwartetten van Mozart". 11.45 Slotaccoord. HILV. I (101.5 M.): AVRO 6.00 Nieuws. 6.15 Sport door Aad van Leeuwen. 6.30 Programma voor de Nederlandse Strijdkr. AVRO 8.05 In het zoeklicht. 8.15 Piano. 8.30 Lezing. 8.55 Boeken waar men wat aan heeft. 9.00 Een Bij bels drama. 10.45 Culturele leven* Vrijdag 8 April. Belde zenders 7, 8 en 1 Nieuws. HILV. II (415 M.): NCRV 7.15 Te Deum Laudamus. 7.45 Een woord voor de dag. 8.15 Gram. 8.30 Muziek bij het werk. 9.15 Ochtendbezoek bij onze jonge zie ken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Fa miliecompetitie voor de zieken. 10.05 Londons Phllh. Strijkorkest. 10.30 Morgendienst. 11.00 Varia ties vbor een strijkorkest. 11.15 Pianorecital. 11.45 Gram. 12.00 Harmoniemuzlek. 12.33 Neder lands kamerkoor. 1.15 Sangh en Spel. 2.00 Het Nederlands Kamer kwartet. 2.30 Gram. 2.40 Onder dak en dan3.00 Muziek van bekende componisten. 3.40 Van oude en nieuwe schrijvers. 4.00 Gram. 4.40 Bijbelse voordrachten. 5.00 Amsterdams kamermuziek gezelschap. 5.30 Uit een grote stad komt een kleine melodie. HILV. I (301.5 M.): VARA 8.18 Operafragmenten. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Balletmuziek door het Boston Promenade Orkeat. VPRO. 10.05 Morgenwyding. VA RA. 10.20 Potpourri. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Cello en piano. 11.30 Orgelspel door Joh. Jong. AVRO. 12.00 Mexico klanken. 12.33 Tom Schreurs. 12.45 Bala laika muziek. 1.20 Les Gars de Paris. 1.50 Gram. 2.00 Kookkunst. 2.20 Omroep Kamerorkest. VARA 4.00 The Ramblers. 4.30 Tussen twaalf en zestien. 5.00 Filmland presenteert. 5.20 Wij en de muziek SCHELDE-VAART H.nswcrt 5 April g.pa»Kerd voor uur. SYNTHESE, v, Msuren-, VARIATIE, VersluisOUEVOS 4. Volk: KLIJBECQ, Klussen i RHEINUNION R. Steven-; RHEINt'NION 1. Verberght; GUNIO, Meyer; HOLLANDIA. Versluis; MI'SI- GTNG, Bollard: JEANETTE. Vermeulen AROLLA, Spier; MALOYA. Beekman; BAST. ADRIAN A. Vi-«er: COR. Kerpel: allen België. EB EN HAF.ZER. Kerken», Bergen op Zoom. WAY A WA VA Bern- hard, Stevensweert. GEMAXIA. Visser; SICILTA. v. d. BergliBRAM 2, Ketn- peneers; DIAZ, de Vries; ST. ANIO NICS. Weststraete: DAMCO .17. v. d. Have; LKENTJK. IT/erloo; GER.IA, !.«- rooyEMANUEL, Hompus: allen Rot terdam. MARIE, de Beer. Tïnrdl. RÏTN SCHELDE 1". Smet-; ERATF.RNTTE 2, Bakker; beiden Duitsland. SAM B AVO, Willaert, Beuningen. MARIE JEANNE, Dubbeldam, Amsterdam. DEJA, Schen kel, Appingedam. SECT'N'DA, v. d. Zee: RAB1NSA. Feenstra; beiden Basel. OVERIJSEL 2, Boon. Velsen. POKTE PUCE, t. d. Vortren. Brielle. MADE1.EI- NE. Urcbens. Duitsland. LAURA, Fran* Cotse, Den Haag. door PIET VAN DAMME. Plaatjes van JAAP NONNEKES. 68. „Ha Pier den Draaier", hoorde hij plot seling roepen. „Bin jie 'ier ook?" Daar stond wa rempel zijn oude vriend Gijs Gulp. Ha, die Gijs", riep Pier. „Ma' rr.an", lachte Gijs, „wat 'ei jie dae noe toch voö een pakkie an?" Je liekent de burgemeester in 'oogst eige persoon wè. En 'oe kom jie an zo'n mooi tentwaegentje?" Pier stapte af en begon Gijs al z'n wederwaardig heden te vertellen. Gijs vond het natuurlijk een vermakelijke geschiede nis, vooral toen hij hoorde, dat Hoekstra en boer Hooi van Gras net te laat bij de pont gekomen waren om de dief in te rekenen. „Je bluuft 'ier toch zeker nog wè een poosje? Ze binne net de beker van de Koningin an 't verrieje." „Jae", zei Pier, „dan gaen 'k mee kieke." Pier bracht paard en wagen in een stalling en stapte samen met Gijs naar de ring-rijderij. De beker van de Koningin zou verreden worden en dat was het belangrijkste van de hele wed strijd. Aimsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op April medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. Bk. Nederland" 1948 Dito 1947 Dito 1937 Dollarlening 19-17 Invest, certif. Ned. 1962-64 ex. bel. Dito m. belasting Nederl. N.W.S. Spaarcertificaten Tndië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned. Ind. Hand. Ned. Handel Mij A.K.U. Berghs en Jurgens v. Berkel Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Br. Unil. Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips Gloeil. Wilton - Biliiton Te rubr. Dito lie rubr. Dordtsche Petr. Kon. Olie A'dam Rubber Bandar Rubber Deli-Bnt. Rubber Kindeng Leni1r>c Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn Java-Cbina-Jap.l. 99' i 99*4 96L 97 963 s 967$ 99 997$ 96L' 97 97'4' 97 H 97*$ 797.x 797$ 10<P x op, 94'$ 964 96*4 854 85'4 112*4 1127$ 156 156 161*4 163' 4 277 277*'$ ll0r$ 110*4 13R' 139 161V* 144 145 180 179 239 240'$. 270'4 272'4 268 269 221* 225' i 159 16H4 350 355 263 267 2924* 296' 147 148 137 137'4 95 *i 95 7<> 59'. 89'< 95 64 162 161 Vi 150/4 151 Kon. Boot Kon. Paketvrt. Ned. Schcepv. Unie Rott. Lloyd H.V.A. Stv. Mij Nederl. 1 Java Cultuur X.I.S.U. Vorstenlanden De li Bat. Mij Deli Maatscli. Senembah Muller en Co. A'damscbe Bank Holl. Bank Unie Cert. Javasche Bk. Ilerstelbk. Pr. Ned. Ind. Escompto Mij R'damscbe Bank Anaconda Copjier Twentsche Bank Betlil. Steel Chrysler (Jeu. Motors Intern. Nickel j K nrtecott Rep. Steel ,11. S. Steel I Cities Serv. i North American Cont. Oil Midcont. Oil Philips "Petr. Shell Union Tide Water Baltimore Miss K. Texas New York Ccntr. Pennsylvania 146*$ 146 167'$ 168',$ 159 159 147! 147'/$ 1607$ 161'/$ 158 158-*$ 86' 4 84*$ 100'4 100 44?$ 43'4 130 133?$ 146?$ 147*$ 138 138 162*$ 162-*$ 148 150 1833$ 183'4 181'$ 181'4 99 y2 81 81 «4 153 156 W 31 151 957$ 52 >/4 524$ 59?$ 29'$ 29»4 46*$ 46* 23U. 23)$ 74$$ 46*$ 47 17',$ 45 45 605$ mi 36 37'/$ 22 4 m

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3