PROVINCIENIEUWS Dlploma-uitrelklng Vüssinps Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. Avoadnijverheidsschool te Goes. KERK EN ZENDING. Dinsdag 5 April 1949 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 (Vervolg van pag. 2.) MIDDELBURG. Concert Royal Fuseliers. De Muziekver. „Excelsior* heeft het druk met het organi seren van concerten door Engelse muziekcorpsen. Thans is bericht binnengekomen, dat het muziek corps van de Royal Fuseliers, dat momenteel in de Engelse bezettingszone van Duitsland vertoeft een concert komt ge ven. Excelsior heeft de organisatie ook nu weer ter hand genomen, zodat het Engelse muziekcorps op Woensdag 27 April.a.s. in het Schuttershof een concert kan geven. Voor de pauze zal het orkest als militair muziekcorps optreden, na de pauze als amu sementsorkest. Schooltandverzorging. Betreffende de schooltandver zorging kan nog het volgende worden meegedeeld. Nu alle op geven zijn binnengekomen, is vorige week een begin g. maakt met het schoolbezoek van de tandarts, de heer K. E. van der Veen. Tien van de elf scholen hebben zich opgegeven met in totaal 331 leerlingen. Hiervan hebben zich 320 leerlingen aan gemeld voor de verzorging d.i. 96,3 pet. van het totaal, hetgeen zeker een bijzonder fraai resul taat mag worden genoemd. Van dit aantal komen 244 -kinderen voor rekening van de zieken fondsen, 75 betalen de verzor ging zelf en slechts één behoefde te worden vrijgesteld. Van hen, die niet meedoen, staat reeds een tiental regelmatig onder controle van de eigen tandarts. Het betreft hier uitsluitend de kinderen der eerste klasse van deze scholen en men hoopt voor de overgang de gehele controle te hebben voltooid, zodat men met September deze kinderen weer in de tweede klasse onder controle heeft en met de nieuwe eerste klasse kan wc -den begon nen. Het is verblijdend, dat zo vele ouders het grote nut van deze schooltandverzorging heb ben ingezien. Programma Winkelweek. Voor de van Woensdag tot en met Zaterdag te houden Winkel week door de Nieuwe Burg en Langeviele-Pottenmarkt-winke- 'iers is het volgende programma opgesteld i.v.m. de medewerking van diverse muziekcorpsen. Woensdagavond is er op de Potten markt een concert van de Muziekver. „Excelsior", Donder dagavond een muzikale wande ling door de straten, waar de winkelweek wordt gehouden, door „Crescendo", Vrijdagavond een muzikale wandeling door het Tamboers- en Pijpercorps „Ju liana", terwijl er Zaterdag avond door de Chr. Muziekver. „Oefening na den Arbeid" een concert wordt gegeven op de Pottenmarkt. De concerten zo wel als de rondwandelingen be- ginncnn om 7.30 u. en eindigen om 10 uur. Wat de Nieuwe Burg betreft, iedere middag en avond zal door middel van een geluidsinstallatie populaire gramofoonmuziek wor den gegeven. Nieuwe ouderlingen en diakenen. In de diverse vacatures, ont staan door overlijden en bedan ken van enkele ouderlingen en diakenen bij de Ned. Herv. Ge meente, zijn de navolgende per sonen thans benoemd: Tot ouderling: de heren J Lampert, K. van Sluys en B. G. Schermers. Tot diaken de herer. J. Joziasse, L. Koekman, J. C. de Pagter en mr J. D. Vink. GOES. Geref. Jeugdorganisatie- Zaterdagmiddag hield de afde ling Zeeland van de Bond voor Geref. Jeugdorganisaties hun sa menkomst in hotel „Centraal" onder leiding van dhr Chr. de Bruin. hoofd der school de heer C. de Bruin gaf, na een welkomst woord een kort verslag van het afgelopen winterhalfjaar waarna de lessen een aanvang namen. Aan 13 leerlingen werd het rapport van „bevordering" uit gereikt. De heer Eversdijk dankte na mens de commissie het gemeen tebestuur van Kloetinge voor de loyale medewerking en de heren onderwijzers voor de door hen gegeven lessen. Burgemeester H. N. Schimmel- penninck van der Oye wees op het grote nut van goed tuin- bouwonderwijs in deze streek. De heer de Wilde, vertegen woordiger van het Rijkstuin- bouwconsulentschap, wekte de cursisten op gedurende de zo merperiode goed op te letten en het geleerde in de practijk wer kelijk in toepassing te brengen. KRUININGEN. Kind verdronken. Vrijdag vond men het 2-jarig kind van de heer v. d. Hart in een diepe sloot achter de wo ning aan de Zandweg. Hoewel lang kunstmatige ademhaling werd toegepast ble ken de levensgeesten reeds te zijn geweken. WAARDE. Ongelukkige val. Vrijdagavond kwam mevr. de weduwe W. zo ongelukkig te vallen met haar fiets dat haar voet op twee plaatsen werd ge broken. Na in het ziekenhuis te Bergen op Zoom behandeld te zijn, kon ze weer huiswaarts keren. De eerste hulp werd ver leend door dr Nieuwenhuize. NIEUWDORP. 60-jarig huwelijksfeest Op 11 April a.s. hoopt het echtpaar Adr. van Antwerpen en N. Huissoon te Nieuwdorp te ge denken, dat zij 60 jaar geleden getrouwd zijn. LEWEDORP. 50-jarig huwelijksfeest Op 20 April hoopt het echt paar Moerdijk-v. d. Plasse in de Sloepolder te Lewedorp het 50- jarig huwelijksfeest te vieren. NISSE. Zij willen de ouden van dagen laten genieten! In deze gemeente heeft zich een comité gevormd dat zich ten doel stelt het organiseren van een jaarlijks reisje voor de ouden van dagen. Het comité „Reis ouden van Dagen" is samengesteld als volgt: J. At. Rh. Bommeljé, M. Jansen, I. Jansen, P. Kloosterman, Ds J. W. Lely, I. Luteijn, Joos Mol, A. v. d. Poest Clement Sr., A. van der Poest Clement Jr., C. de Ruiter en J. Vermue. Het ligt in de bedoeling de eerste rondrit te houden in de voorzomer van 1949. Filmavond. Zaterdag werd voor de buurt vereniging „Beatrix" een film- avond gegeven door A. v. d. Poest Clement Jr. Deze film bestond uit een kleurenfilm uit eigen omgeving en de vliegerij. Ook werd vertoond de feest- ifilm van 9 September 1948. Van 7 tot 8 uur werd een kinderfilm vertoond. KATTENDIJKE. Indische militairen danken de bevolking. Het Niwin-comité alhier heeft van het Troepencommando Baü- Lombolc (Welzijnsverzorging) het volgende schrijven ontvangen, gedateerd 10 Januari 1949: Nu de maand der intieme Ne derlandse feesten voorbij is en wij vol goede moed een nieuw tropenjaar begonnen zijn, is er iets dat allereerst afgehandeld moet worden. Dank zij de goede zorgen van het Nederlandse volk, de NIWIN en de verschillende vervoers maatschappijen, was het moge lijk de Kerstpakketten op eerste Kerstdag aan de alhier geleger de militairen uit te reiken. De bijbehorende etiketten, met adressen van de afzenders, arri veerden echter een week later. Aangezien een gedeelte der mi litairen juist tijdens deze week met onbekende bestemming vertrokken zijn i.v.m. de Politio nele Actie, zitten wij nu met de moeilijkheid, dat de etiketten onbestelbaar zijn. Daarom wil ik U, namens deze jongens, bedanken voor Uw mooie verrassing, welke ons, on danks de geheel andere omstan digheden waaronder wij leven, juist tijdens de Kerstdagen dich ter bij Nederland bracht. Moge ik U verder, namens alle militairen van het Troepencom mando Bali-Lombok, een voor spoedig 1949 toewensen en fa milieleden, vrienden en kennis sen van de alhier gelegerde mi- ilitairen geruststellen. Alles gaat goed. SOUBURG. Naar inrichting overgebracht. i De huishoudster van de heer O., welke Donderdagnacht j.l. in zijn woning aan de Middelburg sestraat brand stichtte is op me disch advies Vrijdagmiddag ter verpleging overgebracht naar de Stichting Vrederust te Bergen op Zoom. SEROOSKERKE (W.) Steam Wettig Gezag. In verband met de nieuwe richtlijnen voor de werving bij de Nationale Reserve werd door de plaatselijke commissie „Steun Wettig Gezag", Vrijdag avond een tweede propaganda- avond gehouden, Aan 13 perso nen werd een aanmeldingsfor mulier uitgereikt. In de com missie hebben, behalve de bur gemeester nog -zitting de plaat selijke predikanten, W. C. Al- laart, Adr. Goedbloed en M. Ize- boud. COLIJNSPLAAT. Verg. Chr.-Hist. Kiesvereniging. Donderdag j.l. vergaderde de Chr. Hist. Kiesvereniging onder voorzitterschap van de heer M. van der Weele. Verslag werd uitgebracht over de gecombi neerde bestuursvergadering met de plaatselijke kiesverenigingen te Kortgene en Kats. In ver- l band hiermede werd besloten bij de a.s. Gemeenteraadsverkiezin- j gen op één lijst uit te komen. Óp de candidatenlijst zullen dan voor het dorp Colijnsplaat de volgende namen voorkomen: M. van der Weele, C. J. Kole, J. A. Luyk, P. Janse. Candidaatstelling Gemeenteraad. Door de A.R. en S.G.P. Kies verenigingen werd besloten om bij de aanstaande Gemeente- raadsverkiezing op één lijst uit te komen. De volgende personen werden candidaat gesteld: 1. J. M. Contant; 2. Joh. Breu- re; 3. Chr. Dees; 4. P. Boot; 5. Joh. Eckhart; 6. A. van der Wek- ke; 7. J. B. van Gilst; 8. J. Cle- 'ment; 9. Jac. Poortvliet; 10. L. A. de Waal. ZIERIKZEE Bazar. i Ten behoeve van het Pastorie- j fonds „Schouwenoord" is door een comité, onder voorzitterschap van de heer G. van Duin, een i bazar georganiseerd in het Herv. Ver.-gebouw. De opening werd Vrijdagavond verricht door ds M. M. Knijff. Spr. sprak er zijn vreugde over uit, dat de activi teit van het comité en de offer vaardigheid ii*> de gemeente tot zulk succes heeft geleid. Hij dankte de besturen der Vrou wenvereniging en der Rechtz. j Hervormden voor hun initiatief en arbeid en bood de aanwezigen op het hart te bedenken, dat al les wat ze doen voor hun eigen pastorie is. De zaal was gezellig versierd en zoals bij zo'n gelegen heid gebruikelijk is waren er verschillende attracties aanwe zig. Het geheel gaf de indruk, dat men op een markt was. Lin geriestalletje, kruidenierswaren, wijnhandel, galanterieën, boeken, mode-artikelen en niet te ver geten een oliebollekraam waren aanwezig. Verder was er gelegen heid om bij het genot van een kop thee gebak te gebruiken, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Voorts waren de 150 prijzen van de gehouden loterij te be zichtigen. Er was een aparte ka mer van het gebouw ingericht voor een schilderijen- en etsen- tentoonstelling van de heer Buthuis. Er heerste een gezellige sfeer, die drong tot kopen bij de vele bezoekers. Da bazar zal dan ook zeker een suces worden. OOSTERLAND. Vergadering Boerenleenbank. De Coöperatieve Boerenleen- Zaterdagmiddag vond in het voormalig weeshuis aan de Bad huisstraat de diploma-uitreiking plaats aan hen, die slaagden voor het eind-examen van de Gemeentelijke Avondschool voor Nij verheidsonderwijs te Vlissingen. De vo-crzitter van de Commissie van Toezicht, de wethouder van Onderwijs, de heer W. Poppe zei in zijn korte toespraak, dat de geslaagden thans een mylpaal in hun leven hebben bereikt en dat zij voor de toekomst in het di ploma een geducht wapen bezitten ter verdediging van hun broodwinning. Spr. noemde de resultaten Chr. W. Verbeek, G. J. Verspoor, prachtig en had vooral lof voor D. de Wolff en J. de Wolff, allen die jongelui, die na twee en een te Vlissingen, G. C. J. Uyt de half jaar militaire dienst, op nieuw in de schoolbanken zijn I an zitten om hun studie voort te zetten. Een Pool, die ondanks het feit, dat hij twee jaar geleden naar Vlissingen kwam en geen woord Nederlands sprak, zich zodanig had ingewerkt, dat hem thans het diploma voor de her en omscholingscursus kon wor den verleend, stelde spr. tot een In deze vergadering trad als voorbeeld voor de anderen, spreker op ds P. N. Kruijswijk, De directeur de heer G. Wa- an Amsterdam. genvoorde, die de diploma's ult- Hij hield een causerie over het reikte noemde het een goede klas werk van de Bond en vestigde waaruit deze geslaagden voort- v.n.l. de aandacht op uitbouw kwamen. Hij deelde verder mede, van de arbeid. Zal het er in de dat zij, die met lof zijn geslaagd toekomst met van moeten ko-1 een waardebon ontvingen, waar- men, dat we ook de jeugd van voor zij boek of e6en er_ 8 jaar en ouder in onze arbeiddoos naar keuze konden kopen, betrekken? aldus vroeg de spre-j wat de her- en omschlingscursus ker zich af en hij is voorshands voor volwassenen betreft zei de geneigd daarop bevestigend te directeur, dat deze winter 70 tot antwoorden. Ook zullen we veel 80 volwassenen deze cursus heb- meer dan tot heden moeten ben bezocht, waaruit blijkt, dat luisteren naar wat de jeugd in f de ouderen Inzien, dat zij hier ons werk zoekt en ons daarbij kunnen inhalen, wat ze Indertijd zoveel mogelijk aanpassen. Een tekort kwamen. Een der cursls- geanimeerde discussie volgde, ten bedankte tenslotte de dlrec- Na afdoening van wat huishou- teur en leraren voor het genoten delijk werk werd deze vrucht-onderwijs, bare middag door de voorzitter gesloten. Streekverband Arjoa. DE GESLAAGDEN. Haag te Oost en West Souburg. Herexamen 1 leerling. Niet bevorderd 9 leerlingen. Enkel voor Tekenen bevorderd naar de 2e klasse: D. v. d. Linden, H. Mallie, A. Meulmeester en Jac. v. d. Plasse, allen te Vlissingen. Niet bevorderd 2 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse: E. Baas, .C. v. Belzen, C. van der Burght, KI. Buter, J. B. Cor- veleijn, J. Duizendstra, H. G. Harmsen, J. Meerman, J. de Meulder, J. A. Nieuwland, C. Va der, E. Weug, allen te Vlissingen. J. B. Stokx te Oost en West-Sou burg. Niet bevorderd 7 leerlingen. Enkel voor Tekenen bevorderd naar de 3e klasse: - J. P. de Hondt en E. Meerman te Vlissingen. Van de 3e naar de 4e klasse: P. C. Bertijn, W. R. H. de la Cou- sine, J. M. Knegt, H. E. Koetje, F. N. M. Corveleijn, A. v. Dijke, A. M. Bom, J. P. de Klerk, allen te Vlissingen, J. Castel, Jac. de Hondt en J. Melse te Oost en gende leerlingen: West Souburg, A. Maas te Kou- dekerke. Uitgesteld examen 2 leerlingen in militaire dienst. Niet bevorderd 3 leerlingen. Uitreiking eindgetuigschriften. Vrijdagavond vond in één der smaakvol gerestaureerde lokalen van de Ambachtsschool te Goes de uitreiking plaats van de eind- getuigschriften aan de leerlin gen der Avondnijverheidsschool. Tegenwoordig waren het be stuur der school, directie, leer krachten en leerlingen. De bij eenkomst werd geleid door de heer Iz. Adriaanse, die in zijn openingswoord wees op het nut van een goede opleiding en voorts de directeur, de leer krachten en de leerlingen com plimenteerde met het behaalde succes. Mevrouw A. M. van Ballegoy- en-de Jong sprak daarna de jongens toe en toonde met voor beelden uit de practijk van het leven aan, hoe door ijver en vol harding het mogelijk is een goede positie te veroveren. Voordat de directeur der school, de heer C. J. Buurman, ertoe overging de getuigschrif ten uit te reiken, wees hij de jongelui op het feit, dat ondanks de vele moeilijke kanten van het leven in deze tijd er voor de jongelui en technici een lichtkant is, n.l. de vraag naar geschoolde arbeiders. In de jaren van grote werkloosheid voor de laatste oorlog tobden' velen over de zin van hun bestaan. Thans kan ie der met inzet van al zijn krach ten zich geven aan zijn werk. Hierna werden de eindgetuig schriften uitgereikt aan de vol- Aan de volgende personen werd het einddiploma uitgereikt: In de Prins van Oranje vondj J. J. Aerssens, R. de Bruyne, de eerste alg. vergadering plaats A. F. C. Egeraat met lof, M. H. van het Streekverband der M. Engelse, J. F. Kuipers, A. A.R.J.O.S. clubs op Z.-Beveland. Muller. A. de Rijke. J. B. v. d. (je Hamer J. A Kroonen A. De wnd. voorzitter was de heer I Schaaf, C. Schout, G. J. Timmer- j Nieuwenhüijze, B. E. Wamélinkj Boucherie van Krabbendijke. I man, J. A. J. de Vis, H. Wilde-p. ch. Weiss, A. Houmes J. dé Het Reglement werd na een boer, P. Fruytler, W. van der, Hlerk C G Ch Schout en M kleine verandering vastgesteld. Hoek, M. G. Hokke, H. J. de Post ^Jlen te' vlissingen; A. Goe Tot voorzitter werd gekozen dhr Klerk, J. Kruisdijk, J. Eckhardt, C. Boucherie te Krabbendijke; W. Vogel met lof, W. Vos met lof tot secretaris-penningmeester allen te Vlissingen; J. J. Baas, J. dhr J. Kooman te Goes en tot D. Baljeu, met lof, K. Broere, A. alg. plaatsvervanger dhr P. Ver- Buys, met lof, te O.- en W.-Sou- hage Dzn. te Bruinisse. burg; C. A. Berrevoets te Zlerik- De heer J. A. v. d. Guchte te zee; Ph. A. Keijmel, met lof. te Goes hield een referaat getiteld: Breskens; C. J. de Merj, met lof, „Calvinistische Reformatie en te Borssele; C. G. v. d. Velde te principiële politiek." Oostburg. Dat was naar aanleiding van Her-examen 2 leerlingen, de in 1948 gehouden Studiecon- j Uitgesteld examen 1 leerling ferentie te Putten. wegens ziekte. Niet geslaagd 1 leerling. Afdeling schilders: J. van Damme, 's-Heer Hen drikskinderen, J. J. de Glopper, ,,,c, iccumcn. Goes, J. P. N. Jooscn, 's-Heeren- Van de 4e naar de 5e klasse: 7°ek'rl'^{. Goes, C. W. J. Joosse, A. H. de Koster, C. Zwcedijk, Wilhelmmadorp, M. P. W. v. Loon, W. C. v. Splunder (met taak), P. H. Boogaard, J. degebure te Koudekerke. Uitgesteld examen 1 leerling in Militaire dienst. Herexamen 2 leerlingen. Niet bevorderd 5 leerlingen. Geslaagd voor scheepswerk- tuigkundige diploma A de heren J. Ruck en M. Timmerman bei den leerlingen van de „De Ruij- terschool" te Vlissingen. KLOETINGE. Muziekiiit voering. Oreel, Goes, J. C. Ridderhof, Yerseke, P. C. van Sprang, Goes. Afdeling timmeren vervolg cursus: G. van de Plasse, Kloetinge, C. D. Schipper, Wemeldinge, J. Braamse, Heinkenszand, P. Baa- yens, Kapelle, C. W. de Leeuw, Wolfaartsdijk. Afdeling metaalbewerken ver volgcursus: G. Zandee, Kapelle, M. J. van Riet, Goes, J. Butler, 's-Heer Arendskerke, J. H. de Dreu, Goes N. H. Lobbezoo, Wilhelminadorp. Na deze uitreiking dankte de leerling M. J. van Riet, direc teur en leerkrachten voor het onderwijs. De heer de Munck, sprekende Nadat enige weken geleden het echtpaar Keur-Geluk uit St Aan de heren W. Demblnski en Anna!and naa>" Michigan in Ca-namens het gemeentebestuur van H. Engberts te Vlissingen werd's vertrokken, waar men Goes, feliciteerde de gediplo- De muziekvereniging „Excel- het einddiploma der 2-jarige cur- de ernfnteelt voortzet, is deze j meerden met het behaalde re- s'.or gaf Vrijdag en Zaterdag- SUs voor volwassenen (her- en Ano AF'é!1 )Ar^r0'^ sulfaat. Hij sprak met waarde- avond voor haar donateurs een omscholing) uitgereikt. i ken de 28-jarige C. v. d. Klooster uitvoering in het verenigings- die in de staat Ontario werkzaam gebouw. De namen der leerlingen cur- zal zijn in de landbouw. Eimlles Tuinlwuivwintercursus j,94*-1949- dle werden - Mej S. de Feijter uit Terneu- rcursus. bevorderd, zyn: zen, onderwijzeres aan de school Xn de O.L. school werd de Van de le naar de 2e klasse: met de Bijbel te St Annaland is u<= gemeente uues uie xeue overgangsles gehouden van deA. de Bruijne, A. A. Duvekot, in gelijke betrekking benoemd re avond vele kilometers heb ie naar de 2e klasse van de al- A. Everaers, J. Geelhoed, J. A v. aan de school voor Christelijk ben moeten fietsen, hadden de gemene tuinbuuwcursus. Het Loencn, J. Schotman, B. Spuij, Volksonderwijs te Hoek. sprekers bewondering. ring over het werk van direc teur en leerkrachten, alsmede over het volhardend studeren van de geslaagden. Vooral voor de jongelui van bui ten de gemeente Goes, die iede- bank „Oosterland" hield een dezer dagen haar jaarvergade ring o.l.v. voorzitter A. C. v. d. Have. Door de Kassier de heer C. M. Zeijler werd de rekening over 1948 voorgelezen. Het kas saldo op 1 Januari bedroeg f36575.67 en uitgaven aan de Spaarbank f 332796.64 alsmede de balansrekening die f 65622953 aangaf. De heren H. J. v. d. Zan- de, bestuurslid, aftr., en Joh. Boogert, lid Raad van Toezicht, werden herkozen; de laatste ook als plv. bestuurslid, de heer A. F. Schaaf als plv. Raad van Toe zicht. De voorzitter deelde me de dat de rentevoet gehand haafd bleef. SINT ANNALAND. Waarschuwing. De burgemeester vestigt er de aandacht op, dat het verboden is van 15 Maart tot 1 Mei duiven anders te houden dan in hokken of in afgesloten ruimten, i.v.m. het uitvliegen op of over gron den van anderen. Overtreding wordt strafbaar gesteld. STAVENISSE. Algemene vergadering „Van der Lek de Clercq Bewaarschool". Vrijdagavond werd de alge mene vergadering gehouden van de Ver. „Van der Lek de Clerq Bewaarschool", voorafgegaan door een ouderavond. Na opening voor de voorzitter, burgemeester Verburg, deden de leerlingen verschillende spel letjes. De kinderen werden ge- tracteerd en de ouders konden het werk bezichtigen. De vereniging telde op 31 Dec. 1948 135 leden en 22 begunsti gers. De ontvangsten bedroegen f 1932,48 de uitgaven f 2152,50. Het nadelig saldo van f 220,02 is door de gemeente betaald. De begroting voor 1949 gaf een bedrag in ontvangst van f 1593,50 en uitgaven van f 2213,50. Het tekort van f 620 is op de gemeentebegroting opge nomen. De heer N. Wesdorp werd bij acclamatie als bestuurslid her kozen. Mej. P. M. Lemsom heeft een verzoek om ontslag als hoofd der school ingediend wegens a.s. huwelijk. Na enige bespreking werd be sloten om haar een gratificatie van f250 te geven. Mej. L. Moerland ontving een gratificatie van f 100 als help ster. Namens de Vereniging dankte de heer van 'tVeer mej. Lem som voor haar arbeid in het be lang der school. Beplanting Stavenisseweg. Vrijdagmiddag werd het ge deelte van het wegvak St„- MaartensdijkStavenisse gren zende aan deze gemeente, met bomen beplant. Tegenwoordig waren burge meester Verburg, weth. Potap- pel, Ir de Koning van de Prov. Waterstaat, de heer Goede- mondt, opzichter bij de P.W., Ir Seepers en de heer de Jonge van het Staatsbosbeheer e.a. Nadat burgemeester Verburg en de heer Gideonse, H. d. S., gesproken hadden en de leerlin gen der school hadden opge wekt de nieuwe beplanting niet te beschadigen plantte burge meester Verburg de eerste boom. De schooljeugd was behulpzaam bij de verdere beplanting. ST.-MAARTENSDIJK. Planten van tomen. Vrijdag vond onder grote be langstelling het planten van bo men plaats door de schoolkinde ren. Aanwezig waren burge meester en wethouders en leden van de raad, schoolpersoneel. afvaardiging Ged. Staten van Zeeland en Polderbestuur. BRESKENS. Nat. Instituut „Steun Wettig Gezag". Alhier werd opgericht een plaatselijke commissie van het Nationaal Instituut „Steun Wet tig Gezag'. Deze commissie werd als volgt samengesteld: Burgemeester J. Eekhout, le voorzitter; J. A. Smits, 2e voorzitter en P. C. Woltering, secretaris. Leden: P. de Baare, J. A. Bastings, A. J. de Crook, J. P. Hooftman en I. A. de Hulster. Alleenwonende- vrouw door beroerte getroffen. Het was de buren opgevallen, dat de woning van de alleen wonende vrouw S. W. in het Noodplan de hele dag gesloten bleef. De politie werd gewaar schuwd, waarop de burgemees ter en een familielid zich toe gang verschaften door het in drukken van een ruit. Het bleek dat de bewoonster door een be roerte was getroffen. De dok ter, die spoedig ter plaatse was, achtte overbrenging naar het Ziekenhuis hoogstnoodzakelijk. Treurige tijding. De ouders van de sold. E. J. Seekles ontvingen de treurige tijding, dat hun zoon bij Poer- bolingo gesneuveld was. AXEL. Jaarvergadering Geref. Jeugdvereniging. De Ger. Jeugdverenigingen vierden gezamenlijk hun jaar vergadering in de Chr. Bewaar school, waarvoor veel belang stelling bestond. Deze bijeen komst werd geopend en geleid door de Presidente v. d. M.V., mej. F. Oostdijk. Op vlotte wijze werd de agen da afgewerkt. Na notulen en jaarverslagen hield een lid v. d. Jongensclub een inleiding over .Jezus' laatste lijdensweek", en een lid der M.V. over „Passie spelen". terwijl de avond voorts gevuld werd met zang, declama tie en een interessant vraagge sprek over hgt jeugdcentrum. BRUINISSE. Ouderavond Chr. School. In de School met de Bijbel werd een ouderavond gehouden die druk was bezocht. De leiding berustte bij het Hoofd der School de heer M. van der Maas. Het programma bestond uit declamatie en zang, het inge studeerde werd vlot afgewerkt. De hoofdmoot was echter als naar gewoonte de beantwoor ding der vragen. Hieruit bleek, dat het onderwijs op deze school niets te wensen over laat. Ook uit de in de pauze te be zichtigen werkschriften en teke ningen bleek dat het onderwijs een hoog peil heeft bereikt. Het handwerkafdeling had speciaal de aandacht van de da- mes. Een der oud-leerlingen las zijn opstel voor over het vorig j jaar gemaakte schoolreisje. De heer van der Maas hield een re feraat over Het Christelijk ka rakter der Chr. School. De heer M. A. Jumelet sprak een slot woord, waarin hij het personeel dank bracht voor het onderwijs, de heer J. A. van 't Leven sloot met dankzegging. Gemeenteraad. ST.-ANNALAND. Hernieuwd eervol ontslag van de heer A. P. Bil. De Kroon vernietigde het ont slag van de heer A. P. Bil. Thans werd hem door de Raad opnieuw eervol ontslag gegeven. De gemeenteraad kwam vo rige week in spoedeisende ver gadering bijeen. Het agendapunt luidde: „Me dedeling van het Kon. Besluit van 6 Januari 1949 Nov. 11 in zake verlenging eervol ontslag van de heer Bil m.i.v. 1 Januari 1948, besluit van de Pensioen raad inzake het ongeschikt ver klaren van deze voor het geven van onderwijs en voorstel hem opnieuw in verband met de uit spraak van de Pensioenraad eer vol ontslag te verlenen m.i.v. 1 April 1949." De voorzitter zei, dat hjj de vorige dag een telefonisch onderhoud gehad had met het Ministerie van O., K. en W. De Raad verleende de heer Bil eervol ontslag m.i.v. 1 Ja nuari 1948 i.v.m. een te gering aantal leerlingen voor 4 leer krachten. Tegen dit ontslag is de heer Bil in beroep gegaan bij G. S. Uiteindelijk heeft de Kroon het besluit van G. S. en dat van het gemeentebestuur ongegrond verklaard. Daarnaast evenwel heeft de Pensioenraad de heer Bil m.i.v. 8 Juli 1948 ongeschikt verklaard voor het geven van onderwijs aan de Lag. School. Ook hier tegen is de heer Bil in beroep gegaan, maar dit beroep is onge grond verklaard. De bedoeling was nu het ontslag te laten in gaan m.i.v. 8 Juli 1948, maar tijdens het telefonisch onderhoud werd er op gewezen, dat het niet geoorloofd is ontslag te ge ven met terugwerkende kracht. Dus werd voorgesteld hem op grond van de uitspraak van de Pensioenraad eervol ontslag te verlenen m.i.v. 1 April 1949. Op deze toelichting van de voorzitter stelde de heer Moer land enkele vragen over de eventuele consequenties van dit besluit. Nadat hij door de voorzitter was ingelicht besloot de raad overeenkomstig het voorstel van B. en W. In de rondvraag wees de heer den Engelsman erop, dat men aan het eind van de Nieuwland- se weg een hoop uien op het land heeft gegooid van de heer Heijboer en deze nu bezig is, ze er af te gooien. De voorzitter zei, dat hier al eerder op gewezen is. Hij zal thans een bord plaatsen en de politie nogmaals verzoeken nauwlettend toe te zien. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Hemmen (bijz. hulppred.), prof. dr M. J. A. de Vrijer te Rotterdam. Bedankt voor Nieuwerkerk a. d. IJssel, A. J. Timmer te Polsbroek; voor Oud-Schone- beek, A. M. Lindenburg te Nij- broek. Geref. Kerken. Tweetal te Glanerbrug, W. G. Berkhoff legerpred. te Amers foort en J. Hoekstra te Pieter- buren. Beroepen te Garrelsweer, J. Scholtens te Bierum. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Bedankt voor Veendam, J. v. Dijk te Schildwolde. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Vlissingen, W. Ruiter te Sneek en D. van Wil- sum te Kornhorn. Bedankt voor Rotterdam- Zuid, J. P. Geels te 's-Graven- hage-Oost. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Zaandam, M. Blok te Zeist. Oud-Geref. Gemeenten. Bedankt voor Grafhorst. D. v. Leeuwen te Loencn a. d. Vecht. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Arnhem, J. Gronloh te Deventer. Burgerlijke Stand. GOES. Geboren: Mattheus P., z. v. A. Schrijver en L. P. de Regt; Krina W., d. v. A. M. Geense en M. Steketee; Gerben M., z. v. J. F. van Oort en H. K. Engelmoer; Maria H. L., d. v. A. Godeschalk en P. A. Harinck; Jacomijna S., d. V. M. de Keijzcr en J. de Visser; Pieternella C., d. v. P. C. Voois en J. Zwarte- poorte; Joannes P. M., z. v. J H. P. Fait en S. M. Govers; Leendert P., z. v. J. J. Kaaiste- ker en L. P. Wolse; Cornelia K d. v. M. J. de Looze en A. T Sinke; Cornelia L„ d. v. J. Kakebeeke en J M. Karelse te Krabbendijke; Catharina J. V. d. v. A. H. Schrier en A. Tem pelaars; Robert J„ z. v. J. D. Vermaas en N. Almekinders; Pieternella C., d. v. J. van Liere en G. C. de Rooij te Kapelle. Gehuwd: C. Luijks, 24 j. en P. M. Lockefeir, 28 j.; P. Zwarte- poorie, 45 j. en T. M. van Paas- schen, 29 j. Ondertrouwd: J. Reijnierse, 26 j. te Middelburg en J. W. Tigge- laar, 23 j. Overleden: P. van Hekken, 82 j. te Goes weduwnaar van M. Staal; M. A. Greep, 62 j. te Zie- rikzee; J. Minderhoud, 88 j. wed. van S. Polderdijk; R. M. Tiene. 79 j. weduwe van P. van Hese, J. van Wijngen, 58 j. te 's-Heer Arendskerke echtgenote van M. Velrprediker. Ds G. den Boer, Ned. Herv. predikant te Waarde, zal half Juni in militairen dienst gaan en waarschijnlijk begin Augustus naar Indonesië vertrekken als veldprediker. Prof. Dr J. Ridderbos. Naar wij vernemen, is prof. dr J. Ridderbos, hoogleraar aan de Theologische Hogeschool van de Geref. Kerken te Kampen, voornemens in verband met het bereiken van de 70-jarige leef tijd, eervol emeritaat aan te vra gen tegen het einde van het cur susjaar 19491950, Het moet dan ook vrijwel zeker worden geacht, dat de Generale Synode, die in Augustus a.s. in Den Haag bijeenkomt, in deze vacature zal voorzien. Schipper; D. M. de Pree, 1 j. te Kortgene; M. J. van Liere, 19 j. BORSSELE. Geboren: Jose phine Jeannette, d. v. A. Murre en P. W. Kortenbout. Overleden: J. Almekinders, 59 j., echtgenote van J. Vermoere; J. de Witte, 76 j., weduwnaar van F. van Sabben. Ondertrouwd: C. Louisse, 48 j. jm. Ellewoutsdijk en P. J. Ver- merris, 36 j. jd. ZOUTELANDE. Geboren: Cor nelia, d. v. A. Louwerse en L. E. Louws. Gehuwd: P. Geschiere, 25 j. en E. van Sluijs, 21 j. Overleden: K. Verhage, 73 j., wed. van E. Koppejan. GRIJPSKERKE. Geboren: Willem, z. v. Jac. Dekker en M. Marinissen; Willem, z. v. And. Poppe en J. de Wolf; Adriana, d. v. Th. Coppoolse en W. Meeuwse; Pieternella, d. v. K. Groenenberg en J. Cevaal. Overleden: J. Marijs, 82 j., wednr. van L. van Rotten. DOMBURG. Geboren: Jako bus, z. v. J. Riemens en C. Wis se, Pieternella A. M., d. V. A. 'Tendrikse en A. Verhulst. Gehuwd: J. van Keulen, 35 j. en J. Boone, 23 j.; W. Jobse, 26 j. en A. Bastiaanse, 23 j. Overleden: A. Klopmeijer, 70 j., weduwe van P. Kesteloo; M. de Voogd, 69 j., weduwe van J. Provoost. N.- EN ST. JOOSLAND. Ge boren: Klaas, z. v. J. Walhout en C. A. Houterman; Sara, d. v. R. Joosse e'n C. Schout. Overleden: F. Haartsen, 75 j., wednr. van W. van Belzen. BEURSSLUITING OP GOEDE VRIJDAG. Op verzoek van het Bestuur der Ver. voor de Effectenhandel heeft de minister van financiën bepaald, dat op Goede Vrijdag de beurzen voor de geld- en fondsenhandel zullen zijn geslo ten. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slot keer «en op 4 April medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. Nederland 1948 Dito 19.37 Dito 1937 Dollarlening 1947 Invest, ccrtif. Ned. 1962-64 ex. bel Dito m. belasting Nederl. N.W.S. Spaarccrtificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. ïïank Ned. Ind. Hand. Ned. Handel Mij A.K.U. llerghs en Jurgens Berkel Patent Calvc Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Br. Unit. Ned. Ford Ned. Kabclfabr. Philips Gloeil. Wilton Biiliton Ie rtibr. Dito ITe rubr. Dordtsche Petr. Kon. Olie A'dam Rubber Bandar Rubber Deli-Bat. Rubber Oost Java Rubber Kitidcng Lemboc De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn Java-Chiua-Jap.l. Bk. 99^4 96'i %*4 96':J 97-4 07 v; 794 91 'i 96 ■8.3'$ 111-Mt 1554 164 2764 1114 135 1594 147 1804 2384 275 270 2274 163*4 3444 2614 2924 1464 139 91 58 884 634 1604 1534 994 964 964 984 964 974 974 794 1004 94 964 85 1124 156 1624 2774 1114 1374 159 145 ISO 239 5 273 268 225 13S4 345 2644 293*4 MS4 137 954 59 634 160 1514 Kon. Boot Kon. Paketvrt. N'ed. Schecpv. Unie Rott. Lloyd Stv. Mij Nederl. Java Cultuur H.V.A. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deti M-aatseh. Sencmbah Muller en Co. A'damscire Bank Holl. Bank Unie Cert. Javasche Bk. Herstelbk. Pr. Ned. Ind. Escompto Mij R'damsclic Bank Twcntscbe Bank Anaconda ('opper Betbl. Steel Chrysler Gen. Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel U.S. Steel Cities Sgrv. North American Cont. Oil Midcont. Oil Philips Petr. Shell Union Tide Water Baltimore Miss. K. Texas New York Ccntr. Pennsylvania 148 170 '605$ 149 160 831$ 1574 994 44 129 1434 1374 161.4 1497 H 1824 '180 80 1534 150 964 295$ 4/4 234 59>$ 364 22 1464 16/4 159*4 148 1574 84 1594 100 44 1297$ 1155$ 137 162 1474 1K24 181 814 152'$ 315$ 963$ 174 234 464 174 354 22 Vi - 154

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3