«Irovintifei^/a» Vam de-ït dcoaicc Kioüté Sr staat Woensdag terecht. Engelse stem over England Spiel. Buitenlandse pers over ontshg van Molotof. NOTEERT 0 EVEN? KERK EN ZENDING. E'S„S°"1ïï,? KS. Maaidag 7 Maart 19-49 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 ..Ernstige fout van Intelligence service". Onlangs heeft Mr J. E. van der Starp, de verdediger van Antoon v. d. Waals, in een door ons uit voerig besproken brochure ge- ti'eld „Het Englandspiel-demas- oue der Vcu-manncn" geschre ven. De „Manchester Guardian" hoeft deze brochure ook gelezen en vindt dat de door Mr v. d. Starp geuite beschuldiging, dat het Britse Rijk Nederland ver raden en verkocht heeft „een boos en ongelukkig gerucht is". De inlichtingen, zo schrijft het blad, die thans in Londen be schikbaar zijn, leiden tot de slot som, dat de gevangenneming van de „gedropte" Nederlandse cen ten niet het gevolg van verraad was. doch een ernstige fout van de Intelligence Service". Indien een onderzoek naar deze zaak is ingesteld, is dit in het geheim geschied, zo meent het blad. Naar aanleiding van dit be richt in de Guardian, verklaar de majoor K. de Graaf, destods waarnemend hoofd van het bu reau bijzondere opdrachten (B. B.O.) te Londen, dat er naar ziin vaste overtuiging geen sprake kan zijn van een fout, doch al leen van verraad. Majoor de Graaf verklaarde, dat hij tot Fe bruari 1946 een onderzoek had ingesteld naar de achtergronden van het England-spiel. Hij is te genwoordig geweest bij het ver hoor van verschillende Duitse oorlogsmisdadigers door 'n com missie van geallieerde officieren. De resultaten daarvan, gevoegd bij zijn kennis van personen, sfeer en werkwijze van de ge heime diensten in Londen heb ben hem de overtuiging bijge bracht, dat één persoon verraad gepleegd heeft en wel de chef van de section (Netherlands) van de S.O.E. (Special Operational Executive). Geen van de agenten, die in het kader van het England-spiel vallen, hebben verraad gepleegd door met bekendmaking van hun identitycheck voor de Duitsers te gaan werken, zo meent hij. De buitenlandse pers schreef 't volgende over het ontslag van Mo lotof: Te Kopenhagen scheen de on middellijke reactie te zijn: Maar waarom Het conservatieve Deense blad „Berlingske Tiden- den" schrijft: „Misschien is Molo tof een stap nader gebracht tot de troon van de rode Tsaar". Het Duitse blad „Tagesspiegel" (Amerikaanse licentie) meent, dat de wijziging in het Russische mi nisterie van buitenlandse zaken geen gelijktijdige verandering van de Sowjet-politiek betekent. De liberale „Montags-echo" (Britse licentie) daarentegen laat een ander, geluid horen. Volgens dit blad, is de verwijdering van Molotof een duidc' "k bewijs, dat het Kremlin besloten heeft de bui tenlandse politiek te wijzigen, „daar deze ten aanzien van Duits land en het Westen volkomen ge faald heeft". De Bri'. e pers verschilt over 't algemeen van mening. Sommige bladen menen, dat de vervanging van Molotof een meer besliste houding tegenover het Westen met zich brengen. De „News Chro nicle" betreurt het heengaan van Molotof niet. De „negatieve, ste riele pedante Molotof, die altijd „neen" zei. De „Daily Mail" zegt dat Scan dinavische waarnemers van oor dcel zijn, dat verstrekkende ver anderingen zullen plaats hebben. Velen menen, dat de politiek van het Kremlin openlijker agressief zal worden. De „Daily Telegraph" critiseert de verklaringen van verschillende communistische leiders en vraagt zich af waarom thans een demon stratie gegeven wordt van loyali teit aan het „Sowjet-vaderland". De „Daily Express' acht het mogelijk, dat Molotof zich gereed maakt het premierschap over te nemen. Schuldig aan de dood van drie mensen. De derde en laatste persoon, uit de Goeso familie Klooté die zich voor het Bijzonder Gerechtshof zal de overal ter wereld gebruikte hebben te verantwoorden is Eve- liturgie afgewerkt. Enkele dames rinus Adrianus Klooté Sr. Woens- verleenden met zang hun mede dag zal hij voor het Bijzonder Hof werking. De leiding van de bij- te Middelburg verantwoording van eenkomst berustte bij Mevr. v. zijn daden moeten afleggen. 1 d. Berg en Mevr. de Jong. Er Het eerste gedeelte van de ten- was voor deze avond veel be- I Iaste-legging ziet er vrij onschul-langstelling van bijna alle ker- ctig uit. Klooté Wordt beschuldigd kelijke gezindten. van het voeren van propaganda alle belanghebbende ouders, die op 't Zand woonachtig zijn. De Wereldgebedsdag. Vrijdagavond werd op initia tief van de plaatselijke afd. der Ned. Chr. Vrouwenbond een bij eenkomst georganiseerd in de Bogardzaal, in het kader van de wereldgebedsdag. Tijdens deze bijeenkomst werd Dr van Royen in New-York. De Nederlandse ambassadeur in Canada, dr van Royen, is in New-York aangekomen om, in dien nodig, de Nederlandse re gering te vertegenwoordigen bij de behandeling van de Indone sische kwestie in de Veiligheids raad. Het is nog onzeker wan neer dit zal geschieden. De Raad zal vandaag het vraagstuk van de strategisch belangrijke eilan den in de Pacific bespreken. In dien er nog tijd overblijft komt wellicht Indonesië ter sprake, maar het lijkt meer waarschijn lijk, dat dit eerst morgen zal geschieden. TOESTAND IN DJOGJA. Aneta's speciale correspondent in Djogja meldt, dat bij zuive ringsacties in en rondom de stad de bekende communistenleider Moh. Joesoef is gearresteerd. Mevr. Soekarno en mevr. Hatta hebben thans op militair ver zoek het paleis van Soekarno, waar zij geheel vrijwillig ver bleven, verlaten. De beide dames genoten algehele bewegings vrijheid. Mevr. Soekarno ver klaarde tegenover Aneta, dat zij geen plannen had om naar Ban- ka te vertrekken. Zij zeide, dat zij goed was behandeld en geen enkele klacht had. Dewey roept „dag voor Tsjecho-SIov/akye" uit. Gouverneur Dewey van de staat New York heeft 7 Maart voor de gehele staat uitgeroepen -,.,d6 da8 voor Tsjecho-Slowa- kije ter ere van de vroegere president van Tsjecho.-Slowakije Thomas Masaryk, die op deze datum werrL.gpWor, Dewey is tot deze pmc^m(9fn> overgedaan „uit sympathie voor het Tsje- cho-Slowaakse volk, dat thans geknecht is aan het rode fascis me". voor de N.S.B. in de jaren 1940 tot 1944. Hij heeft deze bevorderd door de verspreiding van de N.S. B.-organen, het voeren van acties en verspreiding van brochures en tenslotte de voorbereiding van tournees van de prominente figu ren uit de N.S.B.-wereld, die voor propaganda naar Zeeland kwamen. Het tweede deel van de tenlaste legging houdt ernstiger feiten in. Klooté zou in 1942 aan de S.D. Afloop verkoping. Notaris B. A. van Verre te Middelburg verkocht op 3 Maart 1.1. in het Notarishuis, al daar, in het openbaar: 1. Een woonhuis aan de Rouaanse Kaai, nummer 31 te Middelburg. Koper G. van Slu .is te Middelburg voor f2109. 2. Een perceel bouwterrein aan het Oud-Arnemuids Voet pad te Middelburg, groot 1 A. DINSDAG 8 MAAKT. G o e s: 7 uur Prins van Oranje Chr. Besturenbond. 2 uur: Melksalon Bustraan afd. Z.- Beveland Chr. Boeren- en Tuinders bond. WOENSDAG 9 MAART. Goes: Schuttershof Pianoduo André de Raaff en Jacques Schutte. to Middelburg hebben medege- 44 c.A. Koper: J. Wattel te Mid- deeld, dat hem in Maastricht 2000 delburg voor f 379. blikjes leverpastei „zwart" te koop 3. Een woonhuis met erf en zouden zjjn aangeboden, bonevens tuin aan de Nieuwe Vlissingse Belgische sigaretten. Later werd Weg, no. 295 te West-Souburg, hem ook nog een grote party kaas. Koper: F. Ots te O.- en W.-Sou aangeboden. Onder een valse burg voor f 3000. naam zou Klooté op deze trans-1 4. Een dubbel woonhuis met actio zyn ingegaan, waardoor de erf en tuin aan het Oranjeplein betrokkenen konden worden ge arresteerd. Dit feit heeft de vrij heidsberoving van vier mensen tengevolge gehad, waarvan niet minder dan drie liet leven verlo ren. Woensdag staat eveneens terecht no. 40, te O.- en W.-Souburg. Koper: F. Ots voornoemd voor f 1000. GOES. Chr. Bouwarbeidersbond herdacht 30-jarig bestaan.- de zeeloods Jan Kielema te Rot-!. D?,rtig jaar is het geleden dat terdam, die in 1942 te Breskens Goes een afdeling opgericht voor dé Duitse contra-spionnage- werd van de Ned. Chr Bouwar- dienst heeft gewerkt. Tenslotte I beidersbond. Vrydag werd dit feit zal opnieuw in behandeling ko- herdacht in een zeer gezellige men de zaak tegen Margje Prins Ie,ftavond m de Prms van Oran te Koudekerke, welke zaak des- 3® Vcel. moeilijkheden heeft de tijds werd terug-verwezen naar de I afdeling m de dertig jaren moeten Raadsheer-Commissaris voor na-overwinnen. Daarop wees de voor der onderzoek. Als getuige wordt j z;tter de heer C. Blommaard in ter zitting gehoord dr G J. B. A.1 fopeningswoord tot de leden en Janssens, die vermoedelijk een hun dames. Natuurlijk waren er psychiatrisch rapport zal uitbren- j fohoitaties en wel van de heer An ha Polderman als voorzitter van de handeling van haar zaak destijet; briete^e^Tran^rtarLmeréb^nd haar gewezen echtgenoot te lyf. I yan de hecr'^ de Lange na_ Teken- en schilderwerk van mens de Chr. Besturenbond. Deze ■t .1 wees nog op de toeneming van de wederopbouw arbeid j ontslagverleningen en wekte de Dat wederopbouw-arbeiders jongelui op tot activiteit, nog iets meer kunnen dan hui- De bondsvoorziter, de heer G. zen bouwen of herstellen, kan Mtol was speciaal uit Utrecht men dezer dagen zien in het i e- overgekomen en hield een toe- deropbouwkamp II te Vlissingen, spraak waarin hij wees op het be waar in de cantine een expositie iang van de Chr. Vakbeweging is ingericht van teken- en schil- voor het gehele gezin en opmerkte derwerk. Op verzoek van de heer dat het Woord Gods ook geldt Bleeker van de Provinciale Com- voor het sociale leven, missie voor Cultureel Werk in Ook zei hij, dat men alle krach- de Arbeiderskampen werd deze ten moet inzetten om de produc- expositie vorige week geopend door wethouder M. A. van Pope- ring, die wees op het grote cul turele, belang van een nuttige vrije-tijdsbesteding door de ar beiders. De oesterputdijk provisioneel gesloten. Door de geweldige krachtont plooiing van de verschillende be langhebbenden is het Donderdag na "hard werken gelukt de dijk breuk in de oesterputdijk te Yer- seke voorlopig te dichten, zodat het water niet meer boven peil moest worden binnengelaten. Reeds Donderdag mocht uit de put worden ingepakt, daar het de bac terioloog, dr Grips is gebleken dat de oesters vrij waren van schade lijke bacterieën. Na de zandlaag zal een hoop vette grond worden aangebracht. MIDDELBURG. „Volksonderwijs" wil openbare kleuterschool aan 't Zand. Vrijdagavond is in de openbare lagere school (noodschool) aan t Zand een bijeenkomst gehouden met ouders, die voorstanders zijn van een openbare kleuterschool in dat deel van Middelburg. Na een korte inleiding van het hoofd der O.L.S., de heer Groet, ontvouwde de heer W. Spinnaay namens „Volksonderwijs" het plan. Spr. zei daarbij o.m. dat men in 1946 met een tweeledig plan is geko men, in de eerste plaats het op richten van een O.L.S. en daarna de oprichting van een openbare kleuterschool. In verband met het feit, dat aan 't Zand een christe lijke kleuterschool bestaat, zei de heer Spinnaay, dat er velen zijn, die de geestesrichting van deze school niet zijn toegedaan, maar daar er geen openbaar kleuter onderwijs in dit deel van de ge meente is, hun kinderen naar deze christelijke school hebben gezon den. Bovendien zei spr. dat deze school onvoldoende gehuisvest is. De heer Spinnaay betoogde verder tie en zo het nationale welvaarts peil op te voeren. Het laatste deel van de avond werd besteed aan de opvoering van een revue „De tijd gaat voor bij". Onder leiding van de bestuur der van de bond de heer Koetsveld was dit stuk ingestudeerd en het succes dat de spelers er mee oogsttc-n was welverdiend. De revue toonde de opkomst en de groei van de Christelijke Vak beweging en wees tenslotte op de plicht tot blijven voortbouwen. De declamatie en de muziek in het stuk verwerkt, verdient bo vendien veel waardering. KRUININ GEN. Ongeluk met schaafmachine. Donderdag had de wagenmaker J. Beuzenborg het ongeluk met zijn hand in aanraking te komen met een schaafmachine, waardoor een der vingertoppen weggenomen werd. ZOUTELANDE. Jaarvergadering „Stille Kracht". Donderdagavond hield de Ned. Herv. Vrouwenvereniging „Stille Kracht" haar 15e jaarvergadering in de noodkerk o.l.v. mevr. Schoenmaker. Uit het verslag der secretaresse bleek, dat de vereni ging 24 leden telt. De penning- meesteresse deelde mede, dat de vereniging in het afgelopen jaar f 500.heeft afgedragen aan de Kerkvoogdij. Er bleef toen over f 42.26. Aan begunstigersgeld werd ontvangen f 81.40. De uitgaven bedroegen f 191.75, zodat er een tekort was van f 68.09. In de pauze werd een verloting gehouden ten bate van de kas. De vervaardigde kledingstukken en kleedjes werden alle verkocht. De avond werd gezellig doorge bracht met voordrachten en sa menspraken. Mevr. Schoenmaker sloot met dankgebed. VEERE. Jaarvergadering Jongelingsver. Donderdagavond hield de J.V. op G.G., „De Heere is onze Ba- dat de gemeente tot 1936 open-nier" haar jaarvergadering in de baar kleuteronderwijs gaf, doch jGer. Kerk o.l.v. de heer W. Onder- daarna moest bezuinigen. De dijk. De heer W. Kasse leverde een inleiding Bijbelse geschiedenis en de heer C. Maljaars over „De taak der jongeren". Blijkens het jaarverslag van de secretaris telde de vereniging thans bestaande scholen zijn van de Mij. tot 't Nut van het Alge meen. Spr wees er op, dat vele gemeenten weer overgaan tot het stichten van kleuterscholen, voor- a' nu er binnenkort een Rijksrege- ling voor het kleuteronderwijs thans 19 leden, komt. Toen men bij B. en W. van I Met een aantal ernstige en lui- Middelburg aanklopte om opnieuw mige voordrachten, schetjes en een een kleuterschool te stichten, werd tweetal hersengymnastiekwed- geadviseerd een schoolvereniging strijden werd het verdere van de te stichten. „Volksonderwijs" kon;avond gevuld. Ook het heel aardig hiermede niet accoord gaan, daar gespeelde bijbelse spel „Jozef" hierdoor geen goede financiële ba- j verdiende vermelding, sis mogelijk was. Spr. somde hier-1 Afgevaardigden van de kerke- na de eisen op, waaraan een goede raad, plaatselijke verenigingen en kleuterschool moet voldoen. Als van de ring spraken felicitaties oplossing van het probleem zag de uit. Een applausje oogstte de ori- heer Spinnaay de volgende rege- ginele wijze van feliciteren van de ling: daar binnen niet al te lange j Meisjesvereniging, tijd de openbare iagere school, het Ds Streefkerk sloot met een noodgebouw zal verlaten om de korte toespraak deze feestavond. nieuwe school in gebruik te nemen komt daardoor de noodschool vrij. Spr. wilde deze noodschool in Zanddorp daarna als kleuterschool doen inrichten. GRIJPSKERKE. Vtight schonk beplanting. Op initiatief van de R.K. Tuin dersvereniging te Vught werd aan Besloten werd een adres aan de deze gemeente gratis plantsoen raad te zenden, waarin de verlan- beschikbaar gesteld ter beplanting gens worden uiteengezet en dat is van boerderijen en tuinen, voorzien van de handtekening van Een comité was daartoe ge vormd, bestaande uit de heren: Th. van Dort, bloemist-hovenier. H. J. Landwerh-Johan, hoofd Dienst Plantsoenen en A. J. van Gennip, land- en tuinbouwonder- wijzer. Het comité had een rondschrij ven gezonden aan alle inwoners der gemeente, waarin verzocht werd door vrijwillige bijdragen in de vorm van bomen, heesters en struiken de getroffen bevolking in de gelegenheid te stellen, de ge meente weer wat landelijk aan zien te geven door een bescheiden beplanting aan te brengen. Spontaan werd aan de oproep gevolg gegeven, zodat een grote vrachtauto, door de gemeente Vught belangeloos beschikbaar ge steld, nodig was om deze schen kingen over te brengen van Vught naar Grijpskerke. Woensdagmiddag is dit gratis bescliikbaar gestelde plantsoen aangekomen. De comitéleden kwamen mede naar Grijpskerke en werden ten gemeentehuize ontvangen. Het plantsoen is Donderdag door hen aan de hiervoor in aanmerking komende personen en instellingen uitgedeeld. Zodoende kon weer menige tuin van beplanting worden voorzien en is het aanzien van het dorp verfraaid. O.a. werden enige beplantingen aangebracht op de voormalige be graafplaats rond het Herv. Kerk gebouw en opslag in de tuin achter het Dorpshuis voor toe komstige straatbeplanting. Een woord van bijzondere dank is zeker op zijn plaats aan het adres van de initiatiefnemers, het gemeentebestuur en de inwoners van Vught! HAAMSTEDE. Ontspanningsavond Christelijke Besturenbond. Door de christelijke besturen bond Wcstelijk-Sehouwen werd Woensdag de leden een ontspan ningsavond aangeboden. Nadat de voorzitter, de heer J. Bouman deze avond geopend had, sprak mej. Wessei, presidente christelijke bond van Huisperso neel te Amsterdam een propagan- da-woord voor de Bond. Het ligt n.l. in de bedoeling dat een afde ling zal worden opgericht. Vervolgens werd een zeer fraai filmprogramma vertoond door de heer Bim. De normaal geluidsfilms „Noordzee-vissery" en „Het delven van het zwarte goud" toonden de moilijkheden der vissers en der mijnwerkers. De film „Water en Wind" toonde het mooie van de zeilsport. Een tekenfilm en een mooie bevrijdingsfilm vormden het slot van de filmavond. De heer C. A. Bensen district bestuurder van het C.N.V. eindig de met een opwekkend woord. KEABBENDIJKE. 40 jaar trouwe dienst. Donderdagavond werd door de directie van het fruitteeltbe- drijf „Vredehof" alhier aan per soneel en genodigden een gezel lige avond aangeboden in hotel „De Koophandel" ter gelegen heid van de huldiging van de heer Alb. van Koeveringe. We gens 40 jaar trouwe dienst op „Vredehof" decoreerde burge meester Vader hem met de ere medaille in brons verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De muziekvereniging „Concor dia" bracht de jubilaris een se renade. HOEK. Jaarvergadering Chr. Fröbelschool De heer J. P. Vergouwe leid de als waarnemend voorzitter de vergadering van de Chr. Frö belschool. Uit het verslag van de secr- penningm. bleek, dat de school 51 leerlingen telt en dat er een klein nadelig saldo is. De woning bij de school is verkocht voor f 4200. In de vacature van ds A. J. Kromhout, die vertrokken is, werd gekozen de heer N. Moer man. Verder werden de aftr. bestuursleden de heren Meer- tenS en Vergouwe met grote meerderheid van stemmen her kozen. Door het schoolhoofd mej. Her- rebout, werd een inleiding ge houden over het werk op de school en over het kinderleven m het algemeen. Nadat nog wat huishoudelijke zaken waren afgedaan, sloot de heer Vergouwe de goed be zochte jaarvergadering. VROUWENPOLDER. Jaarvergadering Knapen- en Meisjesvereniging. Donderdagavond hielden de Geref. Knapen en Kleine Meis jesvereniging gecombineerd hun jaarvergadering. De heer W. Maas sprak een openingswoord, waarna de jaarverslagen wer den uitgebracht. Mej. D. Lou- werse leverde hierna een bijbel inleiding. Daarna kwam het feestelijk gedeelte, dat o.m. be stond uit tableau's, bloemenspel en een wedstrijd. In de pauze werd f 29,55 ge collecteerd voor de verzending "an het „Zeeuwsch Dagblad" naar de jongens in Indië. R. Janse leverde een inleiding over Kerkgeschiedenis. Verder weiden felicitaties uitgebracht door afgevaardigden van Ker- keraad, Jongens- en Meisjes verenigingen. De heer J. Janse sloot met dankgebed deze goed geslaagde feestavond. Burgerlijke Stand. KAPELLE. Geboren: Rosalie L. M., d .v. F. Verstelle en M. E. J. de Krijger; Gerard J., z. v. J. Lepoeter en M. G. de Mul; Cornells P., z. v. Th. de Putter en J. Zuidhof; Rijk A„ z. v. A. C. Wisse en A. de Witte; Pieter- nella T., d. v. H. Slabbekoorn en I. van de Linde. Gehuwd: P. Minnaard, 27 j. te Kloetinge en J. Landman, 22 j.; sj i P. D. Joosse, 29 j. en C. Pieterse, 21 j. Overleden: M. P. Boucherie, wed. van J. Nieuwdorp, 72 j.; B. Zweedijk, echtg. van H. de Kun- der, 67 j. Nagek. Advertenties. EEN OUD FRIES HANDWERK. Reeds 35 jaar lang maakt Hidde van der Sloot in Winsum (Fr.) zijn eendenkorven volgens eigen model. De boeren in net Friese waterland bevestigen deze eendenkorven tussen de boomtakken langs vaarten en sloten in de hoop, dat de wilde eend er haar eieren in zal legen. Dit „melken" van eendeneieren betekent voor velen een flinke verdienste. Ned. Herv. Kerk. millioenen leden zou tellen, niet Beroepen te Langerak, W. van alleen onder de R.-Katholieken. Tuyl, cand. te Utrecht; te He-aoch ook onder de Russisch-Or- thodoxen. del, J. van Wier te Kesteren. Geref. Kerken. Beroepen te De Glind, J. H. Afval onder R.-Katholieken. Het „Pinkstervuur", hei o: de Boer te Monnikendam; te 2aan van de Kath. Actie in het Hoek van Holland, C. Ch. Grif- 1 bisdom Haarlem, worden enkele fioen, cand. te Utrecht. I cijfers genoemd over het Aangenomen naar Bergam-groeiende geloofsverval onder bacht (in comb, met de geeste- de Rooms-Katholieken in de lijke verzorging van doofstom-j grote steden. Boven de Moerdijk is deze verslapping verreweg het sterkst. De helft van de Noord- Brabanders, die zich in Rotter dam en Den Haag vestigen, doen niets meer aan hun geloof. Amsterdam, Rotterdam en Den Haag hebben gemiddeld 26.9 pet. „non-paschanten" (zij, dia hun Paasplichten niet meer ver vullen), Amsterdam alleen reeds 38,4 pet. Tot mijn grote droef heid nam heden de Heere tot Zich mijn innig geliefde Man, TEÜNIS FABERY DE JONGE, in de ouderdom van bijna 75 jaar. J. M. FABERY DE JONGE—HERDINK. Goes, 4 Maart 1949. Westwal 40. De teraardebestelling zal plaats vinden D.V. op Woensdag 9 Maart. Vertrek van het sterf huis 2 uur. Wat brengt de radio? men), J. Firet Sr., cand. te Dordrecht, die bedankte voor Kamerik. Geref. Gemeenten. Beroepen te Zaandam, M. Blok te Zeist. Opleiding predikanten. Het besluit van de Ned. Herv. Synode om een seminarie te stichten waar de theologische studenten vier maanden in een internaat zullen worden ge vormd om de techniek van hei pastorale werk te leren, zich voor te bereiden op het aposto- PROGRAMMA VOOR laat en onderling zich te gewen- HEDENAVOND, nen aan een gemeenschap in Beide zenders 8 en II uur Nieuws. Bijbelse zin heeft niet de m- HILV. I (301 M.) NCRV 6.00 stemming van de redacteur van André de RaaffJacques Schutte, het Orgaan van de Bond van 6.15 Sport. 6.30 Strijdkr. 7.00 Ned. predikanten. Persoonlijk Nieuws. 7.15 Onder de NCRV- is hij van oordeel, dat er aan lamp. 7.30 Actueel geluid. 7.45 Keg een dergelijk seminarium geen be- Uit/.. 8.05 Programma Proloog, hoefte bestaat. 8.15 Improvisatieconcert. 9.00 Lui- Hij ziet in dit onderwerp „een sterspei „Uyt minne bevolen". 9.45 uiting van een misschien' onbe-Melaehrino-orkest. 1.00 Het Hol- wust streven naar kneding "Can lands strijkorkest. 10.45 Avond- de evangeliedienaar naar één overdenking 11.15 Populair Avond model, en spreekt de vrees uit, concert door Londen Palladium dat de kerk bezig is het abso- Orchestre. lutisme na te volgen, waarvan Hn,V. II (415 M.) VARA 6.00 de staat nog kortgeleden zulk Niemvs. 6.15 VARA-varia. 6.20 een duivels experiment heeft Millando cn z;jn Tango-Rumba or- geleverd. Voor de africhting van kest 6 45 pariementair overzicht, pastores, zoals de Rooms-Ka- 7 00 Klankbeeld. 7.30 Viool. 8.05 tholieke Kei-v. deze toepast, £e~ j Dingen van de dag'. 8.15 Pennies voelt de schrijver mets. -^e fronl Heaven. 8.50 Kabinet der testantse voorganger benoort k,eine zaken Q1Q 0pera COncert.| 110T5 Lezing. 10.30 Actuele kant-; tekeningen. Dinsdag 8 Maart. Beide zenders 7, 8 en 1 u. Nieuws. Heden ontsliep in volle vrede onze ge liefde Oom en Neef, de heer T. FABERY DE JONGE, in de ouderdom van bijna 75 jaar. Fam. DONNER. Fam. FABERY DE JONGE. Fam. HERDINK. Goes, 4 Maart 1949. Heden ontsliep tot mijn diep leedwezen mijn geliefde Oom en zeer gewaardeerde me de-firmant, de heer T. FABERY DE JONGE. Zijn heengaan betekent voor mij persoonlijk een groot verlies. D. FABERY DE JONGE. Goes, 4 Maart 1949. atmosfeer van een Universiteit",! zggt hij. Ook tegen de doeleinden van zulk een internaat Koestert de schrijver bezwaar. De techniek j van het pastorale werk? „Als erde g 00 Lichtbaken. 930 een gebied is, waar techniek uit lnnn wi„ Heden overleed de heer PIET BLONDEL, die gedurende lange jaren zijn beste krach ten aan onze zaak heeft gegeven. Zijn na gedachtenis zal bij ons steeds in ere blijven. „DE VLIJT", Fa. G. TH. MEIJERING. Goes, 5 Maart 1949. HILV. I (301 M.) KRO 8.15 j u 'i v,;; Ochtendconcert. 10.00 Wie komt den boze is zegt hij, „dan wa- er jn mijn hokje? 1015 Symph. bedoelt, dat de pi edikant _n 12 33 Johnny ombach en Klaas moeten leren bidden, ^an hj- yan Beeck 12 55 Zonewijzer. 1.25 ren we liever een hakkelend g._-vervolg „Om en Om". 1.45 Uit het bed, dan een gebed, dat ïnDrie-j^^ der boekelli 2.oo Uit Neder- bergen geleerd werd En du j ds gjorjetijdperk. 2.30 Onder „gemeenschap in Bijbelse zin w g Schu00?radi0 3 30 Lichte noemt de schrijver klaie roman- muziek 4 00 De Zonnebloem. 4.30 „„„„iZiekenlof. 5.00 Na schooltijd. 5.15 -»«> ringen, die straks over deze ma-1 uuz' terie haar consideraties moeten geven een afwijzend standpunt zullen innemen. Godlozen-beweging. HILV. II (415 M.) VPRO 7.50 Dagopening. AVRO 8.15 Ochtend- varia. 8.55 Korte gesprekken van vrouw tot vróuw. 9.00 Gram. 9.35 „Aubade". 10.00 Morgenwijding. „Reforme", het weekblad van yo.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 de Franse Protestanten, deeit Kleutertje luister. 11.00 Radio mede, dat er in Oost-Europa, Volksuniversiteit. 11.30 Voor zieke met name in de Baltische lan- jongeren. 12.00 Maria Zamora. den (Litauen, Letland en Est-,12.33 y00r ons platteland. 12.40 land) weer een orgaan der god-jp;erre paila. 1.20 Promenade or- lozen-beweging is verschenen lkest j i50 Gram. 2.00 Met naald onder de naam „Bozbosjnik".;en schaar. 2.30 Radio Matinee. De werken van Jaroslavski, de '4 25 Honderd beroemde compo- stichter dezer beweging, zijn moisten. 440 De schoolbel. 5.00 het Pools en het Duits vertaald. AVRO's Kinderkoor. 5.30 The In een onlangs verschenen Rus- Fairy Aviaton Works. sische encyclopaedie kan men onder de rubriek „Christendom" o.m. lezen, dat het Christendom verdwijnen moet. „Reforme" is niet het enige blad, dat van een en ander mel ding maakt. Ook een pater Je- zuït, die in West-Duitsland le zingen heeft gehouden, heelt hieromtrent mededelingen ge daan, er aan toevoegend, dat in de Oost-Europese (Baltische) landen een geheime Christelijke beweging is ontstaan, die reeds Heden overleed heel zacht en kalm onze ge liefde Vader, Schoon- en Grootvader WILLEM KABEL COBNELIS SCHRIER, in de ouderdom van ruim 93 jaar. Kapelle-Biezelinge: A. L. SCHRIER. E. SCHRIER— VAN MARIS. DAAN W. SCHRIER. Brielle: W. v. BEELEN. Indonesië Rantja-Kalong: WIM D. SCHRIER. Kapelle: INA SCHRIER. Kapelle-Biezelinge, 5 Maart 1949. Fa. T. FABERY DE JONGE Lange Kerkstraat 30, Goes, wegens sterfgeval Woensdag GESLOTEN. BOERENLEENBANK KAPELLE-BIEZELINGE a.s. Dinsdag geen zitting wegens sterfgeval. Officiële Publicaties. Hinderwet. li en'W. van Middelburg brcngcij ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecre tarie ter inzage ligt een verzoek met bij lagen van T. I'. Klaasscn, om vergunning tot liet oprichten van een machinewerk plaats in perceel Achtersingel 81-85, kada straal bekend Sectie f) no. 3111-3112. Op Woensdag 16 Maart a.s. des voor- j middags 11 uur, zal gelegenheid bestaan om bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek in ie brengen en deze mondeling :i schriitclijk toe IC lichten. Zowel de verzoeker, als zt), die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie dagen 1 vóór het bovengemelde tijdstip, ter sgrre- tarie der gemeente kennjs nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Bij de gehouden examens van de „Ensaid Modevakschool" te Utrecht voor het diploma Lerares- Coupeuse slaagde mej. D. Huijzen te Baarland. Donderdagavond werd, uitgaan de van de Oranjevereniging, de Kroningsfilm vertoond in het ver- enigingsgebouw te Hoedekens- De rijkspolitie, Jac. van Hekken te Yerseke zal met ingang van 15 Maart worden overgeplaatst naar Ellewoutsdyk. door PIET VAN DAMME. Plaatjes van JAAP NONNEKES. 41. „Je schommelde werkelijk niet gek", zei de meneer. „Maar ik dacht, dat je rot in de takken van 'de bomen wilde komen. Daar be:i je niet geweest hoor!" De meneer deed een beetje opschepperig, omdat hij zelf niet zo goed kon schommelen als Pier. Maar Pier het zich niet uit het veld slaan. Hij zei: „Dae moet je mee z'n tweeën voo weze. om in de takke van de bóme te komme. Mee Geertje, toe ging 't. Ma toendertied was ze ook niet zó dik. Noe zoue me d'r glad nie komme. Weet je wat meneer, laete w ij 't is mee z'n tweeë probere. We komme dan zeker zö oog as ik toen geweest bin. Nee, n' g öger! Want Geertje was teen nog ma een meisje en U is een man. Twee manne komme nog vee óger." De meneer trok een bedenkelijk gezicht. Het was al erg lang geleden, sinds hij geschommeld had. Hij was er nooit een held in geweest. Het jongetje riep: ..Ja papa, doe U dat nu eens. U zei zo straks tegen me, dat U het veel oeter kon, dan ik. Doet U het nu voor?" De meneer wilde zich niet laten kennen. Hij drukte z'n bolhoed wat vaster op z'n hoofd en zette z'n lorgnet reclqt. De „luchtvaart" zou beginnen.

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3