rovinti|^É« atte-hlei Ontmoeting met naars in Geslaagde avond van „Het jonge geleid". Christen-Kunste- Zeeland. Vitrage smokkelen is verboden. Van een vrager, die aan een verkeerd adres was. Nieuwdorp II kampioen. Tandarts Blaauw Vereniging voor Ziekenhuisverpleging in L- en N.- MMLERUMEN SAMPON Hicc den dcaaicc Donderdag 3 Maart 1949 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Stormachtige intermezzo in Veere. De stormwind gierde om de toren en de ramen, rinkelden in de sponningen toen de vroede vaderen van de stad Veere Dins dagmiddag bijeen waren tenein de de vele en gewichtige aan gelegenheden met betrekking tot het stadsbestuur te behande- len. Menig raadslid wendde het oog zo nu en dan naar buiten, den kend aan have en goed, dat wel licht gevaar kon lopen met dit noodweer. Plotseling verscheen de stads bode met de ontstellende mede- deling dat een overstroming van de kade dreigde. Een van de wethouders begaf zich ijlings naar het bedreigde punt om enkele minuten later te rapoorteren dat het zeewater de kade overstroomde. De vloed planken waren uitgezet. De voorzitter besloot de vergadering voor een ogenblik te schorsen teneinde eens een kijkje te gaan nemen. Vooral aan het einde van de haven bleek de overstroming niet meer te keren. Enkele per ceeltjes grond liepen onder wa ter en enige woningen werden door het zeewater omspoeld, dat sinds lange tijd zo'n hoge stand niet bereikt had. Bij de Campveerse Toren liepen de golven met donderend geteeld tegen de paal hoofden. Ook aan de havenwerken, die nog in uitvoering zijn werd scha de toegebracht. De werkput liep geheel vol, terwijl de bekistingen die voor het storten van beton waren aangebracht, er uit wer den geslagen. De burgemeester van Veere is een sportief man. Met een sport- pet op en een /ilmtoestel bij zich snelde hij naderbij om de ge- weldiqe. met enorme schuimkop pen bedekte zee, op een plaatje vast te leggen. Een half uurtje later waren de vroede vaderen weer bijeen, werden de vele en belangrijke aangelegenheden der stad Veere opnieuw besproken, rustig, ter wijl de gierende stormwind over de stad joeg. Nieuwe linkse partij. Zwevend tussen P.v.d.A. en Communisten. Te Rotterdam is een nieuwe linkse partij gesticht, die het mid den houdt tussen de P.v.d.A. en de Communisten. De Partij van de Arbeid is vol gens de oprichters niet socialis tisch, en de C.P.N. heeft teveel liefde voor de dictatuur. Verschillende ieden van" de vroe gere S.D.A.P., die de doorbraak niet kunnen waarderen zijn als lid toegetreden. De voorlopige leider is een man van ervaring. Hij had vroeger een leidende functie in de S.D.A.P., daarna in de P.v.d.A. en vervolgens bij de communisten. De nieuwe partij zal, althans te Rotterdam, bij de komende ge meenteraadsverkiezingen een kansje wagen. De Barents-zee wordt kouder. Fooiijskap naar het Zuiden. Het Engelse Visserij-laboratori um in Lowestoft, heeft bekend ge maakt, dat de Barents-zee, die ook voor de Nederlandse verre visserij een grote bron van inkom sten levert, geleidelijk afkoelt, doordat de poolijs-kap naar het Zuiden zakt. Hierdoor wordt de visstand in de Barents-zee be dreigd. Er is nog niet bekend, of deze afkoeling permaneht is of slechts tijdelijk. -• Mevrouw Arodjini, de bekendste leidster in de nationale bevrijdings beweging in India, is overleden. Behalve in de politiek, verwierf zij grote bekendheid als dichteres. Na de machtoverdracht werd zij benoemd tot gouverneur van de verenigde provincies. Veerdienst ZijpeAnna Jacoba had te kampen met de storm. De veerdienst ZijpeAnna- Jacobapolder, van de R.T.M., is Dinsdag de gehele dag gestremd geweest. Met de veerboot „Gorinchem", die de „Grevelingen" verving, werd Dinsdagmorgen gevaren. Tijdens een hevige bui, welke met hevige stootwinden gepaard ging, raakte de veerpont echter zodanig uit de koers, dat 'net schip bij Anna-Jacobapolder op een stenen dam terecht kwam. Pogingen door het s.s. „Schou wen en Duiveland" aangewend, om het schip vlot te trekken, mocht niet baten. Zodat eerst bij het zeer hoge water van Dins dagavond het schip vlot kan komen. De dienst wordt momenteel door de R.T.M. gevaren, daar de .Gorinchem" zodanige schade heeft opgelopen, dat deze in re paratie moest. De particuliere dienst der Gebr. Maas deed de gehele dag dienst, zij het dan met zo nu en dan enige vertraging. GOES. Twee jubilaressen op de Chr. Kleuterschool. Ter gelegenheid van het feit, dat het hoofd der school van de Chr. Kleuterschool mej. L. Breel 35 jaar aan de school verbonden is en mej. J. de Loose er 10 jaar helpster is, werd Dinsdag feest gevierd op school. In de ochtend werden de bei de dames gehuldigd in de fees telijk versierde speelzaal. De heer van der Zee, voorzitter van het schoolbestuur sprak hen toe en "bood een cadeau aan. De kin deren zongen ter ere van de ju bilaressen hun ingestudeerde liedjes en overlaadden hen met bloemen, terwijl ze met de an dere assistenten ook een ge schenk aanboden. De hele dag duurde het feest; 's middags werd nJ. nog een kinderfilm vertoond waarvoor de kleuters enthousiast waren. WEMELDINGE. Overplaatsing. Met ingang van 1 Maart, is op verzoek overgeplaatst naar Breda de heer M. Tramper, commies der Directe Belastingen, alhier. OVEZANDE, „Steun Wettig Gezag". Alhier is een Comité Steun Wettig Gezag gevormd: A. Rijk, voorzitter; J. J. Carol, secr- penningm. Overige leden: C. van Liere, L. Zuidhof, P. F. Spielier en K. L. van Steenbergen. ZOUTELANDE. Ledenvergadering Boerenleenbank Zaterdagmiddag hield de Coöp. Boerenleenbank de jaarlijkse le denvergadering in de „Rode Leeuw" onder voorzitterschap van de heer A. Kodde. Uit het jaarverslag van de kassier, de heer J. Jobse, bleek, dat de winst over 1948 bedroeg f 3027,89. Op 31 December was te vorderen van de Centrale Bank f 314.818,63. Het bezit aan effec ten bedroeg f 65.200 en de post geldleningen aan publieke licha men stond voor f 104,300 op de balans. Er was f 9618,37 in kas. Op de creditzijde van de ba lans kwam o.m. voor de post spaargelden ad f 556.487,98. Het reservefonds is groot f 17.927,75 en het pensioenfonds f 1000. Als bestuurslid werd herkozen de heer P. de Visser en als lid van de Raad van Toezicht de heer A. Geschiere. Het ledental steeg van 141 tot 151. SOUBURG. Jaarvergadering Ned. Ofir. Vrouwenbond. In het Jeugdgebouw van de Ger. Kerk heeft de afdeling Souburg van de Ned. Chr. Vrouwenbond haar vijftiende jaarvergadering gehouden. Deze avond die feestelijk werd herdacht stond onder leiding van de presidente der afdeling mevr. Steneker-Heidema. Uit het jaarverslag van de se cretaresse bleek, dat de afdeling thans ruim 90 leden telt. Door mevr. v. d. Driest werd een inlei ding gehouden weergevende erva ringen van huisbezoekster. Felicitaties werden overgebracht door afgevaardigden van de afde lingen Vlissingen, Middelburg en 't Zand. Het zangkoor samengesteld uit de leden zong verschillende liede ren, ook werden voordrachten ten beste gegeven en een tableau. Na de pauze werden door enkele damesleden in een stukje getiteld: „Lief en leed uit Souburgs Vrou wenbond" een beeld gegeven van het leven in de afdeling vanaf de oprichting tot nu toe. Deze avond waarop de dames met genoegen mogen terugzien werd door mevr. Arendse-Huson met dankgebed gesloten. AAGTEKERKE. Candidaatstelliug Gemeenteraad. Door de Hervormde kiezers zijn voor de aanstaande gemeente- raacbverkiezing de volgende can- didaten gesteldP. de Visser Cz, Abr. Willemse, P. Boone, J. Boogaard Az., P. de Visser Pz. en P. Wisse Sz. Door de S.G.P. is voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing de vol gende lijst van candidaten vast gesteld: W. de Visser, S. Wisse, S. de Visser Gz., J. Melse, S. Ver- hage, P. Wisse, M. Reijnhoudt en S. Maljaars Sz. OOSTKAFELLE. Jaarvergadering Geref. Meisjes- en Knapenver. De Geref. Meisjes- en Knapen- verenigingen hielden haar jaar vergadering gecombineerd in het verenigingsgebouw, o.l.v. de heer A. Cornelisse. Na de opening van de heer A. L. Louws, welke spe ciaal ds Deenik welkom heette, werd een fris programma afge werkt. Na de schetsjes, voordrachten enz. nam de heer Cornelisse het woord. Spr. bracht de heer G. Geertse dank voor zijn ruim 20- Vaak wordt de klacht geuit, dat als Christelijke verenigingen iets organiseren, om het publiek iets waardevols te geven op het gebied van kunst, dit bij voorbaat tot mislukking gedoemd is. Er schuilt waarheid in deze klacht, die ook in Zeeland gehoord wordt. Toch hebben de Christelijke bladen „Op den Uitkijk" en „De Spiegel", in samenwerking met de culturele actie „Het Jonge geluid", n-nJteVl3e ,storm heeft in de hoofdstad een ongedachte zege- J f °yer het werk van mensenhanden behaald. De gevel van in hn^13 op de hoek van de Leiiestraat en de Prinsengracht werd geheel van het perceel weggerukt, zodat het inwendige foningen aan de elementen werd bloot gesteld. het initiatief genomen tot een twaalftal kunstavonden, om daar mede het bewijs te leveren, dat het ook anders kan. Negen maal traden reeds in verschillende plaatsen in ons land Christelijke kunstenaars op voor een zeer en thousiast en groot publiek. De tiende ontmoeting van deze kunstenaars: Annie Woud (alt), Marinus Voorberg (piano) en Joris de Lange (voordracht) met medewerking van de Goese Orato riumvereniging o.l.v. Jan Kouse maker, vond Dinsdagavond te Goes plaats. Laten we voorop stellen, dat deze avond, waarvoor onderden uit geheel Zeeland naar e „Prins van Oranje" waren ge- >men, een succes is geworden, zeer zeker aan de verwachtin- ,en heeft beantwoord, al dient aarbij in aanmerking te worden nomen, dat het een experiment oetrof. De moeilijke Wandererfantasie van Schwjert, een compositie, die Schubert, zoals meerdere van zijn werken, zelf niet correct kon spe len, werd door Marinus Voorberg uitstekend gespeeld, evenals trou wens de overbekende Nocturne en Wals in Es van Chopin. Dat zijn vertolking echter niet die hoogte bereikte, welke men van Voorberg mocht verwachten, lag ongetwij- reld aan de vleugel, welke voor 'n concert als dit, ongeschikt bleek te zijn. In verband het feit, dat het dit jaar tien jaar geleden is, dat Wil- iem de Mérode overleden is, droeg Joris de Lange enkele dichtwerken van hem voor op een wijze, zoals deze Nederlandse dichter liet in zijn werken bedoeld heeft dat ze voorgedragen zouden worden. De Mérode vertelt het eenvoudig, maar vol ontroering, en de heer de Lange wist door zijn sobere voordracht, af en toe onderstreept met een licht gebaar, de tere lie deren in de harten ingang te doen vinden. Ongetwijfeld was het hoogte punt van de avond het optreden van onze bekende altzangeres Mevr. Woud, begeleid door de heer Voorberg. Ontroerend was haar zang in „Kruisweg" van Kor. Kui ler en in „Nacht" van Cath. van Rennes. Stormachtig was het ap plaus voor „Den Uyl" en „Het wuf die spon" en Mevr. Woud kon niet ontkomen aan een tweede vertol king van „Het wuf". De medewer king van de Goese Oratoriumver eniging was het best in het laatste ■optreden. Bij het eerste viel het blijkbaar niet mee, de juiste toon te vinden. Dick van den Berg opende deze ontmoetingsavond met een korte uiteenzetting van het doel. jarige arbeid als leider, welke ar beid hij thans gaat verlaten. De heer Geertse zag zijn tijd gekomen om zijn plaats af te staan aan een jongere kracht. Ds Deenik sloot de avond met een kort woord. SEROOSKERKE. Jaarvergadering N.C.L.B. De afdeling Serooskerke van de N.C.L.B. hield haar jaarver gadering o.l.v. de voorzitter, de heer J. Meliefste. De secretaris en penningmees ter brachten verslag uit over het afgelopen jaar waarna de heer Sinke. een voordracht getiteld „Jan publiek" voorlas. In de pauze werd de bestuurs verkiezing gehouden. De heer Alderlieste sprak na de pauze over het onderwerp „Bouwen en Bewaren", waarin hij speciaal de arbeider in het dagelijks leven naar voren deed komen. De samenspraak en de voor dracht die hierop volgden vielen zeer in de smaak bij het publiek. Ds van Wouwe, Geref. Pred. sprak een slotwoord. ZIERIKZEE. Film „Bezet Gebied". In het Herv. Ver.gebouw werd Maandagavond vanwege de Stichting Chr. Filminstituut te Ermelo de grote verzetsfilm ver toond „Bezet Gebied". Hoewel van deze film nu niet direct ge zegd kan worden, dat ze veel nieuws laat zien, is ze inderdaad een document in de geschiede nis van ons vaderland. Vooraf werden vertoond de visserij sportfilm en een film gewijd aan de jeep. Jammer, dat de zaal met zo weinigen was bezet. ST. ANNALAND. Ouderavond School met de Bjjbel. Vorige week werd in de Chr. School de jaarlijkse ouderavond gehouden. Na de opening door de voor zitter, de heer J. Th. Kurvink, berustte de leiding bij het hoofd der school, de heer Kalle. Hij releveerde de voornaamste gebeurtenissen in het schoolleven van het afgelopen jaar. De openbare les aan de 5e klas door de onderwijzer Van Beek maakte een zeer goede indruk. Daarna hield onderwijzer Van Winkelen een referaat, getiteld: „Het kind en onze taak", waarbij hij uitging van Marcus 1013 tot en met 16. Na de pauze sprak het hoofd der school, de heer Kalle, over: „Kiezen". Spr. behandelde de verhouding tussen God en mens vóór en na de zondeval, de gebonden vrij heid van de wil en de verant woordelijkheid van de mens te genover zijn Schepper. Spr. wenste te kiezen voor een Chr. School als middel ter op voeding door het Woord. Hij riep zijn gehoor op tot een biddend gebonden leven door het Woord. De tweede voorzitter der Schoolver., de heer P. Quist, ein digde deze geslaagde avond met dankgebed. THOLEN. Zendingsavond. In de Chr. Geref. Kerk werd Maandagavond een Zendingsavond gehouden, waar zendeling Geleinse sprak over zijn werk onder de To- radja's. Hij vertelde over het leven van onze jongens in Indië en van de angst en de doodsvreze onder de inlanders voor moord en dood slag. Hij schilderde de tocht vol gevaren van Makassar naar het zendingscentrum Molabo der Chr. Geref. kerken. Spr. wees op de heidense gewoonten en gebruiken der Toradja's, hun godsdienstig leven, de vreze voor de afgoden, en verier vertelde hij vele episo den uit zijn leven en de zegen, die hij mocht ontvangen op zijn moei lijk Werk. Treffend was het getuigenis van deze man en steeds greep het spr. weer aan, de eerbied in de kerken en het plechtige psalmgezang. Politierechter. Op 15 Januari 1949 was een ambtenaar der Inv. en Ace. te Goes bezig met het onderhoud van de dienstauto toen daar voor de garage een autobus stopte, waaruit een man stapte welke hem vroeg „kunt u mij weer wegbrengen zoals de vorige keer?" De ambtenaar verwees hem naar de taxi-ondernemer, waarop de vrager zich even la ter weer naar de bus begaf, een pak daaruit haalde en in de ge reedstaande auto stapte. Daar het pak beschadigd was zag de ambtenaar dat het vitrage be vatte. Zoiets is verdacht en dus ging de ambtenaar naar de taxi, maakte zich bekend en verzocht visitatie van het pak. Hierop gooide de ander het het portier aan de andere zijde open en nar.i de benen, met achterlating van het pak. Daar de ambtenaar van mening was, dat de bus-chauf feur er ook wel meer van zou weten zette hij met de dienst auto de achtervolging in en na de bus te hebben ingehaald no teerde hij de naam van de chauf. feur, welke uit Sliedrecht bleek te komen. Daarna keerde hij te rug. Bij visitatie bleek het pat: 167 M. vitrage te bevatten. Daar men vermoedde, dat de vitrage afkomstig was uit België en niet op wettige wijze was ingevoerd werd 's avonds de chauffeur L te Sliedrecht gehoord. Deze deel de mede, dat hij de man met liet pak vanaf St. Willebrord had vervoerd. Hij kende hem alleen als „Nol Kars". Voor het ver voer had hij f 25 ontvangen. Ver der deelde hij mede voor „Kars" 7 maal een pak medegenomen te hebben naar Zeeland en 4 maal een pak naar Overschie. Op 19 Januari meldde be doelde „Kars" zich vrijwillig bij de Rijkspolitie te Roosendaal, waar hij zich ontpopte als C. J. E., koopman te St. Willebrord Hij gaf toe, dat de chauffeur meermalen pakken vitrage voor hem vervoerd had, o.m. 2 pak ken bestemd voor de woonwa genbewoner „Jos",» vertoevende tg Goes. De vitrage betrok by van een Belg. Bij het voortgezet onderzoek bleek bedoelde „Jos" een stoelenmatter te zijn. Ook deze bekende bij zijn verhoor 2 pakken vitrage m ontvangst te hebben genomen van verd. E., welke pakken door verd. L. aan hem werden afgeleverd. Omdat dit alles verboden was hadden ze zich thans te verantwoorden. Verd. A. L. kreeg 1 maand gev.- straf proeft. 2 jaar; verd. E, '3 mnd. gev.straf en verd. A. M. 3 weken gev.straf. Officiële Publicaties. Wonderlijk zijn en waren de lei dingen Gods, die uit het niet 95 Chr. gemeenten deed opwassen en groeien. Nadat spr. nog had verteld van de zegen van het Chr. onderwijs op de scholen en hoe ook de zen delingsvrouwen dapper mede-ar beiden door het arrangeren van cursussen, sloot hij deze bijeen komst met het laten zingen van Ps. 87 vers 3 en 4. Opening algemene kleuterschool. In aanwezigheid van de ouders werd Maandagavond het nieuwe houten schoolgebouw der alge mene Kleuterschool officieel ge opend. In het met vlaggen ver sierde gebouw hield de voorzit ter der school, de heer A. Lief- aard, voor een stampvolle zaal zijn openingsrede, waarin hij in korte trekken de geschiedenis der oprichting van de Kleuter school verhaalde, alsmede de strijd waarmede men te kampen heeft gehad. Na de openingsrede van de voorzitter sprak mevr. Glas, In- spectrice van het Kleuteronder wijs. De burgemeester, Mr A. J. v. d. Hoeven, sprak zijn geluk wensen uit, waarna de heer Ze venbergen uit Amsterdam, als voorzitter van de Nederl. Onder wijzersvereniging en namens Volksonderwijs het bestuur feli citeerde. Verder werd het woord ge voerd door de heer L. K. van Dijk, oud-hoofd der vroegere Normaalschool te Tholen. Na de heer Vlaming, de bou wer van de school, dankte de heer Liefaard alle medewerkers en sprekers. KERK EN ZENDING. Zaterdagmiddagvoetbal. Ned. Herv. Kerk. a£Ta" pSt S.N.P. verspeelfle kostbaar broek; te Meteren en Est, Jac.1 van Drenth te Waverveen; te R. J. H. Brink te le klasse: Krabbendijke I's- Heer Hendrikskinderen I 70. Wirdum, Warga. j Geheel overeenkomstig de ver- Aangenomen naar Oosterwijt- wachtingen leed 's-Heer Hendriks- wertl, J. H. Israel, cand.-hulpp.];j;1(jeren ;n (JC laatste wedstrijd aldaar. een ge(juchte nederlaag. Er is voor Bedankt voor H.I. Ambacht hekkesluiters o.i. maar weinig (2e__pred.pl.Steenbeex j<ans jn <je komende degradatie wedstrijden de positie te handha ven in de eerste klasse. Schuldvorderingen op het rijk over 1948. De minister van Financiën maakt be kend, dat alle vorderingen over het jaar 1948 ten laste van de verschillende depar tementen van algemeen bestuur ,cn daar onder ressorterende administratiën, zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk ultimo Mei a.s. bij het betrokken departement moeten zijn ingediend. Schuldvorderingen ten laste van de staatsbedrijven (staatsdrukkerij- en uit geversbedrijf, staatsbedrijf der posterijen, telegrafie en telefonie, staatsmuntbedrijf, staatsvissershavenbedrijf te IJmuiden en de staatsmijnen) zullen echter uiterlijk IS Maart a.s. moeten worden ingezonden. Latere indiening kan tot langdurig uit stel der afdoening leiden. Van de in- iening kan, op verzoek, een schriftelijk cwijs worden verkregen. Waterstanden. Keulen 1.34 (plus 0.08)Ruhrort 0.68 (plus 0.07); Lobith 9.34 (plus 0.18); Nij megen 7.10 (plus 0.23)Arnhem 7.20 (plus 0.16); Eefde 2.73 (plus 0.28); Deventer 1.S3 (plus 0.10)Borgharen 41.25 (plus 0.20); Belfeld 11.60 (plus 0.09); Grave (ben.) 4.83 (plus 0.02). SCHEEPSTIJDINGEN. SUM pass. 1-3 Kaap Blanco. ALDABI AAGTEKERK 1-3 te Port Said. AAL- pass. 1-3 St. Paulsrock. ALETTE (t.) haar Bangkok. AXELDIJK pass. 1-3 Ber muda. BERKEL pass. 1-3 Dakar. GA- DILA (t.) pass. 1-3 Perim. GOUWE l>ass. 1-3 Wight. HEELSUM pass. 1-3 Ballearen. HÜGO DE GROOT 2-3 te East Londeh. ITTERSUM 2-3 te Loan- da. JOH. VAN OLDENBARNEVELT pass. 1-3 Pantellaria. KEDOE pass. 1-3 22 uur Finisterre. KOTA INTEN pass. 1-3 Socotra. LARENBERG pass. 1-3 Wight. LAURENSKERK pass. 1-3 Bur- linghs. LIEVEVROUWEKERK 1-3 van Aden. LOMBOK 1-3 naar Rangoon. LUT- TERKERK 1-3 van Londen. MALVINA (t.) pass. 1-3 Kreta. MER WEDE 1-3 te Hamburg. MOLENKERK pass. 1-3 Do ver. NIGERSTROOM 1-3 te Havre. NIJ- KERK 1-3 in Golf van Aden op weg naar Mombassa. OSSENDRECHT 1-3 te Ta- coradi verwacht. PERNA (t.) 1-3 te Ta- rakan. RIDDERKERK 1-3 van Genua. RIOUW 1-3 te Basra. RUYS 1-3 naar Zamboanga. SALAWATI pass. 1-3 Pe rim. SALATIGA pass. 1-3 1? uur Azo- ren. SARANGAN 28-2 te Bahrein. STAD ALKMAAR 1-3 naar Lorenzo Marquez. STAD HAARLEM 1-3 te Savona. STAD MAASTRICHT pass. 1-3 Kaap St. Vin cent. STAD VLAARDINGEN 1-3 te Nar vik. STRAAT MALAKKA 1-3 naar Sai gon. STREEFKERK pass. 1-3 Guardafui. TALISSE 28-2 naar Charleston. T'ABIN- TA 1-3 dwars van Singarpore. VOLEN- DAM pass. 1-3 22 uur Gibraltar. WIEL- DRECHT Ct.) 1-3 in Golf van Oman. ZUIDERKRUIS pass. 1-3 Bizerta. ZWIJNDRECHT 2-3 te Narvik. Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. Beide zenders 8 en 11 n. Nieuws. HILV. I (301 M.): NCRV 6.00 Leger des Heils kwartier. 6.15 Voor Land- en Tuinbouw. 6.30 Strjjdkr. 7.00 Nieuws. 7.15 Neder landse Organisten spelen eigen werken. 7.30 Aetueel geluid. 7.45 Beg.uitz. 8.05 Programma Proloog. 8.15 Steravond. 9.30 Familie Com petitie. 10.00 Gram. 10.05 „De vaart der volken". 10.25 Piano. 10.45 -Avond-overdenking. HILV. II (415 M.): AVRO 6.00 Nieuws. 6.15 Sport. 6.30 Maria Za- mora. 7.00 Kobus Kwint. 7.10 Avondsehool. 7.45 Gram. 8.15 Con certgebouworkest. 10.15 Cello. 10.30 Pierre Palla. 10.45 Pjjlers van Neerlands welvaart. Vrjjdag 4 Maart. Beide zenders 7, 8 en 1 u. Nieuws. HILV. I (301 M.): KRO 8.15 Pluk de dag. 9.00 Muzikale Vari aties. 9.35 Schoolradio. 10.05 Gram 10.20 Muziek houdt fit! 11.00 De Zonnebloem. 11.40 Schoolradio. 12.03 Job Wilderbeek, Piano. 12.33 Lunchconcert. 1.50 Op de korrel. 2.00 Kamermuziek. 2.30 Luchtige Middagklanken. 3.00 Gevarieerd programma. 4.00 Op ziekenbezoek 5.00 Na schooltijd. 5.15 Onze Mu ziekinstrumenten. 5.45 Wat liet buitenland leest. HILV. II (415 M.): VARA 8.18 Madame Butterfley. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Strijkkwartet. 9.35 Karl Kritz en zijn orkest. VPRO 10.00 Morgenwijding. VARA 10.20 Dirk Sehafer. 10.30 Voor de vrouw 10.45 Piano. 11.00 Tussen elf en middernacht. AVRO 12.00 Orgel bespeling door Pierre Palla. 12.33 Sport. 12.45 David Rose en zijn orkest. 1.20 „The Avroleans". 1.50 Gram. 2.00 Voor de huisvrouw. 2.20 Kamerorkest. 3.00 Boeken schouw. 3.20 Kamerorkest. VARA 4.00 Johan Jong. 4.30 Van week tot week. 5.00 Zes beroemde zan gers zingen. 5.20 Wij en de muziek. Advertentiën. MIDDELBURG Vrijdag en Zaterdag afwezig. Alle nota's over 1948, die nog voor uitkering in aan merking komen (zoals voor ziekenhuizen, specialisten, autovervoer, enz.) moeten uiterlijk Dinsdag 8 Maart 1949 worden ingezonden bij de Secr.-Penningmeester A. DE LANGE, Wilhelminastr. 9 te Goes. Kantoor geopend van 912 uur v.m. en 1.305 uur n.m. AANGESLOTEN op het Telefoonnet onder no. 2952 Westsingel 75, Goes Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 2 Maart medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. te Wateringen. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuwe Pekela, 2e klasse A: Coljjnpl. Boys n A. Mout te Kollum; te Poortu- Wolpliaartsdijk I 0—5; Kats I— gal, J. W. Deenink te Oostka- Kapelle I 1—3; Kattendijke I— peile; te Herwijnen en te Wilnis, S.N.P. I 22. C Ch Griffioen, cand. te De op deze Zaterdag in het veld Utrecht; te Assen, H. B. Knop- gekomen kampioenscandidaten pers te Hardenberg; te Rotter- Kapelle en Wolphaartsdijk boek- dam-Zuid (2e maal), E. Masse- ten de volle winst en zetten de link te 's-Gravenzande; te Nij- eindsprint in volle snelheid voort, verdal, J. R. Sybrandy te Win- S.N.P. echter, dat ook nog gega- sum-Obergum. digde is liet tegen Kattendijke on- Aangenomen naar Huizen, dr verwacht een steek vallen door D. S. Attema te Oosterbeek. i een gelijk spel. Dat dit tegen het Bedankt voor Ommen, P. v. d. zwakke Kattendijke moest gebeu- Soak te Wanswerd; voor Her-:ren geeft te denken. - Visser te Haas- (Ingez. mededeling, advert.) Mondhygiëne Elke poetsing met 5 W1 Is een ware mondwassina, V eibngsberichten. wijnen, C. G. trecht; vöor Maassluis en Al melo, N. B. Knoppers te Har denberg. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen t-e Barendrecht, J. V. Dijk^ cand. te Groningen. Chr. Geref. Kerken. GOES. Veiling van 1 Maart. Tweefal te Rotterdam-Zuid J. Goudreinetten 4788, Jonathan P. Geels te 's-Gravenhags-Oost 3393, Golden Delicious 37—87. en M. W. Nieuwenhuijze te Courtpendu 37, Zure Bellefleur 's-Gravénhage (C.). 3655, Zoete Appels 3851, Bedankt voor Zy/ijndrecht, H. Fomme d'Oranje 64. Zoete Erm- v. Leeuwen te Tholen. gaarde 51—58, Kroet- en Stek- appels 1034, Comtesse de Par:.; Promotie ds B. J. Oosterhoff. 49—59, St. Remy 40—64, Gie- Aan -de Rijksuniversiteit te ser Wildeman 68, alles per 100 Utrecht,-is gisteren gepromoveerd *g. tot doctor in de theologie ds R. J. ZIERIKZEE. Veiling van 1 Oosterhoff, pred. bij de Chr. Ge- Maart: Spruiten 1734, Prei 10 ref. Kerk te Utrecht, op het proef- 15, Witlof 1534, Boerekool 8— schrift „De vreze des Heren in 16, Rodekool 21, Kroten 3, Snij- het Oude Testament". Daar dit de sla 6169, Kropsla 812, Stoot eerste Chr. Geref. was, die de sla 53, Goudreinet 52, Zoete doctorstitel behaalde, bestond er Campagner 66, Jonathan 67, al- voor deze promotie grote belang- les per 100 kg.; Knolselderij 5 stelling. per 100 stuks. Nederland 1948 99H 99)4 Kon. Boot Dito 1947 96/ 96)4 Kon. Paketvrt. Dito 1937 96 96 H Ned. Scheepv. Unie Dollarlening 1947 100 99H H.V.A. Invest, certif. 96 96H Stv. Mij Nederl. Ned. 1962-64 ex. bel. 96H Rott. Lloyd Dito m. belasting 96'/ 96 H Java Cultuur Nederl. N.W.S. 797/ N.I.S.U. Spaarcertificaten 100 H 100)4 Vorstenlanden Indië 1937 A 95)4 95)4 Delï Bat. Mij Grootboek 1946 - 9574 957/ Deli Maatsch. Kol. Bank 81 Senembah Ned. Ind. Hand. Bk. 106)4 107/ Muller en Co. Ned. Handel Mij 157 157)4 A'damsche Bank A.K.U. 153)4 155)4 Holl. Bank Unie Berghs en Jurgens 275'/ 276 Herstdbk. Pr. v. Berkel Patent 107 107 R'damsche Bank Calvé Delft 135/ Twentsche Bank Centrale Suiker 149/ 148 Anaconda Copper Fokker 128 128 Bethl. Steel Gelder Zonen 137 138 Chrysler Gen. Motors Kon. Hoogovens 169/ 175 Lever Br. Unil. 227)4 227)4 Intern. Nickel Ned. Ford 250 249 Kemiecott Ned. Kabelfabr. 262 261 Rep. Steel Philips Gloeil. 214^ 215/ U. S. Steel Wilton 159 158 Cities Serv. Billiton Ie rubr. North American Dito lie rubr. 341 Cont. Oil Dordtsche Petr. 252 252 Midcont. Oil Kon. Olie 2827/ 282 Philips Petr. A'dam Rubber 116/ 148 Shell Union Bandar Rubber 136 134/ Tide Water Deli-Bat. Rubber 90/ 90 Baltimore Oost Java Rubber 57 Miss. K. Texas Serbadjadi 62 New York Centr. Holl. Am. lijn 159 158 Pennsylvania Java-China Jap.l. 152 14s/ 161'/I 155*4 1507» 159 90 41 137)4 154 157 159 170/ 32)4 95 28)4 47*/2 73*4 41 '4 16'/$ 51)4 34/ 56'4 34)4 20L4 door PIET VAN DAMME. Plaatjes van JAAP NONNEKES. 38. Wat had de „dief ondertussen uitgevoerd? Pier stuurde de wagen netjes op het erf van de uitspanning op. Dat ging hem al aardig af. Direct kwam er een jongen op hem toelopen, die vroeg: „Bent U van plan lang te blijven meneer?" „Dat angt er ma van af", zei Pier. „As 't er ier wat te beleve valt, bluuf ik een stuitje. Anders bin 'k gauw vertrokke!" „Er is hier een speeltuin meneer en een park!" zei de jongen. Pier had het al gezien. „Jae", zei hij, „ier kan 'k me wè bezig oue!"- „Zal ik het paard dan maar uitspannen meneer?" vroeg de jongen. „Bestig", zei Pier. „Je geeft 'm ma wat te ete en te drienke. Ik gaen ook 's eve wat gebruke!" De jongen spande het paard uit en bracht het naar de stal. Een beetje rust had het brave dier zeker wel verdiend, want ze waren nu al wel een paar uurtjes op stap. De stalknecht deed flink wat hooi in de ruif en ging een emmer water pompen. Pier stapte naar het restaurant, bestelde een kop koffie met een broodje en ging er bij zitten. „Zitte iseve duur as staen", zei hij en daar had hij gelijk aan.

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3