Irovintifg^M® ^IfORT NOTEERT U EVEN? 9andijck's C. F. FRUMAU AFWEZIG MEISJE Woensdag 23 Februari 1949 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Kring van geitenfokverenigin- gen op Walcheren vergaderde Te Middelburg vergaderde in de afgelopen week de Kring van Geitenfokverenlglngen op Wal- cheren. De secretaris gewaagde ln zijn jaarverslag van een goed ge slaagde Krlngkeurtng ln 1948 met een aanvoer van beste dieren, maar matige belangstelling. Het ledenaantal bleef vrijwel gelijk. De inkomsten bedroegen f 261.50 en de uitgaven f200.16. De aftredende voorzitter, de heer J. Poppe, en bet bestuurslid W. Mellefste werden herkozen. Aan het bestuursvoorstel van de Prov. Vereniging om de contri butie met 25 cent te verhogen, zal door de Kring adhesie worden verleend. De heer J. M. Cevaal te Rlt- them werd voorgedragen als lid der Commissie van het fokstatlon te Serooskerke. Met algemene stemmen werd besloten om de contributie van de Kring met 2 cent te brengen op 5 cent ver lid. Smokkelhandel duurt nog voort. Zaterdag werd door de douane te Hansweert in een Navexmo- torschop 100 kg koffie gevonden welke niet was opgegeven. Maandag werden aan boord van de beurtmotor „Familie- trouw" twee koffers vol met En gelse en Amerikaanse sigaretten in beslag genomen. Deze twee koffers stonden op de ladings papieren vermeld als twee kof fers lijfgoederen. De schipper treft in dezen dan ook geen enkele schuld. Het gebeurde be wijst wei, dat het smokkelen er nog niet uit is. Bijdragen voor verbetering van wegen. Ged. Staten van Zeeland heb ben wegens de in 1948 uitgevoer de verbeterïngswerken aan we gen weer een aantal bijdragen toegekend. Het betreft de vol gende wegen: ZierikzeeBrou wershaven (voor beplanting) f5269,62, St. Maartensdijk—Sta- venisse f 12.425,48, Yerseke- Rijksweg door Zuid-Beveland f 7654,95, 's-Gravenpolder-Ove- zande f 189.056,64, Schoondijke- IJzendijke (wegvak Zevenhol- stedestraat) f 86,81, Hoofdplaat- Biervliet (ged.) f 48.457,88, Nieuwvliet-Sluis (wegvak Prm- seweg) f 132.542,72, Isabella- sluis-Philippine (wegvak Dijck- meesterpolder) f 5781,32 en ZuiddorpeKoewachtSt. Jan steen (wegvak Moerspuipolder) f 6441,92. Nieuwe boot op ZijpeAnna Jacoba Polder. Van heden af wordt de veer pont „Grevelingen van de veer dienst Zijpe-Anna Jacobapolder oor jaarlijks onderhoud onge veer veertien dagen uit de dienst genomen en vervangen door de „Gorinchem 1". Met deze ooot kunnen auto's tot maximaal 9.50 meter lengte worden over gezet. MIDDELBURG. Bunker verdwijnt. Tot veler opluchting gaat ein delijk de bunker, die door de be zetter op het schoolplein van de school aan de Verwerijstraat werd neergezet, verdwijnen. Vorige week werd een begin gemaakt met dit zeer tijdrovende werkje. Ned. Chr. Bond van Overheids- personeeL De afdeling Middelburg van bovengenoemde Bond kwam Maandag j.l. in tweede jaarver gadering bijeen onder voorzitter schap van de heer Chr. de Bruin. In het openingswoord werd het overlijden gememoreerd van één der leden, de heer E. P. L Lauer, en werden mededelingen gedaan over de groei in de afdeling. Aan een negental leden werd het C.N.V.-insighe uitgereikt voor het 25-jarig lidmaatschap van de Christelijke vakbewe ging. Het jaarverslag van de pen- cretaris een overzicht van het voornaamste gebeuren in de af deling gedurende 1948. O.m. bleek daaruit, dat het ledental was gegroeid van 226 tot 239, terwijl het sedertdien is geste gen tot 255. Staande de vergade ring kon bovendien nog de aan melding van een 14-tal nieuwe leden worden genoteerd. Het paarverslag van de pen ningmeester gaf een batig saldo aan. De vergadering besloot una niem de afdelingsvöorziter, de heer Chr. de Bruin als candi- daat te noemen voor een ontsta ne vacature in het Hoofdbestuur. Daarna kreeg de Bondsvoor zitter, de heer P. Kapinga, het woord, die na de behandeling van enige zakelijke aangelegen heden, in een gloedvolle toe spraak de aanwezigen opwekte om actief positie te kiezen voor de doorwerking van de christe lijke beginselen op het terrein van het maatschappelijk leven. Gelukwensen werden in ont vangst genomen van de afge vaardigden van de zusterafde- ling te Vlissingen en de Chr. Be sturenbond. Tot afdelingsbestuurders werden herkozen de heren Chr. de Bruin en G. Mandemaker en gekozen de heren A. Asscheman en R. Blaauw. Na de pauze werd in deze ver gadering, die druk bezocht was, de Oranjefilm 1948 vertoond, hetgeen door de aanwezigen zeer op prijs werd gesteld. GOES. Febr. a s. van 1011 uur gele genheid zal bestaan tot inenten tegen diphtherie voor zuigelingen en kleuters van het consultatie bureau. Pot mastiek vloog ln brand. Doordat op een binnenplaatsje van een pand op de Grote Markt te Goes, waar men bezig is met verbouw, de vlam in een pot mastiek sloeg, werd gistermid dag de anders zo stille oude Vis markt een pleintje vol panieke rige toeschouwers, die, in ge dachten, het oude pand reeds in vlammen zagen opgaan. Geluk kig voor de omwonenden bleef het bij een geweldige rookont wikkeling. Voor de aannemer, de heer A. de Bruyne uit Goes, werd het echter een schadepost, aangezien de muren rond het binnenplaatsje en de nieuwe ko zijnen volkomen zwart gebla kerd werden. KAPELLE-BIEZELÏN GE. Ledenvergadering Chr. School. Onder voorzitterschap van de heer P. Scheelede Putter, kwam de Chr. School te Kapelle-Bieze- linge in ledenvergadering bijeen. De secretaris, de heer C. van der Vliet, bracht jaarverslag uit. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Uit het verslag van het hoofd der School, de heer Keim, bleek, dat het leerlingen aantal stijgende is. Dit jaar zal 'n schoolreisje worden gemaakt. De ouderavond werd vastgesteld op Vrijdag 4 Maart. Ds J. v. d. Leek sloot de samen komst. YERSEKE. Mosselkwekers benoemen wachtsman. Maandagavond vergaderden de diverse pannengoedboeren, tenein de te komen tot het benoemen van een tweetal wachten bij de zeeften panoesters op het Noor den, om het stelen tegen te gaan. Besloten werd om de te benoe men wachtmannen met f 40.per week te bezoldigen. Komt dan nog bij de sociale lasten plus motor- huur, dus zal een en ander onge veer f 3000.per seizoen kosten. Er zal bij de verschillende eige naars van oesterpercelen (die hun gronden onderling verhuren aan de panneboeren) worden aange drongen geen gronden te verhuren zonder dat zij aan de wacht mee werken. Er zal dag en naoht worden ge waakt en voor een geheel seizoen zal moeten worden betaald. De regeling van een en ander zal aan 't bestuur worden overgelaten. 1 of 15 Mei zal worden begonnen tot 1 November, indien nodig ook op Zondag. Bij stemming werden Steketee en Koeman tot wachtman geko zen. Naar aanleiding van een vraag werd medegedeeld, dat een onder zoek zal worden ingesteld naar de schade welke aangericht is door 'n sleepboot Voordat de voorzitter, de heer L. v. d. Have, de vergadering sloot werden nog enkele zaken behan deld. OVEZANDE. Vergadering Christelijke School vereniging. De Chr. schoolvereniging ver gaderde dezer dagen. Hierbij werden verschillende klachten betreffende het onderwijs te berde gebracht, welke naar ge noegen van de vragers werden beantwoord. Tevens werd naar voren geDracht, dat de toestand betreffende het speelterrein ach ter de school onbevredigend is daar dit meer wordt gebruikt voor voetbalveld dan voor speel plaats, zodat de schoolkinderen (en vooral de jeugdige scholie ren) er bijna geen gebruik van kunnen maken. Er zal dan ook aan de gemeente worden ge vraagd hierop te laten toezien. Tevens werden nog verschillen de vragen gesteld betreffende de toestand van de vereniging, velke thans niet erg rooskleurig is. Getracht zal worden een ver hoging van de vergoeding pe" leerling te krijgen, daar deze ab soluut onvoldoende is om de on kosten van hetwonderwijs te be strijden. ELLEWOUTSDIJK. Uitvoering „Scheldegalmen". De Mondaccordeonvereniging „Scheldegalm" alhier gaf haar jaarlijkse uitvoering in het M. J. van Hattumhuis.. De ten gehore gebrachte mu zieknummers werden op goede wijze gespeeld en uit alles bleek, dat de 'vereniging onder goede leiding staat. Tevens werd op voortreffelijke wijze hun humo- ristisch stuk „Muggen om de kaars" opgevoerd. Het publiek bleek zeer te hebben genoten. BAARLAND. Kolenverenlging O.M.B. j De Kolenverenlging O.M.B. vergaderde onder voorzitterschap i van de heer C. v. Damme. Uit het verslag van de secre- taris bleek, dat er dit jaar waren afgeleverd 90 ton eierkolen, 40 I ton esnoten, 400 H.L. cokes, 20 ton bruinkool en 40.000 kg. turf. De aftredende bestuursleden de heren C. J. de Mol en M. Murre werden herkozen. Het entrégeld werd vastgesteld op f 3,50. D- 1 heer C. Riemens, die 33 jaar als bode had had dienst gedaan be dankte als zodanig. Namens de Vereniging werd hem een scheerdoos met toebehoren aan geboden. In zijn plaats werd als nieuwe bode benoemd de heer M. Riemens. WAARDE. Ouderavond School Geref. Gemeente. DONDERDAG 24 FEBRUARI. Middelburg: 2 u. Schut tershof: Ver. van Landbouw bedrijfsvoorlichting op Wal cheren. 8 u. Schuttershof: Ned. Reisver. G o e s 11 u. Recrutendag Ger. Kerk. 7.30 Schuttershof: Uit voering Goese Lyceumclub „Vlam". Zierikzee: 12.30 „Huis van Nassau". Kring Schouwen en Duiveland Z.L.M. AxeJ: 7.30 „Het Centrum": Uitvoering Chr. Gymnastiek- ver. „Voorwaarts". VRIJDAG 25 FEBRUARL Goes: 12 u. Schuttershof Alg. Verg. Kon. Ver. „Het NederL Trekpaard". 8 uur Schuttershof: Wetenschap pelijke Belangen: de heer G. Frangoys over: „Het leren zien en waarderen v. kunst". Vlissingen: 8 u. Jeugdge- bouw Ger. Kerk dr Ottestr. mr J. A. de'Wilde spreekt voor A.R. Kiesver. 8 u. Con certgebouw: Uitvoering Chr. Mandolinever. Consultatiebureau. j De ouderavond van de school Men verzoekt ons mede te de- der Geref. Gemeente, die Vrij- len, dat morgen, Donderdag 24 dagavond plaats vond, was druk Febr., het consultatiebureau voor bezocht. Ter herinnering aan zuigelingen en kleuters gesleten wijlen ds Kersten werd de laat- zal zijn en dat op Maandag 2fi ste rede voorgelezen van deze bekende figuur op het terrein van de Christelijke school, welke hij gehouden heeft op de verga dering van de scholenbond te Rotterdam. Een tweetal onderwerpen werden behandeld te weten „Ge zin en School" en het ontstaan van de Catechismus". Met de kinderen van de hoog ste klasse werd een dierkundeles behandeld. Aan het eind van de vergade ring werd de naar Tholen ver trekkende onderwij ser A. Boone toegesproken. 's-H. HENDRIKSKINDEREN. Afscheid leider Zondagsschool. Zondagmiddag heeft de heer Jac. de Schipper afscheid geno men als leider van de Zondags school alhier, welk werk hij 35 jaar onafgebroken heeft vervuld. De voorzitter van het Zondags- schoolbestuur de heer J. Snoo- dijk dankte de heer de Schip per voor zijn langdurige en trouwe arbeid. Ds de Roos sprak zijn dank uit namens de ouders en overhan digde vanwege het Zondags- schoolbestuur een boekwerk. Leidster juffrouw van de Vrie dankte de heer de Schipper na mens de kinderen, die een bloem stuk aanboden. SOUBURG. Feestavond Buurtvereniging. De buurtvereniging T.V.B. gaf voor haar leden in de zaal „De Zwaan" in de afgelopen week een feestavond. De voorzitter, de heer v. d. Berge, sprak een wel komstwoord, waarin hij mee deelde, dat vele nieuwe leden boven de 18 jaar zullen toetre den. Een zeer aantrekkelijk" en gevarieerd programma werd daarna onder leiding van de heer Wielemaker uitgevoerd. Een ge zellig samenzijn besloot deze avond. Gemeenteraad. Vrijdagmiddag a.s. zal de ge meenteraad vergaderen. O.m. zullen aan de orde komen zes voorstellen tot toekenning van een premie uit de gemeente kas voor verbetering van wonin gen, evenals een voorstel tot het overnemen ln beheer en onder houd van 60 woningen ln Middel burg door hét Woningbedrijf. Voorts zal gesproken worden over het m gebruik geven van een deel van het gemeentehuls aan de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren, alsmede over een voorstel tot deelneming in de stichting tot exploitatie van een schooltandartsendienst ln de ge meente Vlissingen. SEBOOSKERKE (W.) Chr. Oranjevereniging vergaderde. Op de vergadering van de Chr. Oranjevereniging bleek uit het verslag van de secretaris, dat de vereniging flinke activiteit ont wikkelde ln 1948. Uit het verslag van de penning meester bleken de ontvangsten f 1327.35 en de uitgaven f 1392.22 te zijn; alzo een nadelig slot van f 64.87. In de eerste vergadering collec teerden we voor het Kasboekje van het „Zeeuwsch Dagblad" (verzending van de krant naar onze jongens ln Indië) f 36.05, en ln de tweede vergadering f 67.30 voor de oorlogsslachtoffers. De aftredende bestuursleden C. Huyssoon Wz. en J. Boone Fz. werden met algemene stemmen herkozen. In de vacature P. de Buck zal later worden voorzien. Het bestuur zal de mogelijkheid onderzoeken voor een feestviering op 30 April a.s. Op voorstel van de heer Ce- vaal werd nog besloten dat de vereniging den naam van Beatrix zal dragen. SINT LAURENS. Praatavond C.B.T.B. Maandagavond vergaderde de C.B.T.B. o.l.v. de heer J. Koole Mz. Drs J. J. Knibbe was bier tegenwoordig voor het beant woorden van de gestelde vragen. Onderwerpen als verplichte in enting, T.B.C.-bestrijding, Chr. Jongeren Organisatie, verdeiing gronden in de Sloepolder, Fonds vorming voor steun aan de aard appelteelt, beschikking steun voor lichte gronden,-de Benelux, of de.organisatie wel genoeg doet voor de tuinders, ledenwinning e.a. werden breedvoerig toege licht. Drs Knibbe eindigde met dankgebed. VROUWENPOLDER. Jaarvergadering „Groene Kruis". Maandagavond kwam de Ver. „Het Groene Kruis" in jaarver gadering bijeen o.l.v. de heer W. Maas. Uit de uitgebrachte verslagen bleek, dat de Vereniging 139 le den telt. In het "afgelopen jaar heeft de wijkzuster 418 bezoe ken afgelegd. De koninklijke goedkeuring kon met 29 jaar verlengd worden. De kas sloot met een batig saldo van f 519. Als bestuurslid werd in de plaats van de heer H. Polderman, die niet herkiesbaar was, gekozen de heer Jac. Duvekot. De heer G. Vlieger, magazijn meester en bode, bracht daarna verslag uit. Aan 32 personen werden in 1948 goederen uitge reikt. De fam. v. Hekken heeft na het overlijden van haar moe der enkele bruikbare artikelen geschonken, welke dankbaar aanvaard werden. De heer W. Vos sprak woorden van dank aan vereniging en aan wijkzuster voor het vele werk tijdens de ziekte van zijn vrouw. Hij juich te het toe, dat de vereniging be reid is bij te dragen in de kos ten van aanschaffing van een auto voor de wijkzuster. Besloten werd een E.H.B.O.-cursus te stichten. ZOUTELANDE. Morgenavond om 7 uur zal spreken Ds de Wit in het kerk gebouw der Geref. Gemeente. ZAAMSLAG. Vergadering Z.L.M. De afd. Zaamslag der Z.L.M. vergaderde onder leiding van haar voorzitter de heer J. J. de RegtDekker, inzonderheid ver welkomde deze de algem. secr. mr Schlingemann, de consulent der Z.L.M. Ir Stolp en de kring voorzitter de heer Haak. In ziin openingswoord wees de voorzit ter op de teleurstellingen, die dit jaar de landbouw, niet gespaard zijn gebleven. De toekomst moet met grote bezorgdheid tegemoet worden gezien, zeer zeker nu de overheid zulk een onzekere poli tiek aanneemt tegenover de landbouw. Als voorbeeld noemde hij de aanmoediging der over heid om veel aardappelen te verbouwen, wat thans, zoals hij zeide, op een fiasco is uitgelo pen. De hoge heffingen op ce landbouwproducten beiemmeren de uitvoer ten zeerste. Het herstel aan hgt agrarisch apparaat is te bereiken, zo meen de hij, als de organisaties ver enigd in de Stichting .van de Landbouw, steeds blijven klop pen bij de overheid. Spreker- eindigde met de bede, dat het gegeven zou mogen worden met Gods hulp en Zijn zegen het werk eerlijk en goed te vervul len om aldus te leiden tot een gezegende wasdom. Als bestuurslid werd herkozen de heer F. P. de Kubber. De he ren J. J. de RegtDekker en F. P. de Kubber werden herko zen als kringbestuursleden. Na d.e behandeling der agen da volgde een lezing door Mr Schlingemann over het Marshal- plan, de Benelux en toekomst van de- Nederlandse landbouw. Na een geanimeerde rondvraag toonde Ir Stolp de film over de excursie naar Zweden. HOEK. Jaarvergadering Chr. School. Zaterdagmiddag hield de school vereniging der Chr. School op de Knol haar jaarvergadering, die onder leiding stond van de heer Scheele en slechts matig bezocht was. Uit de jaarverslagen bleek o.a. dat er 98 leerlingen zijn, waar mede de beide Chr. Scholen te zamen al flink wat meer leerlin gen hebben dan de openbare school De aftredende bestuursleden, de heren Chr. v. d. Gouwe en K. v. d. Hooft werden herkozen. Tot lid der controle-commissie werd benoemd de heer D. de Jonge. ZIERIKZEE. Varende bus. Allerwege treft men het stre ven aan op alle mogelijk gebied de „Service" zo groot mogelijk te doen zijn. Ook de veerman Berrevoets, die de dienst Zierik- zee-Colijnsplaat onderhoud blijit in dit streven niet achter. Zijn vaartuig is thans voorzien van moderne beklede vaste stoelen die zodanig zijn gerangschikt, dat men zich niet meer op een veerboot, maar in een varende bus waant. De reizigers zullen dit ongetwijfeld op groten prijs stellen. Veevoer. In de chichoreifabriek de Ka pel, nabij Zierikzee worden mo menteel aardappelen gedroogd, bestemd voor veevoeder. Deze aardappelen worden opgekocht door de Regering a 4 cent per kilo. Uiteraard is. het veevoer niet bestemd voor het eiland Schouwen-Duiveland zelf. RENESSE. Muziekuitvoering. Dezer dagen gaf het fanfare corps „Luctor ét Emergo", onder leiding van de heer L. C. Hoo- gerhuis, een uitvoering voor do nateurs in de zaal van de heer Gloude. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer J. M. de Nooijer, het feit, dat in 1948 op een concours een eerste prijs in de ie afdeling be haald werd en dat ook op het solistenconcours uitstekende re sultaten geboekt werden. Voorts wees de heer de Nooijer op het tekort aan leerlingen. Het muziekgezelschap voerde een aantal nummers uit. Hieruit bleek wel, dat het gezelschap muzikaal op een hoog peil staat. Het toneelspel „Levens-scha duwen" werd op zeer verdienste lijke wijze gespeeld. De eere-voorzitter de heer W. H. Scholder dankte namens alle aanwezigen voor de avond. De voorzitter deelde mede, dat deze zomer een bazar gehouden zal worden, waarvan de op brengst besteed zal worden voor aankoop van nieuwe instrumen ten. POORTVLIET. Ledenvergadering School met de Bijbel. Vrijdag werd de jaarlijkse le denvergadering gehouden van de School met de Bijbel. Nadat de voorzitter, de heer H. Overbeeke, in zijn openingswoord op de nood zakelijkheid had gewezen van het christelijk onderwijs, bracht de secretaris zijn jaarverslag uit en deed de penningmeester verant woording van zijn beleid. Bij de bestuursverkiezing werd het aftredende bestuurslid C. Geu ze herkozen. In de vacature, ont staan door vertrek van ds Vroeg- indeweij werd gekozen de heer B. de Boer. Een voorstel van de heer G. K. J. Krijger* om "de penningmeester een verhoogde vergoeding toe te kennen, werd door de vergadering goedgekeurd, doch de penning meester zeide, zonder deze wel willendheid zijn werk te zullen doen. Verder merkte de heer van der Maas op, het jammer te vinden, dat de school dit jaar niet geverfd is. Uit financiële overwegingen is dit nagelaten, deelde de voorzitter mede. GEERSDIJK. Jaarvergadering Ned. Chr'. Land- arbeidersbond. Vrijdag hield de afdeling Geers- dijk van de Ned. Chr. Landarbei- dersbond, onder voorzitterschap van de heer A. v. d. Kreeke, haar jaarvergadering. De jaarverslagen gaven blijk van een gezond ver enigingsleven, niet minder dan 7 leden werden in 1948 ingeschreven De penningmeester M. C. Phi- lipse, leverde een inleiding over 't onderwerp „Hoe houden wij een afdeling gezond?", waarop enige bespreking volgde. Verder werd gesproken door de heren J. Bouterse en A. Vinger ling. Op deze samenkomst werden verder verschillende bijdragen van de leden geleverd. Ds van Aller sloot de vergade ring, die mede bezocht werd door burgemeester Van der Maas. ST. MAARTENSDIJK. De verzorging van onze militairen. Onder auspiciën van de Stich ting Gemeenschap St. Maartens dijk werd in het gebouw Reho- both eeyi bijeenkomst gehouden van het Prot. Interkerkelijk Thuisfront. Ds v. d. Braak, Kapitein-leger - predikant hield na ingeleid te zijn door de heer C. Hoge, waar nemend voorzitter der Stich ting, een referaat over de bete kenis van de geestelijke verzor ging van onze militairen. Een op gramofoonplaten opge nomen kerkdienst van plm. 900 militairen werd ten gehore ge bracht en enkele met het onder werp van deze avond in verband staande films werden vertoond. Donderdagavond wordt de Bij belkring in de Chr. Geref. Kerk te Thoien niet gehouden door ds Baay, maar door ds v. Leeuwen. De aan de Chr. school aan de Molendijk te Hoek benoemde on derwijzer de heer A; Cornelissen uit Middelburg bedankte yoor deze benoeming en nam de be noeming aan naar de Chr. school te Zierikzee. Kerk en Zending. De strijd tegen de godsdienst. „Het is een feit, dat het gods dienstig geloof hardnekkig voortgaat te leven, en dat het ons dwingt de strijd voor de volle overwinning van de geest der godloosheid, die noodzakelijk is voor de zuivere communistische wereldbeschouwing, voort te zet ten en te intensifiëren", schrijft „De Jonge Bolsjewiek", het tijd schrift van de jong-bolsjewie- ken. De Sowjetstaat heeft zijn verhouding tegenover de kerk niet veranderd. De kerk heeft wel een andere positie tegenover de staat ingenomen. Dat kan met de omstandigheden wisselen. Dat is één zaak. Maar een andere zaak is, dat de godsdienst is en blijft een anti-wetenschappelijke ideologie, vijandig aan de marxistisch-leninistisehe wereld beschouwing. De godsdienst is opium voor het volk. Zoals Sta lin reeds in 1927 zei, de commu- nische partij kan niet neutraal zijn tegenover de godsdiénst. Resolutie tot intrekking diplomatieke erkenning van Joego-Slavië. In het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden is een resolutie ingediend tot intrekking van de diplomatieke erkenning van Joe go-Slavië door Amerika. Rooney (voor New York)die de resolu tie indiende, zeide, dat de in trekking behoorde te geschieden naar aanleiding van de gevan genzetting van aartsbisschop Stepinatz en pas opgeheven diende te worden als de aarts bisschop vrijgelaten werd. Bulgaarse dementi. De persattaché by het gezant schap van Bulgarije te Parijs heeft een communique verstrekt, waarbij hij verklaart gemachtigd te zijn met klem de berichten tegen te spreken, als zou gene raal Markos door de Bulgaarse politie aan de Grieks-Bulgaarse grens zijn aangehouden.' Officiële Publicaties* VLISSINGEN. Spreekuur. De wethouder van Sociale. Zaken te Vlissingen zal in plaats van Woensdag 23 Februari op Donderdag 24 Februari a.s. spreekuur houden, van 2.30 tot 4 uur des namiddags. Waterstanden. Keulen 099 0.02), Ruhrort 108 onver anderd, Lobith 8S4 0.02), Nijmegen 661 onveranderd, Arnhem 681 0.01), Eefde 217 onveranderd, Deventer 135 (plus 0.01), Borgharen 4077 (plus 0.14), Belfcld 1112 0.06), Grave 468 0.0?). SCHEEPSTIJDINGEN. AAGTEKERK, 22/2 te Genua; AGA MEMNON, 21/2 van Curacao te New York; ALDAB1, 21/2 60 mijl nrd Fini sterre; AXELDIJK, 22/2 van Galveston te New Orleans; DELFSHAVEN, 21/2 van Casablanca naar Dakar; EEMLAND, 21/2 te Antwerpen;* FARMSUM, pass. 21/2 Teroeira; GADILA (t.), 21/2 van Fahaheel naar Le Havre; GARGET, 22/2 te Belawan; JAVA, 21/2 te Marseille; JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, pass. 21/2 Aden; KAMERLINGH ON NES, 21/2 van Probolingo naar Makassar; KLIPFONTEIN, pass. 21/2 Kaap St Vin cent; AKKRUMDIJK, pass. 21/2 Flores; CLEODORA, (t.) 21/2 van Poeloe Sam- boe naar Pladjoeh; KOTA GEDKH, verm. 26/2 van New York naar New Orleans; LEMSTERKERK, 21/2 van Bombay naar Rotterdam; MAASKERK, 21/2 van La gos naar Port Harcour tMAL VIN A (t.), pass. 21/2 Perim; MANOERAN, pass. 21/2 Saipao; MODJOKERTO, 21/2 te Be lawan; NIGERSTROOM, 21/2 van Dakar naar Le Havre; ORANJEFONTEIN, pass. 21/2 Perim; OSSENDRECHT. pass. 21/2 Caaiarische eilanden; PERICLES, 21/2 te Funchal; POELAULAUT, 21/2 van Colombo naar Suez; PR. WILLEM VAN ORANJE, 22/2 te Le Havre; VEEN- DAM, 21/2 van Bermuda naar New York; ZIJPENBERG, 22/2 te Genua; ZWIJN- DRECHT, 21/2 te Emden; ALCOR, 21/2 te Rio de Janeiro; ALGORAB, 21/2 van Genua; KELBERGEN, pass, 20/2 Ques- sant; LIEVE VROUWERKERK, 21/2 van Cochin; LOENERKERK, 20/2 van Aba- an naar Karachi; MEERKERK, 19/2 van Penang; STAD ARNHEM, verm. 22(2 van Danzig naar Amsterdam; WINTERS WIJK, pass. 22/2 Madeira; LEERDAM, AntwerpenNew York, 20/2 pass. Bis hop Rock; MELAMPUS, 16/2 te Houston; NOORD AM, pass. 20/2 Scilly; PR. JOH. WILLEM FRISO, 21/2 740 mijl oost Sa ble eiland; PR. WILLEM 3, pass. 21/2 Finisterre; PR. WILLEM 5, pass. 21/2 Finisterre; AVERDIJK, 21/2 van Galve ston naar Mobile; DELFT, 22/2 van Aut- werpen naar RotterdamJOH. VAN OL DENBARNEVELT, pass. 21/2 Perim; MAASKERK, 22/2 te Port Harcourt; PAPENDRECIIT,(t.) 22/2 te Christi verw. TAB I AN, 22/2 te Gibraltar; TEGEL BERG, 22/2 te Mauritius; TERO, pass. 21/2 Quessant; TIBERIUS, 21/2 te La- guaira; TIBIA (t.) pass. 21/2 Gibraltar; TRITON, 22/2 te St Lucia; VENUS, pass. 22/2 Quessant; ZUIDERKRUIS, 22/2 van Aden. BINNENLANDSE HAVENS Vlissingen aangekomen: 21/2 .SEDAN van Zeebrugge; PRO GRESS van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken: 21/2 SEDAN naar Rotterdam; ORION naar Hansweert. Gepasseerd naar Antwerpen: 21/2 I.IT.TA van Londen; ADM. DE RUYTER van Swansea; EEMLAND van Hamburg; GAASTERLAND van Mar seille; NEELTJE van Rostock. Gepasseerd van Antwerpen: 21/2 PROGRESS naar Rotterdam; LAU- RENSKERK naar Rotterdam; RAND- KERK naar Rotterdam. In Vlissingen aangekomen: 22/2 DELTHA van Antwerpen. Gepasseerd van Antwerpen: 22/2 MAASHAVEN naar Rotterdam; ARY SCIIEFFER van Gent naar Rot terdam; KAREL naar Preston. Advertentiën. Uw vulpen niet in orde? Wij repareren alle merken VULPENHUIS Lange Delft 28-30 Middelburg Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 22 Februari 1949. medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes. Bk. Nederland 1948 Dito. 1947 Dito 1937 Dollarlening 1947 Invest, certif. dito m. belasting Ned. 1962-64 ex. bel. Nederl. N.W.S. Spaarcertificaten Indië 1937A Grootboek, 1946 Kol. Bank Ned. Ind. Hand. Ned. Handel Mij A.K.U. Berghs en Jurgcns v. Berkel Patent Calvc Delft Centrale Suiker Kon. Hoogovens Gelder Zonen Fokker Lever Br. Unil. Ne. Ford Ned. Kabedfabr. Philips Gloeil. Wilton Billiton le rubr. dito 2e rubr. Dordtsche Petr. Kon. Olie A'dam Rubber Bandar Rubber Deli-Bat. Rubber Oost-Java Rubber Serbadjadi Holl. Am. lijn Java-China Jap.lijn 10054 100 96J4 96*4 96*4 96*4 10054 100J4 96?4 WA WA WA WA 80J4 8054 100)4 100*4 95*4 95*4 82 83J4 112J4 112>4 16154 16154 15454 15554 280 279 110J4 10954 I37ï£ 13854 176 177 140*4 140 128J4 12854 235*4 23654 255 255 26254 265 218*4 22054 160 161*4 455 360 355 265 266 29654 29754 150 152 122 9254 56 61 61 162 161*4 150 15154 Kon. Boot Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rott. Lloyd Stv. Mij. Nederland H.V.A. Java Cultuur N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Maatsch. Senembah Muller en Co A'damsche Bank Holl. Bank Unie Herstelb. Pr. R'damsche Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Gen. Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel U.S. Steel Cities Serv. North American Coot. Oi! Midcont. Oil Philips Petr. Shell Union. Tide water Baltimore Miss K. Texas New York Centr. Pennsylvania 145*4 14554 164 165 159J4 159*4 148*4 149 16154 16054 153J4 155?"« 7954 8054 9254 9254 42 42*4 130 141 140*4 131*4 153 15354 158J4 160 18954 188 160 16054 17354 17-1*4 3254 32*4 9454 5954 2954 5054 2354 42*4 41*4 34*4 34*4 21*4 - Z Heden verblijdde God ons met de geboorte van ons zoontje en broertje LOURUS. J. DEKKER. D. DEKKER—MAAS en Kinderen. Biggekerke, 21 Februari 1949 Heden overleed in het Ziekenhuis te Utrecht, na een smar telijk geduldig gedra gen lijden, onze gelief de en zorgzame Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder. SUZANNA DE VISSER geboren Louws, in de ouderdom van 58 jaar. J. DE VISSER Sr. JOHs. DE VISSER. J. C. DE VISSER- BROUWER. M. DE VISSER. T. DE VISSER- WISSE. W. DE VISSER. N. DE VISSER— KWEKKEBOOM. J. DE VISSER Jr. en Kleinkinderen. Aagtekerke, 21 Februari 1949. Heden overleed, in volle vrede onze ge liefde Broeder en Oom de heer JACOBUS JOHANNES VAN AARTSEN, in de ouderdom van 74 jaar. Fam. VAN AARTSEN. Middelburg, 20 Februari 1949. Wegens sterfgeval in de familie, wordt het huwelijk van A. C. ROTTIER en L. VOS, dat plaats zou hebben op Vrijdag 25 Februari, verzet naar Vrijdag 4 Maart. Zelfde plaats en zelfde tijd. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden na het overlijden van onze geliefde Broeder en Oom de heer JOHANNES DE MOL, betuigen wij onze welge meende dank, inzonderheid aan het verplegend perso neel der Stichting „Vrede rust" te Bergen op Zoom voor haar ruim 6-jarige lief derijke verpleging aan hem betoond. Namens de Familie DE MOL Baarland, Februari 1949. Voor de vele bewijzen van belangstelling tijdens de ziekte en de deelneming ons betoond na het overlijden van onze geliefde en onver getelijke Zoon en Broeder JAN, betuigen wij onze hartelijke dank. J. DE BRUIJN. M. DE BRUIJN—DE VISSER en Kinderen. Middelburg, Februari 1949. Voor de bewijzen van deel neming, ontvangen na het overlijden van onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader JOOST MOENS, betuigen wij onze hartelijke dank. L. DE KAM—MOENS. W. DE KAM. E. JANSE—MOENS. E. JANSE. Zoutelande, Februari 1949. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen tij dens de ziekte en na het overlijden van onze zeer ge liefde en zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JOHANNA ADRIAANSE, Weduwe van Johannis Adriaanse, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam: J. S. ADRIAANSE. Zoutelande, Februari 1949. ARTS MIDDELBURG Donderdagmiddag Eén- en Drievlams- Petroleumstelien f 6.70-112.65 Gegoten Veevoeder-fornuizen 60 en 80 liter IPan tRcon L. Viele 62 - Middelburg Keukenkachels Wringers Wasmachines Stofzuigers Stalen manden en prima Zaaivaten slechts f 5.90 Mevrouw DE JONGE, Latijnse Schoolstraat 11, Middelburg, vraagt wegens huwelijk der tegenwoordige tegen 1 Maart een voor dag of dag en nacht.

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 5