Iro vinei mmem "KORT fiiu d&n Dzaaizc Melkprijs Nov. '48-Nov. '49 wordt niet gewijzigd. KERI&fHÜÊ Dinsdag 22 Februari 1949 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Jaarvergadering <-.et |Er was solo-zang van Han de Walcheren van de Ned. ChrJNood. een voordracht van Jan r a ,k^;d^r«hr.r)r) Coppoolse, terwijl twee toneel- Landarbeidersbona. stukjes werden opgevoerd. De Het district Walcheren van de band van de afd. Jonge Kracht Ned. Chr. Landarbeidersbond te Middelburg verleende even- hield onder leiding van de heer eens medewerking, terwijl na de Vreeke zijn jaarvergadering. Na pauze enkele films werden ver- de jaarverslagen, waaruit bleek, toond, die door de Amerikaanse dat in het afgelopen jaar twee ambassade welwillend ter be- nieuwe afdelingen zijn gesticht, schikking waren gesteld. De bij dat het ledental van het districtjeenkomst, die 'onder leiding nog toeneemt en dat een batig- stond van de voorzitter van de saldo in kas is, werden bij de be-ring Walcheren van het C.J.M.V. stuursverkiezing de voorzitter en voor het Jongenswerk, de heer de penningmeester herkozen. Th. Wijtman, werd besloten met Een voorstel om de districts-een dagsluiting door de heer G. contributie te brengen op f 0.75j Joziasse. per lid en per jaar werd aange- nomen. Het hoofdbestuurslid de heer M.P.S.V. verloor. Zaterdagmiddag vond op het Vingerling uit Goes deed medede- terrein Nadorst een voetbalwed- ling over de besprekingen die ge-1 strijd plaats tussen het elftal van houden zijn ten aanzien van de de Middelburgse Politiesportver- C.A.O. in de land- en tuinbouw. eniging en een Veteranenelftal. Er was voor deze avond, die ge-1 De ^politiemannen moesten met sloten werd door de heer Vinger ling, goede belangstelling. Omhoog gevaren. De sleepboot „Hinde" op weg van Dordrecht naar Antwerpen met de schepen „Proan" en „Her- manus" is op de Westerschelde bij het inlopen van het schaar van de Noord omhooggevaren. De sleep- schepen „Proan" en „Hermanus" waren nog bijtijds in diep water ten anker kunnen komen. De „Hinde" is 's avonds met hoog water op eigen kracht vlot kunnen komen en heeft de reis naar Ant werpen voortgezet. Mosselexport had gunstige week. De mosselexport was in de week van 14 tot en met 19 Fe bruari 1949 niet buitengewoon gunstig. Het grootste deel van de mos selen ging naar Frankrijk, doch ook België is nog aan bod. Door de kwekers te Bruinisse werden doorgeleverd aan de handelaren 5195 tonnen. Over 't algemeen is de verzending minder dan verleden jaar. Verleden week gingen 8000 a 9000 tonnen naar België en Frankrijk. Ringverband opgericht-. Na een opwekkend woord van mevrouw Spijkerboer uit Sou burg, weru te Zierikzee opge richt de Ring Schouwen en Dui veland van de Hervormde Vrou wengroep van de Chr. Jonge Vrouwenfederatie. Over en weer werden ervaringen uitgewisseld. Op deze vergadering waren de be sturen van alle afd. op ons eiland aanwezig. Het ringbesvuur werd samengesteld als volgt: mevr. Stpendam, Zierikzee, presidente; mevr. v. d. Linde Burgh, secteta- resse; mevr. Beye, Oosterland, penningmeesteresse en mevr. de Gruijter, Bruinisse, alg. adjunct. Afdeling Zeeland Bond Ned. militaire oorlogsslachtoffers. 'Zaterdag vond te Goes in de Trios van Oranje de algemene vergadering van de afdeling Zeeland van de Bond van Ne derlandse militaire oorlogs slachtoffers plaats. De heer P. Franse heette als voorzitter in 't bijzonder de heer Bosgra, secretaris van het hoofd bestuur welkom, waarna de secretaris zijn jaarverslag uit brachct. De hegr Bosgra gaf een uit- eenzetting van het werk, dat door het hoofdbestuur verricht wordt. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren M. de Dreu en J. Boot herkozen en werden geko zen mevr. SchoutKögeler en de heer Snoep. Bezoek Commissaris der Koningin. De Commissaris der Koningin in Zeeland bezoekt op Maandag 28 Februari de gemeenten Water landkerkje, Zuidzande en Bres- kens. De „Arm 12" geborgen. Ten vervolge op het bericht van de ramp met het vissersvaar tuig Arm 12, kan gemeld wor den, dat de pogingen om het vaartuig te bergen, met succes werden bekroond, hoewel de ra vage aan boord een enorme schadepost betekent voor de schipper-eigenaar. Toen het vaartuig in zinkende toestand was Vrijdagnacht, kon het nog zover mogelijk op het strand worden gezet. Niettemin reikte het water bij vloed nog ongeveer halverwege de mast. Bij laag water gelukte het, het vaartuig gedeeltelijk leeg te pompen. Het kon door de scheepstimmerman, die zich aan boord van de .Arm 8 bevond, provisorisch worden gedicht. Vrijdagavond arriveerde het vaartuig in de haven te Veere. De schade, waarvan het be drag nog niet kon worden vast gesteld, zal naar verwacht wordt, slechts gedeeltelijk door %de on derlinge verzekering worden ge dekt. MIDDELBURG. Films Glasindustrie. Zaterdagmiddag is in de grote zaal van het Schuttershof voor talrijk ipubliek, vooral uit schil derskringen, een aantal films ver toond over de fabricage van glas. Zowel de films over de fabrica ge van vensterglas, als die over de fabricage van spiegelglas, werden vooraf met lantaarnplaatjes toe gelicht. Tenslotte werd nof een film vertoond uit het bedrijf van de fa F. D. G. Prins en Zonen, die deze filmmiddag organiseerde. Jongensdag. Een groot aantal jongens, le- 2,°"Y®n de jongensclub van het C.J.M.V. op Walcheren hebben Zaterdagmiddag te Middelburg een goed geslaagde Jongensdag bijgewoond. Het programme werd voor het grootste deel uit- 52 het onderspit delven. Jaarvergadering C.H.Ü. De Christelijk Historische Kies vereniging kwam Vrijdagavond 'in jaarvergadering hijeen. De se cretaris de heer W. H. Segboer, en de penningmeester de heer A. Flipse, brachten hun verslagen uit, die werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden de he ren Mr W. F. E. Baron van der Feltz, J. G. Versluijs en G. Swiers werden herkozen. Over eenkomstig het voorstel -van het bestuur besloot de vergadering voor de aanstaande Gemeente raadsverkiezing met een afzon derlijke lijst uit te komen, die zo breed mogelijk zal worden sa mengesteld. Daarna werd de vergadering, die bij afwezigheid van de voorzitter onder leiding stond van Mr W. H. Vermaas, op de gebruikelijke wijze gesloten. VLISSINGEN. Directeur Postkantoor met pensioen. De heer A. Buyterse, directeur van het postkantoor, zal op Maart a.s. de dienst met pen sioen verlaten. De heer Buyterse trad in 1904 te Amsterdam dienst der Posterijen, doorliep de verschillende rangen en werd op 16 Januari 1935 directeur van het kantoor te Soest, waar ook het bekende bijkantoor tegen over het Paleis Soestdijk onder hem ressorteerde. In Juni 1938 volgde zijn overplaatsing als re ferendaris naar IJmuiden en ten slotte op 10 Januari 1944 de be noeming tot directeur van het kantoor 'te Vlissingen. Nieuwe leerkracht. In de gemeenteraad van Vrijdag a.s. zal worden voorzien in de va cature van onderwijzer aan School A. Op de voordracht ter vulling van deze vacature komen voor de heren W. P. A. de Rooij en.M. v. d. Vies. GOES. Bouwplan III krijgt telefoon aansluitingen. Naar wij vernemen zal in het begin van deze week een aanvang worden gemaakt met het leggen van een telefoonkabel van af de centrale naar de nieuwe wijk in Bouwplan III, de z.g. zeehelden buurt. Enkele dringende gevallen waren daar reeds aangesloten met behulp van een nood-kabel, maar thans zal het geheel worden aan gesloten op het net Goes. Het leg gen van de ongeveer 1500 meter kabel zal ongeveer vier weken in beslag nemen. Tevens vernemen wij dat er ver gevorderde plannen bestaan voor de uitbreiding van het hele net Goes. De lijnen in Bouwplan III, Patijnweg, Kloetinge en richting Wilhelminadorp zijn thans overvol zodat men hoopt deze nog jaar van nieuwe voeding te kunnen voorzien door verzwaring van de lijnen waarbij men ook een reser vekabel zal leggen voor een aan sluiting te zijner tijd van het nieuwe bouwplan aan de Heernis- seweg. HANSWEERT. C.J.M.V. vergadert 9 Maart. Door de ring Oost-Zuid-Beve land van de C.J.M.V. zal op i Maart a.s. in de zaal „Zeelandia' alhier haar jaarvergadering wor den gehouden. Spreker zal zijn de heer Hame- lynck uit Terneuzen. Nieuw Leven. Op 24 Februari a.s. hoopt de H.J.M.V. „Nieuw Leven" haar jaarvergadering voor donateurs te houden in zaal „Zeelandia". De onderafdeling van de H.J.M. V. „Nieuw Leven" n.l. de mond- orgelelub „De Echo" .zal dan voor het eerst in 't openbaar optreden KAPELLE. Eindles cursus Tuinbouw techniek. In de O.L.-school vond de eind les plaats van de cursus voor vol wassenen in Tuinbouwtechniek. Van de zeven en twintig deelne mers behaalden er vier eeh di ploma, die werden uitgereikt na mens de Rijkstuinbouwconsulent door de heer de Wilde, assistent voor het tuinbouwonderwijs in Zeeland. De heer L. Willeboer sprak namens de commissie van toe zicht van de afdeling Kapelle der N.F.O. Een der cursisten dankte de leraar, de heer Philipse. Jaarvergadering N.C.V.B. Vrijdagavond hield de afd. Ka pelle van de N.C.V.B. haar acht ste jaarvergadering De presiden te, mevrouw Zegers, opende de vergadering, waarna de notulen en de jaarverslagen volgden Mevrouw op 't Hof werd met alg. st. tot penningmeesteresse gekozen. Daar het een feestver- gadering was, zorgden verschil lende dames voor proza en poë zie, waarin ernst en luim elkan der afwisselderf. Ook had nog 's-HEER AKEXDSKERKE. Dit jaar nog geen torenrestauratie Het gemeentebestuur heeft van het departement van Kunsten ning en verantwoording over het T.B.C.-werk en de wijkverple ging afd. Krabbendijke-Waarde. Uit het verslag van de bode en Wetenschappen bericht ontvan- j magazijnmeester, de heer A. de gevoerd door de afd. Middelburg, een boekenverkoop plaats. gen, dat in principe subsidie wordt verleend-in de kosten van restau ratie van de toren te 's-Heer Arendskerke. Dit jaar zal in ver band met het reeds aanwezige bouwvolume niet aan de uitvoe ring kunnen worden begonnen. Van het departement van Bin nenlandse zaken is bericht ont van, dat de bijzondere uitkering voor de gemeente vastgesteld is op f 15.600.-. Gemeenteraadsvergadering. In de gemeenteraadsvergadering die Donderdag a.s. om half drie wordt gehouden, zullen enkele subsidie-aanvragen behandeld worden. Verder stellen B. en W. o.a. voor, deel te nemen aan de gemeenschappelijke regeling voor het Buitengewoon Lager Onder wijs te Goes; de begroting van het Groot Armbestuur voor 1949 niet en de gemeentebegroting voor '49 alsmede de begroting van het Burg. Armbestuur wel goed te keuren. Feestelijke vergadering. Donderdag j.l. hield de afdeling van de N.C.L.B. een feestavond. Na opening door de voorzitter, volgde het jaarverslag van de se cretaris. Namens het hoofdbestuur sprak de heer Van de Schelde Enige leden geassisteerd door en kele dames, voerden op het stuk „Na lange jaren". De heer C. Philipse, lid der Ged. Staten, sprak een pakkend slot woord en eindigde met gebed. OUDELANDE. 10-jarig bestaan van de C.B.T.B. afdeling. Op de feestavond ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van de afdeling Oudelande van de. CB.T.B. kon de voorzitter in zijn openingswoord vele verte genwoordigers van andere orga nisaties verwelkomen, In zijn overzicht van de tien jaren memoreerde de secretaris, dat de afdeling in 1938 met 15 le den werd opgericht. Thans telt de vereniging 27 leden. Van de tegenwoordige bestuursleden zijn de voorzitter de heer Borsselaar en de secretaris de heer I. de Dreu vanaf de oprichting lid. Door de oorlogstijd is de afdeling er niet beter op geworden, maar hopenlijk gaat ze nu een betere toekomst tegemoet. Uit het verslag van de pen ningmeester bleek, dat de in komsten over 1948 (met inbegrip van batig slot 1947, ad f5,97) f 393,37 bedroegen en de uitga ven f 341,80; alzo een batig slot van f 51,57. Hierna werd een film vertoond van de C.B.T.B.-bondsdagen in 1948 te Groningen waarbij drs J. J. Knibbe een toelichting gaf. Een der leden van de C.J.B.T.O. uit Baarland droeg in Zeeuws dialect een komische voordracht voor. Nadat door verschillende ver tegenwoordigers van diverse ver enigingen felicitaties waren uit gebracht, hield drs J. J. Knibbe, secretaris der C.B.T.B. in Zee land een causerie over de ont wikkeling van de landbouwor ganisaties. Hij schetste de orga nisaties vanaf het midden van de vorige eeuw tot heden. Spr. wees er op, dat de organisatie slechts tot volle ontplooiing kan komen indien werkgever en werknemer in één verbond samenwerken. Daar de C.B.T.B. een Christelijke organisatie is, moet steeds Gods Woord als richtsnoer aangeno men worden voor de maatschap pelijke en sociale verhoudingen. Ds Beneder van Baarland ein digde deze goede avond. NIEUWDORP. Voetbal. Zaterdag speelde de club van de Arne tegen D.O.S. haar laat ste wedstrijd voor deze compe titie. De kampioen wist ook deze wedstrijd te winnen. Bezoekers, die gekomen waren om een mooie wedstrijd te zien, werden teleurgesteld. Is het voor de bond niet mo gelijk om bij dergelijke wedstrij den een scheidsrechter te zenden die in staat is leiding te geven? Vergadering Geitenfokvereniging Vrijdag vergaderde de Geiten- fokver. „De goede hoop". In- plaats van de aftredende be stuursleden, de heren P. Braam en J. Murre, die niet herkiesbaar waren, werden gekozen de heren Jac. de Kok en M. Riemens. Daar ook hier het aantal geiten sterk verminderde, wordt met de ver eniging van Lewedorp samenge werkt inzake de aanstelling van een bokhouder. Uit de vergade ring werd opgemerkt dat het dekgeld, n.l. f 4, wel wat aan de hoge kant is, nu de prijs van het voeder zo gedaald is. De heer Braam, die vele jaren bestuurs lid en ook secretaris geweest is, werd dank gezegd voor het vele werk. Chr. Jonge Boeren en Tuinders vergaderden. In de vergadering van de C. J B. T. O. hield de heer A. de Ja ger Jbzn. een inleiding over *Vi omgang van de landbouwer met zijn personeel". Een tweetal le den droeg een stukje voor. WAARDE. Vergadering „Groene Kruis". Vrijdag kwam de Ver. „Het Groene Kruis" in jaarvergade ring bijeen in de zaal van mej. Kloet, onder voorzitterschap van de heer M. Waterman Mz. De secretaris, de heer J. J. Pieper, deed enige mededelingen en de penningmeester, de heer A. Wondergem, legde rekening en verantwoording af over 1948. Er is een batig saldo van f 111.29. Het voorstel om de contributie te verhogen van f 2.50 tot f 4. lokte bespreking uit, doch werd na een uiteenzetting van be- stuurzijde m.a.s. aangenomen. Bij acclamatie werd tot be stuurslid herkozen de heer M. Waterman. Voor de T.B.C.-be- strijding en de wijkverpleging werd herbenoemd de heer J. J. Leeuw, bleek, dat 58 artikelen waren uitgeleend aan 46 perso nen. BORSSELE. Uitvoering „O.K.K.". Vrijdagavond gaf de Muziek vereniging „Oefening Kweekt Kunst" voor een stampvolle zaal haar jaarlijkse uitvoering. Na dat enige nummers ten gehore waren gebracht, werd een mooi toneelstuk opgevoerd, getiteld „De brave meneer Pot", Met een aardige attractie werd de -vond gesloten. DOMBURG. Gymnastiekuitvoering. Vrijdagavond gaf de Domburg- se gymnastiekvereniging in de zaal Tramzicht een herhaling van de uitvoering van 11 Febr. De voorzitter, de heer J. van Eijzeren, moest meedelen, dat de leider, de heer P. v. d. Velde, wegens ziekte niet kon optreden. Gelukkig had niettemin ook deze avond een vlot verloop o.l.v. de heer v. Eijzeren en stond het ge bodene op hetzelfde hoge peil als de vorige maal. In 't bijzon der waren de aanwezigen opge togen over de nummers „Mooi Holland" en „Matrozendansje" Op beide uitvoeringen was te vens grote belangstelling voor een verloting ten bate van de kas. Mevr. Schelling, de energieke instructrice van de meisjes, werd een verrassing aangeboden. De pianist, de heer H. Kronenberg, had ruimschoots zijn aandeel in het welslagen van de uitvoering. WESTKAPELLE. Ouderavond Clir. School, Vrijdag j.l. werd de jaarlijkse ouderavond der Chr. School ge houden. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer H. Wouters, vertelde de onderwijzeres mej. H. H. Trimpe, iets over haar werk in de eerste leerjaren. Een achttal der kleinste leer lingen liet zich horen in een ver haaltje en een versje. Na de pauze, waarin het werk der leerlingen werd bekeken, droegen de oudste leerlingen een aantal verzen voor onder het mot to „Van Goede Vrijdag tot Pasen". Daarna sprak het hoofd der school de heer J. Vrijhof, over „Het Christelijk onderwijs nu!" Deze .geslaagde en zeer druk be zochte avond werd door ds Oost hoek met dankzegging gesloten. VROUWENPOLDER. Vereniging voor Melkcontröle. 'Bovengenoemde Ver. kwam in jaarvergadering bijeen, onder voorzitterschap van de heer A. Mesu Cz. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental bloeiende is, terwijf uit het financiële verslag oleek, dat ook dat, er gunstig voor staat. Als bestuurslid werd gekozen de heer Abr. Maljaars. Besloten werd een bijdrage te verlenen voor de jaarlijkse rund veekeuring in deze gemeente. ST LAURENS. Vergadering A.R. Kiesvereniging. Vrijdag vergaderde cle A. R. Kiesver. De voorzitter, de heer P. Boon, deed uitvoerig ver slag van de gehouden partijcon ferentie te Breda, waarop be spreking volgde. De heer J. F. Meijer rapporteerde over de laatste vergadering van de Cen trale Middelburg. N.a.v. dit rap port werd de wenselijkheid be sproken van het uitkomen met één lijst voor Zeeland bij de e.v. Statenverkiezingen in 1950 in- plaats van met zeven lijsten. Hierna werd gehandeld over verschillende aangelegenheden betreffende de gevoerde ge meentepolitiek. Besloten werd op 18 Maart de jaarvergadering te houden en dan de candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing sa men te stellen. Vijf nieuwe leden werdén toegelaten. Ds Boon sloot deze goed be zochte vergadering met dankge bed. Vereniging Ziekenverpleging. In café Bloemendaal is een ver gadering gehouden door de plaat selijke afdeling van Ziekenhuis- verpleging op Walcheren. De heer P. J. Wolf, administra teur der vereniging gaf een duide- lijke uiteenzetting van de verschil lende wijzigingen in 't aantal ver- pleegdagen, vergoeding van kos ten volgens de bijverzekeringen en beantwoordde vervolgens verschil lende gestelde vragen betreffende verplicht en vrijwillig verzekerden bij het Ziekenfonds in verband met de ziekenhuisverpleging. ARNEMUIDEN. Vergadering A.R. Kiesvereniging. Vrijdagavond vergaderde de A.R. Kiesvereniging onder voor zitterschap van de heer J. J. C. v. d. Graaf. De heer C. Dekker, die als afgevaardigde de partij conferentie te Breda had bezocht bracht hierover breedvoerig rap port uit, hetgeen aanleiding gaf tot bespreking. Verder werd nog gesproken over de aanstaande gemeenteraadsverkiezing en werd besloten half Maart weer te vergaderen voor het vaststel len van de candidatenlijst. Af keuring werd uitgesproken over de houding der A.R. candidaten voor de gemeenteraad het vo rige jaar. Door de heer Hoek werd. na dat hij enkele vragen over de toestand der vereniging gesteld 'lid, de vergadering gesloten. GRIJPSKERKE. Vergadering Schoolvereniging. Op de jongstleden gehouden vergadering van de vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel in vergadering bijeen, heeft de voorzitter de heer W. de Wolf eraan herinnerd, dat het 17 Febr. j.l. 55 jaar geleden was, dat er hier een school met de Bijbel tot stand kwam. Met dankbaar heid memoreerde hij het initia- dit onderwijs hebben gebracht Nadat de secretaris de heer L. Marinussen in zijn verslag en kele gebeurtenissen uit het schoolleven van 1948 naar voren had gebracht en uit het jaarver slag van de penningmeester, de heer A. Louwerse bleek, dat zo wel de exploitatierekening der school, als die der vereniging met een niet verontrustend te kort sloot, memoreerde het hoofd der school het een en ander uit het dagelijks schoolleven. Dit jaar heeft ook de schoolarts zijn intrede gedaan en zijn alle kin deren onderzocht, waaruit bleek, dat deze dienst ook nuttig werk verricht. Het aantal leerlingen was ge middeld 111, terwijl dit met April tot 140 zal stijgen, het sani tair en heel het schoolgebouw is aangesloten op de waterleiding, terwijl een tegelpiein zal wor den aangelegd buiten, om te kunnen spelen. Bij de gehouden bestuursver kiezing werden alle aftredenden herkozen n.l. And. Boogaar, P. Schoe en J. Vlieger. In zijn slotwoord zei de voor zitter het te betreuren, dat men vooral de jonge leden van de vereniging nimmer op de ver gadering ziet, terwijl zulks toch wel nodig zou wezen. MELISKERKE. Jaarvergadering J.V. en M.V. Vrijdagavond hielden de Meis jesvereniging „Dient den Heere met blijdschap" en de J.V. „Sa muel" te Meiiskerke een gecom bineerde kringvergadering. Nadat de voorzitter van de J.V., de heer R. Krijger, allen verwelkomd had en de jaarverslagen waren uitge bracht, werd door een lid van eik der verenigingen een inleiding ge houden. Felicitaties van zuster vereniging, voordrachten en schetsjes volgden hierop. Ds van Nes sloot deze goed be zochte vergadering. STAVENISSE. Verkoping. Door Notaris Bierens werd op verzoek van de erven dames kodde verkocht: 451.60 ha bouwland in de gem. Stavenisse, Oude Kempens- hofstedepolder aan A. C. Geluk van Putte voor f 2460.per ha. 2.43.10 ha. bouwland aan P. M. Potappel Cz. g.g. voor f 2500 per ha. 1.11.95 ha. bouwland aan Jan Hage voor f 1200. per ha. 1.03.20 ha. bouwland 'en zij kantweg aan C. C. Quaak voor f 2400 per ha. 74 a. bouwland aan Jan van Beveren Jzn. voor f 2330.per ha. 1.85.14 ha. bouwland en zij kantweg aan J. C. van 't Hof J.J.z. voor f 2300.pr. ha. 39 a. Bouwland en zijkantweg aan Adr. van Oeveren Abrz. voor f 2310.per ha. 0.76.70 ha. aan C. C. Quaak voor f 2500.per ha. 0.21.25 ha. bouwland aan C. C. Quaak voor f 2140.per ha. 0.87.10 ha. weiland en zijkant weg aan mevr. de wed. J. Geluk voor f 2000.per ha. 0.71.88 ha. bouwland en zij kantweg aan P. M. Potappel Czn. voor zichzelf. 1.79.00 ha. bouwland in de ge meente St. Annaland, Moggers- hilpolder aan A. H. Zandee te Nieuwdorp voor f 1730.per ha. 5.40.60 ha. bouwland en water gang aan N. M. Hage te St. An naland voor f 1870.per ha. - 2.85.72 ha. bouwland aan J. van Putte te St. Annaland voor f 1980.per ha. 1.19.23 ha. bouwland aan L. J. Hage voor f 2050.per ha. 2.09.10 ha. bouwland aan B. M. Suurland voor f 2300.per ha. 1.38.10 ha. weiland in de ge meente Poortvliet aan A. H. Zandee te Nieuwdorp voor f 2010 per ha. Alle kopers, indien geen plaats naam vermeld, woonachtig te Sta venisse. ZAAMSLAG. Propagandavergadering N.C.L.B. In de ZondagsschooL te Zaam- siag-Veer trad voor bovenge noemde afdeling op in openbare vergadering, de heer H. v. d. Linden Van Zwijndrecht. De spreker bepaalde zijn ge hoor bij de huidige landbouwpo litiek, besprak vragen op land bouwgebied (bedrijfsorganisatie, Benelux enz.) en de roeping van de christen-arbeiders in deze da gen, alsmede aansluiting bij de Chr. Vakorganisatie. Op deze vlotte rede volgde een goede bespreking.. De belangstel ling was gering. BRUINISSE. Nieuwe woningen. Met ingang van 21 Februari worden opnieuw 26 woningen voor bewoning vrijgegeven, van het complex van 105 woningen tussen Deestraat en Steinstraat. Meerdere zullen nog volgen, zo dat door een en ander de wo ningnood spoedig zal zijn opge lost. De Stichting voor de Land bouw heeft in December j.l. een brief gezonden aan de minister van Landbouw, in welk schrij ven de Stichting haar bezwaren kenbaar heeft gemaakt tegen de wijze, waarop de melkprijs voor de periode van November 1948 tot November 1949 is vastgesteld, met name tegen de afwijking van het L.E.I.-rapport. In zijn antwoord op deze brief moti veert de minister deze afwijking. De minister acht de bereke ningen, welke door het Land- bouw-Economisch Instituut wor den opgesteld ter bepaling van de kostprijzen van de belangrijk ste landbouwproducten, nog steeds zeer waardevol en een belangrijke aanwijzing voor de vaststelling van de richtprijzen. Anderzijds is hij evenals de Stichting van mening, dat bij het vaststellen van de prijzen van de producten nauwkeurig dient te worden overwogen op welke factoren de berekeningen zijn gebaseerd. De minister heeft besloten de jaarprijs voor de melk vast te stellen op 17,5 cent per kg. melk van 3.3 vet. Tot nu toe is hem niet geble ken, dat deze prijs niet juist is, weshalve hij geen aanleiding ziet om deze alsnog te doen wijzigen. I Goes. De heer Koppe, alhoewel I geen enthousiast medewerker aan alle centraal geregelde scho len, zag in deze regeling niet an ders dan de uitvoering van een j reeds genomen besluit. I Vastgesteld werden de ver- goedingen voor het bijz. lager I onderwijs. De gemeenterekening werd voorlopig vastgesteld op ontv. f391.136,30, uitg. f387.308,25. Ba tig slot f3828.05. En de kapitaal- dienst 1947 op: ontv. f 995.296,04, uitg. f 974.398,47, batig slot f 20.897,57. 'De rondvraag leverde een aan tal bezwaren op inzake de nieuw gebouwde woningen. Het eene raadslid wilde straatjes en stoe pen aanleggen, een ander elec- trische ballen en een derde ver- Deterde waterafvoer. Klachten over de kapotte havenmuur (oorlogschade), Molenpolderweg en uitbreiding van de commissie die woningen toewijst aan as pirant-huurders, werden naar voren gebracht. Voorzitter de Koeijer toonde hoe een klagende raad te behan delen is. Een voorbeeld van snel afhandelen der zaken! De vergadering, die om 7 uur was geopend, werd rond half 9 gesloten, ondanks 15 agendapun ten. YERSEKE. Klachten over kapotte kademuur. Vrijdagavond vergaderde de raad onder voorzitterschap van wethouder de Koeijer; Burge meester Willemsen en wethouder J. C. Cornelisse waren wegens ziekte afwezig. Ook de raadsle den Buteijn en Piltaar waren af wezig. Wethouder de Koeijer riep de raadsleden in de eerste vergadering van dit jaar een welkom toe en wenste hun Gods zegen toe. 1948 bracht de ge meente een bevredigende wo- ninbouw (74 nieuwe woningen), geen regeling van 't nieuwe ha venplan, maar wel verbetering van de oudt haven. In 1948 wer den aangevoerd in de haven ruim 400.000 ton mosselen. Op 1 lan. 1948 telde Yerseke 4777 zie len en 1 Jan. 1949 4850. De heer Dominicus dankte de voorzitter voor zijn woorden. Hij betreurde het, dat de nieuwe havenplan nen niet doorgingen, maar wees er op, dat de plannen met de Molenpolder- en Zanddijk op het punt staan te worden ver wezenlijkt. De raad besloot tot verbetering van de nieuwe weg (Zanddijk) en enkele gedeelten van de openbare weg te verkopen aan de provincie Zeeland a f 101. De heer A. Dankaart vroeg om rij wielvergoeding voor zijn 4 schoolgaande kinderen. Besloten werd hem te vergoeden 1 cent per kind per dag per K.M. Een bijdrage in de exploitatie kosten der B.L.O.-school te Mid delburg wei d aan een kind van de heer H. Vette verstrekt. Vastgesteld werd een gemeen schappelijke regeling B.L.O. te Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Amsterdam-Slo ten, J. D. Smids te Veenhuizen; te Kamperveen, D. v. d Ent Braat te Elburg; te Varik en Heesselt (toez.), A. Pop te Acquoy. Aangenomen naar Koudum, J. Brouwer, legerpred. te Euvei- gunne (Gr.), die bedankte voor Oosterend (Texel), Hemelum, Gieterveen, Heerlen (7e pred.pl.), en Oudemirdum. Geref. Kerken. Beroepen te Appelscha, L. Tou wen, cand. te Leeuwarden; te Bunschoten-Spakenburg, N. B. Knoppers te Hardenberg; te Schoondijke, J. P. Boer te Schip luiden. Bedankt voor Koudum, T. B. van Houten te Britsum. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Bedankt voor Hooghalen, W. II. de Boer te Stadskanaal; voor Urk, K. Drost te Loppersum. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Werkendam, N. de Jong te Middelharnis en E. du Marchie van Voorthuijzen te Sliedrecht. Bedankt voor Broek o. Akker- woude, N. Brandsma te Rijns burg. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Nieuwdorp, Oos terland, Schepenisse en Oude Tonge, J. W. Kersten, cand. te Rotterdam. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Winschoten-Sap- pemeer, J. M. Lindeijer, tijd. te Den Haag. Ds J. G. R. van Mourik overleden. Te Dokkum is op 71-jarige leef tijd overleden ds J. G. R. van "Mourik, em.-predikant van de Ge ref. Kerk van Hantum; voordien stond hij in Wyckel en De Wilp. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 21 Febr. 1949 medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes. NAGEK. ADVERTENTIE Heden werden wij ver blijd met de geboorte van ons dochtertje WILLEMINA CATHERINA. P. DE VISSER. L. DE VISSER—ANNOT. 21 Februari 1949. Oostkapelle, Dorpsstraat 50. Pieper. De heer Pieper gaf reke-tief van hen, die vele offers voor i Voor de te Bruinisse vacant zijnde betrekking van gemeente werkman hebben zich 17 sollici tanten aangemeld. In Kapelle heerst het mond en klauwzeer. Tot nu toe zijn reeds vijf bedrijven hierdoor be smet. Geslaagd voor derde stuurman D. J. Hiemstra, J. H. Nas en J. Vinke, leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Uit Yerseke zijn twee schepen vertrokken naar de Waddenzee om zaad te halen. Nederland 1948 Nederland 1947 Nederland 1937 Dollarlening 1947 Invest, certif. Ned. 1962-64 ex. bel. Dito met belasting Nederl. N. W. S. Spaarcertificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned. Ind. Hand. Ban'; Ned. Hand. Mij. A. K. U. Berghs en Jurgens v. Berkel Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Br. unilever ÏJed. Ford Ned. Kabelfabriek Philips Gloeilampen Wilton Billiton Ie rubr. Billiton He rubr. Dordtsche Petr. Kon. OH e Amsterdam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Oost Java Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Japanlijn 100*4 100*4 Kon. Boot 149*4 145*4 97*4 96/ Kon. Paketvaart 166 164 97 96/ Ned. Scheepv. Unie 162*4 159*4 100*4 100/ Rott. Llc/y 151 148*4 97 96/ Stoomv. Mij. Nederland 164 161*4 WA 97/ H. V. A. 160*4 153*4 97/ mi 97/ Java Cultuur 85/ 79*4 80*4 N. L S. U. 95 92*4 100*4 100*4 Vorstenlanden 45 42 96 95*4 Deli Bat. Mij. 98 Deli Maatscli. 145*4 141 85 82 Senembah 136*4 1135^ 112*4 Muller en Co. 154# 1ST 161 I6I/2 Amsterdamsche Bank 160*4 158*4. 15754 154*4 Holl. Bank Unie 191 189*4 28i 2S0 Ilerstelbank Pr. 100*4 111 110*4 Rotterdanische Bank 160exdiv. 160 140 137*4 Twentschc Bank 174 173*4 «T- Anaconda Copper 32*4 32*4 128*4 Bethl. Steel 96*4 142 140*4 Chrysler 181 176 Gen. Motors 242 235*4 Intern. Nickel 29*4 29*4 259*4 255 Kennecott 50*4 50*4 264 262*4 Rep. Steel 23*4 221*4 218*4 U. S. Steel 74/ 162X 160 Cities Serv. 43 42*4 446 Nórth American 16*4 350 360 Cont. Oil 271*4 265 Midcont. Oil 43® 303 296*4 Philips Petr. 55)4 i 156 150 Baltimore m 22 'A 147 Tide Water 21*4 97/ Shell Union 35J4 34*4 59 56 Miss K. Texas 61 New York Ccntr. 10 163*4 162 Pennsylvania 15*4 152*4 150 i door PIET VAN DAMME Plaatjes van JAAP NONNEKES. 30. Gelukkig was er nie mand op de hele weg te zien, anders waren er vast ongelukken van gekomen, eindelijk slaagde Pier er in het paard wat langzamer te laten lopen, 't Ging nog wel rijkelijk hard, maar in ieder geval volgde het dier weer de rechte lijn. „Kalm aan wat beestje", riep Pier gemoedelijk. „Kalm aan!" Nu luisterde het paard. Tenslotte liep het weer stapvoets. Pier slaakte een zucht van verlichting. Hij was blij, dat het goed af gelopen was en dat hij geen ongelukken veroor zaakt had. ,,'kWist nie, dat er zovee vuur in dat beestje zat", zei Pier. Hij haalde z'n zakdoek maar weer eens voor de dag en boende over z'n gezicht, dat weer een beetje kleur begon te krijgen. Zijn petje raapte hij op en zette dat weer op z'n hoofd. Een eindje verder, op een groot bord, zag Pier staan; „Uitspan ning!" „Dat ebbe we wè verdiend", zei Pier. „Het paerd kan best een bitje rust gebruke, onderwijl kan ik ook wat op aesem komme."

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3