de$t dzaaie>c PROVIN CIENIEUWS Persgas uit Sluiskil voor midden-Zeeland. SCHEEPSTIJDINGEN. li Nieuwe belevenisse van Woensdag 26 Januari 1949 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 "^-.nnen nemen vastere vormen aan. Naar wij vernemen, nemen de plannen, die momenteel in studie x\jn om te komen tot het leveren van gas door heC cokes- en stikstof binding te Sluiskil, aan midden Zeeland, vastere vormen aan. Het plan Is, dat deze levering zal geschieden door een buislei- ding in de Schelde. Aanvankelijk was men van me ning, dat het leggen van een buis leiding door de brede Schelde te veel bezwaren zou opleveren, doch laven varen heeft men de gedach te niet, en thans is men bezig met het bestuderen van de mogelijk heden. Of er naast het uit Sluiskil aangevoerde nog gas uit België geleverd zal worden is niet be kend. Naar wij verder vernemen, zou er aan de buizen, welke bij Ril land-Bath zijn opgeslagen en die bedoeld zijn voor de persgaslei dingen, nog geen bestemming ge geven zijn, zodat het mogelijk is dat deze buizen voor een eventu ele leiding van Sluiskil gebruikt zouden kunnen worden, inplaats van voor een leiding van Bergen op Zoom naar Zeeland. GOES. Badhuis zal gemoderniseerd worden. Zoals wij enige tijd geleden reeds berichtten, is een commissie onder leiding van de heer M Moermond bezig met het treffen van voorbereidingen voor het stichten van een overdekt zwem bad te Goes. Gezien het gebrek aan materialen en de grote kos ten, die verbonden zijn aan de bouw van een dergelijke inrich ting, zal het nog wel enige jaren duren, eer het zwembad tot stand komt. Om de inwoners toch een betere gelegenheid voor het baden te bieden, iiecft de gemeente het plan, de noodinrichting zodanig te moderniseren, dat het badhuis in de leemte kan blijven voorzien tot de nieuwe inrichting ingebruik kan worden genomen. Hiertoe zullen o.a. de cellen met geëmailleerd beton worden bespoten. KAPELLE. Ned. Fruittelersorganisatie. Zaterdagmiddag vergaderde in Hotel de Zwaan de afdeling Ka- pelle en Omgeving van de Ned. Fruittelersorganisatie. Na de verslagen volgde bestuursver kiezing waarbij de aftredende heren Chr. Nieuwenhuize, Joh. Oele en C. Traas Sr. werden herkozen. Besloten werd op 5 Februari een excursie naar Waarde te maken. Vrijdag gemeenteraad. Vrijdagavond zal de raad bij eenkomen. Op de agenda komt o.m. voor: De beëdiging van de heer P. van Weele, commies ter secretarie als wnd. secretaris; een voorstel tot aanschaffing van een nieuwe vierde klok in de gemeentetoren te Kapelle en eer klok in de toren te Schore; een voorstel tot vernieuwing van het motorbrandweermateriaal; een voorstel tot vernieuwing van een gedeelte buisleiding van de wa terleiding in de O.L. school te Kapelle en het onderhandse ver huur van woningwetwoningen. 's-GRA VENPOLDER. Vereniging v:.u varkenshouders. Maandagavond vergaderde ón der voorzitterschap van W. L. Harthoorn de vereniging van varkenshouders D.E.S., die mo menteel 23 leden telt. Besloten werd om in 1949 bij eventuele ziekte of voor gestor ven 40 pet. schadevergoeding uit te keren. In verband met het verhoogde kasgeld werd voorts besloten het inleggeld bij toe treding te verhogen. De kas be droeg op 31 Dec. 1948 f 845. De altredende voorzitter W. L. Harthoorn en de penning meester M. Anthonisse Mzn., werden herkozen. WEiMELDINGE. Uitvoering voetbalvereniging. Vrijdag en Zaterdagavond gaf de voetbalvereniging in het gymnastieklokaal voor leden en donateurs een toneelavond. Het stuk dat getiteld was „De brave meneer Pot", een vrolijk spel in drie bedrijven, werd goed ver tolkt en na afloop daarvan had den spelers(sters) een wel ver diend applaus in ontvangst te nemen. KRABBENDIJKE. Paard moest na ongeval worden afgemaakt. Indien hogere instanties niet spoedig maatregelen nemen, laat het zich aanzien, dat over geheel 1949 een grote omweg zal moe ten worden gemaakt. Na afloop der vergadering gaf de directeur der C.Z.A.V.V. een uiteenzetting over de kunstmest- positie in het algemeen. BORSSELE. Zanguitvoering. Zaterdag gaf de zangvereni- ;ing „Tot Oefening en Ontspan- •üng" een geslaagde zangavond voor de donateurs. Zang en voor dracht met accordeonbegeleiding wisselden elkaar af. NISSE. Muziekuitvoering „Ons Genoegen" Zaterdagavond gaf de muziek- ver. „Ons Genoegen" haar eer ste winteruitvoering m.m.v. de Toneelver. „Kunstvrienden" uit Goes in de zaal van J. Jeroni- mus. De voorzitter sprak zijn vreug de uit over de grote belangstel ling voor deze avond en memo reerde de goede medewerking van de burgerij. In 1948 steeg het aantal donateurs van 69 tot 110. Het programma van „Ons Ge noegen" o.l.v. de nieuwe direc teur, de heer H. Bakker, werd verdienstelijk uitgevoerd, on danks een paar zware nummers zoals „Een Schone Meimorgen" (fantasie) en „De Vogelkoop man" (operette). De toneelver. voerde op „Achter de wolken schijnt toch de zon". BAARLAND. Filmavond 't Hoogeland. In de Herv. Kerk is een film avond gegeven van de Stichting 't Hoogeland. Ds Tiemersma open de deze. Vertoond werd de film: „Was het zijn schuld alleen?" en voorts een kleurenfilm over het werk dat door de jongens gebeurt. Tenslotte werd nog een film vertoond uit het buitenland. Ds Beneder sloot deze gezellige en leerzame avond, waarin 13 personen zich als lid opgaven. 's Middags werd nog een kinder voorstelling gegeven. VROUWENPOLDER. Ouderavond Chr. school. Op de ouderavond van de Chr. School die onder leiding stond van de heer J. Janse, werd het woord gevoerd door dr K. Hui- zenga, inspecteur van het Chr. Nationaal onderwijs, over de onderwijsvernieuwing. Dr Huj- zenga schetste de veranderin gen, die in de loop der jaren in het onderwijs hebben plaats ge vonden. Ook op de school in Vrouwenpolder gaat men de nieuwe onderwijsmethoden in toepassing brengen. Enkele vra gen werden door de spreker beantwoord. Na een pauze werd het werk der leerlingen bezichtigd. DOMBURG. Bazar voor kleuterschool. Alhier is een comité gevormd, dat zich ten doel stelt een geld bedrag bijeen te brengen ter be strijding van de kosten, die be langrijke maar noodzakelijke herstellingen aan de kleuter school (naar de stichtster ook Lantsheerschool genoemd) zul len vergen. Het dagelijks be stuur is samengesteld als volgt: Jonkvr. M. W. Boogaertde Jonge, erepres.; Mevr. M. Vaan dragervan 't Hoff, pres.; Mevr. H. C. GoedbloedLode wijk, secr.; Mevr. Th. G. Edelman Ghijsen, penn. J- Eerlang denkt men een bazar te organiseren, waarvoor ouders en oud-leerlingen, naar wordt vertrouwd, één of meer ge schenken zullen willen afstaan. Een nieuwe industrie. Domburg schakelt om van koud op warm. De ijsjes voor de warme zomer. Hoeveel zouden er in een seizoen verkocht worden? De winter doet naar iets warms en voedzaams verlangen. Welnu, ze zijn hier Zaterdag op de markt verschenen: de frietjes. Aan de lopende band. Handjes, en handen grijpen een hoorntje van over vloed, vol met hete, luchtige, knapperige, bruingefruite, hartige aardappelstaafjes. Als er maar geen dorst van komt! O, dan nog maar eens overschakelen. Hier kan zonder overdrijving gezegd worden: Van droog naar nat is slechts één stap. Vergadering landbouwvereniging. Zaterdag hield de landbouw vereniging „Domburg", afd. der Z.L.M., haar gewone jaarvergade ring, onder voorzitterschap van de heer J. de Visser Lz. De reke ning vertoonde een batig slot van 14.66. De contributie werd vast- jesteld op 1 gulden per lid. De Zaterdagmiddag had de heer heer A. Poppe werd als bestuurs- Weststrate het ongeluk met zijn lid, herkozen. Tot afgevaardigde auto tegen een paard te rijden.naar de Alg. vergadering der Z.L. Het was het driejarige paard m. werd gekozen de heer M. Corré van de heer A. Dees. Het dier, tot piv. de voorzitter. Tot afge- dat bang werd, sprong dwars'vaardigde naar de Kringvergade- over de weg, zodat de auto zijn ring werd de voorzitter aange- linkerachterpoot raakte, die ge- wezen, tot plv. de heer M. Corré. broken bleek te zijn. Na inge- j Bij de rondvraag kwam de T. wonnen advies van de veearts B.C.-bestrijding ter sprake en de werd het paard afgemaakt. De financiële schade, die ze veroor- knecht, de heer M. Schrijver,zaakt. Een klein-landbouwer, die in Januari 1948 begonnen is moest dezer dagen tot zijn grote teleur- kwam met de schrik vrij. WAARDE. - - stelling ervaren, dat 3 van zijn 5 Landbouwvereniging. koeien reageren. Vrijdag hield de Landbouw- Men geloofde algemeen, dat de „Helpt Elkander" haarbestrijding geen voldoening zal geven, ver. jaarvergadering o.l.v. de heer A. Dees, die woorden van nage dachtenis wijdde aan het over leden bestuurslid, de heer M. H. J. Westrate, die 37 jaar zitting mf.„T ,vn m het. bestuur had. NIEUW EN ST JOOSLAND. De rekening van de penning- Feestavond Buurtverenigingen, meester, de heer J. 'J. Pieper, Kon. onderscheiding aan de heer Ook werd nog gesproken over structuurbederf en gipsbemesting van de grond. sloot met een batig saldo. Het aftredend bestuurslid, de neer C. Mol, werd herkozen. In de vacature M. H. J. Westrate werd gekozen Henk Westrate. De leden lieten ernstige klach ten horen over het feit, dat de weg Waarde-Luchtenburg zo lang voor het verkeer is afgeslo ten tengevolge waarvan de af voer van landbouwproducten ernstig wordt belemmerd. P. Mellefste uitgereikt. De buurtverenigingen „Een dracht maakt macht", „De Zuid westers" en „Rijksweg buiten de Kom" organiseerden Vrijdag avond j.I. een feestavond in zaal Pluijmers. De voorzitter, de heer P. Meliefste, kon in zijn ope ningswoord o.m. de burgemees ter en zijn echtgenote, welkom heten evenals dokter en mevr. burgemeester op het podium en onderscheidde de heer P. Me liefste in naam der Koningin met de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau voor zijn dien sten als dirigent van „Onda". Hij voegde er een persoonlijke onderscheiding bij in de vorm van een kleine medaille. Ver volgens zong het dameskoor, ge vormd uit de léden der buurt verenigingen het welkomstlied. Daarna werden enkele kluchten opgevoerd, afgewisseld door zang van het koor. De hersengymnastiekwedstrijd werd gewonnen door de buurten „Eendracht maakt macht" en „De Zuidwesters" met gelijk aantal punten. De heer P. Me liefste declameerde het lied „Co lumbus", waarna hij het slot woord sprak, sy Het koor zong daarna het afscheidslied. Verkeersongeluk, dat nog goed afliep. Zaterdagmiddag keerde de 37-jarige *A. K., wonende in de van Akenstraat, per rijwiel van zijn werk huiswaarts. Toen hij de gevaarlijke bocht Rijksweg- Veerstraat bij het gemeentehuis overstak en te veel links van de weg reed, kwam uit de richting Middelburg een luxe auto, be stuurd door mevr. K. uit Bors- sele. De wielrijder werd door de auto gegrepen en tegen de daar aanwezige houten ballu- strade gedrukt met het gevolg dat benen en voeten werden ge blesseerd. De auto en fiets wer den beschadigd. Wonder boven wonder liep het ongeluk nog goed af. Men dient echter bij deze gevaarlijke bocht op zijn hoede te zijn. De politie maakte proces-verbaal op. ZOUTELANDE. Chr. Jongelingsver. opgericht Zondagavond is een Christelij ke Jongelingsvereniging opge7 richt met aanvankelijk 16 leden. De vereniging, die aangesloten is bij het C.J.M.V., draagt de naam: „Zoek de Here in de da gen uwer jongelingschap". Het bestuur is als volgt sa mengesteld: K. Wouters, voorz.; C. v. Sluijs Stzn., secr.; J. Vos, penn.; C. v. Sluijs Czn., 2de voorz. en J. de Visser, 2de secretaris. De vereniging vergadert iedere Zondag om 6 uur in het vereni gingsgebouw „De Ark". KAMPERLAND. Jaarfeest „Mirjam". Onder leiding van ds H. Scho ling vierde Vrijdagavond j.l..de Geref. M.V. „Mirjam" haar 25- jarig bestaan in de Geref. School. Jaarverslagen, schetsen, ta bleaux, felicitaties, voordrachten en zang vulden deze mooie feest avond, die door vele genodigden werd bijgewoond. Varkensfonds vergaderde. Donderdagavond j.I. hield in het gemeentegebouw de onder linge Varkensverzek. „Draagt Elkanders Lasten" een algemene ledenvergadering. Het ledental is met 8 ver meerderd. Er zijn nu 91 leden. Met dankbaarheid kan op het afgelopen jaar teruggezien wor den. Er werden voor twee gestor ven varkens en een onteigend varken uitkeringen gedaan, die 80 procent bedroegen van de ver vangingswaarde. Als voorschotpremie werd be rekend 4 procent van de aan- vangswaarde en een gulden per maand en per verzekerd varken. Hiervan zal worden terugbe taald 1.68 procent van de aan- vangwaarde en 42 cent per maand en per varken. In de bestuurssamenstelling kwam geen wijziging, evenals in de te heffen voorschotpremie en de ev. te betalen uitkeringen. Deskundige hulp en inenting der varkens zal ook weer voor rekening der verzekering zijn. THOLEN. N.C.L.B.-vergadering. In het café van de heer D. van Santen had een openbare ver gadering van de N.C.L.B. afd. Tholen plaats. De voorzitter Jac. Vermaas riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe en betreurde de ge ringe opkomst. De hee Me liefste, die als spreker deze avond aanwezig was, ging voor in gebed. Hij sprak een aanmoe digend woord en zette uiteen hoe lid te zijn van de N.C.L.B Spreker beantwoorde nog enkele vragen waarna hij met dankge bed deze avond sloot. SCHOONDI.TKE. Jaarvergadering Geref. Jeugdverenigingen. Zaterdagavond j.I. kwamen de Jeugdverenigingen op Geref. Grondslag in jaarvergadering bijeen in de cantine van het ar beiderskamp. De ere-voorzitter de J.V. sprak een openingswoord en nam hij de leiding op zich van deze feestelijke samenkomst, waarin de J.V. een inleiding verzorgde over onze volksvertegenwoordi ging. Verder waren er voor drachten en samenspraken. De collecte voor de jongens in Indië bracht op f87.10. De avond werd gesloten door de heer D. Bakker, theol. cand. te Amster dam. Zaterdagmiddag-voetbal. Krabbendijke II onttroonde Kats. De totale opbrengst der col lecten in de diensten der Evan gelisatie te Renesse bedroeg over 1948 f3152.54. Tot diaken van de Geref. Ge meente te Waarde is gekozen in de vacature M. H. J. Weststrate, Chr. Koster; J. W. Kirpestein werd herkozen als ouderling. Tot notabel van de Ned. Herv. Kerk te Domburg, is gekozen de heer C. Minderhoud, die de be noeming heeft aangenomen. In de Geref. Kerk te Arnemui- den, werd gekozen tot ouderling de Weerd. Direct daarop trad de de heer J. Tramper, Nieuwland sloot met een nederlaag. Ie KLASSE: Rilland Bath I- Colijnspl. Boys I 11; Wissen- kerke INieuwdorp I 24; 's-H. Hendrikskinderen IWemeldin- ge I 2G; Krabbendijke IArne- muiden I 01. Het mag geen wonder heten, dat het in Rilland Bath op een deling der punten uitliep. Nu Rilland wel zo ongeveer voor de titel 'is uitgeschakeld is de geest drift wat getemperd en Colijnspl. Boys snoepte daarmee een pun tje af. Nieuwdorp krabbelde ten koste van Wissenkerke nog een trapje omhoog en Wemel- dinge weerde zich andermaal be hoorlijk. 's-Heer Hendrikskinde ren zien we voor het volgende seizoen wel naar de tweede klasse duikelen. Tenslotte gaf Krabbendijke de handjes vol aan Arnemuiden, dat door middel van 'n strafschop aan de beide punten moest komen. Er is niet veel kans om Arnemuiden nog van de kop te dringen, maar de laatste loodjes zijn toch wel zwaar op die manier. 2e KLASSE A: Kapelle I— Rilland Bath II 31; Wolfaarts dijk IYerseke ni 40; Kats I Krabbendijke II 23; Colijns- plaatse Boys IIS.N.F. I 23. Iedere nieuwe week brengt weer de bevestiging van onze voorspelling, dat Krabbendijke II tenslotte aan de top zal te rechtkomen, gevolgd door Wol- faartsdijk. Het was nu Kats, dat slachtoffer van de Krabbendij- kenaren werd en de leiding werd ontnomen. Het was op het nip pertje, maar het gebeurde toch maar. Kapelle nam de troon even over door een verdienste lijke overwinning op Rilland II, doch ook die vreugde lijkt ons van korte duur te worden. Wol- faartsdijk houdt nog het beste stand, want de lastige klip, wel ke Yerseke III toch in ieder ge val is, werd zeer soliede omzeild. S.N.P. krabbelt intussen ook sta dig naar boven, maar de gemak kelijke hindernis in Colijnsplaat kostte toch veel inspanning om grootse dingen rond de titel van S.N.P. te verwachten. - De heer H. J. v. d. Vrie te Kapelle, zal de heer L. Lavooij opvolgen als raadslid voor de P. v. d. A. De heer G. F. P. van der Peyl, directeur van de N.V. „De Hoop" te Terneuzen, is door het kanton gerecht tribunaal te Zierikzee veroordeeld tot verbeurdverkla ring van het vermogen tot een bedrag van f 2000.en ontzetting uit het recht om openbare amb ten te bekleden, alsmede ontzet ting uit het passief kiesrecht. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Rhenen, J. A. Tam- minga te Varsseveld, A. Mak- kenze te Tienhoven en F. G. H. Nicolai te Vleuten. Aangenomen naar Herv. Gem v. d. Prov. ziekenhuizen nabij Santpoort en te Bakkum, Th. J Mudde, pred. in alg. dienst te Dieren; naar Oostwold (Old), A. S. Bijlsma te Broek op Langen dijk. Bedankt voor Almelo (vac. H. M. J. v. Duyne) en voor Woer den (vac. J. W. v. Barneveld), P. J. de Geeter te Zwaagwest- einde; voor Montfoort, Jac. Ver maas te Amersfoort. Geref. Kerken. Beroepen te Spijk (Gr.), D. Kuiper te Rilland-Bath; te Drachten, N. B. Knoppers te Hardenberg; te Gapinge, F. Min- nema, cand. te Rotterdam. Bedankt voor Anjum, W. Wiersma te Oudega (Sm.); voor BunschotenSpakenburg, dr E. Masselink te 's-Gravenzande. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Aangenomen naar Zuidlaren, H. Dijkstra te Zeist. Bedankt voor Kampen (4e pr.pl.), E. T. v. d. Born te Amersfoort. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Delft, C. v. d. Weele te Harderwijk. Geref. Gemeenten. Tweetal te 's-Gravenpolder, T. Dorrestein te Opheusden en L. Rijksen te Leiden; te Nieuwdorp, D. L. Aangeenbrug te Dordrecht en J. W. Kersten, cand. te Rot terdam; te Benthuizen, T. Dorre stein te Opheusden en Chr. v. d. Woestijne te Ridderkerk. Afscheid. Zondagavond nam ds P. A. El- derenbosch te Kloetinge, af scheid van de Ned. Herv. Ge meente te 's-Gravenpolder, wel ke gemeente hjj van 1944 tot 1945, gedurende de onderduik tijd van ds Hoogstraten, als hulpprediker diende. Hij werd toegesproken door ds Kluiver, die er aan herinnerde, dat ds E. zich hier vele vrienden heeft ge maakt. Namens de kerkeraad werd hem als blijk van waar dering een boekwerk toegezegd. Van de geboden gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen, werd door velen gebruik ge maakt. Bevestiging en intrede. Zondag j.I. was het voor de Ned. Herv. Gemeente te Grijps- kerke 'n blijde dag door de komst van cand. J. van Winterswijk Jr. In de morgendienst had de bevestiging plaats door ds I. P. van der Waal te 's-Gravenhage, predikant te Grijpskerke van 1930 tot 1933. De bevestiger had tot tekst Hand. 20 28. Op zijn verzoek werd de nieuwe predi kant toegezongen Ps. 134 2 en 3. In de middagdienst deed ds van Winterswijk zijn intree. Zijn tekst was Joh. 2115. Ds van Winterswijk sprak na de prediking een woord van dank tot de Kerkeraad en Kerk- 2e KLASSE B: Kloetinge II— 's-IIeer Arendskerke II 22; Se- rooskerke IIWissenkerke H 19—0. Vol bewondering volgen we Wissenkerke II, dat week in week uit met dubbele cijfers ten onder gaat, maar de nederlagen met waardigheid en kalmte in casseert. Het is veel moeilijker om zo een competitie uit te spe len, dan als kampioen te eindi gen. Er moeten goede sportmen sen in Wissenkerke zitten en als zij deze bittere kelk tot de bo dem ledigen, dan. brengen wij deze knapen bij voorbaat een ere-saluut. Kloetinge H moest op eigen terrein met een gelijk spel «genoegen nemen en miste de kans om Arendskerke XI voor bij te stevenen op het lijstje. 2e KLASSE C: Domburg III- Nieuwland I 20. We rekenden er vast op, dat Nieuwland het voor haar doen goede seizoen met een fraaie overwinning in Domburg zou beëindigen. Het pakte anders uit en Domburg III gaf niet thuis. Flink gedaan Domburgers. Dat kost Koudekerke II nog een plaatsje op de ranglijst. voogden, de burgemeester, afge vaardigde van de Geref. Kerk, ds Richard als consulent, ring- collega's, organist, koster en zijn ouders en vrienden uit Haarlem. Namens de collectanten uit Haarlem sprak een vriend ds van Winterswijk toe. De presi dent-kerkvoogd, de heer J. C. Cevaal, sprak een wbord van welkom; ds Richard richtte ver volgens het woord tot de nieuwe predikant en dankte de Kerke raad voor de aangename samen werking. Burgemeester Bouw man deed dit namens de burger lijke gemeente en ouderling W. de Wolf namens de Geref. Kerk. Ook een student uit Haarlem, voerde het woord. Ouderling Schoe sprak namens Kerkeraad en gemeente ds Van Winterwijk toe en verzocht de gemeente hem toe te zingen Ps. 134 3. Tenslotte dankte ds v. Win terswijk de gemeente voor de goede ontvangst. Ds A. Kabel, f Op 72-jarige leeftijd is te Leeuwarden overleden Ds A. Kabel, em.-pred. der Ned. Herv. Kerk. Ds W. "A. Wiersinga. Ds W. A. Wiersinga zendings predikant in algemene dienst van wege de Geref. kerken is met de „Cottica" vanuit Amsterdam naar Suriname vertrokken. Hij denkt in Mei a.s. weer in het Vader land terug te zijn. Ds Wiersinga maakt deze reis in zijn kwaliteit van bestuurslid van de Suriname- zending te Zeist. Gelijk bekend hebben de Geref. kerken de zen ding onder de Javanen in Surina me op zich genomen. Nevenfuncties van predikanten. De raad van de Geref. kerk te Amsterdam heeft zich uitgespro ken over het vervullen van neven functies door de dienaren des Woords. Men bepaalde, dat de uit oefening van zulk een functie de door de kerkeraad opgedragen ar beid niet in het gedrang zal mo gen brengen en benoemde een commissie om over elk geval de kerkeraad van advies te dienen. Ook voor het bekleden van depu- taatsehappen of andere onbezol digde functies is een regeling ont worpen. Burgerlijke Stand. Officiële Publicaties. Ontheffing bouwverordening. B en W Tan Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door de firma H. Meyer te Middelburg ontheffing is ver zocht van de bepalingen van artikel 26, lid 1 van de gemeentelijke bouwveror dening, betrefiende overschrijding van de achtergevel rooilijn ten aanzien van het te herbouwen perceel aan de Lange Delft kadastraal bekend sectie L no. 148 ge deeltelijk. Het verzoek ligt voor eert ieder ter in zage ter gemeente-secretarie van 24 Ja nuari tot en met 8 Februari 1949. Ontheffing bouwverordening. B cn W van Middelburg brengen ter openbare kennis dat door de heer J. San- der se te Middelburg onthefiing is ver zocht van - de bepalingen van artikel 26 sub 3 der gemeentelijke bouwverordening, betreffende overschrijding van de achter gevel rooilijn ten aanzien van het te her bouwen perceel aan de Lange Delft. Het verzoek ligt voor een ieder ter in zage ter gemeente-secretarie van 24 Ja nuari tot en met 8 Februari 1949. Ontheffing bouwverordening. B en W van Middelburg brengen ter openbare kennis dat door de heer J. B. Wuyckhuyse q.q. J. Sukkel te Middel burg ontheffing is verzocht van die be palingen van artikel 26, lid 1 der ge meentelijke bouwverordening betreffende de overschrijding van de achtergevel rooi lijn ten aanzien van het te herbouwen perceel aan de Rotterdamse kaai. Het verzoek ligt voor een ieder ter inzage ter gemeente-secretarie van 24 Ja nuari tot en met 8 Februari 1949. Herjjk van maten en gewichten. B en W van Middelburg; gelet op het schrijven van de directeur van het IJk- kantoor te Middelburg, d.d. 18 Januari 1949, no. 36; maken bekend: le. dat voor de herijk der maten en gewichten zitting zal worden gehouden in het IJkkantoor, Bellinkstraat 34 op de navlogende data en uren 1 Februari 1949 van 9—12 en van 13#16# uur voor handelaren in nieuwe maten cn gewichten en •voor apothekers en goud- en zilversmeden. 2 Februari 1949 idem voor de letters A cn B3 Februari 1949 idem voor de let ters C, D en E; 4 Februari 1949 idem voor de letters F, G en H; 7 Februari 1949 idem voor de letters I en JS Fe bruari 1949 idem voor de letters K en L; 9 Februari 1949 idem voor de letters M en N; 10 Februari 1949 idem voor de letters O cn P; 11 Februari 1949 idem voor de letters Q, R en S; 14 Februari 1949 idem voor de letters T en U15 Februari 1949 idem voor de letters V en W; 16 Februari 1949 idem voor de let ters X, Y en Z. 2e. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aan geboden 3e. dat de maten en gewichten vóór 1 October 1950 gestempeld moeten zijn met de letters S, en dat er, bij verzuim of verhindering nog gelegenheid bestaat tot herijk aan het IJkkantoor te Middelburg op de tweede Donderdag en daaropvolgen de Vrijdag van iedere maand van 9—12 en van 13#16# uur; 4e. dat de maten en gewichten, welke zijn gestempeld met het afkeuringsmerk niet in winkels enz. mogen worden te ruggebracht. Vlissingen. De Wethouder van Volkshuisvesting is verhinderd deze week spreekuur te houden. Port an Prince. WATERLAND 25/1 te Balria. ZIJPENBERG 24A te Sfax. DELFT 24/1 van Christobal naar Cura sao. KOTA GEDE pass. 24/1 18 uur Malta. MARKEN pass. 24/1 Azoren. Sï- BAJAK pass. 24A Ouessant. WATER MAN 29/1 7 uur te Rotterdam verwacht. ALMDIJK 23A te Veracruz. ARNEDIJK 26/1 te Antwerpen verwacht. BLOM- MERSDIJK 23/1 te Philadelphia. BOIS- SEVAIN 24/1 van Santos naar Rio de Janeiro. DU1VEND1JK 25/1 van Cura sao. HYDRA 24/1 van Puerto Cabello naar Curasao. LEERDAM 26/1 n.m. te Antwerpen verwacht. MAASLAND 24 A van llio de Janeiro naar Santos. MER- WEDE 24/1 van Port Elisabeth naar Kaapstad. ONDINA (t.) 25/1 van Cura sao naar Las Palmas. PRINS JOH. WILLEM FRISO 25/1 415 myT west van Haifa. SOESTDIJK 24/1 te Singapore. SOMMELSDIJK 23/1 van Boston te New York. STAD ALKMAAR 25/1 van Da kar naar Kaapstad. STUYVESANT 25/1 van Trinidad te Barbados. VEENDAM 26/1 v.m. te Rotterdam verwacht. WA TERMAN pass. 25/1 Gibraltar. BINNENLANDSE HAVENS. Te Vliss. aangek. 24 Jan.: AKTJO van Antwerpen. Van Vliss. vertrokk. 24 Jan.: AKTJO naar Odensee. Gepass. naar Antw. 24 Jan.: NOORD- STAD van Darmstad. NASSAU HAVEN van Zweden. ERNA van Thisstcd. PON- TO uit zee voor Gent. Gepass. van Antw. 24 Jan.: BLOEM- BOOY naar Denemarken. Gepass. naar Antw. 25 Jan.: GAST V van Straasend. TITUS van Gibraltar. Gepass. van Antw. 25 Jan.: RAPID naar Hamburg. VIKING naar Denemar ken. WESTEREEMS naar Kopenhagen. AALSDIJK 24/1 te New York. ALDABI pass. 24/1 Finisterre. ALWAKI 24/1 470 mijl west Scillies. AMSTELKERK pass. ter hoogte van Colombo. GADILA 24/1 radi naar Baltimore. CITSULA (t.) 24/1 24/1 Ouessant. CERAM 24/1 van Taco- op rede Port Debouc. ITTERSUM 24/1 te Dakar. JOH. VAN OLDENBARNE- VELT pass. 24/1 Minicoi. KLIPFON TEIN 24/1 van Zanzibar naar Mombassa. LEERSUM 24/1 te Bombay. LEMSTER- KERK 24/1 van Basra naar Khorramshar. LISSEKERK Perzische Golf via Ant werpen naar Rotterdam, werd 25/1 te Rotterdam verwacht. Lv.m. aanvaring op Schelde te Vlissingen binnengelopen. LOMBOK 24/1 van Kowait naar Khor ramshar. MEERKERK 24/1 van Yoko hama naar Shanghai. OSSENDRECHT pass. 24/1 Dakar. PR. FRED. HEN DRIK 25/1 te Rotterdam verwacht. PR. WILLEM 5 pass. 24/1 Lissabon. RIJN 24/1 op rede Landana. RIJNKERK 23/1 van Aden naar Penang. SLAMAT 24/1 van Port Said. STAD MAASTRICHT pass. 24/1 Ouessant. SUMATRA 25/1 te Genua verwacht. VEENDAM pass. 24/1 Scillies. WAAL 24/1 van Aruba naar Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. Beide zenders 8 en 11 uur Nieuws. HILV. 1 (301 M.) NCRV 6.00 Mannenkoor. 6.30 Strijdkr. 7.00 Nieuws. 7.15 Prikliebeen. 7.80 Ral- lye Automobile Monte Carlo. 7.45 Engelse les. 8.15 Omroeporkest. 9.35 Marinierskapel. 10.15 Orgel concert. 10.45 Avondoverdenking. HILV II (415 M.) VARA 6.00 Nieuws. 6.20 Prima Ballerina. 6.30 Radio V. U. 7.00 De volkswoning bouw. 7.15 Nieuws uit Indonesië. VPRO 7.S0 Ontspanning en ont sporing. 7.45 Lezen de Bijbel. VARA 8.05 Dingen van de dag. 8.20 Concertgebouworkest. 0.15 Er was geen getuige. 10.20 Jan Corduwener. 10.45 In de tuin der poëzie. Donderdag 27 Januari. Beide zenders 7, 8 en 1 u. Nieuws. HILV I (301 M.) KRO 8.15 Pluk de dag. 9.05 Een lied in de morgen 9.40 Schoolradio. NCRV 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Moody and Sankey Favorites. KRO 11.00 De Zonnebloem. 11.40 Schoolradio. 12.03 Zuid-Ameri kaans orkest. 12.33 Klaas van Beeck. 12.45 Rallye Automobile Monte Carlo. 1.25 Zang en piano. 1.45 Roeromme. NCRV 2.00 Pro menade orkest. 2.40 Even onder ons. 3.00 Cello-recital. 3.30 Con certgebouwkwintet. 4.00 Bijbel lezing. 4.45 Concert in D. 5.00 Ra dio Jeugdjournaal. 5.30 Overzicht der vocale kwartetliteratuur. HILV. II (415 M.) VPRO 7.50 Dagopening. AVRO 8.18 Gram. 9.00 Piano. 9.35 Gram. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Arbeidsvitami nen. 10.50 Kleutertje luister. 11.00 Orgelconcert. 11.45 Mijn oom Al fred. 12.00 Het Lyra trio. 12.33 In 't spionnetje. 12.38 Piano. 1.20 Metropole orkest. 2.00 De Hol landse Molen. 2.20 Omroepkamer- orkest. 3.00 Voor zieken en gezon den. 4.00 Assortimento. 5.00 Ka- leidoscoop. 5.20 Welk dier deze week? 5.35 Kwintet Johnny Meijer. 1948 MIDDELBURG. Geboren: Cor nells, z. v. J. Wisse en P. C. Jonkman; Jóhnny F. S., z.v. A. Wissekerlce en S. Jacobs; Maria, d. v. L. de Rijke en W. F. Wil- lems; Adriaan A., z. v. P. II Daniëlse en T. Huysman; Adri aan, z. v. A. van Tatenhove en P. Goedbloed; Johanna E., d. v. D. Hendrikse en C. de Rijke; Da niël, z. v. G. Overwijk en M Wielemaker; Jan H., z. v. P. Koppejan en C. Klaasse; Corne lls J., z. v. J. Verdaasdonk en E Cauwels; Adriaan, z. v. J. Oreel en P. Flipse; Maria A., d. v. C. M. Brasser en J. M. Poortvliet. Ondertrouwd: C. J. Rijks, 24 j. en A. J. Bostelaar, 22 j.; C. van Riet, 26 j. en T. van Luijk, 24 j. Gehuwd: J. de Visser, 23 3. en J. A. de Klerk, 24 j.; F. J. de Groot, 26 j. en M. Adam, 23 3.; A. P. de Visser, 25 j. en M. E. Appel, 26 j.; D. Smit, 28 j. en C. E. Snoep, 25 j. Overleden: A. de Steur, 57 j., geh. met Th. J. van Gastel; F. DekKer, 74 j., ongeh. z.; J. Huij- bregtse, 40 j., geh. met C. vau Leerzem; M. Boone, 86 j., wed. van P. Goedbloed. GOES. Geboren: Josephina E., d. v. W. van de Kreeke en M. F. van Kerkhave; Kieter A., z. v. T. A. van Haastrecht en M. J. Bruël; Johannes, z. v. J. M. van der Weele en S. Jansen; Ma- rinus, z. v. A. Lockefeir en J. Traas; Irma W. C., d. v. L. T. Wassenaar en M. W. Mijnsber- gen; Hermina M., d. v. H. Coeijn en J. M. Beuns; Cornelia M., d.v. M. C. Noordhoek en M. W. van Liere; Jan, z. v. J. Boer en E. C. van de Putte. Ondertrouwd: C. Luijks, 24 j. en P. M. Lockefeir, 28 j. Gehuwd: F. P. M. Hopmans, 26 j. en C. M. Leenman, 23 j.; J. J. Broijl, 23 j. en E. P. van Gorp, 21 j.; H. P. Rejack, 29 j. en W. M. Bosman, 26 j.; J. Min derhoud, 26 j. en A. M. S. van Zweeden, 23 j.; W. F. van Riet, 27 j. en H. de Jager, 24 j. Overleden: S. A. W. van Ha gen, 69 j., echtg. van W. J. M. Bitter; J. Visser, 31 j., echtg. van M. van der Zee. Bk. Nederland Dito 1947 Dito 1937 Dollarlening 1947 Invest, certif. Ned. 1962/64 ex. bel. Dito m. belasting Nederl. N.W.S. Spaarcertificatcn Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned. Ind. Hand. Ned. Handel Mij. A.K.U. Berghs en Jurgens v. Berkel Patent Calvc Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Br, Unil. Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips Gloeil. Wilton Billiton Ie rubr. Dito He rubr. Dordtsche Petr. Kon. Olie A'dam Rubber Bandar Rubber Dcli-Bat. Rubber Oost Java Rubber Serbadjadi Holl. Ara. lijn Java-Chin a Jap.l. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 25 Januari medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. 100# 100# Kon. Boot 97# 97# Kon. Paketvrt. .97# 97# Ned. Scheepv. Unie 100# 100# Rott, Lloyd 98 98# Stv. Mij. Nederl. 99# 99# ILV.A. 99# 99# Java Cultuur .80# 80# N.I.S.U. 101# 101# Vorstenlanden 96# 96# J)eli Bat. Mij 98 98 Deli Maatsch. 92 91# Senembah 116 116# Muller en Co. 160# 162 A'damsche Bank 161# 161# Herstelbk. Pr. 294# 298 Holl, Bank Unie 110# 111 R'damsche Bank 142 143# Twentsche Bank 160 Anaconda Copper 136 136 Bethl. Steel 1-45 146 Chrysler 189# 188 Gen. Motors 216# 249# Intern. Nickel 238# 235 Kennecott 265 267 Rep. Steel 222# 224# U. S. Steel 166# 166# Cities Serv. 486 North American 379 380 Cont. Oil 282 281# Midcont. Oil 310# 311# Philips Petr. 1C4# 165# Shell Union 149 150 Tide Water 105 105# Baltimore 70# Miss. K. Texas 67# 67 New York Centr. 163 164# Pennsylvania 145 145 166# 166 16 4# 165# 152 152 168 169 169# 171# 89# 89# 102 105 48# 48# 141 143# 152# 153# 148 148 156# 155 158# 158# 100# - 217# 218 167 167 175# 176# 115# - 61 60# 56# 56 25# - 73# 75# 47# 47# 15# - 56 55 57# - 40 39# 24# - 16# W aterstanden. Keulen 2.23 CRuhrort 0.37 (—0.11), Lobith 10.41 (—0.09), Nijmegen 8.15 (—0.05), Arnhem 8.11 (-0.01), Ecfde 3.30 (plus 0.01), Deventer 2.34 (plus 0.02), Borgharen 41.35 0.10), Bclfeld 11.75 (—0.10), Grave 4.60 (-r0.04), Vreeswijk OM (plus 0.16), Litk 0.94 (-0.01J. door PIET VAN DAMME. Plaatjes van JAAP NONNEKES. 7. „Lekker geslaepe Pier", lachte de bakker. „Of ik", zei Pier en hij >akte naar z'n neus. Bah, wat Éat daar nu op? 't Kleefde! 't Was deeg! Met een ruk trok hij het er af. „Zeg bakker", riep hij, „wat bee je weer kin derachtig om mee deêg te gooie" Verontwaardigd wilde hij zijn winkel bin nen stappen. „Hé Pier", riep de bakker, „as je noe niè meer 's tegen een grapje kan. Allee, laete me noe geên lcwaeje vriende worre." „Noe", zei Pier en hij draaide zich om, „ik bin ook dé kwaeiste nie. Ma van zukke grapjes bin ik aors nie gediend!" ,Zeg Pier", zei de bakker, „wanneer krieg 'k die tien guide van je, die je me beloofd eid?" „Wel sapper-de-kriek", riep Pier „noe -ebbe me net afge- sproke da we goeie vriende zoude worre en noe begin je a wee. Tien guide krieg je nooit van me en 'k eb ze je nooit beloofd ook!" ,,'tls wel", riep de bakker. ,,'t Is nie", riep Pier. „Je ei ze me beloofd", riep Ie bakker. „Is geên waer", riep Pier. 'k Zou wel 's wille wete wanneer da geweest moet ebbe!"

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3