Publicaties mê<mÈÈ. Krabbendyke-reserves moeten hun kracht bewijzen. Gemeentebode werd landwachter. Vice dtn dcaaUc PROVINCIENIEUWS Minister In 't Veld naar Zeeland. Zes en een halfjaar geëist tegen 8. A. van Boven. GEMEENTERADEN scheepstijdingen! Donderdag 9 December 1948 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 GOES. Schilders bezoeken stadhuis. De leden van de Goese studie club van schilders zal Zaterdag middag een bezoek brengen aan Laurens in het openbaar verkocht Zaterdagmiddag-voetbal. I het huis met grote tuin te Sint Laurens, Brigdamme 193. Koper was de heer Joh. van Keulen te (Vrouwenpolder voor f4040. (.Vervolg van pag. 2.) De Commissaris der Koningen in Zeeland deelt ons mede, dat de j heer Staiferman, zullea bezichti-spoelde, is naar alle waarschijn- DOMBURG. De vreemde vis. Waterstanden. I58; Sterappels 3063; Golden (Delicious 3785; Cox Oranje Pip- Keulen 0.56 0.06), Ruhrort P'h 34—53; Reinette van Zucal- het stadhuis, dat zij onde? leidin- De vreemde vis die Zaterdag jl. Spannend werk in Rilland [hebben, doch dat lijkt ons nog 1 nipt Vfi nnonrtQ nm hnt K ntc nrrt van de gemeente-archivaris, de op-het Domburgse, strand aan- minister van Wederopbouw en gen. Volkshuisvesting, mr dr J. in 't Veld, een bezoek van enkele dagen 'aan Zeeland zal brengen. lijkheid een maanvis; een sub tropische vis, die uitsluitend in dieper water leeft. Wel een zeld zaamheid dus, dat de vis hier aan gespoeld is. VEERE. KAPELLE-BIEZELINGE. Vergadering A.R.-Kiesvereniging. Maandagavond vergaderde de Vrijdag 10 December zal de mi- A.R -Kiesvereniging Kapelle-Bie- nister 's avonds ten huize van de zelinge. Commissaris der Koningin een be-1 De voorzitter, de heer Balken- spreking hebben met de leden vanende, die lid is van de Prov. Sta- Ged. Staten en de heer M. W. A. ten, hield een causerie over het gemeenteraad van Veere in open- Glerum, Hoofdingenieur-Directeur werk van de Prov. Staten. bare vergadering bijeenkomen, des van de Wederopbouw en Volks-Door de heer J. de Jager Jozzn. huisvesting in Zeeland. werd daarna een onderwerp over Het Iigt_in de bedoeling van de'de gemeente-politiek ingeleid. Op beide inleidingen volgde een levendige bespreking. VERSERE. De „Vebo" vergaderde. Door de vereniging van oes- terkwekers de „VEBO" is Dins- minister Zaterdag een bezoek te brengen aan de gemeenten Mid delburg, Vlissingen en Terneuzen, waar hij besprekingen met de ge meentebesturen zal houden. Gemeenteraad. namiddags te 2 uur. Op de 'agenda komen o.a. voor de aanbieding van de gemeentebe groting voor 1949 en de verplaat sing van de stortplaats voor huis vuil naar Zanddijk. Ie KLASSE: Arnemuiden I Wissenkerke I; 's-H. H. Kinde ren IColijnspl. Boys I; Krab- bendijke IKloetinge I; Rilland- Bath INieuwdorp I. Zuid-Bevelandse oorlogs- ilL-dlineprden vernaHcrHen dagavond vergaderd onder lei- gtuupeeraen vergaueruen ding van Mr M. Vlaming. Be- j laas een bezoek aan de kleuter Dinsdag vergaderde in hotelsPr°ken werd om de invoer van school. Centraal te Goes de Vereniging Franse zaaioesters tot een be- van Oorlogsgedupeerden op Zuid- P^rkt quantum toe te staan. Dit Beveland onder voorzitterschap werd door velen noodzakelijk en Arnemuiden kan rustig de Zaterdag tegemoet zien, dunkt ons, want Wissenkerke is niet i één van de ploegen, waarvan Vrijdag a.s. 10 December zal de §eY?ar te vajt' Tussen s-Heer Hendrikskinderen en Colijnsplaatse Boys kon het wel eens meer spannen en de zoekers zullen de winst kunnen meenemen, als ze een beetje uit kijken. Voor Krabbendijke en Kloetingé is het niet gemakke lijk een winnaar aan te wijzen en een gelijk spel zou ons niet verwonderen. In Rilland gaat het spannend worden, want ook deze ploegen ontlopen elkaar niet al te veeL HAAMSTEDE. Bezoek van de Sint. Maandag j.l. bracht Sint Nico- van de heer P. Scheeie-de Putter. Na het openingswoord van de voorzitter merkte de secretaris, de heer A. Ganseman in zijn jaar verslag op, dat de vereniging in een grote behoefte voorziet. Door bemiddeling van de secretaris konden een groot aantal gevallen van oorlogsgedupeerden «'orden onderzocht, en kon in vele geval len met succes bemiddeld worden De vereniging telt momenteel ruim duizend leden Men was het er meé eens, dat door het hoofdbestuur op een vol gende te houden vergadering een besluit zal worden genomen, of er al of niet contributie betaald zal moeten worden over het ver enigingsjaar 19481949. In bespreking kwam een ver zoek van de Landelijke Federatie van Oorlogsslachtoffers om als lid tot die Federatie toe te treden. Niettegenstaande de vergadering zich unaniem hiervoor uitsprak, kon dit met het oog op de finan ciële verplichtingen daaraan ver bonden thans niet plaats hebben. Nadat nog verschillende zaken besproken waren o.a. het door Landbouwherstel terugvorderen van gelden voor de door hun zelf verstrekte kalkmergel en het te rugvorderen van gelden uitbetaald in verband met in 1944 bevroren suikerbieten, sloot de voorzitter de vergadering. Het gaat goed met de oesterverzending. Met de oestcrvei zending van uit Zeeland gaat het goed. In vergelijking met het vorige jaar zijn in de maand November j.l. 400.000 meer oesters verzonden. Naar België werden verzon den: 1.441.110 en naar Engeland 207.750 stuks. In Nederland wer den 298.570 afgezet, terwijl naar andere landen in totaal 106.820 stuks gingen. De Waddenzee-mosselen. Bij de betrokken instanties wordt van de kwekers verwacht, dat zij belangstelling tonen voor meerdere levering van Wadden zeemossels tegen goedkopere prij zen aan de kwekers in Zeeland. Men wil levering van goede kwaliteit grote mosselen aan Bel gië en Frankrijk, daar dan de ver dere uitbreiding van de Weense mosselinvoer in Frankrijk kan worden voorkomen. Wanneer men nu de goede Waddenzeemosselen kan mengen met de kleinere Zeeuwse mosselen, wordt bereikt, dat ook de kleinere op zichzelf niet voor export geschikte mosse len kunnen worden geëxporteerd MIDDELBURG. Herstel van het station. Er wordt momenteel een begin gemaakt met een verbetering van de kantoorruimte in het station. Hiertoe wordt een gedeelte van de hal afgesloten voor het publiek, daar men deze gedeeltelijk als kantoorruimte gaat inrichten Ook aan de goederenloods wordt gewerkt, ter herstelling van de oorlogsschade. Aanrijding. Dinsdagmorgen is op de Veeree weg een jongetje aangereden. Door een handige manoevre van de chauffeur kon een eretig onge val worden voorkomen. De knaap, die overwachts overstak kwam er met een paar beenwonden af. Afstandsmarsen K.N.G.V. Aan de marseisen van het K.N.G.V. (dames 4 marsen en meisjes 5 marsen) voor het Bondsonderscheidingsteken vol deden van de Gymnastiekvereni ging „Achilles" te Middelburg de dames; C. v. d. Voorde, M Bouwens, M. Vader, C. v. d. Vrede, C. Rijkse, L. v. Dijk, J. Jansen v. Roosendaal, R. van Loo, N. Hubrechse en E. Koo man en de meisjes N. de Veij. H. v. d. Ven, K. in 't Anker, M v. Helleman. R. de Jong, A. Cor- nelisse, A. Wolders. B. v. Dort, J. Kambier, N. Iloutepen, R Vinke, J. de Groene, E. Cosijn, L. Brouwer, L. Bouman, N. Back, M. ie Due, L. Labrujère, F. Fiegen, A. Fiegen en G. Hubrechtse. huiszoekingen. Gisterochtend heeft de procu- gewenst geacht. Invoer zal niet individueel mogen geschieden, 'maar via de Bedrijfschap. Als hoogst gewenste quantum werd pl.m. 7.000.000 stuks geraamd. Bij te hoge bestellingen zal ge rantsoeneerd worden. Verschil lende leden spraken zich uit te gen import, anderen tegen over heidsbemoeienis. MELISKERKE. Landbouwproblemen. Dezer dagen vergaderde de landbouwvereniging en afd. van de Z.L.M. o.l.v. de heer W. de Buck. De opkomst was goed. reur-fiscaal van het Bijz. Ge Als bestuurslid werd herkozen rechtshof te Middelburg 6% jaar de heer P. Wisse Szn. I gevangenisstraf geëist tegen de Het winterwerkplan werd bijna 30-jarige Sihrand Adriaan vastgesteld op vier vergaderin- van Boven, die in de oorlogs gen met sprekers en tweemaal jaren nog enige tijd als bode met een landbouwfilm. concierge op het Middelburgse Op deze eerste vergadering gemeentehuis werkzaam is ge sprak de voorzitter over het on- weest. aerwerp „Vandaag en Morgen".' Spreker vroeg de aandacht voor Van Boven was in 1942 tot de vele zaken die vandaag in de O.T. en in 1944 tot de landwacht landbouw urgent zijn en besprak toegetreden. In zijn functie van verder de problemen die in de hulp-landwachter controleerde toekomst aan de orde zullen ko- hij persoonsbewijzen, deed mee men en waarover de boer zich zal aan huiszoekingen, alles in op hebben te beraden. dracht van de beruchte land- Hierop volgde een vlotte ge- wachtcommandant Ko Bierens. dachtenwisseling. In April 1944 zocht hij bij de De vergadering die met gebed smid L. Cijvat te Koudekerke 2e KLASSE A: Kattendijke I Kats I; Wolfaartsdijk IKrab- De kleuters speelden voor de bendijke H; Col. Boys II—Ril- Sint en de talrijk aanwezige ia„d-Bath H; Kapelle I—S.N.P.I. ouders een paar leuke spelletjes, j w „i, Zij werden getracteerd en kre-'Het moet Kats plukken om m gen een pakje mee naar huis. i Kattendijke overwinnaar te wor- I den, tenzij Kattendijke een ouderwetse uitschieter mocht Hij verrichtte tal van was begonnen werd met dank zegging gesloten. SINT LAURENS. Openbare verkoping. Notaris J. L. van der Harst te naar een radiotoestel en was hij eveneens present bij de beruchte huiszoeking op de boerderij van J. Vos, waarbij deze landbouwer en het bij hem ondergedoken echtpaar Lezer werden gear- Middelburg heeft Dinsdag te Sint resteerd. Hij heeft hierbij een D WEMELDINGE. Begrafeniskwestie. In de openbare vergadering van de Raad der gemeente Wemeldin- ge op Maandag, werd de herzie ning de voorgenomen wijzi ging der verordening op de begra fenisrechten andermaal in behan deling genomen. De vergadering ging daartoe over in een met ge sloten deuren. Na heropening der openbare zitting werd door de voorzitter medegedeeld, dat B. en Wei, J. Boonman en J. C. Bos. Het voorstel tot vordering van de instandhouding van de o.l. school gedurende de jaren 1949, 1950, 1951 werd -goedgekeurd. In de gemeentebegroting 1949 werden de posten voor het ver nieuwen van de Dorpstraat en het in orde brengen van Achterweg geschrapt. P. v. d. Guchte zei, dat de straat niet zo slecht is en J. Boonman meende dat buiten de kom der gemeente ook alles niet zo fijn in orde is. Over deze post werd breedvoerig gepraat door Gevonden voorwerpen. De Commissaris van Politie maakt bekend, dat aan zijn bu reau de volgende voorwerpen als gevonden zijn gedeponeerd en terug te bekomen Zaterdag avond tussen 19 en 20 uur. Verschillende huissleutels, portemonnaie met inh., haar- strik, zadeldekje, verschillende wanten, tas met inh., kerkge schiedenisboekje, 1 paar sokken, sjaal, ceintuur, boerinnenzakje. De lijst van voorwerpen welke door particulieren in bewaring worden gehouden, ligt ter in zage op ons bureau Korte Noordstraat 35, Middelburg. W. hun voorstel om een bepaling voor- en tegenstanders. De voor op te nemen om in gevallen van zitter zou het jammer vinden, dat bijzondere hardheid van de gestel- deze post zou vervallen, maar bij de tarieven te kunnen afwijken en stemming bleek, dat de meerder- in plaats van een 5-jaariijkse be- heid er tegen was. De begroting 1949 werd daarna goedgekeurd. taling der rechten een jaarlijkse invordering in te voeren. Spr. deelt mede, dat de door B. en W. ingediende voorstellen tot invoe ring ener reductie-bepaling van het onderhoud van meer dan één Na goedkeuring van G. O. BIGGEKERKE. graf en voor het opnemen ener overgangsbepaling met reductie regeling voor diegenen, die op 1 komt er waterleiding Dinsdag kwam de gemeente- Juli 1948 bepaalde rechten hadden laad in openbare vergadering aangekocht, wordt teruggenomen bijeen en werd na de behande- ter nadere formulering. j iing van enige ingekomen stuk- Tevens werd op voorstel van de ken en de vaststelling van een heer P. J. J. Dekker besloten aan wijziging van de begroting voor hen, die reeds een aanschrijving 1948, de pensioengrondslag van omtrent het onderhoud der gra- de burgemeester vastgesteld, ven ontvingen, opnieuw een schrij- 1 Eveneens werden vastgesteld de ven te richten, ditmaal met de nieuwe pensioengrondslagen van vraag, of zij op 1 Juli jl. een of de ambtenaren van de burger- meer graven lieten onderhouden lijke stand. door derden en hoeveel daarvoor j De raad besloot als aandeel- betaald werd. j houder" toe te treden tot de N.V. Waterleidingmaatschappij „Mid- den Zeeland" te Middelburg en zich mede-garant te stellen voor rente en aflossing van een even- edig aandeel in het kapitaal, op een of andere wijze met uit breiding of vernieuwing ver- De raad der gemeente Nisse houdende, alsmede tot het kwart, dezer dagen in openbare b?,tale? vaJ? f5 PeF. Jaar voor vergadering bijeen. i e brandkraan, die op ver- De ingekomen stukken werden zoe^ van de gemeente bij eerste voor kennisgeving aangenomen. woidt geplaatst. De voorzitter deelde mede, dat Bu goedkeuring van dit be- van de Commissaris der Koningin sluit door Ged. Staten zal „Mid- een een fotocopie werd ontvangen ^en Zeeland kunnen overgaan van de dankbetuiging van H. K. aaI}leg van een transport- H. Prinses Wilhelmina. leiding in de dorpskern en zodra Een verzoek van M. Murre tot ae materiaalpo.sitie zulks toelaat toekenning van uitkering voor zijn ln het overige deel der ge- NISSE. Dorpsstraat en Achter weg worden niet verbeterd. i paar keer geschoten naar de heer Lezer, die wist te ontsnappen. Ten slotte kreeg besch. eind 1944 in Zwolle contact met Zimmer man, zodat hij deze een handje ging helpen. VERHAALTJES. Tijdens de zitting hing Van Boven steeds weer verhaaltjes op, waarbij het er op leek, of hij ze uit het hoofd had geleerd. Steeds weer trachtte hij een ander licht op de zaak te wer pen. Moest men zijn beweringen geloven, dan was hij niet meer dan een figurant geweest in het spel, dat Bierens en Zimmerman speelden. Eén ding bleef hij halsstarrig ontkennen, n.l. de huiszoeking bij A. Mesu te Vrouwenpolder. Het was de landwachter v. d. Perel geweest. REQUISITOIR. Reeds bij de aanvang van het requisitoir wees de procureur fiscaal al op het feit, dat hij ern stig rekening diende te houden met de gezondheidstoestand van beschuldigde, die reeds geïnter neerd is geweest, doch op dok tersadvies moest worden vrij gelaten. Jhr Verspyck kwalifi ceerde besch. als een actief land- wachter, die zich achter de kop stukken trachtte te verschuilen De -gevangenisstraf van 6% jaar zal moeten worden door gebracht in de Bijzondere Straf gevangenis. BIJ VERSTEK. Een aantal zaken betreffende voortvluchtigen, werd hierna be handeld. Bij verstek werd ge- eist tegen: Johannes Antoon, Martens, 22 jaar, te Terneuzen, 2% jaar. Jan Bevelander, 27 jaar, te Poortvliet, 3% jaar. Floribertus Francois D'Hooghe, 25 jaar; te Westdorpe, 5% jaar. Adriaan Cornelis de Kunder, 24 jaar, te Vlake, 4 jaar. Andries Steketee, 26 jaar, te Middelburg, 4 jaar. niet voldoende om het Kats erg moeilijk te maken. Lastiger zul len de bezoekers in Wolfaarts dijk zijn en daar geven wij geen cent voor de thuisclub. De re serves van Krabbendijke toch zijn behoorlijk aan het opkomen en wie zal de drang naar de bovenste plaats dan stuiten? Wolfaartsdijk is ongetwijfeld één van de naaste concurrenten, maar of het gelukken zal Rilland-Bath II zal wel slagen in een poging om het overwin ningen-lijstje van Colijnspl. Boys II blanco te houdep. Voor S.N.P. is de opgave om Kapelle enig verlies toe te brengen, erg zwaar en o.i. blijft Kapelle dan ook wel meester van het ter rein. 2e KLASSE B: Kloetinge II— Koudekerke I; Veere IWol faartsdijk II; 's-Heer Arends- kerke IISerooskerke I. Er is weinig wijziging in de situatie te verwachten. De Wal- cherse teams zullen over alle linies de sterksten blijven, waar bij theoretisch het zwaarste werk voor Koudekerke is, doch waar de Koudekerker jongens niet tegen op zien. Veere kan de doelpuntenmachine flink laten werken en ook Seroos kerke behoeft niet bang te zijn. In deze laatste wedstrijd zou misschien de thuisclub nog on verwacht kunnen meevallen. 2e KLASSE C: Serooskerke IINieuwland I; Nieuwdorp n Koudekerke II; De Bevelan ders IArnemuiden n. Voor Nieuwland liggen weer een paar puntjes in het verschiet en de Nieuwlanders zullen er wel voor zorgen de buit mee te nemen. De leiders uit deze klas se laten zich de voet niet dwars zetten door Koudekerke II en de enige wedstrijd, waarin een beetje pit kan zitten, wordt op Kamperland opgevoerd, waar de Arnemuider reserves moeten op passen om zich de weg niet voor lopig versperd te zien door De Bevelanders. Zaterdag was de regen spel breker, want slechts één wed strijd vond doorgang, t.w. de wedstrijd Kloetinge I's-Heer Hendrikskinderen I, welke dooi de thuisclub met grote cijfers overeenkomstig dé verwachtin gen gewonnen werd (72). 1.55 (—0.05), Lobith 8.37 (+0.02), Nijmegen 6.13 (0), Arnhem 6.44 (0), Eefde 1.77 v+0.01), Deventer C.98 0.03), Borgharen 40.73 (+0.04), Bel- feld 10.88 (—0.221, Grave (be neden 510 0.02), Vreeswijk 0.05 (—0.16), Lith 0.23 (—0.17). Distributiedienst De Bevelanden. Uitreiking toeslagkaarten bijz. arbeid. De toeslagkaarten voor de le en 2e periode 1949 moeten in de week van 13 t.m. 18 December af gehaald worden. De juiste datum en uur is vermeld op de naamlijst die bij de vorige uitreiking is mee gegeven. Bij deze uitreiking moe ten de Tweede Distributiestam kaarten van alle werknemers overgelegd worden. Zittingen Centrale Kas. In de week van 13 t.m. 18 De cember wordt geen zitting gehou den te Driewegen en Ovezande. Distributiekring Walcheren. Toeslag bijzondere arbeid. De directeur van de Distributie kring Walcheren maakt bekend, dat bij het aanvragen van toeslag deze maal de stamkaarten van de personen voor wie toeslag wordt aangevraagd moeten worden over- overgelegd. Distributiekring Terneuzen. Uitreiking toeslag bijz. arbeid. Zoals reeds in een persbericht is medegedeeld worden de werk gevers er op attent gemaakt, dat alle stamkaarten van hun werk nemers bij het afhalen van de toe slagkaarten 901/2 moeten worden overlegd. Na-uitreiking bonkaarten. Na-uitreiking bonkaarten voe dingsmiddelen 901 zal plaats heb ben te Terneuzen op Donderdag 16 Dec. letters AK en Vrijdag 17 Dec. letters LZ. Voor de in woners van het voormalige -D.K. Hontenisse zal de na-uitreiking plaats hebben te Hulst op Vrijdag 17 Dec. 1948. maglio 1852; Bramley Seedling 3343; Courtpendu 2842; Salo- mé 3146; Annanas Reinette 29 49; Zoete Ermgaarde 3874; Zoete Campagner 5063; Zoete Bellefleur 3658; Zoete Holaart 3453; Kroet en valappels 744; Peren: Doyenne du Comise 40 136; Br. d' An jou 4177; Comtes- se de Paris 4876; Conference 40 75; Br. Alex. Lucas 8189; St. Remy 4668; Kleiperen 35—71; Gieser Wildeman 4580; Ponds peren 5764; Kroet en valperen 3442; Diversen: Druiven 181 188 alles per 100 kg. Honig 2.06 per flacon. ZIERIKZEE. Veiling van 7 Dec. Spruiten 3247; Boerekool 912; Witte kool 79 Savoye kool 9— 20; Rode kool 7; Prei 14; Witlof 3545; Andijvie 2228; Snijsla 1214; Kroten31; Goudreinet 4248; Lenis Prinee Albert 35; Comtesse de Beurré 7376; Zure Bellefleuh 5060; Beurré Alex. Lucas 6265; Jonathan 40, alles per 100 kg. kinderen werd afgewezen. De ver lenging van de kasgeldlening aan gegaan met de Postspaarbank van Curagao groot f 30.000 tot 31 Dec. 1919 werd aangenomen. De verordening op de heffing van een straatbelasting werd ge- Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wittewierum, J. Schuurmans Ind. pred. te Gro ningen; te Poortvliet, J. Bakker te Veenendaal. Aangenomen: de benoeming tot secr. der Herv. raad voor Uitw. Zending, P. J. Mackaay te Haarlem; naar Hallum, J. de Ruyter te Terhorne. Bedankt voor Veen, J. Bak ker te Veenendaal. Geref. Kerken. Beroepen te Avereest, R. Groe- neboer te Wirdum; te Sibculo- Kloosterhaar, E. de Vries, cand. te Zwartsluis. Aangenomen naar Zoutespui (gecomb. met Axel), D. J. Cou- vée te Axel. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Aangenomen naar Delfzijl, R.( K. Wigboldus te Stadskanaal; naar Den Hulst-Nieuwleusen, H. Scholte, cand. te Assen, die bedankte voor Sauwerd, Gla- nerbrug, Loenen a. d. Vecht, Mi- nertsga en Oude Bildtzijl; naar Bruchterveld, K. da Hoop, cand. te Groningen, die bedankte voor Gees, Barendrecht en Aduard. Gevluchte Sowjet- officieren leggen verklaring af. De Sowjet-Russische officieren van de luchtmacht, de luitenant Barstof en Kirosof, die in October jl. per vliegtuig de Sowjet-Unie zijn ontvlucht en in de Ameri kaanse zone in Oostenrijk geland, hebben te Wiesbaden een perscon ferentie gehouden, waarop zij o.m. hebben verklaard: „Oorlog is on vermijdelijk en kan slechts leiden tot de ondergang van de Sowjet- Unie. Dat is de mening van het Russische volk". De beide officieren zijn van plan zich naar de V.S. te begeven en de Amerikaanse nationaliteit aan te vragen. Zij hopen bij de Ameri- kaande radio voor de uitzendin gen, bestemd voor Sowjet-Rusland werk te vinden. Volgens hun verklaringen zou 98 van de Russen het huidige regiem haten, maar niemand zou iets durven zeggen of ondernemen. De twee officieren menen, dat het Sowjet-regiem gewijzigd noch uit de weg geruimd kan worden zon der een actie uit het buitenland. V eilingsberichten. MIDDELBURG. Veiling van 7 Dec. '48. Appels: Jonathan 7073 Cox Oranje 5157; Goudreinet 5055; Groninger Kroon 3868; Val- en fabr. 4147; Groenten: Andijvie 2438; Bloemkool I 31 61; idem II 1430; idem HT 58; Rode kool 78; Savo;e kool 68; Boere kool 17; Spruiten 2754; Prei 79; Bospeen 518;' Breek- peen 4.50—5.50; Witlof 30—51; Veldsla 10—33; Boskroot 34. GOES. Veiling van 7 Dec. 1948. Appels: Goudreinetten 4285; Jo nathan 3390; Zure Bellefleur 26'en de muziek. Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. Beide zenders 8 en 11 n. Nieuws. HILV. II, (415 M.): NCRV 6.00 Sans Souci. 6.15 Land- en Tuin bouw. 6.30 Sans Souci. 6.45 Pie- kerproblemen. 7.00 Nieuws. 7.15 Leger des Hells. 7.30 Actueel ge luid. 7.45 Cor Kee, orgel. 8.15 Snaren-Symphonie. Een studio- Steravond met Willy Busch en het Groot Omroepkoor. 8.45 De Spraakwaterval. 9.30 Familiecom petitie. 10.05 De vaart der volken. 10.25 Valerius Gedenck Clanek. 10.45 Avondoverdenking. HILV. I, (301 M.): AVRO 6.00 Nieuws. 6.15 Sport. 6.30 Strijdkr. 7.00 Radiostrip. 7.10 Avondschool. 7.45 Reg. uitz. 8.15 St. Nicolaas- cantate. 9.10 Hoorspel. 10.00 Philh. orkest. 10.45 Internationale vraagstukken. Vrijdag 10 December 1948 Beide zenders 7, 8 en 1 u. Nieuws. HILV. H, (415 M.): KRO 8.15 Pluk de dag. 9.35 Schoolradio. 10.05 Muziek houdt fit! 11.00 De Zonnebloem. 11.40 Schoolradio. 12.03 Pianorecital. 12.33 Kareol Septet. 1.25 Promenade orkest. 2.00 Die Schöpfung. 3.30 Middag concert. 4.00 De Zonnebloem. 5.00 Na schooltijd. .5.15 Kinderkoor. 5.45 Wat het buitenland leest. HILV. I, (301 M.)VARA 8.18 Operette. 9.00 Lichte morgenklan ken. 9.30 Schubert. VPRO 10.00 Morgenwijding. VARA 10.20 The Masqueraders. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Alt en piano. 11.05 recht is recht. 11.15 Gram. AVRO 12.00 Pierre Palla, orgel. 12.33 Sport. 12.45 Gerard van Krevelen, piano. 1.20 De Kwintetspelers. 2.00 Kookkunst. 2.20 Italiaans concert. 3.00 De dichter J. Gres- hof. 3.20 Gram. VARA 4.00 Om roeporkest. 4.30 Tussen twaalf en zestien. 5.00 Johan Jong. 5.20 Wij Amsterdamscbe Effectenbeurs. Slotkoersen op 8 December 1948 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. De oorzaak van de brand in de matrassenfabriek te Amsterdam, welke eergisteren woedde, is broeiing in de kapokvoorraad op de tweede etage geweest. De schade bedraagt f 50.000. Rechtzaken. meen te. De ambtenaar ter secretarie en de gemeentewerkman zullen de tijdelijke bijslag van f4,50 per maand krijgen. De begroting voor 1949 werd vastgesteld met een eindcijfer wijzigd in die zin, dat (Te belasting van f 149527,29 en een post voor zal ingaan op 1 Jan. 1948 en het onvoorziene uitgaven van voorstel om de gebouwde midden- f 1516,06. standswoning aan de Zuidweg No.Na de behandeling dankte de v. d. Kooy, secretaris-generaal 75 te bestemmen tot ambtswoning heer Polderman B. en W., de van het departement van Econo voor de secretaris en de vergoe- secretaris en de ambtenaar ter ding voor het gebruik van de secretarie voor het vele werk ambtswoning te bepalen op f 360 verricht bij het opmaken dezer s jaars, terwijl het waterverbruik begroting. Wel vroeg hij de aan- voor rekening van de verbruiker dacht van B. en W. voor de bouw van een nieuw gemeente huis, waarop de voorzitter hem mededeelde, dat B. en W. zodra dit mogelijk en verantwoord is Tot ieden van de commissie tot j met plannen voor een nieuw ge- wering van schoolverzuim werden j meentehuis, dat meer, passend is, gekozen J. A. R. Bommeljé, J. C. j zullen komen. Bos, J. Hoebeke, M. Nieuwenhui- i Bij de rondvraag vroeg de ze, W. L. J. Harthoorn, tot leden heer Schout om verbetering van j te Leiden in de economische ge- van de commissie van advies inge- de begroeiing van ae graven aan j schiedenis en is ridder in de volge de woonruimtewet 1947 voor de noordzijde van de begraaf- Orde van de Nederlandse 1949. J. Mol, P. v. d. Guchte, J. v. plaats. Leeuw. komt werden eveneens aangeno men. Ook werd aangenomen de geldlening groot f 8500.met de Vereniging voor Ziekenverpleging. Geref. Gemeenten. Tweetal te Scherpenisse, D. L. Aangeenbrug te Dordrecht en J. B. Bel te Dirksland. Bedankt? voor Waarde, W. de Wit te Middelburg. Prof. Dr T. I'. v. d. KOOY. Naar wij vernemen is dr T. P. mische Zaken benoemd tot hoogleraar aan de Vrije Univer siteit om onderwijs te geven in de economische politiek. Prof. dr v. d. Kooy was na zijn studie in het bedrijfsleven werkzaam en kwam in 1932 op het departement van Econo mische Zaken, waar hij nage noeg alle rangen doorliep. De nieuwe Professor is sedert korte tijd buitengewoon hoog leraar aan de Rijksuniversiteit BIJZ. GERECHTSHOF. Bij beschikking van de Raads heer belast met de vereenvoudigde gerechtelijke afdoening van straf zaken bij het Bijzonder Gerechts hof te 's-Gravenhage, Kamer voor Zeeland te Middelburg, is op 7 De cember 1948 veroordeeld: J. M. Rus ter, koopman te Rotterdam, wegens: opzettelijk in tijd van oorlog de vijand hulp ver lenen, meermalen gepleegd in het tijdvak Januari 1944April 1945 te Goes en te Lunteren tot 6 jaar gevangenisstraf met aftrek voor arrest sinds 16 Mei 1945, met ont zetting kiesrechten voor de duur van het leven. ARENDSKERK, Australië- Retterdam, pass. 7/12 Ouessant; COLYOTTO (op eigen kracht). 11/12 van Houston te Rotter dam verwacht; HEELSUM, 7/12 van Walvisbaai naar Dakar; MARPESSA (t.), 7/12 van Cu rasao naar Berre bij Marseil le); VEENDAM, 16/12 van Rot terdam te Bermuda verwacht; WATERLAND, A'dam-Buenos- Aires, 7/12 van Bahia; WILLEM RUYS, Rotterdam-Batavia, 8/12 2 uur Finisterre gepass.; ZUI DERKRUIS, 8/12 van Batavia te Rotterdam. BINNENLANDSE HAVENS. 7 Dec.: Gepass. naar Antwer pen: ALGENA van Hamburg; ZEELAND van zee; WEGA van Londen; RIAN van Rotterdam. Gepass. van Antwerpen: AT LANTIC naar Rotterdam; UTRECHT naar Batavia; LOP- PERSUM naar Bordoux. 8 Dec.; Gepass. naar Antwer pen: BERNINA van Rotterdam. Te Vlissingen aangekomen: VIOLETTA ERICA van Ant werpen; HEBENOBEL van Antwerpen. Gepass. van Ant werpen: DELTHA naar Sout hampton. Nederland 1948 100% Kon. Boot 149 148% Nederland 1947 97la/u 97la/» Kon. Paketvaart 162 161% Nederland 1937 97"/ 97% Ned. Scheepv. Unie 164% 163% Dollarlening 1947 100% 100'/,, Rott. Lloyd 151 152 Invest, certif. 98'/.. 98 Stv. Mij. Nederl. 167% 168 Ned. 1962/64 ex. bel. 98% 98% H.V.A. 155% 153% dito met belasting 98u/i« 98>, Java Cultuur 78 77% Nederland N.W.S. 80% 80% N.I.S.U. 88% 87% Spaarcertifieaten 1011/,, 101% Vorstenlanden 40% 40 Indië 1937 A. 95'7i« 98 96 Deli Bat. Mij. 129% 126 Grootboek 1946 98 Deli Maatsch. 142% 141% Kol. Bank 82 80% Senembah Ned. Ind. Hand. Bk 113% 113% Muller en Co. 155 154% Ned. Handel Mij. 156% 155% A'dasche Bank 156 155% A.K.U. 158% 158 Holl. Bank Unie 210 212% Berghs en Jurgens 294 294 Herstelbk Pr. 99 99 v. Berkel Patent 120% 120 R'damsche Bank 163 162% Calvé Delft 148 148 Twentsche Bank 168% Centrale Suiker Anaconda Copper 34% Fokker 135 135 Bethl. Steel Gelder Zonen 139% 138 Chrysler 109% Kon. Hoogovens 187% 187% Gen. Motors 59 58% Lever Br. Unil. 272% 273% Intern. Nickel 30% Ned. Ford 288 Kennecott 59 59 Ned. Kabelfabr. 248 250 Rep. Steel 26% Philips Gloeii. 233% 232% U. S. Steel 73% Wilton 169 165% City Service 47 46% Billiton Ie rubr. 487 North American 14% Billiton lie rubr. 387 390 Cont. Oil Dordtsche Petr. 287% 288% Midcoint Oil Kon. Olie 314% 318% Philips Petr. A'dam Rubber 150 146% Shell Union 39% 39% Bandar Rubber 144 142% Tide Water 24% Deli Bat. Rubber 100 96 Baltimore Oos t Java Rubber Miss. K. Texas Serbadjadi 65 New York Centr. 12% Holl. Am. Lijn 164 163% Pennsylvania Java China Japanl. 151 151% loor PIET VAN DAMME. Plaatjes van JAAP NONNEKES. o— 49. Dat was te veel voor Pier. Woedend stapte hij op de knecht toe. „Jie be ter kenne fietse as ik? Julder kunne mee z'n drieën nog 's geên eéns een verreken tegen oue!" „M'n verreken?" riep de boer verschrikt uit. „Waer is m'n verreKen?" Ja, waar was het var ken gebleven? Toen Pier boven op het varken viel, waren ze 't met z'nallen helemaal vergeten. Maar het varken was zo ge schrokken, dat het maar gauw weer naar zijn hok gevlucht was. „Knor, knor", knorde het mis troostig. „In die wijde we reld is het ook niets gedaan. Knor, knor! Komt er zo'n rare mens boven op me zitten! Nee, bij de boer in 't hok is t toch maar veiliger, d5ar heb je van zulke rare dingen geen last. Knor, knor!"

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3