PRODENT Dit is een wenk Het Wereldkampioen schap Dammen. Inhaalprogramma met weinig sensatie. De jeugd aan 't woord. Gebr. Dïeckmann PROVINCIENIEUWS de itfeóéef Dit de eerste ronde. De Vereniging tot bevordering van de Pluimveehouderij. Zeer interessante verkoping LEDEREN REIS- EN BQODSCHAPTASSEN Woensdag 17 November 1948 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 (Vervolg van pag. 2.) beek nog over verschillende as pecten alsmede over het totstand komen van het Handvest der V.N. Na afloop hiervan werden nog vragen beantwoord. De publieke belangstelling voor deze lezing was uiterst gering. GOES. Vergadering Zeeuws comité „Philadelphia". Dezer dagen vergaderde te Goes het Zeeuws Comité „Phi ladelphia" met ruim 20 corres pondenten en belangstellenden onder presidium van mevr. Ne- derhand. Na het financieel ver slag van mej. J. J. Donner sprak mej. C. de Witte, secretaresse van het hoofdbestuur, uit Utrecht over de nieuwe taak der Morgenland-Zending in Syrië en Mesopotamië. Spr. memoreerde, dat gedu rende de eerste 25 jaar van het bestaan der Morgenlandzending het accent lag op hulpverlening aan de uit Turkije gedeporteer de Armeense Christenen. In de laatste wereldoorlog waren de diaconieën der Armeense Ker ken in staat voor hun eigen ar men te zorgen. Intussen is Syrië economisch weer hard achteruit gegaan en is de werkloosheid groter dan ooit te voren. Thans doet de Morgenlandzen ding op de eerste plaats aan zen- dingsarbeid onder Mohammeda nen, verder aan evangelisatie- arbeid onder de Oosterse Chris tenen en op de derde plaats so ciaal werk. De voornaamste zendingspos- ten zijn: Aleppo met drie poli klinieken en Hassake in Meso potamië. Tenslotte gaf mej. de Witte aan de hand van tal van voor beelden een overzicht over de grote kansen van het Evange lie in deze Mohammedaanse we reld en eindigde met een op wekking de schouders opnieuw onder de::e arbeid te zetten voor de uitbreiding van het Evange lie in het nabije Oosten. YVEMELDINGE. Bij de op Maandagavond ge houden verkiezing voor vier ge machtigden in het kiescollege der Ned. Herv. Kerk zijn gekozen de heren F. Oudeman, Adr. de Schip per Az., Jac. Burger Fz. en M. van Stel. WAARDE. Verkiezing Notabelen N.H. Kerk. Maandag werd door de stern- gerechte leden der Ned. Herv. Kerk herkozen tot Notabel Matth. Westrate en in de vaca ture M. M. Allewijn de heer J. F. Goud. MELISKERKE. In het verenigingsgebouw zal vanavond om half zes een sa menkomst worden gehouden voor schoolgaande kinderen waarin de heer Barnard zal vertellen en lichtbeelden zal vertonen. SEROOSKERKE. Z.L.M. vergaderde. Dezer dagen kwam de plaat selijke afdeling van de Z.L.M. bijeen onder leiding van de heer P. de Buck. Op voordracht voor Hoofdbe stuurslid werd de heer W. de Buck te Meliskerke geplaatst. Er werd een commissie be noemd om te rapporteren over diverse vraagstukken. Burge meester Kodde van Zoutelande sprak over de herverkaveling, waarop een geanimeerde be spreking volgde. BRUINISSE. Woningbouw vordert. Terwijl 7 gezinnen deze week een nieuwe woning kunnen be trekken in het complex van 105 woningwetwoningen, zal binnen- NIWIN ontspanningsavond. Door het N.I.W.I.N.-comité wordt Zaterdagavond te Bruinis- se een ontspanningsavond gege ven, waarvan de baten ten goede komen aan de jongens van Brui- nisse, die onder de tropenzon hun militaire plichten vervullen. Muziek, voordracht, samen zang en hersengymnastiek, zul len ongetwijfeld velen een ge- noegelijke avond verschaffen. De entréeprijs is opzettelijk laag gehouden, opdat ieder in de ge legenheid moet zijn, deze avond mee te maken, maar daarom moet de zaal dan ook geen en kele lege plaats meer vertonen. Niet alleen de uitvoerenden, maar vooral de jongens in In donesië hebben recht op belang stelling van de gehele gemeente. ZIERIKZEE. Voorlopig geen uitvoering van de „Die Jahreszeiten". De uitvoering van „Die Jahres- zeiten" door de Zierikzeese Ora toriumvereniging, die gisteravond zou plaats hebben, kan voorlopig geen doorgang vinden, daar de dirigent, de heer Jac. Luykenaar, Maandagavond tijdens de repeti tie plotseling onwel is geworden. RENESSE. Zangver. V.Z.O.S. bestaat 75 jaar. De zangvereniging „V.Z.O.S." te Renesse viert dit jaar haar 45-jarig bestaan. Het bestuur wil dit feit niet onopgemerkt voorbij laten gaan, en bij de uitvoeringen, die bin nenkort zullen plaats vinden, herdenken. De belangstelling vdor zang uitvoeringen te Renesse is steeds zeer groot, en nu bovendien een aantal afgevaardigden van di verse instanties en verenigingen bij deze viering zullen worden uitgenodigd, zullen thans twee donateursuitvoeringen gehouden worden. Vergadering „Volksonderwijs". Zaterdag j.l. werd in hotel Steinvoort een algemene leden vergadering van de afdeling Westelijk Schouwen van de Ver eniging „Volksonderwijs" onder voorzitterschap van de heer A. C. de Jonge gehouden. De waarn. penningmeester de heer C. A. Boogerd werd gedé- chargeerd voor zijn gevoerd be leid. In de bestuursvacatures werden gekozen, mej. Hartog voor de afd. Burgh, de heer W. P. K. Moelker voor de afd. Se- rooskerke, terwijl de verkiezing van een bestuurslid voor de afd. Haamstede, ontstaan door het vertrek van de heer Spanjaard, aangehouden werd, als secretaris zal voorlopig de heer de Jonge optreden. De vergadering gaf het Be stuur volmacht inzake het voe ren van een wintercampagne. ZAAMSLAG. Vergadering N.C.L.B. De afd. Zaamslag der N. C. L. B. kwam in ledenvergadering bijeen onder leiding van de heer J. van Ham. De leden werden opgewekt de propagandaverga- dering van de N.C.L.B. te be zoeken te Hoek op 30 Nov. a.s. alsmede de C.N.V.-vergadering te Zaamslag op 9 Dec. a.s. Be stuursverkiezing had plaats. Herkozen werden de heren J. van Ham, voorz., P. de Vos en P. de Jonge. Tot lid der Contr.- Com. werd beno.emd de heer D. Bareman. Hierna leverde P. de Vos een inleiding over „Waar om Chr. vakorganisatie?" NIEUWERKERK. Eerste boomplairtdag. Zaterdag zal de eerste boom- Herverkaveling Walcheren f so-tai pachters, aie zich daar mi het najaar van 1949 hopen te ves- VOnlert gestadig. tigen, is reeds een begin gemaakt. T -I Ook de sanering van de te memorie van antwoord }jeine bedrijven wordt voorbereid. op het Voorlopig Verslag der Tweede Kamer betreffende de be groting van Landbouw deelt mi nister Mansholt mede* dat de werkzaamheden in verband met de herverkaveling van Walcheren gestadig vorderen. De eerste schatting van de gronden is gereed, terwijl circa 100 km. waterlopen gereed of in uitvoering zijn. In het voorjaar van 1949 verwacht de Herverka- velingscommissie de lijst van rechthebbenden ter visie te kun nen leggen. Het is de bedoeling in de jaren 1949 tot en met 1952 de aanleg van de landwegen en de water lopen te voltooien. Voorts ligt het in het voornemen in de komende 3 jaren pachters voor bedrijven in de Noord-Oost Polder aan te wij zen. Met het aanwijzen van een De verwachting is, dat in de jaren 1950 en 1951, nadat de belang hebbenden zijn gehoord, de nieu we kaveltoedeling zal kunnen wor den ontworpen, waarna zo moge lijk in het najaar van 1951 de nieuwe kavels in gebruik zullen worden gegeven. In de daarop volgende jaren zullen dan de nog resterende cultuurtechnische wer ken worden uitgevoerd, die door de nieuwe kavalindeling alsdan nodig zullen blijken te zijn. In de jaren, volgende op 1951, zouden dan de administratieve afwikke ling, de tweede schatting en de berekening van de herverkave- lingsrente kunnen plaatsvinden. De herverkavelingscommissie streeft er met alle kracht naar dit werkplan ten uitvoer te leggen. (Ingez. mededeling, advert.) ff flinke tube l( ill zeer grote tube (Van onze damredacteur) Hier volgen enkele spelmomen ten uit de wedstrijd tussen R. C. Keller en H. La ros. R. C. Keiler m. m w m. JTZVS HP I m \m m> H. Laros Zwart: 7. 12. 17. 18. 19. 24. 25. Wit: 16. 26. 28. 33. 34. 35. 38. Wit speelde 3429? waarop zwart antwoordde met 1823? 29x20 23x43 20—15 43—49 15—10 19—24 10—5? Wit had beter 104 kunnen spelen. De dreiging 1722 1218 gaat namelijk niet daar wit 427 staat en 1218 direct geen winst brengt. 49—44 33—29 24—33 5—23 44—50 23—45 33—39 en wit gaf op. S. VOETBAL OP THOLEN. Tholense Boys speelde Zater dag te St. Annaland tegen W.H.S. een wedstrijd voor de competitie. W.H.S. won deze match met 41. V eilingsberichten. MIDDELBURG. Marktbericht van 15 November 1948. Appelen: Notarisappel 3436; Jonathan 6168; Goudreinet 4252; Bram- ley Seedling 38; Zoete Bellefleur 40; Zoete Campagne 40; Grauw- zuur 40; Cour Pendu 35; Laxton Superbe 4351; Val en fabriek 2851. Peren: Winterbergamot 46 —56; Comtesse de Paris 477;1 Val en fabriek 41. Tomaten: 17 28. Mispels: 3838. Groenten: Andijvie 419; Bloemkool I 9 54; idem II 614; idem III 46; Prei 78; Spruiten 3252; Veld sla 319; Rodekool 79; Savoye kool 6; Boerenkool 28; Bospeen 6—9; Spinazie 11—33; Witlof 72 —78. GOES. Veiling van Maandag 15 November 1948. GroentenBloem kool I 20—32; id. II 17—22; id. Ill 918 per 100 stuks. Spruiten 2351; Andijvie 46; Savoye kool 612; Rode kool 710; Prei 7—7.50; Witlof 32—58; Koolrapen 4Uien 1.507; Aardappelen 5Kroten 4.506.50 alles per 100 Tig. Zaterdagmiddag-voei dli. Goede prestatie van Nieuwland. Ie KLASSE: Riljand-Bath I— Krabbendijke I 32. Het kleine programma, dat de Zaterdagspelers de laatste we de cijfers deze keer eens niet zo heel erg hoog. 2e KLASSE C: Domburg III— Koudekerke II 11; Arnemuiden IINieuwland II 11; Bevelan ders INieuwdorp II 4—-2. Twee zwakke broeders, schijn baar volkomen aan elkaar ge- ken te verwerken krijgen is er.waagdj deelden in Domburg de °P .fer1^ stallen op een pUn^en en zullen beide blij ge- rf o It t Ir nonto rfocnoo rlo ttrorictnn gelijk aantal gespeelde wedstrij den te krijgen om zodoende de tweede helft weer met gelijke kansen te beginnen. Zo nu en dan duikt in die inhaalprogram ma's nog wel eens een belang rijke wedstrijd op en één daar van was de ontmoeting tussen Rilland en Krabbendijke, welkë weest zijn eens een keer niet met formidabele cijfers te ver liezen. Een fijn stukje werk le verde Nieuwland af door de Arnemuiden reserves in toom te houden en tenminste nog een punt mee naar huis te nemen. Dat was dan ook wel de enige verrassing uit dit programma, plantdag gehouden worden. Jbad al heel wat met de jongens - ii'-1 I V Cl J. cloolilva-li. iJt uti annua. geheel overeenkomstig de ver- want ook de ]aatste wedstrijd iira/-»htir»cr/orY ir> oor» fitrovtifinnintf die tussen Bevelanders en Nieuwdorp II leverde een nor male uitslag op. BELANGRIJKE VOETBALSE LECTIE OP ZATERDAG. wachtingen in een overwinning voor Rilland eindigde. 2e KLASSE A: Kats I—S.N.P. I 10; Kattendijke IYerseke III 2—4. Langzamerhand begint S.N.P. beter partij te geven en Kats s Middags na twee uur zullen kort aan een aantal andere ge- de schoolkinderen als symboli- zinnen de woning hunner keuze sche handeling een veertigtal worden toegewezen. Eer deze bomen planten op vier plaatsen kunnen worden betrokken, moet in de gemeente. De gebeurtenis eerst de riolering nog worden zal eenvoudig gehouden worden, gelegd. I De muziekvereniging zal haar Hoewel men met de uitvoering j medewerking verlenen. Boven- daarvan bezig is, denkt men niet dien zal op het schoolplein een voor aanstaande voorjaar de Juliana kroonboom geplant huizen voor bewoning te kunnen - worden, vrijgeven. slag er nog wezen mag, waren In Zeeland nog vaak ondeskundigheid. fokkers worden voorgelicht le- uitbreiding zal ondergaan, zingen worden gehouden, films 6 Over het algemeen bestaat er In Zeeland weinig interesse voor vertoond en soms worden be langwekkende en interessante excursies gemaakt naar grote de ^Mn^ehoIiöerU.' Dehouders Pluimveeteeltbedrijven in Gel van kippen halen wel graag de derland bijvoorbeeld, eitjes uit het hok, maar laten de producenten vaak aan hun lot over. In de meeste gevallen kos ten de kippen dan ook meer, dan STRAKS IEDERE HEN EEN CERTIFICAAT. Het onvermoeid ijveren van de ze opbrengen, al drukt dit mis- V.P.Z. heeft vruchten afgewor- schien niet zwaar op de begroting, pen. Om maar een voorbeeld De secretaris van do Vereniging te noemen: tot nu toe werden de tot bevordering van de pluimvee- hennen steeds in massa gekeurd, boudery in Zeeland, de heer L. J. straks echter zullen ze stuk voor derse hennen, omdat deze in Zee Menheere uit Goes, vertelde ons stuk gekeurd en niet afgeleverd land niet gefokt worden en er tijdens een gesprek hier een en worden zonder voorzien te zijn toch verschillende pluimvee ander over. van een certificaat. Dat dit een houders zijn, die ze willen be- enorm werk is behoeft geen be- zitten. HET WERK VAN DE toog wanneer men weet hoeveel kuikens, jonge hennen en kippèn „Er heerst in 't algemeen", zo er in Zeeland nog zijn. vertelde de secretaris, „nog on- Ean paar cijfers ter illustratie: deskundigheid op het gebied van In 1940 waren er in Zeeland uit Waarde te stellen. Katten-1 De afdeling Zeeland van de dijke moest de vlag strijken K.N.V.B. gaat uitbreiding geven voor Yerseke III, dat zich in de aan het technische werk en zal in tweede klasse goed thuis gevoelt verband daarmee op a.s. Zaterdag en aardig uit de hoek komt. door de gehele provincie een se 2e KLASSE B: YVolfaartsdijk II lecti® bo"d®n. ,de. sPelera -Wissenkerke II 5-1. ™n 17 *ot 20 J»a5> die„m fub boven de middelmaat uitsteken. Een beetje partij konden de fljs de bedoeling, hieruit een Wissenkerke-reserves deze keer kern zoeken, welke onder ge- eens geven en hoewel de uit- regelde controle van een trainer zal komen. Zo worden dan Zaterdag te Middelburg, Goes, Terneuzen en Breskens selectiewedstrijden ge houden. Ook op Schouwen zou een wedstrijd georganiseerd worden, doch de trage mede werking der verenigingen maak te het nog niet mogelijk met de voorbereiding gereed te komen. De verscheidene ploegen zijn willekeurige samenstellingen, waarin de aanduidingen met A of B geen enkele aanduiding voor enige kracht inhouden. Dit kunnen zeker aantrekelijke wedstrijden worden. het nieuwe seizoen 75.000 tot 100.000 kuikens opgefokt kunnen worden. Aangenomen mag dan ook worden, dat in 1949 de kip- penstapel een niet onaardige IN ZEELAND TE WEINIG EIEREN. Met het verkrijgen van eieren voor het uitbroeden van kui kens, is Zeeland voor de broe- derijen geen dorado. In onze provincie zijn n.l. te weinig eieren, zodat de V.P.Z. acties voert om de broederijen aan eieren uit andere provin cies te helpen. Ook worden er hennen naar Zeeland gevoerd. Speciaal Gel- Kerk en Zending. EENDENHOUDERM VAN GEEN BETEKENIS. De V.P.Z. heeft 38 opfokkers, die. onder toezicht staan van de Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zoelen. C. B. Boere, pred. Prot. Kerk in Ind., te Delft; te Dui vend recht. F. C. Bosboom te Rotterdam-Hille- gersberg; te Maassluis, K. H. Burgy te Rijnsburg. Aangenoyjen naar: Oosterbie- rum, C. J. L. Loor te Anjum; naar Mijdrecht, D. Groeneboer, cand. te Leeuwarden; naar Schoonrewoerd, A. F. P. Pop te de pluimvee fokkerij in onze 137.750 kuikens beneden de 6 Rijkspluimveecónsulent en dit provincie. De taak van de Ver- weken. In de oorlogsjaren ver- 'jaar 50.550 kuikens opgefokt Koekengen eniging is <ian ook dit uit de minderde dit aantal sterk, zelfs hebben, waarvan er ruim 40 pet. Bedankt voor Oldemarkt en wereld te helpen en de pluim- tot 23.100 in 1941, maar dit jaar afgeleverd is. In 1947 was dit ve.-houders op het nut van hun is het aantal reeds weer 97.650. beduidend minder. 32.350 kui- kippen of eenden te wijzen en Jonge hennen, dus dieren van kens werden toen gefokt, waar- hen bij te staan in het opfok- 6 weken cn ouder, waren er in van 13.158 afgeleverd werden ken. Zo heeft de vereniging, de 1940 72.700 en in 1948 5850 stuks, 'aan de pluimveehouders. V.P.Z., om de beste kuikens te Ook hier zorgden de oorlogs- Tenslotte nog iets over het krijgen deskundige personen jaren voor een daling, die het houden van eenden. Dit is in aangesteld, die moesten zorgen, sterkst was in 1942 toen er nog Zeeland niet van noemenswaar- dat de fokkers goed materiaal 500 jonge hennen over waren, jdige betekenis en hun aantal is krijgen. De kuikens worden ge- Het aantal kippen bedroeg in hard achteruitgegaan. In 1940 selocteerd en voor ze 9 weken 1940: 420.268. in 1943 122.300 en war on er 10.000 terwijl er dit oud zijn ingeënt tegen pokken in 1948 249.500. jaar nog Èlechts 2000 eenden en diphtherie. Bovendier^propa- Na de terugslag in de oorlogs- zijn. geert de V.P.Z. een moderne jaren staat het er thans, zoals de Uit dit alles moge duidelijk' huisvesting van de dieren, want cijfers weergeven, niet slecht geworden zijn, dat de V.P.Z. zeer ook op dit gebied blijft er nog voor. Dank zij 't feit, dat er flink nuttig werk verricht voor de veel te wensen over." wat eieren ingeleverd zijn en pluimveeteelt in Zeeland en geen Dit is nog slechts een deel van door een soepeler worden van klein steentje bijdraagt tot het het werk der V.P.Z. Want de de maatregelen op het gebied verkrijgen van het veel begeerde vereniging doet nog meer. De van de pluimveeteelt zullen in eitje! voor Balk, D. Groeneboer, cahd. te Leeuwarden; voor Zwammer- dam en voor Wolphaartsdijk, A. van der Veen te Nijega-Elahui- zen; voor Loosduinen, A. J.Flink te Capelie a. d. IJssel; voor Nij- kerkerveen, A. de Bruyn te Werkendam. Geref. Kerken. Beroepen te Groningen (Zui- derwijk), K. W. Dercksen te Maassluis; (nieuwe wijk), J. P. I-Iörchner te Voorthuizen; te Veendam (bij accl.), M. Ham ming te Den Helder; te Heerlen, C. Moens te Leimuiden; te Nieuw-Lekkerland (2e maal), P. de Feyter te Zwartsluis; te El- burg, S. Wagenaar te Arum. Bedankt voor Bunschoten- Spakenburg en voqf Hoofddorp, dr O. C. Broek Roelofs te Woer den; voor Rotterdam (Zuid), dr E. Masselink te's-Gravenzande. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Bruchterveld, K, de Hoop, cand. te Groningen. Aangenomen naar Waardhui zen (N.-B.), A. H. Algra, cand. te Huizum, die bedankte voor Minnertsga, Oude Biltzijl, Wie rum, Surhuisterveen, Opende (Gron.), Mildam, Gees, Zuid wolde (Dr.), Ede, Barendrecht. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Utrecht (N.), M. Holtrop te Haarlem (C.) en J. H. Velema te Bunschoten. Beroepen te Rotterdam (C.) I. de Bruine te Hilversum; te Werkendam, H. v. Leeuwen te Tholen. Bedankt voor Papendrecht, D. Driessen te Vlaardingen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Waarde, W. de Wit te Middelburg. Bedankt voor Boskoop, Chr. v. Dam te Werkendam; voor Rijssen, D. L. Aangeenbrug te Dordrecht. Bevestiging en intrede. Voor de Ned. Herv. Gemeente te Ellewoutsdijk was het Zondag een belangrijke dag. In de morgendienst werd cand. Zunneberg bevestigd door ds Soe- tekouw van Hontenisse. Deze had tot tekst Phil. 2 vers 5. Na de bevestiging zong de gemeente hem Gez. 224 1 toe. In de avonddienst deed de nieu we predikant zijn intrede met een predikatie over 1 Joh. 2 18a. Op verzoek van de predikant werden geen toespraken gehou den. In beide diensten was het kerkgebouw overvol. Na des morgens bevestigd te zijn door ds G. Jansma van Kantens, die tot tekst had Rom. 16 en 17a, deed Zondagavond ds J. Scholten, gekomen van Middelstum, zijn intrede bij de Ned. Herv. Gem. te Terneuzen. De nieuwe predikant had tot tekst gekozen, Joh. 3 16. Hij werd toegesproken door de bur gemeester, mr Tellegen, namens het gemeentebestuur, door ds Fournier namens het class, be stuur, door ds Hermanides na mens de ring Axel, en door de consulent ds v. d. Graaf. wijding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleutertje luister. 11.00 Het dodeneiland. 11.20 Piano. 11.45 Letland. 12.00 Joop Wal vis, orgel. 12.30 Omroeporkest. 1.20 The Jolson Story. 2.00 Ame rikaans Dagboek. 2.15 Solisten concert, 3.00 Voor de zieken. 4.00 Assortimento. 5.00 Kaleidos- coop. 5.20 Welk dier deze week. 5.30 Doe het zelf. 5.35 Johnny Meyer. SCHEEPSTIJDINGEN. ALBIREO Buenos-Aires-Rot- terdam, 15/11 te Santos; ALDABI Rotterdam-Buenos-Aires, pass. 15/11 Fidisterre; ALDEGONDA 15/11 van Pladjoe naar Singapore; AMSTELDIEP 15/11 van Makas sar naar Soerabaya; AVERDIJK New-York-Rotterdam, 16/11 te Antwerpen; BLIJDEND1JK 15/11 van Antwerpen naar Rotterdam; BREDA Curacao-Amsterdam, 16/ 11 van Antwerpen; DELFTDIJK Vancouver-Rotterdam, pass. 15/11 Flores; DORDRECHT (t) 15/11 van Pointe Noire naar Constanza; ITTERSUM Calcutta-Rotterdam, 15/11 te Aden; J. VAN OLDEN- BAÏtNEVELDT Java-Amsterdam 15/11 van Port Said; LISSE- KERK 15/11 van Karachi naar Marmagoa; MELISKERK 14/111 van Pointe Noire naar Accra; MERWEDE Amsterdam-Dakar, pass. 15/11 Quessant; MUIDER- KERK 16/11 van «Port Gentil te Pointe Noire; SAMARIA Kona- kry-Bordeaux pass. 15/11 Las Palmas; STAD ALKMAAR Vlaardingen-Lulea, 15/11 32 mijl n.-o. van Kiel; TERNATE pass., 16/11 3 uur Ouessant wordt 17/11 23 uur te Rotterdam verwacht; THIBA Buenos-Aires-Rotterdam, pass. 15/11 24 uur Finisterre; VENUS 14/11' van Lissabon naar Amsterdam; VOLENDAM, 15/11 van Las Palmas naar Rotterdam; ABBEDIJK, 16/11 van Gulf- port te New Orleans; ALHENA, Buenos Aires-Rotterdam, 16/11 te Antwerpen; AXELDIJK, 15/11 van New-York te Galve ston; EEMDIJK, New-Orleans- Rotterdam, 15/11 'te Londen; PRINS ALEXANDER, 14/11 van Rotterdam te Port Alfred; THE- MISTO, 15/11 van Amsterdam naar Keywest; WIELDRECHT (t.), 15/11 van Ras Tanura naar Kaapstad; BOSKOOP, 15/11 van Balboa naar Buena Ventura; ORANJEFONTEIN, Mombassa- Amsterdam, pass. 16/11 Lissa bon. BINNENLANDSE HAVENS. 15 Nov.: Te Vlissingen aange komen: JUPITER W. van Ant werpen. Van Vlissingen vertrok ken: JUPITER W. naar Harlin- gen. Gepass. naar Antwerpen: TWIN van Londen. Gepass. van Antwerpen: KEMPHAAN naar Londen; BLIJDENDIJK naar R'dam; BREDA naar A'dam. 16 Nov.: Te Vlissingen aange komen: TEMPO van Harrich; BADZO van Hansweert. Van Vlissingen vertrokken; TREFF- LE naar Boston. Gepass. naar Antwerpen: ALHENA van Bra zilië; AVERDIJK van New- York. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 16 November 1948 medegedeeld door: Generale Synode Ger. Kerken (art. 31 K.O.). ZENDINGSVOOKSTELLEN AANVAAKD. DE KYVESTIE DER PS ALMBERIJMIN G. Maandagmiddag vergaderde de generale synode der Geref. Kerken (ond. art. 31 K.O.) op nieuw. Zij zette de discussie over zendingszaken voort. Nadat de rapporteurs ds M. de Goede en prof. B. Holwerda de principiële en financiële vraagstukken wederom hadden toegelicht, ging men tot stem ming over. Alle voorstellen wer den aanvaard, zodat de Geref. Kerken (ond. art. 31 K.O.) naast het werk op Oosi-Soemba, dat ten einde gaat lopen, op West- Borneo eerlang .een zendings- terrein zullen hebben. Nadien wierp de synode zich op het rapport inzake een nieuwe psalmberijming, dat door prof. C. Veenhof werd gelezen. In dit rapport werd voorgesteld, de kerken nogmaals op te wekken ernstig kennis te nemen van de herziene psalmberijming welke haar dit jaar werd aangeboden. Er zouden dan deputaten be noemd moeten worden om de berijming te toetsen en hun cri- tiek te bevoegder plaatse uit te brengen. Bij de bespreking ontpopten de meeste woordvoerders zich als voorstanders van het voorstel, maar vooral de moderamenle- den ds K. Doornbos en ds D. van Dijk zeiden niet te kunnen in zien, waarom de synode deze zaak ter hand moet nemen. De discussie over dit punt wordt later voortgezet. Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND Beide zenders 8 en 11 uur Nieuws HILVERSUM II. (415 Meter). N.C.R.V. 6.00 Evangelisatiekoor 6.30 Pianodno. 7.00 Nieuws. 7.15 Reg. Uitz. 7.45 Engelse les. 8.15 Residentieorkest. 9.00 Ons Chr. Geloof. 9.25 Sweelinck kwartet. 10.00 Orgel. 10.30 Zang en piano. 10.45 Avondoverdenking. HILVERSUM I. (301 Meter). V.A.R.A. 6.00 Nieuws. 6.20 Gram. 6.30 Strijdkr. 7.00 Bedrijfs organisatie. 7.15 Zang en piano. V.P.R.O. 7.30 Y'oor de Jeugd. 7.45 Lezen in de Bijbel. V.A.R.A. 8.05 Dingen van de dag. 8.20 Operette. 8.55 Hoorspel. 9.55 Brahms. 10.15 Metropole orkest. 10.45 Gedichten DONDERDAG 18 NOVEMBER Beide zenders 7, 8 en 1 u. Nieuws HILVERSUM II. (415 Meter). K.R.O. 8.15 „Pluk de dag". 9.05 Concert. 9.35 Kamerorkest. 9.45 Schoolradio. N.C.R.V. 10.00 Strijkorkest. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gewijde muziek. K.R.O. 11.00 De Zonnebloem. 11.40 Schoolradio. 12.03 Klaas van Beeck. 1.25 Pianorecital. N.C.R.V. 2.00 Hollanda Sextet. 2.40 Voor de vrouw. 3.00 Strijkkwartet. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Gram. 5.00 Jeugdjournaal. 5.30 Bij de Gita- nos. 5.50 Reg. Uitz. HILVERSUM I. (301 Meter). V. P. R. O.: 7.50 Dagopening. Incasso -Bank N.V. - Goes. Nedërl. 1948 100 Vi 100% Kon. Boot 147% 147 Dito 1947 97% 98 Kon. Paketvaart 163% 162% Dito 1937 97?» 98 Ned. Scheepv. Unie 160% 161% Dollarlening 99% 997» Rott. Lloyd 153 -152% Invest, certif. 97% 98 Stv. Mij Nederl. 162 160% Ned. 1962/64 ex. bel. 99 V» H.V.A. 248% 247% Dito met belasting 99% 99 Java Cultuur 83 83 Nederl. N.W.S. 80% 80% N.I.S.U. 93 94 Spaarcertificaten 101% 101% Vorstenlanden 44% 44% Indië 1937 A. 95% 95% Deii Bat. Mij 139 138% Grootboek 1946 98 98 Deii Mij 148 149% Kol. Bank 89 87 Senembah 143% 146% Ned. Ind. Hand. Bk. 115% 115% Muller en Co. 154% 154% Ned. Handel Mij 159% 162% A'damsche Bank 150% 151% A.K.U. 150% 150% Holl. Bank Unie 209% 209% Bergh's Jurgens 287% 285 Herstelbk. Pr. v. Berkel Patent 120% 120% R'damsche Bank 155 154% Calvé Delft 152 152 Twentsche Bank 165% 167 Centrale Suiker. 180 Anaconda Copp. 34% 34% Fokker Bethl. Steel 105% 106% Gelder Zonen 145 144 Chrysler 111 Kon. Hoogovci.s 187 187 Gen. Motors 62% Lever Br. Unil. 275% 272 Intern. Nickel 30% 31% Ned. Ford 295 295 Kennecott 55% 57 Ned. Kabelfabr. 266% 263% Rep. Steel 28% 29% Philips Gloeil. 229 228% U.S. Steel 74% 75% Wilton 179 176% Cities Service 45% 47 Billiton Ie rubr. 490 492 North American 14% 14 Dito lie rubr. 389 389 Cont. Oil 55% 57% Dordtsche Petp. 286 286 Midcont. Oil 481» 48 Kon. Olie 313% 311% Philips Petr. 61% A'dam Rubber 155 154 Shell Union 38% 39% Bandar Rubber 146 142 Tide Water 22% 22% Deli-Bat. Rubber 107 Baltimore 10 10% Oost Java Rubb. 63 62% Miss. K. Texas 5 5% Serbadjadi 70 71 New York Centr. 12% 13 iloil. Am. Lijn 160% 160% Pennsylvania 17 17 Java-China-Japanl. 148 148% van fraai meubilair en huishoudelijke artikelen, w.o. complete Qothische huiskamers - Old Finish huiskamers- Eiken garnituren - losse Fauteuils - ligstoelen - vele kleinmeubelen - cocoslopers - pluchen Tafelkleden- Wand- en koordspiegels enz. enz. Alles tegen prijzen ver beneden de winkelwaarde Levering ook op schadeboekje Levering franco thuis RUIL, INKOOP EN VERKOOP Kromme Wele 17a MIDDELBURG, Tel. 3057 A. V. R. O.: 9.00 Gram. 8.15 10.00 Operette. Morgen- voor een nuttig geschenk t^oc^sclwapScssoctB met ritssluiting vanaf I 6.85 8.90 f 9.90 I 11.10 enz. vanaf I 18.75 24.50 f 26.50 enz. Komt U eens kijken naar onze etalage of stapt U eens binnen bij »HET LEDERHUIS y U K. Delft 44, Middelburg De zaak met de grootste sortering

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3