Ürovintiö^vw/ï «KORT Publicaties piec den deaaiee Nieuwdorp moest bittere pil slikken. Gemeenteraden. Belevenisse van Woensdag 10 November 1948. ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Uniecollecte. De jaarcollecte voor de scho len met de Bijbel heeft opge bracht: te Arnemuiden f 119,15, Brouwershaven f 101,21, Grijps- kerke f 100, Haamstede f 65,33. De totaal-opbrengst van 75 locale comité's bedroeg f20.411,87. Winterrit motorclub „Scheldegouwen". Zaterdag organiseerde de motor club Scheldegouwen de eerste winterrit voor Zeeuwse motorrij ders over een afstand van ca. 100 km. De opgave bleek nogal zwaar zodat velen de finish niet tijdig genoeg of in het geheel niet be reikten. De heer R. v. d. Velde uit Middelburg, die voor het eerst deelnam, smaakte het genoegen, om met 73 strafpunten als eerste te eindigen. Tweede werd J. van Dalen (Wemeldinge) met 74 strafpunten, terwijl J. Kivits (Goes) met 96 strafpunten de derde prijs verwierf. De uitslag van de candidaten voor het clubkampioenschap luidt als volgt: 1. C. Helder (2), 2. N. M. Hoencamp (10), 3. A. Gooyen (12), 4. S. Boone (12), 5. J. C. Bouwens (14) en 6. F. Leynse (14). De oyerige deelnemers ver wierven het volgende aantal strafpunten: J. Stokmans (4), J. V. Loo (4), J. C. Roose (4), R. Duunk (6) en J. Kivits (6). Na afloop van de rit werd in hotel Tivoli te Goes onder leiding van de heer A. Polderman, inspec teer van politie te Middelburg, een verkeersvraagavond gehou den, waarvoor veel belangstelling bestond en welke een volledig succes werd. MIDDELBURG. Bridge-weilstrjjd Ver. van Leer ling Scheepswerktuigkundigen N.S.O. Zaterdagavond j.l. werd in één der lokalen van de Machinisten- school te Middelburg een bridge- wedstrijd gehouden, georganiseerd door de Ver. v. Leerling-Scheeps- werktuigkundigen. De directeur der school, de heer E. Visscher heette alle deelneem sters en deelnemers welkom, spe ciaal wethouder L. J. van 't West ende. Hij vertelde, dat het batig saldo van deze avond ten goede komt aan de kas der vereniging en voor culturele doeleinden zal worden aangewend. Hij dankte de leidster van deze avond, mevr. IJssel voor alles, wat zij bij de voorbereidende werkzaamheden heeft gedaan. De uitslagen luiden als volgt: Groep A: Richting Noord-Zuid: le pr. dhr en mevr. Baron en Ba ronesse van Pallandt; 2e pr. dr Mazzola en dr Peeck; 3e pr. dhr en mevr. Rosendaal; mevr. IJssel en dhr de Ruyter. Groep A: richting Oost-West: le pr. mevr. Brouwers en dhr Ta- venier; 2e pr. mevr. Dronkers en dhr Heijboer; 3e pr. dhr en mevr. Boogaert. Groep B, richting Noord-Zuid: le pr. mej. Bogaert en dhr van Opdorp; 2e pr. dhr de Wijze en dhr Braam; 3e pr. dhr en mevr. Visscher. Groep B, richting Oost-West: le pr. dhr en mevr. Hertogs; 2e pr. dhr en mevr. Dockheer; 3e pr. dhr en mevr. Louwerse. Een groep jonge dames verzorg de onder leiding van mej. van Dorst de thee- en gebakafdeling, terwijl enige leerlingen der school zich met de distributie van bier en limonade belast hadden. Expositie. De schrijver Fred. Thomas heeft epn boek geschreven onder de ti tel „Bemin dan Amsterdam", welk boek is uitgegeven door Het Hollandse Uitgevershuis te Am sterdam. Het werk is voorzien van tal van grotere en kleine reproduc ties van de bekende tekenaar An ton Pieck. Het boek zowel als de oorspronkelijke tekeningen zijn momenteel te zien in de expositie zaal van de boekhandel van Ben- them Jutting in de Lange Delft. Het aantal in het boek voorko mende tekeningen is zo groot, dat lang niet alle een plaats in de zaal konden krijgen. Men heeft zich daarom tot het beste bepaald. Wie Amsterdam kent zal zeker genie ten van de tot in de finesses uit gevoerde tekeningen. Hierbij behoren niet alleen stadsgezichten, doch ook ennkele zeer goed geslaagde binnenhuis tafereeltjes. In dezelfde zaal is enig beeld houwwerk van Peter de Jong te zien. Deze beeldhouwer, die mee werkt aan de restauratie van het Stadhuis, gebruikt voor zijn wer ken geen gipsmodellen, vandaar ook, dat hij zich in het bijzonder wijdt aan de restauratie van oude gebouwen. De zes geëxposeerde werken zijn over het algemeen zeer goed geslaagd. Do C.O.A.K. draait weer. Gistermorgen zjjn de militairen, die de nieuwe cursus aan de C.O. A.K. zullen gaan volgen aangeko men. In de middaguren had een begroeting plaats in de cantiné, waarbij aanwezig waren de ver tegenwoordigers der plaatselijke kerken en de legerpredikant ds ter Braak, 's Avonds was er een begroetingsbijeenkomst in het Chr. Militair Tehuis. GOES. Wetenschappelijke Belangen. Maandagavond hield de vereni ging Wetenschappelijke Belangen een goed bezochte vergadering, waarin als spreker optrad de heer L. A. Duprée te Nijmegen, met het onderwerp: „Lichtende kleu ren in het zonnige Zuiden". De lezing was aangekondigd als: 5000 km. met auto en Leica naar Dal- matiën, Venetië en Dolomieten. De spreker bepaalde zich ech ter tot de kust der Adriatische Zee, waar hij zes weken logeerde. In een onderhoudende causerie gaf hij allerlei bijzonderheden over het land en de bewoners, toegelicht met een honderdtal kleuren-foto's, die een goede in druk gaven van de schoonheid van de natuur, de eigenaardige kle derdrachten enz. in dit deel van Joego-Slavië. De voorzitter de heer B. v. d. Berg herdacht in zijn openings woord het onlangs plotseling over leden bestuurslid de heer C. J. Droogendijk en bracht in zijn slot woord onder het aanbieden van een boekenbon, dank aan de heer J. Pouwer Jr., die wegens a.s. ver trek naar Rotterdam als bestuurs lid aftreedt. Aan de spreker die geen honorarium wenste, werd een kaas aangeboden die met dank werd aanvaard. KAPELLE. Botsing. Maandagmiddag kwam de fruit kweker de J. met zijn jeep in bot sing op de Goese straatweg met een luxe auto van de heer Louisse uit Goes. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. De luxe auto werd dusdanig be schadigd, dat de takelwagen er aan te pas moest komen. KRUININGEN. Propaganda-vergadering C.N.V. In het kader van de propa- ganda-actie van het C.N.V. be legde de Chr. Besturenbond Krabbendijke e.o. Vrijdagavond een bijeenkomst in het Zondags schoolgebouw te Kruiningen o l.v. de heer Pasman. De heer Z. Bras Jr. sprak over: „Gij zijt bedrijfsgenoot". liet C.N.V. strijdt sedert de op richting een principiële strijd. De arbeid staat in dienst van God en van de naaste. Voort bouwend op de gedachte, dat er in een bedrijf behoort te zijn samenwerking, is men gaande weg gekomen tot de invoering van de collectieve arbeidsover eenkomst, en dit werkt mede aan de bevordering van de be- urijfsvrede. De bedrijfsorganisa tie toegepast naar het beginsel van gelijkberechtiging der on derscheiden groepen kan van grote betekenis worden bij vernieuwing der maatschappij. De heer H. Hordijk stelde daarna duidelijk in het licht de grote betekenis van het Woord van God voor het maatschappe lijk leven en de zegenrijke bete kenis, wanneer het beginsel der gerechtigheid zijn toepassing vindt. De heer M. Joosse te Krab bendijke declameerde op zeer verdienstelijke wijze enige ern stige stukken en na de pauze meer luim. Een collecte ten bate van het T.B.C.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" bracht ruim f30 op. KOUDEKERKE. Propaganda-vergadering C.N.V. In de dezer dagen gehouden propaganda-vergadering van de Chr. Besturenbond sprak de heer Krooshof over „Gij zijt bedrijfs genoot". De Christelijke vakbeweging heeft een woord voor heel ons volk, aldus spr., Hij stond stil bij de bedrijfsorganisatie, waarbij wij geroepen zijn als bedrijfsgenoten de bedrijfszorg te dragen. Als tweede spreker trad op de heer Lensink uit Utrecht, over „Uw plaats in de Chr. vakbewe ging". Spr. zei, dat Gods Woord ons de weg moet wijzen en geen humanisme en personalisme. Ds v. Dijk sprak een slotwoord SEROOSKERKE (W.). Propaganda-vergadering C.N.V. De Christelijke Besturenbond van Serooskerke e.o. hield Vrijdag j.l. de jaarlijkse propagandaverga- dering in de Gereformeerde kerk, welke vergadering was uitge schreven door het C.N.V. De lei ding berustte bij de heer I. Ge- schiere. De heer C. Braspenning sprak over het onderwerp: „Gij zijt bedrijfsgenoot", terwijl de heer T. Elsinga over het onder werp spral:: Uw plaats is de Christelijke Vakbeweging". Het slotwoord werd ge-proken door ds Richard, Hervormd predikant te Oostkapelle. Aan deze verga dering verleende de Christelijke Zangvereniging medewerking, ARNEMUIDEN. Bietenvervoer loopt niet zo vlot. Dagelijks worden duizenden kilo's suikerbieten op de kade aangevoerd, die thans zo vol is, dat de boeren om de beurt moe ten aanvoeren. Zo iets werkt be grijpelijk stagnerend. Kwamen er meer schepen dan zouden de bieten op de kade sneller min deren en kon de aanvoer regel matig doorgaan, doch de lage waterstand in het kanaal werkt stagnerend voor de scheepvaart. OOSTKAPELLE. De Coöp. kolenvereniging vergaderde. Maandagavond hield de Coöp. Kolenvereniging „Onderling Be lang" haar jaarvergadering in het café Helmstrijd onder voor zitterschap van de heer W. v. d Woestijne. De aftredende be stuursleden, de heren A. Lou werse en W. v. d. Woestijne wer den beiden herkozen. Jac. Koo- man werd in de plaats van J. Geldof Jr. benoemd tot lid van de controlecommissie. Bespro ken werd de gang van zaken van opheffing van de brandstof distributie. In het afgelopen seizoen werden door de ver eniging 441.960 kg. brandstof ge leverd, voor een waarde van ruim f720.000. THOLEN. Ongeval. Zaterdagavond j.l. liep het kind van de fam. A. Jansen in de Kerkstraat tegen een motor rijwiel op van een uit de rich ting Botermarkt komende mo torrijder. Gelukkig dat de mo torrijder niet bijzonder hard reed. De knaap kreeg enkele niet ernstige verwondingen aan het hoofd. RENESSE. N.LW.I.N.-avond. Vrijdagavond werd een amuse mentsprogramma gegeven onder auspiciën van de N.I.W.I.N. De voorzitter van het Niwin- comité de heer J. Vriesendorp, deelde o.m. mede dat de verkoop van pakkettenzegels niet erg vlot gaat; hopelijk komt er nu verbe tering. Films, over het leven der jongens in Indonesië werden ver toond. Vóór de pauze trad de bekende sneltekenende clown Nicholls op. Na de pauze was er de vertoning van de film „Luchtheld tegen wil en dank". De heer Kristalijn, secr. van het Niwin-comité sloot de bijeen komst. Zaterdagmiddagvoetbal. Spanning op Walcheren gebroken. (Vervolg van pag. 2). RILLAND-BATH. Nieuwe school gereed; houten school wordt verkocht. enkele delen van de openbare de heer Mol op, dat nu de houten lagere noodschool. noodschool opgeruimd zal worden In verband met het fejt, dat de diverse verenigingen niet meer nieuwe o.l.-school thans gereed is, kunnen vergaderen. zal de noodschool, als ook de nis- j De voorzitter kon op dat mo senhut, waarin de brandspuit is ment geen gelegenheid aanwijzen ondergebracht, worden verkocht, welke hiervoor geschikt is. De resp. voor f 6257.en f 415.I heer Fransen zou gaarne zien, Voor het nieuwe schoolplein zal dat in het vervolg op 25 Oct. de een stuk grond worden geruild bevrijdingsdag van Rilland, de Maandagmiddag vergaderde de met de heer M. Bolier, terwijl klok een kwartier geluid zal wor- gemeenteraad onder voorzitter- verder nog besloten werd bij de den. schap van burgemeester de Gof- school een fietsenbergplaats aan Tenslotte werd gesproken over fau. Van het gemeentebestuur te brengen. ide sluiting van de spoorwegover- van Kruiningen is de begroting °e gemeenterekening voor het gang bij wachtpost 19. ingekomen van de keuringsdienst dienstjaar 1947 werd voorlopig] voor vee en vlees 1949. Het aan- vastgesteld. RITTHEM. deel van Rilland Bath bedraagt De begroting 1949 werd met f 150 91 De begroting werd goed- a'g- stemmen vastgesteld op een otraataekken m de kom gekeurd. ï0,t,a„aLi"-2ntvanff en uitgaaf van worden verbeterd Van de buurtvereniging te Bath f 148.806.o9. Er zal 3 aan was een verzoek ingekomen om straatbelasting van de belastbare Vrijdag kwam de raad bijeen, gratis de beschikking te krijgen opbrengst worden geheven. Het" Met algemene stemmen werd over het voormalige schoolplein, bedrag per leerling is voor de bij- het voorstel van B. en W. tot de plaats waar de voormalige zondere scholen vastgesteld opvaststelling van de gemeenschap- school Beeft gestaan, en een daar- f 15.32. pelijke regeling bouw- en woning- aan grenzend perceeltje grond. Vervolgens werd een verorde- toezicht aangenomen. Besloten werd het gevraagde ter- ning vastgesteld op de heffing van 1 Vervolgens volgde de behande- rein ter beschikking te stellen wegbelasting in deze gemeente. In bng van de begroting 1949. Op de onder deze voorwaarde, dat geen de legesverordening werd een wij- gemeenterekening 1946 bedroegen schadevergoeding zal betaald ziging aangebracht. de uitgaven f 36.483.de inkom- worden, wanneer de gemeente dat Tot lid van het Burg. Armbe- sten f 38.279.alzo een batig terrein weer nodig heeft. stuur werd herkozen de heer M. saldo van f1796. Van de Bank voor Nederl. ge- Boonman. Evenzo werden herko- De firma A. Poelman alhier meehten is- een schrijven ingeko- zen de leden van de woningcom- verkreeg de vergunning tot het men waarin wordt meegedeeld, missie. begrinden van binnenwegen voor dat de Bank bereid is voor 1949 Vervolgens deelde de voorzitter f 3150.Aan het schoolbestuur een crediet beschikbaar te stellen mede. dat indien het weer gun- zal, behoudens goedkeuring van van in totaal f 60.000.De raad. stig is, het nog niet behandelde Gcd. Staten, f 775.extra worden ging hiermede accoord. gedeelte van de weg van Rilland uitgekeerd, tengevolge van de Besloten werd tot incorporatie naar Bath zo spoedig mogelijk grote schade ontstaan door inun- der toelagen in de salarissen van versteld zal worden. datie en de daaruit voortkomende secretarissen en ontvangers. Het wegje bij Bruynzeel, zal moeilijkheden voor die school. In- Voorts werd besloten tot het voor een bedrag van f 1982.za'!e het sportterrein zal overleg toekennen van een tijdelijke bij- fimk opgeknapt worden, zo "be- met. het Bureau Ruilverkaveling slag op de salarissen van het daar- s]00t de raad. nodig zijn. Daarna werd een plan voor in aanmerking komende ge- Tevens /al hii dp Npd Snnnr- i-ot vernieuwing en verbetering meentepersoneel. Op zijn verzoek -- f„_ __j der straatdekken in de gemeente- werd besloten de gemeentebode n - kom voorgelegd en aangenomen. rijwiel- en kle- de weg .van een andere afhe,mng Ingewilligd werd een verzoek van te voorzien. het schoolbestuur voor een nieuw P. C. Dansen, een rijwiel dingtoelage te verstrekken. De voorzitter zeide, dat de ge- Besloten werd een aantal ban- schoolbord en beplanting van het vraagde gelden voor herstel oor- ken, schoolborden en lessenaars schoolterrein. Het verbouwings- logs- en bezettingsschade aan de aan 1e kopen bij „De Schelde'' te plan der school werd niet ingewil- Bijz. school aan de Zandbaan ge- Goes, dat het meeste meubilair ijgd. Uit architectonisch oogpunt regeld is. Er zullen gelden be- uk de noodschool niet meer ge- js men het niet eens met het aan- schikbaar worden gesteld voor schikt is voor de nieuwe school. brengen van een plat dak, aan de een platenkast voor de school, ter-1 De straatverlichting zal uitge- achterzijde. Tegen de andere ver wijl voor 't school-archief gebruik breid wc 'en met enkele lan- beteringen had men geen overwe- gemaakt zou kunnen worden van taarns. Bij de rondvraag merkte gende bezwaren. De collecte, gehouden tijdens de kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk te Renesse, van 31 Oct. j.l. voor de Gustaaf Adolfstichting bracht f8.84 op. Door bemiddeling van het Niwin-comité zijn uit Domburg 50 Kerstpakketten verzonden naar de jongens overzee. Zondagavond a.s. houdt in het Geref. kerkgebouw te Kapelle ds de Vries een spreekbeurt voor „Vrederust". Extra toelage in schoenindustrie. Door de federatie van Neder landse schoenfabrikanten is be sloten nog deze maand een rege ling in te voeren tot uitkering van extra toeslagen in noodgevallen, o.a. aan arbeiders met gezinnen met drie of meer niet verdienende kinderen, met terugwerkende kracht tot 1 Juli 1948. Voor de lederindustrie bestaan dezelfde plannen. Hier is echter nog geen besluit genomen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hollandscheveld, L. Verbeek Wolthuys te Nieuw- leusen; te Oosterbierum, C. J. L. -Loor te Anjum. te Peize, S. D. Molenaar te Idsegahuizen; te Eemnes Buiten, J. T. Doornen bal te Oene; te Montfoort, G. M. van Dieren te Ede. Aangenomen naar Terneuzen, P. A. v. d. Vlugt te Stadska naal; naar Koudekerke (2e p.pl.), M. Enker te Cadzand. Bedankt voor Eindhoven, P J. van Leeuwen te Eelde; voor Maasdam, J. van Winterswijk, cand. te Haarlem. Geref. Kerken. Beroepen te Tjummarum, S. Wagenaar te Arurfi; te Faassen als hulppred. J. F. van Hustein, em. pred. en hulppred. te Doorn spijk; te De Lier H. J. Lambers Heerspink te Vroomshoop. Aangenomen naar Westbroek P. Hekman te Beilen. Bedankt voor Zevenhuizen, J. v. d. Mye te Loenen a. d. Vecht. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.). Beroepen te Rotterdam-Char- lois, G. C. Overeem te Sliedrecht; te Zwartsluis J. Bos Jr te Veen- dam. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te 's-Gravendeel, J. Kampman te Hoogeveen en J. C. van Ravenzwaai te Zaamslag; te Zwijndrecht, H. Baan te S)or- drecht en H. van Leeuwen te Tholen. Beroepen te Broek op Akker- woude G. Bilkes te Zwolle. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Den Haag en voor Beekbergen, cand. J. W. Kersten te Rotterdam. Generale Synode Geref. Kerken (Art. 31 K.O.). De Generale Synode van de Geref. Kerken (onderhoudende artikel 31 K.O.) heeft Maandag bij de aanvang van haar vierde zittingsweek kort in het openbaar vergaderd ter bespreking van een tweetal stukken rakende de naam der kerken. Het ene van het ministerie van Justitie met het verzoek niet uitsluitend ter postale onderschei ding, maar ook ter algehele iden tificatie in het verkeer toe te voe gen: artikel 31 K.O. of: onderhou dende artikel 31 K.O. Het andere stuk was van de particuliere Synode van Drente met het verzoek de postale aan duiding niet dan in noodzakelijke gevallen te gebruiken. Commissie I sprak uit, dat het duidelijk is, dat er geen sprake van kan zijn aan het verlangen van het Departement te voldoen, aangezien de missive/ tegen alle recht in, ingrijpt in kerkelijke kwesties. De Synode verenigde zich met het voorstel van Drente. Zij dringt er bij de kerken op aan de postale toevoeging: art. 31 K.O. of onderh. art. 31 K.O., niet dan in noodzake lijke gevallen te gebruiken. De Synode ging daarna uiteen tot Woensdag. Evangelisatie-predikant. De kerkeraad van de Geref. Kerk van Amsterdam-Zuid heeft Jac. Jonker, die dezer da gen als legerpredikant uit Ned.- Indië is teruggekeerd, benoemd tot evangelisatie-predikant. Hulpprediker. Ds J. F. Hulsteijn, em.-pred. te Apeldoorn, heeft de benoe ming tot hulppred. bij de Geref. Kerk te Vaassen aangenomen. le KLASSE: Colyospl. Boys Nieuwdorp 20; Wemeldinge Arnemuiden 02; Rilland-Bath 's-Heer Hendrikskinderen 5—1; Kloetinge IWissenkerke 92. Wie zal verwacht hebben, dat Nieuwdorp in Colijnsplaat een zo bittere pil te slikken zou krijgen. Een nederlaag zonder er zelf een doelpuntje bij te mogen maken, betekent, dat de pil nog niet eens een verguld randje kreeg. Intussen voor de jongens uit de Noordelijke Bevelanden een magnifieke prestatie. Arnemui den, dat aan interne moeilijkhe den lijdt en als er niet spoedig verandering komt, ook ten gron de gaat, wist zich tenminste tegen Wemeldinge nog staande te hou den. Een nederlaag in deze perio de kon ook de genadeslag beteke nen. Voor Rilland was het een koud kunstje 's-Heer Hendriks kinderen er onder te houden. Het was slechts de vraag hoe groot de overwinning van Rilland zou zijn. Hetzelfde gold voor Kloetinge, dat aan Wissenkerke al een heel ge willige prooi had. 2e KLASSE A: Yerseke III— Kapelle I 23; Waarde I Colijnspl. Boys is Colijnspl. Boys niet opgekomen. We waarschuwden Kapelle bij voorbaat tegen Yerseke III en zie daar, hoe benauwd de overwin ning geworden is. Niettemin, de punten zijn binnen. Alles bij el kaar wordt het in deze klasse ten slotte toch een ongezellige boel, nu naast de terugtrekkende teams Nederlandse tuinbouw zoekt afzet in Canada. Aan de Canadese Jaarbeurs, de „Rojpl Winter Fair", welke van 16-24 November a.s. te Toronto zal worden gehouden, zal ook Ne derland deelnemen, zij het met een alsnog, tengevolge van de tijdsomstandigheden, bescheiden inzending. Tachtig pCt van de tötale standruimte op de Nederlandse afdeling zal worden ingenomen door de producten van de Neder landse Tuinbouw, die daarmee voor de eerste keer een poging doet om ook in Canada afzetmo gelijkheden voor grove tuinbouw producten zoals kool, peen en uien en diverse fruitsoorten te schep pen. Gezien de lage prijzen van de Nederlandse producten en het gunstige tijdstip, waarop zij in Canada aan de markt kunnen worden gebracht, vertrouwt het Centraal Bureau voor de Tuin bouwveilingen in Nederland, dat deze inzending verzorgt, dat de hoopvolle verwachtingen ten dien aanzien niet zullen worden be schaamd. De „Noordam" van de Holland-Amerika lijn vervoerde reeds 15 ton groenten en fruit voor deze tentoonstelling naar Canada. ook nog elftallen verstek begin nen te laten gaan. 2e KLASSE B: Koudekerke I— Serooskerke I 51; Wissenkerke HKloetinge II 07. De slag om Walcheren is ge ëindigd in een Koudekerkse over winning, welke bovendien niets te twijfelen overlaat. Eerlijk gezegd sloegen we Serooskerke iets ho ger aan en Koudekerke zal er on getwijfeld een eer in gesteld heb ben deze verwachting te logen-! straffen. Kloetinge deed, wat er van verwacht werd en volgde het voorbeeld van de eerste elftallen. 2e KLASSE C: Nieuwdorp II Serooskerke II 70. Ook in deze klasse een bevesti ging van de verwachting, dat het niet spannend zou worden en dat Nieuwdorp II zonder twijfel baas in eigen huis zou blijven. Distributiekring Walcheren. Inlevering bakkers. De Directeur van de Distri butiekring Walcheren maakt be kend, dat bakkers alle nog in hun bezit zijnde bonnen en X- Coupures voor brood waarop tot 6 November 1948 mocht worden afgeleverd met een ontvangst bewijs MD 24205 op Vrijdag' I? November a.s. te Middelburb ot Vlissingen en op Donderdag 11 November te Wesïkapelle of Zoutelande moeten inleveren er verkrijging van reductiecou pures. dag 25 November a.s. kunnen bakkers de in hun bezit zijnde D-Coupures waarop geen bloem of meel is -betrokken inleveren voor reductiecoupures. Men neme van bovenstaande goede nota. SCHEEPSTIJDINGEN. ALK AID, pass. 8/11 Oues- sant; ALMKERK, 8/11 van Ge nua naar Alexandrië; ALPHE RAT, 8/11 van Santos naar Montevideo; AMSTELSTAD, pass. 9/11 Finisterre; BRITSUM, pass. 9/11 Finisterre; CERO- NIA (t.), 9/11 van Adelaidde te Port Pirie verwacht; HERMES, 3/11 te Callao; LARENBERG, 8/11 van Bordeaux naar Dakar; LAWAK, 5/11 te Cebu; MIRZA (t.), 6/11 van Singapore naar Colombo; PERNA (t.), 4/11 van Brisbane naar Sorong; PAPEN- DRECHT (t.), 11/11 te Rotter dam verwacht; RADJA, 3/11 van Tacoma te Vancouver; TAS MAN, 5/11 van Singapore naar Penang; TERNATE, pass. 9/11 Kaap Bon; THEMISTO, pass. 9/11 Bishoprocks; TIBIA (t.), 4/11 van Singapore naar Mel bourne; TJIBADAK, 6/11 van Semarang naar Amoy; WOENS- DRECHT (t.), 6/11 van Liver pool naar Curasao; ARNEDIJK, 6/11 te Tampico; NIEUW-AM- STERDAM, New-York-Rotter dam, wordt 11/11 te Southamp ton verwacht; NOORDAM, 8/11 10 uur te New-York; PRINS MAURITS, 7/11 te Chicago; SALANDO, 8/11 te Gdansk; STAD ALKMAAR, 11/11 te Vlaardingen verwacht; SOEST- DIJK, pass. 8/11 Ponta del Ga- da; NEDERLAND (t.), 6/11 van Port Said; RIDDERKERK, 8/11 te Cochin; ZAAN, pass. 9/11 Kiel. BINNENLANDSE HAVENS. 8 Nov.: Te Vlissingen aange komen: Sleepboot HECTOR met ponton van Cherbourg. Van Vlissingen vertrokken: BER- NINA naar Kopenhagen. Gepass. naar Antwerpen: MOBIDIEK van R'dam; ALTABI van Ham burg. 9 Nov.: Te Vlissingen aange komen: HAST V van Tenemouth. Gepass. naar Antwerpen: GRJU- NO van Hamburg; NATO van Yarmouth. Gepass. van Ant werpen: JABA van Strood. THOLEN. Voetbal. De v.v. Tholense Boy's I speel de Zaterdagmiddag te Tholen een competitiewedstrijd tegen Dinteloord I. De uitslag luidde: Thol. Boy'sDinteloord 14. RENESSE. Uitslag dammen. BrandenburgGeleijnse 20; Steur—Korporaal 20; Hoger- landVerton afgebroken; Dale boutv. d. Werf 24); Stein- voortSteur 20. W aterstanden. Keulen 129 (+0.20), Ruhrort —86 (+0.11), Lobith 893 (+0.10), Nijmegen 663 (+0.12), Arnhem 688 (+0.12), Eefde 204 (+0.11), Deventer 125 (+0.08). Borgha ren 4075 (—0.27), Belfeld 1148 (+0.78), Grave (beneden) 528 (+0.17). Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. Beide zenders 8 en II u. Nieuws. HILVERSUM II, (415 M.) N.C.R.V. 6.00 Dameskoor. 6.30 Claveeimbcl. 7.00 Nieuws. 7.15 Reg. Uitz. 7.30 Actueel geluid. 7.45 Engelse les. 8.15 Kerkdienst voorganger ds J. Tamminga, Chr. Geref. pred. te Enschedé. 9.45 Concertgebouw orkest. 10.45 Avondoverdenking. HILVERSUM I, (301,5 M.): V.A.R.A. 6.20 Gram. 6.30 Strijd krachten. 7.00 Lezing. 7.15 Syl- vestrikwartet. V.P.R.O. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 „Lezen in de Bijbel" V.A.R.A. 8.20 Omroeporkest. 9.05 Hoorspel. 10.15 Chopin. 10.-15 „Van boek tot boek". 11.15 „Hit- Kit". Donderdag 11 November 1948. Beide zenders 7, 8 en 1 u. Nieuws HILVERSUM II, (415 M.): K.R.O. 8.15 „Pluk de dag". 9.05 Operette. 9.45 Schoolradio. N.C. R.V. 10.00 Orgel. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Koor. K.R.O. 11.00 „De Zonnebloem". 11.40 School radio. 12.03 Klaas van Beeck. 1.25 Zang en orgel. N.C.R.V. 2.00 Can zonetta Sextet. 2.40 Voor de vrouw. 3.00 Sweelinck kwartet. 3.30 Gram. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Symphonie. 5.00 Radio Jeugdjour naal. 5.30 Pianoduo. 5.50 Reg. uitz. HILVERSUM I, (301,5 M.): V.P.R.O. 7.50 Dagopening. A.V. R.O. 8.15 Ochtendvaria. 9.00 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Arbeidsvitaminen; 10.50 Kleuter tje luister. 11.00 Gram. 11.15 Piano. 11.45 Amerikaans dag boek. 12.00 Maria Zamora. 12.38 Pierre Palla. 1.20 Ensemble Jo Bos. 2.00 „St. Maarten". 2.15 So listen-concert. 3.00 Voor de zieken en gezonden. 4.00 Van vier tot vijf 5.00 Kaleidoscoop. 5.20 Welk dier deze week. 5.30 Doe. het zelf. 5.35 The seven wings. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 9 November 1948 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. V eilingsberichten. MIDDELBURG. Veiling van 8 Nov. Laxton Superbe 4349, Jonathan 4271, Goucfreinet Paris 5167, val en fabriek 34 18, tomaten 1231, Andijvie 4 15, Bloemkool I 1149, id. II 6—22, id. Ill 4—14, Rodekool 79, Wittekool 5, Savoyekooi 615, Boerekool 69, Spruiten 3654, Prei 716, Boskroot 4 7, Bospeen 511, Veldsla 818 Dubbele Princ. 2042, Stok- princes 2055, Rentegevers 69, Stoksnijbonen 801.18/ Peen 4146, Uien 67, Spinazie 18 21, Witlof 68—77. GOES. Veiling van 8 Nov. Bloemkool IA 49, id. I 2548, id. Ill 815, alles per 100 stuks; Spruiten 4753, Witlof 5760, Prei 79, Andijvie 69, Sa voyekooi 716, Rodekool 79, Tomaten 1220, Kroten 37.50, Peen 4.505.50, alles per 100 kg. Nederland.1948 100'/,. 100'/,. Kon. Boot 147 146 Nederland 1947 97"/,. 97% Kon. Paketvaart 159% 158 Nederland 1937 97'/,., 97% Ned. Scheepv. Uunie 160% 158% Dollarlening 1947 IOOVK 1007,. Rott. Lloyd 157 154 Invest, certif. 97% .97% Stv. Mij. Nederl. 167 165 Ned. 1962/64 ex. bel. 997,. 99% H.V.A. 248% 242% dito met belasting 997,. 99% Java Cultuur 81 82 Nederland N.W.S. 80% 80% N.I.S.U. 95% 93% Spaarcertificaten 101% 101% Vorstenlanden 43 42% Indië 1937 A 95% 95 i Deli Bat. Mij. 135% 133 Grootboek 1946 98 98 Deli Mij. 148% 145% Kol. Bank 90 Senembah 144 142 Ned. Ind. Hand. Bk 113% 110% Muller en Co. 154% 153% Ned. Hand«l Mij. 158 156 A'damsche Bank 151% 150 A.K.U. 150 148 Holl. Bank Unie 210% 209% Bergh's Jurgens 289 289 Herstelb. Pr. 99"/,. 99% v. Berkel Patent 120% 119 R'damsche Bank 155 154% Calvé Delft 151% 150 Twentsche Bank 164% 162% Centrale Suiker 183exd 185 Anaconda Copp. 35% 1 Fokker 154% Bethi. Steel Gelder Zonen 143 141% Chrysler Kon. Hoogovens 189 188 Gen. Motors Lever Br. Unil. 281% 276 Intern. Nickel 30% 30% i Ned. Ford 301 Kennecott 57 Ned. Kabelfabr. 263 257 Rep. Steel Philips Gloeil. 229% 224% U. S. Steel - Wilton 179 176% City Service 47% Billiton Ie rubr. North American 14% Billiton lie rubr. 395 Cont. Oil 57% 58% Dordtsche Petr. 290% 283% Midcont Oil Kon. Olie 318% 311% Philips Petr. A'dam Rubber 155% 151% Shell Union 39% Bandar Rubber 138% 135% Tide Water Deli Bat. Rubber 107 104 Baltimore 10% Oost Java Rubb. Miss. K. Texas 5% Serbadjadi 65% 64 New York Central Holl. Am. Lijn 162% 160% Pennsylvania Java China Japanl. 149% 148 Burgerlijke Stand. WEMELDINGE. Geboren: An- dries A., z. y. A. van der Cin- gel en J. van der Burght. TERNEUZEN. Geboren: Niels F. M., z. v. V. S. M. yan der Wil ligen en P. M. Bielen. Gehuwd: A. Broek, 31 j. en J.« Michielsen, 24 j.; A. P. A. Stad houders, 26 j. en S. J. Briedé. 29 j. Overleden: T. Huisman, 40 j., echtg. van P. Veth; P. J. van Troost, 66 j. echtg. van M. A. klanten wachten Kalle. RENESSE. Geboren: Janna loor PIET VAN DAMME. yy Plaatjes van jjj JAAP NONNEKES. 25. 't Werd een com plete ruzie tussen de bak ker en Pier, oe twee over buren. „Wa wou jie ver- telle" schreeuwde de bakker woedend. „Jie geeft 's géén eêns goea gewicht." „Wel hier en gunt", riep Pier buiten zichzelf van woede. ,,'tEle durp weet, da jie kalk deur je meel gooit." Wat waren die mannen kwaad! Maar 't paard, dat nog steeds voor de bakkerskar stond .te wachten, begon ongeduldig te worden. Hij hinnikte eens, alsof hij zeggen wilde. „Kom baas, laten we verder gaan. de Maar z'n baas hoorde niets, dié had het veei te druk met Pier. „Weet je wat", dacht het paard, „ik ga er van door!" Zo gedacht, zo gedaan. De bakkei merkte niets. Tot J., d. v. D. Viergever en K. Ver- Pier op eens riep „Bakker, je karretje is er vandeur, as da toom. mae nie gestole is!" I

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3