piet de-t* dtaaUc PROVINCIENIEUWS EMEENTERADEN Voor f 15.000 vloeitjes, amandelen en suiker uit België gesmokkeld. Bll^ZENDIN# Wat brengt de RADIO - Donderdag 4 November 1948. ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 (Vervolg van pag. 2.) Officieel bezoek aan de „V andersteng". Het eerste bezoek, dat gister morgen aan het contactvaartuig van het comité „Onze Marine", de „Vandersteng" gebracht werd was een officieel bezoek van verschil lende autoriteiten, waaronder de Commissaris der Koningin in ■Zeeland Jhr Mr A. F. C. de Ca- tembroot,* de griffier der Staten or B. D. H. Teilegen, de burge meester van Middelburg, Jhr mr W. C. Sandberg tot Essenburg, de hoofding. directeur van de Rijks waterstaat in Zeeland ir. Heyblom ene de voorzitter van de schip persvereniging „Schuttevaer" de heer P. de Vos. Het gezelschap werd verwel komd aan boord door de comman dant van het schip de heer T. Bijlsma, die bijzonderheden van het vaartuig vertelde en de gas ten rondleidde. Gemeenteraad Goes. Geldlening. Nu door het Rijk geen voor schotten voor woningbouw meer beschikbaar worden gesteld, siellen B. en W. voor, ten be hoeve van de bou.v van 51 wo ningen in bouwplan II en van 130 woningen nabi; de Heernis- seweg in bouwplan III een geld lening aan te gaan met de Pen sioenraad ad f2.150.632 tegen een rentevoet van 3\ pet., met een looptijd van 50 jaar. Voor schotten uit 's Rijks kas werden verstrekt tegen een rentevoet van 4 pet. Legesheffing. Sinds 6 Februari 1943 is de heffing van leges betreffende in lichtingen uit de bevolkings- en verblijfregisters, centraal gere geld. Thans' echter is de heffing cpmeuw aan de gemeenten op gedragen, waarom B. en W. een verordening op de legesheffing ter vaststelling aan de Raad aó' bieden. VLISSINGEN. De vlaggen uit. Het bestuur van de Bond van Buurtverenigingen „Oranje en Vlissingen" verzoekt de ingezete nen, in verband met herdenking van de bevrijding van Vlissingen vanuaag alle vlaggen uit te willen steken. Muzikale rondwandeling. Door de Harmonie „St. Ceaci- lia" is aan de Bond van Buurt verenigingen „Oranje en Vlissin gen in verband met de herden king van de bevrijding van Vlis singen, een muzikalè wandeling aangeboden. Deze rondgang zal worden gehouden vanavond om 8 uur, vertrek Stenenbeer. Bond van Buurtverenigingen vergaderde. Vrijdag werd in het strandhotel door de Bond van Buurtverenigin gen „Oranje en Vlissingen" de al gemene jaarvergadering gehou den, die onder leiding stond van de ere-voorzitter burgemeester Mr B. Kolff. In zijn openingswoord sprak deze zijn vreugde uit over de gro te opkomst en richtte een bijzon der woord van welkom tot het be stuur van de heropgerichte ver eniging „Tuindorp". Door de penningmeester de heer B. M. Wijtenburg werd een overzicht gegeven van de gehou den jubileumfeesten. De secretaris de heer C. Plasse gaf een overzicht van werkzaam heden van het afgelopen jaar, waarna de penningmeester zijn jaarverslag voorlas. In de vacature van voorzitter werd de heer J. A. de Haas ge kozen. De heer G. A. van Druten en de heer J .Vervenne werden in het hoofdbestuur gekozen. Op een vraag van de vergade- welke de prijswinnaars zijn. Tenslotte dankte de heer Plasse namens de vergadering voor het vele werk, dat burgemeester Kolff reeds voor de Bond heeft gedaan. GOES. Gevonden voorwerpen. Het aantal gevonden voor werpen dat in October op het politie-bureau werd gedepo neerd, is ook nu weer groot. De aangegeven artikelen va rieren van een brilmontuur tot een alpino-muts; van* enkele muntbiljetten tot een autoslin ger; van een zakje met etens waren tot een bruin hondje met gecoupeerde staart; van een paar gummibeenpijpen tot een ballennetje met twee sleutels; van een boerinnenspeld tot een onderlegger. Het is te veel om op te noe men, maar wij kunnen ieder, Cie iets vermist, aanraden zich tussen 9 en 12 uur op het poli tiebureau te vervoegen; dan zal de politie welwillend trachten uw eigendom uit deze grabbel ton terug te vinden. KAPELLE. Vrijdag raadsvergadering. De raad der gemeente Kapelle zal Vrijdag 5 November 's avonds 7 uur in openbare vergadering bij een komen. O.m. zal behandeld worden een verzoek van dr J. P. Vette om ontslag als gemeente geneesheer en de benoeming van een nieuwe gemeente geneesheer; een voorstel tot onderhandse ver pachting van enige perceeltjes tuingrond in het bouwplan te Ka pelle en onderhandse verhuur van woningwetwoningen te Biezelinge. KRONINGEN. Uitvoering „Excelsior". De Mandolinever. „Excelsior' heeft dezer dagen, onder leiding van de heer B. Leijs een tweetal goede uitvoeringen gegeven. Aan de uitvoeringen was een verloting verbonden ten bate van de vereniging. Ned. Hervormde Kerk krijgt electrische verlichting. Door Kerkvoogden en Notabe len der Ned. Hervormde gemeen te alhier is dezer dagen besloten de Kerk electrisch te verlichten, daar dé bestaande gasverlichting niet voldoet. In het middenschip komen twee koperen lichtkronen elk met 12 lichtpunten en in beide zijbeuken zes kleinere kronen, elk met zes lichtpunten voor de beide zijbeu ken en nog enkele wandarmen, geheel passend in de stijl der Kerk. Met Kerstmis hoopt men de nieuwe installatie in gebruik te kunnen nemen. KRABBENDIJKE. Botsing. Maandagmorgen had de heer Goetheer van Hansweert het on geluk tegen een boom te rijden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het ongeluk onstond door onoplettendheid van een te genligger die aan de heer Goet heer doorgang had moeten ver lenen. WOLPHAARTSDIJK. Jubileumfilm. Dinsdagavond werden door de Bio-filmonderneming in „Tavenu" de jubileumfilms vertoond. 's Middags werd een voorstel ling voor de kinderen gegeven en 's avonds twee voor onderen. De belangstelling voor de mooie films was groot. OOSTKAPELLE. A.R.-Kiesvereniging. Vorige week hield de A.R. Kiesver. Nederland en Oranje haar eerste vergadering in dit ïcizoen, onder voorzitterschap t an de heer A. L. Louws. In ring betreffende de balonnenwed- zijn openingswoord memoreerde deze de uitslag der verkiezin gen, die in Oostkapeile tot te vredenheid stemt. De heer C. Wondergem hield een inleiding over de „Gemeen tepolitiek". In de bespreking werden vele praktische vragen gesteld, wel ke door de inleider werden be antwoord. strijd werd medegedeeld, dat door deze de vele ingekomen kaarten uit het binnen- en buitenland de com missie met zijn werkzaamheden nog niet klaar is gekomen, uit De nemarken en Duitsland zijn een 30-tal kaarten ontvangen en de juiste afstand moet nog worden bepaald. Vóór 15 November zal echter worden bekend gemaakt NIEUW EN SINT JOOSLAND. Aanvaarding regeling wilde de heer van Nimwegen een interpellatie houden over de toe wijzing van leegkomende wonin gen door B. en W. en hoewel het houden dezer interpellatie werd DOUW- en woningtoezicht, ondersteund, weigerde de voorzit- De raad der gemeente Nw- en'ef "jit, omdat het niet behoorde St. Joosland kwam Maandagmid- competentie van de raad, dag in voltallige vergadering bij-1'"Sevolge Staatsblad No. 1, no. een. Medegedeeld werd, dat de ge- van 11-8- 48. meente een voorschot zal ontvan gen als bijdrage in de kosten van herstel oorlogsschade en wel f 300 voor de toren en f 800 voor de ambtswoning van de burgemees ter. De nieuwe schoolgeldveror dening, welke 1 Januari a.s. zal ingaan, is door Ged. Staten goed- BIGGEKERKE. Verkeersborden bij de Geref. School. Woensdag kwam de raad bij— Ml een- Het voorstel tot vaststel- gekeurd. De bijzondere uitkering hng van de gemeenschappelijke gemeentefonds zal voor 1948 met regeling inzake het bouw- en 10 en veor 1949 met 20 wor- woningtoezicht op Walcheren den verhoogd, hetgeen een voor- werd z.h.s. aangenomen, deeltje voor de gemeente betreft, j Besloten werd een foto van de Een verzoek van de afd. Mid- Koningin aan te kopen, delburg van de Ncd. Onderwij- Vastgesteld werd een veror- zersver. om een bijdrage in de dening tot wering van ontsie- kosten van de door de onderwij- rende reclame in de bebouwde zeres mej. Kraak te volgen zang-kom. Medewerking zal worden cursus werd met 5 tegen 2 stem- verleend tot het aanschaffen men afgewezen. Een voorstel van twee nieuwe schoolkachels Nimwegen om de helft der kos-en leesboekjes voor de eerste ten zijnde f 15 aan mej. Kraak te drie klassen, vergoeden werd eveneens met 5 De stukken van het Burger tegen twee stemmen verworpen, lijk Armbestuur werden goed- Besloten werd tot aankoop van gekeurd. een nieuwe schrijfmachine van Een perceel bouwland zal op- f 540. Een nieuwe legesverorde-nieuw voor f 40.— per jaar aan ning voor bevolkingsregister werd Joh. Dekker worden verpacht, vastgesteld. De gemeenschappe-Besloten werd ten behoeve Hjke regeling voor het bouw- en van de Geref. school twee ver- woningtoezicht^ en voor het toe- keersborden met de aanduiding zicht op gemeentewerken op Wal- „School" te plaatsen. 4 cheren werd met algemene stem-1 Verder deelde de voorzitter men aangenomen. De jaarwedde- nog mede, dat de door de ge- regehng van de secretaris en onf- meente aangekochte rijdende vanger werd opnieuw vastgesteld, baar is gearriveerd en ter be- wati ij. alle toelagen 'n het sala- schikking staat. Deze baar zal r\S u. ,orc'en opgenomen.gratis ter beschikking worden \an het eind van de vergadering gesteld. ZIERIKZEE. Zaai week. Door de Geref. en Chr. Ge ref. Kerk is in samenwerking alhier een zaaiweek gehouden. In de daarvoor in aanmerking komende gezinnen werd een foldertje met het motto „De Kerk wil met U praten" .be zorgd. Bovendien werden een groot aantal Elisabethbodes verspreid. Donderdagavond werd in een grote zaal een samenkomst be legd, waar ds Greving sprak over het onderwerp: „Hebt U met het Christendom afgedaan?' en ds v. d. Klis over „Heeft het Christendom met U afgedaan?" sprak. Tot besluit werd Zon dagavond een samenkomst be legd in de Chr. Geref. Kerk, waar voorging ds A. J. v. Sluis, Geref. Evang. Predikant in Den Haag. BRUINISSE. .Mosselexport. De vorige week werden door de mosselkwekers te Bruinisse afge leverd 7935 tonnen mosselen, be stemd voor België, Frankrijk en de inleggerijen. Rechtstreeks naar België gingen per eigen vaartuig 235 tonnen. Naar Frankrijk gin gen rechtstreeks per auto 650 zak ken a 50 kg., terwijl de export naar Engeland 280 zakken van 50 kg. bedroeg. RETRANCHEMENT. Wegafsluiting. Met het herstellen van het weggedeelte Retranchement Oude Tol (richting Sluis) is een aanvang gemaakt. De weg is voor motorrijtuigen en wagens afgesloten. De bazar voor de Kleuterschool te Bruinisse is een succes gewor- den^JSr waren ongeveer 800 be zoekers. -• Het bedrag te Kortgene voor de Niwin-Kerstpakketten-actie- bij elkaar gebracht is gestegen tot f800, waardoor dus 160 jongens overzee een pakket zullen ont vangen. Geslaagd voor Scheepswerk tuigkundige C I, de heer L J. Vreke, leerling van de „De Ruy- terschool" te Vlissingen. Zaterdag speelde de voetbal club Waarde II een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Kapelle II welke eindigde in een 21 over winning voor Kapelle. Bijz. Politierechter te Middelburg. Schipper was politie behulpzaam. 15 October 1948 werd een on derzoek ingesteld op het motor schip „Arthur" te Hansweert, dat kort te voren uit België was inge klaard. By dit onderzoek werden, verstopt in de voorpiek en in het vooronder 80.000 boekjes sigaret- Tegen de Antwerpenaar zeide de officier van Justitie de ernst van het feit zeer groot te vinden. De „zwarte" waarde van de goederen is moeilijk te schatten. De officier is van mening dat dit wel ongeveer f 15000 zal zyn. De verdediger Mr G. de Bakker uit Rotterdam vroeg een voor tenpapier, 190 kg. gepelde aman-j waard^ke straf op te willen leg- delen, 12 kg. koffie en 10 kg. ge?T'. ^en Beboete, suiker aangetroffen. Uitspraak: 3 maanden gevan- Dinsdag hadden de daders zich &er^sstraf met aftrek en verbeurd voor de Bijz. Politierechter te klaring van het mbeslaggeno- Middelburg te verantwoorden. mene. De schipper A. J. v. T. uit Dor- ,xrT 0 r» u a drecht verklaarde de goederen te j 5?1' hebben vervoerd van België naar 'n^OP Nederland op verzoek van twee Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zoutelande, J. v. Winterswijk, cand. te Haar lem; te Groede, C. B. Boere, pred. Prot. Kerk in Ind. wonende te Delft; te Pijn acker, W. L. Heymans te Oudelande (toez.); te Koekange, dr L. Spaans, cand te Scheveningen; te Balk, D Groeneboer, cand. te Leeuwar den; te Oss, dr M. Hansen te Berlicum (N.-Br.). Aangenomen naar Koudeker- ke (2e pred.pl.), M. Anker te Cadzand; naar Hornhuizen- Kloosterburen, N. v. d. Wall, cand. te Oegstgeest. Bedankt voor Veen, J. W. de Bruijn te Sprang; voor Ede, G. Boer te Putten; voor Holten, O. S. Cazemier te Dalfsen. Geref. Kerken. Tweetallen te Groningen: Zui- derwijk: K. W. Dercksen, Maas sluis, Y. Feenstra, Augustinusga; Nieuwe Wijk: D. de Boer, Aal ten, J. P. Hörcher, Voorthui zen. Beroepen te Colijnsplaat, K. Spoelstra te Meeden; te Vlaar- dingen, D. v. Wilgenburg te Aal ten; te Genderen en te Oegst- geest-Morsch-Rijndijk, A. C Scherpenisse, cand. te Klun- dert; te Roodeschool, J. M. Vla ming, cand. te Haarlem. Aangenomen naar Drieber- gen-Rijssenburg, J. C. Houtza gers te Voorschoten. Bedankt voor Ouddorp, H. de Valk te Katwijk a. d. Rijn; voor Nijkerk, R. D. Beukema tê Eefde-Gorssel; voor Drogeham, G. Eggink te Munnikezijl. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Tweetal te Apeldoorn, C. H. Lindeboom te Kampen en C. Vonk te Schiedam. Beroepen te Barendrecht, H. Algra, cand. te Huizum. Geref. Gemeenten. Beroepen te Terneuzen, J. W. Kersten, cand. te Rotterdam. Gen. Synode Geref. Kerken (Art. 31 K.O.). In de Dinsdag gehouden verga dering kwam aan de orde de gees telijke verzorging van de N.Ö.- Polder. Besloten werd opnieuw deputa- ten te benoemen om in overleg met de kerït van Emmeloord de financiering te regelen en in de kerken een jaarlijkse collecte te houden. Inzake de uitnodiging tot bijwo ning van een Oecumenische Sy node van kerken van Geref. be lijdenis in 1949 te Amsterdam te houden, werd besloten de uitnodi ging af te wijzen en hiervan on der toezending van het commis sie-rapport mededeling te doen aan de uitnodigende kerk, aan de Chr. Ref. Church in Amerika en aan Die Geref. Kerk in Suid- Afrika. Koninklijke onderscheidingen. Ds P. de Bruyn, Ned. Herv. pred. te Driebergen en ds H. J. Dyckmeester, te 's-Gravenhage, zijn benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederl. Leeuw. Deze onderscheidingen hebben betrekking op hetgeen gedurende de oorlog vanwege de Herv. Kerk is geschied. Ds de Bruyn was voorzitter van de algemene Synode, terwijl ds Dyckmeester waarnemend secre- hem onbekende personen. De goe deren zouden in Dordrecht door de eigenaars in ontvangst geno men orden. In opdracht van de politie is de schipper met zijn schip Dordrecht gevaren om de twee onbekenden te kunnen vangen, waarbij door ambtenaren en po litie een oogje op schip en lading werd gehouden. Bij aankomst in Dordrecht verschenen inderdaad twee personen, die zich aan boord van het schip begaven. Een begaf zich met de schipper in het voor onder teneinde zich te overtuigen dat de lading goed was overge komen. Toen alles aanwezig bleek te zijn, betaalde hij de schipper f 1000 voor zijn bemoeiingen. Toen was het moment aangebroken waarop de politie ingreep. De mannen werden aangehouden en de goederen en het geld in beslag genomen. De schipper verklaarde, dat de persoon, die hem de f 1000 ter hand had gesteld één van de personen was, die de goederen in België op zijn schip hadden ge bracht, n.i. de Antwerpse impor teur H. Na het pleidooi van zijn ver dediger kreeg de schipper van T. 6 weken gevangenisstraf voor waardelijk, proeftijd 2 jaar en een geldboete van flOO of 1 maand hechtenis en verbeurdverklaring der inbeslaggenomen goederen. Waterstanden. Keulen 088 0.02), Ruhrort —120 (+0.07), Lobith 868 (+0.02), Nijmegen 640 (+0.02), Arnhem 669 (+0.02), Eefde 193 (+0.03), Deventer 113 (+0.03)^ Borgharen 4022 (+0.11), Belfeld 1105 (+0.15), Grave (beneden) 487 (+0.15), Vreeswijk 0.28 (+0.27), Lith 0.05 (—0.11). 'pass. 2/11 Malta; ALCYONE, Cu- ba-R'dam, pass. 3/11 Lizard; ALMKERK, R'dam-Sydney, pass. 2/11 Gibraltar; ALPHERAT, Rotterdam-Buenos Aires, 2/11 te Santos; ALWAKI, 2/11 van Villa Constitucion te Montevi- naar c'e0> ANNENKERK, Japan-Rot- ierdam, 2/11 te Alexandrië: ARENDSKERK, 3/11 te Ant werpen, vermoedelijk 4/11 van Antwerpen naar Rotterdam, BERKEL, Oulu-Zaandam, pass. 3/11 Holtenau; BOSCHFON TEIN, 3/11 van Amsterdam naar Zuid-Afrika; DEL!' LAND, Ara- s-.erdam-Buenos Aires, 3/11 te Santos; GOUWE, 3/11 van Man- tyluotot naar Dordrecht; MIJ DRECHT (t.), Rotterdam Cura sao, pass. 2/11 Floies; NEDER LAND (t.), Rastanura-Alexan- drië, 2/11 in Rode Zee ter hoog te van Port Soedan; NIJME GEN, Huelva-Rolterdam, pass. 2/11 Ouessant; ORANJEFON TEIN, Zuid-Afrika-Amsterdam, 2/11 te Alexandrië; PERNA (t.), 2/11 van Sydney naar Brisbane; SOESTDIJK, Rotterdam-Golf- havens, 3/11 te Antwerpen; STAD HAARLEM, 2/11 van Rotterdam te Genua; TARA- KAN, Amsterdam-Java, pass. 2/11 Ouessant; VAN RIEMS DIJK, 3/11 van Amsterdam te Batavia; ZUIDERKRUIS, 2/11 van Batavia- naar Soerabaya; STAD ARNHEM, 2/11 van Lei- xoes naar Setubal; STAD MAASSLUIS, 6/11 van Gibral tar te IJmuiden verwacht. BINNENLANDSE HAVENS. 2 Nov.: Van Vlissingen ver trokken: IMSHORN naar Am sterdam. 3 Nov.: Gepass. naar Antwer pen: BERMUDA van Rotterdam; SOESTDIJK van Rotterdam; ARENDSDIJK van New-York. Gepass. van Antwerpen: GRU- MO naar Hamburg; HELENA naar Barbados. SCHEEPSTIJDINGEN. dubb. Bellifleur 3264; Pater van den Elzen 38; Winston 3148 Zoete Ermgaarde 2567; Zoete Aagt 3541; Zoete Bellifleur 38 53; Zoete Campagner 3256; Knoet- en valappels 1438; Br. AAlex Lucas 38—77; Doyenne du Comise 4590; Comtesse de Pa ris 3269; Nouveau Porteau 30 46; Groene Choumentel 2242; Zwjjndr. Wijnpeer 34—56; Joden- jeren 2946; St. Remy 36—52; Kleiperen 38—62; Pondsperen 39 51; Gieser Wildeman 4367; Brederode 4355; Kroet- en val- peren 17—38, alles per 100 kg. Mispels 2538; Druiven B 82, beide per 100 kg. KRABBENDIJKE. Veiling van 2 Nov. Golden Delicious 3979, Goudreinetten 4176, Jonathan 4081, Cox Orange Pippin 66 98, Sterappel 3768, Appel-val 2035, Br. Alex. Lucas' 4171, Conference 1643, Comtesse de Paris 41—68, St. Remy 44—51. ZIERIKZEE. Veiling van 2 Nov.: Witlof 64, Prei 12—16, An dijvie 410, Savoyekool 15- 18. Rodekool 67, Wittekool 7, Princessebonen 2042, Kroten 67, Veldsla 7, Tomaten 1011, Spruiten 3747, Goudreinet 51 56, B. Lucas 43—58, Zoete Ermgaard 45, Gieser Wildeman 4854, Druiven 105112, Prins Albert 2740, Newton Wonder 40, Pater v. d. Elze.i 4246, Gron. Kroon 31- -ol, Winter- louwtje 3554, alles per 100 kg.; Knolselderij 23. Bospeen 10, beide per 100 Los. J hoven. 10.30 Morgendienst. 11.00 Pianokwintet. 11.30 Hollanda Sex- PROGRAMMA VOOR iN.C.R.V. 7.45 Een woord voor de HEDENAVOND. 'dag. 8.15 Gram. 9.00 Concert. 9.15 Beide zenders 8 en 11 u. Nieuws. BÖ onze jonge zieken. 9.35 Beet- HILVERSUM II, (415 M.) N.C.R.V. 6.00 Promenade orkest.!, 1no„ 6.15 C.N.V.-kwartier. 6.S0 Onver- ,eV 12 00 °,n}^?k0^r 12 33 gelconcert. l.lo Mandolmata. 1.45 Musette. 2.05 Caroll Gibbons. 2.20 Voordracht. 2.40 Kamerorkest. 3.30 Mannenkoor. 4.00 Voordracht 4.20 Symphonie. 5.10 Pianoduo. 5.30 Sans Souci. HILVERSUM I, (301,5 M.): V.A.R.A. 8.18 Operette. 9.00 Gram. 9.30 Mozart. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 The Masqueraders. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Gram. 11.15 Voor dracht. 11.30 Ouvertures. A.V.R. O. 12.00 Lyra Trio. 12.33 Sport. 12.45 Gram .1.20 Benedict Silber- man. 2.00 Kookkunst. 2.20 Con cert. 3.00 Gedichten. 3.20 Gram. ture. 6.45 Piekerproblemen; 7.00 Nieuws. 7.15 Leger des Heils. 7.30 Actueel geluid. 7.45 Piet Post, or gel. 8.15 Jubeldam. 9.30 Familie- competitie. 10.05 De vaart der volken. 10.25 Valerius Gedenek Clanek. 10.35 Elegie. 10.45 Avond overdenking. HILVERSUM I, (301,5 M.) A.V.R.O. 6.00 Nieuws. 6.15 Sport. 6.30 Strijdkr. 7.00 De ring van Rico. 7.10 Avondschool. 7.45 De partementen spreken. 8.15 Opera. 10.30 Pierre Palla. 10.45 Pijlers van Neerlands welvaart. Vrijdag 5 November 1948. T T V.A.R.A. 4.00 Johan Jong. 4.30 Beide zenders 7, 8 en 11 u. Nieuws Tussen twaalf en zestien. 5.00 HILVERSUM II, (415 M.): Filmland. 5.20 Wij en de muziek. NAGEK. ADVERTENTIE ALHANA, Buenos Aires-Rot- terdam, 2/11 van Salvador; ES- SO ROTTERDAM (t.), Mar- seille-Perzische Golf, 3/11 te Port Said verw.; IIEDEL, Ant- werpen-MontreaL pass. 2/11 Portland Bill; JACOB CATS, I Voorlopige uitsag van de wed- 2/11 van Casablanca naar Am-strijd Vlissingen I Middelburg sterdam; KOTA AGOENG, Rot- 11 welke Maandagavond 1 Nov. terdam-Java, 2/11 van Mar- 13 gespeeld voor de competitie seille; KOTA GEDE. Rotterdam- Java, pass. 2/11 Maladiven; LAURENSKERK, Rotterdam- Calcutta, 3/11 te Madras; LIE- VEVROUWEKERK, Rotterdam- Calcutta, 2/11 van Genua; MO- LENKERK, 2/11 van Genua naar Port Said; OMALA (t.), 3/11 te Suez dokken; OVERIJ- SEL, 2/11 van Lorenzo Mar- quez naar New Orleans; PHRONTIS, 31/10 van New- Vork naar Soerabaya; PR. WIL LEM 4, Montreal-Antwerpen, 2/11 20 mijl west van de Scillies; SLAMAT, Rotterdam-Java, 2/11 van Singapore; STAD ALK MAAR, 3/11 van Rotterdam te Lulea; STRAAT MALAKKA, 30/10 van Batavia naar Durban; STREEFKERK, Rotterdam-Cal cutta, pass. 2/11 Ouessant; SU MATRA, Amsterdam-Java, 2/11 Ifc Cheribon; TEGELBERG, Bue nos Aires-Hongkong, 2/11 van Durban; TERNATE, Java-Rot- terdam, 4/11 te Suez verw.; 1JIKAMPEK, Kobe-Kaapstad, 1/11 te Zanzibar; VANDER- SCHAAK WEDSTRIJD MIDDELBURG—VLISSINGEN. van de Zeeuwse Schaakbond, le klasse: P. VijnL". A. Jongepier afg. G. RuigJ. L. Woudstra 10 G. de RegtD. de Vos 01 B. SchreuderJ. Verdonk afg. P. HaccouW. Flissebaalje afg. J. JansenI. S. Blokpoel 10 C. J. MemmaasA. den Hol lander M. v. d. HemelP. Sanders 10 A. WillemseG. Boot J. de WaardJ. Mondeel afg. Voorlopige uitslag totaal 42 V eilingsberichten. GOES. Veiling van 2 Nov. 1948. Cox Oranje Pippin 3199; Jona than 3093; Goudreinetten 32 96; Sterappels 2867; Zure Bel lefleur 2662; Golden Delicious 2862; Laxton Superbe 2964; Bramley Seedling 3440; Salomé 2946; Gron. Kroon 29—48; Eng. Winter Gold Permain 4246; Rambour Mortier 2439; Lands berger Reinetten 28; Gulderling 3441; Notarisappels 3040; Zaterdagmiddagvoetbal. Weinig moeilijk werk Zaterdag om de Waicherse hegemonie. Ie KLASSE: Colijnspl. Boys Nieuwdorp; WemeldingeArae- muidenRilland Bath's-Heer Hendrikskinderen; Kloetinge— Wissenkerke. Behoudens de gebruikelijke ver rassingen levert het programma voor Zaterdag niet zoveel moei lijkheden op. Nieuwdorp moet in staat geacht worden om op Noord-Beveland een paar punten te oogsten en als Arnemuiden weer geen misstap doet laat We meldinge ook twee veren. Voor Rilland liggen in de ontmoeting met 's-Heer Hendrikskinderen ook al geen problemen, terwijl Kloetinge geen last met Wissen kerke behoeft te hebben. taris was van de alg. synodale commissie en hij de Ned. Herv. Kerk vertegenwoordigde in het interkerkelijk overleg. Vyftig jarig bestaan. De Chr. Geref. Kerk te Vlissin gen herdacht in een specjale sa menkomst het feit, dat zij voor 50 jaar werd geïnstitueerd. De pas tor-loei, ds F. Slofstra, sprak een gedachtenisrede uit; ds L. de Bruijne, em. predikant te Soest- dijk en afkomstig uit Grijpskerke haalde jeugdherinneringen op; ds A. Gruppen van Biezelinge en ds W. Meijnhout van Harlingen 2e KLASSE A: Yerseke III— Kapelle I; Waarde IColijnspl. Boys H; Wolfaartsdijk IWemel dinge H; afgelast. Het wordt nog geducht uitkij ken voor Kapelle, want Yerseke III doet het in de tweede klasse niet zo slecht. Misschien dat Waar'de het tot een overwinning kan brengen tegen Colijnspl. Boys doch vast staat ook dat niet. Door het terugtrekken van Wemeldin ge II komt Wolfaartdijk vrij. Het is wel een onaangename geschie denis voor de tegenstanders, dat terugtrekken van eenmaal inge schreven elftallen. Te weinig wordt acht geslagen op de belan gen van tegenstanders en het wa re te wensen, dat vah bondszijde hiertegen maatregelen werden ge nomen. 2e KLASSE B: Koudekerke Serooskerke; Wissenkerke II Kloetinge II. Kloetinge II zal er ongetwijfeld tegen Wissenkerke II een over winning van weten te maken en denkelijk met weinig twijfel over latende cijfers. Minder duidelijk is de situatie op Walcheren. Men zou geneigd zijn Serooskerke wat hoger aan te slaan dan Koude kerke, doch het terreinvoordeel en het regionale karakter van de ontmoeting maken een voorspel ling moeilijk. Misschien, dat Veere toch nog lachende derde wordt als Volstrekt enige kennisgeving. Heden is in Jezus ontslapen onze lieve Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer GEERAARD VAN DE PUTTE, Oud-lid van Ged. Staten van Zeeland, Ridder in de Orde van Oranje Nassau, Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, in de ouderdom van ruim 88 jaren. Oost-Souburg, Middelb. str. 16; H. M. VAN DE PUTTE. M. C. VAN DE PUTTE—BREEL. Krabbendijke: M. H. J. VAN HEKKEN—DREGMANS. 's-Gravenhage: E. VAN DE PUTTE—MARCELLA. Utrecht, Nagtegaalstr. 18 bis; S. P. BlfRLING—VAN DE PUTTE. J. BIERLING. Klein- en Achterkleinkinderen. De begrafenis zal plaats hebben op Zaterdag 6 Nov. 's middags 2.30 uur op de Alg. Begraafplaats te Vlissingen. Op verzoek van de overledene geen bloemen en geen toespraken. Ermelo, 2 November 1948. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 3 November 1948 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. Nederl. 1948 100 100 Kon. Boot 149% 148 dito 1947 97»/,. 97% Kon. Paketvaart 160 158% dito 1937 97% 97% Ned. Scheepv. Unie 162% 160% Dollarlen. 1947 100% 100% Rott. Lloyd 157 154 Invest, eert. 97%. 97"/,. Stv. Mij. Nederl. 167% 165 Ned. 1962/64 ex. bel 98% H.V.A. 259 256% dito met belasting -987/» 98% Java Cultuur 86 84 Nederl. N.W.S. 80%. N.I.S.U. 99% 98 Spaarcert. 1017,. 1017,. Vorstenlanden 44% 44% Indië 1937 A 957,. 557,. Deli Bat. Mij. 132% 133 Grootboek 1946 98 98 Deli Mij 146% 147 Kol. Bank 90% Senembah 142% 142% Ned. Ind. H. B. 113% 113% Muller en Co. 155 155% Ned. Handel Mij. 156% 157 A'damsche Bank 150% 150% A.K.U. 150% 150 Holl. Bank Unie 211% 211 Bergh Jurg. 293% 294% Herstelb. Pr. v. Berkel Patent 121% 122 R'damsche Bank 154% 154% Calvé Delft 152% 152 Twentsche Bank 162% 164% Centr. Suiker 190 Anaconda Copp. Fokker 150 150 Bethl. Steel 120% Gelder Zonen 145 144% Chrysler Kon. Hoogovens 191% 190 Gen. Motors Leverbr. Unil. 283% 285% Intern. Nickel Ned. Ford 309 304% Kennecott 62% Ned. Kabel 265 262 Rep. Steel - Philips Gloeil. 230% 228% U. S. Steel Witon 176 178 City Service Billiton Ie rubr. N. American dito He rubr. 391 386 Cont. Oil Dordtsche Petr. 292 293 Midcont Oil Kon. Olie 319% 318% Philips Petr. A'dam Rubber 158% 158 Shell Union Bandar Rubb. 136% Tide Water Deli Bat. Rubb. Baltimore Oost Java Rubb. 62% Miss. K. Texas Serbadjadi N. Y. Central Holl. Am. Lijn 167 163 Pennsylvania J. C. Japanlijn 153 148 spraken als oud-predikant der ge meente; ds M. W. Nieuwenhuize van 's-Gravenhage-C. als oud-het op een gelijk spel mocht uit Vlissinger; ds G. Rijksen namenslopen, de dochterkerk van Middelburg; ouderling M. Koole namens de classis Middelburg en voorts nog prof. J. W. Geels van Apeldoorn, die de 'eerste tijd als predikant van 's-Gravendeel consulent van de kerk van Vlissingen is geweest. 2e KLASSE C: Nieuwdorp II Serooskerke II. Minder spannend wordt het te Nieuwdorp, waar de thuisspelers zonder twijfel aan het langste eind gaan trekken. 1 OOI- PIET VAN DAMME. Plaatjes van JAAP NONNEKES. 20. Pier trapte wat hij kon. Hij vloog zo maar over de weg. Harder, har der! Plotseling kwam hij voor een overweg. Er kwam juist ten-trein aan. S j oeke-s j oeke-sj oeke. Maar Pier hoorde er niets van eneen slag! Daar reed Pier mee van voren op de rein. Dat ging nog eens hard! Veel har der dan op z'n fiets. Ja, z'n fiets, waar was die ge-, bleven? Pier zat niks op z'n gemak, daar voor op de trein. Straks val 'k er nog af, dacht Pier. En net had hij het gedacht, of daar ging hij al. ,,'k Val lei" schreeuwde Pier, doodsbenauwd. Sjuuuutsuisde de wind om z'n oren. „Ellep!" riep Pier. Boem! „Vervelende kerel, wa bee je toch vervelend vannacht", snauwde Geertje. „Noe lei me dae die alve gaere op de grond mee al de dekes'l" „Ma bin 'k dan nie van de trein gevalle?" vroeg Pier verwonderd. „En m'n fiets, waer is m'n fiets gebleve?"

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3