jDrovintiyg«» m de>n dcazLu De huldiging van Dr Staverman te Vlissingen., Acht ton vw de drinkwatervoorziening van Walcheren. Veel sprekers prezen zijn kwaliteiten. Arnemuiden werd overrompeld. Woeosdag 3 November 1948. ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Vergaderingen van het Chr. Nationaal Vak verbond. Onder het motto „Gij zjjt be- d: ijfsgenoot" zullen door het Chr. Nationaal Vakverbond in verschillende plaatsen in onze provincie vergaderingen worden gehouden. In Haamstede zal op 5 November om half acht in de consistorie van de Hervormde Kerk een samenkomst aanvan gen op welke de heren J. ten Heuvelhof en A. Vingerling het woord zullen voeren. In Koude- kerke zal eveneens om half acht de heer J. H. Krooshof in het verenigingsgebouw spreken. De horen Z. Bras Jr en H. H. Hof dijk zullen om acht uur in het Zondagsschoolgebouw te Krab- bendijke spreken. Op de vergadering welke in de Bogardzaal te Middelburg wordt belegd, zullen het woord voeren de heren G. Moll en H. Oudekei k. De heren C. Bras penning en T. Klsinga zullen spreken in Serooskerke. Om 8 uur zal in het gebouw „Reho- both" te Souburg een samen komst worden gehouden waar het woord gevoerd zal worden door de heren H. H. Spoelstra en L. de Waal. In Temeuzen spreken de heren J. v. d. Herik er. G. Holmer om zeven uur in de zaal „Pro Rege'' en in Zierik- zee om acht uur in het Ver enigingsgebouw Vrije, de he ren A. Sikma en M. v. d. Vel den. Zondagsschool en Film. Het bekende Rrnk-Filincon- eern in Engeland heeft zich de laatste tijd bezig gehouden met het vervaardigen van Films met een hoge geestelijke opvoedings waarde. Het doel daarbij is voor al: het bereiken van het buiten kerkelijke kind door het Evan gelie. In Londen worden nu via bioscooptheaters en jeugdloka len elke Zondagmorgen 400.000 kinderen door middel van de Film in aanraking gebracht met de godsdienstige dingen. De heer Rank, die zelf een Zondags school houdt, is vol belangstel ling voor deze proefnemingen. Dit jaar is ook de Nederlandse Zondagsschoolvereniging hier te lande met dit werk begonnen. Want in Amsterdam alleen groeien 60.000 kinderen op, zon der enige godsdienstige opvoe ding! In Maart j.l. werd de eerste Zondagsschool film voor stelling gegeven te Amsterdam. Het werd een succes. Vrijdag 5 Nov. is de Zondags schoolfilm voor het eerst in Vlis- singen. Er zijn twee voorstellin gen in de Nieuwe Kerk: Een kindervoorstelling om 5 uur en een* voor de ouders om 8 uur. In Goes wordt Donderdag avond om acht uur voor ouders en om 4.30 uur voor' kinderen in de Prins van Oranje een. filmvertoning gegeven. Voor de kinderen wordt de voorstelling Zaterdagmiddag om drie uur in zaal Krijger 4ferhaald. Weer een adresboek- zwendel. Bij een zakenman te Zierikzee vervoegde zich Woensdag j.l. een persoon die voorgaf, dat hij een opdracht had ontvangen van de Kamer van Koophandel te Middelburg de zakenlieden' in Zeeland te bezoeken en hen in te laten tekenen op een samen, te stellen zaken- en bedrijfs- adresboek voor Zeeiand. In dit boek, dat zo spoedig mogelijk zou worden uitgegeven konden advertenties geplaatst worden tegen totaling van f 15,10. Bij nader onderzoek bleek echter, dat de K. v. K. te Mid delburg hiertoe geen opdracht had gegeven, zodat hier weer eens een adresboek zwendel aan het licht is gekomen. Daar dezelfde persoon zich vermoedelijk te Zierikzee bij meerdere zakenlieden heeft ver- De opbrengst wegens stroom- verkoop wordt op f4.875.000. geraamd. De productie en in koop van stroom wordt op 64 miliioen kwh geschat. Een netto verkoop van ruim 52 mill, kwh mag worden verwacht. voegd wordt ieder die met deze Bazar Chr. Kweekschool nan te maken heeft gehad aan- r -cn geraden zich bij de politie te bracht t 13OU Op. vervoegen ten einde deze van dej De bazar van de Christelijke Kweekschool te Middelburg heeft een netto-bedrag van rond nodige inlichtingen te voorzien Oude Koudekerkseweg - in Moesbosch voor verkeer gesloten. By het verbeteren van de Kou dekerkseweg is een deel van de oude weg, die door het Moesbosch liep, afgesneden. Dit gedeelte nu, dat niet meer gebruikt wordt, zouden de erven Jhr H. A. van Doorn van Koudekerke willen ko pen om het in het Moesbosch op' te nemen. deSte weg4^n *he^ openbaar'ver-HERDENKINGSSAMENKOMST keer te ontrekken en te verkopen Vreugde en dankbaarheid vorm- aan de erven Jhr van Doorn van geil he' thema van de herden- Koudekerke. kingssamenkomst, u- Maandag- f 1550 opgebracht. Een verheu gend resultaat. Het dames comité is zeer dankbaar voor de zeer vele en ook vaak grote in zendingen. Van oud-leerlingen komen nog regelmatig bijdragen voor de school bimien. Zesvoudig jubileum bij de Christelijke school te 's-Gravenpolder. HERDACHT IN Autobusdienst TholenStavenisse. Uit de begelijdende brief bij de provinciale begroting blijkt, dat het Prov. Bestuur zich tot de Rijksinspecteur van het verkeer gewend heeft met het verzoek te willen bevorderen, dat de auto busdienst TholenStavenisse een paar keer per dag doorrijdt tot de steiger te Stavenisse. Hoewel niet bereikt is kunnen worden, dat aansluiting wordt ge geven aan alle van Stavenisse ver trekkende boten, is met het in voeren van de Winterdienstrege- ling ten dele aan het verzoek vol daan. Het vervoer van scholieren en forensen, alsmede.de aansluiting aan de treinen te Bergen op Zoom bleek een beletsel om op alle ver trekkende boten aansluiting te geven. Begroting der N.V. P.Z.E.M. voor 1949. Hoewel de minister van justi tie nog niet heeft verklaard, dat hem van bezwaren tegen de nieuwe statuten van de N.V. P.Z.E.M. niet is gebleken, heb ben Ged. Staten toch gemeend een begroting voor 1949 te moe ten indienen bij de Prov. Staten. Deze begroting sluit in debet en credit met een bedrag van f 4.885.000.Het cijfer der re avond, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Christe lijke school te 's-Gravenpolder, in de kerk der Geref. Gemeente ge houden werd. Niet alleen de school jubileerde. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter van het schoolbe stuur, de heer L. Hoekman, dat de heer M. A. S1 o t b o o m 25 jaar hoofd der school is, de heer M. N ij s s e 25 jaar het onderwijs dient mej. Bakker 25 jaar als onderwijzeres aan de school verbonden is en de heer A. Eck- h a r d t 25 jaar lid van het school bestuur is, terwijl bovendien de voorzitter zijn zilveren ju bileum als voorzitter van het schoolbestuur mocht herdenken. Nadat de heer Hoekman het ontstaan en de geschiedenis van de school gememoreerd had, bracht het hoofd der school de tijd in herinnering toen hij als tijdelijk hoofd op de school kwam en in de loop der jaren lief en leed met de ouders gedeeld heeft. Hij sprak het bestuur, de burge meester van 's-Gravenpolder, de heer J. D. Jansen en Inspecteur Leenhouts uit Middelburg toe en vroeg aiier steun door het gebed. Vervolgens sprak burgemeester Jansen over het ontstaan der school, Inspecteur Leenhouts over de zware taak van het personeel en uitte zijn blijdschap over Tiet feit, dat straks het nieuwe school gebouw in de plaats van het door kening 1947 is f 3.94'7.267.33. Hetoorlogsgeweldvernielde, betrok- winstsaldo op de begroting 1949 ken zal kunnen worden. wordt geraamd ojl f189.265 Over 1947 bedroeg de winst f625.983.83. Hier volgen enkele begro tingscijfers voor 1949: stroomop wekking centrale Vlissingen en Westdorpe resp. f 1.218.025.en f 757.100.stroominkoop f 385.000.kosten van hoog spanningstransport en laag- spanningsdistributie resp. 199.150.— en f750.250.— en algemene kosten f 1.052.600. De onderwijzer M. Nijsse wees op de zwaarste taak bij het Christelijk onderwijs: de Bijbelles. Nadat de oud-leerling I. Nijsse in dichtvorm zijn schooltijd gere leveerd had werd d gezellige en geslaagde herdenkingsavond be- sl.ien met het zingen van Psalm 66 vers 2 en dankgebed door de heert Eckhardt. Velen var. de aanwezigen maak ten gebruik van §e gelegenheid om de jubilerenden tè feliciteren. „Wij weten"! aldus begon bur gemeester Kolf zijn huldigings- toesxjraak, „dat een huldiging als deze niet niet in Uw aard ligt, maar ge lieöt er u voor geleend, omdat ge weet, daarmede ande ren een groot „egen te doen" Sprekende over het verleden, zei mr Kolff, dat er een ander Vlissingen en een ander Zeeland was, toen dokter Staverman deeld aan de maatschappij". Nadat de burgemeester be kend had gemaakt, welk bedrag was bijeengebracht, besloot hij met de woorden ,lk eindig met de wens, dat u nog lange jaren getuige moogt zijn van de bloei van de vele instellingen, die gij hebt tot stand gebracht en op gevoed". OVERIGE SPREKERS. In de korte toespraak, die wethouder L. P. van Oorschot tot de jubilaris richtte, herin nerde deze aan de tijd van „de zich hier vestigde. „Vanuit uw bus"- Spr. schetste de> grote be praktijk en werkkring hebt u gebouwd en zo kwam het, dat meestal zonder dat u dat zelf wilde, men u „in velerlei werk betrok", zo vervolgde de burge meester. „Hoe is het mogelijk, dat iemand, die zelf geen Zeeuw en geen Vlissinger is, zo geheel en al met Vlissingen meeleeft. U is echter een man met het hart op de rechte plaats en met ware burgerzin en u hebt niet gerust voor ge uw gaven hebt meege Geldlening Prov.-Gas bedrijf en Stoomboot diensten. De N.V. Waterleidingmaat schappij „Midden-Zeeland" heeft het provinciaal Bestuur van Zee land verzocht te haren behoeve een geldlening aan te gaan .van f 800.000.— ten behoeve van de drinkwatervoorziening van Wal cheren. Dit plan is opgesteld in overleg met het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening en het heeft tot doel de thans nog niet van een centrale drinkwaterlei ding voorziene gemeenten op Walcheren in do Watervoorziening op te nemen. Ook zal worden overwogen de gemeente Vlissin gen in Bovengenoemde regeling op te nemen. In afwachting van het vaststel len van een subsidieregeling door het Rijk waarbij het tekort aan rentabiliteit ten laste van het Rijk wordt genomen, zal de rente en aflossing van het te investeren kapitaal door de belanghebende gemeenten worden gegarandeerd. De voorlopig te investeren ka- 1 .talen worden als volgt geraamd: overname van de transportleidin gen in de gemeenten Koudekerke, Biggekerke, Grijpskerke en Aag- tekerke f 225.000. buizennetten in deze gemeenten f381.000.—; overname en uitbreiding gemeen te Westkapelle f 100.000.—hoog- reservoir Zoutelande f 35.000. en nadelig saldo rekening-courant Zeeland per 1 October 1948 complete buizennetten in de ra ming opgenomen en in verband met goedkeuringen, urgentie enz. zijn verschuivingen mogelijk. Ged. Staten zijn van mening, dat het risico der provincie uiterst gering en zij stellen voor om in het belang van de zo hoog no dige voorziening van drinkwater van de gemeenten op Walcheren medewerking te verlenen. GELDLENING PROV. GASBEDRIJF. In de tweede plaats stellen Ged. Staten voor een geldlening aan te j MenSchën=wërden Brüder". gaan tot kap.taalverstrekkmg aan De jubilaris maakte het oude h^,^ !^,af^nnaonnnnJ 'n 6e? Bijbelwoord „Uw kracht wordt nSr ^f,0°!"fc £er 1 bi mijn zwakheid volbracht" tot October j.l. bedroeg de schuld van, i-- u„„j„ dit hedriif repris f Km kb- An Pr f,e'. zlJne- Verschillende oude herinneringen werden hierna tekenis, die het ziekenfonds voor de arbeidende klasse heeft ge kregen. Zijn dankwoord was er dan ook een namens de gehele Vlissingse bevolking. Ds J. Hindriks wees in zijn lede op de groe rol, die dokter Staverman heeft gespeeld bij de bouw van het Chr. Ziekenhuis ..Bethesda", waarvan hij zei, dat elke steen de jubilaris bekend was. Spr. eindigde met de bede, dat God hem, nog vele goede jaren moge schenken. De oud-wethouder, de heer W. P. Edelman, sprak als 82-ja- rige en oud-patiënt, die op 70-jarige leeftijd nog werd ge opereerd. Op geestige wijze vertelde ook de oud-patiënt de Reeper van zijn kennismaking met dokter Staverman. DANKWOORD. De jubilaris wees er in zijn dankwoord op, aat hij zelden meer tegen een uur had opge zien dan tegen dat van deze huldiging. Spr. herinnerde er aan, hoe de arts de stille wer ker is, die graag in de schaduw wil blijven. In verband met het bijeen zijn van zovelen van zeer uit eenlopende richtingen wees dok ter Staverman op het „Alle Kap.-luitenant Krips opvolger van kap. Callenfels. ALS DIRECTEUR LOODS WEZEN ZESDE DISTRICT. Als opvolger van kapitein ter zeer J. Callenfels is met ingang van 1 November benoemd tot di recteur van het Loodswezen in het 6e district (Vlissingen), te vens belast met de functie van oudst-aanwezend zee-officier kap- pitein-luitenant ter zee F. J. E. Krips. De heer Krips werd op 1 De cember 1946 bevorderd tot kapi tein-luitenant ter zee en vervol gens belast met het commando van de Hms. flottieljeleider „Tromp". Sedert 7 Juni 1948 was hij gedetacheerd bij het Loodswe zen te 's-Gravenhage. Modelwoning Z.V.U. Door de Zeeuwse Volks Uni- versieit is in een der woningen aan de Wilhelminastraat té Sou burg een modelwoning inge richt. De burgemeester van Sou burg de heer A. H. S. Stemer- ding zal Zaterdagmiddag a.s. om twee uur deze modelwoning of ficieel openen. GOES. Auto-ongeval onder Etten-Leur. Toen de heer W. H. v. d. Broek Maandagavond met zijn auto van Den Haag kwam en onder de gemeente Etten-Leur op de Rijksweg reed, zag hij telaat de auto die, waarschijn lijk zonder licht, gedeeltelijk schuin op de weg geparkeerd stond. Een botsing was niet meer te vermijden. De gevolgen waren gelukkig met al te ern stig. De heer v. d. Broek kwam er met de schrik af, doch" zijn passagiere, mevr. Dominicus, moest met een wonde aan het hoofd en de schouder naar het ziekenhuis vervoerd worden. Beide wagens werden bescha digd. WOLPHAARTSDIJK. „^Zorgvliet" bestaat 40 jaar. Maandag was het 40 jaar ge leden dat „Zorgvliet", het te huis voor Ouden van Dagen van de Ned. Herv. Kerk, geopend werd. Om dit feit te herdenken, werd 's avonds in de Ned. Herv. Kerk een herdenkingsdienst gehouden, waarin voorging ds Stegenga, die bij de oprichting van het tehuis predikant te Wolfaartsdijk was. Hij sprak een gedachtenis woord naar hanleiding. van Markus 147 en wees op de zorgen, maar ook op de zegen, welke in de voorbijgaande 40 jaar is ontvangen. In de eerste plaats komt hiervoor de dank toe aan God. Het stichten van dit gebouw in 1908 was de stoot tot het stichten van meerdere tehuizen in Zuid- en Noord- Beveland. Gedurende het be staan hebben vier verschillen de vaders en moeders het be heer gevoerd over het tehuis, waarin momenteel veertien oud envan dagen verpleegd worden. Ds Stegenga besloot zijn toe spraak met de opwekking om de inrichting met het gebed, maar ook financieel te steunen. ARNEMUIDEN. Beroep gegrond verklaard. Ged. Staten hebben, met ver nietiging van het bestreden be sluit van B. W. dezer ge meente, waarbij aan C. de Ja ger, alhier, vergunning werd verleend voor het vervoeren van personen met een huurauto, het tegen dit besluit ingesteld beroep gegrond verklaard. Te Zoptelande werd een inza meling in natura gehouden voor de „Stichting Kinderzorg" te Mid delburg. 31 zakken aardappelen en groente konden aan „Kinder zorg" worden afgedragen. KORFBAL. Competities lopen ten einde. De competities van de Zeeuw se Korfbal Bond lopen ten ein de. In alle afdelingen zijn de kampioenen bekend, en nog enige wedstrijden moeten wor den gespeeld. Het is niet te verwonderen, dat er in die laatste wedstrijden nog onver wachte uitslagen vallen. Zo heeft in de eerste klasse Luctor het niet verder dan een 33 gelijk spel tegen B.K.C. kunnen brengen, terwijl Seolto in Goes zelfs met 31 verloor. Volhar ding speelde tegen de sterkere clubs haar beste spel, wat Mad- jpe met 42 moest ervaren. Swift gaf Vios geen kans, en won met 101. De andere uitslagen waren: 2e kl. A. TjobaSwift II 01. Beslissing 3 kl. B. SinotoDios II 52, zodat Sinoto dus kam pioen van deze klasse is ge worden. Programma voor Zaterdag a.s. Ie kl. Madjoe ISwift I en VolhardingTogo. Swift gaat in Vlissingen een moeilijke wedstrijd tegemoet, en de uitslag zou wel eens een verrassing kunnen opleveren. Volharding kan het tegen Togo tot een overwinning brengen. PromotieDegradatie Eerste Tweede klasse. Hierin komen de beide tweede klas kampioenen Tjobo en Een dracht te Tholen tegen elkaar uit, en waarvan de uitslag niet te voorspellen valt. Vios zal moeite hebben, haar plaats in de eerste klasse te behouden. Officiële Publicaties. Goes. B. en W. der gemeente Goes maken bekend, dat de grote toevloed van aanvragen tot het verkrijgen van (andere) woon ruimte de behandeling der ur gente aanvragen in hoge mate i vertraagt. Met klem wordt daarom ver zocht, alleen dringende gevallen naar voren te brengen. Waterstanden. Keulen 90 (-f0 02), Ruhrort —127 (—0.03), Lobith 866 (+0.01), Nijmegen 638 (+0.02), Arnhem 667 (+0.02), Eefde 190 (+0.03), Deventer 110 (+0.01), Borgharen 4011 (+0.01), Bel- feld (beneden) 1090 (+0.12), Grave (beneden) 472 (+0.05), Vreeswijk 0.01 (+0.07), Lith 0.16 (+0.12). SCHEEPSTIJDINGEN. NIGERSTROOM, Dakar-Ply mouth, 1/11 150 mjl van Land's End; NIEUW HOLLAND, 2/11 van Singapore te Batavia; ORANJEFONTEIN, Mombassa- Amsterda'm, 2/11 t; Alexandrië verw.; PR. JOH. WILLEM FRÏ- SO, 2/11 van Queoec te Ant werpen; PR. WILLïM 2, Rot terdam-Montreal, pais. 1/11 Bell Isle; RANDKERK, Amsterdam- Beira, 2/11 te Durban; RONDO, New-York-Java, pass. 1/11 Gi braltar; SIBAJAK, Rotterdam - Batavia, pass. 1/11 22 uur Kaap Bon; TARIA (t.), 28/10 van Ba- lik Papan te Singapore; TJI- KAMPEK, Kobe-Kaapstad, 23/10 van Beira; WATERMAN, Java-Rotterdam, 1/11 van Port Said. BINNENLANDSE HAVENS. 1 Nov.: Gepass. naar Antwer pen: PRINS JOHAN WILLEM FRISO van Montreal. 2 Nov.: Gepass. naar Antwer pen: GAROET van Rotterdam; GUNO van Rotterdam. Wat brengt de radio? ANNENKERK, J apan-Rotter- dam, 1/11 van Port Said; AR- NEDIJK, 2/11 van Antwerpen te Veracruz; FRIESLAND, 29/10 van Batavia te Macassar; GA- ROET, 2/11 van Rotterdam te Antwerpen; ITTERSUM, Cal cutta-Rotterdam, 1/11 te Cud- dalore; KEDOE, 1/11 van Rot terdam te Batavia; LAREN- BERG, Amsterdam-Duala, 1/11 te Bordeaux; LEERDAM, 29/10 van New-York naar Hampton Roasd; LOPPERSUM, 1/11 van Delfzijl te Gdynia; MELIS- j Gram. KERK, 28/10 van Amsterdam te i jeugd. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. Beide zenders 8 en 11 u. Nieuws. HILVERSUM H, (415 M.): N.C.R.V. 6.00 Mannenkoor. 6.S0 Metropole orkest. 7.00 Nieuws. 7.15 Reg. uitz. 7.80 Actueel geluid. 7.45 Engelse les. 8.15 Herfst- appèl van het C. N. V. 9.85 Concertgebouworkest. 10.20 Bariton en piano. 10.45 Avond overdenking. HILVERSUM I, (301,5 M.) V.A.R.A. 6.00 Nieuws. 6.20 Gram. 6.30 Strijdkr. 7.00 Lezing. 7.15 V.P.R.O. 7.80 Voor de 7.45 Lezen in de Bijbel. Lobito; MUIDERKERK, 1/11 van Freetown naar Tacoradi; Zaterdagmiddagvoetbal. Ie KLASSE: Colijnspl. Boys— 's-Heer Hendrikskinderen 31; VVemeldinge—Kloetinge 35; Ar nemuidenNieuwdorp 14; KrabbendjjkeWissenkerke 91. Het feit van de dag was de grote overwinning van Nieuwdorp op Arnemuiden. Het was voor Arnemuiden een tegenstander, die alle aandacht verdiende, doch de kans op een nederlaag was toch niet zo heel groot. Niettemin werd het er een van behoorlijk for maat. Krabbendijke had met Wis senkerke niet de minste moeite en overweldigide de Noord-Bevelan ders met grote cijfers. Colijnspl. Boys zorgde voor de eer van het eiland e.i stuurde Hendrikskinde ren met een jasje naar huis toe. Voor Wemeldinge is er nog geen einde aan de crisis blijkbaar, want tegen Kloetinge werd, getuige de cijfers, behoorlijk partij gegeven, maar de winst was toch voor de bezoekers. 2e KLASSE A: KapelleKat- tendyke 41; Rilland Bath II Waarde 23. Kapelle zorgde ervoor geen fou ten te maken en gaf Kattendijke niet de minste kans. Het werd een behoorlijke overwinning, zoals dit bedrijf reeds f 641.685.40. Er zullen echter nog belangrijke be dragen moeten \Vorden geïnves teerd in het distributie-apparaat. Aangezien hierin mede is begre pen het herstel van oorlogsschade omtrent de vergoeding waarvan nog geen voldoende zekerheid be staat, is het moeilijk met juistheid nog door spr. opgehaald, waar bij h(j eraan herinnerde hoe moei lijk de eerste tijd in Vlissingen hem gevallen is. Zijn liefde tot de zee is het geweest, die hem aan Vlissingen heeft gebonden. Als onbereikbaar doel voor het te bepalen voor welk deel zal die- 'JÓeengebrachte bearag zag .spr. nen te worden geleend. Daarom wordt voorgesteld voorshands te gaan tot f 500.000. GELDLENING STOOMBOOTDIENSTEN. Tenslotte wordt voorgesteld een geldlening aan te gaan ten be hoeve van kapitaalverstrekking aan de provinciale stoomboot diensten ad f 1.500.000.Dit bedrag is nodig voor herstej van de vloot en overige vaste bezittingen, niet speciaal wat de oorlogsschade be treft, maar tot bekostiging der f77 000. totaal f818.000.vernieuwingen, verbeteringen enz. iNiet voor alle gemeenten zijn die zijn en worden aangebracht. eerst een tehuis voor invalide ouden van dagen en een over dekt zwembad. Hij wilde echter niet te hoog grijpen en bij het bereikbare blijven, vandaar zijn drie voorstellen. Met het woord van Napoleon, die in zijn leven zei, dat elk mens een spoor van zijn be staan moetachterlaten en met de wens, dat ook hij een klein spoortje in Vlissingen zou mo gen nalaten, opdat hij ervan verzekerd zou zijn, dat hij in Vlissingen niet tevergeefs had geleefd, eindigde hij zijn dank woord. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lisse, C. Jonge- boer te Wijk bij Duurstede; te Oud-Beyerland, J. J. Poot te Barneveld. Aangenomen naar Oud-Al- blas, J. van Rootselaar te Oos- terwolde. (Gld.). Bedankt voor Poortvliet, J. Lekkerkerker te Westbroek; voor Muiden en voor Vreeswijk, Ij. Kievit te Putten; voor Op en Neder-Andel, J. C. Terlouw te Otterlo; voor Losser, L. M. Brouwer te Spijk (Gr.). Geref. Kerken. Tweetal te Vlaardingen (vac.- J. H. Mulder), J. v. Harmeien te Garijp en G. v. Wilgenburg te Aalten. Beroepen te Oudshoorn, W. Tom tè Sappemeer; te Tuindorp- Oostzaan, te Oostzaan en te Midwolda, J. M. Vlaming, cand. te Haarlem; te Capelle a. d. IJs- sel, A. C. Scherpenisse, cand. te Klundert; te Goënga en te Sib- culo-Kloosterhaar, G. J. Cosijn- zen, cand. te Amsterdam. Aangenomen naar Niei^w- Amsterdam, T. Lopers te Gla- nerbrug. Bedankt voor Tie), W. v. d. Meulen té Woubrugge. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Tweetal te Rotterdam-Char- lois, J. C. J. Janse te Rijswijk (Z.-H.) en H. C. Overeem te Sliedrecht. Bedankt voor Bunschoten- Snakenburg, I. de Wolff te En schedé; voor Wezep, D. Zemel te Axel. C'nr. Geref. Kerken. Beroepen te Mussel, G. Bil- kes, cand. te Zwolle; te Wor- merveer, P. H. van Marrum te Nieuw-Amsterdam. Dr H. Berkhof. Naar gemeld wordt, is be noemd tot hoogleraar aan de Theol. Hogeschool te Batavia, dr H. Berkhof, Ned. Herv. predi kant te Zeist, Gemeenteraad. SINT LAURENS. Aankoop Sportterreinen. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeenteraad, onder voorzitter schap van burgemeester van 't HofL Ingekomen: een verslag van de Schoolartsendienst naar aan leiding van een pas gedaan onder zoek op de Bijz. L.O.-school en de Chr. Kleuterschool; prijsopgaaf tot eên bedrag van f 1110, van de heer Brand voor het grondwerk aan de z.g. ruïne te Brigdamme; van het ministerie van wederop bouw goedkeuring van het besluit tot de wederopbouw van een lijk- huis voor de som van f 3693van de vereniging voor B.L.-Onderwijs de begroting voor 1949; een schrijven van Ged. Staten inzake incorporaties der tijdelijke toela gen voor secretarissen en ontvan gers. Hierna kwam in behandeling het voorstel om deel te nemen aan de gemeenschappelijke rege ling voor het bouw- en woning toezicht. Na een langdurige be spreking besloot de raad, op voor stel van B. en W. met algemene stemmen tot deelname en werd de ontworpen regeling z.h.s. aan vaard. B.' en W. stelden voor een per ceel weiland, dat bestemd zal worden voor sportterrein, aan te kopen volgens taxatie-prijs. Ver schillende leden achtten deze prijs te hoog, maar gezien het bedra: dat voor dit doel beschikbaar werd gesteld door het Fonds voor de noodgebieden, werd met alge mene stemmen tot aankoop beslo ten. het een koploper betaamt. De jon gens uit Waarde, die voortaan als „S.N.P." worden aangeduid, maakten hun eerste goede beurt en sloegen de Rilland Reserves. Maar eens afwachten tot zij goed ingespeeld zijn. 2e KLASSe B: Wissenkerke II Veere, 018. Weer eens een rrtonsteroverwin- kwartet. ning. Deze keer zorgde Veere voor de sensatie en het slachtof fer was Wissenkerke II, dat* het bij de eerste schreden op het com petitie-pad zwaar te verduren krijgt. 2e KLASSE C: De Bevelanders Serooskerke II 52; Koudeker ke IINieuwland 32. De Kamperlandse jongens heb ben weer gewonnen en sloegen tegen Koudekerke II geen slecht figuur. Minder safe kwam Nieuw land voor de dag, dat toch zeker V.A.R.A. 8.10 Dingen van de dag. 8.20 Opera. 8.45 Hoorspel. 10.00 Pianoduo. 10.80 The Ramblers. 10.45 Gedichten. 11.15 Bruce Lowe en Cor Steyn. Donderdag 4 November 1948. Beide zenders 7, 8 en 1 u. Nieuws. HILVERSUM II, (415 M.): K.R.O. 8.15 „Pluk de dag". 9.05 Morgenconcert; 9.35 Hawaiian muziek 9.45 Schoolradio. N.C.R.V. 10.00 Piano. 10.15 Morgendienst. 10.45 Jo Vincent. K.R.O. 11.00 „De Zonnebloem". 11.40 Schoolradio. 12.03 Pianorecital. 12.33 Metropo le orkest. 1.25 Dolf van der Lin den. N.C.R.V. 2.00 Na de lunch. 2.40 Voor de vrouw. 3.00 Strijk- 3.30 Pianorecital. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Symph. orkest. 5.00 Radio Jeugdjournaal. 5.30 Benedict Silberman. 5.50 Reg. uitzending. HILVERSUM I, (301,5 M.): V.P.R.O. 7.50 Dagopening. A.V. R.O. 8.15 Gram. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 11.00 Orgelconcert, 12.00 Gram. 12.38 Gerard van Krevelen. 1.20 Maria Zamora. 2.00 „Moeder en dochter". 2.20 Concert. 3.00 Voor de zieken. 4.00 Assortimento. 5.00 Kaleidoscoop. 5.20 Welk dier deze van Koudekerke II moet^cunnen week? 5.30 Doet het zelf. 5.35 winnen. Johnny Meyer. Ajnsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 2 November 1948 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. Nederl. 1948 100 100 Kon. Boot 151 149% dito 1947 '97% 97 Kon. Paketvaart 160 160 dito 1937 97% 97% Ned. Seheepv. Unie 161% 162% Dollarlen. 1947 100 100% Rott. Lloyd 157% 157 Invest, cert. 97% 97%, Stv. Mij Nederl 168 167% Ned. 1962/64 ex. bel. 99% H.V.A. 255 259 dito met belasting 99 98% Java Cultuur 86 86 Nederl. N.W.S. so7/,» N.I.S.U. 99% 99% Spaarcërt. 101% 1007.» Vorstenlanden 43% 44% Indië 1937 A 95% 957.» Deli Bat. Mij. 132% Grootboek 1946 98 98 Deli Mij. 145% 146% Kol. Bank 90% Senembah 140% 142% Ned. Ind. Hand. B. 112 113% Muller Co 155 155 Ned. Handel Mij. 153 156% A'damsche Bank 151% 150% A.K.U. 149% 150% Holl. Bank Unie 211% 211% Bergh Jurg. 294% ex 293% Herstelb. Pr. 100 v. Berkel Patent 212 121% R'damsche Bank 155% .154%» Calvé Delft 152 152% Twentsehe Bank 163% 162% Centr. Suiker 193% Anaconda Copp. Fokker 150 Bethl. Steel 120% Gelder Zonen 14214 145 Chrysler Kon. Hoogovens 190% 191% Gen. Motors Leverbr. Unil. 28214 283% Intern. Nickel Ned. Ford 308 309 Kennecott 62% Ned. Kabel 266 265 Rep. Steel Philips Gloeil. 22614 23Q% U. S. Steel Wilton 176 176 City Service Billiton Xe rubr. N. American dito lie rubr. 391 Cont. Oil Dordtsche Petr. 29114 292 Midcont Oil Kon. Olie 31714 319% Philips Petr. A'dam Rubber 157 158% Shell Union Bandar Rubber 136 Tide Water Deli Bat. Rubb. 63 Baltimore Serbadjadi 68% Miss. K. Texas 6% Holl. Am. Lijn 169 167 N. Y. Central J. C. Japahlijn 153 153 Pennsylvania 18% V eilingsberichten. MIDDELBURG. Veiling van 1 Nov. Laxton's Superbe 3558, Goudreinet 4057, Jonathan 5171, Bramley's Seedling 34 38, Bellefleur 3648, Val en fa briek 1846, B. Clairgeau 58 60, Comtesse de Paris 4561, Val en fabriek 1519, Tomaten 1229, Alicant 901.11, Aard appelen (Bintjes), Andijvie 4 22, Bloemkool I 1248, id. II 4 18, id. Ill 411, Savoijekool 510, Rodekool 610, Witte- kool 5, Spruiten 5265, Prei 9 12, Uien 57, Sla 23, Bos- kroot 28. Bospeen 913, Was- peen 7, Spinazie 735, Stok- princes 5760. Dubbele 3751, Saxa's 60, Veldsla 614, Snij bonen 931.00. GOES. Veiling van 1 Nov. Bloemkool IA 32—37. id. I 21— SO, id. II 9—21, id. Ill 6—10, al les per 100 stuks; Aardappelen 5, Spruiten 4762, Dubb. Prin- cessebonen 45, Andijvie 67, Rodekool 6, Groene Savoyekool 8—13, Wittëkool 6, Prei 11—14, Stoofsla 16, Uien 0.50—6.50, Kroten 4.507.50, Peen 4, alles f per 100 kg. door PIET VAN DAMME. Plaatjes van JAAP NONNEKES. 19. „Zeg Snuffelscherp", zei de inspecteur tegen de dienstdoende agent, die achter de tafel zat, „weet je ook of de hoofdinspec teur te spreken is? We hebben een goede vangst geloof ik". „Aha", riep Snuffelscherp, „dat is misschien die vent wel, van .die inbraak in de goud- en zilverwinkel om de hoek." „Neê me neertje", riep Pier angstig, da bin ik glad nie, ik weet 's geên eêns wae die wien- kel staet." ,Ja, ja, dat zeggen ze allemaal. Ga je verhaal maar eens bij de hoofdinspecteur doen, maar pas op makker, voor leugens ten je hier aan het verkeerde adres", zei de inspecteur bars. Tussen de twee agenten stapte Pier de trap op. Plotse ling dacht Pier: 'k Lóóp weg! En de daad bij het woord voe gend, rukte hij zich los, en rende naar beneden. Z'n fiets stond voor de deur. Pier d'r op en er vandoor. Maar de agenten za ten ook niet stil. Ze sprongen ook op hun fietsen en renden achter Pier aan. Een wilde jacht begon.

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3