jUrovintife^s/iw 10 jaar geëist tegen ex-Iadingmeester Van Gelderen. Gemeenteraad Goes. pie# deft dcaai&c Krabbendijke bljjft gevaarlijk concurrent vGor de leidersplaats. Donderdag 28 October 1948. ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Najaarsbestuursvergade- g» g™"™? ring Provinciale V.V.V. De Prov. Zeeuwse V.V.V. hield haar najaars-bestuursvergadering te Goes op 23 October j.L Nadat de voorzitter, mr J. Moo- lenburgh, in zijn openingswoord speciaal de Veerse afgevaardigde Jhr L F. den Beer Poortugael, had welkom geheten omdat thans voor het eerst sedert, enige tijd Veere wederom in het bestuur is vertegenwoordigd, werd de agen da afgehandeld. Hierbij werd onder meer de fi nanciële toestand van de vereni ging onder ogen gezien en een verhoging van de contributie voor leden-plaatselijke V.V.V.'s bespo ken. De secretaris, de heer Houteka mer, hield in de afgelopen zomer een causerie voor de radio, die een merkbare toename van de drukte op het Inlichtingenkantoor van de vereniging tot gevolg had. In het kort verslag van de di recteur der vereniging over de werkzaamheden gedurende het afgelopen seizoen werd melding gemaakt van de steun die aan ver schillende schrijvers van publica ties over Zeeland werd gegeven; de voorbereidingen tot het samen stellen van een betrouwbare en volledige statistiek over de ver- blijfsnachten in Zeeland geduren de de zomer van 1948; de logies- inlichtingendienst die goed ge- functionneerd heeft; de ongelijke verdeling van het massale bezoek van Belgen over verskillende Zeeuwse steden tengevolge van het al of niet open stellen der winkels op Zondag, enz. Enkele wensen tot vermeerde ring van de inhoud van het Reis boek van Zeeland werden naar voren gebracht. Bij een eventuele volgende druk zal hiermede zo veel mogelijk rekening worden ge houden. Te half vier werd deze zeer ge- animerde vergadering, die door een gemeenschappelijke koffie maaltijd onderbroken werd, door de voorzitter gesloten. MIDDELBURG. Studenten komen geschenk aanbieden. Ter gelegenheid van het 8ste lustrum van het Corpsgezelschap „Luctor et Emergo" te Wage- ningen, zal door dit gezelschap op Zaterdag 6 November a.s. in de kantoren van de Abdijrestau- ralie een officieel geschenk aan de Provincie Zeeland wordgn aangeboden. Daar het geschenk, een ge brandschilderd raam nog niet gereed is, zal de overdracht symbolisch geschieden. Van de wal in de sloot. In de nacht van Dinsdag op Woensdag kwam een personen auto van de fa. Boele en Van Eesteren ter hoogte van de voormalige Ijsbaan aan de Nw. Vlissingseweg in de leiding te recht. De bestuurder, die door een tegenligger werd verblind, week te veel naar rechts uit, waardoor hij tegen een stapel klinkers opbotste, zodat hij de macht over het stuur kwijt raakte. De chauffeur, E. B. uit Den Haag, wist zich tijdig door het portier uit de wagen te wer ken, Adat hij slechts lichte ver wondingen opliep. De auto kreeg enige schade. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de bestuurder van de wagen, die door het niet dimmen van zijn koplampen .het ongeval heeft veroorzaakt. Politie won weer Het voetbalelftal van de Mid delburgse Politiesportvereniging heeft de Dinsdag gespeelde wedstrijd tegen het Oosterhout- se politieelftal met 30 gewon nen. VLISSINGEN. De huldiging van dr Staverman. Naar wij vernemen, zal de huldiging van dr Staverman plaats hebben op 1 November, de dag waarop hij veertig jaar geleden zijn practijk aanving. De huldiging zal plaats vin den om vier uur 's middags in het Concertgebouw, waarbij ieder tegerlwoordig kan zijn, in de Geref. Kerk te Goes vertoond werd, was boven verwachting. Het gehele kerkgebouw was ge vuld toen ds Odé, voorzitter van de Goese afdeling van het N.B.G. de samenkomst opende. Ds Odé wees in zijn toespraak op de belangrijke arbeid van het Bijbelgenootschap en wekte op niet achter te blijven, wanneer het gaat om de verkondiging en verbreiding van het Wöord Gods. Nadat een zangkoor van het Le ger des Heils enige liederen had gezongen, werd het eerste deel van de film „Geen grenzen meer" vertoond. Deze nieuwe geluids film, waar het Ned. Bijbelgenoot schap sedert enige tijd over be schikt, heeft uiteraard tot opzet de Bijbel onder de mensen te brengen. Na het vervaardigen van de Bij'ccls in de drukkerij krijgt men een kijkje in het prachtige oude Bijbelhuis te Amsterdam, waar duizenden Bijbels in vele talen klaar staan voor verzending. Voor tot het drukken van de Bijbel over kan worden gegaan moet nog een groots werk verricht wor den, n.l. het vertaalwerk. Want het doel is: iedere landstreek zijn Bijbel in eigen taal. Verder geeft de film beelden uit de jaarvergadering van het N.B.G. en van de verspreiding on der militairen, op Zondagsscholen e: z. De muzikale omlijsting van de ze werkelijk zeer fraaie en inte ressante film, wordt verzorgd door Marinus Voorberg op het or gel van de Oude Kerk te A'dam. In de pauze sprak de heer D. J. Coumon, adj. secretaris van het N.B.G. een kort propaganda woord.. Nadat het koor nog enkele lie deren gezongen had werd door ds Flinterman het slotwoord uitge sproken. VEERE. Bietenaanvoer. Dit jaar maakt Veere een flin ke bietencampagne mee. Naar raming zijn thans onge veer 4.000.000 kg suikerbieten aangevoerd, waarvan er ongeveer nog 1.700.000 kg op de kade lig gen. De dagelijkse aanvoer bedraagt 200 a 250.000 kg, de verscheping ongeveer 1000 ton per week. In verband met deze massale aanvoer en het feit, dat een deel van de kade door de daaraan uit te voeren werkzaamheden niet kan worden gebruikt voor opslag van bieten, moest het deel van de kade, waar de meeste bieten lig gen opgeslagen, voor het auto verkeer worden gesloten. Dit kleine ongemak wordt ech ter graag op de koop toe genomen. Hoe groter de bietenaanvoer wordt, des te beter bewijs van het herstel van de vruchtbaarheid van Walcheren's ex-geïnundeerde gronden. Zangvereniging "„Valerius". Vrijdagavond zullen de leden van de Chr. Zangver. „Valerius" weer beginnen met hun zangre petities. Nadat de oefeningen vorig jaar a Straffen gemeentepersoneel. B. en W. geven de gemeente raad in overweging om enigszins ruimere bepalingen in het leven te roepen met betrekking tot het opleggen van straffen aan de le den van het personeel der ge meente in die zin, dat de moge lijkheid moet worden geschapen van combinatie van straffen, b.v. berisping, plus onthouding van vacantie. Voorts wordt het ge wenst geacht de gelegenheid in^ het leven te roepen, om als bij komende straf, van de strafop legging mededeling te doen in openbare raadsvergaderingen. Belasting bioscopen. Naar aanleiding van een adres van C. J. van Liere en Zn. inzake de bioscoopbelasting, stellen B. en VV. voor, om in navolging van Vlissingen te bepalen, dat van voorstellingen, waarin naast de z.g. cultuurfilms nog andere films vertoond worden, waarvan de ge zamenlijke lengte niet groter is De jubilaris zal toegesproken dan 500 m. de belasting niet 35 worden en daarna Kunnen de aanwezigen hem persoonlijk gelukwensen. maar 20 zal bedragen. Electrjsche straatverlichting. Daar verzuimd is in 1929 reke- ning te houden met e.v. electrifi- l itgeweken Russische geleerde catie der straatverlichting, zodat sprak voor de Z.V.U. geen straatverlichtingsaders wer- Voor een handjevol leden der den aangebracht, zal het de eer- Z.V.U. heeft Dinsdagavond de uit-ste jaren niet mogelijk zijn de geweken Russische geleerde, prof. straten in de binnenstad elec- Hackel, in het Schuttershof een trisch te verlichten. lezing met lichtbeelden gehouden Bij eventuele vernieuwing of over Ikonen en Ikonenvereringt uitbreiding van het kabelnet wor- Bij een serie opmerkelijke licht- den dergelijke aders aangebracht, beelden heeft de spreker visie terwijl het in de bedoeling ligt de op de Ikonen, die in de orthodoxe nieuwe straten van deze kabels Oosterse kerk zo'n grote rol spe- te voorzien en direct eiectrische ien, met gloed weergegeven. In verlichting aan te brengen. B. en het kunsthistorisch deel van zijn W. stellen voor hiertoe een over- betoog, toonde spr. het verband eenkomst met de P.Z.E.M. aan te aan tussen de Ikonen en de kunst gaan. der Grieken en Egyptisch Kop- Riolering, ten. Verwantschappen signaleerde j Op 8 October heeft de aanbe- hij in 't werk van Michel Angelo. steding plaats gehad van het leg el Greco en de moderne meesters, gen van de riolering in het ge- Ook aan het liturgisch en reli- deelte van het bouwplan, tussen gieus element in de Ikonenkunst. de Heernisseweg en de Patijnweg. die zich behalve in schilderijen Na gepleegd overleg heeft dé ook uit in scuiptium en mozaïek, laagste inschrijver, Kamsteeg's liet spr. recht wedervaren en Aannemersbedrijf te IJsselmonde evenmin verzuimde hij er op te zich bereid verklaard dit werk uit wijzen, hoe de Ikonen het diep te voeren voor f61.922.—. B. en godsdienstig gevoel van het Rus- W. stellen voor het werk voor dit sische volk beroeren en verleven-bedrag te gunnen, maar hebben, digden. De stemming welke de ie- aangezien spoed gewenst is, in af zing opwekte, verlevendigde spr. wachting van het besluit van de door enkele gramofoonplaten van Raad en van G.S. de aannemer Russische kerkmuziek te doen'af- reeds thans gemachtigd met de draaien. werkzaamheden te beginnen. Prof. Hackel bleek de Duitse taal volkomen meester.maar was Onderwijs, slecht te volgen, daar hij snel enVoorgesteld wordt medewerking met zwakke stem sprak. De heer te verlenen tot de bouw van twee Vroomen had de leiding van de n>euwe semi-perrranente lokalen bijeenkomst. '.bij de R.K. Jongensschool en tot „Geen grenzen meer" |het afsc'"ciden en inrichten van De ïmostoii een spreek- en leskamertje in de van het Nederiind, fiIm gang van de St' Jacobusschool net Nederlands Bijbelgenoot- -»-• de Vlasmarkt. moesten worden stop gezet we gens gebrek aan een dirigent, zal thans getracht worden de vereni ging nieuw leven in te blazen. Als dirigent zal optreden de heer W. Gast te Middelburg. KORTGENE. Dat men hier zeer actief is voor de jongens over zee, "blijkt wel hieruit, dat voor de NXW.I.N. Kest-pakketten-actie reeds 88 stroken zijn verkocht, dus voor een bedrag van f440. Ook werkt men hier veel voor het Plan-Morreau. Dit is een in zameling van tijdschriften voor de jongens waarover Ds Moreau van Kats veldprediker is. Zoals ieder jaar werd ook hier weer een inzameling in na- tura gehouden voor de Stichting „Kinderzorg" te Middelburg. De inzameling bestond uit aardappe len, groente en fruit. 64 zakken konden aan Kinderzorg worden afgedragen. COLIJNSPLAAT. Dinsdag wapperde hier de vlag van de laatste vijf in aanbouw zijnde huizen van de Gebr. Kievit. Het ziet er naar uit dat voor de winter alle huizen onder dak zul ien zijn, en dat er met het voor jaar 15 bewoonbaar zuilen zijn, waardoor de woningnood hier ver zal zijn opgelost. ZIERIKZEE. Ongeval. Maandagmorgen had tijdens het laden van pulp bij de Gas fabriek een. ongeval plaats. Doordat de wagen achteruit reed, verloor de heer Goud zwaard zijn evenwicht en viel er af, waarbij hij een hersen schudding opliep. Ongeval. Dinsdagmorgen j.l. had J. B. het ongeluk op de „Schuithaven" tegen een aldaar passerende per sonenauto op te lopen. Hij liep tegen het rechtervoorspatbord aan, kwam te vallen en liep een hoofdwonde op. Dr van Hoorn verleende eerste hulp. Tegen drankmisbruik. In verband met het veelvuldig drankmisbruik heeft de burge meester aan alle hotel- en café houders een schrijven gericht met vermelding van de namen van personen, welke niet meer in hun bedrijven mogen komen. Mochten deze personen toch in bedoelde zaken worden aangetroffen, dan stellen de café- en hotelhouders zich bloot om van gunsten ver stoken te worden. THOLEN. Eerste steenlegging. Maandag is door het zoontje van de heer Joh. Bal de eerste steen gelegd voor de nieuwe oesterloods van de „Bona-Fide". Dit ^feit werd op feestelijke wijze door bestuur en personeel gevierd. WISSENKERKE. Gemeenteraad. Prijs voor bouwgrond in Kamperland. Maandag vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitter schap van burgemeester van der Maas. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten waarbij wordt medegedeeld dat er nog geen aan leiding bestaat te verklaren, dat Stroodorp tot de bebouwde kom behoort, zodat hier geen maxi mumsnelheid ingevoerd kan wor den. Op voorstel van de heer Leen- dertse werd besloten waarschu wingsborden te plaatsen. Vastgesteld werd een verorde ning voor de vergoeding van ver plaatsingskosten voor secretaris en ontvanger. Aan het bestuur van de Gfref. school te Geersdijk werd de ver goeding voor geallieerde bezetting van het schoolgebouw beschik baar gesteld. Besloten werd tot aankoop van van leermiddelen voor het gym nastiekonderwijs op de scholen te Wissenkerke. De begroting van het burgerlijk armbestuur voor 1949 werd goed gekeurd met een totaal-bedrag van f 1769.21. Besloten werd tot het sluiten van een kasgeldlening groot f 70.000 bij de Coöp. Centr. Raif- feisenbank te Utrecht voor ten hoogste één jaar. Vastgesteld werd een nieuwe salaris- en loonverordening voor het secretarie-personeel en de ge meente-werklieden, waarin de destijds toegekende toelagen op de jaarwedden werden opgeno men. De begroting voor het dienst jaar 1948 werd gewijzigd. Er zal een geldlening worden aangegaan van f 249.698.af te lossen in 50 jaren., met de Rijkspostspaar bank voor financiering van de woningbouw 1947. In antwoord op een vraag van de heer Smit zeide de voorzitter, dat de aannemers van de woning bouw hun vorderingen geregeld betaald krijgen. De heer Leendertse vroeg of de aankoop van de grond voor het bouwplan 1946 te Kamperland reeds is betaald, waarop de voor zitter mededeelde, dat deze grond indertijd is onteigend en de ver goeding nog steeds niét door het Ministerie van Wederopbouw is vastgesteld. Op voorstel van de heer Leen dertse sprak de raad als zijn me ning uit, dat voor de grond van het bouwplan 1946 een prijs van f 1.75 per nv. dient te worden Vastgesteld. De rekening van het dienstjaar 1947 werd voorlopig vastgesteld met voor' de gewone dienst een ontvang van f 244.231,87 en een uitgaaf van f233.652,07 alzo een goed slot van f 10.579,80 en voor de kapitaaldienst een ontvang van f 99.373.93 en een uitgaaf van f 123.389,18 alzo een nadelig slot van f24.015,25. Bij de rondvraag informeerde de heer Bustraan naar de eige naar van de alheining bij de spui- boezem te Kamperland. Dit zal nader worden onderzocht. Verder vroeg de heer Bustraan naar de het vorig,jaar door de kraan op de haven te Kamper land aangerichte schade. De voor zitter antwoordde, dat hier nog niet aan toe is gekomen. De heer J. C. Noordhoek vroeg of het niet mogelijk is maatrege len te nemen tegen het nieuwjaar wensen, daar dit in de practijk neerkomt op een bedelpartij. Hier over ontspon zich een flink debat waarbij de meningen nogal uit eenliepen, met als resultaat, dat onderzocht zal worden op welke wijzë hiertegen valt op te treden. Op een desbetreffende vraag van de heer Dingemanse ant woordde de voorzitter, dat de in reparatie zijnde brandspuit niet op korte termijn afgeleverd kan worden. De Commissaris der Koningin bezoekt op Dinsdag 2 November de gemeenten Vrouwenpolder, Veere en Ritthem. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 's-Gravenmoer, J. C. Terlouw te Otterloo; te Gie terveen, J. van Winterswijk Jr., cand. te Haarlem; te Hornhui- zen-Kloosterburen, N. v. d. Wall, cand. te Oegstgeest; te Mijdrecht en te Burgwerd, D. Groeneboer, cand. te Leeuwarden; te Zetten- Andel, G. Boer te Putten; te Vlissingen (vac. L. J. C. Vis- beek), J. H., Boerlijst te Goes; te Rijssen, P. Bouw te Wouden berg. Aangenomen naar Dordrecht, W. A. Smff," Ind. pred. te Lei den. Bedankt voor Voorthuizen, J. T. Doornenbal te Oene; voor Oosternijkerk, D. Groeneboer, cand. te Leeuwarden; voor i 's-Heerenhoek-Nieuwdorp, J. C. j Wisse te Nieuwe Pekela. Geref. Kerken. Beroepen te De Glind, P. Uidam te Holysloot; te Scharen- dijke, J. M. Vlaming, cand. te Haarlem; te Musselkanaal, A. Nijhuis, leg. pred. met verlof te Heemstede. Bedankt voor Anjum, R. D. Beukema te Eefde-Gorssel; voor Hellendoorn, H. v. Minnen te Oudehome. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.). Beroepen te Daarlerveen, J. Bos Jr. te Veendam; te Steen- wijk, L. J. Goris te Emmer-Erf- scheidenveen. Beroepbaar. Ds D. B. Boere, pred. bij de Prot. Kerk in Indië, thans hier te lande, stelt zich beroepbaar in de Ned. Herv. Kerk. SYNODE GEREE. KERKEN (ART. 31 K.O.). Prof. dr H. Jager. In de Dinsdag gehouden zit ting is meegedeeld, dat dr H. Jager zijn benoeming tot hoog leraar aan de Theol. Hogeschool heeft aangenomen. Rapport werd uitgebracht over radio-uitzendingen van kerkdiensten.. Met erkentelijk heid werd gewaagd van de goede medewerking van de be trokken deputateu der Geref. en Chr. Geref. Kerken, de Bap tisten Gemeenten en de Vrije Evangelische Gemeenten. Het rapport werd met algemene 1 stemmen aangenomen. Er is zendtijd van vijf tot zes dien sten per jaar toegestaan. Zaterdagmiddag-voetbal. Weinig verandering in de le klasse. Bijzonder Gerechtshof. „Een dom en bemoeiziek mannetje". Het gebeurt niet vaak, dat de verdediger zich niet erg vleiend uitlaat over zijn cliënt. Woensdag morgen was dit echter in de zit ting van het Bijz. Gerechtshof te Middelburg wel het geval, toen mej. Mr Anne Bolle, zien als ver dedigster van Andries van Gelde ren, over haar cliënt uitliet met de woorden dat tiij een donv en bemoeiziek mannetje was. Van Gelderen, die in de oor logsjaren op het station Terneu- zen bij de Spoorweg Mij. Ter- neuzen-Mechelen, als lading- meester in dienst was, had nog al een en ander op zijn kerfstok. In de ten laste legging werd in de eerste plaats gesproken van het aanbrengen van een Belg, zekere Pauwels, die brie ven over de grens zou smok kelen. De verklaringen hierover waren allerminst bevredigend en de procureur-fiscaal vroeg dan ook op dit punt vrijspraak. Minder best kwam h(j er af voor zijn overige „bezigheden". „Je gedrag op het station in Ter- neuzen was schandelijk" zo voeg de de proc.-fiscaal bcsch. in zijn requisitoir toe. De eis was dan ook verre van mals en luidde 10 jaar met aftrek en ontzetting uit de kiesrechten voor het leven. HET OUDE LIED. Besch. was door het N.A.F. aangesteld als sociale vóórman, doch de stationschef was hier tegen in een circulaire aan het personeel in opspraak gekomen. Het gevolg was, dat hij ter ver antwoording bij dg S.D. werd geroepen. Ook had besch. daar na zich als een actief landwach- ter gedragen en had hij als zo danig deelgenomen aan razzia's, controle op persoonsbewijzen en ook wel aan huiszoekingen. Toen de bevrijding naderde was be schuldigde er tussen uit gegaan en had hij op verschillende plaatsen in andere delen van ons land bewakingsdiensten ver richt, .Kenmerkend waren voor- SCHEEPSTIJDINGEN. ALDABI, 27/10 20 uur te Hoek van Holland verwacht; ALDE- BARAN, 27/10 te Bermuda; ALGENIB, 26/10 te Sao Fran cisco do Sul; ALHENA, 26/10 van Santos; ALMKERK, 27/10 tt Antwerpen; ALPHACCA, 26/10 naar Antwerpen; ALPHE RAT, pass. 26/10 Fernando; AN- DIJK, 27/10 van Antwerpen r.aar Londen; ANNENKERK, 27/10 te Aden; BALI, 27/10 te Batavia; BEVERWIJK, 26/10 van Danzig naar Nederland; GROOTEKERK, 26/10 te Wal visbaai; HILVERSUM, 27/10 te Port Harcourt; KAMERLINGH ONNES, pass. 26/10 14 uur Mal ta; KOTA AGOENG, pass. 27/10 Finisterre; LAURENSKERK, 26/10 te Colombo; LUTTER- KERK, 26/10 van Suez; MAAS- KERK, 26/10 van Dakar; MAL- VINA (t.), 26/10 120 mijl nrd. van Soerabaya; MARCELLA (t.), 26/10 24 mijl van Le Havre; MARIEKERK, 26/10 te Manilla; MODJOKERTO, 26/10 te Bela- wan; MOLENKERK, pass. 26/10 Gibraltar; NIEUW AMSTER DAM, 26/10 n.m. van Rotter dam naar New-York; OKAN- JEFONTEIN, pass 26/10 Guar- dafui; POLYDORUS, 27/10 te Colombo; PRINS ALEXAN DER, 26/10 te Antwerpen; PRINS JOHAN WILLEM FRI- SO, 26/10 600 mijl oost Bell Isle; REMPANG, 26/10 te Plad- joe; RIJN, 26/10 van Pietea naar Amsterdam; SCHTE, pass. 26/10 Azoren; SOMMELSDIJK, 27/10 van Soerabaya te Soengeigerong verwacht; STAD LEIDEN, 26/10 210 mijl nrd. Azoren; STAD MAASSLUIS, 26/10 van Bona naar IJmuiden; TALISSE, 26/10 van Djeddah; TJIMENTANG, 26/10 van Kobe naar Hongkong; TJIPANAS, 26/10 van Rotter dam naar Houston; VENUS, 26/10 van Famagusta te Lima- sol. al de woorden uit een verkla ring van een zijner landwacht superieuren, waaruit bleek, dat van Gelderen er altijd met zijn neus bij was. Mr Bolle wees er op, dat juist de bezetting in verband met zijn bemoeiziekte besch. noodlottig was geworden. Zij bepleitte cle mentie. De uitspraak werd gedeeltelijk vrijspraak en zes jaar met aftrek alsmede ontz. uit rechten, voor het gehele leven. NIET BEWEZEN. Eerder op de morgen was Petronella Johanna Poppelier, echtg. van L. A. Muller te Sluis, vrij gesproken. De procureur fiscaal was van mening, dat het haar ten laste gelegde verraad niet overtuigend was bewezen. Het Hof kwam tot dezelfde con clusie. BIJ VERSTEK. Een tweetal voormalige S.S.- ers liet verstek gaan. Beiden waren nog niet opgaspoord. Het betrof hier Ary Nicolaas Struyk te Burgh en Hubrecht Verton te Duivendijke. Tegen beiden werd een gevangenisstraf van 4 jaar geëist, aldus ook luidde de uit spraak. Bijz. Politierechter te Middelburg. BOETES VOOR FRAUDULEUS SLACHTEN. P. V., slagersknecht te Axel, werd wegens frauduleus slach ten van vark'ens veroordeeld tot f 200 of 2 mnd. J. V., 58 jslager te Axel, wegens het doen slachten van bedoelde varkens tot f 400 of 2 mnd. en 3 mnd. voorw. proeft. 3 jaar. H. V., 51 j., veehandelaar slager te Axel, wegens het be hulpzaam zijn bij het slachten tot f100 of 30 d. P. P. te Heinkenszand, dienét- betrekking beëindigd zonder toestemming Boete f 60 of 20 d. A. B., varkenshandelaar te Middelburg, had in strijd met de voorschriften een' of meer varkens vervoerd' van' Hoofd plaat naar Aardenburg; in West Zeeuws Vlaanderen een varken verkocht; te Koudeker- ke een varken gekocht en van Middelburg naar Vlissingen een tweetal vaTkens vervoerd. De Off. eiste f 2000 of 6 mnd." en 4 mnd. voorw. proeft. 3 jaar. De Bijz. Politierechter veroor deelde verdachte tot 3 weken gev.straf. J. F. C., landbouwer te Hoofd plaat, verkocht 4 varkens zon der vergunning, f 60 of 20 d. h. J. K., varkenshandelaar te Krabbendijke, had een varken afgeleverd aan W. C. A. L., zon der vergunning, f50 of 20 d. W. C. A. L., arbeider te Krab bendijke, had 2 runderen voor handen zonder vergunning er. een varken gekocht zonder aan koopvergunning. f 60 of 20 d. Met verb, verkl. C. A. F. H., pensionhouder te Goes had tegen betaling een distributiestamkaart in pand ge nomen van J. M.' f 40 of 20 d. J. C. L. M., echtg. van J. R. te Goes had van J. M. 65 tex tielpunten gekocht, f60 ol 20 d. F. G. de V., coupeuse te Goes, had van J. M. gekocht een tex- tielkaart, een levensmiddelen kaart en 165 textielpunten, f 75 of 25 d. J. M., arbeider te Goe;, werd wegens het in pand geven en verkopen van vorenstaande dis tributiebescheiden veroordeeld tot f 50 of 20 d. en 1 mnd. voorw. proeft. 3 j. W. L. C. V., koopman te Mid delburg, werd wegens het ver kopen van 570 textielpunten veroordeeM tot f 250 of11 m. h. P. A. P. K., landbouwer te Goes, had een partij ongeoogste appelen verkocht, f 40 of 20 d. A. L. en M. C. v. H., beiden werkman te Goes, werden we gens het kopen van vorenbe doelde appelen, zonder in liet bezit te zijn van een erkenning als fruitpachters, ieder f 40 of le KLASSE: Nieuwdorp I Wemeldinge I 20; Kloetinge I Coljjnspl. Boys 22; 's-H. Hendr. kinderen IKrabbendijke I 13; Wissenkerke IRilland Bath I 0—7. Wemeldinge heeft het tegen Nieuwdorp, zoals was te ver wachten,lelijk laten zitten, ter wijl Kloetinge en Colijnpl. Boys niets beters wisten dan de pun ten te delen. Ook Krabbendijke kon een overwinning boeken, evenals Rilland-Bath, die door deze overwinning een goede tweede blijft, al gaat dit. dan altijd ten koste van lager ge classificeerde tegenstanders. 2e KLASSE A: Coljjnspl. Boys HKats I 15; Waarde IKa- pelie I 26; Krabbendijke II Yerseke III 80; Wolphaartsdijk 1Kattendijke I 30. Ook Kats gunde Colijnpl. Boys deze keer de eerste over winning niet en toonde zich overtuigend de méerdere. Ook Waarde moest haar tweede ne derlaag in ontvangst nemen, zo dat de twee punten naar Kapel- Ie verhuisden. Krabbendijke blijft naar de leidersplaats stre ven en bond nu Yerseke achter haar zegekar. Tegen het einde van de wedstrijd Wolphaarts dijkKattendijke deed zich een ernstig ongeval voor. De aan voerder van Kattendijke brak n.l. een been. Derhalve is de wedstrijd gestaakt en overspe len is niet uitgesloten. Hopelijk dan zonder incidenten. 2e KLASSE B: 's-H. Arends- kerke IIWissenkerke II 162; Koudekerke IWolphaartsdijk II 9—1. Aan overwicht in deze wed strijden zal door weinigen wor den getwijfeld. Overwinningen van 162 en 91 getuigen hiervan. Wissekerke werd hier door de rode lantaarn nog vas ter in handen gedrukt terwijl ook Wolphaartsdijk steeds niet veel verder van het nulpunt af kwam. 2e KLASSE C: Serooskerke II Koudekerke II 10; Arneinul- den IIDomburg III 51. Met het kleinst mogelijke ver schil verloor Koudekerke van Serooskerke. Het lijkt er op dat beide ploegen tegen elkaar op gewassen waren. De voorhoede van Arnemuiden was produc tiever en stuurde Domburg met lege handen naar huis. JUNIOREN. Groep I: Koudekerke IDe Zeeuwen I 05; Middelburg I Noormannen 40; Oostburg Goes 11; VlissingenWalche ren 30. Groep III: Rilland Bath Hansw. Boys 50; GoesYerse ke 15; Zeeuwen IIKapelle 10; Levved. BoysPatrijzen |20; KrabbendijkeRobur 60. Groep I: Zeeuwen IKruinin- gen 50; Groep II: Vlissingen II Walcheren 30; Breskens Zeelandia 21. Groep III: Wal cheren IIGoes II 04. 20 d. E. J., werkman te Schore, had zijn dienstbetrekking zonder toe stemming beëindigd, f JO of 20 d.ij W. K.,. landbouwer te Koude kerke, had in strijd met de voorschriften een varken ver kocht. f 75 of 25 d. A. M. de W., echtg. van C. P. O., 'te Goes, kocht van J. M. 100 textielpunten, f 75 of 20 d. J. F., bouwkundige te Ter reuzen had te Clinge ingevoerd f 100,50, welk geld in beslag werd genomen, f 20 of 10 d. h. L. A. N„ electricien te Axel, had een drijfriem irauduleus in gevoerd. f 30 of 10 d. C. E. te Kapelle-Biezelinge, had in België uitgegeven 3000 Belg. frs. f40 of 20 d. Swift kampioen. Na een serie van elf over winningen achtereen zijn de Middelburgers er in geslaagd tot heden nog ongeslagen het kampioenschap van de Zeeuwse Korfbalbond voor de zevende maal achtereen te behalen. Hoe wel nog drie wedstrijden moeten worden gespeeld, kan er geen der concurenten een zelfde puntenaantal bereiken. In de elf gespeelde wedstrijden werden 68 doelpunten gescoord, terwijl er 16 tegen werden gemaakt, zodat ook dit kampioenschap wel verdiend genoemd mag worden. KORFBALUITSLAGEN VAN ZATERDAG. 'De uitslagen van de korfbal wedstrijden van Zaterdag 23 October luiden als volgt: le kl. Luctor'Togo 33. VolhardingVlos 11. Swift I—B.K.C. 11—1. Swift. Zeeuws kampioen. 2e kl. B Beslissingswedstrijd EendrachtScampolo te Krab- i bendijke 42. Eendracht dus kampioen van deze afdeling. 3 e kl. B Dios I—Vopo 72. Tjobo II—Dos 4—0. (Zie vervolg pag. 4.) Nagek. Advertenties. Met blijdschap en dank baarheid geven wij U ken nis van de geboorte van onze zoon JAKOB. A. P. GIDEONSE. E. GIDEONSE— DE VISSER. St.-Laurens, 26 Oct. 1948. Tijdelijk: Kraamkliniek, Middelburg. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 27 October 1948 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. Nederl. 1948 100 99% Kon. Boot 151% 153 dito 1947 97% 97% Kon. Paketvaart 172 165 exdiv. dito 1937 97% 97»./» Ned. Schv. Unie 16974 163% idem Dollarl. 1947 10074 10074 Rott. Lloyd 157% 155% Invest, cert. 97% 97% Stv. Mij Nederi. 172 171% Ned. 1962/64 ex. bel. 9815/i» 98% H.V.A. 25974 260 dito met belasting 98'5/„ 98% Java Cultuur 89 8874 Nederl. N.W.S. 80% 80% N.I.S.U. 10074 100 Spaar cert. 1017» 1017» Vorstenlanden 4574 4574 Indië 1937 A 95 9574 Deli Bat. Mij. 138% 135% Grootboek 1946 98 98 Deli Mij. 150% 150% Kol. Bank 9074 Senembah 146% 14674 Ned. Ind. Hand. B. 114 11474 Muller Co 157% 157% Ned. Handel Mij. 158 15774 A'damsche Bank 150 15074 A.K.U. 15074 15074 Holl. Bank Unie 212% 212 Bergh Jurg. 298% 29974 Herstelb. Pr. 100 v. Berkel Pat. 121 120 R'damsche Bank 15574 155% Calvé Delft 157 153% Twentsche Bank 16674 166 Centr. Suiker 190 Anaconda Copp. 38% Fokker 159 160 Bethi. Steel 12074 Gëlder Zonen 145 146 Chrysler Kon. Hoogovens 19374 193 Gen. Motors Leverbr. Unil. 288 287 Intern. Nickel 3374 Ned. Ford 306 306% Kennecott 6274 62 Ned. Kabel 271 27074 Rep. Steel 32% 32% Philips Gloeil. 235 233% U. S. Steel ■89% Wilton 175 172 City Service 55% Bil!. Ie rubr. N. American 15% dito lie rubr. 400 402 Cont. Oil 62% Dordtsche Petr. 298 299% Midcont. Oil Kon. Olie 32474 325 Vs Philips Petr. A'dam Rubber 164 163% Shell Union 42% Bandar Rubber 138 138 Tide Water 28 Deli-Bat. Rubber 106 106 Baltimore 1374 Oost Java Rubb. Miss. K. Texas 774 Serbadjadi 70 70 N. Y. Central Holl. Am. Lijn 170 169% Pennsylvania 19% J. C. Japanlijn 15374 153% ioor PIET VAN DAMME. Plaatjes van JAAP NONNEKES. 14. Dien avond kon Pier bijna niet in slaap komen- Hij moest al maar aan z'n fiets denken. Hij kon zo dikwijls naar de stad als hij velf wilde. Hij konja wat, wat kon hij al niet! Zo lag Pier maar te prakkizeren en. te woelen. „Pier gae noe toch 's slaepe", zei Geertje boos. „pch mins 'k ver- roere mé nie", snauwde Pier. Geertje zei maar niets meer, met Pier was nu toch niet te praten meende ze en ze draaide hem haar rug toe. Pier trok z'n slaapmuts recht en draaide zich ook om. ,Die vrouwe ebbe altied wat", bromde hij, maar hij voelde best, dat Geertje gelijk had. „Ma 'tis toch een faine fiets mee goeie bande.... hèhèhè". Pier was naar het land der dromen vertrokken. En toen..?

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3