[Jrovinciera»® De finale om het schaakkampioenschap van Zeeland. Match van he week: Rillanh-Ameimiiden. In de' straat van Jantje Spannende strUd verwaeht. Meer winstkansen voor Bevelanders. Donderdag 30 September 1948 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 F TERUGKERENDE MILITAIREN Twmüg jaren ziekenhuis- Met het troepentransportschip Verpleging op Walcheren „Sibajak" keren terug naar: Bergen op Zoom: J. de In verband met het 20-jarig Bruijn—Verstraate; J. C. bcstssii der ZiskGnlimsvsrpls— Hall gn Bchtgcnotfi. ging op Walcheren op 1 Octo- j Middelburg: P. W. de ber a.s., zal in de jaarvergade- Kraker en echtgenote; Z. de Kra- ping, die op Donderdag 14 Oct. ^er a.s. zal worden gehouden, deDe volledige lijst der opvaren- huidige voorz., burgemeester den ligt op ons bureau ter inza J. L. Dregmans van Koudeker- ke-Biggekerke, een herdenkings x, rede houden. de «enstregeling van 8 Mei 1948 i wederom van kracht. Het herstel aan de Oost- sluis te Hansweert. MIDDELBURG. Pluimveevereniging „Middelburg en Omstreken". De Hoofdingenieur-Directeur ?e lede"™n dc plui™eever- van de Rijkswaterstaat in de di- rectie Zeeland te Middelburg g met leden van met herstellingswerken aan de zusterverenigingen zullen op Za- C tsluis van het Kanaal door terda® October a.s. een excur- Zuid-Beveland te Hansweert de *>e \ouden naar he mteressante scheepvaart door die sluis, in af- 5 wijking van het gestelde in de be kendmaking van 24 September 19-18 niet zal zijn gestremd van Maandag 27 September 1948 7 uur tot en met Zaterdag 2 Octo ber 1948 18 uur, doch vanMaan- Uag II October 1918 7 uur tot en veefokbedrijf van Dr Carl, van Bogaert te Calmthout in België. Op dit bedrijf worden uitslui tend de Belgische nationale hoender-, sier-, watervogel- en duivenrassen gefokt en ver edeld. Voor verschillende van met Donderdag 14 October 1948 deze rassen bestaat ook in Ne- 18 uur of zoveel korter als moge- derland veel belangstelling. lijk of langer als nodig zal blij ken. Kanaal van Terneuzen. VLISSINGEN. Dierenbescherming. Dinsdagavond werd door de afd. Zeeland-Zuid van de Nederland- T, Ise vereniging tot Bescherming Hoofdingenieur-L---acteur van dieren een filmavond gehou- van de Rijkswaterstaat in de di- den jn de kleine zaal van het rectie Zeeland te Middelburg Concertgebouw. Namens het ge- brengt ten aanzien van de vaart meentebestuur werd de bijeen- -UP het Kanaal van Terneuzen en komst bijgewoond door wethou- de daarbij behorende havens het der M A van poperjng_ Na een volgende ter kennis van de jniejdend woord van de voorzit- scheepvaart. ster der afd. mevr. Niemeyer, .,„5® bekendmaking van 8 Mei sprak de heer Nieuwenhuyze als 1918, bevattende een dienstrege- directeur der Ned. Ver. de aan- ling voor de brug te Sluiskil i we2iaen toe wordt voor de duur der suiker- Spr begon met te herinneren bietencampagne 19*18, d.i. van 3 aan de woorden van H. M. Ko- October tot omstreejes half De- ningjn Juliana hij haar inhuJdi- cember gewijzigd ais volgt: ging gesproken: „Eerbied voor Brug te Sluiskil. alles wat leeft en groeit". 1 De brug voor spoorweg- en Met tal van voorbeelden uit de gewoon verkeer te Sluiskil is rapporten van de inspecteurs van voor de binnenscheepvaart ge.->lo-f;e dierenbescherming toonde de ten van 6.00- 6.10 u.; van 7.00heer Nieuwenhuyze aan, dat er 7.20 u., van 7.50 8.10 u.; van!geen eerbied is voor deze dingen, 8.50—9.10 u.; van 9.4510.05 u.doch dat er een geest van mis- van 10.4511.10 u.; van 11.50-- dadigheid in ons volk huist. Spr. 12.10 u.; van 12.5013.10 u.; ageerde tegen de kettingshonden, van 13.5014.10 u.; van 14/45hetgeen hij een centenkwestie 15.10 u.; van 15.4516.00 u.; van noemde. Vooral de jongelui riep 16.50 17.10 u.; van 17.5018.15 de directeur op, om wanneer mén u.; van 18.50—19.10 u.; van 19.50, ziet, dat een dier zich in nood be- 20.10 u.; van 20.5021.10 u.;! vindt, direct te helpen, van 21.5022.10 u. Achter dit alles, zag spr. de 2. Voor de zeeschepen wordt geestelijke nood, n.l. dat ons volk de brug ook geopend in de onder niet recht staat tegenover Schep- 1 aangegeven sluitingstijden, be- per en schepping. haive in de vetgedrukte perioden.1 Fel bestreed de heer Nieuwen- 3. van 22.10 uur tot 6.00 uur huyze het alleen in Zeeland nog en voorts buiten de boven aange-voorkomende gebruik van het geven sluitingstijden wordt decouperen van paardenstaarten, brug naar behoefte voor de waardoor het dier wordt ver scheepvaart geopend. j minkt. 4. Na de campagne, d.i. om-1 Bij de nieuwe dierenwet, aldus sireeks 15 December 1948, wordt spr. zal dit couperen verboden A.s. Zaterdag begint de finale de overige deelnemers hebben om het persoonlijk kampioenschap elkaar allen reeds één of meer- van Zeeland. Deze finale bestaat malen aan het bord ontmoet uit een dubbelrondige vijfkamp en daarmee het vraagteken. Wat tussen de huidige titelhouder, J. J. zal Dyselynck in dit milieu berei- v. d. Ende (Zierikzee) en de 4 ken? Zeker is in elk geval, dat winnaars der voorwedstrijden, t.w. deze speler, die zich in de voor- K. Beeke (De Vrijpion), G. J.D. wedstrijden een echte vechter Dyselynk (Terneuzen), K. Maar- heeft getoond, de onderlinge span- tense (Middelburg) en M. J. ning der overige deelnemers aan- Quakkelaar (Max Euwé*. zienlijk kan verhogen. worden. De directeur wees er ten slotte nog op, dat zowel dieren als plantenwereld niet van ons zijn, doch dat wij slechts rent meesters van God zijn. Aan het einde van zijn rede fe liciteerde spr. de afd. Zeeland Zuid met het tot stand komen van het asyl. Hierna werden een aantal filjns gedraaid onder de titel „Een S.O.S. voor het dier" In de middaguren woonden en kele honderden kinderen een tweetal voorstellingen'bij van de zelfde films. De heer Nieuwenhuyze, die de explicatie van de films verzorgde, verzamelde 28 kattepulten onder zijn jeugdige toehoorders. GOES. Geldkist gelicht". Dezer dagen kwam men op het kantoor van het Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland tot de ontdekking dat uit een geldkistje een bedrag van bij'na f 1400.— op onverklaarbare wijze was ver dwenen. Sporen van inbraak wa ren niet te ontdekken, dat hier iemand de hand in het spel heeft, die ter plaatse zeer goed bekeud is. KAPELLE. Kinderen speelden met brandend papier. Vorige week speelden alhier achter de veilingsgebouwen kin deren met brandende stukken papier. Achter de nieuwe fust- loods lag een party emballage materiaal opgeslagen, waarin een stuk brandend papier terecht gekomen is. Het droge materiaal vatte direct vlam tn in een mo ment was een groot gedeelte te gen de stenen muur aan het branden. Door snel ingrijpen met brandblusapparaten en het uit elkaar trekken van het ma teriaal kon men erger voorko men. De goot van het betrek kelijk hoge gebouw was reeds geblakerd. Ongeluk aan het Kapelse Koelhuis. In enkele cellen van het nieuwe koelhuis voert men dagelijks reeds grote hoeveelheden fruit aan. Toen dezer dagen weer een vracht werd aangevoerd nam een vrachtwagen een uitstekend gedeelte van een transportband mee waardoor de arbeider W, De eerste rojide vangt aan a.s. Zaterdag 2 October om 14.15 u. in Hotel „Centraal" te Goes. Gelijktijdig zal de finale om het persoonlijk kampioenschap le klasse worden gespeeld- in een dubbelrondige driekamp tussen De Vos (Middelburg), Blokpoel (Middelburg) en A. Quakkelaar (Max Euwe). VERGADERING TE GOES. Zaterdag j.l. kwam de Zeeuw se Schaakbond in een buitenge wone algemene vergadering, onder voorzitterschap van de heer J. M. Mullié in Hotel „Cen traal" te Goes, hijeen. In zijn openingswoord zeide de voorzitter, dat het hem moei lijk viel afscheid te nemen van de bestuursfunctie, welke hij gedurende 15 jaren onafgebro- Pken had bekleed. Tijdgebrek zijn snel situatieoordeel en last noopten hem echter zijn functie not least zijn ervaringen opgedaan tussentijds ter beschikking te in matches met Maartense en stellen, aangezien het bondsbe- Quakkelaar, bezit de huidige kam- lang moet voorgaan, pioen niet te onderschatten wa- Vervolgens werd aan de heer pens. J. J. v. d. Ende, ter gelegenheid In tussen zal de oud-kampioen van het door hem behaalde per- Maartense, momenteel de eerste soonlijk kampioenschap van bordspeler van Middelburg, een Zeeland 1947, alsnog een legme- Men mist de namen van een viertal vooraanstaande spelers; allereerst de vorige titelhouder M. C. Verburg. Deze werd evenals A. C. Reusen (Goes) en H. Voor hans (Terneuzen) in de voorwed strijden uitgeschakeld. Dobbelaar (Middelburg), die zich in de vo rige strijd tegen v. d. Ende als een geduchte tegenstander ont popte, moest zich wegens ziekte terugtrekken. Deze vijtkamp belooft buitenge woon spannend en interessant te worden. Zal v. d. Ende, die zich reeds in 1938 als kampioen van Zeeland ontpopte en thans voor de derde maal in het bezit van de titel is, de aanval, welke uit bijna alle delen van Zeeland op zijn titel wordt gedaan kunnen weerstaan? In zijn sperieure eindspeltech niek (v. d. Ende is een der beste eindspelkenners van Nederland) geduchte concurrent blijken te zijn. Weliswaar verloor Maartense in 1941 in een match met 24 de daille met inscriptie aangebo den. Nadat de notulen en het verslag van de kascontrölecom- titel juist aan v. d. Ende, doch zijn missie waren behandeld, werd tegenwoordige vorm, mede eén ge- de penningmeester, onder dank- volg van het wedstrijdcontact met zegging aan de kascontrólecom- sterke Brabantse spelers, is even- - missie, décharge verleend voor wel veelbelovend. Quakkelaar zijn beleid over 1947. Met alge- ook een der stekste spelers van mene stemmen werd de heer drs Zeeland, eindigde in 1946 nauwe- J. Scheltens (evenals de thans lijks een halve punt achter Ver- scheidende voorzitter, een der burg, die na een 31 overwinning oprichters van de bond!), tot op Mullié in het bezit kwam van voorzitter gekozen. Op voorstel de titel. In 1947 was Quakkelaar van de S.V. „Terneuzen" werd het. die in een match met v. d. de heer J. M. Mullié (bij accla- Ende hem het bezit van de voor matie) tot erelid van de Zeeuw- Verburg verloren gegane titel be- se Schaakbond benoemd, twistte. Wel moest hij na een Besloten werd de a.s. Club- 1% -2% nederlaag capituleren,competitie op dezelfde wijze in doch smaakte de voldoening de te delen en te spelen als ver- nieuwe kampioen zïj'n eerste ne- leden jaar, n.l. in een le klasse deriaag te hebben toegebracht, bestaande uit Goes I, Vlissin- 'n solide en accurate stijl maken gen I, Terneuzen I, Middelburg °°rJnu Kansloos. II en Max Euwe (Hansweert) en Beeke, die in de voorwedstrij- regienaal gevormde 2e klassen pn van verleden jaar buitenge- A, B en C. Als nieuwigheid zal 's °P8eYa"cn hij plaatste tevens een 3e klasse worden in- in hu mIrs!n i ,e Jemi-finale, waar-1 gesteld, waaraan lagere achttal- aar zijn meerdere len van grotere verenigingen, moest erkennen speelt ietwat wisselvallig, maar zijn natuurlijk ont .ikkeld positiegevoel zal hem m de strüd een tegenwicht zijn tegen een eventueel tekort aan theoretische kennis. maar vooral pasbeginnende clubjes kunnen deelnemen. Tenslotte werd nog besloten een Z.S.B. tiental te vormen, dat aan de Onderbondencompetitie zal deelnemen. Gemeenteraad. NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Verbetering van de haven zal f 30.000 kosten De Raad kwam Maandag avond bijeen. Na voorlezing der notulen merkte de heer van Nimwegen op, dat het hem speet, dat bij het voorlezen van de wijzigingen van de Grond wet op 20 September j.l., uit beleefdheidsoverwegingen hier van geen kennis was gegeven aan de raadsleden. Spr. merkte tevens op, dat de vergadering niet was bijeengeroepen volgens de bepalingen van het regie ment van orde, daar de te be handelen stukken niet 2 keer 24 uur van te voren ter inzage waren gelegd. In de commissie van advies Woonruimtewet werden herbe noemd voor de tijd van 1 jaar tot 1 October 1949 de heren S Janse Szn, C. van Nimwegen, C. A. Polderdijk en A. Wisse. In de plaats van de heer P. van Leerdam, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld, werd benoemd de heer J. de Goffau, als vertegenwoordiger der huis eigenaren. Aanvragen om ont heffing van schoolgeld van C, Baas en de Wed. Moens-Bliek konden niet worden ingewil ligd, omdat deze aanslagen vol gens de betaalde inkomsten belasting juist waren opgelegd. Daar het gemiddelde aantal leerlingen der openbare lagere school beneden het aantal is gekomen van 3 leerkrachten, zal noodgedwongen aan een der leerkrachten per 1 Januari 1949 eervol ontslag moeten worden aangezegd. Inmiddels is door B. en W. aan de minister verzocht voor het jaar 1949 een rijksvergoeding te willen ver lenen voor één leerkracht bo ven het verplichte aantal, ter wijl tevens audiëntie zal worden aangevraagd om deze aangele genheid bij de minister monde ling toe te lichten. Indien een en ander geen succes zal heb ben zal noodgedwongen per 1 Januari 1949 aan mej. R. C. C. H. de Wilde eervol ontslag moeten worden verleend. Naar aanleiding van een brief van het Streekbureau, inzake zuivering afvoerwater van de nieuwe te bouwen woningen, met het oog op het maken van een bezinkleider bij „De Molen" werd een crediet verleend van ca. f 150.De commissie van de haven bracht verslag uit van de gemaakte plannen ter ver betering hiervan, waarmede een bedrag van f 30.000.— gemoeid zal zijn. Een en ander werd in handen gesteld van B. en W., om prae-advies. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het diploma landmachinist de heer L. de Theije te Terhole, leer ling van de Maehinistenschool te Middelburg. Algemene vergadering Prot. Chr. Werkgevers. De jaarlijkse algemene vergade ring van het Verbond van Prbt. Chr. Werkgevers in Nederland zal naar wij vernamen, Donderdag 14 Oct. a.s. te Utrecht in Esplanade worden gehouden onder presidium van de heer P. Borst van Wasse naar. De morgenvergadering is gewijd aan de behandeling van huishou delijke zaken. In de middagver gadering zal als referent optreden prof. dr Z. W. Sneller, hoogleraar aan de Vrije Universiteit, met het onderwerp: „Aspecten van de hui dige economische toestand in Ne derland", van Kattendijke tussen de transportband en de muur be kneld raakte me: zijn linker knie, waarbij hij inwendig ern stige kneuzingen opliep. De heer BRUINISSE. Zaterdagavondwerk gaat beginnen. Het Zaterdagavondwerk, het der doktersbehandeling stellen. Wedvlucht P.V. „Oost West Thuis Best". W. moest zich onmiddellijk one- nieuwe jeugdwerk, dat zich ten U*1J-,:doel stelt, de jeugd op de Za terdagavond van de straat en in het Jeugdgebouw aangenaam - u j bezig te houden, gaat Zaterdag De Postduivenhouderaverem- a.s. starten. En de start belooft ging „Oost West Thuis Best" or- reeds direct een succes te wor- ganiseerde_op 26 September jJ. den. een wedvlucht vanaf Quievrain. Want het volijverige comité, De uitslagen hiervan luiden als onder voorzitterschap van ds volgt: 1 en 6 G. Eversdijk; 2 A. Marsman, kon beslag leggen op Blok; 3 P. Schrijver; 4. P. But- de film „Moeder des Lands" en Ier; 5 M. Eversdijk; 7. J. Hens- de volledige inhuldigingsfilm. djjlG Fr. Kramer; 9 P. v. d. Het ligt in de bedoeling twee voorstellingen te geven voor ouderen en een keer een kin dervoorstelling. Vanavond kun nen op het Gemeentehuis kaar- Vliet. 's-GRA VENPOLDER. De heer Tolhoek jubileert. Op 1 Oct. a.s. zal het 40 jaar ten worden gehaald, geleden zijn, dat de heer H. Tol-1 Naast eenmaal per 4 weken Waterstanden. V eilingsberichten. Keulen 151 (—0.05) Ruhrort GOES. Veiling van 28 Sep.t '48. (—0 08), Lobith 951 Cox Oranje Pippin 21- 86; Goud- 0.03), Nymegen i23 -0.05), reinetten 2263; Sterappels 22 -O® 60; Bramly Seedling 1834; Jacq 0.08), Deventer 182 0.07), ------ - - Borgharen 4025 (+0.28), Bel- feld 1085 0.15), Grave (bene den) 457 (+0.01). SCHEEPSTIJDINGEN. ALCHIBA, R'dam-Calcutta, pass. 27/9 Ouessant; ALHENA,Aalgt 22—35, R'dam-Buenos Aires, 28/9 van 1 Kroet en valappels 5—26; Doyen- Lebel 1832; Glorie van Holland 2364; Allington Pippin 2365; dubb. Bellefleur 2040; Gron. Kroon. 2345; Ellisons Oranje 2954; Laxton Superbe 2443; NotaTisappels 2333; Reinette van Zoucolmaglio 2536; Golden Noble 2036; Manks Codlin 19 40; Franse Reinette 2347; Zoete Tuinzoet 3041; Santos; AMSTELVEEN, 26/9 van Immingham te Genua; BOISSEVA1N, 28/9 van Hong kong naar Shanghai; CISTULA (t.), Singapore-Melbourne, 28/9 760 mijl west' van Melbourne; CORYDA (t.), 28/9 van Tel Aviv ne -du Comise 2580; Br. Clair- geau 22—63; Conference 2161; Bonne Louise d' Avr. 3273; Le- gipont 3265; Maagdeperen 20 37; Nouveau Porteau 1551; Br. Hardy 30—76; Le Curé 18-49; Zwyndr. Wijnpeer 2752; Ponds- hoek in dienst der Posterijen een goede film zal er op ande- naar Gibraltar; COTTICA, Pa- peren 1544; Kroet en valperen trad. Na eerst te Kwadendamme re avonden gelegenheid zijn, ramaribo-A'dam, 29/9 te Pont-;7—27; Groene Noten 108—127; adelgada; ERINNA (t.), 29/9 van Druiven 91110; Bramen 1437; te hebben gewerkt kwam hij naar verschillende spelen te beoe- 's-Gravenpolder, waar hij zijn ver dere dienst verrichte als bestel- fenen. Men beschikt over 2 volledige Ier en op het kantoor aan huis. ping-pong tafels, 2 sjoelbakken Het zal de behulpzame en plicht- enz- Aan de leestafel is een getrouwe jubilaris die dag niet Keuze uit plm 40 boeken. De kerkvoogdij stond voor dit werk het Jeugdgebouw af, in het comité hebben mensen zitting die de verschillende stromingen en groepen in het dorpsleven vertegenwoordigen. Wedvlucht. De leden van de postduiven- aan belangstelling ontbreken. ZONNEMAIRE. M. C. van Kooten f. Dinsdag overlee dplotseling in de leeftijd van bijna 55 jaar in het ziekenhuis te Noordgouwe de heer M. C. van Kooten. Hy was Ud van de gemeenteraad, ver. „De Bruse Trekker", na- van het burgerlijk armbestuur men deel aan de wedvlucht en van de Commissie van Ad- vanuit Libremont op Zaterdag vies ingevolge de Woonruimte- 25 September, wet 1947. Verder was hij lid van I De uitslag luidt als volgt; 1, de muziekvereniging „Nut en 2, 3 en 7 A. IJzelenberg; 4, 5 en Uitspanning" te Zonnemaire. 6 en 8 W. A. Jumelet. Eerste De gemeente Zonnemaire ver- overduif W. A. Jumelet. Het liest in hem een zeer sympa- vliegseizoen werd met deze thieke figuur. vlucht besloten. Zaterdagmiddagvoetbal. le KLASSE: Rilland BathAr- j waarvan we Wissenkerke de nemuideu; Wissenkerke's-Heer meeste kans geven. Wemeldinge ïlendrikskinderen; Coïynpl. Boys Wemeldinge; Kloetinge-Nieuvv- dorp. De wedstrijd van de week is wel de ontmoeting tussen Ril land en Arnemuiden. Een pun- tendeling zou ons niet verwon deren al moet Arnemuiden er op rekenen, dat het in Rilland niet zal meevallen. Alle zeilen zullen moeten worden bijgezet en dan nog durven we niet voorspellen, dat de vissers .er met ongehavende netten zullen afkomen. Een match van min der formaat, maar toch ook be langrijk, voor de bepaling der diverse posities, is die tussen Hendrikskinderen en Wissen kerke. Twee zwakke ploegen, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Gieterveen, L. de Wit, cand. te Rotterdam. Bedankt voor Sirjansland, J. W. van der Does te Monniken dam; voor Oude Pekela, dr E. J. F. Smits te Adorp. Geref. Kerken. Beroepen te Apeldoorn, J. F. Colenbrander te Ommen; te Epe, J. Harmeien te Garijp; te Nieu- wendijk, O. van/Noort te Zuid laren. Bedankt voor Haren, D. Veen huizen te Nieuwer Amstel Noord. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Urk, J. C. van Ravenswaay te Zaamslag. Geref. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Loenen a. d. Vecht, S. Lok te Zaamslag. Geref. Gemeenten. Tweetal te Krabbendijke, L. Aangeenbrug te Dordrecht en H. Ligtenberg te Rotterdam (W.). Beroepen te Krabbendijke, H. Ligtenberg te Rotterdam (W.). Remonstrantse Broederschap. Beroepen te 's-Gravenhage (6e pred.pl.), J. v. d. Guchte te Gorsele, voorheen Geref. pred. te Veere. Ds C. J. Hoekendjjk f. Maandagavond is te Baarn in de ouderdom van bijna 75 jaar overleden de bekende Vrije Evang. emeritus-predikant en Maranatha- spreker, ds C. J. Hoekendijk, die jarenlang als zendeling-leraar in Indië werkte. Nederlandse Zendingshogesohool gerestaureerd. Dinsdagmiddag werd de geres taureerde Nederlandse Zendings hogeschool te Oegstgeest officieel in gebruik genomen ,ter gelegen heid van de opening van het nieu we studiejaar. Daarbij waren o.m. aanwezig de rector-magnificus van de Leidse universiteit, prof. dr C. C. Berg, prof. dr G. Sevenster, als vertegenwoordiger van de Ge nerale Synode van de Ned. Herv. Kerk, dr W. G. Harrenstein, na mens de Geref. Zendingsdeputaten ds A. Bikker, namens de Chr. Geref. Zending, dr J. Rutgers, na mens het Ned. Bijbelgenootschap en dr B. Richters van het Zen dingscentrum te Baarn. Ds W. A. Zeydner, sprekend namens de Verenigde Nederlandse Zendings- corporaties wees erop, dat zij God dankbaar mogen zijn, dat hij ge durende de oorlog de Ned. Herv. Kerk terug geleid heeft naar het waarachtig kerk zijn, waardoor een hartelijke samenwerking tus sen zending en kerk is ontstaan. Spr. schetste het als een grote verdienste van prof. dr H. Krae- mer, dat hij met scherpeblik heeft gezien, dat het verenigingskarak ter van de zending gebroken moest worden. Tenslotte wees spr. erop, dat confessie en apostolaat bij elkander behoren. In toespra ken formuleerden vervolgens dr Harrenstein, prof. Berg en prof. Sevenster hun gelukwensen voor de restauratie van de Hogeschool. Hierna opende dr E. Jansen te Schoonhoven als rector het nieu mag in Colijnsplaat geen steek laten vallen en zal dat onge twijfeld niet doen. Zullen Kloe- tinge en Nieuwdorp de boel de len? Of is de bezoekende club iets sterker? Te hopen is, dat de clubs zich wat aan deze voorspellingen houden, want het kon best eens zijn, dat we in deze prognostiek er behoor lijk naast zullen blijken te zit ten. Het zijn moeilijk te voor spellen wedstrijden. Madras te Calcutta; GAROET, Java-R'dam, pass. 28/9 (14 u.) Algiers; HELDER, Callao-A'dam, 29/9 te Balboa; JOHAN VAN OLDENBARNEVELD, A'dam- Java, pass. 28/9 Kaap St. Vin cent; KEILEHAVEN, Newport- mon-Freetown, 28/9 130 mijl west Kaap Cantin; KLIPFON TEIN, 26/9 van Mombassa te Durban; KEDOE, R'dam-Java, 28/9 19 uur van Genua (verbe tering); LAWAK, 29/9 te Bah rain; LEMSTERKERK, Perz. Golf-R'dam, 26/9 van Genua; LEKKERKERK, Zanzibar-Am sterdam, 27/9 tê Mombassa; LOENERKERK, 26/9 van Port Elizabeth te Kaapstad; LEER DAM, New-York-R'dam, pass. 28/9 Wight; MAETSUY CKER, 27/9 van Port Swettenham naar dubb. Princessebonen 32—34, alles per 100 kg. Noten 4.40 per 100 st. naar uit alsof we in het zich van Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I, (301,5 M.): 6.00 Arthur Gray, orgel. 6.15 Land- en tuinbouw. 6.30 Strijd krachten. 7.00 Nieuws. 7.15 Leger des Heils. 7.30 Aet. geluid. 7.45 Reg. uitzending. 8.15 Plaatvaria. 9.00 C.N.V. 9.20 N.C.R.V. Koor. 9.45 Metropole orkest. 10.15 De vaart der volken. 10.85 Ouverture 10.45 Avondoverdenking. 11.00 Nieuws. 11.15 Symph. orkest. HILVERSUM II, (415 M.): 16.00 Nieuws. 6.20 Sport. 6.85 Singapore; OVERIJSSEL, 29/9 j0hn Renova. 7.00 Olleke, Bolle- van Los Angeles te Kaapstad ge. 7.10 Pierre Palla. 8.15 Kamer- verwacht; ORANJE, 28/9 van orkest. 9.10 Hoorspel. 9.45 Gram. Batavia naar A'dam; OSSEN- DRECHT, Freetown-Manches ter, pass. 28/9 Las Palmas; PO LYPHEMUS, 28/9 van Belawan nabij Dabo ge.ankerd; PERI CLES, 28/9 van Cuba te Rotter dam; SALANDO, 29/9 van Im mingham te Ceuta; SIBAJAK, Batavia-R'dam, 29/9 te Suez 10.00 Anno 1900. 10.45 De mijnin dustrie. 11.00 Nieuws. 11.15 Opera. Vrijdag 1 October 1948. HILVERSUM II, (415 M.): K.R.O. 8.00 Nieuws. 8.15 „Pluk de dag". 9.00 Philh. orkest. 9.35 Schoolradio. 10.05 „Muziek houdt 27/9 van Batavia; TIBIA (t.), 28/9 van Singapore naar Shang- 2e KLASSE A: Wemeldinge II hai; WESTLAND, A'dam-Bue- Kattendijke; Krabbendijke IInos Aires,' 29/9 te Rio de Ja- Rilland Bath II; Kats—Yerseke neiro; WILLEM RUYS, Bata- III; Kapelle—Wolfaartsdijk. I via-R'dam, pass. 28/9 23 uur Fmisterre; WOENSDRECHT Heel wat eenvoudiger staan (t pass 28/9 prawiepoint (Cü- de zaken hier en buiten de tra- rasao-Isle of Gram). SINGKEP, Montreal-Java, 27/9 fit!" H.00 „De Zonnebloem", te Port Set Swettenham; SLA- 10.40 Schoolradio. 12.03 Piano- MAT, R'dam-Batavia, pass. 28/9 'recital. 12.33 Lunchconcert. 1.00 Kaap Nao; Stad Arnhem, 28/81 Nieuws. 1.25 Klaas van Beeck. van Bagnoli te Sfax; STRAAT] 1-50 „Van man tot man". 2.00 MALAKA, 26/9 van Hongkong Harmonieklanken. 2.20 Piano en naar Shanghai; SUNETTA (t.). Zang. 3.00 With a song in my Hull-Curasao, 28/9 Ouessant;1 heart. 3.20 „Muziek houdt fit!" TAMO. Antwerpen-Buenos Aires,14-00 Muziekkuur. 5.00 Na school pass. 28/9 Finisterre; TJIPON- tijd. 5.15 Gram. 5.45 „Wat het DOK, Singapore-Freemantle, buitenland leest". BINNENLANDSE HAVENS. 28 Sept.:" Gepass. naar Ant werpen: QUO VADIS van Strouth; SCHIE uit zee. Gepass. van Antwerpen: MOBYDICK naar Vlaardingen. 29 Sept.: Gepass. naar Antwer pen: LEERDAM van New-York. Gepass. van Antwerpen: NAS- SAUHAVEN naar R'dam. ditionele verrassingen, zouden we met een gerust hart de winst aan Wemeldinge II mo gen voorspellen. Wie zou voorts tegen een goede kans toeken ning aan Krabbendijke opzien? Dat Kats het tegen Yerseke III zal laten zitten is niet te gelo ven. Evenmin zal Wolfaarts dijk het tegen Kapelle op een nederlaag laten aankomen en zeker met volle buit naar het veer terugkeren. 2e KLASSE B: VeereKloetin- ge II; Serooskerke's-H. Arends- kerke H. Het lijkt ook hier vrij een voudig. Veere komt wat ver- Neder], 1948 sterkt in het veld en moet Kloe- dito 1947 tinge II royaal kunnen hebben, dito 1937 Toch zijn we van de juiste Dollarlening 1947 kracht van Veere nog niet zo J Invest, cert, zeker. Zaterdag zal er wat van Ned. 1962/64 ex. hel. kunnen blijken. In ieder geval dito met belasting 98*/i zal Kloetinge II er maar opjNederl. N.W.S. 81 moeten rekenen, dat het heel Spaarcert. 100% HILVERSUM I, (301,5 M.): V.A.R.A. 8.00 Nieuws. 8.18 Opera. 9.00 Symph. orkest. V.P. R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R. A. 10.20 New Mayfair orkest. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Beet hoven. 11.05 Het kijkgat. 11.25 Orkestconcert. A.V.R.O. 12.00 Victor Silvester. 12.33 Sport. 12.45 Pierre Palla. 1.20 Ensemble Jo Bos. 1.45'Sidney Gustard, or gel. 2.00 Kookkunst. 2.20 „De kwintetspelers". 3.20 Symphonie. 4.00 Gram. 4.30 Tussen twaalf en zestien. 5.00 Orgelspel, Johan Jong. 5.20 Wij en de muziek. Vrijdagmorgen 9.30 uur komt de raad van 's-Heer Arendskerke in openbare vergadering bijeen. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 29 September '48 medegedeeld door: Ineasso-Bank N.V. Goe Indië 1937 A 94% Grootboek 1946 98 rechter Bomer houdt niet zo Kol. Bank 94 erg van dergelijke grapjes. Se- Ned. Ind. Hand. B. 118 wat rustiger zal moeten als te gen Serooskerke, want scheids- 100 100 97% 97% 983/u 97% 101"/.. 101% 97% 97% 98% 9871. 80'"/., 100% 94n/,« 98 Kon. Boot Kon. Paketvaart 147% 172 Ned. Scheepv. Unie 174% rooskerke kan ook op een heel wat gemoedelijker partijtje re kenen en ook op de scheids rechter, die deze keer zeker present zal zijn. En dan nog de overwinning er bij. Het wordt een helende pleister op de won de, welke in Kloetinge gesla gen werd. 2e KLASSE C: Domburg IH- Bevelanders; Koudekerke Nieuwdorp II. Er zit voor de Bevelanders weer winst in en ze zullen die er tegen Domburg III wel uit weten te halen. Voor Koudeker ke II staan de papieren niet zo goed. Het kon wel eens een Bandar Rubber nederlaag worden. De ingelaste Deli Bat. Rubb. wedstrijd tussen Nieuwland .nOost Java Rubl Serooskerke II geeft de Nieuw- Serbadjadi landers weer eens kans op een Holl. Am. Lijn zege. J. C. Japanlijn Ned. Handel Mij A.K.U. Bergh Jurg v. Berkel Patent Calvé Delft Centr. Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Leverbr. &'Unil Ned. Ford jjNed. Kabelfabr. 1 Philips Gloeil. Wilton Billiton Ie rubr. dito He rubr. Dortsche Petr Kon. Olie A'dam Rubber 157% 160 156"/., 157% 304% 127 169 215 148% 202 281% 315 275 243% 171% 396 301% 333 163% 165% 140 139% 109% 70 74 175% 151 Rott. Lloyd Stv. Mij Nederl. H.V.A. Java Cultuur N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. 'Deli Mij. 96 Senembah 117% 1 Muller en Co. A'damsche Bank Holl. Bank Unie Berstelb. Pr. R'damsche Bank Twentsche Bank Anaconda Copp. Bethl. Steel Chrysler Gen. Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel U. S. Steel City Service N. American Cont. Oil Midcont Oil Philips Petr. Shell Union Tide Water Baltimore Miss. K. Texas N. Y. Centr. 178% 'Pennsylvania 153% 305% 127 171 216 150 204% 283 275% 245 185 498 398 306% 338% 108% 70 153% 168 258% 92 100 48 152% 155 160% 154 221% 159% 171 105% 60 151% 172 176 157 170 260 93 48% 141 153% 157 162% 154% 220% 99% 158% 170 35% 108% 60 57 79% 80% 14% 57% 64% 38% 25 12% 37% 15% 283. Ze hadden haast geen ge duld meer,, nu ze wisten dat ze gehaald zouden worden. Hè, kwam die auto nu maar.... 't Duurde zo lang. Mogen we es kijken op de weg of de auto al komt?", durfde Jantje te vra gen. „Nou", deed de mare chaussee bedenkelijk, „als jullie lijk.... daar stopte een auto., 'l. Man die er in zat stak z'n hand op. „Vader", riep Jan tje. Ja, 't was vader! Dade lijk ging hij mee de kazerne' in. Eén van de politiemannen haal de Polletje al vast! En o-o-o! wat zette vader 'n ogen op. toen hij 't hondje van de buurman 't Mocht, dat zagen ze wel aan z'n glinsterende ogen. Buiten tuurden ze de weg af. Bij elke we studiejaar met een korte toe- auto die er aan kwam zaten ze spraak. in spanning. En indelijk, ein-de- dan maar niet weer verdwalen". zag! 284. Ze namen afscheid van de vriendelijke marechaussee's. En wat hadden ze veel te vertellen op de terugweg! Eerst hoe 't ge komen was, dat ze achtergeble ven waren, natuurlyk. En toen van Polletje. De wachtmeester had met opzet niets aan de com missaris verteld, toen ie opge beld had. 't Was leuker voor de jongens om dat zelf te vertel len, vond ie. 't Was haast niet te geloven, vond vader. Je zou d'r een boek van schrijven! Om tien uur 't was al donker re den ze de straat in. En daar had je al dadelijk moeder, en Kees z'n ouders, en 't was mfe een weerzien, alsof de jongens een verre reis gemaakt hadden!

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3