In cle straat van PROVINCIENIEUWS aan allen bracht, die hadden medegewerkt om de feestavond te doen slagen. De uitslag van de kinderspelen was als volgt: Kleuterschool, klas I, meisjes, stokjes steken in pot: 1. Dina Knuijt; klasse I, jongens: 1. Jaap je Knuijt. Klasse II, blokjes rapen meisjes: 1. Laura de Voogd; jongens: I. Izaak Baurdoux. Meisjesklas I, ei op lepel: 1. Leini Klap, Jon gensklas I, bandenkruipen: 1. Piet Boone. Meisjesklas II, bo luseten: 1. Davin Kloet. Jon gensklas II, race op handen en voeten: 1. Rinus de Kraker. Jon gensklas III, koekhappen: 1. Henk Hoebeke. Jongensklas IV, wedloop met biscuitblikken: 1. Chris Baas. Meisjesklas III en IV, wasophangen: 1. Leintje Kloet, Jongensklas V, kruiwa genrace: 1. Piet van Eenennaam. Meisjesklas V, wasophangen: 1. Plona Cevaal. Meisjesklas VI en VII, stoelendans: 1. Jannie Knuijt. Jongensklas VI en VII, ringrijden: 1. Henk van Waarde. De mooist versierde fiets had Piet Wijkhuis. Voor alle deelne mende kinderen was bovendien een prijs beschikbaar. Een belangrijke dag. Mevrouw A. MeijerVisser, Molendijk, mocht op 6 Septem ber de inhuldigingsdag van Ko ningin Juliana, haar 75-jarige geboortedag herdenken. Op de kroningsdag van Koningin Wil- helmina 6 September 1895 werd ze 25 jaar. Het echtpaar Meijer vierde kortgeleden zijn 50-jarig huwelijksfeest. ARNEMUIDEN. Nadat Vrijdagmiddag de schoolkinderen voor de tweede maal waren getracteerd werden Zaterdagmiddag de kinderspelen uitgevoerd door de leerlingen van beide scholen, waarna na afloop prijzen werden rond ge deeld. Zondag werd in de ker ken een bidstond gehouden. Maandagmiddag vergaderde de gemeenteraad in een plechtige zitting, waarin de burgemeester voorlezing deed van de procla matie van H. M. Koningin Ju liana. De dag werd verder gevuld met verschillende volksspelen onder grote belangstelling van het publiek, 's Avonds was er op het feestelijk verlichte markt plein grote belangstelling voor de aldaar plaats hebbende volks spelen. Ter opluistering was „Arnes Genoegen" aanwezig. Tenslotte dankte de burge meester voor het welslagen van de Oranjefeesten. yerseke. Prijsuitreiking. Maandagavond had onder gro te belangstelling van het publiek de prijsuitreiking plaats van de prijzen en beloningen van de fees ten van verleden week. De voor zitter der Oranjevereniging de heer H. A. Ossewaarde, had voor ieder een toepasselijk woord. Het muziekgezelschap „Mo zart" luisterde de bijeenkomst op. wemeldinge. De prijsuitreiking. Uitslag prijzen Zaterdag. Buurtversieringen: de eerste prijs viel ten deel aan de buurt vereniging „Chezee en Omstre ken". Optocht wagens: le prijs „Cen- "trum" en „Boterfabriek". Zwemwedstrijd: le pr. de heren P. Schouwenaar en A. Meijer, een zelfde prijs aan de dames Annie Schouwenaar en Beb Fluijt. Spriet- en Hindernislopen: le pr. aan B. Fluijt, J. Koopman, en mej. H. Heijstek. Bij het meest voor het publiek aantrekkelijk spel „Tobbetje-steken" behaalden P. van Boven, W. de Groene de eerste prijs. De op Zaterdag gereden ronde van Wemeldinge, werd gewonnen door Jac. Onderdijk, afd. heren en Teun de Jong, afd. jongens. Na de prijsuitreiking, dankte de burgemeester de deelnemers (sters) voor de moeite en inspan ning die zij zich getroost hebben om een prijs te winnen. De voorzitter van de Oranje ver. dhr P. J. J. Dekker dankte tenslotte de gehele burgerij voor de wijze waarop deze dagen feest is gevierd. In het bijzonder deed hij dit de beide muziekgezelschap pen en de medewerkers aan de versiering en verlichting. De avond werd besloten met een lichtstoet welke door de ge meente trok. Maandagavond gaf het muziek gezelschap O.K.K., directeur A. Kousemaker nog een concert op de tent. Appelboom voor de tweede maal in bloei. Als een bijzonderheid kan wor den gemeld, dat een appelboom in de boomgaard „de Punt" van Mevr. de Wed. L. Dominicus voor de tweede maal in dit seizoen in bloei staat. WO J. PU AARTSDIJK. De jubileumleesten. Nadat Vrijdag de schoolkinde ren getracteerd waren, brachten zij voor het raadhuis een zang- hulde. 's Middags reeds een mooie op tocht door het dorp; het aantal deelnemers was niet groot, maar hetgeen er was, was af. Hierna volgde stoeltje rijden, ringrijden, beiden te paard en een behendig heidswedstrijd voor tractoren. 's Avonds werd feest gevierd op het verlichte sportterrein. Hierna werd door de accordeonvereniging „Crescendo" uit Vlissingen een concert gegeven dat werd afge wisseld door demonstraties van de plaatselijke Gymnastiekver eniging. Zaterdag genoot een talrijk pu bliek van de vermakelijke volks spelen zoals touwtrekken, stoel tje lopen en sigaretslobberen. 's Avonds werd eerst een zang uitvoering gegeven door een twee tal zangverenigingen n.l. Wol- phaartsdijk en Kapelle; daarna trok een lichtstoet door het dorp. Een concert door Advendo volg de op het feestterrein en om 11 uur marcheerde de muziek door het dorp. De Vrijdag was druk, maar de Zaterdag spande de kroon omdat velen van buiten de gemeente een kijkje kwamen nemen. Het dorp was mooi versierd en vele winkels hadden een mooie etalage. Winnaars van eerste prijzen: Oud-Sabbinge: voor de poort. Verlichting: De Molendijk. Etala ges Feestversiering Wed. Ver- iboom. Doelmatigheid: A. Kar man. Verlichting: J. Sinke. Buitengewone raadszitting. I Maandagavond werd i.v.m. de inhuldiging van de nieuwe Konin gin een buitengewone raadsverga dering gehouden met vele uitge nodigden. Burgemeester van Oeveren las de proclamatie voor, waarop het Wilhelmus werd ge zongen. Hierna hield de voorzitter een toespraak, waarin hij wees op de rijke zegen het Nederlandse volk in de Oranjes geschonken. Beslo ten werd een telegram van hulde en trouw te zenden aan H. M. Ko ningin Juliana. Het orkest van de L. J. G. luisterde de avond op. borssele. Vrijdagmorgen werd vanaf de toren gewijde muziek ten gehore gebracht. Om 12 uur sprak de burgemees ter een rede uit betreffende het 50-jarig regeringsjubileum van.H. M. de Koningin. Verder vonden de volksspelen plaats. Het dalen j van de twee parachutisten bracht enige consternatie teweeg maar werd als een onvoorbereid punt op het feestprogramma opgevat. Zaterdagmiddag hadden de kin derspelen plaats. Hierna gingen zelfs de ouderen nog enige spelen uitvoeren. Een muziek- en zanguitvoering omlijstte het geheel. Een woord van dank komt de Oranjecom missie toe die met de gezamenlij ke buurtverenigingen zulk een prachtig feest heeft georgani seerd. HANSWEERT. De feestelijkheden. Heeft Hansweert op 31 Aug. geen feest gevierd, in de laatste paar dagen is met man en macht gewerkt om in ieder geval op 6 September goed uit de hoek te komen. Na een kerkdienst heeft de schooljeugd met begeleiding van „Scheldegalm" gezongen waarna tractatie volgde. De uitslagen van de zwemwed strijden welke werden gehouden zijn als volgt: Jongens 1014 jaar: eerste prijs C. Potter. Meisjes 1014 jr.: eerste prijs S. Stevense. Heren: 1. A. Leigner. Dames: L A. Schouwenaar. In de optocht die, gezien de zeer korte voorbereidingstijd zeer geslaagd mag heten werd de eer ste prijs door Gedser gewonnen. Eerste prijs lopende groepen: Brandweer. Individuelen: No. 1. Zeeuwse jeugd. Uitslagen van de volksspelen. Touwtrekken herenwinnaars groep Oele, v. Leeuwen, Wieg man, Zuidweg. Stoeltje rijden: No. 1. Corry de Pouw. Kruiwagen rijden: No. 1. B. Schrier. Hardlopen dames: No. 1. Ensing Hanzeman. Autoped dames: No. 1. Ina Kra mer. Touwtrekken dames: groep de Poorter, de Pauw, Rijk-Griep. Het hoogtepunt van de dag was het wielrijden „de ronde van Hansweert", ca. 10 km. op „ge wone" fietsen. De winnaar hier van was J. Philips. De tweede en derde plaats werden respectieve lijk bezet door Goedheer en den Toonder. Verder werden door diverse renners premies in de wacht ge sleept. De oudste deelnemer, de heer Kalle, won f 5.aan pre mies, 10 eieren en 5 liter melk om op kracht te komen. Na de lichtstoet werden de prij zen uitgereikt waarna de „Schel degalm" voor de tent in de Schoolstraat nog geruime tijd de stemming er in hield. Deze dag was echt ouderwets Hansweerts en iedereen kan met genoegen op deze dag terugzien. KRUININ GEN. De feestelijkheden op 6 Sept. Met klokgelui werden de fees telijkheden ingeluid, waarna het ringrijden te paard plaats vond. Om 1.30 uur had het stoeltjes rijden voor ruiters plaats. 's Middags vond een openbare gemeenteraadszitting plaats, waar in burgemeester Vogelaar de pro clamatie van Koningin Juliana voorlas, welke via de luidspreker door de vele aanwezigen op de Markt werd aangehoord. In een toespraak wees de voorzitter ver volgens op dé grote verdiensten van het Oranjehuis voor land en volk. Hierna volgden de kinderspelen op de Markt: Blokjesrapen, stoe lendans, zaklopen, en ringsteken per fiets. 's Avonds werd een gecostu- meerde optocht gehouden die een vrolijke aanblik opleverde en waarin E.M.M. meeliep in Zeeuws damescoctuum. Na gymnastiek- demonstraties, gaf E.M.M. een vrolijk concert op de Markt, tij dens hetwelk de burgemeester de prijzen bekend maakte van de buurtversieringen, de gevelver sieringen en de optocht. Hij bracht dank aan de burgerij voor de medewerking en de waardige feest viering Voor de versieringen wer den de volgende eerste prijzen uitgereikt: Buurtverenigingen: le de Har monie. Gevelversieringen: 1. Jac. Fraanje. Optocht: 1. Groep Zeeuwse Vrouwen. Blokjes ra pen: Groep A: 1. Louw Domini cus. Groep B: 1. Anni Kole. Zak lopen: 1. Quinten Mol. Stoelen dans: 1. Mientje Eckhart. Ring steken (per fiets): 1. Kees Fraan je. Aan de voorz. van het Feest comité en voorz. van E.M.M., Dr J. Nieuwenhuize, werd in de loop van de dag door E.M.M. te zijnen huize een serenade gebracht daar deze 6 September 50 jaar werd. KAPELLE. Buitengewone feestvreugde. De feestelijkheden begonnen Maandagmorgen met een half uur luiden van alle klokken, waarna het muziekgezelschap „Ons Ge noegen" optrad. Rondom de kerk werden des morgens ringrijderij-wedstrijden gehouden met Tilbury's. De eer ste prijs werd behaald door P. Korstanje met mej. R. Zuidweg. De mooist versierde wagen had de heer Schrier met mej. N. van Maris. Des middags werd een optocht, gezamenlijk georganiseerd met Biezelinge, gehouden, waarvoor zeer veel animo was. De jeep van Jansen kwam er o.a. ook in voor en behaalde een eerste prijs. Bij de versierde rij wielen behaalde de Coloradokever van Joh. Welleman een eerste prijs. De leukst versierde wagen had P. Paardekoper met Dik Trom (le prijs). De Ooststraat behaalde een eerste prijs met de mooist versierde wagen. De gecostumeerde ronde van Kapelle was een groot succes. Voor de prijsuitreiking betuigde burgemeester van Suylekom zijn erkentelijkheid voor de wijze waarop feest gevierd was. Des middags werden volksspe len gehouden op het terrein bij de veiling. De deelname voor deze spelen was zeer groot. De uitsla gen luiden: Kruiwagenrace voor dame en heer: le prijs Ko Kor stanje en echtgenote. Hindernis lopen voor heren: le prijs Freek Korstanje. Stoeltje dansen voor dames: le prijs mej. Chr. Kloos terman. Touwtrekken per buurt: le prijs Dijkwelsestraat. Deze be haalde hiermede de wisselbeker, die reeds twee jaar in het bezit is geweest van de Ooststraat. Zaklopen voor jongens en he ren: le prijs P. Korstanje. Stoe lendans met paarden: le prijs M. op 't Hof. De prijswinnaars van het watersteken waren: H. Land man, W. Mallekote, Jan Zegers en Jac. Ridderhof. Tijdens de volksspelen werden door de Postduivenvereniging op het feestterrein alle duiven opge laten. Des avonds werd nog een licht stoet gehouden. OVEZANDE. Feestprogramma voor Vrijdag. 's Morgens: Klokgelui; Buiten gewone raadszitting. Kinderzang voor het gemeentehuis; Kinder spelen. 's Middags: Allegorische op tocht; Volksspelen; Gecostu- meerd voetballen. 's Avonds: Lichtstoet. 'S-HEER ARENDSKERKE. Raadsvergadering. Maandagmiddag kwam de raad in een plechtige openbare zitting bijeen. De voorzitter, burge meester Elenbaas, las voor de door H. M. Koningin Juliana uitgevaardigde proclamatie en hield daarna een toespraak. Aan Prinses Wilhelmina werd een adres van hulde gezonden en aan H. M. Juliana een adres van trouw. WAARDE. Bijzondere raadszitting. Maandagmiddag kwam de ge meenteraad in bijzondere zitting bijeen. Burgemeester van Burg las de proclamatie voor van Koningin Juliana en hield daar na een rede, welke beantwoord werd door wethouder Dek. WISSENKERKE. Raadszitting. Maandag kwam de raad in een plechtige zitting bijeen on der voorzitterschap van burge meester van der Maas. Na voorlezing van de pro clamatie van H. M. Koningin Ju liana las de voorzitter de tele grammen voor die door het ge meentebestuur zowel aan H. M. Koningin Wilhelmina als aan H. M. Koningin Juliana werden verzonden. Hierna hield de voorzitter een korte toespraak die werd beslo ten met het gezamenlijk zingen van het le en 6e couplet van het Wilhelmus. De jubileumfeesten. Vrijdag en Zaterdag werden de jubileumfeesten gehouden. Het feest werd geopend met een toespraak door burgemeester van der Maas, waarna een kerk dienst werd gehouden waarin beide predikanten het woord voerden. „Apollo" begeleidde de volks zang en de oude schoolversjes werden door de vele aanwezigen uit volle borst meegezongen. Des middags werd een praalwagen optocht gehouden waaraan door twaalf wagens werd deelgeno men; de eerste prijs werd ver overd met de wagen „Tirol hul digt Neerlands Vorstenhuis". De wielerwedstrijd trok veel belang stelling. Hierna volgden nog al lerlei volksspelen. Des avonds zongen de beide zangverenigingen „Zang en Vriendschap" en „Hosanna" op de muziektent, waarna „Apollo" concerteerde. s Zaterdagsmorgens werden op het sportveld kinderspelen ge houden. Des middags werd de praalwagenoptocht wederom op gesteld en de prijstoekenning bekend gemaakt. Na een voet balwedstrijd tussen de veteranen van Kats en van Wissenkerke werden wederom volksspelen ge houden. Na een concert door „Apollo" Werd de dag besloten met een fakkeloptocht waaraan jong en oud deelnam. De versiering en verlichting van het dorp was tot in de puntjeé verzorgd, waaraan de buurtvereniging een belangrijk aandeel heeft gehad. ZAAMSLAG. Bjjzondero raadszitting en feestelijkheden. De Raad der Gemeente kwam In buitengewone vergadering bij een. Na opening had eerst de in stallatie plaats van het nieuw be noemde raadslid Jac. van Hoeve. Hierna las de burgemeester voor het schrijven van de Minister van Binnenlandse Zaken en de procla matie van Koningin Juliana. Hij hield vervolgens een rede ln ver band hiermede. Daarna deed hij mededeling van het verzenden van een tele gram bij het 50-jarlg jubileum van Koningin Wilhelmina. Hij stelde voor een telegram te zenden aan de nieuwe Koningin, waartoe werd besloten. In het dotp is op bescheiden wijze feest gevierd. In de namid dag gaf de niiterverenlging enige fraaie nummers ten beste, waar voor veel belangstelling was, evenals voor de wielerwedstrijd, waaraan ruim 20 jongeren en ouderen deelnamen. Tot slot was er een rondgang door het dorp door „De Volhar ding", gevolgd door een lichtstoet der kinderen. axel. Zes dagen feest. Donderdagavond half acht arri veerde, voorafgegaan door de mu ziekgezelschappen, een speciale groep volksdansers „Lou Rlban de Prouvengo" uit Orange (Z.- Frankrijk), vergezeld door de burgemeester en de archivaris van Orange. Na een rondgang door de stad werd het gezelschap door burgemeester van Oeveren ver welkomd. Na het spelen van het Franse volkslied gaf dit gezel schap, bestaande uit 12 dames en 12 heren, een 20-tal volksdansen ten beste, die door hun kunst en charme de bewondering van een grote menigte afdwong. In de pauze zong het kinder koor van „Asaf" o.l.v. de heer P. Brakman. Op Vrijdag was er een doorlo pende filmvoorstelling van: „Ne derland let op Uw Saeck" ln de Chr. Bewaarschool. Zaterdagmiddag trad op Mr Janno, die oud en jong deed ge nieten van 't sprookje: „Er was eens een koningsdochter", waarin het gehele leven van Prinses Wil helmina wordt uitgebeeld. Ook door goochelkunst en het buikspreken bezorgde deze kun stenaar klein en groot een fees telijke middag. Des avonds gaf de Harmonie van Schoondijke „O.K.K.", direc teur A. Lutein, een concert op het marktplein. De Maandag begon met een uitzending, vla luidsprekers, van de reportage der kroningsplech tigheden. Des middags was er een op tocht van versierde fietsen en autopeds en daarna een wedstrijd met bakfietsen. De wedstrijd hard lopen werd op hét concourster rein der V.V.Z.F. voortgezet met vèrspringen en verschillende volksspelen. Voorts trad een 8- tal ruiters, „De Oranjeruiters" op, die enige knappe staaltjes vaii paardendressuur vertoonden. De dag werd besloten met con certen der beide muziekver. „Con cordia" en „Hosannah In de Pr. Hendrikstraat werd een buurtfeest gehouden. RETR an CHEMENT. Volksfeest. De Inhuldiging van H.M. Ko ningin Juliana werd ook hier ge vierd. De morgens waren er op het sportterrein spelen voor kin deren onder leiding van het on derwijzend personeel en 't Oranje comité. Daarna werden alle kin deren in de school gul onthaald. Na de middag werd er een voetbalwedstrijd gespeeld tussen V.V. Retranchement en de vete ranen. De uitslag was 1—1. Voor de wielerwedstrijd bestond veel belangstelling. Ook dames na men hieraan deel. 's Avonds gaf het muziekgezelschap „Ons Ge noegen", o.l.v. de heer Jde Vol- dere, een concert op de Markt. De buitengewone openbare raadsvergadering werd door mid del van een geluidsinstallatie op de Markt door velen gevolgd. Om half negen trok een grote stoet met muziek voorop naar 't terrein „Oude Molen", waar een groot vreugdevuur werd ontsto ken. Burgemeester Leenhouts hield hierbij een toespraak. Tot laat ln de nacht werd daarna op de Markt feest gevierd. breskens. Breskens heeft Zaterdag feest gevierd. Bijna huis aan huis wap perde het rood, wit, blauw. Om 9 uur werd gestart voor de 15 km. wandeltocht, waaraan verscheide ne groepen en verenigingen 'deel namen. maar slechts enkele indi viduelen. Zonder uitvallers kwa men allen binnen en ontvingen een diploma. Om half twee waren de schoolkinderen bijeen gekomen om hun tractatie te ontvangen. Om twee uur werd gestart voor de wieier wedstrijd voor amateurs over 100 km. Het traject dat deels in, deels buiten het dorp lag, bestond voor een groot deel uit macadamwegen, die een aantal lekke banden veroorzaakten en W. Wagtmans uit Breda 'n val deden maken. W. van Est toonde zich de sterkste en kwam ver voor de anderen binnen. Om vijf uur begon de optocht van praalwagens. Van de praal wagens mag speciaal genoemd worden: de sleepboot „Kraak" met bemanning, de „Rover" een zeeroversschip en een wagen van de meisjesvereniging. De stoet werd gesloten door versierde fietsen. 's Avonds kwam het hoogte punt met de uitvoering van het openluchtspel „Boven de Bunker" waarover wij reeds schreven. Nadat Maandagmorgen de schoolkinderen getracteerd waren werd op het Spuiplein een dam spel gedemonstreerd, waarin de jongens als zwarte, de meisjes als witte schijven fungeerden. In de middaguren gingen nog maals de praalwagens rond, waar na jong en oud bezig gehouden werd met goochelen, buikspreken en <fc poppenkast. Nadat 's s avonds op de muziektent mu ziek en zang hadden weerklonken werd onder grote belangstelling de tweede opvoering gegeven van het openluchtspel. De Breskense Oranjevereniging „Marijke" heeft een goede greep gedaan om dit stuk op te doen voeren. Tenslotte werd voorafgegaan door de muziek naar het Spui plein gemarcheerd om daar onder grote belangstelling stoelendans te houden. THOLEN. Bijzondere raadszitting. In de met bloemen versierde raadszaal kwam de raad dezer gemeente Maandag in buitenge wone zitting bijeen. Nadat de voorzitter, Mr v. d. Hoeven, de proclamatie van Koningin Ju liana voorgelezen had, wees hij in een uitvoerige rede op de grote verdiensten van Prinses Wilhelmina als Koningin. De God de nieuwe Koningin moge bekwamen voor haar zware taak Er werd hierna een telegram van hulde gezonden aan Prin ses Wilhelmina en een van trouw aan Koningin Juliana. ZIERIKZEE. Ook hier feest. De feestelijkheden van deze dag werden ingezet met een mars van de schoolkinderen onder geleide van Kunst en Eer naar 't sport park „Bannlnk". Door de weers omstandigheden konden de spe len echter geen doorgang vinden, zodat de kinderen in de scholen werden getracteerd. Om half twee bracht de zang vereniging „De Lofstem" op de trappen van de Grote Kerk va derlandse liederen ten gehore. Om half drie kwam de gemeen teraad ln buitengewone openbare vergadering bijeen. De tribunes waren meer dan bezet. De wnd voorzitter, Mr du Croo las een proclamatie voor van Ko ningin Juliana, In een toespraak hierop aan sluitende zei de voorzitter, dat r.iet alleen Amsterdam, maar ook Zlerlkzee behoefte heeft getuige nis te geven aan haar verknocht heid aan het Huis van Oranje. Hij ging terug ln de historie en wees op de band van Zlerlkzee met het Oranjehuls. Spontaan werd een driewerf: Hoera! Leve de Koningin! aan geheven. Op voorstel van Mr du Croo werd besloten om namens Raad en gemeente een telegram van gelukwens en trouwbetuiglng te zenden aan H.M. Koningin Juli ana, alsmede een telegram met dankbetuiging aan Prinses Wil helmina voor hetgeen zrj tijdens haar regering voor haar land en onze stad is geweest. Om drie uur hadden volksdan sen plaats op verschillende straat hoeken door jongens en meisjes ln hoerendracht. Daarna vond plaats het gecostumeerd tonkrui- pen en zaklopen door de leden der visserijvereniging „Helpt El kander". Kunst en Eer zorgde hierbij voor de muzikale omlijs ting. Van de Nieuwe Haven ver trok men naar de Oude Haven waar zwemwedstrijden werden gehouden. Met het boegsprietlo pen over het water werden de feesten alhier besloten. Al vroeg op het verkeerde pad. Maandagavond omstreeks 11 uur had de 13-jarige d. B. de brutaliteit, terwijl de bewoners ln de huiskamer zaten, bij de melkslijter G. Berrevoets ln de winkel te sluipen en de lade te lichten. Juist op het moment dat Haeck; 9, en eerste overdulf, T. Kik. Aankomst eerste duif 18.44 uur. Dammen. Het Zeeuwse tiental. Het Zeeuwse dam-tientai,dat om een wisselbeker zal spelen te gen de tientallen van Brabant en L-burg, is als volgt samenge- L L. Anderson, Goes; 2 J Blom, Yerseke; 3. J. Sinke, Goes-' 4. J. Strooband Jr., Middelburg; 5. W. Lente, Middelburg; 6. W. Boogaard, Middelburg; 7. M. F. de Jonge, Middelburg; 8. R. Rijk- se, Yerseke; 9. F. Brandenburg Zlerlkzee; 10. C. K. Kaan, Koude- kerke. Reserves: J. Strooband Sr Middelburg; 2. A. W. Kaat, Ka pelle; 3. H. M. Slabbekoorn, Goes; 4. Joh. de Smet, IJzendijke; 5. M J. Jeremiasse, Goes. Zwemmen. Zaterdag werd onder flinke be langstelling de ronde van Sas van Gent gezwommen over 5 km. In een mooie eindspurt ging van Rijk uit Amsterdam als eerste door de finish. Van de deelnemende da mes weerden mej. Bouwmeester en mej. Velthuizen zich uitste kend. De uitslag luidt: 1. D. F. van Rijk, Amsterdam 31 min. 28 sec.- 2. Kooy, Delft 31 min. 29 sec.; 3* J. Bogaert, Gent 31 min. 29,2 see. Bogaert won de wisselbeker. Zaterdag speelde Waarde-ju- nloren tegen Krabbendijke-juni- cren. De voetbalwedstrijd eindig de ln gelijk spel: 33. Door mej. G. de Looze Welle man te Waarde werd f84.10 In gezameld voor de bllndenlnrlch- tlng te Amsterdam. De collecte voor het Nationaal Huldeblijk (kankerbestrijding) bracht te Tholen f 196.35 op. V eilingsberichten. zonder inlevering van boier, suiker of bioem Boterkleingoed 24c Boterspeculaas 24c Vanillekoekjes 22c Gesuikerde Nice 18c Biscuits (div. soorten) 16c Vanille Waaiers .16 C Vanille Croquets 16 C Per 100 gram Lunchkoek 18c, groot 34c Eierkoeken per stuk 7 C (Ingez. mededeling, advert.) Rodekool 612, Savoyekool 6 hij wilde vertrekken begaf B. zich I 17» Wittekool 5, alles per kg.; op het gerucht naar voren en kon Bloemkool IA 5265, idem I 4.,-^ f9R«Q T- - 46, Gele Eierpruim 2348, Bur- bank Giant 831, Warwick Dro- per 17—37, Kwetsen 18—26, Cataloni 822, Bramen 1771, Frankenthaler 126, Dubb. Princ. z. draad 1744, Snijbonen 16— 50, Kroten 6Yj, Savoyekool 11— 12, Andijvie 6—7, Uien 15, Stok- princessen 55, Enkele Princessen 65, alle sper kg.; Bloemkool 30, Kropsla 2Vj—3% per stuk. ZIERIKZEE. Veiling van 7 Sept. Spinazie 6—10, Andijvie 913, Kroten 28, Princesse- MIDDELBURG. Veiling van !ionen 22~40' Snijbonen 20—44, 7 Sept. Dubb. Princessebonen ^oma^en 12 45, Rodekool 812, 3745, Stamsnijbonen 2251,1 Zigeunerin Stoksnijbonen 39—57, Suikerbo- 60; 9„apP? 65; Transp. de Cron- r.en 20, Stokprincessen 46—55,p, 28—37, Triumph de Vienne Pronkbonen 29, Andijvie 1012 5 551 Pruimen 1158, Bramen Augurken I 60, idem II 2846! I PrulYan, 13°—135> alles per idem III 16—29, Kroten 68 0 kg,; Meloenen 15—55, Kom- Peèn 5—18, Postelein 23—26* hommers 2—13. Bloemkool 1— Prei 4—16, Uien 5—10, Zilver- j ^,','„KI°?sl,a„3T1;10' B°sPeen 7> uien 110, Herfstrapen 28, pinazie 520, Boerenkool 1, het ventje in de kraag grijpen. 25l Van het geval ls proces-verbaal 518, opgemaakt. BRUINISSE. Geslaagde feestdag. Het feest van 31 Augustus slaagde zo uitstekend, dat men besloot ook 6 September nog een feest te organiseren. Begonnen werd met een open bare vergadering van de gemeen teraad, waar burgemeester van den Berg de proclamatie van Ko ningin Juliana voorlas en aan de hand daarvan enige woorden sprak. Na een muzikale rondgang volgde de officiële opening van de feestdag. Als eerste programmanummer kwam dan de behendigheidsrlt voor motorfietsen, daarna werden een aantal duiven opgelaten. - Achtereenvolgens werden de wedstrijden gehouden in 100 m. harlopen heren, 100 m. hardlopen dames en een stratenloop. idem II 934, idem III Platglaskomk. IA 48, id I 4—10, id. II 4—7, id. Ill 4, alles per stuk; Natuursla I 1.50- 5, id. II 1.20 per 100 stuks; Ra dijs 2, Kroten 24, Peen 622, Ramenas 15, Sjalot 610, al les per bos; Frankenthaler 1.04 1.09 per kg.; Vijgen 13 per stuk; Bramen 7583, Meloenen sui ker 1564, id. annanas 1939, ia. net 2065, id. oranje 2558, Tomaten natuur 1224, Toma ten kas 1637, alles per kg.; Ellison Oranje 3352, Transp. de Cronsels 2950, Manks Cod lin 2537, Zoete Bloemé's 21 "6, Lemoenappels 21, Zigeunerin alles per 100 stuks en bos. Radionieuws. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I, (301,5 M.): N.C.R.V. 6.15 Land- en Tuin bouw. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Nieuws. 7.15 Leger des Heils. 7.30 Actueel geluid. 8.00 Nieuws. 8.15 Plaatvaria. 9.00 „Onze jonge Ko ningin thuis. 9.20 Kerkconcert. 9.50 Discotheek aanwinsten. 10.15 „De vaart der volken". 10.45 Avondoverdenking. 11.00 Nieuws HILVERSUM H, (415 M.): A.V.R.O. 6.00 Nieuws. 6.20 Sport praatje. 6.35 „Jonge Vedettes". 7.00 „Een traditie herleeft". 7.15 Strauss. 7.30 Concert. 8.50 Arthur Rubinstein. 9.00 „De oveHocht 30—32, Jacq. Lebei 16—23, Ap- Yan de Koningin met de prinses pels val en kroet 5—19, Glorie 1 ies naar Canada in 1940". 9.15 van Holland 47, B. Hardy 33— De Speeldoos. 9.40 „Een bank in 65, Sign. Desperen 3848, B. !de schemering".-10.10 Metropole d'Amanlis 58, Triumph de Vien- orkest. 10.45 Brfrgemeester van ne 5774, Bon Chretien William 48, Kasperen 712, Reine Vict. 1548, Reine Claude Verte 40 43, alles per kg. Aardappelen: Grote 4.705.60 Het ringsteken op paarden van j Bonken 5.107, Drielingen 3.90, vorige week, was nu vervangen BI. Eigenheimers 57, Bevelan- door gecostumeerd ringsteken op fietsen. Nadat gecostumeerd en onge- costumeerd zich had verenigd tot een gezamenlijke lampionoptocht met muziek, kwam als slot weer de stoelendans. Wethouder van Vessem mocht ln zijn slotwoord terecht gewa gen, dat Bruinisse getoond had, nog echt ouderwets feest te kun- Den vieren. De eerste prijzen werden toe gekend als volgt: Motorwedstrijd: A. Jumelet. Stratenloop: Johs Muller. 100 m. hardlopen heren: A. Versnoor. 10(T m. hardlopen dames: Lena Capelle. Ringsteken: gecostumeerd, L. van Buren, Wedvlucht. Door de postduivenhoudersver. „De Bruse Trekker" werd deel genomen aan de wedvlucht van uit Venlo. Uitslag: 1, 4 en 5, A. Maaskant; 2 en 7, W. ,A. Jumelet; 3, J. van der Klooster; 6, A. IJzenberg; 8, R. ders 4.80, Gr. Bintjes 5.706.10, alles per 100 kg. KAPELLE. Veiling van 7 Sept. Transparente de Croncel 1244, Manks Codlin 1540, Jacq. Lebel 1532, Oranje Rei- nette 527, Grooth. Fr. von Ba den 1626, Udoappel 1825, Fontianak. 11.00 Nieuws. Vrijdag 10 September 1948. HILVERSUM I, (301,5 M.): N.C.R.V. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8:15 Gewijde muziek. 8.30 Symph. conc. 9.15 Ochtendbezoek bij de jonge zie ken. 9.30 Muziek bij het werk. 10.30 Morgendienst. 11.00 Zang recital. 11.30 Harmonie muziek. 12.00 Pianoduo. 12.33 „Vijftig jaar Nederlandse orgelmuziek. 1.00 Nieuws. 1.15 Vrij en blij. 1.45 Petrouchka. 2.20 Van oude en nieuwe schrijvers. 2.40 En- Ellison's Orange 1641, Signe semble van der Waart. 3.10 Sangh Tillish 2329, Codlin Keswick 1621, Guldeling 20, Glorie v. Holland 2437, Swedenappel 2151, Zoete Bloemé 26—35, Kroet- en valappels 612V>; Triumph de Viënne 2173, Wil liam Duchesse 2357, B. Lebrun 24—55, B. Hardy 32—58, Eva Baltet 26—41, Marg. Marillat 22, Seign. d'Esperen 2843, Goud- ballen 30, Belle d'Epin 32, Lange Perzikpeer 2735, Scharlaken peer 1930, Maagdenpeer 19 46, B. de Merode 3545, Sijsjes peer 3043, B. d'Amanlis 33 45, Duifjespeer 1233, Herzogin Elsa 3039, Spaanse Wijnpeer 2939, Val- en kroetpeer 24; Reine Victoria 648, Jefferson 18—70, Monarch 16—67, Abri- koospruim 840, Rademaker 9en de muziek. en Spel. 4.00 Voordracht. 4.30 Cellorecital. 5.00 Omroep-orkest. 5.45 Hollanda Sextet. HILVERSUM H, (415 M.): V.A.R.A. 8.00 Nieuws. 8.18 Ope rette Selecties. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Ravel gram. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Selectie „The Shamrock". 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Rus sische volksliederen. 11.05 „Harts verhalen". 11.20 Kleine ensem bles. A.V.R.O. 12.00 Pierre Palla. 12.45 Piano. 1.00 Nieuws. 1.20 „Les Gars de Paris". 1.50 Charlie Kunz. 2.00 Kookkunst. 2.20 De kwintetspelers. 3.00 „De dood". 3.30 Non-stop. V.A.R.A. 4.00 Joh. Brahms. 4.30 Tussen twaalf en zestien. 5.00 Filmland. 5.30 Wij 249. Hoe ging het met Polletje? Ach.... wat 'n droevig leven had die gekregen! De eerste tijd zat ie steeds opge sloten. Stel je voor, dat de po litie 'm es zag, als ie vrij rond liep! Neen, daar paste z'n nieuwe baas wel voor op. La ter toen iedereen 't wel verge- intussen En tochdit was allemaal nog niet het ergste. Neen, dat andere, dat was erg! Want waarvoor had de woonwagen man hem meegenomen, denk je? Om hém kunstjes te leren, om geld met 'm te verdienen 25. 's Avonds, als de wagen op 'n stil plekje stond werd er aanpakken uit de linkerhand En als ie 't verkeerd deedpats, daar kreeg ie 'n klap! En de baas z'n vrouw maakte 'n rood jasje, dat moest ie aan heb ben en 'n soort van soldaten- muts op z'n kop. De eerste keer beet ie alles stuk, zó kwaad was ie. Hij wou geen kleren aan heb- ter de wagen aan lopen, vast gebonden met 'n stevig touw - Polletje....? Neen, hij heette iru niet meer Polletje. Z'n nieuwe baas noemde hem Cas tor. 't Was wel heel erg, wat voorzitter sprak de hoop uit dat 't arme hondje overkomen was. ten was, moest Polletjeach-' geoefend! En wat 'n hekel had ben, zoals 'n mens! Maar o, wat i n 14- TJü rvii-inot i '-wi c-1 nerf Vio/^ lo tnon rtolrrnrton! Polletje daaraan. Hij moest 'n slaag had ie toen gekregen! hoogspringen door de armen j 't Arme beestEn einde van de baas; mooizitten op 'n j lijk, op 'n goeie dag of beter stoel, net als 'n mens; op z'nop 'n slechte dag zei de baas: chterpoten lopen met 'n bakje in z'n bek; pootjesgeven; dood- liggen; 'n koekje mocht ie niet Nou weet ie wel genoeg, mor gen zullen we 'tes proberen".

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3