^ïfORT ZEELAND VIERDE FEEST. straat van J antje PROVINCIENIEUWS vïri. vSSZ- uV® "iTkw": J zendinffl i 240. Nu moesten ze onmiddel- 1 lijk binnenkomen. Zelfs Kazan! I -. Vuile schoenen....? meneer Fot dacht er niet meer aan! I Waar hadden ze die halsband gevonden? En wanneer? En hoe? En ze vertelden maar, MIDDELBURG. j Na de middag opende burge-De gymnastiekver. A.T.L.A.S, Bijna overal in Middelburg meester van Suylekom.de feeste- kreeg met een prachtig versierde heeft men een dankbaar gebruik lijkheden, waarna de kinderen wagen, uitbeeldende „Hulde aan gemaakt van de toestemming om Ach op het marktplein vermaak- H. M. de Koningin" de le prijs, te illumineren. Op de Markt ten met al,er'ei spelen. i Toen de optocht ontbonden was, kwam de verlichting niet zo goed Ete muziekvereniging „Inter vingen de volksspelen aan, waar tot haar recht door het ontbre- ^os" en het Tamboer- en Pijper- voor de belangstelling groot was ken van de slingers en lampjes, corps „Jonge Kracht" zorgden ie prijs touwklimmers behaal- die anders de Markt verlichten. voor de muzikale omlijsting. De zuil met de kroon, die mid- j NIEUWDORP. den op het Marktterrein is ge- den: v. Baaien, Zuidweg, Geel hoed, d- Reiger, Wirtz en Naije. le pr. Hindernislopen: A. Geel uen op nel MarKIierrein is ge- n_ nrettioe wiize werd het KYi- F1- plaatst, doet het goed. Een ju- ni"Pnnrfees?gevierd hoed, M. Rottier, J. Dekker, J. de weeltje is de bekende fontein op Mor„ens ki0nk'muziek van Ro°' Iz" Cappon, M. van Baaien. Morgens klonk muziek van de Balans, die een prachtige in- dg toren der Geref_ Kerk. De druk maakt, tegen de donkere -v schooljeugd werd getracteerd en achtergron-c der Abdugebouwen. maakte een gretig gebruik van de Ook van de versie mg georganiseerde spelen. De middagfeesten omvatten: het stoeltje rijden te paard; een wielerwedstrijd: de Ronde van versiering men iets aardigs weten te maken. Het stadhuis, dat eveneens ver licht was, kwam er dit keer, in vergelijking met andere jaren ka rig van af. Het plaatsen van één of meer schijnwerpers, zou het effect stellig vergroot hebben. De uitslagen van de 31 Aug. gehouden kinderspelen luiden als volgt: Hardlopen met hindernissen: jongens van 1214 jaar: 1. J. Rosenboom 927. Blokjesrapen: jongens van 6 êhr. zangvereniging. De versie- 8 jaar: 1. H. Frederik 128. ring en de verlichting waren keu Eierlopen: meisjes van 1012 r;g verzorgd, jaar: 1. Rina Zwemer 575. le pr. Kruiwagenrijden: mej. C. Naije, mej. R. Paauwe en mej. v. Baaien le pr. zaklopen: C. Lindenberg, W. Karelse. le pr. touwtrekken: W. Nijsse, N. v. Biezen, A. de Mol, M. v. d, Guchte, W. Nijsse, J. J. Meulen- Nieuwfdorp en een motorrace met L' Dekke;J.' hindernissen. Deze feestelijkheden Jle r st0eltjelopen: (heren) trokken bijzonder de aandacht. Jh guiszo J2 stee 3 chr. Een voetbalwedstrijd, die des Vermajre> avonds werd gehouden t^sen Idem (dames). 1 Hird 2 Ver. Nieuwdorp en meulen, 3. Dekker, eindigde met een o e Des avonds reed de optocht van ning voor Nieuwdorp. ,s middags maar (jan verlicht nog- Tenslotte werd een concert ge-'maaIs door het d geven de muziekveremging en de Driebenenloop: jongens van 810 jaar: 1. Karei Rijkhals Deze gemeente heeft enthousiast 440 en Johan Veerhoek 445. gewerkt aan straatversiering en Balklopen: meisjes van 12verlichting. De Weststraat wist 14 jaar: 1. Katy Rijkhals 804. Blokjesrapen: meisjes van 6 8 jaar: 1. Annelie Wassink 2. Zaklopen: jongens van 1012 jaar: 1. Jan van de Maas 652. Kegelzetten: meisjes van 8 10 jaar: 1. Liesje Knak 322. GOES. De uitslagen van de Dinsdag morgen op de Markt gehouden kinderspelen luidt als volgt: Zaklopen: Jongens van 9, 10 en 11 jaar: eerste prijs Adrie van Liere. Meisjes van 9, 10 en 11 jaar: eerste prijs Cathriene van Vre- deghem. „Haal de trein": Jongens van 12, 13 en 14 jaar: eerste prijs Leo van Anrooy. Blokjesrapen Jongens van 6, 7 en 8 jaar: eer ste prijs D. Neleman. Meisjes van 6, 7 en 8 jaar: eer ste prijs Liesje Driessen. „Tafeltje dekje": ,- Meisjes van 11, 12 en 13 jaar: van der Biltlaan waar de wed- eerste prijs Sjaan van Boven. j strijden van de Ringi jjderjjyei eni- De eerste prijs voor de in de ginS »In Galop plaatsvonden, middaguren gehouden ringrijderij De uitslagen luiden: 1. M. en hindemisrijden op fietsen werd f Bruinooge, Kapelle; 2. P. Kor- in de groep jongens gewonnen stanje, Kapelle; 3. Adr. Rottier, door P. Polfliet, terwijl in de Biezelinge; 4. Jan Korstanje Ka- groep meisjes B. Geense de eerste pclle; 5. A. Eversdijk, Kapelle, 6. prijs in de wacht sleepte. de Kraker, Kapelle. De eerste prijs bij het k-gel- De beker en de pollepel werden rijden werd van de meisjes ge- beiden gewonnen door P. Kor de kroon te spannen met een schitterende verlichting. 's Morgens werd een interker kelijke Herdenkingsdienst gehou den. De feestelijkheden werden des middags geopend door burgemees ter Suylekom in het veilingsge bouw. Daarna werd het jubileum- spel „Het Gouden Feest" opge voerd, waaraan kinderen van bei de scholen meewerkten. De kleu ters vermaakten zich met het zingen van Koninginneüedjes. Op het terrein bij de veiling werden in het verdere verloop van de middag kinderspelen gehouden. De gymnastiekver. „Olympia" gaf 's avonds demonstraties van rhythmische oefeningen. Het mu zikale gedeelte van de geslaagde avond werd verzorgd door de zangvereniging „Sursum Corda", het kinderkoor „Zanglust" en het Fanfarekorps „Óns Genoegen". Het prachtige weer trok veel publiek naar het terrein naast de wonnen door Annie Kole en van de jongens door G. v. d. Knaap. Aan Johan Kloosterman werd een extra prijs toegekend. Goes stond wat verlichting en versiering aangaat ongetwijfeld aan de kop. Op verschillende plaatsen in de stad waren fonteinen en rotstuin tjes gemaakt. In de oude haven brandde een vreugdevuur, terwijl even verder een verlicht bootje de aandacht trok. Ook het „eilandje" in de Oostvest was ge woontegetrouw verlicht. Heel Goes is in feesttooi gesto ken en wie 's avonds door de stra ten loopt, moet wel de idee heb ben dat hij in een sprookjesstad is aangeland. KLEVERSKERKE. De feesten werden geopend met ringrijden op de fiets, gevolgd door de traditionele volksspelen, zaklopen, rijden met fietskarren. Aan verschillende deelnemers werd een prijs toegekend. Ook later op de dag bleven de volksspelen de hoofdschotel der feestelijkheden. Het muziekcorps „Arnes Genoegen" zette haar bes te beentje voor. BIEZELINGE. Het voormiddagprogramma om vatte te Biezelinge het traditio nele klokgelui, een kerkdienst en de straten, tractatie der schoolkinderen. „Euterpe". stanje. Prijzen voor de mooist versierde paarden: 1. A. Rottier, Biezelinge; 2. W. Pouwer, HansweerL OOSTBURG. De eerste feestdag was in het byzonder georganiseerd voor de schooljeugd. De kinderen werden met muziek van de school gehaald waarna onder grote belangstel ling de volksspelen plaatsvonden. De mooie optocht van versier de wagens en groepen was het hoogtepunt van de dag. IIEINKENSZAND. Te Heinkenszand vingen de feestelijkheden aan met muziek en klokgelui. Nadat de 's morgens bij het ge meentehuis opgestelde schoolkin deren gezamenlijk het Wilhelmus hadden gezongen gaf burgemees ter Funk een historisch overzicht van de 50-jarige regeringsperiode. KLOETIXGE. Op grootse wijze heeft deze ge meente Dinsdag feest gevierd. In de morgenuren werd een eredienst gehouden in de Ned. Herv. Kerk met medewerking van het Kerkkoor. Na een aubade door de school kinderen en een optocht van deze jeugd door het dorp, besloten met een tractatie, passeerde na de middag de optocht met praalwa gens de verschillende straten. Daarna werd een aanvang ge maakt met de divelse volksspelen. De gecostumeerde wielerwedstrijd in de avonduren werd een groot succes. De mondharmonicaclub „Internos" die daarna op de tent concerteerde en het zangkoor en „Excelsior" trokken flinke be langstelling. De goed geslaagde dag werd met een muzikale rondwandeling besloten. Hieronder volgen de na men van de prijswinnaars van versieringen en diverse volksspe len. Slintering paarden: le prijs M. Does. Buurtversieringen: le pr. Buys Ballotstraat. Gevelversiering: le pr. P. Trirp- pe. Stoeltje rijden per paard: le pr. J. van Iwaarden. Stoelendans voor meisjesle pr. C. Deurlo. Ringrijden per fiets; heren en jongens: le pr. H. van Dalen. Meisjes: le pr. B. de Jonge. Vliegerwedstrijd: le pr. R. Kole. Ringrijden per paard: le pr. T. Hollestelle. Beugelgooien: le pr. C. van Dalen. Bussel-race: le pr. P. Holle- stelle. Mastklimmen: le pr. C. van Dalen. Touwtrekken: le pr. T. Holle- stelle. KATTENDIJKE. In het feestelijk versierde dorp, waar in de dorpsstraat twee gro te erepoorten prijkten, werd de Koninginnedag ingeluid door twee herauten te paard. Na een toespraak door de bur gemeester, Jhr Mr D. van Doorn, werd een kerkdienst gehouden, waarin ds Breek voorging. De morgenuren werden verder in be slag genomen door de kinderspe len, waarvoor verscheidene aar dige prijsjes waren beschikbaar gesteld. Elk schoolkind kreeg een her inneringsbeker. 's Middags had de optocht van versierde wagens en fietsen plaats. De eerste prijs voor wa- Afgewisseld door kinderzanggens werd toegekend aan de voerden verder nog het woord dsMeisjesvereniging, die de Konin- Renting en pastoor Witkamp. gin uitbeeldde. Voor de versierde Met de muziek voorop maakten fietsen waren twee eerste prijzen de kinderen vervolgens een rond- toegekend, n.I. aan J. v. d. Berge wandeling door het dorp, waarna en A. v. d. Vliet en C. Hunders- ze getracteerd werden en een her- marék. inneringstegel in ontvangst moch- De eerste prijs voor de versie- tpn nemen. ring van de poorten kregen de 's Middags trok de optocht van I jongelieden, versierde wagens en groepen dopr „Oefening en Uitspaning" heeft voorafgegaan door deze dag voor een muzikale om lijsting gezorgd. (Zie vervolg pag. 2.) MIDDELBURG. Feestelijkheden verliepen rustig. De feestelijkheden zijn over het algemeen rustig verlopen. Slechts "één persoon moest worden opge- j pakt wegens openbare dronken schap en in de Korte Delft werd in de loop van de avond een jon geman aangehouden, die in het bezit bleek te zijn van niet min der dan 40 voetzoekers. VLISSINGEN. Ordelijk verloop der feesten. De gemeentepolitie is buitenge woon tevreden over het ordelijke verloop, die de feestelijkheden op Dinsdag j.l., gehad hebben. Het besluit van de Vlissingse caféhou ders om hun zaken in verband met het afgekondigde tapverbod te sluiten, heeft hier zeker eniger mate aan meegewerkt. Winnaars van de Strandwedstrijden. Daar wegens plaatsruimte de uitslagen van de wedstrijden op het strand niet meegenomen kon- 1 den worden, publiceren wij ze thans Voor ringsteken ontvingen een prijs: S. van Glerum, P. Bouche- rie, R. Hooydonk, L. Minderhout, M. v. Riet, W. van Delft, N. Weug T. Bostelaar, R. Sanderse, J. de Bruyne, S. Wielemaker en W. de Meulder. Hardlopen met hindernissen: T. Stegink, W. v. d. Weege, A. ".n- gendijk, P. v. d. Graaf, J. de Re der, R. Dierendonck, J. Sinke, S. Colijn, A. Leeuwenburg, A. Poel- se, W. v. Rijswijk, J. Meerman, D. Davidse, M. v. d. Kreeke, M. Mi- lot, P. de Wispelaere, M. de Bree, W. Smith, J. Schets, P. v. d.Mo- len, A. Bosboom. Hindernislopen: J. de Exter, A. de Wolff, A. Hindriks, J. Deijaart, G. v. d. Sande, L. Meulmeester. Lopen met ei op lepel: R. de Brabander, T. D. de Waal, C. Hei boer, E. de Kam, G. v. d. Hain, J. Weyermans, W. Kruit, G. Pos- schaart, B. v. d. Berg, K. de „ree, H. v. Zweeden, J. Lobbezoo. Kaatsballen: J. v. d. Berg, Iz. Vogel, J. Clarisse, W. A. v. d. Weijde, M. Meerman, A. v. Hal, M. Izeboud, G. Lefeber, G. v. Maarens, A. Lagendijk, J. Ever- dijk, L. Schenkel, J. Verhulst, N. Koolwijk, I. Sohier, N. Ventevo- gel, C. Wijkhuizen, N. v. Mourik, A. Kuizer, M. Keersemaker. Touwtrekken: T. v. d. Grijp, B. Clarisse, M. Bliek, A. de Nooyer, I. de Jonge, C. Kenting. C. So hier, K. Matte, J. v. Belzen, J. Weyermans, F. Bakkens en J. Maas. VLISSINGEN Vaeantiegangers braken in. De politie heeft twee Rotter dammers aangehouden, die in gebroken hadden in een opslag plaats van metalen. Nadat de eerste dief gegrepen was, werd op aanwijzing van enige burgers, die meenden dat zich nog een tweede dief in de opslagplaats bevond, een onder zoek ingesteld. De tweede man werd inderdaad ontdekt, maar trachtte te vluchten. Twee po litieagenten en enkele burgers zetten terstond de achtervolging in, waarbij het kris kras door de stad ging tot bij de Vissersha ven. De man sprong van de kade, maar kwam op een droog- gelopen gedeelte terecht en moest zijn vlucht staken. De bei de arrestanten bleken vacantie- gangers te zijn, die de kosten van hun verblijf te Vlissin';en wilden dekken door de op brengst van een kraakje. GAPINGE. Feest op 4 September. Door het bestuur der Oranje vereniging is het volgende feestprogramma opgesteld voor 4 September a.s.: Opening 9.30 uur met zang, daarna tot 12 uur volksspelen, 1.30 uui kinderzang en kinderspelen met tractatie, voortzetting volksspelen. 's Avonds gemaskerd voetbal len en zang door de zangvereni ging. De gehele dag is er muziek. HEINKENSZAND. Afscheid zuster Kruijt. Maandagmiddag heeft zuster B. Kruijt afscheid genomen van haar oud patiënten en belangstellenden in gebouw „Maranatha". Bij deze gelegenheid voerde bur gemeester Funk het woord, die wees op de zware taak van de wijkzuster. Hij prees haar liefde en hartelijkheid waarmee zij de zieken omringde. Als blijk van waardering bood hij haar uit naam van de gehele gemeente, een fraaie armstoel aan. Hierna kwam ds Renting, voorzit ter van de diaconessenver. Hein kenszand aan het woord, die zei- ide, dat achter het werk van zr. Kruijt haar persoon stond. Naast 'het zakelijke heeft ze ook gege ven de blijde boodschap van Christus. Namens het „Groene Kruis" en de schooljeugd sprak de heer Spe- 1 lier, hoofd der R.K.-school een woord van dank. i Dr Staverman, de man die als medicus elke dag met de zuster omging, betreurde het ten zeer ste van haar te moeten scheiden, omdat er in de loop der jaren sterke vriendschapsbanden gelegd zijn. I De zuster die ten slotte het woord nam, "dankte voor het mooie cadeau en voor de spontane vriends"' ao en samen' e 'hing, welke zij heeft mogen ondervin den. wtsmeldinge. Dinsdagavond werden in de Ned. Herv. Kerk, de Geref. Kerk en de Geref. Gemeente te We- meldlnge, dankdiensten gehou den in verband met het 51-jarig regeringsjubileum van H. M. de Koninging. De gemeente maakt zich op, om op vVijdag a.s. op waardige wijze dit feit te her denken. KLOETrNGE. De Bloemententoonstelling. De bloemententoonstelling, georganiseerd door de vereniging van oud-leerlingen van Land en Tuinbouwwintercursussen in deze gemeente, belooft iets goeds te worden. Ongetwijfeld zullen de ruime terreinen van café de „Tol" op 10 en 11 September een kleu rige aanblik bieden. Vrijdags is de tentoonstelling geopend vanaf 5 uur 's middags terwijl 's Zaterdags om twee u. de deuren reeds open gaan. Er zijn vele attracties en een grote verloting. Het muziekgezelschap „Ex celsior" verleent 's Zaterdags avonds muzikale medewerking. 's-GRA VENPOLDER. In een herdenkingsdienst welke belegd werd in de Geref. Kerk, hebben ds Flinterman te Gees en ds Kluiver gesproken over de nationale betekenis van herdenken en danken. KAPELLE. Excursie N.F.O. Zaterdag maakte de afdeling Kapelle en Omgeving van de Ned. Fruittelersorg. een excur sie naar Dordrecht en omgeving. Het programma Vermeldde o.a. een bezoek aan de veiling te Barendrecht, waar de nieuwe sorteermachine bezichtigd werd. Verder werd het fruitteeltbe- drijf van Dordrecht gelegen in de Biesbosch bezocht. „Oost West Thuis Best". 29 Augustus organiseerde de P.V. „Oost West, Thuis Best" een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence. De uitslag luidt: Jonge duiven: P. Schrijver: 1, 9, 11; A. van Driel: 2; M. Gijzel: 3; A. Blok: 4 en 6; P. v. d. Vliet: 5 en 12; M. Evers- dijk: 7; P. Bruinzeel: 8; M. Bruinooge: 10. Oude duiven: M. Gijzel: 1, 3 en 4; P. Schrijver: 2, 5 en ff. LEWEDORP. In een herdenkingsbijeenkomst jloor Ned. Hervormden en Gere formeerden spraken Ds van Til van Middelburg en Ds Renting van Heinkenszand. WOLPHAARTSDIJK. De feestelijkheden beperkten zich hier tot klokgelui en een avondkerkdienst in de Ned. Herv. Kerk. Sprekers waren Ds V. Hei ningen en Ds de Roos; afgewis seld door een dubbel kwartet. Kerk en toren waren door schijnwerpers verlicht. ZIERIKZEE. Examen leerling-monteur B.O.V.A.G. In de Ambachtsschool te Zie- rikzee werd op 23, 24 en 25 Augustus j.l. voor de eerste maal op Schouwen-Duiveland, het examen afgenomen voor leer ling-monteur B.O.V.A.G. Aan dit examen namen deel 26 candidaten; achttien slaag den voor het gehele examen; zeven alleen voor het practische gedeelte en één candidaat moest worden afgewezen. De opleiding voor dit examen had plaats aan de Ambachtsschool en op een cursus onder leiding van direc teur en leraren. Na het examen werden de geslaagden toege sproken door de directeur, die hen feliciteerde met het behaal de succes. Daarna richtte de heer P. Z. van Zijn, gecommitteerde bij de B.O.V.A.G.-examens en chef van de afdeling Vakopleiding, zich tot de jongens met een kor te toespraak. Tot slot sprak de secretaris van het district „Noord-Zee land" van B.O.V.A.G., de heer G. C. Anker. Hij dankte allen die hebben medegewerkt om langs deze weg het vak op ho ger peil te brengen. Voor het gehele examen slaagden: J. M. v. Almekerk, Zierikzee; A. A. Bal, Bruinisse; A. Bije, Zierikzee; H. M. Bije, Oosterland; W. Bouwman, Burg; M. H. J. A. v. d. Eijnde, Zierik zee; O. H. Gilijamse, Renesse; L. A. Istha, Oosterland; C. H. Kui per, Ouwerkerk; J. H. v. d. Lin de, Dreischor; J. D. Padmos, Nieuwerkerk; C. W. Polderman, Haamstede; P. J. Quist, Sirjans- land; J. J. Romijn, Noordgouwe; J. v. d. Velde, Brouwershaven; C. G. Verscheput, Renesse; A. Viergever, Zonnemaire; J. v. d. Wekken, Zierikzee. Alleen voor het practische ge deelte slaagden: C. Hoogerwerf, Bruinisse; H. L. Kardol, Zierik zee; C. Kooman, Haamstede; A. J. J. Stoel, Zonnemaire; J. v. d. Weele, A. v. d. Wekken, Zierik zee; J. M. v. d. Woenstijne, Zie rikzee. RETRANCHEMENT Waterleiding. Het is nu zo ver, dat de eerste woningen op het water leidingnet aangesloten zijn. Ook de school is van stromend wa ter voorzien. Ouden van dagen op reis. De ouden van dagen hebben vorige week een gezellig reisje gehad naar Zuid-Beveland en Walcheren. De tocht werd met twee bussen van de S.B.M. ge maakt. Bij aankomst in Retran- chement sprak burgemeester Leenhouts de oudjes tóe. Zij stelden dit zeer op prijs. KORTGENE. Wedvlucht Noord-Bevel. Ver. van Postduivenhouders. Zaterdag hield de Noord-Bev. Veren, van Postduivenhouders met een aantal oude en jonge duiven een wedvlucht vanuit Tilburg, afstand 85 km. De uitslag luidt: H. C. Noord- hoek, Kats: 1 en 14; S. v. d. Houten, Colijnsplaat: 2, 7 en 12; G. v. Liere, Colijnsplaat: 3; I. E. Bezuyen, Colijnsplaat: 4;. Z. Damme, Kortgene: 5, 11 en 13; C. Klein, Kortgene: 6; P. A. Platschorre, Kats: 8 en 10; L. Markusse, Kortgene: 9; P. Alebregtse, Colijnsolaat: 15; J. Eikenhout, Kats: 16. Zaterdag werd, o.l.v. de heer L. v. d. Broeke met de schoolkin deren uit voormalig wijk B te St. Laurens, een rijtoer gemaakt met een twee-tal autobussen naar de Wouwse Plantage. Donderdagavond om half acht wordt in de Ned. Herv. Kerk te St. Laurens een dank- en bidstond gehouden in verband met de troonswisseling. Sprekers zijn: Ds Boon en Ds Keijzer. Vrijdagmorgen zal de Middel burgse Politiesportveren. in het kader van de feestelijkheden te Koudekerke een voetbalwedstrijd spelen tegen het elftal der V.C.K. Scheepvaartberichten. 30 Aug.: Gepass. naar Ant werpen: Wilda van Sur; Suma tra van Amsterdam; Gepass. van Antwerpen: Rapid naar Ham burg. 31 Aug.: Te Vlissingen aange komen: Rolf van Rouaan; Dog gerbank van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken: Sleep boot L.H. 24 naar Zeebrugge. Gepass. naar Antwerpen: Maas van Southampton; Berend N. van Hull; Blommersdijk van Rotterdam; Eemsdijk van Lon den; Oud-Beierland van Rotter dam. Gepass. van Antwerpen: Marrat V naar Londen; Saba naar Rotterdam. 1 Sept.: Gepass. naar Antwer pen: Danadé van Lissabon. aan hun wiel, maar zij konden de koppige Brabander niet meer bereiken. De strijd was toen beslist; het grote peleton, waarin Man gelaars een voorname rol speel de bleef 2 en meer minuten achter Voorting, Wagtmans en plaats gehad tussen Domburg I en Arnemuiden I. Voor de eerste maal werd Domburg in zo'n oefenwedstrijd geslagen. Uitslag 5—0 in het voordeel van de gasten. Hoewel wat geflatteerd, was de overwinning zeker ver diend .De oefenwedstrijden zijn nu geëindigd, 12 Sept. begint de competitie. Waterstanden. Keulen 284 0.12), Ruhrort 096 (—0.17), Lobith 1117 0.22), Nijmegen 890 0.18), Arnhem 875 (15), Eefde (IJs- sel) 405 0.14), Deventer 305 0.14), Borgharen 4085 (—0.32), Belfeld 1099 (—0.21), Grave (beneden) 471 (—0.01). Wat brengt de radio? PROGRAMMA VAN HEDENAVOND. HILVERSUM I (301.5 M.): N.C.R.V. 6.00 Gram.muziek. 6.15 C.N.V.-kwartier. 6.30 Strijd- loper 1 minuut voorsprong had ii irtfc nn nl Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Spannum, F. Bloemhof te Koudum; te Gou derak, J. van Malenstein te Nieuwpoort; te Harderwijk (2e pred.pl.), Jac. Vermaas te Amersfoort, te Harderwijk (3e pred.pl.), G. Boer te Putten. Aangenomen naar: Zalk en Veecaten, I. de Tombe te Zoe- len; naar Lathum en Giesbeek, J. G. F. Ankersmit te Ooster- nijkerk; naar Terneuzen (le pred.pl.), J. Scholten te Middel- stum. Bedankt voor Ridderkerk (toez.), J. v. d. Velden te Hilver sum; voor Loon op Zand, A. E. Kolkert te Bunschoten; voor Meppel, G. Wassenaar te Hui- zum. Geref. Kerken. Beroepen te Aaiten, J. Nawijn te Avereest; te Engwierum, F. J. Jansen te IJselstein; te Hol- lum op Ameland en te Poor- tugaal, W. Stuurman, cand. te Arnhem; te Heerenveen, W. H. J. de Boer te Midwolda; te Pesse, J. Meyster, cand. te Rot terdam; te Gerkesklooster- Stroobos, J. A. Meyer te Pijnacker-Nootdorp. Aangenomen naar Amster dam-Zuid (Zending onder de Joden), B. D. Smeenk te Ren- kum-Heelsum; naar Soerabaja, R W. Popma, miss. pred. van Middelburg. Bedankt voor Suameer, H. P.abbers te Tijnje; voor Nieuw- Lekkerland, N. van Haeringen te Veenhuizen; voor Drieber gen, C. M. R. v. d. Beek te Zuid- horn. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) jaar te herhalen. Naast fraaie Ziirieh. 5.45 Wat het buitenland Bedankt voor Haren-Onnen, l "'edailles is er een wisseltak be- op de laatste. Bij verrassing won Rien van de Veeken de sprint van de tweede groep. De uitslag luidt: 1. W. van Est, St. Wllebrord, 100 km in 2 uur 49 min.; 2. R. van de Veeken op 1 minuut; 3. G. Voorting; 4 W. Wagtmans; 5. Mangelaars; 6. Mittertreiner. VOETBAL. HAAMSTEDE. '„De Zeemeeuwen" actief. De sportver. „De Zeemeeu wen" speelde Zaterdagavond met een korfbal twaalftal tegen „Strandvogels II" te Renesse haar eerste wedstrijd. Deze werd met 80 gewonnen door de „Zeemeeuwen". Een voetbal elftal der club speelde Zater dag op eigen terrein een vriend schappelijke wedstrijd tegen het N.C.S.V.-kamp.De uitslag van deze pittige wedstrijd was 1—0 voor de kampbewoners. Als onderdeel van het feest programma op 6 September worden door de sportclub hard loopwedstrijden georganiseerd voor heren en dames en voor jeugdigen beneden 14 jaar. Het traject voor de oudere heren is ongeveer 3 km. Men heeft deze wedstrijd de naam Bos- en Duinloop gegeven. Het ligt in de bedoeling deze ieder Leger des Heils. 7.30 Actueel geluid. 7.45 Voorlichtingsdienst. 8.00 Nieuws. 8.15 Omroeporkest. 9.15 „Troon en Volk". 9.30 Valse Caprice. 9.35 Hollands Strijk orkest. 10.00 „Hulde en Bede". 10.15 Amsterdams Vocaal Ensem ble. 10.45 Avondoverdenking. 11.00 Nieuws. 11.15 Avondcon cert. HILVERSUM II (415 M.) A.V.R.O. 6.00 Nieuws. 6.20 Band of H. M. Royal Fusileers. 6.45 Sportpraatje. 7.00 Mr J. Milius: 51e Jaarbeurs. 7.10 Gram. 7.25. Nieuws. 7.30 Beethoven-recital. 8.20 „Een droeve tochteen zegetocht", door Wim en Wil AbelevenLabberion. 8.55 Gram. 9.30 „De troonafstand van H. M. Koningin Wilhelmina". 9.45 The Romancers. 10.30 Wereldraad der Kerken. 11.00 Nieuws. 11.15 Andrew Sisters. Vrijdag 3 September. HILVERSUM I (301.5 M.) K.R.O.: 8.00 Nieuws. 8.15 „Pluk de dag". 9.00 Operetteklanken. 9.35 Volksliedjes. 10.00 „Muziek houdt fit. 11.00 „De Zonnebloem". 11.35 „Levensdurf". 11.45. Bach, orgel. 12.00 Angelus. 12.03 Muzi kale Melange. 12.33 Rhythme Sextet. 12.55 Zonnewijzer. 1.00 Nieuws. 1.20 Operettekoor. 1.50 Van man tot man. 2.00 „Schop penvrouw". 3.45 Middagconcert. 5.00 Na Schooltijd. 5.15 Trio von M. J. C. Bosschaart te Winscho ten. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Urk, 11. van Leeu wen te Tholen en J C. van Ra- venswaay te Zaamslag. Aangenomen naar Dokkum, 3. Nederlof te Eindhoven. Geref. Gemeenten. Beroepen te Aalsmeer, J. W. Kersten, cand. te Rotterdam. Oud-Geref. Gemeenten Bedankt voor 's-Gravenpol- der, J. v. d. Poel te Giessen- dam. Afscheid, bevestiging en intrede. Ds Van Stuyvenberg hoopt Dinsdag 14 Sept. des avonds om 7 uur afscheid te nemen van de Geref. Gemeente te Yerseke. Op 22 Sept. hoopt hij zijn intrede te doen te Nunspeet, na vooraf bevestigd te zijn door ds J. Fraanje van Barneveld. De bevestiging "en intrede dardag 9 September, maar op Woensdag 8 Sept. Bevestiging 2 uur; intrede 5.30 uur. schikbaar gesteld. De dames lopen een kortere afstand n.I. ongeveer 2 k.m. De jeugdigen zullen ongeveer 1 k.m, lopen. Voor elke wedstrijd zijn door de Oranjever. medailles beschikbaar gesteld. Het inleg- geld bedraagt 50 cent per per soon. Onderhandelingen worden ge voerd om te komen tot een Za terdagmiddag voetbalcompetitie op Schouwen en Duiveland. leest. HILVERSUM II (415 M.) V.A.R.A.: 8.00 Nieuws. 8.18 Ope raprogramma. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Operetteselecties. 9.35 Mozart. V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding. V.A.R.A.: 10.20 Ethel Smith, orgel. 10.45 Chopin Liszt. 11.10 Voordracht. 11.30 Frans Wouters. A.V.R.O.: 12.00 Cowboys. 12.33 Sport. 12.45 Pierre Palla. 1.00 Nieuws. 1.20 Het Lyra-trio. 1.50 Selocties. 2.00 Kookkunst. 3.00 Ons volk in zijn dichters. 3.20 Monia Liter, piano. 3.30. Sigmund Komberg. V.A.R.A. Domburg-Arnemuiden 0—5. 4 0o Johan Jong. 4.30 Tussen Zaterdagmiddag heeft. te twaalf en zestien. 5.00 Jan Cor- Domburg een voetbalwedstrijd dawener. 5.20 Wij en de muziek. Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 1 September 1948 medegedeeld door Incasso-Bank N.V. Goes. WIELRENNEN. Fraaie zege van Wim van Est. Wim van Est, de taaie renner uit St. Willebrord, heeft Dins dag in het feestvierende Oud- Vossemeer, dat voor de eerste maal een wielerwegwedstrijd aanschouwde, de toeschouwers in extase gebracht. Van Est heeft getoond, dat ook een temporijder een over winning uit het vuur kan sle pen. Na enige van de 38 ronden achter de rug te hebben, poets te hij reeds de plaat. Wel ont snapten Voorting en Wagtmans Nederl. 1962/4 98 97% K N. Stoomboot 158(4 158% dito 1947 97"/„ 97% Kon. Paket 165 165% dito 1937 97"/,ï 97% Scheepv. Unie 182% 184 Dollarlening 1017„ 1017.. Rott. Lloyd 160% 160 Invest, cert. 977, 97% Stv. Nederland 183 181 Nederl. N.W.S. 81 81 H.V.A. 268% 272 Spaarcert. 100 'A 1007„ Java Cult. 93 97 Indië 1937 94"'/u 98 93'7m N.I.S.U. 103 106 Grootboek '46 98 Vorstenl. 48% 48% Kol. Bank 95'A 96% Deli Bat. Mij. Ned. Ind. Hand. 125 124 Deli Mij. 161% 164% Ned. Hand. Mij. 170(4 171 Senembah 146% 150% A.K.U. 164 165 Muller I 170 170% Bergh Jurg. 315 315% A'dam Bank 158(4 159% Berkel Pat. 129(4 131% Holl. B. Unie 229(4 228% Calvé Delft 182 181 Rott. Bank 164% Centr. Suiker Twentse Bk 171% 170% Fokker 175% 175 Anaconda 37% 37% Gelder Zonen 150% 150% Beth. Steel 111 Hoogovens 205 205 Chrysler 120 Lev. Br. Unil. 296% 297% Cen. Motors 64% Nederl. Ford 338 338% Intern. Nickel 31% 32 Nederl. Kabel 287% Kennecott 59% Philips Gloeil. 254% 253% Rep. Steel 29% 29% Wilton F. 193 192 U. S. Steel 81% Billiton I 495 Cit. Service 55 55 idem II 396 401 N. American 14% 15 Dordt Olie 320 322 Cont. Olie 62% 62 Kon. Olie 351% 352(4 Midcont. Oil 55% A'dam Rubber 176% 179 Philips Oil 69% Bandar Rubb. 146% 148 Shell Union 41% 40% Del. Bat. Rubb. 116 121% Tidewater 26% 26% O. Java Rubb. 74 76 Baltimore 14% Serbadjadi 77 78% Miss. K. Texas 7% 7% H. Am. Lijn 194% 194 Pennsylvania 18% J. C. Japanlijn 165 N. V Central 16% Er is te Retranchement voor 91.20, v; kocht aan insignes ten bale van ue Nationale Huldeblijk. 239. Meneer Pot zat voor 't raam. Waarom ging ie niet wandelen met dat mooie weer, zoals anders? Och, hij had er geen plezier in, nu Polletje niet rr.ee kon. Hij was mopperig ook zoveel mensen met honden aan de deur gehadBa. hij had ei genoeg van! Kijk, daar had je die grote hond van z'n buren ook, dat nare beest! Ennee maar, wat zou ie nou hebben! 't Bloed vloog hem naar z'n hoofd. Die twee jongens uit de buurt, die kwa men daar zo maar met hun modderschoenen de stoep vuil makenDriftig wilde hij te gen 'traam bonzen, toen.... Ilopr, ze belden aan! Wat bete- kende datMeneer Pot I haastte zich naar de deur, en I „Alstublieft meneer", zei Kees beleefd, „dat hebben we ge- I vonden". O-o-o-o.meneer Pot stond stom van verbazing. 1 Dat wasdat was de hals band van Polletje....! die Kees en Jantje En toen ze u:t\ erteld waren wie had ccit kunnen dromen, dat zoiets nog es gebeuren zou.toen ging meneer Pot tussen z'n twee buurjongens in en met Ka zan.... samen naar 't kikker slootje om nog es te zoeken. Ze zochten de hele sloot nog es af, ze lieten Kazan nóg es speu ren ze vroegen 'n boer die voorbijkwam.... maar alles te vergeefs. „Ik begrijp het nietzuchte meneer Pot, „hoe kwam die halsband daar toch in die sloot...." Ja.... hoe kwam die halsband daar

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3