lrovinti®«aw KORT MORGEN DE TRADITIONELE RINGRIJDERIJ TE MIDDELBURG. Hoofddader valse textielpunten-handel krijgt 1 jaar met aftrek. fmr: In de straat van Jantje De feestelijkheden te Vlissingen. Een klinkend programma, getraceerd worden Aantal deelnemers (134) hoger dan ooit te voren. Handlanger-tot 4 maanden veroordeeld. De mosselexport loopt niet hard. Nog steeds gaat het niet hard met de export van mosselen, noch naar Frankrijk, noch naar België. Engeland heeft een kleine proef genomen, welke helaas niet hele maal gunstig is uitgevallen. In to taal zijn de laatste week 6000 vonnen uitgevoerd. Vanuit Bruinisse werden 1330 tonnen verzonden naar de hande laren in de diverse losplaatsen, verwijl 125 tonnen rechtstreeks per vaartuig naar België werden uitgevoerd. Schoonmaken oester percelen begonnen. In verband met de door de oes tercultuur zo gevreesde schelp- ziekte, waarvan men de haard vermoedt in het zich op de oester percelen bevindende schelpgruis, is enige tyil geleden door de oes terkwekers besloten de oester percelen schoon te maken. Do financiering van deze schoon maak komt voor rekening van de oesterskwekers zelf. Er zal name lijk een heffing worden opgelegd van 1 pet van het netto-verkoop bedrag van de door hen uit eigen teelt verkochte oesters. Maandag heeft men een aan vang gemaakt met het schoon maken van de Yerseksche Oes- terbank. Een aantal schepen van verschillende oesterskwekers is nu op de bovenpercelen bezig het gruis van schelpen op te vissen en dit op de „Schippersplaat" over boord te gooien. Hoe lang de zuivering van schelpgruis op de bovenpercelen van de Yerseksche Bank zal duren is niet bekend. Mocht blijken, dat hiermede de schelpziekte daadwerkelijk de kop kan worden ingedrukt, dan zal de gehele oestercultuur daar wei bij varen. De verzending van oesters naar België is begonnen. Het is vooral de kuststreek die met zijn vele badgasten belangstelling heeft voor grote oesters. „Ronde van Oud- Vossemeer". Het staat nu wel vast dat aan de „Ronde van Oud-Vossemeer" op 31 Augustus a.s., ongeveer 70 renners zullen deelnemen. Hier-1 onder bevinden zich D. Wagtmans te Breda, W. van Est te St. Wil- d,p d lebrord, B. Ouwehand te Den1 Haag en enkele Belgen. De wed strijd zal 2.30 uur aanvangen. MIDDELBURG. Buurtveren. „Noordweg- burg" viert feest. De buurtvereniging „Noord GOES. De jeugd gaat hengelen. De eerste Goese hengelsport vereniging heeft tegen a.s. Zater dag een visfestijn georganiseerd voor de mannelijke jeugd van 10 tot 15 jaar. Verschillende jongens zullen deelnemen aan een wedstrijd in hengelsport die om half drie be gint en gehouden zal worden in het kanaal, achter Wilhelmina- dorp. Er zijn verschillende aardige prijsjes beschikbaar gesteld, bo vendien staat de jeugdige henge laars een kleine attractie te wach ten. Het doel van de eerste Goese Hengelsportvereniging is de jeugd liefde voor deze sport bij te bren gen; men hoopt n.l. binnenkort een jeugdafdeling te kunnen stich ten. De Hervormde school ruimer gehuisvest. Drie jaar lang hebben een deel van de leerlingen van de Hervormde school onderwijs cntvangen in het gebouw van de Evangelische Kerk. Met in gang van het nieuwe schooljaar zullen zij echter naar hun eigen school kunnen gaan, al is het dan een noodschool. Donderdag 2 September wordt deze noodschool, aan de Tulp straat, geopend. De school is keurig ingericht, bezit een ruime speelplaats, een tegelplateau voor het gymnastiekonderwijs en zelfs een schooltuin, die door de scholieren verzorgd zal wor den. Reeds verleden jaar had het gemeentebestuur besloten een barak in bruikleen af te staan aan de schoolvereniging. Ver schillende oorzaken leidden er toe, dat de bouw - niet zo vlot verliep als gehoopt werd. Door de bouw van deze noodschool als aanvulling op de school in de Nieuwstraat, die te klein is geworden, zal in het gebrek aan lokaalruimte voorlopig voor zien zijn. Ook zal nu voorko men kunnen worden, dat kin deren wegens plaatsgebrek af gewezen moesten worden. KOUDEKERKE. Bloemententoonstelling. De Bloemententoonstelling, le Hervormde school gehouden werd, is een succes geworden. Er waren prachtige inzendingen van ouderen, waar onder een stand van de bloe- Middel- j mist de heer. Dekker uit Mid delburg, die grote belangstel ling oogstte en een eervolle weg-Middelburg" is voornemens 1 vermelding van de jeugd kreeg, op Zaterdag 11 September een de kinderen waren 120 bui 'feest te houden ter gele- plantjes bijeengebracht. Twintig ge -id van het regeringsjubi- kinderen kwamen voor een prijs leum. in aanmerking. Het waren: Het feest vangt aan 's mid- 1 Ant. Schipper; 2 Cath. Bras- dags om twee uur met een op- 3 Corn. Brasser; 4 Piet v. tocht van kinderen met versier- der Heijden; 5. Corn. Kesteloo; de fietsen, enz. De opstelling 6 Neeltje Kluijfhout; 7 P. v. d. vindt plaats aan de Klarebeek- I Heijden; 8 Sj. v. Donge; 9 A. laan, gevolgd door een mars v. Maldegem; 10 Herm. Keste- door de gehele buurt. De pad- i loo; 11 Cath. Brasser; 12 Ant. .1 1i. C 1 O „u10 T> 1/1 3 Te tien uur vertrekt van de Ter gelegenheid van het v\jf- p. Krugerstraat eer vlaggenop- tigjarig regeringsjubileum van tocht en om half elf is er een H.M. de Koningin, heeft de Bond aubade en huidebetoging op de van Buurtverenigingen een feest- stenen Beer. programma opgesteld, dat klinkt ais een klok. Om twee uur vindt de wieler wedstrijd plaats, _waarbij ge Er zal op 31 Augustus en 6 September gefeest worden, ter 30 AUGUSTUS. stJrj wordt in het Bellamypark. Om 3.15 uur zal de sprookjes optocht bestaande uit 17 groe- wijl aan de vooravond van de j pen en een paar wagens van de eerste feestdag, op 30 Aug.Wilhelminastraat vertrekken, 's avonds om 8 uur in de St. Ja- Om 4 uur vinden gedurende cobskerk een herdenkingsdienstanderhalf uur kinderspelen op w ordt gehouden waar de heer het strand plaats, aan het einde A. Schout, lid van Ged. Staten, waarvan 1000 postduiven op een herdenkingsrede zal uitspre- j j,et strand opgelaten worden, ken. Verder zullen deze avond Om 5.45 uur zullen door kinde- nog als sprekers optreden ds J. :-en 1000 ballonnetjes opgelaten S. Hartjes, kapelaan Kamp- worden, eveneens op het strand. s< hoer en ds R. Slofstra, terwijl; Van 7 tot 8 uur zal in de de Vlissingse Oratorium- en Or- Coosje Buskenstraat een turn- kestvereniging medewerking zal demonstratie gegeven worden, verlenen. terwijl om 8.30 uur uit de Wil- Op deze avond zal van 8 tothelminastraat de fakkeloptocht 10 uur ..St. Caeeilia" in hot .-„l-, Tonclntt» zal nm mas 10 uur „St. Caeeilia" in hetvertrekt. Tenslotte zal om* 10.45 Bellamypark concerteren en „Ons Genoegen" in het Haven dorp. Om 10 uur zal door estafette lopers van de Atletiekvereni ging „Marathon" een fakkel worden gebracht van de Nieuwe uur op de Boulevard Bankert een groot vuurwerk gehouden worden. 6 SEPTEMBER. Het programma op 6 Septem ber is heel wat eenvoudiger. Om 2 30 uur zullen op de kinder- yiissmgse weg naar de fontein Ugelterreinen Van de buurtver- m het Bellamypark, waarmee e'nigingen kinderspelen worden het jubileumvuur door de bur- gehs0u| die tot 5 uur duren gemeester ontstoken wordt, dat, Tenslotte kunnen we nog me- bhjft branden tot 12 uur Dms- dedelen_ dat van 28 Augustus tot gnac 8 September door de Vlissingse 31 AUGUSTUS, middenstand een winkelweek Op 31 Augustus zullen de georganiseerd wordt waaraan ieestelijkheden aanvangen om j een groot aantal winkeliers me- 7 uur met een reveille van „Ons de werking verlenen. Deze win- Genoegen" en „St. Caeeilia", j kelweek is flink opgezet en zal Kerk en Zending. j som of sigaretten bleef, zou het de Nederlandse deviezenpot Ned. Herv. Kerk. n°S niet zoveel schade berok- Beroepen te Dedemsvaart, H. Jcen?n> doch daar de Neder- J. van Nie, cand. te 's Grave- i?ndse winkeliers uit Baerle- land. Nassau hun winkels boordevol v o Belgische waar hebben zitten, iierer. Kerken. en deze kostelijkheden te kust Aangenomen naar Munnike- en te keur aanbieden, moeten buren, P. D. van Dijk, cand. te de douanebeambten onder hoog- Wijnjeterp. spanning werken. De vertrek- Bedankt ^voor Nijverdai, G. van kende bussen worden terdege gecontroleerd en de slachtoffers zijn legio. Ai\del te Dieren. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Arnhem, P. v. d. Op last van de Officier van Bijl te Katwijk aan Zee en N. Justitie te Breda hebben amb- de Jong te Middelharnis; te tenaren van Invoerrechten en Scheveningen, P. v. d. Bijl te Accijnzen, geassisteerd door de Katwijk aan Zee en J. C. van rijkspolitie, een overval gedaan Sportnieuws. Ravenswaay te Zaamslag. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Zwolle, C. Nolte te Utrecht. Vrije Evang. Gemeenten. op deze winkels en pardoes alle Belgische goederen in beslag genomen op grond van het de- viezenbesluit. Enige uren heb- j ben er -3 auto's op en neer ge reden om uit twaalf winkels Aangenomen naar Apeldoorn, de lading naar het douanekan_ J. J. van Petegem, pred. m al- toor te vervoeren. ruw geschat gemene dienst te Hilversum. Bedankt voor Rotterdam, J. I. van Wijck te Gouda. Ds G. H. Kersten. Ds G. H. Kersten, predikant bij de Geref. Gemeente te Rot- kwam de waarde neer op 40.000 50.000 gulden (o.a. sigaretten, 1500 kg chocoladetabletten en zuidvruchten). De Nederlandse justitie is nl. van oordeel, dat al die Belgische goederen in waarna om 9 uur het eerstge noemde corps koraalmuziek ten gehore zal brengen op de Oude Markt. Op het stadhuis zullen om 10 uur een aantal genodigden ont vangen worden en op deze tijd zullen 2300 schoolkinderen door de Bond van Buurtverenigingen over de feesten. vooral door de vele attracties, die er aan verbonden zijn, grote belangstelling trekken. Het programma van de fees telijkheden waaraan wij een en ander ontleenden, is te verkrij gen in de boekhandel. Het be helst uitvoerige bijzonderheden ARNEMUIDEN. De feestelijkheden te Arnemuiden en Kleverskerke. Op 31 Augustus a.s. zal er ter gelegenheid van het regerings jubileum van H. M. de Konin gin feest gevierd- worden. Het programma ziet er als volgt uit: 's Morgens zal vanaf de toren de harmonie „Arnes Genoegen" muziek ten gehore brengen. Om 10 uur zal er een optocht plaats hebben waaraan door verschil lende personen zal worden deel genomen, o.a. ook door de heide scholen, 's Middags zullen hard loopwedstrijden plaats vinden voor heren over een afstand van 1800 meter en voor dames over een afstand van 1100 meter. Na hardrijden per fiets over een afstand van 6400 meter zal er ringgereden worden met tilbu ry's door paren. Tenslotte zal men touwklimmen en stoeltje rijden met paarden en fietsen, 's Avonds is er muziek op de ELLEWOUTSDIJK. Opening openbare lagere school Maandagmiddag had de ope ning van de nieuwe openbare lagere school plaats door de burgemeester, die er bij deze ge legenheid op wees in welke moeilijke omstandigheden tot nu toe het onderwijs moest worden gegeven. Het verenigingsgebouw diende als noodschool hoewel het voor het geven van onder wijs totaal ongeschikt was. Van daar dat door .het gemeentebe stuur alles in 't werk is gesteld om een nieuwe school te bou wen en gelukkig kon deze thans in gebruik worden genomen. Ellewoutsdijk is de eerste ge meente in de provincie waar de finitief een nieuwe school is ver rezen. De burgemeester achtte het bijzonder verheugend deze school welke geheel aan de eisen des tijds voldoet, te kunnen ope nen. Daarna werd het woord ge- terdam is opnieuw door een Nederland gesmokkelde artike hartaanval getroffen waardoor ien zyn, die ons deviezen kos- hij gedwongen is volkomen rust ten. Bovendien worden de dis te houden. tributiebepalingen overschreden F. Malan, candidaat te De winkeliers kregen allen een Rotterdam en beroepen te proces-verbaal en zullen zich Bruinisse hoopt aldaar voor de Bijzondere Politierech- D.V. op Woensdag 29 Septem- ter te Breda te verantwoorden ber zijn intrede te doen bij dehebben. Gereformeerde Gemeente. THOLEN. Tholenso BoysDosko 22. Zaterdagavond j.l werd dcor Tholense Boys een vriendschap pelijke wedstrijd gespeeld tegen Dosko uit Bergen op Zoom. Daar Dosko wiirnjn- was ge worden van de do-ir Tholense Boys georganiseerde Neder.'aag- wedstryden, werd thans voor de aanvang van de weds try J door de voorzitter van rholense Boys, de heer M. C. Mee'man, aan de aan voerder van Dosko een beker overhandigd, waarvoor de aan voerder van D. sko dank bracht en de tegenstanders Uitnodigde op 4 September a.s. te Bergen op Zoom te komen spelen. Deze wedstrijd, die werd opge luisterd door de Tholense Harmo nie, eindigde met de rust met ge lijke stand n.i, 22. Na de rust werden er geen doelpunten meer gemaakt. Wat bréngt de radio? Baerle-Nassau besteedt per omaand voor ongeveer 5% mil- Baerle-Nassau, rotte plek I "0<;n *™a9sin Baerie-Hertog, r 1 (het Belgische deel van het in Nederlandse deviezen politiek. dorp). Dit cijfer geeft wel enige indruk van de omvang van deze smokkelhandel. Het merkwaar- Het enclavegebied van Baerle- dige feit doet zich echter voor, Hertog en Baerle-Nassau wordtdat de Belgische winkeliers be- een rotte plek in de Nederlandse voorraad worden met Neder- deviezenpolltiek, aldus een corres- landse goederen. De inwoners pondent van „Trouw". van Baerie-Hertog krijgen zelfs Duizenden uit het Westen des Nederlandse distributiebeschei- lands stromen dagelijks naar deze den; De controle wordt hier- gemeente en kopen Belgische dooj. Zeer bemoeilijkt. Dit heeft waar tegen zwarte guldens en in Baerle-Nassau reeds genoeg dito francs. In Rotterdam wordt scheve ogen gemaakt. De win- zelfs de volgende reclame gemakt: keliers hebben nu echter een „Per bus naar de provincie Ant- protestvergadering belegd en de werpen; zonder pas!" Men pas seert wel de grens (en is dus in de provincie Antwerpen) doch ontloopt de douane! Als het bij het spreekwoor delijk geworden pakje kauw- situatie besproken. Een geza menlijke actie zal op touw ge zet worden. Hierdoor is een oud geschilpunt in het middelpunt der belangstelling komen te staan. markt. Ook te Kleverskerke zal voerd door de heren A. Schout, vindersband verleent hieraan medewerking. Vervolgens wor den op een terrein achter de Klarebeeklaan kinderspelen ge houden, de kinderen worden ge- tracteerd en op het terrein vindt de prijsuitreiking plaats. Schipper; 13 P. v. Donge; 14 Maatje v. d. Voorde; 15 Kees Fransen; 16 Corn. Wielemaker; 17 Tinus Vos; 18 Corn. Wiele maker; 19 Nico Bosschaart; 20 David Jasperse. Van de ouderen ontvingen de Het avondprogramma vangt volgende personen een prijs: aan om 7 uur met een optocht j 1 J. Nijholt; 2 A. Wondergem; van gecostumeerden voor een te 3 J. Kleinepier; 4 A. Wonder gem; 5 J. de Witte. De jury bestond uit de heren Terwoert en Wondergem te gecostumeerden een Koudekerke en Dekker te Mid- gespeeid, waarnadelburg. houden voetbalmatch. Het mu ziekcorps „Crescendo" verleent medewerking. Na de mars wordt door de wedstrijd volksspelen en een filmvoorstel ling plaats vinden, een en an- De kerkdienst van de Geref. der afgewisseld door enige num- j Gemeente te Nisse, waarin ds mers van liet muziekcorps. Het Rijksen van Leiden voor zal gaan, feest wordt besloten met volks- vindt niet Donderdag om half 8 liederen. plaats, maar vanavond. Morgen, Donderdag 26 Aug., Maljaars, Oostkapelle en C. Franse, Kleverskerke, heeft een drukke tijd achter de rug. Want er kwam bij de organisatie heel wat kijken. Maar deze heren be- zal te Middelburg weer het tradi- schikken over een ervaring van tioneie ringrijdersfestijn worden jaren en dus kwam alles op tijd gevierd. Niet minder dan 134 voor elkaar. De heren Dinge- ringrjjders, afkomstig uit bijna manse. Polderdijk en Maljaars alle steden en dorpen van Wal- rijde„ ze]f ook mee: cheren, zullen des morgens om acht uur op het Molenwater met DE PRIJZEN, hun paarden gereed staan, om de Er zjjn vier wisselbekers. De vreedzame strijd van het ring- eerste is beschikbaar gesteld door steken te beginnen. Het zal, als H M de Koningin, de tweede door het weer wil medewerken, een de gemeente Middelburg, de der- drukke dag worden op het Molen- de door wiflen de juwelier Jacq. water, niet alleen door de aan- prank te Middelburg en de vierde wezigheid van de ringryders in door mr p c Adriaanse, de voor- hun karakteristieke Waleherse z;,|er van de Ringrijderijcommis- drarht, maar ook doordat hun SH,_ uitgezonderd de wisseibeker vrouwen en meisjes hen tot de van wjjjen de heer Frank zijn ze hoogste prestaties zullen aanmoe- njeuw van het vorige jaar, zodat digen en, naar verwacht mag er nor, geen kans bestaat, dat er worden, honderden Walcheraars üüu definitief wordt gewonnen en reemdehngen naar dit inte- Natuurlijk zijn er tal van andere ressante schouwspel zullen komen prijken, w.o. zeer fraaie. Er zijn k,lkcn' zilveren voorwerpen, huishoude- 134 ringlijders, dat is het groot- lijke artikelen en geldprijzen, dus ste aantal, dat ooit aan deze wel de moeite waard om te trach- kamp deelgenomen. Het vorige ten er één van te bemachtigen, jaar waren er „slechts" 93 deel- Maximaal 25 ringrijders zullen nemers en het hoogste aantal in aanmerking komen voor de voor de oorlog was, voorzover kan wedstrijd om de bekers, die om worden nagegaan (het archief ongeveer drie uur zal beginnen op van do ringrijderijcommissie is n.l. de baan voor de schouwburg, n de oorlog verloren gegaan) 110. Wanneer alles vlot verloopt, et zal nu nodig zijn, op drie ban de wedstrijd om even vijf uur 1 men te rijden. De eerste komt afgelopen zijn. Alle rijders om de 'or de Huishoudschool, de 2de bekers zullen een rood-wit-blauwe oor de Schouwburg en de derde sjerp krijgen, als ze gaan rijden, oor de Gasfabriek. I Het is wel jammer, dat deze Het is de 29e door de V.V.V. ringrijderij nog niet in de Abdij m Walcheren georganiseerde ring- kan worden gehouden, zoals dat rijderij, ln 1937 was de 27e, in de vroeger altijd het geval was. oorlogsjaren kon niet worden ge- Niet. alleen, dat heel de entourage reden, in 1945 werd de ringrijderij daar beter was, maar ook bracht georganiseerd door „Uit het Volk- het geldelijke voordelen, omdat Voor het Volk", in 1946 werd er,daar altijd entree kon worden ge- heven. Dat gaat nu niet. Behalve deze ringrijderij is er een wedstrijd vóór het mooist er gefeest worden, doch op Za terdag 28 Augustus. Daar zullen ondermeer de volgende spelen plaats hebben; Ringrijden met fietsen, wedstrijd voor kinderen, o.a. hardlopen met hindernissen, behendigheidsvlagenspel te paard, zaklopen, en een kruiwa gen wedstrijd met paren. Deze feesten zullen opgevrolijkt wor den door de muziekvereniging „Arnes Genoegen". KRUINÏN GEN. Zwemwedstrijden. Zaterdagmiddag werden de zwemwedstrijden aan de veer haven gehouden, uitgeschreven door de IJs- en Zwemclub „De Schelde". Ondanks de sterke wind en de minder grote warmte was er veel belangstelling. Bij elk nummer werd de uitslag via de luidspreker bekend gemaakt. Aan het einde sprak burgemeester Vogelaar een opwekkend woord om het leden tal, dat momenteel 300 bedraagt, sterk op te voeren, waardoor „De Schelde" meer kan presteren. De uitslag luidt: Meisjes tot 10 jaar (25 meter) 1 Janny le Clercq. Meisjes tot 14 ja£r (25 meter) 1 Bep Walrecht. Jongens tot 10 jaar (25 meter) 1 Nout Stroosnijder. Jongens tot 14 jaar (25 meter) 1 Jo Verhaagen. Dames 100 meter vrije slag: 1 lid van G.S., A. A. Leenhouts, Inspecteur van het lager-onder- wijs te Middelburg, Glerum, hoofd van het Prov. Bureau voor de Wederopbouw en Volkshuis vesting; welke allen het ge meentebestuur prezen voor zijn doorzettingsvermogen en hun gelukwensen uitspraken met het nieuwe schoolgebouw. Tenslotte nam het hoofd der school, de heer Pauw het woord waarna de school werd bezich tigd. Het exterieur, maar niet min der het interieur van het ge bouw droeg aller lof weg. Alles is in een lichte tint gehouden, terwijl het gebouw zonnig is ge legen, zodat het alleszins aan de eisen voldoet. Na de bezichtiging werden de kinderen door de Oudercommis sie getracteerd. BRUINISSE. Korporaal Kik uit Indië terug. Zaterdag keerde korporaal A. Kik Kz. die als O.V.W.-er in Juni 1945 naar Indië was ggaan, na tevoren in de Wiermgeimeer waar hij was ondergedoken ge weest, zeer verdienstelijk onder gronds werk te hebben gedaan, terug. Des avonds werd hem door bur gemeester van den Berg namens de gemeente, in samenwerking Gisteren heeft de Bijzondere politierechter te Middelburg de regie geleid bij het laatste toneel van de ruchtmakende valse tex tielpunten affaire en de hoofdso-'iuldige de Middelburgse autospui- ter J. v. d. IJ veroordeeld tot 1 jaar met aftrek van voorarrest tot op de dag der rechtszitting. voelige straf gewenst, een lang durige zou, zo zei hij, funest zijn voor verdachte. Reeds thans wordt hij als bur ger gemeden en dat is niet alles, betoogde mr Vlaming, ook zijn gezin zal in armoede komen te verkeren. Hij ver zocht derhalve een voorwaar delijke straf. Maar de po litierechter bleef onverbiddelijk en eiste 1 jaar met aftrek. Ver dachte kreeg recht in hoger be roep te gaan. Leni Hoogesteger, 2 Bep v. d.met het NIWIN-comité en de elftallen van oud-spelers gespeeld. Het muziekgezelschap Mozart' zorgde voor de muzikale opluiste ring. THOLEN. 65-jarlg huwelijksfeest Dinsdag mocht het echtpaar P. de Heerv. d. Zande de dag herdenken waarop zij voor 65 jaar in het huwelijk traden. De man is 93 jaar en de vrouw 82; beiden genieten een goede ge- J. Adriaanse, zal als jury optreden, zondheid. geen gehouden en het vorige jaar was het weer de eerste „originele" ringrijderij na de oorlog. De Ringrijderijcommissie, dieversierde paard, waarvoor vier Ult <le heren mr P. C. I geldprijzen beschikbaar zijn ge- Tni-•srise en mr j. a. Dumonlsteld. Een damescomité, bestaan- jUrg' P' Binge- de uit mevr. Sandberg tot Essen- JrfiT m o C' A' Polder" 'ihrg. mevr. Duraon Tak en mevr. dyk, Nieuw en St Joosland, - Berg, 3 Loeki Marteijn. Dames 50 meter schoolslag: 1 Bep v. d. Berg, 2 Hilda Stokman. Dames 25 meter rugslag; 1 Bep v. d. Berg, 2 Hilda Stokman. Heren 100 meter vrije slag: 1 A. Marteijn, 2 F. Felius, 3 H. v. d. Velde. Heren 50 meter schoolslag I M. Saaman, 2 A. Walrecht, 3 T. Meyaard. Heren 300 vrije slag; 1 T. v. d. Have, 2 A. Cok, 3 F. Fe lius, 4 Joh. Gijzel. Dames 300 meter vsije slag: 1 Leni Hoogesteger, 2 Loeki Mar teijn, 3 Bep v. d. Berg. WOLPHAARTSDIJK. Wedvlucht „De Blauwe Doffer". De postduivenvereniging „De blauwe Doffer", hield een wed vlucht van uit Arlon met jonge duiven. Afstand 250 km. Om II uur werd gelost. Eerste duif 1 uur 58 minuten. De uitslag luidt: J. Eggebeen 1, 22; A. Eggebeen 2, 12; A. J. Walhout 3; J. de Jager 4, 10; P. Houtekamer 5. 20; L. Pie- terse 6, 7, 16, 21; J. Koert 8, 9; G. van Strien 13, 14, 15, 17, 18, 19. YERSEKE. Voetbalveld in gebruik genomen. Na ongeveer een half jaar zon der terrein te hebben gezeten, heeft de voetbalveren. „Yerseke" I Zaterdagmiddag het vernieuwde terrein in gebruik genomen. commissie van ontvangst voor de repatriërende militairen, als blij vend aandenken een boekwerk aangeboden. Ook de Midden standsvereniging bood een boek werk aan. NOORDGOUWE. Wedvlucht P.V. „De Reisduif". Uitslag wedvlucht Ciney op 14 Augustus 1948 met in con cours 114 duiven. Snelheid le duif 884 m. p.m.; laatste prijs winnende duif 757 m. p.m. De uitslag luidt als volgt: J. Verwijs, Zierikzee: 1, 3; Al- menkerk-Stoel. Noordgouwe: 2; G. Flikweert, Zonnemaire; 4, 13, 14; W. J. Radewalt, Nieuwer- kerk: 5; C. Bal, Sirjansland: 6, 7, 10, 12, 18; T. M. Dalebout, Nieuwerkerk: 8, 20; M. H. C. Akkerdaas, Noordgouwe: 9; P. v. Maanen, Dreischor: 11; A. C. Priem, Zonnemaire: 15, 23; S. v. d. Velde, Brouwershaven; 16; P. Pimmelaar, Brouwershaven; 17, 21; C. J. Overweel, Zonne maire; 19; J. Folmer, Nieu werkerk: 22. 1 In alle kerken te Tiioler. zal !op 31 dezor des avonds om half "Ónder grote belangstelling werd ?cheen dankstond worden ge- de eerste wedstrijd tussen twee i etT: Eerst kwam echter nog een medespeler voor het gerechtelij ke voetlicht en wel de autover huurder J. v. D. die als chauf feur-handlanger voor v. d. IJ was opgetreden en eveneens punten had verkocht. Hij wist niet, zo zei hij, dat de punten vals waren. Maar de officier van Justitie wist het wèl en eiste 1 jaar gevangenisstraf waarvan 5 maanden onvoorwaardelijk en 7 voorwaardelijk. Mr v. Empel deed er een schepje af en maakte er 9 maan den van waarvan 4 onvoor waardelijk. „Een misdaad" zei de politierechter. J. v. d. IJ had een dik dos sier vond de politierechter. Dat kon, want daar was hij de hoofdschuldige voor. Hij had de punten gekocht van een Belg die hem in aanraking had ge bracht met de valse drukker. Mr v. Empel vond, dat ver dachte zich beter bij zijn spui- terij had kunnen houden. „Je wist toch dat de bonnen vals waren?" zei mr v. Empel, „of dacht je", liet hij er sarcas tisch op volgen, „dat het een filiaal was van drukkerij En schedé en Zonen?" Hij achtte verdachtes hande ling een misdaad. Dat vond de officier, mr Schenkenberg van Mierop, ook. Hij eiste 1 jaar en 6 maanden met aftrek. „De drank" zei mr Vlaming Mr Vlaming de verdediger kon verdachte geen misdadiger noemen. Hij wees op verdachtes flinke houding tijdens de oorlog. Hij was dapper, menslievend en sociaalvoelend, zei mr Vlaming, die met talloze voorbeelden kwam aandragen. De drank deed het hem. Hierdoor kwam hij in aanraking met de Belg en die wist hem te verleiden. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I, (301,5 m.): N.C. R.V.: 6.00 Ned. koren en korpsen; 6.30 Regeringsuitzending; 7.00 Nieuws en weeroverzicht; 7.15 Orkest; 7.30 Actueel geluid; 8.00 Nieuws; 8.15 Wijdingsdienst in de Domkerk, belegd door de Bond v. Chr. Oranjever.; 9.30 Kon. Mil. Kapel; 10.15 Strijkkwartet van Beethoven door Sweelinck kwar tet; 10.45 Avondoverdenking; 11.00 Nieuws. HILVERSUM II, (415 m.) V.A. R.A.: 6.00 Nieuws; 6.20 Operette concert; 6.45 Wereldkampioen schappen wielrennen; V'.P.R.O. 7.30 Voor de jeugd; 7.45 „Lezen in de Bijbel"; V.A.R.A. 8.00 Nieuws; 8.05 Henri de Greevc: „Het fonds voor de kankerbestrij ding"; 8.15 Internation. muzika- lisehe Festwoclieii Luzern 1948; 9.35 Hoorspel: „Kruisverhoor"; 10.45 Kwartet Jan Corduvvener; 11.00 Nieuws. DONDERDAG 26 AUGUSTUS HILVERSUM I, (301,5 m.)K. R.O.: 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk de dag; 9.05 Promenade concert; 9.45 Hongaars Zigeuner Orkest; N.C.R.V. 10.15 Morgendienst; 10.45 Koorzang; K.R.O. 11.00 „De Zonnebloem"; 11.45 Gr. pi.; 12.03 Gr. pi.;'12.30 Weeroverzicht; 12.33 Lunchconcert (1.00-1.20 Nieuws) 1.45 Een rondgang over de ten- I toonstelling „De Ned. Vrouw '1898—1948"; N.C.R.V. 2.00 Chr. Kinderkoor; 2.40 Causeri voor dé vrouw; 3.00 Metropoie Orkest; 4.00 Bijbellezing; 4.45 Pianoreci tal; 5.00 Klankbeeld voor cie jeugd: „Prinsesje-Koningin-Prin ses"; 5.45 N.C.R.V.-koor. HILVERSUM IT, (415 m.) A. V.R.O.: 8.00 Nieuws; S.45 Lou dens Symphonie Orkest; 9.15 Morgenwijding; 9.35 „Arbeidsvita minen"; 10.40 Gr. pi.; 10.50 IC terprogramma; 11.00 Orgelcon cert; 11.45 „Shao-Po"; 12.00 „De papavers"; 12.30 Weerome. 12.38 Dick Willebrandt, pinnc.-' 1.00 Nieuws; 1.20 Gr. pi; 2.15 Pianospel; 3.00 Voor zieken en ge zonden; 4.00 Fragmenten uit de opera „II Trovatore"; 5.20 Welk dier deze week? 5.30 Pierre Palia orgelspel. Ajnsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 24 Augustus 1948. medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. J. C. Jap. lijn 165'z 165'A K. N. Stoomboot 15814 159U Kon. Paket 167 167 Scheepv. Unie 185',j 164?i Rott. Lloyd 162 163',4 Stv. Nederland 185 184Va H.V.A. 254U 253 i Java Cult. 92', i 95 N.I.S.U. 100',a 101 Vorstenl. 467t 46 'A Deli Bat. Mij 142 143 Deii Mij 156'/z 157',4 Senembah 141 143 'A Muller I 167',i 167'A A'dam Bank 15912 160 Holl. B. Unie 230 230% Rott. Bank 162',s 163IV Twentse Bk. 172 170 Vi Anaconda 38 Vt 37 Ys Beth. Steel 111% Chrysler Gen. Motors Intern. Nick. 31'/i Kennecott 6194 Rep. Steel 29% U. S. Steel Cit. Service 57 55 !4 N. American Cont. Olie 62 V4 Midcont. Oil Philips Oil 69'/i Shell Union 4194 41'A Tidewater 27 Va 26 V4 Baltimore Miss. K. Texas 6% Pennsylvania N. Y. Central Nederl. 1962/4 98% 98% Dito 1947 9794 9794 Dito 1937 9794 97"'/,» Dollarlening lOl3/.. 101% Invest, cert. 97% 97:/,» Nederl. N.W.S. 81% 81% Spaarcert. 100;/,. 1007,. Indië 1937 93'/,» 93% Grootboek '46 98 98 Kol. Bank 96% 96 Ned. Ind. Hand. 128% 1309e Ned. Hand. Mij 171 172 A.K.U. 164 164% Bergh Jurg. 314 316% Berkel Pat. 129 129 Calvé Delft 184 185 Centr. Suiker 220 218 Fokker 179% 178% Gelder Zonen 152 153 Hoogovens 202 203 Lev. Br. Unil. 300% 30094 Nederl. Ford 333 Nederl. Kabel 289 Philips Gloeil. 254% 256% Idem nieuwe Wilton F. 193 194% Billiton I 495 Idem II 398 400% Dordt Olie 315 316% Kon. Olie 344% 347% Dito nieuwe A'dam Rubber 169% 1719b Bandar Rubb. 142 143 Del. Bat. Rubb. 111 O. Java Rubb. Serbadjadi 75 77 H. Am. lijn 198 197 De heer' M. Jumelet Mz. gebo ren te Bruinisse, die gedurende 20 jaar als evangelist G.O. werk zaam was te Witteveen in Drente is thans aangesteld als Gods dienstonderwijzer te Slochteren in Groningen. De Amerikaanse autoriteiten hebben dr Friedrich Neumann, die verantwoordelijk zou zijn geweest voor de uitroeiing van alle Joden in de Poolse stad Poznan, aan Polen uitgeleverd. 231. Meneer Pot zat in span- hij heet Polletje! Hij keek di ning. 't Zou hem dan toch esreet toen ik 'm riep. En z'n hals- benieuwen of ie wat zou horen op die advertentie! Hoor, daar werd gebeld. Daar had ie er misschien al een.Vlug liep meneer Pot naar de deur, deed open, en„Goeie middag meneer", zei 'n man met 'n rooie zakdoek om, „ik kom u uw hondje terugbrengen".... De man trok 't vieze beest naar vorenMeneer Pot wist niet wat ie zag! Zijn hondje..? „Maar man!" stootte hij uit, dat is Polletje niet!" Ja, ze ker, meneer", hield de man vol, band, die had ie niet om. Zeker verloren, meneer! Alstublieft meneer, hier is ie!" Hij duwde dc hond 'n eindje de gang in. Man!" riep meneer Pot, weg die vieze hond!" 232. De man zeite een vrese lijk verongelijkt gezicht. „Ja, maar meneer", zei hij, „deze hond is toch wit en zwart en hij heet Polletje meneer, en., eh.. kijkt u es", fluisterde hij op eensals u toch maar een hond terug hebt, meneer. Al is 't nu niet precies dezelfde, wat hindert dat! Uw eigen hond kan wel dood zijn, meneer. En als u mij nu een rijksdaalder geeft, kunt u deze zo houden Maar nu werd 't meneer Pot al „doe t te bar. „Man", snauwde hij, 1 „denk je, dat ik m'n huis vol straathonden haal?" Bom! sloeg hij de deur dicht! Tja, daar stond de „eetlijke vinder". Hij zette z'n pet es 'n beetje schuin, maakte het touw los „Hier beessie, kier heb jij je vrijheid weer! 't Spijt me van de riks, maar afijnniks aan le doen

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3