(Publicaties No. 3113 4 ons Boterkoekjes Tandarts Tichelman, J. F. B. BOK, Arts M.d.Schipper&Zn actieve Winkeljuffrouw. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs DAGTOCHT naar SCHOUWEN Bakkerij VLEUGEL Goes GEMEENTERADEN Leestafel. 10.000 immigranten per maand. SCHOONENBERG JAC. VAN HARTINGSVELD Welke moeder No. 3375 gediplomeerde Verpleegster Verpleeghulpen. net Meisje Nieuw- en St. Joosland. tweede Ambtenaar ter secretarie de Appels en Peren Sleobtborend Hoorapparaten - Centrale goede Herenfiets Magazün „De Magneet" de Appels en Peren merk D.K.W. AANBESTEDING de Appels en Peren Weiboerderijen of losse percelen Bouwland TMeiMOliD IE KUUR OOSTKAPELLE. Subsidie voor Christelijke Lagere Landbouwschool. Donderdagavond kwam de vol tallige vergadering bijeen. De wijzigingen van de begroting voor j 1947 en 1948 werden vastgesteld. De ontwerp gemeenschappelijke regeling inzake bouw- en woning toezicht kon niet zonder meer de instemming van de raad verwer ven. In het bijzonder achtte men het ongewenst om een beslissing te nemen zonder dat er iets over de kosten bekend was. Een be-1 drag per inwoner van f 1.25 a f 1.50 achtte men in elk geval on verantwoord. Afgewacht zal wor- j den wat het resultaat van een J nader uit te brengen rapport is. j In principe besloot de raad tot het verlenen van een bijdi .ge per leerling aan de lagere landbouw school te Oostkapelle, uitgaande van de C.B.T.B. Burgemeester en wethouders werden gemachtigd( nadere stappen in dezen te onder nemen. Aan de vereniging tot in standhouding van een Chr. be waarschool werd eveneens subsi die verleend. Bij de behandeling kwam naar voren dat hier een groot belang voor de gemeente in het geding is. Verdere verhoging van schoolgelden komt echter niet gewenst voor. Een crediet werd verleend voor het aanbieden van een herinneringsgeschenk aan de schoolkinderen, ter gele genheid van het 50-jarig Rege ringsjubileum van H. M. Konin gin Wilhelmina. De heer Roelse achtte een boekje aardiger en doelmatiger dan de door B. en W. voorgestelde jubileumtegel. Zijn standpunt vond echter geen ver dere steun. Besloten werd met spoed over te gaan tot het leggen van een z.g. rift vloer in het Verenigings gebouw. De raadsleden waren echter van mening, dat wanneer een nieuwe vloer gelegd is de ge bruikers verplichtingen zullen moeten worden opgelegd, opdat het gebouw behoorlijk zal worden gebruikt. De rondvraag leverde weinig op. De heer Wondergem infor meerde naar 't invoeren van het z.g. invoerkeurloon op vlees en ,naar de stand van zaken bij de aanleg van het Baantje. De eer ste vraag zal worden onderzocht, terwijl het punt Baantje nog wacht op goedkeuring vanwege de Planologische dienst. De heer Roelse informeerde naar de aan leg van waterleiding in de Brou- werijweg. De voorzitter deelde mede, dat dit punt in behandeling is. Hierna werd de vergadering gesloten. POORTVLIET. Voor de gemeenteraadsverga dering van Vrijdag was een schrijven ingekomen van Land- bouwherstel, dat voor de herbe planting van de begraafplaats door de gemeente binnenkort adviezen kunnen worden ver wacht. De kosten zullen f 1580 bedragen. Het Prov. Bestuur stelde een wijziging voor in de jaarwedde van secretarissen en gemeente ontvangers, die door de raad aanvaard werd. Van de Wed. Noom en Zoon was een verzoek ingekomen of de gemeente zou willen over gaan tot het dempen van de sloot vanaf hun woning tot de woning van P. v. d. Slikke. Dit jaar zal hiervan echter niets meer kunnen komen. De heer v. Houdt stelde voor om er volgend jaar zeker werk van te maken, waarmede de andere raadsleden instemSen. Een circulaire betreffende te rugbetaling van een deel der verhaalde pensioenpremie van de gemeente-ambtenaren, kon de goedkeuring van de raad weg dragen. In het verslag van de schoolartsendienst zijn door de schoolarts enkele opmerkingen gemaakt. De O.L. school zit slecht in de verf, de verlichting is onvoldoende, de speelplaats is te klein en verkeert in-slechte staat en de closets zijn niet in orde. Dezelfde euvels doen zich voor in de Chr. School, doch hier komt er bij dat dit plein zeker betegeld zou moeten worden. Van de Chr. school is inmiddels een schrijven ontvangen waarin de benodigde gelden worden ge vraagd voor het in orde maken van de closets, het plein en voor de aanschaf van leermiddelen. B. en W. stellen voor een begro ting op te maken, daar de ge vraagde som naar de mening van B. en W. aan de hoge kant is. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werd benoemd de heer S. de Haas, die per 1 September te Poortvliet komt wonen. Op aanwijzing van Ged. Sta ten werd een wijziging aange bracht in de begroting 1947 en 1948. Op voorstel van B. en W. werd aan de politieverordening een artikel toegevoegd betref fende het gevaar van prikkel draadafzetting langs de openbare weg, waarop de heer G. K. Krij ger in een vorige vergadering had gewezen. Op voorstel van de heer van As werd nog een kleine wijziging in het voorstel van B. en W. aangebracht, waarna de raad het met algem. stemmen goedkeurde. De voorzitter deelde mede, dat van de schilder voor het verven van de O.L. school nog geen be groting is ingekomen. B. en W. werden gemachtigd zich tot een ander te wenden, indien de schilder geen opgaaf van de kos ten indient. Verder deelde de voorzitter nog mede, dat vorig jaar reeds een post van f 2500 voor restau ratie van de toren op de begro ting is geplaatst, doch dat er tot h"den nog niets aan gebeurd is. Op een bij de rondvraag door de heer van As gestelde vraag, ant- .woordde de voorzitter dat de nieuwe woningen in October a.s. klaar zullen zijn. De schilders •zijn thans bezig met het behan gen. Op een andere vraag van de heer van As, wanneer de weg I waaraan de nieuwe woningen I staan, verbeterd wordt, zeide de j voorzitter, dat door de gemeen- i te-opzichter Jasperse een begro- i ting zal worden opgemaakt. Ten slotte vroeg de heer van Houdt om het samenscholen van jon gelui voor de winkels tegen te gaan. Dr Joseph Schwartz ontwerpt plannen. 1 Augustus is het nieuwe immi gratieprogram in werking getre den, waarbij Israël maandelijks 10.000 immigranten zal opnemen. In het afgelopen jaar zijn er reeds 50.000 geïmmigreerd, waar van 30.000 sinds het einde van het mandaat. Voor de nieuwe immi granten worden allerlei behuizin gen gerequireerd. Verlaten Britse kampen en Arabische dorpen en steden, waarvan de inwoners ge vlucht zijn. In Jaffa worden ver schillende wijken bewoonbaar ge maakt en reeds zijn de aan Tel- Aviv grenzende straten geheel bewoond door immigranten. De immigratie geschiedt open lijk ondanks de Arabische dreige menten dat het schieten weer zal beginnen bij de aankomst van nieuwe boten. De boten komen toch en brengen ieder van 100 tot 2000 nieuwe bewoners van Israël. Het plan om gedurende de eer ste twee jaar 10.000 per maand toe te laten is door de regering opgesteld in .overleg met Dr Jo seph Schwartz, de Europese di recteur van de Joint. Tot aan de grenzen vanIsraël, aldus „De Stem van Israël", zullen de immi granten verzorgd worden door de Zionistische organisatie en de kosten zullen vrijwel, geheel ge dragen worden door de Joint. Volgens Dr Schwartz kunnen op deze wijze in twee jaren de kampen in Duitsland, Oostenrijk en Italië geliquideerd worden. En aan het einde van twee jaar zal Israël in staat zijn tweemaal zo veel immigranten op te nemen. Dr Schwartz schat, dat er in to taal 600.000 tot 750.000 Joden uit Europa willen emigreren. Het economisch probleem is van een enorme omvang omdat de mees ten geen geld voor de overtocht hebben en zij die wel geld bezit ten, dit niet kunnen exporteren door de rigoureuze valutabepalin gen in alle Europese landen. Prioriteit zal verleend worden aan de geïnterneerden op Cyprus, de bewoners der kampen en de Joden in de Arabische landen in dien die in staat zullen zijn te emigreren. Postzegels schrijven ge schiedenis van de tweede wereldoorlog, door G. J. Peelen. D. A. Daamens Uitg. Mij N.V., Den Haag. In de kringen der philatelisten is het bekend, dat mede als ge volg van de overstelpende hoe veelheid postzegels die in de loop der tijden verschenen en nog steeds verschijnen, waardoor het verkrijgen en het bijhouden van een complete verzameling schier onmogelijk is, het steeds meer ge woonte wordt zich te beperken tot de verzameling van de post zegels van een bepaald land of een bepaald tijdperk. Het boekje dat hier voor ons ligt is daarvan een schitterend voorbeeld. Postzegels schrijven 1 geschiede nis; inderdaad. Het zijn. als we ze zien, zoals de heer Peelen ze ons hier laat zien geen dode, meer of minder bekdhde en interessante al of niet kostbare zegels, maar het zijn levende, sprekende zegels die een getrouwe reportage geven van wat zich in verband met de tweede wereldoorlog afspeelde. Het begint met de tijd toen Hitier aan het bewind kwam en toen ook de postzegels gebruikt werden om het volk rijp te maken voor de overwinning van het na- tionaal-socialisme. Postzegels werden gebruikt om de grootheid van het verleden Frederik de Groote in de her innering terug te roepen, om de eis voor terugkeer der verloren koloniën kracht, bij te zetten, om de oorlogsgeest aan te wakkeren. In Italië was het niet anders. Ook daar werd iedere gelegenheid aangegrepen om door middel van postzegels propaganda te voeren voor het fascisme. Als later de oorlog uitbreekt zijn het de post zegels die spreken van de over vallen op verschillende landen en van de behaalde overwinningen. Telkens weer verschijnen nieuwe postzegels in al de bij de oorlog betrokken landen en zij spreken een duidelijke taal van strijd en overwinning, van lijden en dood, van hoop en verwachting. Een interessant boek. Duidelijk blijkt er uit, hoezeer geleidelijk de postzegels een spiegel gewor den zijn van land en volk, een il lustratie van de gebeurtenissen die zich in oorlogs- en vredestijd afspelen en een getrouwe repor tage van de geest die in een be paald volk in een bepaald tijdvak leeft. De wijze waarop de uitgeefster dit werk verzorgde, valt te loven. Het Julinummer van „De Wandelaar", het groot Nederlands Maandschrift voor de levende natuur. In het Julinummer van „De Wandelaar", dat te laat is ver schenen, (uitgave A. G. Schoon- derbeek Laren) mediteert ds A. L. Broer over de balans van de oorlogsschade aan ons stede- en landschapsschoon, om tot de con clusie te komen, dat wij veel overhielden aan schatten, welke wij te beschutten hebben. Van wijlen E. de Witt werd een ge voelig stukje opgenomen over Roodstaartjes. J. Boerstra vertelt van nieuwe mogelijkheden voor de sterrekunde met behulp van Radar. Alles wat te maken heeft met de eeuwige strijd tussen water en land interesseert de Nederlander en zal de Zeeuw zeker wel inte resseren, vooral daar een opstel van „Kees van de Watering" over de schorren van het Scheldege- bied handelt. Van Karei Zwart bevat „De Wandelaar" een legen-, darisch verhaaltje over de plaats- namen Waalwijk en Baard,, ijk en D. E. den Aai' werd door het bos- bessenseizoen geïnspireerd tot het ophalen van aardige jeugdherin neringen. G. Kombrink is in de eendenkooi van Rouvink op be zoek -eweest, al is hij met het be drijf daar niet bepaald eens en zou hij liever het „eendenheilig dom" van San Diego in Califor- nië zien. Tenslotte de rubriek Korte Wandelingen. Hier worden actu ele onderwerpen van uiteenlopen de aard aangesneden. Een goed nummer, deze Juli-Wandelaar, al kwam hij dan een maand te laat. w Middelburg. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op Woensdag 18 Augustus 1948, des voormiddags van 9—10 uur, gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken in het consultatiebureau Noordbolwerk 37. Er wordt in hef bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor inenting moet worden beschouwd. Voor een juiste vermelding in de vaecinebewijzen van de na men en geboortedata der kinde ren is het gewenst, dat bij de aanmelding worden medege bracht de trouwboekjes der ouders. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat zij hun beslissing op het ver zoek van Firma W. Hoek en Zn. om vergunning ingevolge de Hinderwet voor perceel aan de Oude Veerseweg Sectie F No. 438 hebben verdaagd. B. en W. van Middelburg "brengen ter openbare kennis, dat zij hun beslissing op het verzoek van W. F. v. d. Hofstede en Zn. om vergunning ingevolge de Hinderwet voor perceel Kinder en i es v. j. e dijk 16, Sectie C No. 2600 heb- Op 1 September wordt in Oost- bgn verdaagd burg een wielerwegwedstrijd voor nieuwelingen verreden over een afstand van 70 km. Waterstanden Ronde van Sas van Gent. In Sas van Gent wordt de weg wedstrijd voor profs en onafhan- kelijken gehouden op Dinsdag 7 September over een afstand van 125 km. Er zijn f1600 aan prijzen. Vele bekende renners uit Nederland en België verschijnen aan de start. Veflingsberichten. GOES. Veiling van 14 Aug. '48. Appels: Zigeunerin 18—78, Codlin Keswick 11—36; Early Victoria 12—36; James Grieve 8—52; Kroet en valappeis 5—13; Peren; Precose de Trevoux 3175; Clipps Favorite 30—71; Bruine Herenpeer 10—30; Kroet en val- peren 619: Pruimen: Belle de Louvain 8.5028; Washington 823; Czaipruimen 716; Reine Victoria 1130; Monsieur Hative 1233; Witte wjjnpruinien 619 dubb. Boere Witte 619; Reine Claude Vict. 14-^46; Reine Clau de en Althan 1223; Gele Heren- pruim 12- 20; Diversen; Druiven 78119; Frambozen 14'4, alles per 100 kg. Wat brengt de radio? Wielrennen. Ronde van Oostburg. Scheepvaartberichten. Te Vlissingen aangekomen 14 Aug.: Serves van Antwerpen. 15 Aug.: Duurs wold van Bredfort. Van Vlissingen vertrokken 14 Aug.; Setas naar Boston; Reiger naar Londen; 15 Aug.; Serves naar Kouwee; Trianta naar Kutskar; 14 Aug.: Adm. de Ruij- ter naar Doublin. Gepasseerd naar Antwerpen 14 Aug.: Tweo van Southamp ton; Delfshaven van Rotterdam; Lindekerk van Rotterdam; 15 Aug.: Algarve van Rotterdam; Ridderkerk van Havre. Gepasseerd van Antwerpen 14 Aug.: Rempang naar Amster dam; Oranjefontein naar Rot terdam; Radja naar Boston; Andijk naar Rotterdam; 15 Aug.: Helena naar Barbados. Keulen 3.47 (+0.21), Ruhrort 1.37 (+0.08), Lobith 11.48 0.04), Nijmegen 9.11 0.06), Arnhem 8.92 (—0.06), Eefde (IJssel) 4.17 0.10), Deventer 3.18 0.07), Borgharen 41.20 (+0.07), Belfeld 11.10 (—0.15), Vreeswijk 090 0.09), Lith 053 (+0.01). Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Geboren: Cor nelia, d.v. A. Dingemanse en S. Brouwer; Anthonie J., z.v. M. Kooman en A. Kruijse; Johannes J., z. v. A. L. Louws en J. J. Ge- schiere; Petronella J. M., d. v. E. J. Castenmiller en P. M. van Dam Jacoba C., d. v. J. C. de Bil en D, C. de Waal; Franciscus A., z. v. J. Blokpoel en A. Dourlein; Adri- ana, d. v. P. Tilroe en Ch. Schoe; Hedwig E. C. M., d. v. E. C. A. A. Mes en G. E. Helmich. Ondertrouwd: C. L. Wester weel, 28 j. en A. P. M. J. Visser, 27 j.; M. Meulmeester, 28 j. te Arnemuiden en L. Joosse, 27 j. Gehuwd: L. Wijnands, 2 j. en J. Willeboordse, 21 j. A. J. Ver- weij, 19 j. en J. Tameris, 19 j. Overleden; J. S. van der Wal, 25 j.; H. Gabriëlse, 81 j. wedn. v. P. Joosse. PROGRAMMA VAN HEDENAVOND. HILVERSUM I, (S01,5 M.) K.R.O. 6.00 Vaudeville Strijkor kest. 6.30 Strijdkrachtenprogram ma. 7.00 Nieuws. 7.15 Gr. pl. 7.80 „Het spel met de dood". 8.00 Nieuws. 8.12 Radio Cembalo ge zelschap. 8.45 Voordracht. 9.00 Radio Philliarmonlsch orkest. 10.25 Gr. pl. 11.00 Nieuws. HILVERSUM II, (415 M.)ï A.V.R.O. 6.00 Nieuws. 6.20 Tom Erich, pianospel. 6.30 Radio Volksuniversiteit. 7.00 Musette orkest. 7.25 Nieuws. 7.30 Prome nadeconcert door The London Symphony-Orchestra. 9.00 Ge sprekken met dokters. 9.15 Om roeporkest. 10.15 Buitenlands overzicht 10.30 De kwintetspelers. 11.00 Nieuws. Woensdag 18 Augustus 1948. HILVERSUM I, (301,5 M.)t N.C.R.V. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewij de muziek. 8.30 Ochtendklanken. 9.00 Ziekenbezoek. 9.30 Sympho- nisch Morgenconcert. 10.30 Mor genconcert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Cello recital. 11.30 Gr. plr 12.00 „Amati Trio". 12.30 Weer- overzicht". 12.33 Dienst, uitgaan de v. d. stichting „Alle-Dag- Kerk". 1.00 Nieuws. 1.15 Concert Johan Mendels, bas-bariton en Meindert Boekei, orgel. 2.00 Busch Strijkorkest. 3.00 Boston Symphonie Orkest. 3.30 Zang recital. 4.00 Postzegelpraatje. 4.15 Voor onze jongens en meisjes. 5.30 Pianospel. HILVERSUM II, (415 M.): V.A.R.A. 8.00 Nieuws. 8.18 Gr. pl. 9.00 Londens Philharmonisch or kest. V.P.R.O. 10.00 Morgenwij ding. V.A.R.A. 10.20 Kookpraatje. 10.30 Als de stofzuiger zwijgt. 11.00 Non-stop progr. 12.00 Or kest. 12.30 Weerpraatje. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Ha- waiianklanken. 1.00 Nieuws. 1.20 Kwartet Corduwener. 2.00 Ge sprokén portretten. 2.15 Omroep- kamerorkest. 3.00 Hoorspel. 3.30 Ziekenprogr. 4.00 Pianospel. 4.45 Vragen staat vrij. 5.15 The Ram blers. A ERHAGE en S. VAN MALDEGEM geven U kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats vinden op 27 Augustus a.s., des n.m. 2 uur te Domburg. Kerkelijke inzegening in de Ned. Herv. Kerk, door de Weleerwaarde Heer Ds G. H. v. Willenswaard. Receptie: 27 Aug. te Dom burg, des n.m. van 56 uur in Rehoboth; 28 Aug. te De Steeg, des n.m. van 89 uur Hoofdstraat 17. Toekomstig adres: Hoofd straat 17, De Steeg. De Steeg, Oostkapelle, 10 Juli 1948. Na een kortstondig lijden overleed op het alleronverwachts, onze lieve Man, Broeder, Zwager en Oom, CORNELIS OP 'THOF, in de ouderdom van 71 jaar en 8 maanden. Uit aller naam; M. OP 'THOF— ZUIDWEG. Heinkenszand, 14 Augustus 1948. Heden nam de Here, na een kortstondige, ernstige ziekte, tot Zich, ons aller Vriend TONNY GAST, op de jeugdige leeftijd van 15 jaar. Namens personeel en leerlingen v. d. Geref. U.L.O.-school, Nieuwe Haven 4, Middelburg'. J. IJSSELSTEIN, (H. der Sch.) 13 Augustus 1948. Heden overleed, na een kortstondig, smartelijk lijden, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mej. Cornelia Catharina Poortvliet, in de ouderdom van 65 jaar en 10 maanden. Namens de familie: H. POORTVLIET. Kloetinge, 16 Aug. '48. Tervaten 32. Zondagavond nam de Here uit ons midden weg, na een langdurig, doch geduldig lijden, onze lieve Vrouw, Doch ter en Schoondochter, Zuster en Schoonzuster CORNELIA MARIA DE ZWAKT- KLOOSTERMAN, op de jeugdige leeftijd van 23 jaar. C. DE ZWART. Fam. KLOOSTERMAN- FRAANJE. Fam. DE ZWART. Kapelle, 15 Aug. 1948. Stationsstraat A 184. De begrafenis zal plaats hebben op a.s. Woens dag,. 's namiddags 12.30 uur. Hoorapparaten Centrale Veerses ingel 11 - MIDDELBURG Nabij Dampoortstraat Vanaf heden telefonisch te berei ken onder bereid met roomboter op inlevering van 1 ons suiker en 4 ons broodbon of keuzebon MIDDELBURG. Donderdag 19 Augustus GEEN SPREEKUUR. is genegen MOEDERMELK af te staan voor mijn zieke baby. Adres: Voorstad 33, Goes, Telefoon 2047. VERLOREN: EEN GOUDEN VIJFJE met kroontje (geschenk van een groot moeder). Terug te bezorgen bij D. BOERSMA, Schiet tent, Markt, Goes. Zonder PRIJSVERHO GING kunt U door bemid deling van onze Admini stratie, Uw advertentiën in alle bladen laten plaatsen. Administratie „Zeeuwsch Dagblad". Voor de vele blijken van belangstelling bij mijn terug keer uit Indië, van hier en van elders ontvangen, betuig ik mijn hartelijke dank. W. SCHOE. Oostkapelle, Domburgseweg 73. Voor de zeer vele blijken van deelneming, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde Man en Vader, ADRIAAN PAAUWE Mz., betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam: Wed. A. PAAUWE— MEIJERS. Heinkenszand, Aug. 1948. heeft de praktijk overgeno men van G. VOLMER, Arts te Wolphaartsdijk. Spreekuren: dagelijks van 3 tot 4 uur, Dinsdag- en Vrij dagavond van 77.30 uur en volgens afspraak. Vanaf heden zijn we tele fonisch aangesloten onder J. VOLKERS, Koster Noorderkerk, Begrafenis-Ondernemer, Bogardstraat 4, Middelburg. Ontvangen Bettledress en Pantalons Jongenspantalons van 14-18 jaar Overhemden Borstrokken Verkoop dezer goe deren contant Ook in voorraad Prima Oliegoed Deze artikelen vrij van punten 's-Heer Arendskerke Het Zeehospitium „ZON NEVELD" te Oostkapelle vraagt voor zo spoedig mo gelijk een en enkele Sollicitaties te richten aan de Directrice. Voor vakkundige schoen reparatie naar Reparaties in ÉÉN dag gereed. L. KERKSTRAAT 10, GOES Mevrouw DE LOOZE, Lelie- Straat 46, Goes, vraagt voor de morgenuren of tot 3 uur. GEMEENTE Burgemeester en Wethou ders van N.- en St.-Joosland roepen sollicitanten op naar de betrekking van in vaste dienst. Jaarwedde 1380.— tot ƒ2160.— (6 jaar.) Diplomatoelagen ma ximaal 200.Sollicitaties binnen 10 dagen na verschij ning van dit blad aan de Burgemeester. De Notaris E. C. VAN" DISSEL te Goes is voorne mens a contant BIJ INSCHRIJVING TE VERKOPEN: in de navolgende boomgaar den: A. onder Kloetinge: 1. In de boomgaard in Dijk- wel, Reserve 25 kg'. Gro ninger Kroon, 1 H.L., Zoete Ermgaard, kwal. A. 2. In de Achterste boom gaard bij de heer W. P. BEIJE. B. onder 's-Gravenpolder, in Zwake: 1. In de boomgaard bij dhr FR. DE PREE (Boom- gaardrecht). Reserve 1 H.L. Pomme d' Orange en 1 H.L. Goudreinetten, kwal. A. 2. In de boomgaard bij dhr A. J. BLOK. Reserve 2 H.L. Court Pendue en 15 Kg. Jutteperen, kwal. A. Briefjes, met opgave No. witte kaart, in te leveren tot en met Zaterdag 21 Augus tus a.s., 1 uur ten kantore van de Notaris. Abonneert U op dit blad. Dan goedhorend met een Audlum Hoortoestel Zonder verplichting te proberen. Vraagt gratis brochure No. 2. Scboonenberg - Middelburg Veersesingel 11 nabij Dampoortst. TE KOOP GEVRAAGD: met goede banden. Brieven onder no. 3000 Bureau „Z. Dagblad", Korte Noordstraat 35, Middelburg. VRAAGT: Zij, die textielkennis hebben en reeds over verkoopeapa- citeiten beschikken, genie ten de voorkeur. Aanmel den na 7 uur 's avonds. Te koop bij inschrijving a contant, van de heer J. L. DE JAGER Jr te Kapelle: wassende: a. in de boomgaard „Mool- hoek achter pakhuis Vink" (niet in de noten); b. in de boomgaard Kloos- terhoek aan het Ambachts- herenwegeling. Inschrijvingen in te leve ren vóór of op 24 Aug. 1948 n.m. 3 uur, ten kantore van Notaris H. JONKERS te Goes. TE KOOP: Fordson Tractor met 6 st. Cormic dubbelw. Schijf- egge, in prima staat en lage prijs, ook apart te koop. 3-schaar Melotta Stoppcl- wendploeg voor 2 of 3 paarden. I-scharige Rud Sack Wend- ploeg voor 2 of 3 paarden. 4-balks stalen Cappon-stop- pelegge. 1 prima Wagen met platte bak. Smederij VAN BIEZEN, Tel. 310 K 1106, Heinkenszand TE KOOP: I. p. St. 2. Te bevragen aan Agent van dit blad te Kortgene. f.H.JOOóSE&w. LANGE VOCOT5TBAAT 5L5J GOESt Tel. 2486 Een goede rust geniet U op een 1-pers. STAALDRAAD MATRAS. Vanaf 30.87. Ook slaagt U voor een 1- pers. OPKLAPBED. op Woensdag 25 Aug. 1948, te 11.00 uur, in café Kloet te Waarde: Het bouwen van een Woonhuis met werkplaats voor de heer Chr. van Koeveringe te Waarde; te 16.00 uur, in de Gemeente- herberg te Heinkenszand; Het bouwen van een Sme derij voor de heer N. van Biezen en een magazijn voor de heer B. Nieuwen- huyze te Heinkenszand. Bestek met tekening a 6. (restitutie ƒ3.verkrijg baar ten kantore van onder getekende. M. J. LE CLERCQ, Architect, Kruiningen. Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, is voornemens, ten verzoeke van de heer G. Nieuwenhuijze te Nisse, a contant, bij inschrijving te verkopen: (geen pruimen), wassende te 's-Gravenpolder, in de na volgende boomgaarden: I. in „Zwake", tegenover de hofstede van de heer A. J. Blok. II. Aan de Koedijk. Briefjes, voor elke boom gaard afzonderlijk, met op gave no. witte kaart, worden ingewacht tot Dinsdag 24 Aug. '48, nam. 2 uur, ten kantore van de Notaris. te Middelburg. Gevraagd per 1 October a.s.: EEN LERAAR voor V.L.O. EEN LERAAR voor Natuur- en Werktuigkunde. EEN LERAAR voor Handtekenen. EEN LERAAR voor Vaktekenen en Vakthêorie aan timmerlieden. EEN LERAAR voor Vaktekenen aan de typografen- cursus. Sollicitaties in te zenden bij de Burgemeester van Middelburg binnen 8 dagen na verschijning van dit blad. Inlichtingen verstrekt de Directeur B. G. SCHERMERS, Segeerstraat 50, Middelburg. N.V. „Stoomtram Walcheren" op Vrijdag 20 Augustus a.s., kosten 5.50 per persoon. Vertrek Middelburg Bodenmarkt 8.45 u. per autobus naar Katse Veer, le klasse boot naar Zierikzee, aan komst 10.40 u. Rondrit door Zierikzee, rit over het eiland naar Wester-Schouwen, bezichtiging Dominiale bossen, bezoek Renesse (gelegenheid tot koffiedrinken van 13 tot 14 uur), terug naar Zierikzee via vliegveld Renesse." .Vertrek Zierikzee 15.20 uur, aankomst Middelburg 17 uur. Bespreekt tijdig Uw plaatsen aan ons hoofdkantoor, Markt, Middelburg, Tel. K 1180—2334. DE DIRECTEUR. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze plaatselijke agenten en vertegenwoordigers Zonder PRIJSVERHOGING kunt U door bemiddeling van onze Administratie, Uw advertentiën in alle bladen laten plaatsen. TE KOOP GEVRAAGD: Voor geldbelegging of op gebruik. Ook genegen inven taris over te nemen. Brie ven onder No. 712, Bureau „Axelsche Courant", Axel. TE KOOP: 6 Eikenh. Stoelen, 2 Armst, m. leer, 1 witte Kraallamp v. gas of elctr., 1 Spiegel, 1-pits Gasstel, alles i.z.g.st. JOH. WONDERGEM Hzn, Schoonoord, Oostkapelle. gelegen aan de Nadorstweg, ten W. van het Sportterrein, met ingang van 15 Nov. a.s., omstreeks 11& H.A. groot. Ook in gedeelten. Inlichtin gen op Klarebeek, Noord- weg 62 te Middelburg. JiUim adoeUmtle^ joh 5 CENT PER WOORD. MINIMUM 95 CENT TE KOOP: Een beste zware 3-jarige MERRIE. VAN DE VREDE- SANDEE, Oudelandseweg, Wolfaartsdijk. VOER-AARDAPPELEN. - STURM, Kruisweg, Veere. 4 Eiken Stoelen, 2 Fau teuils (rood trijp), Uittrek- tafel en pracht Buffet. Seis- bolwerk 2, Middelburg. Een zo goed als nieuw DAMESRIJWIEL. Lange- viele 59 (1 X bellén), Mid delburg. Schilderstrap 10 treden, Ladder 14 sporten, 2 Kolen kitten (emaille). Spanjaard straat 22, Middelburg. Thuis 12 uur. Br. sch. MERRIEVEULEN (ingeschreven). E 24, West- kapelle. Mooie jonge FOXHOND. Middelb. straat 107, Oost- Souburg. Zware 8-weekse BIGGEN. J. MARINISSEN, Noordweg 139, Middelburg. In goede staat zijnde WASMACHINE. Te bevra gen: VERHOEVE, Wilhel- minadorp. -fHERENRIJWIEL met goe de banden en nieuwe MEIS JESREGENMANTEL, lengte 0.90 M. Vlissingsestr. B 363, Koudekerke. - Rud Sack KEERPLOEG en 2 zware BALKEN, leng te 3 M. P. TA VENIER, Se- rooskerke (W.). Mijn z.g.a.n. BABY-COM- MODE (crème gelakt). SCHOUT, Houtkaai 13, Mid delburg. Uit voorraad: éénp. en tweep. Keerploegen, twee- schar Stoppelploegen, Aard appelrooiers en sorteerders. C. BRASSER, St. Janstraat 15, Middelburg. - SPEENKONIJNEN. Wa terstaat 5, Oostkapelle. TE HUUR: - 3% Gemet NAGRAS. ALEWIJNSE, Noordweg 128, Middelburg.

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 4