Westerse afgezanten confereerden drie uur op het Kremlin. NIEUWS Men wenste niets los te laten. Nederlands slagers stuurden Minister Mansiioit een motie. Proces tegen Engelsen in Jeruzalem begonnen. „Gerrit de Stotteraar" opnieuw achter de tralies. Bsigiscli journalist door Rossen op een tocht door Berlijn vastgehouden. DE GRONDWETSHERZIENING. PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Glay houdt zich op ge verandering in de politiek van UB YlaKie. West-Duitsland of het staken ge wetgevende bevoegdheden; Groot Brittannië heeft nog schuld aan Transjordanië. Drievierde millioen vrouwen betuigden bun aanhankelijkheid. Markos' hoofdkwartier gebombardeerd. Indonesische republiek en Vietnam niet in Economische Commissie. Bureaux Verzorging Oorlogs- slachtaffers per 1 Jan. 1949 geliquideerd. Verplichting tot aflevering van melk aan de fabriek blüft bestaan. SNIPPER Memorie van antwoord geeft geen uitsluitsel. Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagulad". Hoofdkantoor: Goes, L. Vorst- str. 70, Tel. 2438, Giro 274289. Kantoren: Vlissingen, Walstraat 83, Tel. 168; Middelburg. Korte Noordstraat 35, Tel. admini stratie 2009; Telefoon redactie 2347; Terneuzen, Vlooswijkstraat, Telefoon 2052. ZEEUWSCH DAGBLAD 4e JAARGANG No. 1026 Abonnementsprijs 3.75 p. kwartaal Franco per post 4. Advertentieprijs 14 cent per m.m. Rubriek Kabouters 5 cent per woord DINSDAG 17 AUG. 1948 Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA Directeur: JACQ DE SMIT Met vaste medewerking van: Mr W. F. E. BARON VAN DER FELTZ, Middelburg; Ds J. S. HARTJES, Vlissingen; Dr K. HUIZENGA, Middelburg; II. JANSEN, Meliskerke; Ds J. KARELSE, Goes; Ds R. SLOFSTRA, Vlissingen. Op- en «edergang vaa Zon ea Maan. Woensdag: Zon op: 5.28 u., onder 19.58 u. Maan op 20.08 u., onder з.25 u. Hoogwater 18 Augustus 1948: Vlissingen: 1.16 u. 1.80 m., 13.32 1.81 m. Wemeldinge: 3.00 u. 1.60 m., 15.23 u. 1.53 m. De ontwerp-constitutie voor West-Duitsland. Deskundigen van de elf West- Duitse staten hebben een ont werp-constitutie voor West-Duits land opgesteld, die zij vandaag aan een plenaire vergadering van de constitutie-conferentie zullen aanbieden. Volgens het Duitse nieuws agentschap Dena heeft de com missie voorgesteld: 1. een staatsraad, die een vol- Gisteravond heeft op het Kremlin de vijfde bespteking j tussen Molotof en de drie Westelijke vertegenwoordigers plaats gehad, welke drie en een half uur duurde. Er werd niets over de besprekingen bekend. JQ wloKfo* Wrateljjke mogendheden fca.v.leaige k'ameTzaf zijk mVvöltedi - - 'le voorbereidingen voor de v or- j 2. dat ieder nieuw wetsontwerp Na """5 va" ce" voorlopige regering betreffende de federale basis van te Irankfort. de staat eenstemmig door de Ik weet natuurlijk niet raad moet worden goedgekeurd; besluiten eventueel, in Moskou 3 dat de staatsprbesid|nt door zullen worden genomen, zo voeg de generaal Clay eraan toe. Hij ontkende met de meeste nadruk, dat hij en zijl) voornaam ste adviseurs dreigden te zullen aftreden in geval er een wijziging zou komen in de politiek t.a.v. West-Duitsland. Clay maakte bekend, dat de drie Westelijke militaire gouver neurs gisteren een besluit geno men hebben betreffende de laat ste maatregelen ter voltooiing van de valuta-hervorming. Ook waren er maatregelen besproken nen ingediende voor een gemeenschappelijk mili- ondertekend. lin weigerden de Westerse diplo maten iets aan de journalisten te zeggen, behalve Bedell Smith, die zeide, dat de bijeenkomst 'n wei nig te laat begon. „Neen. Neen. Neen. We kun nen u geen antwoord geven", was alles wat de journalisten verder te horen kregen. Op de Britse ambassade, in aanwezigheid van de Britse am bassadeur, Geoffry Harrison, be gonnen de afgezanten een geza menlijk rapport klaar te maken voor verzending naar de drie Westelijke hoofdsteden. VERKLARING VAN CLAY. Generaal Clay, de Amerikaan se militaire gouverneur in Duits land, heeft gisteren in Frankfort verklaard, niet over aanwijzingen Brigadegeneraal John Glubb, de Britse commandant van het Transjordaanse Arabische Le gioen, heeft de Britse regering medegedeeld, dat hij gemachtigd is onderhandelingen te voeren over de betalingsvoorwaarden met betrekking tot de twee millioen pond sterling, die Gr.- Brittannië als subsidie aan Transjordanië schuldig is op grond van het in Februari her ziene Anglo-Transjordaanse ver drag. Groot-Brittannië heeft het ge deelte van het subsidie, dat op 12 Juli j.L betaald had moeten worden, nog niet voldaan, daar het subsidie gebruikt wordt voor de Transjordaanse gewapende strijdkrachten en Engeland niet eerder wilde betalen dan nadat het bestand in Palestina van kracht zou zijn geworden. John Glubb Pasja is sinds de beëindiging van het Britse man daat, in Palestina in Transjor daanse dienst en is geen Brits aangestelde. DE ZAAK SAMARÏN. Enige Franse kranten l'Aube (R.K.) en Le Populaire (Soc.) drukken een foto af van de kinderen van de Sowjetonder- wijzer Samarin, die volgens vroegere berichten door anti- Sowjetische witgardisten ont voerd werd op de dag, dat hij naar de Sowjet-Unie zou te rugkeren, echter volgens deze en andere bladen niet zou heb ben willen terugkeren. De bla den publiceren tevens een foto van twee baby's van 1 jaar met een in 't Engels geschre ven verklaring, waaronder in schoonschrift de naam M. Sa marin staat. De verklaring luidt: „Dit zijn mijn twee kin deren Tatiana en Wladimir, geboren in de Verenigde Sta ten, op wie door de Sowjet- autoriteiten alhier jacht wordt gemaakt als op verraders en vijanden van de Sowjet-Unie". de staatsraad en het parlement afzonderlijk moet worden geko zen. Indien bij eerste stemming geen absolute meerderheid wordt verkregen is een tweede derde stemming nodig. o Truman tekent anti-inflatiewet. MET „TEGENZIN". President Truman heeft met „tegenzin'* de door de republikei- anti-inflatiewet Zij wensen 6 ons vlees per persoon per 14 dagen. Ruim 4000 slagers uit het Oos ten, Noorden en Zuiden des lands hebben te Deventer geprotesteerd tegen de gang van zaken in de vleesvoorziening. In een telegrafische motie heb ben de slagers er bjj min. Mans- holt op aangedrongen onmiddel lijk maatregelen te nemen tot al gehele vrijheid van het bedrijfs leven. Verder wordt gevorderd voor lopige distributie van zes ons vlees per hoofd per 14 dagen, vrije inkoop van vlees door de sla gers, algehele afschaffing van de roepen. De slagers zouden dan de vlees voorziening zelf ter hand kunnen nemen als zij daartoe besjuiten. Het bestuur zal een contact commissie instellen. Prins Bernhard zal onderscheidingen uitreiken. Z. K. H. Prins Bernhard zal op Woensdag 25 Augustus 1948 op de Brink te Deventer namens H. M. de Koningin decoraties uitrei ken aan personeel van de scheep vaart, de Kon. Marine en de Kon. Landmacht, dat zich gedurende vleesdistributie en het niet doen'de oorlogsjaren 1940—'45 heeft tair bestuur van de drie Weste lijke zones. Truman noemde de wet „zwak" en waarschuwde voor een econo mische ineenstorting. De drie Westelijke militaire Hij beschuldigde de republikei- gouverneurs hebben na hun te nen ervan, dat zij "nagelaten had- Frankfort gehouden besprekingden de vereiste wetsontwerpen medegedeeld, dat in West-Duits- in te dienen ter bestrijding van land Vrijdag a.s. 20 Westmarken de „exorbitante prijzen". Dit was per Duitser ter beschikking zul- een bewijs ervoor, dat „de man- len gesteld worden, ter aanvul- nen, die de 18de congreszitting ling van de 40 nieuwe marken die beheersten, een koers volgen ten reeds, tegen inlevering van zestig oude marken, per hoofd zijn uit gereikt. Ook hebben de militaire gou verneurs der drie zones besloten het treinverkeer naar de Leipzi- ger Messe te verbieden. Hierdoor zullen Westduitse fir ma's niet in staat zijn op de Messe te exposeren. voordele van speciale privileges, en nier voor het welzijn van de gehele natie". o Ontploffing in Nevada. Ter gelegenheid van het gouden regeringsjubileum van H. M. Koningin Wilhelmina oiedt de Stichting Tentoonstelling „De Nederlandse Vrouw 18981948" te 's-Gravenhage de verzamelde handtekeningen van circa 3/4 millioen vrouwen aan H. M. de Koningin aan. Op 4 Alkmaarse kaasberries gerangschikt, wor den de handtekeningen door leden van het V. H. K. uit het ge bouw van de stichting gedragen. De aanbieding van de hand tekeningen geschiedde gisteren op Paleis Het Loo. invriezen van vlees in de komen de herfst. De slagers, aldus de motie, zijn bereid hiervan de verantwoording op zich te nemen via de bonds- leiding. De leiding der vergadering zegde toe, dat, als na 5 Septem ber de vleesdistributie niet is af geschaft, een nieuwe vergadering der slagers zal worden bijeenge- In de zakenwijk van Reno (V. S.) zijn vijf personen gedood en tenminste 118 gewond ten ge- van jonge meisjes vervaardigd. Geschenk aan H.M. de Koningin aangeboden. Een delegatie uit het bestuur der tentoonstelling bood het ge schenk aan. Deze provinciegewijze gebun delde handtekeningen gingen ver gezeld van 868 oorkonden van de 960 gemeenten, welke aan dit huldeblijk hebben deelgenomen. Daar waren gecaligrafeerde exemplaren bij met tekeningen of schilderwerk; ook eenvoudige, door weinig geoefende handen volge van een ontploffing, die 1 Ook. de Nederlandse vrouw in het volgde op een brand. Het proces der twee Britten, Frederik Sylvester en William Hawkins, oud-bedienden van de electrieiteitsmaatschappjj van Je ruzalem, die onlangs met drie van hun collega's door de Irgoen zijn ontvoerd, is gisteren voor een Joodse rechtbank begonnen. De twee Engelsen worden be-1 van de Amerikaanse consul-gene- schuldigd van spionnage. Sylves-1 raai, die hij vergezelde, om een ter wordt er bovendien van ver- versperring in Niemandsland tus- dacht dat hij op 22 Februari j.l. sen Joodse en Arabische stellin- zou hebben deelgenomen aan de aanslag in de. Benjehoedastraat. tijdens welke verscheidene huizen werden vernield en talrijke slacht offers gemaakt. Hij beschikte bo vendien over een zender. Nieuw geld in Israël. De Israëlische minister van fi nanciën, Kaplan, zal een wets ontwerp voor een nieuwe valuta aan de staatsraad van Israël voorleggen voor machtiging tot gen te ontsluiten. Griekse partisanen bliezen stuwdam op Maandagavond is Aetomelitza, vervanging van het oude man-waar hoofdkwartier van ge- daatsgeld door nieuw. 15,ejaf' Markos, de leider van de Het nieuwe bankpapier zal deGriekse Guerillastrijders, geves- naam „Israëlitisch pond" dragen was» in&enomen. en de waarde zal gelijk zijn aan die van de oude Palestijnse pon- den. Joods verbindingsofficier doodgeschoten. Maandag werd in Jeruzalem een verbindingsofficier van 't Is raëlitische leger door een Arabi sche scherpschutter doodgescho ten toen hij uit de auto stapte De beruchte 27-jarige inbreker-uitbreker, „Gerrit de Stotteraar" is gisteravond om half 7 in een woning aan de van Limburg Sti- rumstraat in Den Haag door drie rechercheurs van de centrale recherche uit Amsterdam gearresteerd. Zolang hij op het hoofdbureau Bezoek van zijn moeder aan „onderduikadres" leidde tot arrestatie. is, zal zijn ontsnappingskanswel klein blijven, want de Amster damse politie heeft speciale maat regelen getroffen om iedere uit- Gerrit, die reeds tweemaal uit i breekpoging te verijdelen, een politiebureau, n.l. aan de Stadhouderskade en de Spaarn- dammerstraat, beiden te Amster-1 dam, was ontsnapt, werd bij zijn) derde arrestatie onmiddellijk ini het huis van bewaring aan de' Weteringschans te Amsterdam ingesloten, omdat men dacht, dat hij daar wel niet uit zou kunnen komen. i Desalniettemin gelukte 't hem ongeveer twee maanden geleden, toch uit zijn cel te ontkomen. Sindsdien was hij spoosloos. j Hieraan is het volgende ont- De centrale recherehe te Am- leend: sterdam volgde van dat moment Dat het demissionaire kabinet Ook de verdedigingswerken van de troepen .van Markos in 't gebied van Stavres in de Weste lijke sector van het Grammos- front, werden ingenomen, alsme de alle dorpen in de omtrek. Volgens andere berichten uit 't Grammosgebied is het front der guerillastrijders hier overal aan het instorten. In de Peloponnesos hebben par tisanen een stuwdam, die Sparta van water voorziet, in de lucht laten vliegen. zal eigen „De Bilt" gaat perfectionneren. Binnen enige weken Hoek van Holland een post krijgen van het Meteoro logisch Instituut te De Bilt. De aarvoor benodigde installatie zal gebouwd worden op en in de scheepsmeldingspost van Dirk zwagers Scheepsagentuur N.V. langs de Nieuwe Waterweg. buitenland en de vrouwen van Aruba hadden zich hij dit hulde blijk aangesloten Maar er was nog meer: een exemplaar van het onder redac tie van Dra M. Schenk en onder auspiciën van het hoofdbestuur tot stand gekomen Gedenkboek van de „Vrouwen van Nederland" alsmede een zilveren speldje van de expositie. Vgorts een wit per kamenten schrijfmap met vignet ten in miniatuur geschilderd door Giselle Watersehoot v. d. Gracht, uitbeeldende de Nederl. Vrouw in haar verschillende milieux: als centralen figuur de regerende vrouw, met daaromheen de vrouw bij het beoefenen van de werken van barmhartigheid; de vrouw als moeder, de" werkende vrouw en de intellectuele vrouw. Ook bij dit geschenk behoorde een op dracht namens de Nederlandse vrouwen in binnen- en buitenland alsmede 'n gedicht van Elisabeth van Maasdijk. De economische en sociale !e geujKstraats gelegen uroe-1 Gisterenmorgen is m een bp„ft Z®? J*® 'Y' Salon, waar Hare Majesteit sloot te Bovenberg het lichaam Z Lichaam van gebonden De deputatie werd ontvangen man sloot gevonden, in de gelijkstraats gelegen Groe- Gisterenmorgen onderscheiden. De uitreiking zal geschieden voor het front van het 6de batal jon territoriale troepen. De plechtigheid zal worden op geluisterd door de muziekkapel van 1 R.I. uit Assen. de cadeaux met grote erkentelijk- gevonden van een bejaarde heid aanvaardde. In een onge- man, wiens handen en voeten dwongen onderhoud, waarbij ook waren gebonden. Een pet was thee werd gepresenteerd, bleek, over het gezicht getrokken. La- dat de Koningin reeds met veel ter bleek, dat de man de 79- belangstelling de collectie had jarige Johan de Bruyn uit bezichtigd. Bergambacht is, die in het Na circa een uur vertrokken Oudenliedentehuis te Schoon de bezoeksters, uitgeleide gedaan hoven verbleef. Zondagmiddag door Mevr. L. Th. de Beaufort, was hij van een wandeling niet dame du palais en Mej. J. C. M. in het tehuis teruggekeerd. M. Geidens, particulier secreta- Hangende het onderzoek heeft resse van Hare Majesteit, die ook de officier van Justitie het bij de ontvangst tegenwoordig ge- stoffelijk overschot naar Rot- weest waren. terdam doen overbrengen. Een zekere A. Peeters, die een correspondent genoemd wordt van het Belgische blad Het Volk, heeft verklaard, dat hij Zondag middag door Sowjet-Russen in de Sowjet-sector van Berlijn met 'n „Engelse vriend" is aangehouden en na lange ondervragingen op Maandagavond weer is vrijgela ten. Naar zijn zeggen, zat hij met een Engelsman op een bank in de Sowjet-sector, toen een Sowjet- soldaat op hen afkwam en gelast te, dat zij moesten wachten. Even later kwam een auto, die hen naar een kazerne bracht. De Engelsman, wiens nham hij niet wilde noemen, werd onmiddellijk vrijgelaten. Hij, Peeters, echter werd in een cel opgesloten en aan een verhoor onderworpen. Daar na werd hij tot de volgende mid dag alleen gelaten. Maandagmid dag werd hij alweer ondervraagd omtrent Britse, Amerikaanse en men een voorstel der Sowjet- Unie verworpen om de Indone sische Republiek toe te laten tot de economische commissie voor het Verre Oosten. Vóór stemden Byelo-Rusland, De Libanon, Po len en de Sowjet-Unie. Tegen stemden o.m. Frankrijk, Groot- Brittannië, Nederland en de V. S., China, Chili, Peru, Turkije en Venezuela onthielden zich van stemming. Een Sowjet-voorstel om Viet nam toe te laten werd verwor pen met elf tegen drie stemmen. Vóór stemden Byelo-Rusland, Polen en de Sowjet-Unie. Dr A. Aroetoenian (U.S.S.R.) keurde het sterk af, dat de raad de zaak aan de commissie zelf wilde overlaten. Hiermee wer den naar zijn mening de kansen voor de Republiek Indonesië en voor Vietnam om lid te worden blindelings te niet gedaan. Smoliar (Byelo-Rusland) noem de de Nederlandse bewering, dat de Nederlandse activiteit in-In donesië laatstgenoemd land ten goede zou komen, huichelachtig. Het Bedrijfschap voor Zuivel Volgens hem is het volk van In- ontvangst verschillende medede- donesië onderdrukt geweest en lingen, waaruit valt af te leiden, was het aan de raad, aan de on- dat er ten aanzien van de melk- aflevering nog verschillende misverstanden bestaan, zowel bij de melkveehouders als bij de consumenten. De mening heeft namelijk post gevat, dat bij het opheffen van de melkdistributie tevens de verplichting is komen te vervallen van levering der ge wonnen melk aan een zuivelfa briek of standaardisatiebedrijf. Men is van mening, dat directe levering aan consumenten weer is toegestaan. Er zij echter met nadruk op gewezen, dat dit geenszins het geval is. De melkveehouder i moet de melk, welke niet be- derdrukking een eind te maken. Sowjet-Russische officieren, met wie hij bekend had kunnen zijn j voor n brujk of en wat zij besproken hadden. j voQr he(. opfokke* va kalveren, Volgens Peeters S evenals voorheen afleveren aan Naar wij vernemen verwacht "o??,./?,- o-,V,oal een zuivelbedrijf of standaardi- de Dienst voor Maatschappelijke Zorg van het Ministerie van Binnenlandse Zaken de gelde lijke gevolgen van evacuatie tij dens de oorlogsjaren, voorzover het Bureau Afvoer Burgerbevol king hiermede belast was, met 1 Januari 1949 te zullen hebben afgewikkeld. Het laat zich aan zien, dat dan ook de Districts- bureaux Verzorging Oorlogs slachtoffers zullen zijn geliqui deerd. In verhand hiermede verneemt het A.N.P., dat rekeningen be^ treffende transportkosten bij evacuatie en re-evacuatie, waar van de transporten voor 1 Jan. 1948 werden uitgevoerd, slechts tot uiterlijk 1 October 1948 voor het verkrijgen van vergoeding kunnen worden ingediend bij genoemde dienst, Trompstraat 3 te 's-Gravenhage of bij de onder hem ressorterende Provinciale- en/of Districtsbureaux Verzor ging Oorlogsslachtoffers. was echter pas Zaterdag aange komen. Naar hij vernomen had, had de Belgische militaire missie stappen voor zijn vrijlating on dernomen. Van. Britse zijde kon den geen gegevens verkregen worden omtrent de identiteit van de „Britse vriend". satiebedrijf. Het afleveren van niet-gestandaardiseerde melk aan de consument blijft nog steeds verboden. Inval in speelhol te Scheveningen. In de nacht van Zaterdag op Zondag j.l. heeft de politie een in val gedaan in perceel Harsten- hoekweg 281 te Scheveningen. De bewoner, de 49-jarige H. van G. R., gaf gelegenheid tot hazard spel. Een 19-tal personen werd aangetroffen, verdiept in het spel. Een roulette, f 7000.en een hoeveelheid drank werden in be slag genomen. Zes personen wer den gearresteerd. Verschenen is de memorie van antwoord op het voorlopige ver slag der commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer m^t betrekking tot de grondwetsherziening. regering ais tussen haar en de Nederlands-Indische regering, als mede de vertegenwoordigers der Indonesische volken, nog gaande is. Enkele leden onderwerpen de regering, teneinde omtrent haar standpunt meer zekerheid te ver af nauwkeurig alle personen, die onjuist zou hebben gehandeld krijgen, aan een soort verhoor op iets met de stotteraar te maken door zelf nog de indiening van de 1 vraagpunten. Zij wenst geenszins konden hebben en zo viel het op, onderhavige wetsontwerpen tezich daaraan zonder meer te ont- dat zjjn moeder vaak naar Den bevorderen kan de regering niettrekken, doch meent van een ca- Haag reisde. I beamen. j tagorisehe beantwoording van al- Gisteravond sloegen de recher- Het verheugt de regering, dat le vragen afzonderlijk, ais in dit cheurs hun slag en troffen Ger-2eer ve^G loden zich in het alge- rit aan op het adres, waarheen meen met het voorstel kunnen zijn moeder zich begaf. j verenigen. In het algemeen moge Met hun vangst begaven de re- de vraa5 onder de ogen worde chercheurs zich naar de hoofd-1 gezien, of en in hoeverre het re- stad, waar de stotteraar in het gcringsbeleid in de discussie be- hoofdbureau van politie werd in-trokken moest worden, gesloten. I Dit geldt ook voor de inhoud van de „organieke" wetten, die op deze grondwetsherziening zul len steunen. van de unie zal worden gehand haafd en er een wezenlijk konink lijk gezag zal zijn. Hoe en welke de organen der unie zullen zijn, is in principe 'n zaak van gemeen overleg. De toekomstig status, van de republiek wordt gedacht als die van een deelstaat der verenigde Haal diep adem lezer, het be gint: Als Hitier en Eva Braun niet dood zijn, zullen zij, beschul digd van „grove uitbuiting der omstandigheden" beiden met tien jaar internering gestraft worden. Of ze welwerkelijk in hun bun ker zijn omgekomen, gaat 15 Sep tember een speciale zuiverings rechtbank met behulp van getui gen haarfijn uitpluizen. Ja, ja. En dat nog wel, terwijl de film fabriek van Polygoon te Haarlem gisteren verbrand is, waarbij de Emissie certificaten Wereldbank op Neder landse kapitaalmarkt? De correspondent van de „Fi- nancial Times" tg 's-Gravenhage meent te weten, dat er momen teel onderhandelingen gaande zijn tussen de Internationale Bank voor Herstel en Wederopbouw, (Wereldbank) enerzijds en de Nederlandse regering en een syn dicaat van Nederlandse bankiers anderzijds over de uitgifte van certificaten van de Wereldbank tot een bedrag van 10 millioen op' de markt te Amsterdam. Bij informatie te bevoegder, plaatse werd dit bericht beves tigd. Nadere gegevens konden niet worden verstrekt, daar de onderhandelingen nog niet beëin digd zijn. o Middelburg in 't donker. Door het uitvallen van een transformator in de hoogspan ningsruimte aan de Poelendale- nngel heeft Middelburg gister avond van half tien tot kwart voor tien in het donker gezeten, De oorzaak van deze storing, deelde men ons van de zijde van het G.E.B. mede, was niet be kend. Door het inschakelen van een reserve-transformator kon weer stroom gegeven worden. bij ten volle. Met alle beslistheid ontkent de regering, dat de voorgestelde wij zigingen in de grondwet een li quidatie van het koninkrijk of de richtlijnen, langs welke deze liqui datie bewerkstelligd wordt, be-Schade 9000 gulden. Gisteren vat. De herzieningsvoorstellen be- j heeft het Haagse Bijzondere Hof ogen daarvan het tegendeel. Het j de doodstraf geëist tegen de 24- staten van Indonesië. De buiten-[is ook geenszins juist, dat deze jarige Josef Gerrese, die via zijn landse betrekkingen, door de re- „nieuwe rechtsorde" slechts een N.S.B. gezinde vader en 't Oost- publiek aangeknoopt, worden alsonbestemd ideaal zou zijn. front bij de S.D. te Rotterdam in N.C.R.V. vocaal kwartet in Vlissingen. Het N.C.R.V. vocaal kwartet aanwezige snelblussers het ver-met ^de^ organist Meindert Boekel tikten ook maar eventjes te wer- - ken. 't Zat in Holland toch niet best met vuur gisteren. In Delft vloog de wasserij „Hof van Delft" in brand. De brandweer kwam 'n beetje te laat, want de bomen van de overweg waren gesloten. geeft in de provinciën zomer avond kerkconcerten. Als negende in de cyclus was gisteravond Vlissingen aair de beurt, waar in de St Jacobskerk gedurende een half uur voor een aandachtig gehoor een program ma, bestaande uit een drietal Ne- os[33u'j g suoauaAa ua aspue[.iap christelijke liederen door 't kwar tet werd afgewerkt. Meindert Boekei verzorgde in dit programma, dat werd uitge- zodanig niet erkend. Voor wat betreft de openbaremoet, wanneer zij zich moet uit- orde en rust valt de laatste tijd I spreken over een grondwetsarti- De volksvertegenwoordiging dienst trad en daar verscheidenezonden, een tweetal orgelsoli op moorden- heeft gepleegd. - Bij de- !jet ™oie instrument van de St. achteruitgang te constateren. In het algemeen nemen de schendin gen van het bestand toe. Er zijn aanwijzingen, dat daarbij mede communistische invloeden werk- Hieraan wordt zeer Prinses Juliana en Prins Bern hard zijn gistermiddag per vlieg- p1,® Londen op Soesterberg De Inhoud van deze wetten nu d l?1?* hebben zich onmid- reeds nader aan te geven is niet werkzaamheden dier unie zijn be- aeiiijk per auto naar het Loo be- mogeljjk, omdat hier omtrent het kleed. De regering staat voor Seven. overleg zowel in de boezem der ogen, dat de Kroon aan het hoofd zaam zijn. wieraan wordt zeer stadium weinig doeltreffend, te sterk de aandacht gewijd Tegen mogen afzien. ordeverstoringen zal met kracht worden opgetreden. De regering acht het onjuist te stellen, dat de politieke onder handelingen geen enkel resultaat hebben opgeleverd. Aangenomen mag worden, dat de onderhande lingen met de republiek binnen kort kunnen worden hervat. De vestiging van de rechts staat is en blijft een der hoofd doeleinden, waarnaar de regering bij voortduring streeft. Zij kent haar verantwoordelijkheid daar- Wel kan worden opgemerkt, dat -de organen der Nederlands- Indonesische Unie onderscheiden zullen zjjn van de organen der beide partners. Het is de bedoeling, dat er zal worden gevormd een reële ko ninklijke unie met een of meer eigen organen, die met het hoog ste gezag op het terrein van kei, dat de uitkomst van reeds gepleegd overleg als basis aan neemt voor een nieuwe rechtsor de, ook volledig worden ingelicht omtrent die uitkomst van dat ge pleegde overleg. Naar aanleiding van het ver zoek van het lid, dat een onge clausuleerde beantwoording wens te op de vraag, of de regering 'n afscheiding van Indonesië uit het koninkrijk heeft aanvaard en of art. 207 de bedoeling heeft deze afscheiding goed te keuren, wordt naar het voorgaande verwezen. De vraag wordt mitsdien ont kennend beantwoord. Het gaat niet om afscheiding, doch om het scheppen van nieuwe verhoudin gen. schouwing van 't stoffelijk over schot van de Zaterdag gevonden Engelse matroos van de Duenna heeft de overlevende, Wezelman, verklaard, dat hij de eigenaresse van het jacht had aangeraden in de haven te schuilen, waaraan zij geen gevolg had gegeven. Van daag wordt in Soerabaja weer 'n Christelijk militair tehuis geo pend, nadat het geruime tijd ge bruikt was als militaire cantine. Wilt U naar de Jaarbeurs dan moet U uw kinderen beneden de leeftijd van 16 jaar thuislaten. Zij hebben n.l. geen toegang. Gis termiddag hebben twee Sowjet- Russische Yaks weer leelijk ge vaarlijk gedaan, door een toestel van de B.E.A. ergerlijk dicht te naderen. Zoekt men weer een in cident als op 5 April? Jacob. T arwegriesmeel uitsluitend op keuzebon vermicelli. Aangezien gebleken is, dat dien aangaande hier en daar een mis verstand bestaat, deelt het C. D. K. mede, dat tarwegriesmeel uit sluitend verkrijgbaar is op de keuzebon voor vermicelli en niet op tarwebloembonnen. DE BILT ZEGT: Weinig wind. Wisselende bewolking met la- ter kans op verspreide onweers buien. Weinig wind. Hogere tem pera

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 1