!Oro'..ntie»*S!M0y KORT Publicaties In de straat van Jantje Zw re straffen voor Handelaren in textielpunten. Cc,-nmissaris der Koningin opent I "tengo. Naar wij vernenten zai de Com missaris der Koningin Jhr mr A. F. C. de Casembroot Zaterdag om 2 uur in het Schuttershof te Ooc^s de Nijverheidsteutoonst iling openen, die van 31 Juli tot 7 Au gustus gehouden wordt. GOES. .Jubileum bij Oosterhaan Le Cointre. Gisteren heeft de heer A. Sin- ke, zetter bij Oosterbaan le Cointre, het feit herdacht dat hij veertig jaar bij deze firma in dienst is. In een korte en eenvoudige samenkomst van al het personeel heeft één van de directeuren, de heer L. Smit, de jubilaris en zijn echtgenote toegesproken, terwijl hij namens de directie als bewijs van waardering een anveloppe met inhoud overhandigde. Namens het personeel spraken de heren Vis en Buis, terwijl de laatste de heer Sinke een sche merlamp aanbood. Vooraf was de jubilaris op het stadhuis door de burgemeester de ere-medailie in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau op de borst ge speld. Deze eer viel ook te oeurt aan de heer L. Korstanje; die 43 jaar bij de firma Oosterbaan in dienst is. Het carillon niet voor Jubileum feesten gereed? Naar wij vernemen zijn de klok ken van het carillon, die hersteld en overgegoten zouden worden bij de fa van Bergen te Heiligerlee, gereed gekomen. Momenteel is de fa IJsbouds in Asten doende om het klavier in orde te maken, opcjat de klokken straks zo in de toren gehangen kunnen worden. Het gemeentebestuur heeft alle mogelijke moeite gedaan om de klokken voor de Jubileumfeesten opgeleverd te krijgen. Vermoede lijk zal het carillon echter niet op tij-t gereed zijn. OVEZANDE. Verkeersongeluk. vorige week vond een ver keersongeluk plaats op de weg Ovezande 's Heercnhoek. Een motorrijder, de heer Vermue uit Nisse, komende uit de richting Ovezande reed op een vracht auto in van molenaar de Baar uit Ovezande. De motorrijder moest met beenbreuk in het ziekenhuis St Joanna te Goes worden opge nomen. Door de Rijkspolitie ter plaatse wordt een nader onder zoek ingesteld. Geslaagd. De heer P. G. de Jonge be haalde het diploma Engelse handelscorrespondentie. Ongeluk bij woningbouw. De heer J. Priem, metselaar, alhier kwam bij het werk aan de woning van F. J. Schuerman van de steiger te vallen. Hij kwam zodanig terecht dat slechts enke le lichte kneuzingen het gevolg waren. Woningbouw. De aan de Achterweg in aan bouw zijnde woningwetwoningen zijn thans zover gereed, dat ver wacht kan worden dat deze be gin September a.s. zullen kunnen worden betrokken. Hiermede is voor deze gemeente het woning- proolcem voor het grootste ge deelte opgelost en kan dan ook van een noodtoestand op het ge bied van woonruimte niet meer worden gesproken. Tevens zijn de door oorlogs geweld vermelde panden van A. iiundersmarck en F. J. Schuer man in aanbouw; verwacht kan worden dat ook deze dit jaar zullen kunnen worden betrokken. KRUININGEN. Uit op de fiets. ue leerlingen der U.L.O.-school alhier maakten een vierdaagse schoolreis per fiets, onder lei ding van het onderwijzend per soneel met als einddoel de Jeugd herberg Mariëndal in het Mast bos te Ginneken. De tweede dag bezocht men het prachtige Na tuurbad „De Warande" te Ooster hout. De derde dag «vas het Die renpark te Tilburg aan de beurt, terwijl de vierde dag op de thuis- tocht Breda werd bezichtigd. Ouden van dagen gingen per auto. Ook de ouden van dagen maakten een trip, maar dan per auto. De tocht had als einddoel Tilburg. Op het programma ston den Roosendaal, Tilburg en Ber gen op Zoom, waar telkens ge pauzeerd werd. Bij hun terugkeer werden ze verwelkomd met mu ziek. KYPEI.I.F.. Wedvlucht „Oost West, Thuis Best". De uitslag van de wedvlucht voor jonge duiven van uit Neuf- villes, georganiseerd door boven genoemde Postduivenhoudersver- eniging, luidt als volgt: P. Schrijver: 1. 3, 4, 6, 9, 10, 15 en 16; A. v. Driel: 2; C. de Leeuw: 5, 7; M. Gijzel: 8, 18, 20; A. Blok: 11. 12, 14; P. Bruinzeel: 13, 19; P. Butler: 17, 21; J. Mol; 22; C. Wisse: 23; J. Hensdijk24; M. Eversdrjk: 25. 26; P. Glas: 27. Uitslagen oude duiven; P. Schrijver; 1, 2, 3, 4; J. Mol: 5. BRUINISSE. Eerste verse mosselen spoedig naar Engeland. De eerste bemonsterde offertes van verse mosselen zijn naar Engeland verzonden. De handel met dit land kan dus binnenkort worden tegemoet gezien. Naar België gingen via de los plaatsen te Bruinisse, Tholen en Yerseke ongeveer 4350 tonnen r.-osselen. Rechtstreeks naar België gingen 300 tonnen. Inwijding nieuwe orgel. Vanavond om 8 uur zal het nieuwe orgel in de Gereformeerde Kerk alhier worden ingewijd. Het zal voor die gelegenheid worden bespeeld door de heer Heuseveldt uit Wissekerke. Ds Bremmer zal daarbij een toe spraak houden. Ongeval. De heer C. Jonker Lz„ alhier had het ongeluk van de fiets te vallen en zrjn arm zodanig te blesseren, dat hij zich naar het ziekenhuis te Noordgouwe moest begeven voor heelkundige hulp Nieuwe motoren voor mosselvaartuigen. De reddingboot Koningin Wil- helmina van Stellendam moest worden voorzien van nieuwe motoren. De oude motoren, die voor 'n reddingboot wellicht niet meer betrouwbaar zijn, zijn na tuurlijk nog uitermate geschikt voor de mosselvisserij. Machinefabriek Maaskant al hier zal ze plaatsen in de mossel vaartuigen Bru 18 en Bru 20 van Gebrs Jumelet Wz. en Gebrs Muller. ZIERIKZEE. Zaterdagavond werd op initia tief van de G. V. „Olympia" door deze vereniging en de zusterver eniging „Rust Roest" van Zierik- zee, „Jong Dreischor" van Drei- schor en „D.S.S." van Nieuwer- kerk op het „Sportterrein Ban- nink" een gymnastiekuitvoering gegeven. Om 6 uur werd geza menlijk van het H.B.S.-pleïn af gemarcheerd. De opening bestond uit het zin gen van het eerste couplet van het gymnastenlied en een speech van de voorz. van „Olympia", de heer J. L. Legemate. Het programma, dat vrij vlot werd afgewerkt, werd geopend door de vrije oefening voor heren. Het laatste nummer, de vrije oefening „Mooi Holland" namen de dames van „Olympia" en „Jong Dreischor" voor haar reke ning. Over het geheel genomen wer den de diverse oefeningen, als brug-turnen, de paardoefeningen, het rekwerk, enz. goed uitge voerd door de deelnemende ver enigingen. De heer Legemate sloot de welgeslaagde demonstratie met een woord van dank aan de deel nemende verenigingen en aan al len die aan de voorbereidingen hadden geholpen. THOLEN. Wedvlucht „De Trouwe Duif". Zaterdag hield de P.V. „De Trouwe Duif" een wedvlucht vanuit Roermond, afstand van 129 K.M., waarbij 207 duiven in concours waren. De duiven, wer den gelost om 12 utiïï De eerste prijswinnende duif was binnen om 1.55.59 uur en de laatste om 3.33.16 uur. De uitslag luidt: J. Deurloo: 1, 4, 6, 23, 33, 41; D. Jansen; 2, 11, 12; B. Suur- land: 3, 30, 36, 49; A. Wage- maker; 5, 16, 26, 27, 32, 42, 58; D. Burgers: 7, 62; L. Laban: 8, 9, 14, 18, 31, 40, 51, 68; M. Boot: 10, 19, 22, 24, 25, 38; F. Nijs: 13, 45; J. Hage: 15, 20, 29, 52, 53, 54, 57, 65; M. Tazelaar: 17, 39, 67; J. Bogerd: 21, 50; G. Soomers: Ai, 44; J. Vermeij: 34, 43, 66; An- nemaat: 35, 55; L. Soomers: 37; W. Videier: 46; B. Schot: 48; J. Schot: 56; J. Kwist: 59; F. St&- ketee: 60; C. v. Poepele: 61; L. M. de Heer; 63, 64; C. Soo mers: 69. Kiuiy-ieiifooHStelling va» Geiten te Goes. Vrijdagmiddag werd te Goes een Kring-tentoonstelling gehouden van gelten, georganiseerd door de Kring Zuid-Beveland van de Ver. ter verbetering van het Geitenras in Zeeland. Begunstigd door mooi weer hadden de keuringen plaats in de kersenboomgaard van de heer Peman-Kakebeeke aan de Patijn- weg te Goes. Als jury trad op de heren Ir W. L. Harmsen, Adjunct- Rijksveeteeltconsulent en W. Sie- tema. Secretaris van de Nederl. Commissie voor* de Geitenfokkerij. Hoewel het aantal ingeschreven dieren groter had kunnen zijn, kan toch worden vastgesteld, dat Zuid-Beveland een prima kern fokdieren bezit. Vooral de grote groep stamboekgeiten vormde een klasse edele en uniforme dieren, zoals ze zelden bijeengebracht worden. De belangrijkste prijzen vielen te beurt aan Klasse niet-geregistreerde lam meren: 1. J. de Kuyper, Wolfaarts- dijk; 2. F. Minnaard, Kattendijke; 3. N. Smits. Nieuwdorp. Klasse geregistreerde lammeren: 1. Irma no. 3485 van A. van de Vliet, Wolphaartsdijk; 2. Adri no. 34S8 van D. C. Hannevvijk, Wol- raartsdijk; 3. Truus no. 3502 van P. v. d. Vrie, Kapelle. In de klasse niet-geregistreerde melk gei ten behaalde D. van Kleu nen te Kattendijke met Flipje de eerste prijs. De klasse geregistreerde melk- geiten was slechts matig bezet en van matige kwaliteit. Wel stonden hier twee dieren aan de kop van Joh. Rufjssen te Katten dijke, die eigenlijk in de volgende klasse hadden moeten meedingen, die werkelijk zeer goed waren. Klasse Stamboekgeiten: 1. Bertha no. 1189 van P. v. d. Vrie. Kapel le; 2. Maa-tje no. 1172 van D. C. Hannewijk te Wolf aartsdijk; 3. Nellie no. 1188 van P. van de Vrie. voornoemd; 4. Nel lie no. 1210 van C. W. Traas i te Nieuwdorp; 5. Nellie no. 1215 van M. Westdorp te Kattendijke. Kampioen werd Bertha no. 1189, van P. v. d. Vrie; een zeldzaam goede geit en reserve-kampioene dp geit Koos no. 1139 van Joh. Ruijssen. Van de familie-groepen werd de eerste prijs behaald door P. v. d. Vrie, de tweede door A. v. d. Vliet. Iln de vereniglngs-groepen be haalde de geïtenfokverenlging Nieuwdorp de eerste en die te Wolïaartsdijk de tweede prijs. Benoeming. De heer J. Zachariasse te Tholen, oud-leerling van de Ruy- tersehool te Vlisingen, die on langs het diploma behaalde voor Radio-telegrafist 2e klasse, is thans als marconist in dienst ge steld bij „Radio Holland". Geslaagde Turndemonstraties. De Gymnastiekvereniging „O- lympia" te Tholen, heeft met me dewerking van de zusterveren. „Spido" van Oud-Vossemeer op de Markt te Tholen Zaterdagavond een openbare gymnastiekuitvoe ring gegeven. Onder leiding van de heer C. Bijl, directeur van „Olympia" en de heer Huisraans uit Bergen op Zoom, directeur van „Spido", werden onder zeer grote belang stelling door de jonge leden vrije oefeningen, hoogspringen en paard oefeningen uitgevoerd, waarna door de oudere dames en heren vrije en brugoefeningen werden gedemonstreerd. Door de dames werden de jubileumserte-oefenin- gen „Mooi Holland" ten tonele gebracht, waarvoor zij een dank baar applaus in ontvangst moch ten nemen. Tot slot van deze geslaagde avond sprak de heer G. Amsing, voorzitter van „Olympia" een woord van dank aan de heer Huis mans en zijn vereniging voor de prettige medewerking, voorts bracht hij dank aan de leden van de Thoolse vereniging. Moge deze avond ertoe hebben medegewerkt, dat de gymnastieksport er vele beoefenaars bij krijgt. KOUTGEN'E. Noord-Bev." Ver. v. Postduiven- houders. In de wedvlucht vanuit Roer mond, afstand 155 km, die j.l. Za terdag is georganiseerd door de Noord-Bev. Vereniging van Post^- duivenhouders hebben 70 jonge duiven meegevlogen. De uitslag luidt: H. C. Noord- hoek: 1, 2, 14, 20; P. Platschorre: 16, 17 te Kats; J. Sturm: 3, 4, 15, 18; S. v. d. Houten: 8, 19 te Co- lijnsplaat; L. de Fouw: 5; P. Ver burg: 6, 7, 10, 12, 13; Z. v. Dam me: 9, 11 te Kortgene. KATS. Vergadering Oranje-Vereniging. In de Vrijdag gehouden alge mene vergadering van de Oranje vereniging onder leiding van de voorzitter, de heer A. Burgel, zijn enkele besluiten genomen met be trekking tot de viering van het gouden Regeringsjubileum van H. M. de Koningin en de troons bestijging van H.K.H. de Prinses- Regentes. De voorzitter gaf de mening weer van het bestuur over de te organiseren feestelijkheden. De bedoeling is 9 September te bestemmen voor de viering van de plaatselijke feesten. De regeling van de verschillen de spelen zal zo ingekleed worden, dat verschillende leeftijdsgroepen er aan kunnen deelnemen, zowel bij de dames als de heren. Kerk en Zending. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Den Andel, G. van Yperen te Waterlandkerkje. Aangenomen naar Westerbork, L. C. ten Bruggencate te Zuid- Scharwoude. Bedankt voor Oosterhesselen, L. C. ten Bruggencate te Zuid- Scharwoude. Geref. Kerken, j Beroepen te Colijnsplaat, D. G. Molenaar te Renswoude; te Nieuwe Pekela, S. Neerken te Dedemsvaart; te Veendam, J. van Harmeien te Garijp; te Hij ken, H. Moolhuizen te Aarlari- derveen; te Capelle a. d. IJssel R. van Mazijk, cand. te Beek bergen; t e Oudshoorn, J. D. Koers, vlootpred. te Noordwijk aan Zee; te Winterswijk, J. Na- wijn te Avereest. Aangenomen naar Voorburg, J. H. Mulder te Vlaardingen, die bedankte voor Rotterdam- Zuid. Bedankt voor Drogeham, J. Alberts te Oosterend (Fr.)voor Varsseveld, dr O. C. Broek Roe- lofs te Woerden; voor Nieuwer- kerk a. d. IJsel, J. Koolstra te Kruiningen. Chr. Geref. Kerken. Aangenomen naar Oud-Beijer- land, A. Hilbers te Assen. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Utrecht (2e pr.- pl.), C. H. Lindeboom te Kam pen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Ouddorp, J Ha- gestein, cand. te Vlaardingen. Dr E. Enuneii te Bandoeng. Na de bijzonder zware dagen ter Alg. Synode in Buitenzorg, vond dr E. Emmen, scriba van de Herv. Synode, nog gelegenheid een week-end naar Bandoeng te gaan. Hij ging daar voor in een volbezette Grote Kerk, terwijl er tevens een uitgebreid informeel overleg was met verschillende collega's, die bjj. de nieuwe koers in de Prot. Kerk in Indlë betrok ken zijn. Ook sprak dr Emmen voor de pas opgerichte kring van burger- en legerpredikanten, over de komende Assemblee van de Wereldraad der Kerken in Am sterdam. Geloofsleven der Jongeren. Op het dezer dagen te Ooster- beek gehouden Geref. Jeugdeon gres o.l.v. de heer A. v. Rijn te Den Haag, sprak prof. dr K. Dijk over de plaats van het persoonlijk geloofsleven in het Geref. jeugd werk. Naar spr.'s mening wordt het „Apostolaat" in deze dagen wel eens wat eenzijdig op de voor grond gesteld. De Kerk heeft een roeping naar binnen en naar bui ten en de eerste mag nfet ver zwakt worden tot een veronder stelling van de tweede. Sprekende over de critlek, die op het jeugdwerk wordt uitgeoe fend, zei prof. Dijk, dat veel in de practijk voor de vierschaar van het Ideaal niet kan bestaan. Maar deze schuldigverklaring ontneme niet de moed om verder te gaan met de tot nu toe gevolgde me thode. „EEN KANKER, DIE ER UIT MOET". Gistermorgen hadden de Textielpunten-handelaars, die betrokken zijn bij het door de Rijkspolitie opgespoorde complot, wegens het verhandelen van uit België afkomstige valse textielpunten zich te verantwoorden voor de Bijz. Politierechter te Middelburg. De eerste, die berecht werd, ren aan te voeren, zodat verd. was dc textielhandelaar P. K. te Middelburg, die 3000 punten had verhandeld. Hij had ze gekocht voor f 0.30 per stuk en met 5 ct. winst van de hand gedaan. Als reden voor zijn handelwijze gaf verd. op, dat zijn zaak niet meer zo best liep. De Officier van Justitie, Mr. Schenkenberg van Mierop, behan delde in zijn requisitoir met het oog op de nog volgende zaken dit geval zeer uitvoerig. Spr. begon met de zienswijzen van de ver dachten te verwerpen, als zou men niet geweten hebben, dat de punten vals waren. Bij de vaststelling van de eis hield spr. rekening met twee din gen, le. aan wie er was verkocht en of daarbij aan de zwarte han del was geleverd en 2e. of de verd. bekend stond als zwarte handelaar. De eerste verd. schetste de of ficier als de gunstigste van allen en vroeg een gevangenisstraf van 2 maanden met aftrek. De verdediger Mr M. Vlaming vroeg geen geldboete op te leg gen en zijn cliënt in vrijheid te stellen of voorwaardelijk te ver oordelen. In alle zaken werd door Mr P. een half jaar tegen zich hoorde eisen. Hij had al 6 veroordelingen op zijn naam staan. Zijn winst was f 0.20 per punt geweest, doch hij beloofde ter zitting er nu maar mee te stoppen. Nadat Mr Kuipers als verdedi ger ook hier clementie had be pleit, hoorde verd. zich veroor deeld tot de helft van de eis, 3 maanden met aftrek. Voor ile vijfde maal. Reeds 4 veroordelingen had de Goese los-arbeider C. P. v. O. achter de rag. Nu had hij weer 2600 punten verkocht in 2 par tijen, hij had al van alles gedaan, maar zo zei Mr van Empel: „in werkelijkheid ben je een bonnen handelaar". De eis luidde ook hier een half jaar en nadat Mr Kuipers bekor ting van de straf had gevraagd, werd hij veroordeeld tot 4 maan den met aftrek. Uit hulpvaardigheid. De filiaalhouder J. M. W. te Vlissingen had uit hulpvaardig heid de punten verkocht. Hij had in de oorlog vele mensen gehol pen en zodoende nogal wat „rela ties". 5600 punten waren hiermee gemoeid geweest, zodat Mr van van Empel direct uitspraak ge- Empel opmerkte, dat het meer op daan. eigen profijt dan op hulpvaardig- K. kwam er af met 1 maand heid leek. gevangenisstraf onvoorwaardelijk met aftrek. Een gevaar! A. B. caféhouder te Hontenisse stond niet voor de eerste maal voor de groene tafel. Hij had een duizendtal punten tegelijk ver kocht en Mr van Empel schroom de niet, hem een gevaar voor de maatschappij te noemen. De officier van Justitie was het- hier blijkbaar mee eens en eiste 4 maanden met aftrek. De verdediger, Mr Kuipers, wees er op, dat verd. niet zelf het initiatief nam in deze zwendel en vroeg een deels voorwaardelijke straf. Uitspraak 6 weken onvoor waardelijk met aftrek. Gelegenheidsdelinquent. J. P. K., reiziger te Vlissingen, was in aanraking gekomen met een der hoofdverdachten, v. D. Hij had 5600 punten verhandeld, die hij inkocht a f0.28 en ver kocht a f 0.35. De officier van Justitie hekel de deze doorverkoop van grote hoeveelheden en eiste 3 maanden met aftrek. De verdediger, Mr Kuipers, noemde verd. een gelegenheids delinquent, die door tegenslag in de verleiding was gekomen. De uitspraak was 6 weken met aftrek. Doorgewinterde zwarte Piet. Een doorgewinterde zwarte handelaar noemde de officier van- Justitie de veecommissionnair K. B. uit Terneuzen, waarvoor geen verzachtende omstandigheden wa- De officier van Justitie eiste hier 3 maanden met aftrek en nadat Mr v. d. Burgt had aange drongen op voorwaardelijke ver oordeling, was de uitspraak 5 we ken onvoorwaardelijk met aftrek. Met 10.000 gelijk. Een van de hoofdverdachten, die in deze zitting terecht stond was de houthandelaar D. van D. 1 uit Terneuzen. Hij had 10.000 punten omgezet met een winstje variërend van 5 tot 10 ct. per punt. Mr Schenkenberg van Mierop wees er hier nogmaals op, dat het J onmogelijk was, dat men geen argwaan koesterde tegen de echt heid yan de punten bij dergelijke hoeveelheden en hij eiste tegen v. D. 6 maanden. Mr v. d. Burgt drong ook hier weer aan op een voorwaardelijke veroordeling, die hij ten dele ook verkreeg. Mr van Empel veroordeelde verd. tot 3 maanden onvoorwaar delijk en 3 maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van 2 jaar en onder toezicht stellen van dc Reclassering. De laatste in deze serie was de veekoopman M. G. B. uit Ter neuzen, die in 3 partijen 3700 punten had verhandeld. Op medisch advies vroeg de of ficier van Justitie hier een voor waardelijke straf van 6 maanden met een proeftijd van 3 jaar. Mr van Empel verklaarde zich hiermede accoord in zoverre, dat hij verd. bovendien nog een boete van f250 oplegde subS. 5 maan den. nu De te Tholen gehouden collec te ten bate van de Stichting Sportnieuws. Zomervoetbal. K.N.V.B. Afdeling; Zeeland. Uitslagen: Groep A: Veere „Kinderzorg" bracht op de som Middelburg I 2—3; Nieuwland - van f 69.17. j V.S.V. I 0—5; P G.Z.- -P.Z.E.M. Na een ruim twee-jarig be- uitgesteld. Groep B: Zeelandia staan heeft de gemeentelijke bad- Middelburg II 01; V.S.V. II inrichting in Terneuzen de 100.000 Broederband 32 ste bezoeker genoteerd. Onderwijs. Niet-zelfverzorgers letter A t.m. D; Woensdag 11 Aug. Niet-zelf- verzorgers letter E t.m. J; Don derdag 12 Aug. Niet-zelfverzor gers K t.m. R; Vrijdag 13 Aug. Niet-zelfverzorgers S t.m. Z. Uit reikingsuren van 9.3012 en van 1315.30 uur. Meliskerke: Maandag 16 Aug. van 10—12 en van 13—15 uur Zelfverzorgers en Niet-zelfver zorgers. Westkapelle: Woensdag 18 Aug. Zelfverzorgers; Donderdag Voor het Praktijkdiploma Boekhouden van de Nederlandse heeft Veere de eer aan Middel Associatie voor Praktijkexamens slaagden: Dhr. S. Leënhouts, dhr. M. J. C. Moens en dhr. J. A. Ingelse te Goes; dhr. M. Dekker te Yer- Veere heeft zijn eerste neder laag in eigen huis geleden er daarmede 2 kostbare punten jg Aug.' Niii-zè\tverzo7gcr7. UiL voorsprong op V.S.V. I verloren reikingsuren van 10-12 en van Met het kleinst mogelijk verschil 13jg uur seke en dhr. A. te Souburg. v. Eenennaam Scheepvaartberichten. 27 Juli. Te Vlissingen aange komen: Reiger van Antwe'pen. Gepass. naar Antwerpen: Liner- ty van R'dam. Gepass. van Ant- .werpen: Annakerk naar R'dam; Brem naar Oporto; Maraat V naar Londen. burg moeten laten. V.S.V. I heeft door een 50 overwinning op Nieuwland, Veere van de boven-, ste plaats verdrongen. Grote spanning heerst in deze afdeling. 240 (_0 Lobith 1259 (-0.20), zowel aan de kop als aan de M,„„„ Waterstanden. Keulen 418 (—0.11), Ruhrort staart. De stand hier is nu als volgt V.S.V. 9 7 2 Veere 9 7 "2 Middelburg I 10 5 14 P.Z.E.M. 7 2 14 P.G.Z. 7 1 15 Nieuwland 8 1 16 In de B-groep heeft Zeelandia met 10 de eer aan Middelburg II moeten laten. V.S.V. H was ook te sterk voor Broederband en wist met 32 de baas te blijven. Nijmegen 1023 0,19), Arnhem 995 (—0.15), Eefde 515 (—0.16), Deventer 406 0.13), Borgha ren 4080 (—0.14), Belfeld 1120 0.25), Grave (beneden) 457 (—034). Wat brengt de radio? V eilingsberichten. MIDDELBURG. Veiling van 26 Juli 1948. Groenten: Dubb. is nu: Frincessen 4072, Snijbonen 43 Alberts 80, Wagenaars 2860, Saxa's Zeelandia 3855, Andijvie 415, Doperw ten (stam) 2530, Kroten 612, Postelein 4854, Prei 22, Rabar ber 9—14, Uien 816, Zilver- uien 25, Spinazie 7—-31, Rode kool 510, Savoyekool 1837, Spitskool 2830, alles per K.G.; Bloemkool 1 40—76, idem II 1138, idem III 4 16, Platglaskomk. IA 1720, id. I 13—16, id. II 10—14, id. Ill 711, Natuursla i 211, id. II 210, alles per stuk; Kroten 5 8, Peen 1421, alles per bos. Fruit: Rode Bessen: Prolifix 1,25. Druiven: Frankenthaler 2.092.22, Frambozen 1.081.51, Meloenen suiker 721,05, idem Annanas 5595, idem Net 26 95, Tomaten (kas) 1834, alles PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I (301,5 M.): Broederband komt met deze ne- N.C.R.V.: 6.00 Ned. koren en derlaag nu definitief op de onder- korpsen. 6.30 Regeringsuitzcn- ste plaats. Aan de kop heerst ding. 7.00 Nieuws en Wcerover- hier ook grote spanning. De stand zicht. 7.15 Eenstemmige psalmen door het Ned. Kamerkoor. 7.30 2 9 Actueel geluid. 8.00 Nieuws. 8.15 3 8 „Avondstilte" in de Oude Kerk 2 8 te Amsterdam. 9.20 Residentie- 3 7 Orkest. 10.00 „Music for Strings Middelburg II V.S.V. II Broederband 5 0* and Organ". 10.15 Aanwinsten van winstpunten in mindering de Discotheek. 10.30 N.C.R.V. wegens niet opkomen. 10.45 Avond- Vocaal kwartet, overdenking. HILVERSUM II (415 M.>: V.A.R.A.: 6.00 Nieuws. 6.20 Vin- dobona Schrammel'n. 7.00 Mevr. dr KaasAlbarda bespreekt het gedenkboek t.g.v. het gouden Regeringsjubileum. V.P.R.O.: 7.30 Voor de jeugd. 7.45 „Lezen in de Bijbel". V.A.R.A.; 8.00 Nieuws Uitreiking bonkaarten 10e cn 11e Stafmuziekcorps A'damse neriode Politie. 8.45 Hoorspel; „Onze Stad". 10.15 The Ramblers. 10.45 De Directeur van de Distribu- Boekbespreking. 11.00 Nieuws, tiekring Walcheren maakt bé- kend dat de uitreiking van bo- per k.g.; Kaspruimen 69, Kas- venvermelde bonkaarten in de Donderdag 29 Juli. HILVERSUM I (301,5 M.): perziken 947 per stuk. Prui- onderstaande gemeenten als K.R.O.: 8.00 Nieuws. 8.15 „Pluk men: Washington 75—95, Early volgt zal geschieden: de dag". 9.05 Beethoven-progr. Laxton 4574, Czarpruimen 69 Vlissingen Havendorp: Don- N.C.R.V. 10.15 Morgendienst. 99. Appels; Perzikappel 2163, derdag 29 Juli van 9.3012 en 10.45 Geestelijke liederen. KlR.O.: Appels (val) 730., Peren; van 13.3016 uur letter A t.m. 11.00 Radioziekenbezoek. 11.45 Oomskinderenpeer 5464, alles K; Vrijdag 30 Juli van 9.3012 Orkest. 12.03 Orkest. 1.00 Nieuws per kg. 'en van 13.3016 uur letter L 1.20 Arie Snoek, pianospel. 1.45 Aardappelen; Vroege/late t m y„ Hors d'ocvre. N.C.R.V.; 2.00 Ama- aardappelen. Grote 68.40, Bon- Koudekerke: Maandag 2 Aug. ti Trio. 2.30 Reportage v. d. ope- ken 7.608.50, Drielingen 4.20Zelfverzorgers; Dinsdag 3 Aug. ningsplechtigheid van de Olym- 5.40, Eigenheimers 8.508.80, Niet-zelfverzorgers letter A t.m. pische Spelen in het Wembley- Bintjes 6.106.80, alles p. 100 kg. K; Woensdag 4 Aug. Niet-zelf- Stadion door George VI van En- GOES Veiling van 26 Juli. verzorgers letter L t.m. Z. Uit- geland. 5.00 Radio Jcugdjour- w„;t. Voiimir Tnn«n"lk 50 reikingsuren van 912 en van naai. 5.30 Ensemble „Euphonia".. Perzikr. Zomerappels 26—54,^^(k—16 uur. J 5.45 De Olympische Spden Firlv Victoria 1528 Beautvof Ritthem: Donderdag 5 Aug. HILVERSUM II (415 M.): Bath Ts-Sl Kroel' en vaïap- 9.30-12 en van 13^0-15 30 A.V.R.O 8.00 Nieuws. 8.45 Con- pels 3—18, Oomskinderenpeer uur Zelfverzorgers en Niet-zelf- eert. 9.15 Morgenwijding. 9.35 27-57, idem kroet 17-25,'Verzorgers inaa M Washingtonpruimen 26-93, BlSSekerke: Donderdag 5 Aug Czarpruimen 1883, Early Lax- van 9-3°—12 en van .ton 80, Eldense blauwe 2433,Zelfverzorgers en Niet-zelf - Princepruimen 22, Ontario 44 82, Occulanen 35, Rode Bessen Zoutelande: Vrijdag 6 Aug. Arbeidsvitaminen. 10.35 Musette Orkest. 10.50 Kleuterprogr. 11.00 Philadelphia Symphonie Orkest. 11.45 Proza en poëzie uit „De Waterkampioen". 12.00 Pianospel 12.30 Weerpraatje. 12.38 Piano- 7i!_R7 Frnmhmpn 147148 al-1 van 93012 en van 1315.30 spel. 1.00 Nieuws. 1.15 „From nnr nn Mtnf- Qtroitce 4 r\ C.m>oViiiiin" 0 1^ Cnlie_ Strauss to Gershwin". 2.15 Solis tenconcert. 3.00 Voor zieken en gezpnden. 4.00 Coloriet. 5.00 Ka- leidoscoop. 5.20 Welk dier deze Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 27 Juli medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. les per 100 kg uur Zelfverzorgers en Niet-zelf- Groenten: Bloemkool 4—62; verzorgers. Uitgereikt wordt in Komkommers 13—22, Kropsla het gebouw „Dc Ark 4—12, alles per 100 stuks; Aard- I Souburg: Maandag 9 Aug appelen 5—6, dubb. Princ.bonen Zelfverzorgers; Dinsdag 10 Aug. week? 5.30 Zangklasse. 6574, Saxsabonen 4857, Wa genaarsbonen 38, Snijbonen 69 107, Groene Savoyekool 1023, Rodekool 5, Andijvie 916, Sja lotten 45, Uien 611, Poste lein 29—32, Tomaten 39—47, Ra barber 59, alles per 100 kg.; Wortelen 6, Uien 5.508, Selde rij 1.50, alles per 100 bos. KAPELLE—BIEZELINGE. Vei ling van 26 Juli 1948. Appelen: Yellow Transp. 14 67; Perzikappel 2469; Beauty of Bath 24—53; Early Victoria 1928; Mr Gladstone 920; Zomeraagt 14; Valappels 8V»13. Peren: Précoce de Trévoux 63 69; Oomskinderenpeer 3267; Bruine Herenpeer 19. Pruimen: Washington 1979; Nederl. 1962/4 Dito 1947 Dito 1937 Dollarlening Invest, cert. Nederl. N-W.S. Spaarcert. Indlë 1937 Grootboek '46 Kol. Bank Ned. Ind. Hand. Ned. Hand. Mij A.K.U. Czar 13—85: Early Laxton 16j Bergh Jurg. 66; Ontario 1682; Eldense Blau- Berkel Pat. we 2842; Abrikoospruïm 26Calvé Delft,*, 36; Boerenwitte 26; Héron 69; centr. Suiker Ponds- Seedling 23; PeFzikprui- Fokker men 48—73; Princepruimen 24— Gelder Zonen 32; Occulanen 1330; Tollenaars Hoogovens 20—34. Lev. Br. Untl. Diversen: Kruisbessen 834;Nederl. Ford Rode Bessen 5456; Frambozen Nederl. Kabel 100154; Bramen 165180; Philips Gloell. Kerken 114126; Zure Morellen Wilton F. 29—61; Tomaten 27. Billiton I Groenten: Dubb. Princ. bonen Idem II dr. 7691; Wagenaarsbonen Dordt Olie 3741; Gele bonen 810; Andij- Kon. Olie vie 11; Aardappelen 5%7; Uien A'dam Rubber 11; Rode Kool 79; Savoye kool Bandar Rubb. 1116. alles per kg. Komkom- Del. Bat. Rubb. mers 311; Bloemkool 2-^44; O. Java Rubb. Kropsla 6V29 YzGladiolen 2; Serbadjadi Kasperziken 1228, alles per st H. Am. lijn Kroten 2%3Vz per bos. J- C. Jap. lijn 98% 98 987" 102 97% 817, 100% 92% 98 91 122 160 169% 302 121 191 206% 175 153 205% 295% 341 255% 198% 565% 465% 306% 335% 161 138 106 69% 197 163 98% 98 102' 97% 81% 100% 92% 98 93 122% 158% 1*07* 302 121 193% 206 171 151% 205 295% 343 290 255% 196 571 465 310% 337% 160% 138 106 197 164% K. N. Stoomboot Kon. Paket Scheepv. Unie Rott. Lloyd Stv. Nederland H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenl. Dell Bat. Mij Dell Mij Senembah Muller I A'dam Bank Holl. B. Unie Rott. Bank Twentse Bk. Anaconda Beth. Steel Chrysler Gen. Motors Intern. Nick. Kennecott Rep. Steel U. S. Steel Cit. Service N. American Cont. Olie Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tidewater Baltimore Miss. K. Texas Pennsylvania N. Y. Central. 159 165 181% 163 186 224 98% 44 136" 152% 167 159 226% 161% 174% 37% 108% 64% 32 69 28% 59 14% 61% 59% 71% 42% 28 14% 7% 19 16% 159 165 182% 163 186 222 92 98% 43% 154 138% 167% 158% 227 162 175 37 108 31(4 28', 56% 14% 42',i 28 185. Ze waren op weg naar huis, Jantje en Kees. Maar zonder Kazan! De huisknecht was teruggekomen en had ver teld: de boswachter was niet thuis, had z'n vrouw gezegd Och, Och, wat 'n teleurstelling..! Er zat niets anders op dan dat ze toen maar naar huis gingen. Maar ze liepenalsof ze lood in de schoenen haddenZe waren ook zo moe zo moe Ineens kreeg Kees 'n idee! „Joh", zei hij, „hij is vast naar huis gelopen! Dat doen honden immers zo vaak!" Ja, dom dat j ze daar nog niet aan gedacht hadden. Natuurlijk was ie zelf j naar huis gelopen.' -Hè, 't was 1 of ze ineens niet meer zo vrese- I lijk moe waren. Ze liepen ten- I minste heel wat flinker. 186. Toe-oe-oct hoorden ze i plotseling achler zich. 't Was een vrachtauto. Dc auto van Van Lier, je weet wel, die vrachtrij der die bij Jantje en Kees in de straat z'n garage had. Hij stopte. „Meerijden?", vroeg Van Lier. Nou, wat graag natuurlijk. In 'n wip zaten ze bij Van Lier in de cabine en vooruit ging 't. Eer ze er erg in hadden, waren ze thuis. Maar o, wat een teleur stelling werd ook dat! Want'wie er wasgeen Kazan! Va der, moeder, Mientje, Jantje, Keesze keken nog eens n de stratenze vroegen aan. schoolkameraden, aan juffrouw Linlmans, zelfsaan meneer PotNiemand had Kazan ge zien. Waar was Kazan

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3