rovinci^ffi mm KORT O straat van J antje ecU^zendini ,The Vitrite Works" heeft een Personeelsraad. Prüsvoorschriften met de voeten getreden. MIDDELBURG. Ongeval. 'i.uagmiddag kwam B. M. uit Serooskerke op de hoek Markt —Lange Noordstraat in botsing met een paard en wagen. M. kwam hierbij te vallen met het gevolg dat de wagen over zijn voet heenging. Op doktersad vies moest het slachtoffer naar het ziekenhuis worden vervoerd. Let op de bespuiting. Tegen P. J. is proces-verbaal opgemaakt, daar by hem werd ge constateerd, dat hij zijn aardappe len niet tegen de coloradokever had bespoten. Van de zijde van de politie maakt men de betrok kenen er op opmerkzaam, dat er streng zal worden opgetreden te gen hen, die weigerachtig zijn of nalatig met dergelijke bespuitin gen. VLISSIN GEN. Een winkelweek. Een door de Vlissingse Midden standscentrale ingestelde Com missie ter bestudering van de mo gelijkheid tot het houden van een winkelweek tijdens de a.s. jubi- leumweek, hield haar eerste con tact-vergadering met de georga niseerde Vlissingse Middenstand. De voorzitter van de Commis sie, tevens voorzitter van de Vlis singse Middenstandscentrale, voerde een warm pleidooi voor een actief samenwerken van de middenstand. De belangstelling van de aan wezigen in de plannen van de Commissie manifesteerde zich tij- denss de vergadering in de op- geve van het aantal deelnemers aan de winkelweek (99 pet. van de aanwezigen gaf zich op). Gezien de plannen van de Com missie, gaat Vlissingen een win kelweek tegemoet, welke in deze stad tot dusverre nog niet werd gehouden. GOES. Tentoonstelling Nederlandse Vrouw 18981948. De opbrengst voor de tentoon stelling van de Nederlandse Vrouw 1898 -1948 heeft f605.40 opgebracht. In de étalage van de heer Kloosterman, het Weefhuis, in de Lange Vorststraat is de Goese bladzijde uit het boek dat H. M. de Koningin wordt aangeboden door de Nederlandse vrouw, te zien. Dit boek wordt gelijk met de handtekeningen van de Neder landse vrouw H. M. de Koningin bij haar regeringsjubileum over handigd. WOLPHAARTSDIJK. Wedvlucht „De Blauwe Doffer". De uitslag van de wedvlucht die Zaterdag door de P.V. „De Blau we Doffer" vanuit Roosendaal met jonge duiven is gehouden luidt als volgt: L. Pie- terse: 1, 3, 9, 20, 32; A. J. Wal- hout: 2, 11, 12, 19, 27, 33, 35; P. Houtekamer: 4; N. Anthonlsse: 5; A. Eggebeen: 6, 7, 14, 15, 16, 21, 28, 29, 34; J. Westveer: 8, 10; J. Koert: 13, 17, 31; G. Eggebeen: 18, 23; I. Boer: 22, 25; P. van Loo: 24, 26; F. Ossewaarde: 30. KRUIN INGEN. Christelijke bouwvakarbeiders. Maandagavond werd een ver gadering gehouden om te komen tot de oprichting van een afdeling Krulningen-Hansweert van de Njderl. Chr. Bouwvakarbeiders- bond. Door de districtsbestuurder de heer H. Koetsveld te Goes werd een rede gehouden waarin hjj wees op de groei van het C.N.V. na de bevrijding. Telde het C.N.V. voor de oorlog 112.000 leden, thans heeft men het ledenaantal van 135.000 overschre den. Wat betreft de Chr. Bouwar- beidersbond, zijn er thans weer een even groot aantal afdelingen in Zeeland als voor de oorlog. Het ledental is aanmerkelijk groter. Waren voor de oorlog ruim 700 Chr. Bouwvakarbeiders ln de N.C. B. georganiseerd, thans bedraagt het ruim 970. De 1000 leden ln Zeeland kunnen dus binnen afzien bare tijd worden bereikt, daar het ledental steeds toeneemt. De door het socialisme na de bevrijding gepropageerde „door braak" houdt nog vele Chr. arbei ders van het voornemen af zich aan te sluiten bij de Chr. vakbe weging. De zich algemeen noemende vakbeweging ts en blijft echter de socialistische vakbeweging en propageert het socialisme, dat door de Chr. vakbeweging princi pieel wordt afgewezen. Ook ln Zeeland verkeert men nog steeds in de waan. dat de Christelijke belijdenis ln de soci alistische vakbeweging uitgedra- BBCINISSE. Tram» reden op elkaar. Zaterdagavond is, tengevolge van verkeerde wisselstand op het statkmsemplacement der R.T.M een vertrekkende Dieseltram op een stilstaande tram gereden. De zich in de tram bevindende passagiers kwamen met de schrik vrij, doch de materiële schade was nogal aanzienlijk. HAAMSTEDE. Ouden van dagen op stap. gen kan worden. Dit la echter nietOngeveer 65 ouden van dagen mogelijk. Met voorbeelden werd maakten op 2 Juli j.l. een tocht dit aangetoond. naar West-Brabant. Ongeveer 10 Het staatssocialisme ia thans de leidende gedachte ln het N.V.V. De Christelijke arbeiders moeten daarmede breken. De Christelijke vakbeweging is dé vakbeweging, omdat slechts door het in gehoorzaamheid aan vaarden van het Evangelie van Christus de reformatie van het maatschappelijke leven mogelijk WISSENKEKKE. Na deze rede werd tot oprich- „Een land verzonk", ting van de afdeling besloten en Zaterdag werd in het bos ..Sorgwijck" voor de tweede maal opgevoerd het historisch open- uur vertrokken ze met twee bus sen en twee luxe auto's. Ongeveer half acht waren de oudjes weer terug in het dorp, waar ze ingehaald werden door de muziekver. „Witte van Haem- stede". De collecte voor deze reis bracht f 530.op. een bestuur gekozen. AAGTEKERKE. Eindelijk. De weg AagtekerkeDomburg die in October 1947 aanbesteed werd, is thans klaar gekomen en wordt reeds enige tijd gebruikt. Deze weg, de voormalige Roos- jesweg vervangt, Ls thans gewor den tot een flinke brede verkeers weg die de verbinding tussen Aag tekerke en Domburg nog wat verkort heeft. Deze verbetering die toch maar een afstand van 2 km. betreft, heeft ruim een half jaar op zich doen wachten. Hoelang zal de verbetering van de weg AagtekerkeWestkapelle die meer dan de helft langer ls, op zich laten wachten? DOMBURG. Plannen van de Oranjevereniging. De Oranjevereniging maakt plannen om het gouden regerings jubileum van H. M. de Koningin met de bevolking feestelijk te vieren en wel in het begin van September, zulks met het oog op de drukte, die tot het vertrek van de gasten eind van Augustus, velen aan het werk houdt. Zij hoopt één dag met de kinderen, de daarop volgende dag met allen feest te vieren. Een versierde op tocht, waaraan de burgerij tot deelname wordt opgewekt, kan het glanspunt vormen. Wedstrij den, vermakelijkheden, sport, mu ziek en zang zullen naar men hoopt een paar dagen met vreug de vullen. Voetbal. Op het voetbalveld thuis speel de Vrijdagavond Domburg II te gen een elftal van de kampbewa kers. Uitslag 62 voor de thuis club. Zaterdagmiddag kampte Dom burg I tegen de ambtenaren van de Heidemaatschappij, onder wie zeer goede spelers werden gezien. Resultaat 11. Er staan nog veel ontmoetingen op het programma; badgasten houden n.l. ook van sport! VROUWENPOLDER. Uitslagen rlngrijderij. De Zaterdag gehouden ringrij- derij heelt de volgende uitslagen; P. Duvekot 34 r.; Adri de Visser Pz. 30; P. Lauwerse Hz. 27; L. V. Dis 26; C. de Bruin 24; W. Dekker 22; C. v. Dis 21; A. Hoef- kens 20; J. P. Lauwerse 20; B. Meyers 20; C. Geldof 19; J. v. Dis 19; W. Duvekot Wz. 18; L. Gel dof 17; J. Francois 16; M. Kodde 16; L. Geerse 15; C. Corbijn Pz. 15; M. Janse Kz. 15; J. Duvekot 15 Adr. de Visser Az. 13; Adr. Duvekot Jz. 13; C. Schoe 11; P. Polderman 11; M. Janse Jz. 7; Joh. Dekker 3; L. Polderman 3. De beker beschikbaar gesteld door burgemeester van Liere werd gewonnen door W. Dekker met 8 ringen. De beker beschikbaar gesteld door de Wed. de Jong werd gewonnen door C. de Bruin met 6 ringen. De potlepel kwam in het bezit van J. Louwerse. De voornaamste uitslagen van de wedstrijd om kunstvoorwerpen luiden; C. de Bruin 8 r.; W. Dek ker 8; P. Duvekot 7; P. Lauwerse Hz. 5; J. P. Lauwerse 5; Adr. de Visser Pz. 5; L. Geldof 5; B. Meij- ers 5. ZIERIKZEE. luehtspel „Een land verzonk", een spel over de ondergang van N.-Beveland door de ontzaglijke St. Felixvloed in 1530. Het stuk werd op uitnemende wijze door de Wissenkerkse toneelvereniging vertolkt en in spanning door bijna 3000 bezoekers uit heel Noord-Beveland en daarbuiten ge volgd. Na afloop werd de ver eniging door Mevr. de Casem- broot gefeliciteerd en mede na mens maar man, de Commissaris der Koningin in Zeeland, een fraai bloemstuk aangeboden. Ook de heer Schlingeman, secretaris der Z.L.M. bood bloemen aan, terwijl verder nog het woord voerden de burgemeesters van Wissenkerke en Kortgene. De heer Lockefeer, schrijver van het stuk, dankte het publiek voor de opmerkzaamheid waarmee het spel was gevolgd hij sprak de hoop uit, dat in de toekomst nog menigmaal een openluchtspel zal worden opge voerd. Hjj noemde de gelegenheid die het bos „Sorgwjjck" hiertoe biedt enig in de lande. Het muziekgezelschap „Apollo" gaf na afloop een concert. COLIJNSPLAAT. Verkiezingsvergaderingen. In een vorige week Donderdag belegde vergadering door de Kies vereniging van de Staatkundig Gereformeerde Partjj heeft bur gemeester D. Kodde van Zoute- lande een rede gehouden onder de titel „De nood is ons opgelegd" In een vergadering uitgaande van de Kiesvereniging van de C.H.U. heeft Vrijdagavond het lid van Ged. St. de heer C. Philipse het woord gevoerd. f/N Vorige week maakte de vrou wenvereniging „Weest een Zegen" te St. Laurens, onder leiding van Mevr. Keyzer, een uitstapje per autobus naar Den Haag. In de Geref. Kerk te West kapelle zal het nieuwste systeem electrische verwarming aangelegd worden door de fa. v. d. Valk uit Gouda. Getracht zal worden de installatie voor de winter gereed te hebben. Het plaatselijk Niwin-Comitê te Zoutelande heeft f 65 ingezameld. Hiervoor kunnen 43 jubileumpak ketten aan onze militairen in In- dië worden verzonden. De collecte voor de stichting „De Nederlandse Vrouw 1898 1948" heeft in Aagtekerke f 165.20 opgebracht. Voorbeeldige samen werking tussen directie en personeel. De Middelburgse Vitrite-fabriek is een van de weinige bedrjjven in Zeeland, dat ls overgegaan tot de instelling van een personeels raad. De taak van deze raad is zich bezig te houden met de al gemene belangen, zowel van de onderneming als van het bij de onderneming in dienst zijnde per soneel. Deze raad heeft een adviserende bevoegdheid en staat geheel zelf standig, d.w.z. alleen de werk nemers hebben zitting in de raad. Ze is samengesteld uit 11 per soneelsleden waarvan 8 uit de fabriek en 2 van het kantoorper soneel. aangevuld met één van het technisch toezichthoudend personeel. Bij de samenstelling is met de verschillende richtingen rekening gehouden. Het bestuur, dat door de raad is aangewezen bestaat uit de he ren P. Meliefste (voorz.), F. Da- men (secr.) en J. Westerweel (2e voorz.). Vroeger. Deze personeelsraad heeft de zgn. fabriekskern volledig vervan gen. De kern ontstond uit de in de jaren 1920 en 1921 gevormde fabriekscommissies. Deze commis sies hebben tot de oorlog bestaan, waarna hun werk door de soci ale voorman van het N.A.F. werd overgenomen. Na de bevrijding heeft men op nieuw een kern gevormd en de ze heeft, daar de hoofdbestuur ders der diverse vakorganisaties niet te hereiken waren, veel werk verzet. Onderwijs. Geslaagd. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het Kerke lijk Voorbereidend Examen in de Theologie de heer M. J. van Wijck, Theol. Cand. te Zierikzee. Naar Indlë. Zaterdag a.s. hoopt de heer C. J. v. d. Bout, Christelijk onder wijzer, met het s.s. „Kasimbar" naar Batavia te vertrekken als onderwijzer aan één der gouver- nementsscholen. De plaats waar zijn arbeid zal zijn, is niet bekend. De bedoeling van de heer v. d. Bout is om zich later beschikbaar te stellen voor de zending. Tuchtrechter v. d. Prijzen. In verband met een overtreding verkocht en niet van prijsaandui ding voorzien. Daar verdachte niet verschenen was, werd zijn zaak bij verstek afgedaan. Hij kreeg f 15 en f35 boete. A. B., Ovezande had fietsban den tegen een ietwat te hoge prijs verkocht. Hjj was niet aan wezig en kreeg een boete van f 25, S. H. te Domburg, had geen werkbriefjes bijgehouden. Voor waardelijke boete van f 150 met een proeftijd van 6 maanden. L. C. P. te Kats had 2742 kg. aardappelen tegen een te hoge prijs verkocht. De boete was f 45 P. P., Kats, had eveneens te du re prijs consumptieaardappelen verkocht en wel 4583 kg. f60 boete. G. de B„ Kats, had 1510 kg. aardappelen te duur verkocht. Boete f 25. L. J. v. d. M„ Kats, had 37838 kg. consumptie-aardappelen ver kocht tegen ontoelaatbare prijs. Gezien de grote partij werd hier f 750 boete gegeven. J. H. te Kats. had eveneens een flinke partjj consumptie-aardappe len tegen een te hoge prijs van de hand gedaan. Bij verstek werd hem een boete van f 450 opgelegd. C. T. te Kwadendamme had 76.300 kg. aardappelen ln com missie te duur verkocht. Boete van de prjjsvoorschriften had G. M. te Middelburg zich te verant woorden. De Tuchtrechter legde een boete op van f 35. Ook J. v. d. M. te 's-Heer Arendskerko hield zich niet aan de prjjsvoorschriften voor bakke.s. Tevens ontbrak het re- ceptenregister. Boete resp. f 15 en f30. A. v. d. K. te Kloetinge had een naaimachine verkocht voor f 260 een p: welke ver boven de toe laatbare lag. Getuigen verklaar den, dat dit bedrag gevraagd en betaald was. v. d. K. hield hard nekkig vol slechts f150 te hebben ontvangen. De Tuchtrechter vond dit een zeer ernstig geval van be drog en legde een boete op van f125. A. de E. te 's-Gravenpolder en H. A. de D. te Kloetinge, werd ten laste gelegd hun eierkoeken en kleine cakes tegen te hoge prij zen te hebben verkocht. A. de D. ontving een boete van f 30, terwjjl de zaak tegen M. A. de D. ter zijde werd gelegd, A. H. M. te Hetnkenszand had o.m. koekjes tegen te hoge prij zen verkocht en hield geen recep- tenregister bij. Twee boetes van f 15. A. W. R., bakker te Biggekerke had eveneens zjjn koekjes te duur f 400, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Amsterdam-West, S. H. J. Kalf te Rotterdam; te Beekbergen, K. C. v. Valcom te 's-Gravenzande. Aangenomen naar Bleiswijk, W. Vroegindewey te Poortvliet. Bedankt voor IJsselstein, J. v. Sliedrecht te Huizen; voor An keveen, B. J. v. Garderen te Maassluis. Geref. Kerken. Tweetal te Haren, J. F. Colen brander te Ommen en G. v. Wil genburg te Aalten; te Scheve- ningen, J. F. Colenbrander te Ommen en dr R. J. v.. d. Meulen te Utrecht. Beroepen te Groningen, D. van Enk te Veenendaal; te Almelo, B. Boelens te Bellen. Bedankt voor Edam, ïi. E. Horstman, laatst pred. in Amerika; voor Appingedam, C Bos te Murmerwoude. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Heemstede, L. J. Goris te Emmer-Erfscheiden- veen. Bedankt voor Groningen, R. H. Bremmer te Zwolle. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Hoogeveen, D. H. Biesma te Drogeham en D. Hen stra te Broek op Langendijk. Geref. Gemeenten. Beroepen te Rilland-Bath, F. J. Dieleman, cand. te Rotterdam; te Waarde, M. Heerschap, cand. te Rotterdam; te Leerdam en te Ouddorp, F. Mailan, cand. te Rotterdam; te St. Philipsland, F. J. Dieleman, cand te Rotterdam. Evang. Luth. Kerk. Bedankt voor Middelburg— Vlissingen, A. K. v. d. Mey te Nijmegen. Bijhei in Friese vertaling. In de te Leeuwarden gehou den vergadering van de Part. Synode (N.G.) van de Gerefor meerde Kerken in Friesland, bracht dr Goslinga rapport uit namens de commissie tot onder zoek van de Friese vertaling van het Oude Testament. Na be spreking werd als volgt besloten: De Synode, gehoord het rap port in zake kwaliteit en gebruik van de Friese vertaling van het Oude Testament, met blijdschap constaterende, dat deze verta- Zomeravondvoetbal. K.N.V.B. - Afdeling Zeeland. Uitslagen groep A: V.S.V. I— Veere 91; Middelburg IP.G. Z. 63; NieuwlandMiddelburg X 6—5. Groep B: BroederbandMid delburg H (Broederband n.o.g.); ZeelandiaV.S.V.U 2—1. V.S.V. I heeft revanche genomen wegens de te Veere geleden ne derlaag. Met niet minder dan 91 moest Veere het onderspit delven. Middelburg I stuurde P.G.Z. met een 63 nederlaag huiswaarts. P.G.Z. zal nu moeten oppassen wil ze niet de onderste plaats bezetten. Nieuwland wist in eigen huis door een 65 overwinning op Middelburg I, zijn eerste over winning te boeken en staat nu gelijk in aantal punten met P.G.Z. op de ranglijst. Zowel aan de kop als aan de staart blijft hier de spanning. Een voorspelling kun nen we dan ook nog niet geven, daar nog van alles in deze afde ling kan 'gebeuren. BroederbandMiddelburg II kon niet doorgaan in verband met het niet opkomen van de Broeder band. Broederband, dat met 6 punten achterstand op de onder ste plaats staat, zal uit een heel ander vaatje moeten tappen wil ze van deze plaats nog af komen. Zeelandia wist na span nende strijd, door een 21 over winning op V.S.V. II, de volle buit binnen te halen. In deze af deling blijft, vooral aan de kop, de spanning er aardig in. A.s. week wordt het volgende programma afgewerkt: Groep A: VeereNieuwland; P.G.Z.—V.S.V. I; P.Z.E.M.—Mid delburg I. Groep BBroederbandZee landia. Nieuwlandheeft een moeilijke taak, daar het niet gemakeiijk is Veere in eigen huis te kloppen. Als Nieuwland echter op de goede weg voortgaat zal ze toch flink aan moeten pakken, om de twee punten voorsprong op V.S.V. I te behouden. P.G.Z. krijgt V.S.V. I op bezoek. Hoewel P.G.Z. de vorige maal V.S.V. I wist te kloppen, geloven we dat dit nu niet meer zo ge makkelijk zal gaan. V.S.V. I, dat nog een kans heeft op het kam pioenschap, zal wel trachten geen fouten meer te maken. P.Z.E.M. Middelburg I kan een spannen de strijd worden. Beide staan nog Wat bereikte de kern? Een van de eerste aangelegen heden. die door dr kern kort na de bevrijding werden aangepakt was de loonsverhoging met 25 pet. Zodoende werd een geheel nieuw loonstelsel ingevoerd. Ook de uitbreiding van de va- cantie met een tweede week, was te danken aan het initiatief van deze groep. Het laatste resultaat dat men mocht boeken, voordat de personeelsraad werd opgericht was opnieuw een uitbreiding van de vacantie met ingang van 1948. Zo zullen zjj, die 25 jaar of lan ger in dienst zijn 3 extra dagen vacantie krijgen en degenen met meer dan 50 dienstjaren 6 dagen extra. De installatie. Vorige week heeft de directeur de N.V. de heer B. A. Hesselink de personeelsraad geïnstalleerd. In zjjn installatierede herinnerde de directeur mede aan het vele en goede werk, dat door de kern is gedaan. Daar enkele leden van de kern, niet in de personeelsraad zijn gekomen, greep de heer Hes selink de gelegenheid aan om de heer Chr. Bank als voorzitter van de voormalige kern te huldi gen. Het is de bedoeling, dat de raad eenmaal in de drie maanden bij een komt, terwijl de directie 2 maal per jaar mededelingen zal doen aangaande de stand van za ken in de onderneming. Officiële Publicaties. Middelburg, Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door J. B. r. Wuijckhuijse te Middelburg ontheffing is verzocht van de bepalingen van art. 26, lid 1, van de gemeentelijke bouwver ordening betreffende over schrijding van de achtergevel- rooilijn ten aanzien van een tweetal aan de Breeweg, nos. 39 en 41 te bouwen woonhuizen. Het verzoek ligt voor een ieder ter inzage van 5 Juli tot en met 19 Juli a.s. ter secretarie. Uitreiking bonkaarten 810 te Groenten; Komkommers 12 23. Bloemkool 1570, Kropsla 2—6,50, alles per stuk; Aardap pelen 7—9, id. Drielingen 67, Andijvie 416, Rabarber 56, Rodekool 910, Spitskool 13 14, Uien 11—20, Sjalotten 3,50— 7, Waspeen 1520, Dubb. Prin- cessebonen 1,341,44, Snijbonen 1,20, Groene Bonen 90, Tuinbo nen 32, alles per kg.; Wortelen 1012, Kroten 911, Selderij 7, alles per bos. KRABBENDIJKE. Veiling van 5 Juli. Rode Bessen: Prolific A 5773, id. B 54—57. Aardbeien Jucunda 1,11, Framboosaardbei j 1,18. Frambozen A 1,08—1,18, I B 8596. Kruisbessen A 36, id. B 2035. Appels: Yellow (val) Scheepvaartberichten. 5 Juli. Te Vlissingen aangeko men: Amazone van Kotka; Lark van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken: Amazone naar Vil voorde. Gepass. naar Antwer pen: Havik van Lorient. Gepass. van Antwerpen: Loenerkerk naar Marseille; Setas naar zee; Prins Alexander naar Montreal. Waterstanden. Keulen 336 (+0.14), Ruhrort 131 (+0.12), Lobith 1127 (+0.11), Nijmegen 896 (+0.12), Arnhem 878 (+0.10), Eefde (IJssel) 384 (+0.07), Deventer 284 (+0,08), Borgharen 4094 (+0.32), Belfeld 1100 0.08), Grave (beneden) 462 (—0,04). Burgerlijke Stand. Vlissingen. j 1439. Bonen: Dubb. Princes- De Directeur van de Distri-sen L01—1.06, Wagenaars 68— butiekring Walcheren maakt 87> alles Per kS- Aardappelen: bekend, dat de uitreiking van Eerstelingen 7.40—7.80 p. 100 kg. bonkaarten voor de 10e en 11e ZIERIKZEE. Veiling van 5 periode aan ingezetenen der ge- Juli: Eerstelingen, drielingen, ineente Vlissingen als poters en gewone 7,508,50, v<vF j Sesehieden: Eigenheimers 88,10, Blauwput Vrijdag 9 Juli 1948 letter A, 16,20--20, Andijvie 12—13, Pos- C,Bt.m. Blok. telein 820, Yellow (val) 15— Zateidag 10 Juli 1948 rest 35i Tuinbonen 1119, Pootuien 1 r v 130, Sjalotten 8—12, Doperwten Maandag 12 Juli 1948 letter 54—57, Spinazie 14, Rodekool rT e.? ',0 tv 13, Savoy ekool 25, Tomaten 54— Dinsdag 13 Juli 1948 letter 69, Prineessebonen 1,101,34, I, Jiv. j~ Woensdag 14 Juli 1948 letter L, M. Donderdag 15 Juli 1948 letter N. O, P, Q, R Vrijdag 16 Juli 1948 letter S, T, U, V. Zaterdag 17 Juli 1948 letter W, X, IJ, Z. De uitreiking zal plaats vin den in het pand Brouwenaar- straat 4, loketten 11 en 13. Mede te brengen stamkaarten met af geknipte inwisselingsbonnen van de bonkaarten 808. MIDDELBURG. Geboren: Age E,, z. v. R. A. Visser en W. F. Diermanse; Maria J., d. v. H. J. Tax en M. K. Janshen; Jan netje M., d. v. M. de Bree en L. Rijkse; Willem L., z. v. S. R. Hermanides en H. S. Kappen- burg; Marie A. H d. v. jhr F. Stoop en G. A. Nicolaï; Hen- drika C. W., d. v. F. Bliek en B. P. C. v. Hilst; Antje, d. v. K. Riemens en C. A. Hoebé; Renso, z. v. W. J. de Haan en J. Flipse; Hans, z. v. J. Ligte ringen en L. Alewijnse; Ma rianne, d. v. B. Pluijmers en G. Schuit; Adriana J. E., d. v. M. Roth en J. M. Daniëlse. Ondertrouwd: H. Jobse, 19 j en R. van Oorschot, 20 j.; J. Bakker, 25 j. te 's-Gravenhage en E. J. de Pagter, 23 j.; J. H. Hanneman, 39 j. te Rotterdam en W. F. Koene, 24 j. Gehuwd: A. de Boks, 26 j. en E. C. Snoep. 22 j.; R. H. Bos, 35 j. en G. A. Bakker, 28 j.; T. M. van der Waal, 24 j. en M. M. van Heijl, 21 j. Overleden: G. P. J. Hubrech- sen, 53 j., man van J. Ch. v. d. Heuvel; L. Back, 61 j., man van C. E. Stijger; A. C.. J. Israël, 68 j.; C. J. van de Woestijne, 82 j., wed. van J. V. Bastiaanse. HOEDEKENSKERKE. Gebo ren: Jacobus C., z. v. J. A. de Punder en J. W. Zuidhof; Dig- nus J., z. v. D. J. Lukasse en J. Schipper; Geertruida C. J., d. v. J G. Capello en J. M. Lange- maire. Gehuwd: C. de Muijnek, 22 j. en M. A. Ruijsaard, 19 j. Juli een Ring Zomerdag te Haam stede. Ongeveer drie kwartier te Iaat arriveerden de jongens per R.T.M. te Haamstede, waardoor de afd. warden ontvangen. Met trommels voorop trok men naar de duinen, waarna een kort openingswoord van de heer M. O. Hanse, een spannend vlaggenroofspel ge speeld werd. Vervolgens werd op het terrein van de heer C. den Boer de brood maaltijd gebruikt. Drie voetbal- J(d wedstrijden werden gespeeld n.l. niet veilig en kunnen best nog een JZierikzee-Bruinisse (2-1), Haam- paar puntjes gebruiken. Zeeelan- stede-Oosterland (4-4) en Haam dia, dat te gast is bij de Broeder band, heeft geen moeilijke op gaaf. Het zou al erg tegenvallen, wanneer Zeelandia niet de volle buit binnen zou halen. Alles is echter mogelijk. VOETBAL. TholenWouw 40. In het kader van de Nederlaag serie speelde de V.V. Tholense Boys Zaterdagavond j.l. op het terrein aan de Postweg te Tholen een wedstrijd tegen de V.V. Rim boe uit Wouw. De match werd door Tholen met 40 gewonnen. Zaterdag 10 Juli speelt Tholense Boys tegen W.H.S. van St. Annaland. Zomerdag C.J.M.V. De Jongenswerk Commissie van het C.J.M.V. Schouwen Duive- land organiseerde Zaterdag 3 stede-Zierikzee (4-0). Een openluchtclubuur vormde het slot van deze mooie middag. Ongeveer 90 jongens waren aan wezig. V eilingsberichten. MIDDELBURG. Veiling van Maandag 5 Juli. Groenten: Tuinbonen 1719, Dubb. Princ. 1,35—1,53, Saxa 1,42—1,46, Snijbonen 951,47, Wagenaars 1,351,49, Andijvie 67, Dop erwten (stam) 3650, Poste lein 1441, Rabarber 2428, Footuien 2126, Rodekool 86, Savoyekool 2533, Spitskool 2328, Bloemkool I 1859, id. II 526, Bloemkool III 4-—14, Flatglaskomk. IA 1418, id. I 11—18, id. II 15—17, id. Ill 8— 13, Natuursla I 3—7, id. II 34, Boskroten 38, Bospeen 10— 19, alles per kg. Fruit: Aardbeien 1,101,47, Rode Bessen 2562, Franken- thaler 1,992,21, Kruisbessen 4151, Frambozen 1,381,48, Medoenen Annanas 79, id. Net 4486, Tomaten (natuur) 26 62, alles per kg.; Kaspruimen 519, Kasperziken 12—40 per stuk. Kersen: Zoete Morellen 5372 per kg. Appels. Madeleinen (val) 26'36 per kg. Aardappelen. Vroege aardap pelen: Grote 1113, Bonken 12 ]J, Drielingen 9, Bintjes (grote) S11, Kriel 7-8, alles per kg. GOES. Veiling van 5 Juli. Rabarber 5, Frambozen 1,21— 1,27, Rode en Witte Bessen 45— 76, Kruisbessen 5361, Aard beien 1,411,44, Perziken 21— 31, Kropsla 2,502,90, Bloem kool 941, Komkommers 13— 21, alles per 100 kg.; Bosskroten 34, Bospeen 15—19, alles per 100 bos. Wat brengt de radio? Fruit: Aardbeien 1,011,51, Frambozen 981,23, Rode Bes sen 4556, Kruisbessen 1639, polo Orkest. 2.15 Solistenconcert. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I (301,5 M.): N.C.R.V.: 6.00 Ned. koren en korpsen. 6.30 Regeringsuitzending. 7.00 Nieuws. 7.15 Ouverture „Tannhauser". 7.30 Het actueel geluid. 7.45 Gr. pl. 8.00 Uitslagen Kamerverkiezingen 1948. HILVERSUM II (415 M.): V.A.R.A.: 6.00 Nieuws. 6.30 Radio Volks-Universiteit. 7.00 Verkie zingsuitslagen. V.P.R.O.7.30 Voor de jeugd. 7.45 „Lezen in do Bijbel". V.A.R.A.: 8.00 Nieuws. 8.15 Verkiezingsuitslagen. 11.00 Nieuws. 11.15 Verkiezingsuitsla gen. Donderdag 8 Juli. HILVERSUM I (301,5 M.): K.R.O.: 8.00 Nieuws. 8.15 „Pluk de dag". 9.05 Gr. pl. Concertge bouworkest. 9.45 Schoolradio. N.C.R.V.10.00 Pianospel. 10.15 Morgendienst. 10.45 Geestelijke liederen. K.R.O.: 11.00 „De Zon nebloem". 11.45 Oeral Kozakken- koor. 12.03 Orkest. 1.00 Nieuws. 1.45 Hors d'oevre. N.C.R.V.: 2.00 N.C.R.V.-koor. 2.40 „Voor de vrouw". 3.00 Omroeporkest. 4.00 Bijbellezing. 4.50 Radio Jeugd journaal. 5.15 Nat. schoolzang- wedstrijd. HILVERSUM n «M5 M.): A.V.R.O.: 8.00 Nieuws. 8.15 Gr. pl. 8.45 Bach. Handelconcert. 9.15 Morgenwijding. 9.35 Arbeidsvita minen. 10.50 Kleuterprogr. 11.00 Orgelconcert. 12.00 The Avrole- ans. 12.30 Weerpraatje. 12.38 Pia nospel. 1.00 Nieuws. 1.15 Metro- Klerken 4186, Vleeskersen 13.00 Voor zieken en gezonden. 4.00 4859, Zoete Morellen 2364, Van 4 tot 5. 5.00 Kaleidoscoop. Brusselse Bruine 8488, Hollan- 5.20 Welk dier deze week 5.30 ders 60, alles per kg. Rliytmische muziek. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 6 Juli medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. Nedei'l. 1962/4 9874 99'/.. K. N. Stoomboot 173% 175 Dito 1947 98% 98'/,. Kon. Paket 169% 170 Dito 1937 98% 99% Scheepv. Unie 189% 190% Dollarlening 102 101"/,., Rott. Lloyd 169 170% Invest, cert. Stv. Nederland 190 190% Nederl. N.W.S. 81% 81% H.V.A. 222 225% Spaarcert. 100»/,. 100% Java Cult. 99% 100 Indië 1937 93% 93% N.I.S.U. 102 101 Grootboek '46 98'i 98'/,. 94% Vorsteni. 47% 48 Kol. Bank 95 Deli Bat. Mij 140 Ned. Ind. Hand. 122% 123 Deli Mij 158 159% Ned. Hand. Mij 161% 163 Senembah 147 A.K.U. 163% 164% Muller I 165 169% Bergh Jurg. 308 312% A'dam Bank 154% 155% Berkel Pat. 123% 124% Holl. B. Unie 219% 220% Calvé Delft Rott. Bank 156% 157% Centr. Suiker 197 200 Twentse Bk. 171% 174 Fokker Anaconda 39% 39% Gelder Zonen 150 154% Beth. Steel 111% 111% Hoogovens 207 210% Chrysler 132% 132% Lev. Br. Unil. 2J39 306% Gen. Motors 65% Nederl. Ford 346 Intern. Nick. 32% 32% Nederl. Kabel 278 ex. Kennecott 60% 60% Philips Gloeil. 257% 261% Rep. Steel 30% 30% Wilton F. 203% 205 U. S. Steel 83% 83% Billiton I 545 548 Cit. Service 65% 65% Idem II 467% 463 N. American 16 16 Dordt Olie 319 324 Cont. Olie 68% 68% Kon. Olie 347 353% Midcont. Oil 62% 62% Dito nieuwe 339% 345% Philips Oil 74% 74% A'dam Rubber 164% 167% Shell Union 45% 45% Bandar Rubb. 142 144% Tidewater 30% 30% Del. Bat. Rubb. 107% Baltimore 14% 14% O. Java Rubb. 71 71 Miss. K. Texas 6% 6% Serbadjadi 78% Pennsylvania 20% H. Am. lijn 199 203 N. Y. Central 16% 16% J. C. Jap. lijn 172% 175 ling zich kenmerkt door het ern stig streven om de Hebreeuwse grondtekst zo getrouw en duide lijk als mogelijk is over te zet ten en dat niet gebleken is, dat tegen haar confessionele bezwa ren zijn in te brengen, terwijl zij ook nergens een tegen de Geref. belijdenis gerichte tendenz ver raadt: spreekt uit, dat er geen termen aanwezig zijn het ge bruik daarvan te ontraden, doch dat het ln tegendeel met vrijmoe- 153. Haastig sprong meneer Fot op, liep regelrecht naar de tuin! Geen Polletje te zien. Hij liep wat verder en.o arme, 'n erbarmelijk gejank klonk tussen de struiken; daar zat Polletje, z'n kop en voorpo ten tussen de scherpe tanden van 'tslagjjzer! 'tArme beest had even van 't plakje worst digheid kan worden aanbevolen. willen snoepenOch, och, De synode spreekt dit laatste ook v.at had meneer Pot een spijt! uit ten aanzien van de verta- Z'n eigen lieve, beste, trouwe voorschijn. Als je 'm gezien ling van het Nieuwe Testament, hondje gevangen. Vlug maakte had.... 'tleek wel 'n gewonde hij het beestje los. Daar kwam z'n vrouw aanlopen! Maar toen was ze toch heel echt erg boos. „O, Marinus", zei ze ver ontwaardigd, „wat ben jij 'n nare wrede man....!" 154. Nog nooit van z'n leven was Polletje zo verwend én ver troeteld als nu! De vrouw ver bond zijn kop en z'n voor pootjes, want hier en daar kwam wel 'n klein beetje bloed te soldaat met al dat verband! De hele avond mocht ie bij de vrouw op schoot liggen en de baas, die voerde hem de lek kerste plakjes leverworst en de heerlijkste koekjes! Als juf frouw Pot er geen stokje voor gestoken had, zou Polletje z'n maag overstuur gegeten heb ben. 'n Week later verkocht meneer Pot 't slagijzer aan 'n handelaar in oud roest; want hjj kon 'tnare ding niet meer zien liggen!.

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3