Russische demonstraties te Berlijn De stembus. Finnen maakten zich vrjj van angst voor het Oosten. ïledeAlcmdeAA Wat wilt gij? NIEUWS Oplichter was voormalige hunker bouwer. Teneinde de geallieerden te dwingen de stad te verlaten. Aanvoer van .voedsel Weet waarom de verkiezingen worden gehouden Bernadotte stelt ver lenging wapenstilstand voor. Overstromingen in Zuid-Servië. PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Begrafenis Ds A. G. Visser te Poortvliet. Een sterk ongebroken Koninkrijk Twee tot ondergang gedoemde staten lijst 3 Anti-revolutionair 7 Staatk. Gereform. 9 Onafh. Nat. Groep n lijst lijst lijst 10 Voorl. Katholiek Comité van Actie Uitgave Stichting „Zeeuwsch Daguiad". Hoofdkantoor: Goes, L. Vorst- atr. 10, Tel. 3438, Giro 274289. Kantoren: Vlissingen, Walstraat 83, Te4. 168; Middelburg, Korte Noordstraat 35, Tel. admini stratie 2009; Telefoon redactie 2347; Terneuren, Vlooswijkstraat, Telefoon 2052. ZEEUWSCH DAGBLAD 4e JAARGANG No. 990 Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA DINSDAG 6 JULI 1948 Abonnementsprijs 3.75 p. kwartaal Advertentieprijs 14 cent per m.m. Met vaste medewerking van: Mr W. F. E. BARON VAN DER FELTZ, Middelburg; Ds J S HARTJEs' Vlissingen* Rubriek Kabouters 5 cent per woord Dr K. HUIZENGA, Middelburg: H. JANSEN, MeUskerke; Ds J. KARELSE, Goes; Ds R. SLOFSTRA,' Vlissingen! Op- en ondergang van Zon en Maan. Woensdag: Zon op 4.29 u., onder 21.u. Maan op 4.25 u., onder 22.15 u. Hoogwater Woensdag 7 Juli. Vlissingen: 1.56 u. 2.10 m., 14.14 u. 2.16 m. Wemeldinge: 3.51 u. 1.78 m„ 16.18 u. 1.77 m. Met de verkiezingscampagne loopt het nu op een eind. De voorbereidende arbeid is zo goed als afgelopen. Het woord is nu aan de kiezers. Woensdagmorgen om acht uur gaat de stembus open. Op die dag valt de beslissing over de vraag in welke richting en naar welke beginselen in de komende jaren het Koninkrijk der Nederlanden zal worden bestuurd. Niet zonder spanning wordt nu afgewacht hoe de uitslag zal zijn. Het heeft weinig zin om, zoals van verschillende kanten gedaan wordt, hierover speculatieve be schouwingen te geven Een woordvoerder van de Britse ambassade te Parijs heeft gisteravond verklaard, dat een geheime order naar communistische cellen te Berlijn was gezonden, waarin de leden bevel werd gegeven op een later te bepalen datum tegen de geallieerden te demonstreren met het doel hen te dwingen Berlijn te verlaten. Na de demonstraties zou de Berlrjnse politie worden opgeroepen om het geallieerde personeel tegen de menigte te beschermen. De politie zou dan verklaren onmachtig te zijn dit doeltreffend uit te vu m voeren en om de hulp van de Sowjet-troepen in de stad verzoeken. Van meer betekenis is het, dat De Sowjet-troepen zouden het geallieerde personeel in een speciaal alle Prot Christelijke kiezers daartoe afgesloten gebied samenbrengen en het vandaar naar de doordrongen zijn van de noodza- westelijke zones zenden. Het is niet nodig en het zou - ook niet mogelijk zijn de verschil- pgf VlieQlUlQ 0391 HOOF. lende onderwerpen die bij deze 1 J J J verkiezingen aan de orde zijn op- De sociaal-democratische partij nieuw de revue te laten passeren Wij volstaan met er aan te her inneren, dat het gaat om de toe komst beide. Om grote belangen van econo mische en financiële, maar ook van geestelijke aard. Ten diepste, het bleek ook in de afgelopen jaren hier én in het buitenland, gaat het om de vraag of al dan niet met Gods Woord en de door God gegeven ordinan tiën, ook in het staatsbestel reke ning zal worden gehouden. Dat is een vraag van genoeg zaam belang om daarvoor warm te lopen en tot inspanning van alle krachten te prikkelen. Wij hebben de uitslag niet in onze hand. De Here regeert. Hij zal al Zijn welbehagen doen. Dit kan ons rust geven temid den van alle onrust, bij alles wat ook op staatkundig gebied kan benauwen. Ook hiervoor geldt, dat geen geval, geen zorg, geen list van doorslaande betekenis is, maar dat God de rechter is, die beslist. Maar deze wetenschap, deze be lijdenis, prikkelt ook tot onrust in die zin, dat zij ons opwekt om in gehoorzaamheid aan Gods ge bod en in het besef van onze ver antwoordelijkheid te doen wat onze hand vindt om te doen. brengen en goederen, die in de westelijke sectoren worden ge maakt, weg te voeren. De algemene raad van de Duit se sociaal-democratische partij heeft in de westelijkezones van beeft inlfee" telegram aan Mevr. i Roosevelt de aandacht gevraagd 1 voor de wanhopige toestand der Berlrjnse bevolking. Het „noodcomité" Duitsland een beroep gedaan op alle Duitsers, het voedselrantsoen van Nederland en Indië van één dag voor Berlijn ter be schikking te stellen. Robertson heeft beloofd, dat alle gespaard voedsel door de Britse vloot naar Berlijn gezonden zal worden. Hier mee zou de stad gedurende 25 da gen gevoed kunnen worden. De westelijke sectoren van Ber lijn hebben nog voor 26 dagen bloem, voor 63 dagen vet, voor 52 dagen aardappelen, voor 114 da gen suiker en voor 38 dagen melk. Men verwacht, dat met ingang van Woensdag op elk van de vliegvelden te Frankfort en Wuns- dorf 1000 ton per dag aangevoerd kunnen worden. De militaire besturen hebben de Duitse voedselorganisatie op dracht gegeven aan de zonegrens 10 met niet aan bederf onderhevig voedsel geladen voedseltreinen en 10 treinen met steenkool gereed te houden, voor het geval er een ver andering in de toestand zou ko men. Zodra de voedselvoorraad te Berlyn groot genoeg is, zullen ver- bruiksgoederen per vliegtuig aan gevoerd worden. 15 Juli zal er minstens voor een maand voedsel in de stad zyn en de transport vliegtuigen kunen dan gebruikt worden om verbruiksgoederen te arme volksklasse 17 overige volksklasse 34 kleine middenstand 51 gegoede middenstand en welgestelden 68 Ter toelichting diene, dat als Slechts één van elke drie bl«kt ult het v°'sende kiezers is op de hoogte. 1 De Nederlandse Stichting voor Statistiek heeft een opinie-onder- zoek over het onderwerp „waarom nu verkiezingen?" ingesteld. De uitslag getuigt niet bepaald van politieke interesse van het Neder landse volk, want eind Juni was Bleohts één van elke drie kiezers op de hoogte! De antwoorden op bovenstaande vraag waren als volgt verdeeld: 4 pet. wist niet eens dat er ver kiezingen kwamen, 51 pet. wist de reden der verkiezingen niet. 8 pet. gaf een fout antwoord en 37 pet. gaf een goed antwoord. Dtt betekent dus, dat van de 5 mlllloen kiezers, die morgen ter stembus geroepen worden, maar ruim 2 millioen weten, waar om dat geschiedt. Het best zijn de kiezers van de V. V. D. op de hoogte (69 pet.), het slechtst de K.V.P.-kiezers (29 pet.). Over het algemeen weten de welgestelden veel beter waarom deze verkiezingen zijn uitgeschre ven dan de minder welgestelden, - "-N ai Oostenrijks-Joego slavische grens wordt versterkt. Volgens berichten van Engelse veiligheidseenheden ln Stiermar ken bouwt Joego-Slavlë ijzeren en massieve blokken aan de grens met Oostenrijk. Tussen de dag en nacht bewaakte uitkijkposten staan thans mitrailleurposten op gesteld. Naar verluidt is door deze maatregelen de stroom van vluch- Graaf Folke Bernadotte heeft officieel aan Joden en Arabieren voorgesteld, de wapenstilstand in Palestina te verlengen en Jeru zalem en de havenraffinaderijen te Haifa te demobiliseren. Verder stelt Bernadotte voor, de drie landen, die in de wapen stilstandscommissie vertegen woordigd zyn (Frankryk, België en de V.S.) te verzoeken, gewa- Nagekomen Advertentie. telingen bflna geheel tot stilstand e-ekomen scherming van de gedemilitari seerde plaatsen. gekomen, Op het Oostenrijkse ministerie van binnenlandse zaken bestem pelt men deze berichten als over dreven. Het zou om niets anders gaan dan om de verdedigingsstel lingen die reeds sedert 1945 be staan. Duitsers willen geen constituerende ver gadering. De werkcommlssie van het par lement van de staat Noord-Rijn- land-Westfalen heeft de Londense voorstellen, om onmiddellijk stap pen te doen om een West-Duitse constituerende vergadering tn te stellen, verworpen. De commissie, die onder voor zitterschap van de minister-presi dent, Karl Arnold, stond, stelde voor, dat de provincies van de Brits-Amerikaanse zone hiervoor ta de plaats een bestuurscommis sie moesten vormen, die op wette lijke basis moest beslissen, welke bestuursfuncties aan de Duitsers en welke aan het militair bestuur zouden komen. Een West-Duits parlement kon alleen overwogen worden, nadat deze stap was gedaan. De commissie heeft het parle ment voor een speciale zitting op 14 en 15 Juli bijeengeroepen. Don derdag zullen de minister-presi denten van West-Duitsland te Ko blenz bijeenkomen, teneinde te be raadslagen over de richtlijnen, die de militaire bevelhebbers vorige week hebben gegeven* voor de op bouw van de West-Duitse staat. Koos Vorrink en Frans Goedhart klagen Paul de Groot aan. De heren J. J. Vorrink en F. J. Goedhart, beiden lid van de Twee de Kamer voor de P. v. d. A., heb ben bij de Justitie een klacht in gediend tegen P. de Groot, hoofd redacteur van het Communistische dagblad De Waarheid. Deze klacht houdt verband met de las tercampagne, die dit blad de laat ste weken zonder onderbreking te gen beiden heeft gevoerd. Na mens de heer Vorrink treedt Mr F. W. van Hat tem op. Mr H. van Krimpen behartigt de belangen van de heer Goedhart van Franse, Britse en Amerikaanse vertegen woordigers pleegde gisteren over leg over het tijdstip, waarop een nota van de drie westelijke mo gendheden aan Moskou met be trekking tot de Berlrjnse crisis verzonden dient te worden. i Tass meldt, dat de Britse en j Amerikaanse autoriteiten in aller- I haast de nog overblijvende fa- brieksuitrustlngen uit Berlijn weg- j slepen. „Dagelijks worden", aldus Tass, „meer dan 50 ton optische en elec- trische toestellen, machines en on derdelen, op bevel van de Britse overheid, via de vliegvelden van Tempelhof en Gatow verzonden. o Wordt Sokolofsky vervangen? In Russische kringen te Berlijn gaat het gerucht, dat men binnen kort rekening moet houden i_et de vervanging van de Russische opperbevelhebber maarschalk So kolofsky. Voorts zou,ook de Ber- iijnse stadscommandant, generaal Kotikow, naar de Sowjet-Unie te rugkeren. Reeds enkele maanden geleden hebben geruchten van zulke aard hier de ronde gedaan. Zowel Sokolofsky als Kotikow zijn onlangs door Stalin wegens hun verdiensten ln verband met het Sowjet-Russische militaire be stuur van Berlijn met de Lenin- orde onderschelden. Prof. Mr P. J. M. Aalberse. f Op 77-jarige leeftijd Is gister nacht overleden Prof. Mr P. J. M. Aalberse, oud-lid van de Tweede Kamer en oud-minister van So ciale Zaken. Reuters correspondent meldt uit Amman, dat de spanning in Pa lestina stygt, nu Arabieren en Jo den de voorstellen van Bernadotte hebben verworpen en beide par tyen zich gereed maken de strijd na 9 Juli te hervatten. Men heeft nog slechts een geringe hoop op verlenging van het bestand. Waar nemers hebben de algemene In druk, dat men zich verder in ge wapende stryd wil meten, nu het bestand beide zijden de gelegen heid heeft gegeven zich te ver sterken. goede antwoorden bijv.' ook wer-1 "'f kri.nSe° va" handel en indus- Nog geen étalage- en reclameverlichting. Van de zijde van het ministerie van economische zaken is mede-nister-president wordt gedood- gedeeld, dat de talrijke verzoeken j verfd. Kabinetsformatie zal geruime tijd in beslag nemen. De nederlaag der volksdemocra ten is in Finland het gesprek van de dag. Nu hun zetelaantal is te ruggelopen tot 37 zetels, mag wel gezegd worden, dat de Finnen zich hebben vrij gemaakt van de angst voor het Oosten. Intussen Is iedereen er wel van doordrongen, dat de taak van de toekomstige kabinetsformateur geen benijdenswaardige zal zijn. Waarschijnlijk zal de vorming van een nieuw kabinet geruime tijd ln beslag nemen. Bijna de gehele Finse pers even als de Scandinavische, de Engelse en de Amerikaanse kranten spre- Kekonen is linkser dan menig uiterst links sociaal-democraat, doch zijn partij wordt tot rechts gerekend. Eveneens tot rechts! wordt gerekend de Zweedse volks- partij, die echter het nauwst met de volksdemocraten heeft samen gewerkt. Theoretisch is het niet mogelijk, dat de vojksdemocraten deelnemen aan de vorming van een kabinet. In doorgaans welingelichte Finse kringen neemt men echter aan, dat Paasikivt elk mogelijk middel en al zijn persoonlijke invloed zal aanwenden om hen in het kabinet te doen plaats nemen. Dit staat zonder enige twijfel in nauw ver band met de huidige positie van Finland. Daartegenover staat, dat de volksdemocraten op het ogen- blik in de minderheid zijn en dat ken over een rechtse meerderheidZÜ bÖ deelname aan een regering practisch verplicht zullen zijn zich aan te sluiten bij de politiek, die door de meerderheid wordt ge volgd, hetgeen voor hen wel een zeer moeilijke en vreemde situatie j zal zijn. in het nieuwe parlement. Toch dient te worden opge merkt, dat in de gelederen van de agrariërs, de partij, die tegen alle verwachting in de grootste verkie zingswinst heeft bereikt, zich fi guren bevinden die linkser ge noemd mogen worden dan vele so ciaal-democraten. Als voorbeeld hiervoor moge gelden de agrariër Kekonen, die als toekomstig mi- den beschouwd „in verband met Indië", „grondwetswijziging" e.d. Foutieve antwoorden waren bijv. „inhalen van de verkiezingen die in de oorlog niet gehouden werden", „in 1946 waren het nood- verkiezingen", „om de communis ten er uit te drukken", „omdat deze ministers weg moeten en er nieuwe moeten komen", e.d. Een derde der woningen ingestort. Door overstromingen van de March (Morava) en Niseva in Zuid-Servië zijn naar schatting t minstens 50.ooo personen dakloos LJelegatietrein voor derde trie tot het opheffen der verbods bepalingen voor étalage- en recla- meveriichting voorlopig nog niet kampbewaker uit Ommen kunnen worden ingewilligd recia-jaar voor Hilversumse Nog afgezien van de consequen ties voor de kolenpositie vormt de capaciteit der electriciteitscentra- len een ernstig beletsel voor con cessies op dit terrein. De belas ting der centralen is tijdens de z.g. spitsuren reeds tot het uiter ste opgevoerd. Ook op verzoeken zelf te mogen beslissen over de bestemming van het electriciteitsrantsoen door be zuiniging op het normale verbruik voor etalage- en reclameverlich ting kan niet worden ingegaan, Het'Amsterdams Bijzonder Hof veroordeelde gistermorgen de 49- jarige Hilversummer H. W. Chr. Reuter tot een gevangenisstraf van 12 jaar met aftrek en ontzet ting uit de burgerlijke en politieke rechten voor het leven. Deze Hilversumse kantoorbe diende, die als N.S.K.K.-chauffeur in Frankrijk, Duitsland en Rus land diende, kwam in Mei '42 als bewaker in het kamp Erica te Ommen, waar hij een schrikbe wind uitoefende en de gevangenen op de meest gruwelijke wijze mis- Maandagmiddag werd onder grote belangstelling ter aarde be steld het stoffelijk overschot van Ds A. C. Visser, in leven predi kant bij de Geref. Gemeenten te Scherpenisse en Poortvliet. De rouwdienst werd geleld door Ds G. H. Kersten te Rotterdam, CTyjTppTF die na de lezing van Hebreën 6 in herinnering bracht het vele werk van de overledene in zijn ge meenten Aagtekerke-Oostkapelle, Scherpenisse en Poortvliet. Spr. troostte de weduwe en de kinde ren In verband met het hoopvol of Moet de vlag, waarvoor zovelen van Uw zonen vielen, hier en ginds NEER in Batavia, ja of neen De door deze regering voorgestelde grondwetswijziging leidt onherroepelijk tot de dodelijke verminking van het Koninkrijk. Stemt TEGEN deze Grondswetsherziening 5 TEGEN het gevolgde regeringsbeleid; TEGEN de uiteenscheuring van het Koninkrijk, zorgt voor de Rijkseenheid en aldus voor de waarachtige belangen van zowel het Indische als het Neder landse volk I Lees nog eenmaal het „laatste beroep" van het Nationale Confité Handhaving Rijkseenheid in de courant van j.l. Zaterdagen breng opdat ge U later niets te verwijten hebt Uw stem uit op EEN der volgende lijsten aangevoerd door de heer J. Schouten als no. 3 op deze lijst staat Prof. Mr P. S. Gerbrandy aangevoerd door Ds P. Zandt aangevoerd door Dr W. K. H. Feuilletau de Bruin aangevoerd door de heer Ch. J. I. M. Weiter Het Nationaal Comité „Handhaving Rijkseenheid" centreren. geworden. Het water zakt thans Het aantal omgekomenen schijnt gering te zijn. Nish en Leskovac (Moravië) hebben het meest geleden. Naar verluidt is een derde der wonin gen op het land ingestort. Vele andere zijn niet meer bewoon baar. De levende have is grotendeels gered, doch vele boeren hebben het grootste gedeelte van hun voedselvoorraad verloren. De re gering heeft noodvoedselcentra opgericht. daar het verbruik zich dan nog T S'"™ '1 J meer op de „spitsuren" zou con- ^n,delde' In HÜVers™ vorderde hij ln de zomer van '44 personen voor werkzaamheden voor de Wehrmacht. 1 December van het vorig jaar, toen 18 jaar werd ge- eist, achtte het Hof een psychia trisch rapport noodzakelijk en op de zitting van 21 Juni bleek, dat verdachte verminderd toereken baar moet worden geacht. De ad vocaat-fiscaal eiste toen 14 jaar. o maal naar Djogja vertrokken. Gisteren is vroeg in de ochtend voor de derde maal de delegatie- trein naar Djókja vertrokken. Van de Nederlandse delegatie reisden vijftien personen mee. Voorts be vonden zich in de trein een groot aantal republikeinen, de Ameri kaanse delegatie onder leiding van Economische fusie der drie westelijke zones van Duitsland. Gevechten tussen republikeinse troepen. Aneta's correspondent te Me- Charleton Ogburn, die Court Du-dan meldt, dat gevechten zijn uit bots vervangt, alsmede 14 leden j gebroken tussen republikeinse strijdkrachten onderling in het ge- van het secretariaat der C.v.g.D. De Australische en Belgische delegatie zullen Woensdag naar Djogja vliegen, terwijl de leiders der Nederlandse delegatie zich per vliegtuig naar Djogja zullen be- bied van de Asahan rivier, welke de status quolijn vormt voor dit deel van Sumatra. Ook uit Tapa- noeli (in de Bataklanden) komen berichten van vernieling als ge- gearresteerd. Generaal Koenig, militair gouver neur van de Franse zone van Duitsland, zal binnenkort mede deling doen van de economische fusie van de Franse zone met de Brits-Amerikaanse op 1 Augus tus a.s. Maatregelen ter coördinatie van buitenlandse handel en vervoer volgens de zesmogendhedenover- eenkomst van Londen zullen even eens op genoemde datum van kracht worden. op ztfn naamkaartje stond in De coördinatie betreffende de sierlijke letters „industrieel" ge- buitenlandse handel zou inhouden: drukt. In werkelijkheid echter was de aansluiting van Frankrijk bij 1 de 35-jarige aannemer en voorma- het import- en export bureau, dat j)ge bunkerbouwer W. een oplich- de buitenlandse handel van de tor. Samen met zijn compagnon dubbele zone leidt; het deelnemen Mr H. Is hij dezer dagen door de van Frankrijk aan het uitwerkenAmsterdamse recherche gearres- van plannen voor import en ex- teerd wegens oplichting en ver- port voor de drie zones en de unl- duistering van f 60.000. ficatle van plannen aangaandej handelsovereenkomsten tussen de W. leefde tijdens de oorlog in drie zones en andere landen. {Parijs en verdiende grof geld als Frankrijk zou zich de volledige bunkerbouwer voor de Duitsers, vrijheid voorbehouden bij het ver- j Na de oorlog bezathij meer dan delen van de import en export on der belanghebbenden in de Franse eerste storm geluwd was en zone. t keerde toen platzak naar 0I Nederland terug. Fier droeg hij de Medal of Freedom en hij had ook papieren die uitwezen, dat hij gerechtigd was deze Amerikaanse onderschei ding te dragen. In Nederland deed hij zich voor als salesmanager van de z.g. War Supplies Liquidation geven, wanneer hun aanwezigheid volg van gevechten tussen repu te Kalioerang vereist wordt. 1 blikeinse troepen. ven van hun echtgenote en va der en wees allen op de noodzake lijkheid van geloof en bekering. Na de rouwdienst, die in het In Den Haag heerst grote vreugde. En daarvoor ls alle re den, want het gemeentebestuur van Bern is van plan de gemeente 's-Gravenhage t.g.v. het 700-jarlg bestaan der stad twee jeugdige kerkgebouw der Geref. Gemeente bruine beren aan te bieden. te Poortvliet werd gehouden, ver lieten familieleden het kerkge bouw. Toen de kist tot voor de kerk was gebracht, sloten alle aan wezigen zich bij de rouwstoet aan. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ouderling van der Jagt als vertegenwoordiger der kerken te Scherpenisse en Poort vliet, door Ds Fraanje te Barne- veld, door Ds de Wit' te Middel burg en Ds Stuyvenberg te Yer- seke, die allen de overledene in zijn arbeid voor gemeente en gezin herdachten. Tenslotte werd op verzoek van Ds Ligtenberg gezongen Ps. 89 3, waarna een zoon van de overlede ne, de heer L. Visser, dank bracht aan allen voor de, belangstelling. In de kerk en op de begraaf plaats was een grote menigte aan wezig, w.o. tal van deputaties uit verschillende gemeenten. Ook de vorige gemeente Aagtekerke- Oostkapelle had afgevaardigden gezonden om deze droeve plechtig heid bij te wonen. Vreugde heerste gisteren ook in de Hoekse Waard, toen Prins Bernhard daar een bezoek bracht. Maar vreugde in de overtref fende trap was het deel van vader en moeder van Wegberg in Horst (L.), toen een drieling het levens licht aanschouwde. Het zijn drie welgeschapen dochters. Om een geheel andere oorzaak bedreef 1 mijnheer Ingerslen Jansen in 1 Odense vreugde, nadat hij een ge heel onbekende ouverture van Ros sini in de stadhuisbibliotheek al daar had gevonden. U herinnert zich nog wel, dat onlangs In W. Brabant een uitgebreide smokkel van tapijten werd ontdekt. Op het Hij is nu, met zijn vriend, Ltd- 6611 combinatie van Ameri- kaanse bankiers die de goederen uit alle legerdumps hadden opge kocht. W. bood van alles aan. Verschillende grote firma's liepen er in. Zij bestelden voor ruim f 60.000. B^ een pas afgestudeerde advo caat, Mr H., liet W. de contracten opmaken. Men kwam overeen, dat W. de gevraagde goederen uit le- gerdumps zou leveren. De koop som moesten de kopen vooruit aan Mr H. betalen. De moeilijkheden begonnen toen YV. aan Mr H. vroeg hem wat van het geld te geven, zogenaamd om 0 de invoerrechten van gekochte t f 1.000.000. Hij bleef in Parijs totgoederen te betalen. Mr H. stemde Canada zal deelnemen aan de voorbereidende besprekingen te Washington, die vandaag met de vyf westelijke mogendheden over eventuele militaire bijstand aan West-Europa geopend zullen wor den. toe en is blyven toestemmen. In November 1947 werd beslo ten, dat een ambtenaar van de we deropbouw met W.^en Mr H. naar Frankrijk zou gaan om 10.000 ton betonijzer te bekijken. De ambte naar had argwaan tegen W. op gevat. Toen hij daarover met de Amsterdamse recherche sprak, Vergadering Midden standspartij te Middelburg. Gisteravond werd de verkie zingscampagne door de Midden standspartij besloten met een ver gadering in het Schuttershof te Middelburg. Op deze bijeenkomst werd het woord gevoerd door de alg. voor zitter der partij de heer A. Th. v. Eng en door de lijstaanvoerder, de heer J. Meyeren. De heer van Engh viel in zijn betoog vooral de huidige partijen aan op grond van het feit, dat zij weinig inbrengen tegen de door de regering voorgestelde maatre gelen, die de middenstand aan banden leggen. Ook keerde spr. zich tegen de vakgroepen. De fi nanciële maatregelen van de rege ring hebben evenmin de instem ming van de partij en spr. vroeg beter bestaansrecht voor alle mid denstanders. Afwijzend staat de Middenstandspartij tegenover de geleide economie de' collectivise ring en de industrialisatie. Hierna verdedigde spr. het bestaansrecht van de Middenstandspartij en zet- tenslotte de doelstelling daar- ogenblik zitten niet minder dan 18 verdachten daarvoor in de cel. De te hoofddader is echter nog voort-van uiteen. Na de pauze werd over vluchtig. In Mierlo waren Zater- een en ander gediscussieerd, waar dagnacht twee mannen aan het jna de heer Meyeren een beroep vechten. De één trok op een ge- deed op de aanwezige midden- geven ogenblik zijn mes en bracht standers en er op wees, dat huil de ander, de 54-jarige P. J. Rooy- akkers, daarmede zodanige ver wondingen toe, dat deze kort daarna stierf. De 52-jarige Rot- over de middenstand. terdammer Kampen was met een j o gezelschap per touringcar naar. Wordt bewakinqskamp België geweest. Hij had een over-1 hemd en wat vitrage meege bracht. Toen onder Baarle-Nassau douane kwam belangen hij deze partij volkomen veilig zijn. Ook deze spreker he kelde de regerlngspolltiek tegen- van alles op de hoogte was, maar nog niets kon ondernemen. Belgie geweest, hij naa een over-1 t-. ontruimd7 In overleg met de politie be- hemd en wat vitrage meege- DIJ Uomburg Ontruima. sloot Ir J toch te gaan 22 No- bracht. Toen onder Baarle-Nassau Naar wij vernemen, zal het be- vember kwam het gezelschap ln de douane kwam controleren, wakingskamp bij Domburg tegen Parijs aan Ir J trok met Mr H 1 maakte hij zich zó overstuur, dat 19 Juli a.s. ontruimd worden. Het langs verschillende dumps op zoekhij een beroerte kreeg en ln de bus schijnt in de bedoeling te llggen,- naar betonijzer maar zij vonden overleed. - Tien personen kwa- hierin de studenten, A niets imen om het teven bij een ontplof- oogsttijd op Walche: Ir ',T. begaf zich naar het Ne-l"»? üi een huls aan de haven Ca- werken, te huisvesten, derlandse consulaat te Parijs.Fala b* Llvorno- Nederland o de komen Daar bleek W. ook geen onbeken-, Canadese maat- de te znn. Men zocht hem omdat6 hij het geld dat hij naar een Jood-000 d< se familie in Nederland zou bren-Rotterdamse Droogdok Mij gen, verduisterd had. Tenslotte is van Brttse A(Jmlraiitelt ge- kocht dok van 32.000 ton lichtver- heeft 25 Canadese oefenvliegtui- een rechercheur van de Elk toestel dollar. Een Onderscheiding voor Goesenaar. Bij K. B. is verleend de ereme daille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in brons, aan K. Bruel, werkzaam bij de Rotter- arriveerde'gisteren te Rot- dam.sche Bank N.V., kantoor een café te Parijs te arresteren. Hij zag echter kans om weer uit handen der justitie te komen en trok met Mr H. naar de Rivièra. Vandaar begaven de heren zich naar Zwitserland, waar zij hun vriendinnen ontmoetten. Van Zwitserland trokken zij naar Ita lië. In Rome liepen zij tegen de lamp. Wegens oplichting werden W. en zijn vriendin tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Toen zij na allerlei wederwaar digheden eindelijk weer ln Neder land terug waren, .werden beiden gearresteerd. Van de f 60.000 was werd hem verteld, dat de politie reeds lang niets meer over. terdam. Het is 680 Engelse voet lang, 154 Eng. voet breed en het grootste, dot momenteel Neder land bezit. Te Hamburg is het proces begonnen tegen zes be waaksters van het kamp Ravens- briick. In dit kamp hebben slechts 7 van de 886 in 1939 daarheen overgébrachte vrouwen de oorlog overleefd. Een woordvoerder van het Britse ministerie van bui tenlandse zaken heeft ontkend dat Engeland de uitlevering van Schreleder heeft verzocht. In Goes. Tijdens de oorlogshandelingen in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn vele kleine bruggen vernield. Met de wederopbouw van de grotere bruggen is men reeds geruime tijd bezig. Thans komen ook de kleine aan de beurt. D E - o - BILT ZEGT: Koel weer. Veel bewolking met voorname- lijk in het Oosten nog enkele ver- Peru ls (weer eens) een revolutie spreide buien. Meest matige wind uitgebroken. Twee kapiteins staan uit Noord-Westelijke richtingen, aan het hoofd. Koel weer.

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 1