lrovin(i^r//s Publicaties De Z. E. T. 0. werd Besloten. ExfraAutobusdiensien PIANO'S FS HESS ÏA« ME In de straat van Jantje Landdag van de Zeeuws-Ylaamse jeugd. Bijna 22.500 bezoekers. I tentoonstelling tot onderwerp [f-JerUm zending Zomervergadering Z. L. M. te KORTGENE De Gereformeerde jeugd van Zeeuwch-Vlaanderen hield Zater dagmiddag te Axel op het terrein van de heer L. v. Hoeve de jaar lijkse landdag, die bezocht werd door ongeveer 500 personen. De eerste spreker was dr A. de Bondt van den Haag met het on derwerp „Onze taak en onze roe ping". Spr. ging na wat het bete kent te mogen bouwen aan het Koninkrijk Gods, dat, hoewel ko mend als een catastrofe, zich nu reeds realiseert in deze wereld, omdat Jezus Christus gekomen ls. Het ls genade, dat God de mens gebruiken wil ln Zijn dienst; dat legt ook Zijn jeugd grote verplich tingen op. Steeds moet de bede zijn: zend mij. Heer. Prof. dr K. Dijk. oud-voorzitter van de Ger. Jongelingsbond sprak over „Het geloof ln het jonge le ven". Geloof, aldus spr. ls geen privilege van de ouderen. In het jeugdleven heeft het geloof een eigen aard. Hiermede moeten ook de ouders rekening houden en hun kinderen met begrip tegemoet tre den. wanneer zij worstelen met de problemen van het leven. Er is hier helaas een grote tekortko ming, die het Christelijke leven nadelig beïnvloedt. Met klem wek te spr. ouders en jongeren op te leven uit het geloof, het vereni gingswerk te steunen en de uit wendigheden te laten voor wat ze zijn. maar zich Intensief bezig te honden met de kern: kennen en belijden van het Evangelie van Christus. Ds D. J. Couvée van Axel sprak een slotwoord, waarin hij zei. dat wij ons hart aan God moeten ge ven, omdat wij Gods hart mogen kennen, n.l. Zijn Zoon, Die de hoogste openbaring van Zijn lief de is. Namens de calvlnlstlsohe jonge ren van Noorcl-Amerika werd een groet en een woord van aanmoe diging overgebracht door de heer Wisse, die enige tijd ln ons land vertoeft. De leiding van deze landdag be rustte bij de heer J. Oostdijk te Axel, voorzitter van de Ring Z. Vlaanderen van de Ger. Jonge lingsbond. Arbeidsvoorziening in Zeeland. Op 19 Juni 1948 stonden in geschreven 1167 (38 vrouwen) personen, waarvan er 619 in de b.u.w. waren tewerkgesteld Over de week eindigend 19 Juni 1918 werden 287 (11 vrouwen) personen geplaatst. Het aantal overgebleven aanvragen be droeg 693 (103). „Vereniging Oude Gebouwen" vergaderde. Na afloop van de Zaterdag middag in café „De Eendracht" gehouden jaarvergadering van de „Vereniging Oude Gebouwen" waarin de aftredende bestuurs leden, de heren Mr A. J. v. d. Weel, lr A. Rothuizen en G. Klarenbeek, werden herkozen, werd onder leiding van Ir H. de Lussanet de la Sablonière de voorlopige ambtswoning voor de Commissaris der Koningin in de Abdij bezichtigd. Hierbij deelde Ir de Lus sanet de la Sablonière mede, dat het gerestaureerde deel in Sep tember a.s. zal kunnen worden betrokken. Hem is nog steeds niet bekend, wanneer met de herbouw van het overige deel kan worden begonnen. VLISSINGEN. Straatcollecte U.N.A.C. Zaterdag a.s. zal door het Unac-comité een huis aan huis on straatcollecte worden geor ganiseerd. Deze collecte komt geheel ten goede aan de in nood verkerende jeugd der diverse landen. Muzikale rondgang. Door de harmonie „St. Cea- ciiia" is aan de Bond van Buurt verenigingen een muzikale rond gang aangeboden. Bij gunstig weer zal deze rondgang heden avond worden gehouden. Ver trek 8 uur van de Steenenbeer. Benoemd. Lid van het bestuur der .ri lt'r kering van de calamiteuze Vlietepolder, C. Dieleman te T'": "kerke. MIDDELBURG. Molenwaterconcert. Ter gelegenheid van de ver jaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard zal de Chr. Muziekver. „Oefening na den Arbeid" he denavond een concert geven op het Molenwater. Voor de pauze staan verschil lende marsen op het program ma. terwijl daarna de Second- Suite in F Major van Holst zal worden uitgevoerd. Ook de mars van San Lorenzo waarmede het corps in het laatst gehoudenconcours de le prijs behaalde zal worden uitge voerd. Weer Zwanen in de vesten'. Binnen niet al te lange tijd zal men in de vesten weer zwa nen zien verschijnen daar door de fa. Koniaad en Zn. en etc fa. GOES. Aanrijding. Gistermorgen vond op dé hoek van de KeizerstraatMag- galenastraat een aanrijding plaats, waarbij mej. v. B. uit Goes een lichte hersenschudding opliep. De dame kwam de Keizer straat uit fietsen en reed tegen de auto van de heer P. uit Goes, die van de Beestenmarkt de Magdalenastraat inreed, met het vermelde gevolg. Ze werd naar het ziekenhuis Oostwal vervoerd. Zendingsfeest Zeeuwse Vrij Evangelische Gemeenten. Onder het motto „Ons getuige nis in deze revolutionaire wereld' hebben de Zeeuwse Vrij Evange lische Gemeenten j.l. Zaterdag een zendingsfeest gevierd in Goes. Naast de vier Zeeuwse predi kanten werd het woord gevoerd door ds Schroder utt Utrecht en dr Scheurkogel, die 8 Juli naar Medan wordt uitgezonden. Het Chr. Zangkoor te Breskens en het Chr. muziekgezelschap Cadzand hebben aan deze samen komst, die gehouden werd in de boomgaard van dhr Karelse hun medewerking verleend. KLOETINGE. Concert „Excelsior". Het muziekgezelschap „Excel sior" hoopt vanavond op de tent te concerteren. KRABBENDIJKE. Reis ouden van dagen. Donderdag organiseerde het bestuur van de vereniging „Reis lust" een rijtoer voor de ouden van dagen naar Zeeuwsch- Vlaanderen met circa 150 deel nemers. In Oostburg werd ge pauzeerd en een lunch gebruikt. Over Aardenburg ging het naar het grensplaatsje Ede, waar H.M. de Koningin voor het eerst na de bevrijding de vaderlandse bodem betrad. Via Sluis, waar thee en gebak werd aangeboden, gingen de oudjes naar Zaamslag, waar Krabbendijke in 1940 ge- evacueerd is geveest Na in Zaamslag nog aan de koffietafel te hebben aangezeten werd de Jobse enkele zwanen aan de ge- terugreis aanvaard. Omstreeks moente zijn geschonken. 9 uur arriveerden de reizigers Zij zullen binnenkort officieelr.a een prettige dag te Krabben de water worden gelaten". dijke. J 1 had gekozen. De Tweede Z.E.T.O. is Zater- aat<5tf rpzofk dagavond om 10 uur officiéél 1!tl LM1Ml BEZOEK, gesloten. Om ongeveer 10 uur des mor- Zowel dé burgemeester van gens bracht de Commissaris der Middelburg, Jhr Mr W. C. Koningin in Zeeland, Jhr Mr A. Sandbcrg tot Essenburg, als de F. C. de Casembroot een be- voorzitter der Z.E.T.O., de heer zoek aan de tentoonstelling. Hij B. A. Hesselink, spraken via de was vergezeld van zijn echt- microfoon woorden van waar- genote en werd rondgeleid door dering en hulde tot allen, die de voorzitter der Z.E.T.O. Ook hebben medegewerkt om deze Middelburgs burgemeester was uitnemende expositie te doen met zijn echtgenote aanwezig, slagen. Jhr de Casembroot toonde Een hartelijk dankwoord sprak veel belangstelling voor alle Jhr Sandberg tot de organl- n!'s en was, naar hij ons na satoren, vooral tot de heer afloop mededeelde, vol bewon- Hesselink, tot alle medewerkers dermg, vooral voor de kleine en de overige bestuursleden. industrie. De Commissaris reik- De Zeeuwen hebben aan de e v(T' r dé verschillende prij- oproep van Minister in 'tVeld, ze"' "ie aan de stands zijn toe bij de opening uitgesproken, - f- aan de standhouders uit. voldaan. I De gehele dag door bleven de De burgemeester sprak ten- bezoekers komen. De 20.000ste, slotte de hoop uit, dat een vol- die Vrijdag nog op zich liet gende Z.E.T.O. dezelfde gezel- wachten, verscheen Zaterdag- lige en prettige Z.E.T.O.-sfeer. middag. Het was de heer J. de die deze heeft gekenmerkt, met Boer te Middelburg, die van de zich mede moge brengen. Kamer van Koophandel een waardebon van f 25.ontving. REDE \OORZITTER. benevens een kantoorstoel van Ook de heer Hesseling brachtde Fa Kamnoda uit Eindhoven, dank aan allen, die medewerk- ,N°- 21.000 was mej. Filius uit ten, in het bijzonder aan het Nieuwland. Zij ontving een pak gemeentebestuur. waspoeder en zeep van „De Men vraagt in deze tijd naar Klok". Als 22.000ste meldde zich kwaliteit, aldus de heer Hesse- de heer Heeren uit Middelburg, link. en deze tentoonstelling - Door de Fa De Dreu uit Goes heeft een zeer goede kwaliteit werd hem een Delftsblauw bord ten toon gespreid. Hiervoor zijn beschikbaar gesteld, ae bezoekers zeer gevoelig ge- 1 Hoewel ook voor de 22.500ste weest. noS een prijs ter beschikking was gesteld, haalde men dit aan- Hierna deelde spr. mede, dat, tal niet. Het scheelde echter het aantal bezoekers bijna de J slechts enkele nummers' 22.500 had gehaald; hij stelde De f 10.— die beschikbaar wa- hiertegenover, dat de stoutste ren gesteld door de fa. de Jager verwachtingen der bestuursleden Tolhoek voor de koper van de waren gesteld op 12 a 15.000. j laatste kaart vielen ten deel aan Tenslotte las de heer Hesselink het echtpaar M. C. v. d. Vliet een gedicht voor, dat was in- Rozenburg uit Middelburg, gezonden door een bezoeker uit Op 8 Juli a.s. zal het Zeto- Veere, waarin deze de Zeeuwse bestuur zijn slotvergadering hou- handel en industrie op deze den. ARNEMUIDEN. Verg. A.-R. Kiesvereniging. De Vrijdagavond gehouden vergadering van de Antirevolu- tionnaire Kiesvereniging, die onder leiding stond van de heer J. J. C. v. d. Graaff, was voor namelijk gewijd aan bespreking van de te voeren verkiezings actie. Ds G. A. Pott, Ned. Herv. predikant te RotterdamKralin gen, zal uitgenodigd worden een rede te komen houden. Na breedvoerige gedachten- wisseling sprak de vergadering haar teleurstelling uit over het feit, dat de personen, die op de candidatenlijst van de A.R. staan, allen hebben bedankt voor een benoeming tot gemeenteraadslid In de vacature J. Krijger werd tot bestuurslid gekozen de heer J. Wondergem. DOMBURG. Uitslagen ringrijtlt-ry. De uitslagen van de Zaterdag middag gehouden ringrijderrj lui den: uit 46 beurten 1 Jan Brou wer met 26 r -f- burgemeester- prijs hoogste-serleprijs met 6 r. -J- rondprijs; 2. A. Geertse 22 r, 4- L. Roelsepr.; 3. Leln Boogaard 21 r. -|- pr.-Tlchelaar en Moggré; 4. W. Maljaars 19 r. 4- zweef- molenpr.; 5. A. Peper 17 r. 4- pr.- Trimpe Burger en Joh. Corré; 6, C. v. d. Meule 16 r.; 7. P. Brou wer 14 r.; 8. Kr. Corré 13 r.; 9. A. Dourleijn 13 r. 4- pr.-gemeen tebestuur; 10. Louw Boogaard 13 r.; 11. J. Jongepier 12 r.; 12. G. de Pagter 11 r.; 13. P. Pattenier 10 r.; 14. C. de Visser 5 r.; 15. C. van Zweeden 5 r. ZOUTE LANDE. Woningbouwvereniging opgericht. Onder voorzitterschap van wethouder P. Leijnse kwamen Vrijdagavond een aantal perso nen bijeen om te trachten een afdeling van de Plattelandswo- rungbouwvereniging op te rich ten. De heer F. de Graaf, inge nieur bij de Prov. Directie van de wederopbouw en volkshuis vesting in Zeeland, zette het aoel van de woningbouwvereni ging uiteen en beantwoordde vele vragen. Burgemeester Kod de zegde zijn volle medewer king toe. Staande de vergade- ung gaven zich 16 leden op, waarmede dus een afdeling Zoutelande is opgericht. Concert. Vanavond zal, t.g.v. de ver jaardag van Z. K. H. Prins Bern- hard het Fanfarekorps „Luctor et Emergo", onder leiding van de heer Jac. Hollaers, van 8 tot 10 uur op de tent een concert geven. De volgende werken zullen worden uitgevoerd: „De Vogel koopman", Operette van C. Zei ler en „Bonne Fortune" arr. S. 5. v. Leeuwen; „Une Soires Chex Ler Hannetau" van Krein, enz. RITTHEM. Ritthem heeft thans zijn nieu we 'weg naar Rammekens. Een grote verbetering is het, dat de vroegere bochten zijn weggeno men. De weg is van een goede bestrating voorzien. KOUDEKERKE. Woensdagmiddag maakte de afdeling Koudekerke van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen per autobus een tocht door Zuid-Beveland. Na een bezoek aan Goes werd de kerfénboom- gaard.van de heer. Chr. Koole te Kloetinge bezocht. Via de dorpen in de zak van Zuid-Beveland werd de terug reis aanvaard. Z1ERIKZEE. Aanbesteding. Het Gemeentebestuur heeft het herstel- en de onderhouds werken aan de glooiing en de taluds alsmede de bestorting van het West-Havenhoofd te Zierikzee, bij onderhandse aan besteding gegund aan M. van de Velde te Bruinisse voor f 4608. BURGH. Liquidatie „Helpt Elkander", Woensdagavond heeft de liqui datievergadering plaats gehad van het ziekenfonds „Helpt Elkan der". De voorzitter, de heer L. v. d. Klooster, herinnerde aan de afge lopen jaren. Door de sociale verbeteringen die tot stand zijn gekomen Is de bestaansreden van het fonds weg gevallen; dit blijkt bijv. uit het feit dat geen jongeren lid worden. Omdat alleen ouderen overblijven, waardoor de uitkeringen oneven redig stijgen in vergelijking met de Inkomsten, is de financiële po sitie ook moeilijk geworden. ELKERZEE. Geitenkeuring. Op de Woensdag gehouden gei tenkeuring te Scharendrjke waren aangevoerd 36 dieren, namelijk 16 lammeren, 4 één-jarige, vijf twee jarige en 11 oudere geiten. De uit slag was als volgt; Lammeren: le prijs H. de Jonge, 2e prijs St. Bos; l-jarlge: le prijs B. Ringelberg, 2e prijs M. Hanson; 2-jarlge: le prijs L. Bos, 2e prijs C. v. d. Werf; oudere gelten: H. de Jonge, stam boekgeit le prijs, M. Stouten 2e prijs. o Aangenomen naar Yerseke, H. R. J. Reyenga te Leersum; na,ar Halfweg, A. J. Kromhout te Hoek (Zld.). Bedankt voor Hendrik Ido Ambacht, H. A. Labrie te Er- melo; voor Meteren en Est, J. G. Abbringh te Benschop; voor Koudekerke (2e pr.pl.), F. J. ter Beek te Zuidzande. Geref. Kerken. Tweetal te Tilburg, D. Kuiper te Rilland-Bath en G. Rienks te De Glind. Aangenomen naar Nederhorst den Berg, A. I. Kcffeman, cand. te Amsterdam, die bedankte voor 's-Gravenmoer, Heerlen, lierwijnen, Kralingscheveer, Lippenhuizen-Hemrïk, Min- nertsga en Rottevalle. Bedankt voor Willemstad, A. A. Oostenbrink te Oostburg; voor Zevenhuizen, A. G. Luiks te Leeuwarden. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Arnhem, J. P. Geels te 's-Gravenhage-Oost en C. v. d. Weele te Harderwijk; te Oud- Beijerland, N- Brandsma te Rijnsburg en A. Hilbers te As sen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Herkingen, F. J. Dieleman en M. Heerschap, bei den cand. te Rotterdam; te Borssele, F. J. Dieleman, cand te Rotterdam en K. de Gier, rand. te Utrecht. Beroepen te Tholen, J. van Dijk, cand. te Rotterdam Bevestiging eu intrede. Na een zeer langdurige vacatu re zal de Waalse gemeente te Middelburg weer een eigen predi kant ontvangen en wel ds J. Ris- seeuw uit Frankrijk. Op Zondag 25 Juli wordt ds Risseeuw beves tigd in het kerkgebouw der Ev. Luth. gemeente. Hij doet in de zelfde dienst Intrede. Dr G. P. Marang f Naar wij vernemen is te Keu len aan boord van de Bazelse boot, die op thuisreis voer van Eazel naar Rotterdam op 73-ja- rige leeftijd plotseling overleden dr C. P. Marang, em.-predikant van de Ned. Herv. Gem. van Utrecht, die tal van jaren een vooraanstaande plaats op veler lei gebied heeft ingenomen. M. C. Fallentin om gekomen. De bekende secretaris van het C.J.M.V. Max C. Fallentin ls Vrij dag bij een bergbekllmming in Zwitserland verongelukt en heeft dientengevolge de dood gevonden. Zoals ieder jaar was hij ook nu weer met een groep jongeren naar Zwitserland getogen, om er 14 da gen door te brengen. Het bericht van zijn overlijden h^eft ln C.J.M.V.-kringen grote verslagenheid teweeggebracht. Hij was één der oudste secretarisss.i en was vooral ook buit".i het C.J. M.V. bekend door het schrijven van brochures en toneelstukken. (Ingez. mededeling, advert.) Nieuwe moderne Mignori uit voorraad leverbaar Lange Noordstr. 16, Middelburg Onderwijs. De Rode Krulscollecte bracht te Koudekerke f 574.35 op, te Big- gekerke f 149.55 en te Zoutelande f 149.85. De Zaterdag te Waarde gehou den Roode Kruis-collecte heeft ruim f 74.opgebracht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuwendam, W. J Klaar te Beusichem; te Gro ningen (vac. H. J. Langman), G. C. Molenaar te Zwijndrecht en (vac. wijlen J. Vermeulen), J. N. de Ruiter te Sneek. Eindexamen Gymnasium Middelburg. Voor het einddiploma B slaag den Zaterdag j.l. aan het Gymna sium te Middelburg: E. Batten, Johanna W. Brevet, Anna E. van Epenhuysen, Arendina P. M. Knieriem, Tanny G. Mosselman. Met één candidate wordt het examen voortgezet. Eindexamen Handelsschool Middelburg. Dezer dagen slaagden voor het eindexamen der Middelbare Han delsschool met 4 j.c. te Middel burg: J. W. Goudswaard, Koos Hoef- kens, E. van der Mrjle, C. van Roon, allen te' Middelburg; C. J. van Damme te Kortgene; A. Mal jaars te Aagtekerke; L. Ribbens te Terneuzen en E. Wabeke te Wemeldinge. Afgewezen 4 candldaten. Toelatingsexamen Zierikzee's Lyceum, Voor het toelatingsexamen voor het Zierikzee's Lyceum zijn de volgende candldaten geslaagd: S. M. Argelo, C. M. Ballintijn, P. van Hekke, M. Krakeel, M. van 't Le ven, J. W. Schuurbeque Boeije, H. van der Sluis, L. B. de Smit, C. J. Verspeek, A. J. Koster, C. Hack en S. Doeleman allen te Zierikzee J. v. d. Bos en K. Kristalijn te Brouwershaven; J. de Bruine en M. F. van Sluis te Haamstede; A, A. v. d. Cingel te Nieuwerkerk; C. A. van Citters te Burgh; M. Hage en J. H, v. d. Maas te Oos- terland; J. M. de Nooijer, H. A. Schaleven, M. v. d. Straaten en M. J. Krijnse Lokker te Renesse; H. v. Waardenburg, C. L. Jume- let, W. Jumelet en N. Kik te Brui nisse; M. C. v. d. Have te Drel- schor. Afgewezen 5 candidaten. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het Voorlopig diploma scheepswerktuigkundige de he ren J. K. Hoogesteger en L. Bakker te Goes; C. Offenbeek te Middelburg, leerlingen van de Machinistenschool te Middel burg. Te 's-Gravenhage slaagden voor de acte Gemeente-admini stratie I de heren L. A. Wisse, ambtenaar ter secretarie te Oost- kapelle en A. J. van Pagee, amb tenaar ter secretarie te Wisse- kerke. Arrondissements- Rechtbank te Middelburg. De fabrieksarbeider H. S., te Middelburg, had aldaar een voor het politiebureau staande fiets gekaapt. De Off. van Just, eiste 10 m. gev.straf, waarvan 5 mnd. voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd, aftrek voorarrest en ander toezichtstelling reclas- seringsvereniging. De grondwerker M. G., te Rotterdam, werkzaam bij de Ned. Heide Mij. te Koudekerke, had in April te Koudekerke 78 loonzakjes, inhoudende f 2945, verduisterd en te samen met een vrouw verbrast. Bij zijn aanhouding door de politie te Rotterdam was hij nog in bezit van circa f ^0. Eis 1 j. en 3 mnd. gev.straf met aftrek voor arrest. Uitspraak in deze zaken 7 Juli. De volgende vonnissen wer den uitgesproken: M. v. d. V., kantoorbediende te Middelburg, wegens het ver valsen van postwissels, 9 mnd. gev.straf, waarvan 5 m. voorw. met 3 jaar proeftijd en met bij zondere voorwaarden, aftrek voorarrest. J. B„ monteur» te Kruiningen, wiens onvoorzichtigheid iemands dood ten gevolge had werd ver oordeeld tot 3 w. h. voorw. proeftijd 2 j. en een boete van f50 of 20 d. h. Dïstributiekring Walcheren. De Directeur van de Distribu tiekring Walcheren maakt be kend, dat de na-uitreiking van bovenstaande bonkaarten zal geschieden op 1 Juli a.s. aan Zelfverzorgers en Niet-Zelfver- zorgers, beiden letter A t.m. K en op 2 Juli a.s. aan Zelfverzor gers en Niet-Zelfverzorgers beiden letter L t.m. Z. De na-uitreiking geschiedt enkel te Middelburg, Dam 43, lokaal 2 en te Vlissingen op het D.stributiekantoor, Brouwe- naarstraat 4. 214 K.M., heeft de volgende uit slag: J. Meulmeester: 1; A, Riekwel: 3; v. d. Bosse: 5; C. Wallenburg: 7; W. Wouters: 2, 9; C. Boogaard: 4, 8; J. Fran cois: 6; M. Meijers: 10. WIELRENNEN. De ronde van Zuid-Beveland zal niet zoals eerst was vastgesteld verreden worden op 10 Juli maar een week later, dus op 17 Juli. Dit ln verband met het te houden concours-hippique In Goes op 10 Juli. Scheepvaartberichten. 26 Juni: Te Vlissingen aange komen: Zeemeeuw van Londen; Maria van Terneuzen. Van Vlis singen vertrokken: Maria naar Terneuzen. Gepass. naar Ant werpen: Wim van Finland; V.'ilja naar Kotka; Merwede naar Rotterdam; Jantje Eppina naar Westbuit; Alpherad van Rotterdam. Gepass. van Antwer pen: Houtlaan naar zee; Bern- hard naar Queens worouth; Bounty naar Delfszijl; Heeren gracht naar Lonaen; Jo naar Maassluis; Batavus naar Mal- mö; Barendsz naar Garston. 27 Juni: Te Vlissingen aange komen: Celebes van Antwerpen; Margrita van Antwerpen; Me- rak van Londen. Van Vlissingen vertrokken: Celebes naar Lissa bon; Margrita naar Kopenhagen; Gepass. naar Antwerpen: Lin- gestroom van Hamburg; Fortu- na van Huil; ATctjo uit zee; Oleum van Londen; Madoera van Amsterdam; Alkahid van Rio Grande. Amsteldijk van New York; Hada van Rotter dam; Maatje van Huil. Gepass. van Antwerpen: Linge naar De nemarken. 28 Juni: Gepass. naar Antwer pen: Cronenburg van Amster dam; Despatsch van Huil. wijnse, 35 j. en G. A. Kleijn, 31 j.; C. A. Willemsen, 36 j. te Schoondijke en M. P. Breel, 36 j. Gehuwd: J. Geertse, 26 j. en J. M. Matthijs, 22 j.; W. J. de Kok. 39 j. en A. W. v. d. Plank, 39 j. Nagek. Predikbeurten. WOENSDAG 30 JUNI 1948. GoesWolfaartsdijkse Veer. Vertrek Goes (alleen Bees tenmarkt) 8.30 uur v.m. en voor zoveel nodig hierop aansluitend. Aanvang vergadering 9.30 uur. Wat brengt de radio? V eilingsberichten. KAPELLE-BIEZELINGE. Vei ling van 26 Juni. Kersen: Hol landers 1082, Meikersen 13 53, Markiezen 2572, Vroege van Werder 3670, Porcelein- mr vi-dot™ t K a oé Tt/T n rto HILVERSUM I (301,5 M.) kersen 426. Morellen 2236, xr 0 Q nn ATaa 1o. I V.A.R.A.: 8.00 Nieuws. 9.00 Ed- PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM 1 (801,5 M.)s A.V.R.O.: 6.00 Nieuws. 6.15 Plano- spel, Tom Erich. 6.30 Strydkrach- fcenprogr. 7.14 Vaudeville strijk orkest. 7.30 Verkiezingsrede. HILVERSUM II (415 M.): K.R.O.: 6.00 Volksliederenkwartet. 6.30 Oude melodieën, nieuwe har monieën. 7.00 Nieuws. 7.15 Cello en ClavecimbeL 7.45 Zuïd-Afrika, causerie. Nationaal programma over beide zenders. 8.05 De Anjer-Vrijheidsactie. 8.15 Beethoven-concert. 9.15 Een progr. van Oranje-poëzie. 9.30 Or kest. 10.00 Historische fragmen ten: De verzoening tussen Tromp en de Ruyter. 10.15 Omroeporkest. 11.00 Nieuws. Woensdag 80 Juni. Suikerkersen 1634, Rode Blan che 25, Bruine Blanche 4647, Mierlose Zwarte 1760, Varikse Zwarte 61, Volgers 63, J. M. O. Kersen 1574, alles per 100 kg. Diversen: Mad. Moutot 82 124, Jucunda 9496, Fay's Pro lific 4362, Frambozen 120, Aardappelen 5.507.50, al les per 100 kg. Avontuurlijk postduif. Een matroos van de Franse vrachtboot „Bernieres" trof op de brug van het schip, dat gis teren ter hoogte van Cher bourg voer, een uitgeputte postduif aan, die een ring droeg met het opschrift „Nr 5987—10—Holland '47". De duif had voorts een boodschap bij zich, waaruit bleek, dat hij ook reeds op het Noorse stoom schip „Ala" een „noodlanding" had gemaakt. De avontuurlijke duif is naar een postduivenvereniging te La Roebelle gebracht, waar hij wat op zijn verhaal kan komen. Daarna wordt hy weer losge laten. 31 Augustus de ronde van Oud-Vossemeer, Onlangs is een wielercomité ,De Ronde van Oud-Vossemeer opgericht, dat zich ten doel stelt ieder jaaF op 31 Augustus de „Ronde van Oud-Vossemeer" te organiseren. Vanaf het eerste begin staat het comité in nauw contact met de Ned. Wielren Unie, welke de nodige medewerking heeft toegezegd om de eerste ronde 'reeds op 31 Aug. a.s. ter gele genheid van het jubileum van H. M. de Koningin te doen or ganiseren, en wel voor ama teurs. Gezien het feit, dat op die dag dag alleen te ï'eijenoord en Oud-Vossemeer zal worden ge reden, mag gerekend worden op een flinke belangstelling van de zijde der renners, terwijl goede prijzen de animo nog zullen ver hogen. Op het eiland Tholen werd nog nimmer een wieier- concours gehouden. DUIVENSPORT. Wedvlucht P.V. „De Luchtbode". Door de P.V. „De Luchtbode" te Souburg zijn vorige week tweewedvluchten gehouden. De vlucht die gehouden is vanuit Chataroi (Fr.), 536 K.M., heeft de volgende uitslag: P. Babijn: 1, 2, 7; W. Wouters: 3, 4, 8; J. Faas: 5; J. Frangois: 6; C. Boogaard: 9; J. Hoogeste ger: 10. De vlucht vanuit Moyin (Fr.), H. Am. lijn Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Gebc-sen: Pie- ter, z. v. L. Verhage en E. Wat- tel; Maarten E., z. v. J. Schilp en Fr. Nauta; Elizabeth M., d. v. Lammers en C. Dingemanse; Jannetje M„ d. v. A. T. de Tioije en H. M. Griep; Elly W., a. v. C. Steketee en A. de Kra mer; Aarnout, z. v. L. Aarnout- se en A. J. v. Helleman; Anna, d. v. M. C. Deurloo en P. J. Droogers; Willem, z. v. J. Poel man en D. J. v. d. Heijden; Hu- bertus M., z. v. H. J. P. Meul meester en C. A. C. den Outer. Ondertrouwd: G. Hageman ward Elgar, gr. pi. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding. V.A.R. A.10.20 Kookpraatje. 10.30 Ais de stofzui ger zwijgt. 11.00 Radio Volksuni versiteit. 11.30 Pop. Non-stop- progr. 12.00 Orkest. 12.33 Het platteland. 12.38 Lunchconcert. 1.00 Nieuws. 1.20 Ramblers. 2.00 Gesproken portretten. 2.15 Om- roepkamerorkest. 3.00 Hoorspel. 3.30 Ziekenbezoek. 4.00 De Rood borstjes. 4.45 Vragen staat vrij. 5.15 Orkest. 5.30 Maatschappelijk werk. 5.35 Virtuosi-trlo. HILVERSUM II (415 M.): N.C.R.V.: 8.15 Gewijde muziek. 9.00 Ziekenbezoek. 9.35 Sympho- nle no. 29, Mozart. 10.00 Heill- gingssamenkomst op le Velddag Leger des Hells. 11.30 Leger des Heilskorpsen. 12.00 Ancora Trio. 12.30 Weeroverzicht. 12.33 Cello- en orgelspel. 1.00 Nieuws. 1.15 Prof. Dr J. H. Bavinck. 1.20 Van Rameau tot Ravel. 2.05 Opgewek te middagklanken. 2.30 „Mooie ro zen in de tuin". 3.00 Gem. Omroep a capellakoor. 3.30 Glaeonda En semble. 4.00 De Grenadier Guards. 4.15 Voor onze jongens en mels- 21 j. en G. W. Wieleman, 20 j.; J. Vermeulen, 21 j te Souburg - jes. 5.30 Intern. Tenniskampioen en J. M. Jansen, 18 j.; C. W. Ale- schappen. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 28 Juni medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. Nederl. 1962/4 991/,» 98"/,. J. C. Jap. lijn 163 161% Dito 1947 98% 9814 K. N. Stoomboot 170 168 Dito 1937 98 98"/,. Kon. Paket 166 166 Dollarlenlng 102 102'A, Scheepv. Unie 185% 184% Invest, cert. 9814 98% Rott. Lloyd 174 167 ex. Nederl. N.W.S. 8114 81% Stv. Nederland. 183 183 Spaarcert. IOC/,. H.V.A. 221% 212 Indië 1937 94% 94 Java Cult. 92% 92 Grootboek '46 98% 9914 N.I.S.U. 99 98 Kol. Bank Vorstenl. 48 46 Ned. Ind. Hand. 120 117% Dell Bat. Mij 136 137 Ned. Hand. Mij 156% 157 Dell Mij 153% 152% A.K.U. 16114 159% Senembah 142 141% Bergh Jurg. 300% 299% Muller I 164 161 Berkel Pat. 12414 121 A'dam Bank 156 155% Calvé Delft 192 189% Holl. B. Unie 220 219% Centr. Suiker 201 Rott. Bank 158 156% Fokker Twentse Bk. 167 168 Gelder Zonen 152% 151% Anaconda 40% 40% Hoogovens 202 202% Beth. Steel 114 Lev. Br. Unll. 28914 286% Chrysler 131% Nederl. Ford Gen. Motors 66 66 Nederl. Kabel Intern. Nick. 32% Philips Glocil. 258 256 Kennecott 60% Idem nieuv/c 250 247 Rep. Steel 31% 30% Wilton F. 202 201 U. S. Steel 84% 84 Billiton I 558 551 Cit. Service 64% 64% Idem II 475 471 N. American 16% Dordt Olie 310 Cont. Olie 69% 69% Kon. Olie 338 337% Midcont. Oil 62% Dito nieuwe 33014 330% Philips Oil 74% A'dam Rubber 160 155 Shell Union 46% 44% Bandar Rubb. 141 138 Tidewater 30% 30% Del. Bat. Rubb, 108 106 Baltimore -15 O. Java Rubb. 7014 69% Miss. K. Texas 6% Serbadjadl 79 Pennsylvania 20% H. Am. lijn 196 197 N. Y. Central 16% 130. Van Oosten was een ste- er gebeurd? Juffrouw Pot stond hij zomaar, bom! voorover in vige baas, voor geen klein ge- nog in de gang en. hoorde ze'r. bloemperkje! Toen ie wat ruchtje vervaard. „Hier man- cat goedWas dat haar i bekomen was, maakte hij z'n netje!" riep hij, 'kzal jou leren man, die riep om de politiei voet losstrompelde naar inbreken. Hij pakte de „in- Ze vergat haar angst, liep naar1 binnen en botste pardoes tegen breker" stevig vast, maar die de- keuken, knipte 't licht op, worstelde en sloeg van zich af. een.... ,Ó-o-o Marinus Laat me los! Ik ben geen in- riep ze blij, „ben jij 't breker!" In 'n ogenblik rolden 140. Ja.... daar op de vloer ze allebei in 't pikkedonker over lag geen inbreker, maar meneer de grond. „Laat me los! Po- Pot....! Hoe kwam die litie!" hijgde de „inbreker". i daar? Wel in z'n grote schrik 'n kerel op! 'n Inbreker meende hij. En daar was 't gevecht be gonnen....! Nu, in 't licht, herkenden de mannen elkaar Wat keken ze raar opOn middellijk liet Van Oosten me neer Pot los. „Ehneemt door 't vreselijke lawaai achter ju me niet kwalijk", mompllde Van Oosten had 'm stevig te gen de grond geduwd. „We zul len je wel Ieren", gromde hij, „de politie...." Maar opeens verstomde hij.... Wat was 't ijzer zat vast en daardoor viel "t.Ik-ik-ik dacht.... de schutting, had ie 't slagijzerhij, „ik.ehik dacht.... vergeten enwas er zelf in- j En meneer Pot stotterde: gekomen met z'n voet! Maar „Van Oostenb-b-ben jij

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3