GEMEENTERADEN In de straat van Jantje PROVINCIENIEUWS Burgerlijke Stand. Scheie hoofdpijn *c"-n AKKERTM Boeren in Z.-Vlaanderen krijgen hulp van de jeugd. waarschijnlijk zl/llen" militairen aardappels kooien. In een artikel over de arbeids voorziening in de Zeeuwse land bouw wezen wy er op, dot ^Zeeuwsch-Vlaanderen in de oogst tijd niet zonder hulp van „bul ten" kan. In verband met het feit, dat de puotaardappelen voor een bepaalde datum gerooid moe ten worden en dit niet ten uit voer gebracht kan worden met eigen krachten, zal men trachten -hi O os t-Zeeu wsch- Vlaanderen een paar honderd militairen in te schakelen, die dan gelegerd zul len worden bij de Coöp. Handels vereniging C.N.B. te Hulst. In West-Zeeuwsch-Vlaanderen zullen ongeveer 50 scholieren uit Holland van 1718 jaar mede helpen aan het binnenhalen van de oogst. Ze zullen 3 tot 4 we ken blijven en ondergebracht worden in het wederopbouwkamp Schoondijke of Groede. Verleden jaar hebben plm. 120 jongens meegeholpen aan het binnenhalen van de oogst. Aflevering mosselen begint 3 Juli. De aflevering van mosselen voor het seizoen 1948/49 begint 3 Juli a.s. Op deze dag zullen de mosselhandelaren voor het eerst mosselen mogen betrek ken, na in de voorafgaande week hun bestellingen te heb ben opgegeven. Voor de kwekers begint het seizoen 28 Juni. Op die datum mag voor het eerst op bestelling worden gevist. Sociaal werkster Ned. Herv. Kerk op Duiveland. Tot sociaal werkster voor het rayon Duiveland, uitgaande van de Commissie voor Gezinszorg der Ned. Herv. Kerk, Is be noemd mej. A. Smeenk te Er- melo ingaande 1 September a.s. Artsendienst. De Zondagsdien-1 zal morgen waargenomen worden te Goes door dokter Griep, Ganzepoort- straat, tel. 2460; te Driewegen, 's-IIeerenhoek en Nieuwdorp door dokter Gelderblom te Nieuwdorp, tel. 327; te 's-Heer Arendskerke, Heinkenszand en Wolphaartsdijk door dokter Vos te Wolphaartsdijk, tel. 231; te Middelburg door de arts Pel, Eouaanse kade, tel. 2585; te Veere, Serooskerke en Oostka- pclle door dokter v d. Sluijs te Veere, tel. 271; te Tholen, Oud- Vossemeer, Nieuw-Vossemeer en St. Philipsland door de art sen Looysen te Tholen en Re- nes te Oud-Vosse.neer. Apotheken. In de week van 26 Juni tot 3 Juli zijn de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend: Goes: La Porte. Middelburg: Nonhebel. Vlissingen: v. Oclcenburg, Sin gel. DE REDE VAN LUNSHOF. Van <le rede, Dinsdag door de heer Lunshof voor de C. H. Unie te Vlissingen gehouden, werd een breed verslag opgenomen. Dat was de oorzaak waarom van dezelfde rede te Goes en te Mid delburg geen verslag werd ge plaatst. Dit in antwoord op enkele hieromtrent gestelde vragen. MIDDELBURG. Aanrjjding. Vrijdagmorgen vond op de Poe- lendaleweg een aanrijding plaats tussen een motorrijder en een wielrijdster, waarbij de wielrijd- sler de linkeronderarm brak. Ze is op last van Dr Simons, die spoedig ter plaatse was, overge bracht naar het Gasthuis. GOES. De heer Kalkman 40 jaar apotheker. Gisteren vierde de heer Mr W. A. M. Kalkman zijn 40-jarig jubileum als apotheker. In in tieme kring werd dit feit her dacht, terwijl 's avonds voor het personeel van de Goese apo theek een gezellige samenkomst belegd werd. Een bewijs van de grote waardering voor de heer Kalkman vormde het grote aan tal bloemstukken, dat hij mocht ontvangen. Jaarvergadering O.K.K. Donderdagavond werd in de „Prins van Oranje", onder lei ding van de heer C. Simonse, de jaarvergadering gehouden van de Chr. Sportvereniging O.K.K. Nadat door penningmeester en secretaresse de jaarverslagen waren uitgebracht, werd de heer P. Huijbregtse een boekwerk aangeboden ter gelegenheid van het feit, dat hij tien jaar de functie van penningmeester ver vult. De aftredende bestuurs leden. do secretaresse mevrouw A. M. de Looze en de heer Huijbregtse, werden herkozen. De heer C. Landman, vice- voorzitter van het Zuidergewest, zeide het bestuur van O.K.K. dank voor de organisatie van de Gewestelijke Turndag, die de Tweede Pinksterdag te Goes is gehouden. Er werd nog medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt, deel te nemen aan een turndag, welke 10 Juli a.s. te Terneuzen zal worden gehouden en dat in Sep tember, onder leiding van de heer W. Goedee, evenals vorige winter, een trainingscursus voor -Je turners zal worden georga niseerd. Het laatst* dèel van de ver gadering werd opgeluisterd met muziek, zang en declamatie. biezelinge. Buurtvereniging op reis. D<? buurtvereniging „Zuid Westers" maakte een autotocht naar Rhenen, waar eerst de Grebbeberg bezocht werd. Na Ouwehands dierenpark bezichtigd te hebben, werd naar de Pyramide van Austerlitz ge reden. Daarna ging het gezel schap naar Utrecht om over Rotterdam, waar de tunnel be zichtigd werden, huiswaarts te keren. driewegen. Jubileumfeesten. De Oranjevereniging heeft besloten de jubileumfeesten te houden op 10 en 11 September a.s. De indeling is: Eerste dag; optocht, volks spelen en 's avonds muziek op de tent. Tweede dagKinderspelen. OOSTKAPELLE. Nadat gedurende 5 jaar het slagwerk van het torenuurwerk heeft stilgestaan, is het eindelijk zover, dat het weer op gang zal worden gebracht. ZOLTELANDE. Algem. Vergadering „Ziekenhuis- verpieging". Woensdagavond hield de afd. Zouteiande van „Ziekenhuisver- pleging" haar algemene verga dering. Daar er sinds 1941 geen vergadering is geweest trad het hele bestuur af. Herkozen werden de heren K. Kleinepier en A. Geschiere. Ge kozen werd de heer H. J. Schoenmaker. Als afgevaardigden naar de Algem. Vergadering te Middel burg werden gekozen de heren; K. Kleinepier en A. Geschiere. ARNEMUIDEN. Afdeling N.C.L.B. bestond 20 jaar. Dinsdag vierde de afd. van de Ned. Chr. Landarbeidersbond i.aar 20-jarig bestaan in aanwe zigheid van vele afgevaardig den van diverse organisaties, alsmede van Ds Veldhuizen, B. en W., de heer Vingerling en de mede-oprichters oude leden J. J. Wijkhuis Sr. en J. Allaart. De lieer A. Schuit Kz. gaf een kort overzicht over de afgelopen 20 jaar waarin hij memoreerde de vele moeilijkheden die in het begin overwonnen moesten wor den. De heer A. Janse sprak in dichtvorm over de afdeling en haar werk. Daarna werden de heren A. Schuit en J. v. Belzen geluk gewenst met het feit, dat beiden 20 jaar lid waren van de afdeling. De heer Vingerling wierp in een toespraak een te rugblik op het verleden en be sprak de huidige positie der landarbeiders. De felicitaties gingen vergezeld van een drie tal bloemstukken. De heer P. C. van Maelsaëke vertoonde enige films. Ds Veldhuizen sprak een slotwoord en eindigde deze avond met dankgebed. KLEVERSKERKE. Veekeuring. De uitslagen der veekeuring luiden: le kalfskoeien: 1. Bles, van R. Janse; 2. Anna II, van C. Dek ker; 3. Nora III, van W. Corré; 4. Juliana II, van J. H. Janse; 5. Bontje, van C. Dekker. 2e kalfskoeien: 1. Emma, van K. Janse; 2. Lina, van C. Dek ker; 3. Trui, van J. H. Janse; 4 Toosje, van W. Corré; 5. Nel lie, van C. Cornehsse. 3e kalfskoeien: 1, Marie, van W. Corré; 2. Truida XXI, van J. H. Janse; 3. Juliana, van P. Besuijen; 4. Trui, van W. Corré; 5. Fietje, van C. Cornelisse. 4e kalfskoeien: 1. Moorkop, van K. Janse; 2. Tine, van J. H. Janse; 3. Jetje, van W. Corré. Oudere koeien; 1. Boukje, van C. Dekker; 2. Jantje, van C. Dekker; 3. Vetje, van C. Dek ker; 4. Nellie V, van W. Corré; 5. Welkom, van C. Cornelisse. KOUDEKERKE. Hervormde school gt-«end. Donderdag vond in tegenwoor digheid van burgemeester en wethouders, genodigden en be langstellenden de opening plaats van de gerestaureerde Hervorm de school. In zijn openingswoord noemde de voorzitter van het schoolbestuur, ds L. D. van Dijl, de ingebruikneming een feeste lijk gebeuren. Hij bracht dank aan B. en W., de aannemers en allen, die aan de restauratie heb ben medegewerkt. Nadat een kinderkoor enkele liederen had gezongen, voerde burgemeester J. L. Dregmans het woord. Tot slot sprak het hoofd der school, de heer Chr. Schipper, waarna het fraaie schoolgebouw bezich tigd werd. HAAMSTEDE. Allegorische optocht. Op 31 Aug. a.s. wordt het gouden regeringsjubileum van III. M. de Koningin gevierd. In i samenwerking met de Oranje- ver. in Burgh zal o.m. een op tocht gehouden worden. Men wil een allegorische op tocht samen stellen en heeft ;daar 3 groeperingen voor vast gesteld, n.l. veranderingen van de laatste 50 jaar; een gedeel te landbouw, tuinbouw, fruit teelt en een gedeelte ais bloe mencorso. Enkele groepen gaven zich reeds op. ZIERIKZEE. Geitenkeuring. Op de Donderdag j.l. gehou den geitenkeuring werden on derstaande prijzen toegekend. Lammeren: le pr. L. A. Land man; 2e pr. R. Pannekoek; 3e pr. A. Deurloo. Éénjarige geiten: le pr. A. Eerrevoets; 2e pr. J. M. In den Bosch; 3e pr. R. Pannekoek; 4e pr. W. ten Haaf. Twee-jarige geiten: le pr. J. Legemate; 2e pr. A. Sprengel- meijer; 3. G. Bij de Vaate; 4. J. M. In den Bosch; 5e pr. R. Pan nekoek; 6. A. Berrevoets; 7. M. v. Felius. Oudere geiten; le pr. J. M. In den Bosch; 2e pr. Idem; 3e pr.L. A. Landman4e pr. A. Sprengelmeijer5e pr. Joh. Fondse; 6e pr. G. Bij de Vaate; 7. R. Pannekoek. Keurmeesters waren de heren Sietema en den Engelsman. o De heer K. L. de Jonge, amb tenaar ter secretarie te Ovezande, behaalde het diploma gemeente administratie L Naar verluidt zal de weg Borssele—'s-Heerenhoek aan het eind van volgende week kunnen worden opengesteld voor het ver keer. 90 leerlingen van de Chr. school te Arnemuideri maakten met het onderwijzend personeel een uitstapje naar Rotterdam, waar onder meer de diergaarde werd bezocht. De Roode Kruis collecte te Kruiningen heeft opgebracht f 999.70 en te Hansweert f 376.40 totaal f 1376.10. Maandagmiddag zal de ge meenteraad van Nieuw en St. Joosland in openbare vergadering bijeenkomen. De opbrengst van de Roode Kruis collecte te Zouteiande be droeg f 149.85. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Delden, E. A. van Amerongen te Losser; te Lcosduinen (toez.), H. M. Cnos- sen te Breukelen. Bedankt voor Meppel, D. Goudzwaard te IJsselmonde; voor Nijkerkerveen, H. A. La- fcrie te Emelo; voor Harderwijk en voor Muiden, W. de Bruijn te Lexmond. Geref. Kerken. Beroepen te Bodegraven, P. de Bruijn te Krabbendijke; te Hasselt-Rouveen, J. Stil, cand. te Kampen. Bedankt voor Emmen, A. G. Luiks te Leeuwarden. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Minnertsga, D Los, cand. te Kampen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Dinteloord, F. J. Dieleman en F. Mallan, cand. te Rotterdam. j Beroepen te 's-Gravenhage, F. Mallan, cand. te Rotterdam. Vergadering Classis Zierikzee Ned. Herv. Kerk. Woensdag vergaderde de Ciassis Zierikzee der Ned. Herv. Kerk in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw te Zierikzee, on der leiding van haar praeses ds Marsman te Bruinisse. Nadat in de morgenvergade- i ling verschillende stemmingen waren gehouden en het huishou delijk gedeelte was afgehandeld hield in de namiadagvergade- I ring Ds Zeydner, de vroegere praeses van de Aig. Synode een referaat over „De nieuwe Kerk- j orüe". Dr H. Wagenaar, die de financiële zijde van de nieuwe kerkorde had moeten belichten, was verhinderd. prot. kerk IN INDIë. Een herderlijk schrijven. In de Prot. kerken van Bata via is Zondag j.l. een schrijven voorgelezen, uitgaande van de Prot. Kerk in Indië. In alle an dere kerken in de gehele Archi pel zal dit schrijven a.s. Zondag worden bekend gemaakt. Aan deze boodschap ontlenen wij het I volgende: „Het is op grond van de barm hartigheid en gerechtigheid van Christus, dat de Synode van de Prot. Kerk in Indonesië de ver- atitwoordelijkheid voor eigen j volksleven, cultuur en politieke vormgeving erkent als het recht j en de eer der volkeren in In- 1 donesië, en dat wij (d.i. de Sy- rode) met hen voor hun vrijheid en zelfstandigheid willen opko men, opdat zij spoedig de hun VEERE. Ouder leiding van Jhr I. F. den Beer Poortugael heeft deze week de gemeenteraad verga derd. Onder de ingekomen stuk ken was een brief van de Fa Petit en Fritse, waarin mede gedeeld werd, dat eind Juli be gonnen zal worden met het her gieten van de klokken van het carillon. Na enige discussie besloot men het destijds genomen besluit om geen leien dakbedekking aan te doen brengen op de gemeente lijke vismijn, in te trekken. Volgens gegevens, die aan de voorzitter verstrekt waren, was het bedrijf voldoende rendabel, om de extra kosten tot een be drag van f 1350 uit de gewone dienst te dekken. Het argument van de voorzitter, dat een leien dak mooier zou zijn en dat het zich meer aansluit bij de Camp- veerse Toren, werd bestreden door de heren Kasse en Mesu, die zich op een meer zakelijk standpunt stelden. De voorzitter deelde mede, dat de Oudheidskamer thans is in gericht volgens de adviezen van de adviseur voor musea. Nadat een gedeelte uit het rap port, uitgebracht door de Firma Bron en de genoemde adviseur was voorgelezen namen de raadsleden een kijkje in de Oud heidskamer. Een door B. en W. ingediend ontwerp salarisverordening ge- meentepersoneel, werd goed gekeurd. De heer J. Hirdes werd met ingang van 1 Juli a.s. op ver zoek eervol ontslag verleend als brugwachter, wegens het berei ken van de 65-jarige leeftijd. Besloten werd hem in tijdelijke dienst te handhaven. Aan de cursus huishoudelijke voorlichting wordt f 48.subsi die gegeven. Hierna werd aan de orde ge steld verplaatsing van de stort plaats voor huisvuil. Van het hoofd van het bureau Ruilverkaveling is toestemming verkregen een der uitlopers van de kreken met huisvuil te dem pen. De kosten voor het in orde brengen van het terrein aan de kreek werden op f 450.ge raamd. Een der voornaamste argumenten om de stortplaats te verplaatsen is, dat de tegen woordige vuilnisbelt het mooie gezicht op de molen bederft. Verschillende raadsleden wier pen bezwaren op tegen de voor gestelde verplaatsing. De afstand is h.i. veel te groot. Het betreffende voorstel van B. en W. werdt met 4 tegen 3 stemmen verworpen. B. en W. zullen in een volgende vergade ring met een nieuw voorstel komen. Een ontwerp nieuwe verorde ning op de heffing van gemeen telijke leges werd aangenomen. Het voorstel van B. en W. om aan het Aan- en Verkoopkan toor voor mosselen het mede gebruik van de nieuwe vismijn te geven tegen een vergoeding van f 200.per jaar, werd teruggenomen. Deze aangelegen heid zal door B. en W. nader worden bekeken. Een verzoek van de Ver. voor Kleuteronderwijs om subsidie, het gebruik van een lokaal van de o. L school, het beschikbaar stellen van het door de Stichting Herstel Zeeland geschonken be drag en om te mogen beschik ken over het door de gemeen te aangekochte materiaal, werd ingewilligd. De jaarlijkse subsi die zal f 15 per kind, van 4 jaar en ouder, bedragen. De heer Everaers werd aangesteld in vaste dienst als mijnmeester van het gemeentelijk vismijnbedrijf. Een voorstel van B. en W. om een crediet van f 3000.— te geven, teneinde in te kunnen gaan op aanvragen voor beschikbaarstel ling gelden voor verbetering of splitsing van woningen op korte termijn, werd aangenomen. Op de openstelling van het bureau van de Burgerlijke Stand en de verdeling van de werk zaamheden werden verordenin gen vastgesteld. Door de Muziekvereniging „•Veere's Genoegen" zal een mu ziektent worden gebouwd. Aan gezien deze tent wordt gebouwd op gemeentegrond, werd voor gesteld de schenking van de tent door de vereniging aan de ge meente, te aanvaarden. De ver eniging behoudt het voorkeurs recht voor het gebruik, terwijl het onderhoud voor de gemeen te komt. Bij de rondvraag stelde de heer Van Nieuwenhuijzen voor de Oudheidskamer ook op Zon dag open te stellen in het zomer seizoen. Om principiële redenen, werd dit voorstel verworpen. RENESSE. Aannemer bleef in gebreke. Naar aanleiding -van een ver zoek van V.V.V. Renesse om op kosten der gemeente een publi- eiteitsbord op een gunstig punt c.p het dorpsplein te plaatsen, besloot de Raad, gezien het ad vies der Dorpsschoonheidscom missie, hierop afwijzend te be schikken. De Raad ging er mee aceoord, dat de wachtgelden van ambte naren in dienst van bepaalde ge meenten, welke wachtgelden entstaan zijn door het insteiïen van een Centrale Dienst in 1943, waardoor deze ambtenaren overbodig werden, voor reke ning van de Centrale Dienst komen. Een kasgeldlening ad f 45.000 gesloten in 1947 werd voor één jaar verlengd. Een voorstel van B. en W. om de verleden jaar gedelegeer de bevoegdheid door de Raad aan het college van B. en W met één jaar te verlengen, werd aangenomen met 4 stemmen voor en 2 tegen (de Roo en Ho- gerland) In behandeling kwam een voorstel inzake onderhandse aanbesteding afbouw 16 wonin gen, bouwplan 1947. Uit de hierover gevoerde be sprekingen viel op te merken, dat in de maand April van dit jaar aan de N.V. Senator Nor- ris de gelegenheid werd gebo den, de bouw af te maken, het geen aanvaard is. De N.V. is evenwel nooit ermede begon nen. Door het in gebreke blijven der N.V., heeft op 7 Juni 1948 een onderhandse aanbesteding plaats gehad. Bij deze aanbesteding heeft de architect ten onrechte opgege ven, dat de bouwmaterialen v.elke op het terrein aanwezig zijn, ter beschikking van de nieuwe aannemer komen. Evenwel is beslag gelegd door schuldeisers van de N.V. Sena tor Norris op bouwmaterialen, aanwezig op het bouwterrein, terwijl de gemeente deze als haar eigendom beschouwt. Hier over moet nu een proces ge voerd worden, waarvoor Ged. Staten goedkeuring verleend hebben. Het is zeer goed mogelijk, dat het proces meer kost, dan dat de bouwmaterialen op het bouwterrein aanwezig, waard zijn, maar het Departement wil, dat de gemeente hierover proce deert. De Raad kan deze houding van het Departement niet be grijpen, want uiteindelijk is de gemeente de dupe, en met haar alien die verlangend uitzien naar het moment waarop de 16 woningen klaar zijn. Inmiddels is het bouwterrein tot een ware wildernis gedegra deerd, en wanneer de bouw vol tooid is kan niemand met ze kerheid zeggen. Tengevolge van het niet be schikbaar zijn van materialen is de aannemingssom van de fa. Geense en van Driel iets ver hoogd. Op voorstel van B. en W. besloot de Raad de onderhandse aanbesteding afbouw 16 wonin gen bouwplan 1947 te gunnen aan de fa. Geense en van Driel te St. Philipsland voor f 157.380 plum f14.720. Bij de rondvraag informeerde de heer Dalebout naar de be planting op het z.g. Driehoekje en de heer Westhoeve naar het snoeien van houtgewas langs be paalde wegen. toekomende eer>M] nl„ gen innemen in de1^^™" der volkeren." neenschap Ned. Herv. Kerk. Tot primus lid ouderling van net Provinciaal Kerkbestuur voor Zeeland in de vacature-Dr Jacobs is benoemd de heer M. van der Maas, hoofd der Chr. school te Bruinisse. Tot secun dus lid ouderling van datzelfde college de heer T. Broere te Zierikzee. NAGEK. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 27, JUNI 1948. Ned. Herv. Kerk. Vlissingen: 10 ds Hartjes, 5 ds Visbeek; (Havendorp): 10 dhr v. Sabben; (Engelse kerk): 9.30 Jeugdkerk. Oostkapelle: 10 ds Richard, 2.30 ds de Windt. Ril land: 10 en 2.30 ds v. d. Ros. Koudekerke ('tZand): 10 ds Don, 7 ds Hartjes (verb. ber.). Geref. Kerken. Brouwershaven: 11 leesd., 3 ds Bremmer. Oostkapelle: 10 ds Deenik, 2.30 Rilland: 10 en 2.30 ds Kuiper. Domburg: 11 leesd., 3 ds Deenik (verb, ber.) Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 9.30 en 2.30 ds Kouwenhove. Geref. Gem. Oostkapelle: 10 en 2.30 leesd., 6.30 cand. de Gier. Rilland: 9.30, 2 en 6 leesd. Ver. v. Vrijz. Herv. Vlissingen: 10.45 ds Hanneman te Rotterdam. Bijzondere Politierechter Middelburg. J. H. de B„ 34 j., handelaar te Goes, had zonder vergunning 4 nieuwe autobuiten- en binnenban den verkocht en afgeleverd, f 100 of 20 d. h. C. H., chauffeur te Oudelande, had deze banden gekocht en kreeg daarvoor een boete van f 50 of 20 d. h. De landbouwer A. K. te Drie wegen had eveneens 4 nieuwe autobuiten- en binnenbanden ge kocht zonder vergunning, f 40 of 20 d. h. met teruggave inbeslag- genomen banden. Ph. N., commissionnair te 's-H. Arendskerke had zich te verant woorden wegens het verhandelen van een aantal bestelbonnen voor autobanden f 75 of 25 d. Door controleurs der C.C.D. werd een ondezoek Ingesteld in het slagersbedrijf van J. de J. te Vlissingen. Ze vonden vers onge stempeld rundvlees. Slager de J. hierover ondervraagd, verklaarde dit te hebben gekocht van de slager M. de J. te Nieuwdorp. Naar aanleiding hiervan werd de zelfde nacht een onderzoek inge steld in de woning van M. de J. te Nieuwdorp, waar 30 kg. rundvet werd aangetroffen. M. de J. gaf toe frauduleus een rund van circa 350 kg. te hebben geslacht In de stal van J. D. te Lewedorp en het vlees bij slager de J. te Vlissingen te hebben afgeleverd. J. de J. werd veroordeeld tot f 300 of 60 d. h. en 1 m. gev. voorw. proeftijd 2 j., met verbeurd verkl. vlees. M. de J. kreeg 8 m. gev. straf, waarvan 4 m. voorw. proeftijd 2 j. met verbeurd verkl. rundvet. J. D. kreeg f40 of 20 d. h. GOES. Geboren: Ellen G )-+• W. Pannekoek en A. E. G. MeijtJac°b T. W, z. v. W. G. zias A./2. E. E. Hemmes; Jo- H. J. MinnaL- N. de Koster en Ondertrouwd: 27 j. te 's-Heer Ara. d. Malen, J. W. Gunst, 27 j. °rke en Gehuwd: J. v. d. Weide, te Leerdam en C. Chr. van Da'a« len, 27 j.; P. van Belois, 33 j. en J. J. Visser, 26 j.; T. Rigter, 21 té Zaandam en F. Verdonk, 22 j. WEMELDINGE. Overleden: Jan Verbrugge, 74 j., wednr. van J. Krom been. ®P* en ondergang van Zon en Maan. ^an!,ndagi.Zon °P 422 U-. onder f.1"4 u- M»an op 0.34 u., onder 11.24 u. Hoogwater Maandag 28 Juni: Vlissmgen: 6.29 u. 1.73 m„ 18.38 u. 1.50 m. Wemeldinge: 8.12 u. 1.59 m„ 20.25 u. 1.32 m. (Ingez. mededeling, advert.) V eilingsberichten. GOES. Veiling van Donder dag 24 Juni 1948. Fruit: Aardbeien 36115; Frambozen 83121; Rode bes sen 3585; Meikersen 3663; Hollanders 1683; Vroege van Werder 53; Markiezen 4676; Vroege Zwarte 51-66; Brus selse bruine 3977Bruine Blanche 53; Suikerkersen 40 44Posteleinkersen 3140 Bonte Blanche 34 41. KAPELLE - BIEZELINGE. Veiling van Donderdag 24 Juni. KersenHollanders 39—88 Meikersen 2760; Markiezen 2680; Earley Rivers 2484; Waterloo 42; Vroege van Wer der 1974Brusselse Bruine 2088Suikerkersen 14—47 Porceleinkersen 2537Brui ne Blanche 20—47; Mierlose Zwarte 5276; Hangblad 33; Vroege Witte 25. Diversen: Mad. Moutot 91— 113; Mad. Lefebre 60; Jueunda 1.01; Fay's Prolific 53—68; Frambozen 1.431.80Aard appelen 29, alles per kg. Waterstanden. Keulen 218 (+0.15), Ruhrort 0.00 (+0,25), Lobith 978 (+0.26), Nijmegen 7.43 (+0.23), Arnhem 753 (+0.21), Eefde 255 (+0.10), Deventer 169 (+0.10), Borgha ren 4009 (—0.21), Belfeld 1098 (+0.05), Grave (ben.) 4.70 1+0.10), Vreeswijk 0.17 (—0.12), Lith 0.02 (+0.07). Scheepvaartberichten. 24 Juni: Te Vlissingen aange komen: Beverwijk met sleep van Duinkerken; Da Costa van Ant werpen; Constant van Duinker ken; Batavus van Sas van Gent. an Vlissingen vertrokken: Noordzee naar Huil. Gepass. naar Antwerpen: Jo van Tene- mouth; Union van Abö; Tin van Norsund; Barendsz uit zee. 25 Juni: Gepass. naar Antwer pen: Maas van Curagao; Bern- hard V van Amsterdam. Wat brengt de radio? programma van HIL .HEDENAVOND. jV.A.R.A.: *,M 301 beschouwing t,;<!uws tistieke staalkaart. - nn a zingstoespraak V.V.üV 17.30 Cursus. 8.00 NieuwSf Luchtig programma. 9.30 Vindt bona Schrammei'n. 10.00 Fantas tisch verhaal. 10.30 Ramblers. HILVERSUM U (415 M.). K.R.O.: 6.15 Weekoverzicht. 6.40 „Spineuza". 7.00 Nieuws. 7.15 'Oude melodieën, nieuwe harmo nieën. 7.45 Zuid-Afrika, cause- irie. 8.00 Nieuws. 8.20 Lichtbaken, i 8.50 KI. orkest m.m.v. vocaal kwartet. 9.25 Radiofeuilleton. 10.00 Orkesten. 11.00 Nieuws. Zondag 27 Juni 1948. HILVERSUM I (301.5 M.). V.A.R.A.: 8.18 Schubert. 9.45 Geestelijk leven. V.P.R.O.: 10.30 Remonstr. kerkdienst. A.V.R.O.: 12.30 De Zondagclub. 12.40 Gove's Mannenkoor. 1.00 Nieuws. 1.50 De Spoorwegen spreken. 2.05 Boekenhalfuur. 2.55 Concert uit het Kurhaus. V.A.R.A.: 6.00 Nieuws. 6.30 Strijdkrachten- progr. I.K.O.R.: 7.00 „Onze Va der". AV.R.O.: 8.00 Nieuws. 8.45 Intern, chansons. 9.00 The Ro mancers. 9.55 Hoorspel „Villa Rose". 11.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.). N.C.R.V.: 9.30 Nieuws. 9.45 Gewijde muziek. 10.00 Kerkd. Geref. Kerk Ommen. 11.30 „Na de kerkdienst". K.R.O.: 1.00 Nieuws. 1.20 Schubert. 2.00 Philh. Orkest. 3.15 Gr.pl.-ver- zoekprogr. I.K.O.R.: 5.00 Jeugd dienst N. H. Kerk Alkmaar. N.C.R.V.: 6.30 „Kerkelijke Can tate". 7.15 „Kent gij Uw Bijbel?" 7.30 Nieuws. 7.50 „In 't Boeck- huys". 8.45 Luisterspel: „Cente- naarslast". 9.30 Vlaams Gem. Koor. 11.00 Nieuws. Maandag 28 Juni 1948. HILVERSUM I (301.5 M.). V.A.R.A.: 8.18 Lichte Morgen klanken. 9.15 Symphoniemuziek. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A.: 10.45 De Regenboog. 11.40 Verkoopkunde. 12.00 Vin- centino. 12.30 Weerpraatje. 12.33 Het platteland. 1.00 Nieuws. 1.50 Gr.pl. 2.40 The Ramblers. 3.15 Hoorspel. 4.30 Orgelspel Johan Jong. 5.00 De school is uit. HILVERSUM n, (415 M.). N.C.R.V.: 8.00 Nieuws. 8.15 „Te Deum Laudanüs". 9.15 Zieken bezoek. 10.30 Morgendienst. 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers. 12.20 Stafmuziekcorps A'damse poltie. 12.30 Weeroverzicht. 1.00 Nieuws. 1.15 Mandolinata. 1.45 Don Kozakkenkoor. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Amadi Trio. 3.30 Oud-Ned. muziek. 4.00 Bijbel lezing. 5.00 Kleuterprogr. Leestafel. Micha de profeet vol kracht en heldenmoed, door Prof. Dr A. H. Edelkoort. Uitgave Bosch en Keuning, Baarn. „In dit boek, zegt de schrijver zeer bescheiden, wordt getracht een uitlegging te geven van de profetie van Micha. Maar meer dan een poging is het ook niet. Dit bijbelboek toch biedt de onder zoeker zoveel moeilijkheden en be vat zoveel kwesties, die onmoge lijk opgelost kunnen worden, dat men niet voorzichtig genoeg zijn weg kan gaan en slechts een nauwkeurige bestudering van de Hebreeuwse grondtekst hier uit komst kan brengen". Aangezien de tekst van de Sta- ten-vertaling van dien aard is, dat een nieuwe vertaling noodzakelijk was, heeft Prof. Edelkoort een eigen tekst geleverd, die veel overeenkomst vertoont met die van Prof. Ridderbos in de Korte Verklaring. Hij heeft daar goed aan gedaan. Door deze vertaling is dit veelszins duistere boek veel meer leesbaar geworden en is het nu toegankelijk geworden voor iedere Bijbellezer. Dat de schrijver deze verklaring practisch heeft toegespitst op de eigen tijd en het persoonlijk ziele- leven, verhoogt in niet geringe mate de betekenis van dit keurig uitgevoerde boekje. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 25 Juni 1948 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. Nederl. 1962/4 99% 997.8 J. C. Japanlrjn 163 dito 1947 98% 98% K. N. Stoomboot 171% 170 dito 1937 98»/,. 98»/,. Kon. Paket 169 166 Dollarlening 102 IO27,, Scheepv. Unie 188 185% Invest, cert. 98% 98% Rott. Lloyd 176 174 Neder. N.W.S. 81»/,. 81% Stv. Nederland 187 183 Spaarcert. 100% H.V.A. 229% 221% Indië 1937 94% 94% Java Cult. 93% 92% Grootboek '46 98»/,. 98% N.I.S.U. 100 99 Kol. Bank 98 Vorstenl. 49 48 Ned. Ind. Hand. 120 120 Dell Bat. Mij. 139 136 Ned. Hand. Mij. 158% 156% Dell Mij. 156% 153% A.K.U. 161% Senembah 142% 142 Bergh Jurg. 301% 300% Muller I 165 164 Berkel Pat. 125 124% A'dam. Bank 155% 156 Calvé Delft 193 192 Holl. B. Unie 221% 220 Centr. Suiker 205 201 Rott. Bank 156% 158 Fokker Twentse Bank 169 167 Gelder Zonen 154% 152% Anaconda 41 40% Hoogovens 206% 202 Beth. Steel 113% Lev. Br. en Unil. 292% 289% Chrysler 132% Nederl. Ford 350 Gen. Motors 66 66 Nederl. Kabel 277 Intern. Nick. 32% Philips Gloeil. 262% 258 Kennecott 61% Idem nieuwe 253 250 Rep. Steel 30% 31% Wilton F. 201% 202 U. S. Steel 84% 84% Billiton I 558 Cit. Service 65% 64% Idem II 475 N. American 16% Dordt. Olie 314 310 Cont. Olie 69% 69% Kon. Olie 342 338 Mldcont Oil 64% dito nieuwe 334% 330% Philips Oil A'dam Rubber 161% 160 Shell Union 45% 46% Bandar Rubb. 142 141 Tidewater 31 30% Del. Bat. Rubb. 110% 108 Baltimore 51% O. Java Rubb. 72 70% Miss. K. Texas 6% Serbadjadi 80 Pennsylvania H. Am. Lijn 197 196 N. Y. Central 16% 135. Zó bang als juffrouw Pot de hele middag toch geweest was! En nu 'tdonker was....1 ze durfde haast met de kamer uit. Haar man lachte er om,1 maar zij dacht maar: Hoe kwam dat trapje daar bij de schut tingZe moest even naar de keuken, die avond. Huwat was ze bangHoorde ze daar watZat daar 'n kerel in de hoek van de gang....? Hè nee, 't was de schaduw van I cip trapleuningIn de keuken spiedde ze angstig door de ruit, de tuin inen opeens G-o-o! daar ziet ze licht En ze holt meteen de keuken uit, de gang door, de kamer in: „O Marinus! M-ma-marinus daar zijn ze d-d-de inbre kers - Meneer Pot sprong op! „Hè? Wat? Waar zijn ze! Zeg op dan, waar zijn ze?" In d-d-de tuin!" stotterde juf frouw Pot, ,,'k heu 't licht ge zien". 136. Meneer Pot sloot Polletje in de kamer, stapte vastberaden naar de gang en pakte z'n dikke wandelstok. „Kom mee v:-ouw! We zullen ze..'.." „O nee Marinus, ik durf niet!" kermde juffrouw Pot, maar ze ging toch mee. „Nou, zie jij wat?" vroeg haar man in de keuken. „Ik zie niets!" Je hebt 't je verbeeld." Maar nee, juf frouw Pot wist 't zeker. „Ik zal es gaan kijken zei meneer dapper. „Blijf jij hier en doe géén licht aan, anders zien ze me. Als er wat gebeurt roep je cm hulp." Daar ging meneer Pot de deur uit, de tuin in Wacht, nou oppassenOp z'n vilten pantoffels sloop hij, hier bij de pruimeboom stond dat slagijzerVerder ging het. Maar niets was er te zien, niets was er te horen.Meneer Pot werd moediger! En toen opeensz'n hart stond bijna stil van schrikeen licht bundel achter in de tuin

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3