OfflM Publicaties IpjccWendin.^ straat van J antje GEMEENTERADEN provhtvknieufm (Vervolg van pag. 2.) Dank aan Zeeuwse H.A.R.K.-werkers. In de slotvergadering van de Nationale Hulp Actie Roode Kruis gehouden te Utrecht op 16 Juni j.!., In bijzijn van de Bescherm vrouwe, Hare Koninklijke Hoog heid Prinses Juliana en de Minis ters Drees en In 't Veld, werd door de voorzitter der vergadering Mr J. C. Baron Baud aan de pro vinciale vertegenwoordigers ver- locht de hartgrondige dank over te brengen namens de Regering in dezen vertegenwoordigende het Nederlandse volk, en het Bestuur van de H.A.R.K. aan al diegenen, die geheel belangeloos onder moei lijke omstandigheden en blootge steld aan veel crltlek steeds naar beste vermogen hebben medege werkt om op zo groot mogelijke schaal de nood onder de getroffen bevolking te lenigen. Een alleszins verdiende hulde, waarvan wij op deze plaats gaar ne gewag maken. 300.000 tonnèn mossel zaad op de Wadden gevist. Nog houdt het „zaadhalen" van de Waddenzee aan, al is de belangstelling veel verminderd. Deskundigen schatten dat dit iaar reeds 300.000 tonnen zijn ge- haal'!, waarvan 85 pet. zaad en 5 pet. grote en kleine halfwassen. MIDDELBURG. Geslaagd. Gisteren slaagden ln het Gast huis te Middelburg voor diploma A de zusters: D. A. I. v. d. Burgt, A. F. Buysse, A. C. Coomans, M. van Drie!, H. C. v. d. Eyk, P. G. Hofman. I. J. Klaren. A. van Liere, J. C. van Noppen, J. M. Potter. A. M. van Sabben. A. A. Schout, J. M. Schijven, A. Smal- legange en T. G. Vink. Voor de aantekening kraamver- pleging slaagden de zusters: N. van de Putte en E. J. Vermare. Eén herexamen. GOES. Geprolongeerde voorstelling. Er klopte gisterenmorgen In de St. Jacobsstraat tets niet. De rust die anders tussen de huizen hangt werd verbroken door schelle vrou wenstemmen, die tegen de muren weerkaatsten en argeloze voor bijgangers verschrikt deden stil staan bij een aantal vrouwen' die elkaar bevochten; niet alleen met de mond, maar ook met de han den. zelfs kwam er een pook aan te pas! De aanleiding tot deze rus,erstoring én de verhitting van de gemoederen tot boven 't kookpunt? Een ton, niets meer en niets minder. Slechts een on schuldig tonnetje, door de bezit ster te dicht bij de deur van de buren geplaatst. Deze schoven het een eindje terug, 't geen niet tot genoegen was van de eigenaresse. Nadat verleden week aan deze be langrijke materie al heel wat woorden gewijd waren, vond gis teren een prolongatie plaats, waarbij de politie te hulp geroe pen werd om de verhitte gemoe deren te sussen en de pook op te bergen. VERSERE. Oranjevereniging vergaderde. Vrijdag vergaderde de Yersekse Oran jevereniging onder presidium van de heer A. Koppe en in aan wezigheid van burgemeester Wil- lemsen. Na het openingswoord van de voorzitter, deelde de kas- commissie mede, dat er f 292.65 in kas is en de vereniging 566 leden telt. Burgemeester Willem- sen werd benoemd tot ere-voor- zitter. Nadat enige wijzigingen in het reglement waren aangebracht werd tot bestuursverkiezing over gegaan. Een andere voorzitter kon nog niet gevonden worden: tot bestuursleden werden geko zen de heren H. J. Ossewaarde, C. Pekaar, B. Korstanje en W. Poley. De heer Ossewaarde spoor de tot meerdere activiteit aan op dat dit jaar toch een goed Oran jefeest kan worden gehouden. ARNEMUIDEN. Paard op hol. Maandagmiddag sloeg door on bekende ooi-zaak het paard van bode v. d. Ketterij op hol. Het paard rende het Tuindorp uit, de Molenweg in om tenslotte in de Landsheerweg tot stilstand te komen. De wagen werd bescha digd; de inhoud kwam er op en kele flessen na, goed af. GRIJPSKERKE. Veekeuring. Alhier werd de veekeuring gehouden met de Prov. Comm. Aanvoer zowel als belangstel ling was bevredigend. De uit slagen zijn: Stieren: 2-jarige stier van Alew. Geerse 77p., 1ste pr.; 1-jarige stier Adema 27 van de Stierenver. te Grijpskerke, 1ste pr. en Mina's Winco van J. H. Geschiere 2de pr. Koeien 1ste kalf: Belsie van P. I. Geschiere 79 p.; Jopie 43 van Gebr. Groenenberg 78 p.; Jeltje 2 van J. H. Geschiere 78 p.; Juliana van L. Louwerse Cz. 77'2 p.: Dora van L. J. Bierens 77 p.; Marijke van L. Louwerse Cz. 77 p.; Sjoukje van J. H. Ge schiere 77 p.: Pietje van K. Poppe 76'2 p.; Bertha van Joh. Iz. Cevaal 76% p.; Frouke 36 van J. H. Geschiere 76% p.; Nellie van Iz. J. Cevaal 76 p.; Mina van J. H. Geschiere 75 p. Koeien 2de kalf: Marie van L. Louwerse Cz. 82 p.; Mina van Joh. Iz. Cevaal 80 p.; Rika van L. Vos 79 p.; Maadebloem van K. Poppe 79 p.; Loekie van Jac. Geschiere 79 p.; Lize 6 van J. H. Geschiere 78 p.; Abdèle van J. H. Geschiere 78 p.; Sara 4 van W. de Wolf 77 p. Koeien 3de kalf: Taekje 15 van L. J. Bierens 81 p.; Mina van L. Louwerse Cz. 81 p.; Haan van Jac. Geschiere 79 p.; Bea trix van K. Poppe 78 p.; Kou- demer 13 van K. Poppe 77% p.; Lena van L. Louwerse Cz. 77 p.; Anke van Jac. Geschiere 76 p. Koeien 4de kalf: Bertha van J- H. Geschiere S.Pzn 82 p.; Wiersma van 3. H. Geschiere 80% p.; Hiltje 26 van Iz. J. Cevaal 80 p.: Brunette 24 van L. J. Bierens 79 p.; Anna 40 van K. Poppe 79 p.: Sofie van K. Poppe 79 p.; Mina van W. de Wolf 78 p.: Baartje van J. H. Geschiere 78 p.; Stienzer van P. L. Louwerse Cz. 77 p.; Jufvrouw van G. Geschiere 77 p. Koeien 5de kalf: Annie van L. Louwerse Cz. 81 p.; Mina van L. Vos 80 p.; Jantje van Jac. Geschiere 79 p.; Irene van W. de jBuek 79 p.; Interna 10 van Gebr. Groenenberg 78% p.; Bontje van G. Geschiere 77 p. Oudere koeien: Lize van L. J. Bierens 83 p.; Fina 3 van W. de Wolf 81 p.; Flora van W. de Wolf 81 p.; Gerhadusie van L. J. Bierens 80 p.: Bontje van P. S. Geschiere 79 p.; Nellie van W. de Buck 78p.; Sofie van Gebr. Groenenberg 77 p. Vaarzen: 1 van K. Poppe, 2 van Jac. Geschiere, 3 van Jac. Geschiere en 4 van G. Geschiere. Een extra prijs ontving Ber tha van J. H. Geschiere S.Pzn en Taekje 15 van L. J. Bierens. THOLEV. Tholen krijgt een Chr. Kleuter school. Maandagavond is In de daartoe belegde vergadering, welke door ds H. v. Leeuwen geleid werd, tot oprichting van een Christelijke Kleuterschool besloten. Van de aanwezigen gaven 84 personen zich als lid op. In het bestuur hebben vertegen woordigers van de verschillende kerkelijke gezindten zitting geno men. De voorzitter deelde mede, dat een pand, dat geschikt is als schooi gebruikt te worden, aan wezig is. Er moet echter haast met de plannen gemaakt worden, omdat het betreffende pand anders als woning in gebruik genomen zal kunnen worden. Zuidzande; voor Kamperveen, P. J. Dorsman te Schelluinen; voor 's-HeerenhoekNieuw- dorp, L. L. v. d. Broek te Oos- terland; voor Scheveningen, A. A. Koolhaas te Amersfoort; voor Rotterdam-Hilligersberg, W. J. Schouten te Vlaardingen. Geref. Kerken. Beroepen te Barendrecht, H. J. Riphagen te Bedum; te Duuswoude, J. F. Mantz te hantum. Bedankt voor Oude en Nieuwe Bildtzijl, A. G. Luiks te Leeu warden. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Voorburg (2e pr.pl.), L. Selles te Steen wijk. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Amsterdam- West (2e pr.pl.), J. H. Velema te Bunschoten; te Rotterdam- C., D. H. Biesma te Drogeham. Bedankt voor Meerkerk, D. Driessen te Vlaardingen. Geref. Gemeenten. Drietal te Lisse, F. J. Diele- man, J. v. Dijke en F. Mallan, candidaten te Rotterdam. Evang. Luth. Kerk. Bedankt voor Arnhem, H. J. Jaanus te Rotterdam. De collecte ten bate der 5 Prot. Chr. Jeugdorganisaties bracht te Bruinisse f 80.06 op. In het Anjercomité te Renesse hebben zitting de heren L. Verse- put Mzn., voorz.; St. v. d. Hoek JLzn., secr. en L. v. d. Nood, J. S. de Feiter en R. Blenefelt, leden. De heer M. Moelker te Renesse slaagde te Deventer voor het eind examen Middelbare Koloniale Landbouwschool. -» De restauratie van de Ned. Herv. Kerk te Renesse is thans begonnen. De herstelwerkzaamhe den zullen lange tijd in beslag ne men. De collecte voor het Ned. Roode Kruis, te Renesse gehou den door collectanten van de M.V. „Lydia", de J.V. „Daniël", de V.C.J.C. en de Padvinderij, bracht f 83.03 op. Tot uitvoerder der Ned. Heide Mij. te Tholen is benoemd de heer J. Bosch te Zierikzee, zulks in de vacature van de heer H. v. Essen. De te Tholen gehouden collecte voor het Ned. Rode Kruis heeft f 208.31 opgebracht. Aan de ,,De Ruyterschool" te Vlissingen slaagde voor diploma Radio-Telegrafist onze stadgenoot de heer J. Zaehariasse Czn. te Tholen. Tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie van St. Laurens is be noemd mej. D. Sinke te Seroos- kerke. Leestafel. De levensroman van Johan nes Post, door Anne de Vries. Uitgave J. H. Kok N.V., Kampen. De naam van Johannes Post ls voor duizenden geen onbekende. Hij was de leider van de L.K.P. en een der grootste figuren uit het verzet tegen de Duitsers. Jaren lang wist hij aan de greep van de Gestapo te ontkomen, maar in Ju ni '44 werd ook hij bij de over val op de gevangenis aan de We teringschans te Amsterdam ge grepen en kort daarop gefusil leerd. Johannes Post is gestorven, zo als hij leefde, als een held. En zijn nagedachtenis is ook daarin geëerd, dat het vorig jaar, toen Prinses Marijke werd gedoopt, zijn weduwe daarbij als vertegen woordigster van het verzet aan wezig was. Van deze "dappere vaderlander schreef Anne de Vries een levens roman. Hij deed daar goed aan. Niet omdat wij behoefte hebben aan mensenverheerlijking, maar omdat het niet goed zou zijn als de heldendaden van deze dappere strijder, zonder meer tn het ver geetboek raakten. Maar dan ook, omdat hier het rechte licht wordt geworpen op de betekenis van het verzet. Er zijn niet zo weinig Neder landers, die er min of meer be hoefte aan hebben het werk van de verzetsstrijders te kleineren. Zij stonden steeds ln de achter hoede en hielden zich ver van al les wat naar verzet zweemde. Maar daarover voelen ze zich toch ietwat onbehaaglijk. En dus is het verklaarbaar als zij de strijd te gen de Duitsers voorstellen als een soort sport, maar dan een gevaarlijke sport, het werk van onbezonnen heethoofden, die oor zaak waren dat de Gestapo steeds lastiger werd, als mensen die er behoefte aan hadden de held uit te hangen. Dit boek leert het tegendeel. Johannes Post was een Drentse boer, die reeds als jongen graag zijn eigen weg ging, een handig zakenman, een leidende figuur in het kerkelijke en politieke leven. Hij zocht niet de strijd. Daartoe waren zijn werk en zijn gezin hem te lief. Maar, hij kon niet anders. Hij zag tenslotte dat hij, ondanks zijn zorg voor alles wat hem lief was, niet anders mocht, omdat hij overtuigd was dat God hem riep. En zo zat hij, voor hij het wist midden in de verzetsbeweging, hoe kon het anders. Doch niet door haat werd hij gedreven maar door liefde. Liefde voor God, voor het vaderland, voor recht en gerechtigheid. Anne de Vries, heeft zich op verdienstelijke wijze van zijn taak gekweten. Zijn boek is geworden tot een monument voor Johanes Post en zijn medestrijders in het verzet. Vertellingen uit de Kerk geschiedenis door Dr J. C. v. d. Does. Uitgave T. We ver. Franeker. Dit boek bezit uitnemende kwa liteiten. Het is in prettige stijl geschre ven en weet de aandacht te boei en. En dat is al veel. Op de voor naamste punten uit de geschie denis der Kerk wordt de aandacht gevestigd. Bovendien bevat het goede illustraties. Het voldoet echter niet aan de op de stofomslag gewekte ver wachtingen. Het wordt aangekon digd als bestemd voor de Neder landse jeugd van 12 tot 20 jaar, en dan niet alleen als leesboek maar ook als bron op de vereni gingen. Welnu, daarvoor geeft het te weinig, althans wat betreft de ge schiedenis na de Napoleontische tijd, die ln even 20 bladzijden is samengeperst. Dat is wel wat al te onvolledig. Daarvoor is dit stuk kerkgeschiedenis te belangrijk. Wij spreken, de wens uit, dat bij een tweede druk, die dit boek waard is, In dit euvel zal worden voorzien. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Terneuzen, A. Barendrecht te Klundert; te Nieuw-Loosdrecht, K. Chr. v. Gorcom te 's-Gravenzande; te waar hij als vanzelf een leidende Bergen op Zoom, G. H. J. Mars- j plaats kreeg. Diep was hij zich man te Bruinisse. j daarbij van zijn verantwoordelijk- Aangenomen naar Velp, W.heid bewust. Neen, waarlijk, hij de Jong te Zuidwolde. speelde niet met zijn leven en niet Bedankt voor Delden, voor j met dat van anderen, al klonk er Strijen en voor Voorst, W. de soms een overmoedige toon. Jong te Zuidwolde; voor Am-Wat was bij Johannes Post de sterdam-Sloten, J. J. H. van diepste drijfveer Haat tegen de der Ree te Rotterdam; voorterreur, het duivelse systeem van Koudekerke, F. J. ter Beek te' het Nazidom? Ja, die was er ook, Tass meldt, dat bij het Geo grafisch Instituut van de Sow- jetrussische academie van we tenschappen een standaardwerk, getiteld „de geographie van de Sowjet-Unie" in voorbereiding is. Te New York is gedemon streerd met een „microgroef- gramofoonplaat", welke, dubbel zijdig, een speeltijd heeft van drie kwartier. De plaat» meet in doorsneden drie decimeter. Auren Alth, fungerend con sul-generaal van Hongarije te New-York, is afgetreden uit protest tegen de 'huidige rege ring van zijn land. St. Maxence, 270 k m. door de Noord-Bev. Ver. van Postduiven- houders. Gelost 12 uur. De eerste prijswinnende duif kwam 14.12.25 uur aan, terwijl de laatste prijswinnende duif 14 40.27 uur binnen was. P. Verburg, Kortgene: 1, 8, 9, 10; I. Versluis, Colijnsplaat: 2; M. Scherp, Kortgene: 3, 19, 20; H. Noordhoek. Kats: 4. 14. 15; J. Sturm, Colijnsplaat: 5, 13; S. Saaman 6, 17; Z. v. Damme: 7, 12, 18; M. Clement 11, allen te Kortgene; A. Bouterse, Co lijnsplaat: 16. Wedvlucht P.V. „De Trouwe Duif" Uitslag van de Zaterdag ge houden wedvlucht vanuit Pt. St. Maxence door de P.V. „De Trouwe Duif" te Tholen. De eerste prijswinnende duif kwam om 2.6.23 uur aan, de laaste prijswinnende duif was 2.34.19 uur binnen. A. Wagemaker: 1, 5, 13, 17; D Jansen: 2, 8; F. Nijs: 3; J. Deurloo: 4; M. Tazelaar: 6; B. Schot: 7; L. Laban: 9, 11, 20; L M. de Heer: 10, 12; I. Hage: 14, 18; T. Koppenhol: 15; W. Vi deier: 16, 21; G. Soomers: 19. HOEDEKENSKERKE. &esteld' ,Def voorzitter heeft reeds bij vele instanties pogingen in het Uitvoering rioleringsplan werk gesteld om een en ander ten 1 C 7g ofin spoedigste te doen verbeteren, KOSt I J*UUUdoch tot heden is dit nog niet ge- Aan secretarie-ambtenaren zal i lukt. Daar de totale kosten van m.l.v. 1 Januari a.s. een studie-1 verbetering op f 80.000 worden ge- toelage worden verleend. Gehuw- schat en de oorlogsschade aan de den, enige kostwinners zal deel weg ls vastgesteld op ruim van de kosten vergoed worden en j f 52.000 blijft ook hier een groot ongehuwden-niet enige kostwin- gedeelte ten laste der gemeente, ner de helft. Na de rondvraag, waarin gewe- Ten behoeve van de restauratie zen werd op de gevaarlijke toe van de Ned. Herv. Kerk zal f 2708 j stand bij de bocht in het Donkere beschikbaar worden gesteld, welk wegje en op de langzame gang bij de woningbouw, werd de vergade ring gesloten. ELLEWOUTSDIJK. Dezer dagen vergaderde de raad onder voorzitterschap van de bedrag over 5 jaar zal worden verdeeld. Tegen een verzoek van Ged. Staten om de begraafrechten te verdubbelen had het grootste deel van de raadsleden bezwaren. Ter nadere bestudering werd dit punt uit de bespreking genomen. w°d. burgemeester de heer Oele. Besloten werd tot aansluiting Met het oog op de huidige zeer ftet Instituut voor Bestuurswe- slechte toestand van de riolering tenschappen. De geldlening voor hebben B. en W. een ontwerp voor de Waterleiding Mij. „Zuid-Beve- een nieuw rioleringsplan doen op- land» aangegaan bij de Rijkspost- maken. De kosten van het plan, Spaarbank zal geconverteerd wor- dat deze dagen is gereedgekomen den van 312 Gp 3 's jaars. zijn begroot op f 73.400,59. Na een De begroting van het B.A. 1948 overzicht van de voordelen die de werd goedgekeurd, waarna tot nieuwe riolering door de opzichter vaststelling van de gemeentereke- van gemeentewerken bleek men ning 1946 en tot WgZiging van de unaniem van mening, dat de opzet begroting 1947 werd overgegaan, sober doch doeltreffend is. 1 j$en voorstel tot aankoop van 2 Een groot deel van de begroting percelen grond voor woningbouw zal komen ten laste van het bouw- werd goedgekeurd, rijp maken van de twee bouwplan- j Op een desbetreffende vraag nen, waarna voor rekening der van de heer Sandee antwoordde gemeente zal overblijven een be- de voorzitter dat nog steeds geen drag van f 42.000. Getracht wordt goedkeuring ls ontvangen om tot een extra-rijksbijdrage te verkrij- herstel van de haven over te gaan. gen tot een bedrag van f15.000, Meerdere malen ls op spoed aan- zodat uiteindelijk te financieren gedrongen. De heer Dieleman zou blijven rond f 27.000. vroeg om het haventerrein wat te De opgemaakte restauratieplan- egaliseren en om nogmaals de in nen voor het gemeentehuis belo-1 woners er op te wijzen dat het pen een bedrag van f 16.000. Een verboden is op andere dan de aan- tijdelijke voorziening werd uit fl- gewezen plaats bij de haven vuil nanciële overwegingen meer ge- te storten. wenst geacht. Waarop een crediet! Verder werden ter sprake ge- van f 6000 verleend kan worden, bracht de rioleringsplannen van Hierna werd verbetering van de Langevlele en herstel van het het Lange Weegje aan de orde hek rond de begraafplaats. Fraaie zege van Wagtmans te Schoondijke De ronde van Schoondijke voor amateurs en nieuwelingen, die Maandag werd verreden, leverde een nieuwe overwinning voor Woutje Wagtmans op. De kleine man uit Breda ging in de 5e ronde aan de haal en geen der groten in het peleton was bij machte zijn wiel te houden. Kiekens, Alblas en v. d. Veeken zetten weliswaar een achtervol ging in, maar de voorsprong van Wagtman bleef c.a. 1 minuut be dragen. Van Est, Vos e.a. waren door een valpartij kansloos geworden en Bindels en Verwymeren gaven op. Toen Kiekens, v. d. Veeken en Alblas weer werden ingelopen door het peleton, dat Peters ver loren had, werd een nieuwe jacht ontketend. Wel won deze groep terrein, maar Wagtman ging ten slotte met 25 sec. voorsprong als eerste over de streep. De Vllssin- ger Mouthaan, die zeer goed reed, kreeg in de voorlaatste ronde ket tingbreuk. Hij werd 11e. De uitslag was: 1. Wagtmans, Breda, 100 km. in 2 u. 40 min.; 2. Alblas; 3. Groeneveld; 4. Geluk; 5. Duyf; 6. v. d. Veeken. KORFBAL. Strandvogels IVitesse I: 37. Eindelijk weer eens een wed strijd, waarin althans getracht werd goed korfbal te spelen en welke niet ontsierd werd door ljjf- aan-lijfwerk, dat bij het korfballen op Schouwen en Dulveland vaak schering en inslag is. De gasten speelden ln de le helft te Renesse ln een hoog tem po, dat de thuisclub slechts met moeite kon volgen. Door Vassem werd het 10. Hage 11, Brand, Viergever en Schot zorgden voor 14, waarna mej. v. Wlngen de rust met 24 deed ingaan. Na de rust scoorde Hage uit een strafworp, (25); het werd zelfs 2—7. Strandvogels bleef goed partij geven en Verseput verkleinde de achterstand tot 37. In de laatste 15 minuten kreeg de thuisclub vele kansen; tot ze venmaal toe schoot mej. v. d. Hoek uitstekend in, doch vla de bovenkant van de mand verdween de bal weer in het veld. Met 37 kwam het einde van een op be hoorlijk peil staande wedstrijd, waarvan de uitslag zeker geflat teerd is. VOETBAL. N ederlaagserie. Voor de door de V.V. Tholense Boys georganiseerde Nederlaag- tournool werd Zaterdagavond j.l. door Tholense Boys op het terrein aan de Postweg een match ge speeld tegen de V.V. Steenbergen. De uitslag was 11 na verlen ging voor Steenbergen. Zaterdag a.s. moet Tholense Boys spelen tegen de V.V. Hal steren. DUIVENSPORT. Wedvlucht P.V. „De Reisduif". Uitslag van de Zaterdag ge houden wedvlucht vanuit Pt. St. Maxense door de P.V. „De Reisduif" te Noordgouwe en Omstreken. In concours 52 dui ven. Snelheid eerste duif 1335 M. per min. en snelheid laatste prijsswinnende duif 1121 M. per min. A. C. Priem, Zonnemaire: 1, 2, 16; AlmenkerkStoel, Noord- gouwe: 3, 12; L. v. d. Werf, Dreischor: 4, 6; C. J. Overweel, Zonnemaire: 5, 9; T. M. Dale bout, Nieuwerkerk' 7, 13; Gebr. Slager, Brouwershaven: 8, 11; A. Overweel, Dreischor: 10; W. J. Radewalt, Nieuwerkerk: 14, 15; J. M. Kloet, Brouwersha ven: 17. Wedvlucht Noord.-Bev. P.V. Uitslag van de Zaterdag ge houden wedvlucht van uit Pt. Strafzitting Kanton gerecht Middelburg. L. P. van H. te Wissenkerke werd veroordeeld tot f 25 subs. 10 d. h. Hij had brood voorra dig, waarvan het gewicht van de droge stof niet aan de eisen voldeed. W. H. te Wissenkerke kreeg voor hetzelfde feit f 25 subs 10 d. h. De 29-jarige transportarbei der W. G. M. K. te Krabben- dijke werd in het veld aange troffen met een wildstrik, f 35 boete subs. 10 d. h. De chauffeur L. W. te Yer- seke belemmerde met een vrachtauto het verkeer te 's-Heer Arendskerke. Tevens was het nummerbord van de auto slecht zichtbaar. Twee boetes in totaal f 37,50 subs. 15 d. h. B. W., schilder te 's-Graven- hage, stond terecht, omdat hij in de Kromme Weele te Mid delburg in staat van dronken schap C. B. bedreigd had met een knipmes. 3 d. h. Bospeen 12—22; Tuinbonen 21; Snijboon 791.50; Doperwten 19—44. Fruit: Aardbeien 1.121.59; Frankenthaler 2.70; Tomaten (kas) 5083; Kasperzlken 1710 Hollanders 1.201.24; Meikersen 8593; Aardappelen: Grote 11 14; Bonken 1617; drielingen 7 10; kriel 26. Diversen: Stam- boon 1.12—1.55. GOES. Veiling van Maandag tura naar Oslo; Wolf naar Ko penhagen. Gepass. naar Antwer pen: Alma van Selby; Haze wind van Hamburg; Bestevaer van Zweden. Gepass. van Ant werpen: Helena naar -Londen; Meerkerk naar Genua; Soemba rn.ar Delfzijl. 22 Juni: Santa Lucia van Antwerpen. Gepass. naar Ant werpen: Madjo? uit zee; Hy- dra van Curagao. Gepass. van 21 Juni 1948. Fruit: Aard- Antwerpen: Fiducia naar Aio beien 52127; Frambozen 149; wal Jaarstroom naar Bordeaux. Rode bessen 84100; Meikersen Waterstanden. 4362; Hollanders 41117; Ear ly Rivers 30103; Markiezen 79 105; Suikerkersen 58—60; Brus- Keulen 1.58 (+0.09), Ruhrort selse bruine 96—109; Vroege van _0>61 (+0.02), Lobith 928 Werder 95; Volgers 83; Spietjes (+0.01), Nijmegen 704 ((+0.04), 77, al es per 100 kg. Groenten Arnhem 718 (+0.05), Eefde (IJs- Bloemkool I A 25—37; idem I 16 ael) 234 (+0.04), Deventer 149 —31; Idem II 11—15; Idem III 5; (+0.02), Borgharen 4005 Komkommers I 20; Kropsla 2—5, (_o.ig), Belfeld 1082 (onveran- alles per 100 stuks. Nieuwe aard- öerd) Grave (ben 463 (+0.03), appelen 9—13; Idem (drielingen) Vreeswljk 0 23 (—0.10), Lith 0.08 691*idem (kriel) 27; dubb. (_i_0 02) Princessebonen 128131; Tutnbo- 1 nen 1821; Peulen 69; Doperwten 1329; Rabarber 55.50; Toma ten 70—108; Spinazie 34; Groene Savoye kool 1519; Andijvie 4.50 Postelein 2022, alles per 100 kg. Wortelen 1127; Kroten 710; Wat brengt de radio? PROGRAMMA VAN HEDENAVOND. o HILVERSUM I <301.5 M.) Selderg 1.50; Peterselie 3, alles y.A.R.A.: 6.00 Nieuws. 6.30 per 100 bos. Strijdkrachtenprogr.; 7.15 Ver- KAPELLE-BIEZELINGE. Vei- kiezingstoespraak Middenstands- party. V.P.R.O.: 7.30 Voor de Jeugd. 7.45 Lezen in de Bijbel. V.A.R.A.: 8.00 Nieuws. 8.15 Tango-Rumba-orkest. 8.45 Hoor spel. 9.35 The Ramblers. 10.15 „De stem des volks". 11.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.) N.C.R.V.: 6.05 Ned. koren en corpsen. 6.30 Radio Volksuni versiteit. 7.00 Nieuws en Weer- Distributiekring Walcheren. Uitreiking toeslagkaarten Bijzondere arbeid. De Directeur van de Distribu tiekring Walcheren maakt be kend, dat de toeslagkaarten voor bijzondere arbeid voor de 8e en 9e periode, voor personen die daar voor in aanmerking komen en woonachtig zijn in de Gemeenten: Biggekerke, Koudekerke, Melis- kerke, Ritthem, O.- en W.-Sou- burg, Westkapelle en Zoutelande, in afwijking met vorige uitreikin gen, in het tijdvak van 28 Juni tot en met 1 Juli 1948 hun toeslag kaarten moeten afhalen op het bijkantoor Vlissingen, Brouwe- naarstraat 4, loket No. 9. Nadrukkelijk wordt er op ge wezen, dat op de Agentschappen geen toeslagkaarten meer worden uitgereikt. Gemeente Middelburg. Bestrijding coloradokever. De burgemeester van Middel burg brengt ter algemene kennis, dat de tweede bespuiting van aardappelplanten ter bestrijding van de coloradokever moet plaats hebben in het tijdvak van 17 Juni tot en met 26 Juni 1948. Inlichtingen zijn te verkrijgen aan het Bureau van gemeentewer ken, Stadsschuur. Distributiedienst Goes. Sluiting distributiekantoor op Zaterdag 26 Juni a.s. In verband met administra tieve maatregelen, verbonden aan de samenvoeging van de distributiediensten Goes, 's-Heer Arendskerke, Krabbendijke en Wissenkerke, is het distributie kantoor te Goes Zaterdag 26 Juni 1948 voor het publiek ge sloten. Jing van 21 Juni. Kersen: Hollan ders 35108: Meikersen 2180; Vroege van Werder 3697; Brus selse Bruine 96; Porceleinkersen 29; Markiezen 7884; Early Ri vers 88114; Vroege witte 2538 Bruine Blanche 62; diversen: Ma dame Moutot 46117; Jucunda 68—114; Madame Lefébre 47—66; Fay's Prolific 93129; Jhr van Tets 124; Frambozen 164-201, ™raïcht. "7.30*"intern." Tennis- alles per kg. Kasperzlken 6- kampioe„schappen. 7.45 Ned. 20; Kaspruimen 9 belde per Kam',,rkoor. 800 Nieuws. 8.05 stuks Aardappelen 4-16; Zilver- T raak Z.Exc. Min. Drees uien 24; Doperwten 32, alles per (Anjer.vrj,jheidsdag). 8.15 Wij- kf' f°sPe?? k J?°skroten dingsdienst t.g.v. 82e jaarverg. beide, P" b0°,s; Bloemkool Ned Zondagsschoolver. 9.30 4—29; Kropsla 2—3%, beide per pjanoduo. 9.45 Omroepkoor. Afrikaantjes 13 14 per 4945 Avondoverdenking. 11.00 100 stuks' Nieuws. KRABBENDIJKE Veiling van Donderdag 24 Juni 4943. 21 Juni. Aardbeien: Madame Mou-1 tot I 85—100 idem I afw. 83; Ju- HILVERSUM I (301.5 M.) eunda I 84—103; idem I afw. 71— 8-°° Nieuws. 8.15 Gr.pl. 9.15 Mor- 92; Framboosaardbei I 148; Rodegenwijding. 9.45 Arbeidsvitami- bessen: Prolific A 127135; ldem!nen- 10.50 Kleuterprogr. 11.00 B 77—113; Frambozen A 159-162.1 Gr.pl. 12.00 Viool- en pianospel. 112.30 Weerpraatje. 12.38 Bala- ZIERIKZEE. Veiling van 21 iajkamUziek. 1.00 Nieuws. 1.45 Juni. Blauwput 19.10—20.20; Eer- Grp] 2.20 Vaudeville-orkest. stelingen, poters, drielingen 7.10- 16.50; Princessebonen 131; Asper ges 7192; Postelein 723; Aardbeien ioo142; Doperwten 44; Frambozen 175250; Morel len 6676; Rode bessen 8189 3.00 Voor zieken en gezonden. 4.00 Tussen 4 en 5. 5.00 Kalei- doscoop. 5.20 Welk dier? 5.30 The Skymasters. HILVERSUM II (415 M.) Andijvie 89; Snijbonen 130140 KR.O.: 8.15 „Pluk de dag Peulen 80; Tuinbonen 12, alles per 9 05 Gr. pl. 9.45 Schoolradio. 100 kg. Kropsla 2.503; Bloem- N.C.R.V.: 10.00 Klassieke sym- kool 7—38; Komkommers 10—17; phonie. 10.15 Margendienst. 10.45 Bospeen 1214; Bossjalotten 5;'..Nader mijn God tot U K.R.O. Boskroten 2, alles per 100 stuks 11-00 „De Zonnebloem 12.03 Be en bos kende tenoren. 12.30 Weerover- i zicht. 12.33 Lunchconcert. (1.00 1 Nieuws). 1.45 Hors d'oeuvre. acheepvaartberichten. n.c.r.v.: 2.qo Ancora Trio. 2.40 Voor de vrouw. 3.00 Kamer- 21 Juni: Te Vlissingen aange- orkest. 4.00 Bijbellezing. 4.45 komen: Twente van Antwerpen. Nat. schoolzangwedstrijd. 5.45 Van Vlissingen vertrokken: Ri- Gr.pl. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 22 Juni 1948 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. Veilingsberichten. MIDDELBURG. Veiling van 21 Juni. Groenten: 724; Peulen 77 78; Postelein 2539; Rabarber 2628; Spinazie 1113; Rode kool 2635: Savoye kool 2425; Spitskool 1624; Bloemkool I 14 34; Idem II 818; idem III 4 10; Platglaskomkommers I A 13 21; idem I 1120; Idem II 9— 18; idem III 8—13; Natuursla I 2 4; Idem IX 2; Boskroten 611; Nederl. 1962/4 997A« 99% J. C. Japanlijn 169% 169 dito 1947 98»/* 98,3/„ K. N. Stoomboot 173% 172 dito 1937 98% 98»/,. Kon. Paket 172 171 Dollarlening 1021/4 102% Scheepv. Unie 188"/* 188% Invest, cert. 9854 98% Rot.. Lloyd 180 178 Nederl. N.W.S. 81% 81% Stv. Nederland 189 188 Spaarcert. 100% 100% H.V.A. 230% 229% Indië 1937 94% 95»/,, Java cult. 96 Grootbo.ek '46 99 99 N.I.S.U. 100 99% Kol. Bank 99% Vorstenl. 49% 49% Ned. Ind. Hand. 120 118% Deli Bat. Mij. 142 141% Ned. Hand. Mij. 157% 158% Deli Mij. 158% 158 A.K.U. 164% 164 Senembah 147% 145 Bergh Jurg. 302 301 Muller I 163 164% Berkel Pat. 125 125% A'dam Bank 155% 155 Calvé Delft 196% 194 Holl. B. Unie 223 222% Centr. Suiker 209 Rott. Bank 157 156 Fokker 175 Twentse Bk 169% 168% Gelder Zonen 152% 154 Anaconda 41 40 Hoogovens 206% 206% Beth. Steel 114% Lev. Br. en Unil. 293% 292 Chrysler Nederl. Ford 351 3Ï53 Gen. Motors 65% Nederl. Kabel 279 279 Intern. Nick. 33 32% Philips Gloeil. 261 260% Kennecott 62% 61% idem nieuwe 253% 252 Rep. Steel 30* 30% Wilton F. 202% 203 U. S. Steel 83% 82% Billiton I 563 Cit. Service 64% 66% idem II 481 480 N. American 16% 16% Dordt. Olie 314 314 Cont. Olie 71 Kon. Olie 341% 341*4 Midcont. Oil 66 65% dito nieuwe 333% 332% Philips Oil 78 75% A'dam Rubber 164% 164 Shell Union 46% 45% Bandar Rubb. 142 Tidewater 31% 30% Deli Bat. Rubb. 109% 100 Baltimore 14% O. Java Rubb. Miss. K. Texas 5% Serbadjadl 80 Pennsylvania 20% H. Am. lijn 200% 198 N. Y. Central 16 15% 129. „Kijk", zei meneer Pot in 't slagijzer. Ha, wat zou dat gaan. Meneer Pot liep de tegen z'n vrouw, „dat slagijzer beest daar van smullen....! tuin in, naar 't schuurtje. zet je open, je doet er 'n worst- Nu moest ie nog wat hebben Maar.... wat was dat nu. velletje of zoiets in en als die om de val vast te binden. Ja, i Was dat hun trapje daar bij de kat er dan aan wil komen j want anders kon die kat er met 'schutting.Hot kwam dat van gaas een slagijzer gekochtoverkomen en hij liet 'tnu z'n vrouw zien. j Hij zou dat beest z'n lelijke 130. Wacht es, in 't schuurtje streken afleren! Wacht maar! I moest nog 'n stuk ijzerdraad „Och Marinus", zei juffrouw! liggen. Dat kon je daar mooi Pot, zo'n arm beest,voor gebruiken, 'n Touw zou Maar haar man luisterde niet zo'n kat misschien nog stuk by- eens. Hij maakte 'n worstvelletje I ten en er dan to-h van door Haastig ging ie naar binnen. „Zeg vrouw, dat trapje, heb jij dat bij de schutting gezet? „Trapje....? trapje..? Ik..?" vroeg juffrouw Pot verbaasd. Ik heb geen trapje gebruikt, boor. Wat is er dan met dat trapje?"

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3