mmmeum ^rfORT Publicaties GERBRANDY Sctersteen-i mantel nette Sroodbezerger 1H.A. Boomgaard of Bonwland In de straat van Jantje 12% SPECIALISTEN maar uit Middelburg hedenavond 8 uur in de Hofpleinkerk Huishoudster of fiinke Dienstbode. KINDERWAGEN. WIJ KOPEN C. JOOSSE, een flinke hulp een Werkster. kleine luxe Auto Moderne j| ~W. van Iterson, 3. van Iterson, TE HUiiÜ OF TE KOOP int. 2T5 Siiofetkh GOES Ziekenverplegings- artikelen Van der Rest Inhoedelverkoping Notarishuis - Middelburg INBOEDEL VEILING een net Meisje DE STIER FRANS Samenvoeging distributie kringen op de Bevelanden Met Ingang van 26 Juni a.9. zuilen de difttributiekringen Goes, Krabbendijke, 's-H. Arendskerke en YVissenkerke (Noord-Beve land) samengevoegd worden tot één kring. De nieuw gevormde distributiekring „De Bevelanden" zaI gevestigd worden te Goes. Lucerne staat er slecht voor. Staan de meeste gewassen er goed voor, een uitzondering daar op vormt de Lucerneklaver. Van de tweede snede van dit gewas schijnt weinig terecht te zullen komen, tengevolge van aantasting met een soort insect of luis, waar voor men nog geen afdoende be strijding heeft gevonden. Waddenzee blijft nog open. Het in vakkringen aan de In spectie van het 1, 3e en 5e Dis trict gedane verzoek om de Wad denzee te sluiten, doch nog 14 dagen gelegenheid te geven op een gedeelte van het Friese en Groninger Wad naar mosselzaad te vissen is ingewilligd. Nog bijna 2 weken blijft de vissersvloot actief om in 't Noor delijke gedeelte van ons vaderland de mosselzaadbanken te zoeken, die iedere week moeilijker te vin den zijn, daar in de vier weken van openstelling zeker enkele honderdduizenden tonnen zijn weggehaald. Mars en défilé Zeeuwse militairen te Oostburg. Op 29 Juni a.s., de verjaardag van Prins Bernhard, zal te Oost burg een mars en défilé plaats vinden, waaraan deelnemen o.a. troepen van het derde infanterie- depót uit Bergen op Zoom, wel ke voorafgegaan zullen worden door het muziekcorps van het regiment stoottroepen uit 's-Her- togenbosch. Deze mars en défilé worden gehouden in het kader van de jubileumfeesten, welke dit jaar zullen plaats vinden en zijn be doeld als een groet van het Ne derlandse leger aan de West- Zeeuws-Vlaamse bevolking. De reden, dat deze gebeurtenis wat vroegtijdig plaats vindt, is hier in gelegen, dat de militairen, die er aan deelnemen, op de feest dagen zelve reeds weg zijn naar de overzeese gebiedsdelen. Een zeer bijzonder cachet wordt aan deze manifestatie ver leend doordat de deelnemende militairen, ongeveer 1000 man, hoofdzakelijk uit Zeeuwen be staan, zodat het, afgezien van het grootse schouwspel dat hier geboden zal worden, voor fami lie en bekenden, kortom voor alle Zeeuwen een unieke gele genheid zal zijn de eigen jongens in actie te zien. De troepen worden om 13.00 uur opgesteld aan de Bredestraat en begeven zich om 13.15 uur via Brouwerijstraat, Raamstraat (waar een rondmars zal gemaakt worden over het binnenplein van het ziekenhuis), Langestraat Markt, Nieuwstraat naar het l.edelplein, waar een rondgang wordt gemaakt en de autoritei ten en andere genodigden zullen worden opgesteld, voor wie dan het défilé zal plaats vinden. Algemene Vergadering Zeeuwsche Polder- en W aterschapsbond. De algemene vergadering van de Zeeuwsche Polder- en Wa- terschapsbond zal dit jaar wor den gehouden op Zaterdag 10 Juli a.s. in het gebouw der Vei lingsvereniging te Tholen. O m. komt aan de orde het jaarverslag over 1947, de vast stelling der rekening over dat jaar en de begroting voor 1948. De vergadering zal moeten voorzien ,n de bestuursvacatu- j res ontstaan door ae periodieke aftreding van de heren M. W. v. Arenthals en J. Goetheer. De j door het bestuur opgemaakte aanbevelingen luiden: M. W. v. i Arenthals te Kats en M. Doele- man te Wissekerke (in de vac.- v. Arenthals) en in de vac.- I Goetheer: J. Goetheer te Wol-] phaartsdijk en A. Minderhoud tc Wilhelminadorp. Er is bovendien een bestuurs- voorstel tot verlenging van de duur der vereniging en» wijzi- ging der statuten. Ir G. de Bakker zal een le- j zing houden over de betekenis: van de waterhuishouding in de! polders voor land- en tuinbouw.! Des middags zal een rondrit worden gehouden over het eiland Tholen, waarbij de deel nemers te Stavenisse ontvangen zullen worden door het bestuur van het Waterschap Stavenisse. MIDDELBURG. Leger des Hells. Donderdagavond j.l. had ln da zaal van het Leger des Heils de begroettngssamenkomst plaats van de nieuwe corpscommandant de Sr. Kapitein Souverein. Er was voor deze bijeenkomst veel belangstelling. Kapt. Souverein ls afkomstig uit AsseD. VEERE. Gemeenteraadsvergadering. Dinsdagavond om 7 uur zal de raad der gemeente in openbare I vergadering bijeen. I Behandeld zullen o.a. worden subsidieverlening aan de cursus huishoudelijke voorlichting ten plattelande, en aan de vereniging voor de oprichting van een kleu terschool. Tevens zullen nieuwe verorde ningen voor salarissen van het gemeentepersoneel, een verorde ning op de vrijwillige brandweer j en voor de openstelling van het bureau van de burgerlijke stand I worden vastgesteld. ZOUTELANDE. „Jong Martini" op reis. Woensdag maakte „Jong Mar- tha" haar jaarlijks uitstapje. Reeds om kwart voor zes vertrok- J ken de meisjes van Zoutelande en nadat in Princenhage een speel tuin bezocht was, werd naar het Dierenpark in Tilburg gereden. In 's-Hertogenbosch werd de St. Jan bezichtigd. Ook werden dc Oister- wijkse vennen bezocht. Nadat jn Tilburg nog gezellig gewinkeld was, werd de terugreis aanvaard. Om kwart over elven arriveerde „Jong Martha", na veel genoten en gezien te hebben, weer in Zou telande. NISSE. Unac-comité. Het U.N.A.C.-comité te Nisse bestaande uit de heer J. A. Rh. Bommeljé, voorzitter, mej. Vet te—Raas, secretaresse, mevr. LelyNavis, penningmeesteresse en de heren J. Slabbekoorn en A. v. d. Bos, heeft zijn werkzaam- heden beëindigd. Het ingezamel de bedrag bedroeg f 282. BRUINISSE. Succes voor „Risorgimento". Op het te Breda gehouden con cours van de Bond van Chr. Mu ziek en Zangverenigingen behaal de de Chr. Zangvereniging „Risor gimento" de tweede prijs in de tweede afdeling. Voor de vereni ging en haar dirigent de heer S. W. Blok te Zierikzee, een prach tig resultaat, wanneer men be denkt dat het vorig jaar een tweede prijs behaald werd in de derde afdeling en men dus in een jaar flink vooruif kwam. ZIERIKZEE. Vergadering „Het Groene Kruis". Onder leiding van de heer Scheuerman hebben dezer dagen de leden van de plaatselijke afde ling van „Het Groene Kruis" ver gaderd. In zijn openingswoord herdacht de waarnemend voorzit ter de overleden voorzitter, nota ris Paap. Ds Pijnacker heeft het initiatief genomen om op het graf namens alle verenigingen, waar van de overledene lid was een een voudig gedenkteken te plaatsen. Uit het jaarverslag over 1947 van de secretaresse Mevr. Schot- Engelvaart bleek o.m. dat de wijkzuster ongeveer 500 bezoeken heeft afgelegd, 850 bezoeken bij t.b.c.-patienten heeft gebracht en 242 bezoeken bij zuigelingen. 277 keer zijn verplegingsmaterialen verstrekt. Zr. Tack verleende as sistentie bij afwezigheid van de wijkzuster, Zr Grönlo, scables-ge- valle'n komen niet veel meer voor. Uit het verslag van de pen ningmeester bleek, dat er een te kort op de exploitatierekening is van f 961.43. Volgens de baïr.ns ls er een vermogen van f 6901.94. De begroting 1948 werd vastge steld in ontvangsten met f 9180 en uitgaven met f 8600. Tot voorzitter werd gekozen de heer Ballintijn. De heer Scheuer man werd herkozen. Politierechter Middelburg. Burgemeester ontving dreigbrieven van teleurgestelde minnaar. De hulp-kommies A. P. K. uit begreep, dat de burgemeester!96; Brusselse Bruine 64; Sul- KAPELLE. Velling van 18 Juni. Kersen: Markiezen 7077; Vroege van Werder 1296; Mei kersen 3978; Vroege witte 30 42; Porcelelnkersen 3942; Hol landers 19110; Early Rivers 50 Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I, (301,5 MA: Hansweert, thans te Sluis, had zich ernstig bedreigd had ge- kerkersen 49; Aardbeien; Madam A.V.R.O. 6.00 Nieuws. 6.30 in het begin van 1948 kennis aan voeld. Verd. zou helemaal van Moutot 66136; Jucunda 81Strijdknu een meisje uit Hansweert. Er streek zijn geweest. bestond nog al eens verschil van. De Off. van Justitie achtte het mening, omdat „zij" graag ging feit ernstig en eiste f 40 of 20 d. dansen en „hij" de danskunst De Politierechter veroordeelde niet verstond. Toen er op 30 Ja- verdachte conform de eis. nuari 1948 een zanguitvoering met bal na gegeven werd in I „Hotel de Korenbeurs" te Krui- ningen ging K. ook eens een kijkje nemen, doch daarna was „het sprookje' vrijgezel. G. D. fabrieksarbeider te Mid delburg, werd vervolgens voor glaasje zo ver leeg gedronken, dat hij zijn woning niet alleen zou uit m, k «va» de politierechter geleid. D. had ]op een „roemrijke" dag het kunnen bereiken. De politie wil- Dit beviel hem echter niet en de hem helpen, maar daar wilde De te 's-H. Arendskerke gehou den collecte ten bate van een te houden festival op 10 Juli door de muziekvereniging „Excelsior", die dit jaar haar 50-jarig bestaan herdenkt, heeft f800 opgebracht. Donderdag maakten de leden van de buurtvereniging „Bouw plan" te Kruiningen, een auto tocht naar Zeeuwsch-VIaanderen. hij trachtte een middel te zoe- j ken om het dansen tegen te gaan in de gemeente Kruiningen, door j enige dreigbrieven te schrijven aan de burgemeester. Hierin be dreigde hij de burgemeester, I voor het geval deze geen maat regelen trof tegen het dansen, door in deze brieven te schrij ven: „Maar ik verzeker U, dat als van dit jaar nog eenmaal ge danst wordt, U in aanraking komt met mijn browning en ik 'wens dat U het dansen a.s. Dinsdag aflast, of anders kost het U het leven". De burgemeester achtte j zich ernstig bedreigd. Verdachte zeide op de zitting van de politierechter te Middel burg, dat hij de bedreigingen niet zou hebben uitgevoerd en Onderwijs. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voorlopig diploma scheepswerktufgkundfge, de heer W. J. de Bel te Kruiningen, leer ling van de Machinlstenscbooi te Middelburg. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het doc toraal examen Nederlands recht de heer G. Th. A. v. Lynden te Middelburg. de man helemaal niets van we ten. Hij verzette zich zelfs. Als herinnering werd hem een boete opgelegd van f 50.subs. 20 d. h. De melkhandelaar C. D. K. te Koudekerke had met de paar denhandelaar P. Janse zijn paard geruild voor een ander. Het nieuwe paard beviel hem niet en daarom heeft hij op een vroege morgen zijn oude paard uit de stal van Janse te Souburg zon der diens voorkennis wegge haald. Hiervoor werd hij veroor deeld tot 50 of 20 d. J. v. W. grondwerker te Hoe- dekenskerke werd wegens ver zet tegen de politie veroordeeld tot f 40 of 20 d. en 14 d. gev. voorw. proeftijd 2 j. P. R. landbouwer te Ovezande, De minister van Justitie vanzÜn hond wilde doden, maar Zuid-Afrika heeft een in de oorlog het dier een zware marteling liet genomen maatregel, waarbij aanondergaan werd veroordeeld tot regerings-employe's werd verbo- d. den zich bij de fascistische organi satie Ossewabrandwag aan te sluiten, ingetrokken. Gemeenteraad, WEMELDINGE. Besloten tot aanschaffing van vrachtauto. Donderdagavond vergaderde de raad dezer gemeente. Nadat enkele mededelingen waren ge daan over de in bewerking zijn de torenklok, de daarop aan te brengen inscriptie, het aan een architecten-bureau in behande ling gegeven uitbreidingsplan, waarvan de kosten worden ge raamd op pl.m. f2100, en de aan de raadsleden te verstrek ken opgave, betreffende de schuldenlast der gemeente, wer pen de ingekomen stukken ter tafel gebracht. Besloten werd tot conversie der geldlening t.l.v. de Water leiding Mij. Zuid-Beveland van 3-'S4 pet. tot 3 pet. rente per jaar, tot wijziging der gemeentebe grotingen 1947 en 1948 en tot toekenning van een vergoeding aan de gemeente-ambtenaar over 1947, berekend naar 2% pet. van de pensioensgrondslag. Op voorstel van B. en W. werd besloten om in samenwer king met het bestuur der Ned. Herv. Kerk aan de bewaarder der Hypotheken en van het Ka daster wijziging te verzoeken van de kadastrale registers en plans, waarin de toren ten on rechte vermeld staat als eigen dom der Ned. Herv. Kerk. Te vens werd besloten in overeen stemming met de kerkvoogdij tc bepalen, dat de gemeente steeds toegang tot de toren heeft, en de kerk ook een uit gang zal hebben door de toren. Aangenomen werd de bepa ling, betreffende het gratis klokluiden bij begrafenissen te handhaven, doch het gewoon recht voor begraven van f 15 te verhogen tot f 20 en het recht voor het plaatsen van een grafsteen van f 5 te verhogen tot f 10. I Distributiekring Terneuzen. Na-uitreiking bonkaarten voedingsmiddelen 808. Na-uitreiking bonkaarten 808 zal plaats hebben voor de gehele kring uitsluitend te Terneuzen op [Donderdag 24 Juni (letters A-K) en Vrijdag 25 Juni (letters L-Z). De schilder B. W. te 's-Gra venhage had zich te Middelburg verzet tegen de politie, dit kost te hem 3 w. gev. straf. Strijdkraehtenprogr. 7.00 Noord- 118; Madam Lefebre 2998; Dl- se liederen. 7.35 Gr. pl. 7.45 versen: Frambozen 131220; Departementen spreken. 8.0# Fay's Prolific 66152; Aardap- Nieuws. 8.15 Strijkorkest „Mu- pelcn 415; Doperwten 2833; sicorda". 8.45 Hoorspel: „Do Dubbele Princessen zonder draad beste jaren van ons leven". 10.2# 115129; Sjalotten 12, alles per Guitaarmuziek. 10.30 Muziek - kg.; Kasperziken 1218; Krop- journaal. 11.00 Nieuws, sla 2.53.5; Komkommers 24; hii vfrsum n ti. ie Mi- Bloemkool 2.5-27, alles per stuk; v Rv cr sn"; cm Knolselderijplanten 3.4 per 100 N C K v- 615 sP°rt- 6.30 Repor- stuks; Bospeen 12-22; Boskroten >nten, t^niskampioen- 7.5—8.5, belde per bos. - - faPahar?s- «.00 Nieuws. 7.15 Boekbespreking 7.45 Vaieriusliederen. 8.00 KRABBENDIJKE. Veilingsbe- Nieuws. 8.15 Zomeravond Kerk- richt van Vrijdag 18 Juni 1948. concert. 8.45 H. Kikkert: „Sociale Aardbeien: Jecunda I 108-124; Je- Vragen". 9.05 Philh. orkest. 9.35 eunda I afw. 96-115; Madame Klankbeeld over Hollands Mo- Moulot I 112-128; Madame Mou- lens. 10.45 Avon do verdenking, tot I afw. 89-114; Frambozen aardbeien I 133; R. bessen: Pro lific A 159-167; Prolific B 126- 157; Frambozen: A 152; Fram bozen: B 115 alles per kg. Dinsdag 22 Juni 1948 HILVERSUM I, (301,5 M.): A.V.R.O. 8.00 Nieuws. 8.45 Vioolsonate. 9.15 Morgenwijding. 9.45 „Arbeidsvitaminen". 10.35 Gr. pL Paul Robeson. 10.50 Kleu- ZIERIkZEE. Veiling van 18 terprogr. 11.00 Orgelconcert. Juni. Eerstelingen, poters en drie- j 145 Uit de wereldpers. 12.00 lingen f3.—- f 17.10. Doperwten Vaudeville strijkorkest. 12.30 33-41. Postelein 6-18. Andijvie 7-8. Aardb. 95-123; Pr. bonen 130-132. Tuinb. 12. Asperges 37-130. Ker sen 86-101. Aalbcsssen 80. Fram bozen 185. Morellen 94. Rabarber 5-6. Snijbonen 180. Peulen 75-89. Spitskool 11 alles per 100 kg. Bloemkool 1-26. Kropsla 2.50-2.60. Komkommers 5-18. Boskroten 1-2. Bospeen 14-18. Bossjalotten 8. Weerpraatje. 12.43 P. Palla, pi anospel. 1.00 Nieuws. 1.15 John Renova and his music. 2.30 Ra dio Matinee. 4.40 De schoolbel. 5.00 Ensemblemuziek voor de jeugd. 5.30 Hawaiianklanken. HILVERSUM II, (415 M.): K.R.O. 8.00 Nieuws. 8.15 „Pluk de dag". 9.35 Promenade Con- Burgerlijke Stand. Tot gemeente-werkman werd m.i.v. 1 Juli 1948 benoemd de heer A. de Schipper. De voor bewoning gereed komende 6 woningwetwoningen aan de Bierweg werden over- eenkomstig de door B. en W. gedane toewijzingen toegewezen. Aan B. en W. werd machtiging verleend tot aankoop van een 3% tons vrachtauto, merk Che- j vrolet, voor de dienst brandweer en openbare werken. Voorts werd besloten tot oprichting van een bergplaats voor deze diensten. Na breedvoerige bespreking werd in het belang der woon- i uimtevoorziening bepaald, dat de gemeente in voorkomende gevallen bij het verkrijgen van Rijkssteun een gemeentelijke bij drage zal verlenen, i Voor de beide lopende geval len zal hiertoe een geldlening worden aangegaan. Bij de rondvraag besprak de heer D. M. de Jonge de uitke ring der aannemingssom voor gemeente-woningen, de wense lijkheid om tijdelijk aanplak-] borden te doen opstellen, de V eilingsberichten. MIDDELBURG. Veiling van 18 Juni. GroenteAndijvie 518; Doperwten (stam) 1331; Poste- ilein 1631; Rabarber 2126; Sjalotten 3037; Savoyekooi 8 13: Spitskool 1314; Tuinbonen 10—17; Pootuien 28—32; Dubb. Princessen 120161; Snijbonen 84104; Saxa 126135, alles per kg.; Bloemkool IA 2737; idem I 10—30; idem II 6—11; idem III 5; Platglaskomkommers IA 20 26; idem I 10—23; idem II 9—16; idem III 8—13; Natuursla I 2.5 4; idem II 2, alles per stuk; Selderij 3978; Peen 1324, bei de per bos; Fruit: Aardbeien 76 —124; Stamkersen 16—29; Mei kersen 7282; Kastomaten 63 124, alles per kg.; Perziken 25 ct. THOLEN. Geboren: Anna J., d. per stuk; Aardappelen: Grote 13 v. S. Kwist en L. de Jonge. 17; Drielingen 311; Kriel 38 Gehuwd: P. Berrevoets, 39 j. en alles per kg. J. Schot, 33 j. Nagekomen Advertentie. Bosselderij 11 alles per 100 stuks cer'- 10.00 Kleuterprogr. 10.15 en bos Gr. pl. 10.30 Schoolradio. 11.00 Muziek houdt fit! 11.40 Finse liederen. 12.03 Metropole concert (12.30 weerpraatje). 1.00 Nieuws 1.20 Pianorecital. 1.45 Gr. pL 12.30 Onder ons. 3.00 Schoolradio. GOES. Geboren: Pieter A.,3'30 4-°° "De Zonne; z. v. C. Mijnsbergen en A. J. I !iloenj 5.00 Na schooltijd. 5.15 Zwartepoorte; Jacob, z. v. D. A. r' P Fouw en W. Flikweert; Her- mina Aleida, d. v. H. Jonkers en H. A. Vrijdag; Willem H., z. v. W. de Witte en J. Alme- kinders; Lena E., d. v. J. L. de Glopper en J. M Nieuwen- huijze; Jacob Ph., z. v. A. J. Reijerse en A. J. Verduit. Gehuwd: K. T. Bakker, 48 j. cn A. M. Does, 44 j. Overleden: J. J. v. d. Loo, 65 j., wednr. van P. van Deij- zen; Lena E. de Glopper, 2 d. WEMELDINGE. Overleden: G. v. d. Velde, 79 j„ wed. van C. de Jonge. Heden overleed ln het Gasthuis te Goes, onze geliefde Vader, Behuwd, en Overgrootvader, de Heer KRIJN JANSE, weduwnaar van Jacoba Joha. van Overbeeke, in de ouderdom van 85 jaar en ruim 8 maanden Namens de familie: A. I. JANSE. 's-Heer Arendskerke, 20 Juni 1948. 127. „Zal ik je es zeggen, wattegelijk, met Polletje, de deur voor het verkeer hinderlijke ik doe?" had meneer Pot tegen uitgegaan. Jantje had hen bocht bij het perceel van de z'n vrouw gezegd, „ik maak gaas nog juist zien gaan, toen hij heer J. Wabeke èn de op het boven langs de schutting. Daar de garage van Van Lier bin- sportterrein opgestelde tenten, kan die kat van hiernaast nooit r.enging. De heer J. de Jonge verzocht van z'n leven overheen komen", j inlichtingen omtrent de voorge- ..Och", zei z'n vrouw, „zou je 128. „Hè", zei meneer Pot, in nomen aankoop van een dat w€l doen 'l Is 20 hatelijk te- dc ijzerwinkel tegen de man, 1 strookje grond aan de Dorps'- genover de buren". Maar datdie hem hielp, „wat hebt u straat, omtrent het voor het kon meneer Pot niets schelen, zei j daar voor dingen liggen?" verkeer open steden van de hij. Dat gezeur met die kat Die dingen, -bedoelt u?" vroeg moest maar es uit zijn.' Dus de man, „wel, dat zijn slag- trok hij er die ïriiddag op uit, 1 ijzers. Dat is voor ongedierte; tussen zit, dan komt ie er vast om gaas te kopen. En omdat z'n ratten of bunzings en 'n inbre-j nooit weer uit! Voelt u maar vrouw ook nog 'n paar bood-J ker, die er par ongeluk zijn es,-hoe sterk die veer is!" schappen moest doen, waren ze] voet tussen krijgt is ook nog! Eonzijbrug en vroeg of de door ae Waterleiding Mij, Zuid-Be veland opgebroken straten en de kosten voor rekening van derden komen. niet gelukkig, dat verzeker ik u!"' Nu, dat zou wel waar zijn. Er zat 'n veer in, zo sterkEn scherpe ijzeren tan- den, dat er aan zaten....! 't Leek wel 'n muil van een roofdier.' „Zou je d'r", vroeg meneer Pot verrast, „zou d'r ook een kat mee kunnen vangen „Een kat, meneer? Nou, dat zou ik denken!" antwoordde de man, „Als die er één keer goed Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de blijken van deelne ming ontvangen na het over lijden van onze Vader, Be huwd- en Grootvader ADRIAAN WONDERGEM. Fam. WONDERGEM. Serooskerke. Voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen bij onze 45-jarige Echtvereni ging, betuigen wij, mede namens onze Kinderen, Be huwd- en Kleinkind, onze hartelijke dank. J. KOLE. L. KOLE—OTTE. Nieuwdorp, Juni 1948. C. REMIJN en P. REMIJN—v. SLUIJS zeggen hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling bij hun 25-jarige Echtvereniging ontvangen. Koudekerke, Juni 1948. Voor de vele bewijzen van deelneming ons betoond na het overlijden van onze ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Mej. P. FRANCKE—ZEGERS, betuigen wy onze hartelijke dank. Uit aller naam: L. FRANCKE. Serooskerke (W.), Dorpsstraat No. 7. Wij zeggen allen hartelijk dank voor de belangstelling betoond by onze 25-jarige Echtvereniging. K. POPPE. J. POPPE—DE VISSER. Oostkapelle, Baaijenhove. Bij ons vertrek naar Canada, wensen wij alle families, vrienden en ken nissen het beste toe en zeg gen alle contributies en lid maatschappen op. M. KOOLE. E. N. KOOLE—ARENDSE. Toekomstig adres: c/o Geo Irvine and Sons B.B.2 st. Catharines Ont., Canada. Wij zijn reeds meer dan jaar. spreekt niet uit Londen Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder JOHANNA DE TROYE, Weduwe van Jan van den Driest, betuigen wij onze hartelijke dank. Fam. v. d. DRIEST. Middelburg, Langeviele 68. Pracht kwaliteit Rubber Toiletspons vanaf f 1.10 Nagelborstel 0.25 Prima Haarborstel f3.50 Trannosan, bruisend voetbad f 0.60 (5 tabletten) Doos Ivorol Tandpasta f 0.35 Deze artikelen koopt U bij „Muitf.*, Koningstraat Goes MAATCORSETTEN en BUSTEHOUDERS CorseUèr. M.rrouw J. Kiaroer. Koning Willem-II-straat 3».' Bergen op Zoom, ie iedere Dins dag .an 9-4 uur in Hotel TER MINUS te OOE8. SPOED. Gevraagd in Amsterdam Goed loon en behandeling verzekerd. Meerdere hulp aanwezig. Inlichtingen: BLOKDE KOEIJER, Kerkplein A 257, Kapelle en J. E. DE BOUR- GRAAF, Okeghemstraat 15, Amsterdam. Desgewenst plaats voor twee vriendinnen. TE KOOP: Een i.g.s.z. Te bevragen: Oude Singel 10, Goes. TE KOOP: Prima kwaliteit Eénvaks WANDREK en 1 houten TURNBRUG, hoog te 90—120 cm. Zo goed als nieuw BILJARD 't Noorden, grote maat, extra kwaliteit. 4 mooie LICHTKRONEN, tegen billijke prijs. Brieven onder no. A 2168, Bur. v. d. blad te Goes. OUD GOUD, ZILVER, DIAMANT, PARELS, KRALEN. aan de hoogste waarde. St. Adriaanstr. 11, GOES. Telefoon 2728. NOG AF TE GEVEN: W. Legh. haantjes 7 wk. 1.— p. st. Rh. Isl. haantjes 7 wk. 1.50 p. st. Alle rassen HENNEN 8 wk. ƒ5.—, 10 wk. 5.50 en 12 wk. 6. p. st. Landganzen 8 wk. 7 p. st. Kippen br. '47 W. Legh. 7 6.50, Rh. Isl. f 7.50 p. st. Kuikenbroederij „WIL LEMSHOEVE", Parallelweg 98, Veenendaal. Mevrouw M. FRANKEN, Tulpstraat 66, Goes, vraagt voor de ochtenduren of KABOUTERS: Dinsdags, Donderdags en Zaterdags. „ZON EN SCHILD" en „HEBRON", Ned. Herv. In richtingen voor Zenuw- en Geesteszieken te Amersfoort vragen LEERLING- VERPLEGENDEN (ongehuwd mnl. en vrl.) van Chr. Beginselen, ter op leiding voor het B-diploma. Bruto-salaris 1020.tot 1195.per jaar, waarvan 520.voor kost, inw., be- wassing en geneeskundige behandeling in mindering wordt gebracht. 3 weken vacantie per jaar. Voor eerste aanschaf van uniformkleding wordt ge zorgd. Sollicitaties aan de Geneesheer-Directeur. GOE54 -»H. JOQ55E&ZN. INGE VOP5TJTSAAT 51-53 Te, 2486 Onze collectie ZOMERMANTELS, biedt U thans ruime keus. In beige, blauw en bruin en vele andere kleuren. Vanaf ƒ42.90 en 40 pnt. Zakenman vraagt voor tijdelijk te huur. Hoge vergoeding. Brieven No. A 161, Bur. P.Z.C., Goes. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op DONDERDAG 24 JUNI 1948 des nam. 2 uur te Nieuwdorp in het café „DE LAAT" ten verzoeke van de Heer P. DE JAGER Az. Publiek verkopen: EEN WOONHUIS MET SCHUUR EN ERF te Nieuwdorp G no. 39 Sec tie D no. 631groot 93 centiare. Op gebruik by de betaling. in Uw kamer, 0 wordt gebouwd door Baarland B 3 Tt 3 IZ-M-J I Metselaar en Aannemer Rijnsburg (Z.H.) vuwa HUIS MET SCHUUR, var kenshok en 20 Are tuingrond, Parklaan No. 9 te West-Souburg. 97,7 Are BOOMGAARD, gerooid wegens inundatie. Afzonderlijk of gecombi neerd. Te bezichtigen Maandag 21 Juni van 36 uur. Briefjes in te leveren voor 25 Juni, Scheldestraat 64, Vlissingen. TE KOOP: Catalogus op aanvrage ver krijgbaar bij: P. MURRE, Marijkestraat 10, Rilland- Bath. Terstond gevraagd Bij Bakkerij BLOMAARD, Kioetinge. Adverteert in dit blad. TE KOOP: zo goed als nieuw laag mo del Herenrijwiel met org. Torpedonaaf f 100.idem Dames, z. b. vrijwiel 75. Electr. Pathéfoon 120—220 volt met picup, le kwaliteit 75.moderne crème ge spoten; Kinderwagen 45. Massief eiken Boekenkast (geen triplex) ƒ85.idem kleine 55.prima Wrin ger 15.groot wit For nuis 35.Kruiwagen 2.50; los Kruiwagenwiel ƒ1.50: zware eiken Bureau- stoei 15.Voltaire 45. zware Crapeau Old Finish met doorverende zitting en Verende armen 75.mas sief eiken, rijk besneden oude Boeren kleerkist; sta len Hobbelpaarden de laat ste ƒ7.95; nieuwe en ge bruikte Tafelmangel 35. en 20.pracht mahonie grote Tafelkast 55.enz., „Ds Watertoren" Zuidsingel 12 - Middelburg. TE KOOP GEVRAAGD: Ongeveer met of zonder woning. Brieven aan het Bureau van dit blad onder No. A 2169. De Speciaalzaak voor Luchtkussens Ondersteken Ligstoelen Injectiespuiten enz. enz. enz. enz. enz. L. Kerkstr. 42. Tel. 2468 Notaris R. BATTEN, zal op WOENSDAG 30 JUNI houden een nader te adverteren. Nette goederen kunnen nog worden ingebracht op te geven bij de heer GA- BRIELSE in het Notarishuis. Mevrouw WEYBURG, Markt 5, Middelburg, vraagt van 's morgens 8 tot 's mid dags 3 uur. Hulp aanwezig. Aanmelden liefst tussen 7 en 8 uur 's avonds. STAAT TER DEKKING van goede afstamming. D. GIDEONSE, B 58, Veere.

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3