Djrnvincig^/« Publicaties straat van J antje Regionale atletiekwedstrijden te Middel! urg. Avond-Vierdaagse. Voor de Avond-Vierdaagse- marsen, welke op Walcheren ge lopen worden op 16, 17, 18 en 19 Juni a.s. hebben zich 370 deel neemsters en deelnemers ge meld, 83 individueel en 13 groe pen. Tot de groepen behoren: twee groepen militairen van de C O.A.K., de Middelburgse Gym nastiekverenigingen „Wilhelmi- na", „Achilles", „Medioburgum" en verder de Zeeuwse Confectie fabriek, de afd. Alberts, P.Z.C., Focu-.-Veilig, „N.O. A.D."-Wan delver. Vlissingen, „Astrov" te Souburg, H.S.C. van de R.H.B.S. te Middelburg en het Pijpercorps „Juliana" te Middelburg. Daar het Pijpercorps „Juliana" Zaterdagmiddag te Domburg aanwezig moet zijn en niet terug kan zijn voor de start om 6 uur, loopt het Dinsdagavond in plaats van Zaterdag. Het stelde zich echter beschikbaar om Za terdagavond omstreeks half tien de lopers op te wachten bij het abattoir aan de Seisweg te Mid delburg, alwaar een stoet zal ge vormd worden, die voorafgegaan door „Juliana" naar de Markt zal marcheren, waar het einde zal zijn van de tweede Avond- Vierdaagse. In Goes wordt de avondvier daagse georganiseerd door de wandelsportvereniging ,.De Ama teur". De deelname Is hier bedui dend kleiner dan ln Middelburg. Ongeveer 50 personen, waarbij lö- begrepen de gymnastiekvereni ging ..Volharding", zullen Woens dag-, Donderdag en Vrijdagavond 15 km. en Zaterdagmiddag 20 km. lopen. Op de Grote Markt is de start en ffn.sh. Als Zaterdagmiddag omstreeks half zeven de wande laars terug keren zal op de markt de uitreiking van medailles plaats vinden. Als bijzonderheid mogen we vermelden, dat de 76-jarige J. L. Faasse uit Goes, mee zal wan delen. Op onze vraag of hij dacht de marsen tot een goed einde te zullen brengen, zei hij: „Natuur lijk. 'k heb gisteren nog 40 km. gelopen. Ik heb me trouwens ook opgegeven voor de (gewone) vierdaagse". Lezing over Zeeuwse streekroman. In Breda heeft mej. T. M. van Heulen, directrice van de Open bare Leeszaal te Vlissingen, een lezing voor de Kring van Biblio thecarissen van Noord Brabant en Zeeland over de Zeeuwse streek roman gehouden. Tegen Ieders verwachting ln. blijkt het aantal romans, dat ln Zeeland speelt groot te zijn. Het merendeel is geschreven door nlet-Zeeuwen. Bijna alle boeken geven de dia logen in dialect. De meeste boeken blijken op Walcheren te spelen, daarna volgt ln aantal Zeeuwsch Vlaanderen en slechts een enkel boek speelt op Schouwen, Duivel and of Tholen. Bij de streeksgewijze behande ling der boeken gold als voor naamste criterium: wordt het ty pisch Zeeuwse juist weergegeven. Eerst daarna werd een algemeen peil van het boek in ogenschouw genomen. V erkiezingsredevoe- ringen V.V.D. Mr. P. J. Oud, burgemeester van Rotterdam en oud-minister van Financiën en het Tweede Ka merlid H. A. Korthals hebben Za terdag tn Zeeland de propaganda- actie voor de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie Ingeluid. Beide heren hebben het woord gevoerd op vergaderingen, dte ln Goes, Middelburg en Vlissingen waren belegd. {gelopen jaar, waarna de pre- iuente van de Ned. Chr. Vrou wenbond mevrouw Knoppers Valkenier het woord voerde. Zij sprak over de taak van de Christelijke vrouwen en meisjes in de hedendaagse samenleving. Nadat mr Rip, secretaris van de Chr. Boeren- en Tuinders- bond gesproken had over de Christelijke, organ.-satiegedachte, werden door verschillende afge vaardigden felicitaties uitge- bi acht. Het slotwoord werd gespro ken door de heer Catsman uit Aardenburg. M.U.L.O. moet op hoger peil komen. Zoals we reeds meldden ver gaderden Zaterdag onder lei ding van de heer H. C. van Donk te Goes in hotel Centraal de af delingen Zeeland van Chr. en Neutraal Mulo ter bespreking van het schriftelijk werk van het pasgehouden Mulo-examen (het mondeling gedeelte zal te Goes afgenomen worden in het Schuttershof van 28 Juni3 Juli en van 1924 Juli as.). Al gemeen was het gevoelen, dat de candidaten nog niet staan op het peil van pl.m. 10 jaar ge leden en met aandrang werd uitgesproken, dat in het belang van de plaats en de zegen van het Mulo voor de maatschappij het noodzakelijk is, dat in deze ernstig naar verheffing van het huidig niveau gestreefd wordt. Geanimeerd werd de demon stratie van het moderne zang onderwijs, zoals dat door de heer Gehrels in nieuwe banen geleid wordt, bij te wonen op 3 Juli te Goes en Middelburg. Ver der werd een commissie be noemd, die zal trachten een cursus voor physica te organi seren, opdat ook in Zeeland de Mulo-leraren meer in de moder ne natuurkunde thuis raken. Daarna vergaderde elk der afdelingen afzonderlijk en werd tot secretaris voor de afd. van Chr. Mulo gekozen de heer J. C. Groenenberg te Terneuzen in verband met de periodieke af treding van de heer J. IJssel- stein te Middelburg. Verslag werd uitgebracht van de Con tactvergadering met het Hoofd bestuur inzake vernieuwing van het onderwijs, een federatie plan voor aHe organisaties van werkers bij het Chr onderwijs, de plannen van de Minister, enz. De heren J. H. van Hove van Vlissingen en W. van Wouwe van Goes namen afscheid we gens hun a.s. vertrek uit de pro vincie; de voorzitter sprak met enkele woorden zijn waarde ring uit voor hun warme belan- slelling in en daadwerkelijk meebouwen aan de afdeling. De ergadering was druk bezocht. MIDDELBURG. Begin van brand. Gisteren omstreeks half één brak brand uit op het balcon boven de deur van de woning van de vroegere Commissaris der Koningin aan de Loskade, waar schilders aan het werk wa ren. De brand kon met eigen mid delen worden geblust en de brandweer, die spoedig ter plaatse was, behoefde niet meer op te treden. Naar de oorzaak van de brand stelt de politie een onderzoek in. VLISSINGEN. Schenking aan de Openbare Leeszaal. De Franse Ambassade te Den Haag, die vorig jaar de Openbare Leeszaal te Vlissingen verrijkte met 70 Franse boeken, heeft thans opnieuw een belangrijke de positie van ons land, behan delde spr. de tegenstelling Ame rikaRusland. Het Indië-beleid van het huidige kabinet werd door de spr. gelaakt. Hij wees in dit verhand op de houding van prof. Romme. Bij het derde punt stelde spr. de financiën in een helder Ucht. De grootte van het effect der Mars hall-hulp hangt af van de wijze, waarop de gelden worden ge bruikt. De aandachtig gevolgde rede werd besloten met een opwek king om die politieke partijen te steunen, die zich op de basis van de Bijbel plaatsen. SCHOONDIJKE. Schouten sprak voor de Kiesvereniging. Voor de A.-R. kiesvereniging in W. Z.-Vlaanderen heeft Vrij dag in de Geref. Kerk te Sehoondijke het woord gevoerd de heer J. Schouten, lid van de Tweede Kamer en voorzitter van de A.R.-Partij. De heer Schouten zette op duidelijke Wijze het program van actie uit een. De vergadering was goed bezocht. OOSTKAPELLE. E.H.B.O. examen. Vrijdagavond werd in het ver enigingsgebouw het E.H.B.O.- examen afgenomen door Dr v. Gelderen. Docent was Dr Bom; voor het practlsch gedeelte de heer C. Vader, districtsvoorzitter. Alle 5 candidaten slaagden, n.l. de dames J. E. Mesu en P. Louws en de heren W. v. d. Woestijne, Jac. Koolman en C. den Hollan der. ,/Afrri schenking gedaan door het zen- Bruinisse wil ziekenhuis dT van de lopen.de iiaarK^n& va" I drie Franse geïllustreerde tijd- ÏH Zfierikzee* j schriften: Le monde illustré, In de Vrijdagavond gehoudenFrance illustration en France 11- vergadering vón de gemeenteraad lustration littéraire et théatrale, sprak de raad zich unaniem uit De eerste twee zSn weekbladen, voor vestiging van het nieuwe l^tste 0611 maandblad, Te Ritthem bracht de collecte voor de Stichting 19401945 op f 108.55. Door de politie te Souburg wer den twee 11-jarige jongens aange houden in verband met door hen gepleegde diefstallen. Proces-ver baai werd opgemaakt. Donderdag 17 Juni komt de gemeenteraad van Waarde bij een. Naar hrt predikambt. De part. synode der Geref. Kerken van Gelderland heeft de heer R. t. Mazijk, lerend ouder ling te Beekbergen na gehouden onderzoek toegestaan naar arti kel 8 K.O. (singuliere gaven) te staan naar het predikambt en zich bij de classis Apeldoorn aan het praeparatoir examen te onderwerpen. Inleiding dhr. Barnard. De Ned. Herv. Kerk te Melis kerke was Zondagavond geheel gevuld, toen de nieuw benoemde voorganger, de heer H. Barnard tot zijn werk werd Ingeleid. Naar aanleiding van Jozua 1 16 sprak Ds W. Oosthoek over de verhouding tussen gemeente en voorganger. In aansluiting hierop sprak dhr. Barnard over 1 Petr. 2 4-5. waar de apostel vermaant, levende ste nen te zijn, bruikbaar voor het geestelijk huis Gods. Spr. wees er op, dat we alleen door de hulp van de Here Jezus Christus waar lijk levende stenen kunnen zijn, die leder in zijn eigen omgeving opbouwend werk kunnen verrich ten. Verder werd het woord gevoerd door de burgemeester van Melis- kerke en Mariakerke, de heer K. Huysman, door Ds van Nes, pre dikant der Geref. Kerk en tenslot te namens de kerkeraad, kerk voogdij en gemeente door Ds Oosthoek, die Psalm 134 3 liet toezingen. Onderwijs. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heino, J. D. Smids te Veenhuizen; te Hellen- doorn, A. S. Bijlsma te Broek op Langendijk; te Stad aan t Haringvliet, H. Goedhart te Retuwijk. Aangenomen naar Nuenen, G. F. C. Baker, zendel.-leraar te Leiden; naar Piershil, W. Oken, rm.-pred. te Zeist. Bedankt voor Zoutelande, H. G. Beneder te Baarland. Geref. Kerken. Beroepen te Naaldwijk, dr J. L. Koole te Schiedam (v.h. te Naaldwijk). Aangenomen naar Zoeter- meer, W. E. Gerritsma te Aal- ten. Geref. Gemeenten. Beroepen te Hilversum, G. H. Kersten te Rotterdam. Prof. Dr H. a. van Bakel. f Te Amsterdam is op 73-jarige leeftijd overleden prof. dr H. A. van Bakel, em. hoogleraar in de theologie aan de Gem. Universiteit van Amsterdam en D. J. Huetlng, leerling van de De Ruyterschool" te Vlissingen is geslaagd voor het examen 3e stuurman. Tot onderwijzeres zijn be noemd de dames H. Wilschut aan de Chr. school te Papendrecht; P. W. Vingerling aan de Christe lijke school te Nieuwendijk (N. Br.); D. H. Koning aan de Chr. school te Wildenborgh bij Bar- chem; A. C. Verheule aan de Ned. Herv. school te Yerseke (tijdelijk); M. de Bruijne aan de Ned. Herv. school te Dinteloord; J. M. Stam aan de Chr. school voor schipperskinderen te Vrees wijk (tijdelijk); J. de Nood aan de Ned. Herv. school te Souburg; C. Jansen aan de Chr. school te Aagtekerke en P. E. Laport aan de Chr. school te Middelburg, 't Zand, (tijdelijk); en de heer A. Vlieger aan de Chr. school te Nieuwendijk (N.-Br.) (tijdelijk). Allen zijn geslaagden van de Chr. Kweekschool voor Zeeland te Middelburg. wat men voornemens is te doen met de keuringskring Oostka- pelle. De raad stelde voorop, aat, hoewel deze kring momen teel met verlies werkt, verwacht mag worden, dat ;n de toekomst weer een rendabele dienst zal ontstaan. Medewerking zal worden ver leend aan de bijdragen voor verbetering en splitsing van wo ningen. B. en W. kregen mach tiging om een kostenberekening voor aanleg van waterleiding in ue Brouwerijgang te maken. Bij ae rondvraag bracht de heer Roelse nogmaals de toestand van de Vronen onder de aan dacht van B. en W. De heer Wondergem vroeg, of er een re geling kan worden gemaakt, aat, wanneer in de Ned. Herv. Kerk geen dienst is, toch voor ae Geref. Kerk de torenklok kan worden geluid. De voorzitter gaf in overweging deze zaak door de kerkvoogdijen onderling te regelen. De heer de Kam vroeg of de mogelijkheid van een wijzerbord aan de noordzijde van de toren reeds bestaat. De voorzitter zei, dat de kosten hiervan pl.m. f 650 zullen bedragen. De vraag is of dit bedrag kan worden ge vonden uit de begroting 1948. De heer Louws informeerde, of er voldoende toezicht wordt ge houden op het bouwen en ver bouwen zonder vergunning en bracht een dergelijk geval on der de aandacht. De gemeente opzichter is reeds opgedragen de zaak te onderzoeken. Wan neer blijkt, dat een overtreding is begaan, zal tot vervolging worden overgegaan. Waterstanden. vat; Sentina, d. r. P. Verhage en J. Verhage. Ondertrouwd: W. Struiwigh, Leestafel. OOSTKAPELLE. Gemeenschappelijke regeling slachthuis niet goedgekeurd. Donderdagavond kwam de ge meenteraad bijeen. De rekening van de keuringsdienst voor vee en vlees over 1947 werd bespro ken. De rekening sloot met een nadelig slot van f 3626,33, waar var. een bedrag van f 768,26 ten laste van de gemeente Oostka- pelle blijft. Het resterende tg- kort zal worden bijgedragen door de andere kringgemeen ten. De regeling tot gemeen schappelijk gebruik van het slachthuis te Middelburg kon met de instemming van de raad verwerven. Besloten werd aan Ged. Staten te berichten, dat de het Evang. Luthers Semiarium. raad eerst ingelicht wil worden Ziekenhuis te Zlerlkzee, l.rplaats van verbetering van liet iu1e te Noordgouwe. Algemene vergadering Kamer van Koophandel. Nationaal Concours Hippique te Goes. Zij zijn zeer fraai uitgevoerd en zullen ongetwijfeld de belangstel ling trekken, die ze verdienen. goes. „Robbedoes", Dit was de titel van het blij- Woensdagmorgen zal in de sPe' dat Zaterdagavond door „Korenbeurs" te Goes de alge- het Bosse Jeugdtoneel in de mene vergadering van de Ka- Prins van Oranje werd opge- nier van Koophandel en Fabrie- voerd. Deze uitvoering, die on- ken voor Zeeland worden ge- der auspiciën stond van de Her- houden. I vormde Jeugdraad te Goes en diende om eens in wat luchti ger sferen te verblijven, beant woordde wel als zodanig aan de eisen en de volle zaal amuseer- Zoals wij reeds eerder be- de zich dan ook kostelijk, richtten zal Zaterdag 10 Juli a.s.1 De spelers allen apart noe- de Prov. Zeeuwse Concours men zou ons te ver voeren en Hippique Vereniging Goes, in er waren trouwens geen pro- samenwerking met de Geweste- gramma's. Eén uitzondering lyke bond van Landelijke Rij- willen we echter maken en wel verenigingen in Zeeland, op het voor de jonge hoofdrolspeelster, sportterrein te Goes een natio- de „Robbedoes", die ons werke- naal -oncours hippique orgam- lijk verraste door haar vlotte seren. spel. Aan het concours zal worden De goedgeslaagde avond werd deelgenomen door éénspanner. geopend en gesloten door ds J. tuigpaarden uit Zeeland, één- H. Boerlijst uit Goes, sponnen merries aangespannen waardf voor vierwielige wagen of dres- w aakuil. seerkar en door tweespannen! Concert, merries, aangespannen voor' Zaterdag 19 Juni a.s. zal, bij vierwielige oogstwagen op gunstig weer, op de tent een 'inden. concert gegeven worden door -j I „E.M.M." te Kruiningen, „Rillan- rterdenkingsdag Chr. 'dia" te Rilland, „Concordia" te Plattelandsvrouwenbond Krabbendijke en „Vooruit" te in W.Z. Vlaanderen. kamperland. Ter gelegenheid van het 12%- Verkiezingsrede mr De Wilde, jarig bestaan van de Chr. Plat- j Op een vergadering, welke Za- telandsvrouwenbond in West-1 terdagmiddag belegd was door Zeeuwsch-Vlaanderen werd in de Antirevolutionnaire kiesvere- ne Geref. Kerk te Sehoondijkeniging heeft oud-minister De een herdenkingsdag gehouden, i Wilde een rede gehouden onder In de morgenvergadering sprak de titel: „Hoe bouwt en'breekt mej. Baars over haar bezoek men een Koninkrijk." ean Finland en over het land-1 Na ingeleid te zijn door voorz. bom-huishoudonderwijs ter-Tange, bepaalde mr De Wild» wijl mej. Dieleman van de af- zijn gehoor bij de buitenlandse-, deling O. Z.-Vlaanderen, decla- de Indische- en de financieel- meerde. economische politiek van de re- In de middagbijeenkomst gaf gering. Na gewezen te hebben mej. van Bortel een overzicht op het feit dat Westeuropa steeds Van hot U Z. .,n« il1 Goese wielercriterium op 24 Juli. Het sportcomité van Dalen- Zwartepoorte-de Jonge heeft als datum voor het internationaal wielercriterium van Goes gekozen Zaterdag 24 Juli. Het parcours Is Ideaal te noemen en ligt in de „Wilhelminapolder" c.a. 2,5 km. buiten Goes. Van de directie van bovengenoemde Mij is toestem ming verkregen om dit in zijn ge heel af te sluiten. De medewer king Inzake organisatie ln en bui ten Goes is groot te noemen. Alleen amateurs mogen starten. De afstand ls iets groter dan an dere coursen n.l. 125 km. Men mag aannemen dat het puikje van het rennercorps uit Nederland en België aan de start Voortlng, Peters, Vinken, van Est, Blankenauw, Harmans Faan- hof. Geerts, Koot, Vos, Hennlnk, v. d. Elshout en Alblas ls vrijwel zeker. Ook zullen verschillende Belgische cracks starten, o.a. Thijsman (winnaar van de le ron de van Kapelle) de Preijcker e.a. Zuid-Bevelands elftal samengesteld. Het Zuid-Bevelands elftal dat Zaterdag 19 Juni ln Vlissingen te gen Walcheren speelt ln de finale der gehouden districtswedstrqden afd. Zeeland is als volgt samen gesteld: doel: Bonsema (Goes); achter van I. naar r.: H. Wijs en J. v. d. Loo belden Goes; midden: J. Beuns, P. Wijs beiden Goes en C. Peters (Patrijzen); voor: W. Hopmans, J. Foudraine beiden Robur, v. d. Sluis (Goes), Hoor nick (Patrijzen) en Mos (Goes). Als reserves zijn aangewezen: Rouw, Piszny en Renard allen van Goes, V. Hopmans (Robur) en verschijnt. De deelname van de gehele j Mooyzon (Patrijzen). Olympische ploeg bestaande uit: I o Begunstigd door goede sec.; Klasse C: 1. N. Gijzelman, weeromstandigheden werden Za- 15 sec.; Klasse D: 1. J. Gilde terdagmiddag op het Nadorstter- 14 sec, rein te Middelburg regionale athletiekwestrijden gehouden, die waren georganiseerd door de Middelburgse Handbal en Athle- tiekvereniging E.M.M. Vele van de beste Zeeuwse sportmensen hadden ook nu weer ingeschre ven en het waren deze middag de jeugdige athleten, die enige zeer goede prestaties leverden. Een tweetal clubrecords wer den gebroken en wel op het 800 m. heren junioren A kl.: 1. W. Rootsaert 2.9.3; 2. L. Mille- naar 2.15.2. 800 m. heren B en C kl.: 1. H. Beks kl. B 2.5.2; 2. van Akkeren kl. C 2.7.9. Kogelstoten heren: Klasse B: 1. J. Heystek 11.60 m.; Klasse C: 1. L. Huijskens 1082 m.; Klas se D: 1. J. Parent 8.75 m. Kogelstoten Junioren: Klasse A: 1. P. Spui 11.43 m. Klasse B: nummer Hinkstap-sprong, waar 1. W. Vaarzon Morel 11.55 m.; B. Bos de 11 m. 9 cm haalde. 'Klasse C: 1. B. Wondergem 8 m. Het oude record bedroeg 10 m. 32. 92 cm. De heer H. F. Becks liep de 800 m. in een tijd van 2 min. 5,2 sec. terwijl het oude record 2 min. 6,9 sec. was. De overige uitslagen waren: 100 m. heren Jun. A. 1 P. Spuy (M.) 11.9 sec.; 2. Keulemans 12.6 sec. 100 m. heren B en C kl.: 1. G. de Pagter kl. A. 11.8 sec.; 2. P. de Moor kl. B. 12 sec.; 3. H. van Koeveringe kl. C. 12.1 sec. 100 m. heren D. kl.: 1. A. Hou tekamer 11.9 sec.; 2. J. Beks 12 sec. 300 m. Junioren B kl.: 1. J. Antheunisse 42.9 sec.; 2. C. Wal raven 43.4 sec. 80 m. heren B. kl.: 1. J. An theunisse 10.2 sec. 80 m. heren C. kl.: 1. J. Jong ste 10.3 sec. 80 m. dames Jun. A. B, C en D. kl.: Klasse A: 1 C. Poppe 10.8 van het verenigingsleven in het meer van zijn Invloed Inboet en sec.; Klasse B: i. P. Tazelaar 11 Discuswerpen Dames: Klasse C: 1. N. Gijzelman 19.51 m.; Klasse D: 1. B. Ludikhuize 25.96 m. Verspringen dames junioren: Klasse A: 1. C. Poppe 4.75 m.; Klasse B: 1. P. Tazelaar 4.18 m. Verspringen dames senioren: I. B. Ludikhuize 4.48 m. Kogelstoten dames jun.: Klas se A: 1. M. Pusch 9.35 m.; Klasse B: 1. P. Tazelaar 9.06 m. Speerwerpen dames: 1. T. Gabrielse 17.76 m. Speerwerpen heren: 1. L. Huyskens 39.11 m. Hinkstapsprong heren: 1. J. Parent 11.70 m.; 2. C. Heystek II.67 m. "Hinkstapsprong heren junio ren: 1. W. Rootsaert 11.68 m.; 2. P. Spuy 11.61 m. Zweedse estafette: 1. De Zeeu wen 2 min. 15.3 sec.; 2. E.M.M. 2 min 18 sec.; 3. Gazelle, 2 min 29 sec. Het Onze Vader door dr Walter Lüthi. Uitgave T. Wever, Franeker. Weer een boekje van de be kende Zwitserse predikant. Dit maal niet over een der Bijbel boeken, maar over het Onze Vader. Een korte practische verkla ring. Dr Liithe heeft een eigen ma nier van schrijven. Neem b.v. wat hij opmerkt over de vierde bede. Hij wijst er op, dat vele uit leggers moeite hebben deze bede woordelijk te verstaan en niet direct ai om le buigen naar het geestelijke. Er is echter volgens het getuigenis der Schrift niet enkel een goddeloos, maar ook evenzeer een goddelijk, een hei lig materialisme, n.l, in die zin, dat God de materie niet ver acht en versmaadt maar als 't door Hem geschapene erkent. God ontvlucht de materie niet, maar Hij zoekt ze op, om erin te wonen, om haar te ver lossen en te beheersen Bij de kleine boer onder de profeten, bij Amos van Tekoa, iezen we de woorden: „Alzo zegt de Heereom drie over tredingen van Israël en om vier zal ik dat niet afwendenom dat zij de rechtvaardige vooi geld verkopen en de nooddruf tige voor een paar schoenen". God, de Allerhoogste, neemt -de moeite er zich van op de hoog te te stellen, waar de arme man zijn maatschappelijke noodtoe stand het smartelijkste ge voelt. Zo diep daalt God af in onze kleine en vervelende alledaagse dingen, dat Hij wil gaan weten van de prijs van een paar schoenen. Nota bene, een paar schoenen, die alleen maar onder aan de voeten van een arme aardbewoner 't stof betreden". De Bijbelse Geschiede nis aan de kinderen ver teld, door B. J. van Wijk. Uitgave „De Banier- Utrecht. Van dit werk ontvingen we een proefafievering, die een uitnemende indruk maakt. De schrijver west boeiend te ver tellen en legt daarbij steeds de nadruk op het vrije welbehagen Gods tot zaliging van zondaren. Goed uitgevoerde ilustraties. waarvan sommige in kleuren, maken deze uitgave aantrekke lijk. Een veilig Kompas. Bij uitgeverij „Het Zoeklicht" te Driebergen verscheen: „Een veilig Kompas op een onveilige wereldzee tot het onderscheiden van enkele anti-Christelijke stro mingen en dwalingen". Een merkwaardige uitgave, bestaande uit een groot blad verdeeld in 8 kolommen. In de eerste kolom is in het kort aangegeven wat Gods Woord zegt omtrent de grote heilswaar heden en dan daarnaast achtereen volgens de opvattingen van Chris tian Sciense, Spiritisme, Nieuw- Apostolischen, Mormonisme, Je hova's Getuigen, Zevende Dag- Adventisme en Modernisme. Keulen 116 0.08), Ruhrort 25 j. en J. Schipper, 24 j. 0.57 0,02), Nijmegen 714 (—0.06), Arnhem 727 (—0,05), F.efde 256 0,06), Deventer 163 0,05), Borgharen 4019 0.18), Belfeld (beneden) 1080 0,02), Grave (beneden) 452 0.06), Vreeswijk 014 (—0,08), Lilh 025 (+0,21). Gehuwd: M. L. Dellebeke, 24 j. en A. Koole, '24 j.; G. van de Voorde, 23 j. en F. de Pagter, 20 j.; A. Bommeljé, 29 j. en A. Jasperse, 27 j. RENESSE. Geboren: Willem C., z. v. J. S. de Feiter en J. de Boer; Gerard, z. v M. M. Jon ker en L. Koreneef. Gehuwd: M. Stoutjesdijk, 21 j. en A. A. Kloet, 23 j. te Burgh. OOSTBURG. Geboren: Jo hanna J., d. v L. Fieret en A. van de Gruiter; Machteid, d. v. J. Kruithof en J. Dekker; Ma ria J. J., d. v. R. E. Galle en J. E. M. Dierikx: Jacomina, d. v. F. Dekker en S. van Hoeve .,C^nï!ssa,1?deL„Ko?1"g!n I Benno P., z. v. H. Verhulst en Verkiezing leden Eerste Kamer. in Zeeland maakt bekend, dat de M. J. Boonman; Margaretha M., op'14 Juni 1948 ingeleverde lijs-d j p M -. de ten van candidaten voor de op 8 yA' Juli 1948 plaats hebbende stem-j Gelu,wd: A. j Boonmani 28 ming ter verkiezing van de leden i n T „ovl 4A 4 van de Eerste Kamer der Staten eAn Generaal voor een ieder ter in zage liggen ter Prov. Griffie, Dam 68, te Middelburg van 9—12.30 uur en van 1417 uur. Bekendmaking. Huisnummering. B en W van Middelburg maken bekend dat de vernummering der huisnummers van de Poelendaele- weg ls aangebracht en gecontro leerd. Met ingang van heden moeten de nieuwe nummers worden ver meld op poststukken en dergelij ke. De oude nummers moeten gedu rende één jaar op de percelen blij ven aangebracht. J. A. Dickhout, 27 j. en M. C. Lambregts, 22 j. Overleden: D. Verschoote. 86 jaar. NISSE. Gehuwd: *J. de Kok, 24 j. en J. Slabbekoorn, 21 j.; P. J. Dieleman, 27 j. en C. S. Dronkers, 23 j. Overleden: S. H. P. Bos, 1 j.# d. v. C. J. Bos en H. Janse. Wat brengt de radio? Burgerlijke Stand. programma voor HEDENAVOND. HILVERSUM I (301,5 M.): A.V.R.O.: 6.00 Nieuws. 6.15 Pia nospel, Tom Erich. 6.30 Strijd- krachtenprogr. 7.15 De groten Vlissingen. ivan het chanson. 7.45 Niwinklan- De burgemeester van Vlissln-ken. 7.50 Wederopbouwrubrfek. gen zal wegens uitstedigheld a.s. 8.00 Nieuws. 8.15 Strijkorkest. Woensdag geen spreekuur kunnen 0.15 P. Palla en Trio Melodia. 9.45 houden. U.N.A.C.-prijsvraag. 10.15 Buiten lands overzicht. HILVERSUM II (415 M.) K.R.O.: 6.30 Orkest. 7.00 Nieuws. 7.15 Pianoconcerten van Mozart. 7.45 Erica Morini, viool. 8.00 Nieuws. 8.05 „De gewone man". 8.12 „Koning Odipoes", drama van Sophaeles. 11.00 Nieuws. Woensdag 16 Juni. HILVERSUM I (301,5 M.): V.A.R.A.: 8.00 Nieuws. 8.18 Or gelspel, Johan Jong. 9.00 Gr. pl. 9.30 Kamermuziek. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding'. V.A.R.A.: 10.20 Kookpraatje. 10.30 Als de stofzuiger zwijgt. 11.00 Non-stop- progr. 12.00 „Vincentino". 12.30 Weerpraatje. 12.33 Voor het plat teland. 12.38 Hawaiian-orkest. 1.00 Nieuws. 1.20 Ramblers. 2.00 Gesproken portretten (Smuts). 2.15 Italiaanse Kamermuziek. 3.0q Jeugdhoorspel. 3.30 De regen boog. 4.00 De Roodborstjes. 4.15 Het stond in de krant. 4.45 Vra gen staat vrij. 5.15 Omroep-Ope- rettekoor. HILVERSUM II (415 M.): N.C.R.V.: 8.15 Gewijde muziek. 8.30 Concert. 9.00 Ziekenbezoek. 9.35 Symphonlsch concert. 10.30 Morgendienst. 11.15 Hoorspel „Stanley"* (herhaling). 11.55 12.30 Weerover- MIDDELBURG. Geboren: Dirk, z.v. J. Jansen en A. v. Seters; Ja- coba M„ d. v. D. C. de Graauw en J. C. van Aart; Maria H„ d. v. H. W. Duwel en M. R. Mostert; Wil lem E„ z. v. W. E, Meyerink en G. J. Veerenhuis; Maatje M„ d. A. Poortvliet en E. Kooman; Martina, d. v. I. v. Sluijs en M. L. Dingemanse; Nicolaas, z. v. Th. Visser en L. Geelhoed; Maria A. L„ d. v. N. Tromp en Th. v. d. Bos; Theodorus A„ z.v. M, J. Ver- duijn en D. C. M. Plaizier; Lou- rens, z. v. J. Poppe en A. J. Adam; Boudewijn, z. v. D. Koole en P. Jobse. Ondertrouwd: Goudriaan D., 26 j. en M. D. E. Daane, 23 j.; W. Roest, 35 j. en F. M. Cosijn, 27 j. W. Westveer, 33 j. en C. J. van Uden, 33 j.; T. M. v. d. Waal, 24 j. en M. M. van Heijl, 21 j. Gehuwd: P. J. v. Eenennaam, 34 j. en H. Lucas, 36 j.; J. Ver heul, 27 j. en J. Verhage, 30 j. Overleden: A. D. Bakker, 58 j. wed. van J. C. Gilde; F. A. Bal jeu, 64 j. wed. van P. Joziasse. KOUDEKERKE. Geboren: Ja- coba J., d. v. G. Klap en S. J.Lunchmuzlek. Dingemanse; Catharina M. H., d v. M. J. Stevens en L. M. E. van Rooijen; Laurens D„ z. v. H. van der Schuur en C. Ilannema; Cornelia A. M., d. v. J. L. Bol len en C. M. van Beers; Abra zicht. 12.33 Cello- en orgelspel. 1.00 Nieuws. 1.15 „Van Rameau tot Ravel". 2.00 Bondsdag Chr. Geref. Meisjesver. 3.00 Philh. Or kest. 4.00 „Het opkweken van Chrysanten". 4.15 Voor onze jon- ham, z. v. P. de Wijze en J. Cij- gens en meisjes. Ainsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 14 Juni 1948. medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. Ned. 1962/4 99 99% J. C. Japan lijn 154 154 Ned. 1947 99% 98% K. N. Stoomboot 173% 172 Ned. 1937 98% 98% Kon. Paket 170% 169 Dollarlening 102% 102% Scheepv. Unie 187% 187% Invest, cert. 99% 99% Rott. Lloyd 178% 179 Ned. N.W.S. 81% Stv. Nederland 188 190 Spaarcert. 100% 100% H. V. A. 233 22814 Indië 1937 95'/ie 95% Java Cult. 99% 9814 Grootboek '46 99% 99% N. I. S. U. 105% 10314 Kol. Bank 101 Vorstenl. 50 50 Ned. Ind. Hand. 124% 124 Dell Bat. Mij. 142V& 141 Ned. Hand. Mij. 154% 154% De» Mij. 16214 160% A. K. U. 167 162 Senembah 147 144 Bergh. Jurg. 303 303 Muller I 160 163 Berkel Pat. 126% 126 A'dam Bank 158'4 158% Calvé Delft 195 198 Holi. B. Unie 227% 22414 Centr. Suiker 200 201% Rott. Bank 157 157 Fokker 179 Twentse Bank 169% Gelder Zonen 161 159 Anaconda 41 41 Hoogovens 207% 207% Beth. Steel 114% 116 Lev. Br. Untl. 295% 296 Chrysler 133% Ned. Ford 354 Gen. Motors 65% Ned. Kabel 281 281 Intern. Nick. - 33 Philips Gloeil. 266 264% Kennecott. 6014 Idem nieuwe 257% 255% Rep. Steel 31% 31% Wilton F. 206 208 U. S. Steel 83% 84 Billiton I Cit. Service 60% 61% Idem II 476 480 N. American 15% Dordt Olie 321 Cont. Olie 68 Kon. Olie 349% 346% Mldcont. Oil 66 66% Dito nieuwe 340% 338% Philips Oil 76% A'dam Rubber 172% 170% Shell Union 46% 47 Bandar Rubber 147 148% Tidewater 3014 30% Del. Bat. Rubber Baltimore 15 15 O. Java Rubb. 77 Miss. K. Texas 5% Serbadjadi 83% Pennsylvania 20% Am. Lijn 207 207 N. Y. Central. 16 15% 117. Moeder moest even naar de keuken. „Je moet 'm veel voller blazen", zei Jantje, „dan fluit je veel langer". „Ja, en dan stuk knappen, zeker", ant woordde Mientje, „nee hoor, ik doe 'tniet!" - „O nee", zei Jantje weer, „ik heb es een jon gen gezien, die had 'm ook he lemaal vol, net zo'n dikke worst, wel zó groot". Hij wees met z'n handen hoe groot wel. „Zal ik 'tes doen? Hij knapt vast niet!" Ja, 't leek Mientje toch wel leuk. Ze kon 't wel es een klein beetje pro- is jouw schuld", snikte ze. beren. Niet zo ver, natuurlijk.„Jij hebt 'teerst gezegd!" Ze bliesblies1 haar Jantje stond wel erg beteuterd wangen bol tot ze er rood van.t; kijken. Zo had ie 'tniet be- vverd 1 „Toe maar!" vuurdedoeld, natuurlijk. En wat zou Jantje haar aan. En toen. pats! zei opeens het ballon netje.1 118. Hé... moeder wel zeggen1 O daar had je moeder al....! Ze begreep meteen wat er ge beurd was. „Dacht ik 't niet wat een schrik mopperde ze tegen Jantje. was dat 1 Ze stonden allebei„Ik was er al bang voor. Dat is even helemaal beduusd. Maar toen Mientje begreep wat er ge beurd was, och, och, wat huilde ze toen! Tranen met tuiten! dus weer een korte vreugde ge weest. Huil er nu maar niet meer om, want daar maak je 'ttoch niets beter mee...."

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3