•r! ublicatie In de straat van Jantje Lezers grijpen naar tie pen. Axel's woningbouw vordert goed, DAM-LABYRINTH Mi »mrm s m AF •Sparen een misdaad Een onzer lezers klaagt ons zijn nood aldus: iü heb het voorrecht gehad, da, ik geaurende een :ange recks van .jaren in de behoef- ,en van m.jn gezin heb kunnen voorzien. Mijn salaris in een particu lier bedrijf was zo. dat ik mij geen grote sprongen kon ver oorloven, maar dat ik toch een oescheiden stuk brood had. En voor de toekomst was mij een pensioen in uitzicht gesteld, dat, aangevuld met de inkom sten van een door mij gesloten verzekering, als God mij het ieven spaarde, een min of meer onbezorgde oude dag in uitzicht steide. De oorlog was een der oor zaken, dat deze plannen in de war werden gestuurd. Mijn pa troon meende goed te doen min of meer met de Duitsers aan te pappen mei het gevolg, dat .k er uit raakte. En na de oor- log ging mijn zaak teniet, met hei gevolg, dat de kans op pen sioen vertteken was. Gelukkig had ik nog mijn verzekering. Het verzekerde bedrag: f20.000 werd prompt uitbetaald. Met enige bijver dienste zo mogelijk, hoopte ik rond te komen. Van achteren bezien, bleek echter, dat ik uitermate dom had gehandeld. Had ik niet gespaard, dan had ik kunnen genieten van het consumentencrediet zonder te rugbetaling, van het gratis pensioen voor ouden van dagen. Maar nu had ik, o gruwel, gespaard. Die misdaad moest worden gewroken! Ik was een kapitalist gewor den en werd als zodanig be handeld. Het overgrote deel van wat ik bespaarde werd geblokkeerd. Afblijven. Geen cent rente! Bovendien moest ik een deel van mijn vermogensaanwas of feren. En toen moest ik mee doen aan de dekking in-eens. Tot nu toe heb ik nog geen bericht gehad dat alles in be slag genomen werd, maar dat zal nog wei komen misschien, ienminste als de Partij van de Arbeid 't voor 't zeggen heeft. In sterke tegenstelling met deze mishandeling van een spaarder staat de zorg van de pensioentrekkende ambtenaar. Een ambtenaar die ongeveer eenzelfde salaris had als ik, kreeg pensioen. Van blokkade geen sprake. Geen heffing in eens. Geen oorlogswinstbelas ting. Maar wei een belangrijke toeslag. Ik gun hem dat van harte. Maar het is mij niet duidelijk, waarom iemand die er veel slechter aan toe is, daaraan moet meebetalen. Waarom ie mand die voor zichzelf tracht te zorgen, als een misdadiger moet worden beboet. Het zal wel „progessief' 'zijn vermoed ik. Maar billijk is an ders. fl ravmemmeuf - J (Vervolg van pag. 2.) feest te herdenken. Op 16 Juni 1898 werden de oudjes, die nog een goede gezondheid genieten, te Vlieland in de echt verbon den. De heer Meijer is gepen- sionneerd loodsschipper en 77 jaar oud, terwijl mevr. Meijer- Visser 74 jaren telt. koudekekke. De jubileumfeesten. De Oranjevereniging heeft in haar laatste vergadering beslo- len om de feestelijkheden t.g.v. het regeringsjubileum te doen doorgaan op 3 September 'js. In de voormiddag zullen er kinderspelen zijn en een voetbal wedstrijd voor de rijpere jeugd, waarna omstreeks het middag uur een optocht zal worden ge houden. Hierin zullen verschil lende wagens meerijden, 's Mid dags zal er een gecostumeerde voetbalwedstrijd zijn voor per sonen boven 40 jaar, waarbij een elftal van het dorp tegen een elftal van de Koudekerkse weg zal uitkomen. Ook zullen volksspelen voor de rijpere jeugd in de middaguren worden geor ganiseerd. 's Avonds zal een con cert worden gegeven door de Muziekver. „Voorwaarts", waar aan ook de belde zangkoren zul len meewerken. De dag wordt besloten met een fakkeloptocht. Verder zal het dorp verlicht zijn en wordt er een etalagewed strijd georganiseerd ZOETE I.AN DE. Taard op hol geslagen. Donderdagmiddag reed de koopman V. met zijn kar in de Oostweg, toen plotseling het paard op hol sloeg. Bij de boer derij van Js. v. Sluys vloog het paard het erl op. Aan het huis werd een weinig schade toege- 1 racht, evenals aan de kar. De koopman, die van zijn kar ge sprongen was, bezeerde een arm r> een voet. Het paard kwam met de schrik vrjj. COLIJNSPLAAT. Vrijdagmiddag werd op de Alg. Begraafplaats het stoffelijk overschot van de in Febr. 1945 in Duitsland overleden Abr. van Gilst herbegraven. Leden van de Herv. C.J.V. „Timotheus", waarvan de over ledene lid en secretaris was, droegen de kist ten grave. SLUISKIL. „En toch.... Chr.-Historisch!" Drs G. van Moorsel heeft als voorzitter van de Ghristelijk-His- torische Kiesvereniging, in Ter- neuzen, gesproken over het bovenstaand onderwerp. Drs Van Moorssel besprak de houding van de C.H.U. t.o.v. de A.R. en de P. v. d. A. Beiden moest hij afwijzen vanwege hun antithetische in- Jerh^c zoning Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Groede, J. de Ja ger, cand. te Den Bosch. Aangenomen naar Bunnilc, P. van der Kraan te Den Haag. Bedankt voor Dinteloord, W. de Bruijn te Lexmond; voor Leerbroek, J. Bakker te Veenen- daal; voor Loon op Zand, A. Klein Kranenburg te Bruehem- Kerkwijk. Canon N. D. Coleman t. Bij het vergaan van het vlieg tuig. dat onlangs in de Belgi sche Congo neerstortte, is ook omgekomen Canon N. D. Cole man, secretaris voor de bijbel vertalingen van het Brits en Buitenlands Bijbelgenootschap. Hij was een zeer bekwaam man, die zijn leven in dienst van God gesteld had en naar vermogen meewerkte opdat Gods Woord ender alle volken en in alle ta len zijn loop zou hebben. De Geertekerk te Utrecht. Het College van Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente van Utrecht heeft verzocht alsnog in haar rechten op de Geertekerk, welke tijdens de bezetting „in het belang van monumentenzorg" werd onteigend, te worden steld. vragen. Dr Emmen bij de Ambonnezen. Bij zijn bezoek aan de Prot. Kerk in Indië is dr E. Emmen, de secretaris der Generale Synode van de Ned. Herv. Kerk ook op Ambon geweest. Ambon Is zwaar door de oorlog getroffen. Bijna alle kerken zijn verwoest. Dr Emmen heeft er uitvoerig kennis genomen van het kerkelijk leven. Zo leidde hij op Pinkster zondag de dienst in de Ambonnese noodkerk. De gemeente was in zeer grote getale opgekomen en het viel dr Emmen op, dat ieder een uitstekend Nederlands ver staat. Hij bezocht verschillende inheemse gemeenten, waar overal de kerkdiensten een zeer Neder landse Indruk maakten. Bij één bezoek werd hij door de voltallige kerkeraad opgewacht. Men zong Ps. 134 toe en bracht hem na afloop van de dienst in optocht naar de pastorie, waarbij het fluitorkest, dat op Ambon de plaats van het orgel Inneemt, de melodie van het gezang „Jezus neemt de zondaars aan" aanhief. Kerk en muziek. Bij „Ars Nova" te Goes, ver scheen het eerste nummei van ,Ke'-k en Muziek", maanabiad gewijd aan de Protestantse kerk muziek. Dit nieuwe blad staat onder redactie van Prof. dr G. van der Leeuw, C. van Dorp, Willem Mudde en Adr. Kouse nmaker. Prof. van der Leeuw schreef een inleidend artikel, waarin hij wijst op het z.i. verblijdende feit, dat er in alle kerken een groeiend besef is van de rol van de muziek in de eredienst, en dat nu een eigen kerkmuzikaal blad zich gaat wijden aan de bespreking van hetgeen hier historisch, principieel-theolo- gisch, practisch-paedagogisch en actueel aan de orde komt. De vereniging voor Prot. Kerkmu ziek, koos dit nieuwe blad als haar orgaan. Verder bevat dit nummer o.m. een bijdrage van G. A. de Kok over Adr. C. Schuurman en van Willem Mudde over dr Oskar Sóhngen. George Stam maakt een begin met: Herinneringen aan C. de Wolf. stelling. Na hierop nader inge-sloten alsnog rechtsherstel aan te meentewege daarvan weg te gaan te zijn, verdedigde hij de door de C.-H. Kamerfractie aan genomen houding inzake de be handeling van de wetsontwerpen tot Grondwetsherziening. Positief zal met betrekking tot Indië federatieve opbouw van dit land het ideaal moeten zijn. Voor een overheersing door de Republiek moet gewaakt wor den. Op deze rede volgde be spreking. ZIERIKZEE. Brand door hooibroei. Tengevolge van broei in een met hooi beladen wagen brak Vrijdagnacht brand uit in de garage van de heer H. J. Land man, waar de wagen gestald was. De agent van politie W. Bee- ke, ontdekte de brand, alar meerde de brandweer, die door spoedig ingrijpen erger wist te voorkomen. De wagen brandde uit; de andere in de garage staande wagens kwamen er zon der schade af. ZONNEMAIRE. Reis Ouden van Dagen. Dit jaar zal weer ean reisje voor de ouden van dagen wor den georganiseerd, vermoedelijk op 15 Juli a.s. Men wil een bezoek brengen aan Breda met omgeving. Ook Ginneken staat op het program. Ter bestrijding van de hoge kosten zal een lijstencollecte worden gehouden. De netto-opbrengst van de huis-aan-huis-, straat- en kerk- collecte voor de Stichting 1940 '45 heeft te Goes f 3763.73 op gebracht. De opbrengst van de op 5 Juni gehouden coliecte ten bate van de reclassering bedroeg te Nisse f 17.55. De collecte ten bate van de Stichting 1940'45 heeft te Drie wegen opgebracht f 180.en die voor de reclassering te Wol- phaartsdijk 85. De opbrengst van de collecten voor de Stichting 1940'45 en voor de Reclassering bedroegen te Zonnemaire resp. ruim f 169 en f 34.51^. De Reclasseringscllecte heeft te Colijnsplaat f 169.46 opge bracht. VOETBAL. Derde prijs voor de Middelburgse Politie. Het voetbalelftal van de Mid delburgse Politiesportvereniging heeft vorige week deelgenomen aan een voetbaltournooi in Roo sendaal, tezamen rnet de politie- ilftallen uit Dordrecht, Den Bosch en Roosendaal. De uitsla gen van de wedstrijden waren: DordrechtRoosendaal 41, MiddelburgDen Bosch 13, RoosendaalMiddelburg 33 (werd na het nemen van straf schoppen door Middelburg ge wonnen), DordrechtDen Bosch 4—1. De politiemannen uit Dordrecht gingen met de le pr. strijken, c ie uit Den Bosch met de 2e en Middelburg kreeg een medaille als 3e pr. Juni-paardenmarkt. B. en W. van Middelburg bren gen ter openbare kennis: I. dat op Donderdag 17 Juni her- a s. op het Molenwater de jaar- lijkse paardenmarkt zal worden Eind April van dit jaar beslootgehouden de gemeenteraad, op voorstel van B. en W., het historische gebouw, dat In een zeer verwaarloosde toe stand verkeert, te verkopen aan het R. K. dekenaal bestuur, dat het, na restauratie in oude stijl, voor studentenkerk wilde bestem men. Bij hun voorstel waren B. en W. van .He gedachte uitgegaan, dat de Ned. Herv. Gemeente, die reeds jarenlang vergeefs gepoogd heeft de kostbare restauratie ter hand te nemen, geen belangstelling meer had voor dit vervallen kerk je in de binnenstad. Op het laat ste ogenblik de gelegenheid daartoe zou 1 Juli verstreken zijn hebben kerkvoogden echter be II. dat de paarden niet anders kunnen worden toegelaten dan tussen 8 en 10 uur des voormid- dags; III. dat de paarden uitsluitend langs de Zuidsingel, van de zijde van Bree en Korte Noordstraat ter markt mogen worden aange voerd en niet anders dan onder geleide en ten getale van hoog stens 2 per geleider; IV. dat geen paarden ter markt mogen worden gebracht of gehouden, dan na voorafgaand veeartsenijkundig onderzoek ter plaatse; V. dat het verboden is reeds gebruikt stroo op de markt te brengen of anders dan van ge- 100 gezinnen dit jaar een eigen „home". (Van onze correspondent.) Het is een vrolijke „boel" in de omgeving van het Byloque- plein. Dagelijks ziet men de nieuwe bewoners van de pas gebouwde woningen met vol gestouwde handwagens en „af geladen" fietsen naar het hen toegewezen pand trekken. Som De woningen aan de Beatrix- straat schieten als paddestoe len omhoog. Vier ervan zijn binnenkort klaar, acht ervan zijn al onder de kap, terwijl de bouw van nog acht anderen flink opschiet De panden aan het Byioque- piein zijn duplexwoningenelk huis is berekend voor twee ge zinnen. De woningen aan de Beatrixstraat zijn elk bestemd voor één gezin. Behalve een mige huizen" zijn nog niet eens hal- bevatten ze een helemnl klaar maar sommigen klem,! kamer, een woonkeuken, nelemaal Klaar, maar sommigen hiilrciilren Hrin Qlnar.Vamor. kunnen heus niet langer wach ten en de één na de ander be gint aan de grote schoonmaak. De meesten, die de nieuwe huizen zullen betrekken, zijn jonge paren, die reeds enige tijd bij ouders of andere men sen hebben ingewoond. En al is hun nieuwe „home" klein, de idee dat het van hen is doet oe narigheid van „inwoning" in het niet wegzinken. Voor hen gaat eindelijk een lang gekoesterd ideaal in ver vulling. Vorige week hadden reeds 18 gezinnen zich geïnstal leerd. De twee huizen, die toen nog niet klaar waren zullen ook wel vlug de gordijntjes voor de ra men hebben. Acht andere paar tjes, die nog even geduld moe ten hebben, maken esm dage lijkse tocht naar de huizen, die nog niet klaar zrjn en maken een bijkeuken, drie slaapkamers en een badkamer. Naast het plan-West is er ook nog een plan-Oost. Tussen de Kanaalkade en de Polenstraat heerst een opge wekte bedrijvigheid, want hier zijn ook nog ten twintigtal hui zen in aanbouw. Het type hui zen is vrijwel hetzelfde als die in Plan-West. Er moet in deze omgeving 1 nog begonnen worden aan een zestal huizen. Het egalisatiewerk voor de nieuwe Évertsenstraat vordert goed. Gezien het kleine contin gent woningen dat voor dit jaar is toegewezen, zal het nog wel even duren voor deze straat er zal liggen. Over het geheel genomen kan Axel tevreden zijn met de be reikte resultaten. Het is vrij- het soms schilders en andere wcj ze|jel. dat dit jaar een hon- werklui behoorliik lastig. Vieri andere woningen verkeren nog gezinnen aan een eigen i Januari 1948 nog geen werk- ïn een beginstadium. „home" kan worden geholpen, kleding ontvingen. voeren. Hinderwet. B en W der gemeente Vlissin- gen; gelet op het verzoek, onder dagtekening van 24 Maart inge diend door L. Huiszoon, alhier, waarbij vergunning wordt ge vraagd tot het oprichten van een metaalwarenfabriek „Ruda", waarin zullen worden geplaatst een electromotor van 1 P.K. voor het drijven van een boormachine, twee electromotors van 1,5 P.K. voor het drijven van resp. een sljjp- en boormachine; een elec tromotor van 3 P.K. voor het drijven van een draaibank en een electrisch lasapparaat 13,2 K.V.A. in het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingeji, sectie B, No. 1727, plaatselijk gemerkt Paul Krugerstraat No. 408. Overwegende dat de beslissing op dit verzoek niet kan worden genomen, binnen de teiWlijn, be paald in art. 8, eerste lid, der Hinderwet, op grond dat het technisch onderzoek nog niet is beëindigd: gelet op art. 8, tweede lid, der Hinderwet besluiten; De beslissing op voormeld verzoek te verdagen. B en W der gemeente Vlissin- gen; gelet op het verzoek, onder dagtekening van 24 Maart 1948 ingediend door M. G. de Graaf, alhier, waarbij vergunning wordt gevraagd tot het uitbreiden van de bestaande was- en strijkinrich- ting door het bijplaatsen van een stoomketel 8.5 atmosfeer druk en een verwarmend oppervlak van 38 m- in het perceel kadastraal bekend gemeente Vlis'singen, sec tie B, No. 1553, plaatselijk ge merkt van Dishoeckstraat No. 26. Overwegende, dat de beslissing op dit verzoek niet kan worden genomen, binnen de termijn, be paald in art. 8, eerste lid, der Hinderwet, op grond dat het tech nisch onderzoek nog niet geëin digd; gelet op art. 8, tweede lid, der Hinderwet, besluiten: De be slissing op voormeld verzoek te verdagen. B en W van Middelburg bren gen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van A. v. d. Welle om vergunning tot het oprichten van een bakkerij aan het Kerspel, kadastraal in sectie L, No. 100 ged. Op Vrijdag 18 Juni a.s., des voormiddags 11 uur, zal ter ge meente-secretarie gelegenheid be staan om bezwaren tegen de in williging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedu rende drie dagen, vóór het boven gemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrif turen. B en W van Vlissingen bren gen ingevolge de artikelen 6 en 7 der Hinderwet ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van Shell Nederland N.V. te 's-Gravenhage om ver gunning tot het plaatsen van een electrisch gedreven benzinepomp ter vervanging van de bestaande benzinepomp op het perceel ka dastraal bekend Gemeente Vlis singen, Sectie D, No. 1992 plaat selijk gemerkt Aagje Deken straat; dat dit verzoek met de bijla gen, vanaf heden op de Gemeen tesecretarie (2e afdeling) ter vi sie zal worden gelegd en dat schriftelijk bezwaren bij hun col lege kunnen worden ingediend. Op de veertiende dag na heden, zijnde de 22e Juni 1948, zal ten Gemeentehuize, des voormiddags te 10 ure, gelegenheid worden ge geven, om bezwaren tegen het oprichten dier inrichting in te brengen, terwijl daarbij zowel de verzoekster als zij, die bezwaren indienen, in de gelegenheid wor den gesteld deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoekster als zij, die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende drie dagen vóór den 22 juni 1948 ter Gemeentesecre tarie (2e afdeling) van de ter za ke ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat niet tot beroep zijn gerechtigd zij, die niet overeen komstig artikel 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn versche nen, teneinde hunne bezwaren mondeling' toe te lichten. Distributiedienst Krabbendyke. Individuele aanvragen voor werkkleding. Werkkleding dragende perso nen kunnen, voorzover na 31 Ja nuari 1948 nog geen werkkleding voor hen is verstrekt, een indi viduele aanvraag voor werkkle ding indienen. Formulieren hier voor kunnen vanaf heden wor den afgehaald op het kringkan toor of bij de reizend ambtenaar alwaar ook nadere inlichtingen omtrent de in aanmerking ko mende beroepen zijn te verkrij gen. De volledig ingevulde en ondertekende formulieren, waar op ook de werkgeversverklaring moet worden ingevuld en door dt werkgever ondertekend, moe ten op onderstaande dagen wor den ingediend, waarbij direct tot verstrekking van de bonnen wordt overgegaan. Te Yerseke op Maandag 21 Juni van 9.3012 en 1.303 uur; te Hansweert op Dinsdag 22 Juni van 9.3011 uur; te Waar de op Dinsdag 22 Juni van 2 4 uur; te Krabbendijke op Woensdag 23 Juni van 912 uur; te Kruiningen op Woensdag 23 Juni van 9—12 en 2—3.30 uur; te Rilland-Bath op Donderdag 24 Juni van 9.3012 en 23.30 uur. Distributiedienst Oostburg. Werkkleding. In het tijdvak van 14 tot en met 26 Juni 1948 kunnen aan vraagformulieren worden afge haald bij alle distributiedien sten voor werkkleding, voor personen, welke een zelfstandig beroep uitoefenen of in bedrij ven werkzaam zijn met minder dan vijf werkkleding dragende werknemers en die sedert 31 De formulieren kunnen inge vuld, en bij de werknemers door de werkgever mede onderte kend, ingeleverd worden in het tijdvak van 21 Juni tot en met 3 Juli 1948, waarbij gelijktijdig de werkkledingbon zal worden uitgereikt. Formulieren worden alleen afgegeven aan personen werk zaam in bedrijven waarvoor werkkleding beschikbaar wordt gesteld. Bijzondere Arbeid. Bij de gehouden controle op de uitgifte van toeslag voor Bijzondere Arbeid bleken 116 werkgevers niet op de daarvoor vastgestelde tijd de toeslag te hebben afgehaald. In verband met de verminde ring der perst neelsterkte op de Distributiekantoren, worden de werkgevers verzocht de toeslag te willen doen afhalen op de datum welke op hun naamlijst is vermeld. Het loket van bijzondere ar beid zal in den vervolge, behal ve op de datum, vermeld op de naamlijsten slechts voor muta ties geopend zijn op de Woens dag van iedere week, terwijl de overige dagen geen toeslag uit gereikt kan worden. ZIERIKZEE. GeborenLeo- nardus J„ z. v. M. P. v. Splun- ter en D. P. F. de Vos; Pieter- nella C„ d. v. J. C. van der Graaf en M. J. C. I.andegent Johanna P., d, v. H. Post en M. W. Leijdekkers; Maria, d. v. C. v. d. Welle en P. Heuseveldt Johanna A., d. v. J. P. Verwest en E. Saman; Evert W., z. v. T. F. Smit en E. E. van Leuven; Martinus C„ z. v. B. Poot en M. C. v. d. Houdt. Gehuwd: W. G. M. v. Gorp, 31 j. en M. Y. L. Kohschulte, 26 j. SCHERPENISSE. Geboren: Gerardus C., z. v. W. Quaak en L. Quaak; Dingeman, z. v. C. M. Kleppe en M. H. Vroegop. Gehuwd: J. Bouw, 30 j. en J. P. Geuze, 22 j. Overleden: J. Quaak, 67 j., echtgen. van M. C. v. d. Slikke. Redacteur: H. M. Slabbekoorn, Oostsingel 60 a, Goes. J oni-Prijs vraag. No. 1. Auteur N. Corstanje, Goes. V eilingsberichten. GOES, veiling van 11 Juni 1948. Aardbeien f 35-124, Ker sen: Early Rivers 50-140; Lui kenaars B 37-49, per 100 kg. GroentenKomkommers IA f32; Id. I 27-31; Id. II 25-31; Id. III 10r25; Bloemkool IA 22 -33; Id. I 18-30: Id. II 10-15; Id. Ill 5-7; Kropsla 2.50-3.50, alles per 100 stuks. Nieuwe Aardappels f 13-20 ld. drielingen 9-15; ld. kriel 3 -9; Dubb. Prineessebonen 171- 176; Snijbonen 145-167; Tuin bonen 34-38; Peulen 26-81; Doperwten 32-49; Spinazie 34; Sjalotten 5-13; Rabarber 14-15 alles per 100 kg. Wortelen f 21-35Kroten 18 -28; Selderij 7-10; Radijs 13; Peterselie 10Rammenas 10, alles per 100 bos. KRABBENDIJKE, veiling van 11 Juni 1948. Aardbeien: Deutsch Evern I afw. 88; Id. II 75-98; Id. II afw. 76-82; Mad. Moutot I 113-127Id. I afw. 85-117; Mad. Lefebre II 79; Jucunda I 115-118; Id. II afw. 89. Burgerlijke Stand. GRIJPSKERKE. Geboren: Wil lem, z. v. L. Francke en J. de Wolf. Ondertrouwd: A. Ph. Pekaar, 34 j. te Yerseke en M. A. Da- vidse, 28 j.; H. J. Waverijn, 23 j. te Kapelle en N. Dingemanse, 25 j.; J. Boogaard, 26 j. en J. Dingemanse, 24 j. Gehuwd: H. U. Bouwman, 46 j., wednr. van R. Kolijn en A. Bokma, 49 j. WESTKAPELLE. Ondertrouwd: K. Lievense, 26 j. en N. v. Eooyen, 25 j.; A. G. v. d. Poel, 28 j. en W. Minderhoud, 21 j. Geboren: Sentina M., d. v. H. Wouters en W. Huibregtse; Pie- ter, z. v. J. Westerbeke en N. v. Sighem; Cornelia M., d. v. A. Hoogesteger en C. Meijers; Jan, z. v. J. Gabriëlse en M. Brand. DOMBURG. Geboren: Jan J. L., z. v. J. Passenier en M. Maas; Martina P., d. v. W. Pro voost en J. Geertse; Pieter, z. v. C. v. d. Woestijne en W. de Wolf. Getrouwd: J. F. Wolff, 31 j. te Delft en S. E. Maas, 40 j.; P. Wisse, 45 j, en P. C. Jongepier. 40 j. te Amsterdam. KAPELLE. Geboren: Maatje, d. v. I. Slabbekoorn en A. P. Balkenende; Marie J., d. v. H. J. Blok en A. Meijer; Jozina P.. d. v. J. Ruissen en H. Abra- hamse; Jacoba A., d. v. J. H. Beenakker en M. Ossewaarde; Sara M. W., d. v. J. Sinke en J. C. Kole; Cornelia A., d. v. M. J. Dekker en W. H. Vermaire; Ja coba, d. v. A. Slabbekoorn en J. Kloosterman. Gehuwd; W. Brouwer, 24 j. en L. Joppe, 23 j.; L. Mange, 34 j. en S. J. van Oosten, 42 j.; J. Remijnse, 26 j. te Wolf aartsdijk en J. op 'tHof, 28 A. Ridder hof, 23 j. en A. J. C. Fierloos, 20 j.; P. Glas, 37 j. en B. J. Faasse, 26 j. Overleden: M. Verhulst, 71 j., echtg. van M. Molhoek; J. Kloos terman, 70 j., echtg. van M. de Jager; J. Hoogstrate, 68 j., wednr. van M. van Liere. WAARDE. Geboren: Maarten J., z. v. H. A. van Houte en G. Meeuwsen; Janna, d. v. M. Koe man en D. J. P. van Zweden; Leuntje J., d. v. M. Kopmels en N. de Jonge. Overledend J. Poleij, 65 j., echtg. van A. Waterman; C. Klap, 58 j. e m m m üi hp M 0 /M m m m Zw. 2, 3, 8, 9, 10, 12, 13,. 19, 20, 21, 23, 26, 36. Wit 22, 28, 32, 35, 37, 38, 39, 42, 43, 44, 45, 47, 48. No. 2. Auteur J. Gabriëlse, Bergen op Zoom. jjjlj9^ Zw, 12 sch.: 4, 8, 9, 13, 16, 18, 19, 22, 28, 29, 32, 33, Wit 12 sch.: 15, 20, 26, 30, 31, 40, 41, 42, 44, 47, 48, 49. Belde vraagstukken wit begint en wint. Deze vraagstukken zijn van lichter kaliber dan die van de vo rige maand. Wij verwachten dan ook dat het aantal inzenders groot zal zijn. Inzenden voor 1 Juli aan het adres van de redacteur (zie bo ven aan de rubriek). Kampioenschap van Nederland. p. Roozenburg, Rotterdam, is als eerste aangekomen met 20 pnt. J. Laros, Beverwijk, 17 pnt. R. C. Keiler, Amsterdam, 16 pnt. J. v. d. Staaij, Rotterdam, 16 pnt. G. v. Dijk, Wageningen, 15 pnt. W. Huisman, Leiden, 15 pnt. De Al gem. Vergadering i an de N.D.B. kende de titel van Groot meester toe aan R. C. Keller, J. H. Vos, Amsterdam, B. Springer, Den Haag en P. Rooi.enburg, Rotterdam. Wie in de toekomst de tweede kamp, van Nederland wordt zal deze titel van Grootmeester wor den toegekend. Wereldtournooi. Het lig': in de bedoeling om in September a.s. een tournooi te or ganiseren om de wereldtitel. Vermoedelijk zullen hieraan deelnemen twee Fransen, één of twee Canadezen, de Nederlanders Roozenburg en Laros, een Belg en een Zwitser. Kamp. van Kortgene. 1 en 2 C. v. Damme en L. v. Damme, ieder 15 uit 9. 3 en 4 O. Scherp en C. Holle- stelle, ieder 14 uit 9. 5. Engelvaart, 12 uit 9. Beslissingswedstrijd. C. v. DammeL. v. Damme 20. O. ScherpC. Hollestelle 02. Flitsen uit de Jubileumwedstryd te Heusden (N.-Brabant Nieuws). 1. Zw. (de Graag) 13, 22, 26, 27 28. Wit (Olsen een blinde speler) 36, 37, 38, 42, 43. Wit speelt remise. 2. Zw. (Verpoest, kamp. v. Bel gië) 6. 8, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 23, 24, 25. Wit (de Joode) 26, 27, 28, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 42, 43, 45, 49. Wit kan een damzet ne men, maar komt bedrogen uit. Hoe? 3. Zw. (Demesmacker, België) 13, 14, 24, 27, 30, 31. Wit (Verpoest) 23, 35, 39, 41, dam op 1. Zwart speelt 1319 wat is het gevolg? 4. Zw. (de Rooy) 9, 12, 13, 14, 17, 18, 20, 23, 24, 29. Wit (Olsen) 25, 26, 27, 32, 33, 35, 38, 39, 40, 42. Hier verzuimde wit de winst? 5. Zw. (de Graag) 3, 4, 6, 8, 11, 12, 13, 14, 16, 18, 19, 20, 21, 23. 26. Wit (Verpoest) 27, 28, 32, 34, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 47, 48. Na 3833 kan zwart een damzet nemen? (met gelijk spel). 6. Zw. (Demesmacker) 6, 10, 25, dam op 28. Wit (de Graag) 16, 29, 47 dam op 2 en 45. Wit wint! 7. Zw. (Olsen) 1, 8, 13, 18, 19» 23, 25, 30. Wit (Demesmacker) 11, 28, 32, 34, 38, 39, 44, 45, er werd gespeeld 812. Wit liep er lnl! Oplossingen 1. 38—33 42—38 3832 36x9. - 2. 3429 39x30 43—39 28—22 38—33 32x5, zwart 11—17 (49X38) 17—21 (26x17) 12x43 enz. 3. 1—18 39—34 41—37 18x37. 4. 26—21 27—22 32x21 35—30 33x15 38x7 gew. 5. Zwart 23—29 2631 11x33 14—20 19X50 50x31. 6. 29—33 4741 2—30 45 x 5. 7. Zwart 8—12 wit 11—7? 12—17 7—2 1—7 enz. Zeer mooie fragmenten uit dit tournooi. Niemvs uit Zeeland. Te Arnemuiden is een damclub opgericht! Goes wint van de Brab. kampi oen te Den Bosch (Excelsior) voor de demi-finale-club K.V. Ned. Correspondentie J. E. te K. met dank! Zendt ze maar eens! Nagekomen inzending No. 1, Mei, B. v. d. Broek, St. Laurens. To tde volgende week. S. Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR hedenavond. HILVERSUM I, (301,5 M.): V.A.R.A. 6.00 Nieuws. 0.30 Strijdkraehtenprogr. 7.00 Sein Nijveen, viool. 7.15 Fragment Feestavond Twentse gedemobili- seerden. 7.45 „Sociale verzeke ring". 8.00 Nieuws. 8.15 Gcrmaine Devéze, piano met orkest. 8.55 Radiodebat (Onderwijsvernieu wing). 10.00 Meester-Trio. 10.30 Ramblers. 11.00 Nieuws. HILVERSUM II, (415 M.) N.C.R.C. 6.15 Sport. 6.30 Verzoek- progr. 7.00 Nieuws- en weerover- zicht. 7.30 Actueel geluid. 7.45 Orgelconcert. 8.00 Nieuws. 8.15 Zomeravond-kerkconcert. 8.45 J. de Ruiter: „Landbouwvragcn". 9.05 Amati trio. 9.30 Klankbeeld over Molens. 10.00 Hollands Strijkorkest. 10.45 Avondoverdcn- king. Dinsdag 15 Juni 1948. HILVERSUM I (301.5 M.): A.V.R.O. 8.00 Nieuws. 8.15 „Aubade". 9.15 Morgenwijding. 9.47 „Arbeidsvitaminen". 10.50 Kleuterprogr. 11.00 Concert. 11.15 Orgelconcert. 11.45 „Graaf Bernadotte". 12.00 Vaudeville strijkorkest. 12.30 Weerpraat- je. '12.33 Platteland. 12.43 Pia noduo. 1.00 Nieuws. 1.15 „The Skymasters". 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Radio Matinee. 4.40 De Schoolbel. 5.00 Ensem- blemuziek voor de jeugd. 5.30 Zigeunerorkest. HILVERSUM II (415 M.): K.R.O. 8.15 „Pluk de dag". 10.15 Kleuterprogr. 10.30 De Schoolradio. 11.00 Gr. pi. 11.30 Lichtbaken. 12.03 Metropole Orkest. 1.00 Nieuws. 1.20 Pia norecital. 1.45 Uit het boek der boeken. 2.00 „Elck wat wils". 3.00 Schoolradio. 3.30 Opge wekte klanken. 4.00 De Zonne bloem. 5.00 Na Schooltijd. 5.15 15 Vrolijke minuutjes. Nagekomen Advertentie. Heden overleed, na een langdurig, smartelijk lij den, mijn geliefde Man, de heer JAN LORIER, in de ouderdom van bijna 66 jaar. Wed. J. LORIER VAN KEULEN. Middelburg, 12 Juni '48 Selsweg 174. 115. Zag ik baar nu maar es, dacht juffrouw Lintmans on geduldig. Ze keek al een hele poos uit naar Mientje. Ja, want zo had een cadeautje voor haar! Omdat ze gisteren zo bijdehand geweest was. 't Was maar een kleinigheidje, hoor! Veel had ze ook al niet te missen. 'tWas meer voor de aardigheid. Ze had vanmiddag 'n paar bood schappen gedaan en wat zat er toen in 'n pak zeepEen fluitje met een elastieken ballon netje! Je moest 't opblazen en ais je 't dan leeg liet lopen, floot het! 'tLag op de schoor steenmantel, klaar om 't zo te geven Wacht es! daar had je d'r net! Tik-tik-tik-tik. tikte juffrouw Lintmans tegen de ruit. Kom es! 116. Wat was die Mientje blij met 't mooie fluitje. Ze blies T ballonnetje es vol en toen.... teu-eu-eu-eu. floot het „Mooi hè?" vond juffrouw Lintmans. „Dank u wel", zei Mientje blij, „ik ga 't gauw aan j moeder laten zien." „Kind, I kind", meende moeder, „wat bof lij weer. Zo'n mooi fluitje!" Maar Jantje zette een gezicht. zu zuur..! Waarom kreeg Mientje wel wat en hij niks? Wie had er de schilder bijgehaald. Mientje soms? „Laat mij d'r es op blazen?" vroeg hij. Maar daar wou moeder niet van ho ren. „Blijf jij d'r nu af, Jantje", zei ze, „anders weet ik wel hoe 'tgaat! Wat moet zo'n grote jongen nu nog met een fluitje". Jantje bromde wat. 'tWas toch gemeen!

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3